Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!!!

Kata84!
Szerintem Konsti is meg 26.-án oviba. Pénteken amikor mentünk Ábelért, a mostani minik ovónénije hívta Konstit, h járjon a csoportba. :lol:

Most úgy gondolom, h annyira vagány, h lazán otthagyom első nap egész napra egyedül, de addig lehet, h anyásodik.....
Amitől nagyon tartok, az a betegségek......Ábelnél az a tapasztalat, h 10 nap ovizás után dől ki, de szerencsére csak 1-1 napra. vagyis elég ha vagy pénteken vagy hétfőn itthon tartom és az a három nap elég a gyógyulásra. Nem tudom, ha majd ketten hozzák a bacikat, akkor mire számíthatok.....

A legdurvább persze az, h én is lebetegszem 3-4 hetente. Igaz csak nátha, de az is kellemetlen tud lenni nagyon.

Kívánom mindenkinek, h nyugis legyen az ovikezdés!!!!!!

Szöszke!
Mindkét srácomnak megvolt a nyelvkorrekció. Úgy tűnik Ábelnél ez anatómia.....Van akinek kerekebb az arca, van akinek hosszúkás....nekünk speciel rövid a nyelve, de nyelvgyakorlatokkal minden rendben lesz. Sok-sok gyakorlás..... és rengeteg türelem....

D vitamin: Én is adom, tavaszig, vagyis amíg nem lesz napsütés. pld. amikor novemberben több napig szép napsütéses idő volt, akkor nem adtam....


L:Kata-Borkaby!
Gyógypuszik a hasfájós babáknak!!! A Gripe water 1 hónapos kortól. Nekünk bevált annó , na meg hasmasszázs (lábakat feltolni a pocakhoz) ja és az alkaron pihenés.....

Timi!
Hogy vagy?????????????????????????

L.Kata!
Nagyon megértelek, csak annyit tehetsz, h megpróbálsz ezerszer is beszélni vele, szeretgetni és nem idegesíteni magad, nem stresszelni előre......

Édes a videó és a képek!!!!!!!!!!

Nálunk a helyzet változatlan, Konsti lemerítő, ritkán alszik napközben, közli, h most hisztizek és semmi sem jó, nem lehet a kedvében járni. Erre mondom, h kell a közösség. Nem lepasszolni akarom, hanem jót akarok neki.....
Amúgy meg Ő is elkezdett mondatokban beszélni, tízig számol és minden olyat akar, amit Ábel .

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


LKata!
Lehet, hogy a fronttól volt zizi Norbika, nem? Nagyon tisztellek, hogy nem veszekedsz vele, én sajnos többször is adtam már lelki fröccsöt Tominak sajnos. Általában azért nagyon bejön, ha megsimogatom, vagy konkrétan végigsimogatom a feje búbjától a lába hegyéig, ezt pici kora óta imádja. Közben mondogatom neki, hogy mijét simogatom és az milyen szép. Ilyenkor általában hanyatt vágja magát és meg se moccan :lol: Mikor kiabál van, hogy megkérdezem, hogy "suttogni is tudsz?" vagy megcsikizem (ha tudom) vagy ilyesmik, de sajnos nem mindig vevő ő sem ezekre a dolgokra. Hiába, a dackorszak - van, mikor szinte úgy érzem, hogy pattanásig feszíti a húrt és tényleg csak arra kíváncsi, hogy meddig bírom, mikor robbanok. Mondjuk pont ez a dackorszak lényege, amit most biztosan felerősít a kistesó érkezése. Ja, olyat is szoktunk csinálni, hogy Tomi fogja a "szabad" cicimet. :)
A D-vitamint a mi dokink nagyon mondja, hogy ezen a télen még adjam tominak is. Nem tudom, hogy felétek mi a szokás (pl. a mi doki nénink még ezen a nyáron is javasolta, adtam is egész nyáron, de a barátnőmék dokija már nem mondta nyárra).
Én ezt a linket kaptam a schüssler-sóról:
7, MAGNEZIUM PHOSPHORICUM Schüssler-só (MgHPO4 * 3H2O): mely Schüssler-só idegrendszeri és nyugtató hatású lehet, görcsoldó és frissítő, élénkítő hatású, kiváló (kiegészítő) fájdalomcsillapító idegfájdalmak, migrénes hajlam, és kólikák (hasi görcsök) esetén.
http://schussler-so.bioenergetikus.hu/

Veronika!
jobban van Pálmi?

Zsuzsu!
Nem is gondoltam bele, hogy az ovival jönnek a betegségek is
:roll: Még lehet, hogy átgondolom ezt a dolgot :), de azért valószínű a heti pár napos verzió marad, ha felveszik egyáltalán.

Kép

Kép
borkaby
 
 


Borkaby....nincs miért tisztelned,ne hozz zavarba :oops: a te módszered sokkal türelmesebb és észszerűbbnek tűnik.
Sokkal jobb ha így megbeszéled vele a dolgokat.Nekem is ezt kéne, de Norbival nem lehet beszélni, nem figyel rám, csak ha már hangos vagyok vagy megbüntetem ..akkor kapcsol hogy rosszat csinált :(
Amúgy ma vettem észere hogy kinnt van a 19.foga!És a 20. is félig meddig.Szóval ennek is betudható az ingerültség.tewgnap is sírdogált este, nem akart aludni. :( Ma már adtam neki nurofent, most tettem le aludni.

Húú, jó ez a schüssler só!ki fogom próbálni! :D Köszi!!!
Találtam egy jó oldalt még az újszülött babákról. :D
http://www.gyogyuljmeg.hu/index.php?opt ... &Itemid=63
Itt is írja, hogy 10 tablettát kell feloldani és adagolni amég el nem múlik a görcs.Csak azt nem értem hogy a 10 tablette az egy napi adag lehet????
Mennem kell, puszi!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 

 
 

Zsuzsu,
nekem is voltak ilyen érzéseim, hogy lepasszolom, de tudod milyen jól érzi magát a gyerekek között? Szerintem kell neki! Konsti is jobban ellenne, én már nem vagyok elég neki egész napra,nem tudok folyamatosan vele foglalkozni.

Sajnos itthon marad a hétre, semmit sem javult 3 nap alatt, úgyhogy ma már irány a doki amint felébredt (vagy most akkor fel fogom kelteni mindenképp ha magától nem...) Már előre félek milyen nyüglődés lesz hogy ennyi napot itthon van, tényleg nem vagyok elég neki. Bent ott a sok gyereke, ovónők, konkrét programok, stb...

Borkaby,
igen, sajnos a közösségbe kerüléssel jönnek a betegségek. De ezen át kell esni, ez erősíti az immunrendszerét... Mi korábban sosem voltunk betegek, bölcsi óta viszont szinte állandóan, havonta van valami, és én is elkapom...

Kata,
igen az biztos, hogy a fog hozzátesz, biztos fájt neki :roll:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

Vagyok, csak nem voltunk itthon hétvégén.

Öltöztetés - Én sem vagyok lányos anyuka, de én is a kényelmesre szavazok. Most, hogy ilyen hideg van, a játszóba is viszek váltó melegítőt, abban van Szabi. Látok gyerekeket farmerra vagy bársony nacira ráhúzzák az overált, hát nem lehet túl kényelmes.

D-vitamin - A dokink szerint ezen a télen még adni kell, ha nem felejtem el, kapja Szabi is. (nyáron nem adtam neki) Néha Bálintnak is elfelejtem. :oops:

Szöszke - Kitartás, jobbulást a férjednek!

Kata - Örülök, hogy eltűnt a csomód és minden rendben. Látod beáll az a szopi, csak ki kell várni. :wink: Nagyon szépen fejlődik Bazsi. Esztek még tápit? Szabinak az fogta bent a kakit. 5 naponta kakilt. Amint leálltunk vele, rendeződött a kaki is. A hasfájás sajnos minimum 3 hónap, de ezt te is tudod. Már a felén túl vagytok! :wink: Nem vmi front jött, hogy Norbika ziz volt? Vagy még mindig az? Cuki a videó! Mi van Bazsi szemével?

Brokaby - Nektek is kitartás a hasfájáshoz! Azt hittem a lányok nem hasfájósak. :? Kicsit vígasztal, hogy nem csak az én gyerekeim ilyen későn böfizők. Akárkinek mondtam, mindneki olyan lükén nézett rám. Így legalább tudom,hogy nem vagyunk egyedül. :lol: Bálint is hason laszik. Van légzésfigyelőd? Ha van, nyugodtan tedd hasra szerintem. Egyébként saját egyéni véleményem szerint háton aludni bizonyos szempontból veszélyesebb, mert mondjuk, ha bukik félálomban, félrenyelheti, míg hason kifolyik a szájából. Bálintom legújabb szokása a pelenkagyűrés. Amit aláteszek a kiságyba, reggelre teljsen begyűri maga alá, imádja rágcsálni.

Zsuzsu - Mármint, hogy most január 26-án megy Konsti oviba? Akkor lehet,hogy még elcsípheted azt a melót?

Többiek - Csak peváról tudok, vele a hónap elején beszéltem. Jól vannak, Dorka bölcsis. Nagyon szereti. Szobatiszta, alulról egyedül öltözik. Ennél többet nem tudok.

Rólunk - Megvagyunk, köszönjük. A hétvégén Zalakaroson voltunk anuyékkal, Apa meg céges rendezvényen a Mátrában. Nagyon kellett már ez a kikapcsolódás, mert kezdtem magam savanyú uborkának érezni. Kezdenek lemerülni a tartalékaim. A szüleim szinte teljesen átvállalták a két fiút. MAjd hozok képeket is, csak épp duó nyűglődés van.

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Kép Kép
Kép Kép
Kép

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


sziasztok
a mutét jól sikerult.
egyre jobban látok,de azért még egy kicsit homályossan,de igy is sokkal jobb,mint a mutét elott.

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Sziasztok!

Timi, gratulálok, már pont keresni akartalak.Nagyon fájt vagy még fáj a szemed???
Biztos mindíg jobban fogsz látni... :) gondolom. Jobbulást!

Bettyna...köszi, aranyos vagy hogy érdeklődsz.
Már csak cici van lassan 2 hete :lol: :lol: :lol: Elég jól gyorsan szopik Balázs, ma fél órákat evett. :lol:
Tápszer nem is kellett csak a sárgasága miatt adtam, de már nem adom, már épphogy csak picit a füle környékén sárgás.
Multkor 1 hétig nem kakilt Bazsi, most is eltelt már 4 nap :? :shock: ...nem tudom miért???
A csípa is elmúlt! így nem kellett átmosni a könnycsatornát.
Tegnap elég jól elvolt Norbi, ma délelött megint kikészített.Néha nagyon berágok rá.Ma már a sírás kerülgetett.
Egy percre se áll le, és folyton sikít, kiabál.Mindíg felébreszti Balázst :( szegény kis öcsinek nehéz a sora mellette. :(

Nagyon édesek a fiúk!Hallod ez kis Bálint ahogy ott ül, olyan mint egy kis szumós! :lol: :lol: :lol: :lol: Kis húsgolyó!!!!
Nagyon szépek!

Mennem kell, Bazsi hív!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Hát túl vagyok a szülésen :lol: .

Először is Bettyna, köszönöm, hogy értesítetted itt a többieket a szülésemről és köszönöm szépen a kedves sms-ed amit írtál akkor!!!

Most annyira gyorsabban ment minden mint anno Balázsnál. Eleve ott kezdődik, hogy én azon a héten kijelentettem, hogy 14-én pénteken szülni akarok. Már nagyon éreztem a végét a terhességnek, ill. már nagyon akartam hogy vége legyen és azért pénteken, mert legalább utána ott van egyből a hétvége, így férjemnek az első két napra nem kell kivenni szabit, hogy itthon legyen Balázzsal. És Fanni hallgatott rám :lol:
Péntek reggelre fájásokkal kelltem, 10-kor 5 percesek, fél 11-kor már 3 perces fájásaim voltak. Irány a kórház. Negyed 12-kor vizsgált meg a szülésznőm, 2 ujjnyira voltam tágulva, irány a szülőszoba. Egymás után jöttek a fájások, alig volt már szünet köztük, így gyorsan el is tűnt a méhszáj. Na, viszont amikor nagy nehezen végre becsúszott a szülőcsatornába Fanni, akkor ott szépen megpihent. Én is esküszöm elaludtam két fájás között. Akkor kötötték be az oxytocint. Folyamatosan bíztatott a dokim, a szülésznő és a főorvos amikor jöttek a fájások, hogy nyomjak,nyomjak. Fanni elég lassan haladt előre. Főorvos már hangosan gondolkodott, hogy ha nem megy tovább, akkor a végén vákuum lesz. De azért akkor még ő sem gondolta ezt komolyan, de nekem lelki erőt adott, hogy igenis teljes erőmből nyomnom kell. Nagyon elfáradtam a tolófájások alatt, már alig volt energiám, de nekem az adott erőt, hogy tudom, hogy most már nem lesz császár és teljesül a vágyam, hogy természetesen szüljek. Amikor meg már mondták, hogy lassan lehet szólni a csecsemősöknek, hogy jöhetnek, na akkor teljes volt nálam az öröm és teljes erőmből nyomtam és végül 15:09-kor megszületett Fanni :lol:
Végülis csak 4 órát töltöttem a szülőszobán, tehát ahhoz képest gyors szülés volt, de nekem az idő alatt olyan volt, mint ha már fél napja ott lennék.
A dokim a végén mondta, hogy pl neki fel sem merült a szülés alatt, hogy esetleg császár lenne. A szülés után mondta nekem, hogy mindig mikor megvizsgált, megtapintotta a hegem és mivel nem eszméltem fel, hogy fájna, tudta, hogy nem lesz ott semmi gond. És tényleg nem is éreztem semmi fájdalmat a hegvonalnál, az az igazság, hogy a szülés alatt mindvégig nem is gondoltam arra, hogy valami baj lenne a heggel. Szülés utáni vizsgálatnál is érezte a doki, hogy minden rendben van a heggel.

Jajj, annyira örülök, hogy sikerült természetes úton szülni :lol: :lol: :lol:

Mondta is másnap a szülésznőm, hogy mondta neki a főorvos, hogy itt ez teljesen az én akaraterőmön múlott, hogy nem kellett semmivel közbeavatkozni a szülésbe :lol:

Itthon is azóta minden rendben, Balázs odavan a kishúgáért. Már amikor a kórházba jöttek férjemmel meglátogatni, akkor is mindig mondta nagy örömmel, hogy "ott a Fanni baba" és olyan mozdulatokat csinált mint aki át akarja ölelni. De ezt mind üveges ajtón keresztül, mert itt a Szt. Imrében látogató nem jöhet be a szülészetre. Itthon is többször odamegy hozzá, hogy ha pl ebben az autós hordozóban van és megsimogatja a lábát, odateszi a fejét. A héten van még otthon férjem segítségként, jövő héten hétfőtől indul a buli hármasban nap közben..... Nagyon remélem, hogy minden rendben lesz és Balázs nem fog nekem itt hisztizni, amikor épp Fanni etetése köt le :?

Mellékelek képeket Fanniról.

Kép Kép Kép

clau06
Budapest XXI. kerület
 
 


Kép
Kép

clau06
Budapest XXI. kerület
 
 


Sziasztok!!

Veronika!
Hogy van Pálmi? Mit mondott a doki???

Timi!
Örülök, h jól vagy, mielőbbi teljes gyógyulást kívánok!!!

Bettyna!
Nagyon szépek a képken a srácok. Szívesen megnéznék majd Bálintról egy ülős képet fél-egy év múlva. Érdekes lesz összehasonlítani!!!

Konsti szeptember 26-án megy oviba. 25.-én lesz három éves, ugyanúgy mint Kata84. kisfia.

L.Kata!
Csak így tovább a szopival. !!! Napról napra erősebb lesz Balázs és egyre könyebb lesz az etetés.

Clau!
Tündéri a lányod!!!!!!!!!!!!! Köszi a beszámolót, nagyon tanulságos!!!!!!!!!! Jó egészséget Nektek!!!!!!!

Emlékszem nekem is mennyire örömteli volt az, amikor azt mondta az egyik műtős szülésznő, h "tankönyvi" volt a szülésem (csaszi), minden úgy történt, ahogy írva vagyon.

Volt Nálunk a védőnő, Konsti kissé félénk volt. nem igazán beszélt, de a "csilláron lógott" :lol: :lol: :lol: Később feloldódott kicsit, de suttogott. Nagyon csodálkozott a védőnő, amikor mondtam, h mostanában nem alszik napközben.
Tegnap aztán kérte, h pizsamát vegyünk fel a déli alváshoz is és gond nélkül elaludt. lehet, h itt a titok nyitja??!!! :wink: :lol: :o

Amúgy nagyon sok szót mond, mondatokkal próbálkozik. Kedvencem most a "pijjangó és a képenyő ". Az R hang még nem megy :lol:

Konstimonológ este 11-kor:
"Apa ajszik,
Anya ajszik,
Ábi ajszik,
KUTI NEEEEEEEEEM! :lol: :lol: :lol: "

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Clau...csak jöttem gratulálni (mégegyszer) :lol:
Igazán szép duci kis baba Fanni!
Le a kalappal elötted hogy ilyen bátor és ügyes voltál egy császár után!
Sok tejcit és jó egészséget nektek, majd gyere gyakrabban és hozz képet Fannikáról!

Sajnos mennem kell, mert szopi idő van!

Zsuzsu..köszi! :D
Én is gratulálok a srácok beszédéhez, csak így tovább!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Hoztam képeket!
Hógolyóm
Kép
Hárman
Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Zsuzsu,
monológon jót röhögtem! :lol:

Pálmi is egyre több mindent mond, tegnap például azt mondja: "apa nem puszi" vagyishogy az apja ne adjon puszit (mert szúr a szakálla :))

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Ja a kedvencem meg a porszívó. Most sokat orrszívózunk és ha közelítek a zsepivel, rögtön mondja, hogy inkább a "pó-szí-vó"

Anyukám kitalálta, hogy Pálmi a kis kutyus, kapta a szájába a falatokat, stb, azóta ez a kedvenc játéka. Lemegy négykézlábra, járkál körbe, ugat :)

Kata,
nagyon cukik a képek! :) Hógolyó :D

Zsuzsu,
én már annyiszor hittem hogy megvan mitől fog aludni vagy jobban átaludni, remélem nektek tényleg beválik a pizsama! :D

Clau,
köszi a képeket! Kis pöttömke királykisasszony! :)

Bettyna,
fürdős képek is cukik! :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!!
Befogadtok meg egy eltunt emberket?? Mar aki még emlékszik rám.

Gratulálok mindenkinek, olyan jó képek vannak feltéve, és külön biztatás és kitartás a frissen kétgyerekes anyukáknak!!!
Nállunk is jön a második baba, de még nagyon az elején vagyunk, 4 hetes...

Kép Ádám es én [/img]

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


a Lilipie is tevesen mutat, majd be kell allitsam ujbol!

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Sziasztok!

Dalma - De, jó, hogy újra jöttél!Írj magatokról egy kicsit! Gratulálok a 2. babához!

Kata - Szuper, hogy elmúlt a csípa!Kaki ügyben, nem tudok okos lenni. Azt mondják, hogy anyatejes babánál az egy nap 5ször és az 5 napoonként 1szer is normális lehet. Nekünk anno azt mondta a doki nénink, hogy jól hasznosít minden tápanyagot, így nincs salak, amiből kaki lenne. Ez igaz lehet Bazsira is, ha ilyen szépen fejlődik. Nagyon helyesek vagytok! Gratula a a csak szopihoz! :wink:

Zsuzsu - Édes a Konsti monológ. Hogy milyen lesz Bálint fél év múlva? Remélem nem ilyen tempóban fog nőni továbbra is, mert akkor megszkadok. :wink:

Clau - Még egyszer szívből gratulálok. És igazán nincs mit. Köszi a megtiszteltetést, hogy nekem írtál! :D Nagyon ügyes voltál, büszke lehetsz magadra. Fanni csodaszép baba!

Timi - Örülök, hogy sikerült a műtéted! Kiheverted már?

Mennem kell.

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Dalma....sziaaaa!Én is emlékszem rád! :lol:
Nagyon örülök hogy jöttél.Sajnos kevesen maradtunk már itt, szülés után pár hónappal sokat elpárologtak. :(
Nagyon szép nagyfiú lett a kis Ádám!Gratulálok a tesókához, és drukkolok hogy minden oké legyen!!!Majd mesélj hogy vagytok?Ádám bilizik már, vagy sokat beszél, jól eszik??Jár közösségbe??

Bettyna..köszi! :)
Hát képzeld, megint eltelt egy hét hogy nem kakilt Balázs! :shock: :?
Pedig tegnap elött vettem neki szélcsövet is...néha segít pukizni neki, de még ennek hatására se kakil.
Nagyon nyűglödik ma is. :( Úgy sajnálom szegényt, ráadásul én így se tudok semmit csinálni mert folyton hozzá rohangálok, s Norbi is nehezen viseli ezt.

Mennem kell, már talán nem ébred meg 10 óráig Bazsi, gyors tudsolok és lefektetem Norbikát!
jó éjt!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Most csak gyors képet hoztam, majd jövök, további szép vasárnapot!
Tesóval:
Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok,

Mit is irjak...Ádám kb 3 hónapja szobatiszta, hirtelen egy nap szólt hogy kaki lesz, igy aztán aznap gondoltam újból megprobáljuk (ugyanis a nyár folyamán volt már olyan, hogy 1 hétig szóllt kakinál, aztán hirtelen nem akart bilire, szűkitőre ülni, sőt mindig elbujt ha kakálni kellett). igy ujbol előkerül a bugyika, és két napig követően 3-4 bugyi nadrag csere volt minden pisikánál, kakinál. de harmadik naptól mikor már elindult kicsit hogy pisikáljon, és érezte a bugyikán, meg nadrágon, állt terpeszbe, kiáltott nekem, hogy "pitikálni akajok"...ez ment kb egy hétig, és utánna már egy csepp sem ment nadrágba, szoll időbe, es nagyon büszke, mindig tapsi van bilizés után, együtt visszük a Wc-be, beleöntjük, és ő huzhassa le a wc-t...azt nagyon élvezi.
Beszélgetük egyre jobban, mondatokba...már olyanokat mond néha kacagunk nagyokat...Jól eszünk, mindent szeret..tényleg jó kisfiú dackorszak ellenére...néhanapi hisztik...de nekünk nagyon jól bevállt a büntetőszék. Csak a mamával (anyossal) lehet mindent csinálni...ő neki sosem fogad szót...mikor én itthon vagyok..mintha kicserélnék Ádámot...nahát mit szólltok...kész csoda! :) de már oda jutottam, hogy nem veszek fel semmit...már nem vitázok, semmin...jobb ha hallgat néha az ember, hiába magyaráz valakinek, akinek nem lehet...

Biztosan nagyon nehéz lehet két gyerekkel majd, olvastalak titeket...hát reméljük mi is ilyen ügyesek leszünk mint ti!!
ugy aggaszt, hogy vajon hogy fog tudni aludni a ket kicsi...Ádámot hogy viseli meg...stb

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Sziasztok!
Dalma!
Micsoda meglepetés! :lol:
Ádám már 3 hónapja szobatiszta szinte magától? Gratulálok, és persze a pocaklakóhoz is! Szép babavárást kívánok!
Anyós-téma ismerős, már én sem szólok semmiért, tényleg jobb, ha néha hallgat inkább az ember...

Clau!
Nagyon szépek vagytok, gratulálok!!
Hogy vagytok, milyenek az otthoni napok, hogy fogadta Balázs Fannit?

Lkata!
Nálunk is elkezdte Bogi a nem-kakilást :( anno Tomi minden evésnél kakilt napközben, úgyhogy ez most nekem is nagyon furcsa. Ez a 3. napunk kaka nélkül :roll:


A másik, hogy Bogi nem tud napközben annyit aludni, amennyit (szerintem) egy bébinek kéne. Délelőtt velünk kel f8 körül és fent van (persze kicsi, 10-20 perces szunyókálások vannak azért közben), amíg le nem megyünk sétálni, ált. f11-11-ig. Séta közben elalszik, kb. 1 körül felkel, szopi, 2-f3 körül visszaalszik, f5 körül kel és onnantól este 10-ig fent van (szintén kis szunyókálások vannak csak). Utána viszont alszik egyhuzamban 6 órát.
Panelban lakunk és ha Tomi kiált egyet vagy hangosabban játszunk, rögtön felébred rá sajnos Bogi és nem is alszik vissza. Nagyon figyel minden hangra, zajra és Tomi nagyon érdekli.
Tomi meg este Bogi nélkül nem akar elaludni, így hármasban alszunk el este, utána Bogit beteszem a kiságyába... Azt nem tudom, ha nagyobb lesz Bogi mit fogok csinálni, ha erre most rászokik :roll: Azért bízom benne, hogy addigra megváltoznak a dolgok, végül is most már Tomi elalvása is helyreállt, max. 20 perc és alszik is.


Bettyna!
Most már gondolom nem ilyen ütemben fog hízni Bálint :D
Gyönyörűek a fiúk a képeken, jó lehetett kikapcsolódni!
Mi most a nyarat kezdtük el tervezgetni, augusztusban lehet, hogy elmegyünk Horvátországba, az nincs olyan messze, hogy két gyerekkel ne merjünk belevágni (bár eggyel eddig nem mertünk, de most már bátrabbak vagyunk és kimerültebbek :lol: )

Timi!
Hogy vagy műtét óta? Fáj még, gyors volt? Mesélj!
Sanyika hogy van? Ő fog menni majd oviba októbertől?

Zsuzsu!
Kuti neeem :) Hát igen... Amire lehet amúgy is nemet kell mondaniuk ebben a korszakban, az alvás meg ugye amúgy is mire való... :lol:

Kép

Kép

Kép
borkaby
 
 


Dalma..hát akkor nagyon gratulálok az okos, ügyes nagyfiadhoz!Irigykedve olvastam a soraid! :oops: :lol:
Sajna Norbi nem szobatiszta még, és nem is nagyon hajlandó szólni se ha bekakil. :( Pedig nyár óta ott a bili a szeme elött, sokat beszéltem neki róla, ültettem rajta, de semmi. :(
Beszélni is csak pár szót mond, mondatokban nem beszél.Elmutogat mindent, be nem áll a szája de csak halandzsázik! :wink:
Úgy jó lelkű, kedves kisfiú, nem agresszív, de nagyon hisztis tud lenni.Eleven, nagyon mozgékony, folyton le kell kötni valami feladattal. :lol:
Hát, nehéz 2 kicsivel,komolyan mondom, néha megfordul a fejembe hogy nem kellett volna mégegy gyereklegalább is korán jött Balázs,szégyenlem magam. :oops: :( :( :(
Vessen meg aki akar, de sajnos ezt gondolom, vannak napok hogy annyira nehéz velük :cry:
De neked bizti könnyebb lesz ha Ádám ilyen jó gyerek!Meg könnyebb olyan gyerekkel aki beszél, és el tudja mondani mi baja.

Borkaby...ha olvastad előző soraim, láthatod, néha én is lekeseredem.Nagyon bevállaltam én ezt.Norbi ma is nagyon hangos volt, alig tudtam elaltatni Bazsit. :( Hasonló gondjaim vannak mint neked.
Úgy sajnálom szegény öcsit néha hogy nem olyan nyugalom veszi körül, mint annó Norbit!
Kakilt már Bogi???3 nap az még nem olyan sok, azt mondják a heti egy is elmegy, ha anyatejes.
De képzeld, Bazsi már 10 napja nem kakil!
Pedig maszíroztam , szélcsöveztem is.Reggelt felhívtam a védőnőt, ő is sokalja a 10 napot.Mondta a glicerin kúpot, feldugtam neki,perc mulva be is fosott, de ez csak olyan vízszerű kaki volt. :roll: Felhívtam a doktornőt is, ő azt mondta hogy ha vízszerű az nem elég, kéne hogy kicsit "krémesebb"legyen, lehet hogy feljebb van némi elzáródás.így ajánlotta hogy vegyek Levolac szirupot és adjak egy kávéskanálnyit, három napon keresztül.Ha holnapra nem kakil akkkor azért szeretné megnézni, megnyomkodja a hasát. :(
Remélem nem lesz vele gond. 2 napja csak karon hajlandó elaludni vagy babakocsiban, nagyon sírós szegényke sokat görcsöl. :(

Ja, és nagyon édes Bogika!!!Már kezd hasonlítani Tomira! :lol:

Többiek hogy vagytok???
Mennem kell, szopi idő van, sziasztok!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kata,
nekem már most megfordul a fejemben, hogy állati nehéz lesz kettővel, pedig még terhes se vagyok, na ez milyen? :) De mindenhonnan ezt hallom, hogy baromi nehéz... :roll:

10 nap kaki nélkül, az már tényleg soknak tűnik... :roll:

Pálmi is beindult a bilizéssel, napjában többször is belepisil, sőt tegnap egy kaki is volt, először életében! De a pelus rajta, mert azért abba is mindig landol valami :lol: Már 10 napja itthon van a betegség miatt, úgyhogy most volt időnk bilizgetni. Holnap megyünk megint vissza dokihoz, szerintem szerdától már mehet bölcsibe.

Viszont nagyon sírós lett, ezt nem tudom minek betudni. Ma is a délutáni alvásból úgy ébredt, hogy vagy 10 percen keresztül zokogott, semmivel se tudtam megvígasztalni, felvettem, ringattam, akartam adni neki tápszert, kérdeztem fáj-e valamije, de csak zokogott... Este lefekvéskor ugyanez, többször keservesen felsírt ahogy aludt volna be... :roll: Nem tudom mi lehet...

A dumánk is alakul, már egyre több mindent mond, 2-3 szavakat összekapcsol, illetve ismétli amit hall. Néha olyanokat mond hogy lehidalok, pl. golyóstoll! :lol: Hogy ezt honnan vette?!?

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Lkata, kamillateás beöntés! 0,5-1 dl, az garantáltan felold mindent...ha nincs megfelelő eszközöd erre, a Nurophen adagolója is megteszi, utána lehet fertőtleníteni, semmi baja nem lesz! Gergőnél egyszer kellett alkalmaznom annak idején, és fél órán belül kakilt egy tisztességes mennyiséget. Lényeg, hogy lassan adagold a folyadékot, ne hirtelen!

Bicebóca, én is emlékszem rád! A pároddal hogy alakultak a dolgok?

Zsuzsu, jaj, de jó kis monológ!

Borkaby, micsoda édes csajszi!!!

Clau, melyik volt jobb, a császáros vagy a természetes szülésed?

Timi, ha majd tudsz (látsz és szabad) olvasni, jelentkezz! Azt hiszem, két hétig kell pihentetned magad műtét után, és fél évig nem mehetsz uszodába...legalábbis 10 éve még ez volt a protokoll a barátnőmnél. :) azóta lehet, hogy megváltoztak a szabályok.

Közben Pestre jöttünk, nem volt netünk egy ideig.
Köszi a D-vitaminos hozzászólásokat, azért jutott eszembe, mert én totál elfelejtettem adni...el is fogyott...most íratok fel majd, azt akkor elkezdem ismét adni.
Nekünk továbbra sem jön össze a kistesó, holnap vagy a jövő héten megyek orvoshoz megint, hogy újból gyógyszert írjon a tej-elapasztásomra. Tavaly jan. 1. óta még mindig van tejem. :( És nemcsak hogy van, de valamelyik nap csak úgy spriccelt, amikor megnyomtam. :( Ez nem normális...
Ha viszont ebben a ciklusban összejönne, akkor napra pontosan akkorra lennék kiírva, mint Gergővel. :) De jó lenne! Már így is 3 év lenne köztük, azért az még belefér a nem túl nagy korkülönbségbe...
Gergő mostanában babázik egy játékbabával. :) Eteti, itatja, gondozza, dajkálja, ölelgeti, nedves törlőkendővel letisztítja a popóját :) Remélem, ha lesz egy igazi kistestvére, ugyanilyen szeretettel fog bánni vele.
A szobatisztaság továbbra sem téma, néha mutogatja, hogy "itt a kaka, itt a pisi", de ezt pisi és kaka nélkül is megmutatja...az utcán is rámutat a kutyakakára, hogy "kaka". A saját bepisilt állapota még nem zavarja, néha a bekakilás zavarja, de néha nem.

A férjemet ma műtötték az orrával. Csak helyi érzéstelenítés volt, de állítólag nem érzett semmit, csak a varrás idejére kezdett elmúlni a fájdalomcsillapító hatása, de a varrás sem fájt neki, csak irritálta...
A nagyobbik kutyánk hónapok óta nagyon dominánsan viselkedett (leggyakrabban más kutyákkal szemben, de a férjemmel szemben is), ezért úgy döntöttem, hogy kiheréltetem. Pénteken meg is csinálta az állatorvosunk. A kutya szépen javul, lábadozik. Még 1 hónap, mire kiürülnek a férfi hormonok belőle. Remélem, jobb lesz ettől a helyzet. Nem volt olcsó (25 ezer), és bízom benne, hogy nem kidobott pénz.

Gyes kérdés: visszamenőleg megigényeltem novemberre és decemberre is december végén, még a 2 hónapon belül voltam, és nem küldték csak a januárit. Szerintetek? írtam e-mailt is az egyik ügyintézőnek, akivel levelezésben voltam, de nem válaszolt...

Kép
szöszke
 
 


Jobban mondva nem is tudom, hogy ez a gyes-e...mert 24.400,- Ft-ot küldtek, ami megfelel 2 havi családi pótléknak... :O

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!

Úgy láttam, ezen az oldalon már volt egy visszatérő, úgyhogy újra becsatlakoznék hozzátok, ha megengeditek!
Meg persze, ha valaki emlékszik még ránk...

Kb. másfél éve nem jelentkeztem már nálatok, szégyellem is magamat nagyon emiatt. Akkor költöztünk ki Dunaharasztiba, rengeteg gondunk volt az építtetővel meg a ház körül. Aztán márciusban volt egy vetélésem, ami nagyon elkeserített, sokáig nem tudtam feldolgozni.
De most újra babát várok és most már úgy néz ki, minden rendben van vele, ma fejeztük be a 27. hetet.

Marci fiam tavaly május óta szobatiszta, épp most vagyunk a dackorszak elején, ami az egész családot eléggé megviseli... de gondolom ez nálatok is így van valahogy.

Fél szemmel azért követtelek Titeket (többé-kevésbé)! Bettyna, LKata: Gratulálok a kisfiúkhoz! Tündériek a képek!
Clau, Borkaby: Gratulálok a lányokhoz!
Dalma: Drukkolok nagyon a második babához!

Igyekszem úgy nagyjából visszaolvasgatni, de ne haragudjatok, ha néha nem mindig leszek képben!

(Ha nem emlékeztek már rám, akkor meg úgyis mindegy 8) )

linhbaba
 
 


Hellótok!
Linh.....naháát, valóban ez az oldal az elveszett visszatérők oldala is! :shock: :D :D :D Nagyon örülök neked!
Igen, hallottam Bettynától (talán)hogy volt egy vetélésed. :( Sajnálom!
De nagyon jó hogy itt a kistesó már a "kanyarban", most már nem lehet gond!
Szuper!!!!Na, és tudjátok hogy milyen nemű???Mit szeretnél jobban?
Igen, nálunk is durva a DAC-korszak. :? Marci beszél már??

Veronika..nagyon ügyes Pálmi, gratulálok a bilizéshez! :)

Szöszke...drukkolok a férjed javulásához, lényeg hogy túl van már rajta.
sajnálom hogy nem jött még össza a baba.
Most akkor lesz újabb orvosi vizsgálat vagy csak írnak megint hormon gyógyszert???Lehet hogy más féle tej-elapasztó kell, vagy nincs más féle? :roll:
Akkor bili ügyben kezet foghatunk! :?
Köszi a tippet, de már vettem ezt a Levolac szirupot, és azt adtam neki.
Hát a Levolac sziruptól se lett normális kaki csak egy kis híg cucc foly ki neki nagy pukizások közepette! :roll: Levittem reggel a dokinőhöz, sok beteg volt, így soron kívül fogadott szerencsére.Jól megnyomkodta a hasát, nem érzett semmi "dugulást"nem lehet túl sok széklet a beleiben :shock: .Lehet hogy ő ennyire nagyon feldolgozza az anyatejet és minden felszívódik a beleiben.Azért 2 naponta kell adnom a Levolacot hátha még kimos valami kakicsomót, ha nem akkor ilyen a Bazsi emésztése és kész!

Sajnos a hasfájás megvan még, ma is hajnalban már nem aludtunk. :( Éjjel 2x kelt, jól evett az elsőnél egyből visszaaludt, így én is aludtam összefüggő 3 órát!Hurrrá! :roll:

Tesó-ügy: Igen nehéz, de sok örömet is ad ám!Csak néha az ember lánya hajlamos depizni kicsit, mikor a kettő együtt üvölt és a nagy felébreszti a kicsit, vagy egyszerre éhesek... :roll: néha forognak a szemeim!
De jó hogy vannak és hogy itthon lehetek velük!!!Ez ennek az időszaka, most a legjobb nekem :lol: ...csak néha elfelejtem! :oops: :lol:

Éváról, Katáról nincs hír?? Rég voltak erre!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Linh!
Dejóóóó! :D Gratulálok a babához és Marcihoz is! Mikorra vagy kiírva? Jó lenne látni rólatok képet is, ha van időd és kedved örülnék, ha tennél fel képet is :)

Szöszke!
Gyors gyógyulást a férjednek!
Még mindig van tejed? :roll: Sajnálom... Milyen hormonvizsgálatokat végeztek/végeznek ilyenkor nálad? Kíváncsi lennék mi borult fel ennyire a szervezetedben terhesség óta :(
És fogynod sikerült azóta? (emlékszem, hogy egy időben nagyon ráálltál erre a dologra)
A kutyusnak is jobbulást, biztosan hatni fog majd a

LKata!
Eszembe jutott, hogy Tomikánál, ha valami miatt kimaradt 1-1 kaka nagyobb korában, akkor ha ettem pár szem paradicsomot, az mindig meghozta a kívánt hatást (vagy a kajszilé, de abból rengeteget kellett innom). Úgyhogy ma megy is a férjem a piacra, remélem oda fog érni még zárás előtt és hoz fincsi paradicsomot nekem is, ugyanis Bogi sem kakilt még azóta sem. Puha neki is a hasa, nem feszül (még a kórházban tudtam meg, hogy ezt érdemes figyelgetni, ha nem kakil, mert ott szélcsövezni kellett, hogy kijöjjön az első anyatejes kakija, pedig rengeteget evett, nem is fogyott a kórházban).

Veronika!
Fogzás nem lehet?

Kép

Kép
borkaby
 
 


Sziasztok!...bocsi a kesesert, csak annyi munka van..ugye en már járok dolgozni, nállunk 2 év a gyereknevelés...de nem sokáig fogok járni...most már ahogy alakultak a dolgok :)

Kata: Ne csüggedj le!! szerintem pedig nagyon ügyes vagy, mert baromi nehéz "egyedül" (mert te vagy legtöbbet velük) nevelni kicsiket!
A bilizéssel kapcsolatosan, szerintem ne aggodj...csak mi hajlamosak vagyunk midentfélét elvárni, meg manapság mintha mindennek meg kéne legyen az ideje...NINCS ilyen, minden gyereknek megvan a asaját ritmusa, attól még kevésbé okos, ügyes meg aranyos! hidd el nyáron nekifog majd bilizni, csak ne erőltesd, mert akkor még később fog rászokni. eljön az ideje...:)
Hogy alakult Bazsi kaki-ügye? anno én is glicerinkuppoztam néha Ádámot, nekünk bejött...meg később minden nap adtam pici narancslevet...az ia hajt

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Veronika: Gratula Pálminak!! hajrá pisikalás, szerintem probáld levenni a pelust, igaz munkával jár jó párszor ruhacsere, de lényegesen hamarabb leszoknak, mert akkor észlelik igazán hogy mi történik odalent :)
Sirás: Ne lehet, hogy fél valamitől? nállunk is vannak ilyenek, ritkán, de van hogy felsir, vagy sirva ébred, vagy lefekves előtt...de mindig valamitől fél, eszébe jut valami és fél tőlle...pl kutyák ugattak...és emiatt...pedig mindig is ugattak a kutyák nállunk, de mégis hirtelen ez neki félelemmel töltötte el...minél okosabbak lesznek, és beindul a fantázi, ez is normális fejlődési szakasz...
Másnél nem kezdődött ez még el?

Linh: emlékszem én is! Gratula a 2. babához, sajnálom hogy végig kellet szenvedni egy vetélést is, de jó hogy tultetted magad!!és itt az eredménye!. Képek: Marci nagyon aranyos, szép kisgyerek!!

Szoszke: Drukk neked is a kistesóhoz, gratulálok!!
Gyogyulást a parodnak, de jo hogy ennyivel meguszta :)

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a kedves (vissza)fogadtatást!

LKata: nagyon remélem, hogy a kispasas :) - kisfiú lesz - már nem fog előállni újabb izgulnivalóval, mert eddig mindent kitalált, hogy ne tudjak nyugodtan aludni. De most már tényleg minden rendben lesz! :)
Egyébként, mostanában kezdtem belegondolni, hogy fogom bírni majd 2 fiúval itthon egyedül... Neked hogy megy? Te is féltél?

Borkaby: május 3-ra vagyunk kiírva.

Dalma: Köszönöm!

Ne haragudjatok, de most csak ennyire futotta, mert Marci egyszerűen nem hagy békén.
Ha elalszik, majd jövök vissza!

Kép

linhbaba
 
 


Szia Linhbaba!

Nahát! :) Jó, hogy te is előkerültél! :)
Jó az új helyetek?

Mennyit változott Marci! :)

Mi is elköltöztünk közben, tavasz óta családi házban lakunk.
Amúgy egy kifejezetten jó környék, mégis tegnap baj történt... anyukámat megtámadták, mikor jött befelé a kertkapun... kitépték a nyakából a nyakláncot (ami egy értéktelen bizsu volt és nem is láthatták a sál alatt...) és mikor erre elkezdett kiáltani, lefejelték... :shock: Dőlt a fejéből és az orrából a vér... Bevitték a mentők, össze kellett varrni a fejét... Egész délután itt voltak tegnap a rendőrök... nagyon megijedtünk...
Amúgy azt mondta a rendőr, hogy ritka errefelé az ilyesmi, és ha el is próbálnak lopni egy láncot vagy egy táskát, akkor is furcsa a brutalitás, az nem jellemző... de akkor is most félnék kilépni az utcára Pálmival, most tuti autóval megyünk egy darabig mindenhová... remélem tavaszra mikor már játszóterezés lesz visszajön a bátorságunk...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Veronika: ez rémes, elhiszem hogy meg vagytok ilyedve!! nahát, anyukád jól van? ő is jól meg lehet rémülve.

annyi mindentőll kell féltsük ezeket a kis csöppségeket, annyi rossz ember van, minek kell mást bántani, én nem tudom felfogni...
nallunk kb 2-3 honapja olyan remhirek jartak, hogy apacanak oltozott nok, elvittek par kisgyereket, az iskola, ovodak kornyekerol...hat nem mondjam h azota, kiadtam a parancsot, hogy Adamot szem elol nem veszitsék, magára nem hadják soha, kaput bezárni...

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Dalma,
nem semmi ez az apácás sztori! :shock: Meg is őrülnék, ha eltűnne a gyerek... borzalmas...

Amúgy meg kiderült valószínűleg mitől volt sírós... azt hittük feltörte a lábát a cipő, de csak nem akart gyógyulni, tegnap megnézte a doktornéni, kiderült, hogy gomba :? Pedig még csak 10 napja kb., (azért is furcsállottam, hogy miért nem javul?) de azt mondta a doki, hogy teljesen kifejlett azért fáj neki... Tegnap délutántól kenjük Canestennel, már látványosan abbamaradtak a sírások... Valószínűleg ahogy fekvő helyzetbe került akkor húzódhatott vagy ilyesmi, hogy lefekvéskor-felkeléskor fájt neki nagyon.

Kata,
hogy vagytok?

Szöszke,
de édi lehet Gergő, hogy csinálja a dolgokat a babán! :)
Ez a tej-ügy hihetetlen...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Veronika..Jééézusom, milyen brutális dolgok történnek :shock: :( szörnyen sajnálom.gondolom anyukádat hogy megviselte lelkileg(is)! :( ..el is hiszem hogy féltek.Szörnyűű!

Linh..húh akkor 2 fiad lesz? Abból jó hogy tök jó lesz nekik 1-2 év mulva, együtt fognak játszani.Meg van ruha nem kell újból bevásárolni, nemde?? :wink: Nevetek van már?
Hát, a fiúk kicsit nehezebben alkalmaszkodnak egy kisbabához szerintem.Ha feljebb olvasol, én is panaszkodtam már Norbira nem egyszer. :?
Néha kiborulok, de az általában azért van mert Norbi hisztis, minden azonnal akar, Bazsi hasfájós, nagyon sírdogál, akkor csak kézbe nyugszik meg,így egyikkel se tudok igazán foglalkozni. :roll:
Mikor megszültem sokat depiztem ezen,hogy szakadjak ketté?? sajnáltam Norbikát is, mert féltékeny volt és láttam hogy haragszik rám.
Már jobban vagyok lelkileg, Balázs állandó sírása szomorít el, mert rossz hogy az ember nem tud mit segíteni és semmi házimunkát nem tudtam így csinálni.
DE (lekopogom) MA ELÉG JÓL VAN!!!!kicsit tekereg kaja után, sokat böfiztttem...egy-két felsíráson kívül nem volt más. :) Szépen evett, aludt, most is alszik!Jaaj, olyan jó ha nem fáj a hasa, sokat mosolygott délelött is...tök cuki :lol: :lol: :lol:
Tejem is van (Norbinál kevés volt) ennek nagyon örülök! :D

Szöszke..de ritka hogy egy kisfiú babázik! :shock: :D Ő biztos jobban fog viszonyulni a babához ha tesója születik majd. :)
Norbit továbbra se érdekli hogy mi van az öccsével, nem jön oda hozzá, nem akar segíteni se az ellátásában.így én nem is vonom be nagyon.De azért szoktatom őket, tegnap is Balázst letettem a játszószőnyegre Norbi szobájába, mi meg Norbival autóztunk.Néha odament a tesóhoz, vitt neki plüss macit.., figyelgette ahogy Bazsi rugkapál...arik voltak! :lol:

Húú, mennem kell, hívnak a srácok...
szép napot!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Na, itt vagyok.

Veronika: Ez horror ami anyukáddal történt!!! :shock: :shock:
Remélem jól van és a lelki megrázkódtatáson is hamar túl fogja tenni magát szegény!!! Nem csodálom, hogy nem mertetek kimenni az utcára!
köszönöm! Mi nagyon szeretünk itt "vidéken" lakni. Teljesen más a mentalitás a hivatalokban, a boltban, mint Pesten. Nagyon jól érezzük magunkat! :)
Nektek milyen az új helyetek a fentieket leszámítva?

Dalma : ez az apácás dolog, ez tényleg durva!!! Komolyan, már oviba is félek majd beadni Marcit!!!

Kata: igen, sok szempontból jó, hogy fiú lesz a tesó, én borzasztóan örülök neki! De már előre félek pont ugyan ezektől a dolgoktól, mint amiket te is leírtál! Nem tudom, hogy fogom tudni kezelni a helyzetet és nem tudom, hogy lehet majd Marcit bevonni a dologba. Pont ez a 2 éves kor körüli idő nehéz a lurkóknál. ráadásul Marci most az abszolút király a családban, az egyetlen unoka meg minden... nem tudom, hogy fogja venni ezt a trónfosztást...
Ilyen nem kakilós dolog nekünk is volt Marcival, de az csak a 3.-4. hónapban kezdődött. Remélem Balázs hamar megoldja majd a dolgot! Szuper, hogy van tejed!!!!

linhbaba
 
 


Sziasztok!!

BOLDOG NÉVNAPOT A BALÁZSAINKNAK!!!! :D :D

Dalma!
Nagyon örülök, h visszajöttél, remélem többen kedvet kapnak és visszajönnek!!!!!

Nagyon aranyos Ádám, jó, h hallunk felőletek!!!!

Nem könnyű két kicsivel, de dupla örömforrás is!!!!!

l.Kata!
Nagyon szépek vagytok!!!!

Tudom nem vígasz, de pár hónap és elkezdenek együtt játszani a fiúk és akkor sokkal könnyebb lesz Neked is. Amint elkezd kúszni Bazsi, Norbi is megérti, h a testvér szuper dolog, állandó játszótárs és ő is örülni fog. Persze lesznek viták.."evette!!" és társai, de ez már könnyebbség.

kaki: ha nem görcsöl, ha eszik, akkor nem lehet baj. Ha jól emlékszem Konsti volt ilyen, én nem használtam mást csak a gripe watert.... na és persze hasmasszázst, de az a csípőjének is jót tett.

Szöszke!
Nagyon szorítok, h kiderüljön a probléma és minnél előbb meglátogasson a gólya!!!

Linh!
Naná, h emlékszünk és szeretünk nagyon!!!!!!! Valaki említette itt a topicban, h újra babát vársz és azóta olvasgattalak a májusiaknál. Gratula és kitartás!!!!

Nem ismertem meg Marcit, nagyon jó pasi lett belőle!!! :lol: :lol:

Veronika:
DÖBBENET!!!!!! jobbulást anyukádnak!!!!!!!!

mi: Konstimnál nem jött be a pizsamában alvás délután. Ha nem akar aludni, akkor nem veszi fel a pizsit vagy letépi magáról. heti 5 napból azért 3 szor alszik délután.....
A beszólásait most már jegyzetelem, mert egyre több van és jókat nevetünk rajta.

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!

Dalma - Apácáank öltött nők? :shock: Ez durva!

Veronika - Szegény anyukád! Vigyázzatok magatokra!

Szöszke - Hihetetlen, hogy még mindig van tejed!A természet fintora, hogy vank aki azért küzd, hogy legyen, te meg azért, hogy elapadjon. Kívánom, hogy mihamarabb összejöjjön a tesó!
Szabinak is volt egy babázós időszaka. Most a vonatok a menők.

Linh - De jó, hogy itt vagy! Gratula a kisöcsihez! Szerintem mindannyuinknak vannka félelmei így a 3. harmadban, hogy mihez kezd majd 2 babával. Aztán majd a helyzet megoldja magát. Biztosan ügyes leszel.

Borkaby, Kata - Megoldódott a kaki ügy?

Mi jól vagyunk, bár Bálint egy kicsit megfázott, így most orrost porszívózunk és szörcsgiset játszunk. Hál'isten semmi más nincs. Telnek a hétköznajaink, csak úgy szállnak a hetek. Holnap nagy nap lesz Szabinak. Kicst le van tapadva a kukija és holnap lesz a napja, hogy a doki nénink megoldja a kérdést. Világ életemben ettől féltem. Tudjátok 6 éves voltam, amikor az öcsém született és már hazaértem a suliból és leckét kellett írnom a konyhában, amikor neki megcsinálták. Gyerekfejjel végighallgattam azt a sikítást és örökre belémégett. Hál'isten Tomi vett ki szabit holnapra és ő megy le vele. Mondtam neki, hogy én végigcsináltam az összes oltást, vizsgálatot, ezt képtelen vagyok. Remélem nem fogja nagyon megviselni. Olyan okos. Már beszéltünk róla, hogy mire készüljön, hogy ne érje váratlanul. Drukkoljatok!

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Linhbaba, végre egy orvos a csapatban! :) Jó, hogy jöttél! Érthető, hogy nem voltál, nagyon kemény dolgokon mentél keresztül...Marci nagyon sokat változott, és nagyon szép. :)

Borkaby, fejtsd meg, légy szíves, hogy miért van még mindig tejem! :D A férjem szerint azért, mert egész nap a gyerekkel vagyok. A fogyás nem megy, csak amikor gyógyszert kaptam, és elapadt a tejem, akkor indult meg. :?

Szveronika,
ez borzasztó...csak nem kisebbségiek voltak????? November közepén a 68 éves apukámat is majdnem megverte egy fickó kutyasétáltatás közben, mert szerinte apukám be akart törni a házába (????)...ez konkrétan egy kisebbségi fickó volt. Kőkeményen megfenyegette apát, hogy vigyázzon magára, mert megveri. Tudjuk, hol lakik a fickó, az alkalomra várunk, hogy feljelenthessük.

Lkata,
nincs segítséged? Nem tudod a szüleidet bevonni? Én biztosan meghülyülnék, ha egyedül kellene 2 fiúval otthon variálnom, és még a házimunkát is nekem kellene csinálnom...

Szbettyna, nem irigylem a kuki-dolgot. Kap érzéstelenítést Szabi? Ragaszkodjatok hozzá! Nálunk is aktuális lesz valamikor. Én úgy hallottam, altatásban is csinálnak ilyen műtétet.

Kép
szöszke
 
 


Köszönöm a sok jókívánságot a férjem nevében is, szépen gyógyul az orra. Hétfőn kell kontrollra mennie.
Ma voltunk gyerekorvosnál, képzeljétek, elköltözött az orvosunk. :shock: Megcsináltunk egy lisztérzékenységi gyorstesztet Gergőn a helyettes dokival, és negatív lett szerencsére. :) Persze ezt eddig is sejtettük, hogy nem lisztérzékeny, de azért jobb, hogy megcsináltuk. A teszt gyógyszertárban kapható, 3.700,- Ft körül van, akiknek bőrproblémái, emésztési nehézségei vannak, azoknak ajánlják.
http://www.liszterzekeny.hu/tiki-index. ... A9gi+teszt

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!

Bettyna!
Nagyon szorítok mára, sok erőt az egész családnak, ölelés a nagyfiúnak!!!!

Mértétek mostanában a gyerekeket???? Én tegnap házilag lemértem Konstit, 13,2kg és 92cm. (a védőnő pár napja volt nálunk és mondta vigyem be hozzá egy mérésre, és ez adta az okot az előzetes mérlegelésre)

Ugye nem felejtitek el a családi adókedvezmény intézését??!!!!
A férjem a napokban intézte el és úgy tűnik 20 ezer ft-tal több lesz a nettó fizetése. (lehet, h ez nem sok, de minden forintnak örülök)

Beszélgettünk tegnap egy ismerőssel, az Ő lánya egyidős Konstival és január óta Ő sem alszik délben....mi ott tartunk, h a héten h-k aludt, sz-cs nem.....kíváncsi leszek ma mi lesz, végre enyhült az idő, kimegyünk biciklizni, hátha lefárad kissé és alszik....

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok

Sz bettyna:én nagyon-nagyon szoritok Szabinak, mert tudom mivel jár. Nállunk a gyerekorvosunk, szollt hogy 1 éves kor után vigyem el, nézze meg, hogy ne hadjam későbbre, mert annál tudatosabb a gyerek...na de 1ev 2 ho volt Ádám mikor elvittük és szépen elválasztotta, csepp vér se folyt, s még akkor is nagyon fájt neki, 3 napig orditva pisikált...és napi többször kellett huzogatni, h nem forrjon ujból össze, hát annyira megmaradt az emlékében, mert mai napig mikor pl fűrdünk, fel szoktam egyszer, kétszer huzni, tisztuljon...és mai napig emlékszik s mondja ne-ne..
Rem Szabi jól átvészeli!! irj majd mi történt.

Más fius anyukák, ti nem voltatok egyik sem még? vagy nem is szükséges?

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Délutáni alvás: nállunk még működik, bár a mult héten két nap, azt csinálta, hogy levetette a hálózsákját és csak hallottam lentről..tap-tap-tap, szaladgált a lépcsőig, kukucskált lefele, trap vissza a szobájába, na aztán modtam estig nagyon sok van, és kell aludni, és addig ott ül a szobába ameddig nem alszik egy kicsit, igy hiszti semmi nélkül visszafeküdt, aztán hallodtam még fél orát mondott, énekelt, aztán eladuldt..
Amugy Ádám nagyon jókat alszik délután 2-től, 5-ig. hátha most a sok benntülés az oka, jó hogy ki megy minden nap de nem sokat, már 2 hete -10-14 fokok vannak...

Akiknél kistesó is van, hogy oldtátok meg az alvást?...én ugy tervezem hogy egy idő után ..remélem egy időben fognak aludni...

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


sziasztok!

Szöszke..örülök hogy javulgat a férjed és hogy nincs liszérzékenysége Gergőnek :D Olvastalak titeket tegnap is, csak nem tudtam írni.
Káoszos volt a tegnapi nap, együtt bőgtem a 2 gyerekkel.mind a kettő egyszerre ordított, nagyon rossz volt Norbi Bazsi meg nem aludt semmit, végül én is elbőgtem magam. :cry:
Férjemnek tegnp volt a szülinapja, meg Balázs nap..így sütöttem is mikor aludtak, több részletben de elkészültem estére. :roll:

Clau..nektek is boldog Balázs napot utólag! :D

Sajnos nincs segítségem :( Illetve annyi hogy anyu reggel még 9-ig itthon van(mert ugye mellettünk laknak) és néha ő reggelizteti Norbit ha pont szoptatok.
5 órára ér haza anyu , akkor néha úgy főz hogy nekünk is ad, vagy bevásárol nekem hazafelé.
Fecó csak este 6-7 körül ér haza :( Ő hiányzik a legjobban minden szempontból).Anyós, após a város másik felén lakik, nincs messze az se, de nincs autójuk, és amúgy is dolgoznak még, műszakba járnak. :? Bár anyós elmehetne nyugdíjba, de még vacilál, fél hogy keveset fog kapni ha 40 év után elmegy. :(
szóval így baromi nehéz, néha úgy érzem elkapkodtam a tesó dolgot. :oops: :(
Pedig Bazsi nagyon édeske, annyit mosolyog és úgy imádom! :D

Családi adókedvezmény:Igen, Fecó tudta igényelni, nekünk is 20 ezerrel lesz jobb!
De amúgy meg tök sok mindent megvont a cég...ezért szinte ugyanott leszünk.:D De ha januárban nem lett megigényelve akkor ugrik ám az egész évi.Tudtátok??? :(

Kuki-téma:Norbikáé is szűk, de már sokat javult 1 év alatt, minden fürdésnél huzogatjuk. A dokinő szerint lehet nem kell majd urológushoz menni. Jó lenne.
De felénk csak akkor csinálják meg ha már szobatiszta a gyerek.

Bettyna..mi volt?szegényke! :( De ha kell akkor kell.A pisilésnél biztos fájni fog neki egy ideig.

Zsuzsu..hű szépen belehúzott Konsti!Mi mondjuk nagy gyerekek voltunk mindíg is, apja is magas. :wink: Norbi 2 évesen volt 92cm és 14kg, most szerintem nőtt pár cm-t azóta és szerintem a súlya is több bár olyan kis vékonyka!
Ő inkább csak izmos.
Majd 2 és fél évesen leviszem megméretni.Itt úgyis járvány van, nem szivesen megyek vele az egészségházba.

Délutáni alvás nálunk is van, délben ebédel, aztán1 órától 3-ig mindíg , de volt olyan is hogy 4 óráig aludt délután. :)
ilyenkor tudok ezt-azt csinálni.De mostanában Bazsi akkor szopik és utánna fennt van vagy fáj a hasa..úgyhogy ezért annyira nem tudom kihasználni ezt az időt.
Most alszik Bazsi, Norbi meg mesét néz.Mennem is kell kiteregetni.
Szép napot!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Szöszke,
na ez szuper, de jó, hogy van ilyen teszt! :)

Zsuzsu,
alvás nálunk is változó, simán kibírná amúgy alvás nélkül.
De ragaszkodom az alváshoz, viszont tök sokáig tart mire elalszik (vagy 1 óra hossza... :roll: ).

A bölcsiben 1-3-ig alszanak, de Pálmi csak 2 felé alszik el, így 1 órát tud aludni végül. De most hogy itthon volt egy hétig és hagytam aludni, magától 3.5 órákat alszik :shock: Persze később mint kellene, így az esti lefekvés is tolódik... szóval tiszta zavaros az egész. Hogy akár estig kibírja alvás nélkül, de ha sikerül elaltatni, akkor meg 3.5 órát alszik...

Dalma,
hú szegény Ádám, akkor jól megmaradt benne a rossz élmény... :( Mondjuk ha napokig fájt a pisilés, akkor nem is csodálom...

Kata,
hát nem irigyellek 2 kicsivel és még a háztartás is... hhhhhhhhh
Legalább hétvégén tudsz egy kicsit pihenni? Nehogy kikészülj!

Mi még nem számoltuk ki, hogy mennyivel lesz jobb, de havi 20.000 Ft elég jónak tűnik!!! Vagy ez éves?

Hogy-hogy úszik egész évre? Év közben nem lehet módosítani? Furcsállnám, mert ugye 3 hónapos magzatot is bele lehet már számolni, akiknek év közben jön össze, azoknak csak lehet módosítani, hogy 1 vagy 2 gyerek, nem???

Pálminak megvettük az influenza oltást (sima és H1N1 egyben), jövő csütörtökön kapja meg. Most iratom ki magunknak is. Mivel tervezzük a bébit és terhesen nagyon ajánlják, jobbnak láttuk beadni az egész családnak. Meg most halt meg valami 2 éves gyerek...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Ezt nézzétek meg, de csak olyan helyről, ahol tudjátok hanggal hallgatni, mert az benne a lényeg! :D

http://www.youtube.com/watch?v=76YWT5Wx ... ature=fvwp

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Készülünk a jövő keddi farsangra, ruhapróba: :lol:

Kép

Kép

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Veronika..hát, hétvégén se tudok sokat pihenni.De nem készülök ki, azért bírom ám.köszi hogy aggódsz, kedves tőled. :D
Pálmi szép kis tündérke lesz! :lol: Élvezi godolom a szép ruhát, ugye???

Le volt árazva egy bababoltban bady, vettem Norbinak 2 badyt, még tavaszig úgyis lesz pelenka így meg jó. :wink: Az egyik Trabantos, látnotok kellett volna hogy feszít benne, irtó büszkén viseli! :lol:
Vannak képek mindjárt felteszem.
Kép
Kép
Balázs baba emeli fejét
Kép
Mosoly
Kép

bocsi ha sok voltam! :lol: :oops:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Zsuzsu: köszönöm! Aranyos vagy nagyon! Ez mókás, hogy lényegében akkor tudtátok a hírt, én meg itt titkolóztam és addig nem mertem jönni, amíg nem lesz végre minden rendben. :D
Konsti nem alszik délben? Te jó ég! Én nem tudom mit csinálnék, ha nem lenne naponta 2 óra szünetem, kb. 2-től 4ig.
Jó nagy fiad van! :)

LKata: fel a fejjel, ne add fel!!!! Ahogy magamat ismerem, valszeg én is így ki leszek majd akadva, de szerintem/remélem idővel majd jobb lesz! Ügyes, türelmes anyuka vagy, bele fogsz rázódni!!!

Veronika: Nagyon angyali Pálmi abban a jelmezben!
A H1N1 oltásról: ha most terveztek babát, akkor én azt javaslom, ne oltasd be magad. Vagy ha beadatod, akkor várjatok minimum 3 hónapot. Ismertek régről, tudjátok, hogy én nagyon védőoltás párti vagyok. Tavaly is beadattam február végén a H1N1 elleni vakcinát mindenkinek. De rengeteget törtem rajta a fejem meg sok más háziorvostól is hallottam, hogy a védőoltás beadása után megnőtt a vetélések száma a körzetben. Egyre inkább hajlok rá én is, hogy nálunk is az okozta a tragédiát. Ez persze nem bizonyított, csak azért írom, hogy gondold meg Veronika és inkább várjatok kicsit.
Dalma: szegény Ádám!!! Remélem azért már elfelejtette ezt a rossz élményt!

Bettyna: köszönöm! Emlékszem, mikor Peva mondta, hogy két fiad van, hogy nevettem, hogy jó nehéz dolgod lesz! :wink: Láttam a képeket, irigyellek! Jó kis vasgyúró Bálint!
Szabinak nagyon drukkolok!!!!! Szegény kis pasas!!!

Szöszke: köszönöm a fogadtatást! Próbálgattam visszaolvasgatni, mintha autóbalesete lett volna a férjednek?... remélem most már jól van!!!

Ez a fitymaletapadás nálunk is problémás volt, pedig mi kb. 10 hónapos kora óta húzogatjuk minden fürdésnél. Utálja is. Eléggé gyerekorvos függő a dolog (szerintem), nálunk végülis egy 5 napos Ftorocort-kenegetés oldotta az adhéziót, így szerencsére nem kellett műteni meg ilyenek. De van érzéstelenítő krém is, ha érdekel titeket, előásom a jegyzeteimet, valahol leírtam.
De szerintem mindenképp érdemes gyerekurológus/gyereksebész tanácsát kikérni!

linhbaba
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: