Új privát üzeneted érkezett!

Nekem azt mondták, hogy 6,5-től kapok inzulint.
Ma reggel meg 4,7-et mértem reggeli után, hogy lehet az?
Ugyanannyit ettem, mint eddig, ez tuti.

Tudod, Yndi, nem vágyom most egyáltalán oroszkrémtortára, mert már szinte el is felejtettem, milyen egy igazi édesség íze, és nem is vágyom rá. Csak komolyan azt hittem, hogy olyan ételek, amiben egyetlen (!) gramm CH sincs.
Tduom, ilyen a tojás, meg a husok (jó általánosságban), de gondoltam, hátha valaki tud valami egyébről is.

Nagy kérdésem: a gombában mennyi CH van, tud esetleg valaki segíteni? Nincs sajnos benne a táblázatomban.
andi70
 
 


Andi!
A Szabolcsban pont olyan PIC van mint a II. Nőin, épp a terhespathologiai (pl.diabetes) team működése miatt hozták létre, és cukorbetegség esetén biztosan nekik van a legnagyobb tapasztalatuk, mivel a hazai cukorbetegek több mint 33%-a ott szül!

Az édességről pedig megismétlem: nagyon rossz lelki beállítottság (attitüd) a 0-CH édesség délibábjának kergetése. A helyes, pozitív gondolkodás (ez ma divatos műszó, az eredetije: racionális gondolkodás) az, ha úgy döntök (tudatosan!, mert az ember tudatos lény), hogy nem is szeretem az édességet, hiszen az árt nekem. Gondolom a mérges gombát sem eszed meg pedig egyesek szerint a legfinomabb gombapörköltöt a gyilkos galócából lehet csinálni ....
gyuri
Szeged
 
 


Gyuri!
Te szoktál édességet enni? Gondolom, azért néha előfordul. Szerintem azért a természetes édesítővel készült édességet már néha csak-csak megeheti az ember.
Számomra emberkínzás lenne, ha soha nem ehetnék édes ízt.

Köszi az infót a Szabolcs utcai PIC-ről! Kicsit megnyugodtam. Egyelőre 5,0 lett a reggeli utáni cukrom.
andi70
 
 

 
 

Én egyébként nem is édességre vágyom, hanem édes ízre. Mea culpa!
andi70
 
 


Inzulinos cukorbetegként eddig a hasamba és a combomba adtam a szurit.
Terhesen lehet-e továbbra is hasba adni, és meddig?
Maci
maci_2
 
 


Sziasztok!

Remélem itt tud nekem valaki segíteni, 160 ch-s mintaétrendre lenne szükségem. Az előző gyermekemmel terhességi cukros voltam, most a 18. héten járok. A 16. heti zsemle-tejes vérvételen 5,2 lett a cukrom. A védőnő azt mondta, hogy a biztonság kedvéért el kéne kezdeni a diétát,mert jó esélyem van rá, hogy újra kialakuljon, csak az a baj, hogy már nem emlékszem rá, a fiam már öt éve született. Tudtok nekem segíteni?

Ancsa

Kép
Kép
Kép
anyanyanya
 
 


7h Reggeli 25g CH

tea, édesítő, citrom
5 dkg barnakenyér vagy barnalisztből péksütemény
+margarin
+felvágott (sovány)
+sajt
+tojás
+2 paprika
+paradicsom
+savanyú

10h Tízórai 25g CH

gyümölcs (pl. 1alma vagy 1 db narancs vagy 1 kivi, stb.)
vagy 1 pohár kefir vagy joghurt vagy 10g CH
3dkg barnakenyér 15g CH

13h Ebéd 50g CH

-Leves sok zöldséggel
-Leves+főzelék+kenyér
-leves+ burgonya (nyersen felkockázva 20 dkg)+ saláta
-leves+párolt rizs (nyersen 5 dkg)
-leves+párolt vegyes zöldség (nyersen 20 dkg)
-leves+ tészta (nyersen 6-7 dkg - lehetőleg durum)
-leves+ 3-4 db palacsinta diétás töltettel (natúr kakaó+Canderel)
-leves- rakott zöldség; töltött paprika; gulyásleves; raguleves;

16h Uzsonna 20g CH

gyümölcslé vagy 2 dl tej vagy zöldségsaláta vagy 1 pohár 0%-os joghurt
2 dkg barnakenyér

19h Vacsora 30g CH

2 dl tej
4 dkg barnakenyér

21h 30 Utóvacsora 10g CH

2 dkg barnakenyér

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Anyanyanya!
Ha értékeid normálisak (5.2 tök jó) ne kezdj diétázni, mert nincs miért.A diéta kezelés, és kezelésre csak beteg ember szorul. Te egészséges vagy. Kétségtelen, hogy a diéta nem ártalmas (a félelem igen), és ha diétázol, és értékeid jók, akkor a vége is jó lesz, de feleslegesen "szivatod" magad és a családodat. Szerintem ismételjék meg a vizsgálatot a 25-26. héten és ha az jó a 32. hét körül is. Elég akkor kezdeni a diétát, ha akkor bebizonyosodik, hogy van miért.

Andi!
Én is szeretem az édességet, eszem is. De nem vagyok (még) cukorbeteg.
gyuri
Szeged
 
 


Gyuri.Kép)) Próbáltad már egyébként csak úgy pár hétig a 150 gr-os CH-diétát, és közben egyáltalán nem ettél édességet? Nem lehetetlen, de embert próbáló feladat, édes íz nélkül végigcsinálni egy terhességen át (vagy akár több terhességen) emberkínzás. Szerintem.
andi70
 
 


Andi!

És Te próbáltad már a 40 gramm fehérjét tartalmazó diétát, vagy a kemoterápiát, vagy mittudoménmégmicsodát????
Szerintem ez olyan nagy hülyeség amit mondasz4 Már bocs.
Ez mind-mind egy-egy betegségnek, állapotnak a kezelése és nem véletlenül "találták" ki!!

Ki mondta, hogy édes íz nélkül kell végigcsinálni??? Okosan kell, nem pedig "emberpróbáló"-nak felfogni!!

Ha meg nagyon durva akarok lenni, nem muszáj terhesnek lenni!!! Ha meg vállalod, akkor vállald azt is, hogy az alatt a 9 hónap alatt méginkább odafigyelsz magadra, az egészségedre, a babádra.

Biztos durvának tűnik, amit írok, de ezt most olyan mondvacsinált siránkozásnak tartom, amit írtál...

Ági (akinek nincs választása, hogy mit tart be és mit nem, mert esetleg az élete múlik rajta...)
aszemenyei
 
 


Gyuri! Amit írsz, azzal nagyon egyetértek. Én pont emiatt hagytam abba a diétát,(mert nem érzem magam cukorbetegnek) persze folyamatos önellenőrzés mellett. Egyszerűen úgy gondolom, hogy indokolatlanul nem fogom megvonni magamtól azt, amit kívánok. Ugyanakkor mindig van valaki v. valami, ami felébreszti bennem a kisördögöt és elgondolkodom, hogy vajon nem vagyok-e felelőtlen? Mindig azon rágódom, hogy ezek a vércukormérők mennyire megbízhatóak. És azon is, vajon nincs-e olyan étel, ital, v. időszak, amitől/amikor az ember cukra - ha egészséges is - felmegy? Úgy értem, egy mértéktelen zabálás után (mondjuk egy szülinapozáskor) sem mehet 7 mmol fölé az érték? Nekem ui. eddig (az elmúlt 3 hétben, mióta "kezelésbe vettek" a diabetológián) 2x mutatott a műszer 7 feletti eredményt, egyszer egy ünnepi ebéd + 1 szelet torta után volt 7.4, és egyszer egy nagy tányér tésztás vadas után 7.6.. egyébként mindig 7 alatt van, sőt, mondhatni inkább 6 alatt. Ja, a múltkori vérvételnél megmértem a saját műszeremmel is a cukromat, és 1,2-vel mutatott többet, mint a vérvétel...
nikolade
 
 


Nikolade!

Nem akarok hülyeséget mondani, de az egy-egy alkalommal felszaladt cukor értékeke nem ártanak a babának. Vagy nem annyira. Na majd az okosabbak még írnak.

Ági!

Megértelek. Igaz én tudom a háttér infokat. Egyébként Gyuri mondott valami olyasmit (pontosabban lsd fenn), hogy arra kell ráállni lelkileg, hogy én nem is szeretem az édességet. Na most az igaz, ha az ember egy vödör csokifagyival az agyában kel és fekszik, akkor nehéz azt mondani neki, hogy ne egyél édességet. De abban igazad van, hogy nem kell édez íz nélkül élni. Pl. a csoki kívánalom oka lehet vashiány, merthogy ha jól tudom, és nem informáltak félre, akkor a csokiban van vas. Egyél helyete egy adag céklát. Kép Na jó, ez vicc volt. De én azt tapasztaltam, hogy amikor diétázni kezdtem, akkor egyszerűen nem kívántam az édeset. Ami kívánalmam volt, azt kielégítettem a túró rudival, vagy a gyümölcsös, túrós csoda receptemmel. Ennyi. Úgyhogy hajrá!

Panni
uran
 
 


Ági, Te sem szoktál diabetikus édességet enni? Le a kalappal. Egyébként sajnos, ha rajtunk múlik, nem lettem volna ismét terhes, egészen hihetetlen, hogy még egy gyerekünk lesz. (Több orvosi leletünk is van arról, hogy gyerekünk nekünk természetes úton soha nem lesz.) Még egy koraszülést nem kockáztattam volna, elég volt a 28. héten szülni, túl korai az emlék.
Sorry, hogy megszólaltam.Kép

Énszerintem a túró rudi is édesség.
andi70
 
 


Lányok! Nyugi.
Andi, én tényleg kipróbáltam a 150g CH diétát, sőt túl is teljesítettem, mert fogyóztam. S bár nem vetem meg az édességeket, de nagyon jól megvagyok nélkülük. Amit pedig arról írtam, hogy az attitüdöt kell átállítani, azt nagyon komolyan gondolom. Ez valami olyasmi mint leszokni a dohányzásról, alkoholról, drogról. Lehet, de nem könnyű, viszont, ha sikerül sokkal jobb lesz az életed. És ez a cél nem? Nem pedig az, hogy csokoládéfagylaltvödör legyen a fejedben és soha ne legyen nyugtod, hiszen Te is tudod, hogy árt amit csinálsz.
Niko! Azt hiszem nem értettél meg és nem is értünk egyet. Te kibúvókat keresel, ezt a pszihiátriában frusztrációnak hívják. Remélem szerencséd lesz és nem lesz baj a gyerekeddel, de Te akkor is meg fogod találni a magyarázatot. Nagy baj.
Szerintem az EMBER attól ember, hogy tud uralkodni magán és meg tudja vonni magától az élvezetek egy részét, akár mindet egy fontos cél érdekében akkor is ha nincs teljesen meggyőződve annak biztosságáról. csak azért, hogy hátha téved és nem neki hanem annak volt igaza, aki más véleményt hangoztatott. Sajnos igen gyakran másoknak van igaza, és nagyon keserű dolog erre későn rájönni.

Van egy mondás: mindenki saját szerencséjének a kovácsa (és szerncsétlenségének is)
gyuri
Szeged
 
 


Gyuri!
Autoimmun pajzsmirigy alulműködésem van. Javasolnád a Jodidot a terhesség alatt? A nőgyógyászom, akiben 100%-osan bízok javasolja az endokrinológusom, akit még nem sikerült megismerni és kommunikálni is nehezen tudunk, bár egy jó nevü prof. szintén javasolja. Viszont mindenki más ellenzi. Vagyis 4 endokrinológus közül, csak az én orvosom ajánlja.
Elnézést az off-ért, csak láttam egy hozzászólásodat pajzsmirigy témában és érdekel a véleményed, hogy helyesen dönthessek.
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Gyuri! Egyébként káros, ha kevesebb CH-et eszünk egy nap terhesen, mint 150 gr?
Gratulálok, hogy nem csak prédikálsz, hanem ki is próbálod, amit javasolsz.Kép Talán úgy tűnik, kínlódom, hogy nem eszem édességeket (egyelőre), viszont bevallom, időnként le-lecsúszik egy kis diabetikus finomság. Persze szigorúan beleszámolva a napi CH-mennyiségbe! Tényleg jobb, ha úgy gondolja valaki, hogy nem is finom az édesség ... jó neki.Kép
Én egyébként körbe vagyok véve a családban édesszájúakkal, és nem értik, mi az, hogy diétázom. Sajnos, mikulásra is kaptam már egy halom hagyományos csokoládét... nem kínlódom, hogy nem ehetek belőle. Egyébként szerintem a legfinomabb csokik diabetikusak. Ez nem vicc, már kipróbáltam egy párat.

Én is hallottam már ilyet, hogy többet mutatott a vércukormérővel mért érték, mint a vénából vett vér értéke. Ez hogy lehet?
andi70
 
 


Gyuri!

Egy más jellegű kérdés. Ancsa születése óta még nem volt menstruációm (4,5 hónapja), egyelőre csak szoptatok, de ez nálam a fiamnál történtek alapján nem jelent semmit.
Bizonyos jelek (hányinger, zavaró szagok, mintha kevesebb lenne a tej,...) arra emlékeztetnek, amikor terhes voltam. A tesztek már kimutatják olyankor a terhességet, amikor ezek a jelek megjelennek? Bízhatok bennük (leszámítva az alap 1 % hiba százalékot)? Vagy mikortól bízhatok bennük a tünetek megjelenése után?

Panni
uran
 
 


Andi!

Valamit nagyon félreírtam/értettél!!! HA végigolvasod esetleg a korábbi hozzászólásaimat, akkor látod, hogy egy csomó ötletet próbáltam írni (lehet, hogy nem sikerült..) arra, hogy nem kell édes íz nélkül élni, még egy cukorbetegnek sem.

Seemit nem ártasz sem magadnak, sem a babádnak, ha néha-néha lecsúszik egy kis diabetikus édesség!! Csak a a napi Ch-ba ne felejtsd el beleszámítani!

Ami remek édességűző lehet:
-a Dianella cégnek megjelent már egy jópár hónapja egy "Ring" nevezetű édessége, ami tulajdonképpen egy kis puffasztott gabonapehely csokival bevonva és meghintve kókuszreszelékkel. Van kedves ismerősöm, aki szerint például ez már túl édes is. 25 grammos adagolásban árulják (eddig a Tescoban láttam és vettem), ez az adag 11 g Ch, s van benne kb 15 darab. Szerintem tökéléletes, gyakorlatilag 1-2 szem a nap folyamán bármikor bekapható. (És mindez 99 Ft-ért...)
-A VIVIL cégnek van jópárféle light cukorkája, vannak a drágábbak (erdei gyünölcsös, mentolos és még ki tudja), viszont kb egy éve van epres, málnás, szedres és a legújabban capuccinós változata, 159 Ft-ért a Spar, Interspar, Kaiser's, valamint a gyógyszertárakban. Egy zacskóban 10 külön csomagolt szem van, darabonként 3-4 g Ch-ot tartalmaznak. Isteniek, nem okoznak puffadást, pocakfájást.
-ami meg talán ezeknél is egyszerűbb! Túró Rudi!!! A p... pöttyös az igazi, a 33 grammosban kb. 10 g Ch van, és annak ellenére, hogy cukorral készült nem emeli jelentősen a vércukorszintet, mivel a túró, illetve a csokoládé magas zsírtartalma miatt nem dobja meg a cukrot.

Szerintem azért így már nem olyan vészes az "édesíznélküliség". Ezernyi kis apró fortély, amivel meg tudod könnyebbíteni a diétát, kicsit emberibbé tudod tenni. Hidd el, ezt bárki megteszi!!!

Szóval nem téged akartalak lerohanni, csak egy kicsit olyan "hosszúra nyúlt" az édes íz nélküli élet siratása...

Nem akartalak megbántani, de valószínűleg elég rossz pillanatomban reagáltam...

Ági
aszemenyei
 
 


Kedves Andi!

Amúgy meg csak gratulálni tudok a meg nemértőknek (mármint, hogy kaptál egy csomó nem diab csokit...) Vagy nem tudják, hogy CUKORMENTES diétán vagy???? Ugyanis diétázni sokféleképpen lehet... zsírszegényen, fehérjeszegényen, ötletszegényenKépKépKép
De lehet, hogy csak egy apró(?) figyelmetlenség??
Néhány boltban valóban nehéz felfedezni, de VAN, létezik, kapható diabetikus télapó, szaloncukor! Hát, ízről, esztétikumról a magyar (Diabette) gyártmányok esetében ne nagyon beszéljünk... Amúgy meg szerintem a kapott Télapónak inkább szimbolikus jelentősége van, ha van egyáltalán...

Én spec, jobban örülök, ha esetleg nem diabetikusat kapok (hát, ilyen is előfordul, több, mint 17 év utánKépKépKép), mert akkor a páromnál tűnik el a süllyesztőben (emésztőrendszerKép)-a diabetikusokkal együtt, mert nincs szivem megbontani, no meg tudod: NEM IS SZERETEMKépKép

NA azt hiszem mára elég az édességekből: a diabetikusokból, a nem diabetikusokból, a zsírszegényekből...

Ági
Kép
aszemenyei
 
 


Gyuri! A hozzá(m)szólásod elég lekezelő. Bár, ha tekintetbe veszem, hogy orvos vagy, ezen nincs mit csodálkozni. Az ember lánya - főleg ha várandós - sokkal körültekintőbb, mint "alapban", tehát nyilván nem enged meg magának mindent, főleg olyasmit nem, amiről tudja, hogy káros. A ló túloldalára viszont nem kell átesni. Ha az ember hisz valamiben - gondolok itt arra, hogy én pl. nem érzem magam cukorbetegnek (bármelyik kórházban előfordulhat, hogy hibáznak, így szegény kismamát, v. beteget "frusztrálják"), az többnyire pozitívabb hatással van összességében a babára (terhességre), mint az, ha mindentől parázik, v. minden héten elmegy UH-ra, vérvételre, meg mittudomén hova, izgul az értékei miatt, minden pillanatban azon jár az agya, hogy a bp-i szmogos levegővel mennyit árt, meg a stresszel, amit nap mint nap átél a munkahelyén stb.
Elhiszem én, hogy a diabétesz egy komoly dolog, amit nem szabad félvállról venni. Főleg, ha az embernek bizonyítottan rosszul működik az anyagcseréje. Nekem viszont az ég világon semmi tünetem nincs. Mindazonáltal, folyamatosan ellenőrzöm magam (mert talán mégsem vagyok annyira felelőtlen), és tájékozódom. Meg persze elmegyek diabet. rendelésre, amikor kell, sőt, vérvételre is. Az eddigiek engem igazoltak. http://www.szuleteshete.hu/cikk.php?id=152&cid=47361&PHPSESSID=0d1e9f7f80e1228da fd34d2824634380
Ami a frusztrációt illeti: leginkább a Te megnyilvánulásod (és az orvosok hozzáállása úgy általában) frusztrál. Ezért tart ott a "betegtársadalom", ahol tart... Mert aki egyszer betegnek bizonyul, azt örök életében betegként kezelik, meggátolva ezzel a tényleges gyógyulást (és biztosítva a saját megélhetésüket). Én hiszem, hogy a betegség egy pillanatnyi állapot (amit a belénk táplált félelmek, szorongások, FRUSZTRÁCIÓK és az elfogyasztott műanyagok gerjesztenek)és NINCS olyan állapot, amely ne lenne megváltoztatható - elsősorban HITTEL - és nem gyógyszerekkel, meg kórházi tartózkodással...
nikolade
 
 


Kedves Ági!

Van, aki azt hiszi a családból, hogy fogyókúrázom.Kép( Nemrég volt az esküvőnk, és hagyományos 150 szeletes tortát kaptunk, diabetikusat nem.Kép Anyukám kalácsot hozott minap, szerinte abban alig van cukor.Kép Ez embereknek ált.-ban fogalmuk nincs (szerintem) a cukorbetegségről, de inkább azt látom, hogy nem is érdekli őket, mit is takar ez igazán.
Egyébként nem siránkoztam szerintem, hogy nem ehetek édességet, csak azt nem értettem, miért szeretné Gyuri, ha felvennénk azt az attitűdöt, hogy nem is szeretjük az édességet. Ha egyszer szeretjük, akkor szeretjük - bocsánat, és nyilván, ha már csak 150 gr CH-et ehetünk egy nap, akkor nem diab. édességeket fogunk kizárólag hamikálni.
Gyurinak egyébként minden segítségéért nagy köszönetet mondok ezennel! Szerintem több segítséget kapunk itt tőle, mint pl. egy diab. szakrendelésen (én legalábbis így vagyok vele).

No, de befejeztem a témát.Kép Úgyis mindenki úgy intézi a saját diétáját, ahogy szeretné (meg ahogy teheti).

Mindenesetre nagyon hálás vagyok ennek a fórumnak, nagyon sokat tanultam belőle.

Még egy kérdés: veletek ill. mással is előfordult már, hogy a terhesség 3. trimeszterében már 1-2 hét növekedési lemaradásban van a baba? Tegnap voltam dokinál, és 3 hét alatt bő két hétnek megfelelő méretet nőtt a kisfiam. Pedig ugyanannyit eszem, mint eddig! Ez ugye nagy gondra nem utal? Mindenesetre pénteken áramlásvizsgálatra kell mennem.
andi70
 
 


Andi!

1-2 nap, ill. akár 1-2 hét eltérés egy Uh-n, mondhatni nemjelent semmit, nagyrészt csak valami mérési különbség. Pl. olyasmi is van, hogy van amilyik doki a csont belső részére rakja akis keresztet, van emlyik meh kívülre. Na az már is 1-2 hét eltérés. De persze, ha törik a növekedési görbe, azaz eddig mindig átlagos volt, és utána sorozatosan alatta van, akko rérdemes utána nézni, mint pl. lepény állapota,... De nem attól lesz a gyerek kisebb, mert te kevesebbet eszel. Nyugodj meg. Õ elveszi, ami neki kell.

Panni
uran
 
 


Kösz, Panni, én is inkább arra gyanakszom, hogy gond lehet a lepénnyel.
andi70
 
 


Andi!

Én nem azt írtam, hogy gond van a lepényeddel. Sőt. Épp azt akartam írni, hogy valójában nem valószín, hogy bármi gond lenne.

Panni
uran
 
 


Akkor rosszul értelmeztem??
Eddig átlagos volt a növekedési görbe, most meg már alatta van... vagyis gyanús, hogy gond lehet a lepénnyel. Ezért megyek pénteken áramlásvizsgálatra.
De bárcsak nem lenne semmi gond... azért még egy jó 10 hetet szeretnék egyben eltölteni a kisfiammal.
andi70
 
 


Andi!
De ez csak 1 mérés volt. Ahogy mondani szokták, egy mérés nem mérés. Tehát ne pánikolj! Lehe,t hogy csak egy kicsit kisebb lánykád lesz az átlagnál, és a különbség mos kezd csak látsznai. Ha jól veszem ki, akkor a 2x héten lehetsz. Eddig akkor nem is lehetett nagy különbséget észrevenni. Tehát ne izgulj. Semmi gond nem lesz. És a 2x héten csinálnak áramlásvizsgálatot? Mondjuk a te esetedben esetleg lehet nagyobb a kockázat, de nem hiszem, hogy baj lenne.

Panni
uran
 
 


Andi,
Az édes iránti vágy kielégítésre jó még pl. diétás gyümölcsjoghurt. De a legjobbak szerintem a saját készítésű kaják (mert abba pontosan tudod mit és mennyit teszel). Pl. natúr joghurt+gyümölcs+édesítő, vagy túrós finomságok, gyümölcs leves, szósz...
Figyelmes családtagokKép Nálunk is előfordult, főleg az elején, hogy pl. a nagymamám a kedvenc sütimet sütötte és hozott nekem (természetesen cukorral).Kép Finoman próbáld rávezetni őket (nagyon köszönöm, igaz én nem ehetek ilyet, de majd a férjem/gyerekem örülni fog neki...). Ha nem használ, akkor konkrétan kérd meg őket.
Nálunk bevált, legalábbis a családban. Azt hogy mi a CH, még mindig nem igazán tudják. De legalább a cukros kajákkal nem kínálgatnak folyton, és ha tudják, hogy megyünk vesznek diabetikus üdítőt isKép Szóval van remény.
Persze ismerősöktől még mindig kapok édességetKép
Remélem, nincs semmi gond a lepénnyel. Szerintem egyszeri eltérés még nem meghatározó.

Maci
maci_2
 
 


Köszi minden segítséget, jó szót!
A 29. hétet betöltöttem. Olyan nagy gond már nem lehet, reményeim szerint, igaz, van mögöttem egy 28. heti koraszülés, ha ott minden jól alakult, igaz, nagyon megterhelő volt mindannyiunknak, akkor most már nem félek igazán.Kép
andi70
 
 


Még egy kérdés: orvosi utasításra naponta egy pohár vörösbort meg kell innom. Ez növeli a vércukrot? A borfogyasztást is bele kell számolni a CH-fogyasztásba?
andi70
 
 


Rég jártam itt...
Nyanya67!
Szerintem ami gyógyít (pl. jódbevitel ebben az esetben) az kell, tehát és orvosod és a "prof" (Szabolcs István?) mellett vagyok. Sajnos a nem szülész orvosok jelentős része fél a terhesek kezelésétől és inkább ovatosságból semmi kockázetot nem válal.

Andi70!
A vénás vércukor természetesen kissé alacsonyabb, mint az "ujbegyes". A cukrot ugyanis a vér szállítja elsőzör a szövetekhez (innen van az ujbegyes) és itt felhasználódik, majd a felhasznált vért, amiből a sejtek a cukor egy részét már kivonták, felhasználták, a véna gyüjti össze.
Családod úgy látom nem értette meg, miről van szó, nyilván nem akarnak ártani neked. Erre (mint az attitüdre) is van sok évtizedes tapasztalatom: azt szoktam javasolni a cukorbetegeknek, hogy ne egyenek mást mint a család többi tagja, azaz a többiek is egyenek diétás kaját, legfeljebb nekik nem kell számolni, tehát annyit ehetnek, amennyit akarnak. Mivel nincs külön főzés, ez kevesebb munkát és több megértést lehetővé tesz. Visszatérve az attitüd kérdésére, mindkét javaslatom ugyanazt célozza: az élet könnyebbé tételét (és meghosszabítását).

Uran!
a Teszt 10-12 nappal a fogamzás után lesz pozitív. egyébként szoptatás alatt nem kötelező menstruálni.Sőt.

Niko!
Nem, hiszem, hogy lekezelő lennék, csak mivel Te szögesen ellentétesen gondolkozol, mint én, így védekezel. Sajnálom. És sok szerencsét kívánok, mert ehhez a hozzáállásodhoz igen sok szerencsére lesz szükséged. Nem csak most.
gyuri
Szeged
 
 


Andi!
az alkohol szénhidrátnak minősül (ld. még cukorfok) Azért nem tudom, hogyan számolják, mert én még soha sem javasoltam alholt terhesnek. Elvileg ugyanis az alkohol sejtméreg. Azért elvileg, mert nyilván kis mennyiség nem árt, és naponta egy pohár vörösbornál a borfogyasztó országokban pl. olasz, francia többet is isznak.
gyuri
Szeged
 
 


Gyuri!
Köszönöm a válasz, nagyon megnyugtatott, mert már kezdtem kétségbeesni a döntésképtelenségtől. Az egész lavinát az indította el bennem, hogy az orvosommal (prof. Góth Miklós) elfelejtettük pontosan tisztázni mennyiséget és hogy mikortól kell elkezdeni. Csak fél éve említette, hogy javasolni fogja, ha majd terhes leszek. 2 napi eredménytelen telefonálgatás után úgy döntöttem mást kérdezek meg ezért 2 endokrinológust (akik a neten "rendelnek") megkérdeztem és nem javasolták. Ez indította el a lavinát. Ezek után a barátnőm endokrinológusát is felhívtam és Õ sem javasolja a jódot. Gondoltam a nőgyógyászomat megkérdezem és ha ellenjavallja Õ is, akkor eldőlt a kérdés, de Õ javasolta. Az interneten semmi témábavágó információ nem volt, hiába keresgéltem viszont egy hormonproblémával foglalkozó nőgyógyászra rátaláltam és felkerestem. Õ sem javasolta. Egy másik pm alulműködő barátnőmnek szintén nem kellett szednie a terhessége alatt. Hát így elég nehéz a döntés, hogy mindenki ellenzi, kivéve az én 2 kezelőorvosom, akikben megbízom.
Azért remélem még 3 hétig, ha nem szedem nem lesz baj, mert akkor megyek a dokimhoz és most már pontosan megbeszéljük. Vagy már most (6 hetesen) kezdjem el?
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Kedves Nikolade!

Sajnos van olyan betegség, ami NEM visszafordítható,pillanatnyi állapot, bármiben hiszel is mellette és egyelőre úgy gondolom örülj neki, hogy nincs ilyen jellegű problémád, mielőtt hülyeségeket írkálnál.
És itt nem csak a cukorbetegségre gondoltam.
cseszi
 
 


Nem VISSZAFORDÍTHATÓ, hanem MEGVÁLTOZTATHATÓ. Olvass figyelmesebben, mielőtt hülyeségeket írkálnál.
Másrészt pedig nem kell velem egyet érteni. Itt a cukorbetegségről volt szó, nem másról. Ami nekem nincs. Tehát biztos ezért "beszélünk" el egymás mellett.
Ami a szerencsét illeti: mindenkinek annyi jut belőle, amennyit akar. Csak akarni kell Kép Ha meg valaki állandóan sajnálja magát v. fél, hogy baj éri, az előbb-utóbb megkapja, amit vár... Ez a gondolat teremtő ereje. De erről szerintem ne nyissunk vitát. Eszemben sincs zavarni az itteni eszmecserét, úgyhogy arrébb állok. További minden jót + egészséget, boldogságot az ünnepekre és az új évre! Sziasztok!
nikolade
 
 


Nikolade!

Bocs, ezért ne állj arrébb, igazad van, erről itt nem kell vitát nyitni.
Csak az dühített egy picinykét, hogy akinek (szerencsére) nincs cukorbetegsége, az mennyire könnyen beszél az állapotváltoztatásról akár a hit segítségével.
Hidd el, itt már egy páran túl lehetünk azon, hogy 'ha erősen hiszek és csak ezt szugerálom magamba, akkor jobb lesz'.
Mindegy.
Van a gondolatnak teremtő ereje, de azért sajnos nem ilyen egyszerűen működnek a dolgok.
Remélem ezt soha nem kell megtapasztalnod és szintén egészséget kívánok Neked is!
cseszi
 
 


Gyuri!

A párom azt eszi, amit én (szinte mindig). Vagyis vele gond nincs. Viszont az egyéb családtagok... nagyon nehéz így vendégségbe menni hozzájuk.

Köszönöm szépen mindenkinek a rám gondolást.Kép És az ötleteket a finomságokhoz.Kép Egyelőre nincs gond nincs, talán annyi, hogy árnyalattal kevesebb lett a magzatvizem, viszont az áramlás még tökéletes, a baba is nőtt hétfő óta, legközelebb két hét múlva kell mennem áramlásvizsgálatra.
Előfordulhat, hogy most kevesebb volt a magzatvíz azért, mert épp szerda-csütörtökön egy csúnya vírusfertőzés miatt alul-felül minden kijött belőlem? Bocsánat, szebben nem tudtam fogalmazni. És természetesn a 150 gr CH-t sem tudtam megenni. MOst sem tudom még igazán.
Kérdés egyébként: miért gond, ha van aceton a vizeletben? Én ennél többet ti. már nem bírok enni, egyszerűen teljesen ráálltam a terhesség 5. hetétől, hogy ennyit eszem.

Nikolade!Kép) Nem kell megsértődni.Kép) Egy fórum ilyen, mindenkinek lehet véleménye, neked is, másnak is, ezt tudomásul kell venni, hgoy nem biztos, hogy mindig az igényeidnek megfelelően beszélnek hozzád.
Egyébként terhesnek 7 feletti cukor: nem jó! Ez tuti, de természetesen Te intézeted a saját életedet. Én még nem terhesen is megijedtem, mikor egyszer mértem 7,1-et.
andi70
 
 


Niko!

Ha én pont 20 éve, mikor kiderült, hogy cukorbeteg vagyok, úgy álltam volna hozzá, hogy én hiszem, hogy nem vagyok cukorbeteg, már rég a föld alatt lennék. Ugyanis a tények nem ezt bizonyítják. Viszont így, hogy elfogadtam, hogy ez van, élek, nem is vagyok önsajnáló, sőt útálom, ha valaki sajnál ezért; és van két egészséges gyönyörű gyerekem Kép Nézőpont kérdése egyébként, de az egészséges gyerekhez mindenképpen kellett, hogy betarsak olyan szabályokat, amiket néha én is értelmetlennek tartottam.

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Nyugi. Annak nincs sok értelme, hogy mások véleményét hülyeségnek tituláljuk, mert az a jó, ha minnél többen vagyunk ...
Minek marakodni.


Niko!
A terhelést követő két órás 8.3 a szakma szabályai szerint terhességi cukorbetegség. A diagnozis azért áll meg, mert a tapasztalat az, hogy kezeletlenül (diéta nélkül) ebben az esetben jóval több magzati szövődmény (nagy baba, aki sérülékeny és aki miatt császár kell, esetleg oxygénhiányos lehet) és újszülöttkori szövődmény: súlyos hypoglikémia (elmegy a cukra és agya ha nem veszik észre) sárgaság, alvadászavar (agyvérzés veszélye) léphet fel. Ez nem azt jelenti, hogy lesz is, hanem azt hogy LEHET. A diéta, melynek során minden érték 7.0 alatt van (normoglycaemia) ezt jelentős mértékben persze soha sem 100%-ban, kivédi.
Akin terhességi cukorbetegséget állapítottak meg az esélyes az időskori cukorbetegségre, nagyobb mértékben (3x!) mint akinek ilyenkor a terhelés 7.8 alatt volt (norm.érték).
Eszerint a terhességi kezelés elsődleges megelőzésnek (primér prevencio) számít, melynek során a terhességi szövődményeket előzzük meg és a jövőre nézve másodlagos megelőzésnek (secundaer preventio) amennyiben lehetőséget kapsz arra, hogy a jövődet alakítsd.
Gondold meg.

Nyanya!
Baj nem lesz belőle, de jellegzetes a story: aki ismer az javasolja a helyes eljárást, aki nem az, és ezért negatívan áll a dologhoz (csak baj ne legyen belőle)
gyuri
Szeged
 
 


Gyuri!
Köszönöm, most már baj nem lesz belőle, mert ha már eldöntöttem kire hallgatok, akkor szigorúan betartom az utasításait, csak túl sok volt az ellentmondás cikk, meg semmi. De azért azt nem értem, hogy tartózkodás helyett miért negatívan állnak hozzá. Negatív hozzáállás egy vélemény ami árthat.
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Köszönöm, ez a hangnem sokkal kevésbé "frusztrál", mint az előző. Harag természetesen nincs. (Én is elfogadom mindenkinek a véleményét, csak azt nem szeretem, mikor lelkiismeret-furdalást akarnak bennem kelteni.)
Gyuri! Én valamiért úgy érzem, hogy elkeverték a kórházban az anyagokat (az eddigi vérvételek ui. teljesen rendben voltak, pedig nem számolgatom a CH-t, "csak" ésszerűen eszem, vagyis minimális cukor - egyszer a kávéba, minimális tészta, és pékáru stb.,), merthogy azóta se mérek 6-6.4-nél többet evés után. Ezt ugyan már írtam. 7 közeli értékem eddig 2x fordult elő, ünnepi ebéd után. Természetesen azóta ilyesmit nem követek el.
Vagyis: a szigorú 150-160 g-os diéta nekem indokolatlannak tűnik (ismerőseim körében egyébként jó páran mondták - akiknél szintén gest. diab.-t diagnosztizáltak -, hogy az orvosuk nem is írt ilyesmit elő, csak intette őket, hogy no cukor, meg kevés szénhidrát.). Persze - mint eddig is próbáltam utalni rá, de lehet, hogy nem voltam egyértelmű - ha az értékeim romlanak, azonnal el fogok kezdeni komolyan diétázni, mert a gyermekem egészségét eszemben sincs kockáztatni. Az esetleges szövődményeket illetően tájékozódtam, köszi. Nem dohányzom, nem iszom, gyógyszereket se szedek, viszont van már 2 kicsi gyerekem (a nagyobbik is csak 3 éves), akik mellett egyszerűen lehetetlennek érzem, hogy grammozgassak, naplót vezessek, meg óra szerint étkezzek. Persze ha muszáj lenne, biztos megoldanám.
Nna, nem is magyarázok többet, mert valójában semmi újat nem írtam...
Üdv.
nikolade
 
 


Nyanya!
Igazad van.

Niko!
A terhességi cukorbetegség (mint minden betegség) esetén több kezelési séma is lehetséges. Ez a "grammozgatás" a leghatásosabb, de lehet célravezető kevésbé szigorú módszer is, csak az pl. nem ellenőrizhető, az eredményeket (méréseket) nincs mivel összehasonlítani. Csak a rendszeresség mérhető.
Az egy furcsa álláspont, hogy elkeverték. Persze lehet igaz, de akkor hátha egy még súlyosabb esettel keverték össze, és a Te egy "jobb" leletet kaptál??? És hogy bízhatsz meg a többi lelet ereményében. Hátha valami más súlyos betegségre utaló lelet volt a TE valódi leleteid között.
Bocsáss meg, de az a benyomásom, hogy hajlamos vagy arra, hogy tagadd a számodra kényelmetlen tényeket, pedig ezek figyelmen kívül hagyása, vagy relativizálása (tehát csak azt fogadom el ami jó) veszélyes álláspont. Igaz semmi közöm hozzá, csakhát, mint írtad, érthető, hiszen orvos vagyok .... Így igaz.
gyuri
Szeged
 
 


Azért gondolom, hogy valami gikszer adódhatott, mert azóta a vérvételi és ujjbegyes mérések is arra utalnak, hogy rendben vagyok. (Mással is előfordult már hasonló eset, csak "normálisan" ugyebár meg lehet ismételni a terhelést, nálam meg nem.)
Arról a feltevésedről, hogy esetleg egy még súlyosabb, ill. veszélyesebb dologról nincs tudomásom, inkább nem írok semmit. Ilyen alapon az ember jobb, ha fel se kel az ágyból, nemhogy gyereket vállal... Én optimista ember vagyok, ennyi. No, de tényleg hagyjuk ezt a témát. (Ma reggeli vérvételem eredménye egy normál szendvics és egy negyed kakaós csiga után 4.9 volt. Az jó, nem?)
Egyébként kezdem már megszokni ezt a fajta hozzáállást a kívülállóktól, mivel azért is folyamatosan kapom az "oltást", amiért gondolkodom az otthonszülésen Kép (kórház- és orvosfóbiám van...) De gondolom, ezzel végképp bekerültem a gondatlan, felelőtlen kategóriába...
nikolade
 
 


Niko!
1. Az értékek valóban jók.
2. Néha nekem is kórház, orvos, és még igen sok stb fóbiám van, csak leküzdöm, mert az élet olyan, hogy az ember alkalmazkodik. Kár tetszelegni az "üldözött és meg nem értett" pózában. Más dolog valamit megérteni, és más dolog egyetérteni. Az, hogy az ember gondolkodik, nem különleges dolog, elég sokan megteszik. Sajnos nem elegen.
gyuri
Szeged
 
 


Gyuri!
A túl sok és felesleges UH árthat a babának? Csak jövő héten kéne mennem, de holnap amúgy is megyek vérvételre és szeretnék UH-ra is beugrani, mert ideges vagyok.
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Nyanya!
Mai, megalapozott, tudásunk szerint nem árt.
gyuri
Szeged
 
 


Köszönöm.

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!
Tudja valaki, hogy mennyi CH van 1 kókuszdióban? Nincs benne a táblázatomban és úgy megenném.
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Kriszta!

4,8 g Ch 100 gramm kókuszdióbsn. A zsírtartalma annál érdekesebb...36,5 gramm zsír 100 grammban.

Ez különben egy nagyon jó oldal:

http://www.kcal.hu/kcal.php

Amúgy minden rendben????

Ági
aszemenyei
 
 


Ági!
Köszi, tényleg nagyon jó oldal.
Sajnos nincs minden rendben. 7 hetes terhes vagyok és rossz lett a zsemle+tej terhelésem. Kicsit korai Kép Ma megcsinálták a cukorterhelést oldattal. Csak jövő héten lesz eredmény, de én mindegyiknél néztem a cukormérőmmel is. 7óra(éhgyomri): 5,2; 8óra: 8,5; 9óra:9,8
Pedig még a karácsonyt szerettem volna végigenni (persze ésszel) Na ebből semmi nem lesz. Kép
Azt hiszem hamar insulin lesz belőle, pedig reméltem, hogy megúszom. Pedig tudtam, hogy második terhességnél még rosszabb lesz, de valahogy azt hittem, azt akartam hinni, hogy ez rám nem vonatkozik. Csak azt nem tudom, mi lesz a végén, ha kórházba kell vonulnom, mert Balázsnál nem volt gond, de most már rá is gondolnom kell.
Veled mi van? Rég hallottam felőled és akkor sem jókat. Remélem azóta rendeződött a helyzet.
Anyukám vett nekem egy mérleget, ami méri a CH-t is. El se tudom képzelni hogyan. Már alig várom, hogy megnézzem, mert még csak telefonba mondta. Te már használtál ilyet?
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!
Én még nem jártam ezen az oldalon de sajnos lehet, hogy érintett vagyok a témában. Röviden leírom eddig mi történt velem.
Jelenleg 31 hetes kismama vagyok. A terhesség előtt nem volt cukor problémám (legalábbis nem tudok róla). Először a 12.héten volt próbareggelis vércukimérésem, akkor az éhgyomi 4,6 volt egy órával utána 6,2. Ekkor azt mondták nincs semmi probléma.
Utána a 27.héten volt egy újabb tesztreggelis mérésem. éhgyomi:4,6 egy órával utána 7,3. Ekkor csak nagykiflit kaptam a büfében és nem tudtam a felénél abbahagyni és megettem az egészet +tej. Másnap 4D-s Uh-ra mentünk és előtte azt ajánlották, hogy egyek csokit és igyak kólát akkor biztosan felébred a pici. Persze másnap vizeletben cukor volt.
A védőnőm azt mondta diétázzak(napi max szénhidrátmennyiségről szó se volt).
A következő héten voltam az orvosomnál és amikor meglátta a cukoreredményemet szigorú 180g-os CH-ra fogott és azt mondta majd egy hónap múlva ismét vércukorszint mérés lesz.
Később amikor már javában diétáztam ismét volt a vizeletemben cukor.
Hétfőn voltam vérvételen (nem vércukorszint mérés miatt hanem van más problémám is) de kértem, hogy nézzenek már vércukorszintet. Ekkor pont két óra telt el a reggelim után ami egy zsömlés szendvics volt és 2dl tejeskávé édesítővel. Az eredmény 3,7 lett. Akkor most mi a helyzet velem? Ha valaki tud légyszi írjon. Köszönöm.
nagyon nehezen birom édesség nélkül.Kép

Pircsi &
Kép
Kép
petri
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: