Új privát üzeneted érkezett!

márti,
huu nagyon jó hogy mondtad!! Mi nagyon sokat járunk gyerekek közé. Kb minden nap valahova - ha persze nem kell feküdnöm.
A heti 3 játszótér az a minimum! + Ringató ! Gekko.
Szóval akkor beadatom!
De ezt nem is tudtam, hogy csak 2 éves kor felett hatásos igazán.

bejci,
az agyhártyás oltásnak van valami neve? ( mint pla a Prevenar volt )

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Honeymoon :)
Menjugate a neve, Csongi most kapta meg a múlt héten. Bárányhimló ellenit én is beadatom, de még várunk vele. Nándi már megkapta, igy remélem, nem hozza haza.

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


minyu köszi!!!

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 

 
 

Sziasztok!

Mi is túl vagyunk az 1 éves státuszvizsgálaton.
Súlyunk 9,77 kg hossz 74 cm :) Kis vasgyúró!

A.m. tesókocsi kérdés jó. Nem tudom mi a márkája ezt anno még Lola intézte Nekem 35 e -be került ha jól emlékszem. De azt tudom, hogy ez is külföldről van. Tapasztalat: nem sokat használjuk. Ugye Kornélia már inkább saját lábán jön vagy motorral vagy éppen triciklivel. Ha hosszabb távra megyünk oda meg általában autóval. Inkább akkor használtuk többet amíg Rami nagyon picike volt meg tavasszal. Most már hónapok óta itt áll bent a szobában.

Bárányhimlős oltás: most nagyon elbizonytalanodtam. Én eddig úgy voltam legyünk túl rajta az a biztos. De most meginogtam. Ki fogom kérni a Mi orvosunk véleményét is.

Ja igen Szeder Nekem is hiányzik, ha lesz zárt megyek ha nem lesz maradok. Amennyire tudok Én próbálok jönni :)

Holnap megyünk megvenni Rami ajándékát remélem kapok is. Egy zenélő szőnyegre esett a választás mert nagyon imádja a csengőnket. Van rajta több dallam és mindig azt nyomkodja és táncizik. Most találtam egy ilyen zenélő szőnyeget ami 7 különböző hangot ad ki és 7 dallamot játszik és Micimackó van rajta, remélem tetszeni fog neki. Ma meg jön az utcából egy cukrász lány akinek egy hónappal kisebb a kisfia kíváncsi leszek mit működnek majd és közben kiválasztom Ramika tortáját :)

Bocsi, hogy most ilyen össze-vissza írok de nem nagyon emlékszem már az előző oldalra :oops:

Ja és még valami! Ugye a múltkor írtam, hogy van egy problémám amit többeteknek el is küldtem priviben!! Hát jelentem teljesen megoldódott a dolog!!!! Ettől iszonyatosan boldog vagyok!!!

Na ébredés van, mennem kell!

Kép
Kép
lanta
 
 


A.m. közben megtaláltam Nekünk ez a fajta van:


http://manosziget.hu/index.php?main_pag ... c7ebe07806

Kép
Kép
lanta
 
 


Minden szülinaposról kérünk képet!!!! De izibe! :lol:

Bejci!
Bejelöllek, csak sajna nem tudok angolul, így nem tudom, hol kell. De holnap ha lesz idő, megkérem páromat, ő tud valamennyit. (pedig 15 évig tanulta :wink: :D )

Honey!
Nekem szinte „kötelezővé” tette a gy.orvos az agyhártya ellenit, és úgy, ahogy még Márti írta anno. 11 hósan írta fel, 1 évesen kapja meg, míg támogatás van rá. Érdemes beadni, és míg nincs 1 éves Flóra, írasd ki, mert úgy lényegesen olcsóbb. Több ezer forint a különbség.
A bárányhimlőt majd akkor megkérdezem.

Nekem is alig van időm bármire. Meg mostanában, ha meglátja a laptopot a kezemben a gyerek, nyomul ezerrel. Egyszerűen nem hagy gépezni. Így most a nagy gépről írok. He-he :mrgreen:

Lanta!
Jaj de nagyon örülök nektek! De komolyan! Csak jobb így az élet :wink:

Én ma vettem meg a gyerkőc szülinapi ajándékát. Sajnos csak teszveszeltem használtan, de így is sokba került. De ANNYIRA örülök neki, remélem Dávid is. Egy Frisher Price golyópályát vettem neki. Ebbe bele is tud kapaszkodni mikor áll. Így néz ki.

Kép

Családient.hu vonalzók

Családient.hu vonalzók
ági78
 
 


sziasztok!
ági: nekünk van ilyen, minden nap játszik vele panna :D
minyu, honey: kitartás, biztos nem könnyűű, de a piciért mindent!

készülődöm a szülinapra, rizstortát csinálok pannámnak elsősorban, biztos fog neki ízleni, legalábbis remélem. díszitést szamosban vettem hozzá :D ajándék a fő: az fisher price tanulókutyus.
tegnap voltunk 1 évesen:9,70 kb. és 77 cm asszem. bár nemtom ez a mérés a dokinál, hát nem a legpontosabb szerintem..

lányok!
a prevenar szuri és menjugate közt mi a különbség?

Kép
winona
 
 


ági,
tök jó az aji! Nekünk is van hasonló és Flóra imádja!!

lanta,wiona
nem semmi méretekkel rendelkeznek ezek a kiscsajok!

Jaj olyan rohadt mérges vagyok:
Mivel enm tudok mászkálni ezért neten rendeltem meg a Tulli-tól Flóra szülinapi ajándékait. A megjegyzés rovatba a kaputelefon meg találhatóságán kívül odaírtam bazi nagy betűvel, hogy szállítás előtt 24 órával értesítsenek !!! Az ajik összértéke 30 ezer Ft és ennyi felesleges pénz nem szokott nálam lenni itthon, úgy hogy 1 hete nem mozdultam ki. (a nagyszülők nevében is én vettem ) Erre ma du negyed 3-kor rátenyerel valaki a kapucsengőre és nyomja mint az ökör. (Persze Flóra alszik )
- Mondja a faszi, meghozta a cuccot...
- mondom ok, kártyával tudok fizetni? ... - persze, hogy nem.
Hát akkor bocsi, de nem tudom átvenni, PONT EZÉRT KÉRTEM A 24 órás értesítést. Mondom beteg vagyok, itthon vagyok, fekszem, nem tudom elhagyni a lakást.
- Azt mondja ok, akkor vissza jön 3 óra múlva!
:shock:
- Gondolja annyi idő alatt én meg fogok gyógyulni hirtelen?! :evil: - mondom
Majd káromkodva megkérdezi mit csináljon akkor a csomaggal.
- Vigye vissza és hozza ki jövőhéten!
tovább káromkodik... :evil: :evil:
Az egésznek annyi értelme volt, hogy Flórát felébresztette a 10 perces folyamatos csöngetéssel és már nem is tudtam visszaaltatni. :evil: :evil:

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Ági! szuper az aji!! Én is nézegettem ezeket a játékokat de mivel Nálunk a készségfejlesztő játékokból Dunát lehetne rekeszteni ezért valami más kellett kitalálnom ezért választottam zenélőset mert abból hiány van, ezért Én ezt szeretném megvenni:

Kép

Ja és facebook Ági pacsizhatunk. Az Én angol tudásom sem az igazi. Kb háromszor futottam neki de egyszer sem sikerült a végére érnem a dolgoknak. Így csak találomra kattingatok mert ahhoz hogy kibogarásszam a dolgokat több idő kéne az meg sajnos nem nagyon van :oops:

Honey nem semmi a sztori. Megértem a mérged!!!

Kép
Kép
lanta
 
 


Én is így gondoltam, hogy bizti örülni fog az ajándéknak. De ez jó, hogy a ti babátok, szeretik.

Winona!

Leírnád a rizstorta receptjét? Túrótortát akartam csinálni, de valamiért kipöttyösödött most a túrótól a gyerkőc, lehet, hogy csak rossz fajtát vettem?

Sajna a két szuri között nem tudom mi a különbség, de mi a prevenarból már ha jól emlékszem már 2-t kaptunk, majd még 1-et később kap belőle. Mint írtam, a másikat pedig okt. 1-én kapja.

Honey!
Húú, én annyira utálom, ha ráfekszenek a csengőre. Mi a francért jó ez? Persze mindig akkor alszik a gyerek. Sajnálom, át tudom érezni, mit éltél át.
Miket kap Flóra?

Családient.hu vonalzók

Családient.hu vonalzók
ági78
 
 


Sziasztok!

Most csak röviden: Mindenkinek nagyon-nagyon szépen köszönjük a szülinapi köszöntéseket!!! :)

Sajnos a lehető lergosszabb szülinap volt amit elképzelni lehet: előző este rohantunk Ádámmal a kórházba, megint befulladt. Beállították állandó steroidra. Most is csak kilépővel vagyunk itthon, hétfőn megyünk vissza a záróért.
Közben Dorka is belázasodott, fáj a füle ,antibiot kap. Apa dereka természetesen nem javul, hiszen nem tud pihenni. De nem panaszkodom, majd csak lesz jobb is.

Este jövök még és írok bővebben!

Kép

Kép
anyoooka
 
 


ANyooo,
Nagyon sajnálom a betegséget!Jaaj, gyógyuljatok hamar. Gyógypuszik!

Honey,
De duuurva ez a futáros sztori :shock:
Mi szépeket szerváltok Flórának? :)

Lanta,Ági,
Nagyon szupik az ajándékok! :)

Képzeljétek, eszembe jutott, hogy kaptunk anno egy barátnőmtől egy alig használt szandált. Tudom nem javasolják,hogy használtat hordjon a gyerkőc, igazából nem is vennék használtat, csak hát ha már itt van akkor azért meggoldolja az embör, nem?
Szóval rápróbáltam Andorra, kb 1 ujjnyi van neki elől még. Az jó nem?
NEm igazán izgatta a dolog. Ugyanúgy fetert benne a lakásban és állt fel vele, meg tolta az oroszlánját :D Szóval akkor cak nem lehet kényelmetlen. Amúgy ez egy Asso szandi.
Szerintetek jó lesz bentre? 13cmnek mértem a belső talphosszát, Andor talpa meg olyan 12 cm volt pár hete. (amúgy meg 22-nek van titulálva a cipellő :shock: ) Olyan fura nekem a tutyi után, mintha nagy lenne, de közben meg a méretek alapján...

Ilyen: Kép Kép

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Köszi a kérdéseket! :D és válaszokat! :D

Szóval a pocakom már kicsit nőtt,de még nem látszik tudjátok a háj jótékonyan eltakarja. Mininél is csak a 26. hét után látszottam talán várandósnak. Más formája van,mint előtte volt,de senki nem mondaná meg,hogy pocaklakóm van.Így nem teszek még képet+nem is készült még.
A kertről azért nem teszek képet,mert most fogtam hozzá és nagyon-nagyon az elején vagyok még. Egyedül lassabb.Majd talán hétvégén lesz segítségem....,de tavasszal vagy nyáron szívesen hozok majd képet.:wink:

A rosszullétek sajnos még mindig tartanak :roll: a mai reggeli is visszaköszönt (bocs)Ma voltam védőcsajnál és csak fél kilót híztam a jó egy hónap alatt.Ennek nagyon örülök. :D Én félidőtől szoktam belehúzni :oops:

Márti!
Persze,hogy örülök,hogy írtál a tesókocsiról.Én is a Gracot néztem ki.
Honey!
Nálunk csak apa vacillál,de én úgy gondolom,hogy jól kitudnám használni míg a kicsi tesó minike lesz.Aztán ha nem akkor meg eladom fél év vagy x idő múlva.Tudod itt kisvárosban sok minden elérhető távolságban van babakocsival is és én nagyon szerettem sétálni Minivel is pici korában.Félek,hogy nem bírja majd a lába hosszabb sétákat és neki is kényelmesebb ha beleülhet a kocsiba.

Kép
Kép
a.m.
 
 


Honey!
Sajnálom a hüle futárt :twisted: :twisted: :twisted:

a márciusit meg nem tudom nagyon követni,csak hébe hóba olvasom,de Angelt nagyon sajnálom :( :(

Kép
Kép
a.m.
 
 


Sziasztok! :)

Lanta: Szuper ajándék lesz az a szőnyeg :)

Ági: Az a torony is nagyon jól néz ki :) a golyókat majd keresgélheted az tuti :)

Honey: Tapasztalat, hogy a futár cégek általában magasról tesznek hogy te mit szeretnél. Volt hogy már én mentem ki telephelyre a bicajomért. Kérdésre miért nem telefonált a válasz az volt hogy ő nem telefonálgat. De volt pozitív tapasztalatom is pl a DPD-vel ők mikor indították a csomagot küldtek e-mailt.

Anyooka: Jobbulást a családodnak, sajnálom hogy így alakult a szülinap.

Gabolino: Ha nem zavarja, kényelmes neki hát használja :)

AM: Huhh de belehúztál a házkörüli munkálatoba. Tavasszal várni fogom a dicsekedős képeket:)

Bárányhimlő: Nekünk a doki javasolta hogy adassuk be mikor Doncek közösségbe kezd járni. Így jövőre lesz esedékes akkor szeretném szeptembertől bölcsibe vinni kicsi D.-t.

Rólunk:
Ma voltunk 1 éves kontrollon. Doncek 78cm és 8780gr :) Fejlődése szokványos. Úgyhogy minden rendben bár mi is messze vagyunk a súly háromszorozástól :)

Kép

Kép
starlark
 
 


A menjugate (vagy Neis Vac-C) oltóanyag( az utóbbit adják csecsemőkorban) egy bizonyos típusú agyhártyagyulladás, a Meningitis ellen véd. A Prevenar pedig a Pneumococcus okozta betegségeket ( tüdőgyulladás, középfülgyulladás, súlyos felsőlégúti megbetegedések, illetve egy másik típusú agyhártyagyulladás) előz meg. Tény, hogy a Meningitis viszonylag gyakori, főleg a kicsi gyerekek körében és súlyosak a szövődményei, ezért fontos beadatni. A Pneumococcus jóval ritkábban okoz bajt, viszont jelentősen csökkenti később, a közösséggbe kerüléskor a középfülgyulladások súlyosságát és számát stb. Viszonylag friss hír, tegnap volt a tv-ben riport egy gy.orvossal, aki beszámolt arról, hogy a Prevenarral oltott gyerekek 80-85%-ban védettek az új típusú influenza ellen! Nem tudom, ez, hogy lehet, de ezt mondta.

Ha valamit rosszul írtam, akkor remélem, Holka kijavít majd, én így tudom!
Mi Prevenarból 3-at kaptunk márNeis Vac-C-ből 2-t, majd a köv. kötelező oltással kapjuk a 3-at és Prevenarból is még 1-et!
Nálunk ugye fontos volt beoltatni Kamillát 1 éves kora előtt, mert a nagyok suliból-oviból bármit hazahozhatnak neki.

Anyoooka!

Nagyon gyors jobbulást Nektek!

Márti
borossné becz márta
 
 


Rizstorta
Rövid leírás
Tejtermék-, tojás- és gluténmentes
Hozzávalók
Rizs, alma, banán, cukor
Elkészítés
Főzzük meg a rizst vízben, amíg jól meg nem puhul. Reszeljünk bele egy fél almát, és cukrozzuk meg. Egy kerek tálat béleljünk ki banándarabokkal, tegyük bele a rizst, és tegyük egy napra hűtőbe. Másnapra a rizs összeáll, könnyen kiboríthatjuk a tálból.

a linkes topikból másoltam be :D

Kép
winona
 
 


Tesco pelust használók figyelem!
Péntektől vasárnapig, majd jövő hét hétfőtől péntekig akciós a pelus. De péntek - vas. érdemes venni, akkor a legolcsóbb.

Családient.hu vonalzók

Családient.hu vonalzók
ági78
 
 


winona!
Most látom, köszönöm szépen!

Családient.hu vonalzók

Családient.hu vonalzók
ági78
 
 


anyooo: gyors gyógyulást!!nemsemmi h. mindenki beteg!

mindenki jó kis ajándékokat vesz :)

márti: köszi a felvilágosítást szuri ügyben!komolyan ezek az oltások, tudnám, h. mi a nagyon fontos.......nem akarom agyonszuratni...de a gyerekdokk ha kérdezem, csak annyit mond, h. hát igen hasznosak :shock: semmi kimerítő válasz...érdekli is őt!!

bár az tény, h. a legtöbb orvos a saját gyerekét a kötelezőkön kívül nem oltatja be!!azért ebben lehet valami.

na jocc

Kép
winona
 
 


Sziasztok!

En is bekoszonok csak gyorsan. Koszonom a batorito, egyutterzo szavakat. Kicsit nehez, de probalok nem elszullyedni az onsajnalatban. Raadasul most elertunk az akciozo idoszakba, es mondtam is a ferjemnek, hogy nem tudom meg biztosan, hogy keszen vagyok-e ra :cry: Bendot is vegigszorongtam az elso trimeszterben, mert folyamatosan tartottam tole, hogy vmi tortenni fog, hiszen az "elodjevel" is igy jartam. Most megint errol lesz szo sajnos, hogy ismet egy aggodassal teli terhesseg ele nezek majd ... ha nezek.

Winona: ez a recepet nagyon jo, koszi. Mar regota agyalok, mit kene Bendonek csinalnom, de ez tuti.

Bendo meg mindig nem hajlando darabosat enni, SEMMIT !!! Ez normalis? Nem egyszeruen nem eszi meg, hanem megeszi, akar 2-3 falatot is, es az egeszet visszahanyja. Pedig mindjart egyeves lesz. Banant sem, semmit, barmit adok a kezebe, szajaba. De meg az egeszen aprora osszetort cuccot sem, pl, ha a rizs darabolva van ( :D ) meg azt sem eszi meg.

Bendo kulonben ismet beteg volt. A hosszu 7hetes betegsege utan visszament bolcsibe, 2 napot volt, es ismet elkapott vmi durva virust. Ebbol most 3 het utan sikerult kimaszni ugy, hogy azonnal antibiotikumot kapott, mert a fules ismet begyullast :( A ferjem is nagyon beteg volt, fekudt, csaknem 2 hetig, ami nala nagy szo, mert evek ota nem volt beteg, most meg akart halni. En szerencsere csak egy kis torokfajast kaptam a dologbol, semmi tobbet. Bar a ferjem szerint konnyen lehet, hogy ez a virus okozta azt, hogy a baba odalett.

Bocsi, most csak ennyi telt. Probalok most mar gyakrabban jonni, es reszt venni ismet a mindennapokban.

Minden volt szulinapos babanak nagyon boldog szulinapot kivanok igy utolag!

KépKép
Kép
humanka
 
 
 
 
 


Meg azt akartam mondani a lanyoknak, akik az angol miatt nem Facebook-oznak, hogy at lehet allitani a nyelvet magyarra a FB-on belul. Ha nem is minden, de nagyon sokminden magyarul lesz akkor es sokkal egyszerubb hasznalni :wink:

KépKép
Kép
humanka
 
 
 
 
 


Márti: Drága kicsi Milla babát Isten éltesse sokáig!

Netti: Alíz Annának is hasonló jókat kívánunk!

Puszi az ünnepelteknek!
Kép
Vendég
 


Sziasztok LÁnyok! :)

KAMILLA ÉS ALíZ LEÁNYZÓKNAK NAGYON SOK BOLDOGSÁGOT KíVÁNUNK!!!

Humanka,
sajnálom Bendő betegségét. Neked pedig sok-sok pozitív energiát küldök. Próbálj ne félni, hisz tutod nem szabad. (tudom,hogy könnyű mondani,csak próbálok erőt csikarni a betűkbe)

Most csak gyorsban még, mert megyünk barátnőzni, egész nap elleszünk.
Oltások:
MÁRTI,
Ti kaptok 3. pervenárt??? :shock: :shock: :shock: Azért ez a döbbenet, mert nekem anno, azt mondta a gyerekorvos, hogy valami új rendelet szerint elég a 2 is az is véd és nem is kell már több :shock: én NAGYON csodálkoztam,hogy eddig kellett, most meg hirtelen már kevesebb is véd??? (ez nagyon pénz szagúúúúúú) MOst mit csináljak? Mi nem rögtön 2 hósan kaptuk meg az elsőt (mert nem jött oltóanyag) hanem csak később (most nem emlékszem pontosan mikor, de meg tudom nézni) viszont arra emlékszem,hogy kellett volna,hogy kapjon még Andorom egyet, amit lefújtak.
Ti más okból kaptok 3at?

Starlark,
Köszi a cipő tanácsot! :)

Minyu,
Utólag is nagyon boldog névnapot!!! :)

Most megyek is...

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Kamilla és Alíz!
Nagyon sok boldogságot kívánok 1. születésnapotok alkalmából!


Gabolino!
Mi is csak 2 prevenart kaptunk, fél év múlva kapja a 3-at. Amúgy ingyenes egy ideje.
És minél később kezdik el beadni a szurit, akkor kevesebb kell belőle. Ha pl. 2 hósan kezdtétek, akkor 3 kell belőle, ha csak 7 hósan, akkor elég a 2. De ez sok szurinál van így, ha később adatod be, kevesebb kell.

Családient.hu vonalzók

Családient.hu vonalzók
ági78
 
 


sziasztok!

Köszönöm a köszöntéseket!

Prevenar és menjugate oltások száma attól függ, mikortól kezdik adni. Nekünk pl a védőnő direkt mondta, hogy ha nem gond, várjuk ki a 6 hót, mert utána csak 2 oltás kell. Ezt találtam most:

Prevenar oltási rend:
2-6 hónapos korban 3 oltás: 1 hónap időközzel ¡II.2 évesen emlékeztető
7-11 hónapos korban 2 oltás:1 hónap időközzel ¡II.2 évesen emlékeztető
12-23 hónapos korban 2 oItás:2 hónap időközzel emlékeztető nem kell
2-5 évesek 1 oltás:emlékeztető nem szükséges

Amit a menjugateről nem is tudtam: Az ellenanyag az oltást követõen 10-14 nap múlva alakul ki. Iskoláskorú gyermekeknél vagy náluk idõsebb fiataloknál, felnõtteknél a vakcina biztosította védelem legalább 3 évre szól, azonban a 4 évesnél fiatalabb gyermekeknél az ellenanyag gyorsan (2-3 év) csökken. Tehát többször kell oltani.

Honeymoon :)
sajnálom a futáros dolgot, egyébként a Tullival nekem nincs jó élményem... :roll:

gabolino :)
cipő jónak tűnik, de hogy ekkora lába van Andornak :shock: :shock: :shock: Én Csongin is meglepődök, mert Nándinak ennyi idősen a 18-as is nagy volt, Csonginak meg 20-as cipi kell. :)



Millának és Alíznak nagyon boldogságosat!!!

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Kamilla, Alíz! Nagyon boldog első szülinapot Nektek! Legyetek boldogok, egészségesek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Prevenarból mi is kettőt kaptunk, és én is úgy tudom, hogy több nem lesz. Ezek szerint rosszul tudom? Mindenesetre nagyon jó hír, amit Márti írt!

Bejci! Annyira jól nézel ki az új képeken!

Anyoo! Jobbulást Ádámnak! Ha tudsz, gyere, várunk a hírekkel! Sajnálom, hogy így belerondított a szülinapba a betegség!

Humanka! Látom nálatok mindenki megzuhant! Jobbulást mindenkinek! Hidd el, jön az a bébi, ha itt az ideje. És minden rendben lesz! Nézz rá Benire, és felejtsd el az aggódást!!!!!!!
blúmi
 
 


Minyu írása kapcsán végképp nem értem Bálint oltását: két hónaposan kapta az elsőt, utána 4 hónaposan a másodikat. Többről még szó sem volt. Az oltási rendnek ez semmiképpen nem felel meg. :shock: :shock:
blúmi
 
 


Ági, Minyu,
Köszi szépen az oltás rendet :)
Igen ezt, tudom,hogy 6hósig 3 utána csak 2 szuri kell, de bennem tök az van,hogy ő 6 hós kora előtt kapta az elsőt :? De ezt nem írtam fel, csak a kötelező oltásokat :evil: és a kiskönyvébe sincs. Hívjam fel a védőnőt, ő meg tudja mondani? (mert tökre ez él bennem,hogy korábban kapta és akkor meg ha nincs is ilyen módosítás, kellett volna mhogy kapjon még.Vagy lehet rosszul emlékszem? :? )

Minyu,
Én is ezért hüledezek,hogy ekkora lába lenne?? ha lemérem akkor 12 cm +pár mili max. Most reggel is ráadtam és tökre nem zavarja. Csatangol benne,szóval sztem jó lesz bentre.

Most én is erősen gondolkozom,hogy mikor adasam be Andoromnak a bárányhimlő ellenit (+ a menjugate-en nagyon gondolkozom, valszeg azt is jó lenne). Eddig csak a bölcsi eljövetelével gondoltam, de ha így eljárogatok vele foglalkozásokra, ide-oda, játszózni, akkor célszerű lenne leőbb?

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Blúmi,
Akkor pacsizhatunk oltásilag! :? most én is ezen agyalok....amúgy megjegyzem néha tök furán magyaráz, motyog a dokinőm...de neeeem erre tuti emlékszem,hogy azt monda,hogy változás van és most már elég neki csak 2 szuri nem 3! :shock:

Jah, Minyu,
Andor amúgy 80cm és 11.5 kg, szóval elkél oda a "kis" lábi :D

Bejci,
Én is akartam már írni,hogy nagyon szuperul nézel ki!!!! :)

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Gabolino!
A kiskönyvében benne kell lennie az oltásoknak! Egy matricát ragasztanak be az oltás számával, amit a védőnő kért. Nézd meg a kiskönyvet jobban, hátul keresd.

Családient.hu vonalzók

Családient.hu vonalzók
ági78
 
 


Igazad van Ági, tényle :) Nem tudtam (jól ismerem a kiskönyvét :oops: ) Elől kerestem a többi bejegyzésnél.
Szóval akkor jan.22én kapta Andor az elsőt, vagyil olyan 4.5 hónaposan, majd márc.5én a másodikat, fél évesen.
Akkor most mi van? Kellett volna kapjon még egyet? Akik 6 hós kora előtt kezdték, azok 3 kaptak közületek?

Andor úgy elaludt, hogy most várom,hogy keljen és indulhassunk... :)

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


KAMILLÁNAK ÉS ALÍZNAK BOLDOG SZÜLINAPOT? SOK BOLDOGSÁGOT ÉS SOK AJIT!! :D

Márti,
na engem meg is győztél. Tuti beadatom mindkettőt!
Mi Prevenarból megkaptuk a 3-at, de azt pl nem tudtam, hogy kell emlékeztető is. :shock:

Minyu,
hogy vagy? Hogy telnek a napjaid? Tudsz pihenni?

Flórának ez lesz a fő ajija:
http://www.tulli.hu/product_info.php?products_id=6305

De ezen kívül kap még pöttyös labdát (labdamániás, van hogy azzal alszik! :D )
Kap lábbal hajtós kismocit ( de 4 kerekűt) és Duplo-hoz hasonló építőkockát.
Ja meg egy babát, hogy lassan el tudjuk kezdeni magyarázni a kisteó jövetelét.

a.m,
mi ezt a két tesókocsit néztük ki. Az 1. nekünk azért éri meg nagyon, mert ugyan ez a tipusú babakocsink van most, így minden kiegészítő cuccunk meg van már hozzá ( mózes, hordozó )
http://www.brendon.hu/ProductSearch/vie ... =1&whid=32

vagy ezt

http://www.brendon.hu/ProductSearch/vie ... =1&whid=32

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


humanka,
jaj nagyon rátok jár a rúd betegség terén! :cry: :cry:
Szegény kis Bendőke, még ideje sem volt megszokni a bölcsit.

Amúgy full pépeset hajlandó enni? Szemmel láthatólag "direkt" hánytatja meg magát? ( persze nem úgy gondolom, hogy ledugja az ujját, hanem direkt kezd el öklendezni? )

Képzeljétek megjött a férjem urológiai eredménye. Mindenre negatív volt, kivéve Chlamydiára. Az enyém még nincs kész, de a doki azt mondta, hogy 100%, hogy akkor én is az vagyok és antibogyós kezelés kell. :(
Van valakinek erről tapasztalata? Főleg terhesen... ?

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Gabolino!
Akkor majd 15 hósan kap még egyet.

Az én gyerekem meg de. 2 órát szenvedett az elalvással és csak fél óra alvás lett belőle. Tegnap kialudta magát, így ez várható volt. Most meg egész nap rajtam lóg, semmit nem tudok csinálni.

Honey!
Nagyon klassz az asztal. Én is gondolkodtam még asztalban.

Családient.hu vonalzók

Családient.hu vonalzók
ági78
 
 


[color=red]Milla Baba és Alíz Baba NAGYON BOLDOG 1. SZÜLINAPOT KÍVÁNOK!!! :D [/color]

Kép
Kép
a.m.
 
 


DRÁGA KAMILLA És ALÍZ NAGYON-NAGYON BOLDOG ELSŐ SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNOK NEKTEK. LEGYETEK NAGYON BOLDOGOK AZ ÉLETBEN!!!


Anyooka nagyon sajnálom, hogy így sikerült a szülinapozás! Mihamarabbi jobbulást Nektek!!!

Humanka sajnálom a betegeskedést Én már előre félek a téltől :(

Honey Én is pont ezt néztem először aztán rájöttem, hogy sok ilyenféle játékunk van és Nekünk felesleges mert valószínű tesóbaba már nem lesz sajnos így marad a szőnyeg amit sikerült is beszerezni csak nagyobbat ami több dallamot hátszik és több hang van rajta! Remélem tetszeni fog Ramikának! Biztosan nagyon fog tetszeni Flórának!! :lol: Chlamydia hát passz! Nem néztél utána a neten??? Pihenést, hogy bírod??

A.m. Én is kivi lennék a kertre :):) Gratu a fék kiló hízáshoz!! Ügyi vagy! :)

Starlark milyen hosszú Doncek!! Legalábbis az Én kis Ramónámhoz képest :)

Winona szuper a recept! Köszi :)

Gabolino szuper a szandi, jó nagy lábon él Andor de tényleg megvan a többi méret is hozzá!! :lol:

Márti tök jó, hogy Te így képben vagy az oltásokkal kapcsolatban! Köszönjük az infót! :)

Minyu Neked is köszi az infókat :) Hogy-vagy? Hogy tudod tartani a pihit?

Ági remélem azóta már kidőlt Dávid és Te is pihenhetsz :lol:

Kép
Kép
lanta
 
 


Sziasztok!

Kamilla, Alíz, Jázmin, Panna babáknak nagyon boldog születésnapot kívánunk!!!!!!

Kép

Kép

Kép
anyoooka
 
 



DRÁGA JÁZMIN ÉS PANNA NAGYON BOLDOG ELSŐ SZÜLETÉSNAPOT!! LEGYETEK MINDIG BOLDOGOK!!

Kép
Kép
lanta
 
 


Sziasztok!

Van még 3/4 óra Ádám éjszakai fújnivalójáig, addig gyorsan jöttem kicsit. Próbálok visszaolvasni.

Bejci, Gabolino, Farmville :mrgreen: Csajok, gyertek többen is, szántani-vetni! :wink: :lol:

Honey, szájrapuszi ügyben nekem sincs semmi ötletem! Dorka egy időben próbálkozott vele, de már nagyobb volt, így elég volt párszor elmondanom neki hogy nem szabad. De szerintem őt is ezzel tudod leszoktatni, következetesen.

Márti, voltál eszemben, ma egy éve látogattunk meg Benneteket! :wink:
Dorkám ugyanazt csinálta a pelussal, mint Bercid! Már oviba járt de a kakit hazahozta és pelust kellett adnom rá, csak abba volt hajlandó. Aztán egyik percről a másikra magától ült a wcre...

GAbolino, édes szandis Andorod! :)

Ági, köszi a tescos pelusos infót! Gyorsan el is szaladtam pénteken - és már ki volt fosztva az üzlet. Egyetlen csomaggal találtam véletlenül, másik fajta pelusok között... :evil:

Humanka, szegény Bendő! :( Gyógyuljatok gyorsan!

Zárt topik. Szerintem sem pörögne jobban, mint így, de ha mentek, megyek! (pedig nekem is van zugolvasó jóakaróm... De nem foglalkozom vele, ha ez neki jó, olvasson, csámcsogjon rajtam...:wink:)

Rólunk. Köszönjük a jókívánságokat, úgy tűnik hatottak (kop-kop-kop) mert mindkét gyerkőc jobban van! Hétfőn remélem elhagyjuka ventolint és csak az állandó spricni marad, az meg csak 2x kell egy nap, éjjel nem kell fújnom neki.

Volt ma szülinapozás, a vártnál sokkal jobban sikerült, az előzmények miatt pedig féltem tőle. Csak a tesóm jelentett beteget reggel...
Hoztam ilyen volt, ilyen lett képeket!

Az első képek:
KépKép

És egy évesen!
Kép Kép Kép Kép

Kép

Kép
anyoooka
 
 


DRÁGA HANNA RÓZA NAGYON BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNOK NEKED! LÉGY MINDIG NAGYON BOLDOG ÉS VIDÁM!!!


Anyooka örülök, hogy jobban vannak a gyerekek és hogy jól sikerült a szülinapozás! A képek szuperek nagyon szépségesek a tesók :lol:

Kép
Kép
lanta
 
 


Jázmin, Panna, Hanna!
Nagyon sok boldog 1. szülinapot kívánok nektek!

Családient.hu vonalzók

Családient.hu vonalzók
ági78
 
 


jaj, anyooka, lemaradt: nagyon jó képeket hoztál. És milyen sima volt Ádám arca mikor megszületett.

Családient.hu vonalzók

Családient.hu vonalzók
ági78
 
 


Hanna Róza babának nagyon boldog születésnapot kívánunk!!

Kép

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Sziasztok Lányok!

Előkerültünk a Balatonról (azt nem mondom, hogy végre), úgyhogy igyekszem felvenni a ritmust Veletek.

Mindenek előtt köszönjük szépen a ránk-gondolást, ami az első szülinapot illeti! Hát, volt sírás-rívás (persze örömünkben), de kb. hasonló élmény volt, mint amikor Manó születése után az a sok nagy baj volt velem, és kínomban az ágyon ülve egy hatalmas fürdőlepedőbe zokogtam bele, hogy aszongya "Meglátod majd mennyi örömünk lesz Benne!" - na, most is hasonló sírás volt, csak most pelusba... :lol:

Nem tudok nyilván mindenre reflektálni, de először is további jó pocakosodást kívánok Honey, Minyu, A.m? Márti! A hematómáknak meg sicc! Ne ijesztgessétek a kismamikat! Vigyázzatok magatokra nagyon!

Sajnálom humanka , hogy kis-pöttyöd visszafordult, de biztosan valaki mást küld majd maga helyett, és Vele minden rendben lesz!

A betegeskedőknek pedig egyszerűen jobbulást kívánok!

Rólunk kicsit: Manó ügyesen ül-áll-jár, megállás nélkü hadovál, mosolygós és alapvetően jókedvű baba. Az alvás nem az erőssége (állítólag én is ilyen voltam), de az éjszakát átalussza kb. 20 és 07 óra között. Nappal pedig kb. 1,5 óra alvás van vagy egyben, vagy d.e.-d.u.

Jövő héten kezdjük (folytatjuk) a babaúszást, elkezdünk ringatóra járni (hát, erre nagyon kíváncsi vagyok, mert itthon ha ritmust/zenét hall, azonnal elkezdi rázni a sencót :lol: ). El kell kezdenem a rendszeres közösségbe szoktatást, mert úgy tűnik, januárban vissza kell mennem dolgozni... :(

Az evéssel is vannak nyűgeink, de igyekszem türelmes lenni (gyakorlatilag tömni kell, mert egyszerűen nem akar enni, illetve folyamatosan szórakoztatni kell közben, és ha e jól sikerül, akkor lemegy a kaja, ha nem, hát nem.)

Teszek fotókat és igyekszem visszakapcsolódni, felvenni a szálakat!

Kép Kép Kép Kép Kép Kép
realdream
 
 


Jázmin, Panna, Hanna!
Nagyon sok boldogságot kívánunk első szülinapotokon!

Petra :)
hogy vagy?

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Megint csak a szülinaposaink miatt tudok jönni, aztán majd később bővebben is! Szóval:

Jázmin babának, Pannának és Hanna Rózának Nagyon Boldog SZületésnapot kívánunk!!! Puszi
Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Hanna Róza,Panna,JÁzmin baának NAGYON BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KíVÁNUNK!!!

Anyooo,
Csoda szépek a képek! :) Édesek a tesók!
Örülök,hogy jobban vagytok.

Realdream,
Pont a napokban gondoltam Rátok, hogy vajh merre jártok. És lám. Nagyon nagyot cseperedett a kisfiúcskád és nagyon szép kislegényke! :)

Tudtok Lányok vmit az Asso cipőkről?

Voltunk szombaton céges családi napon. Nagyon jó volt. Íme a képek:
http://www.profzebu.extra.hu/pm2009/
itt mondjuk van minden, nem csak mi Andor babánk képei. Amikor a pónilóra tettem Andort,alig voltam ám betojva! :oops: :) Szeretem a pacikat, de nagyon félek valahogy tőlük. Szóval ez emberpróbáló feladat volt nekem :lol:

Egyre több mindent utánoz Andor: áp-áp(háp-háp), si-hu-hu -ez ugye a vonat, de olyan édesen ,nagyon halkan mondja csak, hogy síri csönd kell,hogy meghalljuk.

Szurkoljatok ma csajok. Megyek fül-orr-gégészetre, hogy kiszedessek egy már szinte hozzámnőtt szálkát.
Meséltem már róla?
Na nem ilyen vicces, engem már a sírba visz. 2 éve(!) egyszer ettem halat és akkor éreztem,hogy egy szálka félrement és ott ragadt. Csak nem ment le, így még pesten bejelentkeztem a Medicoverbe (oda tartozik a cég),hogy kivegyék. Szerintem ugyanis ez tudi szálka, mi más lehetne. Csak valamikorra hónappal-napokkal későbbre kaptam volna időpontot, én meg mondtam,hogy ez elég sürgős lenne, mert nagyon nem frankó így, ezért talált nekem a csajszi valami eztra időpontot. Mikor mentem oda, a doki már úgy fogadott,hogy akkor gyorsan, mert ez csak egy extra időpont és már jön is a következő beteg. Tök jó, mi!
Szóval persze a szálka ott maradt. Azóta volt,hogy érezte, volt ,hogy nem. De ez már 2 éve! Most ez vagy egy újabb szálka, vagy nemtom, de most egy ideje nagyon érzem,szóval bejelentkeztem ide a misszióba. Nagyon remélem,hogy megtalálja majd a doki és kiszedi, mert igen kellemetlen.

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Hanna Róza,Panna,JÁzmin baának NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT!!!

gabolino,
huuu , ez nagyon keményen hagzik!! :shock: 2 éve a torkodon van??!!

realdream,
hát nem látszik a fiacskádon, hogy tömni kéne! :D
este 8-tól reggel 7-ig alszik?! És te panaszkodsz?! :lol: Szerintem nagyon nagyon sokan cserélnének ám veled!

anyooka,
örülök, hogy jobban vannak a gyerkőcök!! Döbbenet, hogy Ádám és Dorka mennyire hasonlítanak egymásra! Egyre jobban! :lol:

Nálunk minden ok. Már nem fáj a pocakom sem. :lol:
Ennek örömére Flóra a szombat éjszakát a nagyinál töltötte, mi meg elmentünk kettesben moziba ( Aréna VIP - ahol szinte fekszel az ülésben..., azért erre vigyáztunk) utánna meg beültünk a Minibe kajálni, meg borozgatni kicsit. :D :oops: Jaj de nagyon jót tett a lelkemnek.
Hihetetlen, hogy már csak 4 napot kell kibírnom a genetikai uh-ig! :lol:
Úgy néz ki, mivel jobban vagyok, mégis megtartjuk Flóra szülinapját 27-én. De a döntő szó a dokié lesz pénteken.
Flóra nagyon beindult duma terén. Anya, apa, miez, add ide stb.. és halálosan komolyan tud veszekedni és közben mutogat a kezével - amolyan olaszos módon - ha valamit nem értünk meg. :lol: :lol:

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


sziasztok,

Boti, Ádám, Kami, Alíz, Panna, Jázmin, Hanna Róza - remélem mindenki megvan - nagyon boldog első születésnapot kívánok Nektek így utólag is! :)

Mivel sokaknál még aktuális, íme egy kis segítség. (Bocs, aki már ismeri.)

Süteményrecept (gyesen lévő anyukáknak):

Távolítsuk el a plüssmacit a sütőből, és melegítsük a sütőt 160 fokra.
Gőz felett olvasszunk meg 10 dkg margarint.
Ismét távolítsuk el a plüssmacit a sütőből, és erélyesen szóljunk rá Öcsire: "Nem szabad, Öcsi!"
A margarint keverjük össze 20 dkg cukorral.
A többi margarint szedjük ki Öcsi kezéből, és mossuk le a falat.
Mérjünk ki 3 evőkanál kakaót.
Ismét vegyük el a margarint Öcsitől.
Fürdessük meg a macskát.
Tegyünk hintőport és ragtapaszt a karmolásokra.
Keverjünk a margarinhoz 4 egész tojást, 2 vaníliáscukrot és 30 dkg lisztet.
Vegyük ki a füstölő plüssmacit a sütőből, és nyissunk ki minden ajtót és ablakot, szellőztetés végett.
Vegyük el a mobiltelefont Andikától, és biztosítsuk a férjünk főnökét, hogy nem, nem a férjünkkel beszélt az előbb.
Hívjuk fel a férjünket, és készítsük fel a legrosszabbra.
Adjunk a tésztához 1 teáskanál sót és 10 dkg durvára vágott diót (közben álljunk ellen a kísértésnek, hogy mind Andikát, mind Öcsit durvára vágjuk).
Engedjük ki a macskát a sütőből.
A tésztát öntsük alaposan kivajazott tepsibe.
25 percig közepes lángon süssük.
Vegyük el a borotvát és a macskát Öcsitől.
Magyarázzuk el a gyerekeknek, hogy fogalmunk sincs, hogy a borotvált macska lebarnul-e a napon.
Dobjuk ki a macskát az udvarra, amíg még képes elfutni.

Bevonómáz:
Keverjük össze a következő hozzávalókat: 10 dkg cukor, 5 dkg olvasztott csokoládé, 5 dkg olvasztott margarin.
Vegyük ki azt a kurva plüssmacit a grillsütőből, és dobjuk el.
Jó messzire.
Magyarázzuk el kedvesen a rendőrnek, hogy fogalmunk sem volt róla, hogy őt fogjuk fejbe találni, miközben éppen Öcsit próbálja megmenteni a szomszéd ház tetejéről.
Tegyük Öcsit a járókába.
Adjunk a mázhoz 5 dl tejet, egy kevés sót, és lassú tűzön forraljuk 2 percig.
Nyissunk ajtót a csengetésre, és magyarázzuk el a szomszédnak, mennyire sajnáljuk, hogy Andika bedugta a kerti slagot a spájzablakán.
Ajánljuk fel, hogy megtérítjük a befőttek és a takarítószemélyzet
költségét.
Kössük ki Andikát az asztallábhoz.
Távolítsuk el a szénné égett sütiket a sütőből.
Dobjuk ki.
Kapjunk idegösszeomlást.

Kép
**angel**
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: