Új privát üzeneted érkezett!

Akkor mindjárt írok egy pü-t, bizniszeljünk :)!
kalloni
 
 


Hö, elküldtem, de persze még nincs a kimenők között... szólj majd, ha megkaptad, jó?
kalloni
 
 


Sziasztok!
Aránylag nyugis éjszakánk volt,de azért még fáradt vagyok.
Annyi mosni valóm volt,ennyit a pihenésről... :?
Képet dobok a bloggba,szülitörténet picit később. :)
Szép napot Nektek,pusza!

Üdvözlettel:Hanna és Hajna
Kép
fabri
 
 

 
 

Hoppá,nem küldte el a képeket,csak egyet,de azt sem jó helyre.
Majd később próbálkozom még.Kesztyűzünk a körmei miatt.

Üdvözlettel:Hanna és Hajna
Kép
fabri
 
 


Fabri,Hanna nagyon szép!
Kalloni,a fiúk édesek nagyon!!!Olyan arik együtt!!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Csajok, tegnap hazajöttünk a kórházból, majd visszaolvasok, írok sztoirit, rakok képet, de jelenleg el nem tudom mondani, hogy milyen állapotok uralkodnak, megpróbálom magunkat összeszedni, és amint tudok, tényleg jövök!

Sok puszi mindenkinek, hiányoztatok!

ÉS OLYAN NAGYON BOLDOG VAGYOK! GYÖNYÖRŰ SZÉP A GYERMEKEM!!!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Tök jó éjszakánk volt, éjjel 2-kor az evés után 8-ig aludt Marci! :shock:

Ma jöttek látogatók és hoztak 1 heti kajamennyiséget. 2 féle sütit... :lol:

Ezt az öltöztetést én se nagyon vágom, tegnapig rövid ujjú body volt rajta, este itt akkora vihar volt, hogy az csak na, ezért éjjelre hosszú ujjút adtam rá, most is az van rajta.

Még valami: ha a hajlatokban hámlik a bőre, azzal mit csináljak?

Nagyon szupik a képek, amiket raktatok a babákról!

Kép

Kép
adraci
 
 


Emitt egy cikk öltöztetés témakörben:

http://www.kismamablog.hu/baba-apolas/mit-adjak-ra-melegben

Adraci, pici olaj esetleg?
kalloni
 
 


Szofi!
Gyorsan kapd össze magad mert én már nagyon várom a sztoryt!!!!Ahhoz képest h utolsó akartál lenni :lol: Ahhoz meg kétség nem fér h gyönyörű a baba!!!

Fabri!
Hanna is gyönyörű!!!és ő is milyen picike!!!

Kalloni!
Jó ez a cikk!Hát igen,mi pont ott vagyunk h néha 25 fok felett van,de van amikor még alatta...de azt hiszem hamarosan megoldódik ez a problémánk és lesz vagy 40fok :lol:

annus11
 
 


Jelentem én itt vagyok, nem szülök. Még mindig nem. Ma reggel is voltam CTG-n, ami 3-szor hangos sípolással beriasztott, mert az én kislányom olyan bulit rendezett odabent, hogy 190 körül mozgott a szívhangja. Aztán még folyton forgott, hol egyik hol a másik oldalra kellett tenni az érzékelőt, mert pörgött. 160 és 190 között volt végig a szívhang. A szülésznő meg is jegyezte, hogy jó huncut kisbaba ez. Én meg alig bírtam felállni a fájdalomtól, mert szétverte az összes belső szervemet. Szóval meglehetősen jól elvan odabent.
Amúgy egész nap megint nem voltunk itthon. Megyek én annyit, hogy ha ezen múlna már réges-rég meg kellett volna szülessen.
Na mindegy, hétfőn újra CTG.

Kép
Kép
g_reny
 
 


A tesóm megkért, hogy írjam meg nektek, hátha valakit még érdekel: saját vállalkozás formájában azzal foglalkozik, hogy segít (jutányos áron, olcsóbban, mint mások) a családoknak a baba születése utáni ügyeket intézni. Családi, tgyás, gyed, gyes, anyakönyvi kivonat, tb kártya stb. Csak a papírok kellenek neki, és ő mindent elitéz. Ha kell munkahelyre is bemegy. Nem futárral intézteti, mert szerinte a személyes kontaktus fontos, ezért először a családnál megbeszéli a dolgokat Anyával, Apával.
Ha valakit érdekel, küldjön pü-t. :)
Bocs az off-ért. :D

Kép
Kép
g_reny
 
 


Reny! Áront 3 nappal hordtam túl, Alízt 10 nappal. Persze még mindketten maradtak volna, mindkettőjüknél burokrepesztéssel indítottak. Ne add fel! Szerdáig még simán elkezdhetsz tágulni! Én is a semmiből tágultam két nap alatt 3 ujjnyit!

Ahány orvos, annyi vélemény. A kórházban, ahogy Tinu is írta azt mondták kenjük a zacsit, erre jön a házidoki és letol, hogy azt nem szabad. Ja, és azt mondta két hétig a fejét még ne mossam.

Hasmenésnél nagyon híg a széklet, szinte beissza a pelenka és a színe is változhat zöldesre.

Kép

Kép
hean
 
 


Hean! Köszi. Én is ebben reménykedem. Hátha történik még valami.

Kép
Kép
g_reny
 
 


Valakinek valami vélemény a Rota-vírus elleni védőoltásról?

Kép

Kép
adraci
 
 


Adraci! Én beadatom, az biztos. Aminával sajnos lecsúsztam róla. 6 hós korig lehet beadatni. Amina 7 hós volt amikor nagyon beteg lett. Hányt, hasmenése volt, semmi nem maradt meg benne. Megijedtünk, de szerencsére a kórházat megúsztuk. A barátnőm kislánya nem volt ilyen szerencsés, 1 hétig volt kórházban a rota miatt, végig infúziózták.

Kép
Kép
g_reny
 
 


Mi nem adattuk be Zsófinak, most sem fogjuk. Egyeüdli plusznak a kullancs ellenit adattuk be, meg a pneumot.
Vendég
 


Hasmenés: szerintem a totál híg, folyós kaki sem hasmenés ezeknél a piciknél. Szerintem. :)

Szofi: na, már izgultam, hogy hol vagytok!!! :D

Adraci: mi biztos beadatjuk a rotát, Tücinél is beadattuk. Nem fáj, csak a pénztárcának. :roll:

Kép
Kép
tinu
 
 


Tinu! A rota elleni szájon át adható, ugye? Mennyibe kerül? Én ahogy lehet beadatom.

Kép
Kép
g_reny
 
 


Sziasztok!
Lányok én már totál lemerültem.Ez a nap kemény volt.Hanna egész nap a cicin lógott.Már arra is gondoltam hogy kevés a tej.De most reménykedem hogy nem,meg eszembe jutott hogy tegnap voltunk 3 hetesek.Ilyenkor van az a növekedési ugrás nem?akkor lehet azért cicizett annyit?Mert szopikor még akad pici a bimbóvédőbe,de alszik rajta.Persze ez repeta közben van,de ha elveszem tőle akkor sír és keres.Most gyors iszom,fürdöm,mert az a 3 óra alvás kevés volt.
Szép álmokat!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Reny: igen, szájon át adható, már nem emlékszem, mennyibe volt, több tízezer forint, az tuti. Most mondja az uram, hogy 16 ezerre emlékszik, de asszem ráadásul kétszer kell beadatni, vagyis akkor kétszer 16 ezer. :?

Kép
Kép
tinu
 
 


Tinu! Ajjjaj, akkor arra már hitelt kell kérni. Hogy lehet ilyen drága egy védőoltás? Na mindegy, inkább nem írom le kinek gratulálok ehhez. :?

Kép
Kép
g_reny
 
 


Reny: lehet, hogy most másak az árak. Ez két éve volt. :roll:

Kép
Kép
tinu
 
 


Reny: ja, és emlékszem, azon izgultunk, hogy mivel szájon át ment, nehogy visszabukja a gyerek a méregdrága oltást véletlen. Még szerencse, hogy Tüci nem volt bukós baba. :P

Kép
Kép
tinu
 
 


ANITA!
Dettó ez volt ma nálunk, amit írtál!!!!!!!!!1 az 1ben!!!!!!!!!
Kaja-sír-nem alszik-fáj a hasa.
Büfizni nem nagyon tud csak kicsiket, viszont a pukik jönnek 1000-rel.
Ma volt 2 kaki is, ne ha megy a hasa, akkor tudni fogjátok. Ez olyan kaki volt!
Nem hízott ma sem....nem értem...a hülye mérleg össze-vissza mér!!!!! :x :x :x
Elküldtem a férjemet Mecsek teáért. Hallott már valaki róla? Hasfájásra jó áll. Most kapott Lili 2 x 2 kanálkával, hogy megnézzem bírja e...remélem bejön.
Ha nem akkor j. héten doki, nem normális ez a hasfájás.
Nagyon fáj szegénykének. Muszáj segítenem.
Az INFACOL hatásos?

Kép
mozza
 
 


Csajok!
Nektek milyen mérlegetek van?
Topcomja van vkinek?

Kép
mozza
 
 


Mozza! Az infacol hatásos! Én csak azt használtam. A Mecsek teát nem bírja minden gyerek, mert édeskömény van benne, ami szelet csinál, ennek következtében szintén fáj a pocakja. Szerintem Espumisan vagy Infacol a legjobb amit tehetsz vele. Az Infacolt könnyebb adagolni. Az a lényege, hogy a sok apró légbubiból egy nagyot csinál, amit könnyebb kibüfizni, és így gyorsan megszabadul a nyomasztó levegőtől.

Kép
Kép
g_reny
 
 


Tudom, hogy ugyanaz van benne hatóanyag, de nekünk az Infacol nem használt Samuval, az Espumisan igen. Rejtély... :)

Horror volt a sebészet és horror a jelenlegi állapot, most is nagyon fáj, pedig bevettem Algopyrint... :roll: Annyia voltak, hogy az egész napot ott tölthettem volna... De szóltunk, hogy otthon már sír az éhes 4 hetes babám, végül így összesen 2 óra alatt végeztem az ügyeleten... Plusz az 1 órás autózás... Amúgy leszedték a fél körmömet és az ujjam oldalát felvágták...

Egész nap nem voltam itthon, hulla vagyok... Megyek, megpróbálok aludni...

Jó éjt!

Szofi, üdv otthon! Csak nyugi, rendezd soraitokat! :wink:

Reny, neked meg drukkolok továbbra is.

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Na, megvagyok én is. Pörgős volt nagyon a (mostmár) tegnap, végülis reggel 7-től estig meg se álltunk. De grilleztünk egy jót, paradicsom elültetve, aztán kis csocsóval levezetve a nap.

Asszem, nyákdugó távozásban, ha a rózsaszínes cucc (alig vmi) az volt. Vmi kis fájdalom is van, de nem tom még mi. Blanka olyan aktív volt egész nap, most is mocorog, nem hiszem, h szülnék.

Vissza kellene menni aludni. Megvárom, lesz-e köv fájci, aztán megyek.

Anikó

Kép

Kép

Kép
vki17
 
 


Ja, Pingi, eldurrant volna az agyam a csajra nekem is. Meg úgy az egész bagázsra. :evil:

Remélem, kincsem nem fog szülés közben is ficánkolni. :shock: (Anno a szülőcsatornában sem bírtam magammal, jól szétszakítottam anyut. Úgy elfáradtam, azóta is lusti vagyok. :lol: )

Szofi, de jó, h már otthon vagy!

Anikó

Kép

Kép

Kép
vki17
 
 


Sziasztok!
Nekem még szombat van, mindejárt megyek aludni, csak látogatók jöttek, és még gyorsabban elment a nap, mint szokott..

mérleg:
Mozza, nekünk Momart mérlegünk van, az is összevissza mutat, kivagyok tőle. Sőt, abból 2 is van, az egyiket kölcsönzőből,a másikat utána barinőőtől... pont jó, hogy meg tudtam nézni, hogy mindegyik mást mutat sokszor... a lényeg, egy irányba kell ttenni a babót, lehetőleg ugyanabban a testhelyzetben, és mindezt megelőzően ellenőrizni, hogy az elem nem merül -e, mert nekünk a védőnő mondta, hogy ha merül az elem, össze vissza mutat..
A férjem már kivan a mérlegelésemtől:) Én van hogy 3-szor is ráteszem, és amit többször mutat a mérvadó nálunk... azt hiszem tényleg túlzás, de ha így vagyok nyugodt, akkor nem tudok egyebet tenni. A kórházban ültették belém ezt a hány grammot mi az adagja aggodalmat- ami egyébként szerintem jogos.... :)


infacol-espumizan:
Mi az infacolt- használjuk, azt hiszem segyt valamennyit... tekereg és szenved látszólag szegényamúgy is, de láthatóan kevesebbet... Nekem mondták, hogy hasfájós, így teljesen nem fogja megszüntetni.. Van akinek azespumizan jön be... azt hszem ha elfogyott az infacol veszünk espumizat, megnézem a különbséget....

Zdori, jobbulást a körmödnek! Juj de brutálisan hangzik... szegényke...

Na menek, kicsit kellene aludni:)
Szép vasárnapot Mindenkinek!


Rota. nekem már mondta a babaorvos, hogy 2x17ezer ft lesz, mi is beadatjuk.... még jó, hogy jár vissza az adómból:)

Szofi,
nagyon várom én is a beszámolót és a fotót!:)

Annus, hogy van a melled? Én próbáltam az aventesmellszívót a betét nélkül, de nekem attól nagyon bepirososdott a bimbi. te azt hogy bírod?

Reni,
szimpi a tesód, hogy ilyesmivel foglalkozik:)

Kitty,
????? várunk!
vanni
 
 


Sziasztok!

Hát én most nem bírom követni ezt a tempót, túl sok a program így hétvégén, lemaradtam ezerrel :?

Kedden megyünk Fruzsival konduktorhoz, kíváncsi vagyok, mit mond. Hasfájással még mindig küzdünk :?
Vendég
 


Szép vasárnapot Mamik!

Én sajna még nem nagyon tudok visszarázódni.
Gondolom Nektek már ismerős az első pár nap ismerkedés a kajcsi időkkel,éjszakázásokkal...
Az én gyönyörű tündéremtől nem nagyon tudok elszakadni(bocs, :oops: ,de nem is akarok),hogy ideüljek.
Annyira édes, nem tudok betelni vele.
Éjjel 3 óránként hami,de nekem még nincs annyi tejcim,így kell egy kis pótlás.
Igyekszem az arányokat fokozatosan felcserélni.
Szép vasárnapot!

Üdvözlettel:Hanna és Hajna
Kép
fabri
 
 


Pingi, nem is írtam, de én is felháborítónak tartom kollégáitok működését...

Fabri, semmi baj, majd gyere, ha tudsz!

Panndi, mi az a konduktor?

Rota - nekünk nem lesz. Sajnos nincs 34.000 Ft-unk...

Tegnap voltunk 4 hetesek - 3790 g... :shock:

Annus, Izának boldog hófordulót! :wink:

Szép vasárnapot!

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Dóri: Fruzsi mozgását fogja megnézni, Zsófival is jártunk anno, mert állandóan balra fordította a fejét, és felhúzva tartotta a lábát, kellett tornáztatni is. Most szerintem Fruzsinéál is ez van, állítólag csak így férnek el a hasamban a babák :roll:
Vendég
 


Panndi
de érdekes, nem is hallottam még ilyet.

Maja most kapta meg 2 évesen a pneumococcusra, azon kívül semmit. A kullancsosat még beadatom neki szerintem.
pumuklii
 
 


Jó reggelt (vagyis jobbat mindenkinek mint nekem!!!)

Szörnyű éjszakém volt. Az eddigi jó alvó és csudajó gyerekemet egy -másfél napja mintha kicserélték volna. Arról nem is beszélve hogy 2 óránként éhes.
Mondjuk, az benne a pozitív, hogy cicből mostmár mindig sikerül enni, de csak 20ml tud kiszívni akárhogy próbálgatjuk, ha szerencsém van akkor a másik cicit is elfogadja, és akkor 2x20ml. De legtöbbször csak 1 cici =1x20, és aztán elalszik, de úgy hogy esélytelen kelteni. Naná hogy 2 óra múlva rinyál hogy éhes... Viszont nekem még fejnem is kell, mert a cicim elkezdett beigazodni ehez a szerény 20 milis adaghoz :cry: Úgyhogy a 2 óránkénti szopizás és fejés + pelenkázásnak az az eredménye, hogy mire le tudnék feküdni aludni, fél vagy háromnegyed óra és kelhetek újra. Gyanítom ez csak akkor fog változni, ha a cicmből többet tud majd enni Nóri.

Na ennyit erről.

Adraci: a hajlatokban és/vagy ahol hámlik a baba bőre ott gyógyszertári (legalábbis én ezt használom) babaolajjal kell bekenni fürdetés előtt. Nórinak a talpa is hámlott, én azt lefekvés előtt (mármint az esti lefekvés előtt) is áttöröltem,és úgy adtam rá a rugit, és szépen rendbejött.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


Sziasztok!

Úgy látom, esélyem sincs visszaolvasni... Elképesztő iramot diktáltok!! :lol: :lol: Sajna a mi gépük beszedett egy kis vírust, aztán nagyszülőket látogattuk, ezért voltam eltűnve (már ha hiányoztam valakinek)... :lol:

Szóval: ezúton gratulálok minden kismaminak, aki időközben anyuka lett!!!
Remélem mindenki jól van (Dóri, veled történt valami?!)!
A rota-oltást mi mindenképp beadatjuk, eddig mindenki azt tanácsolta.
Hasfájás: az Infacol nálunk nem jött be, kismanó a kaja jó részét visszaküldte tőle (Espumisant még nem próbáltuk, szerencsére mostanában nem fáj a poci). Esetleg hasznos tipp lehet: én minden nap iszom Laktoherb teát + kamillát (egyben szoktam megfőzni, másfél liter vízhez 4-5 Lakto és 2 filter kamilla). A Lakto-ban van édeskömény + kamillának is van enyhe hashajtó hatása, nálunk ez bevált a pocifájás/szélgörcs/székrekedés ellen. A dokinénink is azt mondta, hogy amit adni akarok a babának, azt igyam/egyen meg én, a baba hozzájut a tejcsin keresztül (én ezért nem adok neki teát pl.)

Panndi, érdekes, amit írtál, Kamilla is többnyire egy irányba fordítja a fejét, sőt, ha lefektetem, mindig egy irányba "kúszik", (neki) jobbra és felfelé (igaz, a pocimban is mindig a jobb oldalon volt). Akkor lehet, hogy ez baj, meg kéne nézetni?! Nekem eddig eszembe sem jutott, hogy ez probléma lehet... :? :shock:

Kép

Kép
zsüci
 
 


Hello csajok!

Köszi a rotás kommenteket. Megkérdeztem és 2x17 ezer és szájon át adható... :twisted:

Marcit tegnap éjfélig szórakoztatni kellett, aztán kidőlt. 3-kor és 7-kor evett, úgyhogy most egy kicsit mintha álmos lennék...

Holnap elutazik a férjem dolgozni 2 napra, mi addig az anyukájánál leszünk Marcival. Mégiscsak kertes ház, vidék és én nagyon szeretem. Ott is laknak én rokonaim is és már elterjedt a hír, hogy megyünk, már hívtak is, hogy jöhetnek-e látogatóba... Éjjjen! :roll:

Panndi, mitől ez a sok hasfájás?

Dóri, ez a sebészet nem hangzott valami jól... Remélem nem fájt!

Az Espumisant miért nehezebb beadni, mint az Infacolt?

Szofi, mizu?

Kép

Kép
adraci
 
 


Infacol kontra espumisan:mikor írta Tinu h ugyan az a hatóanyag akkor megnéztem,és tényleg ugyan az.Annyi h az infacol az narancs aromájú,az espumisan meg banán.Az infacolhoz van egy ilyen cseppentő és azt megnyomod és felszívja az adagot iletve bejuttatod a szájába,viszont az espumisant meg 25 cseppet kell csepegtetni ha jól tudom....meg mintha azt evés után kéne...de meg kell nézni a tájékoztatót a neten!

Mellem most jobb,de nincs is benne annyi tej...Izus most a másik ciciből is kap egy picit,1 nem elég neki.Háthiába,lasan 4 kiló!Szóval ma jön a sör és szaporítok!!!

2. éjszakája 3-4 óránként kel...szóval most én is csak részletekben alszom...

Dóri!
Köszi!!Hát igen,1 hónap!!! :shock: Csináltatok is közös képet ha nem felejtem el!


Oltásokat ne is mondjátok...horribilis az ára,és azt se tudja az ember h kell e vagy sem... :roll:

Zsüci!
Üdv újra itt!!!És miylen volt a látogató?Picur jól bírta??


Na pill,konyhában van jelenésem...

annus11
 
 


Vanni!
Érthető ha aggódsz a gyarapodás miatt!Marcinak azért sokat kellett erősödnie még idekinn!De látod h milyen szépen hízik!!!!Szóval csak módjával az idegeskedést!!!!A mérlegben meg cserélj elemet! :lol:


Fabri!
Igen,ismerős az első napok itthon....mondjuk szerencsére nekem a net igazi kikapcsolódás!!!Rögtön tudok lazítani ha ideülök :wink: Persze Izus itt van mellettem a mózesben,szóval nem megyek messzire tőle!Az első napokban meg még azt se szerettem ha az apjával van a másik szobában :lol: Hiányzott :oops: De most pl egész nap az apjával fekszik az ágyban,én csak etetni megyek,addig meg mosok,főzök,net,msn.Ma pl a dédikkel msn-ezett Izus :lol: :lol:


Anita!
Hát ilyen nekem is volt!De lesz is még!!!Ahogy nőnek folyton változik az igényük..tényleg mire az ember megszokná a rendet addigra felborul :lol: :lol:

Ma meggyszószt csinálok kanállal :lol: és sült húst.Remélem a meggy nem lesz gond... :roll: A beleesett kanalat meg már kiszedtem 8)

annus11
 
 


Mozza!
Nekünk is az első héten annyira fájt a hasa!Már tiszta vörös volta feje úgy üvöltött.Én 2 napig bírtam,aztán vettem infacolt!2-3 naponta így is van h nehezebben megy a kaki,de akkro se sírt torka szakadtából már...csak nyüszög!

Na menek,mielött leég az ebéd :lol:

annus11
 
 


http://amilapunk.blog.extra.hu/getfile. ... ep-180.jpg

Így alszanak éppen!Izus fogja az apja kezét,álmában meg vigyorog :lol: Csak azt épp nem sikerült lekapnom!

annus11
 
 


Sziasztok!

Sok boldogságot a mostanában szülőknek!

Én is fáradtan jelentkezem.
Hasfájás témához,
nálunk is van sőt örökölte az én szorulásos fajtámat.Szóval nem elég hogy nem tud büfizni még kakilni is nehezen megy neki.Mi mecsek teával próbálkoztunk, de nem nagyon jött be.Szerintem a kömény plussz gázokat csinált neki.Most Infacolt adunk.Még csak 2 napja de az éjszakák már jobbak.Csak éjfélkor meg 3-kor kel fel és egyből vissza alszik.Reggel hatkor meg indul a nappali műszak :lol:

Amúgy jól vagyunk, 3700 gramm a kis legény, szóval gyarapszunk.
Én is jól vagyok.A gátsebem már a múlté és végre hason fekszek!!!!!Igaz ha tele a cici akkor kicsit gáz

:oops:

Na megyek hunyok egyet amíg még csend van.

KépKép
harhaj
 
 


Hali!

Na, a tegnapi kemény nap után a kisasszony hagyott aludni legalább! :D
Szóval kipihentem magam.
A hasfájással küzdünk.
Holnap kihívok egy gyerekdokit, hogy nézze meg.
Lili nem nagyon tud büfizni...csak nyekereg, meg sokat pukizik, meg csuklik.
De olyan igazi nagy büfi max. 2szer volt eddig. Sztem ez lehet a fő gond.
A másik, ami sztem zavarhatja még a babákat: Popókrém!
Mi a doki által felírt gyógyszertárit használtuk, amitől láthatólag kiakadt a gyerek...sztem csípte neki.
Most Sudocrem-et használunk...na ez nagyon bejön!!!!!!!!!!!!! Láthatólag jobb érzés neki.

Lehet, hogy hülyeség, de én nem merek neki gyógyszert adni, ameddig doki nem látta, így most én szedem az espumisant és reménykedek, hogy a tejjel átmegy és valamennyire megnyugtatja.

Tej:
Látom, sokan küzdünk, hogy több legyen.
Én ma pl. simán le tudtam fejni eddig 10-15mg-ot cicizés után. Eddig 8-10 jött le.
Szóval ameddig a doki nem rendeli máshogy, fejek napközben szopi után, és megnézem, hogy így elég lesz e. Ha nem akkor, kap pótlást.

Kép
mozza
 
 


Sziasztok!

Nem olvasok vissza,csak gyorsan bejelentkezem!

Május 21-én 14 óra 18 perckor megszületett "kisbabánk"! 4190 gr, és 58 cm lett.
Ma jöttünk haza, Marci beteg lett, Apa szerdáig még muszájból dolgozik,így még káosz van, de majd ha rendeződünk kicsit,jelentkezem!

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers




Trixi
trixi78
 
 


Csajok, itt SOS helyzet van...

A gyermekem következetesen este 8-tól hajnal 4-ig ébren van, szopik vagy bömböl, a nap többi részét meg átalussza.
A hasa fáj????

De nem ez! A légzésfigyelőt tegnap bekapcsoltuk (Angelcare), és 10 perc alatt 3szor beriasztott. Persze a gyerek nem halt bölcsőhalált. Én ezt nem értem!
- Most nem kielégítő a légzése?
- Rossz a készülék?
- Valamit rosszul csinálunk?
HELP!!! Van valakinek ötlete?

Mindkét mellbimbóm ki van sebesedve, pedig azt mondták a kórházban, hogy jó helyen van a bimbó a szájában... Milyen krémet használ, aki esetleg hasonló cipőben jár?

Szopizás, 3. napja van tejem, és Csanád 30-50 g-okat szopik egy-egy mellből. Ez szerintetek jó mennyiség, fogalémam sincs, hogy mennyinek kéne lennie? Egy nap alatt mennyit kell enni egy babának?
Az egyik mellemet teljesen ki tudja szopizni, a másikat nem. Ez mitől van?


Bocsi, hogy most ezt rátok zúdítom, de sose gondoltam volna, hogy ennyi minden van, amit nem fogok tudni! :cry: :cry: :cry:

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Szofi drága!
Ezt így láttatlanba meg nem tudnám mondai h a hasa fáj,éhes vagy egyéb.Az is lehet h sokat evett,nem jön a puki,a kaki vagy a büfi stb.
Ahogy emlékszem kb 3 kilóval született ugye?Ilyenkor úgy kell számolni h kilógrammonként 150ml.Tehát 450ml-t kell kb ennie 1 nap.Ha ezt elosztod h hányszor eszik egy nap akkor megkapod h 1 étkezés kb hány ml.Tehát ha 6szor eszik akkor 70-80 körül,ha meg 8 szor akkor 50-60 körül van az adagja!
Ha az egyiket kiszopizza lehet h a másikból már nem kell neki annyi.Jóllakik és kész!ha nem sír h éhes akkor biztos elég neki az adag!!!Esetleg ne hagyd túl sokat aludni,tehát 3-4 óránként szopizzon,így több lesz a tejcid!

Légzésfigyelő:nekünk nincs,de lehet h rosszul van beállítva,nem?Azt hiszem az érzékenységen is lehet állítan!

Mozza!
Ezek nem gyógyszerek!!!Már írtuk is h az infacol a kis buborékokból nagyot csinál,tehát semmi olyan nincs benne ami gyógyszernek minősülne vagy ártana a babának!!
Szerintem semmi baja Lilinek,de ha attól megnyugszol hívj egy dokit hozzá :wink:

Trixi!!

Gratulálok a babához!!!Már hiányoltunk!!!Ha lesz időd gyere és mesélj!!!!

Harhaj!
Örülök h nálatok is rendeződik a hasfájás!
Az meg külön szupi h a gátsebed szépen gyógyul!!!!!

annus11
 
 


Szofi!

Angelcare:
Nálunk is áll. beriasztott....
Próbáld ki:
1. tekerd az érzékenységét a másik irányba fel (ha most 1 fokozaton van, akkor 3ra, vagy fordítva)
2. Nézd meg, hogy a matrac totál vízszintesen van e....nálunk a rácsvédő miatt picit domborúbb volt....
3. Nézd meg, hogy a tappancsok jól vannak e betéve, kellő távolság.
4. Nálunk Lili néha lemászik róla....bár Csanád még nem hiszem, hogy tud ilyet. :lol:

Cici:
Kezdetnek remek!!!!!!!!!!!!!!!!!! Csak fejj az elején, hogy több legyen, mert egyre többet tud majd manócid kajcsizni, és jó lenne, ha a kínálat is tudná követni a tempót. :lol:
Hogy érted, hogy az egyik melledet nem tudja kiszopizni? Mind2ből szoptatod 1 alkalommal?

Alvás:
Nálunk néha pont fordítva van...nappal üvölt.
A pocakja ha fáj, akkor látni fogod!
Felhúzza a kis lábát, erőlködik, nyöszörög, a pocija morog, sokat pukizik.
Nappal keltsd fel 2-3 óránként a kajcsikhoz, és legyen az esti fürcsi fix pont az életében: Fürcsi- tiszta pelus, tiszta ruci, aztán szellőztetés a szobájában- nagy-nagy lefekvés előtti szopizás- jó hosszú büfiztetés, hogy kijöjjön minden pocibántó szél, vagy bukjon, ha kell- ha még ettől sem alszik el, akkor egy kis ringatás, közben hát vagy has simi- aztán szunya!
Mi ezt a programot 8-9között csináljuk ált. és 00-01-ig alszik tőle, aztán kel egyszer f4-5körül, aztán 8-f10 között.
Próbáld ki. Nem baj, ha ordít a fürcsinél, annál jobban legyugszik majd a cicitől és jó nagyon fog szunyálni!

Kép
mozza
 
 


Kép
Kép
Kép
Kép

annus11
 
 


Sziasztok,

olvasok én is csak írni nem nagyon tudok még.

Szofi,
tegnap nekünk is beriasztott a légzésfigyelő (angelcare) de csak a gyerek volt félre csúszva. Milyen érzékenyre van beállítva?

Mozza,
szerintem is nyugodtan adj Lilinek infacolt. :)

Enyém gyermek még mindíg tünemény :) eszik, alszik, sírás a pelenkázásnál van meg a fürdésnél, de akkor úgy nyomja mintha nyúznánk :)
szoptatni még mindíg nem tudok :( véres a cicim, és nagyon fáj. úgyhogy fejem. 70-80-at simán benyom, a 90 ml már necces Álmosnak, a 100 meg már sok. De már túlléptük a születési súlyunkat két napja, 8 naposan :) mondjuk 3700-zal született és 3600-zal jöttünk haza.
Nem tudom mit csináljak még a mellemmel, de nem nagyon akar gyógyulni.

na pihenek kicsit, amig nincs etetés.
szép napot.

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: