Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Remélem mindenki jól van:)
Ismételten bocsánatot kell kérnem, hogy ilyen ritkán jövök, de sokszor mire számítógép elé kerülök addigra inkább az ágyat választom:D

Mi jól vagyunk, kialakulóban a napirendünk, bár ez az óraátállítás kicsit bekavart. Mostanában reggel 6-tól éjfélig 3óránként eszik, délelőtt alszik, addig van időm magammal (vagy inkább a háztartással :D) foglalkozni, ebéd után sétálunk, utána meg ha alszik akkor már a vacsihoz készülök, de van, hogy babusgatást kér, olyankor nem nagyon tudok semmit sem csinálni. Este meg az apján lóg :D

Zsófi
Kép
bzs88
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Gemini, nekem is mindenki ezt az ellenérvet hozza fel a kendővel, hogy milyen rossz a hátnak...de néha meg már az sem érdekelne, csak tudjak felállni a gyerekkel és mondjuk normálisan enni meg ilyenek..


Kérdés, ti éjszaka hogy etettek? Mert próbálom én is ezt a sötétben csendes etetést erőltetni, de az a gond hogy nálunk az éjszakai etetés kb 2 órát vesz igénybe....felsír mert éhes, igaz 3 órája volt peluscsere, de ivel tiszta pisi mindenhol ezért azt is kellene cseréleni. De már ordít, mert éhes..jó előszőr egy kis szopi, pelus és ruhacsere, majd megint szopi, és ekkor jönnek a hasfájós felsírások, majd nagy fosik, amik kb 20 percig kis szünetekkel jönnek...tisztéba tevés, baba sír, mert fáradt, szopi megint, hogy megnyugodjon...majd büfiztetem, s mire lejön a vállamról már tágra nyílt szemekkel vár, hogy ő már biza' nem alszik most vissza..akkor megintegy kis ringatás, amint leteszem észreveszi..sírás, majd simi, és kb fél óra múlva bealszik....

Nálatok ez hogy megy???
csekom
Zsurk
 
 


Én is Moby kendőt vettem, de még csak itthon próbáltam ki 2-szer. Eddig nem jött be a babónak. Gem, te mennyire kötöd szorosra? Nekem mindig forgatja benne a fejét Donát, így nem marad meg azon az oldalon, ahol tartani tudná a kobakját a kendő. Pedig annak tartania kell, ugye? Pedig bele kell jönnünk ebbe a kendőzésbe, mert én nem akarok babakocsival szerencsétlenkedni, ha le kell szaladni a boltba, vagy ha elugranék a nagyihoz - a tömegközlekedés és a babakocsi nem túl kompatibilis egymással. :cry:

Csekom, sajna Donát is imád este bekakilni, így nem úszom meg az éjszakai/hajnali pelenkázásokat, hiába írják, hogy az felébreszti a babát. Ezért én az első nyöszörgésre ébredek, és még azelőtt pelusozok, hogy ő igazán belelendülne a sírásba. De nálunk sem könnyű, mert már többször előfordult, hogy pelusozás közben jön meg az ihlete egy újabb kakira, és akkor lő ki, amikor a régi pelus már levéve, az új viszont még nincs felrakva... Szóval ilyenkor nálunk is elmegy egy óra az ő tisztába tételével, szőnyegsúrolással, én zuhanyzásommal, átöltözésemmel. Na akkor már üvölt...De szerencsére kaja után azért képes hamar bealudni. Csak addigra már az én szememből megy ki az álom! :x

Zsófi, szuper, hogy nálatok már van napirend. Remélem, a 6 hét nálunk is csodát hoz majd, sokan mondják, hogy utána tényleg beáll valami. Persze még többen mondják ennek az ellenkezőjét. :roll:

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 

 
 

Sziasztok,

Koszonjuk a dicsereteket.

Moni, ezt nem is tudtam, hogy 5 ev itt tartozkodassal jogosult a baby a brit utlevelhez. Hm, megfontoljuk. Valszeg hamarabb elkeszul mint a magyar :wink:
Kendo: nekunk babaslingunk es Babybjorn hordozonk van es Tilda az utobbit szereti. A babakocsit nem is haznaljuk.
Ejszakai etetes: en csak akkor pelenkazok ha kaki van. Sokkal hamarabb visszaalszik ha nincs peluscsere. 2x szokott kelni, 1 korul es 3 korul. Napirendunk meg nincs. En 3 honapos koraig nem is altatom magam ilyesmivel. Napkozben annyira ossze-vissza eszik, hogy meg a furdes idopontot se lehet beloni. Van, hogy fel 8-kor furdik van, hogy este 10-kor. Nem ebresztem fel ha alszik. +meg nem is furdetjuk minden nap csak 2 naponta ui annyira szaraz a kis bore.
Nalunk az infacol nem valt be :( es szegenykem neha ugy tud szenvedni. Mindenki azt mondja 3 honapos korra all be a kis emesztorendszeruk. Mar csak masfel honap :D
Bocs, most csak ennyire futotta, valaki nagyon ehes :wink: :)
oolong
Gyula
 
 


Iza! Próbáld meg az Espumisan csekkeket, ma ajánlotta a védőnőnk!

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Iza!
+meg nem is furdetjuk minden nap csak 2 naponta ui annyira szaraz a kis bore.


Oh yeah! El sem hiszem,h ezt írja vki!!!Én sem fürdetem minden nap,egyiket sem fürdettem,míg ilyen picik voltak. De anyósomat pl. sokkoltam ezzel már 5 éve Márknál! :lol: És most épp nálunk van babalátogatóban,így most 4 napig fürdik a csaj is,h ne érje szó a ház elejét... 8)

Később írok is,de ennek úgy megörültem,h vki nem néz hülyének! :D

KépKép
Kép
patricia83
 
 


mi sem fürdetjük minden nap, és az én anyósóm is ki van rajta akadva..... :D:D:D
csekom
Zsurk
 
 


Mi sem fürdettük eleinte minden nap :D
De aztán úgy láttam,az esti szertartás vele teljes,és jobban alszik utána...így megmaradt a napi...de mindig talál a védőnő valami pici helyet rajta,ahol szerinte még alaposabban kell olajos vattával is áttakarítani...már kész vagyok tőle..annyit kenegetem,mégis olyan mintha nem lennék elég figyelmes...egyébként nem is egyszerű,annyira rúgkapál,alig bírom néha pelenkázni is... :shock:
timea35
Budaörs
 
 


Sziasztok!

Meg vagyunk mi is, csak elég zsúfoltak a nappalok no meg az éjszakák... :lol:

Már kezd beállni egyfajta rendszer, igaz vannak eltérések, de azért haladunk.

Tegnap volt a heti mérés, a kis csaj 530 gr-ot hízott. Majdnem dobtam egy hátast. :shock: Most 4130 gr.
De eszik is rendesen, az éjjeli másfél óránkénti szopi simán megvan.

Én is fürdetek minden nap, nálunk szintén rituálé szerű. Előtte általában sírás van, aztán a vízben megnyugszik, utána jön a testápolós masszázs (imádja) öltözés és szopi.
Utána alszik mint a bunda.

Kép

Kép

Lassan készülődünk sétálni, utána mindig olyan jókat durmol. :D

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok,

Agi, az Espumisan hatoanyaga ugyanaz mint az infacole(simeticone). Ugyanaz a gyogyszer mas neven. De azert koszi, aranyos vagy.
Tegnap vettem egy ujabb csodaszert, Colief a neve. Ebben laktaz enzim van, ami segit lebontani a tejcukrot. Lehet ez a gond nalunk. Par nap es kiderul.

Mi Tildat egy hetes koraig nem is furdettuk, csak letorolgettem nedves vattaval.1 hetesen leesett a koldokcsonkja azota van furcsi :) Anya se ertette a dolgot, minden este kerdezte, hogy na megfurdetjuk mar :lol:

Judit, 530g???? ez lehetseges? Mibol van a tejed? :lol: Nagyon edes a kisasszony. Rengeteget nott, valtozott. Tok hasonlit a ket nagyobbik gyerekedhez.

Ti kenitek a babakat naptejjel ha kimentek? En igen, ui vasarnap megkapta a nap :( azota kenegetem. Bepanthen baby naptejet vettem. Nalunk bevalt.
oolong
Gyula
 
 


Judit,ez nem semmi hízás...tud élni a kis csajszi :D adsz neki tápszert is?nagyon édes... :lol:


oolong, itt még nincs szükség naptejre..szerintem.én még óvom a széltől is a kocsiban,tehát a nap sem érte még sokáig:wink:
timea35
Budaörs
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a fürdető tippet, felirattam, és 4 nap alatt annyit szépült a bőre hogy magam el vagyok rajta ámulva.. Sajnos nekem sincs sok időm jönni, de azért olvasni néha tudok..
yusz..Annyira édes a kislányod, nagyon sokat nőtt..
Mi is fürdetünk mindennap, csak mert a fiúk követelik, amúgy a száraz bőre végett volt hogy kihagytam napokat, de most már élvezi a pancsit..
humadene
Jánossomorja
 
 


Köszönjük szépen a dicséreteket!

Most kicsit vissza tudtam olvasni...

Iza!

Azt a gyönyörű hajkoronát!!! Nem semmi a leányzó!

Nem tudom miből van a tejem, de szereti az tény. :lol: Lehet, hogy amiatt van, hogy másfél óránként követeli a szopit.

Én még nem kentem naptejjel, igaz nem is nagyon engedtem, hogy a nap érje. De májustól már valószínűleg kelleni fog.
Márkát nem nézem, inkább csak a faktorszámot, a kicsiknek 50-est szoktam használni.

Az jutott eszembe, hogy Gina lányom nagyon hasfájós volt, én is próbálkoztam sok mindennel, míg végül az elektromos hinta jött be.
Volt, hogy abban aludt órákat, amikor sírt volna a hasfájástól, elringatta a hinta és én is szabad voltam.
Majdnem vízszintesbe lehetett dönteni az ülés részét és kellemes zenét is játszott, teljesen lehiggadt a gyerek benne.

timi!

Egyszer adtam neki éjszaka, azóta nem kellett. Akkor is annyira fanyalgott, hogy inkább kifelé jött, mint befelé.

Noémi is nagyon aktív pelenkázás közben, van, hogy ki sem tudom rendesen törölni a combhajlatból a krémet. Hihetetlen, hogy ekkora emberkékben is milyen erő van. :lol:

Hordozó kendőt, vagy kengurut használtam a két nagynál anno, aztán egy ismerős gyerekorvos megijesztett, hogy 3 hónapos kor alatt nem szabad, mert ferdül a gerince a kicsinek.
Nem tudom mi igaz belőle, de a többi gyereknél már csak nagyobb (fél éves) koruk körül kezdtem használni.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Judit!
Milyen krémet használsz a masszázshoz?

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Ági!

Neogranormon testápolót. :D

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Iza!

Ti már túl lesztek/vagytok a 6. héten? Mert 6. héttől szerintem tudnál járni Bany massage-ra ha érdekel... Szerintem minden Children Centerben van...nem tudom, melyik van hozzátok közel, de hívd fel őket és kérdezd meg..elvileg segít kólikánál is, lazulásnál, meg a pukikat is kihozza. :D Én bejelentkeztem, de majd csak a 6. hét után mehetünk. Sok minden van a children centerekben, minden ingyen, érdeklőd meg esetleg.

Ti kaptatok Bcg oltást? D vitamint adsz Tildának?
Ja és a Passport Office-t kell felhívni az útlevéllel kapcsolatban..de ez is időigényes, nem tudom melyik lesz gyorsabb. :S
csekom
Zsurk
 
 


Baby massage, nem Bany....bocs, ilyen ha fél kézzel a babát fogom.. bocs a további hibákért....
:D
csekom
Zsurk
 
 


Igen van itt is CC. Jo otlet, hatha segit a masszazs, koszi.
Nem kaptunk BCG-t. Szerintem itt nem is adnak mar,allitolag elavult oltas. 2 het mulva kapja az elso adagot DTaP/IPV/Hib es PCV. D vitamin cseppet adok neki.

Judit, Tilda haja allandoan egnek all csak akkor nem ha vizes :lol: ,csak azert irtam a naptej markajat mert ez kifejezetten babaknak van. Illat, szinezek, paraben es tartositoszer mentes es 50+faktoros.
Hordozo:hm, remelem nem lesz baja a hatanak. Sokat hasznaljuk, napi szinten orakat :roll:

Tilda ma delelott aludt hason eloszor. Olyan kis cuki, nagyon jol alszik igy.
Egyre jobban elvezi a kis jatszoszonyeget. Gogicsel a jatekoknak es mar tudatosan nyul felejuk :D es egyre tobbet vigyorog. Imadom :lol:
oolong
Gyula
 
 


Sziasztok!

Ti hogy mértek hőmérsékletet a babáknál? Popsiban? Mert Domi néha olyan meleg és a kis fejecskéje is elég piros. Csak olyan fül mögé tevős hőmérőnk van, tehát azt popsiba nem tudom dugni... :S
Azt mondták, hogy 37.2-ig normális, de neki mindig magasabb szinte.. Peluscsere és sírás után persze forró, de kb fél óra múlva is 37.5 körül van.
Most hőemelkedése van szinte mindig? vagy ő ilyen? vagy ez a hőmérő nem a legjobb...

Popsiba hogy mértek ha a baba állandóan mozog és rúgkapál? Nem sérül meg?


Kijöttek rajta kiütések is, azt mondták a tej miatt...
csekom
Zsurk
 
 


csekom!

A kis csecsemők hőmérséklete kb 6 hetes korig ált. 37-38 fok között van.
Még nem működik rendesen a hőszabályozásuk, sajnos erre eredeztetik a bölcsőhalált is.

Ne izgulj nincs baj, teljesen normális a hőmérséklete. Aggódni akkor kell, ha 38 fok fölé megy.

Én popsiba a flexibilis végű hőmérőt használom, így nem lehet baj a ficánkolásból.

Iza!

A hordozóval nincs baj abban lehet a pici, a kendőt és a kengurut nem ajánlják, mert abban a saját gerincének kell őt megtartani.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


köszi yusz, megnyugtattál. :D
csekom
Zsurk
 
 


Móni, ha esetleg popsiban mérnél, előtte kend be a hőmérő végét popsikenőccsel. Lehet, hogy ez másoknak alap, nekem, mint első babásnak jó volt, hogy mondta a védőnő, mert nem jutott volna eszembe...
Donáton is lettek tejpöttyök, az arcán. Kis kamasz lett a pattanásaival. Majd elmúlnak, nem szabad piszkálni ezeket. Ha nagyon ronda, akkor szoktak rá krémet adni, hogy ne maradjon heg a bőrén. De az vmi szteroidos cucc.
Tök jól hangzik nálatok ez a CC, nálunk is be lehetne vezetni. Bár ez az első jó dolog, amiről beszámoltok, amúgy nekem kicsit fura a brit egészségügyi rendszer, ahogy a terhességgondozásról írtatok néha.

Yusz, nem is gondoltam volna, hogy egy ilyen törékeny kislány ennyit képes enni. Durván ráver a majdnem 4,5 kg-os fiamra! :shock:
És hogy bírod a 1,5 óránkénti etetést? Akkor csak szoptatsz és büfiztetsz megállás nélkül? Többi gyerekre hogy marad időd?

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Iza!

tényleg a Gripe watert próbáltátok már? Elvileg az erősebb mint az Infacol....
csekom
Zsurk
 
 


Csajok!
Hogy bírják a babócák ezt a viharos szelet? Én kezdek mattot kapni, az én pici drága nyugodt kisfiam teljesen ki van bukva, csak ölbe és sétálva hajlandó nyugodton lenni, és még énekelnem is kell! Nincs valami tippetek, amitől nyugodtabb lenne? Leszakad a hátam, zombiként járkálok a házban! :)

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Ági!

Nálunk is ez a helyzet, Noncsi nem tud aludni és ha nincs a szájában a cici, vagy nincs kézben akkor sírás van ezerrel.

Igazából nincs nekem sem nagyon ötletem, így sétáltatom a popóját vagy az apukája dédelgeti.

Jó úton haladunk az elkényeztetéshez, de egyáltalán nem érdekel. :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Judit, en hordozo alatt a kengurut ertettem. Tenyleg nem szabad 3 honapos kor alatt hasznalni? Itt tok sokan hasznaljak ujszulottel :shock: 3,5 kilos babat mar bele lehet tenni az van a cimkejen :?

Moni,gripe watert meg nem probaltam. Szerintem azt nem is lehet nagyon pici babaknak adni csak 3 hos kortol vagy valami ilyesmi. Bar lehet rosszul tudom. Tegnap kaptam ertesitot a GP-tol, hogy a postnatal check majd 8 hetesen lesz osszevonva az oltasokkal aprilis 13-an. Nalatok?

Lilly,nekem semmi bajom az itteni rendszerrel. Nekem csak jo tapasztalataim voltak eddig.
oolong
Gyula
 
 


Nalunk nem ingyenes a baby massage :( £20 negy alkalom. Keddenkent van. Jovo heten elnezunk :)
oolong
Gyula
 
 


Lehet én panaszkodtam sokat az angol rendszerre? Nálunk azért volak furcsaságok nem is egyszer... de az igaz, hogy a terhességgel minden okés volt. :D

Iza! Én úgy tudom, hogy egyhónapos kortól adható a Gripe Water, de lehet, hogy tévedek.

Nálunk a 6. héten lesz a postnatal check meg a baby check is. Legalább is a health visitor jön először és én másnapra jelentkeztem be a dokihoz...igaz az én háziorvosomnál már nincs hely (tipikus :D), ezért egy másik dokihoz megyünk. Eddig még nem szóltak, hogy változtatnának rajta.

Más kérdés. Lehet fura, de így szülés után szenved vki székrekedéssel??? Én nem tudom mi van velem, pedig eszek elég rostosat, meg gyümit is, és soha nem volt gondom, de most.... borzalom. Nem tudom miért.

Mindenki kendőzik egyébként? Nekem elég hamar megfájdul a hátam, úgyhogy ha lehet, ezt én egyelőre kilőném, viszont néha tök jó lenne, ha babuci is jöhetne velem akár a konyhába, amikor fent van. Az autós babás ülésben lehet? Meddig? Nem rossz a gerincének? Vagy ebben a bouncy chairben..Iza te biztos tudod mi az, nem tudom otthon hogy hívják...
Kengurun nekünk is van, de ha főzők mondjuk az nem a legjobb ötlet.
:shock:
csekom
Zsurk
 
 


Ja és még egy kérdés.
A ti babáitok is ilyen hangosak amikor alszanak? Dominik folyamatosan nyeszereg, nyüszög, nyiszog, nyerít, sóhajt, dünnyög..supermant játszik vagy éppen kamiont vezet nagy kormánnyal...ez normális? Persze csak amikor félálomban van, de ezek éjszaka elég ijesztőek, bár már kezdjük megszokni őket. :D

Minden baba ezt csinálja? :D
csekom
Zsurk
 
 


Móni!
Hát most nagyon jót nevettem...Gergő is igen intenzíven alszik, de ennyire talán nem...a babáknál a felszínes alvás sokkal többször van, mint egy felnőtt embernél...mi hamarabb zuhanunk a mély alvás fázisába...gondolom Dominik is közvetlen elalvás után, illetve a fent említett fázisokban hangosabb a kelleténél!:)

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Sziasztok!

Én úgy tudom, legalábbis a hordozásszakértők véleményét olvasva a neten, hogy a különféle kenguruk meg csatos hordozók 3 hónapos kor alatt nem ajánlottak, még azok sem, amikhez van újszülöttbetét. A kendő viszont nem tesz rosszat a baba gerincének, ha jól van megkötve, mert nem a baba tartja magát, hanem az anyán oszlik el a súly. Elég szorosra kell kötni a kendőt ehhez.
Ági, nálunk a nappaliban a könyvespolc tetején levő zöld növények viszik a pálmát. Donát tátott szájjal képes akár 20 percig is bámulni, még arról is majdnem megfeledkezve, hogy kajaidő van! A cumit ilyen esetre nem ajánlom, mert nálunk ha nyugtalan, akkor félpercenként kiesik a szájából, szóval ott kell állni mellette, hogy visszagyömöszöljük 3 másodpercen belül, különben újra indul a nyügi.

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


jaj a cumi, éjszaka amikor ilyen félálomban van, már mi is próbáltuk cumival "megtömni", mert azt hittük, nyugtalan, de lehetetlen...vagy elkapja, szopizik rajta egyet, majd kiköpi, aztán mégis kellene neki, de már messze van, ilyenkor kidugja a nyelvét és csak nyalogatja ütemesen, mintha cumizna..ilyenkor aztán tényleg békén hagyjuk... :D
csekom
Zsurk
 
 


Sziasztok!
Egyszerűen nem jutok ide...itt van anyósom,de a nagyok addig csak ebédig vannak oviban,így nap végére tiszta idegroncs vagyok. :oops:
Meg össze is jöttek a dolgok,egész nap jóformán a gépe előtt ülök,intézkedek stb,ráadásul építkezünk nagy naivan azt hittem a belső dolgok (csempe,tapéta,színek....) kiválasztása lesz a csúcspont,ehhez képest folyton összeveszünk a férjemmel,mert nem jutunk dűlőre...de hogy 12 év alatt nem derült ki,h ennyire más az ízlésünk?! :? ez off volt :lol:

nem sok energiám van írni,de olvasok minden nap,és csodálkozok,hogy írjátok milyen sokat vannak ébren a babák nappal! én meg már kezdek aggódni,mert szerintem Médi a másik véglet. Szinte nincs is ébren,napi össz-vissz 1-2 órát,arról nem is beszélve,hogy este 8 körül elalszik, 11-éjfél körül ébresztem már amennyire tudom,megetetem és 6-7 között ébred,de szopi után megint visszaalszik....lehet megcsípte egy cecelégy?

ma sebészeten is voltunk,elkötötték a köldökét,mert volt rajta egy kis valami...

egó voltam nagyon,bocsi érte!


:lol: :oops:

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Moni, nalunk is ez megy. Nagyon hangosan alszik Tilda, mar irtam is korabban. Nyekeg, horog, nyog +meg oklendezik is amitol fraszt kapok. Igy nagyon eroltetve oklendezik es nem jon semmi. Eleg remiszto tud lenni.Bouncy chairunk van. Szerintem azt piheno szeknek hivjak magyarul. Szereti, a mienk dontheto, akkor szinte fexik benne. Abban szokott nezelodni ha fozok stb...
A legujabb dolog nala, hogy nem tud elaludni. Eddig is nehezen ment, de mostanaban iszonyat. Semmi nem hasznal, es nincs semmi baja. Nem ehes, nem fazik, nincs melege, pelus tiszta, nem faj a hasa es csak ordit-ordit faradt hangon. Neha belecsitul majd kezdi elolrol es ilyen total hiszterikusan uvolt. Mi okozza ezt?

Patricia, irigyellek. Medi egy csodababa.

Lilly, akkor Tilda gerince mar kapott rendesen :( Napi szinten orakat van benne.
oolong
Gyula
 
 


Sziasztok!

Patri!

Tényleg minta baba Médi! Fantasztikusan jó lehet éjjel aludni...
Noémi még mindig 2-3 óránként ébreszt és agresszívan követeli a szopit.

Én is parázok kicsit, ha elkezdjük az építkezést, mennyit fogunk veszekedni. Eddig a 6 év alatt egy kezemen meg tudom számolni, hányszor vesztünk össze.
De tudom, hogy akkor lesz alkalom bőven. Na meg, nekem a bezártság, ő meg folyton a háznál lesz, áááááá nem lesz ez egyszerű...:(

Móni!
Noémit sem lehet holmi cumikkal félrevezetni. Kb 1 méterre köpi el, ha egyáltalán van merszem a szájába tenni.

Most pár napja nagyokat pukizik, gondoltam főzök neki csecsemő teát ami hasfájás ellen van (Mecsek bébi). Direkt olyan cumisüveget is vettem a anticolic, a MAM cégnek egy nagyon jó terméke.

Na, azt is messzire köpte, még a kezével is hadonászott hátha eléri és ki tudja verni a kezemből.

Iza!

Szerintem nem ártottál Tildának, amikor nem érzik már jól magukat egy pozícióban, akkor azt jelzik.
Én is használtam a két nagy gyerekemnél anno és nem lett bajuk a gerincüknek.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Jaj, el is felejtettem amit írni akartam:

reggel megkaptam Noémi első tudatos mosolyát! :D
Nézegette az arcom jó sokáig és egyszer csak elmosolyintotta magát.

Na, velem madarat lehetett fogatni az örömtől, eddig csak a félálomban lévő tejmosolyt produkálta. :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Hello mindenkinek!

Tök jó volt olvasni mindenkit... :D így rájöttem,hogy Noel milyen jó gyerek,mert a szeles idő miatt,inkább csak alszik többet napközben..és kiderült,hogy nem csak az én fiam dolgozik egész éjjel.... :shock: :lol:

már pont akartam kérdezni én is tőletek,ezt az éber alvást...este 8-kor letettem,és reggel 5.15-ig aludt...most azt hinnénk de jó,mert alszok én is..de nem,mert 1-től olyan hangok és mutatványok vannak,h ugrok mert azt gondolom felébredt,és nem akarom,h mindenkit felkeltsen...odamegyek,2 lépés...a lábai kint lógnak és ő már alszik is,mintha hallucináltam volna...és félóránként így megy reggelig...én ugrok,ő alszik újra mire odalépek... :shock:

Sajna gyógytornára kell vinnem,a nyaka és a buksija miatt.valószínű kicsit beállt neki...nagyon kivagyok miatta,mert azt mondta a védőnő,h készüljek fel arra,h nagyon fog sírni...hogy lehet arra felkészülni??????????????jön apa is,de már előre félek...tudom,h az ő érdeke,de akkor is...


patricia,nagyon jó kislány..egy szavad sem lehet.. :D
nem irigyellek a felújítás miatt... :roll:

csekom,én nem kendőzök...nekem így is fáj a hátam rendesen...én kézben tartom ha kell egy pléden..fekszik napközben egy pléden,és pólyán fekszik ha etetem...én nem tartom annyira jó ötletnek...még így is igyekszem a legjobbat választani a hátának,meg figyelnem kell a nyakára is,h feküdjön a másik oldalán is...nekünk nem tenne jót.. :(
cumit ha kell elveszi,ha nem kell kiköpi,vagy kiveszi és kidobja a kiságyból... :wink:
timea35
Budaörs
 
 


Milyen jópofák! Megmosolyogtat, hogy mindenki babája így kezeli a cumit. Tényleg úgy tudnak tiltakozni és a kezükkel hadonászni, mintha mondanák is: Hagyj már engem azzal a cumival! Nem kell, nem érted?!

Pati!
Kicsit én is irigyellek, bár nem panaszkodom, mert Domi alszik is, meg ébren is van nappal, szerintem pont jó az arány, de valahol olvastam, hogy mostmár egyre többet lesznek fent... Azért gondolom nagy segítség, hogy ilyen sokat alszik, és hagy téged dolgozni. :D

Iza!
Nálunk is van néha, hogy nem "tud" elaludni Domi, de ez most a mi hibánk, még mindig nincs meg egy rendszer, hogy mikor van fürdés, etetés, alvás. Tudom, nem is lehet ilyen pici babáknál, de nálunk tényleg nagyon nincs rendszer, azért kellene, mert nekünk is könnyebb lenne, ha nem kellene még 11kor is Domit nyugtatni, és altatni... a mi hibánk, hogy mikor 9 körül szopi után bealszik nem tesszük rögtön az éjszakai alvós helyre, hanem még zörgünk neki, meg világosban van...nekem is rossz lenne így aludni, biztos felébrednék. Most ezen próbálunk változtatni.

Tényleg, ti isztok Lactoherb teát? Meg fejtek is? Mert én nem igazán fejek, nem is tudom mit kellene tenni. Valaki azt mondja nem kell fejni, csak ha már feszül a mellem, és csomósodna, mert ha fejem egyébként, mindig csak több lesz..hát ezért nem akarom. Valaki meg azt mondja, hogy minden szopi után ki kell efejni a tejet...hogy ne maradjon benne. Na ezt egyszer csináltam, aztán kb 1 óra múlva már megint fezsült, hogy tele van..azóta nem igazán fejek, majd csak tartalékba, vészhelyzet esetére, ha nem tudnék szoptatni. Ti hogy csináljátok?

Akinek hasfájós a babája, iszik valamilyen édeskömény teát? Mert elvileg az átmegy az anyatejen keresztül és segít a babának is, mint a Lactoherb? Valaki észlelt valami változást?

Én tegnap nagy valószínűséggel "megkínoztam" Domit. Brokkolikrémlevest vacsiztam, meg rakott karfiolt. Egész éjszaka mocorgott meg pukkangatott..na lehet nem ezért, de előtte sosem csinált ilyet....

Látod Timi, íme itt az egyik előnye, hogy te nem szoptatsz, bármit ehetsz! :D Számomra ez sokat jelent!
Tényleg mi történt Noellel? Mitől fáj a nyaka? Családban volt már, hogy újszülöttet gyógytornára kellett vinni, mert szülés közben sérült a válla..nem tudom menniyre volt fájdalmas neki, csak azt, hogy pár kezelés alatt rendbejött, és azóta is minden ok. Remélem hamar segít Noellen is, tudom milyen borzasztó hallani, amikor sír a pici, de nem tudsz rajta segíteni.
Majd írj, mi volt.

Yusz!
Ne már! De jó! Noémi már mosolyog?! Nálunk még semmi...le vagyunk maradva? Már kellene? Nálunk csak alvás közben jön a mosoly...de az még nem nekünk szól. :S
Biztos tündéri lehetett. Legközelebb ha sikerül, készíts egy fotót is. Szívesen látnánk. :D
csekom
Zsurk
 
 


Csekom, valószinű így született...én már az elején láttam,h csak egyik oldalon szeret feküdni,és arra is dől...de a doki azt mondta,majd mozgatja magának...nem teljesen így lett.de már sokat javul velem itthon,de éjjel csak úgy alszik el... :cry:
nem csak a tartásának nem jó,de a feje is eltud deformálódni...
remélem segít rajta 1-2 alkalom.nagyon jó a csajszi akihez viszem,és a módszere is.csak fájdalmas.időpontot is nehéz szerezni hozzá:((
Noel is sokat nevet,és gőgicsél nekem,de már egy hete...vagyis 4 hetesen kezdte..előtte csak teli pocakkal,vagy álmában nevetett..
timea35
Budaörs
 
 


Timi!
DSGM tornára (Dévény Anna találmánya) viszed Noelt? Arról tudok mesélni.
ducimami
 
 


ducimami, igen...arra viszem..de jó,írj nekem mire számíthatok.. :)
timea35
Budaörs
 
 


A fiamat kellett vinni, mert még 7 hónaposan sem fordult meg, más egyébről nem is beszélve. Tulajdonképpen úgy csűrik-csavarják a babát, hogy a kényelmetlen helyzetből azzal a mozdulattal szabaduljon, amit nem hajlandó csinálni. Látni borzasztó, iszonyatosan megkínozzák őket. Nándi rendszeresen hányt, fuldoklott a sírástól. 10 foglalkozást beszéltünk meg az elején, de a 3. után a fiam forgott, felült és elkezdett mászni, és azt mondta a gyógytornász, hogy " nem akar minket többet látni. "

Amúgy Márti is csak az egyik oldalára hajtotta a fejét. Csak álmában, ha negyon küzdött, akkor fordította el a fejét a másik oldalra. De akor sem tudta az arcát lerakni arra az oldalral. 4-5 napja használja azt az oldalt is. Már aludt is azon az oldalon. Nem vársz még pár hetet, hátha alakul Noel is?
ducimami
 
 


Sziasztok!

írtam egy csomót...hát nem elszállt? a francba....így csak Gergőről írok pár sort!
szóval...2 hete 3300 gr volt a súlya, akkor kezdtünk el tápszert adni neki...8x eszik egy nap...80-100 gr az adag alkalmanként + az a 15-20 gr anyatej naponta, amit ki tudok préselni magamból....(borzasztó :cry: )...2 hét elteltével 4009 gr, pont 80 dkg-t hízott...én pedig kezdek meg és belenyugodni...tejem nem lesz több, amíg lehet és van mit, addig fejek, de tegnap ez a minimális mennyiség is belezavart az emésztésébe...szegénynek már lilult a feje a nagy erőlködéstől!
Szuper édes, nyugodt kiskrapek - kivéve ezeken a viharos napokon, mert ilyenkor nagyon nyűgös- kb. 1 hete mosolyog tök sokat tudatosan. ma azt is felfedeztem, hogy csikis a nyaka, meg a pocakja, de olyan jókat lehet puszizni bele:) a napirend szinte már beállt...legalábbis ami a kajálásokat és az esti fürdést illeti, az alvások még olyan össze-vissza vannak délelőtt. éjszaka kétszer kelünk vele, de utána simán visszaalszik. kora délelőtt nagyon aktív, akár 3-4 órát is fent van, nézeget, egyre többet motyorászik, gügyög. sokat énekelek neki, de sokszor egyedül is jól érzi magát, sokat nézeget, főleg a növények és egy sárkányos falikép a kedvence...azt már 4 napos kora óta csodálja, a doki néni nem akart hinni a szemének mikor mutattam neki. a fürdés még nem a kedvence, de már többször megúsztuk bömbölés nélkül :D 6 hetes korától vinném baba-mama tornára. van egy tök jó lehetőség Budaörsön, ráadásul, ha jól láttam, akkor sószobában vannak a foglalkozások, ami kifejezetten jó ebben a szmogos környezetben!

Timi!
Nincs kedvetek Nektek is jönni? A dévényi módszer világhírű és egyedülálló a maga nemében! Noel nyaka pikk-pakk rendbe fog jönni!

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Nem tudom mit tegyek..nagyon félek tőle,de attól is,hogy miattam később rosszabb lesz neki...
a doki azt mondta,hogy majd kb 10 nap múlva amikor megyünk csípőficam vizsgálatra mutassam meg,és ha ott is azt mondják,akkor vigyem tornázni...
én meg gondoltam nem várok addig,nehogy ott fájjon neki...
nem javul úgy..alszik rajta,és nekem sem tudja letenni az arcocskájára..a pelenkázón is egy irányba billen..átfordítja a fejét,de szemmel láthatóan valami akadályozza benne,és kicsit görcsös a mozgás...
csak nem kínoz meg egy 6 hetes babát??????????
előszőr csak megmutatom akkor neki,és megkérdezem ha hagynánk neki időt,és én masszíroznám,lehet-e jobb? :(
vagy túl naiv vagyok?én elhozom ha nagyon sír...sajnálom,de ismerem magam..nem fogom hagyni..
timea35
Budaörs
 
 


kisssziporka, aranyos vagy.. :) hol van itt budaörsön?és mit lehet tudni róla? lehet jót tenne neki...olyan bizonytalan vagyok..de azt a sírást nem tudom végig hallgatni..csak van valami finomabb megoldás is... :cry:
timea35
Budaörs
 
 


Sziasztok!

Iza, szerintem ne aggódj a hordozás miatt, a mi időnkben senkit nem hordoztak, mégis az osztály fele gyógytesire járt a gimiben. Valószínű tényleg jelezné a baba, ha rosszul érezné magát bármilyen pozícióban.
Megnyugtató, hogy éjszaka máshol is zajosan alszanak a bébik. Én már azon voltam, hogy biztos beteg lett Donát, hogy így hörög, de nappal semmi rémisztő hangot nem hallat, csak éjjel.

Móni, ez a fejés engem is foglalkoztat. Elvileg ha igény szerint szoptat az ember, nem kell fejni. Másfelől azt is mondják, hogy az első 6-8 hétben kell fejni, hogy legyen elég tej addigra, amikorra megnő a baba kajaigénye. Ahány cikk, annyiféle vélemény. Csak győzzön az anyuka eligazodni!
Én egyelőre egy ciciből szoptatok egy alkalommal, és utána abból néha kifejem a maradékot. Nem szokott sok maradni benne, 10-30 ml között. De csak napi egy-kétszer fejek (és néha napok kimaradnak), mert mindig közbejön valami fontosabb, pl enni is kell, fürödni is, aludni is, vásárolni is valamikor.
Én néha iszom a Lactoherb teát, de egyszer nagyon bedurrant a mellem (persze nem biztos, hogy ettől), és akkor visszavettem az adagból. Max 1-2 csészével iszom, ha úgy érzem, kevesebb a tejci, nem 4-6-tal, ahogy a dobozra van írva. De azt sem tudom, hogy elég-e egy ciciből szoptatni. Honnan tudom, hogy a baba még bírna enni? Donát időnként nagyon bepörög a szopi végére, rúgkapál, kivörösödik a feje, morog, de nem tudom, dühös-e, hogy nem jön neki elég tej, vagy a pocija fáj, vagy mi baja. Mivel sokat bukik, azt mondják, túleszi magát, és a fölösleget löki ki a gyomra, ezért nem merem a másik cicire is rátenni.

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Timi, ez a torna biztos sokat segít, mégha sírni is fog Noel. Talán vigye inkább anyukád, vagy a párod, ők talán jobban bírják a sírását hallgatni. És hátha 1-2 alkalom után már nálatok is lesz eredmény, és nem kell tovább tornáztatni szegényt.

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Lilly!

Szoptatásnál én is csak egy ciciből szoptatok egyszerre, majd a következő szopizásnál meg a másikből. Egy hajgumit teszek a csuklómra és azt cserélgetem, hogy tudjam, mikor melyikből szopiztunk.
Nálunk Domi magától lecuppan a ciciről amikor befejezte, aztán büfiztetem, majd még ajánlom neki, s néha rá is cuppan, de nálunk egyre gyakoribb ez a 10 perc szopi, aztán elég. Én is úgy tudom, ha bukik, vagy kifolyik a tej a szájából/gyomrából, akkor már nem kell neki, túlette magát.
Én is iszom a Laktoherbet, de inkább azért, hogy talán segít Dominak a puffadásban, meg a hasfájásban az édeskümény tartalma miatt. Én is kb annyit tudok kifejni szopiztatás után, még el is rakom a fagyóba, aztán időnként cserélgetem, újat be, régit ki.
De én sem fejek minden nap, kb 3 naponta...
Egyébként nálunk is van olyan, hogy Domi bevörösödik szopi közben, meg rúgkapál és szinte visít..ez szerintem a hasfájás miatt van. Aztán ha kijön a kaki megnyugszik, ha kijön...

Nekünk most nagyon rossz éjszakánk volt, szegény Dominak nagyon fájt a hasa és sokat sírt. Még a férjem is megijedt, mert nem látta mmég ennyire keservesen sírni, hogy teljesen bevörösödjön és köhögjön is, akkora szünetekkel, hogy azt kell figyelni vesz e levegőt....

Nagyon kemény a hasa, kicsit ez rémisztő, de nem tudom ez normális-e. Tornáztatjuk a lábacskáját, simogatjuk a pociját, de még így is nagyon kínozza...Mi még nem vagyunk egy hónaposok sem, úgyhogy várnunk kell a mindenféle csodaszerrel, ami esetleg segít.
csekom
Zsurk
 
 


Timi!

Ez a budaörsi sóterápia központ hirdeti a szórólapján a baba-mama jógát, de az internetes oldalukon nem találtam...holnap felhívom őket!
http://himalajasoland.hu

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Medinek szeretettel :D

Kép

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: