Új privát üzeneted érkezett!

Fabri, Pumukli
tuti az időjárással van valami, az én lányom meg átaludt egy etetést :shock: 3-kor evett utoljára, és még mindig alszik, de fürdés jön, úgyhogy keltegetem, ráadásul lesz így este virgonckodás is! :roll:

emese1979
 
 


Ah en teljesen ki vagyok akadva!
annyit eszik......de nincs rosszul
naprol napra sokkal tobbet.
ma meg eszik haromszor kb.. 21korul meg ejfel es 3korul.......
de mar most 600felett evett.
ez normalis?:O
eddig max 640 volt osszesen!
az elozo kaja adagja 170volt. igaz nem egyszerre hanem 1ora alatt nyammogta be.
gondoltam most 18 korul tuti nem eszik ezert.
erre 18:30kor kelt.. es hat enyhen szolva jelezte h ennyi akar.
100mlt foyasztott..

amugy a siros temahoz.. en meglepodnek ha napi 1-2 orat is sirna
itt akkor van siras ha furdes van es ha pelenkazas
de van h ott is csak nyoszorog.
meg neha rajon a siras de akkor kis olelgetessel elmulik.
5percnel tobbet meg csak egyszer uvoltott.
elso nap!
ment a hasa.. sok baracklet ittam :oops: :oops:
de ez meg valtozhat, bar remelem nem fog
de ezt a kaja mennyiseget en nem gyozom tejjel :? :roll:

Netti
Kép
maumau
 
 


csak h lassatok :) :oops:
Kép tunderbogaram :)
Kép kocsiban :)

Netti
Kép
maumau
 
 

 
 

Nagyon aranyos!
2 hetesen én se hallottam még Kolos hangját nagyon. Szerencsére most se vészes azért.
pumuklii
 
 


Maumau,Emese,Reny!
Tök jók a képek!!!!Nagyon szépek a babák!!!!

Blog:írok privit holnap,mert ma már nem volt időm hogy hogy kell beírni,amúgy jobbra fenn van a testreszabás és azon belül már meg lehet találni a bejegyzés szerkeztsését!

Időközönként szoktam"moderálni" és akkor mindent a helyére teszek,szóval ne aggódjon senki :wink:

Kitty babájáról is van fenn kép,csak azt is be kellett állítanom :wink:

annus11
 
 


En total bizakodom abban,hogy olyan nyugis csendes baba lesz mint en :D
de aztan lehet rakapcsol es bepotolja meg.. :)
Csak jo lenne mar megtanulni bufizni!
1x hallottam eddig.. es masfel oraig probalkoztunk akkor.
eleg kimerito volt :\
mostmar ha felteszem vallra elbobiskol...
:roll: :roll:

Netti
Kép
maumau
 
 


Maumau,
nagyon szép Boró is :lol:
nekem a védőnő azt is mondta, hogy nem mindig büfiznek - ha jól szopiznak, akkor nem... gondolom ennek kapcsán is van több vélemény :)

emese1979
 
 


Emese, Reny, Maumau, igazán szépek a lányaitok! :)

Annus, aranyos vagy, hogy aggódsz, de igaziból nincs semmi gond vlsz., csak annyi, hogy a 2 napos közel 40 fokos lázamra a sebem is reagált... Mára már onnan is elvonult ismét a gyulladtság. Mert nekem is viszonylag hamar szép lett, ahhoz képest, hogy sokat emelgettem meg dolgoztam vele, meg nem is éri levegő a sebet, ha nem fekszem a hátamra, és nem segédkezem benne, hogy érje. Szóval mindezek ellenére szépen javult, meg meg is gyógyult, csak most a lázamra gyulladásba jött, de már meginr elmúlt.

Mindenki alszik, én is megyek. Majd "holap" reagálok is, ígérem... :oops:

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Jó reggelt!

Sok boldog névnapot Pumuklinak, Pinginek és Anikának!!!!
Emese,Reny,Maumau nagyon szépek a lányok!
Nekünk jó éjszakánk volt,Hanna 23:33kor szopizott,aztán meg reggel 04:38kor.Viszont köztünk volt,mert nem tudott elaludni.Elaltattam,de mire aludt én is bealudtam és nem volt erőm átrakni.
Tegnap végül elmentünk anyumék,fürdésre értünk haza.
Hanna tegnap zabált szó szerint,mert 10x evett,de látszott rajta hogy tele van.
Még a csajok alszanak,addig pihizem én is még.
Szép napot!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Tüncike,Aniták BOLDOG NÉVNAPOT NEKTEK!

Üdvözlettel:Hanna és Hajna
Kép
fabri
 
 


Jó reggelt!

Boldog Anita és Tünde névnapot!!!!

Csajok,
remélem Nektek jobb éjszakátok volt, gyermekem negyed12kor kajált, utána kb. 1-ig altattam ölben. Majd kelt 3-kor és azóta fent van, visítás nélkül egyedül cicin volt meg, a mellbimbóim totál vörösek már.. Most egy órája a kiságyában van, hol nyafizik, hol csendben van...

emese1979
 
 


Boldog névnapot minden most ünneplőnek!!!


Emese!
Jaj szegény!Vigyázz azért a bimbire,nehogy utána sebes legyen!!! :wink:

Dóri!
Akkor oké!Örülök h begyógyult szépen!!!Már aggódtam h elvisz a sebláz :lol: 8)


Az én lányom meg...hát nem ismerek rá.Tegnap is déltől fél5ig aludt.Utána mondjuk le tudtunk menni sétálni.Aztán evett fél7kor,fürdés majd fél9körül is még evett.(lehet tudja h szaporítani kell a tejcit :lol: )és utána aludt hajnal 3ig!Utána megint csak 7kor kelt enni.Normális h délután ilyen sokat alszik?

Amúgy szépen hízik,tegnap 4150 g volt,3 nap alatt 110et szedett fel.Vigyorog is,már vmi gőgicsélés félét is produkál!Majd meg zabálom olyan cuki 8) :lol:

annus11
 
 


Ja az lemaradt :oops: hogy rendeltem képeket!Csak 113 db lett :roll: :lol: De igazság szerint csak a fele a miénk,rögtön 2 sorozatot rendeltem h tudjak adni a dédiknek :wink: csak 1 helyen van internet :wink:

annus11
 
 


Emese
nem hangzik túl jól. Én akkor nem is panaszkodok.

ANITÁK! Boldog névnapot!!! (vagyunk egy páran:-))

Kolos popója piros meg hólyagos. Valami pelenkakiütés lehet. Vicces, hogy olyan nyűgjei vannak, amik Majának nem voltak.. köldök, csipás szem (ezek már rendbe jöttek), popsi..
pumuklii
 
 


Sziasztok!

Boldog névnapot minden Anitának!

lányok én is jöttem "panaszkodni". lányom annyira össze-vissza eszik, hogy kiborulok tőle :( Vasárnap evett 720-at tegnap 550-et, de este óránként evett 30 ml-ket, már ki voltam tőle, aztán végül fürdés után meguntam és beraktam sírni a kiságyba, erre bealudt :) mondtam én, hogy nyugisabb akkor, ha csak ketten vagyunk itthon :)

Ma meg 60 ml-ket eszik, de most én is bekeményítettem, most nincs itthon a férjem meg Édua akik nem bírják ha sír, úgyhogy kivárom mindenképpen a 3 órákat :)

Valaki írta az édességmániát, én is csatlakozok, sajnos tegnap is csak úgy lement egy egész doboz bonbon, bár rosszul vagyok magamtól :)

Lányok már én sem bírom hurcolászni a fenekét, ülve meg alig akar büfizni :(

emese, maumau nagyon édesek a lányok :)

maumau hűha nem semmi gyomra van pici lányodnak, enyém még 120-nál többet nem evett, de akkor már jött vissza :)

Szép napot mindenkinek!

Ildi

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Én birom hurcolászni, Maja 10,5 kg-hoz képest nincs is súlya. :-)
pumuklii
 
 


Pumukli!
Sudocrenet kenj a popsira,nekünk még aznap rendbej ött,mondjuk épp pár pötty volt,de az elég is :wink: Nem is szoktam minden pelenkázáskor kenni amúgy,csak ha szükségét látom.A gyógyszertárit használom amúgy,naponta 1szer meg a sudocrem.És széép kis popója van,szerencsére!

Még szép h Kolos teljesen más!!!ne is legyen ugyan olyan mint Maja :lol: :lol:

annus11
 
 


annus én most már az elejétől a nivea popsikrémet használom és mindig kenem, Éduának is minden pelenkacserekor kentem :)

pumuklii az izmaim nincsenek csúcsformában, tök rossz a tartásom és gondolom ezért nehéz tartani :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Jó reggelt!
Lányok,én olyan gondban vagyok.Adjatok tanácsot légyszi!!!Ugye 2 hete a dokinéni azt mondta szerinte refluxa van Rikinek.Akkor adott gyógyszert(amit ugye,hála a gyógyszerellenes szemléletemnek nem váltottam ki),és akkor javasolta,hogy kapjon Riki többször keveset enni.A lényeg, hogy megint rengeteget bukik,meg időnként hány is Riki.Van olyan,hogy kaja után 1-2 órával jön ki belőle ilyen túrószerű izé.És utánanéztem a neten,és a leírt tünetek alapján,lehet,hogy igaza van a dokinőnek.És azt írták,hogy mindenképpen gyógyszeres kezelés kell,mert ezt a gyomor görcse okozza,és az bizony fáj a babának.Lehet ettől sír akkor olyan rengeteget???De nem mertem rögtön kiváltani,mert annyira nem akarom gyógyszerezni a kis szervezetét.De így meg kvázi kínoztam.Most tegnap este ezen őrlöm magam. :cry: Ma kiváltom,és megpróbálom adni neki.Szerintetek??MEg szerintem van,hogy most is sokat eszik.Tegnap pl.volt rendesen tejem,és amíg el nem fáradt bele(volt,hogy 45 percen keresztül folyamatosan evett.És hallottam,hogy nyel,tehát nemcsak cicizett.De méricskélni nem akarom megint,mert a múltkor is azzal stresszeltem be magam,és végül apadt a tejem.mit csináljak?Ha hallom,hogy folyamatosan eszik,korlátozzam az időtartamot,amíg ehet?De ha éhes még utána?Tudtok tanácsot adni,mert teljesen kész vagyok,annyira szeretnék segíteni a kismanónak.
A másik csak egy technikai kérdés.Ha éjjel etettek,és halljátok a rotyit,Ti tisztába teszitek?Mert ha tisztába teszem nagyon felébred,és nehéz visszaaltatni.Ha nem teszem,akkor pár perc múlva alszik.Most mit csináljak?Tegyem tisztába vagy ne?Mert ma kipróbáltam,hogy nem tettem megint és reggel azzal kezdtem,és alig volt kaki.

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Akkor jól cselekedtem, még reggel bekentem sudocremmel neki. Nincs sok hólyag, remélem nekünk is elmúlik hamar.
Ma reggel pelenkázáskor lepisilte a falat meg a rácsvédőt, felfelé a feje fölé. Átöltöztettem újra, ráérősen, hogy már pisilt, erre megint. A 3. body már rajta is maradt.
Most meg elaludt a pihenőszékben, remélem nem gáz. Gondolom, ha kényelmetlen lenne neki nem aludna benne.
pumuklii
 
 


Jajj de bunkó vagyok!!!!
Isten éltesse az Anitákat!!!!!!!!
Pöttyök!Nekem meg vagy egy hete pöttyös a pofija.De nagyon,nem csak pár pötyi.Múlt héten megmutattam a dokinak,azt mondta a melegtől.Nade kérem a meleg elmúlt,a pötyik maradtak.Kenem a Sudocremmel de nem használ.Mi lehet?Nem eszem semmi allergizálót vagy ilyesmit.

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


kutyafüle hallgass a dokira, ha nem akarsz keress másikat, több vélemény hátha meggyőz téged is :)

melegkiütés túlöltöztetéstől is lehet.

Szopival nekünk ilyen nem volt, hogy annyira sokat evett volna Édua, hogy utána visszajöjjön, nálunk a grippe watertől bukott :(

pumuklii nekem is szokott Lara a pihiszékben aludni, igaz ott nem órákat alszik :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Kutyafüle!
Kiütés nekünk is van az arcon...napom óta,és nem akar javulni...néha jobb,de nem tűnt el teljesen.
Izus is bukik,és van h neki is később ilyen túrós vagy milyen.De nem minden nap van ám,meg nem is minden kaja után bukik...Én erről azt olvastam h emésztetlen tej...hát passz!Majd szerdán jön a védőnő és megmondja!
Én is gyógyszer ellenes vagyok,de ha nekem a gyerekorvos(akiben 1000%ra megbízok)azt mondaná h gyógyszer kell akkor én beadnám.Mégis csak ő az orvos,én nem értek hozzá
:roll:

annus11
 
 


Na igen,bennem is ez van.Csak megpróbáltam ugye,hátha a kevesebb adagok.De már nem tudom figyelni,max csak mérleggel,de attól meg ideges lettem csak.
Na nem vacakolok,beadom neki.Ha pár nap alatt nem javul,akkor abbahagyom és konzultálunk. :roll:

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Kutyafüle,én csak akkor teszem éjjel tisztába ha átázik,vagy ha nagyon fel ébred szopi közben.Mi amúgy úgy szopizunk,hogy szopi,büfi ,felus csere,szopi.Az arcán a pöttyök lehetnek a tejtől is,az anyai hormonok miatt.Hannának is van,a védőnőm ezt mondta rá.
Én minden peluscsere alkalmával kenem a popóját.Gabi krém volt,de elfogyott.Most Babe van,de nagyon jó mindkettő.
Grétivel nekem még a dm-es Baby love vállt be nagyon.
Nem tom már ki írta a Dm-es pelust.Nagyon jó,Grétivel sokáig használtuk.Most akartam venni,de drágább ez a méret,mint a Pampers. :roll: Ki érti ezt.Így az uram azt mondta akkor márkásat vegyünk.
Kutyafüle,szopi téma.Én nem venném el tőle.Anno Grétit mérték minden evését.Volt olyan hogy 50 percet szopott.Én meg vittem boldogan hogy bizti sokat evett.Erre alig 40-et.Aztán kb 6 percig szopizott,én bőgtem,hogy ne is mérjék,mert így nem megyünk soha haza.Mivel ennyi idő alatt nem hiszem hogy mérhetőt evett.Erre akkor 100-at szopott.Ezzel csak azt akarom mondani hogy az idő nem befolyásolja.
Mennem kell riadó van..
Köszönöm a köszöntéseket!!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Anita
biztos drágább a babylove. Nekem is fura. 106 db-os pampers volt 4400 a dm-ben.

Kutyafüle
Szerintem se vedd le. Anitának igaza van. Nem tudhatott mennyit evett, jólakott-e stb...

Nekünk is írt fel a doki szemcseppet, ha nem múlna a csipásodás. Ami nem is gyulladás, csak ilyen sűrű lehet a könny az elején. Már majdnem ott voltam vasárnap, hogy adtam neki. Aztán utánaolvastam és vmi antibiotikumos szemcsepp volt. Gondoltam várok még egy napot. És elmúlt neki, semmi csipa azóta.
pumuklii
 
 


Köszönöm lányok a tanácsot!!Akkor hagyom,hagy egyen,amennyi jólesik neki.Hátha a görcsoldó segít kicsit. :roll:
Akkor nem pelusozom.Amúgy én is próbáltam már,hogy evés-büfi-pelus-evés,de annyira útlája a pelenkázást,hogy utána már nagyon éber,és nem tudom még etetéssel sem elálmosítani. Bocs az idétlen kérdésekért,de nem tudom mennyi ideig nem gáz piszkos pelusban hagyni.Vagy biztos jelzi ő,ha neki kényelmetlen,ugye?

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Sziasztok!

Minden Anitának Boldog Névnapot!

Kutyafüle!
Én is hallgatnék a dokira, de ha nem bízol meg benne 1000%-osan, akkor vidd el másik orvoshoz is! Több szem többet lát :wink:
A sok sírás meg persze lehet a refluxtól.
Léna nem hajlandó kakiban aludni, addig üvölti vörösre a fejét, amíg ki nem cseréljük......Most éjszaka is 1x kelt, de szerintem nem is az éhségre, hanem arra, hogy kakis. Mert enni alig volt hajlandó, rögtön visszaaludt.

Emese, Maumau, Reny!
Csodaszépek a csajok :wink:

Pumukli!
Sudocrem nekünk is bejött a piros popóra, habár Lénának eddig nem kellett, szerencsére elég a gyógyszertári is.
Viszont a fiúknál használtuk és tényleg jó.

Emese!
Sajnálom a szar éjszakát, nem lehetett könnyű :(

Mi tegnap anyuéknál voltunk egész nap, Léna mintababa volt, aludt a mózesben, voltunk a Duna parton is sétálni, azt is végigaludta. :D
Este ált. 1/2 10-10 között alszik el, reggel 8 körül kel és közben 1x ébred enni, egyelőre elég jó, de nem akarom elkiabálni, még bárhová alakulhat ugye.......
Ja és képzeljétek, nem alszik be a cicin, meg elringatni se lehet. Beteszem az ágyába és magától alszik el, persze kis sírások vannak, kb. 20 perc kell neki hozzá, hogy elaludjon. Néha bemegyek simizem a hátát, de ennyi.

Viszont hízni nagyon lassan hízik, pedig 100-130 között eszik mindig, viszont kevésszer, 5-6x egy nap. Napközben is 3,5-4 óránként, de ha hamarabb rakom cicire, akkor vagy csak muszog rajta és alig eszik, vagy el se fogadja. Szerintetek? Mit csináljak vele???
Mára talán visszanyeri a születési súlyát, ugye múlt vasárnap 3700-al hoztuk haza, tegnap volt 3880 gr.

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


Barbi!
A 180g hízás 1 hét alatt mért rossz?Szerintem annyira nem rossz az!A lényeg h gyarapszik :wink: Izust se kell ringatni,cicin se aludt még be.Napi 1szer mondjuk szeret nálam elaludni,ezt nem tudom h mért...

annus11
 
 


Sziasztok,

Minden Anitának Bolodg Névnapot kivánunk!

Bisztos volt már róla szó de segitsetek, az urtica urens tejszaporitó homeóst milyen adagolásban kell szedni?!Most ki próbálom ezt is hátha több lesz a tejcsi.

Ármin szerencsére eddig nagyon jó baba, eszik alszik, csak én stresszelem magam a tejcsi miatt bár ha nem lenne neki elég akkor csak nem aludna olyan jókat nem?Sajna nekem nem volt meg ay ay igayi tejbelővelés.

A tegnap leesett a köldök csonk megvolt az első rendes fürcsi is nagyon tetszett neki, azért a két gyerekkel jól el húzódik de hát bele kell jönni.

Annyira édesek a baba képek mind mind.

Kutyafüle, szerintem kérdezz meg egy másik véleményt is ha bizonytalan vagy.

A pöttyök az arcon, Jázminnak is volt anno és azt mondta a doki a tejcsi miatt van, nem kell aggódni miattuk.

Popóra nekem is a nivea vált be.Pelusból pedig a Libero meg a babylove a pamperst nem tudom miért de nem szeretem.

Szép napot nektek.

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


Ági!
2x5 bogyót kell szedni belőle.

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Csajok, én megint gondban vagyok... Most tegnap azt a stratégiát követtem, hogy a a sebesebb mellemet fejtem, a kevésbé sebeset pedig használtam, hogy ne felejtsen el a bébi ciciből enni. Gondoltam, ha meggyógyul a csúnya, utána cserélünk.
De probléma akadt. Csani egyébként se nyitja elég nagyra a száját ahhoz, hogy szépen bekepja a cicit, ahogy kell (ugye mintha ásítana), de amióta cumizunk is, egyre kissebbre csücsöríti. Mostmár huszadjára tudom csak a szájába adni, és utána is próbálom tömködni, és mire elérjük az ideális állapotot, hát nagyon fáj, sőt, új sérülésem is lett... :cry: :cry: :cry: Ráadásul a kezével az arca előtt kapadozik, és vagy belekap a bibis mellembe, vagy pedig kitúrja a kezével, amit nagynehezen beraktam. :cry: :cry: :cry:
Próbálok türelmes lenni, és uralkodni magamon, de úgy érzem, ez egy ördögi kör. Vagy kímélem a mellem, és akkor végleg lemondhatok a szoptatásról, vagy szoptatok, de akkor sose fogok rendbe jönni. Mit tegyek??? :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Hú, nem tudtam mindent visszaolvasni. Úgy látszik Ti jobban beosztjátokaz időtöket, én alig tudok jönni. Nem Áron miatt, Ő nagyon jó baba, de a lányom hihetetlen hisztis az utóbbi napokban, lehet, hogy most kezd előjönni a féltékenység?

Minden Anitának boldog névnapot!

Reny! Nagyon szépek a lányok! Még egyszer gratulálok Neked és nagyon örülök a természetes szülésednek!

Emese, Maumau! A Ti babáitok is gyönyörűek!

Kutyafüle! Szerintem is hallgass a dokira, nehogy baj legyen!

Áron is sokat bukik, de nem tudom megítélni, mennyi a normális. Ő elég sokat és gyorsan, mohón eszik. Alíz sosem bukott.

Barbi! Ha heti 100 g hízás van az már normális! Ne aggódj! Az én fiam csak ennyit hízik, pedig rengeteget eszik és jó nagy az alapsúlya is.

Szofi! Ne add fel! Alíznál nekem is sok gondom volt a sebes mellbimbómmal, az egyik nekem is szinte félbeszakadt. Bepantennel kenegettem és egy darabig bimbóvédővel szoptattam. Nagyon fájt és nem mondom, hogy gyorsan begyógyult, de egy idő múlva jobb lett. Idővel Csanád is egyre ügyesebb lesz, meglátod! Lehet, hogy érdemes lenne felhívnod egy szoptatási tanácsadót, hátha tud ajánlani valami jó technikát!


Kezdek félni, hogy Áronnak talán hasmenése van. Minden evés közben kakil, szép sárga, de nagyon híg. Minden pelenkából kifolyik, pedig próbáltunk több márkát is. Lassan naponta moshatom a teljes ruhakészletét.

Kép

Kép
hean
 
 


Szofi!
Léna is kicsire nyitja a száját, meg kapdos a kis kezeivel, össze-vissza forgatja a fejét, szóval nem egyszerű a cicit a szájába tenni.....
Mi is próbálkozunk, szépen beszélek hozzá, hogy mit csináljon, ez egy türelem játék. Aztán egyre ügyesebbek lesznek, Léna is alakult már.
Ne add fel, csak próbálj ne idegeskedni, mert azt a baba is érzi, átveszi!

Hean!
Akkor nem izgulok, ha már heti 100 gr is oké :D
Mondjuk Léna is iszonyat sokat kakil, lehet nem tudják még jól feldolgozni a tejet, azért lassúbb a gyarapodás :roll:

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


Sziasztok!

Hízás ügyben mi "vezetünk", 12 nap alatt sikerült 50 grammot híznia Fruzsinak. Enni nem kér többet, hiába kínálom, tej van bőven, amúgy hosszra meg fejkörfogatra szépen nő, viszont sokat bukik... Holnap doki, kíváncsi vagyok mit mond.
Vendég
 


Ja igen, és a sok bukás mellett kb 12-szer kakil egy nap :shock:
Vendég
 


Na kiváltottuk a gyógyszert(mellesleg jó drága),de kérni fogok ma másikat,mert úgyis megyünk a dokihoz az ismétlő oltásra.Ez a cucc olyan sűrű,mint mondjuk egy tejbepapi.Alig tudja lenyelni.Fél órán át,csak a gyógyszert próbáltam beadni neki.Lehet a töke kilesz a dokinőnek velünk,de akkor is kell valami más fajta.

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Na végre elaludt a gyerekem, elég rendesen beájult szopi után. MÉg arra sem kelt fel, h szopi közben leraktam egy 5 percre, mert olyan hasmenés jött rám. Sztm tuti a Laktoherb a ludas, más nem nagyon lehet...

Szofi,
lehet, hogy már mondták az alábbiakat, nekem még ezeket említették a szoptatásnál, hátha esetleg valamelyik segít - a szájacskáját szopi előtt piszkáld meg, hogy jó nagyra tátsa, a mellet előtte picit fejd ki, hogy ne legyen nagyon kemény, a mellbimbót pedig kicsit "izgasd" hogy megkeményedjen, így a babának könnyebb a szájába vennie, ill. a mellbimbó kb. 2/3-át szorítsd össze, és úgy add a baba szájába. Hátha segít vmennyit...

Tegnap fürcsi előtt megmértük Bogit, 2 nap alatt 80 gr-ot hízott, már 3090 :) legalább hízik, ha már hisztipanka...

emese1979
 
 


Kutyafüle, köszi, remélem rendbe jön ez a bukás ügy.

Emese, nekem is megy a hasam a laktoherbtől ma nem iszom mert el kezdtem ezt a homeosat.

Én várom a dokinőt ma jön megnézni Ármint.

Én még a mérleget nem mertem elő venni.

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


Kutyafüle, Kamilla is sokat és sokszor bukik, ez van, sajna ilyen típus. :cry: Az a "túrós" cucc, ami az etetés után egy-két órával jön, emésztetlen anyatej (a gyomorsav betúrósítja a tejet). A mi dokink szerint amíg szépen gyarapszik, addig nincs nagy baj, de ha úgy látom, hogy a bukás zavarja a babát, próbáljam meg megemelni az ágyát a feje felőli oldalon, ez némileg gátolja a visszaöklendezést.
Amit a doktor írt fel nektek, az nem az az előetetéshez használt szer? (szopi előtt kell beadni a babának, "összehúzza" a tejet a gyomrában, Nutrilon-nak hívják asszem) Úgy tudom az nem "gyógyszer" (bár csak doki írhatja fel). Ha viszont "igazi" gyógyszert írt fel, akkor én a helyedben ragaszkodnék hozzá, hogy gasztroenteorológus is nézze meg a babát, és diagnosztizálja ő, mint szakember a refluxot!!

Szofi, próbáld meg a fekve szoptatást!

Barbi, 18 dkg hízás egy hét alatt nagyon jó!

Pöttyök az arcon: 4-5 hetes kor környékén a pöttyök az arcon inkább tejkiütések, mint melegkiütések! (az anyai hormonok ürülnek a baba szervezetéből, ezért kiütéses. A "túl" zsíros anyatejtől egy kicsit csúnyábbak lehetnek.) A tejkiütések maguktól elmúlnak (nálunk két hét kellett hozzá), nem kell kenni őket semmivel!
Btw: Sudocrem-et szabad a baba arcára kenni?!

Kép

Kép
zsüci
 
 


Halihó!

Visszaolvasni egyelőre esélyem sincs...

Boldog névnapot Aniták!

Vasárnap jöttünk haza a kórházból, ui. Cuki 2 napot szolizott. Azóta megy az ismerkedés... egy kis tündér. Tejcsi van, melleim szerencsére megúszták a gyulladást/sebesedést eddig. :) A ma éjszaka szupi volt, 3/4 10, 2 és 1/2 6 a szopiidő. Remélem, ilyen jó kislány lesz. :lol:

Majd jövök, amint tudok - most böfiztetnem kell.
Addig is minden jót, sok alvást!

Ja, blogon van link fotókhoz!

Anikó

Kép

Kép

Kép
vki17
 
 


Csajok, én úgy nem szeretném feladni, de minden a teljes kudarc irányába mutat... A 11 órás etetésnél úgy szétrágta a próbálkozásainknál a "jobbik" mellemet, hogy jelenleg rosszabbul néz ki, mint a "rosszabbik". És ami a legrosszabb ezen az áron sem sikerült életemben először egyáltalán mellre tenni, kénytelen voltam bőgve lefejni a tejet, amíg csórikám ordított.
Próbálok kitartani...
Emese, a piszkálás nem segít, de azt, hogy kicsit lefejjek, majd megpróbálom. Zsüci, fekve kezdtünk, ott "idegződött be" a rossz mellrehelyezés, de lehet, hogy megpróbálom újra jól.
Most mondjuk egyáltalán nem tudok szoptatni, mind a két mellem mostmár teljesen tropa. :cry: :cry: :cry:

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Zsüci,de igen az!!!!!Te ismered???Ennyire sűrűnek kell lennie?Vagy próbáljam több tejben hígítani?Ha ismered leírnád mit csináljak,hogy meg bírja enni?

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Kutyafüle, mi nem használjuk, de egy ismerősöm igen. Ő azt mondta, hogy a dobozon lévő keverési arány (60 ml-be két kupak, asszem) nem szentírás, nyugodtan lehet változtatni az arányokon, úgyhogy használj több tejet nyugodtan (az a lényeg, hogy Riki simán meg tudja inni, ne legyen szilárd állagú, azt nem fogja tudni lenyelni)! Az ismerősöm a bébi tápszeréhez keveri hozzá, anyatejes babának a legegyszerűbb kiskanállal adni. Jah, hogy a cucc ne legyen csomós, ahhoz vagy langyos (majdnem hideg) vagy nagyon forró tejhez / vízhez kell hozzáadni.

Kép

Kép
zsüci
 
 


Szofi, kitartás!!! Persze kibicnek semmi sem drága, de ne add fel!!! Esetleg egy pár napig add a tejcsit lefejve, amíg begyógyulnak a cicik, ennyi idő alatt nem hiszem, hogy "leszokik" az igaziról!

Kép

Kép
zsüci
 
 


Hello Csajok,

Szofi,
nyugi! Nekem ugyanez van. annyira sebesek a melleim, hogy képtelen vagyok szoptatni. (még mindig...) de ne stresszeld magad. Pihentesd a melled.
Én is fejem, és úgy adom neki. Nem tudok jobbat. Annak hogy bőgök a szoptatásnál és begörcsölve vártam a következő kaját, nem láttam értelmét. igy én is idegbeteg voltam csak. úgyhogy marad a fejés.

Aniták,
Boldog névnapot nektek!!!


Reny, Maumau, Emese
Nagyon szépek a lánykák :)

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Na, kicsit összeszedtem magam... ?ajd lesz valahogy.

Anitákat Tündéket Isten áéltesse.

Lányok, nekem nem volt gátmetszésem, a repedésemet 3 öltéssel varrták, a varratokat pedig kiszedték. Minden rendben volt eddig, már csak alig-alig vérzek, erre tegnap este óta elkezdett szúrni-húzódni a gátam, nagyon kellemetelen. Volt valakinek hasonló tapasztalata? Mitől lehet ez?

Emese, a mi Csanádunk is üvöltött hajnali egyig, aztán meg mintha kikapcsolták volna, egyszercsak eleudt! :shock: Én ezt már nem tudom követni, hogy mikor miért sír és miért nem...

Jaj lányok, folyton csak nyavalygok, ne haragudjatok rám. Gondoltam, hogy lesznek nehézségek, de valahogy mégsem voltam ezekre a dolgokra felkészülve...

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Emese!
Ha kamilla is van a teában akkor tuti hogy attól megy a hasad!!!Amúgy jók ezek a tejserkentő teák,de nem csak neked,de a babának is fájhat tőle a hasa...

Szofi!
Amit Emese írt azokat nem ismétlem!Szerintem próbálj akkor most fejni,semmi értelme h totál tönkre menjen mindkét cici...bimbóvédőt próbáltad amúgy?Vagy azzal se akarod megzavarni?Amúgy nem bizti ha most üvegből adod neki akkor később nem fog cicizni!Mondanám h pohárból itasd,de nem tudom h mennyire lenne ügyes!


Amúgy lehet hülyeség,de én még a kórházban mondtam Izusnak h nagy ÁÁÁÁ,odaérintettem én is neki a cicit,de addig nem nyomtam közelebb amíg nem tátotta a száját eléggé.Most is mondom neki h nagy ÁÁÁÁ,ő meg szépen csinálja :lol: :lol:

Ja vettem én is homeós tejserkentőt...már tegnap tudtam h megint csökkeni fog a tejem...amennyit Izusom alszik.De most keltsem fel?Úgy se lehet,na meg úgyse fog enni rendesen....


Ma megjártuk a boltot már.Összefutottam a 6.emeleti csajjal,2 héttel utánam volt kiírva,erre ő is elöbb szült,5 nappal utánam!Mondta h refluxos a baba neki,és nem is hízik sokat.Eddig összesen 300 got hízott.Épp ment a tesóér a bölcsibe,többet nem tudtam beszélni vele :wink:

Aztán hazajöttem,összedobtam a rakott krumplit,épp sül.Már ebédelek közben.Aztán 1 körül elméletileg kel Izus,szopi,majd remélem h mehetünk a Lurdyba az elkészült képekért!Ha jó kislány lesz,bemegyek a jeans clubba,hátha látok magamnak vmit :wink: :lol:
Ja és közben összeszedem az uram,jön haza!!!!

annus11
 
 


Anikó!
Üdv újra itthon!!!Nézem a blogot!!!

Szofi!
Nagy levegő és minden oké lesz!Fasza csaj vagy te,és remek anyuka,hidd el!!!! :wink: :lol:

annus11
 
 


Sziasztok!

Eladó bontatlan dobozú HUMANA HA1 LC-PUFA tápszer.
Lejárata: 2009. július. Ára: 1500Ft
Ha érdekel küldj privit!

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: