Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Megvagyok hála anyuéknak, a fiamnak, meg nektek!!!! Szerencsére vígasztaltok, és ez most nagy erőt ad nekem.
Azért jöttem el én, mert az az ő lakása.
De most várok, várom, hogy az idő... meg egyéb dolgok múljanak, mindenki lenyugodjon, és kialakuljon ez a helyzet!
A nagy szenvedésben elfelejtettem! Martin boldog fél évet!!!!
Fiús anyuk, mi születésétől fogva tornáztatjuk Krisz kukiját, mostmár szépen szétnyílt.
Finoman álljatok neki, és nem fog ellenkezni, jah és fontos, hogy ti is megnyugodjatok előtte. Legalábbis nekünk ez bejött.
Mia, Krisznek nem ártott a paradicsom, ha már nagyon a krumpli ellen van, próbáld meg nyugodtan (4 hós kortól van a kecskemétiben), csak utána a kakitól ne ijedj meg, mert piros lesz, meg némileg összeáll :)
Na megyek mert szörnyen fáradt vagyok, úgy képzeljétek a karomat is nehezemre esik felemelni. Mint akit agyonvertek!

jó éjt szép álmokat mindenkinek!
sok puszi

Kép

Kép
pindimano
 
 


Sziasztok!

Pindi, nagyon sajnálom, ami Veled, Veletek történik....
Sok sok erőt és kitartást kívánok Neked. Annak örülök, hogy rajtunk kívül van kire támaszkodnod, van kire számítanod.
És azt is tudnod kell, hogy mi mindenben melletted vagyunk itt a babaneten. :lol:
Szóval "egyedül" biztosan nem vagy!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Hannával mi ma sütőtököt ettünk almával. :lol: Ízlett neki, ahogy tapasztaltam.

Viszont amióta gyümit eszünk, kissé felborult az evésünk. Egyelőre 2 szopi közben esszük a gyümit. Ti hogy csináljátok?

Szép álmokat Mindenkinek.

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


kislany: mi először levekkel kezdtük, amikor végigpróbáltuk a gyümileveket, akkor jöttek a gyümipürék. én úgy csinálom, h 10 órakor kap gyümit és ha kér (mindig kér) kap cicit utána. a zöldségeket ebédre kapja és szintén kér utána cicit. 3 kanalanként emelem az adagot, de ha látom, h elég, akkor nem erőltetem.
arra figyelj, h sztem az elején ne adj még több ételt együtt, mert ha vmelyikre allergiás lesz, akkor nehéz lesz kiötölni, h melyikre is..
persze, h ízlik neki, okos leányka, finom is az :)

puszi

¤mia¤
Vendég
 

 
 

Pindi: pihizz..sortársak vagyunk..én sem érzem a karom estére..alig tudok elaludni a fájdalomtól..és sajna ínhüvely-gyulladásom lett a bal kezemen..nagy baba..ez van..

jó éjt!
Vendég
 


Mia, oksi, köszi az infot.

Kép

Jó éjt. :lol:

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Sziasztok!

Pindi, hogy vagy, mi újság?

Kislány: Lóri még csak naponta egyszer kap főzeléket, délben. Ha megette kb a felét, leöblítjük egy kis tejcsivel, aztán jön a második fele és megint tejcsi. Ma úgy vettem észre, evett volna még, holnap dupla adagot veszek ki neki a fagyasztóból... :wink: Itt nagy divat amúgy a zabkása és a tejpép, a legtöbb baba reggel-este kap. Én egy kicsit idegemkedem tőle...

Ma sajna elmaradt a féléves vizsgálat, megbetegedett a gyerekorvos. Kár, már vártam. :(

Lányok, a csuklóm nekem is fáj, éjszaka elzsibbad, alig érzem. Ez lenne az ínyhüvelygyulladás? Ti mit kaptatok rá?

Pá,

Svédbaba

Kép
svedbaba
 
 


kislany: nincs mit :) csak a saját tapasztalataimat mondom :)

arra is figyelni kell, h melyik az ami nagyon megfogja ill. meghajtja...azt ne erőltesd, majd kicsit később már nem szenved tőle annyira, edződik a gyomra, mi így voltunk az almával.azzal nagyon szenvedett szegénykém..a barack viszont helyretette :) most már nincs gond az almával sem :)
és azért is jó korai időszakban adni az új ételt, h ha gond van, az ne az alvás kárára menjen. akkor napközben lezajlik a pocifájás..

pusza,
ߤmia¤

Pindi: köszönjük a féléves köszöntőt :)
Krisz most mekkora? kilók? cm?
Vendég
 


svedbaba..lehet..bár nekem a hüvelykujjam fáj..ha mozgatom..nyilván azért, mert úgy fogom a gyereket, azon emelem..neked lehet, h Kéztőalagút szindrómád lehet..ilyenkor állítólag gyakori..kész orvos vagyok már..na megyek, mert már túl okosnak fogtok tartani :lol:


pusza
Vendég
 


kislany...most látom csak Hanna fotóját...gyönyörű...annyira szép fotókat csináltok..ti fotóztok?
Vendég
 


Sziasztok!

Pindi, hogy vagy?

Mia: erről a kéztőalagút dologról még nem hallottam. (Lehet, hogy addig jó... :roll:) Azért köszi a diagnózist :lol: . Majd elmegyek itteni dokihoz is... talán...

A krumplis paszternák gyorsan lecsúszott ma Lórinak, az eddiekhez képest dupla adag. :) Lehet, hogy könnyebb lesz majd ruházni, mint etetni? :wink:

Ma du. sörözni megyek Apával és két munkatársával. (Igen, jól olvastátok, kólázni. :D ) Farmor vigyáz az unokára.

Pá,

Svédbaba

Kép
svedbaba
 
 


hééééééééééé...nem éééér..de jó neked..
én nem merném még..hogy csinálod?
amúgy meg Boldog 6 hónapot!!

pusz,
¤mia¤
Vendég
 


sziasztok!

Én is bulizni akarok!!!! Svédbaba vigyél engem is! :)
Boldog 6. hónapot Lóri Babusnak is!
Lányok nekem nagyon kivan a fiam... Alig alszik, éjszaka is alig alszik, és mostmár a kaja is nehezen megy neki. Pedig nem egy kákabelű és rossz étvágyú gyermek! Annyira félek, hogy ez a feszkó megártott neki. Én egyre rosszabbul vagyok, azt hiszem most kezdem felfogni, hogy egyedül vagyok! Annyira szeretnék felébredni ebből a rossz álomból!
puszi nektek

Kép

Kép
pindimano
 
 


Köszi a féléves köszöntést! Utólag is gratula Martin Ernestónak!

Pindi: nemsokára Krisz következik! - Ahogy írod, most nagyon nehéz nektek. Nagyon erős vagy, nem is tudom, én hogy bírnám a helyedben. Sokat gondolok rád, hogy bírd erővel, türelemmel, hogy Krisznek és neked a lehető legjobb legyen. Hidd el, ki fogtok kecmeregni a bajból! Nem lesz könnyű és egyszerű, de menni fog. Mert mennie kell. Magad miatt és Krisz miatt. És írj, írd ki magadból, amit lehet.

Puszi:

Svédbaba

Kép
svedbaba
 
 


Amúgy jelentem, hazaértem. Jó volt egy kicsit kimozdulni. Tök fura volt, hogy babakocsi nélkül megyek az utcán! Két órát töltöttem abban a bizonyos vendéglátó egységben, ugyanannyi narancsot ittam. :) És kibírtam, hogy ne telefonáljak haza megérdeklődni, hogy van a csemetém. Elképzeltem, ahogy sííííír UTÁNAM. Persze itthon csend fogadott, farmor szerint nem volt semmi gond Lórival. - Pár hetes lehett, mikor két szoptatás között legelőször"elszöktem" házat nézni a férjemmel. Na, az nagyon rossz volt, iszinyú lelkiismeretfurdalás gyötört, én az önző anya! :evil: Azóta jobb. A mama szívesen vigyáz rá, én meg kénytelen vagyok másra gondolni (legalábbis megpróbálni :) ) egy darabig.

Pindi, legközelebb időben szólok! :wink:

Kép
svedbaba
 
 


Pindi: kitartás..gondolj arra, h lehet, h a fogak..csak ne arra, h megártott neki..sajna mindenképp megszenvedi, de nagyon nem mindegy, h mennyire..nehéz ügy..de nem lehetetlen.
abszolút átérzem a helyzetedet..
Apa nem jelentkezett, h a fia (esetleg te) hogy van/vagy?
sok anya egyedül neveli fel a gyerekét, bár én nem hiszem,h nálatok ez már lejátszott meccs lenne.
a lényeg, h mindig Kriszt kell szem előtt tartani, őt nem szabad terhelni a gondokkal, neki játszania és kacagnia kell.
tarts ki anyuci, menni fog..

pusza
¤mia¤
Vendég
 


svedbaba: nem semmi..kemény voltál :D
hálistennek nekem is olyan az anyukám, h a gyerekek a tenyeréből esznek..hihetetlenül ért a nyelvükön..most is jár egy családhoz..imádják a gyerekek..
az unokája meg rajong érte..anyu ma is annyira nevetett vele, h röhögőgörcsöt kapott :)
ő alig várja, h ráhagyjam Martint..majd ha kiváltottam egy szoptatást..vagy ha neadjisten nem akar már cicizni..na akkor lesz ereszdelahajam :)
ma lecsúszott 7 kanálnyi tök..nem semmi..haladunk :)

pusza
¤mia¤
Vendég
 


Sziasztok!!!

Pindi: Kitartás, mi veled vagyunk!! Muszáj Krisztián miatt erősnek lenned. Öleld meg sokszor, bújjatok össze, amikor csak lehet, de szerintem jót tenne mindkettőtöknek, ha együtt aludnátok egy darabig. Ne félj nem "romlik" el, viszont a szoros testközelség nagyon megnyugtatja!!! Mozduljatok ki Krisztiánnal, amilyen gyakran csak tudtok, menjetek "barátnőzni", írhatsz nekünk is jó sokat. A lényeg, hogy tereld el a gondolataidat, amennyire csak lehet.

Anyudék mit szóltak a dologhoz?
Megkérdezhetem, hogy hány évesek vagytok a férjeddel?

Svedbaba: Jól tetted, hogy csavarogtál.. :wink: Ákos kb két hónapos volt, amikor egy alkalommal otthon hagytam a mamával, mert meg kellett nyírnom a kutyámat, mert másnap ment a Heti Hetesbe. Másfél órát voltam távol, hááát, végszóra értem haza.. :roll:

Mia: Nekem is ilyen cuki anyukám van.. Nagyon sokat itt van velünk, rengeteget segít nekem. Leginkább ő szokott főzni, mert én sajnos nem vagyok egy konyhatündér... :oops:


Dobok fel pár képet, ha nem bánjátok:

Kép

újabban így szeretnek elaludni..

Kép

Matyi és barátai...

Kép

bőség zavara, avagy ha a hülyeség tetőfokra hág..

Kép

nagy a szerelem...

Pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Sziasztok!

Mia kérdezted, ki fotóz. Hát jelentem, mi! :lol:
Képzeljétek, ma voltunk megnézni egy babaúszást. Ami nagyon, nagyon tetszett. Annyira, hogy jelentkeztünk és jövőhéten már megyünk is. Feltéve, ha anya talál a nagy fenekére fürdőrucit. :lol: :lol: :lol: :lol:

Pindi, sajnos a Picurkák nagyon érzékenyek, minden éreznek anélkül, hogy bármit is mondanál neki. Éppen ezért azt gondolom, hogy nagyon fontos beszélgetni Vele. Elmondani neki, hogy Apa nincs itt veletek, de ez nem azt jelenti, hogy nem szereti Őt... stb.
Nemrégen anyuval nagyon csúnyán összezörrentünk. Hanna nagy szemekkel bámult rám, mik potyognak anyukája szeméből. Elmondtam neki, hogy anya és a nagyi veszekedett, és hogy most egy ideig nem találkozik anya a nagyival, de a nagyi szereti Hannát, és anyát is, csak most valamiben nem értettünk egyet. És ha hiszed, ha nem, ahogy hogy ezt elmondtam, láttam a kicsi szemében a megnyugvást. Nagyon okos babák ám!!! Tiszteld meg annyival, hogy elmondod neki azt, amit úgy érzed neki is tudnia kell..

De egyébként a feszültség mellett a fogacskája is jöhet, és akkor még inkább anyásak a babák! :))

Svédbabó, Hugicád megtalált priviben!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Kérte a lekvár receptjét! :lol: :lol: :lol: :lol:

No lépek, mindjárt kelhetek szoptatni.
Apropó, Ti még szoptattok éjszaka???

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


PINDI, EZT NEKED ÍROM (Illetve MINDENKINEK):

"Mindegy, hogy mit érzel... mindig keltsd a győztes ember benyomását.
Mert a magabiztosság látszatának megőrzése olyan lelki tartást ad, amely végül győzelemhez vezet."


- Arthur Ashe-

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Kislány: Mi is szopizunk még éjszaka!!

Kép

Kép
morca
 
 


Kislány: Ja, babaúszás: nincs az a fürdőruha.... :wink:
Errefelé nincs ilyesmire lehetőség sajnos, pedig Ákos tutira nagyon imádná!!! Most már talán Matyi is.

Ez az idézet nagyon tuti!!!! :P :P :P

Kép

Kép
morca
 
 


Sziasztok!

Na igen, elmeséltem Krisznek, hogy Apu nincs itt, és hogy apu meg anyu nem lesz egyszerre vele, mint eddig, de apuci szereti őt, anyuci is és hogy én soha nem hagyom őt el.
Csak eddig nagyokat hancúroztak, és senki sem tudja ezt pótolni Krisznél.
Én nem tudom mit érezzek, így inkább pucoválok egész nap és megpróbálok társaságba járni. Már amennyi társaságom maradt az évek során.
Morca, én 22 múltam a férjem meg 28 múlt.
Kislány, köszönöm az idézetet, megpróbálok neki szót fogadni.
Igazság szerint teljesen kétségek között élek, és nem értek semmit.
Gyönyörűek a babucok, tudom én még lógok Krisz fotókkal, igyekszem velük. :)
Mia múltkor kérdezted, hogy hogy állunk centire, és kilóra.
5 hónaposan mértem utoljára Kriszt, akkor 8400gramm volt és 74-80-as rucikat adok rá.
Ja igen, jelentkezett apa, hogy mikor jöhet a csöppséghez, én mondtam, h bármikor. Eltiltani nem tiltom el, nem is akarom, és nem is tehetem. Akármi is lesz.
na nem nyafizom tovább.
sok sok sok puszi nektek

Kép

Kép
pindimano
 
 


Sziasztok!

Naná, hogy szopik Lóri éjszaka, kétszer, háromszor! :D :( .

Pindi: 22 éves vagy, te jó ég! Mikor voltam én annyi! (12 éve! :) ) Előtted az élet, a világ! Szerintem tök jó dolgokat mondtál Krisznek. Kislányhoz csatlakozva én is azt gondolom, hogy a babák nagyon okosak, sok mindent megértenek, megéreznek. (Engem még csak egyszer látott sírni Lóri, de ő is szomorú lett tőle.) Szorítok továbbra is, hogy minden jóra forduljon!

Puszi:

Svédbaba

Kép
svedbaba
 
 


Sziasztok!

De fiatal vagy Pindi!!! Még előtted az egész ÉLET!!!! Aggodalomról ne is halljak! :)) Mondom ezt én 28 éves fejjel.... :oops:

Morca, valami tündérek a Babucaid!! Annyira aranyosak!!!! :)))

Képzeljétek csajok, vettem ma egy fürdőrucit.... egyrészeset... :oops: :oops: Apa rögtön közölte velem, hogy csinos, csinos, de ilyeneket a nagymamák hordanak....... :? :shock: De amikor mondtam neki, hogy ez takar, és egyben tartja legalább a hasam, csak mosolygott......... de ne tudjátok meg milyen gátlásaim vannak benne, ha felveszem........... ha azt mondom, nem zavar az a néhány kilo plusz, akkor hazudok.... De első a gyermekem, és amíg van tejcsi, van plussz is! :lol: :lol:
Mindezek ellenére Apa nagyon kedves. Rögtön azzal érvelt a szép ruci mellett, hogy még nincs 6 hónapja, hogy szültem, ez teljesen normális, és annak örül, hogy van tejecském még, és különbenis, csini vagyok neki. :lol: :lol: :lol:
(Majd ha lesz elég bátorságom, akkor lefotóztatom magam a ruciban, de ha fel is teszem, csak melltől combtetőig! - vagyis csak addig, amíg a ruhában egyben vagyok... :lol: :lol: :lol: A lyukacsos combjaimra gondolom nem vagytok kíváncsiak. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: vagy igen??? :lol: :lol: :lol: :lol:

Most búcsúzom, Apát kell fűznöm, hogy februárban menjünk síelni a sógoromékkal, akik ma hívtak bennünket. Picit igaz húzós árban, de nagyon jó érveim vannak!!! Drukkoljatok!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Puszi, szép álmokat Nektek.

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Pindi: Ákos sem kis gyerkőc, de Krisz simán túl tesz rajta!!! Nagyon szépen fejlődik!! :wink: Igazuk van a csajoknak, még előtted van az egész élet és egy csuda édes kis kísérőt kaptál Krisz személyében!!!
Én most leszek 34 éves jövő hét szerdán!

Kislany: Én a képen egy csepp felesleget sem látok rajtad!!! Ja, és nagyon rendes a férjed!!!! Sajnos rajtam nagyon sok felesleg van. Matyival végig kellett feküdnöm a terhességet, akkor sok feljött rám. Őt 18 hós koráig szoptattam de sajnos én nem fogytam a szoptatástól, sőőőt. Pedig akkor már Ákos is a pocimban lakott. Ákossal meg terhességi cukorbeteg lettem, úgyhogy 150gr-os szénhidrát diétára voltam ítélve. Nem is híztam, csak 5-6 kilót. Azóta sem értem, hogy hogyan lehet annyi kajával életben maradni...Viszont ami akkor lejött, az már vissza is kéreckedett és hozta a haverjait is. De ugye most is szoptatok, így a fogyókúra még nagyon messze.... Pedig egyre rosszabbul érzem magam a bőrömben. Szerencsére a férjem egész jól tolerálja...(nem így ismert meg)
Lássuk csak azt a fürdőrucit....


Képzeljétek, Ákos felült az este úgy, hogy nem támaszkodott egyik kezével sem.. :shock: :P Hihetetlen, hogy miket művel ez a gyerek, nem tudom hova siet.. :P Már profin mászik és olyan sebességre kapcsolt, hogy nem győzök rohangálni utána, mert mindent meg akar szerezni, amit elvileg nem lehet. A saját játékai nem is nagyon kellenek neki. :)

Ja, és képzeljétek, Matyi fiam két napja teljesen magától, reggelente kéri a bilit és abba végzi a dolgát. (mindkettőt) :P :P Nagyon büszke magára... :P :P (én is ) :roll:
Most kezdett el pár hete beszélni is, nagyon aranyos, ahogy próbálkozik. Már nagyon sok mindent utánunk is mond... :P

Írjatok sokat!!!!!

Pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


sziasztok Anyácskák!
megjöttünk a nagyszülőktől. jó kis forgalmat bonyolítottatok le.
Pindi: nagyon okosan csinálod, le a kalappal..Krisz nem semmi..Martinom most 9kg és 70 cm..már az összes ruciját kinőtte..most vettünk neki 2 melegítőt, és jöv hónapban bevásárolunk neki..cipő, harisnya, rugi köllene még.
A fiam már nem eszik éjjel (én személy szerint örülök neki..ne kövezzetek meg). de ma 5óra 10perckor pattant ki a szeme..na akkor evett :) de amúgy nem szokott..gondolom az utazás kicsit megviselte.
én 72kg-mal szültem (ha jól emlékszem) és 65 voltam, amikor megtudtam, h terhes vagyok. szülés után 1-1,5 hónapra már 60 kg nyomtam.. azóta felszedtem 3-4 kg-ot..de erről a karácsony is tehet :)
Morca: a fiad nem semmi..ebből a gyerekből artista lesz :D nagyon ügyes..az enyém lusta..puccéran szeret mozogni, amúgy csak a fordulást produkálja..inkább a beszédre összpontosít..remélem nem az anyjai nagyanyára ütött..mert akkor két papagáj lesz a családban :D az anyu annnnnyit beszél..hihetetlen..bár vszínűleg később fog elkezdeni "értelmesen" beszélni, mert 2 nyelvű..tényleg svédbaba..te mint tanárember..mit tudsz erről?
kislány: ne viccelj már..azt gondolod, h az úszásoktatáson csak Cindy Crawfordok lesznek? és különben is..majd leadod..nincs 6 hónapja, h megszületett Hanna..ha meg Apának így "bejössz".. ;)
képzeljétek..eldöntöttem, h szülök még egy babát.. persze ez a mai évtől függ..mert apával projectünk van (anyagiak)..és ha összejön (drukkoljatok), akkor nincs akadálya..pedig azt mondtam, h soha többé..ti tudjátok, h miért..de bízom benne, h a második már "könnyebb" lesz..igazából csak a 9 hónaptól tartok..de csak jobb lesz..

na mára ennyit..bocs, h ennyire beindultam..lehet, h én meg anyámmal ellentétben, grafomán vagyok?? :D

pusza,
¤mia¤
Vendég
 


Sziasztok!!

Mia: Szurkolok a tesóhoz!!! :wink: Nagyon-nagyon jó döntés (szerintem..) Én még egy babát mindenképpen szeretnék... :wink: :P Szerencsére minket elkerült az az igazi testvérféltékenység, Matyi óvja, vigyázza, gondozza Ákost. Ákos pedig elbűvölve figyeli Matyi minden mozdulatát.. :P Nagyon imádják egymást, de komoly "erőfeszítéseket" teszek azért, hogy ez így legyen, így is maradjon!! :P :wink:

pussz

Kép

Kép
morca
 
 


Sziasztok!

Morca: annyira szépek a fiaid. És látszik, hogy jó testvérek!

Mia: szurkolok a projekthez, hogy ne legyen anyagi akadálya a kistesó érkezésének. :wink: Igen, az a 9 hónap várakozás nem egyszerű, de most már van egy pozitív élményed is, akárcsak nekem! :D Nem is tudtam, hogy Martin is kétnyelvű... :o Kezet foghatunk! Mi a másik nyelv? Igen, a kétnyelvűek később kezdenek el beszélni, de anyanyelvi szinten meg tudják tanulni mind a két nyelvet. Szerintem megéri a fáradságot!

Kislány: mikor mentek úszni? Mi tegnap mentünk volna, de Lóri épp aludt, így elnapoltam. A mi őszi uszis csoportunkba tényleg nem párductestű 8) anyukák jártak. Inkább a km... kerekdedebb :D formák voltak a jellemzőek. Magamat is beleértve, aki igyekeztem a medencéből kilépve minél hamarabb a fürdőlepedőbe burkolózni. :) :)

:!: Fiús anyukák! A védőnőm szerint nem kell tornáztatni a fütyit. Majd magától szétnyílik.

Mi lehet Pindivel?

Pá,

Svédbaba

Kép
svedbaba
 
 


Svedbaba: Én Matyival megúsztam a fütyi kérdést, mert 14 hónaposan vízsérv miatt műtötték és akkor a doki bácsi egy kalap alatt megcsinálta azt is. Ez a doki bácsi (urológus) is azt mondta, hogy egy éves kora előtt nem kell piszkálni. Most Ákosnál, csak annyira szoktam hátra húzni fürdésnél, amennyire erőltetés nélkül lehet. Szerintem ez is segít valamennyire, de ha mást nem, hát annyit elérek vele, hogy nem lesz "túrós".. :P Mit tanítasz???

Pindi..!!! Merre vagy???? Helyzet jelentés???

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


sziasztok,
nálunk a másik nyelv a spanyol. én és anyu így beszélünk hozzá. a többiek magyarul. a múltkor anyu beszélgetett anyósommal magyarul..Martin akkora szemekkel nézte..fura volt neki, h a mamája nem a megszokott nyelvet használja :)
Fütyi téma: hát tudjátok..ahány ember, annyi tanács. felmentem a netre, és találtam egy fórumot ezzel kapcsolatban. kiderült, h ez egy olyan téma, ami egyáltalán nem megoldott ebben az országban. mindenki ,mást mond, legyen szó védőnőről vagy akár orvosról. én is megkérdeztem a védőnőmet, úgy emlékszem, múltkor azt mondta, h 1 éves korig ne nyúljak hozzá, erre most azt mondja, h féléves elmúlt, már nyilván összegyűlt alatta némi váladék, kezdjem el húzogatni..nesze..hát én elkezdtem, tényleg volt alatta némi lerakódás..már 5 napja csinálom neki, és már félig kint van a makkocska :) és nem fáj neki, és csak addig húzom, míg engedi, nem erőltetem.
egy biztos: NEM FOG magától szétnyílni. sőt! szóval sztem semmiképp ne várd meg ezt svedbaba. mert utána már csak műtétileg lehet..és az nagyon szomorú..nekem végig kellett csinálni az unokaöcsémmel..hát nem mesélem el..

mára ennyit..a fiam ma nagyon nyűűűgőőős..nem bírok vele.
sok puszi,
¤mia¤
Vendég
 


Sziasztok!

Morca Ákosának is boldog 6. hónapot! Csöppet lemaradtam, de még bőven benne vagyok a 8 napban :D
Mia drukk, hogy jöhessen a kistesó. Én nagyon akartam Krisznek kistesót de nem úgy fest a dolog, h össze fog jönni :S :)
Fütyi téma... Tényleg mindenki mást mond. Nálunk azt mondták, hogy 4-5 hós korában kezdjük el tornáztatni. Mi mint asszem már írtam szinte újszülött kora óta tornáztatjuk neki, mindig picikét, és ott tartunk, ahol Mia.
Ahhoz is csak csatlakozni tudok, hogy senki ne várja meg az 1 éves kort, mert van egy ismerősöm, az ő fiának most csinálták a fityma nyesszintést (szegény kisgyerek), mert a doki náluk is mondta, h majd magától minden megoldódik. Noss ez sajna nem az a téma.
Ja igen, helyzetjelentés... a családom ezen részén mindenki megéli ezt a számomra tragédiát, ahol nem tudjuk hova kapkodni a fejünket, a másik része, pedig tök úgy viselkedik, mintha az ég világon semmi sem történt volna, és csak nyaralnék anyuéknál. Érdekes...
Egyre jobban fájnak a sebek, és egyre nehezebb. A legrosszabb akkor, amikor felkelek, és mindennap szembesülök azzal, hogy nem kelhetek a férjemmel, akit a fiam mellett a világon a legnagyobb szerelemmel szeretek. Lehet ez furcsán hangzik, de én teljes szívemből mondtam ki azt az igent az amíg a halál el nem választ maszlagra!!!!
Na ennyi rólunk.
Sok sok puszi
Kép Pici fiammal
Kép Drágám hason

Kép

Kép
pindimano
 
 


Pindi: csak ámulok..csak 22..és ennyi bölcsesség..
az ilyen emberek mint te, túlélők. kitartás.
amúgy meg sok olyan ember van, aki nagyon gyorsan felejt, illetve könnyebb elfordítani a fejüket (most ezt a "másik" családra értem)

Krisz gyönyörű :)

na jó éjt Anyácskák,

pusz

¤mia¤
Vendég
 


Pindi: De szépek vagytok....!! :P :P :P Csuda helyes kis gombóc Krisz baba!!! :P Nagyon erős csajszi vagy, büszke lehet Krisz, hogy ilyen anyukája van!!!!! :wink: Borzasztó érzés lehet reggelente szembesülni a szomorú valósággal, de (most közhely jön) az idő mindent helyre tesz!! :roll: Ha ez segít, rengeteget gondolok rátok és nagyon szurkolok neked, hogy legyen erőd kilábalni ebből a szomorú helyzetből!! :wink:

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Köszönöm Lányok, igazán nagyon sok erőt adtok nekem!
Muszáj tűrnöm és viselnem ezeket a letargiás napokat. Érzem, hogy itt nem az a szitu ami nekem elő lett adva.. (de szép magyar mondat lett). Mást nem tudok, türelem türelem türelem.
Krisz lelke már így is terhelt. Már ezt sem szabadott volna így megélnie.
puszi nektek, jó éjt

Kép

Kép
pindimano
 
 


Szép álmokat Mindenkinek!!!

Még dobok fel pár mai képet:

Kép

olvasás közben... :P

Kép

a legújabb tudomány... :shock: :P

Kép

de lazaa... :P :wink:

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


uh..Pindi..ez nem jól hangzik..a belső hangok nem hazudnak..nagyon remélem, h nem anyagi dolgok vannak a háttérben..
amúgy én nem akarok beleszólni a dolgaidba..de én nem értek egyet azzal, h NEKED kell eljönni egy pici babával az otthonotokból. te a FELESÉGE vagy, és Krisz az Ő gyereke. némi jogaid azért vannak, már bocsánat..ha ő gondolta meg magát, húzzon el ő.. a fene vigye el.
bocs, csak felhúztam magam, h mit meg nem lehet tenni az emberrel.
sokat agyalok én is rajtad, voltam hasonló szituban, kicsit felkavar a dolog :)

morca: hihetetlen ez a kis Hapsi..Anya büszkesége :) mi jól levagyunk maradva..mondom is Martinnak, h fiam húzzál bele, mert Ákos rádver simán :lol:

apropó: Tappancsról nincs híretek? jól eltűnt..

az éjjelünk katasztrofálisra sikeredett..át kellett hurcolkodnom Martin szobájába és vele aludnom, mert állandóan sírdogált..ennek az lett a vége, h reggel Apa dünnyögött, h nem aludtam vele és, h ezért elaludt :)
vagy a hasa fájt, vagy a fogai..nemtom..de tegnap nagyon szenvedett.. tudtam, h baj lesz. még most is alszik, ilyenkor bezzeg.. :?
na lépek, ezer dolgom van, és ma nem jön anyu gyerekezni.

puszi,
¤mia¤
Vendég
 


Mia: Ákos sem aludt sokat éjszaka, óránként arra ébredtem, hogy sír és csak a cicin vigasztalódott meg. Gondolom ez az idő.., vagy a foga.., vagy fogalmam sincs.. :roll: Most is elég nyűgös (Matyi is), bár érthető mert tegnap botrányos napunk volt.
Most megyünk méreckedni, majd megírom, hogy állunk!

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


hát gyerekek..nemtom mi van..a fiamnak olyan bélgörcsi vannak..ijesztő..most adtma neki Grippe Watert, remélem használ..ha nem, akkor holnap doki..drukkoljatok, h nyugodt éjszakánk legyen..szegény kis pockom.. :cry:

jó éjt,
¤mia¤
Vendég
 


Sziasztok!

Uhh szegény Martin, hatalmas gyógypuszi neki! Drukkolok, hogy meggyógyuljon a kispocak!
Morca, Ákos nagyon édes ügyes baba! Asszem mi is le vagyunk maradva!
Lányok, ma majdnem megszakadt a szívem. Apukámmal elmentünk a Tescoba pelusért, meg kajáért a szivem csücskének, anyum maradt itthon Krisszel. Amikor hazajöttünk mondta anyu, hogy az én nyugodt kisfiam végig sírta azt az időt amig én nem voltam itthon. Ahogy meghallotta a kocsink hangját, hogy beindul és ő nem ül benne... Azt hitte az én drágám, hogy az anyukája is elhagyja... :(
De annál nagyobb volt az öröm, amikor hazajöttem, hoztam neki pvc könyvet :)
Már abszolút nincs meg nélkülem a manó.
Jah igen, Mia azt hiszem, hogy pénzügy az amiért már nem szeret a férjem. Pedig sosem voltam pénz éhes... de majd ezt egyszer kifejtem.
Sok sok puszi a manóknak és anyóknak!

Kép

Kép
pindimano
 
 


Pindi: Nem vagytok lemaradva, Ákos van begyorsulva.. :P De nem is csodálom, mert Matyi tesz arról, hogy folyamatosan pörögjenek körülötte az események. Ákos meg baromi kíváncsi és az nagy hajtóerő.. :wink:
Szegény Krisz... Ne aggódj, vissza fog állni a bizalom.
Pénzügy?? Na erre én is kíváncsi vagyok!!

Mia: Nem ám lebetegedni!!!!!!!!!! Jobbulást a törpikédnek!! :P :P Küldök neki rengeteg "gyógyulj" meg puszit! :P

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


kösz a drukkolást és a sok gyógypuszit :) úgy néz ki, h hatásosak voltak :) elég jól aludt, hasra fektettem, egész éjjel csak 1x sírt, de cumival megnyugodott. nemtom mi volt, de bevallom, nagyon megijjedtem :(
olyan hasgörcse volt, h nem engedte, h hozzányúljak..nyomta ki a mellkasát és ordított.. :cry: kikészültem..annyira kétségbeejtő volt..
remélem ma már jobban lesz..tegnap adtam neki paradicsomos krumplit, azt amit Pindi ajánlott. lehet, h az volt az oka? a paradicsom tehet ilyet?
remélem ma már jobb lesz. lehet, h ma kihagyom a kajákat és csak szopi lesz. már előre rettegek..nem gondoltam volna, h így bepánikolok.. na összeszedem magam, majd írok,h mi a helyzet.
puszi a Manócskáknak (is) !

¤mia¤
Vendég
 


Mia: Lehet, hogy a paradicsom volt a ludas, simán elképzelhető!! Ne izgulj, ha már jobban Martin van nem hiszem, hogy nagy baj volna!! A "csak szopi" mára, esetleg holnapra, csodákat tesz majd meglátod!!! Azért még küldjük a puszikat!!!!! Ne rettegj, nem lesz gond!!!!!! :P :P :wink:

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Sziasztok!

Mia, most tök lelkiismeretfurdalásom van... az én csöppemnek nem volt semmi baja a paradicsomtól. Sajnálom, ha én tehetek róla... :(:(:(

Kép

Kép
pindimano
 
 


sziasztok..elvittem a dokihoz..biztos ami biztos..sosem szoktam, most kivételt tettem.
nincs semmi baja, valszeg kicsit megterhelte az új kaja. ma csak szopi. hiába nagy gyerek, a gyomra még "csak" 6 hónapos :)

Pindi: ne viccelj már. minden gyerek más. legalább megtudtuk, h neki mi nem jó. ez a hozzátáplálás egyik lényege (is)

Morca: köszi :))

most alszik. ma kapja a watert, oszt meglátjuk.

majd jövök.

puszi

¤mia¤
Vendég
 


Pindi: Nem tehetsz a paradicsomról! Egy-egy ilyen érzékenység csak kóstolás közben derül ki. :wink: Matyi nagyon hasfájós volt és nekem az infacolt ajánlották. Na attól aztán olyan ordítást produkált,
hogy teljesen frászt kaptam, mint Mia.

Mia: Örülök, hogy jól van Martin!! :P

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


na minden rendben,produkált egy szép kakit magától :) (reggel meghőmérőztem, csak úgy ment :? )
most alszik. minden oké :)

ma összetalálkoztam a szomszéd nénivel, ott Martinnal majd egy időben született meg a lányunoka..állandóan kérdezi, h na? a te babád mit tud? na most elújságolta, h az övék már lép..a hócipőm tele van..mindenki ezzel jön :x

egy baba sem egyforma..majd elindul, nem? most Morca nem rád értem, ott tényleg a tesó jelenléte számít sokat..meg te nem nézel rám furán, h jééé csak ennyi?? a sógornőm (gyereke is 8 1/2 hónapos) is, amikor a múltkor a Nagypapa mondta nekik, h Martin megfordul,nézzétek meg, rávágja, h Danika már 3 hósan..na persze..jó lesz az 5-nek is..na mondjuk ő aztán PONT nem mérvadó..annyira egy rosszindulatú dög..már bocs..

kicsit levezettem a feszültséget :lol:
bocsi..megyek is :lol:

pusza
¤mia¤

Kép anya kimosott :)
Vendég
 


Kép

én és a fiam :)
Vendég
 


Kép

ájlávjúzunk :)





ps.: csak azért, h legyen fogalmatok arról, h hogy is nézek ki :)
Vendég
 


Mia: Nagyon szépek vagytok!!!!!!!!!!!!!!! :P :P :P
Nem is azért rakom fel Ákosról a képeket, hogy benneteket szekáljalak... Csak hát annyira büszke vagyok.. :oops: Megbocsátható ugye? De nem győzöm hangsúlyozni, hogy nálunk Matyi miatt van ez így leginkább!!! :P :P :P Matyi ugyanolyan normál tempóban fejlődött, mint ti, tán még lassabban is. Amúgy előbb utóbb szelektív hallása alakul ki a sok "okos" miatt! Nekem már dupla szelektív! :P :P :P :P :wink:

És még egyszer mindenkinek ne aggódjatok, GYÖNYÖRŰEN fejlődnek a babóitok!!!!!!! :P :P :P :P :P :wink: :wink:

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Mármint nekünk anyukáknak alakul ki szelektív hallása!!!!!!!!!! :P :P

Kép

Kép
morca
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: