Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok!!

A vihar miatt nem tudtam jönni. Se Tv, se Net. :-(

pocifotók..:-) nagyon cukik...:-)

nekem nincs ekkora pocim..a múltkor is kérdezték hogy december körül szülök..mondom nem, októberben.. :?

a vihar napján nagyon mozgott, rúgott, forgolódott...nem tudtam mi van..aztán este megnyugodtam hogy az idő miatt volt csak..

Folt: nekem barnás folt jelent meg a homlokomon..de azt olvastam hogy ez ugyan úgy eltűnik szülés után mint a pocakon lévő barna csík, ami még nekem nem jelent meg( Emmával volt ) lehet most a homlokomon jött ki.. :?

első napok....hamar egymásra hangolódtunk...de az első nap otthon..na akkor voltam kicsit megijedve, el is küldtem mindenkit ( párom dolgozott, anyuék jöttek át )..ugyan az..itthon nem lehet senkit "riasztani" mint a kórházban..de estére minden ok lett!

KépKép
kaqk
 
 


Sziasztok!!!

Huu,jo sokat irtatok!!! :D

nekem nincsenek májfoltjaim,csak több az anyajegyem.Vannak világosabbak,és sötétebbek is.

Nekem viszont pont forditva van,mint Kaqk-nak,merttöllem már azt kérdezgetik hogy már csak pár napos vagyok??Bár sztem lent van a hasam,vagy legalábbis én ugy látom.párom szerint nagy hasam van már nagyon,és valoszinüleg nagyobb lesz,mint Milánnal volt.Pedig vele sem volt kicsi a végére!!!Majd meglátjuk...

Én ma vagyok xarabbul.Vagy valami idöjárás változás lesz,vagy a tegnapi sok füvágás tett be.Most megyünk szunyokálni a törpökkel!!!
Délután elméletileg megyünk játszotérre,és mamáékhoz locsolni(nyaralni vannak)...

Kép

Kép

Kép
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


Hát a hasamról mindig eltűnt a csík.Most még elő se jött.Az arcomon a májfolt a Dézinél jött ki és azóta is csúfit:-S.Naptejet kell használni ha nem akartok így járni.Azt mondták terhesség után elmúlik de ezek engem BECSAPTAAAAAKKKKKK!!!!!!!!!
Kicsit irigyellek benneteket,hogy mondhatok nemet a vízpartra.Férjem kitalálta,hogy augusztusban majd megyünk nem érti meg,hogy az már nekem nagyon kényelmetlen lesz.Anyósom is mondta neki,hogy a széken is rossz nem a földön a dög melegben.
Annyit akartam még írni de nyaggat a nagy fiam.Joggal!!!!!

Családient.hu vonalzók
ddia74
Mór
 
 

 
 

Pocakfotó....
Kép

KépKép
kaqk
 
 


Kaqk, tényleg nem valami hatalmas, de azért nagyon csini :)

Engem is azzal csesztetnek, hogy miért nem pihenek inkább, mert látják ám, hogy mindjárt szülök... ja mondom, akkor jó, ha látják :D

Linea nigrám nekem is van, az elmúlik állítólag, de a májfolt nem... én nagyon örülök, hogy nekem nincs, de tényleg, nagyon erős naptej jó rá!!! (Bár volt olyan ismerősöm, akinek hatalmas, barna foltok jelentek meg az arcán terhesen, aztán szülés után eltűntek, fene érti...)

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Nagyon szép pocakok :lol:

Májfoltnak nem tesz épp jót a napoztatás, úgyhogy a sildes sapka v. kalap mellett javaslom az extra fényvédős naptejet, avagy a stiftet közvetlen a foltra (laroche posay athelios xl - 50faktoros - remélem, hogy jól írtam - ez úgy néz ki, mint egy bazi nagy rúzs, én ezt használom a gyerekek orrán, szeme körül és száján a sima fényvédőn kívül). A vichynek meg van májfolthalványító kréme - információm szerint.

Linea negrám sosem volt, valószínűleg most sem lesz - egyébként tényleg elmúlik, kinek hamarabb, kinek később. Amúgy van ezen kívül egy csomó bajom :) :lol: :twisted:

Várom már a 4D-s fotókat! Én is megyek, holnap, ezt ma döntöttem el :)

Szép pocakosodást!

Ui.: Szerintem - nem rosszból, hanem mert sok a beteg állat ember - nem kellene arccal felrakni nyílt fórumra fényképeket magatokról, gyerekekről. Remélem, hogy nem sikerült megsértenem ezzel senkit!

Lilypie Maternity tickers
zsebbi
 
 


Sziasztok Csajok!!!!

Kqk szép pocak,de tényleg nem nagy.Kis aranyos,de tényleg....

Huu csajok,én most mértem meg a hasamat,és 104 cm ....nem nagy az kicsit?????

Kép

Kép

Kép
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


Kaqk,bocsiiiii kimard 1 betü..sorry...

Kép

Kép

Kép
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


Sziasztok megjöttünk a 4D-ről. Ide sajnos vmiért nem tudom feltölteni a képeket, de a gmail-re felrakom. Akit érdekel,ott kukk meg. Sajnos végig takarta az egyik kezével az arcát , úgyhogy csak oldalról készültek képek. 3hét múlva viszont megint elmegyünk,mert jó lenne,ha lenne szemből is kép. Egyébként ahol voltunk,csak 6 ezer ft.

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
benirenata
Szerencs
 
 


Sziasztok!

kaqk lehet hogy neked a linea negrád a homlokodon jött ki?! Hát ezen annyit nevettem :D :D :D :D :D

Zsanka 19-ére kaptam 4d-re időpontot, tudod amit ajánlottál. Már annyira várom :)

zsebbi igazad van, hogy nem kéne felrakni "arcos" képeket ide, ezért találta ki carotta, hogy gyártott egy gmail-es mélcímet és ide fel lehet küldeni a fényképeket és a többiek meg tudják nézni. Tök jó ötlet szerintem, bár még nem töltöttem fel képeket, de a 4d-n készülteket már ide küldöm :)

Amúgy meg tegnap voltam terheléses vércukor vizsgálaton. remélem jó lesz az eredmény, holnapra lesz meg.
26-án meg kórházi ultrahangra megyek. (30. heti)

Iszonyú meleg van, izzadok mint a ló :D Éjszaka alig alszom, emiatt reggel alig bírok felkelni, bazi vizes a bokám, meg már az egész vádlim. Amúgy más bajom nincs :D

pénteken megyek Visegrádra wellnessezni, addig már fél lábbal is kibírom :)

Kép
ativerus
Budapest III. kerület
 
 


valahol olvastam h ott is kijöhet...:-) anyósomnak se a hasán jött ki hanem a lábán hátul végig egy csík :-)

Kicsi a pocim..de szerintem a nagy cicik miatt tűnik kicsinek.. :oops: + széles a csípőm...és hát a derekam tűnt el teljesen.. :( egyébként 74c, kb a derekam..most meg 100 a pocim..szóval nőtt..:-)


4d -re vágyom rá h eljussunk.

holnap dokihoz megyek ellenanyag vérvételre + megkérdezem a visszerem..

KépKép
kaqk
 
 


Kaqk,remélem nem haradgudtál meg amit apocidrol irtam...???!!

Kép

Kép

Kép
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


Nekem is nagy a pocakom de nem annyira mint az első kettővel.Nem tudom hogy min múlik :D Majd lemérem én is.
Reni: cuki babakép :-))) Hol voltatok uh-n?Rendesen látszott a felvételen mármint élesen?
Verus: Én meg 18.-én megyek :D Te melyik rendelőjükbe?
kaqk:Igen és ezt én meg is erősítem mert nekem is a homlokomon jött ki egy barna folt.

vivi a nagylány :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Dorina a kis középső :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Milán baba
Lilypie First Birthday tickers
anyamci
Budapest XXIII. kerület
 
 


anyamci, én a szépvölgyi útiba :) várom nagyon a kis porontyomat :)

Kép
ativerus
Budapest III. kerület
 
 


lányok... úgy tűnik egyedülálló anya leszek. Tegnap kiderült, hogy a "párom"nak viszonya van egy nővel. Nem tudom mióta, de ez van. Amit elképzeltem eddig, az most minden más lesz, nem szabad csak a babára koncentrálnom. Tegnap jöttem rá, és annyiszor bekeményedett a hasam, hogy beparáztam, hogy nehogy baj legyen...

Nem akarok panaszkodni,de ezt nem kívánom senkinek. Még meg sem született és már csonka család tagja. Szép vagyok, mondhatom....

Bocsánat, de valakinek el kellett mondanom :(

Kép
ativerus
Budapest III. kerület
 
 


Verus, én nem kaptam g-mailes elérhetőséget :(

Elképzelhető, hogy meg tudsz a párodnak bocsátani? Nagyon sajnálom a helyzetet, amiben vagytok! Pont a napokban gondolkodtam rajta, hogy mekkora disznóság elhagyni, megcsalni egy kismamát! Kitartás, bánni fogja még, hidd el!

Lilypie Maternity tickers
zsebbi
 
 


Verus!Hát sok erőt és kitartást kívánok neked!De!!!Gondold végig a dolgot és vegyél számításba mindent hátha sikerül bocsánatot nyernie.Na persze ha akarja egyáltalán???!!! Megkérdezhetem,hogy hogy derült ki? Na és szeretné vele a viszonyt folytatni vagy inkább veletek?Nálunk is volt egy hasonló kemény időszak pár éve,de aztán kis szünet után rájöttünk,hogy nem megy külön és szeretjük egymást.Ennek már lassan 3 éve most meg babát várunk. :D Tehát hajrá.Beszéljétek meg mi volt a hiba a kapcsolatban és változtassatok,már csak a baba miatt is :)

vivi a nagylány :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Dorina a kis középső :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Milán baba
Lilypie First Birthday tickers
anyamci
Budapest XXIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Verus nem is tudom, hogy mit mondjak nagyon durva és nagyon sajnálom . És elképzelni sem tudom, hogy most mit érezhetsz, de biztos nagyon nehéz most neked, ezért ha bármiben tudok segiteni nyugodtan irj és szerintem nyugodtan leirhatod ide is és priviben is, hogy mi nyomja a lelked. Tényleg most a babaára kell gondolnod. Ha nem vagyok túl indiszkrét biztos menthetetlen a kapcsolatotok?
Ha tényleg igy is van, akkor ne gyötörd magad az miatt, hogy a gyereked csonka családban nőne fel, mert egyrészt erről nem te tehetsz, másrészt az én egyik barátnőm hasonlóan járt, csak nekik már volt egy közös gyerekük és a csaj a másodikat várta, mikor apuka közölte, hogy kösz, de nem kér belőlük, kb annyi idős terhes lehetett mint te. Aztán anyuka megismerkedett egy másik férfivel, aki úgy szereti a gyerekeit, mint a sajátját és boldogabb, mint valaha. Tudom, hogy ez most téged nem vigasztal, csak gondoltam, hátha egy kis erőt ad.

Én tegnap voltam dokinál és képzeljétek minden rendben van. Kicsit izgultam előtte, mert az ember annyi negativat olvas a terhességgel kapcsolatban, főleg az iker terhességről. Szóval a méhszáj teljesen zárt és megtartott a kis pasikáim, pedig 4 hét alatt 550 grammot hiztak fejenként. "A" baba BPD: 70mm, AC 215 mm, FL: 47 mm, súly: 998 gramm, "B" baba BPD: 7 mm, AC: 213 mm, FL: 45 mm, súly: 982 gramm. Megint nagyon fürgék voltak, az egyik képzeljétek el akarta kapni a köldökzsinórt a kis kezével tisztán lehetett látni. Viszont mind a kettő szépen megfordult, úgyhogy most farfekvésben vannak. Azért még visszafordulhatnak, de csak két esetben szülhetek rendesen, ha mind kettő fejvégű fekvésben van, vagy az "A fejvégű és a "B faros, a többi esetben csak a császár jöhet szóba. 4 hét múlva kell mennem megint addig, sehova, a terheléses cukrom 5 lett, a vizeletem pedig teljesen negativ.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
praszlera
Etyek
 
 


Ativerus, köszönöm a privit!

A fényképek közé már fel is raktam az "albumunkat". Szerintem oda kellene rakni a fotókat és nem a beérkező levelekhez, mivel áttekinthetőbb, bővíthető.

Praszlera, nagyon klassz méretek. Gondolom a B-baba BPD-je is 70 körüli :) Gyönyörűen fejlődnek szinkronba, ez nagyon fontos. Ügyeseeeek vagytok!

Lilypie Maternity tickers
zsebbi
 
 


Ativerus :( :( :( De ne felejtsd el, hogy minden rosszban van valami jó... Remélem rendeződnek a dolgok..

Praszlera:

Jó nagyok a babák, milyen szépen növögetnek :D :D

Mi 26.-án megyünk 4D-re, már nagyon várom, remélem megmutatja a kis pofiját, sokat segítene a név kiválasztásában, ha látnám a pofiját :D Tegnap szinte egész nap rugdosott. Vagy próbál megfordulni, vagy érezte az időjárás változást, elvileg este hidegfront jön..

Szépek a pocakok,és a babafotók is :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
zsanka84
Budapest
 
 


Ativerus, hát ez nem volt túl fair tőle... :( én egyet értek a csajokkal, hogy érdemes megpróbálni megmenteni a kapcsolatot, de nem minden áron. Ha odaállt eléd a kedves, hogy "figyi, van egy nőm, akit szeretek, szóval ez van", akkor hagyd a csudába... én is így jártam anno, csak ott nem volt baba, nem ér annyit az egész, hogy egy idegroncs legyél... de én drukkolok, hogy mindenképpen jól jöjj ki, és gyere csak és írj, akár kisregényeket is, szívesen olvassuk...

Praszlera, nagyon örülök, hogy minden oksa veletek :) olyan vicces ezt így látni, hogy "A" baba meg "B" baba :D

Bocsánat, hogy a többieknek nem írok, de rohanok, teregetni kell, meg ebédet főzni...

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Verus:Bizony bizony gyere és írj amennyit csak akarsz.

vivi a nagylány :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Dorina a kis középső :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Milán baba
Lilypie First Birthday tickers
anyamci
Budapest XXIII. kerület
 
 


Vikianya: nem haragudtam meg..dehogy!!!

Megvolt a doki: ellenanyag vérvétel, pisi-OK, Terhes gondozás, szívhang: gyermekem annyira mocorgott, hogy ahogy megtaláltuk, már "úszott is arrébb!, hízni nem híztam 4 hét alatt :-), terhelése cukor eredmény-OK, a vasam kicsit kevesebb, de most még csak "természetes" pótlást javasoltak. Mi lehet az: máj, mogyoró, mák....stb, valami gyümölcs lé????

Verus: sajnálom...a csajok minden leírtak amit én is gondolok. ha tudjátok, akarjátok mindketten mentsétek meg, ha nem aakor jobb lesz neked nélküle! Fel a fejjel, meghallgatunk, írd ki magadból!!!

KépKép
kaqk
 
 


Sziasztok!Kibírhatatlan a hőség nincs kedvem megmozdulni se.
Nagyon örülök,hogy jók az eredményeid Kaqk.Én is éreztem ahogy elmenekült a baba,nehezen is találta meg a védőnő a szívhangot.
Képzeljétek tök sokat csuklik.
Ativerus!Én három gyerek után váltam el,akkor szenvedtem ,mint egy ló.Életem legjobb döntése volt.Én nem bocsájtanék meg ma se.A legaljasabb dolog a világon kismamát csalni egy házasságban szerintem.Ha a legszebb időszakotokban megtette akkor később is megteszi.Sajnos közeli ismerősöm is így járt,a napokban szülte meg a világ legszebb babáját.Apuka és az új nő biztos nagy örömmel nézegetik a kicsi képét a facebook-on.
Tegnap éjjel gondoltam rá,hogy megkérdezem tőletek.Régebben beszéltetek róla,hogy a házasélet közben megkeménykedik a hasatok.Nektek van még"házas élet"?
ddia74
Mór
 
 


Mi van Sophi-val.Rég nem jelentkezett?!
Nekem egyre kedvesebbek vagytok,ahogy telnek a hónapok.
ddia74
Mór
 
 


anyamci. köszi :) Miskolcon voltunk a 4D diagnosztikában. Persze a videó is és a képeken is élesebb a kép,mint amit küldtem. :) Csak hát ugyebár nem fordult szembe.

ativerus. Nagyon sajnálom :( Nem is tudok mit mondani... Ha jól esik,hogy kiírod magadból,akkor nyugodtan. Ránk számíthatsz szerintem :)

Velem is van egy kis gond :cry:
Sajnos a terheléses cukor eredményem egy picikét magas lett, ezért 25-én be kell feküdnöm a kórházba :cry: De elvileg ha minden rendben 27-én jöhetek haza. Csak annyira aggódom,és olyan rossz érzés. Főleg,hogy Martinát is itthon kell hagyjam. Bár ő lehet,hogy jobban fogja viselni, mint én, csak ha már arra gondolok, hogy jönnek látogatni, és szegényke fog sírni,ha én nem megyek akkor már most sírhatnékom van. Azt meg nem bírnám ki,hogy 3 napig ne lássam.
Egyébként azt mondták,hogy annyira nem vészes a cukor, mert 8.4-lett és 3.1-7.5 között kellene lenni, csak be kell tartanom egy szigorú diétát, és akkor nem lesz gond. Nagyon remélem.
Attól is félek,hogy nem szülhetek simán emiatt, vagy hogy hamar jön a baba. Bár itt a chaten a csajok már próbáltak nyugtatni,hogy ettől még szülhetek rendesen, és nem lesz koraszülött a baba, de a neten olyan rosszakat írnak. Bár már megfogadtam,hogy nem fogok semmi ilyet a neten nézni. Nagyon rossz most :cry:
Köztetek volt vkinek ilyen, aki már nem az első babát várja?

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
benirenata
Szerencs
 
 


Dia!

Igen, nálunk van házasélet, persze óvatosabban és egy kicsit csökkentettük a mennyiséget is, de a doki is mondta, hogyha teljesen zárt a méhszáj, akkor nyugodtan, a haskeményedés utána teljesen normális.

Renáta:

A nagynénémnek is a második babával lett magasabb a cukra, semmi gondja nem volt, persze egy kicsit diétáznia kellett, de egy teljesen normál súlyú, egészséges kisbabát szült természetes szüléssel. Tuti nem lesz semmi gond, csak azt nem értem, miért kell befeküdnöd, én a jövő héten megyek, mondta a doki, hogyha nem lenne jó a cukrom, hívjam fel, és továbbít egy dietetikushoz. Nem mondta, hogy akkor be kéne feküdnöm.

Csajok, még egy kis okoskodás annak, aki vizesedik :)

Nézzétek meg, milyen ásványvizet isztok, és csak nátrium csökkentett vizet vegyetek, valamint konyhasóból is lehet nátrium csökkentett verziót kapni, egy kicsit drágább, de megéri. Én szerencsére nem vizesedek, mutattam a dokinak a vérképem eredményét, és mondta, hogy nagyon jó, hogy egy kicsit kevesebb a nártiumom, legalább nem fogok vizesedni. Vasat viszont már írt fel, mert az utóbbi három leletemnél folyamatosan csökkent, valószínűleg a következőnél már kevesebb lett volna.

Kaqk:

Gazdag vasforrások:
szójabab
petrezselyem, rozmaring, káposzta és más leveles zöldségek
sárgabarack és aszalt gyümölcsök
hántolatlan gabonafélék
olajos magvak
rák, kaviár és osztriga
algák
csalán
ribizli.

EGYIK GÁTOL, MÁSIK SEGÍT
A spenót, a sóska és a cékla köztudottan sok vasat tartalmaz, ám ennek csak elenyésző része (kb. 1 százaléka) hasznosítható, mert a bennük található oxálsav a bélben megköti a vasat és nem engedi felszívódni. A fekete tea és a kávé csersavtartalma is a vasfelvétel ellen hat, ezért ezekről jobb lemondani, és helyettük zöldteát, esetleg ginzeng teát fogyasztani. Jó, ha tudjuk, hogy a túlzott kalciumbevitel is rontja a vasfelvételt. A kismamáknak pedig azt is fontos szem előtt tartaniuk, hogy az anyatejben ugyan kevesebb vas van, mint a tehéntejben, viszont az sokkal jobban hasznosul. Érdekes, hogy a vasfelvétel a vastagbélen keresztül megnövekszik, ha egyidejűleg C-vitamint is fogyasztunk. Ezért hasznos, ha vastartalmú étkezéshez egy pohár frissen préselt, hígított narancslevet is iszunk.

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
zsanka84
Budapest
 
 


Sziasztok!
Köszi a bíztatást, tök jól esik :D De nem fogok nektek nyavajogni.... Holnap mentünk volna Visegrádra, oda adtam az anyunak az utalványt, hogy menjenek el a barátnőjével. Tavasz óta erre vártam :) Ezer éve nem voltunk nyaralni, épp itt lett volna az ideje egy kis kikapcsolódásnak. Nem baj, majd a bébivel
:D

Voltam reggel védőnőnél, néztünk szívhangot, de a gyerek mindig lerúgta azt a kis kütyüt a hasamról, amivel mért. Olyan édi volt. Néha úgy hullámzik a hasam. És néha képzeljétek már érzek olyat, hogy kidudorodik valami kis testrésze. Most is itt ficánkol.

Nekem ma lett kész a vércukor terhelés eredményem, de úgy kivoltam, hogy elfelejtettem betelefonálni, hogy jó lett-e. Majd holnap.

Én azt gondolom a magam bajáról, hogy ebben a helyzetben a pasim sokkal többet veszít mint én. Amúgy nálunk elég ritkán volt házasélet, nyilván ezért keresett magának valakit. :twisted:

benireni a rendelőben beszélgettem jópár kismamával akik terhességi cukrot kaptak. Azt mondták, hogy az első két hét fura, hogy mindent mérni kell,meg írni, de aztán belejönnek és nem gáz egyáltalán.

Kép
ativerus
Budapest III. kerület
 
 


Verus
Sajnálom :cry:
Apuka nem tudja, mit is veszít... :?
Vendég
 


zsanka.
Azért kell befeküdnöm,mert fognak venni vért egy párszor, egy nap többször is, hogy megnézzék,hogy hol alakul a cukor.Még hajnali 2-kor is fognak vért venni :?

Egyébként én is beszéltem egy dietetikussal. így ugyebár adtak több mint egy hetet,hogy beletanuljak ebbe a diétába és ezzel javítsunk a cukron, és ha megyek a kórházba 25-én akkor már jó eredményeket produkáljak. Gondolom akkor ellenőrzik le,hogy mennyire tudom betartani ezeket.

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
benirenata
Szerencs
 
 


Isophie ők sajnálhatják..... :(

Kép
ativerus
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok.
Voltam ma dokinál a babával minden rendben tökéletes és jól van.Nekem viszont vissza kellett menni ahogy hazaértünk mert elkezdtem vérezni :( megvizsgált megint és megrepedt a méhszáj.Bekente valamivel így nem fertőződik amjd és elvileg el kéne állnia a vérzésnek is de csak nem akar elállni :( Szigorú fekvés és gyógyszereket írt fel.Mert persze mire visszaértünk ismét kezdtem görcsölni és jött is a fájás,meg is tapogatta és mondta,hogy valóban be van keményedve. Na ez van.Most pihi és imátkozok ne legyen semmi baj :( Jön a front is ...attól is félek kicsit most.

vivi a nagylány :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Dorina a kis középső :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Milán baba
Lilypie First Birthday tickers
anyamci
Budapest XXIII. kerület
 
 


anyamaci: drukk hogy minden rendben legyen!
antiverus: sajnálom:(

Kép
horibol
 
 


Anyamci!Vigyázz magadra,még egy kis idő kell.Nagyon rossz hallani,hogy nem minden happy.Priviben nem akarod megadni az elérhetőséged?Igazából örülnék ha mindenki megadná.Iwiw,facebook?
lsophie1989!Már aggódtam mi van veled.
Ativerus!Miért nem mész el te anyukáddal Visegrádra?
Én akarnám a házaséletet de a férjem arra hivatkozik,hogy minden nap későn fekszünk.Egyébként kedves nem marad ki.Én meg félek,hogy ....mindentől félek.A volt férjemnél is így kezdődött.
Jajjj még csomót akartam írni de hív cheten a férjem.Puszi!!!
ddia74
Mór
 
 


Sziasztok!!!

Anyamci,nagyon sajnálom,vigyázz Magatokra.
Amugy tuti hogy van valami a levgöben,mert délután ota én is görcsölök,és sokat keményedik a pocakom is.Fáj a derekam,és hányingerem is van.Már 2 mgb6-ot bevettem,kicsit jobb már nem fáj annyira,de pocak még mindig kemény...
Eddig is megéreztem/megéreztük az idöjárás változást,hüvöset,és esöte de ennyire még nem,márha attol van....
Kicsit bepánikoltam,szoval ugy döntöttem,hogy nekiállok az elökészületeknek.Nincs még semmi kimosva,átmosva,nincs a szoba átrendezve,kiságy még a pincében.Lehet hogy korai még,de utána már nyugodtabb leszek...
Én amugyis ugy gondolom,és érzem hogy nem huzzuk ki okt.1-g...

Mindenki nagyon vigyázzon magára,és pihizzetek,föleg ebben a nagy melegben...

U.I.:Hozzáteszem nem csináltam ma egésznap semmit,feküdtam csak.

Kép

Kép

Kép
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


Anyamci! Feküdjfeküdjfeküdjfeküdj! Milliócsillió drukk! +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Vikianya, egyetértek, valami van a levegőben, én tök carul voltam egész nap!

Benireni
Nekem az első babával volt 9,6 a cukrom (terheléses 120perces). 150g-os diétát csináltam, az egész terhesség alatt 4kg-ot ha híztam emiatt. Utána 7körülire ment le a cukor. A gyereket szülés után napi többször ellenőrizték (talpából vettek vért a cukorvizsgálathoz), semmi baja nem lett! De tényleg tartani kellett, kőkemény volt az elején, mert hirtelen mindent akartam enni, biztos csak azért, mert nem szabadott :)
A második terhességnél már nem volt semmi bajom, viszont szülés után kialakult az inzulinrezisztencia. Na, úgy dióhéjban.
Szóval ne aggódj, a diéta tényleg megoldás lesz!

Lilypie Maternity tickers
zsebbi
 
 


zsebbi.
Ez megnyugtató. Köszönöm,hogy leírtad a tapasztalatod. Én még mindig barátkozom a gondolattal, úgy utálom az egészet. Mármint ezt,hogy minden nap előre el kell döntenem,hogy mit fogok enni. egy csomó pénzt kidobni az ablakon,mert nem ehetem azt amit akarok, és az,hogy megszabják mikor egyek :twisted:
Főleg azért is rossz,mert nekem meg az 1. terhesség alatt nem volt gond, még csak egy kicsike keményekdés sem volt.Most meg az elején vérzés, keményedések, és most a cukor. Aggódom, hogy a vége felé, ne legyen semmi gond. Főleg azért, hogy ne kelljen befeküdnöm a kórházba. Már ma reggel is sírva keltem,mert eszembe jutott, hogy itthon kell hagyjam a lányomat majd 25-én 3 napra....Pedig tudom,hogy jó helyen lesz, csak még sosem aludt nélkülem, és nem tudom,hogy fogja bírni...Ha már október lenne és a szülés miatt kellene itt hagyni az is más, de így?
Ne haragudj/haragudjatok, ez így egy kicsit önsajnáltatósnak tűnik, de nekem is jó,hogy kiírhatom magamból. A párom előtt nem akarok sírni már, mert tegnap elég volt ,akkor ő is csak jobban fog aggódni. Na befejeztem...

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
benirenata
Szerencs
 
 


Anyamci nagyon sokat kell pihenned!!!!!!!!!!! Tudsz pihenni? Szoktál?

benireni nem lesz semmi gond. Abszolút elviselhető, csak picit szokatlan a számolgatás. Tök kibírható :) Beszéltem egy anyukával, neki a 16. héten derült ki a cukor. Most 20. héten tart, már totál megszokta, hogy ő másképp étkezik. Azt is mondták még, hogy 3 hetente kell menni vizsgálatokra (vérvétel-kaja-vérvétel-kaja), ez kb egy délelőttöt vesz igénybe. De lehet hogy ahány kórház annyi féle vizsgálat, a Margitban így van.

Kép
ativerus
Budapest III. kerület
 
 


betelefonáltam a terhesgondozóba: vércukor jó, vizelet jó, vérkép xar :(

Kép
ativerus
Budapest III. kerület
 
 


Hű csajok, mennyi rossz hír! Mindenki nagyon vigyázzon magára!
Anyamci, remélem már jobban vagy és elmúlt a görcsölés! Tényleg feküdj sokat, tudom nehéz megvalósítani a nagyok miatt de muszáj!

Benireni, nekem több ismerősöm volt cukros terhesség alatt, mindegyik azt mondta, hogy csak az eleje nehéz amíg megszokod, utána már rutinná válik és könnyen megy a dolog. Biztos dühítő, hogy mindent előre ki kell találni, a spontán kajálásnak ez nem hagy teret, de már annyira sok nics hátra. Ja, és mind2 ismerősöm babája időre született, normál (4 kg alatti) súllyal, keine panik! :)

Ativerus: Borzasztó ami Veled történt! Tényleg csak az együttérzésről tudlak biztosítani és, hogy nyugodtan panaszkodj, ne maradjon benned a feszültség mert az sztem sokkal rosszabb. Ha az ember kibeszéli magából a dolgokat valahogy egy icipicit mindig megkönnyebbül. Egyébként most már végleges a dolog, elhatároztad magad? már persze ha publikus :oops:

Tegnap a Velencei-tónál strandoltunk a fiammal és a barátnőimmel ( ez már hagyományos éves program :) ) de valami borzalmasan elfáradtam közben, pedig nem is én rohangáltam a gyerek után, mindig valaki más. Viszont így, hogy mindenki megviselt volt tegnap akkor én is a frontra fogom. El is indultam fél6kor haza mert nem akartam, hogy az autópályán kapjon el a vihar, amire aztán várhattunk hajnalig :twisted:

Azt hiszem Kagkk írta, hogy természetes vaspótlást keres. Nekem a dokim a Kräuterblut szirupot javasolta mert az állítólag tök jól felszívódik és csak természetes anyagokat tartalmaz mint pl.:cékla, szentjánoskenyérmag, spenót, csalánlevél, szeder, feketeribizli. Ennyire emlékszem a feliratból de még csomó minden van benne, gyógynövényboltokban kapható és néhány gyógyszertárban. Kérdezz rá a dokidnál hátha támogatja.
Vendég
 


Anyamci: +++++++++ feküdj! pihenj!

Köszi a vas pótlás tippeket!!!!:-)

Verus, tényleg miért nem mész anyuddal? legalább kikapcsolódnál!!!!!

Tegnap pancsiztunk Emmával...:-) de ez a meleg..kikészít, alig kapok levegőt , én sem voltam túl jól! Sehol a beígért hidegfront, pedig jó lenne, ma is csak itt kóválygok....:-(

Lassan megyek Emmáért, ez az utolsó nap az oviban.....aztán kezdődik a szünet!!!!!majd aug 29-től fog megint menni!!!Kiélvezzük 3-asban az utolsó nyarat, amíg csak Emmára tudunk figyelni!!!.De már mindannyian nagyon várjuk az októbert! :-)
Emma is nagyon izgatott, a barátnőim megszültek..és kicsit "mérges"hogy ők előbb lettek nagy tesók! :-)

KépKép
kaqk
 
 


Nekem itthon van az összes gyerekem pár hete mióta nincs iskola.Hát nem könnyű lekötni őket.
Én annyira lusta vagyok nincs kedvem semmit csinálni.Tegnap játszótéren voltunk.Gondoltam elmesélem nektek mi történt.Kitettem magamért megint.Minél idősebb leszek annál hülyébb.
A játszótéren volt egy anyuka egy gyerek egy édes pici kutya és egy nő.Mi bicózni voltunk és megálltunk.A két kicsi Dézi és én.A kicsikhez futott a kutya és ők megsimizték.A nő szólt,hogy ne játszanak vele.Ennyi nem húzták vonták mentek hintázni kutya utánuk.Mentek csúszdázni kutya és a kis srác utánuk.A gyerkőc akart játszani a gyerekeimmel és közölte ez a mi kutyánk.Kicsik bevették a játékba.A kutya mindig láb alatt.A nő szólt ne játszatok a kutyával.Na nekem elegem lett.Dézire adtam fel a szandit a kutya felugrált és szegényt jól pofán vágtam.A nő rögtön jött,hogy hogy képzelem.Mondtam neki,hogy ez játszótér és nem kutyatér,és különben is ő szólt,hogy nem lehet vele játszani.Én meg nem szeretném ha összenyalná a Dézi arcát.Hogy tudok így viselkedni a gyerekek előtt ő ezt nem érti én meg azt nem értem hogy tud így rászólni a gyerekeimre :-(és jobbnak láttuk haza jönni ő is felkapta a kutyáját.
ddia74
Mór
 
 


Anyamci ativerus hogy vagytok?
ddia74
Mór
 
 


Sziasztok! :)

Ativerus, a kirándulást is sajnálom :( figyi, én szinte a szomszédban lakom, ha egyszer úgy alakul, hogy van kedved valakinek panaszkodni, vagy beszélni, vagy bármi, a számom fenn van a csoporton, összefuthatunk. De amúgy is, csak úgy bármiről is beszélhetünk, ha gondolod ;)

Pocak tegnap nekem is kidudorodott, megjelent ott egy bébialkatrész, meg a köldököm alatt szokott "sátor" lenni, amikor a talpijával kinyomja, tök muris :D a minap meg azt játszottuk, hogy benyomtam a pocakomat, ő meg egy picit arrább kinyomta a talpiját :D tünemény :)

Anyamci, basszus, nem semmi!!! Tessék sokat pihenni, drukkolok, hogy legalább még egy ideig kihúzzátok!!!!!

Reni, én nagyon sok cukrost ismertem, olyat is, akinek a végén oltania kellett magát. A babáknak nem lett semmi bajuk!!!! Egy valakit ismerek csak, aki mesélte, hogy nem vette komolyan a diétát és koraszülött is lett a kicsije, de a többieknek nem lett bajuk, szóval nyugi, most belövik szépen a cukrod és minden happy lesz :)

Ddia, nem szabad rosszra gondolni, biztosan tényleg csak fáradt a férjed :) nálunk sincs házas élet, páromnak fáj hozzá a háta, mi néha "megoldjuk másképp", de hát tényleges eksön nincs :( nekem nagyon hiányozna, de hát ha nem megy, akkor nem megy...

Kaqk, nekem anno még a marha vagy a birka húst ajánlották mint legjobb vasforrást, csak azt én sajna nem tudom megenni :( vagy lehet kapni literes céklalét, feles hígításban az is baromi jó :) ami nekem nagyon sokat segített, az a Haas vas+c+b6+b12+folsav pezsitabija, nem sok vas van benne, de a sok "segéd"vitamin miatt maradéktalanul felszívódik :) én napi 2x ittam anno, megállította az évek óta tartó hajhullásomat, pedig az szó :)

Én ma voltam védőnéninél, kiderült, hogy végül is csak egy kilót híztam, éjjel ugyanis folyamatosan WC-re rohangáltam, gondolom lement az a marha sok víz... :) vérnyomás, vizelet rendben, szóval happy minden :) megrendeltük a függönyök egyik részét, szóval tevékeny volt ez a mai nap is :) csak a lábaim ne fájnának ennyire :(

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Ja, meg azt akartam mondani, hogy voltunk a Tiva-Mednél, és kaptam elérhetőséget a babaújraélesztési tanfolyamukra.

http://www.tiva-med.hu/ujraelesztes.htm

http://www.tiva-med.hu/artanfolyamok.htm

Ha érdekel valakit, privi ellenében elküldöm a dolgokat :)

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Sziasztok lányok!

Ezer éve nem írtam :( ,de nem unatkozom a 3 gyerekkel :lol: .mindig olvaslak benneteket,csak írni.....
Velünk minden okés szerencsére,cukor ,ellenanyag stb. Mi jövőhéten megyünk a Genesis-be uh-ra,már nagyon várom.Bettiről annó nagyon jó képeket csináltak,remélem most is.

Anyamci!
drukkolok,h minden rendbe jöjjön,pihenj sokat.Van segítséged?és tegnap óta hogy vagy?görcsölsz még?

Verus!
sajnos tudom mit érezhetsz most.az exférjem velem is ezt csinálta.én nem tudtam neki megbocsájtani,7 év után váltunk el,a vége már maga a pokol volt.Ilyenkor nem jó egyedül lenni,mert jár az agyad stb. Szerintem is menj el Te anyuddal kikapcsolódni!

Többiknek most nem írok külön-külön,mindenki vigyázzon magára,ha mentek nyaralni jó pihenést.próbálok gyakrabban jönni én is.

Honey- Ancsa

Kép
KépKép
Kép
honey32
 
 


Pocakos

Kép

Májfoltról jut eszembe,h nekem a 2 szemem alatt jött ki,mintha múló mokeszom lenne,és tényleg nem fog elmúlni :cry:

Honey- Ancsa

Kép
KépKép
Kép
honey32
 
 


Szia Ancsa!Neked sincs nagy pocakod.Csinos vagy!Nem kell majd sokat fogyóznod.Vagy csak csalókák a képek.Kaqk is vékonynak tűnt és neki is 100 cm körüli a hasa.
Jeanner miért fáj a lábad?
ddia74
Mór
 
 


Sziasztok,

Nagyon sajnálom, hogy ilyen ritkán jövök, de annyira kevés idő van mindig, és csak olvasom amit írtok, persze azt szorgalmasan, de írni nem mindig van időm vagy energiám... :(

Szóval velem minden rendben, voltam cukorterheléses vizsgálaton, a 2 órás várakozás után lett 5,1 a cukrom, szóval tök jó lett az eredmény, a vérképem is teljesen rendben van. Almát szerdán reggel megkukkantottuk, nagyon sokat mocorgott, meg persze azóta is egyfolytában játszik odabent :) Olyan jó érezni, hogy itt van velem és jól érzi magát!!!

Anyamci, nagyon de nagyon vigyázz magadra, és persze minél előbb tessék rendbe jönni, annyira szurkolok, hogy minden rendben legyen!!!!!! ++++++++++++++++++++++++++

Ativerus, sajnálom ami történt, nem lehet most könnyű neked, de egyetértek a csajokkal, ha van lehetőséged, menj el anyuddal pihizni egy kicsit, megérdemelnéd!!! Egyébként meg tudom, hogy közhely, de a dolgok nem véletlenül alakulnak úgy, ahogy alakulnak.... Nem ismerem az életedet és nincs is jogom okoskodni, szóval csak annyit akartam mondani, hogy nagyon vigyázz magadra, és tudod, hogy ránk mindig számíthatsz!!!! És ez szerintem mindannyiunkra vonatkozik, mármint éppen ezért imádlak olvasni Titeket csajok, mert tudom, hogy bármi bánt azt nektek elmondhatom!!!

Ami a szerelmeskedést illeti, mióta itt van bennem ez a kis törpe lény, azóta 10x annyira kívánom a páromat és szerencsére ezzel ő is így van, sokat vagyunk együtt, és bár sokszor óvatosabban tesszük a dolgunkat, de ettől függetlenül ugyanolyan gyakorisággal mint előtte..... :P :oops:

Rengeteget főzök sütök mostanában, mindig csinálok valami finomságot, suliba is járok közben és egyfolytában megyek anyuékhoz is, sokat dolgozunk, mindig van valami elfoglaltság :) imádom, hogy sok a teendő, de néha én is úgy zuhanok be az ágyba mint akit agyonvertek.... pihenek sokat, már amennyit csak lehet és legalább 3 liter folyadékot gyűrök magamba egy nap, ami néha kicsit nehezemre esik, na persze nem ebben a rekkenő hőségben!!! :)

Nagyon csinik a pocakos fotók, úgy szeretnék végre én is eljutni egy strandra vagy a balatonhoz, vagy valami vízszerű képződményhez, már nagyon hiányzik..... talán augusztusban... :(

Megyünk mis is 4dre, aug 2án, pont a szülinapomra kaptam időpontot, vicces :) Már alig várom!!!!

Mindenki nagyon vigyázzon magára, és pihenjetek amennyit csak tudtok!!!!! Jó éjt csajok!!! :)

kicsit hosszúra sikeredett.... :oops:

Kép

KépKép
buuni
Budapest
 
 


Dia!

Egy hónapja voltam védőnőnél,akkor 92 volt a hasam,azóta sokat nőtt,majd kedden mérik megint.Hízni meg 5 kiló idáig,58kg vagyok,160 cm.nem voltam se vékony se túlsúlyos,egyenlőre :lol:
A nagyokat 64 el (42 ről indultam),Bettit 67-el szültem(52vel kezdtem)

Szex
Gyakoroljuk,bár gyakrabban,de nem a vágy csökkent,csak idő,fáradtság.Ha a nagyok itthon vannak,akkor ők képesek így szünetben éjfél -egyig is gépezni,és sokszor bejönnek,benéznek,vagy kérdeznek valamit.ezért nem kockáztatok,h esetleg vmi olyasmit lássanak,amit nem kéne még.
Lotti pont a héten lett "nagylány",igaz ő idáig is ettől függetlenül is annak érezte már magát.persze az exemék adják alá a lovat,h pasizhat,meg olyan cuccokba járhat,mint a felnőttek.nem tudom,h vegyek vissza a lendületből,de nem szeretnék nagymama lenni még jó pár évig.

Bettinek tüszősmandula gyull. van.egész nap tiszta láz volt.még nem nagyon volt beteg.utoljára tavaly okt.ben volt "beteg",bár az is csak egy kis taknyosság volt.szóval ma szinte egész nap feküdt az én kis örökmozgóm.Gyógyszert alig tudom beletukmálni,meg lázat mérni is kész katasztrófa.
na megyek elteszem magam holnapra

Jó éjszakát mindenkinek

Honey- Ancsa

Kép
KépKép
Kép
honey32
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: