Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ági, mi még egyáltalán nem mértünk, de mpost beszereztünk egy mérleget, kíváncsiságból.

Egyébként nálunk is ez van. Sírás, é ssemmi más nem nyugtatja meg, csak a cici, még akkor is, ha éppen 20 perce fejezett be egy kb 20 perces szopit....
Meg ezek az esti sírások...huuuhuuuu. csak kézbe jjó neki, meg cicin...

Timi, remélem minden rendben veled, nem Noellel, hanem veled, és nem vagy el keseredve még mindig. Elég kellemetlen dolgokon mentél keresztül, remélem most már jobb kedved van. Bár godnolom Noel mindenért kárpótol. :D
S egyáltalán nincs benne semmi rossz, hogy tápszert adsz neki, itt kint rám azért néznek furán, hogy szoptatok. Rengeteg ismerősöm van, akinek a szopiztatás megy nehezen, ezért ők valamennyit szopiztatnak aztán lefejik és odaadják úgy...

Ducimami! A te segítségedet kérném. Talán jól olvastam, hogy te is Medelával fejsz. Nekem is van,de még nem fejtem, egyszerűen vagy én vagyok a béna, vagy rossz a gép.
Ráhelyezem, elkezdem vákumoztatni de nem igazán csinál semmit. Vagy mennyi idő amig beindul?
Minden fejés előtt. vagy után sterilizálod? Lehet mikróban sterilizálni a cumisüveg sterilizálóval ?
csekom
Zsurk
 
 


Móni
Én az egyik cicimet csak fejem, percekig (3-4) tart míg beindul a reflex, utána többször is jobban csorog, kb 10-12 percig fejek, kicsit gyömöszkölve a cicim egyes területeit. A vége felé egy kicsit erősebbre veszem a szívóerőt és még egyszer beindul a reflex. Amúgy 7 éve vettük, még a fiam születése után, de akkor nem tudtam én sem használni csak kézi fejőt, ezt meg elraktuk. Most elővettem és egyből sikerült.
Minden fejés után sterilizálom, egy zöldségpároló dobozba teszek vizet és mehet 6 percre a mikróba.
ducimami
 
 


köszönöm, ducimami, megpróbálom mégegyszer :)
csekom
Zsurk
 
 

 
 

ducimami!

hogy sterilizálsz mikróba? annyira utálom ezt a kifőzést! bármilyen mikrózható doboz jó? kell még valami a vízen kívül? mármint rács, vagy valami egyéb? gondolom a gőz sterilizál???!

a mérlegelésről még írok, de előbb beszélek egy volt szomszédommal, aki gyerekpszichológus, újságíró és anyatejes szakértő, hála Istennek az egyik legjobb Mo-n!:)

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Yusz!

Gratu a kiscsajhoz!Minden jót nektek!Remélem, hamarosan képet is kapunk majd! És tényleg nem lett óriásbébi, ahogyan azt jósolták:)

Szerintem a mérlegelés miatt nem kell aggódni! Babás cikkben azt olvastam, hogy havi lebontásban fontos, hogy mennyit hízik a pici. Nem kell napi szinten méregetni,mert torz eredményt hoz. Az első pár napban én is minden nap mértem Dávidkát, de felesleges, mert csak rástresszelek, hogy "ma miért kevesebb 20g-mal?".

Az esti altatás nem egyszerű, nálunk is általában cicin alszik el,de van egy módszer,ami nálunk bevált általánosságban az altatáshoz.
Eddig sokszor mikor bealudt betettük a kiságyba, majd azonnal felébredt és sírt, sokszori kivétel és ringatás árán aludt el.
Most bebugyolálom a saját takarójába és úgy szopizunk, abba jól belemelegszik és nem ébred fel, ahogy betesszük a kiságyba.
Dávidka imádja, ha szorosan be van csomagolva és nagyon melegben van:D



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Ági.
Ez egy szelepes pároló doboz. kb. 2dl vizet rakok bele, meg az összes fejős cuccot. Semmi más. 5-6 perc után kizárt, hogy kórokozó maradjon.
ducimami
 
 


Sziasztok!

A kezdők lelkesedésével tegnap meg akartuk mérni, hogy mennyit eszik egy szopizás alkalmával a mi kis 6napos babánk....nem digitális mérleg...persze semmit nem mutatott... :D
Szerintem hagyjuk is egy ideig...nem sok értelme van még szerintem.
Egyébként mennyit kellene ennie? van valahol valami táblázat?

Szopik is elég furák.. tegnap este 9kor szopizott kb 45 percet, hajnalban felkeltem, de aludt, hagytam még egy picit, szóval kb 5 és fél órát aludt egyfolytában. Felkeltettem, rögtön pelenkacsere. Szopizott 1 órát. Visszatettem aludni, de kb 5 perc múlva hatalmas fosi megint. Pelenkacsere, vissza kiságyba, elkezdett csuklani, tudom normális, de olyan rossz volt hallgatni, meg elkezdett nyöszörögni is. Felvettük, ette a kezét, Akkor cicire megint kb 10 percig szopizott, bealudt, majd sírás, megint egy nagy fosi...pelenkacsere, letettem aludni, aludt kb 3 és félórát, én ébresztettem. Szopizott 10 percet megint, hascsikarás, fosi megint. Pelenkacsere, megnyugodott, alszik megint...
Elvileg rendben van a kakija, olyan okker sárgás volt...de nagyon híg. szépen alszik, jó ránézni.

Csak olyan fura, normális ez? hogy ennyit kakil, és csak ennyit eszik? és ennyit alszik? eddig mindig az volt, hogy a nap folyamán voltak olyan periódusok amikor állandóan cicin akart lenni, órákon keresztül szopizott fél órás szünetekkel...
majd egy nagyobb szunya..most meg csak alszik, kakil, meg eszik egy picit...
Lehet csak én aggódóm tól sokat...


Ági! Majd küldök én is pár képet, ha végre rendszereztük őket. :D

Ducimami! Végre sikerült fejnem!!!!!! Én voltam a hülye, kihagytam az összeszerelésből egy kis alkatrészt...jó hogy nem működött.... :D
Én egy Aventes mikrós sterilizálót használok..gondolom az is jó.
csekom
Zsurk
 
 


Lányok, egy gyors kérdés: kinek hogy áll a vérzése? Én 2 hete szültem, de még elég erős a vérzésem, mint egy menstruációs vérzés, kb olyan. Nem kéne már elmúlnia? Nekem nem halványodik, ugyanolyan véres a folyás, mint az elején.
Vagy az egész 6 hét gyermekágy alatt lehet ilyen, és ne parázzak 2 hét elteltével? Amúgy fájni nem fáj semmi, nincsenek görcseim sem, és a méhösszehúzódásokat sem éreztem.

Móni, nálunk azért nem ilyen durva a helyzet, de kb minden szopi után vagy alatt befosik a baba. Már hozzátartozik a szopi szertartáshoz, hogy fent bukik, alul kakil, szóval minden nyíláson folyik valami...
Nekem is aventes mikrós sterilizálóm van, de szerintem bármilyen mikrós doboz jó lenne, ami jól záródik. Annyi, hogy ebben van egy rács, így a 2 dl víz gőze sterilizálja a dolgokat, nem állnak magában a vízben. Ha tudtam volna, hogy ennyi az egész, nem adok ki érte ennyi pénzt...

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Bori!
Szerintem ne parázz...ez tök normális! A Méhed alaposan kitisztul!

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Sziasztok!

Sajna tegnap is magas lázam volt a cicimtől..már nincs is tejem,de valami maradhatott benne,mert beduzzadt...már unom...és nagyon fáj.borogatom.fejném,de semmi.

Aventos a sterillizálónk,én szeretem.a tápszeres cuccokat is nagyon kell mosnom.

Mérés.hm.fura dolog.tök más mérleg van a védőnőnél,mint a kórházban volt.vártam 2 hét után a nagy mérést,de csalódott voltam.20dkg volt több,mint mikor született.de sokkal kevesebb volt,mikor hazajöttünk is.aztán rájöttem nem aggódom.én látom,hogy hízott.nem sír,sokat alszik..és 2-3 napja már 125-150-et eszik 2-3 óránként..aztán este sok kimarad,mert alszik egybe sokat...én pedig nem ébresztem fel.doki bácsi is mondta,hogy nem kell felkelteni...hétfőn megint megmérjük ezen a mérlegen,és akkor már érdekesebb a dolog..:))

Vérzés kevés..ha sokat emelek,picit több.a hasam alját viszont még nem érzem,de már szépen lement.hasleszorító bugyiban vagyok,de nem szorít.s-m méret.súly a régi.nem akarok többet fogyni,mert akkor nem lesz elég erőm.eszek eleget,nem szoptatok,és mégis fogyok.

Imádja a pólyát,mert tartja és meleg.a plédes dolog nálunk is működik.az a bajom csak a gyerekkel,hogy csak egy oldalon szeret lenni.úgy ahogyan a méhlepénybe betette a buksiját,és ha átfordítom és kitámasztom,kiborul...pedig már van egy kis puklija.doki szerint no para,de azért forgassam.én forgatnám..mitől ilyen erőszakosak már ilyen kicsinek?a mellkasomon is sír,és emelgeti a fejét,nem pedig leteszi,és ez van a vállamon is.a hangom után fordul,és elhallgat.oldalt alszik,és kilóg a kiságyból pár óra múlva.a cumit ki-be teszik a kezével.néha csak állok és nézem mit művel... :roll:
timea35
Budaörs
 
 


Timi, az enyém is emelgeti a fejét, ha a mellkasomra vagy a vállamra teszem. Kivéve, ha fáradt, és bealszik. Szerintem ez normális, erősíti a nyakát, hátát. Mivel hason nem nagyon fektetjük, én örülök is, hogy a mellkasomon kvázi úgy gyakorlatozik, mintha hason feküdne.

Igen, ezt szokták forszírozni, hogy ne csak egy oldalon legyen fektetve. Próbáld a másik olalról etetni, hátha a kaja miatt elviseli a forgatást. Gondolom cumisüvegből is ehet bármilyen olyan pózban, ahogy mellből szopizna.

Én ma a jobb mellememmel küzdök, nagyon duzzad. Hiába fejem meg masszírozom, nem nyugszik. Jó lenne megúszni a mellgyulladást, megpróbálom ma csak ebből szoptatni, hadd ürüljenek a csatornák...

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Sziasztok!

Gyorsan bejelentkezem, ma jöttünk ki a kórházból.

Minden rendben van és naaaaaaagyon jól esett a sok gratuláció!! :lol:

Köszönöm süninek is a tájékoztatást. :lol:

A párom írta az sms-eket és a hófehér azt jelenti, hogy az eddigi babák kicsit kreolos bőrrel születtek.
Noémi fehér bőrű teljesen szőke a haja, a szemöldöke, a szempillája és világos kék a szeme.
Szóval elüt a nővéreitől. :wink:

Nálam már teljes a szerelem, imádom!! Majd jövök a szülés történettel, mert ez sem volt egyszerű, mint a terhességem vége.

Addig puszi nektek!

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok,hogy bepofátlankodok közétek, a 2012 májusi topikból vagyok.
De jó nektek,hogy már mindannyian babáztok! :lol:

Yusz, örülök,hogy már otthon vagytok! Gratulálok Nektek! :D :D :D

Mindannyiotoknak kívánok jó egészséget, sok tejcsit, és élvezzétek a babáitokkal töltött minden pillanatot!

Kép

Kép
noviandi
Pécs
 
 


Sziasztok!
Andi,köszi a többiek nevében is!!! Hamarosan te is babázol,2 hónap úgy elmegy... :)

Hm..előbb írtam egy csomót és elszállt,olyan ideges tudok ilyenkor lenni wááááááááááááááááááá!
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Yusz,
örülök,h rendben vagytok,és ezek szerint Noémi maradt fehér,nem sárgult be! :wink: Képet róla,de izibe' és várjuk a szüléstörténetet is,remélem nem volt nagyon rossz élmény! :roll:

Nincs kedvem még egyszer mindent leírni!
Bori!
Ezt viszont mindenképp leírom,hogy szerintem nem lesz jó,ha ma csak a bedurrant mellből etetsz,mert nehogy holnapra a másikkal járj ugyanígy!!!! Jobban vagy már? Remélem jó messzire elkerül a mellgyuszi!

Ági!
Na mit mondott az ex-szomszéd? Mérlegelsz még?

Móni!
Teljesen normális amit leírsz,nyugi!
Én inkább azon filózom,hogy jó-e az egyórás szopi! Több helyen olvastam már,hogy fél óránál ne nagyon legyen többet cicin,mert felázik a mellbimbó és az nem is jó,meg nagyon fájdalmas!

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Judit, üdv a fedélzeten újra!

Pati, valamivel jobb lett a mellem, már nincs benne a csomó, de azért még sajog az egész. A másik mellemet is felkínáltam végül, mert keveset evett a fájósból - így tudott 140g-ot szopizni délután, lett is nagy bukás a vége!
Amúgy én fejek is, épp azért, hogy ne pangjon a mellemben, amit benne hagy a srác. De ez egy ördögi kör, mert ha fejek, több termelődik...

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Sziasztok!

Gratulálok én is a legutolsó babának is és minden lehetséges jót kívánok neki és a szüleinek is:)

Én is alig várom, h. már a kezemben tartsam a kisfiamat, de még kb. 4 hét addig, ha a papírforma szerint megy a dolog:) (április 15-re vagyok kiírva:) )

Timi! Én is ott szülök majd, ahol te. Milyen volt az újszülött osztály? Nem volt zavaró a 4 ágyas szoba? Valahol olvastam, h. állítólag ott vannak egy ágyas szobák is. Kicsit félek, és attól is, hogy remélem, el fogom tudni látni a babámat rögtön.

Bárcsak már én is ott tartanék, ahol ti!:)

Sziasztok!:)

Judit

giannijulie
Budapest
 
 


giannijulie, nincs rossz tapasztalatom a kórházról.nekem a szülésznőm elintézte,hogy mikor lekerültem az intenzívről 1ágyas szobába kerültem.a csecsemős osztály egy kis részen elkanyarodik,és ott van 1 ágyas és 2 ágyas.jó is egyedül meg nem is.én mozogni is alig tudtam,és nem volt segítségem.de jó volt a fürdőn nem kellett osztozkodni :) aludni nem tudtam,mert a mellettem lévő helyiségbe voltak a babák,és a nővérek is hangosak voltak..így mindent hallottam.
Nem kérdés,hogy eltudod-e látni a kicsit..nem is lesz más választásod.. :wink:
Nincs különbség még a császáros között sem.menni fog ne aggódj...a szoptatásra kell nagyon rákészülni..nincsenek sokan,és nem érnek rá mellettünk ülni...ápolni kell a cicit,hogy puha legyen mert utána úgy jársz mint én...ezért is rossz a császár... :cry:

Írjál még ha van kérdésed,írok mikor Noel engedi.... :)
timea35
Budaörs
 
 


Timi, kérlek ne ostorozd már magad a császár miatt! Hidd el, hogy semmivel sem érsz kevesebbet, hogy így született meg a kisfiad!

Legalábbis én egy pillanatig nem gondoltam így, és nem is hiszem, hogy kellene.Hányan megszülik természetes úton és utána hogy bánnak a babájukkal, Nem hinném, hogy a születési mód ennyire fontos lenne.

Örülj, hogy született egy egészséges babád, megszenvedtél te ezért így is!!! :)

verzso
 
 


Verzso
egyetertek!
gem

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Andi
meglatod, jo lesz majusban szulni, szinte mar par naposan kiviheted majd setalni, mert annyira jo lesz az ido! Nem kell majd agyonoltoztetni, amikor kimesz vele (vagy akar akkor is, amikor otthon vagy), nem ugy, mint a teli babakat! Szoval csak orulj nyugodtan a "nyari" babadnak! Majus kulonben is az ev legjobb honapja!

Sajnos nem konnyu het van a hatunk mogott. Vasarnap estetol szerda esteig Lolanak magas laza volt, folyamatosan nyomkodtuk lefele. Valamilyen virus, mondta a doki, varjunk par napot, aztan ha nem mulik el, terjunk vissza ra. Szerda estere mar tiszta potty volt szegenykem, csutortokon vissza a dokihoz: parvovirus b19. Nem komoly, mondta. Es mar tenyleg jobban van a csopp, a pottyok is halvanyodnak.
Nem tudjatok elkepzelni, milyen nehez egy beteg 21 honapossal, aki annyira kivan, hogy semmit nem tud kezdeni magaval, es teged sem enged kozel magahoz, mert annyira nyugos. Sir es sir es sir, es neha alszik, aztan egy fel ora-orara jobban lesz, akkor tok edes, olyan, mintha beteg se lenne. Nagyon faraszto volt ez a het. Ezert nem is irtam. De most talan mar kezdunk kikecmeregni belole.

Dani tovabbra is aranybogar, ma ejszaka egyszer, azaz egyetlenegyszer keltett 3 ora korul. Puszi neki!

Es egy tegnapi kep rolunk (a lanyoknak ma van farsang az iskolaban, ahhoz probaltuk a jelmezeket. Megjegyzem ez itt tok normalis, mar mint hogy ilyenkor tartjak a farsangot...)
Kép

gem

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Sziasztok!

Gemini nagyon jó ez a kép rólatok! A nagy boldog és vidám család! Jó rátok nézni. :D

Mostmár nálunk is beindult aszopizás mindkét mellből. De nem is baj, mert annyi van, hogy sokszor magától folyik...
Eddig inkább az volt a baj, hogy mindig evett volna, most meg az a baj, hogy hogy mindig aludna. Nekem azt mondták, hogy 3-4 óránkánt adjak neki, napi egyszer lehet, hogy végigalussza a 6 órát. De többször nen hagyjam. Ébresszem fel.
Próbálom, de kb 1 óra amíg sikerül felébreszteni, úgy hogy pelenkát cserélek, meg ébresztgetem. A vicces meg az, hogy néha bukik is, tele van. Aztán mikor felébred van olyan, hogy csak kb 10 percet, vagy kevesebbet szopizik. Ez elég neki? Normális?
Meg jönnek a hasfájós időszakok. Ennek mit lehet csinálni? próbáljuk büfiztetni, de nem nagy sikerrel.

Elég neki ennyi kaja? ti is ébresztgetitek 3-4 óránként? Nektek is ilyen hasfájósók?

Másik a cumi, Azt mondta a védőnő, hogy az első hónapban nem ajánlják a cumit, ha szoptatok, meg megzavarja a szopási reflexét. A cicit is cuminak fogja használni. Bevallom, volt is egy párszor, hogy fájt szopizás után a cicim.

Mit csináljak olyankor amikor az egyik cicit megszopja kb 40 percig, míg a másikból csak 5-10 percig szopizik. Most akkor cseréljem a következő szopinál így is? Mert akkor egyikből folyik a tej, a másik meg nem győzi termelni a tejcsit....
Vagy szopiztassak rá megint?
csekom
Zsurk
 
 


Hali mindenkinek!

Hát csajok...mattot kaptam...muszáj tápszert adni Gergőnek!:(((
A mérleg jó, az anyatej kevés! Szegény hiába szopizik majd 1 órát, 20-30 gr-nál több nem jön szegénynek! Fura volt már az is, hogy napi 1 kakis pelus volt, de tegnap este már a szemem is kisírtam, mert 3300 gr-t mutatott a mérleg, Gergő pedig 3700-el született. szóval 40 dkg mínusz...borzasztó!:( Amúgy tök nyugis, édes baba, a hangját nem nagyon lehet hallani, alszik, nézelődik, néha 2-3 órát is...éjszaka 1x ébreszt, szóval kívánni sem lehet jobbat! De szegénykémnek nagyon kevés volt a kaja. Ma is szopi után kb. 10gr-ot tudtam még lefejni...komolyan a szívem szorul össze!
Abban maradtunk a doktor nénivel és a védőnővel, hogy kipótoljuk tápszerrel...az elején cici, aztán tápszer...ma eddig 3x kapott már...eddig össz-vissz 120gr-t, de ez már hatalmas mennyiség az eddigiekhez képest...és utána annyira cuki...mosolyog, meg gőgicsél...én meg kezdek megnyugodni, az elmúlt napok bőgései, önostorozásai után! Nincs mit tenni...én is, meg az apukája is tápszeres baba volt...felnőttünk, egészségesek vagyunk...és Gergőnél is ez a lényeg!

Gem!
Gyönyörű a családod...igazán boldogok lehettek!

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Valami ilyesmire gondoltam...persze ez most egy nagyon alap...sokat tudok rajta még csiszolni, úgyhogy küldjétek a képeket!:)


Kép

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Gemini, köszi amiket írtál! Nagyon várom már a májust! :lol:
Nagyon szép kis családod van! Gondolom nagy volt az öröm, hogy 3 lányka után jött Dani baba! :D

Ha nem bánjátok néha olvasgatlak Titeket, nagylányom lassan 6 éves lesz, és nekem ismét bele kell jönnöm a babázásba! Ráadásul kisfiú lesz, és bevallom attól is félek,hogy egy fiúcskával milyen is lesz majd.

Mégegyszer minden jót Nektek és a babáitoknak!

Kép

Kép
noviandi
Pécs
 
 


Sziasztok!:)

Kedves Timi! Nagyon köszi a gyors választ, megnyugodtam és megkérdezem a szülésznőmet az egy ágyas szobáról:) Oda bejöhet az apuka is vajon? Már annyira kiváncsi vagyok!:)

Jó babázást és nagy sétákat kívánok Nektek a hétvégi szuper időben!

Judit

giannijulie
Budapest
 
 


giannijulie, sajnos a küszöböt senki sem lépheti át...szigorú szabály.a párom tiszta ideg volt,amikor másnap lejövet az intenzívről,még a cuccomat is úgy pakoltam ki,hogy ő nyitott ajtónál nézte,és nem segíthetett...belőlem meg lógott ki a cső... :cry:
az ajtó előtt meg a napi 2 látogatásnál olyan tömeg van,mint a 7 buszon délután...én nem is engedtem meg,hogy látogassanak 2 naptól...az ajtót pedig becsuktam!

verzso,nem ostorozom magam...nem tudtam volna megszülni..így jártunk a legjobban mindketten.a szopizást sajnálom,meg azt is,hogy megint 39c lázam volt miatta.nem tudnék ennyi kaját adni Noelnek,2 óránként 150-155 eszik...remélem hízik is...bár én látom rajta,és több ruhája kicsi lett.. :)

kisssziporka, sajnálom,hogy tejcsi problémátok lettek..de még lehet több tejed,nem?még beindulhat jobban,nem,én úgy tudom lehet később még rendeződni fog.nálam legalábbis ebben bíztak a dokik...nem baj ha kap tápszert is,meg tejet is.rögtön hízni fog majd meglátod :wink: jó látni a boldog mosolygós elégedett pofiját jelezve,hogy jóllakott... :)
timea35
Budaörs
 
 


Yusz!

Jó hallani felőled!Várjuk a fotót!

Lányok ez a mellgyuszi nem lehet egyszerű, remélem,hamar túl
lesztek rajta!

Mi ettől a pocakfájás témától szenvedünk nagyon. Dávidka imádja a pociját és eszik is szépen, sőt szerintem néha túleszi magát, utána meg nagyon fájhat neki, mert eszeveszetten tud sírni, csupa vörös a kis feje és iszonyatosan feszíti a testét, kemény a pocak.
Rá kellett jönnöm,h az infecol nem segít neki, iszonyat rossz, hogy nem tudok segíteni neki, teljesen kikészülök tőle...most is 2 órát tutujgattam mire megnyugodott, talán most már elaludt.
Vettem neki cseresznyemag párnát, melegítem, pocakra teszem...de csak rövid időre nyugszik meg tőle, aztán ordít tovább.
Nincs erre valami bevált módszer? A karomra szoktam fektetni és úgy ringatom, egy ideig működik aztán sír tovább, tornáztatom lábikójával, pocakmasszást nyomok, de semmi.

Mecsek teával kapcsolatban van vkinek tapasztalata?Meg kaptam bio baba édeskömény teát, amit állítólag két hetes kórtól lehet adni, segítenek ezek?

Kissziporka!

Ha tápszer kell a picinek a teli pocakhoz és a boldogsághoz, akkor ez van, sztem nem tragédia. Bátyám is tápszeres volt, és nincs különbség köztünk:)

Csekom!

Nálunk is általában az egyik ciciben egész sok marad, én legközelebb azt adom neki elsőnek vagy szopi után ha nagyon feszül lefejem, de általában arra nem sok időt hagy nekem, így gyakran benne marad a tejci. Nekem már a pelenkázáskor is ömlik a tejem, sőt ha sír akkor is, elég durva tud lenni:)



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Vivi, a hasfájásra egy dolgot szoktak mondani: ELMÚLIK!
Ez biztasson, mert sokat nem tudsz ellene tenni úgysem, ha gyógyszer és a tea nem jön be. Pár hónapnyi sírás, aztán vége - ki kell bírni.

Nekem nagyon változó a tejmennyiségem. Tegnap paráztam, mert csak 70 grammokat tudott kiszopni, és tényleg nem is volt több bennük, mert fejni sem tudtam szopi után. De ettől függetlenül jól aludt, és hízott is az előző naphoz képest. Timi, ezek a 150 g-ok nagyon durvák, ráadásul 2 óránként! Tényleg egy evőgép a kis Noel.

Ági, no para. A lényeg, hogy van némi tej, és amíg van, addig használd ki!

Móni, a mellen eltöltött idő nem tükrözi a kaja mennyiségét. A babák az első 10 percben kiszopizzák a nagyját, és a többi 20-30-40 percben inkább csak élvezkednek. Én kipróbáltam, hogy 10 perc után mértem egyet, 70 g volt, majd visszatettem mellre, és még 40 percig szopizott rajta - a végén a mérleg azt mutatta, hogy ebben a 40 percben csak 10 g-ot evet pluszban...
Amúgy én nem érzem, hogy a cumi bármit megzavarna. Nálunk az elalvásban segít, meg pl fürdetés után, amikor nagyon fel van zaklatva. Egyelőre nem élvezi a pancsit, inkább sokként éli meg szegényke. :cry:

Ti mennyire bugyoláljátok be a babákat levegőzéskor? Most itt a tavasz, és meg vagyok lőve, mennyi cucc legyen rajta, ha kiviszem. Eddig csak az erkélyen voltunk, de szerintem túlöltöztettem, mert takaró, body, rugi, kardigán is volt rajta, meg sapka. Én meg rövidujjúban napoztam. 8)

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


kristin, mi a Mecsek teát isszuk,sőt a tápszeres anyukák mondták,és utána is olvastam,hogy a tápszeres babáknak,muszáj teát és vizet is adni az etetések között...és ha úgy tűnik,hogy éhes maradt,teát kell adni,mert nem igazi már az éhség érzetük...és tényleg így volt egy párszor velünk...szerintem másmilyen köménymagos tea is jó.páromnak ezt adták.
Hasfájás..a tápszertől amit iszonyú mennyiségben fogyaszt,24 óráig nem kakilt...már ma reggel pánikoltam.. :cry: valószínű nem ivott elég teát...de aztán végre sikerült neki...nem sír órákig a hasfájástól,de egyszer egyszer bizony simizem a hasát,megfordítom a hasára,tornáztatom a lábát...de a tea segít igazán.a tápszeres babák pukijától és kakijától el lehet ájulni... :shock:

lilly, én is rétegesen öltöztetem fel Noelt..nincs hőháztartásuk még,tehát mi döntünk...vékony rugi+gatya rajta.kardigán és sapka.takaró alatta és rajta.23c mutatott a hőmérő.nem baj,ez a tuti.gondoltam én. :wink:
timea35
Budaörs
 
 


Sziasztok!

Most egy kicsit irigyellek benneteket otthon Mo-on, mert olyan jó idő van. Itt nagyon rossz idő van, még a nap sem süt, kb 10 C fok... :(
Úgyhogy mi nem nagyon megyünk ki a levegőre.

KÉrdezni akartam, hogy nálatok az első hetekben (2. héten) kb mennyit aludtak a babócák? Mert nálunk ez a szoptatási dolog kicsit idegesít, azaz mindig azt mondják, hogy kb 3-4 óránként kell adni a babának, hacsak nem kér hamarabb...egyébként fel kell ébreszteni és megetetni. Max egy ap 1x lehet, hogy alszik kb 5-6 órát egyszerre, s csak utána eszik. Nos nálunk az a probléma, hogy Dominik általában alszik vagy 4 órát, aztán felébred, de éjszaka úgy kell ébresztgetni 5 óra alvás után, mert még beleszámolom a pelenkacserét, újabb kakit, sírást meg ilyenek, bőven eltelik a 6 óra...

Szerintem ő legszívesebben aludna vagy 4-5 órát egyszerre, s csak utána sírna, mert éhes...Nálatok felébrednek a babák maguktól?

A másik dolog meg az, hogy kezd leszokni erről a hosszas szopizásról, kb 10 perc s aztán büfi, fosi, sírás, pelenkacsere...majd úgy teszem vissza cicire, hogy hátha kér még... Ez is normális?

Egyébként kicsit megnyugtató látni, hogy a nem első babás anyukék nem panaszkodnak sírásra, hasfájásra.. remélem ez azt jelenti, hogy már annyira belejöttek és van tapasztalat...a következő babával már mi is így leszünk. :)
csekom
Zsurk
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm szépen az érdeklődést és a biztatást, aranyosak vagytok!
Andi, neked is, hogy írtál ide. :wink:

Sajnos még nem szedtem össze teljesen magam, így a gép elé sem nagyon van időm ülni.
Kicsit romos vagyok, nehezen megy a visszaszokás, pedig a két kicsi itthon sincs.

Na, akkor gyorsan a szüléstörténet.

Egy héttel ezelőtt írtam szombaton, hogy megittam a bábakoktélt és semmi. De tényleg semmi nem lett, igaz vasárnap hajnalban voltak fájásaim, kb 15 percesek, de aztán elaludtam és szépen elmúltak reggelre.
Vasárnap délelőttre voltam visszarendelve ctg-re, így összepakoltuk a családot és valamilyen hetedik érzék miatt a kórházi motyót is bedobtuk a kocsiba.
A két kicsit letettük anyósékhoz és a párommal bementünk vizsgálatra.
Ctg rendben volt, semmi jel a szülésre. Előkerült az orvosom és mondta, hogy ne vacakoljak már annyit, burokrepesztés és szülés.
A szülésznőm is mondta, hogy jobb lenne túlesni rajta, mivel betöltöttem a 41. hetet és a baba is még jól van.
Na, megbeszéltük a párommal, hogy akkor ok, szülünk.

Délután 1-kor megrepesztették a burkot, kiderült, hogy már két ujjnyi a méhszáj, szóval elindulhat a folyamat.
Öt órakor jött az első fájás. Addig dvd-t néztünk, beszélgettünk, sétáltam, hátha beindul.
Na, ötkor rohamszerűen, minden szabályt felrúgva egyből 3 perces fájásokkal indítottam, ami eltartott este 7 ig, akkor már másfél percesek voltak és egy percig tartottak.
Közben még kádban is vajúdtam, hát az valami szuper jó volt. Tompította a fájásokat és ellazított.
Viszont amikor kimásztam a kádból mondhatni dupla erővel törtek rám.
Szóval este 7-kor néztek méhszájat, már addigra felszedődött, de a tolófájások nemigen érkeztek.
Akkor már elkerülhetetlen volt az oxitocin, onnantól meg még durvább fájások lettek.
Viszont Noémi nem akart kifelé jönni, sőt érezhetően visszahátrált.
Akkor az egyik szülésnő nyomta a hasamat, az én szülésznőm meg a méhszájat igazította a fejecskéje alá, hogy elinduljon, de még így is visszakozott a kicsi.
Kiderült, hogy a köldökzsinór kétszer a nyakára van tekeredve és az rántja vissza minden alkalommal.
Akkor már nagyon ki voltam, az sem érdekelt, ha császároznak, csak legyen már vége.
Szerencsére a szülésznőm megoldotta a helyzetet, az ujját a kicsi torka és a köldökzsinór közé tette, hogy ne szoruljon és úgy segítette az áthaladást.
Nekem már csak nyomni kellett. Így lett meg 20,34-re, szerencsére minden baj nélkül. Rögtön felsírt és rám tették. Valami iszonyatos béke szállt meg, megkönnyebbülés, hogy túléltük és egészséges a pici.

Szegény férjemnek szétszorítottam a kezét, de nem bánta, annyira biztatott végig, olyan aranyos és megható volt.

Nomit megfürdették, lemérték, felöltöztették, letesztelték, és mindezt ott a szülőszobán, mivel be volt rendezve a csecsemős résszel is.
Aztán maradt velem két órát ismerkedni, szopizni.

Kicsit hosszú lettem, de még itthonról pár szó. Nagyon aranyos, nem sírós baba, bár éjjel másfél-két óránként cicit követel. Nappal van, hogy alszik akár 4 órát is, de éjjel még nem megy.

A tejjel én is küszködök, valamiért a fixa ideám, hogy a korom miatt már nincs annyi tejem, és nem kap eleget.
Estére szinte annyira elfogy, hogy majd egy órát szoptatom és utána még éhes. Várni kell, hogy termelődjön ő meg addig sír.

Én meg annyira sajnálom, hogy rutinosan adom neki estére pótlásnak a tápszert.
Már előre irattam a dokival, mivel a két kicsinél is így jártam, hogy az elején pótolni kellett.
Nincs semmi lelkifurdalásom, csak az az egy érdekel, hogy ő jól lakjon és ne éhezzen.
Minden csepp tejet megkap, ezen felül ha éhes, tápszert kap. Eddig csak az esti etetést kell pótolni és nem nagy adagot, olyan 30-40 gr.-ot.

Képet ígérem teszek, csak még a fényképezőn van minden, ahhoz is vennem kell egy lendületet, hogy feltegyem a laptopra.

Majd most már jövök gyakrabban (remélem), bár holnap jönnek haza a kicsik, de azért lassan minden visszatér a régi kerékvágásba. :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Yusz,

nem semmi, ez is jó kis történet, elhiszem, hogy aggódtatok szülés közben...De szerencsére minden rendben van. :D

Várjuk a fotókat is, akár ide, akár Facebookra. :D
csekom
Zsurk
 
 


Yusz!

üdv újra itt! hááát neked sem lett túl egyszerű, de túl vagytok rajta és minden oké, ennél úgy sincs fontosabb!

Csajok!
A kollázs egyre jobb, minden nap szöszölök vele egy kicsit, már tettem a képekre nevet, születési dátumot, hátteret. Akinek van kedve még küldjön, aztán ha teljes lesz a lista közzéteszem!:)))

Móni!
Nálunk nappal megy ez a 3-4 óra, Gergő szinte magától betartja...éjszaka viszont nem keltem fel, hagyom aludni...ma pl. este 10-től reggel fél 5-ig szundított a drága!:))) Akkor kapott cicit, aztán tápszert és utána visszaszundítottunk még másfél órácskára! isteni volt! Ma elmentünk sétálni, volt vagy másfél óra a Duna partján, majd nagymami látogatás, plussz egy kis vásárlás, össz-vissz 4 óra...na ezt végig durmolta az én kis drágám!:)))
Szerintem nem kell ennyire betartani a szabályokat, minden gyerek más és más, jelez, hogyha baja van. A 10 perc alatt amit szopizik mostanság megeszi a neki kellő mennyiséget, a többi már csak örömködés...Gergő pont az ellenkező fajta, kicsi szopi, mélázgatás, nézelődés, újra szopi.., már a csecsemősök is mondták a kórházban, hogy olyan filozofikus alkat:)))..egy szó, mint száz...Te ismered legjobban a saját babád, ha úgy érzed aludna még hagyd, ha éhesnek gondolod nyugodtan adj Neki...nem vagyunk egyformák, mindenkinek más-más igényei vannak! No de ez csak az én véleményem!:)))

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Yusz!
De orulok, hogy jottel!
Majd irok hosszabban is, ha epp ideferek, es nem csak egykezesen...

egy mai alvos kep
Kép

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Yusz, profi lehetett a szülésznőd! Azért így 5-ödszörre sem volt sima ügy, ahogy írod, de ügyesek voltatok!
Móni, szerintem ha rendszeresen ilyen hosszan alszik, érdemes ébresztgetni, márcsak a tejtermelődés miatt is. De éjszaka ne keltsd fel, ezt a szakirodalom is írja. Donát még sosem aludt 4 óránál többet, de én fel szoktam ébreszteni, azért, mert a mellemet ki kell ürítenie. Az a múltkori elzáródás megíjesztett, nem szeretnék mellgyulladást kapni.

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Sziasztok!
Yusz!
Köszi a szüléstörténetet,és valóban nem volt egyszerű még így ötödszörre sem!De a lényeg a 'végeredmény'! :wink:

Bori!
Ez az öltöztetés téma nekem is gondot okoz...2 nyári baba után,most meg vagyok lőve egy télivel. az okosok azt mondják,ami rajtad van ruha + 1 réteg,mert ő nem mozog. Én 2 napja még overálban vittem ki,tegnap meg vastag plüssben,de alatta is az volt! :D szerintem én túlöltöztetem,de mivel én is fagyos vagyok,úgy gondolom ő is fázik! :)

Ági!
Nagyon ügyi Gergő-baba,pont így aludt éjjel Médi is. Fél 10-től fél 5-ig.Tiszta Hawaii! 8)

Móni!
Én még mindig ébresztem! Nálunk tényleg igény szerinti szopi van...az én igényeim szerinti! :lol: DE éjjel meg sem fordulna a fejemben,nappal viszont amikor érzem,hogy nagyon feszül a cickó és eltelt legalább 3 óra,akkor eszik! :) És nagyon szépen hízik! Kicsi súllyal született,amiből aztán visszafogyott 2300-ra ma meg már 3450g volt (itthon)!

Gem!
Tündéri a kislegény! :) Csajszik nem féltékenyek? :roll:

Köldöksérvvel kapcsolatban van vkinek tapasztalat? Bár remélem nincs...! Médinek van,holnap megyünk dokihoz,kiváncsi vagyok mit mond,bár ilyen korban még vissza szokott húzódni! :roll:

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Judit,nem lehetett egyszerű... :shock: és milyen jó,hogy volt szülésznőd.... :)


Gem,édes nagyon a kicsi,mekkora arcok,hogy ha jó náluk minden,feltett kézzel alszanak...innen tudom én is,hogy most éppen minden tuti nála... :wink:

A szopizás más,mert tényleg feszül a cici,és vagy szopi vagy fejés jön.én inkább fejtem,mint ébresztettem...csak lógott volna rajta,de az nem evés.a doki is azt mondta,hagyni kell éjjel aludni,ha ennyit tud egyszerre,és pihenjek én is...

kisssziporka, a te kisfiad is olyan jó baba mint az enyém.. :D
timea35
Budaörs
 
 


Lányok, akik szoptattok: nektek kb hány szopi jut egy napra? És kb hány grammot szokott szopizni a babátok egy-egy alkalommal? Van, aki esetleg méregeti?
Csak azért kérdezem, mert én kíváncsiságból mérem, nem minden alkalommal, de általában igen. És nem látom, hogy egyre többet enne, hanem kb ugyanennyit evett 1-2 hetesen is, mint most, 3 hetesen. Nem kéne emelnie az adagokat? Hízik minden nap, szóval nem aggódok, csak nem tudom, mikor jön el az az idő, amikor már 150 g-okat eszik egy-egy szopi alkalmával.
Donát mostanában hiperaktív lett, egy örökmozgó, szopi közben is - nemhogy bealudna, mint az elején, hanem jár a keze-lába, rúgkapál össze-vissza. És persze emiatt bukik is, mert kidolgozza magából a tejcsit. Valaki tapasztal ilyen aktivitást? Nem tudom mire vélni ezt.

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Bori!
Médi nappal 6-szor eszik általában,meg éjjel 1-szer kel. Tegnap éjfélkor etettem,ma reggel 6 előtt pár perccel ébredt,de ez azért nem szentírás! :D Így nálunk kijön a napi 7 kaja. Ő viszont egyre többet eszik,tegnap egyik kajánál 150-et mértem,de oly mennyiséget 'visszaküldött' rám,hogy rossz volt nézni. Nagyon mohó,orrán-száján folyik a tej,fuldoklik,de akkor is eszi,így az utóbbi napokban szinte minden etetésnél bukik. Mivel csak max. 1-szer mérem 1 nap,nincs pontos infóm,de a kedvedért meg fogom mérni minden etetésnél,legalább én is megtudok vmit! Az izgágaságra nem tudok mit mondani,az én csajom nagyon nyugis :roll:

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Bocsi, hogy megint belekotnyeleskedek. :oops:

Ramim kicsi volt, 2700g-mal született, és kevesebb mint 2500-zal hoztuk haza. Először napi szinten mértem, aztán hamar rátértem a heti mérésre. Mert ha épp előtte volt a pelenkában termés, vagy épp aznap többször/kevesebbszer volt cicin, akkor nagyon becsapós tudott lenni a mérés. Szopitanácsadó barátnőm mondta, hogy inkább mérjem hetente, és így nekem is megnyugtatóbb volt, mert nem stresszeltem annyit. Az evésenkénti mérés nekem nem jött be, mert volt amikor kevesebbet mutatott a mérleg utána, mint előtte. De ez a kórházban is volt így. Ugye Rami felkerült a PIC-re kékfény alá, és akivel együtt voltunk, az ő kislánya tényleg hallhatóan nagyokat kortyolt, szóval evett, és nem cicizett, és a kórházi mérleg is kevesebbet mutatott mint evés előtt. Na akkor ő is angyon kibukott, akkor mondtuk, hogy nem mérhetik le nélkülünk. Mert ugye ott a hazabocsátás feltétele, hogy elinduljon a súly felfele. Na de így???? Mondjuk ott épp csak "rávágták" őket a mérlegre.

moni
 
 


Moni,
meg ott olyan 'zöldséges' mérleg van,baba mozog,akkor kileng össze-vissza,állapítsa már meg vki,hogy mennyit evett....

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Ági, Lilly, Pati és mindenki aki írt, köszi a segítséget, most egy kicsit megnyugodtam. Hagyom aludni akkor éjszaka...Nappal meg próbálom betartani a 3-4 órás szopikat, ha őfelsége nem kell magától... :D
Köszönöm, tényleg nagy segítség!
csekom
Zsurk
 
 


Sziasztok!

Nálunk is elég változó a szopi mennyiség, illetve alvás függő. Van, hogy alszik akár 4 órát is, aztán meg másfél óránként cicizne. :shock:

Majd kb 6 hetes korban lesz egy mennyiségi ugrás, onnan már többet követel, akkor átmenetileg a tejmennyiség is csökken, amíg beáll a kínálati oldal.

Teszek egy képet, egyenlőre ezt találtam a legjobbnak, majd még lebutítom a többit is, hogy elfogadja a babanet.

Kép Noémi egy napos

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Yusz,
szepseges a kicsialany!
Nem irigyellek a szulesedert, ahogy igy elmondtad, nem lehetett egy konnyu dolog. Es tenyleg halat adhatsz, hogy ilyen szulesznod volt, aki meg ilyen helyzetben is tudta a megoldast es segitett!
Gondolom, milyen lehet most belerazkodni a hetkoznapokba az ot gyerkoccel, nekem neggyel nem egyszeru.
Gyakran eszembe jut, mit irtam neked par hete, miert nehez a kicsi-megkisebb felalllas. Hat azota meg sokmindent tudnek meselni, de most ezzel nem terhellek. Egyreszt, mert van eleg gondod-dolgod, masreszt, mert nem is biztos, hogy pont ugyanazok a dolgok fognak nalatok is elojonni. Mindenesetre nem konnyu, nagyon vigyazni kell Lolaval, hogy ne seruljon a lelke, es magammal, hogy neha ne legyek nagyon ideges. De lassan kezdek belejonni, megtanulom, hogy neki mire van szuksege, es probalom az igenyeket kezelni. Persze vannak nehezsegek, amiket meg igy sem lehet elkerulni. Mondjuk ha a ket kicsi egyszerre alszik, es Dani elobb ebred, cicire kerul, es Lola ezt latja, amikor felebred, akkor altalaban kitor a parasztgyalazat, amit nehezen kezelek, mert Lolanak nem eleg, ha melleulok, es simogatom. Danit meg ugye nem vaghatom a suttba miatta, szolval nem konnyu, nem konnyu es nem konnyu. Kivanom nektek, hogy minel egyszerubbek legyenek ezek az elso osszeszokos hetek, es hogy a nagyon a segitsegedre legyenek, mert mashogy nem megy a dolog, egyedul nem megy!!! :lol:

Eleg tej: en is parazok folyamatosan, hogy nincs eleg. Az elso meresen 260-at gyarapodott, a masodikon 100-at, egy-egy het alatt. Az elso tok jo, a masodik tok keves. A vedono azt mondta, ne aggodjak. Meglatjuk szerdan, ha nem hizik normalisan, es is veszek tapit, legyen itthon, az a tutko.
Dani is olyan, hogy neha folyamatosan cicin logna, neha meg tokre elfelejti, hogy kajalnia kene, az en cicim meg bedurran. Keressuk meg az egyensulyt asszem mindketten :roll: :wink:

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Sziasztok!
Mindig olvaslak benneteket, de nagyon kevés időm van 4 gyerek mellett..
Tegnap voltunk tanácsadáson és már 5200gramm,és 59cm.. Hála az égnek lett tejem.. Nekem a Motilium bevált, a háziorvossal lehet feliratni, attól sok sok tejetek lehet..

Teszek fel képet Dománról, és írok amint tudok, de megint eltelt 3 óra, és mennem is kell..Aztán oviba suliba a nagyokért, és azt veszem észre már csak hogy este van!
Kép
humadene
Jánossomorja
 
 


Sziasztok!
yusz!
Szépséges a legkisebbed is! :wink:

Bori!
Na akkor az elmúlt 24 óra:
80 g + 140g + 70g + 110g + 120g + 120g = 640g + valamennyi,mert
a 110 és 120 között volt egy éjszakai szopi,de akkor lusta voltam felkelni megmérni! :oops:
De ha akkor 70-et is evett,akkor kb 700 a napi adag/ 7 etetés,így kb. 100-ra jön ki/ kaja.
Nem tudom segített-e vmit a dolog.

Médi kínlódik most,péntek óta nem kakilt... :( ötlet? Lázmérőzzem meg? :roll:

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Ja,közben látok képet Dománról!!! Tüneményes ő is!!! :)
Motílium nem gyógyszer? anyu szedi,de teljesen másra.... :roll:

Én is dobok nektek egy Médis fél-mosolyt!

Kép

Szép napot nektek,mi megyünk szépülni! 8)

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Patri!
Próbálj adni Neki glicerines kúpot, segíteni fog szerintem! Médi gyönyörű, annyira szépen mosolyog, szerintem olvadoztok a gyönyörűségtől!:)

Humadene!
Nagyon édes, elégedett nagyfiú Domán!:)
A Motiliumot nálunk is használta a Nagyi teltségérzetre és gyomorpanaszokra.

Yusz!
Csak gratulálni tudok! Szépséges királylány!:)))

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


a nőgyógyászom mondta hogy ezt irassam fel, mert beindítja a tejtermelést, azt is mondta hogy nem kimondott tejserkentő, de kérdezzétek meg ha nekem nem hiszitek el..És rengeteg tejem lett tőle..
humadene
Jánossomorja
 
 


Patrícia!
Egyszer Márti sem kakilt 4 napig.
Reggeli szopi után előkészítettem a kúpot, míg fejtem leraktam . Csak látom, hogy nyomkod, nyomkod, aztán elégedetten nézelődik. Mikor felvettem, még a takarót is átitatta a trutymó két réteg ruhán keresztül. Hárman raktuk tisztába.Én tartottam akád fölé, férjem zuhanyozta, anyukám meg mosta a pelenkázót. Azóta meg minden kaja után kakil. Amúgy a doktornő hőmérőzést javasolt, de én a kúp mellett döntöttem .
ducimami
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: