Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Én még nem tudok róla, hogy babát várnék, de tervezzük a másodikat. Előző terhességem alatt is sokat voltam itt. Azt szeretném kérdezni, hogy van -e valakinek tapasztalata a koraterhességben szedett Zyrtec tablettáról? Sajnos valamilyen( a vizsgálatokból nem dereült ki, hogy milyen) bőrviszketést okozó allergiám van, amire csak a Zyrtec hatásos. Előző terhességemnél 1-2 quarelinen kívül semmit nem szedtem, és most sem szeretnék. Légyszi írjatok, ha van valami ötletetek (más gyógyszer), vagy tapasztalat. Köszi! Mindenkinek problémamentes babavárást kíván: Betti
Szelebetti
 


Sziasztok!
Én is csatlakoznék hozzátok, bár már egy nappal túl vagyok a 10. héten. És még mindig annyira hihetetlen, hogy ANYUKA leszek! Szamóca az első babánk, nagyon szerettük volna és nagyon izgultunk a kedvesemmel, mert van egy izombetegségem, ami nem súlyos, és nagyon ritka, de nagyon nem szerettük volna ha a babus örökli. Így aztán sok-sok vizsgálat előzte meg Szamócát, de végül azt a megnyugtató választ kaptuk, hogy kb. 5% az esélye hogy örököl valamit így mostanra megnyugodtunk. És várjuk őt nagyon! Két hét múlva megyünk ultrahangra - alig várom hogy halljam a pici szívét dobogni!
Tényleg, a nemét mennyi idősen tudják megállapítani? A 4D-s uh-ról mi a véleményetek?
Sziszi
(10+1)
szsuli
 
 


Sziasztok,
En is szeretnek csatlakozni. Tegnap reggel lett 2 csikos a tesztem, hetfon megyek dokihoz.
Azt szeretnem kerdezni, hogy az elso vizsgalatkor mi varhato, mi mindent nez/kerdez a doki?
Elore is koszi,
Kleo
(4+5?)
_kleo_
 
 

 
 

Szia Kleo!

Ma teszteltem két nagyon halvány kétcsíkosat.
Annyira halvány volt, hogy nem merem beleélni magam.
Neked is márc. 29-én volt az utolsó mensid első napja?
Van sejtésed, hogy mikor készülhetett a babókád?
Nekünk nagy valószínűséggel 15-én. Jó későn, de talán bejött!
Nekem már Ő lesz a második kisbabám, tehát van tapasztalatom arról, hogy mi történik. Ezt azonban orvosa válogatja.
Hüvelyi uh. és hüvelyi tapintásos vizsgálat biztos lesz. Mikor voltál rákszűrésen, mert szerintem az is lesz.
Elküld vérvételre, vizeletvizsgálatra, ekg-ra, fogorvoshoz.
Egyelőre ennyi...
Nem tudom, mikor tesztelek újra, és mikor közlöm a családommal. Anyáknapjára jó kis ajándék lenne!
naspolya
 
 


Szia Naspolya!

Nalunk elso baba, de nem halvany, egeszen eroteljes csik volt Kép
Nekem marc. 28 volt. Ezek szerint kb. egyszerre szulunk? Kép A husveti 3 napos lustakodas alatt keszult valoszinuleg. Elsore osszejott.

Izgi, mert babasnak nem erzem magam (bar mivel elso nem is nagyon tudom mit kell erezni), de arrol szentul meg vagyok gyozodve, hgoy lany lesz. Kép. Aztan legfeljebb meglepodunk, de az sem baj ha fiu. Gondolkodtatok mar neveken? Vagy meg teljes a hirzarlat? Nekunk Eszter es Dani.

Nagyon szoritok, hogy az a masodik csik erosodjon, bar azt mondjak mar a nagyon halvany csik is pozitiv, es teves pozitiv nagyon ritka! Kép

Nalatok mekkora a nagyobbik? Hol fogsz szulni?

Kleo
_kleo_
 
 


Sziasztok!

3 hete teszteltem egy kétcsíkosat, múlthéten voltam dokinál. Volt először is labor (vizelet,hogy valóban pozitív), hüvelyi ultrahang, és végül "kézi" vizsgálat. Semmi kellemetelen nem volt egyikben sem. Kérdezni az uccsó mensi időpontját kérdezi, rendszeresek voltak, mindig megjött stb...
Láttam egy petezsákat az uh-on. Holnap megint kell mennem, állítólag már lesz pulzálás is. Remélem tudtam segíteni.
Egyébként ő lesz az első babulek.
Pussz

Kata
6+1 ???
utolsó mensi márc 13
zkata
 
 


Sziasztok!

Továbbra is teljes a hírzárlat, ma is nagyon haloványat teszteltem. Voltam dokinál, de az uh. még nem mutatott semmit. Kicsit elszomorodtam!
Aztán rájöttem, hogy máskor is csak a 34. napon mutatott petezsákot az uh, úgyhogy tovább bizakodom.

Kata!
Te nem 7+3 vagy?
Összehasonlításként megírnád, hogy mikor voltál uh-n os mekkora volt a petezsákod?
Milyen hosszúságúak általában a ciklusaid?

Naspi (5+1 vagy 4+4)
naspolya
 
 


Naspi!

Ha márc. 29-én volt az utolsó mensid első napja, akkor tegnap nem a 36. napod volt? Neked milyen hosszúságúak a ciklusaid?

Henci
henci
 
 


Henci!

Tudom, az volt az eredeti felállás, de azt is tudom, hogy a 18. napon készült a baba, tehát ahhoz képest még csak a 32. napon voltam tegnap, ezért nem mutathatta a uh.

Te is babát vársz?

Naspi
naspolya
 
 


Naspi!

Ez a 8. "próbálkozós" hónapunk, eddig még nem jártunk eredménnyel. De nagyon-nagyon várjuk már, hogy legyen egy pocaklakóm!
Ebben a hónapban a középidős akció nem jött össze, a 9. és a 18. napon voltunk együtt, ami még esélyes lehet, de nem reménykedem.
Vannak "tüneteid"?

Henci
henci
 
 


Henci!

Kívánom, hogy minél előbb összejöjjön a baba.
Tüneteim: sokat járok pisilni, vasárnap meg délben aludnom kellett.
Most még ugyanúgy görcsölget a hasam, mintha megjönne, meg a cicim is úgy feszül. Ebben egyelőre nem látok különbséget.
Én is azt hittem, hogy lemaradtunk erről a hónapról...
Eléggé változóak voltak a ciklusaim 28-35 nap.

Mikorra várod az eredményt (vagy nem eredményt)?

Naspi
naspolya
 
 


Naspi!

Az én ciklusaim 27-28-29 naposak. Én máj. 6-ra (csütörtökre) nem várom, hogy megjöjjön. Sokat járok pisilni, de én már semmi jelet nem veszek tünetnek, mert produkáltam én már az égvilágon mindent, aztán soha sehol semmi...

Henci
henci
 
 


Ne keseredj el! Ne add fel könnyedén. A pozitív hozzáállás nagyon sokat segít.

Voltál már kivizsgáláson?
Esetleg hőmérőzöl?
Ciklusaidról van valamiféle információd?
Naspi
naspolya
 
 


Naspi!

Elkeseredésről szó sincs, és azt hiszem, a hozzáállásom is pozitív. Sosem kenődtem el igazán, amikor megjött. Úgy vagyok/vagyunk vele, hogy akkor jöjjön a mi kis Babálkánk, amikor ő akarja.
Ebben a hónapban voltam dokinál (rákszűrésen), és megemlítettem neki a sikertelen próbálkozásokat. Azt mondta, az egy évet várjuk ki, és ha addig nem sikerül, akkor szeptemberben lépünk. Szerinte sikerülni fog...én pedig hiszek neki!
Nem hőmérőzök, mert nekem az olyan "görcsös" akarásnak tűnik. A PG53-at nézegettem egy párszor, de nekem mindig össze-vissza mutogatta az ovulációt.
Henci
henci
 
 


Sziasztok!

Szeretnék én is csatlakozni hozzátok. Ma léptem a 8. hétbe és most minden kisérő tünetet produkálok.
Nagyon izgulok, mert az előző terhességem 8 hetesen és 4 naposan halt el. A dokim szerint most minden rendben van. Reménykedem! Minden esetre az előző babánál nem volt semmi rosszullét. Most pedig reggeltől estig hányingerrel küszködöm.

Barbara
babar
 
 


Sziasztok!

Naspinak: A ciklusaim kb 30 naposak voltak, rendszeresek. Ultrahangon először április 27-én voltam. Akkor a petezsák 16.6x14 mm-es volt.
YS: 3.4x3.8 mm. Grav.s.: 5.0 (ez gondolom a hetek száma)
A mai uh-on:
YS:4.7x4.6 mm
CRL: 7.2 mm
Szívműködés: LÁTHATÓ
Grav.s: 6-2

Ezek hüvelyi ultrahangok voltak.
Én is úgy gondolom, hogy a 7+3. napon vagyok. Viszont látod, hogy az uh. nem ezt igazolja. Március 13-án volt az utolsó mensim. Tulajdonképpen, hogy lehet pontosan kiszámolni, hogy hanyadik héten ill. napon tartok???
Nagyon szorítok, hogy nálad is minden rendben legyen, a halvány csík is azt jelenti, hogy pozitív. Fel a fejjel és még egy kis türelem, aztán te is láthatod azt a drága szívdobogást. Annyira megható volt látni, ahogy a petezsákban lüktet. ;-)

Henci:
Neked is megy a drukk! Az, hogy görcsölgetsz még nem jelenti azt, hogy meg fog jönni. Nálam is így volt, készültem, hogy biztos meg fog jönni és hát látod mi lett az eredménye. Én is görcsöltem, pisilni is többször kellett. De más tünetem akkor még nem volt. Mostmár a cicik mindent elárulnak, annyira érzékenyek, duzzadtak, hogy már a hasonfekvés is kellemetlen. Pedig soha nem voltak óriásiak. Illetve egy pár napja van hányinger szinte egész nap. Szorítok, hogy csütörtökön ne legyen semmi!!!
(mármint mensi)

Pusza

Kata
zkata
 
 


Szia Barbara!

Gratulálok a pocaklakódhoz! Sajnálom, ami az előző babáddal történt. Lehet tudni,hogy mi volt a baj??
Nyugi, most minden rendben lesz, a dokid is megmondta!
Milyen terhességi tüneteid vannak a hányingeren kívűl??
Kérdeznék is valamit, hátha tudsz segíteni:
A mai uh-os papíron az áll, hogy nuchaszűrés 2004.06.16.
Ez a genetikai uh akar lenni???
Előre is köszönöm.

Kata
zkata
 
 


Barbara!
Minél jobban hányingered van annál jobb!
Állítólag! Nekem ezt mondta a dokim.
A magas hcgszinttel függ össze, tehát, ha jól megtapadt. Gratulálok a babókához!

Kata! Gratulálok a szivecskéhez! Olyan jó érzés látni, meg hallani, hogy ott pulzál.
Elvileg a mens. első napjától számítják....
Lehet, hogy később volt egy héttel a peteérésed.
Ezt mutatja mindkét uh. Az a lényeg, hogy ver a pici szive és hogy önmagához képest fejlődik.

Én nem hallottam még ezt a kifejezést, hogy nuchaszűrés. Az AFP szűrés nálad csak később lesz, a 16. héten végzik. Nálam akkor végeztek mindenféle vérvizsgálatot, meg vizeletet.
A genetikai uh. a 12. héten volt, akkor mérték a baba tarkóredőjét.

Naspi
naspolya
 
 


Sziasztok!

Köszi a bíztatást, valahogy most én is abban bízom, hogy minél rosszabbul vagyok, annál jobban van a kis porontyom. Mit ne mondjak kitesz magáért! Ezen kívül állandóan álmos vagyok és a cicim 'majd leszakad.
Az előző babával valami genetikai gond lehetett. "Olyan probléma, ami nem összeegyeztethető az élettel." Ez lehet egy lábon kihordott influenzától vagy bármi mástól. A dokim szerint, ha magzat elhalás van - akkor az mindíg vmilyen genetikai problémára utal. Ha vetélés történik, az vezethető vissza a hormon-problémákra.
Igazság szerint nekem a terhesség előtt mérhetetlenül alacsony volt a progi szintem, ezért nem is értették, hogy eshettem teherbe. 3x1 Duphastonet etettek velem.
A rosszban az egyetlen jó, hogy az a terhesség rendbe tette a hormonszintemet, így mostanra tökéletes értékekkel indultam neki a terhességnek és elsőre össze is jött! :-)
babar
 
 


Kata!

A nunchaszűrésről még nem hallottam, de 11.-én megyek UH-ra és akkor megkérdezem, ha gondolod!
babar
 
 


Most olvastam, hogy a nucha = tarkó
Tehát ez a tarkóredőmérést jelenti, azaz a genetikai ultrahangon megmérik a baba nyaki redőjét. Ebből bizonyos genetikai betegségekre tudnak fényt deríteni.

Barbara!
Most nem is kell progeszteront pótolnod?
Egyszer nekem is alacsony volt a progi szintem, ezért nem estem egy darabig teherbe.
De azóta minden terhességemet úgy "tartottunk meg", hogy utrogestankúpot használok a 12. hét végéig az esetleges sárgatestelégtelenség elkerülésére.

Néhány hét, és vége az émelygéses, hányásos időszakodnak, addig is kitartást kívánok.
De azt hiszem, mi már mindent kibírunk, csak babánk születhessen!

Naspi
naspolya
 
 


Sziasztok!

Barbara
Köszönöm, hogy megkérdezed, hogy mi az a nuchaszűrés. Én is a 12.heti genetikai vizsgálatra (nyaki redő)gondoltam.
A 9.héten miért kell menni UH-ra??? Én csak a 6. ill. majd a 12.héten megyek. Kiskönyvet kaptál már??? Jövőhéten megyek terhesgondozásra, kíváncsi vagyok, hogy kapok-e már.
Ugye neked volt már UH?? Ha igen, leírnád,hogy milyen méretei vannak a babókádnak?! Csak összehasonlításképpen...


Naspi mikor mész megint UH-ra?? Már biztosan látszódna a petezsák. Vagy majd csak a 6-7 héten amikor már dobog a szivecske is?

Henci ugye még mindig nincs semmi???

Pusza

Kata
zkata
 
 


Kata!

Nincs még semmi! Néha kicsit érzek olyat a hasamban, mintha meg akarna jönni, de nem jön. Ez már tegnap is így volt (és remélem így is marad).
Pisilni 2-3 óránként járok, máskor meg jó, ha egy nap 3x megyek. De ahogy fentebb írtam, én már nem vonok le semmi következtetést.

Pussz
Henci
henci
 
 


Naspi!

Szerencsére most semmi hormont nem kaptam. Múltkor úgy néztem ki tőle, mint a harcmező - tiszta kráter.
Március elején vettek 21.napi vért és az eredménye teljesen jó volt, ezért a doki azt mondta, hogy nem mérgez semmivel.

Kata!

Én 4,5-5 hetesen voltam először UH-n, mert a doki gyorsan látni akart, hogy minden rendben van-e. Akkor 8mm-es petezsák volt látható. Most nincs nálam a képecske, így a többi adatot nem tudom!
Legközelebb május 11.-én megyek, az a 9.hét és akkor fognak mindenféle vizsgálatot elvégezni (kenet, vérvétel, stb.)
Még nem voltam védőnőnél, mert az előzőnél nagyon korán mentem és most babonából nem merek menni. Szerintem 11.-e után majd elmegyek. Úgyis mindenféle vizsgálatra be fognak utalni (EKG, vérvétel, vizelet, stb.) Nekem múltkor elsőre adtak kiskönyvet is, pedig csak a 7. héten voltam akkor.
Pusza

Barbara
babar
 
 


Henci!
Oké, ne vonj le semmiféle következtetést. Én nagyon drukkolok neked! Ezek nagyon jó jelek és símán utalhatnak terhességre. Drukk-drukk, hogy holnap is ilyen "eseménytelen" napod legyen!!


Úgy gondoltam, hogy jövőhéten megyek védőnőhöz. Ugyanis eddig az UH-on és egy "kézi" vizsgálaton kívűl nem volt semmi. Igaz, rákszűrésen voltam novemberben, ezért azt most állítólag nem kell nézni. Az az igazság, hogy nincs választott orvosom. Egy pár évig magándokihoz jártam, (rákszűrés, ellenőrzés, fogigátló feliratás..).
Most nem tudom még eldönteni, hogy legyen magándoki és fizessek minden alkalom után nem kis összeget, vagy ne. Nektek van választott dokitok??
Mi a véleményetek erről? Szükséges vagy nem?

Barbara

Neked tart még a hányinger, émelygés?? Van esetleg valami jó módszered, amivel csökkenteni lehetne valamelyest?? Kezd egyre kellemetlenebb lenni. Gyümölcsön kívűl alig eszem valamit, semmit nem kívánok. Ha valamit véletlenül mégis ennék, akkor 2-3 falat után inkább kifele kívánkozna már. (bocsi)
Az elevitet is alig bírom leeröltetni. Tényleg Ti szedtek valamilyen vitamint??

Egyenlőre ennyi, bocsi a sok kérdésért.

Pusz

Kata
zkata
 
 


Szia Kata!

Szerintem nagyon fontos a választott orvos! Jobb ha bizton tudsz valakihez fordulni. Én az előző terhességem elején itt a babaneten keresztül találtam egy nagyon aranyos doktornőt a Szent István Kórházban. Mivel minden vizsgálatot a kórházban végez - nincs magánrendelése - ezért nem kell fizetni semmit. Ez nem azt jelenti, hogy nem fogadja el, de soha nem kér. Én a műtétem után adtam neki 10.000 Ft-ot. Megmondom őszintén, hogy fizetek annyi tb-t a bérem után, ami nyugodtan fedezné a kezelésem költségeit. Az egyetlen hátránya a dolognak, hogy nagyon sok páciense van és mindíg kell várni kb. fél-egy órát. Nem mintha ez egy magánrendelőben nem így lenne.
A hányinger az folyamatos! Tegnap este elkedtem vasalni és olyan rosszul lettem, hogy inkább lefeküdtem. Mondtam a férjemnek, hogy felmentést kérek a vasalás alól! Kép
Én eszem rendesen, csak egész nap émelygek. Mikor rosszabb, a kedvem is elkomorodik, de úgy vagyok vele, hogy inkább legyek rosszul, mint bármi baja legyen a pindurnak.
Igen, szedek vitamint. Napi 1 Elevit a 12. hétig és 3*1 MagneB6.

Hú, kicsit hosszú lettem!

Barbara
babar
 
 


Sziasztok!

Ismerős a "vasalós" sztorid. Amennyire fitt voltam eddig, (akár este 10-kor elkezdtem kitakarítani a konyhaszekrényt) most annyira nem. Estére, késő délutánra már semmihez nincs erőm. Csak arra vágyom, hogy végre lefeküdhessek. Azért remélem ez nemsokára változni fog, mert akár egész nap tudnék aludni. Tényleg, nálam még ez is egy meghatározó tünet.
De én is úgy gondolom, hogy inkább én legyek rosszul és a babóka érezze jól magát! Azért reménykedem, hogy egy pár hét és tényleg önfeledten élvezhetem a babavárás örömeit.
A sláger kaja nálam a kiwi és a sültkrumpli. Ezektől valahogy mindig jobb lesz, pedig piszkosul nem passzolnak össze!

Tényleg még nem is kérdezetem kisfiút vagy kislányt szeretnétek?? Van valami megérzés?
Mi úgy gondoljuk így elsőre, hogy teljesen mindegy. A lényeg közhely, de az, hogy egészséges legyen. Viszont szeretnék majd kisfiút és kislányt is a későbbiekben.

Miért csak a 12. hétig szeded az Elevitet? És a MagneB6 mire jó????

A magándokin még gondolkodom. Kedden megyek védőnőhöz, majd akkor eldöntöm.

Az normális, hogy fájdogál, görcsölget a hasam??

Henci ugye a helyzet változatlan??



Pussz

Kata
zkata
 
 


Kata!

Sajna ma reggelre megjött. Hát ezért nem dőlök már be a "tüneteimnek". Na sebaj, majd ebben a hónapban sikerül!

Henci
henci
 
 


Henci!

Sajnálom......:-(
Majd a következő hónapban sikerül. Azt tudom esetleg tanácsolni, hogy ne akarjátok görcsösen, ne figyeljétek a naptárat, legyetek együtt akkor, amikor csak jólesik, ne várd a tüneteket, csinálj mindent úgy, mint mikor még nem akartatok kisbabát. Nagyon sok anyukától hallottam, hogy amíg nagyon akarták, addig nem sikerült, mikor kezdték feladni, esetleg közbejött valami nagy munka, nyaralás, bármi ami kicsit elterelte a figyelmüket na akkor sikerült.
Őszintén megmondom én abban a hónapban amikor végülis megfogant a babánk, na arra a hónapra nem számítottam sikerre.
Esetleg kezdjél bele valami újba (sport, tanulás, nyaralás???) ami elterelheti a figyelmedet. Mindenesetre nagyon szorítok Nektek, és biztos vagyok benne, hogy hamarosan babásan jelentkezel már Te is.
Fel a fejjel!

Pusza
Kata
zkata
 
 


Kérdésem lenne:

két vetélés után jóval 35 felett ismét terhes lettem, most vagyok a hatodik hétben. Alacsony progeszteronszintet állapított meg a doki (26 egység, fogalmam sincs milyen mértékegység szerint, de a doki szerint 40 felett lenne ideális), ezért kétféle hormonnövelést javasolt: napi háromszor Utrogestan tablettát (a kúp gondolatát elutasítottam) illetve Choragon 5000 egységes injekciót hetente kétszer a 12. hét végéig.

Ki esett már át ilyen adagokon, és mi a tapasztalata? Mire számítsak, milyen jelekre, fizikai tünetekre, mi a jó és mi a rossz?

Kösz, Elle
elle
 
 


Szia Kata!

Nálunk is mindegy, hogy kisfiú vagy kislány, lényeg, hogy egészséges legyen. Végül is a nevekhez jó a születési dátum, mert a Dániel és a Szonja is nyáron tartja a névnapját. Szegény gyerekkel jól kiszúrtunk volna, ha még a névnapja is télen lenne. Egy hónapban a szülinap, névnap és a karácsony. Kép
Az Elevitet azért csak a 12. hétig szedem, mert utána már nagyon sok friss gyümi és zöldség lesz, és az orvosom azt javasolta, hogy mivel akkor már minden szerve kifejlődött, azaz rendellenesség már nem léphet fel, így jobb ha a normál táplálékkal viszem be a kellő vitamin szükségletet.
A MagneB6 pont a görcsölésre jó, mivel sokszor olyan érzésem van, mintha meg akarna jönni. Ez teljesen természetes, ahogy nő a méhem, de állítólag ez segít. Még a közérzetedet is javítja.
Tegnap úgy alakult, hogy el tudtam szabadulni a védőnőhöz! Ott töltöttem több mint másfél órát, mire mindent megbeszéltünk. Hogy őszinte legyek, nem volt valami szimpatikus figura. Elkezdett faggatni, hogy miért csak most 28 évesen vállalunk gyereket. Talán ilyen öreg vagyok?

Henci!

Ne keseredj el, lazíts! Fontos, hogy ne gondolj semmire, csak gyakoroljatok szorgalmasan. Én megmondom őszintén egy holdnaptár szerint nekünk 22.-én kellett szerelmeskednünk. Mi ennek rendje és módja szerint betartottuk, bár a peteérésem csak 25.-e körül volt. Ezért nem tudom, hogy mikor jött össze a gyerkőc! Na persze majd' minden nap gyakoroltunk. Kép

Barbara
babar
 
 


Elle!
Én használom az Utrogestan kúpot. Létezik
szájonátszedhető formája is. Minél gyorsabban dönts, nehogy késő legyen!
Naspi
naspolya
 
 


Henci!
Sajnálom!
Tényleg igaz, próbálj meg ne görcsösen babát akarni. Azt is tudom, hogy mennyire nem egyszerű dolog ez.
Babar!
Tetszik a Dániel meg a Szonja! Most minek nevezgeted a babókát?
Én Magnerot alakban szedem a magnéziumot, a magneb6-tól még jöbban görcsöltem!
Ne keseredj el a 28 miatt, én az elsőnél 33 voltam, most meg 35....
Kata!
Nekem már van egy lánykám, de azt sem bánnám, ha a második is az lenne. Fiú is jöhet, végül is mindegy.
Természetes, hogy görcsöl a hasad, szerintem ezt mindenki érzi.
naspolya
 
 


Sziasztok!

Barbara szép neveket választottatok! Mikorra is vagy pontosan kiírva??
Az valóban nem jó, hogy egyszerre vannak az ünnepek. Én már csak tudom.
(Névnapom nov 25., karácsony, párom szülinapja dec. 28, én szülinapom jan. 1.) Szóval nagyon összejött.

A MagneB6-ra lehet, hogy rákérdezek a védőnőnél, bár teljesen elviselhető ez a görcsölgetés.
Már csak reménykedni tudok, hogy normális védőnőm lesz. Annyi rosszat hallottam mostanában róluk.
Mi köze van hozzá, hogy 28 évesen akartok gyereket?? Különben is ez mostanság egyáltalán nem késői gyermekvállalás. Sőt, egyre jobban kitolódik. Jellemzőbb lassan a 30 ill. 30 feletti első gyerek. Hogy ez jó vagy nem jó lehetne vitatkozni, de a védőnőnek ehhez semmi köze. Szóval sz... le magasról a banyát! :-)
Én 25 vagyok, na kíváncsi lennék arra mit mondana.

Naspi, Te voltál már dokinál? Arra emlékszem, hogy csináltál 2 db halvány pozitív tesztet.

Pusz

Kata
zkata
 
 


Szia Kata!

Elvileg dec. 14-re vagyok kiírva, de szerintem biztosan később jön, mivel 32 napos ciklusaim voltak. Tehát kb. dec.18., ami anyukámék 33. házassági évfordulójának napja és anyám elmondta, hogy a 33.sz ágyon feküdt, mikor engem szült. Arról nem is beszélve, hogy a férjem szerencseszáma a 33. Ennyit a számokról.
Pénteken néztem a Hiradót és kiborultam, hogy Ukrajnában felrobbant az a lőszerraktár. Hallottatok róla? Majd kedélyesen megjegyezték, hogy 40 km-re van egy atomerőmű is és az is veszélyben van. Ja és Pakson is megint volt valami balhé! De jó ilyenkor terhesnek lenni!
Vagy csak én vagyok ilyen parás?
Holnap megyünk UH-ra és már nagyon izgulok és félek. Remélem minden rendben lesz. Múltkor ilyenkor derült ki, hogy baj van!

Pusza

Barbara
babar
 
 


Ja azt elfelejtettem, hogy olyan szinten tombolnak bennem a hormonok, hogy az Erdei meccsén és a Tolvajtempón is elsírtam magam! Kép
Tiszta gyogyi!

Kata!

Nekem márc. 9.-én volt az utolsó vérzésem, úgyhogy mi elég közel járunk egymáshoz!
babar
 
 


Barbara!

A babanet kalkulátora szerint dec 18. a várható szülési időpontom. Lehet, hogy egyszerre fogunk szülni?? Anyukám szül.id: dec 19. Nekem kb. 29-30 naposak a ciklusaim.
Nem hallottam, hogy felrobbant egy lőszerraktár. Megmondom őszintén, hogy nem vagyok egy nagy parás. Pedig azthittem,sőt biztos voltam benne, hogy az leszek, ha terhes leszek. Persze valamilyen szempontból jobban odafigyelek, hogy mit-mivel-hogyan csinálom, de ugyanúgy megcsinálom azokat a dolgokat, mint korábban. Lehet, hogy még nem tudatosult bennem annyira, hogy gyermekem lesz.
Na ez jó zagyva lett, de jól tükrözi az állapotom. Megint álomkórral küszködöm...

Tényleg, már reggel akartam írni, hogy sok sikert az UH-hoz, de azt is elfelejtettem. Ne izgulj, nem lesz semmi baj. Biztos, hogy minden okés, majd meglátod a pici szivecskéjét és az mindent feledtet. Mindenesetre drukkolok holnapra!

Én nem tudtam sírni, mert gyögyörűen elaludtam már a meccs előtt. Lehet, hogy én sem úsztam volna meg! Olyan érdekes és közben fantasztikus dolgok ezek. Mármint ezek a változások egy állapotos nőnél.

Igen,közel járunk egymáshoz. Nekem meg márc. 13-án volt az ucccsó mensi. Szóval Te ma vagy 8+6, én pedig 8+2 napos. Hurrá!

Drukk holnapra!

Pusz

Kata
zkata
 
 


lányok,
mikor jelentkeznek az olyan jelek, hogy a szaglás élesedik, puffadás van, ilyesmi, szóval melyik héten? Én most vagyok a hatodik hét közepén, a 40. napon, a mai ultrahang látott egy 11 mm-es petezsákot, de nem volt (még) szívhang. Szedem az utrogestant (3 tabletta naponta), attól mondjuk erősen megnőttek a melleim. Kicsit parázok, ezért kérdezek rá ilyen egyértelműen a fejlődő terhességre utaló jelekre, mint a szagok elutasítása stb. Please mondjátok gyorsan!
elle
 
 


Sziasztok!

Voltam dokibácsinált. Talált egy 4,6mm-es petezsákocskát. Nekem kicsit kicsinek tűnik, mivel a 43. napon vagyok, de majd a következtőn már lehet a babát is mérni, az többet mond.

Elle!
Gratula a petezsákhoz, van már benne baba is, csak még igen pinduri. Mikor mégy legközelebb uh-ra?
A puffadás a szájonátszedett utrogestán miatt van. Miért utasítottad el a kúpot olyan egyértelműen? Az jobban felszívódik, mert közvetlenül a méhnél van. A szájonátszedhető picit kicsinálja a májat.
A többi tünet bármikor jelentkezhet a terhesség során. A mellnövekedés is egy tipikus terhességi tünet, szerintem nem utro-tól van!
Ne parázz!!!

Amikor az atomerőművet hallottam én is nagyon megijedtem!!!!!!!!!!!

Naspi
naspolya
 
 


nem tudom, miért utasítom el a kúpot, valahogy nem tetszett az ötlet, de majd megkérdem a dokit, hogy mit gondol a mellékhatásokról.

Valahogy úgy emlékszem, hogy az előző terhességeimnél ilyentájt (hatodik hét) már nagyon idegesítettek a szagok, most meg gyakorlatilag nem érzek semmi ilyesmit. Ugyanez vonatkozik a fáradtságra is: az előző három terhességem alatt (beleértve azt is, ami nem szakadt meg az első hetekben) ilyenkor már nagyon álmoska voltam, délutánonként kínkeservesen maradtam ébren, este meg belezuhantam az ágyba. Persze lehet, hogy nem jól emlékszem a hétre.

Az viszont biztos, hogy az első vetélésemkor (ami a 41. nap éjjelén indult el és a 42. napon kerültem vele kórházba) a vizsgáló orvosok már szívhangot keresgéltek és annak tudatában bólintottak rá a missed abortion tényére, hogy a kb. 12 mm-es egyenetlen szélű petezsákban nem találtak szívhangot, illetve másnap már zsugorodni is kezdett a petezsák.

Szóval én ezért izgulok, hogy akkor most mi van ezzel a szívhanggal és mi van a terhességi tünetekkel (a mellfeszülés is sokkal lassabban alakult ki mint korábban és tutti dobott rajta a hormontabletta). Összeolvastam én mindenfélét üres petezsákról, amiben nem volt magzat meg cisztáról, ami terhességi tüneteket okozott (igaz, ott nem volt mellette fejlődő petezsák)ilyesmik, és mint Henci írta feljebb, már nem hiszek semmilyen tünetnek,a szervezetem már néhányszor megtréfált.

Az viszont érdekes, hogy a stresszre milyen élénken reagál a testem. Tegnap nagyon felizgattam magamat egy munkahelyi ügyetlenségemen, és szó szerint belefájdult és belekeményedett a hasam, alig kaptam levegőt és biztos vagyok, hogy magasabbra futott fel a vérnyomásom, mint máskor ilyen helyzetben. Eszembe jutott, hogy a dokim ki akart írni táppénzre, hogy ne kerüljek stresszhelyzetekbe, mert ugye egy veszélyeztetett terhesnek az idegeskedés sem hiányzik...

Te Naspolya, mit mondott a doktorod az 5mm-nél kisebb petezsákodról? Kicsi-e, megfelelő-e? Lehet tudni, mikor estél teherbe, tehát hogy melyik naptól lehet számítani a fogamzást? ha viszonylag későn, akkor talán indokolt a kis méret, hiszen idő kell a fejlődéshez.

Én pontosan tudom a napot(14.nap), és ennek fényében mondom, hogy a fogamzástól számított 22. napon az ulthahang egy kb. 6 mm-es petezsákot látott, ezután kezdtem el szedni az Utrogestant illetve kaptam az első Chorion injekciót és a 26. napon látta egy másik UH (és másik UH-s orvos...) 11mm-esnek a petezsákot és benne esetleg egy magzatot, szívműködés nélkül. A menstruációtól számítva ez a 36. illetve a 40. napot jelenti.

Na, megyek, elle
elle
 
 


ELLE!

AZ ISTEN ÁLDJON MEG MIÉRT KELL HANGULATOT TEREMTENI?!

Nem akarok durva lenni veled, és igazad van ha azt mondod, hogy nem kötzelező semmit sem elolvasni,de kérlek ezt ne csináld, se magaddalé se velünk!!!!

Nyugodj meg, olvasgass az ambivalens érzelmekről, vagy valami teljesen másról és mindegy miről, csak ne a bajokról(és pláne ne oszd meg velünk!). és meglátod minden rendben lesz.!!

Akkor én most úgy döntök, hogy két hétig ide sem kukkantok, mert csak felhúzom magam!

Rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Elle!

Tudom könnyű ezt mondani, de próbálj meg nem odafigyelni a dolgokra. Nekem is az előző terhességem a 8. héten véget ért és természetesen én sem vagyok nyugodt, de úgy érzem, amit tudok azt megteszek, hogy most minden rendben legyen.
Ha ilyen őrületeket olvasol, csak stresszeled magad és gátolod a babót a megtapadásban.
Tehát nyugi, lazíts, hallgass zenét és gondolj szép dolgokra.
Arról nem is beszélve, hogy minden terhesség más és más. Nekem az előzőnél semmi bajom nem volt. Most meg reggeltől estig émelygek és az erős, fűszeres szagoktól irány a klotyó! Kép
A cici feszülés nekem, most gyengébb, de az előzőnél 3*1 Duphastone-t kaptam. Az tuti beleszólt a dolgokba.
Szóval don't worry, be happy! Kép
babar
 
 


Elle!
Ne parázz!
Nekem ez az ötödik terhességem, sokmindenen mentem már keresztül, de most nagyon optimista vagyok. Nem szabad így hozzáálni a dolgokhoz!

Tagnap, miutát leírtam a hozzászólásomat megnéztem a kislányom uh-os felvételeit is.
Ott az volt, hogy a 36. napon 2.5 mm-es, a 39. napon meg 4.6 mm-es petezsák. Ott időben történt a fogamzás. Most minimun négy nappal később készült a baba, így majdnem ugyanolyan adatot írhattam a tegnapi vizsgálatról.
Lehet, hogy nekem így alakulnak ki a babáim, vagy az orvos és a gép mér másképpen. A 15. héten már napra megfelelő méretű volt annak idején a baba.
Egyelőre én még nem kenődök el, s a dokim sem mondott semmi negatívat. Éjszaka volt hányingerem is, most meg szédülgetek egy picit.

Optimista Naspi
naspolya
 
 


Szia Naspi!

Ez az, legyél optimista! Minden rendben lesz a babóval. Közhely, hogy minden terhesség más, így nem szabad összehasonlítani egyiket sem!
Ahogy Te is írtad a hányinger jó jel!
Régebben kérdezted, hogy hívjuk a babát! Leginkább Pocaklakó, Picúr, Maszatka és a férjem minden alkalommal valami újjal áll elő! Mikor este lefekszik mellém és simogatja a pocimat, csak sziporkázik a drága!

Pusza

Barbara
babar
 
 


Babar!
Köszönöm a bíztatást!

Olvasom az Istvános topikot is, mert a dokim ott vezeti a szüléseket. Láttam, hogy ma mentél uh-ra.
Mit láttál? Milyen volt? Minden rendben van?
Írj, mert olyan izgatott vagyok!

Naspi
naspolya
 
 


Szia Naspi, Kata!

Szerencsére tegnap minden rendben volt. Nagyon izgultunk a párommal, de szerencsére ott van, ver a szíve és még mocorgott is.
Szóval, még ez is hüvelyi UH volt. Mikor felfeküdtem az ágyra és elkezdett vizsgálni a doki valahogy nem látszott semmi. Én már kész voltam, a doki csöndben, a férjem pattanásig feszült idegekkel. Megkérdeztem, hogy nincs szívhang? Ekkor megmutatta magát a kis Maszat ott volt teljes 17 mm-es nagyságában és úgy mocorogott, mint egy kis kukac. Na ekkor már megnyugodtam. A doki megmérte, és a gép szerinti kora 8 hét és 1 nap teljesen megfelelt a valóságnak. Nagyon szépen pulzált a kis szíve.Tehát szépen fejlődik és minden rendben van odabent.
Utána vettek citológiát és péntekre beutalt vér- és vizeletvizsgálatra.
Legközelebb 11,5 hetesen megyünk június 5.-én. Nagyon rendes a doki, mondta,hogy az előzmények miatt szeretné sűrűn látni a kis pocaklakót.
Hát ennyi, nagyon szép este volt a tegnapi.

Barbara
babar
 
 


Szia Barbara!

Gratulálok Maszatkához!
Micsoda méreteket öltött!
Sok boldogságot kívánok Mindhármótoknak!

A 12. hétig készítenek hüvelyi uh-t, de orvosa válogatja. Ne lepődj meg, ha még a következő is az lesz!

Szép napot!

Naspi
naspolya
 
 


Csak nem a Lázár Erikához jársz? Ő az aki bejár az Istvánba!
Mikorra vagy kiírva? Ott is fogsz szülni? Képzeld most újítják fel a szülőszobákat és augusztus közepére lesz kész. Mi már szép új szobákban fogunk szenvedni! Kép

Barbara
babar
 
 


Üdv minden boldog kismamának!

Nekem hétfőn állapítottak meg 5 hetes terhességet. Nagyon örültem, hisz első babánk lesz, s remélem minden oké! Az uh-n a doktornő azt mondta, hogy a lehető legjobb helyen tapadt meg ( a méhem csúcsában), és jó vastag a nyálkahártyám is. Amin viszont meglepődtem, hogy nem küldött el semmilyen vizsgálatra, és csak 1 hónap múlva rendelt be újra, pedig mondtam neki, hogy mensi előtt barnázni szoktam (ahogy olvastam, ez a progi hiányra utalhat). Mint gondoltok, nem hosszú ez az 1 hónap?

Ju
reju
 
 


Szia Ju!

Nem szeretnék vészmadárkodni, de az előző terhességemnél nekem is barnázós gondjaim voltak és azonnal elkezdték adatgolni az Duphastone-t napi 3*1-et. Sajnos ennek ellenére elhalt a magzatom, de a barnázás tényleg progi hiányra utal. Ha esetleg érzel hányingert, akkor az azt jelenti, hogy a szervezeted őrült módon termeli a progit és akkor minden rendben van.

Barbara
babar
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: