Új privát üzeneted érkezett!

Bogi mivel kened az ínyét? Ha bekented ne fektesd a hátára egy darabig, azért említem mert rám anno a frászt hozta a gyógyszertáros azzal, hogy ha bekenem az ínyét nehogy a hátára tegyem mert lefolyhat a nyálával a torkára és elzsibbasztja azt is. Nem akarlak megijeszteni :) csak kérdezem :)

Zsuzsi ez az! Nézegetem a régi képeket és nem tudtam rájönni mi a fő különbség a két gyerek arca között ( a szemszín kivételével), és ez az! Olinak jóval magasabb a homloka! :D

Kép v1.0
Kép v2.0

Vera
Kép
Kép
zetibebi
 
 


Aszta de durva, most nézem hogy ugyanaz a ruha van rajtuk!!! Ááááá!!! :D :D

Vera
Kép
Kép
zetibebi
 
 


Áhhh, nem csak a homlokuk, az orruk is tök más, az Olié krumpli, sőt a fülük is, a Zétié kajla, de a szájuk az egyforma :wink:

De jól elszórakoztatom magam :D

"pirkó kis ágyéka" :lol: ez jó :lol: Zsuzsi engem is érdekel a pelus-dolog, majd jelents ha van tapasztalat, kíváncsi vagyok!

Hű Amy az igen... :shock: még épp jókor jutott eszébe, jó hogy nem aznap. Szegény sógorod...

Vera
Kép
Kép
zetibebi
 
 

 
 

Zetibebi: micsoda helyes pasi.. és mindjárt kettő is belőle.. :D Előre lehet félteni a lányokat, mi lesz ott amikor ezek ketten elindulnak csajozni... :wink:

Stelly: ja igen, majd ha elmegy az eszem és nekiállok baklavát csinálni, akkor feltétlenül viszek neked is belőle. :D Bár a durva az, hogy anyóstól kaptam tavaly nyáron egy baklava sodrófát, azóta is ott pihizik a kamrában és előreláthatólag ott is marad még jó ideig, hacsak apóca nem tesz valami rossz fát a tűzre. :lol:
De tuttifrutti, mert egyik török uncsitesó kamionozik, és mostantól szállít Németországba Mo-n keresztül, itt megy majd el néha a ház előtt, szóval anyóssal küldjük egymásnak a vasárnapi menüt akár asztalostól :D, én már közöltem vele, hogy baklava nélkül soha ne engedje Tamert elindulni! :) Szóval nem kizárt, hogy egyszer egy talira anyós készítette cuccossal megyek. :D

Efét most sikerült elaltatni, mindenesetre a séta jó ötlet volt, mindkettőnknek jót tett. Most először én is pancsiztattam hason és feleslegesen féltem simán tartotta percekig a buksiját, nem próbálta letenni. :) Nagyon tetszett neki is.

Gjéti: Nagyon ügyes vagy, éljen-éljen!!! :D És mindezt terhesség és baba mellet, komolyan le a kalappal, és a többi vizsgázósunk előtt is!

Amy:
két héttel esküvő előtt lemondani :shock: az azért durva!

Kép
Kép
elif
 
 


Sziasztok!
Csak életjelet adni jöttem :D . Holnap próbálok írni.
Jól vagyunk, csak nem volt időm jönni.
Jó éjt!
kreiszi
 
 


na apjuk megjött,tiszta hisztis,jól megbántott,pedig semmi rosszat nem mondtam :oops: méééééé jó ez neki

zetibebi: jól rám hoztad a frászt :oops: dentinox-al kenem és este szoktam lefekvés előtt és általában háton alszik el.

Kép
budabo
 
 


sziasztok
gyors bekukk és má itt se vok
dolgozom, sokat, Marcizom mégtöbbet :) ma hajnalban 2kor feküdtem le, addig nyomtam a melót.
Mancúrkám nappali alvása átlagban 2*40 percben, de kibékültem vele, ha nem szakad az eső, akkor egy kis bónusz szuszka is kijár egy séta keretében
párom ma ment próbanapra egy új helyre, de érezzük h nem ez lesz a nyerő (h-p nincs itthon egyáltalán, csak szo és vas :( bejelentés nem teljes, zsé jutalékos, ergo teljesítmény arányos, ergo változik, ergo nem biztos h minden hóban elég ergo: soksokbukta benne van ) meglátjuk, de lehet inkább kivárunk még. majd ő eldönti a nap után h akarja-e
öööö mit is akartam? mindeni reagálni. aha. h lehetetlen ennyi idő után :oops: bocsbocsbocs
egy két dolog mégis eszembe jut
Amy nem sámli... még épp időben :? mindenesetre a lakkcipő téma megoldódott, erre mondja mindig a főnim, h fölösleges előre izgulni a dolgokon, mert az élet általában tálcán kínálja a megoldást :lol: na jó, ez most így mondjuk nem annyira nevetséges.
Zéti - örülök h túl vagytok a biopszián, remélem Zéti jól van, neked pedig küldöm a fenékbebillentős szmájlit. irgumburgum, csukd be azokat az elemző oldalakat!!! imádom mindkét gyerlőcidet! olyan nagyon szépek! Oli annyira, de annyira szép!
Zsancy - sajnálom a vese-tejci ügyet, mennek a drukkok

megyek, eszek, majd második kv és aztán kelteni Mancúrkát, öltöztetni, etetni és irány prevenár2, dpta3. jó kis időben, bónusz szuri. micsoda igazságtalanság.
és ma egyedül... remélem szép napunk lesz.

most internet és gép kikapcsol és ma csak MarciésMami nap lesz. semmi, semmi más. jókat alszom majd szopi közben, ma is 5:30kor keltem :?
de az élet szép, mert Marci itt van nekem! :)

KépKép
hugic
 
 


amy: két héttel az esküvő előtt lemondani??? kíváncsi lennék mi az oka :oops:

millye: még sincs neted????????????????????

Kép
budabo
 
 


Amy: nem semmi lemondani az esküvőt két héttel korábban (főleg, gondolom már majdnem minden ki van fizetve).
De talán jobb most, mint boldogtalanságban élni, egy-két gyerkőccel...Na persze könnyű ezt a pályán kívül mondani, nem tudom mit csináltam volna, ha így járok...

Mi ma 4.45-kor keltünk, olyan álmos voltam, hogy még a cumisüveget sem találtam, mostanra felébredtem, kisasszony meg persze már egy órája húzza a lóbőrt...

Budabo: kibékültetek Apával?

Kép
cserkészkolbász
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Köszönjük a kaki-gratulációkat, reméljük így is marad... :lol:

Elif: köszi a megjegyzést, nagyon jól esett, de hidd el, tényleg csak egy előnyös fotó, nemhiába választottam azt. :) Én csak addig fogytam sajna, amíg szoptattam, azóta meg sem moccan.De mondjuk szerencsére akkor sok lement. Még egy jó 6 kg-ot nekem is le kéne adni.
És lehet, hogy volt már róla szó, csak én nem vagyok képben.... jól beszélsz már törökül? el tudsz anyóssal már beszélgetni?

Bogi: szuper a hajad és tényleg nagyon kényelmes lehet így. :)

Tényleg lányok, hajhullással hogy álltok? Mert nekem mintha kicsit javulna... persze a felét már így is elhagytam... :?

Amy: ez az esküvős story nagyon durva. :shock: Szegény sógorod... Nagyon sajnálom. És őszintén elítélem a menyasszonyát. 2 héttel előtte jut eszébe???? Azért ilyenre az ember nem egyik napról a másikra jön rá... :roll: És szegény ezek után kapjon még egyszer kedvet esküvőhöz, és lehet hogy az a lány, aki majd igazán megérdemelné, annak lesz rossz emiatt. Bocsi nincs hozzá közöm, de nagyon feldühít az ilyen. De hogy mi lehet az oka???
Gratulálok a megforduláshoz!
Popsipirosság van még??? Mert ettől a hasmenéses kakitól nekünk is volt és azt meg lehet, hogy laktózintolerancia okozta....

Zetivera: nagyon édesek a fiúk és szerintem is hasonlítanak egymásra. Bár Oli szerintem jobban hasonlít rád! :D

Zsuzsi: hát biztos akkor lesz, hogy laktózérzékeny, ha ettől a szójatápszertől megoldódik egy idő után a kakagond. Ez kb. 1 hét. Kapta a protexint is, de ha laktózallergia, akkor csak a protexin nem tudná rendbehozni, az csak segít, hogy helyreálljon a bélflóra. De azért azt beszéltük apával, hogy ha megoldódik ez a dolog, akkor majd egy kis régi tápszerrel ellenőrizzük, hogy tényleg ez volt-e a baj. De úgy tűnik, hogy ez volt a gond.
Talán emlékeztek, hogy panaszkodtam az elején, hogy nagyon büdös a kakija a tápitól. Én akkor olvastam, hogy azt okozhatja tápszerallergia, de ezt mindenki elvetette. Most utólag a barátnőm is azt mondja, hogy valószinüleg az is emiatt volt.

Panna
pandusika
 
 


Ebédmenü?????

Nálunk tegnap rakott karfiol volt. Ma nem tudom, hogy mi legyen... :?

Panna
pandusika
 
 


cserkészkolbász:persze, csak hajnalban csapkodott és rosszul esett, hogy itt a lánya is miért kell hisztiznie. De már
szent a béke.Jó korán keltetek

panna: köszi. Jó lesz ha rendeződik végre Hanna, és megtaláljátok neki a megfelelő tápszert. Én tegnaptól szűzteát iszom. Julcsi mondta talán hogy neki anno hatásos volt, de lehet hogy ő kapszulát szedett. :oops:

Kép
budabo
 
 


panna: rakott karfiol volt hétvégén. Ma paradicsomos húsgomboc és tárkonyos csirkeragu leves. Nasi max apának puding mert imádja.

Kép
budabo
 
 


Bogi: hú, ez jó ötlet! Paradicsomos húsgombóc... azt szeretjük nagyon. Meg a töltött paprikát is, de itt sajna nem lehet rendes tv-paprikát venni. Úgyhogy paprika nélkülit csinálok. De lehet hogy csak holnap, mert ma megint egyedül vagyok. Csak azért kérdeztem, mert nemsoká megyek vásárolni és akkor megvenném a hozzávalókat, hogy délelőtt már ne kelljen boltba menni. De ez nagyon jó ötlet! Köszi! :)

Panna
pandusika
 
 


Nálunk egyébként hétvégén fokhagymás-hagymás sült máj volt.

Panna
pandusika
 
 


Mi végre aludtunk egy jó nagyot, 5:30-kor kelt, de megigazítottam a takaróját + 1 buksisimi és visszaaludt még egy órára. :)

Panna: hát perfekt nem vagyok belőle, de elboldogulok. 90%-ban megértem, ha nem hadarnak nagyon, és elgagyogok. Konyhanyelvben ott vagyok rendesen, úgyhogy anyóssal elvagyunk. Na meg őt most persze főleg Efe érdekli. :)
Hozzászólást továbbra is úgy gondolom, majd ha egyszer látok egy nem tökáletes képet rólad talán elhiszem amiket írsz :wink: :).

Kép
Kép
elif
 
 


panna:a máj is jó ötlet :wink:

Kép
budabo
 
 


Elif:
Én görögbe ettem a baklavát...lehet törökösen elkészítve jobb az ize...de én inkább meg se próbálom...egy örök emlék maradt meg nekem.

Bogi:
Lehetne egy irtózatosan nagy kérdésem?Ha nem akkor is felteszem
:lol:
Te mivel és hogy kezdted Fügcsinek adni a hozzátáplálást?
Mert én már 3könyvet+1anyost +a netet végigolvastam végig hallgatam és totál képzavar.A deles evéséhez szeretnék pár falatott hozzá adni.De mennyit?
Ha kap tápot pl mennyi időt hadjak ki szerinted a pürével.Mert olvastam hogy a tápott osszam 2részre, és mikor az egyiket megette utána adhatok neki pépet,ha azt is megette adhatóm neki a táp másik felét...nem sok az úgy?...
Tök hülyén érzem magam,tök béna vagyok hogy ezt se tudom magamba le tisztázni hogy legyen jó.
Előre is köszike a segítséget!

Panna hogy készül az a hagymás máj?Jól hangzik. :) Valami tuti kaja kéne mára mert apának ma van a szülinapja,túrótorta már készül,ajándék megvan...már csak valami tuti ebéd kéne....de mi? :?

Tudom már sokat nyafogtam a vesém miatt,de képzeljétek a doki tegnap közölte hogy úgye tudom hogy a röntgen alatt intravénásan kapok egy folyadék,és majd avval fognak meg röntgenezni,mert úgy majd a problémás területek sötétebek lesznek,és hogy a folyadék mellékhatása hányás, szédülés,tök jó...most tele a gatyám rendesen :?
ZSu83 a férjednek csináltak ilyet?

Zsuzsi:
Nem tudom mennyi tejem van a fagyitól mert nem mérem...de nincs annyi amikor még jó volt minden.sz.tem kb olyan 110lehet,mert nem is olyan feszűlös a mellem.De nem is lötyet.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
zsancy
 
 


és ma egy éve ll

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
zsancy
 
 


Elif: jaaaaaj.... Biztos csak nem ettem még törökös baklavát, azért teszek ilyen merész "szeretem a görögöt" kijelentéseket! :wink:

Amy: szegény sógi.... Jópofa a csaj, az biztos. Azért illett volna már gyanítania hamarabb, hogy ez így nem lesz jó... De az előnye számotokra megvan: lakkcipő megúszva!

Zsuzsi:
No pelus? Hát, én tényleg "húdemegértővagyok". Először olvastam, hogy mivan?? Aztán mégegyszer, hogy mivan?? Aztán megállapítottam, hogy húúúhhaaaa....

Vagy konkrétabban: Először: :o , aztán: :shock: , aztán elképzeltem, ahogy Léna pucér popója száguld a mosdó felé, és akkor már: :lol:

Amúgy én már reggel sem fejek, mert addig eszik, amíg lát és ez majdnem minden nap 220. Azután már csak 10-20 mili jön le. (Ma pl. csak 5.) És napközben nekem nem indul be még egyszer a tejleadó reflexem. Hiába csinálom még szopi után 10 percig a fejést. Így fagyasztóból pótolok, és húzom, hogy legalább 5 hós koráig kitartson a csak szopi. (Jejeje... Asszem, ez meglesz.)

Az én kicsi macimancim ma érett meg a Viburcolra.... Ha ennek sem lesz hatása... Tökön lövöm magam...

ladmon
 
 


Zsancy: hagymás máj: hasonlóan készítettem, mint a brassóit. Én azt csinálnék, nekem az mindig valahogy nagyon-nagyon finomra sikerül. Leírjam neked részletesen a receptet???

Panna
pandusika
 
 


Zetivera: gyerkőcök nagyon tetszenek az "ugyanolyan cucc, ugyanolyan nyelvkiöltés"-es képen.

Zsancy: te meg ne tojj be! Az, hogy lehet mellékhatás, az nem azt jelenti, hogy tuti lesz is! Hajráfagyiiiiii!! :D

ladmon
 
 


Zsuzsi: egyébként szerintem nagyon jó, hogy ilyenekkel próbálkozol. Egy ismerősünk csinálta azt már a baba egész pici korától, hogy amikor látta, hogy nyom (vagyis kakil), akkor fogta és gyorsan a bili fölé tartotta. Egy idő után a kisgyerek úgy megtanulta, hogy bilibe kakil, hogy amint megtanult járni, egyedül hozta a bilit és jelezte, hogy neki kell. Ez szerintem nagyon jó... :) Én is gondolkoztam, hogy megpróbálom, csak még nagyon pici Hanna hozzá szerintem és kakilás nálunk szinte észrevétlenül zajlik. :)

Panna
pandusika
 
 


Zsancy: Budabo helyett leírom, nálunk hogy van ( bár én teljesen a magam feje után megyek, nem olvastam egy könyvet sem, anyóst meg pláne nem kérdeztem... :lol: )

Először alma reszelve ( esetleg először csak a leve, de én ezt kihagytam), utána lehet keverni őszibarackkal, utána esetleg csak őszibarack.

Utána főzelék bevezetése ( alma-barack-cékla-répa-krumpli mindenféle variációja). Ahogy már írtam korábban, a főzelék után adok még neki tejet/tápszert.

Nem kell megijedni, ha nem kell neki, lehet hogy csak egy kanállal fog kérni, aztán mejd egyre többet.

Előfordul, hogy egyik nap tátja a száját, szinte "rárabol" a kanálra, másnap meg még a száját sem hajlandó kinyitni.

Szóval az én véleményem az, hogy úgyis ki fogod tapasztalni, hogy mit eszik meg szívesebben, mi az amit nem szeret, próbálgatni kell.

Kép
cserkészkolbász
 
 


panna:recept jöhet!!!!!

zsancy: én is mindenhonnan szedem az infót...Mi úgy csináltuk hogy reszeltem le almát és szűrön átnyomva először csak a levét kapta, egy-két kiskanállal,másnap több és így tovább. Reggel ettünk 7.30 körül és 9 körül adom neki a gyümit majd 10.30körül eszünk, tehát én két kaja között adom neki. Most már husit is kap keveset. Más nem így csinálja, sajna magadnak kell kitapasztalnod hogy nektek hogy jobb. A főzelékkel lehet úgy fogom csinálni, hogy ebéd környéki kajánál megkínálom főzelékkel és ha nem elég neki akkor rögtön utána tápcsi, de még nem tudom. Gyümit én két kaja között nassinak adom.

Kép
budabo
 
 


Cserkészkolbász-Bogi nagyon köszi az infót..akkor ma megyek és veszek valami csuda szép almát...és hát megpróbáljuk..sz.tem nem lesz baja vele..mert a szilva lét azt falta...(azért kapott mert nem volt kaki)
Cs.kolbász:
anyóst azért mertem megkérdezni mert csecsemőgondozó+bölcsödébe is dolgozott,amúgy a helyzetünk változott már nem "dirigálva"ad tanácsot hanem tényleg tanácsként szánja...így tök normális... :)

Panna meg kösszöném a receptet ha elküldenéd

Amy..szemem kiakadt amikor olvastam az esküvő elmarad...egyből fel is kiabáltam hogy:
Azt a K....va...azért ez durva..de minden rosszba van valami jó...nem igaz?
Ladmon:
nem a mellékhatástól félek hanem a befecskendezéstől..egyálltalán hogy fog az zajlani...jaj nekem :shock:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
zsancy
 
 


zsancy:most pl. üvegreszelőn lereszeltem negyed almát és úgy együtt husi-lé kapta, de nem adtam az egészet neki. Lehet kapni üveges őszilevet én szoktam neki azt is adni.

Kép
budabo
 
 


Zsancy: tudom-tudom, nem akartam én bántani anyósodat...

Kép
cserkészkolbász
 
 


Tegnap sikerült elcsípnem egy kis nevetést Efétől, a mobilom épp kéznél volt és pár másodpercig nem vette észre hogy veszem. :) Konkrétan egymáson vihogunk. :D
Nem túl jó minőségű és rövid is a videó, de úgy örülök, hogy egyáltalán ez lett. :)
http://www.youtube.com/watch?v=4aWwnNve4ZY

Kép
Kép
elif
 
 


elif: jóóóóóóóóóóóó, még többet!

Kép
budabo
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi: köszi az infót nekem jöhet inglisül is, elboldogulok... :wink:
Tényleg érdekel, lehet, hogy kipróbálom... :)

Hát csajok, tényleg lövésünk sincs, hogy mi lehet a csajjal.... Még az anyja is sírva hívta sógoromat, hogy mi van a lányával, drogozik-e, vagy valami.... :shock: Vasárnap még ruhát vettek a nővérének az esküvőre, hétfőn meg közli sógorral, hogy nem lesz........... És a héten el is költözik... Úgyhogy gyanítjuk, hogy pasi van a dologban, mivel a csaj nem debreceni, dunántúlon élnek a szülei, és nem azon gondolkodik, hogy oda megy, marad a városban. Kb 6 hónapja élnek itt, a kollégáin kívül nem is ismer senkit biztos, hogy "házon belül" talált valakit.... Én azt el tudom fogadni, hogy vannak problémák, de ő egy pillanatig sem gondolkodik a megoldáson, bár sógorom bármire hajlandó lenne... Ja, és még azt is mondta ez a nő, hogy ő ugyan nem csalta meg sógoromat, de ne csodálkozzon, ha mással látná.... és egész véletlenül tegnap is üzleti vacsorán volt.... szóval elég meredek történet ez, mindenesetre még mindig így a jobb, mintha már mondjuk gyerek lenne, vagy valami...
de azért durva.....

Kép

Veronika:
Kép
amy81
 
 


Amy: tényleg jobb most mint később... Nekem van egy ismerősöm, aki már úgy ment bele a házasságba, hogy más fickón járt az esze, aztán gyorsan jött a baba is, merthogy az majd újra összehozza őt a párjával... Hát persze nem így lett. Válás stb... :( És azóta úgy tudom már a másik pasival sincs együtt.

Bogi: most csak ez van, de majd csinálok még ha lesz jó alkalom, mostmár én is kitapasztaltam, hogy kell konvertálni és feltölteni. :)

Kép
Kép
elif
 
 


amy: nagyon sajnálom a dolgot, lehet hogy átmeneti hülyülés, de még mindig jobb mint gyerekkel

elif: jó, jöhet, bírom a baby videókat :wink:

Kép
budabo
 
 


Elif, nagyon édes a videó!

millye: Ha majd visszaolvasol láthatod, hogy én gondoltam rád, mert nálunk tök jó az idő! :)

Mondtam már, hogy én vagyok a háziasszonyok gyöngye??
Azt hiszitek, van itthon WC papír?? Hát nincs... :D

Szóval pá, mi DM-be el....

ladmon
 
 


ladmon:micsoda????????????tök jó idő nálatok?ez szemétség!mi 3.napja ki sem tudunk menni,mert szakad az eső!már attól boldog lennék,ha legalább addig elállna,amíg boltba megyünk!

amy:durva szitu4de lakcipőről le van a gond!

zancy:én most voltam CT-n és kaptam kontrasztanyagot vénába,egyszerűen olyan volt,mint egy sima vénás szuri,bekötik a tűt a vénába és amíg megy a vizsgálat azon keresztul áramlik a cucc.melléhatás nem volt!ne félj,minden oké lesz!

bogi:nagyon jó a hajad és tök jól nézel ki!aki mást mond,az hülye!

julcsi:éjszaka,hogy telt?én 3x voltam Bazsinál,megint a sírdogálás és állandóan elmászik és oldalt kilóg a keze és reklamál,mert beszorult!

elif:Efe tündéri a videón! tessék lesben állni és sokat csinálni!

ja,azoknak az anyuciknak akiknek még nem fordult meg a babájuk:
annyira büszke voltam a drágaságomra és még most is vagyok,DE nincs nyugi azóta,mert leforog a szőnyegről,beveri a fejét,nem sikerül kivenni a kezét maga alól,stb.stb....szóval tényleg szinta egyfolytában hív,hogy segítsek.ezért ne aggódjatok,hogy még nem csinálja,majd fogja s akkor nektek is végetek!
valakinek csinálja a babája,hogy a sok forgolódás és hasonfekvés miatt kibukja a kajcsit?

panna:a hagymás máj jól hangzik,kár,hogy a párom nem szereti a májat!nálunk tegnap fasírt és krumplipüré volt káposztasalival,ma rakott zöldbab és züldségleves,holnap pedig talán csirkepaprikás lesz.
szóval a csupacsokitorta a közösben van?
most mennem kell Bazsalikomot felébreszteni,mert ha nem tenném isten tudja meddig alukálna a lelkem és szerintem tök sovány,szóval ennie kell!

Kép
nilabali
 
 


Sziasztok!

Ma 4-kor keltünk, ma is kaksira, és csak fél 6-kor tudtam elaltatni :? , utána aludt 8-ig Bencus!

Amy, na nem semmi így lemondani az esküvőt! :shock:
De legalább megoldódott magától az öltöny ügy! :)

Zétivera, nagyon hasonlítanak a fiúk! :)
Bencusnak is ugyanilyen macis nacija van, csak még kicsit nagy rá! :D

Bogi, tegnap Apa is hisztis volt, mondtam hogy ne rajtam vezesse le a munkahelyi feszkót! :evil:

Hugic, örülök, hogy jól vagytok! Marcinak küldjük a combikra a gyógypuszikat!

Panna, hajhullás, ne is mond, én már tisztára kivagyok tőle! Szombaton a fodrászom is megjegyezte, hogy kevesebb hajam van, pedig nekem aztán volt rendesen! :?

Zsancy, Boldog Születésnapot Apának! :lol:
Férjemnek ilyen vizsgálat nem volt, csak uh! :roll:
Viszont koponya mr-en már kapott ilyen befecskendezést, azt mondta, hogy simán egy szuri! :roll:

Efe nagyon édi!!!!!!!!!!!!! :lol:

Ladmon, jó wc papír vásárlást! :lol: :lol: :lol:
zsu83
 
 


Mai menü: fasírt és petrezselymes krumpli!
zsu83
 
 


nilababa: ugye hogy nincs nyugalom?? mi is hozzuk lassan fel a járókát és szoktatjuk bele.

zsu: mára kialudtuk, mármint én keveset, mert kivonultam a nappaliba és nem bírtam megint 4-ig aludni :evil:

Kép
budabo
 
 


Ma ön és közveszélyes vagyok... nem tudom mi van ma velem...

1. beteszem a vajat papirostól a mikróba (amibe persze alufóliás rész is van)... ne kérdezzétek, hogy miért.... tiszta kattant vagyok... eltelik pár másodperc és lángol, szikrázik... én bepánikolok, de még idejében kapcsolok, hogy ki kéne nyitni, mielőtt felrobban... :evil:
Szerintetek be merjem ezután kapcsolni???

2. ráteszem a szatyrot a még forró tűzhelylapra, hogy jó égett műanyag-szag legyen a lakásba....

:evil: :shock: Asszem ma nem vagyok eszemnél...

Elif: annyira édes Efe! Nekem sajnos ilyen nem jön össze, mert amint meglát valami fényképezőgépet vagy telefont a kezembe, megmerevedik, mint egy szobor... :)

Brassói (2-3 személyre):
- 50 dgk hús (én sertést szoktam, de lehet másból is)
- kb 3 nagyobb fej hagyma
- kb 4-5 gerezd fokhagyma
- 10 dkg gomba
- zöldborsó
- só, bors, majoránna
- 10 dkg füstölt vagy császárszalonna

A szalonnát vékony csíkokra vágom és megpirítom, majd rádobom a kockára vágott hagymát és félig megfonnyasztom. Ezután hozzárakom a vékony szeletekre vágott fokhagymát és ezt is kis ideig párolom. Majd hozzáadom az apró hosszúkás szeletekre vágott húst, kicsit megpirítom, jól megsózom, borsózom és teszek hozzá majorannát és fedő alatt, kis lángon puhára párolom. Én csak annyi vizet teszek alá, hogy jó szaftos legyen, de ne híg. A végén teszek bele gombát és még egy kicsit azzal párolom, a legvégén meg párolt zöldborsót.
Fontos, hogy a szalonna nagyon ízletes legyen, mert ez adja a zamatát, illetve hogy minél több hagyma-fokhagyma legyen benne, na és persze sok só és bors.
Én sertéscombot szoktam, aminek sok idő kell, amíg megpuhul, de amíg párolódik nagyon jól összeérik a hagyma-szalonna.

A májat ugyanígy csináltam, csak májnak nagyon rövid idő kell, különben kiszárad és azt csak a legvégén szabad sózni.

Tejfölös csirkepaprikás.... hú, az is nagyon jó ötlet. :)

Panna
pandusika
 
 


Zümis: jó a videó! Muki alszik a kádban? Jobbulást a családnak! Ja, és jó a vonalzód!
Verus: Andrisnak gratu!
Zvera: szoptató Z tündéri lehetett :D . Oli nem lázasodott be oltás után? Jók a képek, én azt hittem, h direkt van ugyanaz a ruci.
Panna: örülök, h megoldódni látszik a kakiprobléma.
Amy: durva, h lelépett a csaj, de lehet jobb így. Gratu a 2 irányos forgáshoz. Alexnek még nem sikerül a hátról hasra, de már nem sok kell.
Julcsi: látom néha engedi Bogyesz, h aludj egy kicsit többet :D , mai éjszaka is jól telt? Alex, mióta ez a car idő van este 10- fél 11 körül alszik el, reggel 6-kor kel, majd 8 körül alszik még 3- 4 órát és ennyi, pedig olyan jó lenne, ha du is aludna (milyen telhetetlen vagyok :D ). Kádban forgás: segít neked, h mindenhol vizes legyen :lol: .
Ladmon: Nálunk is süt a nap, szép idő van. Gratula az 5 kilóhoz!
Nilabali: helyes nagyon Bazsalikom!
Zsufi: gratulálok a vizsgákhoz! Az az egy is meglesz! Nemtom, hogy csinálod, mikor tanulsz? A fogáshoz is gratu!
Zsu: nagyon jó a "vagányos" kép, meg persze a többi is.
Gjéti: gratulálok! Miből érettségiztél tegnap?
Kaandi: csúúúúcs a kukucskálós kép :D (a többi is jó). Éjszaka?
Helga: jobban vagytok?
Zsuzsi: gratu az 5 kilóhoz! Pelenkanélküliség: amikor régebben először olvastam róla, felszaladt a szemöldököm a fejem tetejére, de belegondolva nem hülyeség, sőt költséghatékony :D . Érdekelnek a tapasztalatok, bár asszem annál lustább vagyok, h én is kipróbáljam :oops:
Yve: szépek a fiúk, tényleg hasonlítanak!
Bogi: nagyon tuti a hajad és csini vagy! Füge képek is szupik!
Elif: nagyon édi a kacagó fiad!
Tegnapi kaja: meggyleves+csirkepöri tésztával, ma baconba tekert csirkemáj majonézes kukorica – és krumplisali.
Az én vonalzómon is átállították a figurát :shock: .
kreiszi
 
 


Panna: én nem merném használni ezután a mikrót
kreiszi
 
 


panna: köszi receptet. A mikrót én se nagyon használnám.

kreiszi: köszi. Baconba tekert máj, finom!!!

Kép
budabo
 
 


Efe-videó nagyon aranyos, lehetne még néhányat kérni?

Panna, szerintem kapcsold be üresben, aztán ha minden okés, egy pohár vízzel, szerintem ha nem füstült a motorja felől, akkor nincs baja a mikrónak.

Kreiszi, nálunk is meggyleveske :wink: ...meg lencse főzi

Zsancy, boldogságos szülinapot Apának! Mi az ajándék, meg szabad kérdezősködni?

Hugic, Marcinak gyógypuszika a combira. A Prevenár csíp, fáj, fúúúúj!

Panna, az EC (Elimination Communication) annál könnyebben megy, minél kisebb korban kezdi valaki, mi is kicsikét későn vagyunk, de talán csak 1-2 hét többletmunkáról van szó.
Amy, de jó lenne, ha utána tudnál olvasni és belevágnál! Persze az is jó, ha úgy döntesz, hogy nem, csak legalább úgy személyesen is ismernék egy másik zakkantat (bocsi)

Mai hírek: pisik, és kaki a mosdóba-fübe, evés és játék közben pelu nélkül végig,csak 1x baleset. Léna már nem jelzi, ha érzi az ingert, sajna leszokott róla, ill van némi meredten bámulás, csak hát azt nehéz fél méternél messzebbről kiskubizni. Ezért marad az időzítés, bizonyos, általam kigondolt, majd később tapasztalatokra épülő időközönként felajánlom a lehetőséget. :D Örvendezek így is, és nem hervadok!

Valakinek a túrós kuglófját megcsináltam a közösből. Nagyon fini lett!

Zsuzsi
Kép
gerendai zsuzsi
 
 


Sziasztok!

Eszméletlen, már hol tartunk: a babák forognak, jön a foguk...

Hát mi még egyiket se csináljuk, de eljön annak is az ideje. Az evéssel is várunk még jó darabig, úgy tervezem, hogy ha továbbra is ilyen szépen fejlődik, kivárjuk a betöltött 6. hónapot a kóstolgatással.

Panna, vigyázz magadra, inkább maradj ma távol az elektromos dolgoktól! :lol:

Nilabali, a nemforgók nevében köszi a biztatást, nálunk a bukás tornamutatványok nélkül is megy rendesen. :D

Julcsi, hogy álltok az alvással?

Zétivera, tündériek a fiúk, szerintem igenis nagyon hasonlítanak!

Kép
mist
 
 


Zsuzsi, minden tiszteletem a tiéd, én ezt biztosan nem vállalnám be!

Kép
mist
 
 


Zsuzsi: Utána nézek, aztán zakkantkodhatunk együtt... 8) :lol: :lol: :lol:
Sok vesztenivalóm nincs... legfeljebb azt mondom pár nap után, hogy nem csinálom, és kész.... Egyébként szimpi a dolog, csak annyi gondom van vele, hogy mi szinte egész nap úton vagyunk... akkor meg elég nehéz kivitelezni... De itthon simán ki lehet próbálni.... azt olvastam, hogy nem is kell feltétlenül minden alkalommal "biliztetni", ahogy meg tudjuk oldani fel kel neki kínálni a lehetőséget, aztán vagy él vele, vagy nem.... És akkor Lénuson egyáltalán nincs pelus??? Azta.......... Nekem csak az evés közbeni kaksival van gondom... nálunk ez minden evésnél előfordul, szinte.... Na, de majd kiokoskodom... :lol:

Kép

Veronika:
Kép
amy81
 
 


Apa nemsokára haza ér... :D Túrótorta kész,kaja készül(Panna féle)
Ajándék becsomagolva...ajtó fel díszítve,Petra ajándéka el készitve...1száll rózsa "szeretlek apa" felirattal :wink:
Meglehet kérdezni mi lesz az ajándék ...de nem árulom el... :lol: de nyaklánc lesz karkötővel...(nem volt jobb ötletem)
Petra ma hisztis liba kb 30fok van nálunk ennyi még nem volt itt sose...legalábbis mióta én itt vagyok.Nem akar játszani,semmit se akar..remélem a holnap jobb lesz...

Nila:Akkor tuti nem fáj? :oops: mert én már tegnap apának mondtam hogy el se megyek....persze nem gondoltam komolyan..csak az új dolgoktól mindig be stresszelek.

Mikro:
Én már fém edényt is mikróztam... :oops: igaz a mikró azóta is szuperáll,nem lett semmi baja pedig szikrázott vibrált...

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
zsancy
 
 


zsancy: a lényeg hogy örüljön a párod! Nálunk névnap lesz hétvégén. Fügcsié és apáé is.

Kép
budabo
 
 


No voltak itt Julcsiék :D nagyon jól éreztem magam, Julcsi ahogy megszoktuk, nagyon kedves és vidám, jó sokat beszélgettünk :) Marcika csodás kisfiú, szép, kedves, jó, bájos, szeretnivaló, és nagyon jó megölelgetni :)
Most foglalkoztak már egymással Adrival - ilyen még nem volt, kifejezetten érdeklődtek, jó alaposan megnézegették egymást, meg kicsit meg is gyűrögették egymás kezét, édesek voltak :D fotókat majd teszek fel :)
És szerencsére csudajó időnk volt, úgyhogy kint hemperegtek a gyerkőcik a kertben :D

Julcsi, végül csak ittmaradt a pipi, meg a pelus, jövő héten hozom őket a talira!
Ja és tutin időzítettünk: épp mikor nyitottam ki a kaput, akkor gördült be Tomi :)

Amy, ezt nem mondod komolyan??? :shock: két héttel az esküvő előtt lemondta? uhhhh jókor jut eszébe gondolkodni... sógorod gondolom, teljesen maga alatt... :( szegény...
mondjuk ha pasija van, nyilván nem tegnap óta, akkor miért ment bele az esküvőbe? vagy vajon miért nem mondta le előbb? ha a mienkből indulok ki, akkor a lelki megrázkódtatás, meg a minden meghívott előtt égés, meg csomó egyéb dolog mellett nem kevés pénzt is buknak ezzel. (meg pl hányan megvehették már a nászajándékot...) Ha meg úgy jött össze az új hapsival, hogy már tervben volt az esküvő, akkor marha komolyan gondolhatta, hogy összeköti sógoroddal az életét... meg hogy valakinek ennyi önuralma ne legyen, hogy ha tetszik valaki, nem kell mindjárt csapot-papot otthagyni miatta... Persze jobb most, mint már gyerekkel, de akkor is kiakasztott a történet.............

Elif, ezek szerint a baklava nem a tíz perc alatt összedobom-típusú sütik közé tartozik :lol: :lol: :lol:

Hagymás máj nyaminyaminyami az egyik legkedvencebb kedvencem :) méghozzá úgy, ha Tomi készíti :D

Zsancy, jujujuj de vacakul hangzik a vizsgálat :( remélem, azért nem lesz olyan vészes, amilyennek hangzik!

Zümis, holnap írok mailt a feltöltésről majd!

Elif, Efe ééééééééédes :D

Nem hiszitek el, mit hallok a földszintről: Tomi berreg (gyanús, hogy Adri pocakjába), Adri meg hatalmasakat kacarászik :D édesek :D

KépKép

KépKép
stelly
 
 


Csak be mertem aztán kapcsolni a mikrót és nem robbantunk fel... :D
Elkezdtem mondani a páromnak, hogy mi történt és erre elröhögte magát, hogy már megint tüzet raktam a mikróba? Mert már nem ez az első alkalom...
:lol: :oops:

Zsancy: melyiket csináltad? A májasat vagy sima brassóit? Remélem ízlett... :)

Elég nagy ma a pangás....

Nálunk újabb kakagond.... egyik végletből a másikba.... :evil: ugyanis Manóka most meg túl sűrűt kakil és fájhat is neki, mert sírt amikor kakilt. :( Persze az is lehet, hogy hozzá van szokva a túl híg székletürítéshez, de ha már sír, akkor biztos valami nem stimmel. Remélem azért megoldódik ez is....
Aki csak simán tápszeres... most már szeretném tudni, hogy milyen, hányszor és mennyi kaki van egy nap :?:

Panna
pandusika
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?