Új privát üzeneted érkezett!

Nekem a Bepanthen Plust ajánlották a cicisebre a másik topikban. De azt le kell mosni szopi előtt!

Gratula, Trixi, a nagyfiúhoz!!!

Szofi: neked nem mondták a kórházban (nekünk igen), hogy ha éjjel van fenn a gyerek és nappal alszik, az teljesen normális? :lol: Éjjel termelődik a tejtermelő valamicsoda és állítólag azért hajlamosabbak inkább akkor szopizni a babák. Mondjuk szerintem ez se általánosan igaz minden babára, de nem Csanád az első a történelemben, hogy így műxik. :wink: Mi lenne, ha te is aludnál napközben vele?
Szerintem a légzésfigyelő a sz@r! Észrevetted volna, ha a gyerek nem lélegzik és azért riaszt be...
NE kezdd már te is ezt a hány milit kell szopnia a gyereknek parát! :roll: Tudod, hogy relax és Csanád szólni fog, ha éhes, vagy nem kerek a világ.

Kép
Kép
tinu
 
 


Tinu,
attól Neked rendbe jött? mert azzal is kenem,de semmi :(

én se parázok ezen a mennyit eszik dolgon, úgyis visítana, ha nem lenne elég :)

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


haho

Rota ellen en nem adatom be, oltassal is elkapjak sajnos...

legzesfigyelo nekunk is folytoon riszt, lemaszik a gyerek... a lanygyerek :)
Vendég
 

 
 

zsüci, a konduktor Zsófinál még a kürházban szólt, hogy mi van, és most Fruzsinál emiatt tűnt fel, amúgy nekem sem jutott volna eszembe megnézetni :roll:
Vendég
 


Esztó!
Cicisebre a tuti: Nekem semmilyen krém nem jött be! Ami viszont 2 nap alatt rendbehozta: anyatejjel, vagy babanyállal bekenni minden szopi után és fény! (napfény, én egy arcszoli elé ültem le napoztatni a cicit és eszm. hamar begyógyult!)

Kép
mozza
 
 


Totál elegem van a mérlegünkből!!!!!
Bakker, 3szor tettem rá, hogy megnézzem mennyit evett: 1szer: 80, majd 35, majd 55...na most baromira nem mindegy melyik a jó! :x :x :x

Kép
mozza
 
 


Nem bírom ki, teszek pár képet Liliről:
Kép Na, ezért riaszt be a légzésfigyelő.... Kép Pocisimi a nagyitól Kép Figyel

Kép
mozza
 
 


Mozza,
azt is kiprobáltam. na de mindjárt kirakom a napra :)

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


A mérlegek már csak ilyenek... Nekünk is érdekes dolgokat produkál. De mostmár lassan ezdek nem félni, mert mndjárt 1 hónaposak leszünk, csak nem hal már éhen... :)

Esztó, grat. a tüneményhez!

Annus, nagyon aranyosak apa és lánya! :)

Trixi, szeretettel gratulálunk! Isten éltessen benneteket! Feltűnt, hogy eltűntél, de azért reméltem, hogy sikerül az oviba elmenni. Végül nem jött össze, ugye?

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Nagyon jók a képek, Mozza! :)

Esztó, vlsz. most könnyebben gyógyul a cicim, mint Samuval, mert nem is került olyan állapotba. DE: van egy olyan cucc, amit patikusok tudnak összeállítani. Bibmbóvédó krém. Fogalmam sincs, hogy hívják, vagy lehet-e még vhol csináltatni, de leírásuk mindenképp van róla nekik, sztem rá lehet kérdzni, hogy megcsinálják-e. NAGYON jó, az egyetlen, ami használt Samuval. És nagyon finoman hűsített is. Igaz, le kell mosni szopi előtt, de mégis, ha a Bepanthen nem használt, akkor ezt ajánlom!

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Szofi! Kitartás! Nemsokára minden sokkal jobb lesz. Ha az első időszak nehéz is, hamar megoldódnak a gondok!

Az első napokban meg az 50 teljesen szupi. :) Ne aggódj! :wink:

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Trixi
Gratula! Szép nagy baba!

Én cicisebre anyatej, szellőztetés, meg sima bepanthen-t raktam. Hamar begyógyult.

Mozza
nem semmi, már így keresztbe tud fordulni!
pumuklii
 
 


Köszi csajok, próbálkozom tovább.

Mozza,
tényleg nem semmi ahogy keresztbe fordul.
Édes :)

Trixi,
gratula!

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Trici, gratulálok Isteni hozta a pici babát!! Sok sok tejcit és jó egészséget nektek!:)

Tinu,
Egyre jobban hajlok arra, hogy igény szerint etessem Marcit... már ha azt jeletni, amit én gondolok... röviden le tudád írni? Mikor, mennyi ideig és hol? (Pl vásárlás közben hogyan? És kell bármikor is kelteni? És honnan tudod, hogy nem azért reklamál, mert csak komfortszpoizhi akar, vagy mert éhes?

Szofi,
kitartáááás! :)
Neknk még nem risztott a légzésfigyelő, de nem is tudom hogy van beállítva.. azt tudom, hogy ha kivesszük a babót, kb 20 mp múlva riaszt, hogy nincs benne lélegző baba...

Lányok, a laktoherb teát meddig isszátok? Kicsit drága ahhoz, hogy folyamatosan azt igyam napi 6filtert... ez inkább nem csak a tej beindításához kell?
vanni
 
 


Vanni
vegyél dm-s szoptatósteát (bio), az csak 399 ft. Szerintem folyamatosan lehet inni, nem csak a beindításhoz kell.

Maját én is igény szerint szoptattam, egy idő után beállt, hogy 2 óránként kellett neki kb. Nem volt soha, hogy vásárlás közben kellett volna neki, de autóba többször is kapott.
Kolost is úgy szoptatom, ahogy neki kell. De ő sokkal nyugisabb baba és a nagy átlagban 2-3 óránként kell neki. De ha sír és sehogy se tudom megnyugtatni, akkor kap akár 1-1,5 óra után. Ilyen nem sok volt szerencsére.
pumuklii
 
 


Na szépen eltűnt amit írtam.Megpróbálom újra.

Trixi,
gratulálok a picihez!

Szofi,
ne aggódj.Én eleinte mértem étkezések után , hogy mennyit eszik aztán már csak este, fürdés után mértem, hogy mégis mennyit hízogat.Most meg már csak 3-4 naponta.Szerintem ha rendesen hízogat akkor nincs gond, egyszer többet eszik másszor kevesebbet.

Cici,
nekem nincs gondom velük, néha eléggé kiszívja őket, olyankor szoktam a popsikenőcsével bekenni(Bepanthen).Biztos van rá valami krém meg idővel biztos meggyógyul.

Hasfájás,
nálunk csak hajnalban sírdogál meg néha napközben.Mi teáztattuk de most átálltunk Infacolra és nem tudom hogy miért,de mintha jobban fájna neki.Na majd meglátjuk.

Szoptatás,
nekem egyszer több egyszer kevesebb tejem van pedig próbálom 2,5-3 óránként etetni,de nem nagyon állt be.A tejszaporító tea beválik, legalábbis nekem.

Na megyek alszok egy kicsit.

KépKép
harhaj
 
 


A forgolódásról jut eszembe. Tegnap bementem este a szobába, erre látom, hogy a hasra letett gyerekem (mármint Csongor) a hátán fekszik. :lol:

Vanni: részemről az igény szerinti szopi nemcsak Csongor igényét jelenti, hanem az enyémet is. :wink: Ha Csongor felébred, utána mindig megszoptatom. Ha épp egy nagyobb alvás után van, akkor általában nem alszik be utána. Ilyenkor leteszem a ágyába, nézelődik. Mikor már károgni kezd, akkor felveszem, vagy felveszi az uram. Ha már nagyon nyugtalan, nem tud sehogy se elaludni (általában nem tud magától), akkor megszoptatom. Van, hogy elalszik rendesen, van, hogy utána pár perccel megint károgás van. Akkor ha ráérek, akkor megint megszoptatom, ha épp valamiben vagyok, akkor a hátára teszem, hogy nézelődjön még egy kicsit. Ez megy addig, míg el nem alszik. Láthatod, hogy gyakorlatilag az van, hogy ha már nem tudunk vele mit kezdeni, mert semmi sem jó neki, akkor mellre teszem. Ez a szopi aztán micsoda? Éhes? Komfortszopi? Alváshoz kell neki? Ki tudja? De őszintén szólva nem is érdekel. Ez jelenti azt, hogy az én igényem is, mert ez marha kényelmes, nem kell szórakoztatni, járkálni vele, hallgatni, hogy bömböl. Mivel nem hasfájós, és mindig elfogadja a cicit, ezért nincs is gond. Egyelőre ez a szisztéma. Biztos, lesz ez máshogy is. Nyilván ha el kell majd menjünk itthonról gyakrabban, akkor valahogy módosítani kell, átgondolni. EZért lett bevetve pár napja a cumi, mert a sétánál azt tömködöm a szájába, ha nyugtalan lesz. Az a helyzet, hogy nem alszik be túl mélyen séta közben. Mivel nem tudok vele folyton mozgásban lenni (mint anno TÜcivel), mindig felébred. Ő is azt igényelné, hogy folyamatosan toljam. De Tüci miatt mindig meg kell állni, le kell parkolni, ezért általában csak szendergés van, amiből sokszor felébred CSongor és akkor jön a cumi. Ha már az sem működik, akkor kivesszük a kocsiból. Olyan volt már, mikor súlymérésre vittem, hogy nagyon belelovalta magát a bőgésbe, és megszoptattam a váróban. Volt ott pasi, de rohadtul nem érdekelt. CSongor sírt, én meg meg akartam szoptatni. Nincs olyan nagy mellem, olyan sok minden nem látszik ki belőle szopis melltartóból.

Most mennem kell, Tücinek fogat kell mosnom.

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok!
Az infacol be vállt, aludtunk az éjjel. :lol: Remélem ma is fogunk.
Ma anyumék voltunk,Hanna nagyon jó baba volt.Gréti is,csak ő pancsolt!Meg cicával játszott,videó is van róla,majd elhozom és felrakom valahova.
Tinu,nálunk is ez van,hogy szopi nélkül nem mindig tud elaludni.Én is ha nagyon nyafizik már,adom neki a cicit.Utcán meg a cumit.Ő kint alszik,ha már totál bealudt nem kell tolni a feneke alatt a kocsit,így tudok Grétivel homokozni is.
Trixi gratulálok!
Megyek aludni,holnap jövök!Szép álmokat!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Esztó sok boldog névnapot!
Puszi

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Esztó: én csak kétszer kentem be Bepanthen plusszal a cicim, mert mindig elfelejtettem lemosni. :oops: Inkább nem használtam. Az Aventes krémmel is mindig elfelejtettem bekenni. Szóval leginkább a bimbóvédő miatt gyógyult be.

Vanni: még azt akartam írni, hogy nekem fogalmam sincs, hogy hány óránként szopik, meg mennyi ideig. Sose nézek az órára. Van, hogy órákat átalszik Csongi, de nem tartom számon, hogy mennyit alszik. (Ja, persze, hogy nem keltem fel csak az evés miatt. Olyan volt, hogy felkeltettem, mert már fürdetni akartam, vagy mert sétálni mentünk Tücivel és nem várhattam akármeddig.) Nekem ez adja a szabadságot, most annyira szabadnak érzem magam, nem érdekelnek a "szabályok", kötöttségek. Először érzem magam elég magabiztosnak ahhoz, hogy ki tudjak zárni minden külső elvárást és csak a magam elhatározása szerint cselekedjek. De ez azt is jelenti, hogy én alapvetően ilyen "laza" vagyok. Tücivel is - legalábbis az evés és alvás tekintetében. Ha más családi rendszerben gondolkoznék, akkor nem felelne meg az igény szerinti szoptatás. De így pont jó. AZ sem foglalkoztat ez alkalommal, hogy mennyi tejem van. Nem idegeskedek, hogy puha-e a cicim vagy sem, hogy elég lesz-e Csonginak vagy sem. Fel sem merül. Emlékszem, Tücivel azét paráztam ezen (is), azt szerettem, ha valamennyire azért van tej a mellemben (érezhetően), hogy elhiggyem, a gyerek fog tudni eleget enni. Tényleg most át se suhan az agyamon, hogy elég-e. Igaz, még nem volt olyan, hogy mindkét mellemre rátettem volna és utána még nyivákol, hogy éhes. Nyilván ez is nagyon babafüggő.
Na befejeztem a monológom. :)

Kép
Kép
tinu
 
 


Anita: igen, nálunk is az kellene, hogy Csongi először jól bealudjon és utána már le lehetne parkolni, de idáig nem szoktunk eljutni. :roll:

Kép
Kép
tinu
 
 


Anita,
köszi :)

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Esztó, boldog névnapot :)
Vendég
 


Sziasztok!


Szépen eltüntem, kb 1 hónapja van már netünk, de egyszerűen nem tudtuk használni az új laptopunkkal, aztán szakember segítségét kértük, a héten sikerült megoldania a problémát!

2 napja esténként vissza vissza olvasgatok, láttam hogy szinte már mindenki lebabázott, szeretnék gratulálni MINDENKINEK!! Nagyon kis édik a babák!!

Kitartás azoknak akiknek nem túl jó evő, vagy alvó a pici, sok türelmet kívánok nekik!!!

Szeretnék elköszönni tőletek, mert mindenről lemaradtam ami igazán lényeges, nem igazán tudok bekapcsolódni a beszélgetésekbe, mert mi még nagyon egyben vagyunk a kislányommal, és nem is néz úgy ki a dolog hogy megindulna nálam bármi :) asszem egyim az utolsó baba cím :D

Krém

Jó éjszakát!
krém
 
 


Krém, nem kell eltűnnöd! Mi végig vártunk vissza! És ráadásul nemsokára neked is megszületik a kislányod! És nem is maradtál le semmiről, a blogra szépen gyűlnek a történetek, ott, amikor időd van, mindent el tudsz olvasni, ami igazán fontos. :wink: És én külön örülök, hogy mi még nem maradtunk le rólatok! Szóval, ha tudsz, és nem érzed úgy, hogy mindenképp "szakítanod" kell velünk, akkor gyere, és tudósíts bennünket, hogy veletek mi zajlik, mert az utolsó babáról is szeretnénk tudni, hogy megszületett-e már! :wink:
További jó pocakosodást, de azért lassan már bújjon elő az a leány! :wink:

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Esztó, Isten éltessen névnapod alkalmából!

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Iza, Hanna és Balázs képei édesek a blogon!

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Jó reggelt!

És most tényleg jó. :D
Vettünk mi is Infacol-t, és olyan jót tett. Olyan jó látni a kis drágámon hogy nem szenved szopi után a hasgörcsök miatt. Csak az lenne a kérdés, hogy enélkül mostmár sosem fog tudni megnyugodni a bendője? Olvastam hogy ez a cucc nem árt, meg hogy nem szívódik fel, stb...de azért nem akarom folyton ezzel tömni...

Vanni: én is úgy érzem hogy a Laktoherb csak a beindításhoz kellett, mert én hiába iszom nem csinál sok tejet. Áttértem a sörre. :lol: Mint egy jó alkesz anyuka úgy bűzlök a sörtől, még jó hogy nem várunk vendégeket.Ennek az alkohol mentes sörnek szerintem még jobban sör szaga van.
Tegnap hozta apa, most reggel kezdtem el inni, már 6-kor söröztem. :lol:

Csajok, nagy dilemmában vagyok. Tegnap elkezdtem megírni a szüléstörténetemet, de "egyéb elfoglaltságok" :lol: miatt félbemaradt. Namármost azt látom, hogy baromi hosszú lesz. Ennek az az oka, hogy csak egyszer akarom megírni, és nem csak a blogra szánom hanem emlékbe is magunknak, így amire csak emlékszem, érzések, események mindent leírok. De akkor most nem fogtok kinyírni, ha ilyen hosszút teszek oda fel? Vagy hogy csináljam? Emeljek ki belőle vastaggal? :oops: Most komolyan kérdezem, nem azért mert azt akarom hallani hogy ugyan már tegyem csak fel az egészet. :!: (Senkit nem akarok untatni, bár gondolom akit untat nem olvassa.)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


Jó reggelt!

pingi: engem az egész érdekelne :oops:

Rossz éjszakánk volt, most épp Zsófi nem aludt :roll:
Vendég
 


Pingi, az egészet kérjük! :)

Jó reggelt, nekünk egész jó volt az éjjel, Panndi, sajnálom a tieteket...

Megyek etetni...

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Oké, akkor igyekszem ma befejezni, és felrakni. :oops:

Jaaaaj, van valami amit még nem is mondtam.
Ha nem velem történne nem hinném el. :!: :!:
Amióta beindult a tejem, nagyjából naponta 1 kg-ot fogyok. :lol: :lol: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


Kém!

Szerintem se tűnj el!!!Gyere bátran!!!Na meg lehet jót tesz neked is egy kis locsi fecsi!Főleg 2 gyerek mellett! :wink:

Pingi!
Naná h az egészet kérjük!!!Majd az "unalmas" részeket átugorja aki akarja :lol:

Ja éljen az infacol 8) :lol:

Én meg leíroma tegnapi "tejválságot",akit nem érdekel ugorjon :lol:
Szóval Izus 10 perc alatt simán 100at evett eddig 1 ciciből!Aztán tegnap délelött evett is még szépen meg aludt mint egy angyal!Aztán délben már vmi gyanus volt,sokáig is lógott a cicin,nem is szívott annyit stb.Köv etetésnél elkezdtem mérni mennyit eszik...és hát kevesebbet!Volt olyan etetés h 60at evett 2 mellből!!!
Tehát 3adára csökkkent a tejem!!!Fogalmam nincs mitől!
Jobb híján vmi tejszaporító teát kezdtem el inni amit vmi reklámmal kaptam,de délután leküldtem az uramat sörért,illetve a szopik után fejtem is.Még jó h volt előző estéről tej,mert azzal kellett pótolnom,ordított h még éhes! :roll: Aztán este 7kor fürdés,kaja és hajnali 1ig aludt!Már nagyon rám fért,írtó fáradt voltam,(az elmúlt 2 éjszaka 3 óránként kelt enni....)És a hajnali etetésekkor már volt elég tej,igaz 2 mellből szopizta össze!

Most azt nem tudom,hogy 1 mellből kapja megint vagy 2 mellből??Mármint 1 kaja alatt?Vhol azt olvastam h 2mellből,na de néha le se tudom választani mert olyan gyorsan beszipkázza!!!Meg ugye az eleje hígabb tejci,a vége meg a tápláló.És mikortól van a tápláló tej?Nem akarom h csak a hígabbat kapja mindkettőből!Aztán meg majd nem hízok...

Na ez volt tegnap...egyenlőre megpróbálom 2 mellből etetni,talán így nem is durran be annyira 2 etetés között a másik cici....

annus11
 
 


Jó reggelt!

Végre beállt az alvás-evés ideje nálunk is.Így most nyugodtan tudok írni.

Krém,
akkor írsz amikor csak tudsz.Nem baj hogy nem tudsz reagálni mindenre.A lényeg hogy megírd hogy vagy meg ha van valami probléma akkor tudod hogy itt mindíg akad egy-két jó tanács.

Pingi,
én is várom az egész történetet.Minden apróság érdekel.

Annus,
nekem tegnap annyira nem volt tejem, hogy egy szopizással, 2 ciciből 25 ml szopizott, persze 2 óra múlva megint éhes volt.Ma reggel meg annyira megindult, hogy szembe spricceltem szegénykémet, még a haja is tejes lett :lol: Nem tudom mitől van ez, de én mindennap fogok inni ilyen tejszaporító teát, mert az az első héten is bejött a kórházban.Megyek is veszek egy nagy dobozzal.

Kellemes babázást a mai napra mindenkinek!

KépKép
harhaj
 
 


Annus
biztos, hogy harmadára csökkent, azért mert kevesebbet evett? Nem tudom.
Jobb, ha egy mellből kapja, pont azért, hogy a tej minden részét megkapja, ne csak a hígat. Én jó sokára szoptattam Maját 2 ciciből, amikor már csak napi 2-3x evett.
Én azt olvastam, hogy 10 perc szopi kb a híg. De a védőnő azt mondta, hogy van gyerek, aki az egészet 10-15 perc alatt kiszopizza, ilyen Kolos is.
Én ahogy lehet visszatérnék 1 cicire...

Nekünk ez az első nap élesben, apa nélkül. :-)

Böbi?
pumuklii
 
 


Jó reggelt!

Nemsoká indulok dokihoz, ha még hazaengednek, akkor jövök. Ha nem, akkor üzenek. Amúgy semmi bajom, nem tudom mi lesz. Drukkoljatok!

Kép
Kép
g_reny
 
 


Sziasztok!

Köszi a gratulációkat, mindketten jólvagyunk, itt van pár kép:)

Kép Még a kórházban

Kép Már itthon

A többi babának is gratulálok, jó időtöltést a gyerkőcökkel:)

Kép
KépKép
csorna
 
 


Sziasztok, jó reggelt!

Utólag is boldog Eszter-napot!

Krém, ne menj el! Azóta írogatoka topicba, h Te nem tudsz, de még én is 2in1 vagyok és kezdem nagyon egyedül érezni magam! :oops:

A tegnap hajnali akciót jóslófájásoknak kell betudnom, csak ugye ez volt az első. 6-kor felébresztettem a kispapát, h vmi alakul (egymás után 3 10-perces jött)- jól megsétáltattam, aztán nem is volt már utána semmi. Du rávettem, h menjünk el a Budai Várba romantikus sétára, amíg még "kettes" család vagyunk. Szupi volt, az ember elfelejti, h milyen szép is tud lenni Bp. Azért estére elfáradtam.
Apukám is megérkezett, ő lesz a "sofőröm", engem már nem akarnak engedni vezetni. :cry: Ma este 6-kor ctg.

Na, nem untatok tovább senkit, belátható időn belül vleg hozzá tudok szólni majd a szopi-alvás témához én is. :)

Anikó

Kép

Kép

Kép
vki17
 
 


krém!!! nincs igazad, mi karácsonykor is egyben leszünk még szerintem !!!

el ne tünj, így is csak 6-an (?) vagyunk 2 in 1 !!!

Kép
Kép
mniki84
 
 


Sziasztok,

Én is mindjárt indulok vizsgálatra, amúgy semmit nem érzek se egy josló semmi.
Drukkoljatok kivi vagyok mit mond, majd üzenek én is ha lesz valami.
Reny drukk neked is.
Esztó, Sok Boldog Névnapot útólag.
Krém ne tünj el mert én sem jövök mindig, de azért jókat olvasok itt mindig mindenről még ha nem is szólok hozzá.
Szép napot nektek.

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


Sziasztok Mamik!
Eszter!Boldog névnapot Neked!
Minden új mamának,és babának gratulálok,sok boldogságot,tejecskét,jó egészséget kívánok!

Csajok!Csak én vagyok ilyen szerencsétlen?!
Nekem még mindig csak 20 jön le a két mellből.
Nálunk evés a következő: A kórházban csak a 4-5.napon indult be a tejem.De a kisasszony nem igazán akar szopizni.
Az első negyed óra-20 perc alatt próbálom Őt ciciztetni,de annyira éhes,kapkod,kiejti,elfogy a türelme és vörösre sírja magát.
Ekkor már annyira sajnálom,hogy jön a tápszer.
Megeszi az adagját,és utána édesen-nyugodtan elkezd a cicivel szopizni-játszani.Ez olyan,mintha az intim együttlét hiányozna neki,ezért akkor még próbálom szopiztatni.Evés után fejek,de nincs mindegyik után annyi,hogy le is jönne.Kézzel egyáltalán nem tudok fejni(félrecsurog),csak a kézivel,vagy géppel.
Már nem tudom,hogy mit találjak ki. :oops: :cry:
Most várom a védőnőt,hátha vmi jó tippet kapok.
Tudom,hogy ha szoptatok,akkor termelődik a legjobban,de ha nem eszik az elején,csak sír,akkor mit csináljak.
Bocs,ha hosszú lett,és tudom,hogy már sok okos dolog leíródott itt, a szoptatás kapcsán,de ha vkinek van vmi jó ötlete,akkor nagyon szépen megköszönném.Akár pü-ben is.

Én már annyak is örülök,hogy teljesen elmúlt a sárgasága(a kórházban amíg a kékfény alatt volt,ugye nem is volt idő szoptatni,csak fél órára adták ki,három óránként),és nem veszített a súlyából.

Végül egy -két kép,hogy ne csak panaszkodjak. :)

Kép Kórházban Kép Hazaérkezve kidőltem Kép Apa!Még úgy aludnék!

Üdvözlettel:Hanna és Hajna
Kép
fabri
 
 


Sziasztok!

Most van egy kis időm, így benéztem.
Mindenkinek köszönjük a gratulációkat!

Szüléstörténetem nem nagyon van, mert nem volt egy "nagy ügy".
Kedden bementünk ctg-re, ahol volt pár kisebb frekvencia esése Babónak, amiért csináltattak flowmetriát. Ez teljesen jó lett, és ott kérdezte a doki, hogy mekkora volt az előző bébi. Mondtam neki, hogy 3550gr, erre közölte, hogy ez meg lesz vagy 4 kg. Már itt kiakadtam kissé. Utána megvizsgált az orvosom, aki elmondta, hogy mivel két ujjnyira nyitva vagyok, nem mer hazaengedni, mert a baba magasan fekszik, és előfordulhat hogy ha beindul,akkor előreesik a köldökzsinór, és megfullad a kicsi. Éppen ezért nem is repeszt burkot, hanem császár! Még aznap éjjel 7-8 perces fájásaim voltak több órán át, de a nővérke nem szólt az ügyeletesnek, és időközben a fájdalmak elmúltak.
Csütörtökön a beígért 11 óra helyett du kettőkor már meg is csinálták, így nem tudtam elmenni az oviba Macikám évzárójára.
(A magzatvíz már kicsit kakis volt, tehát előtte tényleg beindult a dolog) Az volt a szerencsém, hogy az intenzíven pont az unokatesóm volt,így felhozta nekem Petyát, hogy legalább lássam egy kicsit. Másnap csak ebéd után kaptunk szobát a gyerekágyon. Amikor még ezelőtt lementünk Apával megnézni Bébikénket, nem akarták kiadni, mondván, hogy vizit van. Itt kissé kiakadtam, és mondtam, hogy nem kéne szórakozni, hiszen tegnap szültem, és még nem láttam jóformán a gyerekemet!
Asszem látta rajtam a nővér, hogy jobb, ha nem száll vitába, mert azonnal kiadta Petyát,aki rögtön el is kezdett szopizni!
Kicsit furán néztek rám, hogy a folyosón teszem mindezt,de úgy voltam vele, hogy jobb minél előbb elkezdeni. Ne tömjék nekem tápszerrel,amikor etethetem én is.
Maga a műtét most valahogy sokkal jobban fájt, és a felépülésem is lassabb, mint Marcinál, de gyanítom, hogy a sterilizálásom (elkötés)miatt. (Anno a méhen kívülim fájt ennyire)
No megyek, mert hívnak! :D

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers




Trixi
trixi78
 
 


Csorna, a pici lányod zabálni való... nagyon kiscsajos!!!

Tinu,
nagyon köszi a gyors választ:) Tehát semmi szabály...
Te mikor váltasz a másik cicire, vagy egyből szopizik? És megvárod, míg lecsatlakozik a ciciről Csongor? Irigyellek ám, mert nekünk a sárgaság és a kórházi bocicumival való etetéssel másképp indult az etetés. Azzal csak leborítottuk a torkán az anyatejet, azon kellett dolgoznias, hogy meg ne fulladjon, nehogy szívni bármit is... de gyenge is lett volna hozzá...

ja és írtátok többen, hogy bealszik a babó a szopiba, na de akkor hogy megy a büfiztetés? Nekem azzal mindíg felébred, és lőttek a bealudt a szopira és utána alszik tovább...

Séta: mikor érdemes kivinni, és mennyi időre maximum? Melyik napszakban? És milyrn fázisban? :) Nem rázom ki a kaját belőle, ha etetés után megyünk mondjuk 5-10 percre? Csak hogy visszaérjünk, mire megéhezik...

Annus,
állítólag teljesen változó a tejmennyiség, amit termelünk a nap különböző szakában... amúgy ha fejsz, akkor biztos gyarapszik...
Én próbáltam nem fejni 3 napig, és nagyon csappant a mennyiség... erre a tanácsadó azt mondta, hogy úgy tűnik, a babának nincs annyira szüksége... tehát ő nem, 150ml per kilót igényel, hanem kevesebbet.
A kereslet -kínálat nehéz ügy szerintem.. állítólsg van akinek 2 nap alatt igazodik a tejmennyisége, van akinek 2 hét alatt....
vanni
 
 


Petrus,
komoylan el lehet kapni a Rotát még akkor is, ha be van oltva a baba? ez hogy lehetséges? :roll:
vanni
 
 


Sziasztok!

Üdv a vidéki levegőről, amitől annyira elálmosodram tegnap este, hogy az csak na...

Marci jó kis sírást nyomott le tegnap délután, aztán két hatalmas büfi (az apjától tanulta? :lol: )és minden megoldódott...
Este 9-től éjjel fél 3-ig aludt, aztán kajcsi, aztán alvás fél 6-ig, aztán 8-ig. Így aztán én is magamhoz tértem...

Ja és az én gyerekemnek még sosem fájt ennyire a pocakja! Alapvetően sztem nem hasfájós, csak mohókám ugye az elején elég sok levegőt nyel. Igyekszem ezt kiiktatni. Nem szeretném, ha Infacol-függő lenne (bár elvleg ilyen nem történhet) Meg meddig kell neki adni Infacolt? Végig, míg anyatejet eszik?

Ez a tej-dolog nekem is érdekes: néha úgy tűnik nem elég neki, mert bealszik közben és ha aztán büfizés alatt felkel, még eszi a kezét. (bár lehet ez csak azért van, mert bealaudt és nem evett eleget)
Szóval szopi után ha még próbálnék kiszedni a mellemből tejet, már csak pár mili jön. Akkor most elég neki vagy sem? (ja, csak 1 ciciből kap egy alkalommal)
Mondjuk az is igaz, hogy tutira nem iszok 3 litert egy nap. :?

Krém! Ne tűnj el! Olyan ez, mint egy szappanopera; bármikor be lehet kapcsolódni. :lol:

Panndi, és miért nem aludt Zsófi?

Kép

Kép
adraci
 
 


Pumukli!
Hát én is úgy gondolom h 1ből kéne neki ennie!Eddig ez meg is volt!Ha lesz elég 1 ciciben akkor utána 1ből kapja megint!De így isszaporítom h a másikra is ráteszem,és 1/3-2/3ad arányban szopizik így.Amúgy Izus is 10 perc és végez!És ebbe benne van h közben 1szer már böfiztetem is...
Az bizti h lecsökkent,mivel utána se tudtam szinte semmit lefejni...egyikből se!!!Máskor meg még 30-40et is letudtam!Szóval ma remélem visszaáll a rend!Sőr van,szopis tea van :lol: és eszem mint állat!!!De ebben a melegben....rosszul vagyok ha kajára nézek!


Fabri!
Az elején Izus is kapkodott!Néha még most is!Az a baj ha tápit adsz neki akkor nemis fogja magát megeröltetni h szopjon...szerintem.Szerintem próbáld "megtanítani".Türelmesnek kel lenni!!És esetleg ne várj addig amíg üvölt h éhes!Próbáld rögtön mellre tenni ahogy felébred.És fogd össze a melled 2 ujjaddal és nyomd a szájába :lol: Nekem ez bevált :wink: Esetleg ha ülve nem megy,próbáld meg fekve szoptatni úgy hátha könnyebben elkapja!(nálunk is így könnyebb,csak most visszatértem az ülve szopihoz mert sokat bukott ha fekve evett)Ja és az is lehet h cumizavaros...mert ugye másképp kell a cumisüvegből enni...tehát a helyedben eröltetném a szopit!!!Próbálkzz!!!És ne add fel :wink: Menni fog,hidd el!!!

Trixi!
Sajnálom ha lemaradtál az évzáróról....Akkor még jó h időben kivették Petit!

Reny,Vki,Nki Ági és mindenki aki még egyben!!

Mindjárt itt a ti időtök is!!Az már jó jel ha vannak jóslók!!!!Igaz én hetekig jósolgattam....de annyi már nektek nincs hátra!!!2 héten belül minden baba kinn lesz!!!!Szerintem :wink: Jövőhéten már június!!!!


Csorna,Fabri,Mozza!
nagyon édesek a babák!!!
Hihetetlen h Lili hogy keresztbefordult!
Hanna nagyon cuki az apjával!!
Eszter is de zabálni való!!!És természetesen neki is boldog névnapot!!!

Tinu!
Csongi se semmi ha átfordult!!! :shock:

annus11
 
 


Vanni!
De én eddig nem fejtem ám!És eddig volt elég tej!Szóval ennyire drasztikusra nem csökkent még!na de mindegy,mert megoldódott gyorsan!Szóval szaporítás nélkül is volt eddig tej...lehet h ezeket az adagbeli változásokat nem bírja elég gyorsan követni a tejtermelésem...passz!
Amúgy én is igény szerint szoptatok.Ha felkel akkor kaja,szopik amennyit szopik,eddig 1 mellből elég volt neki(remélem h marad is ez tovább)Én szoktam közben is büfiztetni,van h nálam is bealszik kaja után...hát ha nagyon bealudt akkor nem büfiztetetem....változó!
Sétálni én vagy délelött vagy délután szoktam,tehát nem a déli hőségben.1-1,5 órát is lenn vagyunk ilyenkor.Van h többet is!Kaja után nyugodtan viheted,én megvárom míg alszik és indulás!Néha azért ránézek séta közben h nem e büfizett vissza vmit :wink:
Neked meg ott a kert!Ha még nem voltál kinn vele akkor oda kiviheted első körben h szokja,aztán mehettek nagyobb sétára is!

Adraci!
Jaj én is úgy várom a jövő hetet!Megyünk le Szolnokra!Megmutatom a Tiszát Izusomnak :wink:

annus11
 
 


Annus és mennyi időre mentek?
Készülj, hogy bizony nem kevés cucc kell. :lol: Én tegnap majd' hülyét kaptam, mire összepakoltam és így is otthon hagytuk az alvós takaróját. (ja és kiságy meg fürdőkád alapból van itt is...)

Kép

Kép
adraci
 
 


Hahó!

Fabri, Csorna, szépek a lányok! Esztert Isten éltesse utólag is! :)

Fabri, nekem ilyen gondom volt Samuval. Rettentően tudott ordítani, hogy enni akar, és nem jön rendesen a tej a ciciből. Nagyon sok dologgal próbálkoztam. 1. tényleg akkor kezdd el etetni, amikor még nem annyira éhes!. 2. A tápszerből ne add oda neki a teljes adagját, akrjon még eszegetni, mérd meg, akkor tedd mellre, nézd meg, mennyit szopizott, és ha még szükséges, akkor add oda neki a pótlás végét. 3. Én mindig odaadtam neki mindkét ciciből, amit tudtam. 4. Mindkettőt fejtem minden szopii után. 5. Laktoherb. 6. Sok folyadék. 7. NE STRESSZELJ!!!!!!!! Attól sajnos csak rossza bb a helyzet. Ha nem lesz elég a tej (nekem ez volt a nagy örömöm), akkor is, ha naponta 30 g-ot kap, már megkapja az anyatejel táplált gyerekek immunvédelmét. Szóval annyit is érdemes, és annál jóval többet kap! :wink:

Ha van kérdés, vagy eszembejut még vmi, szivesen írok.

Megyek, mert ismét éhes az úr. :)

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Halihó!

Na, mivel mi is szenvedünk a tejjel....leírom, hogy nekünk mi működik már 2 napja. Remélem továbbra is bejön és segít esetleg nektek is.
Na, nekem éjjel rengeteg tej termelődik, ebből Lili 3szor jól tud lakni, és kb. 15 perc alatt kiszippantja ami neki kell. Ilyenkor nem fejek. Kb. 3,5-4 óránként ébred éjjel.
A reggeli (9-10körül) szopi után viszont elkezdek fejni ezerrel minden szopi után. Ilyenkor még kibírja a 3 órás szopi rendet. Nekem d.u.-ra csappan meg a tejem, ilyenkor viszont ha már nagyon hisztis 2-2,5 óránként megciciztetem, ha kell mind2-ből.
Az esti fürcsi-cumi-lefekvés után pedig jól lefejem mind2 cicit, hogy éjjelre sok legyen a tej.
Szóval ahogy észleltem nálunk Lili éjjel zabál, d.e. normálisan eszik, d.u. pedig 'fogyizik picit'. Célom, hogy az utóbbinál is normális mennyiséget tudjon 1szerre 1 mellből kiszopizni és akkor nem ordítana 2 óránként a ciciért.

Viszont muszáj idő, hogy termelődjön, így d.u. a szopik közt próbálom húzni az időt....van olyan hogy kicsit nyöszörög álmában (pocifájás), ilyenkor hagyom kicsit, hagy dolgozza ki a pociból a pukikat. Ha már nagyon ordít és nem tud visszaaludni, akkor próbálom elringatni, ha kell óránként 3-szor is...így szépen kidekkoljuk a kövi szopit és addigra termelődik is annyi hogy kicsit tudjon aludni ut.

Én a pocifájásra (paramamiként megvárom a dokit, addig nem adok neki semmit rá) espumisant iszom (tejjel remélem átmegy vm.), meg zöld teázom.

És a sörön kívül nálunk a köménymagleves is bejön néha (én eszem persze).

Sztem ha túljutunk a tejparán, addigra jön a fogzás, és jön a kövi nagy menet. :lol: Unatkozni nem fogunk az tuti. :lol:

Krém!
Túlhordod a babát? Ne menj el, én is ráhúztam majd 2 hetet, szóval nyugodtan írd ki magadból, ha már nem bírod. Ismerem az érzést....

Babás fotók nagyon cukik! Kis manócik. :D

Kép
mozza
 
 


Sziasztok!

Helyzetjelentés Rólunk:
Szopizás: Nóri napközben 2,5-4,5 óránként kér enni. Ez változó, és ennyi szabadságot meghagyok Neki :) Általában délelőtt bír hosszabbakat aludni. Szopi után általában még a pihenőszékben elnézeget fél órát, utána 5 perc alatt elringatom, és alszik.
Viszont minden nap egyszer megcsinálja azt, hogy két etetés között egyáltalán nem alszik és majdnem végig a kezét rágja. És elég hisztisen sír, de szerintem nem hasfájósan (nem húzogatja a lábát). Nem tudom ez mi lehet ... Néha sikerül megnyugtatni, elalszik, leteszem, de pár perc múlva megébred és folytatja. Passz
Cici: Első héten Nekem is nagyon kirágta és kisebesedett. Garmastannal kentem, meg anyatejjel és még az segített, hogy poziciót váltottam minden szopinál, mert akkor más irányból kapja be a bimbót és nem fáj annyira. Így aztán elmúlt.
Amúgy holnap megyünk mérésre a védőnőhöz. Gőzöm sincs mekkora most Nóri, de már kiváncsi vagyok. Ha jól gyarapodik, akkor minden marad így, ha nem akkor Én is szerzek mérleget, és elkezdem méregetni. De most még bizakodok, hogy jó ez így, ahogy csináljuk.
Ja és most éjjel 9-fél 4-ig aludt a drága. Nagyon jó volt
:D

Na eldugulok, csak végre volt időm hozzászólni, eddig csak alig győztem visszaolvasni.

Szilvi

Kép

Kép
sissy29
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: