Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Micsoda lendület itt a topikon! Tök jó!

És a végén még Kislány is megkerült! Majd írd meg priviben, hol és hogyan bonyolíthatjuk le a lekvárcserét! Ferihegy 1?

A haj témához nem tudok hozzászólni, illetve csak annyiban, hogy minden új szálnak örülök, ami kinő a Lóri fején. Az én hajam meg közben nagyon hull, ma már azon morfondíroztam, hogy le kellene vágatnom. Bár nem hiszem, hogy engedélyt kapnék rá... :oops:

Mia, jó hogy mondod a szoptatás plusz menzeszt, majd én is rákérdezek, bár nekem még nem aktuális, dehát "bármikor bejöhet". Nekem eddig pár barátnőm mondta, hogy babáik egyszer csak nem akartak szopni, mert megváltozott a tej íze. Kiderült, hogy jött a Kistesó.

Nekem most a legfőbb "gondom", hogy Lóri visszaszokott az éjjeli kétszeri szopásra. (Egyhónaposan hat órát aludt egyfolytában éjszaka, most hármat-négyet.) Szerintetek lehet tenni valamit, vagy csak várjak, hátha magától átáll?

Jelentem, hogy háromszor voltunk már babaúszáson, nem azt mondom, hogy imádja, de hősiesen viselkedik az alámerítéskor. Nektek hogy megy?

A múlt hét egyik fénypontja az volt, amikor elmentünk útlevelet csináltatni a babának a rendőrségre. Iszonyúan leizzadtam. :lol: Lórival az ölemben, egy fehér műanyag lappal a nyakamban (ami hátérül szolgált az igazolványképhez) ültem a kamera előtt, és megpróbáltam rávenni Lórit, hogy viszonylag mozdulatlanul üljön és nézzen előre. Ez azért volt nehéz, mert a rendőrnéni oldalt állt, és Lóri épp vele flörtölt. :D De aztán öt-hat felvétel után azt modta a nő, hogy ebből már tud választani. :)

Hallom, otthon tavaszias az idő, itt bezzeg elő kellett venni a téli ruhákat, éjszaka fagy.

Pá,

Svédbaba Kép [/img]

Kép
svedbaba
 
 


sziasztok,
na végre beindultunk (kop-kop)
hát nálunk most türelemjáték van, mert tegnap óta nyűgös a gyermek és nemtom pontosan, h mitől..vagy fáj a pocija, vagy a menzeszem miatt..de sebaj, ha a hasfájós korszakot átéltem, akkor ezt is kibírom..
svedbaba: a hajhullás nálam is elképesztő..tele a lakás a hajammal..kivagyok tőle..és nálam is az van, h nem vágathatom le, már a derekam közepéig ér lassan :? sztem elég önfejű vagyok ahhoz, h egyszer berágjak és leszaladjak a fodrászhoz és lenyisszantsam..
az ébredések nálunk is előjöttek..de nem rendszeresek..nemtom, h mi az oka..nagyon remélem, h visszaáll a rend, mert nálam jobban senki nem várta ezt.. :?
na az útlevél nálunk is érdekes lesz..megyünk Bécsbe, oszt az Úrfinak szüksége lesz dokumentumra :lol:
ma sikerült beszélnem a dokimmal, ő azt mondja, h ha teljesen elmúlt az első menzeszem, akkor menjek el hozzá. arra, h miért nem tért ki. mondtam neki, h nagyon gyenge a menzeszem, szinte semmi, nem is éreztem, h meg fog jönni, pedig én az "összeesős-görcsölős" fajta voltam..azt mondta, h lehet, h nem fog erősödni és elmúlik, de lehet, h 2-3 napra rá fog erősödni.. de csak akkor menjek hozzá, ha már úgy érzem, h olyan mint régen.
na mára ennyit, örülök, h mindenki jól van.
még valamit: a háztartás nálam most kell visszaállni..eddig katasztrófa volt..de most már lemerem tenni a gyereket és nem idegelem magam ha kicsit sír..szerencsére nekem van Anyu aki hetente 2-3x átjön, most már rásózom a gyereket, elmennek sétálni, addig én megcsinálom a dolgomat. DE! a vasalnivaló HEGY, na az nálam is ott áll a szobában. ha isten is úgy akarja, holnap végzek vele ;)

pusz,
¤mia¤
Vendég
 


Sziasztok!

mia: A nagy fiam féléves volt, amikor megjött a menzeszem. Először furcsán nézett rám, de utána már nem zavarta és 18hós koráig szopizott, pedig akkor már a tesó ott lakott a pocakban. Úgyhogy ne add fel!!!

pnelli: Háztartás??? Kész káosz! :? De próbálkozom! :wink: Általában részletekben megy a dolog, meg alvás időben. Csak az a gáz, hogy mostanában nem egyszerre alszanak napközben! De talán mintha kezdenének összehangolódni. :wink: :wink: Főzés??? Háát, ha anyukám nem főzne, nem lenne gond a túlsúlyommal. :wink: Vasalásról pedig már teljesen lemondtam.

Hajas téma: A 2évesem (Matyi) nagy barna hajjal született és 4hó korára nem maradt egy szál sem. Azóta volt már tejföl szőke, most pedig szőkés barna. 3hónaposom (Ákos) pár szál hajjal született, de abból is már csak két szál van. :P

Kép

Kép
morca
 
 

 
 

Svedbaba: Ne aggódj az alvás miatt. A harmadik hónap vége (is), egy komoly fordulópont a babák életében. Ilyenkor egy fejlődési ugráson mennek keresztül, ami átmenetileg megzavarhatja őket. Szerintem, ha ezen túl lesz Lóri, vissza áll a rend.

Üdv

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Ja és Nagyon gyönyörűek a babócák!!!

Én is rakok fel majd képet!

Pussz Mindenkinek!

Kép

Kép
morca
 
 


Én is dobok fel pár képet a fiaimról:

Ő Matyi, igazi kis csibész

Kép


Ez a zenebölcsi hatása

Kép

Itt pedig Ákossal

Kép


Együtt a kis család
Kép

szép álmokat

Kép

Kép
morca
 
 


jéééé...mennyire hasonlítanak egymásra.. nagyon aranyosak..még a fejtartás is ugyanaz :))

¤mia¤
Vendég
 


Sziasztok!

Sajna nem tudok hozászólni a menzeses szopi témához, de most délelőtt megyünk a 3 hós oltásra és rákérdezek a dokinéninél.
Az én hajam is baromira hullik. Ez is "természetes" ilyenkor?
Háztartás - ha apa besegít (rajta kívül nincs más, mindkettőnk szülei messze élnek) hegyeket mozgatok. Nincs minden nap két fogásos ebéd vagy vacsi, de minden nap sütök friss kenyeret, hál' istennek, kaja ügyben sem macerás a férjem! Néha ő is főz! Mostanra sikerült kialakítanom egy olyan rendszert, hogy minden másnap mosok(2-3 adagot) és miután megszáradt, azonnal vasalok, igyekszem nem toronyba halmozni, mert annak látványa elveszi a kedvem... Morca - két gyerekkel elképzelni sem tudom. Nagyon hejesek a srácok!

Babaúszás - Apu meglepett minket! Ide megyünk: http://kolping.hotel.hu/cgi-bin/hu/babauszas.php
Valakinek van tapasztalata evvel a szállóval?

Kép
Kép
pepitanna
 
 


Sziasztok!

Svédbaba mindjárt írok privit Neked a taliról, de röviden annyit, hogy szívesen kimegyünk a Ferihegy 1-re. :)
Tőzegáfonya lekvárért mindent! :lol: :lol:

Mia, tegnap megjelent 3 csepp mensizés nálam, de azóta semmi. Azt hallottam én is, hogy megváltozik a tejcsi íze, de az én babám a fagyasztott tejet sem köpte ki. (Amikor ugrott egyet az étvágya akkor pótoltam a fagyóból. )

Hajhullásról: néhány napja kezdett nekem is nagyon hullani, nem tudom, hogy ez most csak az őszi hajhullás, vagy a hormonok dolgoznak bennünk. Szerintem inkább az utóbbi lehet. Nekem az egész terhesség alatt folyamatosan változott a hajam minősége. Hol zsíros, hol száraz volt.

Vasalás: nálam is hegyekben! :lol: És a kert is tele falevelekkel. Talán majd most. Tegnap anyósoméknál voltunk, és felpakolt kajával, így most 3 napig nem kell főznöm. Igyexem bepótolni a vasalást.... Eddig megoldottam azzal, hogy nem látom, mivel bedobáltam a kisszobába a ruhákat. Viszont az a helyzet, hogy a kisszoba Hanna babáé, csak azt várja, hogy az anyukája végre kivasaljon, eltűntessen onnan mindent.
Tényleg, kivel alszik még egy szobában a Babuci?? Meddig tervezitek az együtt alvást??

Most búcsúzom is, adok Apának valami vacsikát.
Svédbabó, akkor lécci olvasd el a mailt.

Puszi

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Sziasztok!

Kislány: Mi még egy szobában vagyunk a gyerekekkel, sőt, a nagyobbikkal egy ágyban is, a pici ágya pedig szorosan a nagy ágy mellett. (Ákos csak azért nem alszik velünk, mert még nagyon kicsi, de majd ha nagyobb lesz... azért Ő is szokott velem együtt aludni) Matyival szinte a kezdetektől együtt aludtunk, de amikor kb. félidős terhes voltam Ákossal, kapott egy ágyat. Jó előre beharangoztam és akkora sikere volt, hogy simán átköltözött. Ott is aludt sokáig, de amikor hazajöttünk a kórházból Ákossal, borzasztó lelkiállapotba került (annyira megviselte, hogy elmentem pár napra) és úgy döntöttem, hogy mellettünk a helye újra. Ez segített és nagyon hamar helyre billent a kis lelkivilága. Most már csak helyszűke miatt alszunk egy ágyban, mert bővítjük a házat és már egyre kevesebb a helyünk a sok holmitól. Ha készen leszünk, jönnek velünk a hálóba ők is, de oda már bekerül megint egy ágy Matyinak, szerintem most sem lesz gond... A gyerekszoba pedig egyenlőre játszószoba lesz. Egyenlőre nem tudom elképzelni, hogy külön aludjanak. :P :P :wink:


Üdv.
Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Sziasztok!
Kislány! Örülök,hogy újra itt vagy! Lányod nagyon szép!
Morca! Mennyire hasonlítanak egymásra!
Anna! Mikor jöttök Szegedre?

Kép
dittke
 
 


Sziasztok!

Dobok fel pár friss képet:

Kép

Ákos szerint is vidám nálunk az élet

Kép

Matyi már komoly fiatalember

Kép

Nálunk minden reggel így indul

Kép

Zsivány...

Kép

Kép
morca
 
 


dittke: Igen nagyon egyformák. De a mentalitásuk tűz és víz. Matyi mindig temperamentumos kis manó volt, (pláne most a dackorszak közepén) Ákos pedig maga a megtestesült nyugalom... :P :P :P

üdv.:
Móni

Kép

Kép
morca
 
 


sziasztok,
megjöttünk, megjártuk Pécset, nagyon jól éreztük magunkat. Martin kapott egy lakatot a falra :)
jó időnk volt, sokat sétáltunk, a gyermekem persze az egészet alvással töltötte.
a mai nap viszont egy rémálom volt..a fiam egésznap rajtam csüngött..nemtom, h megint ugrott-e egyet, vagy mi volt..de nem maradt meg csak a karomban.. de lehet, vagyis úgy érzem, h a tejem is kevesebb..mindenesetre vettem szopis teát, most azt iszom állandóan, attól beszokott indulni. remélem még nem apad el. a menzeszem ahogy jött, úgy ment..2 napig sem volt meg. szóval örülök,mert annnyira jó így..ha ez lesz holnap is nemtom, h mit fogok csinálni..az nem lehet, h nincs tejcsi.. :cry:
az előző témához szólva: nálunk Martin a saját szobájában alszik kezdetektől fogva. csak napközben van az ágyunkban. oda terítem a játszószőnyegét és ott el van. de este a saját ágyában alszik. az elején nehéz volt, de van babaőrős légzésfigyelőnk, és így "könnyebb". a tesóméknal 3 éves koráig ott aludt a gyerek az ágyban, és sajna tönkrement a házaséletük ettől.. nekem ez nem tetszett, és sztem szokja meg, h az az ő szobája..ha sír mindig bemegyek hozzá, sosem hagyom zokogni így tudja, h a közelben vagyok és számíthat rám. ennek ellenére tudom, h milyen jó a szuszogását hallgatni.. de én jobban tudok úgy pihenni ha az saját helyén alszik.
Morca: a szemük a tiéd nem? kis mandula vágású..nagyon aranyosak..
apa most Pécsett pedzegette, h kellene egy másik gyerek..és, h nem kellene, h akkora korkülönbség legyen köztük.. ez megveszett..mondtam, h eszemben sincs megint végigcsinálni..most élvezem, h Martin fejlődik, nemhogy.. :?

na vége a regényemnek
sok puszi
¤mia¤
Vendég
 


Kép a lakatfal előtt



Kép ..és a lakat :)


Kép átaludta az egész "szertartást" :)

Kép Apával :wink:
Vendég
 


mia: Igen mindkettőjük egy az egyben tőlem örökölte a szemét. :P :P

Matyi 14hós volt, mikor ellenállhatatlanul elkezdtem vágyakozni a tesó után. Rögtön teljesült a vágyam. Az elején nem könnyű a kis korkülönbség miatt, de mire Ákos két hónapos lett belerázódtunk mindannyian az új helyzetbe. Matyi nagyon jó fej, nem féltékeny és nagyon sokat segít nekem Ákos körül. Nagyon összenőttek már, imádják egymást.

Együtt alvással kapcsolatban: Matyi már 2 éves elmúlt és Ő is a kezdetektől velünk alszik. Nem hinném, hogy a házaséletünk ettől veszélyben volna, hiszen Ákos is megszületett közben :wink:
Amúgy meg van egy hatalmas kádunk...... :wink: A férjem meg jó fej és ez eleve közös döntés volt!! (ráadásul ő is együtt aludt a szüleivel amikor kicsi volt)

Matyi csak kb másfél éves koráig aludt velünk először. Utána mikor megszületett Ákos, én vettem Őt vissza, mert úgy láttam, hogy szüksége van rá. (jól gondoltam) Most pedig már csak helyszűke miatt alszik velünk. Nem sokára kap új ágyat, de akkor is egy szobában fogunk maradni még.
Én úgy vagyok nyugodt, ha ott szuszognak a közelemben. Szopizni is sokkal egyszerűbb éjjel, már arra felébredek, ha mocorog Ákos, nincs sírás, gyorsan megkajál és alszunk tovább, így senki más nem ébred fel, mindenki tud pihenni. Arról nem is beszélve, hogy ez az összebújós időszak annyira rövid, szerintem addig kell kihasználni, amíg lehet. Olyan gyorsan önállósodnak. Matyi pl. már egyedül megy be a boltba túró rudit venni magának. De gyakorlatilag már mindent egyedül akar csinálni.

Jópofa ez a lakatfal. :P :P

Pár napja én is úgy éreztem, hogy kevesebb a tejem, Ákos meg másfél- kétóránként jelentkezett szopira. Elkezdtem őrült módjára fejni. Most úgy érzem javult a helyzet.

Csuda jó kis pasi Martin is. :wink: :P :P

üdv.
Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Sziasztok!

Martinnak boldog névnapot kívánok így utólag!!!
Nekünk is ugyanilyen babakocsink van :D
Babáink gyönyörűek, még mindig, Morca, hogy sikerültek ilyen egyformára a fiúk? :)
Bocsi lányok, de 3 napja a poklok poklát éljük, Krisz nem alszik szinte semmit nap közben, viszont tiszta nyűgös, asszem jön a foga. Lépek is, nemsokára remélem eljutok egy hosszabb irományig is.

Sok puszi mamáknak és babáknak!

Kép

Kép
pindimano
 
 


Pindi!
Köszönjük :) tegnap volt az első névnap :) és beléptünk a 4. hónapba..
hát kezet foghatunk..nálunk is ez a helyzet..semmi alvás..cicin lógás van és nyűgösködés..kész vagyok..
majd azért írd meg, h te mire jutottál..mert tényleg lehet a fogzás
:?

pusz,

¤mia¤
Vendég
 


jesszus már négy hónapos Martin, azta :D Hát akkor ehhez is gratula!

Arra jutottam, hogy ájulásig sír (mármint a fáradtságtól ájul), lazább széklet, mindent megrág, néha üvölt. Étvágya az jó hát igen így 7260 grammal milyen legyen :D Úgyhogy megállapítom, hogy nem betegség, de holnap megyünk védőnőhöz és beszámolok neki, mert ez így már 3 napja nagyon gáz, és kezdek én is kiborulni.

Kép

Kép
pindimano
 
 


Sziasztok:

Szerintem Ákosnak is hamarosan elindulnak kifelé a fogacskái, mert ömlik a nyál a szájából, mindent vadul tömköd a szájába, és ráadásul már 3 éjszaka nagyon sűrűn felébred.

pindimano: 7260gr?? ez igen!! Ákos 6750gr és 65cm.

mia: én is gratulálok Martin első névnapjához! :P

Kép

Kép
morca
 
 


most utánaolvastam..azt írják, h ilyenkor kevesebbet esznek..érdekli őket minden, nehezebben szopnak..nálunk ez van..ki-be kapkodja a cicit..
Martin 8600g.. szóval a súlyával nincs gond, de nem a megszokott módon eszik..és iszonyat nyűgös..jövhéten megyünk dokihoz, majd beszámolok..most még kitartok pár napig..hátha csak az ugrás miatt van..remélem csak átmeneti zavar lesz..

kitartás nektek (is)

pusz
Vendég
 


Sziasztok!

Köszi a biztatást az éjszakai szopival kapcsolatban, most nagyon rám fér! A kétóránkénti ébredések iszonyúan kifárasztanak, remélem, tényleg csak átmeneti, fejlődési ugrás, és nem kel fel minden éjjel ötéves koráig! :shock: Lóri amúgy nem alszik együtt velünk az ágyban, de mindig ott szopik és néha reggel együtt lustálkodunk ott. Egy szobában van velünk, a hétvégén költözött át a mózeskosárból kiságyba.

Pindi, Mia, kitartás! Ezek a srácok egyszerre "kamaszodnak". :lol:

Csodállak titeket, akik még mindig sokat vasaltok. Én a minimumra redukáltam a szülés óta a vasalnivalót, ágynemű és konyharuha, amit még mindig kivasalok, a többi az idő és kedvem függvénye. :oops:

Ma voltunk babamasszázson aztán tanácsadáson, a védőnő szerint a menstráció miatt nem változik meg a tej mennyisége, minősége... A masszázs szuper volt, a három pucér kisfiúból mind a három pisilt a foglalkozás alatt :D .

Egyelőre még nálunk sincs tervben kistesó, szeretnék pihenni legalább egy évet, aztán majd meglátjuk. Jó hír babafronton: a húgoméknál jön a második (a 15 hónapos kislány után), a tesóm jövő JÚLIUSI kismami lesz! :lol:

Kislány, privi megy.

Pá,

Svédbaba

Kép
svedbaba
 
 


Sziasztok, kiütötték a fiamat, így írok egyet :D
Noss most jöttünk oltásról, Krisz 7650 gramm 68 centi és 42 cm a fejkörfogat. Ki is akadtak rajta. Nem értem, csak azért mert megduplázta a születési súlyát, na és??? Ha elindul lemegy róla tutkóra. És szerintem nem kövér.
A dokinő szerint még nem jöhet a foga, azt mondta, ha nyugtalan adjak neki kis mokkáskanál panadol-t, szerinte lehet hasfájós is... jah két kakis pelus egy nap ráadásul az egyik hígabb. Jah és eddig nem volt pociprobléma.
Svédbaba... babamasszázs, nagyon frankó lehet, bár én most inkább mamamasszázsra mennék :D Gratulálok a tesódnak és boldog babavárást neki :D Kisfiút vagy kislányt szeretne?
Kistesó... hát nem terveztünk sosem :D de én 2 évet szeretnék két gyerek között, aztán majd meglátjuk.
Most hogy hazaértünk vettem észre, hogy ahol Krisz nyalogatta a pólómat ott olyan ecet szagom van. A rendelőben is éreztem ecetszagot, de hiába szagolgattam a gyereket nem éreztem semmit rajta. szerintetek? holnap irány vissza az orvos? Mert mostmár negyed óra alatt nem járom meg, pláne hogy alszik a kis pimasz :)
Lehet mégiscsak meg kéne méretni a cukrát.

Na puszi mindenkinek és nyügimentes napocskát! Itt mondjuk zuhog az eső... :S

Kép

Kép
pindimano
 
 


Pindi..nem bukik? mert a sógornőmék gyerekével most az volt, h állandóan sírt a gyerek, nem aludt éjjel sem, és kiderült, h refluxos.. olyan erős volt a sava, h lemarta a gyerekjátékról a festéket :(
a cukor érdekes..én cukros lettem a terhesség alatt. és senki nem mért meg minket a szülés után, nekem kellett szólni, h nem kellene-e?? de minden rendben volt, én azóta ha megyek a gyógyszertárba méretem magam és minden oké. a gyereket születéskor szúrták, nála is minden oké.

sajnálom..remélem nincs baj..

nálunk visszatért a rend..de azért kop-kop

¤mia¤
Vendég
 


Sziasztok!

Dittke - Még nincs konkrét időpontunk, hogy mikor megyünk arra fele. Most ugrottunk bele egy autó vásárlásába és végre könnyebben utazunk, nem kell szorongnunk. Jövő hét végén alattunk a new autó! :wink: :D Amint tudom, hogy mikor mennénk, nem felejtek el szólni! :)

Mia - Basszus! Ugyan azok a gondok! :roll: Panni is ki-be kapkodja a cicit, közben hol vigyorog, néha meg pityereg közben... 2 napja zokogva alszik el, illyetve dől ki a fáradtságtól. Jajj! :shock: Klassz ez a lakat-ötlet! :wink:

A manóba, mennem kell. :cry:

Kép
Kép
pepitanna
 
 


Pindi: amúgy én is kivagyok attól, h állandóan a gyerek súlyával vannak elfoglalva..a rendelőben a váróteremben gyűlnek az anyukák, és ott van a súlymérés is..na..én mit hallgatok állandóan..micsoda??8 kilóóó?? igen, cseszd meg, annyi..egészséges, csak tejet iszik és 8 kiló. engem is annyira bosszant néha..Apa azt szokta mondani, h a fiunk nem duci, hanem izmos mint az apja :D de sebaj, gondoljunk arra, h nem a tápszertől puffadnak, és, h a tejcsi megvédi őket a betegségektől, olyan immunrendszerük lesz, h csuhaj :)
és nekem is azt mondta a védőnő, h no para, elkezd mozogni oszt úgy ledobja a hurkákat, h öröm lesz nézni. anyu azt szokta mondani, h ő az ilyen babákat szereti, a kis husikat, mert látszik, h kicsattannak az egészségtől :) (na persze, mert az ő unokája ;) )
más: ma nagy meglepetést okozott Apa..befizetett egy pedikűrre és masszásra!!JUHÉÉ!! 27-én megyek, addig anyu vigyáz a fiamra.
a cukortémára visszatérve, nekem megmondták, h nagyon kell vigyáznom magamra, mert Apám cukros volt, és bennem van a hajlam..és emlékszem, h szegény Apámnak néha milyen acetonszagú volt a lehelete..de rossz volt..mindenkép nézesd meg a cukit, 2 perc az egész..nálad amúgy volt terhesség alatt probléma?

na mára ennyit,
jók legyetek, és pusz a Manócskáknak!

¤mia¤
Kép na ugye, h csak IZMOS..!? :lol:
Vendég
 


sziasztok
na túléltük az oltást. a fiam egy hős..semmi dráma.. :) fölöslegesen paráztattam magam már 1 hete
a mérlegelés szerint "csak" 8540g Martin :lol:
persze megint kaptam a megjegyzéseket, de most elpoénkodtam
és vették a lapot.
a fiam az elviselhetetlenség határát súrolja..állandóan nyavalyog..sztem el lett kényeztetve..már nem marad meg egyedül, állandó foglalkozást igényel..ez van.. elcsesztük..de hát ha egyszer mindenki annyira szereti..

na mára ennyit, hová tűnt mindenki??

pusz
¤mia¤
Vendég
 


Martin ügyes! És csak izom van rajta! :wink: :lol:

Kép
dittke
 
 


Sziasztok!

Hát ezt nem hiszem el, a múltkori hozzászólásom nem ment el, és én teljesen abban a tudatban voltam... áááá
Mia, Martin egy kis vasgyúró nagyon édi :D Nem hiszem, hogy elkényeztetve lenne, inkább nagyon igényli a társaságot, az én fiam is így van, ha nem vele foglalkozunk akár két percre, teljesen kész van, és nyafog. Rájöttem, hogy ők már igazi társasági lények!
Most is együtt írunk.
Rólunk. A cukráról még semmi újság nincs, nálunk ugye nekem nem volt baj a cukrommal a terhesség alatt, de a férjem cukorbeteg. Úgyhogy nagyon oda kell figyelni!
Mi ma megyünk a Prevenar 2. oltására, úgyhogy mi ma kapjuk a savat a hurkák miatt!
Pedig már gyümit eszünk másfél hete! szóval egy 200 milis adag kiejtve.
Most is ragadunk, mert a kicsi fiamnak mániája ilyenkor gyakorolni a hangokat, főleg a BÚ-t :D
Dittke, hogy van Iza???
Többiek??? Mi van mindenkivel???
Láttátok a szép fehér tájat??? Tényleg gyönyörű, de még nincs fent a kocsin a téligumi :S
Na pusszanat Babók és Anyók! :)

Kép

Kép
pindimano
 
 


Szia Pindi!
Hurkákról ne is beszéljünk! :lol: Izának is jócskán van! :oops:
Jól van, csak eléggé nyűgi az utóbbi pár napban. Már négykézlábra áll! :lol: Babakocsit még most se szereti. A kendő se tetszik neki egy idő után. Nem lehet kiigazodni rajta.
Jöhetnél kicsit sűrűbben. :wink:
Jó éjszakát

Kép
dittke
 
 


Dittke, Szia!

Jönnék én, de mint említettem tipikus oroszlán a fiam, így a nap 24 órájából 32-őt vele kell lennem, mert különben kiveri a balhét :D
Iza mekkora???
Négykézláb áll, jajj de kis ügyi :D akkor nemsokára mászik majd mint a csík :) De ő már lassan 5 hónapos... azta, hogy telik az idő.
Puszi a kis nyűginek.
Nálunk kiváncsi leszek, mi lesz, ha leveszik végre a terpeszrugit. Elvileg mához egy hétre messzire dobhatjuk. Hát reméljük. Szegénykémnek 7 hetes kora óta fent van. Mondjuk hasizma az lett tőle. De pl ölben azért marad el nehezen, mert ezen a szutyok lapon kell ülnie. Belegondoltam milyen egy kifaragatlan mérleghintán ülni, hát szegénykémnek kb olyan lehet!
No most rohanok, mert kel a drágám!

Puszilok mindenkit!

Kép

Kép
pindimano
 
 


Szia
Iza is ilyen. Általába ketten gépezünk. Kb. 20 pecet van el egyedül, de az a maximum!
Jó sokáig volt fenn neki! :cry:

Kép
dittke
 
 


Hahó!

Dittke! Nagyon ügyes Iza, ha már négykézlábazik! És még csak öt hónapos!

Pindi! Csak dobjátok jó messze azt a rugit! 8) Tényleg nem lehetett kellemes Krisztnek!

Nos, hurkaügyben mi nem vagyunk illetékesek, illetve csak a popsi és a combtő találkozásánál... :D Lóri nyúlánk alkat (67 cm, 6400 g). Néha hasra- vagy hanyatt fordul, de most a legnagyobb sláger a lábujjszopás. A legutóbbi babaúszáson is azt művelte leginkább háton a vízen lebegve.

Írod, Pindi, hogy elkezdted a hozzátáplálást gyümölccsel. Többiek? Lóri még csak anyatejet kapott, bár néha szinte kinézi a szánkból az ételt és mozgatja ő is a száját, mikor mi eszünk.

Az utóbbi egy hétben kétszer is utaztunk vonattal, azon is elalszik... :lol:

Na, kezd nyűglődni, megyek.

Pá, Svédbaba

Kép
svedbaba
 
 


sziasztok,
na örülök, h mindenki jól van :)
szia svedbaba, már "otthon" vagy még "itthon"?
Pindi: remélem hamarosan lekerül az a fránya rugi..majd csak úgy jár a csípője Babucinak mint Elvisnek :D
Dittke: nem semmi..már ilyen ügyes ez a nagy lány..
nálunk Martin elkezdett forgolódni..de leállt vele..én azért minden nap gyakorolok vele, de egyedűl már nem csinálja..állandóan ülni akar..Anyám szerint a súlya miatt nem megy neki :) sztem meg átakarja ugrani a forgást, oszt egyből ülni és állni akar :lol:
hihetetlen, h mennyit változnak napról-napra..ma is észrevettem "új" dolgokat a viselkedésén..
a hozzátáplálásról jó lenne majd dumálni veletek, mert már nagyon izgulok..Martin kinézi a falatokat a szánkból..már nagyon enne..múltkor almaevés közben az újamról lenyalattam vele az alma levét..olyat nézett..aztán bekapta az öklét és majszolta azt..ízlett neki..
milyen gyümit kap Krisz? és mennyit? majd ha ráérsz írj már erről lszi.
ma segítettem egy Alzheimeres néninek hazatalálni..felhívtam a rendőrséget, h találtam egy elveszett nénit, lenge öltözékben..egy óra múlva meg is érkeztek..majd szétfagytunk..de elvitték..szegény..nagyon elmászkált..teljesen másfelé lakott..láttam, h céltalanúl bóklászik, és megkérdeztem, h mi a baj..egy másik kerületből sétált át a miénkbe..döbbenet..azt se tudta, h hol van..
na mára ennyit,
jók legyetek, jó éjt!
pusz,
¤mia¤
Vendég
 


Sziasztok!

Nahát ezek az ügyi babák! Na majd mi is csatlakozunk :D
Hozzátáplálás! Svédbaba, mi már azért kezdtük el, mert Krisz teljesen tápszeres 2 hetes kora óta. Mi előbb kezdjük mint az anyatejesek.
Saját magam készítette almussal kezdtünk, de a kis Törpének persze fele annyira sem izlik mint a kecskeméti bébikajcsi. Abból a kedvence az alma-banán pürcsi. :) Mindenesetre pihenjetek rá, elég macera az első hét, mert mindkettőtöknek tanulni kell, babának is mamának is.
A legistenibb amikor könyékig túr közben a szájában :D
Ja igen, először kb két-három kiskanállal evett, ma már megeszi az egy üveget :D ez 190 gramm.
Tiszta ideg vagyok, szegény gyerkőcöm teljesen kész van. Ma már hőemelkedése is volt, sűrűn felüvölt, van hogy álmából a fájdalom kelti fel. De a doki szerint ő még kicsi a fogzáshoz. Jah csak szegény gyerekem nem olvasta a szakirodalmat. Fel sem írt neki ecsetelőt. Nembaj megyek a patikába.
Meg is van fázva, mert legyengítette a fogzás a szervezetét. Annyira sajnálom szegénykémet. Ráadásul holnap cuccolunk át véglegesen az új lakásba... Gondolhatjátok! RRRR így fázom tőle.

Svédbaba, azta, tényleg kis nyulánka Lóri :) Legalább nem piszkálnak a súlya miatt.
Mia, Martin pedig mindig valami újat akar kipróbálni, ezért hagyja azt amit már sokat csinált :D

Jajj az Alzheimeres néni... szegénykém. Az én nagymamámnak is van, remélem nem vele találkoztál!!!! Ő is pesti.
De jó tudni, hogy vannak még olyan emberek, akik törődnek a másikkal, mint Te Mia... Ha belegondolunk hányan segítettek volna...

Na rohanok, mert ebédelőkészítés!!!!

Puszi mindenkinek!!!

Kép

Kép
pindimano
 
 


Sziasztok!

A svéd őszies télből írok még mindig, december 16-án repülünk haza!

Nahát, Mia, Lóri tök ugyanezt csinálja: átfordult már párszor a hasára meg vissza, kb két hete kezdte, de nem minden nap csinálja. Néha hasra fordítom, hogy szokja, egy ideig bírja, aztán nyűgös lesz, olyankor hagyom egy kicsit, hátha hanyatt fordul... A sláger az ölben ülés, térden lovagolás, feldobálgatás... Na meg MINDEN, amit meg lehet fogni és rágicsálni (széktámla -karfa, a szülei keze, haja...). A hozzátáplálást itt krumlival szokták kezdeni, mondván, hogy ha (az alapból édesebb) gyümölcsfélékkel indít az ember, akkor utána nem akarnak majd zöldséget enni. Ma vettem pazternákot, talán azt kap majd Lóri. Nem most, ha féléves koráig elég lesz neki a tejcsi, csak akkor...

Tapasztalt Kismamák, ti mit szóltok?

Pindi, ügyesek vagytok, mennyi mindenfélét esztek már! Remélem, hamarosan előbújnak a fogacskák is! De jó nektek, hogy költöztök! Talán emlékeztek, hogy mi is majdnem megvettünk egy házat. AZ utolsó pillanatban derült ki, hogy penészgombás... Persze így nem vettük meg, mindketten allergiások vagyunk egy pár dologra, Lórinak meg abszolút nem hiányzik! Így most megint keresgélünk.

Szép hétvégét!

Svédbaba

Kép
svedbaba
 
 


Pindi..nálunk is ez van..felüvölt álmában..nyűglődik..kelni kell hozzá 2-3x éjszaka..én azt látom, h pár napja kicsit mintha bedagadt volna az alsó ínye..de nemtom..de abszolút elképzelhető, h a fogak jönnek..olyan nagy gyerekek ezek..
svedbaba: bevallom utána kellett olvasnom, h mi az a paszternák.. elég jól hangzik..főleg, h édeskés..na majd veszek, kíváncsi vagyok, én még sosem ettem.
a hozzátáplálás, h működik? mondjuk elsőnek egy étkezés helyett? vagy 2-3 kanál próba, oszt cici? mert utánaolvastam, de nem nagyon érthető a számomra..na mindu..majd leültettem a védőnőt,h magyarázza el, h hogy is van ez..
ma meghívtak a párom cégétől, h menjünk jöv hétvégén mikulás partyra..a 4 1/2hónapos gyerekkel :lol: azt mondták, h menjünk, mert kap ajándékot (erre mondta Peti, h nem baj, menjünk el..legalább lesz csokink :lol: ) na meglátjuk..
szegény Krisz..küldünk neki csíííít..h hamar kibújjanak azok a fránya fogacskák :)


na jó éjt Anyácskák, Babócák
pusz,
¤mia¤
Vendég
 


Sziasztok
Én is csak fél éves kora után kezdem a hozzátáplálást. Még nem tudom, hogy mivel kezdünk. Szerintem a nagyobbaknál csümölcsel kezdtem.
Pindi jó költözködést! :wink:

Kép
dittke
 
 


hééééééééééé!!!? hová tűnt mindenki??!! jól vagytok??


pusz,
¤mia¤

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Találtam egy szép verset:

Nőjj, növekedj olyan nagyra,
Mint kertben a szép olajfa,
Mint a szegfű, szépülj szépen,
Szállj, mint sólyom száll az égen,
Fuss, mint a víz fut medrében,
Ugrálj, mint a nyúl a réten,
Lábad hasztalan ne járjon,
Aki meglát, megcsodáljon. (Ford. Nagy László)

Kívánom minden babának!

Most mennem kell, itt a vacsi ideje!

Svédbaba

Kép
svedbaba
 
 


sziasztok!
svedbaba: aranyos ez a vers..tegnap jóóót nevettem, megint visszaolvastam a régi hozzászólásainkat..voltak vicces dolgok..tegnap például ép azt ecsetelted, h megcsináltad a szopipárnát, és, h a kádban töltötted meg :D jó bevoltunk tojva már a vége felé..még jó, h tartottuk egymásban a lelket :) meg Dittink üzenete, h megszületett Izike :) az első baba :)
nos rólunk annyit, h éjszaka 2-3 x kelünk, a fiatalembernek vszínűleg növöget a foga..az evés viszont nagyon ritkul, és már hagyományos pózban nem hajlandó csak ha nagyon fáradt..fekve kéri az ennivalót..
:? a karom kész van már a könyökléstől..a védőnő azt javasolta, h állva szoptassam(!!) elkezdtem röhögni..mondom Katika..A LASSAN 9 KILÓS GYEREKET??? erre azt mondta, h ja tényleg..na ekkor már ő is nevetett :lol: na mindu, lényeg, h elalváskor eszik..álmosan benyomja a cicit :) holnap kezdünk almalevet inni..elkezdjük a hozzátáplálást..a védőnő kérte..
már nagyon izgulok..sztem nem lesz gond. rákérdezett, h mit tud már Martin, mondtam, h aggódom, mert nem forog még..azt mondta, h nem baj, vszínűleg azért van mert nagy a kofferja :lol: nehéz neki..de befog az indulni..hát remélem..na mára ennyit..
apropó..nem tudja vmelyikőtök, h az Aventes mellszívóhoz hol lehet alkatrészt beszerezni?? beszakadt a szilikonrész a tetején..oszt most nincs "kedvem" többezerért venni 1 újat..

na jóéjt CsajsziKáim!

¤mia¤
Vendég
 


Hahó!

Ja, a szopipárnát mindenre használom, csak szoptatásra nem. :D De az tényleg vicces volt, ahogy nagy pocakkal térdeltem a fürdőkádnál, hogy minél több mikrogyöngyöt beletömjek. :lol:

Hogy ízlett Martinnak az almalé? Még mindig a tejcsi a nyerő? 8)

Állva szotatni, micsoda ötlet! :roll:

Mostanában nekem is változtatnom kell a szoptatási pózokat: amíg "kicsi" volt Lóri, mindig fekve szoptattam (egymás mellett feküdtünk a babával). Nos, mostanában ez a kiindulóhelyzet, aztán néha fel kell könyökölnöm vagy felülnöm, különben abbahagyja az evést, és nyűglődik...

A mellszívó-tartozékot próbáld meg az E-bay-en vagy a tradera.hu-n. A tesóm vett már ott tartozékot háztartási gépekhez jó áron.

Ja, ma voltunk a munkahelyemen, Lóri mindenkit elbűvölt, diákokat és kollégákat egyaránt. Én meg szinte kedvet kaptam, hogy visszamenjek dolgozni. Na nem most, hanem kb jövő augusztusban...

Pá, írjatok.

Svédbabó

Kép
svedbaba
 
 


Sziasztok
Én is megpróbáltam tegnap almalevet adni Izának, meg akart fulladni tőle! Szerintem egydarabig még nem erőltetem neki.
Kedden mérték, és 7890gr. :D

Kép
dittke
 
 


Na nálunk a hagyományos pózban volt szopizás..ezt most már csak este lefekvéskor tűri.. most már fekve nyomjuk :) ma egésznap dumál..nagyon aranyos :) elkezdett gurgulázni :lol:
az almalevet megeszi, de annyira nem esik eksztázisba tőle..3-4-5 kanállal kap, de szerencsére megeszi. majd pár nap múlva megpróbáljuk az almapépet is. mióta próbálgatjuk az "almaevést" jobb az étvágya.. :roll: mondta is a védőnő, h az lesz..
ma elmentünk autókázni..annyira tetszik neki..nézelődik, forgatja a fejecskéjét ide-oda.. ma úfgy volt, h én is megyek be a mhelyemre..de a programot előbbre hozták és így nem értem volna oda..gondolom nálatok is ismerős a "gyerekes elindulás"..

na puszi nektek és virgácsmentes Mikulást!!

pusz,
¤mia¤


Kép
Vendég
 


VIRGÁCSMENTES MIKULÁST!!!!


Kép
Vendég
 


Sziasztok Csajszik!

Még mindig anyuméknál vagyunk, de már csak Krisztián és én! Különböző anyagi rosszak miatt Apa már átköltözött a lakásba, hamarosan mi is megyünk.
Eldobtuk messzire a terpeszrugit, ugyanis Krisznek meggyógyult a csípője, azóta nagyon kis vidám babus, már amikor nem sír az apja után.
Mia, hozzátápláláshoz egy kalappal, már eddig is ügyi baba Martin, és még mindig csodaszép. A szemeiért tuti dögleni fognak a csajok! Mi már gyümizünk tízóraira, főzelékezünk délben és tejpépezünk uzsira. Szóval reggel és este van csak tápi. Ma megkaptuk az uccsó kötelező oltást, és a második Prevenart is. Szegény gyerkőc, ahány lába, annyi szúrás.
Dittke, Izus is roham léptekben halad kilóra utánunk. Bár én Kriszt már nem mérem minden héten, védőnőink meg nem nagyon dolgoznak.
Svédbaba, mi is szeretnénk elbűvölődni Lóribabustól. :)
jújj felkelt a fiam, rohanás!

Mindenkinek cuppanat, és boldog Mikit utólag is!

Kép

Kép
pindimano
 
 


Sziasztok Csajszik!

Még mindig anyuméknál vagyunk, de már csak Krisztián és én! Különböző anyagi rosszak miatt Apa már átköltözött a lakásba, hamarosan mi is megyünk.
Eldobtuk messzire a terpeszrugit, ugyanis Krisznek meggyógyult a csípője, azóta nagyon kis vidám babus, már amikor nem sír az apja után.
Mia, hozzátápláláshoz egy kalappal, már eddig is ügyi baba Martin, és még mindig csodaszép. A szemeiért tuti dögleni fognak a csajok! Mi már gyümizünk tízóraira, főzelékezünk délben és tejpépezünk uzsira. Szóval reggel és este van csak tápi. Ma megkaptuk az uccsó kötelező oltást, és a második Prevenart is. Szegény gyerkőc, ahány lába, annyi szúrás.
Dittke, Izus is roham léptekben halad kilóra utánunk. Bár én Kriszt már nem mérem minden héten, védőnőink meg nem nagyon dolgoznak.
Svédbaba, mi is szeretnénk elbűvölődni Lóribabustól. :)
jújj felkelt a fiam, rohanás!

Mindenkinek cuppanat, és boldog Mikit utólag is!

Kép

Kép
pindimano
 
 


szia Pindi, grat Krisznek (is) ügyik volt, végre lekerült a rugi!!
Drukkolok, h minél előbb beköltözhessetek, én ezt végigcsináltam már terhesen, abszolút együttérzek!

mi még csak hozzátáplálunk, kóstolgatjuk az ízeket, de az almapép már nagyon bejön :) nem lesz gond, mert Martin a hasáról híres :D
majd januártól próbálkozunk a főzelékekkel..de a szopi addig is marad a fő kaja :)
jövhéten mi is megyünk uccsóóó Prevenarra!! hálistennek most pár hónapig békénhagyják a combikat :)

ma elvittem magammal a fodrászhoz (Svedbaba: levágattam :) )
és elbűvölt mindenkit, de legfőképp a nagymamiját (jött velünk, mert én vezettem és Apa csak így engedett el)..azt mondta, h nem hitte volna, h ilyen jó unokája van..egy szava nem volt, mosolygott mindenkire..pedig ő elég komoly fiú..
na mára ennyit, jó lenne ha jelentkeznétek, h mi újság..mert jönnek az ünnepek, oszt elég sokáig nem fogunk "beszélni"..
morca, hubcsa..merre?

sok pusz a babócáknak (is)

¤mia¤
almát eszem, ropog a fogam alatt (ha lenne :lol: )

Kép
Vendég
 


Sziasztok
Jó étvágyat Martinnak. Ma is megpróbáltam adni Izának almalevet, de csak fuldoklott tőle! :roll:

Kép
dittke
 
 


Sziasztok!

Pindi! Gratula, ezek szerint a Miki nálatok hozta a csomagot és elvitte a terpeszrugit! :)

Mia: mennyit vágattál? Az etetős kép még előtte készült? Reakció? :lol:

Képzeljétek, Lórinak a Nobel-díj kiosztása közben (még nem ő kapta, a tévében néztük :D ) vettem észre, hogy jön az első foga! A bal alsó. Nagyon meglepődtem, azt hittem, még eltart pár hónapig ez a nyáladzás fogak nélkül! És ma a melette lévő fog is megjelent. Szerencsére egyelőre még semmit sem érzek szoptatás közben! :lol: :lol: :lol:

Ha a Ferihegy is úgy akarja, akkor holnapután ilyenkor már javában magyar földön leszünk! VÉGRE! Nem tudom, mikor lesz időm otthon írni (nem is leszek mindig netközelben), ezért most minden kedves mamatársamnak, valamint a babáknak és apuáknak is boldog karácsonyt és új évet kívánok!

Puszi:

Svédbaba és Lóri

Kép
svedbaba
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: