Új privát üzeneted érkezett!

Látszik, hogy be vagyok zárva a konkrétan 8 fal közé. Ez az oldal jóformán csak az én hszeimmel van tele. De ma már ez az utcsó

:lol:

Betti!
Az a baj, hogy nem tudunk oda szekrényt tenni, mert nem olyan sarok. Sajna nem beugró rész, pont ellenkezőleg.
Dicsit köszi.

Családient.hu vonalzók

Családient.hu vonalzók
ági78
 
 


Sziasztok!

Sikerült a videózás a telómmal bár nem a legjobb felvételek de akkor felteszem Nektek!!!

http://videa.hu/videok/emberek-vlogok/b ... 6T8UeM58Ba

http://videa.hu/videok/emberek-vlogok/t ... 7S63ctb9Z9

http://videa.hu/videok/emberek-vlogok/c ... QY8HX8y10K

Szép hosszú hétvégét Mindenkinek!!

Kép
Kép
lanta
 
 


Emma baba!

Boldog első születésnapot kívánunk Neked!


Monee és Ákos

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 

 
 

TÉNYLEG!!! Újabb szülinaposunk van!

EMMA BABA!

NAGYON BOLDOG 1. SZÜLETÉSNAPOT!!!!!

Kép
Kép
lanta
 
 


Drága Emma baba!

Teljen nagyon nagy boldogságban életed 1. születésnapod alkalmából!


Lanta!
Nagyon aranyosan a gyerkőcök.

Családient.hu vonalzók

Családient.hu vonalzók
ági78
 
 


Sziasztok!

Betti!

Az a baj, hogy egyikünknek sincs igaza. Nekem sincs ha erőltetem, mert senkire nem lehet ráerőltetni egy ilyen életreszóló dolgot, mint egy gyerek. A Páromnak sincs, mert megtagadni sem lehet senkitől egy ilyen mással nem helyettesíthető "lehetőséget".
Nem tudom Ti hogy vagytok vele, de én azt gondolom, hogy Ákosnál jobb dolog sosem történt még velem és sosem voltam ilyen boldog mint most folyamatosan. Ez egy csoda tényleg. Gondoltam mindig, hogy tök jó dolog anyukának lenni, de elképzelni sem tudtam, hogy ennyire. Ezért fáj, hogy a Párom elzárkózik teljesen még a lehetőség elől is. Nincs évek múlva, nincs majd meglátjuk, egyszerűen nem és kész.
Na mindegy, majd az idő megoldja ezt a dolgot is remélem. Olyan még nem volt, hogy ne legyen valahogy. :)

Ági!

A kreatív sarok jó ötlet! :wink:
Sajna gyakran már abból a termékből sem lehet kapni amit előző szezonban árultak, nemám évekkel ezelőttit. :( Jók lettek a vonalzók!

A.m.!

Köszi a megértést! :wink:
Ákosnál úgy volt a menés, hogy bő 1 hónapig csak felállt, de egyetlen lépést sem tett. Meg sem próbálta, bútorok mellett sem. Aztán egyszercsak jött az isteni szirka, elindult kapaszkodva, aztán kb. 1 hét után nekiindult egyedül a nagyvilágnak. Én nem aggódnék ez miatt a helyedben, majd elindul, ha dolga lesz. :D

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


EMMA BABÁNAK NAGYON BOLDOG ELSŐ SZÜLINAPOT KÍVÁNUNK!!!!!!!!!!

Kép
Kép
petra1980
 
 


Emma babának boldog első születésnapot kívánunk!!!!
Kép

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Emma baba!!!
Nagyon boldog 1. születésnapot kívánunk Neked!

Kép
Kép
konan
 
 


Köszönöm szépen lányok a drága kicsim nevében is. :D
holka
 
 


Jajjj, Holka en is, en is ... csak elragadtak az esemenyek ...

Nagyon Boldog Szulinapot kivanok EMMA -nak !!!

KépKép
Kép
humanka
 
 
 
 
 


Szisztok Csajok!

Újra itthon. :D
Bevallom, nem volt erőm visszaolvasni az elmúlt 2 hetet, de az uccsó 3 oldalt átfutottam.

BOLDOG SZÜLINAPOT GYUSZIKÁNAK ÉS EMMÁNAK!!!! :lol: :lol:

csibe,
iszonyatosan sajnálom, amin keresztül kell most menned. De egyetértek veled, hazugságban és szeretetlenségben nem lehet se élni se gyerek nevelni. Gondolom ez már a nagyon sokadik nekifutásotok volt 18 év alatt és megadtad az utolsó utáni esélyt is a kapcsolatnak.
Jázmin irtó cuki kis michellin baba! :D

Minyu,
jobbulást Nándinak és neked is kevesebb rókakomát! :D

humanka,
Nagyon nagyon megdöbbenve olvastam, hogy Bendőke még mindig nincs jól! :shock: :shock: Másik orvoshoz nincs lehetőséged elvinni?

Ami neveket illeti nálunk ahhoz kéest, hogy fiut szeretnénk, megint lány nevek sorakoznak ( Adél, Vanda, Nóra )
A fiuneveken nem tudunk megegyezni. Nekem a Botond tetszik és a Viktor - de mivel a volt pasim Viktor volt, így a párom erről hallani sem akar. :)


betti,
húú de izgi! Lehet nálatok is beköszönt hamarosan a gólya?! :D
Julcsi könnyen összejött? ( tudom, hogy segítséggel...)



Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Zárt topic,
megértem azokat, akik szeretnének ilyet - csatlakozom is ha esetleg arról lesz szó.... de szerintem az már nem ugyan ez lesz. Nekem is az a tapasztalatom, hogy nagyon belassul esetleg meg is hal a topic. :?
De a többség szava dönt természetesen.


márti,
húúúúú hát én is ezen az oltás dolgon filózok. Totálisan tanácstalan vagyok!! Nagyon érdekelne majd, hogy te mire jutsz.
Az a baj, hogy apu-anyu fotósok. Bölcsiben, oviban sulikban fotóznak. Kb 17 ezer gyerekkel érintkeznek éves szinten. Totálisan végigjárják az ország minden csücskét. Totálisan ki vannak téva a fertőzésnek.... Így mi is általuk.
Magamat nagyon nem merem beoltani. Még a sima influenzaoltásra is azt javasolják csak, hogy az utolsó harmadban kapja meg a kismama. Erről az újról meg aztán rohadtul semmi tapasztalat nincs. :?
Az a baj, hogy ahány szakvéleményt olvasok erről annyi ellentétes álláspontot látok.
Flórával sem tudom mi legyen.
Az tudom, hogy az antivirális szer csak akkor hat, ha a tünetek jelentkezésétől számított 48 órán belül megkapja a beteg.
Egyenlőre úgy vagyok vele, hogy nagyobb higéniával és odafigyeléssel próbálom megelőzni a dolgot.
október előtt úgysem kerül forgalomba az aoltóanyag. Hátha addig még történik valami áttörés, fejlemény a dologban.

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


jaj véletlen elküldtem...

márti,
szóval még azt akartam írni, hogy az eddigiekkel ellentétben a legkisebb hőemelkedésre, tünetgyanura rohanni fogok a dokihoz. Mert tényleg az első 48 óra a döntő. Hátha így....


Velünk minden ok.
Flóra már bebarangolja két lábon az egész lakást. Szupercuki a kiscsaj, mert ha elveszti az egyensúlyát, nem esik el, hanem veszettül el kezd kapaszkodni a ruhájába, vagy ha nincs rajta ruha, akkor a saját cicijébe. :lol: :lol: :lol:
A nyaralásokat hihetetlenül jól bírja.
kapja az ívet rendesen a gyerek.
Az elmúlt 2 hónapban szerintem nem aludt a saját ágyában összesen 1 hetet sem.
Ennek ellenére tökéletes a napi ritmusa, bárhova megyünk. Semmivel nem lehet kibillenteni.
A vizet olyan szinten imádja, hogy ha meglátja az úszógumiját, sikítva rohan és képes beleülni a nappali közepén is. :D :D

Majd teszek fel fotókat is, csak még most értünk haza... és már hétfőn megyünk is tovább Balcsira újra 1 hétre. (tudom ciki ilyet mondani, de már unom én a sok jövés menést.)

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Nálam a barnázás teljesen elmúlt. És már a 2. trimeszterben vagyok. :shock: el sem hiszem...
Hétfőn megyek genetikau uh-ra. Nagyon remélem, hogy még nem csúsztam ki az időből...
És döbbenet látszik a pocakom!! :shock: Most akkora mint Flórával a 4. hónap végén.
Amúgy minden ok. Se hányinger, se hasszurka se semmi! :D
Viszont a sorozatos nyaralások - és zabálások.... hát ..... huuuu, nagyon gázul nézek ki.
Rám nem érvényes az az általános szabály, hogy a 2. többedik gyerekkel kevesebbet hízik az ember. :?

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Sziasztok!

Emmácskánknak nagyon sok boldogságot és még vagy 100 szülinapot egészségben boldogságban!

És mivel holnap nemtom benézek-e, igy már most Szívből köszöntöm Adélt is! Sok puszi neki!

Márti :)
Egyelőre mi is csak kivárás és tájékozódás szintjén vagyunk az új oltással kapcs. Azt hallottam/olvastam, hogy a kismamik veszélyeztetettebbek, igy ők első körben kapják/kérhetik az új oltást.
A helyzet nálunk is hasonló mint nálatok, csak kevesebb gyerekkel, viszont apa 2 felé dolgozik Pesten (én már mondtam neki, hogy amint valamelyik kollégája belázasodik, azonnal küldjék dokihoz) Nándi ugye ovis és én sem szeretek bezárva ülni a 4 fal között igy hetente 1x játszóházazunk, vagy egyéb progit csinálunk.
Nándinak ilyenkor brocho-vaxom kúrát szoktunk csinálni 1 hónapig, már el kellett volna kezdenem aug. elején, de valahogy kimaradt.

Betti :)
drukk a tesóprojecthez. :) Majd hozd a hireket, mikor várható konkrét akció.

MI: megvagyunk, hétfőn megyek dokihoz, továbbra is hányok :( Nevek: Gerda mellett a Nimród tünik befutónak :)

Na, megyek pihizni.

pusz

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Honeymoon :)
Csongival én tényleg kevesebbet hiztam, viszont sokkal-sokkal hamarabb meglátszott, mint Nándival. Most mivel megint többet hányok, sztem megint kicsit később látszik majd a pocak.

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


minyu,
nekem a nyár az amúgy is gyenge pontom hízás fronton - őalacsinta lángos... és még sorolhatnám.
De most aztán extra módon. 2 hónapja lényegében szinte csak nyaralunk.
Mióta hazajöttünk Horváto.-ból nem mertem ráállni a mérlegre. De elötte való napon voltam annyi kg, mint Flórával félidősen!! :shock:

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Kicsi Emma és Adél!

Nagyon boldogságos szülinapot Nektek!


Honey!

Pacsizhatunk, rajtam is van majd' 5 kg már, mert ugye nem hányok( mégis inkább ezt mint az örökös rosszullétet)! Diétázni nem tudok, folyamatosan ég a gyomrom, így állandóan ropit meg szendvicset majszolok...elájultam a védőnőnél a mérlegen, majdnem...
Én is hétfőn megyek uh.-ra+kombinált tesztre, 12+1 naposan ( na ez nem mensi szerint van így, ha nem a fogantatás alapján)
Hú, a Nóra gyönyörű...de ezt írtam már a másikban is. nagyon passzolna a Flóra mellé!
Viktor? Hm.. nekünk hasonló okokból nem lesz soha Norbertünk, de annyi baj legyen! :lol:

Minyu!

Róka koma, hesss-hess már!
Nagyon szépek a nevek!!!
Akkor hétfőn dokilátogatós napunk lesz, úgy látom!

Nevek nálunk is megvannak már, de megint jól titkolom! :wink:

Márti
borossné becz márta
 
 


Betti!

Bocsi, nem tudom, miért adta így meg a linket! megpróbálom másképp, aztán, ha a könyv címére kattintasz, kiadja a sorozat többi darabját is!
http://www.alexandra.hu/scripts/cgi/web ... astDays=20
Remélem, így jó lesz! Most látom, rögtön jobbra felsorolja az összes többi címet is!

Márti
borossné becz márta
 
 


DRÁGA ADÉL BABA!!!!

NAGYON-NAGYON BOLDOG ELSŐ SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNOK NEKED!!

Kép
Kép
lanta
 
 


Na ezt ki kellett törölnöm...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára honeymoon 2009.08.23 16:07-kor.

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Sziasztok! :)

Még Balcsin, csak egy jókívánság erejéig jöttem :)

EMMA ÉS ADÉL BABÁNAK NAGYON-NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT KíVÁNUNK!!! SOK-SOK BOLDOGSÁGOT!!! :) :) :)

Majd jövő héten jövök :)
Kellemes hétvégét mindenkinek!

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


[color=darkred]EMMA És ADÉL BABÁNAK NAGYON BOLDOGSÁGOS 1.SZÜLINAPOT KÍVÁNOK!!! :D :D :D [/color]

Honey!
Örülök,hogy jelentkeztél és,hogy megszűnt a barnázás.

Bocs, tudom nem kértél véleményt:
Nagyon sajnálom,hogy a férjed nem látja be,hogy ezt nem kéne. Szegény Flóra
:( Remélem átgondolja és rájön nagyon hamar apa,hogy neked volt/van igazad.

Lanta!
Megzabálom a csajokat :lol: :lol: :lol: :lol: Nagyon édesek.Nekünk is van olyan kukacunk.Most kapta a szülinapjára Gyuszika.

Nevek:
Marad a Lili név ha kislány.Fiú nevünk még nincs....majd csak lesz ha esetleg kell. :wink:
Én is jövő héten megyek genetikai uh-ra.Csak én szerdán. ÉÉÉS már én is betöltöttem a 12.hetet :shock: :shock: :shock:
Sajna én is most többet híztam,mint Gyuszikával bár az utóbbi 2 hétben rókakoma is előjött.

Kép
Kép
a.m.
 
 


Nagyon boldog szülinapot kívánok ADÉLnak

KépKép
Kép
humanka
 
 
 
 
 


a.m.
sajna nem látja be! Ma megkérdeztem , mikor óhajtatik végre hozzámszólni... erre közölte, hogy "majd ha én elgondolkozom azon, hogy hogyan beszéltem vele!" :shock:
És ez a gáz!!! :evil: Ezek után még én gondolkozzak el! Az fel sem merül benne, hogy ő gondolja át, hogy hányszor múlott csak a jószerencsén Flóa épsége!

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


gratula a 12. héthez! :D
Úgy látszik, akkor ez egy ilyen nyár/terhesség.. mert márti is és én is többet híztunk, mint legutóbb. :?

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


sziasztok,

én is kissé lightosan, de azért vagyok, csak sok a dolog, meg menni kell nyaralni stb.stb.stb. :)

Én is gratulálok az újabb szülinaposoknak, kicsit megkésve, de szeretettel. Emma és Adél Isten éltessen benneteket sokáig!

Kismamáknak a leendő vizsgálatokhoz drukk, hogy minden rendben legyen. Azért izgis már a dolog, hisz lehet, hogy megtudjátok, hogy megkukacosodtak-e odabent azok a babák a hosszú eltelt hetek alatt vagy sem. Nekem anno a Timmermann a Bolgárkerékben a 9. héten megmondta, hogy kisfiam lesz. Végülis 50% komoly esély, de gondolom, azért ott többről volt szó.

Látom neveken sokan töritek már a fejeteket, hát akkor íme egy kis segítség: :wink:

http://www.funpic.hu/hu.picview.php?id= ... 5&s=dd&p=8

Kép
**angel**
 
 


Adél baba!

Nagyon sok boldogságot kívánok 1. születésnapod alkalmából!


Honey!
Ez tényleg gáz. Nem tud valaki beszélni a férjeddel, hogy Flóra nem tud vigyázni magára, arra, hogy ne üsse be a fejét, hanem NEKI kell Rá vigyázni? Hátha egy „külső ember” tudna rá hatni.

Tegyetek fel képet az ünneltekről!!

Családient.hu vonalzók

Családient.hu vonalzók
ági78
 
 


Adél babának boldog első születésnapot!!!!
Kép

Kép

Kép
anyoooka
 
 


kedvencem a Mangó Málna.. :lol:

Oltás: engem is izgat, annál is inkább, mivel a maradék egy szopinkat szerintem nem húzzuk ki addig. Megyünk egyévesen kontrollra, a dokinénink véleményére kíváncsi leszek. Annyit már beszéltünk a párommal, hogy nem visszük magunkkal Tomit olyan helyre, ahol előreláthatólag az egy négyzeméterre jutó lélegző-nyálzó egyedek száma nagyobb, mint kettő, illetve szigorúan kevesebb lesz a puszilkodás ismerősökkel és egyéb óvintézkedések.

Ági, kitartás nektek a kéményfelújításhoz és a fürdő szétveréséhez! Bár már lehet túl vagytok rajta és remélem, hogy ez a roppant fordulatos és izgalmakban bővelkedő csempe-saga is lezárult végre. :lol: :lol:

Honey, ha a férjed konok és büszke, akkor jöhetsz te itt észérvekkel, semmi nem fog hatni, mert a lényeg, hogy mások előtt történt a gyalázkodás. Legalábbis számomra virágnyelven ezt jelenti, hogy a hangnem és a stílus nem volt a megfelelő... Megértelek téged is, néha rossz nézni, mit csinálnak az apák "játszásiból". Persze, hogy félted a gyereket. De ha már eleget főtt mindenki a saját levében..tudod..okos enged..még ha már megint te, akkor is..
A liftben meg dobálgatás helyett inkább csak nézegesse a tükörben, hogy milyen jól áll neki a gyerek..a kezében..:)

Kép
**angel**
 
 


Tudom, már korábban beszéltünk róla, de mostmár nagyon aktuális a dolog. Autósülést kell vennünk, mert a hordózóban nagyon feszeng a gyerek. Milyet érdemes venni? Nekünk nagyon fontos a dönthetőség. Hiába ül egész nap a gyerek, biztonság szempontjából a döntött ülés jobb, na meg egy hosszú utazást nem tudom, hogy viselne, ha végig ülnie kell.
Írjátok meg légyszi a véleményeteket!!!! Tudtok márkákat, konkrét típusokat írni? Előre is köszi.

Angel!
Tegnap befejezték a felújítást. A csillagokat már nem látjuk a fürdőből. :lol: Sajnos alsó csempénk nincs, így fogalmam sincs, mi lesz.

Családient.hu vonalzók

Családient.hu vonalzók
ági78
 
 


Adél babácska!!!!
Nagyon boldog 1. születésnapot kívánunk Neked!!!

Kép
Kép
konan
 
 


Ági,
mi 2 hónapot pöcsöltünk az autósülésen. Szerintem nem létezik olyan márka, amit meg nem néztünk volna.
Végül a BeSafe ülést vettük. ( Skandinávia első számú ülésgyártója. '. helyen végzett az ADAC teszten)
Flóra IMÁDJA!!! És a többi üléshez képest könnyen és nagyon hátradönthető!! Szinte annyira, amint anno a hordozó volt!
Csak ajánlani tudom!!

Az isofixes 90 ezer Ft , a sima bekötésú olyan 55 körül.


angel,
nálam a Raffael Rocco a befutó! :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Csajok!
Akinél segit bébiszittyó, hogyan választott? Hogy kezdtétek el? Nagy közvetitőcég? Helyi lap? Barátnő ajánlása? És mi alapján választottatok? Gondolom a szimpátia az első, de ezt hogy lehet lemérni? találkozások? Mi kistelepülésen lakunk, igy gondoltam első körben megkérdem a védőnőt, hátha tud majd valakit ajánlani, de jó lenne egy-két konkrétabb tapasztalat, hátha nem csak nekem lesz aktuális mostanában.

Ági :)
A hordi után Cam Ciao Lussot választottam anno Nándinak. Na, azt nem ajánlom. Nehéz dönteni, és iszonyat műszálas, ráadásul -bár asszem 18 kilóig ajánlja- nagyon hamar kinövi, mert az öv állásai alacsonyan vannak, hamar eléri a legmagasabb fokozatban is a vállat. Használtuk egy darabig, aztán váltottunk Maxi Cosi Priori-ra, ez sztem nagyon kényelmes, tágas, könnyű dönteni is.

Honey :)
Huhh, a liftben dobálás tényleg nagyon gáz. :evil: Dobálni én is szoktam, de előtte körülnézek. Anyósom viszont igy is sikongat, hogy jaj, jaj, leesik :oops: :P

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


minyu,

Én először neten keresgéltem. Csak nőt akartam 30-60 közöttit, akinek több éves tapasztalata van gyerekkekkel. Az is nagyon fontos, hogy milyen korú gyerekekre vigyázott. Mert lehet, hogy egy 3-5 éveset jól kezel, de egy 1 évvessel nem tud mit kezdeni.

Nekem végül ismerős ajánlotta anno. Szerintem ez a legtutibb, ez már eleve egy referencia!
De mire eljutottunk a véglegeshez, elfogyasztottunk 3-at.
Az a baj, hogy iszonyat gyorsan kell cselekedned és döntened. Mert ha valami miatt mégsem ok, akkor még azelőtt kell kirúgnod ( ez max 2 találka szerintem) , hogy a gyerek igazán kötődne hozzá.
Volt olyan nálunk, hogy jól bánt ugyan a gyerekkel, Flóra is csípte, olcsó is volt... de egyszerűen egy megmagyarázhatatlan hang belül folyton idegesített. A mai napig nem tudom megmondani, hogy miért, de elküldtem.
A mostanit viszont Flóra minimum annyira szereti, mint bármelyik nagyannyát. Sikítozva tapsol, ha meglátja.

Én mindíg bekértem az iratainak a fénymásolatát. A nagy közvetítők előnye, hogy tényleg komolyan veszik az ellenőrizhetőséget, viszont sokkal drágább.

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Sziasztok csajok, ismét lépek nyaralni... :D

Drukkoljatok holnapra a genetikai uh-ra!

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Honey, Minyu!
Köszi az ülés infot. Már én is néztem a BeSafet, és jókat írnak róla. Csak mi olyat szeretnénk, ami nem 9-18 kg-ig jó (nagyon gyorsan kinőné), hanem 9-25 vagy 9-36 kg-ig jó. Ebből leginkább a 9-25-ös lenne a legideálisabb, mert azt még normálisan lehet dönteni.

Honey!
Drukk holnapra a genetikai uh-ra! Minden rendben lesz. Na meg jó nyaralást. Ti aztán nem ültök otthon idén.

Családient.hu vonalzók

Családient.hu vonalzók
ági78
 
 


Szép Jó Reggel! :)

Tegnap jöttünk meg a nyaralásból, nagyon jól sikerült, ma pedig kezdődnek a dolgos hétköznapok.

Itt is mégegyszer Nagyon Boldog Első Szülinapot Adélnak és Emmának! :)

Ági: Nekünk Concord Ultimaxunk van ez 0-18kg-ig jó. A 18kg nem mostanában fogják szerintem elérni a gyerkőceink. Az ülés is 4 éves korhatárt is ír, és én emlékszem anno 25kg-val mentem iskolába :)
Mondjuk mi azért döntöttünk ez mellett mert D. Ügynök a babakocsi hordozóját 7 hónaposan már igencsak kinőtte és akkor még nagyon messze volt a 9kg-tól. /Szerintem még most sincs annyi/
No meg ha jön a tesó mikor az kinövi a hordozót megy át ebbe az ülésbe Kicsi D. pedig kapja az egyel nagyobbat. Nagyon jó volt hogy mostanáig háttal tudott utazni a menetiránynak.

Minyu: Én a bébiszitterkedésnek csak a másik oldaláról rendelkezem tapasztalatokkal :) 1 évig voltam au-pair Londonban :)


Rólunk:
A hirdetés nem csalt a szállással kapcsolatban, mert tényleg a világvége után voltunk két sarokkal :)
A hely gyönyörű volt a szállásról viszont egy szó jut eszembe: gagyi :) Ma végre jól tudtam aludni. Mindig előre félek a szállodai ágyaktól az összes katasztrófálisan vacak volt eddig akár 4 csillagos volt akár ifjúsági szálló. Itt sem volt másképp. A berendezés épp megfelelő, de ha már tudják hogy kevés a konektor és betesznek elosztót akkor legalább olyat tennének be ami használható is...
A kaja viszont jó volt azt leszámítva hogy a reggelinél talán nem a kávé, felvágott, joghurt trió minőségén kéne spórolni.
A "wellnes" részleggel az a pici probléma volt hogy csak úszómedence volt a jakuzzin kívül amiben nekem le se ért a lábam és iszonyat hideg volt. Szegény D. ügynököt csak a második nap tudtunk vele megbarátkoztatni de akkor se lehetett hosszasan pancsolni.

De viszont a lenti strand nagyon jó ott jó nagyot fürödtünk. Doncek pedig egyfolytában barátkozott. Értsd kaját kuncsorgott. Folyton égetett :)
Kezdte a kisvasúton ott volt egy úgy 3 éves forma kissrác aki pufit evett rögtön oda nagy vigyori arc elő a fél zacsival tuti ő ette meg. A csömödéri állomáson míg vártunk a visszajáratra uccú oda a másik asztalhoz /előtte etettem meg :)/ vigyori pofi elő, aztán röhögött, ugrált, persze el voltak tőle ájulva milyen aranyos, szóval ott ropit kapott.
Másnap a strandon röhögős ugrálós mutatvány megismétel jutalom lekváros minifánk, amit épp előtte ettünk közösen mi is. :)

Ja kérem és ha hosszú hajú csajt lát egyből vigyorog, integet, nevet és fordul utánuk :)
Egy mini Casanovám van :)

Hoztam pár képet.

Kép Kép

Kép Kép

Kép

Kép
starlark
 
 


Starlark: nagyon edes Doncek ezeken a kepeken. A kis kunyeralos :lol: Ha majd egyszer le lesztek nagyon egve anyagilag, akkor indithatjatok kajat szerezni :lol: :lol: :lol: Sajnalom, hogy nektek sem voltak jo tapasztalataitok a nyaralassal ... ugy latszik, ez egy ilyen nyar. Most pihenjetek ki magatokat jo alaposan otthon :wink: Mentek meg vhova az iden?

Agi: autosulessel kapcsolatban en nem tudok nyilatkozni. Mi olyan vettunk, amiben hattal fekve is utazhat, es meg is lehet forditani es abban ultetni. Mi egyenlore meg a hattal fekvos resznel vagyunk, Bendo a 11 kilot csapkodja (igy, hogy fogyott 1-et), azt hiszem, ezt 18-ig lehet hasnalni igy fekve. En addig igy akarom tartani, amig a laba elfer, csak akkor akarom forditani, amikor mar mindenkeppen muszaj, mert igy 100x biztonsagosabb. Szoval en varok mindenkeppen, amig lehet. Hogy alltok a diszcsik keresessel? Van vmi remeny, hogy talaltok megfelelot?

Honey: jo nyaralast nektek, en gondoltam ratok a genetikai uh-ra, de ugyis minden okes lesz. Azert majd varunk vissza a beszamoloval. En meg nem irtam a parod dobalasarol ... maximalisan egyetertek veled, nalam is kiborult volna a bili. Foleg ugy, hogy mar elotte tobbszor is szoltal neki, beszeltel vele errol. Nekem sajnos az a tapasztalatom, hogy ha "normalis" uton nem mukodik a dolog (ersd: szep szoval nem lehet hatni), akkor bizony kell egy ilyen emlekezetes kiborulas, es akkor mindig emlekezni fog, hogy mi a helyzet. Szoval en azt tudom mondani, hogy jol tetted a kiabalast :wink: (Es en is makacs vagyok, szoval nem engednek, o volt a "hibas", neki kell bocsanatot kerni, kiengesztelni teged.) De mire visszajottok az utazasbol es elolvasod ezt, addigra mar tuti ugyis minden rendben lesz.

A.m.: gratula a 12. hethez !!! Nem semmi, hogy mar megint te is itt tartassz, dobbenet, hogy repul az ido :shock:

Gabolino: jo nyaralast nektek is !

Minyu: sajnalom rokakomat, hess, hess. A csaladnak mondtatok mar az uj bebit? Mit szoltak? Mi volt a dokinal?

Betti: drukk a tesobabahoz, remelem, gyorsan sikerulni fog, es nemsokara te is a pocakosok kozott figyelsz :wink:

Marti: mi volt a dokinal? Gryllus nalunk is nagy kedvenc, szinte mindig azt hallgatjuk. Szerintem nagyon jo a zeneje, meg a szovegek is fulbemaszoak, egyszeruek.

Monee: sajnalom en is, hogy ennyire szeretnel kistesot es nagy valoszinuseggel megsem vallaljatok. Azert en titokban szurkolok, hatha megis meggondolja magat a parod. Hiszen elmeleti esely mindig van :) Akos tunderi kis pasi lett, es nagyon ugyes, hogy mar jarkal mindenfele :lol:

Bendo immar hivatalosan is meggyogyult. :lol: :lol: :lol: Ma mar ment is bolcsibe, muszaj volt, mert igy is kihagyott 7 hetet, szinte elolrol kellett kezdeni mindent :cry: Nem is viselte jol, egesz nap 1/2 orat aludt osszesen, nem is igazan evett (mondjuk ez a kaja miatt is volt, holnap ugy viszem, hogy viszem a sajat tizorait, ebedet, uzsonnat, legalabb emiatt nem kell aggodnom). Mikor otthagytam is sirdogalt, amikor meg mentem erte, beleptem, meglatott, rogton elkezdett sirni a megkonnyebbulestol, hogy vegre erte mentem. A szivem szakad meg ilyenkor :cry:

En azert olyan szivesen latnek, hallanek a mar egyeveseinkrol kis beszamolot, hogy telt az unneples, milyenek voltak az ajandekok, stb. ...

KépKép
Kép
humanka
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Adél bébi utólag is boldog születésnapot kívánunk!

Ági:
Nekünk két ülésünk van. Az elsőt korábban vettük, az ár-biztonság arány miatt esett rá a választás, ez egy Römer King Quickfix. Sajnos nagyon nagy hibája az mellett, hogy szuper ülés, hogy nem lehet menetiránynak háttal bekötni. Egyik 9-18/36 kg-osat sem lehet, a 0-18-asok közt van több olyan amit lehet. Ezt a bosszúságot lenyelve félreraktuk ezt az ülést és vettünk helyette egy Naniát, amit háttal is be lehet kötni.
Naniát ne vegyetek! Komolyan, olyan mint egy kínai fröccsöntő üzemben gyártott műanyag sz@r. Nehéz bekötni, full műszálas a huzat, a gyereket is nehéz bekötni (így megfordítva nem annyira, de ha irányba lenne az ülés a lehetetlent verné), nincs jó oldaltartása, nehéz dönteni. A háttal bekötés miatt tartjuk egyedül meg, de amint át tud ülni Ákos a Römerbe azonnal lecserélem. Varrtam egy törölközőböl neki huzatot, hogy egyrészt ne kenjük össze, másrészt meg ne izzadjon szét benne a gyerek, így tudjuk használni. Az a vicc, hogy pont ugyanannyiba került, mint a Römer (Vatera), de minőségben meg sem közelíti... Szóval, ha nektek nem fontos az, hogy háttal legyen bekötve a gyerek még egy ideig, akkor bátran ajánlom a Römert, az egy szuper jó kis ülés.

Holnap megyünk Sopronba nyaralni, úgyhogy nem leszek egy hétig! A szülinaposainkank jó bulizást kívánok, ha hazajöttem a fületeket is meghúzom! :wink:

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Starlak!
Sajnálom a nyaralást, hogy nem úgy jött össze.

Humanka!
De jó, végre meggyógyult Bendő. Jó sokáig beteg volt. 7 hét? Az tényleg rengeteg.
Díszcsíkot sikerült venni az OBI-ban, a felső csempéből találtam eldugva a garázsban 1 dobozzal, viszont az alsó csempéből nincs 1 db se, és a gyártónál sincs még kimaradva. (a szomszédék csempéjéből bezzeg van még raktáron, bár az nem is olyan szép :lol: ) így fogalmam sincs, hogy csináljuk meg a csempézést.
Még tiszta káosz az életünk. A mellettünk levő lépcsőházat csinálják most, de az is brutál hangos, így megint vinni kell altatni anyuékhoz, anyósékhoz a gyereket. De az altatás se egyszerű. Állandóan állna. Néha azt gondolom, hogy állva fog aludni. De úgy mégse tud na, és ez engem is kiborít, mert már hulla, de ordítva áll az ágyban a fáradtságtól.
Ti hogy altattátok el a babákat, mikor elkezdtek sokat állni és azt gyakorolják? Teljesen tanácstalan vagyok.

Már én is akartam írni korábban, vagy lehet, hogy írtam is, hogy kérünk beszámolót az ünneplésekről, meg képeket is kérünk!!

Családient.hu vonalzók

Családient.hu vonalzók
ági78
 
 


Humanka: De jó hogy végre meggyógyult Bendő. A bölcsibe pedig újra bele fog rázódni és élvezni fogja a sok játékot ott.
Ma mikor én is csak 1 hét full együtt lét után mente Doncekért anyukámhoz szaladt elém és csimpaszkodott a nadrágomba és nem is engedte letenni magát hosszú percekig.

Ági: Szintén új társasház? Lépcsőházankét megkaptátok a lakhatásit?
Nálunk össze-vissza keltek el a lakások. Érdekes módin a mi lépcsőházunkat teljesen eladták de csak mi lakunk még itt. A többieknek vhogy nem fontos a beköltözés. Szóval hallgathatjuk végig ahogy beköltöznek. Az alattunk lévő kávézót meg előbb kezdték el csinálni mint ahogy idejöttünk de még mindig nincs kész. De szerintem már egy ép falfelületük se lehet annyit fúrtak.

Altatásban nem tudok segíteni mert nálunk ebből se lett probléma. Illetve volt egy kicsi, de akkor keményítettünk be hogy 9-kor alvás van. Nem hoztuk ki csak bementünk ringattuk kicsit és visszafektettük. De akkor már magától le tudott szépen ülni nem kellett félni hogy hanyatt vágja magát és beveri a fejét. Hogy most már stabilan jár se lett más az altatás.
D. ügynök imád aludni. Napközben is még megvan a két, délelőtt és délutáni, alvása


Ma kaptunk levelet az önkormányzattól hogy Doni neve felkerülhet kis levélke formájában a kaposvári életfára :)
Gyorsan éltünk is a lehetőséggel. 11.-én lesz az ünnepség :)

Kép

Kép
starlark
 
 


Agi: en azt csinaltam, hogy amikor lerakom es fel akar pattanni, akkor egyszeruen nem engedem feallni, a vallanal fogva visszanyomom. Mondjuk Bendonek eleg 1-2 masodperc ebbol, mert akkor tudja, hogy most nem jatek van, hanem alvas, ugyhogy o akkor mar rogton bekapja az ujjat, es nem is akar feallni. Ezek szerint David mar fel is allt? Akkor most mar o is beindult, nemsokara te is szaladgalhatsz utana. (Mondjuk Bendo meg nem megy, csak ovatosan a racsba kapaszkodva lepeget, en nem is nagyon latom rajta, hogy el akarna indulni. De nem baj, van idonk :wink: )

Starlark: mi ez az eletfa? En meg sosem hallottam ilyesmirol. A dadusok is mondtak a bolcsiben, hogy azert van ez a nagy ragaszkodas, mert most tomenyen allandoan egyutt voltunk, es most ezert nyugosebb egy kicsit. En is tudom, hogy megszokja gyorsan, de azert meg nehez am :oops:

Tobbiek? Tenyleg elmentetek zart topikra?

KépKép
Kép
humanka
 
 
 
 
 


Starlak!
Húúú, ezt most nem értem, amit írtál. Társasház, lépcsőház, lakhatási…

Humanka!
Igen, beindult. Miután elkezdett mászni, rá 2 napra fel is állt, de ezen a héten áll fel mindenhová mindenhol egész nap. Már majd összerogy, de még mindig áll. Ilyenkor meg kell zabálni, mert tökre erőlködik. És megdicsértem apjának, mert olyan ügyes. Tud esni. Eddig egyszer – kétszer ütötte be a fejét, úgy, hogy sírás lett belőle. Ha elfárad, egy szinttel lejjebb kapaszkodik, és leül. Ha meg mégis esik, akkor tudja, hogy a fejére vigyáznia kell (nem koppan). Ezt már kúszásnál megtanulta. Már a lépcsőzés is megy. Szereti nagyon.

Igazából, csak a nappali alvással van gond. Ott akar mindenáron állni, este dumával alszik el, fekve leginkább. Persze időnként hallom, amikor feláll, de akkor ügyesen elalszik. Ma háromnegyed órát küzdöttem du. az altatással, azt hittem, állva fog aludni, olyan fáradt volt persze, mert de. meg fél órát aludt.

Családient.hu vonalzók

Családient.hu vonalzók
ági78
 
 


Szép Jó Reggel! :)

Humanka: Régi hagyományt követve először kis facsemetéket ültetett az önkormányzat egy új parkba az újszülötteknek akiknek a szülei éltek ezzel, de olyan sokaknak tetszett hogy kicsi lett a park :)
Így csináltak egy asszem bronz szobrot ami egy fát ábrázol és erre kerülnek fel új levélként az újszülöttek :)

Ági: Nem társasházba költöztetek? Azért gondoltam mert azt írtad hogy a mellettetek lévő lépcsőházat most csinálják.

Kép

Kép
starlark
 
 


Hello lányok! :)

Én is vagyok... ha a Csöppcsaj alszik, visszaolvasok és jövök!

Most csak annyi, hogy a szülinaposainkat Isten éltesse sokáig!

Emma baba, Adél baba és Minike! Gyönyörű életet kívánok Nektek! Váljon valóra minden, amit szeretnétek!!

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Túl a 4 napos hétvégén ( agárdi strandolás után lácban mind nagyon benyeltünk egy hányós-fosós vírust és túlzás nélkül nagyon sz...ul voltunk), a 12. heti uh.-ra indulóban megcsúsztam a vizes fürdőszobakövön és nagyon csúnyán elvágódtam...nem kicsit ijedtem meg, gondolhatjátok! De törpikével minden rendben, 3 nappal nagyobbnak is tűnik a koránál, szíve, nyaki redője, minden porcikája tökéletesnek tűnik, integetett és dörzsölte a szemecskéjét is . Édes volt! Az ülőmagassága már 61mm! Óriási, nem?
Timmermann doki nem mondta nekem, hogy fiú lesz, mondjuk azt sem, hogy lány, úgyhogy az még durván 6 hétig biztos titok! :lol:
Viszont legalább 3x gratulált, hogy az 5. babánkat várjuk, előszőr nem hitt a szemének, mikor meglátta a kiskönyvemet! :lol:
Levették a vért is a kombinált teszthez, elég bénán sikerült, fájt is (mondjuk eddig még senkit sem láttam 3cm-es műkörmökkel vért venni), a csaj meg meglehetősen foghegyről beszélt velem, ahogy feltette a kérdéseket, olyan érzésem volt, mintha kihallgatáson lettem volna...

Márti
borossné becz márta
 
 


Starlak!
Nem költöztünk mi sehova. (pedig lehet, hogy kéne) Ahol lakunk, egy 5 lépcsőházas társasház, ahol múlt héten a mi kéményünket újították fel, most meg a közvetlen mellettünk levőt.

Húú Márti, rosszul hangzik amit írtál. Még szerencse, hogy nem történt semmi komoly.
Honey genetikai uh-n mi volt?

Családient.hu vonalzók

Családient.hu vonalzók
ági78
 
 


Hello csajok!

Monee: Sajnálom, hogy párod nem akar több gyerkőcöt, de azért remélhetőleg ez meg fog változni! Ami az internetfüggőséget illeti, én megértelek! Bár sajnálom, hogy ritkábban jössz, de tényleg sok időt tud elvenni a fórumozás. Az utóbbi időben már én is sok voltam, azt vettem észre, hogy Bius rovására fórumozgatok, úgyhogy leálltam egy időre!

Honey: Uggyanezen veszekszem a férjemmel. Csak az a különbség, hogy ő nem a levegőben dobálgatja Biust, hanem már 3X leesett az ágyról úgy, hogy az apja ott volt mellette. :? Na jó, egyszer sem ütötte meg magát, mert popsira tottyant, de nem hiszi el, hogy egy pillanat alatt megvan a baj!! És kérlek tartózkodj a csúnya szavak használatától, hiszen a fórum szabályzatában is benne van!! :twisted: :twisted: :mrgreen: :mrgreen: :D :lol: ..olvastam... gáááz a csaj!! :wink:

Starlark: Sajnálom a nyaralást, de a képek nagyon jól sikerültek! Az életfáról majd dobhatnál egy fotót, ha lefényképezitek!! Nagyon jó ötlet!

Humanka: Örülök, hogy kicsi Bendő végre egészséges, viszont most úgy összeszorult a szívem, ahogy írtad, hogy mennyire várta, hogy érte menj a bölcsibe! :( Ilyenkor én is arra gondolok, hogy már csak 4 hónapom van és Bius is bölcsis lesz... :?

Ági: Nekünk és SZederéknek Maxi Cosi Tobi ygerekülésünk, ami elvileg együtt nő a gyerekkel, elég jól, egy kézzel, akár az első ülésről hátranyúlva dönthető- én úgy tudom, hogy ez dönthető a legjobban- és szerintem szuper kényelmes lehet, hiszen Bius kibírt benne 15 órát úgy, hogy éjszaka pl. nem álltunk meg túl sűrűn! Az ára olyan 60-70ezer körül van!

Márti: Jaj szegények!! Mindenki beteg lett? Ezt Agárdon szedtétek össze?? De remélem már jobban vagytok! Az influenza oltással kapcsolatban írok Neked privit!

Lanta: SZuperek a videók!! Rami már így szaladgál??!!! Nagyon ügyes kiscsajszi! :)

A.m: Sajnálom, hogy elért a hányás... ! Remélem nem tart sokáig!

Mi jól vagyunk, bár asszem Biust kicsit elrontottuk alvás terén. Amíg nagymamáknál voltunk, hagytam, hogy köztünk aludjon, most meg nem bírom visszaszoktatni az ágyba! :( Viszont semmi pénzért nem cserélném azt, hogy arra ébredek, hogy Bius átölel reggel és puszilgat! Bius még nem indult el, csak a bútorok mellett "rohangál", viszont intellektuálisan sokat fejlődött. Ha kutyát lát, mondja hogy vo-vo (vau-vau), És a csics- azaz a cica- is nagy kedvenc! Már mutogatja az okos fejét, pici-pocit és ha meghallja ezt a számot iszonyatos táncolásba kezd!!
http://www.youtube.com/watch?v=E2tMV96xULk&feature=fvst
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: