Új privát üzeneted érkezett!

Lehet nem genny, csak sűrű "beragadt" tej ami miatt elzáródott, vagy nem tudom, a lényeg hogy kijött és egyből jött a tejci is a fejővel :)
ez a cucc a bimbómon maradt, de nem adtam oda Álminak :)

Mozza,
jó ez a kép :D

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Gratulálok Renynek!!!!!!
Annus!
Egyébként egy mondat a témához.Én is csak mosolyogtam a leírtakon.Viccesnek találtam. Tinunak gondja van velem,rengeteg mindenbe beleköt,amit leírok,ez tény.Miért azt nem tudom, de őszintén szólva hidegen is hagy.Ezen a fórumon,ha valaki kérdez,és ne adj Isten valaki rosszul válaszol az NEM ironikus reagálást kíván.Nyilván ezzel minden intelligens ember tisztában van. Az pedig, hogy ő nem ért egyet az én,vagy mint már olvastam nemegyszer(a legutóbb az apró betűs tápis megjegyzését) más véleményével, hozzászólásával, nem jelenti azt, hogy jobban is tudja, és joga van kritizálni. Amit egy könyv ír,az egy tény.Amit mi mondunk az pedig vélemény.Pont. Én is sok mindennel nem értek egyet, és ami a szívemen,az a számon ember vagyok, de ha leírom az ellenvéleményem,azzal igyekszem másokat nem megbántani. Elhiszem, hogy írásban nem úgy jönnek le a dolgok,mint szóban, de ez azért fórum, és nem személyes csevegőkör. Ennyit szerettem volna.
Én is bocsánat,ha valaki elolvasta rajtad kívül!!!!

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Sziasztok!

Reny,
hatalmas gratula nektek!!!

Huh, azt hittem ha meglesznek a gyerkőcök akkor kicsit lassul a topik de látom még mindíg megvan a pörgés :D

Velünk minden oké, de ez a hideg meleg váltakozás megviseli szegénykémet.Kemény éjszakánk volt.Az orrát óránként kellett szívni mert nem tudott aludni.Plussz én se tudtam mert folyton lestem hogy kap e rendesen levegőt.Apa meg aludt mint a tej.
Most is rohanok, mert keksztekercset akarok végre csinálni.Már egy hete készítem, de most aztán nekiállok ha törik ha szakad.

Tejcsi témához még annyit, hogy nálunk most ugrottak meg a gyakoribb szopizások.2,5 óránként eszik.Gondolom ez a fejlődési ugrás van a dologban ami 4.-6. hét közt van.A lényeg hogy ma reggel mértük és 3800 gramm volt, ami azt jelenti hogy keddi 3600 gramm óta szépen meghízott.Eszik mint a sáska.
:P

KépKép
harhaj
 
 

 
 

Eszter
szerintem nem genny volt, mert az nem hiszem, hogy jól esett volna a babádnak. A mellgyulladásnál, elzáródásnál is azt javasolják, hogy a gyerek cumizza ki rendesen azt a cicit. Szóval biztos ehető dolog jött ki belőle.

Kutyafüle
nem hiszem, hogy Tinunak gondja lenne veled. Meg egy percig se gondolja szerintem, hogy ahogy ő csinálja a követendő példa. Csak leírja mit gondol. És én birom is ezt. Miért baj, ha tök öszinte? Csomó mindent leír, amit én pl nem merek :-) Mert én nem akarok senkit megbántani, meg hasonló konfliktusokat gerjeszteni.... Ő meg olyan, hogy leírja, és szerintem kaptál már tőle sok jó tanácsot is...
pumuklii
 
 


Mozza
Szerintem rendben van Lili hízása. Kolos is hasonló méretekkel bír. 2990-vel született, 2770-vel hoztuk haza, 2 hét 2 naposan volt 3370 g.
pumuklii
 
 


Ébrenlét: nálunk harmadik napja a következő a rendszer: evés, majd a következő három órában 20 perc alvás (5 részletben), a többi ébrenlét... És persze ha nincs a manó kézben/ölben és nem dumálok hozzá folyamatosan, akkor bömbi, teli torokból. (nem hasfájós és nem éhes) :lol: :lol: Csajok, én a szülés óta ennyire fáradtnak még nem éreztem magam... :roll: :shock: Három napja nem jutok a házimunkához, de még lezuhanyozni is csak éjszaka tudok, amikor bealszik a csöppem... :shock: Most úgy várom a megrendelt játszószőnyeget, mint a megváltást, hátha az leköti az evések között legalább annyi időre, hogy el tudjak mosogatni, meg főzni valamit... :lol: :lol: Remélem az időjárás is bejátszik, mert szerintem még korai ennyi ébrenlét az ő korában...

Kép

Kép
zsüci
 
 


lányom egyedül elaludt a kiságyban vagy 5x raktam vissza a cumit a szájába most megyek én is alszom egyet, mert így semmihez sincs kedvem kezdek kimerülni, csak nem alszom olyan jól éjszaka mikor ő is mellettem van :)

Remélem sikeresebb leszek mint délelőtt :)

harhaj egyen csak, nekik ez a dolguk :)

kutyafüle én azt hittem össze vagyunk már annyira szokva, hogy itt minden gondunkat bajunkat és örömünket bánatunkat megoszthatjuk egymással

mi a különbség nálad a csevegés és a fórum között?

tapasztalatcsere soha sem árhat aztán mindenki úgy csinálja ahogy összejön és neki jó :), mindenki próbálkozik megtalálni a legjobb megoldásokat

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Bocsi, ez lemaradt: :oops: :oops:
ÓRIÁSI GRATULA RENY!!!!! A még kismamiknak pedig kitartás!

Kérlek csajok, ne essünk itt egymásnak... Ahány ember, annyi vélemény, tapasztalat és stílus. Van akinek az egyik bejön, a másik nem (biztos van, akit az én -szerencsére igen ritka :lol: - hozzászólásaim idegesítenek), és persze a második (harmadik, negyedik) babát szülő mamik kicsit másként látják / kezelik a dolgokat... Amúgy pedig abszolút osztom Pumukli véleményét!

Kép

Kép
zsüci
 
 


Na igen.De akkor miért ne lehetne megmondani Tinunak azt,hogy az is tök ok,ha valaki olvassa a könyveket és érdekli a téma.Valamiből ő is tanult,különben hogy lenne 3 diplomája.Gondolom nem kútfőből jött neki.
Szeretném ezt a témát lezárni mostmár.De azt nem értem én miért ne írhatnám le az én véleményemet a témáról.Mert urambocsá van.És lehet abban valami,amit írtam,ha nem egyedül én vagyok,aki így érzi.Ezen meg érdemes elgondolkodni.
De tényleg hagyjuk mostmár légyszi,mert ahogy írtam én viccesnek találtam a reagálását az általam írtakra,és ennyivel letudtam.

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Petrus, Panndi! Írtam privit szülésznővel kapcs.ban. (Apuci szerint sem neveket, sem képeket ide ne…)

Fabri! Nálunk az ÁEK-ban (volt MÁV) automatikusan megcsinálták -legalábbis papíron ez szerepel… : kopony- és hasi UH, BCG oltás, audiológiai szűrés, csípőszűrés, PKU szűrés. Ez utóbbi mellett az áll, hogy „folyamatban”… Tényleg, Panndi! Nálad is ez van? AZ eredményt postán küldik i? Nekem semmit nem mondtak…

Pingi! Nekem nincs a papíron, hogy ki szűrte a csípőt, csak az UH-vizsg.ot végző doki neve van a zárójel.ben... De nekem semmit nem mondtak, hogy bárhová is vinnem kéne…

Nekem holt laza a védőnő –tegnap jó nagy szél fújt, mikor jött, erre megkérdezte, hogy miért nem rakom ki ebben a jó időben... Hát, én is laza vagyok, de egy öreg dokibácsi annak idején azt mondta, hogy : „esőben kirakjuk, hagy’ nőjön, de szélben nem!” Most épp kint van –azért nem esik J

Tinu! Mi ketten vagyunk a nagy kötekedősek ;)
Pingi! Ugye nem veszed komolyan?!?!?!?!
Szerintem az lenne a durva, ha mindenki ugyanúgy gondolkodna. Akkor minek ülnénk itt?… ;)
szkitty
 
 


Én is inkább konfliktuskerülő vagyok, ezért is teccik nekem is, hogy Tinu megmondja amit gondol. És eszembe nem jutna az, hogy ezzel másokat meg akar bántani. Inkább az jut eszembe róla, hogy szeretne megmutatni egy másik oldalt, hogy hogyan lehet a lehető legkevesebb parával gyereke(ke)t nevelni éshogy nem kell állandóan a 'szakirodalmat' lesni, mert attól tutira beparázik az ember, hogy az ő gyereke miért nem ugyanazt csinálja, ami oda le van írva... És szerintem erre semmi szükség, van enélkül is elég bajunk (pl. fáradtság, meghogy nem haladunk semmire otthon -na dehát ez van...)

Jaj, de buta vagyok! Szeretettel gratulálok Renynek, nemhiába küldtük a +++++ energiákat!

Hú, Esztó én ilyen mellből ürülő sűrű cuccról még nem hallottam... Remélem minden helyreáll!

Lehet télleg valami front van, mert az én gyerekem ma még most aludt el igazán. Eddig lightos nyafi-kajcsi-vegyélfelanyavagyapa volt. :lol:
A sógornőm azt mondja, hogy a frontot nagyon megérzik.

Nemtom csajok, de tegnap eléggé fájt Marcinak a pocija és adtam neki 3 teáskanállal az én édeskömény teámból. Nem tudom, hogy ennek köszönhetően, vagy amúgy is elmúlt volna, de totál abbahagyta a sírást, volt egy nagy fürcsi-majd kajcsi és aztán reggelig aludt (persze 2 kajcsival)

Kép

Kép
adraci
 
 


Pumukli,
igazad van, akkor nem genny, csak nagyon arra hasonlított az állaga :)
de a lényeg hogy folyamatosan ürül hála a jó égnek.

Mi 3600g-mal jöttünk haza, itthon lementünk 3450-re ,tegnap meg 3880 volt Álmos. A védőnő megdicsérte, hogy nagyon szépen hízik és kerekedik.

Megkaptuk a beutalót a 6 hetes UH-ra, kérek is időpontot.

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Ez hihetetlen komolyan!!!!!!!Bemásolok ide egy idézetet egy pü-ből,mert látom vagy nem figyel senki arra,amit én írok,vagy nem értetek meg engem.
"Én a könyveket nem a nevelés célzatából olvasom,hanem a gondozáséból,de ezt nem tudtam még senkivel sem megértetni eddig.És ez annyira bánt. Nem láttam sosem azelőtt babát. Nem tudtam,hogy kell fürdetni, pelenkázni,stb.
És mi lett a sok olvasás eredménye:Anyukám hüledezett,mert egyből helyesen tettem mellre Rikit, jól pelenkáztam be, gyorsan és könnyen öltöztettem fel,és már tudtam,hogy nem kell teli engedni a kiskádat vízzel, és tudtam hogy tartsam benne a kicsit.És ez nem ösztön volt,mert sajnos nálam azok fejletlenek. Könyvből tudom milyen a hasfájós sírás, mi jelzi,ha éhség miatt sír.Milyen ha azért sír,mert fázik,vagy melege van.Ezekről gőzöm sem lenne,ha nem olvastam volna róluk. És ezek mellett a gondozási tanácsok mellett,ott vannak nevelési módszerek(amiket elolvastam ugyan-de semelyikkel nem tudtam 100%-ig azonosulni) és fejlődési leírások,amiben benne van(ott is kihangsúlyozva, hogy átlagról beszélünk) mennyi időt tölt ébren a baba, mennyit szokott sírni,stb. Ezek ismeretanyagok,amik megragadtak. Tágították a látóköröm. Én ettől többnek érzem magam. De nevelni nem tudnék könyvből.Hiszen nincsen két egyforma gyerek.És mi van,ha az enyém nem átlagos.Ennyi."

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Mozza!

Teljesen jó Lili hízása!!!!Mi most értük/érjük el a 4 kilót!3130gal hoztuk haza Izust,és ugye ő már 5 hetes lesz holnap!

Edua!
Sajnálom a söröd :lol:
Én most azzt vezettem be h napközben is a kiságyban alszik.Mert eddig nappal it aludt kinn a mózesben.De mivel ő szétveti a kezeit,lábait,így a kiságy kényelmesebb neki!Én meg rohangálok ki-be ha van vmi! :wink:

ja nekem is jön a védőnő!!!Felhívott h miről kell recept,mi fogyott el :wink:

Eszter!
Akkor nem lehet h az egy tejciszta volt?Na nem mintha tudnám hogy néz ki,Vagy egy tejrög,ha van ilyen :lol: :lol:

Zsüci!
Lesz ez jobb is!!!Elhiszem h fáradt vagy!!!Látod,éjjel ha 3-4 óránként kel Iza akkr én is hulla vagyok!Persze nappal nem érzem,csak köv este...

Én ma a konyhában tettem vettem.Már kész egytarhonyás étel,akkor esz túrós csusza,halas tészta,sül a sült csirke comb,ahhoz még köret kell és kész is vagyok!Hát hiába,5 napra kell kaját csinálnom,pontosabban 4.Az utolsó nap már itthon ebédel az uram! :wink:

Kutyafüle!
Olyan apróval írtál,majd ki gúvadt a szemem mire elolvastam
8) :lol: :lol:
Én nem is fűzök hozzá semmit,nem is rám tartozik!

annus11
 
 


Kitty: csak akkor értesítenek, ha rossz az eredmény, egyébként nem.

zsüci: nem akarlak elkeseríteni, de Zsófi kb három hónapos korától kb fél éves koráig nem aludt nappal, csak maximum fél órát, azt is séta közben. Igaz éjjel este nyolctól reggel hétig aludt, de akkoris fárasztó volt :roll:
Vendég
 


GRATULÁLOK A LEGÚJABB BABÁKNAK ÉS CSALÁDJUKNAK!!! :)

Ma leesett Boró köldökcsonkja. Pont egy hetesen. :)
Ilyen szupi éjszakánk még nem volt. Igaz, tegnap este 9-10h között egyfolytában enni akart –de már a fülén jött ki… Aztán bealudt, és reggel fél 6h-ig aludt. Majd szopizott egyet a nagyágyban, közöttünk –én bealudtam közben –így aludtunk egy 9h-ig… :)

Panndi! Nektek mikor lett kész az anyakönyvi kivonat? Olyan sz.., hogy addig semmit nem lehet intézni, pedig naaagyon kéne már pénz!!!

Adraci! A postaládában volt bedobva az eredeti TAJ kártya?!? Ez elég laza… Mostanában még az ajánlott leveleket sem kapjuk meg. Ezek szerint jó, ha ráállok a témára…
szkitty
 
 


Panndi! Köszi! Pü. átment?
szkitty
 
 


Kutyafüle! Én örülök neki, ha a könyvek elolvasása neked magabiztosságot ad! De úgy látom, hogy néha nem csak magabiztosságot ad, hanem ugyanazzal a lendülettel kérdéseket is felvet benned, hogy a te gyereked miért nem azt csinálja. Szerintem ezen ne idegesítsd magad!
De itt mindenki azt csinál, amit akar! :lol: úgyhogy én be is fejeztem ehhez a témához való hozzászólást... :D

Annus, küldjél nekem is abból a sok finomból! :wink: Én nem tudom mikor fogok eljutni odáig, hogy főzzek... :roll:

Kép

Kép
adraci
 
 


Kitty!

Hát szerintem is jobb elmenni a TAJ kártyáért!Néha én se kapok meg ajánlott levelet,küldeményt...persze csak akkor ha helyettesítik a postást.De elég durva mindenesetre...
A kórházban nem mondták h mikorra lesz kész az anyakönyvi kivonat?nekünk még ott mondták h 3 nap múlva lehet érte menni,aztán rögtön a lakcímkártya és úgy lehet a TAJ-t intézni.Pénz az nekünk is jól jönne már...de tuti h még hónapok :roll:

Panndi!
huuu,ne ijesztgess!Ez rosszul hangzik!Nappal hogy a fenébe csináltál bármit is :shock: Szerencse h Fruzsi nem ilyen :wink:

annus11
 
 


Adraci!

Na a kórházi koszt után minden vágyam egy jó kis hazai kaja volt!!! :lol: Szóval é hamar a pultmögé csapódtam! :wink:

annus11
 
 


Kitty: mi kértük, hogy küldjék el postán, nem volt sürgős, így kedden kaptunk meg mindent (anyakönyvi kivonat, lakcímkártya, TAJ). Privire elvileg válaszoltam is :)

Annus: sehogy, teljesen készen voltam pihenőszékben vittem magammal mindenhova, mert persze a kiságyban ordított :) Úgy teregettem, főztem, hogy ott ült, és közben szórakoztattam :)
Vendég
 


Annus, elhiszem! Marci du. 4-kor született, én este 7-kor már otthonról hozott sült kolbászt ettem... :lol:

Kitty! Igen, be volt dobva egy ajánlott levélben.
És ma érkezett meg az új az adókártyám is (bejelentettem a névváltozást) Mi van ezekkel a hivatalokkal? Csak nem elkezdtek dolgozni? :)

Nekünk a postás folyton bedob értesítőket, akkor is, amikor itthon vagyok. Ha lusta feljönni ok, de legalább csengessen! Jól be is panaszoltam a postán!

Panndi! És napközben mégis mit csinált Zsófi? Feküdt szépen és nézelődött? :lol:

Kép

Kép
adraci
 
 


Majával se volt könnyű, 20 perceket aludt. Nagy mázli, hogy Kolos jó fiú (persze még ezt se akarom elkiabálni). JObb ilyen sorrendben, nem Panndi? Ha Kolos lenne olyan, mint Maja volt, most nagy gondban lennék.
pumuklii
 
 


Reny!Tiszta szívből gratulálok!!Ügyesek voltatok!
Hanna ma már másodjára csak 2 ciciből lakott jól.Eddig 1 is elég volt.
Lehet be kéne szereznem mumusnak egy doboz tápszert.De milyet?Ti melyiket adjátok a babáknak?Van ezeken támogatás még?Ki kell íratni?Grétivel csak valameddig volt támogatás,aztán dm.ben vettük.
Ébrenlét:Hanna is van olyan hogy 2 szopi között fenn van.Ez szerintem nem baj,végülis egyre többet lesznek fenn
Hízás:2250gr-al születtünk.1 hetesen 2350-gral jöttünk haza.3 hetes 5 naposan volt 3100gr.Elég jól hízik,de eszik is rendesen.
Mozza nagyon édi a lánykád!
Megyek iszom egy kis sört,remélem segít.Az a baj,hogy Grétinél így kezdődött az egész mikor elment a tejem :(
Esztó örülök hogy jobban vagy.
Puszi

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Anita!
Próbálj ki mindent!Persze ne egyszerre!!!És akkor hátha lesz még tejed!!!Kitartás!Nekem is kb 2 napig mindkét cicit kiszívta...aztán most megint ömlik....és elég 1.
Tápszer:én azt hiszem h ki kell iratni,meg mintha a DMben nem lehetne azt kapni amit ilyen piciknek szoktak vagy vmi ilyesmi...szerintem kérdezd meg a védőnőt.

annus11
 
 


LÁnyok, miközben itt kitört a "világháború", amit csak most olvastam, előtte én már döntöttem, hogy elköszönök tőletek. Belátom, hogy jelenlegi hormonális és napi 6 órás alvás miatti állapotom nem teszi lehetővé, hogy hipertürelmes legyek és olyan diplomatikus és szépszavú, mint Annusunk és Dóri. :) (Pedig még a felét se írtam le annak, amit gondolok. :lol: :wink: ) Itthon is elég hárpia vagyok mostanában, nagyjából mindenen felidegelem magam. És még ha olyan dolgok is piszkálnak, amik amúgy is piszkálnának alapállapotban, nem biztos, hogy helyes módon teszem ezt közzé. Ilyen módon aztán nincs értelme sem magamat hergelni, sem titeket (legalábbis egyeseket).
ANnus kedves, próbáltam magam törölni a blogból, de fogalmam sincs, hogyan kellene. Megteszed nekem, hogy kitörölsz? Ha már itt nem nyilvánulok meg, ott sem lennék tag, nem lenne fair. A szüléssztorikat már töröltem.
Nagyon sajnálom, hogy azokat, akiket megkedveltem, nem tudom majd nyomon követni, talán majd ha kicsit kevésbé leszek hormonos, akkor néha visszanézek képeket nézegetni. AMúgy meg bárki megtalálhat engem priviben, és a telszámomat sem töröltem a blogból.

Kép
Kép
tinu
 
 


Megint nem tudtam aludni, csak fekszek és jár az agyam és nézem az órát :(, nem erre vagyok én beprogramozva, és nagy idegességemben megettem egy zacsi csokis nápolyit :), lehet tényleg vitaminhiányom is van a gyümiket egyáltalán nem kívánom, holnap veszek újra gravidát, szülés után kb 2 hétig szedtem, csak elfogyot :)

Nekünk a taj kártya ajánlottan jött 2 hetes volt Lara, a postás felhozta és alá kellett írni :)
adraci itt a kaputelefonon felszól, mielőtt felmászna hozzánk a 4.-re :)

kutyafüle valaki kérdez, valaki olvas :), valaki meg ráérez :), én mindegyiket próbáltam, de pl terhesség alatt nagyon kiakadtam az olvasástól, ezért most már nem teszem :)

panndi ha nekem sem alszik el, akkor én is belerakom a pihiszékbe, kicseréltük az elemet és rázatom a fenekét :)

Lányok nem mindig lesz ez, hogy ennyit alszanak, pár hónapos koruktól egyre többet lesznek fenn és jó ha napi 3x alszanak majd 2-3 órákat :), Édua 1x aludt aztán este 10-ig fenn volt :)

Lara szombat óta nyűgösebb, azóta kétnaponta kakil és szenved tőle, és nem tudom miért, de éjszakára és hajnalra időzíti, én meg kómásan teszem tisztába :)
Eddig semmit nem adtam neki, se tea, se infacol stb, nem hasfájós, csak érzékeny kicsit :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Anita a sör jót tesz :)
Tápszert férjem a gyógyszertárból vette Beba HA Start Aktív 2700,-Ft volt, 2 zacsi van benne az egyik már a kukába való :)

tinu mindenkinél jelen vannak a hormonok, a családdal én már kezdek megértő lenni :), csak ez a nemalvás készít lassan ki :(

szopival már én sem adok tanácsot, hiszen én is elszúrtam, hiába próbáltam mindent Éduával mégsincs sok tapasztalatom, vannak nálam ügyesebbek, akiknek elsőre sikerül, de megtanultam elfogadni a dolgokat, és ti is sokat segítettetek ebben :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Tinu
tudtam, hogy ez fog jönni. Én sajnálnám. Elég komoly elhatározásnak tűnik, ha már törölted a dolgaidat. Aludj rá még egyet!

Én most ilyenek sütésére is ráérek:
Kép
pumuklii
 
 


Édua,épp sörözök! :lol:
Bízom benne hogy csak a fáradság és némi ideg.Az egyik az hogy csak kb beképzelem hogy sárga,de már lehet nem is.a másik hogy az eredményét nem küldték.Ma felhívtam a kórházat és közlik hogy rég itt kéne lennie,lehet elkallódott.Köszi.ezzel nem megyek sokra.Bár az az érték tuti jó,mert mondta a dokinő akkor hogy nem lesz gond.Már lehet ezért is látom sárgának mert izgulok?Mindegy,
a másik amin tegnap kiakadtam,sőt örjöngtem....Anyóséknak 2 napig ment a hasuk meg hánytak,olyan szinten hogy nem tudtak fel sem kelni hogy dokihoz menjenek.Erre tegnap eljöttek,holott azelőtt este még fetrengett.komolyan nem sok esze van.4 hetes gyerekre ilyen vírust hozni.És mikor férjem mondta neki hogy ne jöjjön,annyit mondottt bezabáltak.Na persze.Én mérgemben kivittem a kicsiket,padig szél fújt,meg hűvös volt.Gondoltam akkor nem ül be,mert ugye közvetlen fürdés előtt nem szellőztethetek mert kimegy a meleg.Erre tessék,beült,mi meg kinn.Férjem kajált éds azért ment be.
Ők ilyenek és mindig ez lesz.Meg mindig fürdésre jön,de csak kerülgetni kell.Bocs hogy kifakadtam,de már sok volt.Tudnék még mesélni,de minek.Csak az idegesít,hogy tűrnöm kell,pedig soha nem segít semmit.Sőt még látogatni sem volt,még egy tál ételt sem hozna pedig ilyenkor szoktak.
Mégegyszer bocs hogy rátok zúdítottam mindent.
Közben hulla vok,egésznap 3-an vagyunk meg plusz a háztartás.Már fáradok nagyon.Megyek is vasalok.

Tinu én sajnálnám ha nem írnál többet.

Szép napot!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Anita, hát jó sok esze van az anyósodnak! :? Ha úgysem segít nektek semmit és nem lehet rá számítani (meg amúgy is...) miért nem lehet neki megmondani, hogy tegnap még beteg volt és ne jöjjön??? Meg ha jön (persze nem betegen) akkor ne fürdetéskor.

Komolyan egy darab semmit sem hozott a Hannának, még egy kaját, egy sütit sem? :evil: Megáll az ész...

Na szerencsére nekünk nincsenek ilyen idióta rokonaink. Apa meg a felesége nekem kicsit furcsa, de nem szélsőségesek. Az nem kérdés, hogy hoztak ajándékot Marcinak, meg is kérdezték, hogy mire lenne szükség. Mondjuk kaját nem hoztak, pedig jól jött volna -éhenkórászéknál mindig jól jön :lol:
De szerencsére van egy baromi segítőkész anyósom (ő az Isten áldása), meg alapvetően az anyukám is jó fej, úgyhogy nem panaszkodhatok.

Viszont az ismerősök kezdenek kiakasztani, hogy mikor jöhetnek már látogatni... Szerintetek?

Kép

Kép
adraci
 
 


Sziasztok!

Reny-nek nagyon sok boldogságot, ügyesek voltatok!!

Sajnos nem tudok visszaolvani, ne haragudjatok, hogy nem reagálok most a beszélgetésekre.
A segítségeteket kérném, hátha van aki okosabb nálam, már nem tudom mitévő legyek, hátha vkinek van ötlete, bármire vevő vagyok már.. :cry:
Kb. 1 hete 3 órát ha alszom 1 nap alatt (a kórázban dettó), itthon babuka éjszaka nem nagyon alszik, sőt, semennyire. délutáni- esti kifárasztás nem nagyon jön be, hassimi, beszélés hozzá, ének, zenélő forgó, babusgatás, hordozóban mászkálás, ringatás, sírni hagyás, cumi semmi, csak a cicre nyugszik be, de azon sem alszik, csak nyamnyog rajta (már 1 óra után fáj), néha szivattyúzza (amitól hasfájós lehet, mert a tej megemésztéséhez kell kb. 1- másfél óra) aludni nem alszik el rajta, csak lóg. Nem sajnáltatni szeretném magam, de idegileg már totál ko-k vagyunk, ez a jó esetben napi 3 óra alvás teljesen kikészít. félek, hogy a tejem is kevesebb lesz.
Nappal még úgy ahogy alszik, de nem mindig.
Anyum napközben jön segíteni szerencsére.
Szóval ha bárkinek bármiylen ötlete, tanácsa van, azt nagyon megköszönném!!

emese1979
 
 


Na jó!
akkor én mint higgadt ember teszek pontot az ügy végére!
A hormontúltengéssel küzdők pihizzenek,aztán ha minden oké jöjjenek vissza közénk!!! :lol: :lol: Blogból nem is értem mért kellett törölni a dolgokat,de ez a te döntésed Tinu...
Azért remélem felnőtt módjára sikerül túlleni az ilyen dolgokon...
Persze ez megint az én extra "higgadtságom"ból ered,de én annyira boldog vagyok a pici lányommal,hogy még egy világháború se tudna ebből kizökkenteni :wink:


Anita!
huu,az azért durva!Hogy vki mindegy milyen okból volt szarul,de elmegy így látogatni.... :roll:


Pumukli!
:lol: :lol: Én megint a fini kalácson gondolkozom...úgyis egyedül leszek,megérdemlek egy kis finomságot,ugye :oops: :lol:


Edua!

És min idegeskedsz?Vagy mért lesed az órát?A szopi miatt??
Azt gondoltam h nem fog 10 évesen is ennyit aludni...na de mikor már tud is csinálni vmit azon kívül h sír vagy csak nézelődik,akkor már jobb lesz,nem???Vagyez csak tévhit A RÉSZEMRŐL?

annus11
 
 


Adraci!
Mi túlestünk a látogatókon az első 3 hétbe...most jobb is így!Legalább nem zavarnak,akkor meg mindegy volt :wink:

Emese!
Másfajta cumit nem próbáltál még?Lehet h az a fajta nem tetszik neki.Amúgy észrevetted esetleg rajta h fáj a hasa?Lehet h vmit be kéne vetni...Te meg pihenj ha ő is alszik!!!Illetve ha van segítséged is akkor pláne!Ha te is üde leszel,akkor lehet a baba is nyugodtabb lesz!Enni eszik amúgy eleget?Vagy lehet h többet is mint kéne?Próbáld vhogy megfejteni h mi lehet a baj...és azt kiküszöblni :wink: És kitartás!!!!

annus11
 
 


Annus,
2féle cumit már próbáltunk, meg Infactolt is...
enni nem tudom mennyit eszik, de mindig vigyorog mikor leszáll a ciciről, sztm pont jó mennyiséget. A baj az éjszakákkal van, mert semmit nem alszik 8mondjuk ma is nagyon hisztis, de inkább nappal mint éjjel)
Köszi az ötleteket!!

emese1979
 
 


Emese, ez az alvásmegvonás nekem is nagyon rossz volt kezdetben, szerintem valamelyest hozzá lehet szokni (mondjuk a 3 óra télleg kevés)
Meg kell próbálnod aludni napközben!
A du-esti kifárasztást pedig ne add fel! Ha kitartó vagy, egy idő után megszokja, hogy most a fárasztós rész van, utána egy nagy fürcsi-nagy kaja és alváááás! (Ugye, Dóri? :wink: )

Tudom, nem mondtam nagy okosságot, de ezt az első időszakot egyszerűen túl kell élni. Még nagyon picik. Ha kicsit nagyobbak lesznek, minden könnyebb lesz!

Kép

Kép
adraci
 
 


Én ezt nem bíííííííííííírom tovább... :? :cry: :? :cry:

Az előbb már komolyan együtt bömböltem a gyerkőccel. Fogalmam sincs mi baja, ez nagyon dühít!!!

Panndi, hát ezek szerint alvásügyben nem túl jók a kilátások... :) :) De tudjátok, nem az a gond, hogy nem (vagy csak keveset) alszik, hanem az, hogy amikor ébren van, akkor csak sír. Felveszem, ringatom, rázom, etetem, szórakoztatom - minden max. csak 10 percre köti le, aztán rázendít. A hasfájásra egyszerű lenne ráfogni, de nem vettem észre rajta a jeleit (lábfelhúzás, nincs büfi/puki/kaki, erőlködés). Tanácstalan vagyok!

Tinu, azért aludj még a dologra egyet! Nekem nagyon hiányoznál! :cry:

Kép

Kép
zsüci
 
 


annus csak azért lesem, hogy mennyi időm van aludni :), de nem jön össze :(

emese Larának sem mindegy melyik cumit adom a szájába, csak a várandós csomagban lévő kék jó neki :)

anita hű nem semmi anyósod van, nem gondolkozik a drága :(, nekem anyósom ha kérjük főz ránk, ha nem magától semmit nem csinál :)

anyámékkal nem tartjuk a kapcsolatot

adraci látogatók, eddig egy család jött, mások csak ígérték, mindegy egyszer jönni fognak, lehet majd mikor féléves lesz Lara :)

tinu nagyon elhatároztad magad :(

kutyafüle neked is nyugi, Riki a lényeg :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


pumukli: jobb ez a sorrend, bizony :)

Hogy Zsófi mit csinált nappal? Sétáltunk, boltba mentünk, sokat játszottunk lenn a szőnyegen, nézelődött, stb :)

A vitátokra nem tudok mit mondani, szerintem mindenki fáradt, keveset alszik, stb.

Megyek kávét főzni :arrow:
Vendég
 


Sziasztok, sajnos cak az uccsó 2 oldalt volt időm visszaolvasni, ilyen még sosem fordult elő.... :(

Reny! Gratulálok!!!!!!

Úgy látom a tábliból, hogy Ági és Anikó babái is megvannak, Nektek is minden jót a babákhoz!!!

Tinu, én is annyira tudtam, hogy ez fog jönni, és nagyon nagyon sajnálom!! Én még a türelmetlen hozzászólásaidat is nagyon szerettem!! Azrt ha rendbe jönnek a dolgaid otthon, beáll a rend és nyugodtabb leszel, visszavárlak!

Az én mellem is begyulladt, lázam még nem volt, de egy öklömnyi csomó lett benne ma éjszaka, borogatom, fejem, gyerek cicizi minden irányból, de egyelőre semmi. Amúgy sincs sok tejem, még mindig nem hízta vissza a születési súlyát, még mindig sárga (védőnő, doki szerint nincs ok az aggodalomra - köszi), ezért mától minden 2. etetésnél rákényszerülök a tápszerre. :cry: A barátnőm vigasztal, hogy neki ugyanez volt, de nincs minden veszve, ő 3 hétig pótolt tápszerrel, utána visszaállt az anyatej.

Anita, nekem Gyöngynél bevált a Nestlé BEBA Start Aktív, 1 doboz 2100 Ft, most is azt írattam, amúgy recept nélkül is lehet már kapni, de akkor 2600 Ft körül van.

Ildi, Te 3 óránként 32 percet fejsz? Én is kipróbáltam ezt a módszert, de az 5 percesek után már csak cseppek jöttek le, 3-3 és 1-1 alatt szinte semmi nem jött már le.

Millió kérdésem lenne, de muszáj meginnom egy kávét, mert nagyon fáradt vagyok. Mi lesz velem jövőhéttől ha hazamegy a nagynéném??? :roll:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.05.28 15:20-kor.
Vendég
 


Panndi, Te is kávé??? :lol: Akkor gondolok Rád ha iszom, olyan, mintha együtt kávéznánk!!! :lol:
Vendég
 


anita estére mindenkinek kevesebb a tej én látom is mennyivel, mert ma pont 3 óránként fejtem és mindig ugyanannyi ideig reggel 190, utána 160 most 140 jött le :)

én tudom mitől alszik a kezemben :) 120 ml tejcsitől :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Én is csatlakozok a kávézókhoz! Kolost nem izgatja, így iszok napi egyet továbbra is.
pumuklii
 
 


Böbi igen így fejek és közben váltogatom a kéztartásomat mindig máshol nyomom picit a cicit, de legtöbbször a bimbóudvar környékén

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Zsüci!
Hát fogalmam nincs mi lehet a baj....Mondanám h a front,na de azóta is...vagy a szél :lol: Kitartás!!!Esetleg ha hazajön az urad add egy picit a kezébe hátha ott megnyugszik,közben meg te is megnyugszol.Mikor Izus a pocija miatt sírt,én is majdnem sítam vele...úgy sajnáltam.Apukája át is vette,bár ő néha jobban aggódik mint én! :shock:

Micsoda kávés banda 8) :lol: Én reggel egy negyed adagot tettem a tejembe :wink: :lol: Azóta is pörgök ezerrel!

annus11
 
 


Böbi: :lol:
Meg sem mondom, nekem ez hányadik :roll:
Vendég
 


Panndi, nekem a 2. Egy már nem elég....

Zsüci, Gyöngy és Maja is iyen volt. Kólika, nem egyenlő a hasfájással. Bármit csinálsz, sír. Ez akkor igaz rátok, ha főleg délután, este jelentkezik. Ha ez van, 3 hónapos korára megszűnik, de addig ha a fejed tetejénpörögsz, akkor is sírni fog.... :(

Ildi, Én egész nap összesen nem tudok 100-nál többet lefejni. 3 óra alatt van 2 szopi, aztán egyet kihagyok, akkor fejek.
Vendég
 


Tinu: sajnálom. Nem akartam ezt, én is baromi érzékeny vagyok mostanság. :(

Kávé: attól nem lesz túl éber a baba? Én nem merek inni, pedig néha csodákat tudna tenni velem.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


Annus,
én se tudom milyen az a tejciszta.de ez a sűrű izé folyamatosan ürül és ilyenkor még jobban megindul a tej.

Tinu,
én is sajnálnám ha mennél... :?

Böbi,
masszírozd ezerrel. én nagyon szarul voltam a láztól meg a totál gyulladt mellemtől.

hmmm kávé :)

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Képzeljétek nekünk bevált, hogy a látogatóktól pelust kérünk, eddig kaptunk 4 nagy, 3 kis csomag pelenkát és 8 popsitörlőt. Lanna már mondanom kell, hogy ne a legkisebb méretet hozzák, mert nem fog elfogyni mire kinövi.
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: