Új privát üzeneted érkezett!

Petri!

Alapvetően ezek az adatok nem mondanak semmit. Mert egyik sem felel meg semmilyen diagnosztizálása alkalmas módszernek. Ez alapján nem szabadott volna diétára fogni. Felesleges, vagy nem azt nehéz eldönteni. Ártani nem ártasz testileg a babádnak, az más kérdés, hogy a felesleges diéta miatti "stressz", illetve a bizonytalanság, kétely érzése mennyiben befolyásolja a dolgokat. De ehhez pszicshlógusnak kellene lenni.

A lényeg. Ez alapján nem orvosi szintű!!! vélmeényem az, hogy olyan nagy gáz nincsen, és kellene elvégezni egy normális terheléses vizsgálatot. (75 gr cukor oldatban, és utána 2 órával vérvétel aminek eredménye 7,8 alatt kell legyen)

DE. az a baj, hogy diéta mellett a terhelés már lehet hogy nem ad olyan igazán értékelhető eredményt. (lsd. eddig nap 180 gr-t ettél, most meg ennek a felét egy reggelire kellen, hogy megegyél) Ennek a szervezet nem biztos, hogy örülne.


Okos megoldás az lenne, (megint nem orvosi válasz) ha tudnád nézni a cukor értékeidet, étkezés után 1 órával és ha az messze áll a 7,0-tól, akkor talán lazíthatsz kicsit.

MOst jöhetnek a lehurrogó levelek a többiektől, Gyuritól. Hogy ez a felelptlen hozzáállás, de szeritnem nincs kellpen megalapozva a diagnózis.

Panni
uran
 
 


A terhesség hányadik hetében szokott megnövekedni a szervezet inzulin igénye?

Maci
maci_2
 
 


Maci
A cukor szűrés időpontja a 24-28.hét közötti időszak. Indokolt esetben (ha pl cukros vagy ill. volt már egy terhességi cukrod), akkor a terhesség első heteiben is nézik.
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 

 
 

Uran
Köszi a választ. Hétfőn megyek a nőgyógyászomhoz kíváncsi leszek ő mit mond. Addig is diétázok, de néha-néha megengedek magamnak egy kis könnyű sütit. De csak mértékkel. Ma is sütöttem egy diabetikus túrós kuglófot és abból ettem 2 szeletet.

Pircsi &
Kép
Kép
petri
 
 


Maci!

Egyébként a válasz a kérdésedre az, hogy folyamatosan növekszik, de a 24-28. hét közötti idpszak a legrizikósabb. Azaz azt hiszem ekkor ugrik meg jelentősen.

Panni
uran
 
 


Petri!
Urán válasza csaknem teljesen OK (mint máskor is, nincs miért "álszerénykedni")
Szerintem a teeendő a következő. Edd meg a sütit, meg amit akarsz hétfő estig, majd kedd reggel csináljanak egy korrekt cukorterhelést 75g glukozzal reggel hétkor megiszod, a kétórás érték a fontos. Ha az 7.8 felett van, akkor diéta, de az nem 180 g hanem 150, és reggel 7től kezdődően három óránként, 25-25-50-20-30 elosztásban. Kontrol: hetente egyszer reggel 8 kor (a 25g reggeli után egy órával) Ha ez 7.0 alatt van így megy tovább, ha felette akkor inzulin jön szóba.

Maci!
a terhesség alatt a 12.héttől meredken nő a szervezet inzulin igénye a 32-34.hétig, attól lassabban. Általában a 26-28. között már eléri az igény 75%-t, ezért mérünk itt.(ha csak egyszer mérünk) és ezért jobb háromszor mérni (kezdetben, a 26-28 és a 34. héten)
gyuri
Szeged
 
 


Kedves Gyuri!

Örülök, hogy rátaláltam erre a topikra, lenne egy, a szakterületedhez kapcsolódó kérdésem.
Az első babámnál terhességi cukorbetegséget állapítottak meg nálam, szerencsére csak diétáznom kellett. Nekem nem is volt nehéz betartani, viszont mostanában több helyen is olvastam meg hallottam egy számomra nagyon furcsa dolgot: nevezetesen, hogy a fruktóz lebontásához nincs szükség inzulinra, következésképpen a cukorbetegek is korlátlanul fogyaszthatják.
Én ezt nem értem: a fruktóz ugye gyümölcscukor, tehát akkor a gyümölcsöket is korlátlanul lehetne fogyasztani. (Még egy öreg doki ismerős is ezt mondta nekem, mikor elmeséltem neki, hogy milyen diétát kell tartanom.) Nekünk viszont úgy tanították a diabetológiai tanácsadóban, hogy a gyümölcsöket is szigorúan hozzá kell számolni a napi CH mennyiséghez. Most akkor hogy van ez?!
Előre is köszönet a válaszért,
Kati
kathleen
 
 


Kedves Panni és Gyuri,
Köszönöm a választ. Sejetettem is.
Talán korábban írtam már, hogy cukorbeteg vagyok (már a jelenlegi terhességem előtt), így terhelést nem is csináltak/nak most. (Ez a "valami jó" benne.)
Egyébként 26 hetes kismama vagyok. Mostanában (inzulin mellett) volt pár magasabb étkezés utáni értékem, ezért érdeklődtem. Ma voltam az orvosomnál, kicsit emeljük az adagomat és persze mellette mérek.

Maci
maci_2
 
 


Kedves Gyuri!

1-2 hete vásárolt cukormérőm, amivel összesen kb 5x mértem a következő értékeket mutatta a vénás laborértékkel szemben.

cukor éhomi: 4,7 = 5,2
cukor 60: 8,8 = 8,5
cukor 120: 8,5 = 9,8

Első érték a vénából vett, második az álltalam mért.
Orvosom szerint és szerintem is nem jó a mérő. Tudom, hogy nem lehet összehasonlítani, de azért ekkora eltérés nem normális. Én csak egy tájékoztató eredmény szerettem volna, hogy ne kelljen 1 hetet várnom a laboreredményig. Felhívtam a gyártót és azt mondták, hogy hülyeség amit az orvosom mond (mellesleg majdnem elküldtem őket a francba, mert ilyet ne mondjanak) Szerintük semmi baja a készüléknek és egyébként is percenként mást mér, meg a vénás az egész más, stb. stb. Na és készülékenként is változik az érték szerintük. Hmm, akkor minek a ref. határ. Ha rossz lesz az értékem megmérem egy másik készülékkel és máris egészségesnek kiálthatom ki magam? Most ez hogy is van?
Mi a véleményed? Jó a gép? Vagy vigyem kalibráltatni? Esetleg cseréltetni?

Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!
Használt már valaki digitális kalóriamérleget? Anyukám meglepett egy ilyennel (VIVAMAX), de valami borzasztó. Elméletileg kiírja, hogy miben hány CH van (meg egyéb adatokat is, de ez most nem lényeg) Kerestem egy 100g-os tárgyat, hogy leellenőrizzem. A mérleg szerint 100g almában pl. 15,22 szénhidrát van (ismereteim szerint csak 7CH). Még 1-2 gyümölcsöt leellenőriztem és hasonlókép jártam. Minden élelmiszernek van egy kódszáma és ezt kell beütni. Ehhez adtak egy kis füzetet, amiben csak ez a bizonyos kódszám van, de nincs mellé írva, hogy 100g-ban mennyi van szerintük. Ez a kenyérnél elég érdekes, mert ahány annyi féle. Mondjuk ír többféle kenyeret, dehát fehér kenyeret is láttam már eltérő ch értékkel.
Állítólag én is vihetek be 99 programot, de persze erről elfeledkeztek leírást adni, hogy hogy. Így azt sem tudom, hogy a gyárilag beprogramozott fals értékeket meg tudom e változtatni. Szívem szerint visszavinném a boltba, hogy adják vissza a pénzt, mert ez egy használhatattlan szar. Ha van ezzel a géppel hasonló tapasztalatotok, légyszi írjátok meg nekem.
Kriszta

ui.: úgy látszik mostanában nincs szerencsém a mérő dolgokkal Kép

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Szia Kriszta!

A mérleget nem ismerem, de próbáld meg a gyártó cég honlapját megnézni, hátha találsz bővebb leírást a gépről.

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Szia Yindi!
Ez jó ötlet volt, találtam is www.vivamax.hu oldalt, de segíteni nem tudtak. Felhívtam az ott lévő telszámot. Remélem a boltba visszaveszik, mert sima mérlegnek kissé drága, ch mérlegnek meg használhatattlan. Még egy nyanvadt táblázatot se tudnak adni, amiben benne van, hogy szerintük miben mennyi a ch. Csak a hülye kódok, én meg vakon higyjem el. Hát elég veszélyes szerkezet, mert ha egy cukros ezt használja becsapja magát. Ha nem veszik vissza elég rosszul járnak velem, mert a fogyasztóvédelemtől kezdve minden ellenőrt rájuk küldök. Borzastzó, hogy forgalomba engednek ilyen terméket.
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Felhívtam a dokimat a kontroll eredményei miatt. A vizeletemben volt cukor (3,2?). Ez nagyon elszomorított Kép Eddig soha nem volt.
Egyenlőre csak annyit beszéltünk meg, hogy még szigorúbban tartom a diétát és jövő héten megyek be hozzá.
Addig is mit tudok csinálni? És mennyiben árt(hat)ott ez a babának?

Maci
maci_2
 
 


Maci!

Az 1-2 magas érték nem fog ártani ( persze mondjuk a 30-as cukor hatását szerencsére nem ismerem ). Mennyire magasak a cukraid?
Miért nem mész hamarabb orvoshoz??? Mert itt azért nem nagyon kéne szöszögni, azonnal kellene emelni az inzulinon.
Csak azt tudod csinálni, hogy grammra pontosan betartod a CH-kat. Az inzulin módosítása ELVILEG nem a te dolgod...

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Yndi!
Képzeld azonnal visszavették a mérleget, bár azért tették a megjegyzéseket, hogy még nem volt vele probléma, semmi baja és bevizsgált ellenőrzött mérleg. Hm, akkor én tudom rosszul, hogy az almában 7 van és nem 15?

Tudtok olyan mérlegről, ami nem előre beprogramozott adatokkal mér, hanem én programozhatom illetve csak rárakom a cuccot, beütöm, hogy 100g-ban mennyi van és kiírja ez alapján, hogy mennyi CH van a mérlegen? Vagy ez csak egy szép álom? Nincs kedvem mérés mellett még számolgatni is. Egyenlőre mérlegem sincs, csak saccolgatok, tudom ez nem jó, de ez van.

Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Nyanya!
Az almában 7g van. Szerintem írj a Magyar Diabetes Társaságnak és/vagy a fogyasztóvédelmi felügyeletnek.

Maci!
a vizelet-cukor nem információ csak a vércukor, viszont az ilyenkor ajánlatos gyakran mérni!
gyuri
Szeged
 
 


Gyuri!

Azt hiszem igazad van és írok, bár szó nélkül visszavették, azért utána a lenéző gúnyos megjegyzések nem maradtak el, na de nem ez a lényeg, hanem, hogy más lehet, hogy nyugodt szívvel használja.

2005 December 20 kedd - 10h 37: kérdésemre tudnál még válaszolni?

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Nyanya, nem nézted véletlenül, hogy ugyanilyen másik mérlet is hasonló érdekességeket állított a CH-kra? Nem lehet, hogy pont ez a szerencsétlen volt csak rossz? Ettől függetlenül ez azért nagyon veszélyen így...

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Yndi!
Ha láttad volna, milyen lekezelően vették vissza és adták vissza a pénzt, Te sem nézegetted volna a többit. Pedig eszembe jutott. Most már mindegy, írtam a Diabetes Társaságnak egy emailt és kértem, hogy vizsgáltassák be. Kértem tőlük visszajelzést a fejleményekről. Tök ciki, elfelejtettem megszólítást írni, csak annyit írtam, hogy Kedves és a levél végén gondoltam kitalálom, hogy kicsoda, de elküldtem és csak azután jutott eszembe Kép Azért remélem komolyan vesznek.

Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 



és kevés sütit

Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Kedves Gyuri!

Még dec. 19-én volt hozzád egy kérdésem a fruktózról ill. gyümölcsökről. Kérlek, ha véletlenül átugrottad, légy szíves nézd meg, s válaszolj rá, mivel nagyon érdekelne, mi itt az igazság.
Közben találtam még egy érdekes dolgot:
"A csicsóka és csicsókakészítmények fogyasztása a fruktóz élettani előnyei miatt kiemelendő:
-a fruktóz nagyobb édesítőereje kisebb energiabevitellel is segíti a szervezet felerősödését,
-lassabban szívódik fel a glükóznál, így a vércukorértékeket stabilizálja,
-napi 30-80 g fruktóz inzulin nélkül is beépül az anyagcserébe,
-fokozottabb triglicerid képződést segítő hatása a vér szabad zsírsavtartalmának csökkenésével járhat együtt. Ezzel a trigliceridértékek javulnak, amely kedvező szív- és érrendszeri hatást eredményez.
Cukorbetegeknél inzulint takarít meg, csökkenti a vércukor-ingadozásokat, segíti a cukoranyagcserét a máj könnyebb glikogénképzésével, ezáltal javítja a máj méregtelenítő és anyagcsere-funkcióját. "(http://www.vital.hu/themes/health/csicsoka.htm)
Erről mi a véleményed?
Előre is köszönet a válaszokért,

Kati
kathleen
 
 


Yndi, Gyuri,
Köszönöm a válaszokat.
10,6 volt az eddigi legmagasabb értékem - egyszer, 8,6 alatt volt a többi.
Szabin volt a dokim, ezért nem tudtam hamarabb menni. Emeltem az inzulin adagot 1-1 egységgel. Viszont így még ingadozóbb lett, gyakoribb alacsony érték (4 alatti, egyszer 2,6 is).
Ma voltam orvosnál. A fruktózamin értékem 200, ami arral utal, hogy hypozom. Szóval most abban maradtunk, hogy visszaveszek 1 egységet és minden főétkezés előtt és után is mérek. Holnap telefonon egyeztetünk.
Maci
maci_2
 
 


KrisztaKép

A cukormérős kérdésedhez annyit tennék hozzá, hogy nagyon nagyon ritka esetben egyezik meg a gépmérési értéke és a vénás érték. Most voltam bent korházban cukorprofilozni, és ott a gépen is ellenőriztük az értéket, még pedig a vénából levett vérrel, tehát nem ujj szurással és egyáltalán nem egyezett... Viszont egy dologra jó, hogy ha többször összehasonlitod a profilozásnál a vénást és a gépet akkor már tudod hogy kb mennyivel mér eltérőt és igy már tudsz vele jól számolni....
Legalábbis én igy kalibráltam be, igy nagyjából tudom követni hogy hogy is alakulnak az értékeim...

Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Ágiboszi!

Amit írsz az jó lenne, ha közel azonos különbségekkel mérne, de ez 1x kicsit fölé mért aztán kicsit alá, majd nagyon fölé. Így nincs mihez viszonyítani.

Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Most látom, hogy nem ment el a tegnapelőtti levelem.
Fruktoz: gyümölcscukor, a feldologzásához inzulin szükséges, tehát ben kell számítani. A beszámítás módja pedig viszonylag egyszerű: az élelmi szerekben megadott szénhidrát tartalom megadásakor a szerzők beszámították. Ez egyrészt arra jó, hogy nem kell rajta gondokodni, másrészt jelzi azt is, hogy az élelmi szerek "CH-tartalma" nem elméleti, hanem jelentős részben gyakorlati skála.

A vénás vér cukortartalma elvileg mindíg alacsonyabb, mert az kihasználtabb vér, mint az "ujjbegyes", ezért, elvileg alacsonyabb. (elvileg azt jelenti: többnyre, de nem mindíg)
gyuri
Szeged
 
 


Gyuri, egy kérdésem lenne. 29. hétben vagyok, eddig jó vércukor értékekkel. Az előző terhességemnél az utolsó (33.hét) 75g terheléses cukor majdnem elérte a határértéket. Ha most elővigyázatosságból elkezdek diétázni, akkor előfordulhat, hogy "hozzászokik" a szervezetem a kevesebb CH-bevitelhez és a soron következő terhelés rosszabb lesz, mintha nem diétáztam volna? Vagy ez nem így működik?
Előre is köszi,
Csilla

Kép
Kép
callyee
 
 


Gyuri!
Ha kevesebb CH-t fogyasztok, mint amennyit kell az probléma lehet? Nem vagyok inzulinos és 150g-os diétán vagyok. A 25g és 20g étkezéssel nincs gond, azt be tudom tartani. Az ebéd és a vacsora viszont komoly fejtörést okoz, mivel nyersen nem tudom lemérni, főve meg már más az érték. Kb persze betartom és soha nem eszem többet. Rentgeteg halat és húst eszem zöldséggel és ezekben alig van CH viszont mindig agyalnom kell, hogy mit egyek rá, hogy meglegyen az 50CH. A legtöbb élelmiszerre nincs is ráírva, csak saccolni tudok, és sokszor nem is itthon eszem. Az ebédet meg nem tudom magammal vinni. Ezért inkább aláeszem. Szerintem van hogy 50 helyett csak 30-40 Ch-t fogyasztok. Ha ez nem lenne probléma sokkal könnyebb lenne betartani a helyes étkezést. Tudom hogy inzulinnal ez probléma lenne, de egyenlőre ott még nem tartok.
Előre is köszönöm a választ
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Callyee!
Majdnem azt jelent, hogy NEM. Diétázni nem árt, az bajt elvileg nem okoz, de minek?

Nyanya!
Nem értelek: amit nyersen mérsz az lesz főve is. Persze, hogy nem a megfőtt ételt kell lemérni, hanem az értékek a nyersanyagra vannak megadva! Az élemiszerekre (krumpli, rizs stb) persze, hogy nincs ráírva, erre való a tápanyagtáblázat, amit a könyvekben találsz.
Kétségtelen, hogy ha egy "diétás" nem eszi meg az előírt mennyiséget, az bajt nem okoz. Csak kellemetlen.
gyuri
Szeged
 
 


Nem igaz Kép 7 deka nyers tésztából 18-24 deka főtt tészta szokot lenni ( fajtája, főzési ideje válogatja ). Visszafelé számolni meg pont az intervallum miatt nem lehet pontosan Kép És ha mondjuk egy menza jellegű helyen eszik az ember, pláne nem lehet kikövetkeztetni, hogy mennyi CH lehet benne.

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Gyuri, köszönöm a választ. A diétát azért is kezdtem, mert már eddig is túl sokat híztam (köszönhetően az ünnepeknek és a magam mértéktelenségének...). Így meg ha közben esetleg mégis kiderül, hogy cukros vagyok (a családban van rá példa), akkor már tettem valamit az ügy érdekében.

Kép
Kép
callyee
 
 


Nyanya és Yndi,

anno nekünk úgy tanították, hogy nyersen kell lemérni az ételt, tehát kimérsz pl. 7 dkg tésztát, akkor az emlékeim szerint 49 gramm CH-t tartalmaz, főve meg hiába lesz több a súlya, a CH ugyanannyi benne. Ha nagyobb adagot főzöl, mert az egész családnak akarsz készíteni vmit, akkor lemérsz mondjuk 35 deka tésztát, megfőzöd, ennek az ötödét megeheted (ezt vagy szemre megsaccolod, ha nagyon pontos akarsz lenni, akkor leméred az egészet, a kapott súlyt elosztod öttel). Szerintem nem olyan bonyolult ez.
kathleen
 
 


Gyuri!
Köszönöm a választ, ez nagyon jó, hogy lehet kevesebb. Én még kellemetlennek se érzem, mert ha a megfelelő ételt választom akkor dugig eszem magam.
Táblázattal tisztában vagyok, nincs vele gondom, de ha elmegyek vendégségbe vagy útközben megállok valahol ebédelni nem fogják megmondani, hogy mennyi volt nyersen. Vagy ha a családnak főzök, tudom felezhetek, harmadolhatok, ötödölhetek, de az már akkor se pontos és türelmem sincs fözés után még számolgatni. És nyersen nem annyi a súlya mint főve, ezért ha nyersen nem mértem le, akkor már nem tudom a CH értéket, mert azok nyersen vannak megadva. Nem azokra az élelmiszerekre gondoltam, amiket felsoroltál. Nyílván amikre gondoltam, azok nincsenek a táblázatban. Mondjuk egy sajttal töltött pujka panírozva, vagy tonhal, stb. Én álltalában előre elkészített kevés macerát igénylő, félig kész kajákat veszek. Ezek egy részére ráírják, de nagyon kevésre és pl tonhalat vettem már 100g/11CH és 100g/14CH-val is, de a legtöbbre egyáltalán nincs ráírva. Vagy azért ennyire pontosnak nem is kell lenni?


Kathleen!
Köszi, matekból mindig jó voltam a türelmemmel van a gond, na meg a helyzet nem minig adott a számolásra, fent leírt példáim mutatják Kép
Életemben nem főztem annyit, mint most cukrosan.

Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Kriszta!

Hát megoldás, az van... Nyersen mérd le, az így kiszámított CH-értéket pedig vetítsd ki a kész kaja tömegére. Na, hogy érthetőbb legyek. Pl. hétvégén rakott kelkáposztát
csináltam, amit CH-ban számolni kellett belőle, igazából a rizs volt. 20 dkg rizs-150 g CH. Ennyiből lett az egész tepsi kaja. Csinálhatod úgy is, hogy leméred, pl 2500 g, akkor ebben van a 150 g CH, ha 50 g-ot akarsz enni, vagy a harmadát eszed (ránézésre, nyugodtan), vagy 2500/3 gramm kész kaját.
CH-értékek megadva: én nagyon sokáig csak olyan kajákat vettem, amire rá volt írva, pl. szilvásgombóc, szalmakrumpli, pizza, ezekből létezik olyan, amin meg van adva a CH-tartalom, ezeket a fajtákat (termékeket) vásároltam, és ettem. Amire nincs ráírva, vagy nem vettem, vagy igazából kísérleteztem vele...
Ebéd "idegenben": hát, ez úgy megy igazából, hogy vagy olyan helyen eszek, ahol van CH-táblázat (meki, Burger King pl.), illetve kétnapi hidegélelemmel indulok el otthonról. Ez utóbbi megoldás azért sem rossz, mert bármikor megállhatsz, megeheted a kajádat, nem kell keresgélned, hogy mindjárt dél, ugyan hol ehetnék már valamit.
Én pl. a kórházban sem ettem meg a kajámat, mert szerintem nem igazán annyi volt bene a CH, mint kellett volna, hanem a saját, kimért kajámat ettem, ha másként nem ment,a kis digitális mérlegemet varázsoltam elő.
Étterem: van jópár köret, amit egészen jól meg lehet saccolni, csak gyakorlás kell hozzá: rizs, szalmakrumpli, ha ezeket kb. eltalálod, ezekhez olyan kaját választhatsz, ami még belefér a köret mellett a CH-ba: pl. natúr szelet.

Szóval, minden megoldható, esetleg nagyobb szervezést igénywel, mint a normál hétköznapok.. (ld. bevásárlás, kaja-csomagolás).

Kitartás!
Ági
aszemenyei
 
 


Ági!
Köszi, de tényleg nem a számolással van gondom, illetve mégis, csak nem elméleti szinten. Szóval tudom hogy kell kiszámolni, de egyszerűen képtelen vagyok nap mint nap számolgatni méf fél éven keresztül. Szétszórt vagyok és szórakozott. Annó volt, hogy elfelejtettem ebédelni, ezt most nem engedhetem meg magamnak. Annyira kel koncentrálnom a kajaidőpontokra is, mivel elég rendszertelenül élek. Na meg tényleg sokszor útközben kajálok és még egy 20-25CH-s étkezést magammal viszek. De az ebédet???? És hogy melegítem? Ez számomra képtelenség. Nem is tudtam, hogy a Burger King-nek is van ch táblázata. Ez jó hír mert imádom. A mekiben szoktam kajálni. Ne nevess ki, de mi az a szalmakrumpli?

Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Kriszta!

Ha hazaérek, átküldöm a BK, meg a meki CH-táblázatát.
Szalmakrumpli: olajban sült hasábburgonya.
Ha az ebédet nem tudod megmelegíteni (pl. jövet-menet ilyen előfordulKép) vigyél szendvicset, amikor meg hazaérsz, vacsira egyél "meleget" - főtt kaját.
Időpontok: mindenhez lehet alkalmazkodni...tudod a történetemet. (Napi 8-szor, percre pontosan...ez is megoldható, úgy, hogy mellette melóztam, tanultam, vizsgáztam, ugyan kisfiam nem volt...)

Ági
aszemenyei
 
 


Ági!
Köszi, az nagyon jó lenne ha átküldenéd. Kép
Nem semmi, hogy miket kell betartanod és hát örökre, én meg itt panaszkodom. Kép Nekem csak napi 5 kaja, bár este 10-kor mindig megéhezem és 7-kor van az utolsó.
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Kriszta, megértem a gondod, én se főzicskéltem-méricskéltem annyit, mint mikor diétáznom kellett. Én még úgy könnyítettem a dolgon, hogy főtt ételként csináltam egy halom nagyon alacsony CH tartalmú zöldséget, hogy valami kajamennyiség is legyen a gyomromban, mellé hús natúran, a "kemény" CH tartalmúakat (rizs, tészta, nokedli, krumpli) meg leméricskéltem. Akkoriban elég gyakran volt köretként rakott krumpli, mivel sokkal laktatóbb, mint a sima burgonya, a CH-t meg csak a tejföl emeli meg benne egy kicsit.
kathleen
 
 


Kriszta!

Azért már nem ennyire rossz a helyzet!!! 1,5 hónapja használok inzulinpumpát, s azóta ezek az időbeli kötöttségek szinte teljesen eltűntek, bár ennek ellenére igyekszem rendszeres életet élni.

Este 10: nekem sokat segített a mikróban megolvasztott sajt, virsli főzve, sütve, ha szereted a tojás egy kis hagymával, majonézzel, vagy tejföllel összerakva. Bár igazság szerint én a végén már nagyon utáltam enni...KépKépKépKép

Ági
aszemenyei
 
 


Gyuri, közben eszembe jutott mégegy kérdés. A kisfiam születésekor a zárójelentésére diagnózisnak "hypoglycaemia, hypocalcaemia" volt írva. Ez mit jelent? Én akkor a 32. heti terheléses vizsgálat szerint 7,3-as értékkel nem voltam cukros, de azért diétáztam a szülésig. Miért lett mégis hypoglycaemia a diagnózis a babánál? Annyira nyúl voltam, örültem, hogy szabadultam a kórházból, meg sem néztem igazán a zárójelentést (amúgy sem értek belőle semmit). Csak annyi megjegyzés van még a papíron, hogy "kezdeti gypoglycaemiája rendeződött, hypocalcaemiáját kezeltük". Ezt hogy kell érteni?
Előre is köszönöm

Kép
Kép
callyee
 
 


Kathleen!
Valami hasonlót csinálok én is. Sok zöldség főleg brokkoli abban szinte nincs is meg halak és pipihusi. Rizst egyáltalán nem eszem, tésztát is csak elvétve, de inkább nem. A krumpliról nem tudok lemondani, de csak mértékkel csipegetem. Tejfölben egyébként nem sok van. Egy kis dobozban 4g az bőven belefér az 50g-os ebédbe. Azért a duplaadag mákosnudli hiányzik Kép

Ági!
Én is szoktam enni virslit sajttal mikróban elkészítve, tényleg isteni. Nem is rossz ötlet este 10-re beiktatom. Azt hiszem én sose jutok el odáig, hogy utáljak enni. Mindig is imádtam enni és nem azért mert éhes vagyok, csak az élvezet miatt.

Nem tudtok véletlen olyan kajáldákat a mekin és Burgeren kívül, ahol van CH tábla a kajákhoz. Mondjuk főzelékbár féle vagy valami normális kajálda, normális áron?

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Kriszta!

Este átküldtem. Megkaptad???

ÁgiKép
aszemenyei
 
 


Ági!
Megkaptam, köszi. Nagyon örülök a Burgeresnek, mert azt sajnos Mo-n még nem terjesztik.
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Kriszta,
próbáltad már a csicsókát? Nagyon hasonló a krumplihoz, kicsit édesebb, de 100 grammban kevesebb, mint 5gr CH van! (Itt találtam: http://www.csf.hu/index.phtml?rovat=cikk&ck=101 , a lap közepétől kicsit lejjebb egy táblázat). Ökopiacon szokott lenni, és nem is elszállt az ára, általában kétszáz forint kilója.
kathleen
 
 


Kathleen!
Még nem próbáltam, de finom lehet. Ki is próbálom, csak eddig azt hittem, hogy nagyon drága. Hol van ilyen ökopiac én sose járok ilyen helyen? Csak a nagy bevásárlóközpontokban szoktam vásárolni.
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Ági,
El tudnád küldeni nekem is a BK, meg a meki CH-táblázatát?
Előre is köszi.

Kriszta,
Futólag láttam egy cukorbetegeknek készült diétás tanácsadó könyvecskét, amiben benne volt több készétel CH tartalma (menzákon adott adagra számítva). Sajnos a címét nem tudom, de megpróbálom majd kideríteni (menü mintákkal, táplálékpiramissal). Egyébként több ismert cukros doki közreműködésével készült.

Maci
maci_2
 
 


Maci!
Arra a kis sárga füzetre gondolsz? "Diétás tanácsok cukorbetegeknek" Írta: Dr. Fövényi József, Kicsák Mariann, Székely Katalin
Tényleg jó kis füzet és nem is tudtam, hogy azok az ételminták menzákon számított adagra érvényesek, ezért eddig nem is tudtam mit kezdeni velük. Én a Fehérvári úton szereztem, mikor kalibráltattam a mérőmet.

Továbbítom neked Ági levelét a táblázatokkal

Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Maci!

Akkor remélem megkaptad Krisztától! Ha mégsem, akkor jelezz és átküldöm!

Ági
aszemenyei
 
 


Kriszta!

Az jutott eszembe, hogy nemrég láttam egy ételszállítós cég ajánlatát, a pontos nevére nem emlékszem, de nekik volt egy CH-szegény , vagy diétás menüsoruk, amihez megadták a CH-tartalmat. Olyan előre megrendelhető valamik voltak, mint a Foodexpressz kajái, házhozszállítással.
Ha érdekel, megkérdezem a barátnémat, ő szokott tőlük rendelni.

Ági
aszemenyei
 
 


Maci!
Még tegnap átküldtem

Ági!
Nem a www.gastroyal.hu-ra hondolsz? Azt én is néztem, lehet hogy majd kipróbálom.

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Callyee!
Az újszülöttkori hypoglycaemia, hypocalacaemia leggyakrabban koraszülötteknél és cukorbeteg anyák (nem igazán jól beállított) újszülöttjeinél fordul elő!
hypoglycaemia: alacsony vércukor, hypocalcaemia: alacsony vér kalcium szint
gyuri
Szeged
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?