Új privát üzeneted érkezett!

SZiasztok!

Mimi: ügyes lehetett Csabia pohárból ivással, Zalán mindenáron magára akarja rántani a poharat ivás helyett.

Ági: sajna lefárasztás ügyben nem tudok tanácsot adni, :( Zalán magától lefárad, mielőtt leteszem délelőtt aludni. Sajnálom, hogy nem gyógyulsz :(

Márti: jobbulást nektek, örülök, hogy dokinál minden rendben volt!

Pidlacsek: én margarint kenek Zalánnak a kenyerére, vagy itthon gyártott kencét. Jobbulást Nektek is!

Ormolya: édesek az egy éves fotók!

Starlark: nagyon ügyes Doncek a lépcsőn!

Betti: ez az öcsém a fiunk keresztapja :) 21 és fél éves :) Jah, több öcsém is van :D

Konan: naná, Zalán is imádja a hasát. Ha én eszek neki is muszáj, akkor is, ha 3 perce fejezte be a kajáját :D

Gabolino: nektek is hajrá a tesóhoz!

Am: örülök, hogy tesóval minden rendben, és gratula a kislányhoz! Sajnálom én is, hogy nem tudsz jönni, bár egyelőre még én se merem magam 100%ra igérni.

Borzalmas éjszakánk volt, Zalán 4-től 6-ig nyűglődött, nem tudom mi baja lehetett, se a saját ágyában se a miénkben nem nyugodott meg :(

Kép
kistiggrincs
 
 


Ja igen: Humanka??????

Kép
kistiggrincs
 
 


Pidlacsek,
Én is rendes vajat kenek Andornak. Én nagyon margarin ellenes vagyok,ezért: (akit nem érdekel, bocsesz,ugorgyon)

A szívbarát margarin?
Legutóbb Szalánkon dr. Litsek Ákos megdöbbentő előadást tartott a helyes táplálkozással kapcsolatban, ezen belül is a margarinokról.

Az elhangzottak annyira új és más megvilágításba helyezik a témát, hogy úgy gondoltuk, érdemes egy cikkben is felhívni ezekre az ismeretekre a figyelmet.
Megkaptam emailon az előadás szövegét, íme.:

A szívbarát margarin

A koleszterinnel kapcsolatos általános tévismeretet a margarin gyárosok használták ki hatalmas piacok megteremtésére azzal, hogy a margarin sokkal egészségesebb, mint a vaj, mert az nem tartalmaz koleszterint.


Mindenek előtt is, a koleszterin nem egy ártalmas anyag, hanem az anyagcsere egyik pillére, amely nélkül emberi élet nem létezhet.

Másodszor, az ételben előforduló koleszterin nem tud a vérkeringésbe belekerülni, mert azt kizárólag a máj szabályozza. A máj a vérkoleszterint, ártalmas anyagok leküzdésére emeli fel, ha azok a szervezetbe kerülnek.


Az irónia ott van, hogy jóllehet a margarin nem tartalmaz koleszterint, de ha ez a szervezetbe kerül, a máj védekezésképen fel fogja emelni a vér koleszterin tartalmát, tekintve, hogy a margarin egy ártalmas vegyi anyag.


Ahhoz, hogy a margarin mibenlétével tisztába kerüljünk, szükséges annak az előállításával megismerkedni.


A margarint a legolcsóbb olajból állítják elő, abból a szappanfőzéshez hasonlóan mindent kilúgozunk. Hátra marad egy természetellenes anyag mely, elveszítette az elektromos töltését, és Transfetti Acid néven ismeretes. Hogy megsűrűsödjön, és ne tudjon megromlani, félig hidrogénezik, majd különböző vegyi ízesítők és színesítők hozzáadásával a vajhoz hasonlóvá teszik. Így készül a margarin, ami végül is egy élelmiszernek álcázott vegyi termék.

A margarin négy féle képen árt a szervezetnek:

1. Ahol az elektromos töltés nélküli margarin a szervezetbe kerül, ott leállítja az anyagcserét, és pangást okoz, így a legkülönbözőbb szervi problémák állhatnak elő. Ekkor a máj védekezés képen felemeli a vér koleszterin tartalmát, hogy azzal a margarin káros hatását csökkentse.

2. Mivel a margarinnak nincs elektromos töltése, ha az a koszorú-érbe kerül, azt az érfal visszalöki, mivel nem tudja felismerni és a margarin ott helyben, le fog rakódni.

3. A margarin felborítja a superhormonok egyensúlyát, ennek következtében a Prostaglandin 2 és a Thromboxan 2 kerülnek túlsúlyba. Az előbbi érszűkületet, a másik pedig vércsomósodást fog előidézni, ami előrehaladott érelmeszesedés esetén szívinfarktust okozhat. A margarin tehát nem annyira szívbarát, mint ahogy azt hirdetik.
Sőt, kimondottan káros és veszélyes!

4. Végül még a margarin kémiai rákokozó is lehet, ha az immunrendszer le van gyengülve 70% alá.

Ezt Joanna Budwig Nobel díjas német biokémikus fedezte fel a múlt század végén.

Meglehetősen ironikus, hogy a margarint azzal hirdetik, hogy nem tartalmaz koleszterint, aminek még akkor sem lenne jelentősége, ha azzal a margarin telítve lenne. A máj viszont védekezésképen fel fogja emelni a vér koleszterin tartalmát, hogy a margarin káros hatásai ellen védekezzen.

Ha valaki a konyhában letenne a földre egy kis margarint, ahol egerek vannak, csodálkozva fogja tapasztalni, hogy azok nem nyúlnak hozzá, mert érzékelik, hogy az nem étel.

Felejtsük hát el a margarint, még ha az olcsóbb is, mint a vaj, és fogyasszunk vajat. Ezzel tartozunk az egészségüknek.

dr. Litsek Ákos

KépKép
KépKép
gabolino
 
 

 
 

3/4 6 óta fenn vagyok és mivel úgy sem bírtam vissza aludni ezért inkább vissza olvastam. :)

Márti!

Nagyon sajnálom,hogy utol ért titeket megint a betegeskedés. Ráadásul magas lázzal és még te is elkaptad. NAGYON sajnálom és kívánom,hogy mielőbb gyógyuljatok meg.

Neme most az a parám,hogy valamelyik vérvételen elkapok valakitől valami kórságot. Ezt úgy értem,hogy itt pl. 2 terheléses cukormérés van és a második már nagyon az influenza járvány kellős közepére esik. Nagyon kicsi helyen rengeteg ember zsúfolódik össze és bár a kismamikat külön szólítják a váró azért egyben van :roll: :evil:
Már komolyan azon gondolkodom,hogy csak az első terhelésesre megyek el....Majd még megbeszélem a védőnővel.

Pidlacsek!

Mielőbbi gyógyulást kívánok nektek.

Ági!

Szívből remélem,hogy meg fog oldódni az alvás probléma. És ilyenkor amikor ilyen sokat jöttök-mentek akkor sem fárad le jobban? Nálunk a hideg levegő bejön mindig csak a babakocsiban nem szeret egy idő után :roll:

A margarint én is nagyon kerülöm Mini menüjéből. Én élelmiszeripari fősulit végeztem így én is hallottam már a Gabolino által említett dolgokról. Szerintem is megfontolandó. :!::!:

Gabolino!
Jaj,de örülök,hogy apa is úgy gondolja,hogy kell még egy baba Andor mellé. Ez nagyon jó hír :D Hurrá és hajrás! :wink:

Kezdek komolyan aggódni Humankáért! Ugye minden rendben és "csak" a gyakori Vuk miatt nem tudsz jönni???

Zárt topik!
Én nem hiszem,hogy érdemes várnunk "apára" tovább akkor legyen az anyatanya.Bár én még sosem voltam ott. Valahogy Szederrel fel kéne venni a kapcsolatot,hogy megtudjuk hogyan lehet oda feljutnunk.

Kép
Kép
a.m.
 
 


És nagyon köszönöm Mindenkinek aki aggódott és szurkolt értünk tegnap az uh-ra. Nagyon jól esett ám.

Kép
Kép
a.m.
 
 


am :)
juj, nagyon izgultam értetek, még ha tudtam is, hogy minden rendben lesz, ez olyan nyugtalanitó tud lenni, ha az emberre ráhozzák a frászt. De a lényeg, hogy minden redben van a szivecskével és a babával. Na és a bónusz, hogy kislány :lol: Ezzel most annyira felcsigáztál, hogy majd kiugrok a bőrömből, és alig várom a hétfőt-szerdát. Hétfőn megyek dokihoz, ott is szokott uh-zni, de elég kis gépe van. Szerdán viszont genetikai uh, remélem, kegyes lesz hozzánk a bébike és azon kívül, hogy minden rendben lesz az egészséggel, megtudjuk a nemét is. (ja, egyébként pont a taliról oda megyek :) )
tali: nagyon sajnálom, de így is minden elismerésem, hogy a múltkor eljöttél, (és persze minden vidékinek)

gabolino :)
drukk a tesóhoz :)

humanka :)
Bréko, bréko, jelentkezz, jelentkezz!!!

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok csajok!

Pidlacsek,
Remélem, hamar meggyógyul Atti, jobbulást neki! Ne aggódj, lehet, hogy tényleg csak a betegség miatt olyan anyás.

Kobak,
Használjátok ki az apás napokat! :D Nálunk a párom sokat van itthon, mert vállalkozó (hű de utálom ezt a szót :roll: ), szóval a maga ura, de igazából olyan mintha itthon sem lenne. Folyamatosan dolgozik, telefonálgat, úgyhogy én már jobban örülök neki, ha dolga van és itthagy minket, mert akkor nem "idegesít", hogy nem foglalkozik velünk.

Konan, Mimi, Kobak, és minden szeparációs szorongástól szorongó kismami, :D
Sajnálom, és kitartást kívánok mindenkinek. Egyszer csak kinövik ezek a lurkók! Reménykedjünk, hogy mihamarabb. Nekem csak panaszkodnom kellett az éjszakai ordíbálásról, és azóta meg is szüntek, hál'Istennek.

Ági,
Lehet baromságot írok, de nem a hangszáladal van valami, gyulladás, vagy mittudomén?

Gabolino,
Tegnap a kutyámat kellett állatorvoshoz vinnem, ezért maradt el a ringató. Mindig közbejön valami, hát mi már sose jutunk el oda? :(
Hajró kistesó!!! :lol:

a.m.
Hurrááááá! Én tudtam, én tudtam, én tudtam!!! Gratula a kislányhoz, és persze ahhoz is, hogy minden rendben vele. Mert hát ez a legfontosabb!
Jól rám ijesztettél azzal az "egy rossz és egy jó hírrel". Megállt bennem az ütő egy pillanatra. Aztán olvastam, hogy Legminibbel minden ok, akkor megnyugodtam. Nagyon sajnálom, hogy nem tudtok jönni a talira, de érthető.

Tiggrincs,
Második laptető 8) Lassan Te is meglepsz minket egy jó hírrel!:wink:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára hbetti 2009.10.21 10:29-kor.

Kép
hbetti
 
 


A.m. szívből örülök a boldogságotoknak, annak hogy a szívecskével minden rendben és, hogy az álmotok vált valóra azzal, hogy kislány lakik a pocidban :lol:

Most ismét csak ennyi voltam mert már Raminak 38,7 fokos láza van :(

Kép
Kép
lanta
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a jókívánságokat. A mai nap is kicsit már jobb a kedve Atinak, meg szegénykémnek jön a foga is.

A "nincs étvágya" gyerekem: ebédre bontottam neki üveges bébikaját, rá sem nézett. Nem volt hajlandó megkóstolni sem. Bezzeg az én pizzámból egy negyed szeletet megevett. :shock:

A többi betegeskedőnek is jobbulást!

Orsi
Kép
pidlacsek
 
 


Atinak, Raminak, Mártiéknak, Áginak jobbulást! Gyógyuljatok!!!!!!!!!!!

A.m! Bennem is megállt a szusz egy pillanatra, amikor a rossz hírrel kezdted! Hirtelen a szívemhez kaptam, de szerencsére ez "csak" kis rossz hír! Annyira örülök a kiscsjnak! És a szuper szivecskének méginkább!!!! Úgy szeretem olvasni ezeket a híreket! A szívtipró mellé lesz egy tündérkétek is!!!!!!!!!!

Gabolino! Juhéjj!!! Akkor már bele is csaptok a lecsóba?

Humanka? Már én is nagyon várlak!!!!!

Lányok! Apa nem fog válaszolni, ebben teljesen biztos vagyok! Aki képben van az anyatanyás áttéréssal kapcsolatban, az segítene, hogy mit kell tennünk?!

Betti! Hát, jól beégettem magam! Osztom itt az észt, aztán azt sem tudom miről van szó! 8) :oops:

(b alvása teljesen felborult. A múlt héten egyik nap du ötkor elaludt, és este tízkor kelt. Tegnap - a szokásos 8 órai lefekvés helyett - 11-ig nyomta a műsort. Ma ebéd előtt elaludt, és már három órája horpaszt. Néhány napja pedig hajnal 2-3 között úgy dönt, hogy kialudta magát, és az ő részéről kijönne az ágyból. A hétvégén hajnali fél háromkor autókat tologattam vele a szőnyegen. Ő lelkesebb volt, mint én... Nagy elhatározásr jutottam: elkezdem az elválasztást. Lassan elhagyom a reggeli szopit. Máris hiányzik a hajnali összebújásunk...)
blúmi
 
 


Sziasztok! :)

Blúmi,
Csajúúú a mindenit! Igen cifra alvásokat produkál akkor most Bálintod! Csak túl lesz rajta ő is (mint Ági Dávidja).
Elválasztáshoz sok sikert, gondolom,hogy hiányozni fog.
Nem, még nem meg élesben a dolog, majd novembertől ;)

ahhh, akartam még írni, de most mennem kell, mert hiszti van....

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


elöször is....

a.m-nek
HÁROMSZOROS HURRÁ!!!!! :D
Viszont sajnálom, hogy nem jöttök! Jó lett volna látni a topic legöregebbjét! :wink:

blúmi,
húúú ez nagyon durván hangzik!! :shock:
Mindkettőtöket sajnálom az elválasztás miatt. Remélem nem lesz túl nehéz dolgod!!

minyu,
jaj de izgi!! Mindjárt te is félidős vagy!!! :D

gabolino,
Gratula az elhatározáshoz!! :D Remélem a gyerkőc is ilyen gyorsan jön, mint ahogy apában megérett a gondolat! :) lehet, hogy akkor pont 2 év lesz köztük?

lanta, pidlacsek
Jobbulást a kis betegeknek!!! :(

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Rólunk:
az etetőszék fóbia elmúlt. Rájöttem, hogy a matrica volt a bűnős! Döbbenet, de a gyerek retteg a matricáktól!! :shock: :shock:
Valamelyik nap kipakolta a pénztárcámat és véletlen ráragadtak a régi DM-es pontgyűjtő matricák. Remegve, kisebb sokkot kapva krokodil könnyekkel jött hozzám, hogy azonnal szabadítsam meg őt a matricáktól. :shock: :lol:
Vicces, hogy milyen hülyeségeket tudnak kitalálni!

A közös wc-zés nálunk is meg van. Sajna kopogtatással nem lehet leszerelni. Érdekes is volt, amikor egy jól sikerült kínai vagyi másnapján, a legdurvább hasmenés közepette, úgy gondolta, hogy ő akkor most az ölembe akar ülni... :shock: :shock:

Amúgy minden ok. Most sikerült elmennünk 1 éves státuszra. 9,6 kg és 77 cm.
Nálam is minden ok, bár keményedések még vannak.
Hétfőn megyek egy "bónusz" uh-ra. Muszáj bekukkantanom, mert a következő orvosi vizsgálat és uh csak 1 hónap múlva lesz. :)
Amúgy nagyon más ez a gyerkőc mint Flóra volt. Iszonyat mit össze mocorog!! Sosem alszik és sokkal erőteljesebben kalimpál mint a nővére!
De Imádom!!! :lol: :lol:

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


minyu,
ja még a jövőheti talira akartam írni, hogy oda kell szólni előtte, hogy ennyien megyünk vagy nem fontos?

Bejciről tud valaki valamit? ( azon kívül, hogy az anyukájánál van és vizsgára készül )

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Sziasztok!

Megint eltűntem, de megint beteg mindkét gyerekem :( Dorka hozta az oviból, most már Ádám is tiszta nátha és megint fullad, fújok neki ezerrel és reménykedem hogy megússzuk a kórházat...
szegény Dorka odabújt ma hozzám hogy "Anya, sípol Ádámka én meg félek hogy megint elmentek a kórházba"...

A.M. dejódejódejó! Szuper hogy minden rendben van és gratula a nunishoz! :) Elhiszem hogy furi, emlékszem mikor nekem mondták hogy fiam lesz, mennyire furcsa volt annak ellebére hogy éb is biztos voltam benne hogy fiú. De jó lesz, meglátod! Lehet habos-babosba öltöztetni, fésülgetni...

Rózsaszín ruha. Én nagyon elleneztem, hgoy a kislányt csak azért mert lány, rózsaszínbe öltöztessük, nem is vettem neki kicsinek rózsaszínt, csak amit örökölt, ajándékba kapott innen-onnan.
Ééééés mióta a leányzó öntudatra ébredt, nem nagyon hajlandó mást felvenni csak rózsaszínt :mrgreen: És most már tetszik rajta! :lol: :lol: (bár Bettihez hasonlóan én is egy nagy vattacukrot látok ha kinyitom a szekrényét - hercegnő-imádat van nálunk, van tehát fodor is, hercegnős ruha is...)

Márti, jobbulást Nektek! Remélem, ez a tél nem lesz annyira brutál mint a tavalyi volt Nálatok!

Gabolino, drukk a kistesó-projekthez! :wink: :)

Blúmi, nem semmi Bálint alvása! :shock: Drukk hogy hamar visszatérjen minden a rendes kerékvágásba! Egyébként Ádámnak is volt egy időszaka, amikor reggel 5-kor úgy döntött hogy reggel van. De én odavettem magam mellé és eljátszottuk hogy alszunk - egy ideig elvolt, de aztán visszaaludt ő is :)

Zárt topik. Én a Tanyán jártam már. Szeder létrehozott gy csoportot, oda jelentkeztem, de semmi reagálás nem volt rá :cry:
Ott úgy működik a dolog, hogy vagy regisztrálni kell és utána lehet jelentkezni egy már létrehozott csoportba, vagy az, aki létrehozta küld egy meghívót az általunk megadott mail-címre.

Rólunk.
Voltunk tegnap neurológián. Szerencsére a "bólogatásra" azt mondta ,hogy valószínűleg csak egy rossz szokás, ő nem lát semmiféle neurológiai eltérést. Teljesen jól fejlődik, azt is kizártuk hogy örökölte az én nyavalyámat :lol: :lol: :lol:

Éééés!! Ahogy azt eddig is csinálta a fiatalúr, ahogy ennél a dokinál voltunk, még aznap produkált mindig valami újat. Nem volt ez most sem másképp - TEGNAP ELINDULT!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Először csak a kanapétól a szobájáig gyalogolt, onnan mászva jött vissza majd két lábon újra a szobájába :) De ma már ügyesen fel is állt a szőnyeg közepén és onnan indult el. Egész nap gyakorolt bőszen még így is, hgoy nincs túl jól. :lol:

Hozok majd képeket is, csak még a gépen vannak.

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Sziasztok!

Margarinos infókat köszi, valószinűleg mi is áttérünk majd a normál vajra.

Betti: én szivesen jönnék már jó hirrel :D Csak sajna még nincs, de majd lesz :)

Lanta: jobbulást Ramónának!

Blúmi: rosszul hangzanak ezek az éjszakák, elválasztáshoz drukk ;)

Honey: matricafóbia :D Zalán a zúgó hangoktól fél, de azoktól nagyon, porszivó, fúró, botmixer. Pedig kicsinek semmi baja nem volt veük.

Anyoooka: jobbulást Nektek is! Örülök, hogy a neurológián minden rendben volt, és gratula Ádámnak az elinduláshoz!

Kép
kistiggrincs
 
 


anyo!

Jaj de ügyi Ádám! Nagy gratula neki! Betegségeket sajnálom, gyógyuljatok.

Családient.hu vonalzók

Családient.hu vonalzók
ági78
 
 


Ja, nem is írtam. Ugye kijött 2 szemfoga, meg átálltunk a napi 1 alvásra. Remélem, hogy így marad, de tegnap és ma 3 hét után másfél-másfél órát aludt. Bízom benne, csak a foga miatt volt. Bár ismerősök gyerekeivel összehasonlítva még így is kb. 2 órával alszik kevesebbet egy nap, és ma már megint álmos volt estefelé, de azért kihúztuk fél 9-ig, még jót játszottunk is, le is fáradt rendesen.

Családient.hu vonalzók

Családient.hu vonalzók
ági78
 
 


Hahóóó, hova tűnt mindenki?
Csak nem itthagytatok egyedül, és már javában cseverésztek az anyatanyán? :shock: :D

Blúmi,
Dehogy égtél be! Csak viccesnek találtam, mert nyugodtan hívhatnák így is.
Az alvással kapcsolatban akartam neked írni, bár sejtem, hogy ezzel nem fog mindenki egyetérteni. Szóval én nem hagynám, hogy ennyit aludjon egyhuzamban, főleg nem késő délután. A "nagykönyv" szerintem amúgy sem szabad hagyni, hogy 3 óránál többet aludjon egyszerre, de ez azért hülyeség még szerintem is. Ha ez a nagy alvás délelőtt vagy kora délután van, akkor én is hagyom Julit (vagyis csak hagytam, mert mára már ez elképzelhetetlen, hogy ennyit aludjon) De pl. néha én is lerakom du. 5-6 körül, és ha magától nem ébredne fel 1 óra múlva, akkor én tuti ébreszteném, pont azért, hogy este a megszokott időben ismét ágyba kerülhessen.

Honey,
Matrica-fóbia :lol: Nálunk a lendkerekes kisautó a mumus.
Olyan jó olvasni a pici fiúról! Remélem, majd tudsz nekünk hozni szép képeket róla.

Anyooka,
Gratula az elinduláshoz! :D
Gyógypuszik mennek a két lurkónak! Kép
A bólogatással kapcsolatban már a múltkor is akartam írni (csak kitöröltem, mert nem akartam baromságot írni :oops: ), hogy Juli is állandóan a fülét piszkálja, ha álmos, de tuti nincs semmi baja a fülének, és ebből gondoltam, hogy akár Ádámnál is egy rossz szokás lehet csak.

Ági,
Másfél óra alvás? Az már tök szuper! Juli is ennyit alszik :? , bár mi hamarabb, 8-kor visszük ágyba, de már a fürdés előtti 1-fél óra borzasztó nyügi.

Lanta,
Jobbulást Raminak!

Én marha kialvatlan vagyok, mert a sorgornőméknek elromlott a kazánjuk, és hétfő óta nálunk laknak tulajdonképpen, hogy ne kelljen otthon fagyoskodniuk. Minden reggel 5.50-kor keltem velük, mert hiába próbáltak halkan készülődni, mindig felébredtem rájuk. Hú, kicsit fárasztó ez a vendéglátásdi. Ezért sem tudtam eddig nagyon jönni, mert a párom unokaöccse lefoglalta esténként a laptopom. Remélem, ma már kimegy hozzájuk a kazánszerelő!

Kép
hbetti
 
 


anyooka,
jaj nagyon sajnálom a gyerkőcöket!!! :cry: Jobbulást mindkettőnek.

blúmi,
én maximálisan egyetértek bettivel!! Csak nem mertem leírni múlkor.... Én az a "gonosz" anya vagyok, aki du fél 6-nál semmiképp nem hagyja aludni tovább a gyereket. Ha úgy jön ki a lépés, én akár 1 óra alvás után felébresztem. ( pl tegnap ) Különben mindekinek kínszenvedés lesz az este és éjszaka.

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Sziasztok!

Blúmi:
Húúú, ez tényleg jó össze-vissza alvás. Szerintem is igaza van az előttem szólóknak (Bettinek és Honey-nak), hogy nem lenne szabad sokáig hagyni aludni délután. Azelválasztáshoz sok erőt és sikert kívánok neked!

Anyoo:
Jajj de jó, hogy nem talált semmit a neurológus! EEG-t is csináltak? Mi is megjártuk sajna a neurológiát, Ati 2x rövid ideig nem vett levegőt (ébrenlétben hirtelen hatás érte, lefeketedett meg elalélt :( ),de enm taáltak smemit szerencsére, és azóta sem ismétlődött szerencsére. De az EEG egy kínszenvedés volt.
Gratula a járáshoz, és mielőbbbi gyógyulást nektek!!

Ági:
Végre-végre valami pozitív változás az alvásban! Szorítok, hogy így is maradjon!

Honey:
Nálunk repülőgép és madártoll fóbia van. Látszik, hogy igazi föld jegy Ati. :)

Betti:
Igen, ez így hosszú távon jó fárasztó lehet. Gondolom, Luli még élvezi is, hogy többen vagytok otthon, nem? [size=7]Az ember szereti a rokonait, de azért...[/size]

Orsi
Kép
pidlacsek
 
 


pidlacsek, betti

nagyon jókat röhögtem ezeken a "fóbiákon" madártoll?! :shock: :shock: Legalább olyan érthetetlen, mint a matricafóbia! :lol: :lol: :lol:

Képzeljétek, múlthét szombaton egy esküvőn voltam. Igazi, jó kis puccos esküvőn. Bazilikában volt a szertartás, Meriotban a buli + vacsi.
A lényeg, hogy a menyasszon apukája nagyon szereti a cigányzenét... így a vőlegény sílusosan - hogy eleget tegyen apósa kíváűnságábak - meghívta a 100 Tagú Cikgányzenekart!!! Döbbenet volt őket élőben, 1 m távolságból hallani és látni. Én még el is pityeredtem magam, olyan gyönyörűen játszottak... na meg a gesztustól.
Eddig csak 1x léptek fel esküvőn, az is Monakóban , a Monakói herceg rokonának volt az esküvője. :)
Életre szóló élmény volt!!

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Kukk!

Tegnap megvolt az első bébiszittyós nap, mármint most először volt teljesen egyedül Csongi és a bébiszittyó. Igaz, csak másfél órára, de kicsit tartottam tőle, mert mostanság annyira anyás Csongi (is) Teljesen jól elvoltak, aludt is a lelkem egy fél órát, szóval mostmár nyugodtabban hagyom őket egyedül.

szeparációs szorongásról: nálunk az van, hogy a nagy fürdő ajtajára vágnunk kellett 3 lyukat alul, mert ott van a kazán, és hogy meglegyen a szellőzés. Namármost enyimgyerek ott lehasal, jobb esetben dugdossa befelé a játékokat, kaját stb, amíg én fürdök, rosszabb esetben üvölt. (ugyanez van, ha apája fürdik, gyanítom, hogy irigykedik is, mert imád pancsizni.

alvás: no, mi vagyunk akkor az ellenpélda, mert nálunk frídom van. ha elálmosodik este 6-kor, akkor elaludhat. Igazából sokszor nem is tudnék vele mit csinálni. Este 8-kor van fürcsi egyébiránt és Csongi 9-kor megy alukálni, de van, hogy hamarabb, van, hogy később. Ha 6-kor megszunnyad, akkor alszik fél órát, és kicsit később alszik el.

evés: katasztrofális lett a helyzet. gyakorlatilag csak szilárd kaját hajlandó enni, olyat, amit saját kezével be tud tömni a szájába. Teját főzelékek, bébikaják kizárva... Namármost. Etetőszékbe be, 4 falat, gyerek fel akar állni. Ha bekötöm, ordít, ha nem kötöm be, feláll... (horror nézni) További néhány falat után elkezdi dobálni a kaját, pedig még éhes (mondja hogy ebümm, nála ez a éhes-szomjas) Ha ölembe veszem, akkor a nagyasztalra akar felmászni, így marad az utána rohangálás, amit nagyon nem csípek...

hüüü, közben nagyon büdi terjeng itt mellettem (apája szerint ezt már tiltja a Genfi-egyezmény :oops: :lol: )
na, tisztába teszem...

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


honeymoon :)
elvileg nem kell bejelentkezni a játszóházba, annyit mondtak a múltkor is, hogy szeretik, ha nagyobb társaság odaszól, csak hogy felkészüljenek (gondolom feltöltsék a büfét :P :twisted: )

anyooka :)
bacik huss-huss! jobbulást a dedeknek

Nándi úgy tűnik, túl van a víruson, tegnap éjjel már nem volt láza, ma egész nap jól volt. Jövő héten őszi szün, úgyhogy majd 3 hétig nem lesz oviban... Apája szerint levelezőn végzi...

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Hali!

Pici lánykám már negyed órája bealudt, most szabad a pálya....! :D

Ha már így kezdtem, akkor alvás: késő délután már én sem hagyom aludni Annát, mert akkor még 11-kor is kukorékol és reggel nem ám, mint egy rendes gyerek alszik kicsit tovább, nem(!), ő ugyanúgy fél 7-7 között kiveri anyát az ágyból. És persze a reggeli kelés sem amolyan szolíd, nyújtózkodós ám! Még ki sem nyitja a drágám a szemét, már állva üvölti az ébresztőt. Az én nyújtózkodásom pedig abból áll, hogy nyújtom a kezem, hogy kivegyem őt és pattanok ki az ágyból! :? :evil: Én úgy szeretnék egy kicsit tovább aludni!!!!!!!!!! Csak egy picikééééét!
A tegnapi éjszakánk rémes volt! Valószínűleg jön a rágófogacska (az egyik már kint van). Szinte megint óránként fent volt és ismét köztünk próbált csak aludni, amitől persze mi nem aludtunk. Apa fél 5-kor meg is unta a banánt, mert elég hirtelen távozott az ágyból, hogy még tudjon valamicskét szunyálni munka előtt. És ma napközben is csak egy kevéskét aludt, azt is az autóban, persze, hogy már korán kiütötte magát! :lol:

A.m.!
Nagy nagy gratula a kislánykához!!! És Ő még nem is tudja, hogy milyen csoda bátyóka vár itt kint rá!!! :D Annak is nagyon örülök, hogy megbizonyosodhattál róla, hogy minden rendben van!!! :D

Anyoooka!
Jobbulást a betegeskedőknek! (Remélem máris lekéstem a jókívánságról!)
Ádám pedig nyugodtan "bólogathat" tovább! :D Óriási gratula és nagy cuppanós neki az elinduláshoz!!! :D

Honey!
Ez a matracfóbia nekem is nagyon tetszik! Anna mostanság az idegeneket nem bírja! Persze ha túl közvetlenek vele! Ma is pl. a postáról kijövet egy idősebb nénike odajött hozzánk és elkezdett neki ugyula-bugyulázni! Ami önmagában még nem nagy baj, de kiderült, hogy csak azért jött oda, hogy méretet vegyen az unokájának a sapkakötéshez és megfogdosta Anna fejét, ami sem neki, sem nekem nem tetszett. És persze szóvá is tettem, hogy legyen szíves nem fogdosni Annát, mert egyrészt ordít, mert megijedt, másrészt pedig .... amúgy se! A néni megsértődött, morgott az orra alatt valami olyasmit, hogy ő csak egy kis szivességet kért volna, és elment. :roll: Nem szeretem, ha idegenek tapizzák a gyerekemet és úgy látszik Ő sem! :lol:
Elhiszem, hogy nagy élmény volt az esküvő! Irígy! Irígy! (Sajnos a mi kimozdulásunk a párommal kettecskén még mindig várat magára.....! :cry: )

Minyu!
Könnyesre röhögtem magam, ahogy az előbb elképzeltem a fürdős jelenetet!!! :D :D :D Mivel nálunk nincs lyuk, Anna az ajtóhoz vágja a dolgokat, ami a keze ügyébe kerül. Mire kijövök a fürdőszobából egész kis csatatér van az ajtó előtt!
Evés nálunk is érdekes: Anna a házi főtt kajákat nem hajlandó megenni, csak az üvegeset! Pedig korábban megette! Nem értem mi van vele, de ha csak azt eszi meg, akkor azt eszi meg. Gondolhatnám, hogy nem szereti a főztömet, de ezek szerint a környezetünkben senki sem főz jól! :mrgreen: Egy-egy falatot megkóstol, és mikor úgy gondolom, hogy "na ezt végre megeszi", akkor elfordítja a fejét és nem kell több neki! Persze az üveges csont nélkül megy! :lol: Először azt gondoltam, hogy lusta rágni, de reggelire és vacsira a párizsit, a kenyeret, a sajtot és még jó pár dolgot megeszik, amit rágni kell. És persze a rágicsákat is! :lol:

Kép
Kép
konan
 
 


sziasztok :D
minyu: a kaja nálunk is detto, úgyhogy oda az az elvem (is) h. nem fogok falatkákkal a gyerek után rohangálni!!dehogynem.

te amíg fürdesz, kint mered hagyni a gyerkőt??én nem merném...ki tudja mit alkotna..fiók ujjcsípés, lerántás, stb...ha nem alszik de-tt, akkor beviszem magammal...




nálunk árnyékfóbia volt,durván... mostmár hál isten talán kicsit enyhülni látszik.
úgy kezdődött h. három napja lementünk a kertbe és a betonon meglátta saját árnyékát, és kész, szegényem menekült volna, de az a csúnya valami követte....na totál kivolt, sírt meg minden.
azóta próbálom elviccelni a dolgot, meg megfogjuk, h. milyen vicces meg ilyenek...remélem elmúlik nála.

éjszakáink változóak, sokszor visítva ordítva ébred, és nem lehet megnyugtatni, mert 10 percenként újra kezdi, sajnos megunom, megsajnálom, hátha a hülye árnyékkal álmodik pölö, ki tudja...majd beviszem a nagyágyba, még le sem ér a feje, alszik mukk nélkül reggelig....kis dögi. :D sőt azt is megfigyeltem h. reggel ilyenkor tovább alszik, mint a kiságyába :shock:

na magunkról ennyit.

Kép
winona
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a jókívánságokat, remélem hatni fognak! Dorka már jobban van :)

Tiggrincs, Dorka rettegett minden zúgó hangtól, fúrótól, kamiontól, motortól, fűnyírótól. Ő elég sokára nőtte ki :( Remélem, Nálatok nem tart majd olyan sokáig!

Ági, Ádám sem alszik többet napközben! Tegnap egy órát siekrült neki csak, ma azért volt majdnem 2 is! :) ÉS ő is csak egyszer alszik már.
De cserébe este 8-kor elalszik és reggel fél7-7 között ébred. És néha egy extra kelés 5 felé, ha nem vacsizott be eléggé előző este.

Betti, igen, ha nekem nem lenne a nyavalyám valószínű én sem paráztam volna a bólogatás miatt, de így azért bennem volt a félsz. (nekem mindkét gyerekem "fülezett/fülezik" ha álmos! :lol: )
Drukk a kazánszerelőnek! :twisted:

Honey, matrica-fóbia! Bocsi, de ezen jót nevettem! :lol: :lol: El is hiszem hogy ez az esküvő életre szóló élmény! Nagyon szép lehetett!

Pidlacsek, jujj, ez durván hangzik amit leírtál! És mit mondtak, akkor mitől lehetett? Nem, nálunk nem volt EEG, pedig én is tartottam tőle. Annyit mondott a doki néni, hogy ha nagyon gyakran csinálja akkor vigyük vissza és megnézi.

Minyu, pacsizhatunk! Ádám is úgy hajlandó tisztességes adag kaját megenni, ha mászkálhat közben. És én is utálom úgy etetni, hogy mászkálok utána... Asszem, bekeményítés következik nálunk...

"pár" kép - bocsi, nem tudtam választani...

Kép így szeretem a tesómat! :)
Kép Anyám nem ad enni!
Kép Sétálunk a Tesóval!
Kép Segítek főzni Anyának! :)
Kép nagylány
Kép Tesó próbál megitatni :)

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Sziasztok!

Betti: volt a kazánszerelő sógornődéknél? :)

Minyu: Csonginak vannak elképzelései az evésről látom :D

Konan: majd csak megeszi Anna is a házikaját, érettségizni legalábbis csak ne igy fog :D

Winona: ez az árnyék fóbia se rossz, olyan furcsa, hogy miktől tudnak félni.

Kép
kistiggrincs
 
 


Anyooo: édesek a képek, főleg a Segitek főzni :)

Kép
kistiggrincs
 
 


Honey, Betti! Igazatok van, de mondjuk ilyen du-i nagy alvás egyszer volt csak eddig, ráadásul egy nagyon fárasztó nap után, amikor napközben nem aludt semmit. Rendszeresen én sem hagynám... A korona a tegnapi esténk volt, amikor a szokásos fürdés, és 8 órai szopi után szokás szerint elaludt, majd 9-kor kipattantak a szemei, hogy ő kialudta magát. Fél egyig pörgött, majd nem bírtuk tovább, betettük az ágyba, ahol még egy órát bömbölt, és elaludt. Gondoltam reggel legalább sokáig alszunk. De nem így lett: 5-kor kelt, és indult játszani. :roll: Kicsit zombi vagyok... (várom, hogy mi lesz a mai produkció)

Anyooka! Húúú mennyit változott Ádám! Már ő is komoly öcsi lett!! És hogy imádják egymást Dorkával! :D

A fóbiaverziókon jókat röhögtem!

Én a klotyó, és fürdés ügyben megengedő vagyok! Már nincs erőm hadakozni. Klotyó közben rámol az ottani szekrényből, vagy kihoz egy mesekönyvet. A fürdést imádja. Szereti nézni, ahogy fürdök, jókat röhög rajtam - pláne, ha habos a fejem, - és szórja a játékait a kádba.

Konan! imserős nekem is a nénikék zaklatása. A múltkor B rettenetesen fáradt volt, alig bírtam séta közben elaltatni. Láttam, hogy egy vadidegen mamóka közelít felénk, de egyszerűen nem bírtam elkerülni. Hangosan, majdnem ordítva elkezdte magyarázni, hogy az ő unokái milyan gonoszak vele... Én meg toltam el előle a babakocsit, hogy a b ne keljen fel, ő meg jött utánunk, és mindig úgy állt, hogy beleordíthasson a babakocsiba. Hiába mondtam neki, hogy - bár egyértelműen látszott - hogy alszik, és ne keltse fel, addig óbégatott, míg b fel nem riadt. Ráadásul elég ijesztő néni volt, úgyhogy ettől kezdve a b ordított... De ilyen hülyeséget, hogy odammegyek egy vadidegen gyerekhez, hogy lemérjem a fejét??? :shock: :shock: Nem csodálom, hogy kiakadtál! (én a múltkor azon akadtam ki, hogy a lépcsőházban a takarítónéni minden teketória nélkül elkezdte puszilgatni. Úgy, hogy előtte még soha sem találkoztunk. Nem is értem, hogy egy felnőtt embernek miért nincs annyi esze, hogy - pláne influenzás időszakban - ne psuzilgasson idegen gyerekeket. na mindegy, kicsit sokat áldoztam erre a témára.
blúmi
 
 


Sziasztok!

Gabolino
Kistesó hajrá! Nálunk is tervben van…

Am!
Örülök, hogy rendben van a kishugi. :) Nevet vélasztottatok már? (bocs, ha már volt szó róla)

Blúmi!
Kitartást az elválasztáshoz! Miért döntöttél így? (ha nem titok) Remélem, rendeződik az alvás. Késő du. én sem szeretem hagyni már aludni, viszont azt is észrevettem, hogy jobban alszik éjszaka, ha nem hullafáradtan teszem le. Nehéz pont eltalálni… Ma éjszakára mély álmot Bálintnak!

Jobbulást a kis betegeknek!

Anyooka!
Gratula az elinduláshoz! És örülök, hogy a neurológián is rendben volt minden. Nagyon szépek a gyerkőcök. :)

Betti!
Remélem, már „meggyógyult” a kazán :D

Ági!
De jó, hogy javul az alvásotok! :) Remélem, így is marad.

Konan!
Döbbenetes a nénike! Egyszer velünk is megcsinálta egy pasas, hogy csak úgy odajött mosolyogva és elkezdte fogdosni a gyerekem kezét! Hát, a szemem villámokat szórt, úgyhogy egy szót sem kellett szólnom… :shock:

Én most próbálom visszaszoktatni az ágyban elalvásra Csabit, hajhúzás nélkül. Időnként 1 órát is ülök mellette, de fejlődünk (kopp-kopp). Már az is nagy eredmény, hogy fekve marad, mert eddig ez is nehezen ment.
Neki mostanában nincs feltűnő fóbiája, egy időben a porszívó és a botmixer volt a mumus, de most már a porszívó a nagy szerelme. :) Elnevezte Bubónak. (mi is szoktuk Csabit néha így becézni :D)

Kép
mimi83
 
 
 
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mimi83 2009.12.01 10:35-kor.

Kép
mimi83
 
 
 
 
 


Mimi!

Nagyon helyes kiskópé, igazi Csabi (a legnagyobb kicsi fiamat nekem is így hívják :lol: )!

Betti!

Remélem meggyógyult a kazán és kifújhatod magad!

Konan!

De örülnék, ha Kamilla csak reggel 7h körül ébredne! De nem, már lassan az is jónak számít, ha 6h-ig alszik, igaz, este időben, 20-21h között már durmol!
Nem semmi lehet Anna, ahogy mérgében az ajtóhoz vagdossa a dolgokat! Kis harcias nőszemély! :lol:

Blúmi!

Nekem arra kellett rájönnöm, hogy Kamilla már tudatosan, direkt nem alszik el, ha leteszem az ágyába! Pontosan tudja (és imádja), hogy úgyis ringatom egy kicsit, megszoptatom még 1x, így persze jobban esik neki elaludni ( előtte hónapokig ébren tettem le, énekeltem egy altatót, puszi, simi és ki a szobájából). Akár hisszük, akár nem, már fifikásak ám 1 évesen! És Kamilla egyre inkább a fejemre nőtt, az eddig 15 perces szopi+ altatásból 1.5 óra nyűglődés lett, én is elaludtam vele, aztán persze használhatatlan voltam, nem beszélve arról, hogy mennyire elzsibbadtam és a pocakkal együtt mennyire kényelmetlen volt már! Úgyhogy múlt héten taktikát változtattam: a szokásos esti szopi és tea után simi-puszi-éneklés, majd gyerek be az ágyba (abban a pillanatban felpattan, nehogy el tudjon aludni), majd szobából ki, ajtót becsuk. Erdmény: Kamilla visít nem egészen 10 percet (kőkemény méltatlankodás, nem félelem, azt azért már megismerem) 1. nap, majd másnap 5 perc, harmadnap 2 perc és az elmúlt napokban már percekben nem mérhető a nemtetszés hangos megnyílvánulása! Kénytelen volt elfogadni, hogy az esti rituálé be kell, hogy fejeződjön, azért, hogy pihenni is tudjon. Talán nagyon szívteleül hangzik, de nem vártam el tőle semmi olyat, amire magától ne lett volna képes hónapokig! Egyébként meg piszkosul nem kenyerem a sírni hagyás, de ez most nem ment másképp (persze nyílván nem hagytam volna, hogy rekedtre üvöltse magát)!

Honey!

Hű, de szép méretei vannak Flórának! Szerintem én kikiáltom Kamillát a topic legkisebb babájának! Az 1 éves státuszon 70 cm és 7.35kg! :shock:
Mindezt úgy, hogy 2 pofára eszik, mindent és rengeteget (pl. a reggeli 1 kockasajtos kenyér+ 2 banán)! és általában 2x ebédel, úgy, hogy tízórai és uzsonna is van! Nem beszélve a napi 1-2 szopiról, meg a kiadós vacsoráról!
A védőnőm nagyon jófej, én ugyan nagyon nem aggódom, mert látom, hogy jól fejlődik, jól eszik stb., de azért megkérdeztem, hogy nem nagyon gáz-e, hogy ilyen pici? Azt mondta: "Most mit tudsz csinálni vele?" És szerinte sem sovány baba, azt mondta, tökéletesen formás, nem sápadt, elővette a Standard-táblázatot, abból kiderítette, hogy a magassága átlagon belüli, és, ha csak a súly-hossz arányt nézi az is teljesen jó, bár, ha az életkorát is megnézi, akkor már a testsúlya nem ennyire rózsás, de szerinte Kamilla egy kis pillecsontú hölgyemény és minden rendben vele!
Hú, azért az élményért a 100tagú cigányzenekarral nagyon irígyellek! Nem lehetett semmi!
Te sokat jársz színházba! Légyszi adj tippet,mert most mi is mennénk, hogy Kamilla végre kiszámíthatóan alszik és más is le tudja fektetni! Szóval mit érdemes megnézni? Elsősorban Vígszínház, Madách, Operettszínház érdekel, szeretjük a zenés darabokat, nagyon! De, ha más ötleted van, azt is megköszönném!

A.m!

Nagy-nagy gratula az egészséges kishugihoz!!! De jó lesz, amikor megszületik! Örülök a jó eredményeknek nagyon!
Hú, én ma voltam terhelésen! Egyből Te jutottál eszembe, amikor itt is-ott is iszonyúan köhögő emberekbe botlottam a folyosón! Szerencsére nem mellettem ültek és elég nagy a légtér!
Jó, hogy túl vagyok ezen is! Remélem jó lesz az eredmény és nem kell ismételni!

Anyoooka!

Csudaszépek a képek megint! Jó, hogy megint hoztál tesósat!Olyan szépek a gyerkőcök és nayon hasonlítanak!
Jobbulást!!!

Gabolino!

Hajrá-hajrá kistesó!!!

Humanka?????????????



Márti
borossné becz márta
 
 


Halihó!
Látom ma még nem volt senki!
Nem tűntünk ám el, csak mindig közbejön valami amikor írni akarok.

A.m: nagyon-nagy gratula!!!! ÚÚÚ egy kislány! Tudom mit érzel! És annak is örülök, hogy minden a legnagyobb rendben van. Lehet, hogy már írtad, de a név már megvan?

Humanka: én is aggódom! Szoktam olvasni a blogját, de mostanában oda is nagyon ritkán írnak. Annyit megtudtam, hogy Bendő is elindult a szülinapja után. De, hogy Humanka-val mizujs???

Szeparációs szorongás: szerencsére (lekopogom) nálunk ilyen nincs. Volt pár nap már jó régen amikor mozdulni sem tudtam sírás nélkül Noémi mellől, de tényleg csak pár napig tartott. Én annak a híve vagyok amit a Suttogóban is írnak, hogy mindig ha eltávolodok a gyermekemtől, akkor közlöm vele, hogy hová megyek/mit csinálok. Ez nálunk bejött. Nincs semmi gond, ha elmegyek WC-re, vagy mondjuk leviszem a szemetet, vagy ha a hétvégét tölti a mamánál vagy a papánál nélkülem. Egyszer sem sírt még utánam. A WC ajtónál természetesen az én lányom is bedugdossa az ujját, vagy a kezét az alsó résen és mondogatja, hogy anya, vagy éppen kopp-kopp, de ez nála játék. Azt akarja, hogy visszaválaszoljak neki, vagy visszakopogjak neki, és ezen tök jókat nevet.

Mimi: nagyon édesek a képek!

Blúmi: erről a fürdéses történetről jutott eszembe, hogy Noncsi engem mindig kinevet amikor meztelenül lát. Pedig én soha nem szégyenlősködtem előtte, többször (minden nap) látott már meztelenül. De most valahogy talán észrevett... Meglátja a cicimet, akkor mindjárt nevet és mondja, hogy cici, és meg akarja fogni, tekergeti, húzogatja és hatalmasakat kacag! :shock:

Anyoo: nagyon tetszenek a képek! Még-még-még! Gratulálok az elinduláshoz.

Ági: Ádámhoz hasonlóan Noncsi sem alszik többet. A maximális amit ki lehet hozni belőle az a 2 óra, de ha mondjuk 1 óra alvás után az utcán börrögteti valaki a motorját, akkor Noémi felriad és már nem alszik vissza. Sajnos ilyen elég sűrűn van.
Este 8-kor rakjuk le aludni, reggel pedig van, hogy 6 előtt már felkel, de általában 7-ig alszik éjjeli 1-2 felkeléssel.

Honey: ez a matricafóbia nagyon tetszett. Olyan jól megfogalmaztad, hogy nevetnem kellett. Nálunk még nincs semmi ilyesmi. Azt tűrjük nehezen (mindketten), ha ismeretlenül kézbe veszi valaki Noémit. Na akkor eltörik a mécses.
Huuu, ez nagyon kemény esküvő lehetett! Nem borsózott a hátad amikor elkezdtek játszani?

Evés: hát ez a téma a gyengém. Alig-alig eszik Noémi. Már a hajamat tépem, komolyan. A legújabb, hogy úgy hajlandó enni, ha közben valami újságot nézegetünk. De akkor is csak azért eszik, mert az újság annyira leköti, hogy észre sem veszi, hogy közben becsempésztem a szájába egy falatot. Már egy ideje nem idegeskedek ezen, mert Noémi egyelőre normál ütemben hízik.

Winona: ilyen ordítós ébredés sajnos nálunk is elég sűrűn előfordul. És ilyenkor semmit az ég világon nem tudok csinálni vele. A simogatást, a ringatást nem szereti. Ha kiveszem az ágyból, akkor nagyon kiébred. A mi ágyunkba meg nem hajlandó aludni már amióta elkezdett mászni.

Konan: érdekes tényleg ez az evés dolog. Nagyon sokáig Noncsi is az üveges kaján "élt". Egyszerűen se időm, se lelki erőm nem volt főzni, meg örökké jöttünk-mentünk, lehetetlen volt megoldani, na meg hát kényelmes is. Aztán pik-pakk egyik napról a másikra már nem kellett az üveges. Bár a "rendes" kajából is alig-alig eszik, de az 1-2 falat is több, mint a semmi.
Tetszett ez a reggeli ébresztős sztori. Anna ágyában nincsenek plüss állatok? Noémi reggel ha felkel, akkor elkezd játszani velük és beszél hozzájuk, így én még kicsit tudok lustizni...

Minyu: az etetés nálunk is kb. erről szól! Rakok is egy képet, a héten csináltam! Már én sem kötöm be Noémit, mert fölösleges, úgyis kibújik.
Kép

Anyatanya: igen, én is úgy tudom, hogy Szeder már jó régen létrehozott nekünk egy fórumot az anyatanyán. Én anno jelentkeztem is, de akkor azt mondta, hogy ott csak akkor "indulunk" el ha itt közösen megegyezünk és mindenki jön, és nem hagyunk ki senkit.
Szóval SZEDER! rád várunk!

Betti: volt a kazánszerelő?

Lanta: Rami jobban van? Jobbulást neki!

Gabolino: drukkolok a kistesóhoz!

Márti: pillekönnyű babáról láthatnánk fotót?
Vendég
 


eszike,
Jesszusom!! Én még a képtől is frászt kapok, ahogy Noncsit nézem!! Nem félsz, hogy leesik? :shock: :shock:

Ami a zenekart illeti, még most is kiráz a hideg, ha átéléssel mesélek róla. :D

konan,
Flóra is csak az üvegeset hajlandó megenni! Bár én bevallom nem is szoktam főzni neki. De se apu se anyósom főztjét nem eszi meg. Pedig apám úgy főz mint egy isten!! :D

márti, an ez jó hosszú lesz neked....

semmi baj nincs azzal szerintem, ha Kamilla ilyen picurka. Azért te sem vagy se debella se egy langaléta. :D Különben is, a pici, csini filigrán csajoknak mindig több esélyük van válogatni a pasik közt!! :wink:
Amúgy meg nálunk a védőnéni még ezzel is elégedetlen volt, mert hát ugye illene meg 3x-ni a súlyát 1 éves korára. Az mondjuk más kérdés, hogy 10x annyit mozog mint sok más korabeli gyerek, mivel 3 hónapja már stabilan fut, jár. De ezt nem veszik figyelembe.

Ez a reggel 6-os kelés nagyon brutál módon hangzik!!! :shock:
És alszik még Kamilla de is? A fiuk is ilyen koránkelőek?
Én ilyenkor, a topicot olvasgatva szoktam csak felfogni, hogy milyen iszonyatos kivételes szerencsém van Flóra alvásával. Ma is 3/4 10-kor keltünk. :oops: Én életemben nem aludtam annyit, mint az utolsó 3-4 hónapban.

Jó olvasni, hogy néha még te is bekeményítesz Kamillánál!! :)
Nekem most pont ugyan ez a bajom, mint neked, az esti fektetéssel.
Még nyár elején tökéletesen működött a táp + puszi és "leteszemelalszik" módszer. De a sok nyaralás hatására meghülyült. Rosszabb napokon 40-60 percet is bent kell ücsörögnöm. Nem kell ringatni, se simizni. Csak ülök a sötétben mint egy hülye. :shock:
Amikor besokalltam hagytam sírni... de 15 perc után úgy belelovallta magát, hogy kénytelen voltam bemenni. Szóval most ez a sírni hagyás nálunk nem megy. :? Pedig jó volna, ha újra egyedül aludna el, mire megjön kisöcsi.

színház:
a Vígszínház darabjait nem ismerem (csak a klasszikusokat pl Padlás ) .
A Madáchból nagyon ajánlom nektek a Producereket ( a Szerednyei + Oroszlán Sz. szereposztással ), a József és a színes szélesvásznú álomkabátot, az Édeskettes hármasban -t is, aranyos vicces, zenés limonádé - de nagyon nem mind1 a szereposztás ( csak az Oroszlán Szonjával jó )!!! .
Mi jövőhéten nézzük meg az "És mennyi szerelem!" vígjátékot, azt mondják nagyon jó (nem zenés ) , de a Páratlan Páros ( 1-2 )-t is bátran ajánlom - bár az sem zenés, de nagyon vicces.
És még Putyóka 2 előtt meg szereném nézni a "Ne most drágám!"-at is.
Az Operettből én csak a klasszikusokat ismerem ( Rómeó és... Mozart - nagyon jó! ) de szerintem ezeket te is ismered... Ha még játszák ott, a "Rudolf" címú darabot meg ne nézzétek!!!!
Amit még nagyon ajánlok nektek a Nemzeti Táncszínház! Azon belül is az Experidance társulat előadásai!! Mi 2 hete láttuk az "1001 év"-et, már másodszor... olyan lenyűgöző volt!! :D
Remélem segítettem!
Ja a dolog egyetlen szépséghibája, hogy a Madáchba jó helyre kb 2 hónappal előre kell jegyet venni. :(

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Sziasztok!
De nagyon hétvége van mindenütt... :D

Anyo:
Gyönyörűek a gyerekeid! Szerencsére nem találtak semmit a Neurológián, és azóta sem ismétlődött.

Honey:
Nem semmi lakodalom lehetett... Tényleg életre szóló a cigányzenekar élménye.

Mimi:
úgy látom, Csabi is kapott egy játéknak való egeret. Nálunk azzal az a baj, hogy nem világít, így nem is annyira érdekes.

Úgy emlékszem (pl. Gabolino?), volt egy pár babának lenőve a nyelve, és el is vittétek "felvágásra". Azóta ők kidugják a nyelvüket? Mert mi is voltunk, és Attila nem dugja ki a nyelvét azóta sem. Az egyik ismerősöm most mesélte, hogy egy másik doktor azt mondta, hogy le van tapadva a gyerek nyelve, pedig ők is voltak metszésen. Most egy kicsit megijedtem, hogy lehet, meg kell ismételni?! :roll:

Orsi
Kép
pidlacsek
 
 


Honey!

Hú, tudom! Én valamikorra a 2 ünnep közé gondoltam, hogy megyünk, azért próbálok most keresgélni!
A Józsefet imádom, már nem is egyszer láttam és a Producereket is Szerednyeivel.
Az édeskettes hármasbant már én is kinéztem, meg a Páratlan párost is, azért nem feltétlen muszáj, hgy zenés legyen!
Tényleg, a Menyasszonytáncot láttad? 2 éve karácsonyra vettem rá a nővéreméknek jegyet, azóta bánom, hogy akkor nem vettünk magunknak is, annyit áradozott róla, de én csak 1-2 részletet láttam belőle tavaly, még a Társulat c. műsor idején. Nagyon megkapó a zenéje!
Nagyon köszi, mentettem az ötleteket! :lol:

Hú, most ott tartunk Kamillánál, hogy leteszem az ágyba, puszi-simi és zokszó nélkül elalszik! Remélem, ez már nem változik!
A szívem szakadt meg a sírása miatt, de én is úgy voltam vele, hogy 15 percnél többet nem hagyom keseregni! És soha nem jutottunk el még a 10 perc sírásig sem!

Bizony, a fiúk is hajnalban kukorékolnak, de tény, hogy Csabi, aki már nem alszik du., ellenben jól lefárasztja a suli-tanulás-különórák, ste 20h körül kidől és, ha a tesói hagynák, akkor 7.30-ig azért tudna aludni. :lol:
Viszont Lehel, Berci és Kamilla átlag 3 órát alszanak még délután, szóval ha nem aludnának, akkor tuti reggel később kelnének fel. Kamilla akkor alszik délelőtt, ha 5.30 körül kel reggel, ha valamiért 6.30-7.00-ig durmol, akkor már csak délután, de ma is bealudt így 3.5 órát! A gáz az, hogy holnaptól a 6h, reggel 5h lesz, szóval kemény. És főleg, hogy 7végén sem akarnak tovább ágyban maradni! Talán megoldás lenne, ha külön szobában aludnának ( lehetne mindenkinek saját szobája, de a 3 fiú hallani sem akar arról, hogy külön aludjanak), bár Kamilla a saját szobájában , egyedül alszik, mégis korán ébred...

Nagyon én sem aggódom Kamilla súlya miatt és szerencsére a gy.doki meg a védőnő is jófejek, ezen a téren is. mag aztán én is 18kg-mal mentem isklába 6 évesen... :lol:
Kár, hogy nem veszik figyelembe, hogy Flóra mennyit mozog, hisz azért az sokat számít! De az átlag 1 éves gyerek 10kg körül mozog, Flóra azért nem sokkal van alatta! Szóval nem kell ezzel törődni!
Kamilla 1 évesen épp csak megduplázta a születési súlyát, 3560g-mal született, most pedig még nincs 7.5kg! De Ő is folyamatosan mozgásban van, amikor nem alszik, úgyhogy nem sok esélye van a hízásra! :lol:

Márti
borossné becz márta
 
 


Szép jó (kora)reggelt!

Márti!
Hát, igen! Ez az óraállítás...... már másfél órája fent vagyunk mi is, pedig éjjel sem sokat aludtunk. Sajna Annácskát is elérte a nyavalya! Tegnap hapcizott, köhécselt és mint a vízfolyás folyt az orra. Ráadásul ahogy jön a foga a nyála is ömlik ezerrel! Szegénykém pólóját háromszor kellett lecserélni. Próbálkoztam az előkével, de azt nem viseli el magán. (Ez egy újabb fóbia, biztos! :lol: ) Este kis hőemelkedés is volt, de a Nurofen ezen segített.

Eszike!
Próbálkoztam játékot tenni a kiságyba, de ez nem jött be sajnos. :lol:
Noncsinak sem akármilyen mutatványai vannak!!! :shock: :shock: :shock:

Megyek, mert úgy hallom, hogy orrot kell szippantani.... :?

Kép
Kép
konan
 
 


Hali Konan! Jó hogy itt vagy!!! :lol: :wink: :lol: :wink:

Bár ma még csak én jártam itt, azért megmutitom az új szerzeményünket. Annácskámnak annyira tetszett, hogy hazáig el sem engedte, sőt óriási cirkusz volt a pénztárnál is, hogy egy picikét elengedje az új csizmácskáját:

Kép

Kép Ebbe meg hogyan kell beleülni??? Anya! Segíts!!!

Kép
Kép
konan
 
 


Bejci!

Biusnak nagyon boldog névnapot kívánok!

Konan!

Édes Annácska! :lol: És szép a téli csizmácska is!

Márti
borossné becz márta
 
 


Biust Isten éltesse!!!!!!!!!!!

most csak panaszkodok picit, majd később reagálok. B alvása egyre rosszabb. Éjfél körül alszik el, hajnal ötkor kel. Hiába fárasztom programokkal, játékkal, hiába nem hagyom aludni délután, akkor sem alszik el rendes időben. Ráadásul kezdek dolgozni (persze csak keveset, és itthon), és nagyon aggódom, hogy így nem fog menni egyáltalán. Elég fáradt vagyok, szalad minden itthon...

Szeder! Mehetünk a másik topikra?
blúmi
 
 


Szép jó reggelt!

Még pénteken vissza olvastam,de amilyen szita agyú vagyok alig emlékszem,hogy mit olvastam.Azért próbálok reagálni...

Blúmi!
Nagyon sajnálom a rosszul alvást Bálintnál. Nagyon fárasztó lehet neked. + még dolgozni is kezdessz??? Hűű hát minden elismerésem.

Gabolino!
Örülök,hogy újabb bátor baba projectet kezdőt köszönthetünk.
:D Mindent bele.


Honey!
Nem semmi volt a matrica fóbia. ÉN még nem vettem észre hasonlót,de gondolom csak idő kérdése. A wc-n ülős storyn jót nevettem.Bocs :oops:
Nagyon szép élmény lehetett a 100 tagú. Biztosan az esküvő is gyönyörű volt.

Anyooka!
Nagyon sajnálom a betegeskedést. Remélem azóta már meg is gyógyultak a kis Manóid. Kicsi lányodtól meg elérzékenyültem (amit apró betűvel írtál)
Gratula az elinduláshoz.
Szerintem Gyuszika,mint a a topik legidősebbje a legkésőbb fog elindulni..,
Szuper képeket hoztál
:D

Konan!
Micsoda temperamentumos kiscsajszid van :lol: Nem semmi. Hiába ők már önálló akarattal rendelkeznek.

Mimi, Eszike
Igen van már nevünk. Lili lesz a kis Drága.Már Mini is az lett volna ha lány lett volna. Tudom,hogy tucat név bár talán egy 4-5 éve volt az egyik leggyakoribb név. De nekünk akkor is tetszik.

folyt.köv.

Kép
Kép
a.m.
 
 


Szép Jó Reggel! :)

Nagyon Boldog Névnapot Biusnak! :)

Honey, Márti: Experidance forever! :) Imádom őket az 1001 év videon és dvd-n is megvan. A szeget szeggel volt nekem az első színház mióta kicsi D. megszületett. Most be mertünk vállalni egy matinés bérletet is ide a Csiky Gergelybe.
A Mozartot még kint Bécsben láttam /kinti zeneakadémiás barátnővel diák jeggyel a második sorból :)/ Itthon is meg akartam nézni de sose jutottam el :(
De nekem fent pesten még nagyon tetszett a Vámpírok Bálja /kegyetlenül jó csak ne lenne bazi drága rá a jegy/ és a Webberes Volt egyszer egy csapat (Beautiful Game) is.
József az viszont inkább gyerek darab, de anno nagyot tomboltunk rá Londonban. A nyelvsuliban árultak rá jegyet. CD-n megvan az eredeti, Doncekkel néha hallgatjuk is.

Konan: Nagyon csini a kis csizma :) Annácska még nem borult fel azzal a kosárral?

Eszike: Huhh a frász jönne rám Kicsi D így kimászna. Nekünk fa etetőszékünk van nem lehet belekötni de olyan közel van a tálca hogy nem tud kimászni, de mondjuk ő nagyon nem is akar.

Honey: Nálatok ilyen komolyan veszik ezt a súly háromszorozást? A mi dokink még csak nem is említett ilyesmit. Donci 3320-al született és a kontrolon "csak" 8780gr volt és 78cm. Pedig a pociját nagyon szereti, de ő is hihetetlen mozgékony és ügyes.
Szerintem ez a háromszorozás egy baromság.

Mimi: Nagyon édes kis Csabid van! :)

Anyooka: Örülök hogy minden rendben volt a neurológusnál. Nagyon jó képeket hoztál látszik hogy zajlik az élet nálatok is :)

Huhh mennem kell, végre felébredt D. és loholni kéne melózni már.

Kép

Kép
starlark
 
 


Mimi!
Tündéri a kicsi fiad. :D

pidlacsek
Gyuszikának is le volt nőve,de szerintem nincs már vele gond mióta felvágattuk. Igen ki is dugja a nyelvét, hajaj,de ég mennyire :lol:

Konan
Szuper csizmája van Annának :D

Biusnak
[size=18]NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNOK![/size]

Kép
Kép
a.m.
 
 


Hali!

Bius!
Nagyon boldog névnapot kívánok Neked!!! :P

Blúmi!
Óóóóóó, Te szegény! Remélem gyorsan rendbejön ez az alvás dolog!

Starlark!
Egy kis "győzködés" után azt hiszem megértette, hogy ez nem az Ő mérete és nem tud beleülni. Azóta nem is próbálkozik vele, viszont így már a kosár sem érdekes....! :?

Honey! Starlark!
Akkor Annának 11,5 kg-nak kellett volna lenni 8,5 helyett 1 évesen???? Gondolom ez a 3x-ozás dolog a kisebb babákra értendő, Flóra pedig csak 50gr-al volt lemaradva Annácskától. Egyébként nekünk sem mondtak ilyet a rendelésen, sőt mindig azt mondták, hogy normális a súlya. Pedig én még keveseltem is a súlyát 1 évesen és még csak most értük el a 9 kg-t.

(Éjjel már én is arra ébredtem, hogy "megakadt egy sündisznó a torkomon"! :evil: Úgy látszik együtt betegeskedhetek Annával. :cry: )

Kép
Kép
konan
 
 


Sziasztok!
Vége a hétvégének, beindult az élet is. :lol:

Biusnak boldog névnapot!(így utólag is).

Csak ámulok, milyen pehelysúlyú babák vannak. Attila 1 évesen 11,30kg és 83 cm volt. Stegényt már elég régóta nem tudom cipelni, pedig többet igényelné, de nem bírja a derekam...

Konan:
Nagyon csajos csizmája van Annácskának, nem csodálom, hogy nem akart tőle megválni! Gyógyuljatok gyorsan!

Blúmi:
Jajj, szegények, nemhogy javulna, inkább romlik az alváshelyzet! Remélem, ez angyon rövid átmeneti állapot lesz Bálintnál!

Attila pár napja megint 2x alszik. Kicsit délelőtt, kicsit délután. Éjszaka meg időnként hallom, hogy beszélget az ágyában. :shock:
Kertrendezés volt hétvégén, hoztam pár képet Apa segédjéről: Kép Kép Kép Kép Anya, lehet, hogy lázam van????

Orsi
Kép
pidlacsek
 
 


Gyors bekukk!

Konan!
Nagyon csinos csajos a csizma.

Biusnak nagyon boldog névnapot kívánok én is!

Blúmi!
Nem lehet, hogy épp fordítva van, miszerint túlságosan lefárad Bálint és azért nem tud aludni? Remélem mielőbb megoldódik a probléma.

Pidlacsek!
Cuki Ati, ahogy besegít apának.

Nálunk nem változott semmit az alvás. Továbbra se hajlandó aludni akármilyen fáradt is. Maradt a 30-45 perc alvás egész napra. Hiába teszem le mikor álmos, nem alszik.

Betti!
Írtam a csajnak, de nem sokat segített vele. Azért rendes tőle, hogy legalább válaszolt, ráadásul már másnap.

Családient.hu vonalzók

Családient.hu vonalzók
ági78
 
 


sziasztok!
mi is megvagyunk. bár panna éjjelente irtózatosan üvöltve kel.....és nem lehet megnyugtatni csak ha velem alszik.lehet h. a foga miatt........nemtom, de már jó ideje csinálja, remélem ahogy jött el is múlik ez egyszer......most matracon mellette fogok aludni, még mindig jobb mintha beszokna az ágyunkba.....

szerintetek a deichmannos baren schuhe is jó márka?mert lényegesen olcsóbb is......vagy a decathlonos gyerekcipők????vélemények?????


ági: szerintem törődj most ebbe bele, majd változik,mint minden.

blumi:
te szegény....az baromi kevés alvás!!erre is csak azt tudom, hirtelen remélem majd abbahagyja eme rossz szokást.

Kép
winona
 
 


Sziasztok!

Köszi a dícséreteket (Márti, Eszike, Starlark, A.m.,)!

Márti!
Jó, hogy így megoldottad az alvást. Mi is alakulunk elalvás ügyben, bár még ott kell mellette ülni, de legalább már fekve marad. :)

Eszike!
Húha, ijesztő a kicsi lány! Csak nehogy leessen!

Pidlacsek!
Igen, Csabinak is van saját egere. :) Neki tetszik, hogy kattog, és ez elég is. :)
Nagyon édes a kis kertrendeződ! :) Jól látom, hogy pulitok van? Annyira szeretem őket! Anyukáméknak is pulijuk van, csak fehér. :)

Konan!
Nagyon csini az új csizmácska! Biztos fogja szeretni Anna. :) Jobbulást Nektek!

Blúmi!
Nincs ötletem az alvásra, kitartás, biztos nem tart sokáig!

A.m.!
Nagyon szép neve lesz a kicsi lánynak! :) Ha nem annyira gyakori a vezetéknevetek, akkor nem baj sztem, ha „tucatnév”. :)

Mi is lebetegedtünk. :( Lehet, hogy most egy pár hétig nem lesz kedvem Dúdolózni, mert már a 2. betegséget hozzuk onnan, pedig 1 éves koráig nem is volt beteg egyáltalán… Most meg 1 hónapon belül a 2… Nagyon nyűgös Csabi, van néhány afta a szájában, így enni sem nagyon van kedve, csak Nurofen után, biztos fáj neki. Szombaton 39,2 volt a láza. :( Na, de már javulunk, úgyhogy remélem, nem tart már sokáig… :)

Szép estét mindenkinek! :)

Kép
mimi83
 
 
 
 
 


Hello csajok!

Csak egy -számomra legalábbis-rossz hírrel jövök: Sajnos mi nem tudunk menni a talira... még nem jött meg a szakvizsga behívóm, így nem tudom, valójában hogy is állok a tanulással.. :? :shock: ... és mivel Balatonon tanulok, kiesne egy egész nap -utazásokkal együtt- úgyhogy most nem merem megkockáztatni, hogy kihagyok egy napot, mert nem bukhatok meg!!!!!
Ti érezzétek nagyon jól magatokat, és sok képet csináljatok: babáról, anyukáról, kismamikról... szóval mindenkiről!!! Legalább azokat hadd nézegessem!!! :)

És nagyon köszönöm a Bius köszöntéseket, nagyon jól esik, hogy gondoltatok rá! :) :oops:
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: