Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Húú, ez elég hosszadalmas hsz lesz nekem, mert körmöt lakkoztam, és most ujjbeggyel pipiskedve pötyögök. Tiszta titkárnő feeling :mrgreen:

Blúmi,
Nagyon jót vigyorogtam a paprikás sztorin :lol: Szerencsére Juli még nem jött rá, hogy simán ki tudná nyitni a konyhaszekrényeket.
Milyen mesekönyveket olvasol Bálintnak? Nekünk még csak két igazi könyvünk van (Julcsi és apa :D , Bartos Erika: Annakönyv), de a lapozgatáson kívül nagyon nem érdekli még :roll:

Basztikuli, nemrég raktam le Julit aludni, de a szomszéd teraszát most szedik fel, dübörög az egész ház, persze, hogy nem tud elaludni :twisted: Na még egy kicsit hagyom az ágyában, hátha...
hbetti
 
 


Hja, a nemét még nem láttuk a pocaklakónak :D Úgyhogy valszeg a 3 hét múlva esedékes genetikai uh-n derül ki (remélem, kiderül, mert én már nagyon kiváncsi vagyok)

Holka :)
jaj, de szépen fogalmaztad ezt meg, és látod, engem is ez bosszant, hogy már Csonginál is sokan megjegyezték sajnálkozva, "hát, nem _olyan_ nagy baj hogy fiú lett". Még jó, hogy nem baj :oops: :shock:
És hogy Emma bukfencezik :shock: :shock: :D :D

sziszi :)
nemtom miért, de teljesen elkerülte a figyelmem a hsz-od :oops: Csak itt pilláztam, hogy miért emlegetnek a többiek. Örülök, hogy jól vagy, és nagyon drukkolok, hogy minél gördülékenyebben menjenek a dolgok.

am :)
Nándi is ilyen megfontolt volt, ő 15 hósan indult el, de mindenben sokkal körültekintőbben haladt (már javában tudott lépcsőzni, de a nagylépcsőn nem mert lejönni, pedig soha nem történt vele baleset. Szélvész Csongor bezzeg esik-kel...)

TALI:
bökök 2 időpontot, mondjuk 21 és 28-a. 2-3 hét alatt nagyon remélem, hogy felgyógyulnak a ki betegeink, és a többiek nem robbannak le.
Kinek mi a jobb?

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Ó, ez a fránya laptetű 8)

Na szóval, kinek is akartam még írni?

Lanta és a többi betegekedőnknek,
Mielőbbi jobbulást!! Kép

Márti,
Kéretik továbbra sem izgulni! Minden rendben, meglátod!!!

Bejci,
Méghogy nem pánikoltam?! :shock: Folyamatos sírás környékezett, teljesen kiborultam :( De hát egyszer ezen is túl kellett esnünk. Legalább nem volt egy komoly betegség...

Holka,
Köszi a jótanácsokat! Annyira balgának érzem magam, hogy anya létemre halvány lila f...om nem volt, hogy mit kéne tennem. De azt hiszem, most már egy életre rögzült. :)

TALI:
Nekem is jó a Lurdy, de az időpont csak nekünk lenne gázos? :? Pont a délután alvásunkba esik.

Ja, kritika ért minket a 2009 szeptemberi topikban, hogy ők már 400 oldal felett járnak, mi meg csak 375-nél. Hm 8)

Francba, Juli folyamatosan sikongat, mennem kell. Mikor fog így aludni? :roll:
hbetti
 
 

 
 

Sziasztok!

Előszöris: Bendőnek utolag is nagyon Boldog Születésnapot!

Lanta: remélem már jobban vagytok!

Bejci: ha felébred, csak hason tud elaludni. Egyébként ő is rendszerint beveri magát valahova, arra is felébred. Kezdek erősen gondolkozni azon, hogy visszateszem a rácsvédőt.

Zárt topik: ha mentek én is megyek, de egyébként nekem mindegy.

Betti: Örülök, hogy Julcsi jól van :) Oldalszám: nem az irás mennyiségén múlik a dolog elsősorban :) Én pl ezt a hsz-emet simán feloszthatnám 10 részre :P

Ági: nagyon szép a gyűrűd, Dávid meg édesen mosolyog. :) Orvosos sztori gáz :(:( Jobbulást!

Sziszi7: jó hogy benéztél :) Válási procedúrához kitartás!

Honey: örülök, hogy minden rendben veletek! Pocakod helyes kis gömbölyű, a lányod meg nagyon édes :)

Angel: Nektek is jobbulást!

Gabolino: gratula Andornak az egyedül elinduláshoz! Jobbulást nektek is!

Holka: bukfenc édes lehet :D Ezt a betegséget akkor ti is jól kifogtátok :(

Minyu: örülök, hogy minden rendben!

Márti: drukk a holnapi vizsgálathoz, de biztos minden rendben lesz ;)

Blúmi: mesekönyv figura puszilgatás édes lehet :)

Tali: nekem a 28-a lehet, hogy belefér, a 21 tuti nem jó. ALvásba viszont nekünk is bezavar, Zalán konkrétan 1-4ig alszik, de majd valahogy megpróbálom megoldani. Max a tali felét átalussza.

ZÁRT TOPIC:

SZEDER
BEJCI
LANTA
BETTI
ÁGI
winona
minyu
SZISZI7
blúmi
A.M.
GABOLINO
HOLKA
Netti77
Honey
KisTiggrincs

Kép
kistiggrincs
 
 


Na, vagyok én is megint. Voltunk ortopédián, de úgy tűnik feleslegesen. A csípőjét már nem nézték meg, mondván, ahhoz már nagy, a lábát meg azért nem nézték meg (hogy befelé helyezi a testsúlyt), mert még nem jár önállóan. Na mindegy, majd megyek év végén, vagy jövőre.

Aludni persze nem aludt. Nem tudom miért, de ha leteszem, 10 percig csöndben van, aztán meg elkezd nyűglődni. Na, olyankor nem is alszik el, pedig álmos. Arra gondoltam, hogy megpróbálnám a napi 1 alvással. Hogy lehet átállítani? Gondolom folyamatosan kell kitolni a fektetés idejét, de hogyan? És hogy tartsam addig ébren úgy, hogy ne nyűglődjön fekvésig? Akiknek már egyszer alszik a babája, hogy csinálta?

Nekünk a tali egyenlőre úgy néz ki, hogy mindkét időpont jó. Az alvással úgy vagyok, hogy majd alszik a kocsiban legfeljebb hazafelé.
NONI! Ti is jöttök? Megint mehetünk együtt.

Betti!
Szerintem nem kell foglalkozni a kritikával. Mi itt tartunk és kész.

Családient.hu vonalzók

Családient.hu vonalzók
ági78
 
 


Bendőnek utólag nagyon boldog szülinapot kívánunk, nagy szeretettel!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Előreláthatólag nekünk is mindegy az időpont.

Betti! Keményfedeleseket "olvasunk". Eleinte csak a lapozgatás volt érdekes, de jó ideje figyel is arra, amit mesélünk belőle. Rábök valamire, és arról kell beszélni. Szépen mutogatja ő is, hogy mi micsoda, stb. A kedvence egy "füles" könyv - nem tudom, hogy mondják - amikor a fülek alatt vannak elrejtve a figurák, és egy tapintós könyv, amiben különböző felületűek az ábrák. (ahogy látom a szavazatokat, nem sokáig számolgatnak, meg kritizálnak az ideiek. :) )

Én zárt topik témában sügér vagyok: a később jövők bejelentkeznek, és a topiktagok döntik el, hogy kapjon-e hozzáférést?
blúmi
 
 


Blúmi: ha zárt a topik, akkor csak az jöhet, aki "engedélyezve" van, tehát onnantól kezdve újak nem tudnak kapcsolódni.

Kép
kistiggrincs
 
 


Koszi mindenkinek a koszonteseket azota is :)

Csak a listara akartam felkerulni, de en is olyan opcioval, hogy en itt is szivesen maradok, szoval olyan mindegy alapon

ZÁRT TOPIC:

SZEDER
BEJCI
LANTA
BETTI
ÁGI
winona
minyu
SZISZI7
blúmi
A.M.
GABOLINO
HOLKA
Netti77
Honey
KisTiggrincs
Humanka

KépKép
Kép
humanka
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Mindenek előtt: betegeknek gyógyulást, pocakosoknak szép fejlődést, gyógyultaknak hipp-hipp-hurrát, most semmi időm nincs, de topic ügyben, ha mindenki, akkor én is. Igyekszem jönni!

Puszi

ZÁRT TOPIC:

SZEDER
BEJCI
LANTA
BETTI
ÁGI
winona
minyu
SZISZI7
blúmi
A.M.
GABOLINO
HOLKA
Netti77
Honey
KisTiggrincs
Humanka
realdream
realdream
 
 


Tiggrincs! Köszi a választ! És, ha olyan szeretne utánunk jönni, aki ide tartozik, de rég írt már? (ha hülye a kérdés, akkor bocs)
blúmi
 
 


Tyűűha mennyit írtatok! Biztosan komolyan vettétek a 2009 szept.-i topic dorgálását! :lol: :lol: :lol:
Nem tudtam, hogy ez oldal darabszámra megy... ki az az idióta, aki ilyennel tud foglalkozni?! :shock: :D

márti,
mennek a drukkok holnapra, de tuti minden ok lesz!!!!

holka,
gratula a bukfenchez és a sok fogacskához!! :D A 3x felkelét viszont nem irigylem!! :shock: Még ennyit szopizik Emma éjjel?

blúmi,
olyan jót röhögtem a konyhaszekrényes sztorin!! Nálunk a 100 db-os édesítő a favorit. Az zörög a legjobban. :D :D

minyu,
nekem csak a 28-a jó, mert 21-én pont du megyek védőnénihez. 1-4 okés, majd megoldom.

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


márti,
nekem is brutál keményedéseim vannak... akár csak Flóránál. Van hogy úgy fáj éjjel, hogy fel is ébredek rá... és csak egy szegény pici gombóc van a pocakomban összenyomva

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


holka,
írtam neked egy csomót priviben, erre ERROR lett ahogy átküldtem. :evil: :evil: Nem kaptad meg mégis véletlen?

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


honey
nem jött. gmail címem megírom.
holka
 
 


Bocs, most csak egy-két dologra REAGÁLNÉK A ZÁRT TOPICCAL KAPCSOLATBAN!

Szóval: Asszem ez úgy van, hogy miután zárt lesz a topic, kell majd moderátor- gondolom lehet többet is megadni- és gondolom ő fogja a jelszót elküldeni annak akinek kell.

Asszem Blúmi kérdezte, hogy mi lesz azzal, aki régen volt már.: Hát az sajnos nem fog minket megtalálni itt, mert csak a bejelentkezett tagok fogják látni a témák-topikok között a 2008. szeptemberi babavárókat! Viszont én úgy gondolom, hogy október 15-ig még azok is jelentkeznek, akik csak ritkán jönnek... Aki meg mondjuk egy év alatt csak 1X jelentkezett be, az bocs- lehet, hogy valaki szemétnek tart ezért- de nem is biztos, hogy igazán akar velünk kommunikálni....
AZért ha úgy gondoljátok, hogy valaki nagyon hiányzik Nektek, akkor írjatok nekik e-mail-t, vagy privit, vagy hívjátok fel, hogy jelentkezzen, mert természetesen ez a topic-zárás nem arról szól, hogy akárkit is kizárjunk!!!!!! Nem akarunk senkit itthagyni, de a rossz indulatú - hangsúlyozom: Rossz indulatú- zugolvasók ellen ez a legjobb megoldás.
Szóval a lista azért lenne jó, hogy tudjuk, ki az akire a jövőben is számítsunk!! És ha jól olvasom Sziszi is Szederrel jár hasonló cipőben... őt is olvashatják..
Vendég
 


Honey: Ki írt és mit a hsz. mennyiségünkről? Mesélj!! :lol:

Blúmi: Deeee, már tanulok! Most holnap elutazom anyukámékhoz, náluk fogok tanulni. De még nem vetettem bele magam ezerrel, csak akkor tanultam, ha Bius aludt! És hát az édes-kevés! Na de novemberig van még időm!

Márti: PIHENJ SOKAT!!!!!! És keményedések távozzatok!!!! Honey-tól is!!!!!!! Kép
Vendég
 


Hát csajok! Nem tudom lesz-e valami a zárt topicból?! :roll: Olvastam a 2009. októberieket... 150. oldal és környéke... ott írt "apa" arról, hogy nem nagyon támogatják... mármint a szerkesztők! ... És akkor Szederrel, Sziszivel és a többi rejtőzködőbb anyukával mi lesz??? :roll: :? :?
Vendég
 


Bejci,
Miért ne lenne semmi a zárt topikból? Szerintem ez csak rajtunk múlik, hogy tovább él-e a kapcsolattartás. És az elmúlt évek tapasztalata szerintem azt mutatja,hogy ez egy nagyon jó kis, kedves csapat és én nagyon bízom,hogy a formai váltás meg egy jelszó bepötyögése nem fog változtatni a dolgon. Nem gondoljátok?
És így azok írhatnak végre (Sziszi, Szeder) akiket már nagyon hiányolunk és tuti jönnének.
A szerkesztők miért nem támogatják? POnt azért, ami a mi "aggodalmunk" is volt? Hogy esetleg kihal majd a topik? Nekem ez olyan hihetetlen jelen esetben...

Márti, Honey,
Keményedések távozzanak!!! :)

Jaj Csajok, olyan édes Andorom,ahogy kiprovokálja, hogy menjek távolabb tőle, mert majd ő odajön hozzám 2lábon! :D Komolyan. Ezt csinálta ma egy csomószor. :)

Tali: nekem a 21 és a 28 is jó. Andor is szokott d.u. aludni, de majd megoldjuk. Ha elfoglalja magát, akkor jól el szokott lenni, főleg gyerektársaságban :) Talán alszik majd a találka előtt egyet.

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Csajok, most töltök fel folyamatosan videókat,amiket Németben csináltunk,akit érdeket ;)

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Vagyunk mi is, csak olvasó módban leginkább, bár mostanában elmaradtam :(

Bejci szólt, hogy alakul a zárt topic

Akkor írjatok fel engem is

Tali is érdekel, nem tudom, hogy milyen napra gondoltok, de nekem leginkább vagy szombat késő délután vagy vasárnap egész nap az ami jó - máskor dolgozom :(
Pedig szívesen találkoznék veletek

Most csak ennyi, majd holnap munkahelyről írok többet (Mercikém bealudt a nagy ágyon, és most valahogy át kell öltöztetnem és átcipelni az ágyába)

Kép
Kép
csibe21
 
 


Hozok "pár" képet ha nem bánjátok ;) Nehéz volt válogatni, így sikeredett :)
Indul a tologatás:
Kép Kép Kép
A Csücsörítés: Kép Kép Ilyen jófiú vagyok :D Kép KisZsivány Kép A Jófiú
Hinta+séta az állatkertben:
Kép Kép Kép Kép Kép Babakocsi szerelés Kép Félszemű Jack Kép Matatás
KisCsaládunk:
Kép Kép

Huhhhh, kicsit sok lett :lol:

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Jaj nem is meséltem
Képzeljétek, 50 éves lesz az általános iskolánk és az énektanárnő visszahívta a hajdani énekkarosokat - többek közt engem is
(nem akarok dicsekedni, de általánosban még sorra nyertem az ének versenyeket - de hol van már az, 20 éve nem énekeltem, utoljára a középiskolai kórusban)
És a múlt héten volt az első próba :)
Hát még megvannak a hangok, de azért elég vicces volt
Márciusig kell a csapatból valamit kihozni, nem lesz egy egyszerű vállalkozás a tanárnőnek

Kép
Kép
csibe21
 
 


Sziasztok!

Honey!

És akkor Te is nyomod a magnéziumot? Remélem, csak átmeneti az állapot!

Köszi Lányok, sokat jelent, hogy velem vagytok!
Amúgy semmi jó hír, magas a vérnyomásom ( sosem volt ilyen), 140/80. Időnként keményedik a pocak és kicsit meg is rövidült a méhnyak. Most ezek miatt csütörtökön újabb labor hajnalban, holnap Hajdu dr.nőnél az uh., jövő héten pedig vissza dokihoz, hogy mi újság a méhszájjal. Addig pedig 3x1 Magnerot és nem ártana kicsit pihenni, de a dokim is tudja, hogy ez 4 gyerek mellett lehetetlen. Na, megyek is, mert még meg kell főznöm a gyerekeknek a holnapi ebédet, reggel még ki kéne porszívóznom, hogy mire jön Kamilla keresztmamája vigyázni a srácokra, nagyjából rend legyen.
Közben pénteken lesz Berci szülinapja, nincs is időm készülni rá, mert orvostól orvosig rohangálok egész héten, a lányom meg már lassan meg sem ismer ( a fiúk azért már felfogják, hogy hazajövök)!
Á, bocsi, hogy így kifakadtam, de most eléggé kivagyok (szerintem a vérnyomásom is emiatt a hülye afp mizéria miatt magas)!
De remélem, hogy holnap ilyenkor már egészen más színben látom majd a világot!

Jövök a hírekkel, ahogy tudok!

Márti
borossné becz márta
 
 


Közben rájöttem a mechanizmusra :)

Zárt topic:

SZEDER
BEJCI
LANTA
BETTI
ÁGI
winona
minyu
SZISZI7
blúmi
A.M.
GABOLINO
HOLKA
Netti77
Honey
KisTiggrincs
Humanka
realdream
csibe21

Kép
Kép
csibe21
 
 


Márti!
Nagyon-nagyon sokat gondolok rád. Maradj azért meg pozitívnak,mert tudod az nagyon fontos.Persze megértem ha már tele van a csukád...
Szóval mennek a drukkok holnapra is+++++++++++++++++++
Minden rendben lesz :wink:

Tali nekünk is úgy néz kis,hogy mind a két időpont jó lesz.

Kép
Kép
a.m.
 
 


Sziasztok!
Csak gyors reagálás... remélem nem kiabáltam el, hogy a kismamik jól vannak!!!! :shock: :oops:
Honey, remélem csökkennek a keményedéseid! Magnézium, magnézium, magnézium...

Márti, nagy-nagy drukk! TUDJUK, hogy minden rendben lesz!!!! :) Berci szülinapjára meg ne nyald ki a lakást, szerintem mindenki meg fogja érteni.....

Minyu, hematóma majd csak kisebb lesz.... csak próbálj pihizni (tudom, két gyerkőc mellett nem könnyű)

Ági, ma délután nem csuklottál? Annyiszor eszembe jutottál, míg Alízt próbáltam altatni.... több mint 1 órát zötyöltem a babakocsiban (délután ebben alszik, már amikor - ugyanis próbálunk átállni az egy alvásra).... aztán megjelentek anyósék, és széles mosoly, semmi álmosság.... :shock:

Holka, bukfenc!?!? :shock: Ez a kiscsaj miket nem tud!? Mondjuk mindig is előrébb tartott, mint a többi baba.... Ezek szerint te is szoptatsz még...

Blúmi, kis konyhaszekrény-pakoló "édes" lehet.... Alíz csak a konyharuhákat és a terítőket pakolja....

Gabolino, ezek a képek!!! :D Na és ezek a fintorok!!! :D :D

Csibe, hajrá énekkar! :D

Kép
Kép
netti77
 
 


Most gyorsan, mert a kicsik és nagyob ruhákat válogatom, nőtt a gyerek, rövidek a nadrágok.

Netti!
Nem csuklottam. :D

Nem reagáltatok az egyseri alvás átállítására. Hogy kell kitolni az időt? 10-20 percenként vagy sűrűbben? Netán ritkábban?

szaladok
itt pakol ezerrel

Családient.hu vonalzók

Családient.hu vonalzók
ági78
 
 


ági,
én csak fogtam és husss, elhagytam a délelőtti alvást. Helyette sokkal előrébb hoztam a du-t. ( most du 1-kor megy aludni, régen 3-fél 4 körül tudtam csak letenni, ha de is aludt )
De Flóra simán ébren van bármeddig ha foglalkozik, játszik vele az ember.
Ezt csak akkor lehetetlen kivitelezni, ha a délelöttöt házonkívül töltjük. Mert akkor a játék után 100% hogy elelszik a kocsiban vagy babakocsiban. Na ilyenkor kénytelen vagyok visszatérni a régi, késő délutáni alváshoz.

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


ági,
de nálunk nem nagy kunszt elhagyni a de-i alvást, mivel a kisasszony még most is durmol.
Ha valami véletlen vagy program folytán felébred fél 8 körül, akkor tuti nem bírja ki alvás nélkül a de-töt!!! De akor nem is eröltetem.

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Sziasztok!

Nekem mindegy, én itt is elvagyok és mint írtuk már Anyooval a zárt topik sem jelentett megoldást egy ennél jóval összeszokotabb, évek óta beszélgető csapatnak. Igazán egyik topik (az ős és az új zárt) sem pörög már jó hosszú ideje.

Ha jöhetek akkor:

SZEDER
BEJCI
LANTA
BETTI
ÁGI
winona
minyu
SZISZI7
blúmi
A.M.
GABOLINO
HOLKA
Netti77
Honey
KisTiggrincs
Humanka
realdream
csibe21
monee85

Pussz mindenkinek! Kellemes napokat!
Monee és Ákos
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Gabolino
Ha Andoron azt látod folyamatosan javul,akkor még várhatsz pár napot azzal,hogy kontrolra vidd.
Zöldséget,húst és főzeléket nem tudok emmába beletáplálni. Leves levét , gyümölcsöt minden mennyiségben. Piritóst,felvágottat és sajtokat eszik.

Márti
Mindhárom gyermekénél izgulnia kellett az alacsony afp-k miatt. Mindhárom gyerek makkegészségesen született.
Drukk,hogy ma minden rendben legyen!!!

Csibe
Nem lehet könnyű neked,jó sokat dolgozol..ilyenkor ,hogy tudod megoldani a babafelügyeletet?

Noni
Érezhető a javulás a műtét után?

Honey
Igen még szopizik emma. Igényszerint,amikor csak akar.Emiatt még van is rengeteg tej. Tervezem még adni ,tavaszig biztosan.
Amúgy éjjel ha ébred magam mellé teszem,ott szopizik én aztán rögtön bealszom mikor felébredek beteszem az ágyába, ilyenkor sose ébred meg.
De pl.az utcán nem erőszakoskodik,nem tépi a pólóm. Olyankor adok neki inni,simán elfogadja azt is.
És olyan édes éjjel…nem kiabál hanem halkan azt suttogja cici-cici.. Imádnivaló!

Bejci
Remélem lehetséges a zárt létrehozása.
Jó tanulást!

Blúmi
Bálint édes lehet ahogy bújja a könyveket. Talira nagyon klassz lenne ha el tudnátok jönni.

a.m.
minike még semmiről sincs lekésve. Szaladni fog ő is nemsokára. Mikor mész genetikai uh-ra?
holka
 
 


Márti
az egyik ismerősömről és az ő 3 gyerekéről írtam...csak az eleje lemaradt.. :lol:
holka
 
 


Blúmi!
bocs,de apával könnyesre röhögtük magunkat Bálinton.Mármint amit írtál.Persze takarítanai utána már nem ilyen nevetséges tudom. :oops:

Ági!
Én azért nem írtam mert még mindig 2-3-szor alszik Mini.Nincs ötletem.Most is durmol.

Hola!
Nagyon édes ez az Emma baba :D
Jövő héten pénteken töltöm be a 20 hetet.Majd megkérdezem anyós pajtit,hogy mikor menjek.Mindig ő intézi az időpontokat :)

Minyu!
Remélem,hogy legközelebb már nyoma sem a hematómának.HUSS-HUSS!

Honey!
Sajnálom,hogy már ilyen hamar keményedsz. Flóránál sem volt következménye remélem ez most is így lesz :wink: Lehet,hogy a tágulási szakasz ezért volt rövidebb nálad nem?Lehet,hogy ez hülyeség :oops:

GAbo!
Jaj,de édes ez az Andor fiú :D Egy igazi kis grimasz bajnok. :lol: A kislány mennyi idős akit húzogat a kocsival?

Kép
Kép
a.m.
 
 


Ma egy kicsit sok lesz,de van egy pici időm míg az uraság alszik.
Szóval hoztam "pocak" képet és egyet Miniről is.

18 hét 5 nap
Kép

ekkora a boldogság ha a tiltott telefont megszerzi :lol:
Kép

Kép
Kép
a.m.
 
 


sziasztok,

topic témában:

SZEDER
BEJCI
LANTA
BETTI
ÁGI
winona
minyu
SZISZI7
blúmi
A.M.
GABOLINO
HOLKA
Netti77
Honey
KisTiggrincs
Humanka
realdream
csibe21
monee85
**angel**

Kép
**angel**
 
 


Humanka, Bendőnek így utólag nagyon boldog első születésnapot kívánok! Isten éltesse jó sokáig! :)

Gabolino, Andor képeit elnézve- napfényben dzsalós, állatkerti hintázós, sétálós, babakocsi szerelős - simán el tudnám azokat képzelni valamilyen magazinban. Amellett, hogy Andor nagyon aranyos, valahogy jók a fények és mindig valami jópofa szituban leledzik éppen. Nekem a sapiban ácsorgós is bejön..:) Félszemű Jack-esen látszik, hogy szétzabálták szúnyogék..:(..nekem a védőnőnk mondta még nyaralás előtt, hogy ne aggódjak, mert a babák állítólag nem érzik, nem viszket nekik..persze kicsit szkeptikus vagyok, ez kb. olyan, mint mikor a sárga téglalapos ismeretterjesztő csatornán a tudorok azt mondják, hogy keresztüldöfjük ezt a 'kétméterszerhúszcentis' adóvevőt Flipper vagy Willy uszonyán, de ne aggódjunk, mert neki az nem fáj..ja..mér'?mondta?

A.m. Mini Gyuszinak elképesztő huncut feje van..még a szeme is nevet..:)..jó a sérója újfent..:)..épp hajmosás-borotválkozás után van? :mrgreen:

Tali: nekünk az okt. 21. nem jó, elutazunk egy hétre, ugyanis nyertünk egy utat anno, épp a babanettel. Alsópáhokra, a Kolpingba. :D

Kép
**angel**
 
 


Nem tudom, hogy 100 fős lovasság támadt-e meg minket, de hogy Tomi vitéz szobája felől jön a csatazaj, az biztos..utánanézek..

Kép
**angel**
 
 


csak hogy stílusos legyek, megyek abrakolni, itatni meg ganézni :)..majd jövök még..

Kép
**angel**
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, egyedül maradtam pár napra. :( Apának dolga van a szülővárosában és magával vitte Julit nagymamázni (már nagyon hiányzott nekik az unoka) Én nem mehettem velük, mert a szomszéd megbízott, hogy felügyeljem a náluk dolgozó munkásokat, meg el is terveztem, hogy legalább neki állok az olyan feladatoknak, amiket Julival úgysem lehetne megcsinálni. Pl. kiszanálni a többzsáknyi ruhát a gardróbból, amit már évek óta nem hordunk, kipucolni az összes cipőt, még a takinénit is lemondtam, hogy majd én nyalom körbe a házat. De olyan depis vagyok Juli nélkül, semmihez sincs kedvem. :(

Kép
hbetti
 
 


sziasztok,

betti, elhiszem, hogy rossz egyedül, nekem az első olyan napon, mikor Tomit bevittük a párom szüleihez, irtó fura volt. Pedig reggel vitte, délután hozta, szóval nem is napokról volt szó, mégis..a rugiját szagolgattam :roll:. Nagyon hiányzott..de fel a fejjel..hamar eltelik ez a néhány nap..lehet, hogy túl hamar is..:)
Jó a vonalzód!! :) Én megszereltem a régit.

Kép
**angel**
 
 


Márti! Nagyon várlak! Mi újság?Szorítok értetek!

A.m! Szépen gömbölyödik az a poci! Istenem, Mini milyen nagyfiú lett! Nem akarok hinni a szememnek!!!!! Jól sikerült kiskölyök!

Betti! Nagyon átérzem, amit írtál. Nekem a leghosszabb távollétem fél nap volt eddig, de mintha valamelyik testrészem hiányzott volna... Fel a fejjel! Juli elképesztően szép a volanzón (is).

Andor mellett látom, nem lehet unatkozni!!! A tologatós fantasztikus. Meg a jófiú, meg a hinta, meg a család.... Most jövök rá, hogy nem is tudok válogatni!

Honey! Hú, remélem ez a keményedés hamar megszűnik! Nyomd a magnéziumot! (biztos nem dob fel, de nekem már a 18 héten nyílni kezdett a méhszáj, és jöttek a keményedések is. Aztán csak kihúztuk a 39. hétig)

még egy dolog eszembe jutott, arról, hogy milyen puszilgatós Bálint. Apa egyik nap horgászni volt, és hozott haza néhány élő kishalat, ami majd csali lesz. megmutatta az egyiket Bálintnak, aki hatalmas szeretettel nevetett a halra, aztán két kézzel megfogta, és megpuszilta a száját... :lol: (sajnos ez volt az utolsó csók, mert a kishal pár perc múlva elhúnyt)
blúmi
 
 


Ági! Én is egyből elhagynám. Amikor nálunk nem megy a de-i alvás, akkor ebéd előtt nagyot sétálunk, játszóterezünk, ha kell, akkor előbb ebédel egy picit, és van olyan, hogy már az etetőszékben elalszik. Ez mondjuk ritka, de így előrébb jön a du-i alvás, és kiadósabbat is alszik.

Holka! Komolyan mondom, mindig azt hiszem, hogy Emma történeteit nem lehet már fokozni, de ez a cici suttogás annyira kedves, őszinte, hogy teljesen elérzékenyültem.

Starlark? Eszike? Anyooka? Nehogy kimaradjatok a szervezkedésből!!!! Mi újság veletek????

Bejci! Biztos az én készülékemben van a hiba, de én nem találom, hogy mi a gond a zárt topikal... 8) :oops:
blúmi
 
 


Na gondoskodtam egy kis endorfin utánpótlásról, franc essen a fogyókúrába!

Angel,
Köszi az együttérző szavakat. Hüpp-hüpp,jájdenagyon sajnálom magamat. Voltunk mi már több napot külön, de akkor mi léptünk le nyaralni vagy síelni, nem Ő hagyott itthon engem. :D
Veletek mi újság?

a.m.
Húú, de sok voltál! :lol: Fotókat még, még! Mini az új szerelmem, az a séró észveszejtőőőő :lol:

Holka,
Tavaszig akarsz szoptatni? Kép (Honey vonalzóján mosolyogtam, hogy 20 hét múlva már margarítázni fog, na persze-persze)
Remélem, jöttök a talira, nagyon kíváncsi vagyok a lánykádra! :)

Ági,
Nálunk nem rajtam múlott az egyszeri alvás. Én dugtam volna többször ágyba, mert hát anyának az a jó :mrgreen:, de egyszer csak nem volt hajlandó aludni, hiába láttam fáradtnak. Utána már nem is erőltettem a dolgot, így állt be napi 1 alvásra.
Hogy van Dávid? Megy még a hasa?

Márti,
Jaj szegénykém, ez az idegeskedés most nagyon nem jön jól! Tudom, hogy szülinap, meg 4 gyerek mellett képtelenség, de pihenj, amennyit tudsz, és ehhez kérj segítséget, amennyit bírsz!
Gyere holnap a hírekkel!

Gabolino,
Nagyon jó fotókat hoztál! És a vidiket is megnéztem, tündér aranyos a pici fiad! Megzabálom a vicsorítós képen! Mikor jövünk már össze?? :D Kedden tutira akarom vinni Julit a ringatóra.

Kismamik, vigyázzatok magatokra, pihenjetek amennyit tudtok!

Megfogadtam, hogy nem fogok senkit név szerint hiányolni, nehogy kihagyjak valakit, na de már nem bírom ki: Starlark, Noni, Eszike, Anyoo hogy vagytok?

Kép
hbetti
 
 


Most éppen azon morfondírozom, hogy milyen szerencsés vagyok anyósommal. Rá bármikor, bármeddig rá merem bízni Julit, egy csepp aggodalom nélkül. Sőt még néha féltékenységi rohamaim is vannak, hogy egy árva "anyát akarok" hiszti sincs napokig. :lol:
Bezzeg az én jó anyám :roll: még egy pelenkát sem cserélt sosem. A legutóbbi sztori - pedig már azt hittem, nem tud semmivel meglepni - mikor Julinak 39,4 fokos láza volt éjjel, sírva ébredt, a borogatástól még jobban üvöltött, gondoltam is, hogy milyen jó alvókája van anyámnak, hogy nem ébred fel. Persze tudtam, hogy altatóval alszik. Erre másnap kérdezi, hogy mi volt az a nagy sírás hajnalban? :shock: Bakker, fel sem kelt, hogy megnézze mi van az unokájával, tud-e nekem valamit segíteni? Apukám drága, ő persze rögtön ott termett, Julit ringatta, asszisztált nekem egy órán keresztül.

Ti hogy álltok nagymama fronton? Vagy ki az akire, bármikor támaszkodhattok?

Kép
hbetti
 
 


Nálunk az apai nagymama általában a felvigyázó. Bálint annyira imádja, hogy percekig toporog, amikor megjön, és sikkongat örömében. Én ettől a perctől kezdve egyikük számára sem létezem! :) Egyfolytában"szerelmeskednek" súgnak-búgnak, nevetgélnek. :) Olyan jó látni!!! Az én szüleimet is imádja, csak mivel anyai oldalon B. a 7. unoka, ráadásul a szüleim nem fiatalok, nem akarom Őket terhelni. Hozzájuk"csak" játszani járunk. :) Mondjuk anyuékra is bármikor gond nélkül rábízhatom. Szerintem nagyon szerencsés vagyok. Betti! van testvéred?
blúmi
 
 


Van egy 8 évvel idősebb nővérem, neki egy 18 és egy 14 éves gyerkőce van, és emlékszem, hogy amikor ők kicsik voltak, akkor azért anyám nagyobb segítség volt. Nem tudom, hogy most miért ilyen. Jó, jó késői gyerek vagyok, tehát ők sem fiatalok, de akkor is...

Kép
hbetti
 
 


7. unoka? :shock: Most esett le. Hány testvéred van?

Kép
hbetti
 
 


holka, (de ez bettinek is válasz)
nálunk anyuék vigyáznak a gyerkőcre, míg dolgozom (nyugdíjasok, de még nem annyira öregek)
bár most pár hete megijedtünk kicsit, mert anyu rosszul lett
konkrétan kiesett neki fél óra - abszolút nem emlékezett mit csinált, hogy megmosta a haját, hogy kijött, hogy apu megmérte (többször is) a vérnyomását, meg ilyesmi. tette közben a dolgát, de utána nem tudta, hogy mit is csinált ez idő alatt - úgyhogy kórházba kellett mennie kivizsgálásra
egyelőre azt mondták az orvosok, hogy ne aggódjunk, lehet, hogy ez egy egyszeri agyi görcs volt, és soha többet nem lesz, mert a leletei teljesen jók lettek
én is nagyon remélem, mert mindkét unokája imádja

Kép
Kép
csibe21
 
 


Betti!
Köszi szépen, már elmúlóban van a hasmenés, bár még nem teljesen ok a dolog. Nem is merem holnap mondókázni vinni a gyereket, nehogy a társaságot megfertőzze, bár szerintem már nem fertőző, a doki is azt mondta, hogy csüt. magasságában már minden ok lesz, meggyógyul addigra.
Anyósom nekem is tündér. Szinte bármikor számíthatok rá. Most pénteken tervezzük leadni Nekik, mert szombaton megyünk tájékozódási versenyre (így pénteken ott alszik), de épp azon gondolkoztam, hogy már az ebéd után átviszem, mert vastag hálózsákra lenne szükség. Hiába adok rá takarót, lerúgja magáról, én meg nem akarom 3 rétegbe öltöztetni, mert az nekem is kényelmetlen lenne. Viszont biztos, hogy vékony a mostani, mert észrevettem, ha napközben betakarom, és magán is hagyja, akkor sokkal jobban, és hosszabban alszik. Tegnap pl. nem aludt de, du. viszont ebéd után leraktam, mert hulla volt, és végig takaró volt rajta, és nem hiszed el, de 3, azaz három órát aludt, amit szerintem még sose csinált. Két óra után folyamatosan benéztem, lélegzik-e még? J
Anyukámékra csak akkor számíthatok gyerekfelügyelet szempontjából, ha azt előre megbeszéljük min. 2 nappal előtte. Ja mert van olyan, hogy anyósomtól megkérdezem átvihetem-e, mert dolgom lenne? Az esetek 90 %-ában igen a válasz. Szóval ez is érdekes.

a.m.!
már szépen látszik az a poci. És milyen csuda édes Minid van.

Márti!
Gyere mesélj!

jaj, majdnem elfelejtettem, Gabolino! Szupi képeket hoztál már megint. Nem gondolkoztál el azon, hogy hivatásod legyen a fényképezés?

Családient.hu vonalzók

Családient.hu vonalzók
ági78
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm a bátorítást, drukkokat!
Hajdu doktornő tényleg csúcs!!! Ránézett az afp leletemre, majd a kombinált eredményére, és közölte, inentől nem is foglalkozunk az afp eredménnyel! 5 percig magyarázta, hogy miért totál elavult, értelmetlen vizsgálat az afp, és, hogy tökéletesen alkalmatlan a Down-kór szűrésére!
De olyan mértékben vizsgált át mindent a babán, hogy elhűltem! Addig nem nyugodott, míg az ujjperceit nem látta tisztán!
Buksiját-szívét persze szintén hihetetlen sokáig vizsgálta, ott is minden ok!
Napra annyi idősnek mérte, mint amennyi!
Különösen örült, hogy hosszú combú kisfiunk lesz (ugye a Down-kór egyik jellemzője az aránytalanul rövid végtagok)
Ja, és ami újdonság volt nekem: a kombinált teszt a Down-kórra sokkal biztosabban szűr, mint az integrált! És szerinte tökéletes a kombinált tesztem! Szóval, szeintem hallani lehetett, ahogy a kő leesett a szívemről! Nagyon boldog vagyok!
Dokim a lelkemre kötötte, hogy hívjam, ha megvan az eredmény, nagyon örült Ő is! Annyi van, hogy picit több a magzatvíz az átlagosnál, ezért előrébb hozták a terheléses vérvételt, mivel az anya magas vércukorszintje okozhatja ezt. Na, megyek is, holnap hajnalban labor (toxo-rutin), a magas vérnyomás és a keményedések miatt (azért a keményedések még 2 Magnerot után is érezhetőek, szerencsére csak napi pár db)!

Holka!

Nálam is minden gyerkőcnél alacsony volt az afp! Most Kamillánál, meg a Picinél nagyon-nagyon alacsony. A dokim is mondta, hogy a hiba az én gépezetemben lehet...és ésszel fel is fogtam, hogy nincs baj, de a bogarat csak beültették a fülembe. Elég rémes éjszakám volt, de végre vége!
Jaj, hogy Emma milyen édes lehet, ahogy éjjel cicit kér!
Kamilla is szopik még, napi 2x, Ő hagyta el magától a többit, mert annyira imád mindent enni-inni. Viszont az esti szopinál reklamál, hogy kevés a tej (gondolom a terhesség hatása), megpróbáltam a tápszert, 2x is, de épp csak szembe nem köpött vele! Viszont így, amikor most beteg volt nagyon (iszonyúan megviselte a 3 napos láz), napont többször is szopit kért és olyan jó, hogy, ha csak pár kortyot is, de tudott szopni, hisz azon kívűl semmit nem evett!

Márti
borossné becz márta
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: