Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

A sok bizonytalanság és össze-vissza hír után hihetetlenül jó volt megcsodálni a babákat! Akíra, Boszibaba! Tündériek! de jó nektek! Biztos nagyon büszkék vagytok!!! Akíra, tök jó, hogy ilyen hamar hazaengedtek! Vagy nem is hamar, csak nekem telik gyorsan az idő? Majd írsz róla, hogy milyen volt a császár, meg a kórházi tartózkodás?
Benkoka, Dicamama: A babasarok és a pocis kép is nagyon tetszett! A miénk (babasarok) még mindig nincs kész. :oops:

Köszi, amit a haskötővel kapcsolatban írtatok. Ezek szerint nem érdemes pénzt kidobni rá.

Judithappy: Én popsitörlőből Babylove-t vettem a DM-ben, elsősorban azért, mert doboz is volt hozzá, de veszek egy másik márkát is (Gabira gondoltam), ha esetleg a Babylove irritálná. Pelusból újszülöttnek MINDEN ismerősöm (akinek babája van) a Libero New Born-t javasolta, állítólag ez az egyetlen, amiből nem, vagy sokkal kevésbé folyik ki bármi is, és van külön kis rész kidolgozva a köldöknek, hogy ne irritálja. Később, ha a köldök már begyógyult, még a Pampers-t is szokták ajánlani, de mi egyelőre csak Liberót vettünk, és ha beválik, maradunk is nála.
Vettem még egy nagy Bephanten kenőcsöt is (2000FT!!!), de popsikenőcsnek mindenki ezt ajánlja. Állítólag kapunk majd egy csomó receptet (gyógyszertári babafürdetőre, ilyesmire), úgyhogy mást nem vettem.
Vendég
 


Sziasztok!

A sok bizonytalanság és össze-vissza hír után hihetetlenül jó volt megcsodálni a babákat! Akíra, Boszibaba! Tündériek! de jó nektek! Biztos nagyon büszkék vagytok!!! Akíra, tök jó, hogy ilyen hamar hazaengedtek! Vagy nem is hamar, csak nekem telik gyorsan az idő? Majd írsz róla, hogy milyen volt a császár, meg a kórházi tartózkodás?
Benkoka, Dicamama: A babasarok és a pocis kép is nagyon tetszett! A miénk (babasarok) még mindig nincs kész. :oops:

Köszi, amit a haskötővel kapcsolatban írtatok. Ezek szerint nem érdemes pénzt kidobni rá.

Judithappy: Én popsitörlőből Babylove-t vettem a DM-ben, elsősorban azért, mert doboz is volt hozzá, de veszek egy másik márkát is (Gabira gondoltam), ha esetleg a Babylove irritálná. Pelusból újszülöttnek MINDEN ismerősöm (akinek babája van) a Libero New Born-t javasolta, állítólag ez az egyetlen, amiből nem, vagy sokkal kevésbé folyik ki bármi is, és van külön kis rész kidolgozva a köldöknek, hogy ne irritálja. Később, ha a köldök már begyógyult, még a Pampers-t is szokták ajánlani, de mi egyelőre csak Liberót vettünk, és ha beválik, maradunk is nála.
Vettem még egy nagy Bephanten kenőcsöt is (2000FT!!!), de popsikenőcsnek mindenki ezt ajánlja. Állítólag kapunk majd egy csomó receptet (gyógyszertári babafürdetőre, ilyesmire), úgyhogy mást nem vettem.
Vendég
 


Sziasztok!

Benkoka!
Igen, hasonló a tiétekhez, de nem Dulux! Apával ketten kevertük ki ezt a sárga színt! :) Vettünk 15 literes diszperzitet, színezőt (napsárgát, narancssárgát és pirosat). Ebből a 3 színből kevertük ki ezt a mostani sárgát!

Benkoka, Judithappy, Barbamami, Edi!
Köszike a dicséreteket! :D Remélem tényleg jól fogja érezni magát a kiságyában Bence! :)

Tftimi!
Holnap gondolok majd rád és szoritok neked!! :D
Várunk vissza sok sok képpel és a beszámolóval!!!

Boszibaba!
Nagyon aranyos a kis Gabika!!
Vendég
 

 
 

Sziasztok!

Apa és baba alszanak én meg felébredtem és kiosontam ide hozzátok! :)
Köszönöm a gratulációkat mindenkitől, bár még csak egy kis részt tudtam visszaolvasni, de amint lesz időm visszaolvasok!

Elvileg mégnem kellett volna hazaengedniük a korházból csak hétfőn vagy vasárnap (ma)! De a dokim engem már kvázi másnap hazaengedett volna mert, hogy milyen jól vagyok :lol:
Szóval mi nagyon jól voltunk, nagyon vigyáztunk hogy ne sárguljunk be (sárgultunk eleget az irigységtől tehát nem hiányzott a babasárgaság is ) :wink:
Szóval jól voltunk, vigyáztunk, lett tejcim is és így hazaengedtek apához minket szerencsére 8)

A szüléstörténet nem lesz túl hosszú de majd megírom és felteszem :)
Megpróbálom minnél hamrabb!

Timi neked nagyon drukkolok holnapra, és kitartás, minden sokkal jobb lesz ha a kicsid a kezedbe lesz!
Nekem is ő adott erőt, hogy felkeljek műtét után...pedig nem volt könnyű...de érte megérte... :wink:
Szóval drukkolok és majd írj!

Boszibaba, hát gratulálok a nagyfiunak névnapja alkalmából, na meg párodnak is :)
Jövőre már szülinapi névnapi buli is egy hónapba...nem lesz egyszerű :lol: :wink:

Na megyek visszaolvasni titeket!

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Köszike a névnapi gratulációt! :lol:
Hát igen majd bulizunk nagyot jövőre! :D

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Judithappy!

Én vettem popsitörlőből Pampers-t, Babylove-ot, meg a Pennyset Wippy talán a neve, rózsaszín a csomagolása és azt modják ez is nagyon jó és olcsó is.
Pelusból mi többfélét vettünk Libero New Born-t, Huggiest newborn-t, Pampers New Baby, Aro 3-6 kg-ig, Pampers Sleep and Play-t.
Mindegyikből egy kis csomaggal és kipróbáljuk, hogy nekünk melyik jön be, nem akartunk egyből nagy csomagosat venni.
Így legalább kb 1 hónapra való pelusunk van.

Mi popsikenőcsöt nem vettünk, hanem a gyógyszertárit szeretnénk használni, vettem a gyógyszertárban 2 féle kenőcsöt, meg mosdókenőcsöt, a Dm-ben pedig olajat és babahintőport Babylove-ot, egyenlőre egy újszülöttnek nem kell más.

Nem akartunk Johnson fürdetőt venni, mert elég sok allergiáról hallotam és mi megpróbálkozunk a gyógyszertárival. Mellesleg sokkal olcsóbb is. Majd meglátjuk!

Ancsa

Kép

Kép
ancsa800418
 
 


Sziasztok!

Sokat írtatok a mellszívóval kapcsolatban és hétvégén láttuk az Elefáni bababoltban (XI. ker), hogy Avent kézi mellszívó és mikrós sterilizáló össz. csak 21.000 Ft. Nekem megvan mind a kettő és tudom ajánlani.

És egy mosolygós kép Nikiről:

Kép

Kép

Kép
rekanna
 
 


Szia Ancsa!!

Én nagyon sok jót hallottam a Dm-es babaápolási cuccokról és a pelusról is!!Még nem vettem, de biztosan azt is kipróbáljuk, veszek én is egy kicsi csomaggal a pelusból!
Természetesen az első időben én is a gyógyszertári készítményeket szeretném használni, nem is vettem, s nem is veszek egyenlőre semmilyen márkás terméket!!!!

Még egy KÖRKÉRDÉS: milyen digitlázmérőt érdemes venni a bébinek? Fülhőmérőset vagy egy egyszerő digit hőmérőt esetleg cumisat??? Mit gondoltok erreől?

Kép
Kép
judithappy
 
 


Hello Mindenki!!!

Tok fel vagyok dobva, frankon kifestettuk hetvegen a kicsi leendo szobajat. Jo irigy is vagyok, egyelore ez az egyetlen olyan szoba a lakasban, aminek van szine. Majd fotozgatok en is, de a szamitogepet is csak most raktuk ossze ujra.

Tudjatok, mit? En nem idegeskedek a penzen tobbet, ha kell, hat ugyis fizetek. Engem megnyugtat a dokim jelenlete, majd kibojtolom mason a ravalot, ha kell.

Apoloszerek: En is a gyogyszertarit fogom hasznalni, bar allitolag a furdetokremtol csak csuszik a gyerek, mosdatni keptelenseg vele. Arra Baba szappant vettem, nekem ezt ajanlotta tobb vedono is. Pelus: osszegeztem az infokat: az elejen Libero, aztan majd latjuk.

Amugy meg parazok. Elegge. En szerettem terhesnek lenni, ezt mar megszoktam, most jon ez a szules dolog... :? Na, ezt meg nem ismerem, es ezert parazok. Most, hogy elvileg mar azert johet is a kicsi, bar ledumaltam vele, hogy a tudeje meg az immunrendszere meg nem kesz, maradjon a helyen, amig csak kell. Nem hiszek abban, hogy ha nagy a baba, fejlett is. (Bar Luca szerencsere tok atlagos, nem nagy.)

Na, majd holnap meg jovok, hozom a tablat is, Timi ugyes es bator legyel!!!

Kép
Kép
-macsek-
 
 


Sziasztok, a pénteki képek!

Puszi mindenkienk!

Kép Kép Kép

Kép
elizabeth25
 
 


Dobok egy pocakképet is! :)

Kép

Kép
elizabeth25
 
 


Timi
ügyes légy holnap!!! Ez lesz a ti napotok!

Judithappy
Lázmérő ügyben, szerintem vegyél egy sima higanyos lázmérőt, ami vékony, és ha akarsz akkor vehetsz digitális lázmérőt is, lehet kapni ilyen hajlékonyvégűt. Nekünk van fülhőmérőnk is , de picibabánál képtelenség vele mérni, sőt a nagyobbnál sem tudom vele pontosan megmérni a lázát, csak kb-ra. ha úgy érzem hogy lázas, mindig előkerül a rendes lázmérő.
Kisbabánál a legpontosabb és leggyorsabb a végbélben történő lázmérés. ( Erre jó a hajlékony végű digit lázmérő, bár én jobban szerettem a hagyományos higanyosat, csak a vékony eltörött, és nem lehet kapni csak ilyen hülye vastagat...) :( De kérdezz meg másokat is ezügyben, a babás topikban. Én is kiváncsi lennék a véleményekre.

Pelenka
Nálunk a Libero vált be, és nem az újszülött, hanem a 3-5 kilóig. Volt Pampers Newborn-unk is, Áronról maradt 1 egész csomag, mert rá már akkor kicsi volt amikor kaptuk. :cry: És még Zitára sem tudtam, pedig ő csak 2900 grammos volt amikor hazahoztuk. De a combján állandóan belenyomódott a gumi, piros csikot hagyott, úgyhogy "iktattam". A Newborn pelenkák nagyon kicsik, érdemesebb olyan 3 kilós babárta venni pelenkát. Ez csak jótanács volt, mert hát nem olcsó mulatság egy egyész csomagot kidobni.

berzkat
 
 


Nemsokára indulunk.
Köszönjük a szurkolást.

SZIASZTOK

Timi
tftimi
 
 


hahó,jó reggelt!!!

Timi! Szorítunk ezerrel!

Mi még mindig egyben:). Szorítsatok,hogy csütörtökig húzzuk is ki! Ma jönnek a festők,szerdán költözünk!!!

Kép
babzsák
 
 


Kép
(Tftiminek megelolegeztem, hogy o mar a masik topik tablazataba tartozik, es kenyeztetheti mar a kicsi lanyat :P
-macsek-
 
 


Babzsak: Most koltoztok, az igen!!! :shock: Nem semmi, de ugy is mondhatjuk, meg van ez kerem szervezve! De te ugye csak az "egy kicsit jobbra...egy kicsit balra"- reszeben veszel reszt a dolgoknak :!:
Szoritok, Samu pedig majd biztos nagyon segitokesz lesz :wink:

Rena10: Neked meg hianyosak az adataid, priviben kiegeszited?

Hasleszallas: Ugy acsingozom mar utana! No sav, + air, kevesebb bordara-szegycsontra iranyzott rugi... Oh! Akinek mar megvolt, mikor? Es latvanyos?

Elizabeth: Tok jo, hogy a kis Domi fotoalbuma egy csomo UH-keppel indulhat. Ezeken a kepeken mar kimondottan "Hagyjatok mar aludni"-pasiszeruen nez ki :D

Festettunk is! Ja, tegnap mar mondtam. Es a kisagy is a helyen, a haloban. Egyelore meg bitoroljak, de valojaban csak elomelegitik a heylet.

KépKép

Kép
Kép
-macsek-
 
 


Macsek!

Köszönjük a táblicskut! Azért olyan büszke vagyok magamra ott az élen :DDDD! Ja,és így képzeltelek el!!!
Hasleszállás...Én is várom már,de az az érzésem,vannak emberek,akiket elkerül,pl.én,ezért a mai napig ömlik a savam. Nem tudom bíztassalak-e,de hátha neked leszáll! Szorítok.

Egyébként majdnem így néz ki tényleg a pakolás,azért pár dobozt én is megpakoltam,a konyha az enyém volt...

Aszoba negyon szép,új,tiszta,tök jó!!!És nagyon tetszik a kiságy színe,mostanában tetszenek nagyon ezek a vöröses pácok,pedig régebben abszolút nem szerettem. A miénk is hasonló,de majd szerdán rakjuk össze...

Kép
babzsák
 
 


sziasztok

pelenka:libero newbornt vettem,liberopárti vagyok régen ez vált be nálunk,meg a dm-ből a babylove,meg beszereztem egy huggiest,az is jó,csak drága.

popsitörlő:huggiest vettem,jobban mondva a pelushoz adták,szerintem az olcsóbb sem rosszabb,a dm-ben szintén van a babylove,azt fogom venni.

lázmérőből a sima digitális azt mér nálunk mindig,amit épp akar,kidobtam,többé 1ft-ot sem adok érte,viszont a gyerekorvosnál fülhőmérő van,nagyon esküszik rá,és most a tesco-ban felére árazták,de a cumit szeretném leginkább,szerintem az szadimentes.

A kisruhák kimosva,kivasalva,rengeteg van,még a rendes helyére nem tudom tenni,most mosom a baldahint,matracvédőt,meg ezeket,még a babakocsi huzatát szedettem le az urammal,szeretném azt is kiöbliteni,ne legyen újszaga.

tehát most megyek dolgomra,növesszétek azokat a pocikat!!!!

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Helloka!

TIMI:Drukkolok ezerrel,hogy minden rendben legyen,aztán várunk vissza,hogy mesélj!Sok sikert!

Rekanna:De szép nagyok vagytok már!

Elizabeth:Cukik a képek!A pocó is szép formás!

Macsek:Most nézem,Te is fiatalka vagy nagyon!Az ágyatok tök szép!

Csak épp beugrottam,mert nem nagyon van időm,mert a párommal leszedtük az összes kerítéslécet,ő átpácolja őket én meg lefestem a kerítést fehérre.Úgyhogy munkálkodunk ezerrel,majd este még benézek!
Vendég
 


Sziasztok!

Képezljétek Apa elkészítette és hazahozta a komódot, úgyhogy még jó, hogy egész hétvégén vasaltam, mert az összes gyerekrucit ki tudtam vasalni.
Ma meg belepakoltam a komódba.
Holnap vagy holnapután érkezik a pelenkázós kiságy, ha készen leszünk teszek fel képeket.

Most egy kicsit pihizek, mert eléggé feszül a hasam.

Ancsa

Kép

Kép
ancsa800418
 
 


Ancsa, kiváncsian várjuk a képeket! :) DE ne hajtsd túl magadat, csak tudod, amennyit bírsz!

Kép
elizabeth25
 
 


Sziasztok!
Egész délelött nem tudtam feljönni, így csak most tudom megosztai veletek a jó hírt! Timi irt!

Megszületett a kislánya, 3950grammal és 57cm-el!

Gratulálok neki, ő is szép nagy baba lett!
Ja, és mindketten jól vannak szerencsére :)

Ez a hét is jól indul :)
Samu baba te még maradj egy kicsit odabenn, had költözzenek anyáék :wink:
Na további szép napot, rohanok :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


HATALMAS GRATULA TFTIMINEK! :) Nagyon szép méretes babó! Hála Istennek, hogy minden rendben van velük!!!!!!
Millió puszi nekik!

Kép
elizabeth25
 
 


Timi!!!
Gratulálok!!! Hatalmas bébi,várjuk a fotókat!

Akíra! Csak így tovább,csütörtökig szurkoljuk ki(be) Samut!!! És köszönöm,de tényleg maradjon még 3 napot....

Kép
babzsák
 
 


Sziasztok!

Akíra, gratulálok mégegyszer! Sok tejcit és boldogságot!

TfTimi! Neked is nagy nagy gratula, szép súllyal született! Neked is sok tejcit és boldogságot!

Képzeljétek túlvagyok az első vérvételen! Jól lecsapoltak, de ez van!

Ma ennyire futotta, mert mindjárt megyünk dolgozni! Már számolom vissza a napokat, hogy mennyit kell még menni, hogy el tudjak jönni táppénzre! Még 28 munkanap, de lehet, hogy tudunk még faragni belőle! A közérzetem nem az igazi, furcsa, hogy bántja a kicsi a nagyot, tavaly meg semmi bajom nem volt! De remélem nemsokára elmúlik majd!

Babzsák, szorítok, hogy a kisfiad kibírja a költözködést!

A többieknek további jó pocakosodást!
Vendég
 


sziasztok!

Rég írtam. GRATULÁLOK MINDEN BABÁNAK ÉS ANYUKÁJÁNAK!! SOKSOK BOLDOGSÁGOT, EGÉSZSÉGET ÉS TEJCSIT KÍVÁNOK!!!
Tegnap voltunk 4D-n. gyönyörű egészséges 31 dekás kislány. :D A Lara Boglárka nevet kapja tőlünk. :) egy kép róla meg egy a pocakról. :)

Kép Kép

Rita

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Sziasztok Lányok!

Elöször is nagy nagy gratula Tftiminek a gyönyörű nagy babához.
Akíra nektek is gratula és nagyon édes a pici lányod. :lol:

Remélem Nicole nem kellett befeküdnőd bár péntek óta nem igen jelentkeztél. :cry:

Nálunk is elkészült a komód ami szerintem nagyon jó lett és nagyon büszkék vagyunk rá mert a férjemmel ketten csináltuk. Ha bent lesz a helyén rakok fel képet róla.

Mindenkinek szép nagy pocija van már. :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


Sziasztok!

S.O.S. Körkérdés: Ma megyünk először magzati szívhangra, a választott szülésznőhöz. Illik / kell valamit adni első alkalommal (ajándék, pénz) vagy majd csak szülés után?

Bocs, még nem olvastalak vissza titeket, de ha ezt elküldtem, megteszem és írok még.
Puszi Mindenkinek!
Vendég
 


Sziasztok!

Voltam ctg-n,volt egy majdnem 100%os összehúzódás,de nem is éreztem...Viszont nem tudom,meddig húzzuk így ki,remélem a költözés tényleg belefér még...a festés egyébként elkészült.

Edi! Én nem vittem semmit,majd szülés után kap pénzt,esetleg valami ajándékcsomaggal...Szerintem ne vidd túlzásba,a CTG-nek nincs akkora jelentősége,bárki megcsinálja a szülészeten.Inkább ha először találkoztok,faggasd ki a szülésről,az elképzeléseiről,hogy mit hogyan kéne csinálni stb.

Kép
babzsák
 
 


Sziasztok!

Visszaolvastalak benneteket.
Először is nagy gratula Timinek! Nagyon szép, nagy baba! :)

Macsek! Nagyon ari a kiságy. Pontosabban inkább elegáns (a színe miatt), ugyanakkor nagyon kedves a micimackós ágyneműkkel. Nagyon meleg, barátságos hatása van! Biztos boldog lesz benne a baba! Egyébként én is úgy vagyok vele, hogy megszoktam a várandósságot, jó dolog, és félek egy kicsit a változástól, de persze ugyanakkor nagyon várom is a pici születését!

Egyébként még mindig eléggé viszketek, beszéltem az orvosommal, azt mondta, ez betegség (máj) jele is lehet, úgyhogy ma reggel levettek tőlem egy adag vért, drukkoljatok légyszí, hogy minden rendben legyen.

A jó hír az az, hogy hétvégén összeszereljük mi is a kiságyat, húsvétkor nagytakarítás (nem én csinálom, a férjecském olyan rendes, hogy mióta terhes vagyok, felfogadott egy takarító nénit :D ), aztán ágynemű mosás, babasarok rendezés. Hol lehet babaszobába való dekorációkat kapni? Faliképek, foszforeszkáló csillagok nagyon érdekelnének.

A babaruhákat még mindig nem mostam ki, de erre a hétre már tervbe vannak véve az 56-os ruhácskák. A kórházi csomag már összeállt, csak a mellszívó nincs benne, mert még nem érkezett meg. (Elektromosat fogok ajándékba kapni anyósomtól. Nagyon ari tőle, nem?)

Kép
Vendég
 


Sziasztok!
Timinek gratula,jó nagy babóci!

Én már végzek ma a mosással,a babakocsi huzat maradt mára csak.Tegnap megemeltem magam,igy ctg-n voltam,nagyon kinlódó nőket láttam,olyan tehetetlenül éreztem magam köztük...na,majd szenvedek 2hónap múlva én is...az mondjuk jó lesz...

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Haho!

Na, ma sem aludtam szinte semmit. :( Sebaj, a 7alvosagomat legalabb kinovom.

Edi: En foszforeszkalo csillagokat itt Szegeden egy Euro-s boltban vettem. Tudod, olyan raktarszeru, igenytelen kinezetu, de sok jo olcso dolgot arulnak. A kinaiak is tuti arulnak (mit nem?) Minel kevesbe van koze a boltnak a kismama-baba temahoz, annal olcsobb lesz. Falra ragaszthato habszivacs 3D-s figurakrol pedig itt vannak infok: http://www.recontra.hu/index.php?pg=mar ... id=DF23619
Ezeket meg a Faktumban vettem.

Amugy nyugi, tuti rendben lesz minden eredmenyed!!!

Babzsak, szurkolok nagyon! Az mit jelent, hogy volt osszehuzodas, de nem erezted? Lehet, bena vagyok: Ertem, de annyira megsem. Ez kemenyedest, joslofajast jelent?

Kép
Kép
-macsek-
 
 


Macsek!

Köszi a szurkolást,tényleg kéne,úúúgy szeretném én összerakni Samuli ágyát holnap,és akkor megnyugodnék,hogy elkészült...

Az összehúzódást a CTG mutatta ki,volt 1db ami majdnem 100%os,illetve vagy kettő olyan 40-50%os. Ez kb. 40 perc alatt. de tényleg nem éreztem,hogy összehúzódásom lenne,igazából Samu hihetetlen módon virgonc volt,és már arra is gondoltam,hogy a CTG azt érzékelte,hogy majdnem kibújik a hasfalamon,és összehúzódásnak ábrázolta... Én is úgy gondoltam,hogy egy ilyen erős összehúzódást kéne érezzek,fájdalmat,vagy feszülést,vagy kellemetlenséget,de nem.Szóval én sem tudom,hogy mit jelent...
Dokim meg nem volt ott,valahol egy másik kórházban volt dolga,én meg gyorsan hazajöttem,meg ne vizsgáljon más :lol: :lol: Majd felhívom,de nekem épp eléggé megnyugtató,hogy Sámuel szívhangja teljesen jó. Ha szülni kell,akkor úgyis megyek...

Kép
babzsák
 
 


Sziasztok!

Teszek fel friss pocakos képet. Kép

Kép
rena10
 
 


Na sziasztok!
Rengeteg dolog közepette eljutottam odáig, hogy leírjam a szüléstörténetemet!
Remélem nem fárasztalak vele titeket!
Ja, és egy mondat hozzá...senki ne kövesse el azt a hibát amit én, hogy nem olvas el egy sort se a császárról...én ezt tettem, és borzasztó volt, hogy császároznak, és én egy sort nem olvastam róla, csak mentem az ismeretlen felé...persze mindenkinek kívánom, hogy legyen alkalma megszülni természetes úton a gyermekét, de felkészülni mindenre sose árt...persze ez csak az én jótanácsom!
És most akkor a kicsit hosszúra sikeredett szüléstörténetem!

SZÜLÉSTÖRTÉNET:

2007.03.20.

Reggel 10 órára kellett visszamennünk a szokásos CTG-re, amire immáron két naponta jártunk! Tudtam, hogy most a dokim is ott lesz és megvizsgál, és mivel már túlhordtam Kyrát egy hete, nagyon reméltem, hogy most már történni fog valami!
Amikor kijött a doki, közölte, hogy most megvizsgál, de bárhogy is áll a dolog, előre szól, hogy most már itt kell maradnom, mert befektet!...Hát nagyon örültem neki, de ekkor kezdtem el igazán aggódni…tudtam, hogy meg kell szülnöm, de rámtört a para rendesen :D
Na szóval megvizsgált, és hát nem igazán volt megelégedve a dologgal, hisz egy kis előrelépés sem volt tapasztalható a legutóbbi vizsgálatokhoz képest…
Február 26.án még azt mondta, jól haladunk, és hamarosan baba lesz…ott meg is állt a dolog, nem tágultam, nem történt semmi…
Mondta, hogy menjek nyugodtan haza, szedjem össze a dolgaimat, és egy 3-4 óra múlva tud majd befektetni, és megindítani a dolgot…
Hazamentünk, és nagyon idegesen dél körül visszaértünk a kórházba…természetesen őrültek háza volt, minden baba ki akart jönni, tehát mi vártunk, hisz minekünk nem akart megszületni a babánk!
Végül 3kor sikerült bekerülni az egy ágyas szülőszobára és megindították az oxitocin infuziot…3 órán keresztül adagolták nekem, egyre gyorsabban, de semmi nem történt…elvileg voltak fájásaim de én ezeket nem éreztem…aztán mondta a doki este 6-kor, hogy menjek vissza a szobámba, és 8kor jöjjek vissza egy ctg-re, mert valószínűleg kicsit lassabban reagál a dologra, de addigra tuti megindul…hát visszamentem, de mondanom se kell egy deka fájásom nem volt…
Hát ez annyira nem tetszett a dokimnak…nekem se, de nem tudtam mi fog következni!
Mondta, hogy nagy valószínűséggel baj van, mert ez nem normális ahogy reagál (nem reagál) a dologra!
Szóval mondta, hogy sajnos a következő lépés nem lesz kellemes, mert magzatvíz tisztaságot kéne néznie, de mivel majdnem teljesen zárt a méhszáj ez fájdalmas lesz…hát nem volt kellemes az tuti, mondhatni ez volt a szülés legfájdalmasabb része…de nem volt más megoldás, meg kellett tudni, hogy biztonságos-e neki a bent lét, lehet-e még várni, vagy cselekedni kell…
Hát sajnos kiderült, hogy már nem volt tiszta a magzatvíz, hanem zöldes színe volt, úgyhogy azonnali császárt kellett nálam alkalmazni…
Iszonyatosan szomorú lettem…mindenre számítottam, de erre nem…jól ki is sírtam magam…hisz természetes úton akartam szülni, de persze tudtam, erősnek kell lennem, és mindegy milyen áron, de Kyrusnak ki kell kerülnie onnan, mert baja lehet belőle…
Úgyhogy gyorsan előkészítettek, katéter, és minden ami kell, gerincérzéstelenítés, aztán már vágtak is!
A legborzalmasabb az volt, hogy én semmit nem olvastam el a császárról, mert el sem tudtam képzelni, hogy velem az megtörténhet, hogy nem tudom megszülni a lányomat…(hát szóval ezt a hibát ne kövesse el senki)!
Végül 21:11 perckor 3900grammal és 55cm-el végre megszületett a lányom!
Sajnos rögtön elvitték, csak egy pillanatra láthattam…aztán miután felöltöztették visszahozták nekem egy percre, kicsit megnézhettem, megpuszilgathattam, de sajnos csak ennyi, mivel ki voltam kötözve, nem ölelgethettem meg…
Aznap már nem is láthattam…másnap reggel 6-ig kellett várni mire megkaphattam…ez az idő a végtelenségnek tűnt…egy percet se aludtam, csak azt vártam, hogy végre, 9 hónapnyi várakozás, vágyakozás után magamhoz ölelhessem az én csodámat…
Végül másnap reggel megkaptam, és azóta én vagyok a világ legboldogabb mamája!

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok! :D

Timi:GRATULÁLOK!!!! :D :D

Akíra:
Hát,igen,az ember erre nem számít.. Az elsőt én is császárral szültem,muszály volt.. Rossz lehetett,hogy nem kaptad meg a babát,ezt én is átéltem. De az a lényeg,hogy most már veled lehet éjjel-nappal,ráadásul otthon!! És végre KINT van :D :D

Rena:
Szép formás pocid van! :D

Látom,mindenki fészket rak :lol: :lol: :lol: ,nagyon helyes!! :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


barbamami, és a második neked normál uton született?
Mert ugye engem most avval rémíszgetnek, hogy nem tudok majd természetes úton szülni, csak császárral...vagyis csak akkor van rá esélyem, ha várok 5 évet...és akkor se biztos...pedig én ugy terveztem, hogy csak 2 év lesz köztük...
Neked, hogy volt?

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziastok!

Tftimi!
Nagy gratula a kislányodhoz!Jó egészséget és sok tejcsit kívánok!!

Babzsák!
Szurkolok neked hogy Samuli addig maradjon bent amíg te akarod!
Biztos hallgatni fog az anyukájára! :)

Edi5!
Fő a nyugalom. Biztos minden rendben lesz/van!!!

Akíra!
Szegény, nem semmi amit átéltél! De most már legalább élvezheted a kislányod közelségét és minden rendben van!! :)

Holnap megyek megint CTG-re. Kíváncsi leszek mit produkálok!
Vendég
 


Sziasztok !

Gondoltam benézek, ki hogy van?
Látom szépen nőnek a pocakok, szépülnek a babasarkok/babaszobák :)
Kitartást mindenkinek :)

MI jól vagyunk, ma voltunk a doktornéninél; Zsófi holnap lesz 1 hónapos és most 4420 g és 55 cm.
Remek kiscsaj, eszik-alszik, néha nézelődik, és főleg éjjel alszik :)
A bátyja és a szülei imádják :lol:

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Tftiminek gratulálok ! Sok tejcsit, jó eészséget és nyugodt éjszakákat kívánok !

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Sziasztok!

Hoogy telik az időőő, lassan mindenki jön át hozzánk :lol:
Nagyon szépek az uh kpek és a pocik!

PATTOGOBOLHA!!!!
Aztaaaa, hatalmas hasad van!!!!NEkem kb 7 hónaposan volt ekkora. Tényleg 20 hetes vagy?? JA és csini vagy.

puszi mindenkinek
Vendég
 


Gratulálok Timinek! :lol:

Új képek:
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

És én:
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


sziasztok..

Gratulálok Tftimi..örülök h minden rendben..

Akíra
ne bánkódj Te semmin mostmár..örülj h végre megszületett a kislányod és egészséges meg minden...azon h mi lesz 2 év múlva ráérsz majd akkor foglalkozni..1ébként én úgy tudom nincs akadálya hogy másodszorra természetesen szülj!!!
sok puszi a kis kirusnak..

Boszibaba
Szépek vagytok...jó látni h ilyen felszabadult lettél...

Voltunk ma NSTn..Dorka szívhangja tökéletes volt..fájások nagyon kevés és nagyon alacsonyak voltak az értékek..szóval semmi különös VISZONT voltunk dokinál reggel és 2 napja nekem baromira fáj a szeméremcsontom környékén konkrétan minden!!!De nagyon nagyon..tényleg..szóval megvizsgált és nagy vigyorral a fején mondta hogy nagyon jó híre van,Dórink teljesen bekészült a szülésre!!Rögzült a koponyája teljesen..szóval ez azt jelenti h innentől kezdve bármikor jöhet..persze ez jelentheti a még hátralévő 4 hetet is..de akár 4-5 napot is..nem lehet megmondani..
szóval én természetesen reménykedek a minél hamarabbi időben,de az Ő dolga eldönteni úgyis!!!
Na jól van ennyit akartam csak írni..legyetek jók és vigyázzatok magatokra mega babákra is..puszi

Kép
nikky
 
 


Sziasztok! :D

Boszibaba:
Olyan édes vagy ezzel az iszonyúan büszke mosollyal az arcodon! Jól teszed!! Nagyon jól áll! :D :D :D

Nikky:
Hát nagyon ügyi lányotok van,szépen tudja a "dolgát"! :lol: Tényleg,a lepény hogy van? :D
Érdekes,én azon gondolkodtam,milyen lökött vagyok. (Mondjuk,ezen nincs mit gondolkodni,de mindegy..) Szóval,mikor ugye az ember terhes lesz,már alig várja a kiírt időpontot. Most meg,hogy elvileg péntektől bármikor szülhetnék,hát,valahogy megvárnám minimum a húsvét utáni keddet.. Azt számolgattam,hogy ha a Bogi akkor születne,mint a Peti,akkor most vasárnap szülnék... Jaj,még valahogy nem szeretnék.. :oops:
Hadd nőjön csak,mint Jancsi a ketrecben.. :lol: :lol:

Akíra:
Jaj,ez hülyeség. Már miért ne szülhetnél normál módon. Ez a "csak császár" azokra vonatkozik,akik alkatilag nem szülhetnek (pl. medence mérete,erős szemüveg,vagy ilyesmi). Neked most így alakult,sajnos. Tudom,milyen érzés.. De a következőt akkor is szülheted,ha 2 év lesz a különbség. 1 évet mindenképpen kell várni (mondjuk érdekes lenne,ha fél év múlva szeretnél szülni :lol: :lol: ) a sebgyógyulás miatt. Aztán hajrá.. :D
Tudod, talán azok,akiknek az elsőt császárral kellett szülniük,méginkább tudják értékelni,ha normál módon születik a második. Én legalábbis így voltam vele.. :oops: Hogy végre én is "képes voltam" megszülni a babát. Tudom,erre azt mondják,hogy hülyeség,de szerintem 10 ilyen kismamiból legalább 8 nagyon szomorú,hogy miért nem sikerült..
Na,úgyhogy fel a fejjel,a következőt nem úszod meg ilyen gyors szüléssel!! :twisted: :twisted:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok Lányok!

Timinek GRATULÁLOK BAbucihoz!!!!! Talán már holnap jön hozzánk é mesél!!!!!!!!!!!!!!!

Mecsek! Nagy friss, üde a szobátok... vagyis a bejárati része, amit látunk! Te gyönörű, vidám - amilyennek látni kivántalak!!! :D
Ágyikóból nem sokat látni.. de a pácolása tényleg szép -ez ugye cseresznye???

Babzsák!!!
MáR 41. hét?????????????????????? Hogy elszaladt az időőőőőőőőő!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
SamuBaby biztos megértő lesz és megvárja a megvárni valót!!! Mindent befejezed és akkor jön!!!!!!! Juj de izgi!

30 hetes baba jól van!!!! Május 10 körül haza mehetnek majd.
Azért született meg ilyen korán mert /de az még nem tuti, mert a vizsgálatok eredményei még nincsenek/ valami fértőzést kapott, és ugy döntött kibúlyik...
A barátnőmnek először görcsölt a pocija... nem segitett a Mg... bement a korházba... ottis maradt... ez volt hétfő... aztán tök jó érezte magát, és ugy volt, hogy szerdán már haza mehet... de elkezdett tágulni... nem tudták leállitani és 23 hajnalban megszülte..
És azon nevettünk... hogy igy várvavárt IKREKből lesz KOS! :lol:

Ápolószerek: pelenkából vagy Liberot vagy Dmes Baby Love-t fogunk haszbnálni... a törlökendő - pampers... Mert ezek váltak be az ismerőseimnél...

Pelenkázó táskátok van? Milyen??? Érdemes venni pelenkázó pelenkázó táskát, vagy bármilyen táskát amit pelenkázó táskáként használja az ember??

Kép

Kép
fenix
 
 


Barbamami

Hát reméljük h tudja a dolgát-gyorsan és könnyen kibújni :lol: -m nem lesz egy kis teremtés a drága!!! :shock: ..
Lepényemmel nem igazán foglalkozunk..konkrétan elrohadt már sztem :lol: Utolsó stádiumban van már 2 hete,de flowmetria ugyanúgy működik és Dóri kap max mennyiségű kaját és oxigént is..magzatvíz átlagos mennyiségű,szóval ez a lepénydolog számomra rejtély,de a dokimat egyáltalán nem foglalkoztatja..bár tegnap is kérdeztem tőle sok sok hülyeséget erről-már a végén röhögött h honnan veszek ilyen dolgokat hogy ezért most leválhat meg vérezhet meg mittudomén kitaláltam már mindent...azt mondta ne foglalkozzak vele,teljesen jó pozícióban van a baba,és mindent megkap különben nem fejlődne ilyen szépen..úgyhogy nyugira intett.. :wink:

Én azt nem értem lányok h többen írtátok h a gyógyszertári kenőcsöt fürdetőt stb kell használni..(hozzáteszem védőnöm is ezt mondta)na én tegnap megkérdeztema szülésznőt h bennt a kórházban mit használnak!!!Hát nem gyógyszertárit..Johnsonssal fürdetnek hintőporoznak meg minden..szóval nem értem-és Ő sem-h akkor otthon nekünk miért kell a gyogyisat használni???Ő azt mondta nem is tudott erről..Ő úgy tudja hogyha vmi allergia jelentkezik a pici bőrén már a kórházban akkor felírják a gyogyisat 6 hónapra,de 1ébként tök feleslegesnek tartja,hisz ha a kórházban sem lett baja,akkor otthon miért kéne váltani???...
vélemények???

Fenix
Én most vettem pelenkázótáskát..illetve kijelöltem annak...én az Ázsiában találtam egy aranyos barackos rózsszínűt..jó nagy és olcsó volt...vannak rajta pici macik is..feleslegesnek tartottam 10000et kidobni egy brendonosért..ez ugyanakkora és 2000ft volt..:)
sztem fontos,m ha mész vhova muszály egybepakolni a kellékeket-márha nem akarsz a füleden is cipelni vmit :lol:

Ja Barbamami
Én nem érzem így ahogy Te...én még mindig azt szeretném ha jönne..bár volt egy nap eddig amikor nagyon fárdtan keltem..na akkor ez volt az első gondolatom:CSAK MA NE!!!
Én inkább baromi sokat gondolok magára a szülésre-bár Te már túl vagy 2n,neked bizti más,m tudod h mire számíts-de én szeretnék rajta túllenni minél hamarabb...lehet csúnyán hangzik,de így érzem.. :?:

Szedtek homeos bogyikat??Én kaptam egy csomót..2fajtát szedek most..egyik tágulás segítésre van-vmi caulophylum-(málnalevéltea és gátmasszázsolaj mellett),kaptam 1et amiből jó sokat kell szednem,ezt a szeméremcsonttájékom szétszakadás érzése miatt kaptam-reus tetra vmi-:lol:,aztán kaptam 1et magára a szülés napjára,és még 2 fajtát a gyermekágyi vérzés enyhítésére...remélem segítenek majd..
Ja és nemtudom h vki alkalmazza-e még rajtam kívűl ezt a gátmasszázsolajat,de ha igen figyeljetek arra h CSAK sötétben szabad használni,m ha fény éri kiütéseket okozhat!!!ezért csak lefekvés előtt ajánlott bemasszíroztatni!!

Kép
nikky
 
 


Nikky
én szedtem a homeopátiás bogyókat, már a 37. héttől...
Nem tudom, hogy csak ez volt-e az oka, de a fiamhoz képest villámgyorsan tágultam és nagyon gyorsan szültem... szóval nálam elég jól bevált...
és a szülés utáni vérzés is jóval kevesebb volt így, hogy szedtem továbbra is a megfelelő bogyót...

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Nikky
Hát én is erre a megoldásra gondoltam... főle azért is.. mert A Pelenkázó táskák nem annyira nagyok... és MINDEN AMI KELL újszülöttnek nem fér bele... igy egy valami NAGY táska kellene!!!!


Még eszembe jutott!!!
Dekoráció!!!! PRAKTIKERben lehet kapni 3D hungarocelből préselt figurákat - napocska, szivecskék több méretben, maci stb... ugyan ott lehet kapni ezerféle festéket... És ha az embernek van kis kéugyeszsége ki lehet azokat a figurákat festeni és 2oldalas ragasztocsikkal felerősiteni a falra - gyönörüen mutatnak!!!

Most megyünk apasági nyilatkozatott elintézni - most már alaptalan lesz az egyik rémálmom, hogy szülök és volt férjem nevére irnak a gyermekemet!!!!!!!!!! AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA :lol:

Kép

Kép
fenix
 
 


Juj ma nagyon aktiv vagyok! :lol:
Akartam mutatni nektek!!!!
hétvégén voltunk nyaralóban - dolgoztunk....új padlót raktunk.. új fürdöszobát alakitottunk ki... stb.... Igy született egy boldog embereket ábrázoló fénykép... amivel hazaérve játszottunk egy kicsit :lol: :lol: :lol: és... ez lett belőle
Kép
fenix
 
 


Fenix: Nem semmi! Nalam dijnyertes a kep, es nem is reszletezem tovabb! Tobbszor megneztem, orulten profi!!!! 8)

Nikky: Ha megnezzuk a korhazakat, a tobbsegben a Johnsont hasznaljak. Es, hat mint minden kis hazankban, ez sem vletlen. Tamogatas. Raadasul becsapos a dolog, mert az elso heten nincs semmifele allergias reakcio, azok a masodik hettol jelentkeznek. Na, en ezert nem fogok illatanyagokkal, szinezokkel, egyebekkel telepakolt kencet hasznalni, de persze ezt mindenki maga donti el, csak gondoltam leirom ezt az apro kis jarulekos infot.

Rena, Pattogobolha: Szep formas pocakosok vagyok mar ti is!!! De Rena, most amr az arcod is mutathatnad, no!

Kép
Kép
-macsek-
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: