Új privát üzeneted érkezett!

persze!!! eltelt egy hét! és a pici lányod is érzi ezt és készülődik! :wink:

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Sziasztok!

Napvirág!

Szívből gratulálunk, nagyon sok boldogságot és édes babázást kívánunk, ill. nagyon sok tejcsit!! Tejcsibeindulásra ajánlanám még a More Milk kapszulát, gyógyszertárban drágább neten pl. teszvesz olcsóbb, és bontottat is lehet venni, én így vettem a Lilivel! Várjuk a képet a pici Daniról és írj h hogy telt az első hét!!!


Ma voltam uh-n. Minden rendben Pannival, 83mm a fejátmérő, 64mm a combcsont, 32hetes terhességnek megfelelő.
Kérdeztem a dokit a császárról, mármint a spinális érzéstelenítésről, h tényleg nem lehet-e mozogni és a következőket mondta:
Spinális érzéstelenítés után, deréktól lefelé nem tudunk mozogni, viszont a karok mozgathatóak pl. a babát át lehet ölelni, szoptatni, a fej oldalirányban mozoghat, DE!!! Mindez vízszintes helyzetben, és a fej ill. a felső test nem emelkedhet feljebb az alsó végtagoknál, tehát tilos felülni vagy félülő helyzetbe kerülni 6 óra hosszat. - a migrén elkerülése végett .

Jövőhéten védőnőhöz megyek, majd február 15 uh, és 21 ctg ill. bejegyeznek műtétre. Tök izgi lesz!!

Lilim beteg megint, száj és nyálkahártyafertőzése van, 38,8-39,5 közötti láza van, és tiszta aphta - hólyagos a szája belül, enni nem tud vele, nagyon gáz ez a betegség. eléggé kivagyunk tőle!

Most megyek, millió pussz mindenkinek!
Ja és tényleg melegfront volt, mert a dokim is mondta h tele volt a hete szüléssel!! Úgyhogy hajrá kismamik ki lesz a második?

Üdv. Littlebaby

Kép

Kép
littlebaby
 
 


Sziasztok!

Napvirág!
Gratulálok, meglepődve olvastam de én is megkönnyeztem, nagyon szupi hogy te már túl vagy rajta.Pikk-Pakk ment.
Ne izgulj és csak élvezd pici Danikát! Sok sikert és néha jelentkezz!

Kép
pöcök24
Dunakeszi
 
 

 
 

Hali!

Azt elfelejtettem mondani, h szigorú diétára vagyok fogva a fájdalmas-görcsös kézzsibbadásom miatt. Mivel tele vannak az idegek a karomban vízzel, emiatt kell diétázni, nem ehetek sósat, fűszereset, túl édeset, ill. túl sűrű ételt pl. főzeléket, minden olyat ami kívánja a vizet ill. az ivást. A folyadékbevitelt is csökkentenem kell, mert elég durva h éjjel több mint fél liter vizet iszom meg, nappal pedig több mint 2litert. Normál esetben ez nem lenne gond, ha úgy vizesednék hogy ilyen "benyomódások" látszanának a lábamon, de az idegi vizesedés az más eset. Plusz MagneB6-ot kell szedni és vasat.

csak ennyit akartam még!

pussz

Üdv. Littlebaby

Kép

Kép
littlebaby
 
 


NAPVIRÁG
GRATULÁLOK A BABÁHOZ! SOK TEJCIT KÍVÁNOK NEKTEK!

Ma voltam uh-on. 3550 gramm a kicsi, nem nagyon szeretnék 4 kilós babát, úgyhogy remélem 1-2 hét múlva kibújik. Ráadásul a méhlepény is nagyon meszes, nem vagyok nyugodt miatta.
Vendég
 


En be fogok kattanni!!!!
Ahogy olvaslak benneteket es a vizsgalatokat itt meg semmi!
:?
Tiszta para vagyok!Ma elkezdtem inni a malnalevel teat es ereztem is osszehuzodasokat de mivel nekem a menstruacios gorcseim az eget verik ahhoz kepest ezek elegge enyhenek nevezhetoek.
A korhazba majd jovoheten csutortokon kell mennem de ugysem csinalnak semmit. Tagulast meg sosem neztek, de nem is hiszem, hogy fognak. Ezert halvany lila gozom nincs eppen hol tartok!
Probaltam idopontot kerni egy nemet dokinal de csak Febr elejen lett volna idopont ami ugye mar keso. :cry:
Ugyhogy igazabol ez a nemtudommivanesmikorleszvalami allapot addig teljesen kikeszit!
Julius ota nem volt UH-m, leszamitva az 1 perces megmerem a fejet Novemberben.
Csak en is szeretnek mar tullenni rajta es a sajat szememmel latni, hogy minden rendben Olival :)
Es nem parazni tobbe a minosithetetlen egeszsegugyi ellatas miatt!

Bocsi a kifakadasert, de borzasztoan merges vagyok a hulye Ir rendszerre!!!!!

:cry:

Kép

Kép
valijja
 
 


Sziasztok!

Fúúú Napvirág beindította újra a tipicot.

NAPVIRÁG: Nagyon boldog babázást kívánok nektek. Bár belölem inkább a parát hozta ki, de tök jó hogy te már túl vagy és nemsoká mi is túl leszünk a legrosszabb részen a műtéten, és utána már csak az ÖRÖM marad. JA és próbáld ki a homeos kapszulát is mert nekem nem jött be a laktóherbál tea szóval ha nem jön be próbáld ki azt is.

Pöcök: Hidd el abban az állapotban nem is fogod észrevenni a 6 órát. A műtét után 6 vagy 8 óra. De mire összevarrnak, mire kihoznak, mire lemegy a műtét utáni infuzió, mire kihozzák a babát, szoptatod és "bőgsz" már aki hogy ilyen csoda történhetett veled, és már el is ment az idő. Nekem a műtét kb 20-30 percnek tűtn és a férjem mondta hogy már úgy volt bejön mert már 1,5-2 órája voltam bent. Szóval ez nem lesz illetve ez lesz a legkisebb próblémád.

JAJ csajok még kell egy köntös, meg tenna lady és teljes lesz már a tasak. Úristen a végére akartuk hagyni az ágy átcipelését a hálószobába, meg a forgó izé megvételét. De rájön az ember hogy már itt a VÉG. :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Sziasztok!
Jövök én is mesélni, mert tegnap csak napvirágnak gratuláltam de nem meséltem magunkról.
Már mondtam hogy eléggé elkezdtem én is vizesedni, aztán tegnap bevittem a dokihoz a hétfői ctg eredmény hogy kukkantson rá, azzal minden rendbe volt, de a vizesedésem nem tetszett neki, így ma mentem sos-be laborba mert valamire rosszra gyanakszik és akkor megindítja a szülést. De nem megyek ennyire előre majd ma délután minden kiderül a laborból. Ja és még valami.....megnézte gyorsan a szívhangot és Kristófunk megfordult!!!!!!Lent volt a feje, de ez nem jelent semmit, tegnap nagyon mozgolódott, megint eléggé fájt, szóval ki tudja mit fészkelődik odabent.

Littlebaby: hogy bírjátok Lilivel???Jobban van már egy kicsit? Hogy viseli a kis Drága?

Valijja! Megértelek! Meg is őrülnék, komolyan mondom. Néha az is zavar hogy az ultrahangon nem mérik le a kicsit hogy hány kiló, de ez túlzottan nem érdekel, úgyis csak akkor tudom meg pontosan ha kijön. de az hogy uhu se legyen az szörnyű lenne, szóval megértem a dühöd, haragodat.HÚÚúú, de már nem sok van.Izgulsz??

bRita: Nagyon szép a baba súlya! És nem beszéltél a dokival hogy megindítja a szülést a meszesedés miatt???Vagy még kibírhatja a két hetet? Ez nem gond?

Kacsamama: Te parázol???Te már tudod milyen. Igaz lehet pont azért izgulsz. De ez van ki is kell jönnie. Én talán csak kíváncsi vagyok, izgulni nem izgulok. Már várom!

Kép
pöcök24
Dunakeszi
 
 


Pöcök
Azt mondta ez ilyenkor már teljesen normális, csak gyakrabban néznek NST-t. És gondolom ha nem jó, akkor indítják. Egyébként azt mondta ebből még lehet simán 3 hét is. Bár én addig szétizgulom az agyam. Állandóan azt lesem, mennyit mozog.
Most már érett a babád, ha rizikós inkább indítsák meg nálad a szülést, és te leszel a következő. :wink:

Én mindenesetre nagyon irigylem a következő kismamit, aki kezében tarthatja a babáját.

Zalán baba csuklik, mostanában elég sokszor. Szegénykémnek nem sok helye lehet. Az uh-on a kis arcánál volt a köldök zsínor, másik oldalt meg a méhlepény. Azért megbeszéltem vele, ha nem érzi jól magát rúgjon egy nagyott, hadd repedjen az a burok, és már jöhet is kifelé a fájásokkal. :wink:

Egyébként a csomagomat én is bővítem folyamatosan. Még ma rakok be néhány dolgot, textil pelus, fogkrém, bugyi, és még egy sport melltartó, meg még melltartó betét, és egy kis törcsi.
Ahányszor vásárolni megyek, mindig veszek egy adag betétet is. Abból úgyis kell majd sok, itthonra is.
Tegnap vettem még kiskádat a babának, mert ami volt használtan kaptuk, és már nagyon kopott. Meg vízhőmérőt. Nagyjából minden meg van, még a patikás dolgok kellennek.
Vendég
 


napvirág, gratulálok én is a kisfiadhoz! :) örülök, hogy minden oké volt a születés körül!
Látom mindenki beparázott a hírtől! :D Legalább nem vagyok egyedül...a dokim jövőhéten sielni megy, úgyhogy nagyon szeretném, ha megvárná babókánk a februárt. Ráadásul addig apa is bizonytalan, mert ha épp szolgálatban lesz, akkor kénytelen leszek valami más családtagot magammal rángatni.
Holnap megyek vizsgálatra, remélem a tények is bíztatóak lesznek... NST-n hogy látszik, ha fájások vannak?
Múlthéten voltam először de semmit nem mondtak, hogy mi micsoda.

Mindenkinek kitartást az utolsó hetekre-napokra! :)

Kép

Kép
csibic
 
 


Sziasztok!

Napvirág:GRATULÁLOK ÉS NAGYON JÓ EGÉSZSÉGET SOK TEJCSIT KÍVÁNOK NEKTEK!

Én is vagyok csak betegek voltunk. Először hányás, hasmenés most influenza. És nálunk ha vki lebetegszik mi megyünk utána és mi is betegek leszünk :D

Én is ma voltam a 2. CTG-n. Minden rendben van a méhszáj teljesen zárt, ezért mivel az első is császáros volt előjegyeztek február 01.-re műtétre. De jövő szerdán megint megyek és ha lesz hely lehet még az is hogy jövő csütörtökre vagy péntekre teszik át az időpontot.

Már nagyon szeretnék túllenni rajta. Már nagyon nehéz mindenen, főleg így hogy betegek vagyunk!

Azt mondták ma a CTG-n hogy nagyon sokan szültek mostanság a front miatt így tele van a gyerekágy. Most még jön az influenza is és lehet még a kórházat is bezárjál :evil:

Mindenki pihenjen még sokat a nagy nap előtt és kitartást mindenkinek az utolsó napokra!

Edina

Kép

Kép
mannogab
 
 


Sziasztok!

Megjöttem a kórházból.És megkaptam az előkészületeket a császárhoz.Kedden meg lesz a picikém!Nagyon para vagyok!
Remélem minden jól megy,és hamar!Sorítsatok értünk! :roll:
De addig még úgyis vagyok,hátaha valaki még megelőz :wink:

Mindenkinek kitartást!

Pussz

Kép
Kép
Kép
reni78
 
 
 
 


Sziasztok!

Szerencsére jó híreket kaptam ma délután a dokimtól. Minden rendbe volt a laborral szóval nincs semmilyen veszély! Jövő héten megyek újra ctg-re aztán szerdán majd a dokihoz. Jó lenne már többet tudni a szülésről. Kb mikor lesz, milyen lesz, stb...

bRita: Minden jót kívánok!Reméljük minél hamarabb te is a kezedbe tarthatod a kicsi babádat. Már én is nagyon várom de én még ráérek egy két hetet.

Csibic: Kitartást nektek. Beszélgess a picikéddel, hogy várja ki a dokid szabiját vagy elég ha apuka otthonlétét várja meg.

mannogab: Gyógyulást kívánok. Te is beteg vagy? Az nem jelent gondot a szülésnél? Neked is nagyon közeleg a szülési időd. Olyan jó neked is!

reni78: Úr Isten! Kedden szülsz?! De jó neked! Várod már?Gondolom. Ilyenkor mit mondanak a szülésfelkészítőn?

Kép
pöcök24
Dunakeszi
 
 


CSak mert már nagyon para és teljesen kész vagyok:

RENI légyszi írd meg milyen utasításokat kaptál a dokitól császárhoz.
Az a baj hogy lehet hogy csak 36 hetes vagyok, de basszus az utolsó UH azt sem tudom mikor volt, de még decemberben. Jövő hét szerdán CTG még csak az ELSŐ. Azután meg kell keresnem a dokit vérvétel és időpont egyeztetés. JAJ már én is úgy túl lennék rajta.

Meg áll az ész hogy én az első CTG-mre azután megyek hogy te már megszültél illetve hogy te is.

DE a kedd a tied lesz. Szorítok és gondolok rád.

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Igen nagyon várom már,és minden napom olyan lassan megy,hogy sírni tudnék már.
CTG itt nincs is egyáltalán a kismamáknak,csak akkor ha valami gond merül fel!Nekem is csak azért csináltak,mert bementünk ünnepekkor a kórházba,nem voltam jól.
Hihetetlen hogy mennyivel jobban és normálisban állnak a császárhoz mint otthon.1 órát beszélgettünk az anesztessel és az aszisztensel.Szó szerint percről percre elmondta hogy lesz,mit fognak csinálni,és mit fogok érezni.A leg kisebb gond,vagy fájdalomnál szólnom kell,máris altatnak,vagy kábszer,ha a baba már kint van.Gondolom ezt a részletes hozzáállás azért is volt,mert nekem az előző császárom borzasztó volt.De nem részletezem,már egyszer itt leírtam,amúgy meg nem akarok senkit idegesíteni vele.
Bár a kellő oldalra megírtam a történetem,és pont azért,hogy ha valaki hasonlóan jár,akkor tuja mit tegyen és ne hagyja magát kitenni a sintéreknek.A lényeg,hogy előzőnél nem engették be a párom,most minden pillanatban ott lehet,és bent a kórházban is!
Itt a katétert is a gerinc szuri után teszik be,és nincs beöntés sem!
Reggel 8-ra kell bemenni,7 óra után nem ihatok,és előző nap este 10 után nem szabad enni.Két savlekötőt kell bevenni.Este 10-kor,és reggel 7-kor.Meg ilyen apróságok.
De annyira elmagyarázott mindent,hogy már nekem volt kellemetlen.Majdnem mondtam neki,higgye el nem leszek macera,csak ne érezzem megint a műtétet.Ezek az angol nők hát elég hisztis picsák lehetnek,tiszt a kivételnek!
Azt mondja,hogy lehet hogy egy cső lesz még a gerincembe,de nálam nem hiszem hogy lesz.Kérdezi a párom minek kell az.Azt mondja sok nő kéri,mert ha fájdalom csillapító kell egyből tudnak adni oda műtét után. :shock: Néztem mit a vettmalac! :lol:
Szóval élveztem a beszélgetést,csak lenne már holnap kedd!Nézem a kiságyat és azon gondolkodom,de jó jövőhét ilyenkor már itthon leszünk,ha minden jól megy.Remélem!!!Alig tudom elhinni.Olyan hosszúnak tűnik az a kilenc hónap.Egy hét van vissza és nem bírok magammal.
Na de jó hosszúra sikerültem!

Szorítok mindenkinek!

Hajrá lányok,mostmár lassan elkezdődik a baba hajrá!És az a lényeg!Ez az idő is eljött!

Pussz

Kép
Kép
Kép
reni78
 
 
 
 


Még eszembe jutott egy dolog,amin csak néztem,csak hogy mennyire alaposak.
Kérdezte és feljegyezte hogy van e műfogam,meg megmérte mennyire tudom kinyitni a számat.Néztünk hogy ez minek is?Azt mondja,ha nem adja a jóIstenke,intubálni kell :shock: ,nehogy kiessen a műfog és azért legyen nagy baj.
25 helyre írta fel a penicilin érzékenységem.+hogy a vagbelem a másik oldalon van.Közölte jó lenne ha vennék egy orvosi karperecet és hordanám a nap 24 órájában,mert ezek életmentő adatok lehetnek bármikor.Szóval meglepődtem.És aminek nagyon örültem,hogy mennyire aranyosak voltak.Boldog vagyok ettől is!
Bocsika,ha fárasztalak titeket,de kicsit fel vagyok pörögve már!
Most már tényleg hagylak titeket is szóhoz jutni! :lol:

Kép
Kép
Kép
reni78
 
 
 
 


reni: örvendezz csak!!!! ez a ti időtök!!! örülök!!!

kacsamama: én is szerdán megyek az első nst-re, amikor már páran babáznak!!!!!! pfúúúúúúú!!!!!! de nekünk még van pár nyugodt, bömbölés mentes napunk. :wink: :lol: :wink: :lol: :wink:
amire persze mindennél jobban vágyunk... :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Sziasztok!

Huhh nagyon drukk már mindenkinek.
Én már csak azon izgulok, hogy a jövő hét szerdát kihúzzam, utánna felőlem jöhet nyugodtan.
Barátnőm tegnap éjjel szülte meg babóját, már túlhordta ezért beindították neki. 3800 gramm 59 cm. jó nagy :-)
remélem ma látom is.
Vigyi magatokra és nagyon izgulva jövök mindig, milyen híreket is fogok olvasni :-)

Kép
Kép
judysz
 
 


Huhh, ahogy így olvaslak titeket teljesen bepörgök..:-) pedig én még igyekszem nem nagyon rápörögni a dolgokra, mert hozzátok képest még sok van hátra.

Reni: de jó neked, hogy pár nap múlva már babázhatsz!

Littlebaby, Mannogab: hogy vagytok? Jobbulást nektek és a családotoknak, vigyázzatok magatokra!!!

Pöcök: én is így vagyok vele, hogy mivel nem tudom mire készülök, inkább izgatott vagyok, de nem félek. Na, majd a másodiknál...:-)

Brita: szép nagy baba! legalább tuti lesz tartaléka kivárni míg beindul a tejed! :-)

Vallija: durvák ezek az írek... de próbálj ne stresszelni, a babával biztos minden rendben lesz.

Voltam szerdán egy neonatológia előadáson a kórházban és volt ott egy csaj, aki az első gyereket kint szülte Írországban, ő mesélte, hogy nem segítettek neki a szoptatással kapcsolatban, sőt nem is forszírozták neki, így nem is ment..:-( Nem riogatni akarlak, de inkább készülj rá és magadtól próbálj tájékozódni erről, ha szoptatni szeretnél!

Mávban szülő társaimnak írom, hogy jó volt ez az előadás is, a bent töltött 3 napról szólt, elmondták, mire készüljünk ebben a 3 napban, hogy hogyan kell szoptatni (nagyon szoptatás pártiak remélem ezt majd tapasztaljuk is a gyakorlatban..), hogy milyen vizsgálatok lesznek a babának, az osztály házirendjét és adtak egy tájékoztatót is, amikben kb ezek vannak benne.
Azt is mondták, hogy nem igaz, amit a szülés előadáson mondtak, hogy az első éjszaka "kötelező" beadni a babákat, mert ha sír, ők úgysem tudják mellre tenni. Tápszert csak orvosi indoklással, az anyával egyeztetve adnak, ezen sem kell aggódni.
Mellszívót nem kell bevinni, mert azt mondták, hogy erre a baba a legjobb, illetve van az osztályon is, ha valakinek mégis nagyon kell. Kb. ennyi jut eszembe.

A csomagomat még nem raktam össze, de már szerintem mindent megszereztem hozzá, csak nincs egy helyen. Szerintem jövő héten fogom véglegesíteni.
Hajrá hajrá mindenkinek! Várom a baba híreket!

Kép
grapefruit
Budapest
 
 


Sziasztok!

Grapefruit: asszem ugyan azon az előadáson voltunk :D
Kaptunk ott furcsa infókat rendesen. Számomra nagyon furcsa hogy a szülészet és az újszülött osztály ennyire mást mond... De sebaj.... Mindenkinél én a saját infóira próbáltam figyelni és azt elraktározni... azaz lejegyzetelni :D Drága férjem este ki is akadt hogy hány oldalt írtam... :-) De inkább leírok mindent kétszer mint egyszer sem.....

Úgy irigylem azokat akik tudják mikortól tarthatják a kezükben a babájukat.... Olyan jó nekik.... Tény csak két hetem van hátra a kiírt dátumig, de nem tudom a kicsi lányom meddig húzza. Habár most szeretném ha legalább a február 1-ét kihúzná.....
A hét elején voltam a második CTG-n pocaklakó gyönyörűen rúgdosott. Tegnap voltam dokinál a leleteimmel minden rendben. Képzeljétek hozzá már nem kaptam több időpontot azt mondta hogy most már irány a szülészet....

Úgy várom már hogy a kezembe foghassam a kis csöppségemet.

Jó babavárást és babázást!!!

Kép

Kép
viki0503
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Elnézést a zavarásért!

Kedves Lányos Anyukák!

2010. novemberi kismamás topikból vagyok.
Egyedi készítésű, masnis fejpántok, igény szerinti színben és méretben!Akit érdekel, írjon nekem privit és megbeszéljük a részleteket:)
Dobok egy képet, h. miről is van szó:)
Mindenkinek Boldog babavárást illetve babázást kívánok!

Kép

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


Sziasztok!

Gyors bekukk mert hulla vagyok!

Csütörtök este kórházba kellett vinni Lilit mert kiszáradt nem ivott, ill
enni sem evett már 5napja semmit szinte. Infúziózták meg kapott Anestica szirupot a szájára a hólyagokra. Péntek este kiengedtek, de alig élek pedig 8ig aludtunk.

Vizesedek rettenetesen, zsibbadok ahogy azt kell, már várom a végét, de nem sürgetek semmit.

pussz majd írok még

Üdv. Littlebaby

Kép

Kép
littlebaby
 
 


Sziasztok!

Tény kicsit most pihen a topik, de egy kis segítséget szeretnék kérni. Sajnos az orvosommal nem olyan a viszonyom, így nem tudom megkérdezni tőle. Mikortól nem lehet nemi életet élni és ennek mi az oka? Pontosabban van-e egészségügyi kockázata annak ha az utolsó hetekben is él az ember nemi életet (persze ha kívánja...)

Valamint nem tudjátok mivel tudom rávenni a kicsi csöppségemet hogy elinduljon kifelé belőlem? Mit tudok tenni hogy elősegítsem hogy a világra jöjjön?

Tudom kicsit bonyolult vagyok, csak nem akarom a Ti hangulatotokat ezzel elronatni, ezért nem írtam, írom le részletesen mi a problémám..... Nagyon fontos lenne hogy hamarabb kibújjon belőlem mint a kiírt dátumom.....

Bocsi a zavaros írásért....

Kellemes hétvégét!

Kép

Kép
viki0503
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Hát tényleg nincs felpörögve a fórum,de nem baj gondolom már mindenki izgatott egy kicsit a vége felé!Azért jó lenne sűrűbben tudni egymáról,így a szülés előtt.Gyertek lányok meséljetek hogy vagytok!

Viki

Én úgy tudom a nemi élet,ha nincs orvosilag megtiltva,akkor a végéig engeve van.Csak akkor nem szabad ha elfolyik a magzatvíz.
Mindenki maga érzi,hogy birja a dolgot!Amúgy ez is elősegítheti a szülés beindulását.
Meg írják a málnalevél teát.
Csipős étel evése.
Meg sok kisebb praktikákat írnak.Ami nagyon kevés embernek jön be,az sem biztos ezek okozták a szülés beindulását.Van sok írás a neten ezekről.Én nem hiszek benne.
Meg sok múlik azon is szerintem,mennyire érzékeny a kismama és a baba!Bizonyíték az is,hogy sok kismama ha többször szült már,nagyon sokszor van az hogy mindgyiket túl horta,vagy előbb jött.
A pici és a szervezet dönt,és úgy vagyok vele ezt nem nagyon lehet befolyásolni.De ki tudja!
Szerintem ha jól érzi magát a csöppség bent,akkor az csak jó jel.És nem szabad sürgetni!

Hát lányok,nekem már csak két napom van vissza,és nem alszok sokat.Minden gondolatom,a szülés körül forog.Jó lenne már ott lenni,és túl lenni rajta!Ez nagyon idegtépő már!

Napvirág mi van veled és a picikével?Jó lenne egy pár sorral jönnél.Hogy vagytok,mi újság!Remélem minden rendben.
Hogy megy a szopi,és van tejcid?Milyenek az éjszkák?

Kitartást mindenkinek!

Pussz

Kép
Kép
Kép
reni78
 
 
 
 


Sziasztok.

Gyors be kukk. Mi meg vagyunk, szívem szerint már én is túl lennék a szülésen,mert egyre kevesebb dolgot tudok csinálni.
Holnap megyünk uh-ra, kíváncsi vagyok mennyit nőtt a drágám.

Viki: a házasélet elősegítheti a szülést, az ondó tartalmaz olyan anyagot,ami puhítja a méhszájat. Ezért együttlét után ne kelj fel, párnázd alá a fenekedet, hogy ne tudjon kifolyni a sperma. Nekem is a szülésznőm mondta amikor a harmadikat túlhordtam, és minden este magamra húztam apucit :) :oops: Aztán végül megindították, de lehet,hogy neked beválik. Lehet,hogy ehhez az is szükséges,hogy felszabadultan tudd élvezni az együttlétet, nekem akkor nem teljesen sikerül, hiszen egy görögdinnyével a pocakba nehéz... :wink:
Remélem segítettem.

Kép
ekriszta
 
 


sziasztok!

még mi is egyben, de én még legalább 20 napot szeretnék is így lenni, bár már tényleg a kezemben lenne a legjobb boginak.

viki: én is csak megerősíteni a tudom a többieket, hogy bármeddig lehet, ha akarod és tudod. :oops:
mi egyik este voltunk együtt, de nem volt jó. már előtte is elég régen voltunk utoljára, de hát én is akartam, de azt hiszem ezt majd legközelebb húsvétkor próbáljuk. :oops:

reni: hát, nagyon úgy tűnik, hogy te vagy a következő! nagyon drukkolok, de gondolom nem lehet kellemes ez a várakozás. mégis póbálom tanácsolni, hogy pihengess, még ha nem is alszol(bár az lenne a legjobb, de gondolom ezt úgy is tudod).
irigy vagyok, hoyg látod a végét, bár ez így sokkal feszültebb is lehet. kitartást kívánok!!!!
te már péntek körül babafotóval jelentkezhetsz otthonról!

én nagyon várom a szerdai első nst-t. már egy hónapja nem láttam a picikémet. akkor találkozunk a szülésznőnkkel, meg a szemésszel, aki eldönti, szülhetek-e természetesen és a dokim is bent lesz a kórházban és megnéz majd alaposan és ő is konzultál a szemészemmel. azt mondta, lehet, hogy fel is jön velem.

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


sziasztok!
képzeljétek hajnal 3 óra óta ébren vagyok,megfertőzött valami hányás-hasmenéses vírus.....iszonyat,alig maradt meg bennem valami,most kezdek jobban lenni.

viki:én a málnalevél teát halottam,a lépcsőzést,és a melegvizes fürdőt,illetve a sexet is.:)

Hajrá Reni szorítok,ne idegeskedj,minden rendben lesz ,és gyere írj nekünk amint van rá lehetőséged.

Kép
ani983
 
 


ani: van egy ismerősöm, akinél ezek a szülés előtt jelentkeztek 1-2 nappal! :wink: :wink: :wink:

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


:D
aranyos vagy,amúgy legelőször nekem is ez jutott eszembe,de annyira legyengültem,hogy ha most kellene szülnöm szerintem nem lenne erőm hozzá.

Kép
ani983
 
 


Sziasztok!!

Úgy látom témánál vagyunk :lol: :lol: :lol: Ami azt illeti egyetértek Renivel és az előttem szólókkal én is úgy hallottam hogy beindítja a szülést, és természetesen szabad a gazda mindvégig. Ami azt illeti éppen tegnap kezdett újra érdekelni a dolog, ugyanis míg Bogival végig kívántam most Jázminnal egyáltalán nem érdekelt a közép időszakban. Szóval a lényeg hogy szabad a gazda.

RENI: FÚÚÚÚÚÚ nagyon szurkolok és izgulok érted. :wink: Mindent bele anyuci. JAj eddig olyan érdekes nagyon féltem, izgultam és idegeskedtem miatta. Ami azt illeti amikor megtudtam hogy Napvirág szült már egész este remegtem az idegességtől hogy mi lesz hogy lesz. De most kezdek egy kicsit megnyugodni mert tudom hogy nemsoká a kezemben tarthatom és jön a nyár és a nyugalom.
EGy kérdés nálatok általános a 3 nap. Mert hogy nálunk 5 nap az elfogadott, de halottam már hogy valaki egyszerűen megkérte a dokit és hazaengedték. Szóval nekünk most nagyon úgy jön ki a férjem munkája miatt hogy jó lenne ha 3 napig lennék bent. Legalább is megkérdezem. És ez is egy kicsit felvidított.

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Köszi lányok,aranyosak vagytok!
Jövök majd ahogy tudok,és mesélek!
Amúgy Ani egy napra vagyuk kiírva,szerintem simán bele férne neked is már a szülés,jövőhéthez mit szólsz? :wink:
Pihenjetek sokat,én is olyan fáradékony vagyok,hogy csak nézek ki a fejemből :? Császár után nem is tudom éjjel hogy fogok egy kicsit pihenni,mert itt végig velem van a pici,elejétől éjjel nappal.Vágott hassal,nagyon jó lesz.
Baromira be vagyok vizesedve én is,és nagyon jájnak a lábaim,medence csontom.Alig tudok felállni,és menni.Nem is tudom meddig bírnám,ha nem lennék kiírva császárra.Már hormonálisan is olyan gáz a helyzet,hogy minden nap sírok valamin.Ma pl. azon hogy milyen bugyit kellett vennem,hogy ne pörögjön le a hasamról.Rá lehet húzni a Bazilikára.Ez már nagyon az alja :roll: :lol: Persze más marha jót röhögött rajtam,de nekem már ez is gáz! :?

Jó pihenést!
Pussz

Kép
Kép
Kép
reni78
 
 
 
 


Kacsamama

Örülök,hogy egy kicsit nyugibb vagy!Ne izgulj.Na jah,ezt pont én mondom,két nappal a szülés előtt.Majd össze pisilem magam az izgalomtól :lol:
Nálunk is 2-5 napot mondanak.Ez kórháztól,orvostól és pláne a mama és baba álapotától is függ.Szerintem ha minden jól megy,miért ne menne!És jól lesztek,biztos el fognak engedni.Pihenni otthon még jobban tudsz,persze ha van esgítséged.Nehogy megerőltetsd magad!!!Mert hát nálad sem nyomulnak az ajtóban a segítségek,ahogy olvastalak eddig! :?

Nem tudom a szülésig leszek e még,de én elég sűrűn nézek fel ide.
Ha nem jönnék megy az értesítés Kacsamamának,és Valijjának is!
Köszönöm nektek!

Pussz

Kép
Kép
Kép
reni78
 
 
 
 


:),na jó Reni benne vagyok,szüljünk együtt,szimpi nekem is a január 25.-e.

kacsamama:nálunk(SOTE II) 3 napig kell bent lenni normál szülésnél,ha császár akkor 4 nap.

Kép
ani983
 
 


nálunk, szolnokon a 14 óra a vízválasztó. aki addigra megszül, annak 3 éjszaka, aki az után, annak 4-et kell bent lennie. császárral 4 vagy 5, azt hiszem.

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Ani
A hasmenés lehet meghozza a babát. Ilyenkor az erős hasgörcsök, a méhre is hatnak.

Egyébként állítólag a baba dönt, mikor akar jönni. Ha már elég érett, akkor olyan anyagokat bocsát ki, ami a méhfalra hatással van, és beiindítja a görcsöket. Na jó elég bénán fogalmaztam, de valahol meg van a tudományosabb, érthető magyarázat is.
És csak a 40. hét után ajánlják ezeket a praktikákat. Viszont egy kiadós séta még a lelkünknek is jót tehet, és a babát is meghozhatja.
Regivel a kiírt nap előtt majálisoztunk, 3-4 órát talpon voltam, sétáltunk rengeteget, este már vajúdtam is.

Engem meg valami megfázásos nyavalya kapott el.
Vendég
 


Sziasztok! Bocsánat a zavarásért, csak nosztalgiázni jöttem. 21-én lett 1 éves a kislányom és a Máv-ban szültem tavaly. Ha valakit érdekelnek infók, akkor nyugodtan írjon privit, amit tudok segítek. Jó egészséget mindenkinek és gratulálok az első "februári" babákhoz. Tavaly a lányom is februárinak indult. :D Könnyű szülést mindenkinek.



vicky79
 
 


ani: szerintem te ugyanazt kaptad el amit en a multkor!Kinyirt engem is es ugyanerre gondoltam, hogy ha most kellene szulnom erom nem lenne szulni!!!!!
:?

Szules megindulasa haaat en iszom a malnalevelet ugy 4 napja, erzem az osszehuzodasokat de nem veszesen.
A lepcsozes szerintem annak segithet aki nem nagyon lepcsozott eddig mert peldaul nalunk 2 szintes a haz es igaz a tudom kikopom de naponta 100x maszok fel meg le, foleg a feszekrakasi oszton miatt mert atrendeztem az egesz hazat es a masodikrol az elsore rakodtam at mindent meg egy szekrenyt is persze csak fenyobol es vaszonbol van szoval azt is leszenvedtem.
Ulni tok kenyelmetlen igy inkabb allok es maszkalok egesz nap :?
Szoval szerintem ez annak hasznal aki esetleg nyugodtabban elte at az utolso heteket :D

Viszont ma tok furin ereztem lent a fejenel tokre nyomott vagy nem is tudom hogyan fogalmazzak, de odavoltunk ismerosoknel babazni hat mar alig tudtam hogy rakjam a labaim :shock:

Reni:nagyon szoritunk neked!!!!!!
Te is tulleszel rajta mindjart!!!Tok jo lehet tudni, hogy megtortenik vegre :)

En is nagyon turelmetlen vagyok es ez kihat a hangulatomra eleg rendesen!Neha en is meglepodom miket mondok! 8)
A parom szerintem mar tokre kivan es nem is nagyon mer hozzam szolni mert leharapom a fejet! :D

Kép

Kép
valijja
 
 


Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm a segítséget. Rajta leszek a témá, hogy pocaklakó elinduljon kifelé. Elég sokat beszélek hozzá hátha ez is segít :D

Nagyon várom már a nagy napot és úgy irigyellek Reni hogy te már tudod a dátumodat....

Asszem most nagyon boldog lennék én is ha lenne egy dátum a zsebemben :D

Kép

Kép
viki0503
Budapest IV. kerület
 
 


reni78!
Nem tudom olvasol-e még minket, de nagyon nagy drukk Nektek!!!!!!

littlebaby!
Basszus! Hogy összejönnek most a dolgok nálad! :(
Kiscsajszi jobban van már? Pocaklakó hogy bírja ezt a feszültséget?
Én is nagyon vizesedtem a végére. Aztán a császár után még jobban. Már alig bírtam menni. De szerencsére a szülés után 3. nap már úgy ébredtem reggel,hogy azt hittem anorexiás vagyok, csont és bőrnek tűnt a lábam. Azáóta is rendben van (kopp-kopp-kopp). Szóval kitartás....pihenj sokat, nekem mindig ezt mondták...mintha az olyan könnyű lenne....

viki0503!
Valami baj van? Olyan ijesztőnek tűnt amit írtál! :(

ani983!
Jobbulást nektek!

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Na most akkor gyorsan magamról:
Először is köszönöm mindenkinek a kedves sorokat! :)
Hűha, jó nagy port kevert az én kis Danikám a kijövetelével! ;)
Apa itthon volt velem, főzött, mosott, takarított. Nekem nem volt szabad az ágyból felkelnem. :) Együtt pelenkáztunk, etettünk, fürdettünk. Dani szerencsére elég jól alszik, este is van 6 óra, amikor nem ébred fel. És úgy néz ki 2 nap alatt sikerült beállítani, hogy mindig ugyanakkor keljen. Persze ez még biztos fel fog borulni,ahogy nő.
Tejci...hát....remélem alakul. Iszom a laktoherb teát,mert mindenki agyon dícséri, de még nem jön annyi,hogy jól lakjon vele. Sőt,amikor cicire teszem, egy kicsit szív, aztán kéri a cumisüveget. Remélem nem fog nagyon hozzászokni a tápszerhez. Viszont fejek-fejek-fejek,hogy minél több termelődjön.
Ha délután megyek varrat szedésre a dokihoz. Remélem nem gyulladt be.
Ja, és terhesség előtti súlyom 56,6 kg volt, szülni 73 kg-al mentem, haza 65,5-el jöttem és most tartok 62,2-nél. Szóval a súly miatt tényleg nem kell parázni. ;)
Na, megyek,mert ébredezik a kislegény, 1/2 10-kor van etetés. :)

Drukk mindenkinek, és kitartás! :)

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


napvirág: gyönyörű a kisfiad. tehetnél még nagyobb képet. apa nagyon rendes!
hajrá tejcsike!!!

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Sziasztok!

Napvirág, csudaszép a kisbabád!! Gratulálok! Ez a kép még a kórházban készült vagy már otthon?
Köszönöm kérdésed, jobban van Lilike, hál istennek sokat segít az a szirup amit a kórházban kapott, amit a háziorvos írt már a kórházban mondták h egy nagy sz**. Már eszeget és iszogat is, de azt keveset, remélem azért mikor holnap visszamegyünk kontrollra nem fognak benttartani.
Pocaklakó jól viseli a feszültséget, ezt jelzi is, rengeteget mocorog.
Viszont már minden kényelmetlen, ülni, feküdni, a legjobb állni. Pont azt mondtam a férjemnek, h még csak 33hetes vagyok, mi lesz még márc. 8-ig? - nem fogok tudni mozogni? :D

Nézegetem a vonalzóitokat és már alig van valamennyi hátra nektek, tök jó!!! Azért az is megtiszteltetés h zárhatom a sor végét!!! :D
Ha lezárul ez a betegséges korszak szeretnék már tényleg csak a babára, a szülésre, és a pihenésre koncentrálni, már amennyit lehet egy 2,5 éves gyerek mellett. :D

Fárasztó ez a borult idő, olyan jól esik mikor süt a nap.... :?

Na pussz mindenkinek!

Üdv. Littlebaby

Kép

Kép
littlebaby
 
 


littlebaby: örülök, hogy lilivel minden rendben van! reméljük úgy lesz, ahogy szeretnéd és nemsokára már csak a picurkádra kell koncentrálni és készülni. Aztán nehogy meglepj minket, hogy nem te zárod a sort...

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


napvirág: meseszép a babád, jujj most nagyon kedvet kaptam szülni...
néha van kedvem néha nem :-)
szerdától már nem számítunk koraszülöttnek :-)
csütörtökön jön a védőnő lakásra... remélem mindent rendben talál.
fájásaim nincsenek, nálunk minden ok
izgatottan várom a híreket tőletek.

Kép
Kép
judysz
 
 


Sziasztok!

Napvirág!Tényleg Tündéri a kis Danika! Szorítunk neked hogy meginduljon a tejcsi és sokáig tudd szopiztatni. Jó akkor hogy ilyen jó baba. Szerencsések vagytok./remélem mi is azok leszünk/

Mindenkinek szurkolok, látom már mindenki elég izgatott és már ti is nagyon szeretnétek szülni, már én is így vagyok. Jövő héten szerdán már rákérdezek majd a dokitól hogy mit lehet tenni mert nekem is nagyon nehéz már. Pedig én még csak 36. ba vagyok. Félek hogy lassan már a kutyát se tudom levinni sétáltatni annyira nehezemre esik a sétálás. Tegnap elmentünk vásárolni és csak a Lidl-be mentünk pont azért hogy ne keljen sokat sétálnom, de már azt se bírtam. Fél úton olyan hasi fájdalmam volt hogy kikellett mennem leülni a kocsiba mert sírtam a fájdalomtól. Mi lesz a szülésnél, ha ez annyira fájt.

Reni:Szurkolok a holnapi szüléshez!De jó neked! Majd gyere és írj amikor tudsz!

Littlebaby: Jó hogy jobban vagytok. További jobbulást kívánok.

Mi van a többiekkel, hogy vagytok hogy bírjátok? Gyertek egy pár sorra!

Kép
pöcök24
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!

Régen jelentkeztem. Mostanában sokat vagyok nyűgös. Nagyon elegem van, szeretnék már túl lenni a szülésen. Bár annyiban szerencsés vagyok, hogy egyáltalán nem vizesedek. Csak sokat feszül a hasam. Ma túl vagyunk a 3. NST-n. Nem igazán mutat fájásokat. :( Jóslóim vannak néha-néha, inkább éjszakánként. A babóca még mindig nagyon sokat mocorog. Sokszor kinyomja magát.

Múlt héten megvolt a sztreptococcus szűrés. Érdekes volt... Két hete, amikor UH-on voltunk Pécsen, a dokim levette a kenetet, és azt mondta, hogy múlt hét kedden telefonáljak az eredményért. Hát meg is tettem, erre kiderül, hogy szőrén-szálán eltűnt. Azt mondja erre a dokim, hogy nem baj, majd akkor szüléskor beadja az antibiotikumot! :shock: Hát, mondom, nekem biztos, hogy nem. Bekönyörögtem magam Paksra az egyetlen dokihoz, aki csinálja ezt a szűrést és péntekre meglesz az eredmény. Feleslegesen nem hagyom magam telenyomni antibiotikummal! :shock: A lényeg, hogy már nagyon szeretnék szülni, de most péntekig megint "nem szabad".

Ami viszont jó, hogy a Férjem szerint csütörtök-pénteken költözünk! :lol: Attól függ, hogy beszerelik-e addig a gázórát, hogy gázzal is tudjunk fűteni.

Szóval mostanában így állunk. Kellemes estét mindenkinek! :)

Kép
kitttyna
Madocsa
 
 


Sziasztok.

Napvirág:Utólag is gratula a legénykéhez.
Ma voltunk uh-n, becsült súly 3500gramm, és a méhszáj állapota 3111. :?
A magzatvíz mennyisége kevesebb az átlagosnál,így szerdán is mehetek ctg-re. Kíváncsi leszek emiatt szülhetek e természetes úton. Szerintetek?
Jósló fájások engem is kerülgetnek, ma is pl azt hittem megyünk szülni,mert míg vártuk a dokit egy órán keresztül 10 percenként jöttek a fájások. Aztán elmúltak :x

Kellemes napokat.

Kép
ekriszta
 
 


Viki: igen, akkor ugyanazon a neonatológia előadáson voltunk! :-) Kár, hogy nem beszéltünk össze, mert itt kevesebben voltak, akár összefuthattunk volna, ha tudjuk, hogy kivel kell..:-)
Remélem nincs baj, hogy hamarabb "kell", hogy jöjjön a baba.. Apával hajrá! ;-)

Littlebaby: remélem jobban vagytok és nem tartottak bent a kontrollon. Vigyázz, nehogy te is elkapd!

Kati: mi eléggé egyszerre vagyunk kiírva, én is örülnék, ha várna még legalább 2, de inkább 3-4 hetet a kibújással.

Ani: remélem hamar átment rajtad ez a nyavalya és már jobban vagy..?

Brita: neked is jobbulást!

Napvirág: Dani baba nagyon édes!!! Olyan jó Nektek!! Gyere majd ha tudsz! Hajrá tejcsi!!

Kittyna: jó, hogy összejön a költözés a héten, de azért nem irigyellek, hogy ennyire a végén nagy hassal kell csinálni, mert én belegondolok, hogy költöznünk kéne most.. pedig még egész jól vagyok, csak néha érzem magam nagyon lomhának..

Reni: NAGYON NAGY HAJRÁ HOLNAP!!!

Mi jól vagyunk szerencsére. A helyzet változatlan.
Holnap megyek az első ctgre, egy hét múlva a dokihoz. Mindent egész jól bírok még mindig, de az éjszakáim már kezdenek néha rosszak lenni, azt hiszem ezt el sem panaszolom, mert ahogy olvaslak titeket, nektek sokkal rosszabb tüneteitek vannak már.

Kitartást mindenkinek! Várom a baba híreket!

Kép
grapefruit
Budapest
 
 


Sziasztok!

Napvirág! Gratulálok a csöpséghez, nagyon gyönyörű kisbabád van! Irigyellek nagyon de tényleg.... Nem tudom mennyire igaz, meg még nekem nem kellett kipróbálnom, de azt mondták nekem hogy amikor etetem a manót előtte igyak meg 2 deci vizet alatta és utána is. Így nagyon könnyen tudom állítólag a tejcsit serkenteni (ezt nekem egy 75 éves néni mondta)

Sajnos komoly gondok vannak nálam, nem a babámmal kapcsolatban ő szerencsére nagyon jól van élvezi a pocaklakó életet és most ennél fontosabb nincs a földön.... A többit próbálom háttérbe szorítani. Ami miatt jó lenne ha manó már kint lenne február 10-én már nagyon fontos lenne hogy külön jelenjünk meg és ne bennem legyen, valamint kicsit erősnek kellene addigra lennem....

Littlebaby: Tök jó, hogy Lili jobban va, remélem a kontrollon is ezt mondják majd ez bizonyosodik meg :-)

Grapefrui, én is sajnálom, hogy nem beszéltünk össze.... Tény én előtte kb fél órával döntöttem el véglegesen, hogy megyek, mert nem tudtam hogy pocaklakó hogy fogja viselni. Hát utána nagyon fáradt voltam az fix.... :-)

Jó készülődést és várakozást! :-)

Kép

Kép
viki0503
Budapest IV. kerület
 
 


Hajrá RENI!!!!!!! Nagyon szorítok, hogy minden rendben legyen!

Kép
kitttyna
Madocsa
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: