Új privát üzeneted érkezett!

chamomilla: A stodalban benne van az összes hatóanyag ami köhögésre van. Így akárhogy köhögsz, vagy akármelyik stáriumban vagy, a megfelelő hatóanyag hat. Na ez az elmélete. Nekem nem használt.... :( A kisfiamnak sem... :(
Micsoda pocak! Én is a harmadikat várom, és hasonló koruak a terhességeink, de nekem még közel sem ekkora... :D Tök jó!

A szuper kombinált eredményekhez gratulálok mindenkinek. Hétfőn már én is okosabb leszek.

Ma már sokkal jobban vagyok, de a fekete retkes mézet le fogom tesztelni, köszönöm a receptet.

addisz: Hát had ne dicsérjelek meg azért, hogy állapotosan beülsz az orvosi rendelőbe...... most hogy muszáj volt mennem, mert megbetegedtem, a nővérke azonnal kimenekített onnan..... vigyázz magadra!!!!
korenka
Szár
 
 


sziasztok! nekem is ma jött meg az eredmény! :)
ez azt jelenti, h már be is lehetne menni érte? mert azt mondták, h kb 2 hét...

a lényeg:
Kockázat a Down-kór előfordulására: 1 : 14 000
Kockázat az Edwards-kór előfordulására: kevesebb mint 1 : 50 000
PAPP-A:
875.70
miu/L
1.28
MoM
Szabad ß-hCG:
52.30
Ng/ml
1.53
MoM
Tarkóredő vastagsága (NT):
1.40
mm
0.94
MoM

ebből a tarkóredőn kívül nem sokat értek. :)

gratula a szép poci képekhez is megint! :)

és nagyon édes a kislányod Addisz!
Vendég
 


Köszönöm lányok,aranyosak vagytok! Nálunk hagymaleves lesz és rántott csirke,de nekem sajnos nem megy a főzés egy örökmozgó 16 hónapos mellett ezért hordom a kaját. Szeretek főzni egyébként de most nagyon akarok vigyázni magamra akkor meg tuti nem állnék egész nap meg ha főznöm kellene. Furi tudom,h érzem a mocorgást,de én már egy hete érzem,mondjuk nem mindig és nem határozott. De nem éreztem ilyet nem terhesen úgyhogy gondolom csak ő lehet.
Addisz:szeretnék bekerülni a táblázatba.:-)

Lilypie Maternity tickers
henó
 
 

 
 

Sziasztok!
Belopakodtam az irodába, hogy írhassak... :oops: Ez már kóros...Függő lettem? Segítség!!!!!!!!!!!!!!
Kisbéka!
Mire gondoltál, amikor azt kérdezted, hogy tettem-e óvintézkedéseket az aquanatal előtt?
Gyorsan kilépek, mielőtt benyitnak :lol: :lol: :lol:

Kép
Lilypie Maternity tickers
Kép
[/url]
buvaragnes
Győr
 
 


addisz de szépen színeződik a táblázat! :D :D :D

antekirt én is sokat híztam mind2-vel, ezért most nem hagyom magam. Az elsővel én is simán visszafogytam, a 2.-nál kínszenvedés volt! Minél többedik terhesség, minél "öregebb" a kismami, annál nehezebb leadni. Legalábbis ezt mondják és nekem is ez a tapasztalatom. Amúgy terhesen én sem voltam bálna még 80 kg-val sem, hanem utána :shock: :shock: :shock: nagyon gáz volt
Amúgy én pont a nagyfiamnál fogytam könnyen, pedig nem sokáig szoptattam, a kicsi meg sokáig szopizott, addig nem is nagyon ment le 1 dkg sem, 74 kg voltam sokáig, amikor már nem szopott (1 évesen), ész nélküli edzés, diéta, aztán mikor másfél éves volt, már 52 kg voltam.

és gratulálok az eredményhez!

chamomilla
Pécs
 
 


chamo: A kalkulátor szerint én is alultáplált vagyok a 166 centimmel és a 65 kilómmal ...... szét nevettem magam .... látná a hurkáimat .....

Lányok, ha valaki elmegy a kombiáltra akkor mi a fenének kell elmenni az afp-re? Kötelező?
korenka
Szár
 
 


Henó,Gyöngyös,33év,tesók:Vendel:8 és fél év,Botond:1 és fél év,Szt.János kórház,Dr.Lintner Ferenc,augusztus 27
köszi

Lilypie Maternity tickers
henó
 
 


Nekem
Edwards: 1:50000
Down-k. : 1:5900

A többi szám nekem se mond semmit :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Korenka: akkor én be sem merem írni a 163 centimet,és az 50 kilómat.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


korenka, az AFPén a nyitott gerincet is nézik. mondjuk nem nagyon értem, uh-án csak látszana. meg amúgy is nekem soha nem votl jó az AFP, mert az a meghatározott, ami jó, az csak a 16 hét, és nekem mindig elszámolták a terhességeket és akkor jó, hogy nem jó az érték.(korábban van pé-m, meg a nagyfiam pl Jónás napos)

chamomilla
Pécs
 
 


Chamomilla:Hasonlóak vagyunk alkatilag. Mindig vékony voltam de 30 kg körül híztam mind a kétszer mikor terhes voltam. Az első után totál lement. A második után nem mert terhes lettem. Félek is tőle,hogy ez nagyon nehezen fog lemenni!

Lilypie Maternity tickers
henó
 
 


henó, Marcit én is a Jánosban szültem :wink: :wink: :wink:

én 169 cm vagyok a kilóimhoz és nem alultáplált abszolút :lol: :lol: :lol:

chamomilla
Pécs
 
 


Chamomilla: Én kivétel vagyok akkor fogyában. 23 kilót híztam mind a két gyerekkel. Az elsőt 24 évesen szültem és 10 évbe telt mire a versenysúlyomat erlnyertem (55) ekkor 34 évesen újra babát szültem 3 év alatt formába kerültem. Úgyhogy most 38 évesen szülök újra és 1 év alatt 55 leszek :D:D:D:D De jó lenne.
korenka
Szár
 
 


chamo: Nekem a mostani babám Jónás baba!!! :D:D Direkt figyeltétek ti is anno a Jónást? Vagy utóbb derült ki?
korenka
Szár
 
 


henó, te láttad a dagi képemet, hogy néztem ki a 2. után? szóval nézegesd sokat és tuti lefogysz, ha mégis eldagadsz 8) 8) 8) nem lesz könnyű, de elhatározás kérdése :wink: majd én segítek, ha úgy alakul. OK?

korenka: amúgy nekem soha nem jöttek be a homeós cuccok, én inkább a fitoterápiában hiszek. Most is ilyen gyógynövényes témában kutatok az egyetemen. Pl nekem a homeos tejszaporító elapasztott a tejemet Milánnál :evil:

chamomilla
Pécs
 
 


Chamo: hol lehet látni a képeidet? :D
Vendég
 


Korenka
Tudtommal az AFP-s vérvétel alkalmával mást néznek, mint a kombinálton. A kombinált a Down és Edwards kórra van kiélezve, míg az AFP:
"A magas anyai AFP-szint hátterében gyakorta észleljük a lepény rendellenességét a lepény méhfaltól történő leválását, a lepény mögötti terület bevérzését. Ilyen esetekben a gátfunkció károsodik, a fehérje viszonylag nagyobb mennyiségben jut át az anya keringésébe, így a vérszintje is mérhetően magasabb lesz. A magzatvízben megemelkedett AFP-koncentráció oka igen gyakran a magzat testfelületének záródási rendellenessége: leggyakrabban a gerinccsatorna záródási zavara (velőcsőzáródási rendellenességek, nyitott gerinc, koponyazáródási-zavarok), illetve a testüregek nyitott volta (hasi, mellkasi, húgyúti záródási rendellenességek). Ilyen fejlődési rendellenességek esetén a magasabb magzatvíz-koncentráció tehetővé teszi több AFP átjutását az anya keringésébe, a mért érték tehát jelentősen megemelkedik. Egyes esetekben a magas anyai AFP érték hátterében semmilyen rendellenességet vagy lepényi problémát nem tudunk igazolni. Vannak megfigyelések, melyek ilyen esetekben bizonyos későbbi terhességi kórállapotok (koraszülés, magas vérnyomás, magzati fejlődés elmaradása) gyakoribbá válását írták le, erre a további gondozás során fokozott figyelemmel kell lenni. "

Az orvosi rendelőbe muszáj volt elmennem, nagymamám 87 éves, egyedül már nem eresztem útnak, pláne, ha így csúszik. Engem 10 hónapos koromtól ő nevelt, tehát igazából édesanyaként tekintek rá. Azért bízom benne, hogy nem szedtem össze semmit.

Pannamol
Tök jó eredmények! Nem is kell értened belőle sokat, a lényeg, hogy mindkét kór esetén tök alacsony a kockázat!

Henó
Intézkedem táblázat ügyben!
Írsz adatokat?

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


korenka: direkt figyeltük, és utóbb is beigazolódott az első uh-on!!! Épp mensiztem Jónás napon, de kipróbáltuk és bejött :D Fiút ígért és fiú is lett :D most is voltunk együtt Jónáson is, de az első uh szerint a mensinek felelt meg a bébi, a másodikon 1 héttel idősebbnek, de inkább az első a mérvadó. Amúgy most lány lenne 8)

chamomilla
Pécs
 
 


Chamo: Érdekes amit írsz, mert nálunk a gyerekek orvosa homopata, és jól gyógyítja a gyerekeket. Viszont nekem szinte semmi nem jön be... :( Pedig semmilyen gyógyszert soha nem szedek, még fejfájásra sem... a fene sem érti .... a homeo is állati ill. növényi alapú..... mégis más mint a fito?
korenka
Szár
 
 


Henó, nem frissítettem az oldalt, közben látom, hogy megírtad az adatokat :)

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


aki még nem látta, hehe nagy levegőőőőőőő:

http://www.rubintreka.hu/sikersztorik/k ... ot-fogyott

szóval az AFP-nél van egy értékhatár, ami jó, alacsony asszem Downra is utal, magas meg spina bifidára, de lehet hogy fordítva :oops:

chamomilla
Pécs
 
 


Kép

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


korenka, nem növényi a homeo, hanem hasonló a hasonlóval (ásványi anyagok, állati, néha növényi eredetű hatóanygaok vannak benne), sok orvos hisz benne, de sok nem...nem bizonyított a hatásossága. Magyarán ha csalánkiütésed van, akkor olyan anyagot szedsz be homeosként, ami csalánkiütést okozna alapjáraton, adagokat mindig csökkenteni kell, ha javulsz, mert ellenkező reakciót válthatsz ki vele, szóval valahol edzi a szervezetet. Nekünk nem vált be, mert a régi dokink homeós volt, aztán középfülgyuszi lett belőle, mert nem kapott időben gyógyszert a fiam......mondjuk kísérletek igazolják hogy placebóval szemben hatékonyabb a homeo, de mivel nekünk soha nem vált be (amikor igen, akkor szerintem nélküle mézes kamillával is gyógyultam volna)így én nem kísérletezgetek vele tovább.

chamomilla
Pécs
 
 


chamo: Mi a mensi szerinti időpontot nem tudtuk megfelelően kihasználni, mert vendégeink voltak. Így a Jónásra bíztuk magunkat 1 héttel később volt. Mérete alapján tényleg akkor fogant. Mensi szerint ma volnék 13+3 :D Nem vágynál egy lányra?

addisz: Hű ez nagyon kimerítő válasz voltn, nagyon köszönöm. Nem tudtam, hogy ilyen sokmindent figyel ez az AFP szűrés. Azt hittem csak a nyitott hátgeincet, amit a szonográfus amúgy is jól megnéz.... na mostmár nem hisztizve fogok elmenni... :D:D
A nagymamád jól van?
korenka
Szár
 
 


Húúú,Chamo,jó sokat fogytál,de megmondom őszintén,nekem az elsőn is nagyon tetszettél,ha egy nő írhat ilyet :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

lehet,hogy a kisugárzás teszi :D
Vendég
 


chamo: Hát ma annyit tanulok itt, hogy már érdemes volt felkelnem! Ezek szerint te a gyógynövények hatékonyságában sokkal jobban hiszel? Azért kutatod?
korenka
Szár
 
 


Képzeljétek itt reggel óta esik a hó. Nagyon szép...
korenka
Szár
 
 


Kisbéka! Légysz írd meg, hogy milyen óvintézkedésre gondoltál Aquanatal előtt, mert megijesztesz!!!! :cry: :cry: :cry:
S.O.S.!

Kép
Lilypie Maternity tickers
Kép
[/url]
buvaragnes
Győr
 
 


korenka: igen, a gyógynövényekben jobban hiszek. Amikor biológusnak tanultam, egy idős bácsikánál, aki gyógyszerész, írtam a szakdogámat és tőle sokat tanultam. Amúgy ő "találta fel" a Csala Zsuzsa teát is, amivel fogyott sokat a művésznő. 8) Szóval most meg itt az orvosin gyógynövényes témában TDK-ok, várjuk a tavaszt, hogy lehessen gyűjteni őket. A laboratóriumi medicina intézetben fogom majd csinálni a hatóanyag vizsgálatokat. Már alig várom :D nem is tudom, miért nem mentem gyógyszerész szakra :? az a baj hogy sokan ész nélkül használják a növényeket is, de nem szabad ám.

kisbeeka: aranyos vagy, de a férjem után te vagy a második, aki azt mondta tetszem a dagi képen is :lol: :lol: :lol: :D :D :D 8) 8) 8)

addisz idős mamájáról jut eszembe (jobbulást neki!), tegnap elpityeregtem magam, amikor láttam a TV-ben hogy a 91 éves Bálint Gazdát elütötték a zebrán és súlyos az állapota :cry: :cry: :cry: :cry:

na most megyek mert a mai napom felét már jól elszórakoztam :oops: :oops: :oops:

chamomilla
Pécs
 
 


Korenka
Köszi a kérdést, nagymami nagyjából jól van. Ő fél évvel ezelőttig olyan aktív volt, hogy azt el sem lehet képzelni. Egy több mint 1500 fős nyugdíjas klubbot vezet, utazást szervez, bált rendez, pályázatot ír, karácsonykor csomagot oszt a betegeknek stb. Nem szedett gyógyszert, nem hordott szemüveget, nem járt orvoshoz. Aztán tavaly szeptemberben kezdett kicsit betegeskedni, kórházba került egy hétre (pajzsmirigy probléma) és a látása drasztikus romlásnak indult (szemfenék-meszesedés). Azóta öregecskén van, korához képest még mindig nagyon jól néz ki, általában 65-70 évesnek nézik, de azért lelkileg nagyon megviselő őt a hirtelen öregedés és az, hogy a szeme miatt most csomó hétköznapi dolgot nem tud csinálni (olvasás, tv), illetve nem tud egyedül elintézni (pl. posta)

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


[color=blue]ági: Szerintem kisbéka a az alulról fertőződés miatt aggódik. Szoktak betenni ilyenkor tampont, bár nem tudom, hogy azt állapotosan egyáltalán lehet-e...[/color]
korenka
Szár
 
 


Buvaragnes
Szerintem Kisbeeka az esetleges fertőzésekre gondolt, amit uszodákban össze lehet szedni, és hogy használtál-e esetleg tampont.

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Chamomilla! nem semmi a fogyásod, nagyon szép eredmény! :)
Vendég
 


chamo: Nem is hallottam a Bálint Gazdáról.Ó szegény. Imádom, még a hírlevelére is fel vagyok iratkozva, mert szenvedélyes kertész vagyok.... szorítok neki....

addisz: Szegény nagyikád.... most, hogy beteg vagyok egyik nap elgondolkodtam azon, hogy vajon mit érezhetnek azok akik folyamatosan betegek, vagy öregek, és borzalmas a közérzetük nem egy hétig, hanem életük végéig.... nekem minden hobbim látáshoz kötött... olvasás, hímezés, kertészkedés.... mit kezdenék magammal, ha hirtelen semmi..... nagyon rossz lehet neki. Gondolom ettől lelkileg is jobban öregszik.... sajnálom...
korenka
Szár
 
 


Én azt hallottam, hogy tampont semmiképp ne használjak, mert pont attól fogok megfertőződni...Én nem "csináltam" semmit, de a következőn megkérdezem a többieket!
Köszi! :roll:

Kép
Lilypie Maternity tickers
Kép
[/url]
buvaragnes
Győr
 
 


Ági: igen,ilyesmire gondoltam.

Én megkérdeztem a dokimat,mehetek-e úszni,azt mondta igen.

Rákérdeztem,aggódjak-e a fertőzés miatt,de ugyebár míg zárt a méhszáj (nekem megnézte,és az),addig a fertőzés nem juthat feljebb,ha ne adj' Isten elkapnék valamit!

Mondta,hogy esetleg egy tampont helyezzek fel úszás előtt,és ha BÁRMIT tapasztalok,akkor megvizsgál,és kikezeljük,ha úgy adódna :)

Csak azért kérdeztem,mert sokan le akartak beszélni az uszodáról,de a dokim annyira nyugodtan kezelte a dolgot,kapásból rábólintott,nem kérdezte,hogy minek... :D

Nekem a víz nagyon fontos,nem tudok lemondani róla,most hogy végre lenne időm menni!!! :D

Én parafin olajba mártott tampont fogok használni,így jobban csúszik ;) És talán megakadályozza a fertőzést,de amúgyis nyitásra mennék :D


Ne haragudj,hogy elfelejtettem válaszolni,nem akartalak megijeszteni!!!!!
Vendég
 


Korenka
Szerintem sokat ront az állapotán, hogy lelkileg nem tudja feldolgozni a változást. Mindig azzal büszkélkedett mindenkinek, hogy ő nem szed gyógyszert, nem hord szemüveget és nem őszül... Ezek közül az első ketten rövid idő alatt megdőlt. Nincs hozzászokva, hogy segítségre szorul, hiszen eddig ő segített mindenkinek. Nehéz vele megértetnem, hogy 87 évesen az is csodás, hogy ennyire ép szellemileg, és viszonylag jól van fizikailag. Ha a látása helyrejöhetne, az rengeteget javítana a hangulatán, állapotán.
Bocsánat, hogy ilyen hosszasan írtam erről, de nekem ő a családom, rajta kívül nem számíthatok senkire... :oops:

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Ági: szabad tampont!

A lényeg,hogy rögtön utána el kell távolítani!!! Nem szabad sokáig bent hagyni azt sem,de nem amiatt fertőznek meg,az épphogy akadályt jelent! :)

Mondom,én a dokit kérdeztem meg,és ő egy tapasztalt orvos,nagyon felnézek rá!
Amúgy meg mint írtam,az se gáz,ha valami akadna,mert ki lehet kezelni,nem veszélyes a babára zárt méhszáj mellett!!!
Vendég
 


Azt olvastam, hogy inkább a gombás fertőzések miatt kell aggódni az uszodában. Ez közvetlenül nem árt a babának, de minél hamarabb ki kell kezelni, mert szülésnél viszont ártalmas... no az nekünk picit odébb van... most én is aggódom a gomba miatt, mert az antibiotikumtól mindig előjön. Kerestem megelőzésre dolgokat a neten, de egyik sem írja, hogy terhesen alkalmazható-e.. úgyhogy most várok csak...
korenka
Szár
 
 


addisz: Egyáltalán nem terheltél szerintem senkit a nagymamád betegségével. Amúgy is én kérdeztem.... :D:D
Szerintem tök jó, hogy tudunk kicsit másról is beszélni mint a terhesség. Persze a fő téma nyilván mindannyiunknak ez, ekörül forog most a világunk, de azért szerintem jó megosztani más is...
Legalábbis én nyitott vagyok mindenre!
korenka
Szár
 
 


Korenka: no erre válaszolta a doki,amiket megírtam ;)
Vendég
 


kisbeeka: Igen! Egyszerre írtuk :D:D
korenka
Szár
 
 


Nálunk eddig 3-szor jött be a jónás naptár. Három terhességnél nem tudtam még a jónásról, de visszamenőleg megnéztem és totál kijött. Most viszont figyeltem és remélem az lesz amit mutatott.

Kép

Kép
antekirt
 
 


Antekirt: én most remélem,hogy amit a segítségetekkel megnéztem Jónás módszert,az most nem jön be,persze akkor is örülök majd,ha fiú,de ellentmond a többinek is :D
Vendég
 


Chamomilla, akkor ezekszerint most is számíthatok hízásra? Vagy lehet, most nem fogok annyit hízni? :-)
Mindegy végül is 172 cm vagyok és 54-55 kg max asszonyos leszek. :-D

Kép

Kép
antekirt
 
 


Kisbeeka, jónás napon volt fogantatás, mert ha nem akkor ..... :-) Szorítok, hogy az legyen amit szeretnétek!

Kép

Kép
antekirt
 
 


Sziasztok!

Most szinte még végigolvasni sincs módom a tegnap esti, mai termést, csak épp átfutottam gyorsolvasásban.

Chamomilla
Hát nem tudom, szerintem nem kell anynira rettegned ettől a túlsúlytól. Ahogy beharangoztad, én tényleg valami rettenet fotóra számítottam, de szerintem az 1. képen is teljesen jól nézel ki. Fiatal vagy, feszes a bőröd, szép barna, épp úgy nézel ki, mint egy egészséges kismama.
Ellene vagyok a felesleges testsúlynak és mivel nagyon könnyen hízom,ezért ha nem sportolok, akkor egyből jönnek fel a kilók, de úgy gondolom, hoyg a szoptatás, terhesség ideje nem esik egybe a diéta idejével. Szerintem egy kismamán semmi kivetnivaló nincs, ha kicsit gömbölyűbb, bőven ráér leadni a felesleget, ha már vége a szopinak és a baba is nagyobb. Nekem a felszedett 20kg többsége anno víz volt (34.5 évesen), a 6 hetes kontrollra már csak 4-5kg maradt belőle, ami a szopi alatt nem is csökkent 3-4kg alá sose. Utána meg elszabadult a pokol, mikor már nem volt aki leszívja rólam az energiát. 2 hónap alatt felkaptam 8 kilót. Na, az tényleg rémes volt, mert a 163cm-hez voltam 71-72kg. Mivel egyértelműen sok(k) volt a szervezetemnek (kezdett felmászni a vérnyomásom, a koleszterinem, indokolatlan lábfájásaim voltak), így elkezdtem mozogni szép fokozatosan és mellette nem diétáztam, csak odafigyeltem hogy mennyit és mit eszem. Tulajdonképpen nem vontam meg magamtól semmit, nem gyötörtem magam halálra több órás edzésekkel, de minden nap este, mikor a fiam már elaludt, letekertem 1/2 órát szobabicót és tornáztam kb. 1 órát mindenféle kazetta, előírás anyámkínja nélkül. Simán sikerült tartani azt a tervet, hoyg fél év alatt lemenjen 15kg. Nincs ebben semmi titok, csak egy kis kitartás, odafigyelés és rendszeres mozgás :wink:

Este, vagy legkésőbb holnap már tudok jönni részletesen is írogatni :)

Kép
Kép
rheya
 
 


Antekirt: a fene tudja,jól töltögettem-e ki...
Mivel lombik volt,egyértelműen tudni a fogantatás dátumát,és ha jól csináltam,akkor fiúnak írja,de ezt egyelőre nehezen hiszem :D

Persze 2 nap múlva kiderül!!! :shock:
Vendég
 


Kisbeeka
Nekem a Jónás egyértelműen a fiút jósolt, stimmelt a fogantatás is. Ingáztunk is többször, az is fiút mondott, az uh-n viszont egyértelműen lányt láttunk :) Szóval van remény :)

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Addisz: eddig egyedül a Jónás mondott fiút,az inga 3X lányt,és a kínai módszerrel is lány jött ki :D :D :D
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?