Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Csak egy gyors bejelentkezés, aztán majd próbálom mindenben utolérni magam!

Hétvégén megjöttünk a nyaralásból, ami nagyon szupi volt.

Eddig vendégeink voltak, meg még lesznek is, ezért nem érek rá gép elé ülni.

És még vár ráme gy halom vaslnivaló!!!

Mindenkit üdvözllök, majd jövök, és visszaolvasok!!!

moni
 
 


Moni!
Nagyfiadnak, nagylányodnak boldog születésnapot!
Hol nyaraltatok?

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

Moni: képeket és beszámolót kérünk majd, amint elvonult a sisere had :D !

VÉgre, végre, tegnap este hazaértek Lányaink :lol: :D :lol: :D !!! Úúúúgy vártam már!
De remekül érezték magukat a mamával. Íme néhány pillanatkép az elmúlt napokból: Kép
Kép
Kép
Vendég
 

 
 

Sziasztok Lányok!


Most is csak kutyafuttában.... :(
Enikőmnek tegnap volt a szülinapja, Emesémnek szombaton lesz! Egyszerre köszöntjük őket. Szombaton. Anyukám hoz egy tortát, egyet meg sütök én. Tudjátok... kell egy szétpüfölős (nálunk az a szokás, hogy az első tortáját az ünnepelt - értelemszerűen az első, azaz az egyéves szülinapon) úgy püföli szét, ahogy neki tetszik.... :) Na és akkor ugye kell egy tortaformájú képződmény, amit meg gusztusosan és kellemesen magadba tuszkolhatsz... a másikban értelemszerűen apró mancsok nyomai lelhetők fel... szóval az neccesebb, bár eddig az a tapasztalat, hogy mindenkinek az ízlett jobban... igaz, kanállal ettük, mint a főzeléket... :lol:

Barbamami: most olvasom csak mit is írtál anyóspajtásról a múltkor! :shock:
Hááááát... nem igazán találok hogy is mondjam csak... szóval szalonképes szavakat!!!
Az, hogy az égegyadtavilágon semmi, de semmi köze hozzá, ha tizennyolc gyereket szülsz is, meg ha világ életedben egy szalmaszálat nem teszel arrébb, nos ahhoz se!!!! Ez csak és kizárólag Rád és a férjedre tartozik, senki másra!!!!!
Ha egész nap csak a fenekedet vakargatod és ezt a férjed egy szó nélkül hagyja, nos az is csakis a Ti dolgotok, nem az övé!
De bocsánat... azért forduljon már meg a lovon!!! Mi az, hogy semmit nem csinálsz????!!! Nevelt ő már 3 pici gyereket????!!! Csinálta akár csak egy hétig is azt amit Te nap mint nap????!!!!
Huh! Az eszem megáll!!!!
Azt gondolom a férjed is az a fajta, mint az enyém..... birka türelem, nyel mindent, anyucinak nem szól vissza, Téged nem akar bántani azokkal a szavakkal amiket anyukája mondott, így inkább el sem meséli miről folyt az eszmecsere, és szeretné úgy megoldani a dolgokat, hogy lehetőség szerint senki ne sérüljön. Magába fojt, és ez a probléma....
Javíts ki ha tévedek, de nálunk ez van....

(Mondjuk még az is benne van nálunk a pakliban, hogy mondjuk engem nem véd meg az anyja előtt! Egyszer nem hallottam volna ha vitáztunk anyóssal, hogy azt mondta volna, hogy nekem van igazam! Jó, anyukának sem adott igazat, de nekem sem! Emiatt sok vitánk volt, mondtam, hogy fáj az, hogy lapít mint sz@r a fűben és egy k..va szót nem szól mellettem! Még ha nem ért teljesen egyet velem, akkoris kutya kötelessége mellém állni! Aztán majd kettesben otthon leosztjuk a lapokat, de ha vita van, ne álljon meg annyival az ügy, hogy jó-jó hagyjuk már abba a vitát!!! Hazafelé meg azt hallom, hogy sz@rjam le mit mond az anyja, meg hogy egyikünknek sincs igazunk és pont.....

Na, ez csak úgy eszembe jutott, szerencsére régen volt fent említetthez hasonló ügyünk, de volt.... :( )

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Mandala!
Boldog szülinapot a lányoknak!

Iloly!
Írtad múltkor a kiskert kigazolását. Hááát, kedvet kaptam én is.. Csak az a baj, hogy a mi "kiskertünk" kb. 300 négyzetméter. :D De a harmadával már megvagyok. :D

Alma!
Látszik, hogy jól érezték magukat a lányok. Jó színük van.
Te hogy vagy?

És a többi kismamink? Írjatok!

Tapasztalt anyukák! Szobatisztasággal kapcsolatban kérek tanácsot. Márk fiam az éjjeleket már szárazon megússza, nappal viszont úgy kell néha ráültetni bilire/wc-re. Szólni nem szólna, de ha erőltetem, pisil a bilibe. Persze, ha nem szólok időben, akkor a gatyába megy minden. Szóval mit csináljak szerintetek, végképp felejtsük el a pelust, vagy adjam rá, ha nem tudok rá annyira figyelni, vagy elmegyünk valahova. Mi a jobb megoldás? Barnával egy évig szenvedtem, Márkkal nem akarom ugyanezt végigjátszani, akkor inkább pelenkázom még egy ideig. Ti hogy csináltátok?

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Alma:
Jók a képek :D

Mandala:
Igen........ Bár anyósom tudja,hogy megvédene,pont ezért támad akkor,mikor nincs ott a Pisti.. De a párom se szeret veszekedni..

Boeske:
Nálunk pont fordított a helyzet.. Peti nappal szépen jelzi,ha pisilni kell,éjjelre és a du-i alvásra viszont kell a pelus. Ráadásul a kakilást meg mindig a délutáni alvásra időzíti a pelusba......... :?

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Jaj,és Mandala:
A csajoknak nagyon boldog szülinapot!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
(Neked meg jó készülődést :roll: :lol: :lol: :lol: )
Kérünk majd képeket a püfölésről!!!!!!!! :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok

Alma
Szépek a lányaid!!! :lol:

Mandala

Emesének és Enikőnek

BOLDOG SZÜLINAPOT!

Kép

Anyós:Az én érjem sem szeret veszekedni de anyósomat "helyrerakja" ha arról van szó.Bár anyósomról lepereg!Ilyenko jön a "jaj szegény ő olyan szerencsétle" meg "jólvan akkor majd ő a dunának megy" és hasónlók.
Vendég
 


Boeske

Szerintem amíg nem "megbízható" addig adj rá pelust.De ne a rendeset,hanem a bugyisat.Én anno így csináltam.
Zalánnál még szóba sem jön :roll:

Esténként néha ráteszi a szűkítőt a WC-re de még egyszer sem pisilt bele.De mivel még egy büdös szót nem akar mondani,nem is eröltetem,mert mire elmutogatja mit akar már rég bemegy :?
Vendég
 


Sziasztok kismamik!
Bocsánat, hogy betolakodtam közétek, de van néhány szép téli kismamáknak való holmim! Mikor terhes lettem 55 kiló és 168 cm voltam, tehát a ruhák 36-38-asok! Egy kertész farmer(Mamma mia, eredeti ár 12.000ft), egy Esprit farmerszoknya(eredeti ára 17.000ft), egy babaházas barma kockás térdnadrág(eredeti ára 8.000ft), egy C&A-s fekete sportosabb 3/4-es naci(eredeti ára 5000ft), és egy fekete 3/4-es ujjú hosszú tunika, szintén C&A-s(eredeti ára 4000ft). Az összest odaadom 20.000 ft-ért. Ha valakit érdekel írjon privit! Kép Kép Kép Kép Kép

zsebianya
Kép
Kép Kép
zsebianya
 
 


Köszönöm a válaszokat. Közben úgy alakult, hogy elraktuk a pelenkákat, mert egész jól megy Márknak, sőt már szól is néha. Reggel egyedül indult wc-re, lámpát kapcsolt, odahúzta a sámlit, felült. Igaz addigra már egy kicsi becsurgott, de sebaj.
Barna sohase szólt. Vagyis talán néhány, kivételes alkalommal, még szerencse, hogy egész jól láttam, mikor kell neki a bili. Így nem volt nagy gond. Most meg már egyedül is elboldogul.

Alziza!
Kicsi még Zalán. Jövő tavasszal biztos neki is menni fog.

Barbamami!
Nem Peti csinálja fordítva. Minden rendes gyerek így tanul bele. Nemsokára nem fog kelleni az a pelus.


A következő nagy feladatom: rávenni Márkot, hogy hordja a fogszabályzóját. Legalább napi 1 órát. Eddig 5 perc volt a max., de most nem piszkáltam vele, mert a peluselhagyásra koncentráltunk, és egyszerre nem akartam több dologgal macerálni.

Napsugaras vasárnapot!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Boeske: a pelusos dologhoz én sem tudtam volna valami okosat szólni, én anno Dorkával elég sokáig szenvedtem-egész nyáron, legalábbis most, Rebóhoz képest nagyon sokáig. Ő gyakorlatice 2 hét alatt abszolút szobatiszta lett, még délután is, az alváskor. De éjszakára még pelusos. Bár már több napja uazt tudjuk visszavenni, mert nem pisil bele. Meg volt már példa olyanra is, hogy éjjel ő is egyedül kiment és elintézte. :D Ezt abból tudtam meg, hogy reggel ott találtam a wc-ben a pelust :D

Ami viszont meglepett, hogyhogy Márknak már ilyen kicsi korban fogszabályzót kell hordania??? :?
Ennyire gáz a fogsora? De hát ez ilyenkor még rengeteget változik magától is, nem? Mi volt a gond?
Vendég
 


Alma!
Márk ajak- és szájpadhasadékkal született. A jobb oldalon keresztharapása van (a felső metsző az alsó mögött van). Jó lenne, ha fogszabályzóval rendbe lehetne hozni, mert ha nem, akkor ezt is csak műtéttel lehet. :(
Rebó ovis lesz szeptembertől?
Domonkos is mindjárt 1 éves.
Nagyon múlik az idő!

Szép napot!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Jaj, Boeske!
Nagyon sajnálom :( Ezt már születésnél látni? Vagy később derült ki? Biztosan rettenetesen primitív a kérdésem, de hogy kell ezt pontosan elképzelni, vizuálisan?

Rebó bizony ovis lesz, de csak október 1-jétől, mert akkor tölti be a 3. évét. De szept.20 körül már megyünk "beszokni", ami az ő esetében nem lesz valami tragikus, mert már eddig is mindig ott akart maradni. De persze biztos lesz nehéz pillanat is...

Biza, Domó is lassikán számlálható éves lesz :D .
Vendég
 


Boeske:
Meddig kell hordania a fogszabályzót?.. :(

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Mandala:
Milyen volt a szülinapozás? :D :D :D

Tegnap kint voltunk a házikónál..
Sose hittem volna,hogy ennyire tudok majd örülni annak,hogy használni tudom a vécénket :lol: :lol: Tegnap végre be lett kötve a WC...... :D :D :D
Megrajzoltam a fiúszobában a sarokba a pókhálót :lol: :lol: Nem vittem a gépet,úghyogy most megmenekültök az illusztrációktól.. :D De ha kapok végre kis pókocskát,és odaragasztom,akkor majd lefényképezem :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok

Barbamami
na akkor már haladtok :lol:

Mandala?
képeket várunk!!!

Nálunk ma ez történt:

A mosógépem 3 éves.miután lejárt a garancia elkezdett a tetejéről lepattogni a festék. Már ettől tiszta ideg lettem.
Aztán folyamatosan van valami baja.Ma kiesett a dobból az a szürke bigyó amiből 3 van benne (a súly,vagy mi)erre kiestek belőle a ruhák.Nagy zakatolással leállt innen vettem észre.Szétszakított egy pólómat,és Alex pólójából is egyet. Megőrülök!!!
Hogy a francba tudott kiesni.Le tört róla 2 fül,dehogy még előtte,vagy most ,h ütődött össze-vissza?

na kicibátam belőle mindent,de közben kiderült,h a dob ajtaját is szétverte,tehát nem lehetett visszacsukni :evil: :evil: :evil: :evil:
A férjem pont itthon volt,megkalapálta.Közben letette a kalapácsot,és nem vettük észre,h Zalán elviszi.Szétverte vele a vadi új falat! :evil:
Vendég
 


Na csá, csak életjelet adok magamról/rólunk, jó a lakás, olyan mintha már vagy öt éve itt laknánk! Nagyon jól érezzük magunkat, nem hiányzik a ház, csak a kutyi! :cry:

Bocsi, most csak ennyi voltam, mert a többiek tapossák a sarkam, mert mindenki netezni akar! :? 8)

Mandala, lánykáidnak nagyon sok boldog születésnapot kívánok! Kép

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan 1-2 szót.....

Ildi!
Jó, hogy jelentkeztél!

Alziza!
Mosógép: :(

Alma!
Ajakhasadék=nyúlszáj
szájpadhasadék=farkastorok
Így talán ismertebb. Szüléskor derült ki. Nem nőtt össze a szája és a szájpadlása Márknak. Ezeket nagyjából rendbehozták már, most a fogai vannak soron. Hogy meddig lesz fogszabályzója? Abba jobb bele sem gondolni. Sokáig.

Szép estét!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Alziza:
:? .. Nekünk is most lesz 3 éves a mosógépünk.. Remélem,bírja még egy darabig..

Ildi:
De jó nektek,hogy már túl vagytok a költözésen! :roll:

Boeske:
Hát..,nem irigyellek a fogszabályzó motiválgatás miatt,egyik gyerek se szeret semmilyen macerás dolgot viselni...... :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Na,ma mindenki fürödni ment? :D :D

Alziza:
Rendbehoztátok a falat?? :roll: :lol: :lol: :lol:


Ma voltam a dokimnál :D
KISFIÚÚÚÚÚÚÚÚÚ!!
Elég egyértelmű volt :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Ja,és a képek,csak hogy ne meneküljetek :D :D

Egyik pókháló:
Kép

Másik pókháló,gyártottam bele pókicát,mert sehol nem kaptam.. :roll:
Kép

Felszereltük a fáklyalámpákat-az ágy fölött lesznek,de ugye az ágyban még itthon alszik a Peti :D
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok

Barbamami
GRATULÁLOK!!
Kép

Jó a pókháló!Ügyes vagy!
Vendég
 


Sziasztok!

Most csak keveset írok, mert még nem egészen vagyok alkalmas bármire, (csak elfáradtam a hét elején).

De Verának és Barbamaminak is gratulálok!

B.maminak külőn grat a pókhálókért (én a pókhálót leszedni szoktam nem feltenni :)

i
iloly
 
 


Sziasztok!
Kicsit eltűntem...nehezen viselem a nyári szünetet!!!!! :oops:
Nem tudom, lehet hogy az én készülékemben van a hiba (meg most a pocakosság is számít), de ez nekem sokkal fárasztóbb, mint a sulis-ovis hétköznapok...kölkök pihentek agyilag és fizikailag is :shock: túlságosan.
Pedig igyekszem programokat kitalálni minél sűrűbben+nagyszülők is besegítenek...
Barbamami :) de jó, gratulálok a kisfiúhoz!!!Lám, nálatok is folytatódik a sorminta :D Így legalább lesz Petinek kivel elfoglalnia ezt a gyönyörű pókhálós szobát! :) nem győzöm ismételni magam, hihetetlen ügyes vagy!!Van valamilyen ezirányú végzettséged, vagy egyszerűen csak hobbi?Irigyellek!
Alma :) a lányaid még mindig gyönyörűek!!
Boeske :) végeztél a "kiskert" gazolásával? Múltkor én is próbálkoztam ezzel, de már nem engedi a pocakom... :(
Sajnálom a fogszabályzós-dolgot, én a 10 éves gyerekemet is nehezen veszem rá a hordására, képzelem, milyen a Te helyzeted... :roll:
Alziza :) mi lett végül a mosógép sorsa?
Látom téma volt az anyós.
Na, hát erről nekem is volna mit mesélnem...de még mennyit!!
Bár Nektek elég ha annyit mondok, hogy a férjem egyedüli, ráadásul késői gyerek (15 év után jött össze)...s mindehhez anyósom alaptermészete...hajjaj...Ő az én keresztem, na!
Na megyek, már a talpamról is folyik a víz, nem bíírom ezt a meleget!! :(
Jó éjt!

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Barbamami, hát csak gratulálni tudok, arany kezed van! Na és a sorminta sem semmi, ügyesen összehoztátok! :lol: Kép

Üdv Judit, én még nem üdvözöltelek. Kép

Én is nagyon fáradt vagyok, idegileg is és valószínű most párosul a fizikai fáradtsággal. Imike egy pár napot nyaralt fateroméknál, amikor hazajött két napig minden mondatát azzal kezdte, hogy.....anya szabad? Különben bárhol van, legalább egy hét mire visszazökken, kivéve amikor anyukám vigyáz rá.

Most hirtelen ennyi, kezdődik a nap, üdv mindenkinek!

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Köszönöm.. :oops: :D

Alziza:
Tényleg,mi lett a mosógéppel???

Judit:
Hobbi.. Anno az óvónőség és a képzőművészeti között vacilláltam, és rosszul döntöttem.. :(
Most már mindegy.. De azt hiszem,sokkal jobb lett volna,ha a képzőművészetire felvételizek. Nem mintha olyan könnyű lenne bejutni.......



MANDALAAAAA???? Hova tűntél?? Nyaraltok? :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!

Na, akkor sorjában: :D
Mandala: szülinapos-torta püfölős képet kééérüüünk!Léccccciii :D
Alziza: engem is érdekel mi lett a mosógéppel. Mert a költözésnél lehet, hogy cserélnünk kell. Még az ezer éves Hajdú-energomat-os gépünk van, ami persze ontja a vizet, meg ha rajta hagyom működésen kívül a csövet a vízcsapon, visszafolyik a dobba a víz...de legalább nem egy 50es, ha valami kis apróság meghal benne...de nem tdom meddig húzza még :roll:
Ildi: de jó, hogy újra itt vagy! Nálunk is napokig tart a nagyi utáni visszarázódás :roll: De a tavalyihoz-meg az azelőttihez képest- már klasszisokkal jobb!
Judit: sziaa! :) Én is várom már az ovi kezdést-bár az is igaz, hogy a reggeli meg délutáni "időre megyünk" turnusozás egyáltalán nem hiányzik...
Barbamami: tehát egy sima, egy fordított marad az arány :D Gratula! Én is csak a többieket tudom idézni: írtó ügyes vagy!!! Jó lehet nálatok gyereknek lenni! :D
Boeske: köszi a magyarázatot :oops: , sajna-szerencsére :roll: még nem volt a közvetlen környezetünkben ilyen probléma. Kitartást neketek hozzá!
Moni:gyere majd lassan :D

Én tegnap voltam genetikai uh-n. Mint kiderült (3 hete), ez tavaly óta kötelező...de nekem nem mondta senki, és tavaly Domónál nem kellett, így eszembe sem jutott...Csak mikor a doki kérdezte, hogy mikor megyek?...Mondom:miiért, kellene?
Így gyors telefonáltam, kértem időpontot(elvileg 18 hetesen kellene megcsináltatni, de 24. hétig mérhető), és nagy keresgélés, átvariálás, betuszkolás árán 2 hét alatt kaptam is. Persze már vártam, és meg is kaptam a telefonos letolást, hogy miért csak most kérek időpontot :roll: :twisted: ...neki is elmondtam, erre hallgatott...mi mást tehetett volna...

Egyébként már az elején-bár azt hiszem ezt már írtam is- megpróbáltam arrafele terelni a dokit, hogy TÉNYLEG csak azokra adjon beutalót ami FELTÉTLEN KELL.
Egyrészt mivel a 3 gyerkőc mellett nem oly'egyszerű csak úgy beugrani ezért-azért a kórházba, másrészt pedig mert nem kérdés: a baba ígyis-úgyis marad, akármi rendellenességet -ill. arra utaló jelet-is találnának.

Ettől megyek a falnak...ettől a rengeteg "kötelező"től. Tudom én, hogy elvileg megtagadhatom, meg hogy csak a mi javunkat szolgálja-bár ezzel tudnék vitatkozni-, de akkor is. Európa többi országában sincs ennyi, mégsem több a fogyatékos ill. problémás várandósság, szülés, születés...
Na, jól kiborítottam magam :D , megyek is begyújtom a rakott karfiol alatt a sütőt, hogy ehessünk.
Judit: ha nem bírod a meleget, ma TÉNYLEG MARADJ BENT, VAGY A MEDENCÉBEn. Állítólag 35 fok felett lesz... :shock:
Vendég
 


Ja, még egy: ha volt valami előnye az egy órás várakozásnak, majd a fél perc alatt lezavart uh-nak, akkor az az, hogy kiderült: mi számolunk jól és már 21 hetes vagyok, nem 20. :D Így tartható a dec. 24. :D És visszanéztem, két alkalma volt a Bébinek megfoganni, na most, ő rögtön a leglesőkor bent maradt :D :lol: Erre varrjanak gombot a tudósok, meg azok, akik azt mondják, hogy nem a baba dönt a jövetelét illetően... :D :D :D
Vendég
 


Alma:
Hát dehogynem.. :roll: A miénk jó 2 nappal azelőtt fogant,hogy meg kellett volna jönnie.. Ez elvileg ugye lehetetlen........
Na,hát ezt kizárólag ő döntötte el. Pont olyan lesz,mint az apja.................. :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Barbamami!
Gratulálok a sormintához. Legkisebbed hamar megmutatta magát.

Alziza!
Zalánnak boldog születésnapot!

Judit!
Köszönöm, haladok a "kiskerttel", már a nagyja megvan. Te azért már vigyázz, ne erőltesd.

Egyébként megnyugtattatok. Már azt hittem, csak én szenvedek attól, hogy a gyerekek állandóan itthon vannak velem (vagy én vagyok velük itthon? ). Bár nekem szeptembertől sem lesz nagy a változás, mert csak Barna ovis, és csak délelőtt, de azért picit egyszerűbbek lesznek a délelőttök. (Főleg, hogy Apa viszi őt be, nekem csak érte kell mennem.) Ja, és sem Barna, sem Márk nem alszik már napközben. Így hosszúak a délutánok.

Jó éjszakát!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


boesk
én már nagyon kikészültem a gyerekek meg a nyáriszünet és a meleg miat. Egy hét múlva egyel kevesebb és utána még egy hét múlva még 3-al kevesebb lesz. Már alig várom. Most vessetek meg ezért de nagyon kifáradtam bennük most.

mért hozod haza délben Barnát?? ha már felvették a oviba a gyereket akkor az egész időre vonatkozik és nem kötelezhetik az anyukát arra hogy ebéd után hazavigye. Vagy csak te akarod??

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Azt hiszem, hogy akkor kell hazahozni délben a gyerket az oviból, ha anya főállású anya. Bizony nagyon szigorúan ellenőrzik, és ha kiderül, hogy mégiscsak egésznapozik a gyerkőc, akkor keményen vissza kell fizetni a "támogatást."Állítólag az óvónőnek vezetni kell egy füzetet, hogy mikor viszik haza a gyerekekt, és ezt ellenőrzik.

Nálunk teljes a létszám, már nagyon hiányzohh Imike, mert pénteken elvitték anyósomék, Ancsi meg az apukájánál volt, de szombaton hazajött, így most teljes a boldogságom.

Na megyek, mert Peti műköhög.... :roll:

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Vera!
Nem csodálom, hogy elfáradtál. Egyébként minden rendben?

Azért hozom haza délben a srácot, mert szeretem tudni, mit játszik, hogy viselkedik, stb. Szóval én szeretném nevelni, nem pedig az óvodára bízni. A társadalmi kapcsolatok tanulására elég a délelőtt. Délután meg itt a család. (Egyébként meg - persze nem hivatalosan - csak így vették fel, mert nagyon sok gyerek van, 30-an vannak a csoportban is.)

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Remélem nem fogalmaztam féléreérthetően:
semmi kifogásom az ellen, hogy valaki oviba/bölcsibe adja agyerekét, akár egész napra. Én inkább csak délelőttre......
boeske
 
 


boeske megértelek. De sajnos mivel mi nemnagyon megyünk sehovas em főleg most ebben az állapotomban így látom rajtuk hogy unatkoznak eléggé. Pedig van mivel lekötni őket.
egyébként a meszesedést leszámítva minden rendben
:lol: :lol: letöltöttem a mamma mia-t és anniyra tetszik nekem is meg a babónak is hogy amikor nézem táncot jár a zenére :lol: :lol:

ildi én épp ezért nem vagyok főállásu hanem gyesen vagyok.

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Sziasztok!

Hát van itt egy halom minden, amire lett volna mit írnom, de nincs olyan sok időm, úgyhogy csak egy-két dolog.

Túléltük a nagyikat-nagynénit, mindenkit lassan visszaáll a régi rend.
Bevallom a nyárnak én is úgy mentem neki, hogy nem tudtam nem lesz-e sok egy kicsit a jóból mindenkinek. A kisfiúk viszont közölték múlt csütörtökön (mikor az utolsó nagyi is elment) hogy ők akkor mostmár mennének oviba. :) Én pedig nem tiltakoztam, mert látom rajtuk (főleg most, hogy a bandavezér nincs itthon, )hogy már unják egymást eléggé.
Amúgy szerintem az lenne az igazi (hogy Boeske gondolatait tovább folytassam) ha mindenki képes lenne elfogadni a másik álláspontját. Ha Boeskének az a jó ha délelőtt van oviban a gyerek és délután otthon, akkor az a jó. Az én gyerekeim szeretnek oviban lenni, én meg szeretem, ha akkor amikor itthon vannak Velük lehet foglalkozni és nem kell úgy dolgoznom, főznöm stb, hogy mindig a lábam alatt tekereg valaki. :wink:

i
iloly
 
 


Sziasztok! :D

Hát..,tudjátok,nekem más szempontom van...... :roll:
Napsugár is csak fél napot járt oviba. Nem azért,mert nem maradt volna szívesen délutánra is,sőt,sokat könyörgött,hogy miért nem aludhat ott..
Csak az a gond,hogy ANNYIT volt beteg!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
És.. ugye az óvónénik már sokszor az uzsonnára is összecsukták a csoportokat,hogy mehessenek haza. És akkor ugye ott mégtöbb köhögős,beteg gyerekkel lett volna összezárva.
Már tiszta gyomoridegem van,ha bármelyik tüsszent egyet.
Úgyhogy a Peti nem is megy most oviba,majd jövőre.................

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Hozzáteszem... NEM azt szeretném,hogy soha ne legyenek betegek a gyerekeim. Tudom,hogy ez lehetetlen,és nem is baj,ha időnként erősödik az immunrendszerük........
De amit Napsugárral 1.5 éves kora óta végigcsinált(unk)am... Minden télen,szinte végig beteg volt,majdnem megfulladt éjszakánként,kórház,miegyebek...............
Ha elköhögi magát egy gyerek mellettem,már összerezzenek.
Szóval....,kicsit kikészültem............. :(


Mindenesetre..,most,hogy szedi a refluxra a gyógyszerét,remélem,már nem lesz arcüreggyulladása...,idén napközis lesz a suliban......... :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Barbamami!
Drukkolok, hogy minden betegség messziről elkerüljön Benneteket!


Végre sikerült újra elővennem a csellómat, és játszani rajta néhány percet. Már úúúúúgy hiányzott. Holnapután jön a hangszerész, és a zongorámat is rendbehozza. Hurrá! :D

Szép estét Nektek is!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok

Hétvégén Nyíregyházán voltunk!
Nagyon jól éreztük magunkat!
Az állatkert szuper!Ezen belül van egy Hotel abban laktunk.
Zalán szülinapját is itt tartottuk meg kicsiben (majd jövöhéten lesz az itthoni!) és még egy barátunk kislányáét is.Így 2 este is buliztunk!
A hotel elég kicsi és csendes.a társalgót este 10-ig lehet használni.Hát mi használtuk! :roll: Azt hiszem örültek,h eljöttünk!A 7 gyerek nem kis hangzavart csinált.De ez van!
Volt csajos délután is!Amíg a kicsik aludtak szombat délután az apukájukkal addig mi a lányokkal plázáztunk!(3 család volt mindhármuknak van lánya),hazafelé nagyon eláztunk!Én mezitlább futottam végig mert nagyon csúszott a papucsom! :lol:

Majd teszek képeket!

Boeske
Zalán nevében köszönjük a köszöntést!
Hihetetlen h már 2 éves!



Barbamami
Én értem miről beszélsz!Zalán sem megy oviba 3 évesen a szíve miatt,mivel ő ha beteg lesz azonnal antibiotikumot kell szednie.Így a műtétig nem fog járni!Én is parázok még a náthától is!

Amúgy nekem mindegyik fénapot járt oviba,ill ebédig.Nem azért mert nem maradhattak volna (szuper az ovi ahova jártunk és Zalán is oda fog),hanem mert nekem így volt jó!Suliból is hazajönnek ebéd után!

A mosógéppel nem lett semmi!Működik tovább.

Alma
Az én mosógépem nem is régi.Digitális így nem is volt olcsó!De ez a széri úgy látszik ilyen sz@r!Az előző is ilyen volt csak nem digitális,az egész jól bírta.
Vendég
 


Éjszakai programunk sómelegítés és fájdalomcsillapítás........
Napsugárnak középfülgyulladása van. :? Ha a párom hazajön a munkából (mert persze aug. 20-án is dolgozik...),mehetünk a Bethesdába.
Köszönhetem mindezt annak,hogy hallgattam arra a rendkívül elmés gasztroenteorológusra,aki vagy 2 hete azt mondta a kontrollon,hogy hagyjam abba a refluxgyógyszert szeptemberig,merthogy most jól volt a Napsugár......
Tényleg,néha egyes gyerekorvosokat elküldenék mondjuk takarítani,akkor nem tudnak kárt csinálni. Már legalább a gyerekemben nem....

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Boeske:
Én kb. 5 éve nem tudtam elővenni a fuvolámat! :( :( :( Zongorázni is csak nagyon néha tudok,mert különben a Peti fiam is klimpírozna...,és az ő stílusa még nem való szegény zongorának....

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Alziza, én már nem is tudom, hogy Zalánt megköszötöttem-e, de ha igen, ha nem akkor is megteszem most ebben a pillanatban.

Zalán, nagyon sok boldog születésnapot kívánok! Kép

Nekem még Ancsi járt oviba, ő egésznapos volt, mert én dolgoztam, és akkor még egyedül neveltem, szóval muszály volt, bár nagyon szerette, ő is én is, de amikor szabadnapos voltam, ez minden héten egy nap, plusz a vasárnap, akkor sosem vittem, mert a szombati napot ilyenkor pótoltuk. Imike meg most kezdi, már alig várja, de rá is fér, bár egy kicsit tartok attól, hogy ő lesz a legnagyobb. Jó egy évvel nagyobb lesz majdnem mindenkinél. Kellett neki ez a plusz egy év, amit itthon tölthetett, nagyon jó volt, már előre vérzik a szívem, hogy ott kell hagynom. De azért nem lesz olyan szörnyű, mert náluk leszek gyakorlaton, remélem nem nagyon fogom összezavarni.

Barbamami, van egy nagyon közeli ismerősöm, pontosabban anyósomék alatt lakik egy fiatal orvos, gasztroenterológus, nagyon szeretjük, mert sokat segített, amikor kiderült, hogy homloklebeny sorvadásom van. Igaz, hogy most a kardiológián dolgozik, de ezt tanulta az egyetmen, ez a szakorovsi diplomája, ha esetleg kell segítség, szívesen megadom a számát.

Lányok, hogy Ti milyen muzikálsak vagytok :lol: Én csak egy kicsit furulyázok, nemcsak azért mert a suliba kell, hanem azért is tanultam autodidakta módon, mert a gyerekeknek szerettem volna valamilyen zenei élményt nyújtani. Petike is fúllya, ilyenkor csupa nyál...... :lol: :roll:

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Upsz, bocsika, fúllya=fújja! :oops:

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Hát az a helyzet, hogy én nem találok se csellót, se zongorát, se hegedűt... :oops: de a napokban újra kezembe vehettem a patakutatót, az orr-nyelőcső szondát és a fogreszelőket :lol: :lol:

Ezekkel nem a gyerkeknek szoktam bemutatózni, hanem a tulajdonosoknak. :lol:

De félre a tréfával, Márton szeptembertől trombitálni fog járni. A bácsi a felvételin tapintatosan megkérdezte, kertes házban lakunk-e. Azt gondolom a fél hektár legelő, aminek a vége ide kb 750m-rre van elég lesz gyakorolni :lol: :lol: :lol:

Amúgy minden szép, az ovi elött 300mrre hányta össze magát kisfiú, úgyhogy fordultunk is vissza. Remélem nem fertőző és nem fogunk mindannyian kidőlni. :roll:

További szép napot. :) i
iloly
 
 


Sziasztok!

CSak egy gyors bekukk és már futok is tovább... annyi a dolgom, hogy ki se látszom.. :( :)

dobom az ígért fotókat a szülinapról.
Köszönjük a jókívánságokat!
Jövök majd, csak most tényleg kicsit sok van rajtam.


Puszcsi lányok!


Danika
Kép

Gergő duzzog... nem kapta elég gyorsan a tortát.... :lol:
Kép

Az én nagy négyévesem...
Kép
Kép

Mesike érdekes módját választotta a tortaevésnek... nehogymá' maszatos legyen a keze....
Kép
Kép

Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Mandala:
Tündériek a képek!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D


Iloly:
Remélem,csak valami múló....... :( :( :(

Ildi:
Köszi! Hát,már olyan elegem van van az állandó orvoskeresgélésből,meg orvoshoz járásból.............................
De legalább ma már jobban volt. Megint szedjük a refluxra a kapszulát,bárki bármit mond........ :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Mandala!
Nagyon szépek a gyerkőcök. A tortaevés technikája megfontolandó... :D

Barbamami!
Tényleg szörnyű az orvoskeresgélés. Főleg a mostani egészségügyi helyzetben. Hétfőn mi is megyünk a Bethesdába Márkkal. Szerencsére csak kontrollra.

Képzeljétek, Andris ma felállt, na jó, ez még nem az igazi állás, de akkor is... Odanégykézlábalt egy székhez, megkapaszkodott, feltérdelt, majd felállt. Persze rögtön el is esett volna, ha nem kapom el.
A fogacskái is jövögetnek (nem is alszik/szunk jól éjjel), de még egy sem bújt ki. :( Pedig már annyira dudorodik....

Szép napot!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Mandala!

Jól látom, hogy ez két különböző torta, amibe Mesi belekezdett?! :shock:

Nálunk biztos visítot volna mindenki, hogy megeszi az egészet :lol:
iloly
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?