Új privát üzeneted érkezett!

Lányok, valakinek kell esetleg Spock doktor könyve a gyereknevelésről? Nekem megvan, de már nem fogom kinyitni.
Mondjuk én elég sok mindennel nem is tudtam benne azonosulni, de hátha...

Update: elkelt a facebookon.
De ha érdekel titeket más gyereknevelős könyv, szóljatok, szívesen átadom őket!

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Sziasztok, de nagy itt a csönd.

Nekem megjött az afp eredményem. 0,77 lett.
Kicsit ráparáztam egy pár percig.

Aztán ahogy olvasgattam, sok helyen láttam, hogy az inzulinozó cukorbetegeknek lehet alacsony. Tudom, hogy én nem vagyok az, de ebből arra következtetek, hogy az inzulinszint hatással lehet rá, ami nekem ugye ir-esként kicsit magas... Úgyhogy már nem izgulok.

Közben azért felhívtam a 4d genesist, és bejelentkeztem, holnap megyünk este 6-ra babamozira! Gondoltam mostmár nézze meg más is a dokin kívül, és akkor teljes lesz a nyugalom! Igaz, nem most akartunk menni, hanem szeptember közepén, de gondoltam üsse kavics, ha már van ez a kuponom, akkor nem tartogatom hetekig, nyugtassanak csak meg szépen, hogy minden rendben! Az egyik szonográfussal beszéltem, nagyon kedves volt!

Már alig várom!!!

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Sziasztok,

bocsi a csöndért, de az augusztus nagyon tele van. Jövő héten poszterelőadást tartok egy konferencián, úgyhogy most minden szabad percemben a posztert csinálom.

Viki,
nem lesz gond! A 0,77 amúgy is a normál sávba esik.

Oui,
elkeltek a könyvek? :( Kár, böngészgettem volna.
Azon gondolkodtam a fb-os képeidet nézegetve, hogy vajon a te napjaid is 24 órából állnak? Mert hogy nekem ehhez a sok mindenhez minimum 36 kéne... :)

Ercsi,
fügelikör bizony. Nagyon fini. Dió is volt, meg füge is, egy kis szigeten vettük egy bácsitól, aki nem beszélt semmilyen más nyelven, csak horvátul, így jó kis activity-t nyomtunk. De adott kóstolót a páromnak - gondoltuk kap egy kortynyit. Aha, teletöltött egy felespoharat a dióból és egyet a fügéből is. Azaz kettőt-kettőt, mert ő is ivott vele :) Cuki volt.

Itt meg fúrnak, de utálom.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 

 
 

Hát van, ahol 0,8 alatt már nem jónak tartják... Az egyik barátnőmet is 0,78-al már amnióra akarták küldeni :( Na mindegy, nem foglalkozom vele, mert ez tényleg csak határeset, és még ha nagyon rossz lenne is csak utalHATna eltérésre!

Facebook, jut eszembe, a múltkor telefonról nem volt rá időm, de most végigjelölök mindenkit szépen :)

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Viki, nekem a 0,6-ra azt mondták teljesen jó..... :?:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Én is ezt olvasom, hogy sok helyen még 0,5-ig is jónak tartják! Szerintem még ők maguk sem tudják! Ha minden rendben van amúgy, akkor szerintem nem foglalkoznak ennek az eredményével...

De Dana, nálad amúgy is mindegy, mert mindig tök össze vissza van, hogy hány hetes is vagy, ezt meg pontosan kell levenni, úgyhogy már itt megdőlt. :)

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Sziasztok!!!

Oui: mivel nekem kicsi a babaszoba, igy én azt találtam ki veszek egy komódot :wink: Apa arra csinál egy keretet amekkora a pelenkázó lap és azt rögzíti fel és később levehető és sima komód lesz ezért azért is jobb mint egy hagyományos pelenkázó szekrény mert egy olcsóbb kettő meg keskenyebb :wink:

Én ma ,ég tegnap be gyűjtöttem a rucika :wink: Szinte semmi rucit nem kell majd vennem :wink: Most át nézem :wink:
noci85
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Ma hazajöttünk. Egyrészt jó itthon, de azért olyan szomorú az ember, amikor véget ér a nyaralás.
Kicsi lányom nagyon élvezte, hogy apa is velünk volt végig. Szerencsére elemében volt a csajszi és jó kedve volt végig. Számításaim szerint 100 km-t tett meg az elmúlt napokban szaladgálással...

Sajnos én még mindig nem érzem a rugdosást, viszont valamelyik nap határozottan éreztük a férjemmel, hogy a hasam jobb oldalán kinyomta magát a kis cuki. :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Viki,
No para a0,77 tök fendben van!!!

Andi,
Én is mindog olyan szomorú leszek, amikor Balcsin pakolunk. Az nekem mindig a nyár végét jelenti.

Én ma voltam a 2. genetikai uh-n, Dr Hajdú Juliánán. Minden szupi, mindene rendben van és akkora, amekkoránakmlennie kell. 253 gr és 20 cm, és még mindig kislány!
Hihetetlen alapos volt! Szó szerint még az ujjperceit is megnézte! Sajnos a másik forumban, ahova Flórával irogatok, történt egy döbbenetes dolog, amit direkt elmeséltem a doktornőnek. Úgyhogy extra figyelmet fordított ránk, hogy megnyugodjak. Végre egy egy jó uh! :lol:

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Lányok, ti mit tudtok a veszélyeztetett terhesség alatti táppénzről? Tényleg megszüntették?
http://hvg.hu/gazdasag/20120817_vissza_a_munka_vilagaba

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Nem tudom pontosan milyen volt, az a lényeg, hogy ha elmész terhesség alatt, rögtön az 50%-ot kapod! Jó nagy kibaszás... Nekem bezzeg az egész fizum után kell adóznom...

Honey, jó hírek :lol:

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Sziasztok!

Nem gond, ha még becsatlakozom?
Már az elejétől kezdve olvaslak titeket, csak azért nem írtam korábban, mert a most hivatalosnak tekintett dátum alapján február 2-ára vagyok kiírva.

Szimpatikus a csapat és tök jó, hogy sokan Budapestiek vagytok, nekem ez hasznos, mert nem vagyok túl tájékozott, hogy hol mit lehet kapni.

Rólam annyit lehet tudni, hogy első babát várom, 30 leszek nemsokára és Budán lakunk és a Margit kórházban fogok szülni.
Babával eddig minden ok, most töltöm a 16. hetet, még nem tudjuk mi lesz.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára niksi28 2013.06.04 10:50-kor.
niksi28
Budapest III. kerület
 
 


Szia Niksi, üdv köztünk :lol:

Ilyenkor mindig eszembe jut, hogy vajon hányan olvashatnak minket :)

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


A sok zugolvasó :P Mondjuk én szoktam nézni az elején, hogy hány megnyitás volt eddig vagy valami ilyesmi és elég sok...
Bevallom én is zugolvasó vagyok egy másik topicban, ahol a császárról írtak/írnak, csak olvasom, mert hozzászólni még nem tudok....

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Niksi,
Üdv köztünk.

Oui,
Jaj! A gyomrom is összerándult ettől a cikktől!!
Segítsen valaki, mert nem igazán sikerült értelmeznem!

Viki, esetleg?
" az új jogszabály szerint táppénzt csak a betegség miatti Keresőképtelenné válás napjaira kaphat?" Ez mi a túrót jelent? Ha nekem a keresőképtelenségem nem napokat, hanem heteket jelent, vagy hónapokat, akkor mi van?!

Júli 1-től augusztus 25-ig teljes munkaidőben( papíron) visszamentem a régi helyemre dolgozni. Ha augusztus 26-tól veszélyeztetettbterhes vagyok (papíron) fenyegető koraszüléssel, akkor fogok kapni TP-t vagy nem? Hány %-ot?

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Honey, a cikk nekem sem volt világos, ezért is ijedtem meg.
De Viki mintha azt írná, hogy kapunk táppénzt akkor is, hogy terhesség miatt ír ki a doki, csak nem a 60%-os betegszabis pénzt (ami nem is végig lenne, csak pár nap) hanem az 50%-os sima táppénzt rögtön. Ami ebben az értelmezésben, az újságcikkhez képest nem is olyan rossz.

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Én táppénzen vagyok 5 hónapja és sajnos valóban igaz hogy csak 50% kapom meg a fizetésemnek :roll: :oops: ...
A cikket nem olvastam lusta voltam, :oops: Mi áll benne, az hogy ha táppénzen van egy veszélyeztett terhes kismama azt a munkahelyén ki rúghatják vagy mi!?!?!
noci85
Budapest XIII. kerület
 
 


Pontosan, ahogy Oui mondja.

Ha nem vagy terhes, hanem mondjuk akármi miatt nem mész dolgozni egy hónapig, akkor az első 15 napban betegszabadságon vagy, arra a munkáltatónak kell fizetnie 60 vagy 70%-ot. Utána a maradék időre már (egész évben, tehát nem minden betegségkor kezdődik újra, hanem évente) jár a táppénz, a fizu 50%-a.

Ha terhes vagy és veszélyeztetett terhes kóddal vesznek fel, akkor az első 15 napos buli kimarad, nem kapsz betegszabit, hanem rögtön táppénz van, ami 50%.

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Kép

A fiatalember :)

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Köszi, Viki! Ez azért megnyugtató. A cikk címe egyébként teljesen félrevezető és hisztériakeltő, gondolom ez is volt a célja...
A hvg-t ezek után komoly fenntartásokkal fogom olvasni.

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Viki! Gratulálok! Már most nagyon édes! :)

Oui! Sajnos nem is nagyon jut eszembe olyan onlinemédia, ami hiteles forrás lenne...

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Viki,
de szuper kép :) :) De édes :)
Láttok már valami hasonlóságot? Apa orra, anya füle mittomén? :)

Niksi,
üdv itt, akkor már hárman vagyunk febr. 2-re :)
(Tök furi, hogy febr.2-re vagy, és közben máshol tartasz a hetekben, mint én :D)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


Hát nem látunk hasonlóságot, de még ilyenkor nincs is zsírpárna, amitől majd alakul :) Azt mondták, hogy kerek fejű baba lesz.
Ami már most látható, hogy a gép az összes mérete alapján 18+3-nak számolta, kivéve a feje, mert az 18+6, amennyi a valós kor is. Szóval nagyfejű lesz, férjem kisfia is nagyfejű :)

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Azt mondják, hogy "nagy a feje - okos gyerek" :) Így legyen!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


Viki, nagyon csinos fiatalember! és jól össze van csomagolva:)

Niksi, üdv itt! nekem febr 5-öt mondott legutóbb a védőnő, többféle számítási módszer forog?

 Baby Birthday Ticker Ticker
natasa7
Budapest
 
 


Niksi, szia itt!
Jársz terhestornára valahova? Ősszel már nekem is bele fog férni valamikor...

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


A vonalzóm nem teljesen ok. A hét és a nap, amit a doki számol. De ennél a 12. heti Uh-n nagyobbnak mondták. A hátralevő napokat meg nem lehet módosítani, vagy csak én vagyok béna.

Terhestornára még nem járhatok, mert volt egy haematómám, ami miatt 2 hetet feküdnöm is kellett. Remélem a 18. heti Uh-n már nyoma sem lesz.
Amúgy jártam jógázni az Aum Astóriába, így első körben oda terveztem, hogy majd kismama jógára járok.
De ha tud vki jógastudiót a II., III. kerületben, ahol később van babás jóga is, akkor ne tartsa magába.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára niksi28 2013.06.04 10:51-kor.
niksi28
Budapest III. kerület
 
 


Én a Mechwart ligetnél hallottam jó kismama jógáról.

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Viki, nagyon édes picuri!!!

Niksi, üdv köztünk!

Különben engem is izgat, vajon hányan olvassák bajainkat!!! Hé, lépjetek elő!!!


Basszus, fáradt vagyok!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
ercsi82
Szlovákia
 
 


Jaj, nem rossz szándékkal voltam zugolvasó :oops:

Van vkinek peg perego Travel system-es babakocsija, ha igen megírná a tapasztalatát?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára niksi28 2013.06.04 10:51-kor.
niksi28
Budapest III. kerület
 
 


Niksi, nekem ilyen fajta peg peregom volt, és ilyen is lesz, nagyon meg voltam vele elégedve. A tesófellépője, ami be van építve, használhatatlan, ez volt vele az egyetlen gond. De vettem rászerelhetőt, és megoldódott az is.

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Sziasztok!

Üdv a zugolvasóknak! Bár kicsit én is az vagyok, mert olvasok, csak nem igen van mit írni... :(

Mi holnap megyünk a genetikai UH-ra előtte megyek az afp eredményért.
Már nagyon várom!!!

Viki! Olyan szépek ezek a képek, már annyira látszik, hogy milyen kerek kis emberke...

Szép napot!



latogato1983
Pomáz
 
 


Nálunk támad a fészekrakási ösztön, már aludni sem tudok attól, mit hova pakoljak, hogy lomtalanítsak, stb. Most is teljesen koszos a kezem, régi papírokat dobálok ki a fiókból. Nem kis munka.
Ti hogy álltok ezzel?

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Köszi, ez jó hír. Használtad terepen? Én Római-parthoz hasonló helyeken is szeretném használni, arra is jó?

Jó sokáig fent voltál.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára niksi28 2013.06.04 10:52-kor.
niksi28
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok,
ma voltam AFP vérvételen, holnap doki. Jövő hétfőn meg végre 4D, csak megtudjuk már, xx vagy xy :)

Ercsi,
fáradt, mitől? :) Nem is értem. :)
Nálam most kezd múlni az aluszékonyság, de lehet, hogy attól, hogy megint iszoom rendszeresen egy kis kávét.

Oui,
hajjaj. Én már írtam egy listát arról, hogy karácsonyra mit kell majd venni feltétlenül (pl. terítőt). :oops: :lol: Külön lista arról, mi kell az "új babának", ezek kb. mennyibe kerülnek, honnan akarom beszerezni.
Ruhákat selejteztem már, jövő héten a konyhát akarom rendbe tenni. Múlt éjjel azért nem tudtam elaludni, mert azon agyaltam vajon hány centi magas az a rész a szobában, ahová átraknám az asztalt stb...
Na? :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


ÓÓ, ismerős...

Múlt héten elhívtam az asztalos mester bátyámat, hogy segítsen átalakítani Kristóf fiúnk szobáját, hogy beférjen Kistesó.. Sokáig tartott, DE SIKERÜLT!!!!!!!!!!!

Tegnap egész nap vasaltam, hogy végre eltűnjön a kupac és a héten nekiláthassak a nagy konyhatakarításnak, mert 2 hét múlva kezdődik a suli és a hétvégéim elég foglaltak lesznek...

Kitartás lesz ez még rosszabb is !!! :shock: :shock: :shock:



latogato1983
Pomáz
 
 


Ja, és ma, míg a vérvételre vártam a kórházban, eltoltak előttem egy "miniszörnyet" - ahogy a férjemmel becézzük az újszülötteket. Majdnem sírtam. :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


Mi felújítunk már egy ideje és a héten költözünk. Még lesz bőven tennivaló.
Meg a vásárlás előtt egy nappal tudtam meg a babát, így az eredeti elképzeléseket is át kellett gondolni. Csak 2 szobánk lesz, így kellenek kompromisszumok.

AFP-n én is ma voltam, meg terheléses cukorvizsgálaton. Hát nem egy leányálom.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára niksi28 2013.06.04 10:52-kor.
niksi28
Budapest III. kerület
 
 


Ezek szerint nem csak én agyalok egyfolytában azon, hogy hogyan fogunk elférni. :)

Épp ma fedeztem fel gyerekszoba takarítás közben, hogy a játékospolcba pont belefér a közepes méretű Ikeás tárolódoboz. Ezzel fantasztikusan sok helyet spórolunk majd meg. :)
Bár egyre inkább úgy érzem, hogy egy szekrényt mindenképp ki kell vinnünk a gyerekszobából, csak azt nem tudom, hogy hova...
A nappaliba is kellene még egy csomó pakolófelület, de ez sajnos inkább a miből témakörhöz tartozik...

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Áh tegnap éjszaka 2-ig fent voltam, selejteztem. Tök büszke vagyok magamra így utólag.

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Oui! Most nézem a vonalzódon, hogy Mira 3 éves lett! Boldog születésnapot kívánok neki! :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Köszi, Andi!:)

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


En is feszekrakok mar ezerrel, tervezgetem a szobat, meg a dolgokat :) Lomtalanitottam egy csomot a haloban es a furdoben is... Ma meg vettem egy kus kapucnis felsot es egy nadragocskat a turiban :) Amugy mi megint szabin, pentekig a telken.
viki1983
Budaörs
 
 


Huuuu csajok, ti milyen rendesek vagytok! :lol:
Én is "fészekrakok" abból a szempontból, hogy akaratomon kívül, beszereztem a hiányzó babacuccok 80%-át, illetve volt nálunk asztalos és festő felmérni a terepet.
5 hete volt, hogy azt ígérték 2hét múlva árajánlatot küldenek..... Hmm
Azt hiszem kell új asztalost és festőt keresnem.
A gyerekek szekrényének kellene nekiállnom, de még nem bírtam magam rávenni.

Viszont kaptam egy stokke babakocsit a hétvégén az egyik ismerősünktől. Mindig nagyon tetszett ez a kocsi, de elmebeteg dolognak tartottam egy babakocsiért egy rendes autó árát kiadni. :lol: . Most meg egyenesen ránktukmálták. :D

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Sziasztok Csajok!

Kicsit irigykedve olvaslak titeket, mert mindenki rendezkedik, vásárol....Igazság az, hogy amilyen jól voltam az első hónapokban, most kezd ez megváltozni és nem is jut eszembe, hogy rendezgessem a szobát vagy selejtezzek... :( Mindig hullafáradt vagyok, akármennyit alszom, ráadásul a napokban valami influenza féle is megtámadott...

A jó hír, hogy péntekre kaptam időpontot a 4DGenesisre 11-re, aztán meg legközelebb szept.10-én megyünk szintén oda, ezeket az időpontokat nagyon várom mindig.

A másik jó hír, hogy bár nem mindig és minden nap, de már legalább érzem a mocorgását a kiscsajnak

És a 3. jó hír, hogy nem hízom már olyan nagy lendülettel. Amióta átálltam a Femibionról az Elevitre, csak azóta, de hát íg yis felkaptam már 8 kilót... :oops: :oops: :oops: tudom-tudom, sok....

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Bdana, az nagyon változó, ki mennyit szed fel. Majd lemegy a szülés után, és a szoptatással. Meg a sok babakocsi tologatással:).

Nekem ez a kis pinciri nem mozog, mármint nem érzem minden nap, csak azt, hogy egyik helyről a másikra áttelepszik a hasamban, ha épp nem jól ülök. Ilyet nem éreztem egyikkel sem, hogy ténylegesen áthelyezi a "súlyát" egyik helyről a másikra:).

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Dana,
nem szabad nagyon foglalkozni a súlyoddal, tényleg le fog majd menni, meglepő módon, észrevétlenül. Pl. nekem az elején nem is volt időm enni, ezért is fogytam :D

Voltam dokinál, minden ok, uh nem volt, ő azt már nem tud csinálni ilyenkor. Beszéltünk a szülésről - mondta, hogy nem kötelezően császár, hanem elindul a dolog, figyelünk, és ha gond van, akkor császár, de ha nincs gond, akkor akár lehet hüvelyi is. Tavaly 4-5 olyan szülése volt, hogy császár után hüvelyi. Olyan szépen beszélt a szülésről, teljesen elérzékenyültem :)

Annyira be vagyok sózva a hétfői uh-tól, de jó lenne már a nevén szólítani :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


Oui! Én is csak azt érzem, hogy pakolgatja a popóját. :)

Noémi! Barátnőm is császár után szült hüvelyi úton. Sokat számít az orvos hozzáállása is, persze legyenek óvatosak, de szerencsére ma már nem zárkóznak el.

Ha valakit érdekel, találtam vaterán egy Bp-i nőt, aki 380-ért varr bodykat. Nem rendeltem még tőle, de kép alapján szépek. Persze az anyag választék korlátozott, de az ára elég meggyőző. Nem akarom itt reklámozni, de ha valakit érdekel átküldöm a linket priviben.

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Kösz Oui! :wink: Boldog születésnapot Mirának!

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Noémi! Legyen igazad ! :wink: Mondjuk én olyan szerencsés ( vagy szerencsétlen ??) vagyok, hogy amilyen gyorsan feljön, le is tudom adni, de alapból hízásra hajlamos vagyok és hát a családtagjaim sem valami ropik.... :roll:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: