Új privát üzeneted érkezett!

Sikerült felvennem a boci-boci tarkát :) Persze a videózás miatt még azt a pár szót se énekli be rendesen, amit tud, de hát istenem :D Felteszem, mert én jót mulattam rajta! :D

http://videa.hu/videok/emberek-vlogok/p ... PfbUktj3kb

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

Jelentem túlvagyunk az oltáson, mára be is lázasodott szegény Bálint. Illetve már tegnap éjjelre. A mai napot meg úgy ahogy van átaludta. Hivatlaos méretei: 8890 g, 67 cm. :oops: Szabi ennyi idősen 1 kilóval könnyebb és 3 cm-el kisebb volt. :shock:

Kata - gyanítom, hogy Norbi nehezebb eset, teljesen más temperamentum két lurkó. Olyan fura, én már nem is emlékszem, hogy milyen volt amikor nem beszélt. Most már úgy beszél, mint egy ovis. Rendes összetett mondatokban. Ma pl. azt mondja nekem: Anyuci dugd be nekem légyszives a rádiót! Szabi nem nyúlhat a konektorhoz, mert áram van benne és az veszélyes. :shock:
Szóval biztos bosszantja szegény Norbit, hogy talán még maga sem igazán tudja, hogy mit szeretne és ezt még elmondani sem tudja. Plussz még tesó nélkül is egy nehéz korszakot él. Képzeld magad a helyébe! Biztosan hiányzik neki az apukája. Most az ünnepek után Szabi is meg volt hibbanva. Csak rajta úgy jött ki, hogy apa nem mehetettt be a szobájába, nem játszhatott vele, nem adhatott puszit stb. Mostanra múlt el.
Gratula a ciczéshez!!!! Nagyon-nagyon ügyes vagy! Látod, hogy megy ez! És még a sárgaság is múlik! Egyre jobb. Csak sok-sok türelem és kitartás kell hozzá! Most örülj ennek!Ne akard, hogy 2 perc alatt kiszívja! TÜRELEM! Az elején Bálint is sokág cummogott. Most is, ha nincs annyira tele a cicim. Reggelente,amikor éjjel jól feltelik 10 perc és kész. De ő kicsinek is nagy zabás volt. Ne mérd hozzá Balázst!
Igen, Bálint nagyon édes pofa! Rengeteget mosolyog, néha már kacag is egy kicsit. Szabi az isten. Folyton őt nézi. Keresek képet róluk.

Borkaby - Nagyon szép baba Bogi! Nagyon ügyesn kezeled Tomikát! Pihenj sokat!

Clau - Kitartás az utolsó napokhoz! Drukkolok nagyon, hogy sikerüljön a természetes szülés, ha azt szeretnéd!

Veronika - Édes a videó.

Kép Kép

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Sziasztok!!!

Veronika!
Szupik a képek!!!!! A csúzda is vagány!!!!
Lehetne egy találós kérdés, h a szánkózós képen melyik Pálmi??! 8én nem ismerem fel, bocsánat!!!)

orrmandula-beszéd: sokszor nem csukja be a száját, a száján vesz levegőt és ez akadályozza a hang-szóképzésben. Konzultálunk majd a gyermekorvosunkkal. A nyelve formája is más kicsit, pld. nem képes körbenyalni a száját....

hajmosás: nálunk is sír Konsti, de igyekszünk gyorsan letudni.

hajrá laptetű!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Bettyna!
Nagyon szép család vagytok!!!!!!!!!!! Nekem Bálint egyáltalán nem tűnik ducinak. Lehet, h nehezebben mozog, de amint beindul, lemozogja az biztos.

Szabiduma: lehidalok!!! :wink: :wink: :lol:
(nálunk még csak most indult a két szó összekapcsolása pld. apa nem, koti sír, anya püle(füle) :lol: :lol: :lol:

Clau!
Együttérzünk Veled!!! Jó, h jöttél és őszintén örülök, h írtál. Ne foglalkozz most azzal, h nem írsz másoknak, majd pótolod!! :wink: :lol: Szeretünk és kész!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :wink: :lol:

Drukkhegyek!!!!!!!!!!!!!!!

L.Kata!
Nagyon aranyos az udvarlós kép!!!

Biztosan nehezen érti meg Norbi, h apa dolgozik és rá kevesebb figyelem jut. Én azt érzem, h így két éves kor után igenis egyre jobban szükségük van a közösségre, barátokra.

A szopihoz gratula, csak így tovább!!!!

Borkaby!!
GYÖNYÖRŰ!!!!!!!!!!!!!! Olvadozok és irigykedem!!!!! :wink: :D


nálunk: Küzdelmes napjaink vannak. Ha kimegyünk nem akarok kimenni. Kint nem akarok bemenni, fogat akarok mosni , nem akarok fogat mosni......mindig ellentmond és iszonyat fárasztó..............

EGy nagyon kedves ismrősöm szólt, h lenne náluk 4 órás munka. Elmentem megbeszélésre. Érdekes volt, ilyen típusú laborban nem dolgoztam, de tetszett. Ahogy beszélgettünk, a laborvezető 8 órás állást ajánlott, mert szimpatikus voltam és számukra megfelelt a képzettségem és a szakmai tapasztalatom.
Érdeklődtem a bölcsiben, de kiderült, h noha bővítették, de nem adják át, csak májusban. (olyat is hallok, h lehet, h csak jővőre...mert kész a bővítés, de a működtetésre nincs pénze az önkormányzatnak)
A magánbölcsi 40.ezer/hó lenne. Gyes mellett ugye nincs 8órás munka most már, szóval mindent átszámolva, átgondolva nemet kellett mondanom a munkára. A laborvezető azt mondta: "őszintén sajnálja, mert nekik pont egy ilyen talpraesett, kedves, tapasztalt ember kellene, mint én" Nagyon jót tett az önbizalmam amit mondott. Megbeszéltük, h októberben beszélünk, Ő is látja majd hogy alakulnak a pályázatok. Bizakodom, h lesz munkám, ha letelik a GYES.....

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 

 
 

Kép

Kép

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsuzsu,
ó a francba... és akkor most csak azért nem tudsz elmenni, mert nincs bölcsi, milyen dühítő! :evil:

Értem már, akkor végülis csak kiderül, hogy van oka a késői beszédnek Ábinál. És ki vette észre ezeket? (bocs, ha már írtad :oops: )

Pálmi a legutolsó a bordó kabátban :) Nem is annyira ő érdekes, hanem úgy az egész közeg :) Jó, hogy van az udvarról is képünk meg a többiekről :)

Küzdés most nálunk is van, még nem ennyire, hogy folyton ellentmond magának, de pl. voltunk tegnap játszóházban, nem akart eljönni (2.5 óra ottlét után) és kivert egy hatalmas hisztit, ordított, csavarta ki magát a kezemből.

Rájöttem, hogy ha határozottan viselkedem, nem engedek, de közben kedvesen beszélek vele és kérem a segítségét, akkor azért lenyugszik.

Pl. nem engedtem, hogy kicsavarja magát a kezemből, szorítottam erősen és vittem határozottan a pad felé, ahol öltözni kell. Persze azonnal ugrott volna fel, mikor letettem, de lefogtam, vettem elő a cipőt, amit elkezdett rugdosni, de én mondtam neki nagyon szép hangon, hogy "kérlek segíts anyának felvenni a cipőt", "jaj, de ügyes vagy" stb... még akkor is mikor még nem volt ügyes, mert rugdosta le a cipőt :D

Ugyanez a kabáttal, stb. Aztán megkértem hogy vigye oda a szekrénykulcsot a néninek és közben folyamatosan dícsértem, hogy milyen ügyes. Lenyugodott legalább annyira, hogy felöltöztünk és elindultunk, már csak a hüppögés maradt, de az történt amit én akartam és nem kezdtem el alkudozni, hogy jó még 5 perc, stb...

Ami nálunk még halál, az az esti lefekvés. Egyszerűen nem álmosodik el. Persze az ágyba menéskor megint ordítva ellenáll, el kell kapnom és vinnem.
Beteszem az ágyba, mellé fekszem, de még akkor is fel akar kelni, át akar mászni rajtam. Úgyhogy akkor is le kell fognom, ötszázszor elmondani, hogy "tedd le szépen a fejed", stb. és közben próbálok hozzá kedvesen beszélni, "gyere bújj ide anyához", stb. Kb. 5 perc mire lenyugszik és normálisan fekszik és kb. egy óra hossza mire elalszik... Reggel meg sírós mikor keltem, mert nem aludta ki magát :(

Bettyna,
a második kép Kolpingos? Vagy hol készült? Nekünk is kellene mennünk valamerre valamikor... csak a Kolping olyan messze van, nem bírja az autóutat...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Zsuzsu - Ó, b....s! Nagyon sajnálom ezt a bölcsi ügyet! Drukkolok, hogy még októberben is kelljél nekik! Köszi a bókot. (Ha látnád Bálint combajit!!! :wink: )

Veronika - Tatabánya, Gyémánt Fürdő

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Sziasztok!!

Veronika!

A magánlogopédus csinált egy felmérést Ábival. Szeretném orvosokkal megbeszélni a helyzetet, de Bence nyugalomra int, mert szerinte fejlődik, ne aggódjak...stb.

Jó lett volna a munkahely, de hiszem, h ősszel is lesz valami nekemvaló. Nehéz lett volna most munkábaállni, nem készültem fel. Vannak dolgok, amit meg szeretnék csinálni mielőtt újból dolgozó Nő leszek.

Tetszik a neveli módszered, hazsnálom-használni fogom, de nálunk pár napja mindenre nem a válasz. vagyis nekem nemet mond, apának mindent megcsinál...nagyjából....(még a kérsz szalonnát kérdésre is nem a válasz, de persze azt kér... :lol: :lol: )

alvás: próbálod elfárasztani???????? El sem tudjuk képzelni mennyi a mozgásigényük....

Bettyna!
Köszi!!! Nagyon édesek a husis combik!!!!!!!! :lol: :lol:

csajok!Tegnap iszonyat kibuktam..... A srácok ugye kaptak asztalifocit karira. Konstim meg odavan a labdákért. Egyszer azt vettem észre, h ugrál mint egy béka és közben a szájában a focilabda. kb. 3cm átmérőjű kemény golyó.....Ne tudjátok meg......gyorsan kikaptam a szájából, semmi baja, de sírógörcsöt kaptam. Bőgtem, remegtem........Lehet, h belejátszott a hormonjaim tombolása (mensi) is, de órákon át bőgtem. Konsti persze nem volt hajlandó aludni sem, így alig vártam, h Bence hazaérjen......Ábel eleven gyerek, de Konsti............ :twisted: :twisted: :twisted:

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Veronika!

Kép

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsuzsu,
van valami a levegőben, én is feszült vagyok napok óta és pont tegnap volt egy hasonlóan sírós délelőttöm... (és nekem is most van meg, vagy nem is tudom mi van, mert csak pár csepp jön negyedik napja... :roll: ma el is megyek dokihoz, hogy mi a franc van... tök feszült vagyok napok óta, biztos nálam is a hormonok..., meg a melegfront is belejátszik...)
Ja és mielőtt kérdeznétek, ma reggel azért csináltam egy terhestesztet, de negatív, úgyhogy nem hiszem, hogy az az ok.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára sz.veronika 2011.01.13 10:30-kor.

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Nagyon köszönöm a névnapi köszöntést! :)

Hihetetlen, hogy te hogy tudod ezeket figyelni :) Én még azt se tudtam, hogy ma a saját névnapom van, mikor bekapcsoltam ma a számítógépet és a barátnőmtől jött egy levél, akkor jöttem rá :lol:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


sziasztok!

Veronika boldog névnapot kívánnék én is :D

Borkaby ..tündéri ez a kislány!!! :lol: Látszik rajta hogy szép nagy baba,csini a rucija is.
Nem frura hogy lány???Nem lepődsz meg pelenkázáskor??? :lol: :lol:
Te is most cserélheted le a ruhatárat, mi???Hogy vagytok??

Bettyna..olyan szépek vagytok! :D Nem látszik Bálinton hogy ennyi kg.Nagyon formás kisbaba, olyan szép mint a bátyja. :D
Balázs is úgy néz ki most mint Norbi 3 hónaposan :shock: :D

szöszkével mi van, hogy keveset ír???

Mi jól vagyunk, Norbi is mostanában jobban viselkedik, de sajnos megint csípásodik a kicsi, holnap viszem a szemészetre. :(
Bocsi hogy most csak ennyi, Bazsi itt fekszik a karomban, így rossz írni.Nagyon nyűgöske ma. :( Nagy a szél.

Pussz.[/b]

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Zsuzsu,
még visszatérve a korábbihoz. Te hogy fárasztod le őket? Kedden voltunk bölcsi után játszóházban, ahol 2.5 órán át ugrált, rohangált, mégse fáradt le még aznap se :roll:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Veronika!

Ez nagyon durva..........

az enyémek inkább a levegőn vannak, ma pld. Konstival egy órát voltunk kint, ugrált gumikon, hintázott, motorozott. Majd ebéd és dőlt el, mint egy zsák..... :wink:

Pálmi akkor még az enyémekhez képest is energiabomba :lol: :lol: :lol:

ünnepek: minden netezéskor megnézem a híreket és a hírkeresőben ott van a napi névnap. :wink:

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Igen, kis energiabomba :) Azt még biztos meséltem ősszel, hogy voltunk ugrálóasztalozni és még 20 perc folyamatos ugrálás után se akart lejönni :lol:

Most azzal próbálkozom, hogy minden nap ugyanabban az időben feküdjön le, hátha akkor rászokik a szervezete... de nem akar összejönni, mindig van valami :roll: Azért próbálkozom...

Kata,
örülök, hogy Norbi jobban viselkedik! Igen, Szöszke jöhetne már...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


sziasztok!

Köszönjük a gratulációkat, nagyon kedvesek vagytok! :) :)


Én is hiányolom Szöszkét, remélem jók vannak!

Veronika!
Hajrá erre a hónapra!!! :lol:
Laptető is volt ;)
Nem lehet, hogy Pálmi túlpörög? Nálunk akkor szokott ilyen lenni Tomi, mikor túl sok inger éri. Akkor sehogy nem lehet lelőni, nem fárad el, nem álmos, csak dumál, dumál és dumál :D

Egyébként ugyanez nálunk is az altatás, főleg most, hogy megérkezett bogi is. Átköltöztem a gyerekekkel a nappaliba a kanapéra (szerencsére elég kényelmes és kihúzható), mert tomi nem hajlandó Bogi nélkül elaludni, sírt érte minden alvásnál vagy mindent megtett, hogy felkiabálja bogit. Így most hármasban alszunk, én középen :) Édesek nagyon, így végigalusszák az éjszakát és Bogi is csak 1x kel,de nem tudom mi lesz így velünk vagy ez meddig lesz így.

LKata!
Ne is mondd, nem mertem átpelenkázni a kórházban, fogalmam sem volt hogyan kel vagy mit kell csinálni :lol:
alig vártam a csecsemős nővért, aki szépen elmagyarázta a dolgokat. Tényleg óvatosabbnak kell lenni sokkal, meg valahogy az van bennem, hogy törékenyebb, mint Tomi volt anno. Szegény Bogi, mostanra kezdek belejönni a dologba, eddig minden pelusozás csiga lassan telt :D - a fürdetésről nem is beszélve...
Bazsi szemére nagy-nagy puszi, gyors gyógyulást!!!

Zsuzsu!
Azért ez nagyon durva, hogy nincs bölcsi nálatok! Ilyenkor nem kéne az oviban helyet biztosítani azoknak, akiknek a szülei dolgoznak? vagy mindenki otthon marad inkább vagy fizetik a magánbölcsit? Sajnálom nagyon! :(

Konsti és labda :shock: :shock: :shock:

Bettyna!
Nagyon sokat eszembe juttok, amiket írsz/írtál magatokról. Sok minden szinte forgatókönyvszerűen nálunk is úgy megy, úgyhogy mindig eszembe jutnak, hogy ti hogyan oldottátok meg :)

Kép

Kép
borkaby
 
 


sziasztok!

Borkaby..lényeg hogy már belejöttél.Én nem voltam óvatosabb, sőt úgy éreztem tök bátran nyúlok Bazsihoz, lehet azért mert fiú vagy mert nagyobb is?Nem tudom.
De tény hogy fura volt a kis pici teste, vékony görbe lába, piros bőre...mikor hazajöttem Norbi olyan nagynak tünt. :lol:

Van elélg tejed? Jól szopik Bogi??Te hogy kötöd le Tomit amég a lányod szoptatod??
De jó neked hogy csak 1x kel, nekem Norbi volt ilyen.
Balázs 3 alkalommal kel fel és sokáig cicizünk...szinte be is alszok közben..nagyon fárasztó!

Veronika....nagyon változik Norbi is alvás terén.Épp mesélni akartam hogy mióta van a tesó azóta Norbi nem alszik el este normálisan.
Régebben fél 9 és 9 között magától elaludt a saját ágyában, puszi, simi és kijöttünk, ő elaludt.Most letesszük 9 körül és halljuk hogy játszik, csörög-zörög, inni kér, bemegyünk megitatjuk, lenyugtatjuk, puszi és elköszönünk...de ő csak zajong még vagy egy órán keresztül-Apázik(anyát nem mondja)és kiabál! :(
Mi visszakiabálunk hogy -Tente van, aludjál szépen! Ő kikiabál hogy -NEEEM! és ez így megy párszor, aztán a Fecó berág bemegy és mérgesen ráparancsol..akkor elkezd sírni..majd én bemegyek megvígasztalom mert megsajnálom és szépen elmagyarázom neki újra hogy aludni kell, este van...stb
Utánna még "apázik" párszor majd elalszik!Szóval így alszik el Norbi szinte kivétel nélkül minden este :roll: :( .Napközben kicsit jobb a helyzet de nem sokkal.
Tény hogy kevesebbet van levegőn mostanában a betegségek és a rossz levegő miatt, de inkább Bazsi miatt lehet.
Hogy nálatok ez mitől van nem értem :roll:
Nem jön Pálmi foga? Nem történt valami változás a napirendetekben?

Kérdésem a szopiról:Szerintetek az hogy Bazsi sír ha kiesik a cumi és mikor megkapja tök elkezdi szívni annak a jele hogy éhes marad, vagy csak szeret cumizni????
Mert most elhatároztam hogy 3/4 óránál tovább nem hagyom szoopizni, mert akkor már úgyse nagyon nyel...csak cicizik.szerintetek ennyi idő alatt kiszívja ami neki kell???Mind a 2 mellemet adom neki, mert egy kevés.Csak elég ennyi szopi nem?Végül is most is elaludt...
Bocsánat hogy mindíg ezzel kínlódom de olyan fura hogy van tejem és velem jól lakik, hogy el se merem hinni!Ti meg sokkal tapasztaltabbak vagytok.
Ééés még egy: Normális dolog ha fáj a mellem mindíg egy kicsit??? szopi elött mert tele van, szopi után mert meggyötörte Bazsi...olyan érzékeny az egész!Van is egy csomó a mellbimbó udvarom szélén ami nem múlik el napok óta. :roll: Remélem csak a tejtől van.

bocsi ha sok voltam! :oops: Megyek vasalni, pusza!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kata,
én ikább életkori sajátosságnak veszem a rossz elalvást... nálunk ez már vagy fél éve megy... eleinte hónapokig csendben volt és feküdt a sötétben, nem csinált semmit, de akkor is egy óra alatt aludt el. Mostanság van ez, hogy most már nyüzsög is...
Foga még nincs kint mind, úgyhogy lehet... 4 hiányzik.

Norbi is szerintem azért csinálja, mert már agyilag felfejlődött, és már tudja, hogy ilyet is lehet...

Ha Bazsi eszik rendesen és hízik rendesen, akkor szerintem csak szeret cumizni és ennyi.

Pálmi meg keveri az apa-anya szavakat :lol: Ha hirtelen, gyorsan akar szólni, akkor van, hogy téveszti, hogy kinek szól! Aztán végiggondolja és akkor már a helyeset mondja :lol:

Borkaby,
fura :) Azt hinném, hogy lány után nehéz egy fiút pelusozni, de hogy egy lányon mit nehéz, azt nem tudom! :lol: Biztos, mert én meg ahhoz vagyok szokva :)

Na akkor az alvás mindenkinél probléma...

Köszi a hajrát erre a hónapra bébi ügyben, de most egy kicsit alábbhagyott a lelkesedés, most nem annyira foglalkozom vele. Majd jön ha jön. Aztán lehet hogy egy hét múlva megint rámtör a nagy izgalom, majd meglátjuk :lol:

Lehet hogy van egy kis hormon-problémám, mert havi előtt pár napig csak barna cseppek jönnek, mire megindul rendesen... azt néztem, hogy ez a sárgatest hormon alacsony szintje okozhatja, amiatt viszont esetleg nem tapad-marad meg a bébi. Egyelőre kivárom, hogy hogyan alakul az ügy, még nem akarok rohanni kivizsgálni, olyan mintha folyton változna, fél éve még arra panaszkodtam, hogy milyen brutálisan megjön, hogy az utcára se tudok kimenni, most meg ez...

Még arra is gondolok, hogy azért esett le a hormonszintem, mert tudat alatt hárítok. Minden ésszerű okból most kellene a bébi (3 év korkülönbség, én életkorom, stb.), de valójában meg még vágynék egy kis szabadságra most hogy végre Pálmi elment bölcsibe 3 hónapja, még épp csak kezdek fellélegezni...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

Megint eltűntem nagyon :oops: :oops:

Utólag is Nagyon Boldog Új Évet!

Gratulálok Bogihoz jó egészséget és sok sok boldog percet!

Zsuzsa!Hű hallod én lehet felrobanttam volna a munka miatt:evil: Ettől függetlenül megértem,hogy még nem készültél fel :cry: Én már most kivagyok ha arra gondolok Zsebi szeptembertől ovis vagy bölcsis lesz :cry: :cry: Nálunk is Zsebi 200miliószor nehezebb eset mint Zsófi(Mondjuk Zsófi minta gyerek volt).

Kata!Mikor mész 6 hetes kontrorra?Mert mutasd meg a cicid minden félle képen.Nekem Zsófi véresre szívta a cicimet és akkor nagyon fájt Zsebi nem de vele mindig fájt kicsit.Szoktál fejni?Éjszakák milyenek?

Betty!Nagyon szépek vagytok!

Vera!Hát hallod nagyon lehet,hogy az agyadba te még nem akarod és ez miatt nem jön össze :roll: :roll: Megkérdezhetem mennyi idős vagy?Én most úgyan így vagyok nagyon vágyok egy 3.babára de közbe tudom most vissza kéne menni dolgozni,be kéne vakolni a házat,venni kéne egy autót..stb. Néha azt mondom de jó lenne ha becsúszna néha azt,hogy 5 év múlva is belefér és milyen jó lesz újra babázni.Szerintem ne gondolj rá lesz ahogy lesz ha a jó isten azt akarja most legyen úgy is most lesz ha meg később annak is oka van addig élvezd a "szabadságot" :wink: :lol:

Mi jól vagyunk jól teltek az ünnepek csak gyorsan :D Készülünk a farsangra és a nyílt napra az óviba mert valószínű Zsebi óviba megy :D Legalább is remélem felveszik 8)
Ki tervezi ősztől az óvit/bölcsit????

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Olvasni nincs most időm, bocsi, mejf holnap, csak egy nagyon fontos hírt kell megosztanom veletelk:

MAI NAPON 15,09 PERCKOR MEGSZÜLETETT fANNI, 3980 G ÉS 57 CM. MINDEKETTEN JÓL VAGYUNK. TERMÉSZETES SZÜLÉS VOLT, JUHÉ!!!!
Ezt kaptam ma Clautól! :lol:
Még egyszer hatlamas gratula mindkettőjüknek!!!!

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


CLAU GATULÁLUNK!!!!!!!! JÓ EGÉSZSÉGET, SOK BOLDOSÁGOT FANNIHOZ!
ő sem lett pici baba... milyen jó, hogy természetes úton született!! :)

Kata84!
Én gondolkozom rajta, de csak úgy, hogy pár nap (heti 1x-2x) vinném le és csak délelőttre. Tényleg csak azért, hogy minél többet legyen gyerektársaságban. A nyár az szuper nálunk, mert tele a játszótér, de télen valahogy nem sétálnak annyit az anyukák, mint mondjuk mi, akik minden időjárási körülmények között kint vagyunk, így nem is futunk össze senkivel, Tomi meg már hiányolja a gyerekeket.
mondjuk ebben a kerületben van vagy 10 ovi és mindegyik dugig gyerekekkel, állítólag nem sok esély van rá, hogy felveszik, ha itthon vagyok a picivel. Azért megpróbáljuk. Velünk csak jól járnának :)
Ha nem megy még van itt egy szimpatikus magánbölcsi/ovi, ahol délelőtti ellátás estén 10 alkalom/hó 25 ezer ft. Ezt még bevállalnánk talán. (ha van hely és felvesznek...)

LKata!
Akkor ezzel az alvással mind megszenvedünk :roll:
Nálunk most nagyon bejött, hogy hárman alszunk. tomi sokkal nyugodtabb, gondolom így kontroll alatt tartja a helyzetet. Amúgy a férjem jókat mosolyog rajtunk: Bogi szopizik, tomi fekszik mellette és fogja a cicimet, közben simizem tomit és mesélek neki... :D
Na, hát így alszik el kb. 30-50 perc alatt, mikor-hogy...

Nekem a szopival nagy szerencsém van. Tudod, félidő környékén hagytam abba a szoptatást tomival, így terhesség alatt is végig volt tejem, már a szülés másnapján bedurrantak a melleim. Így bogi nem is fogyott semmit, viszont cserébe nagyon mohó, egyfolytában csak enne :)
Szerintem ha elalszik és ellazul szopi alatt, akkor elég a tejed!
Azért is biztos vagyok benne, mert tomi keveset hízott az első 6 hónapban, mikor csak anyatejes volt, és párszor kipróbáltam, hogy lefejt tejjel kínálgassam, de vagy nem fogadta el vagy elfogadta, aztán visszabukta és feszengett... A cumizáshoz annyira nem értek, de azért valószínű, hogy csak a szopizhatnék miatt szívja annyira, nem az éhség miatt. Bogi is simán egész nap elücsörögne a mellemen, ha lehetne.
Cicifájás - ugyanez :) kell egy kis idő, míg megszokja a melled. nekem is van, hogy becsomósodik.

Nagyon kívánom, hogy egyre jobban ellazulj te is szopi alatt és egyre jobban élvezd!!!
Biztosan észrevennéd Bazsin, ha nem lakna jól, ez tuti!

Tomit szopi alatt mivel kötöm le? Hááát, autózunk vagy ő is eszik vagy mesélek neki. Volt, hogy kirakóztunk közben. amit éppen kitalál. Nem mindig egyszerű, sajnos olyan is előfordul, mikor bekapcsolom neki a TV-t vagy beteszem a kockásfülü nyuszit dvd-n. Ha nagyon nagy a türelmetlenség, akkor meg megyek vele a szobájába és Bogit fogom a mellemen közben, mint egy kismajom :)

És te hogy, mikor tudsz pihenni, mennyit tudsz aludni naponta?
Délutánonként olyan jó lenne aludni egyet, de mikor tomi elalszik,akkor felkel bogi...

na, megyek is aludni

Kép

Kép
borkaby
 
 


nem tudjátok, rugalmas hordozókendőben újszülöttet is lehet ülve hordozni? a használati útmutatóban az áll, de nem vagyok biztos benne, hogy ez így van. Fektetve valahogy nem fér el benne, lehet, hogy a 61 cm-ével már nagy hozzá.

Kép

Kép
borkaby
 
 


Claunak hatalmas gratula!!! Szuper, hogy összejött a természetes szülés! Remélem jól vannak mindketten!

Kata84,
hát igen, azért írtam, hogy a korom miatt nem nagyon húzhatom, augusztusban voltam 36. Meg hogy Pálmival se legyen nagy a korkülönbség, mert már így is 3 év lenne. Közben meg azt érzem, hogy annyira jó lenne jönni-menni kicsit, lazítani :roll: :)

Egy ismerősöméknél most 1 éves a kicsi és 4 éves a nagy (ez lenne nálunk is ugye a korkülönbség) és egyfolytában azt mondogatja, hogy "Vera, várj még! Nagyon nehéz! Én tuti várnék még ha újra csinálhatnám!" Közben meg mindenképpen akarunk tesót... Á... nagyon nehéz...
A döntés az, hogy továbbra se védekezünk, de nem foglalkozom most annyira vele... aztán lehet, hogy peteérés környékén megint fellelkesülök, azt figyeltem meg, hogy még hónapon belül is változik hogyan érzek :)

Nálad is tökéletesen megértem, hogy ezt meg azt kell csinálni, nálad legalább már ketten vannak, így van tesó... már olyan szempontból ami a gyereknek kell.
Te 84-es vagy? Akkor nálad még van bőven idő...

Borkaby,
igen én Pálmin látom, hogy mennyire kell neki a társaság... mikor beadtam bölcsibe még olyan kicsinek éreztem, aztán meg most azt látom, hogy annyira kellett neki!

Ügyesen terelgeted Tomit szopi közben :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!!

SOK BOLDOGSÁGOT, JÓ EGÉSZSÉGET KÍVÁNUNK A CLAU-CSALÁDNAK!!!! :lol:

Kép

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!

Borkaby!
Van nálunk bölcsi, de 10 gyereket tudnak felvenni. A legtöbben már szülés után feliratkoznak, de akkor sem biztos, h bekerül. 2éves kortól mehetnek a kicsik és aki tölti a hármat az megy át az oviba. persze vannak kivételek, aki pld. tavasszal tölti a hármat az nem mindig megy oviba csak ősztől. Most 30-főre bővítették, de nem nyilt meg csak a 10 fővel működik. Szerintem az a baj, h nálunk is sok a belvíz és arra költ az önkormányzat és nem jut a bővített bölcsire.

Aki tudja elhordja Szegedre (bejeletkezik ismerőshöz) vagy itthon marad, vagy nagymama, rokon , vagy CSANA, magánbölcsi.....

Nincs hordozókendőm sajna.....

L.Kata!
A cumi szívása szerintem csak a szopóreflex.....

Veronika!
Voltál dokinál?????

Kata84!
Én már számolom vissza a napokat 09.25-ig.... nem tudom milyen napra esik, de az a tervem, h 09.26-án már megy is oviba. Áprilisban beiratom..... Kell a közösség. Valószínőleg 4 évet fog ovizni, de ha jó az ovi csak a javára lesz.


Engem megint kiidegelt tegnap Konsti, ezuttal elrohant -vagyis elmotorozott - tőlünk. Azt hittem csak az egyik szomszéd kisfiához megy , de elment mellettük ki az útra. A szomszéd nem szólt rá (férfi) és gyermekem kb. 300m-re lehagyott. Ábel is velem volt (beteg, köhög), így Őt sem hagyhattam, vonszoltam magam után közben ordítottam Konstinak. iszonyat mázlink volt, h épp egy ismerős jött kocsival, Ő megállt, megfogta a fiam.......
Tehetetlen vagyok...........A kismotor marad az udvarban az tuti.....
Tisztába tenni nem engedi magát, így most gyakoroljuk a bugyizást.....utálom a kakis bugyikat!!!!!!!! :cry: :cry: :cry: :evil: :evil: :evil: :evil:

valami jó is: talán emlékeztek Ábelem járt fejlesztős bölcsibe pár hónapot. Az ottani logopédusunk egy tündéri csaj. Sok éve él boldog házasságban, de nem sikerült a baba. A többedik lombik meghozta a sikert és a napokban megszületett a 52cm-es, 3500g kisfia. :lol: :lol: :lol:

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Hatalmas Gratula Claunak!!!!Nem semmi méretek mi lett volna ha 40.hétre születik :lol: :wink: Sok boldogságot a kis Csajhoz!!!

Zsuzsi!Én is úgy tervezem amúgy 09.25 vasárnap szóval a hétfői kezdés pont jó :lol: Én is így tervezem!Nálunk anyu tudna vigyázni rá ha véletlen nem vennék fel DE én nem nagyon szeretném mert kell neki a társaság..Én most fosok mert Zsebivel is itthon leszek 3évet és Ő 200x jobban anyás :P Nem tudom mennyit fogunk "szenvedni"mire beszokik az óviba! :roll: :roll: (ja közbe meg lehet 1 hét után ott alszik és tojik a fejemre)

Vera!Igen 84-es vagyok nyáron leszek 27éves :oops: Szóval akár 10évem is lehet!Hát nálunk 2év 2 hónap és 5nap van a gyerekek között nagyon szeretem.Nem könnyű de ma mikor kézen fogva jöttek ki reggel azt hittem megzabálom őket 8) Köztem és a tesóm között 5,5év van nagyon sokat veszekedtünk de még is nagyon szeretjük egymást!Szóval én a kis és a nagy korkülönbségre is tudok+ példát. :lol: Azért is szeretnék egy kicsit később 3.babát mert azért az is jó,hogy nagy oviba/suliba én otthon a kicsivel séta gyanánt elmegyünk érte..stb.És szerintem neked még 2év múlva is simán belefér sokan mostanában akkor szülik az elsőt :wink:

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Zsuzsu,
na pont így jártam tegnap!!! :shock: :evil:

Kismotorral mentünk ki, én toltam a babakocsit, mert az szokott lenni, hogy egyszer csak elfárad és vegyem fel, cipeljem haza (őt is meg a motort is), ezért viszem a babakocsit, aminek az aljába befér a motor is.
Annyira gyorsan tud már teperni, tökre lehagyott, láttam hogy közelít a sarokhoz, kiabáltam, kiabáltam egyre hangosabban, a végén már ordítottam és rohantam utána. Végülis megállt a sarkon, de mi van, ha nem???

Ezentúl futva megyek utána, hogy sose hagyjon le 1-2 m-nél jobban :roll:

Te nem tudom mit tudsz csinálni a még egy gyerekkel a kezedben... :roll:

Kata,
igen, biztos hogy nekem könnyebb, ha Pálmi már nagyobb lenne. Viszont iskolakezdésre se jó pont időzíteni, az épp elég stressz nekik meg kell az odafigyelés, nem jó ha akkor kell egy babára is figyelni. Ha még csúsztatok egy fél-egy évet, akkor 3,5-4 év lenne a korkülönbség... az talán még elviselhető, de félek, hogy nagyon elcsúsznak korban és már nem fognak tudni együtt játszani :roll:

Amúgy meg 35 felett minden évvel drasztikusan megy felfele a görbe, ami a rendellenességek esélyét jelzi... :roll:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Clau...Nagyon Gratulálok!!!
sok boldogságot a kistesóhoz!!
:D Irigykedem hogy tudnak egyesek(bokaby is)lányt szülni fiú után! :D
Ez csoda hogy ilyen nagy babát spontán meg tudtál szülni és nem kellett császár!De jóó, ezek szerint jó bőröd van hogy képes volt tágulni ennyit.
Jobb volt így mint műtéttel mi??

Nagyon köszi a szopival kapcsolatos tanácsot...ismét :oops: :wink: Sok baj van velem mi??? :roll: :lol:

Igen, valószínű csak szopóreflex, mert olyan jól hízik. :D
Mindjárt hozok is képeket, olyan kis husis.

Kata..jó hogy jöttél :)
Fejek is de csak este mikor tápszert kell adnom(a sárgaság végett) meg akkor ha bealszik és úgy érzem van még benne tej, de csak 20-30 ml jön le néha.
Igen, a mellem csomóját meg fogom mutatni a dokinak, aggaszt. :(
Naháát, te ilyen szemtelenül fiatal vagy???? :D Én bezzeg,... már 30 vagyok. :roll:
Zsebinek drukkolok az ovihoz.Gondolom akkor már szobatiszta. :D
Norbikát én lehet beiratom ősszel(de ő még abszolút nem szobatiszta) de lehet csak tavasztól fog járni mert ő ilyen Kruppos, gégegyulladásos, mindíg beteg télen. :(

Olyan szél van felénk, ma egész nap nyűgös Balázs.Nagyon görcsöl is, szegényke még álmában is felsír! :(
Amúgy meg jól alszik, mert kajálások közt alszik 2 óra hosszát!

Képek:
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kata,
nagyon cukik. Tényleg mekkora Norbika Bazsi mellett :) Amúgy meg még milyen picik pedig :) Valamelyik nap a villamoson egy csapat lány (16-17 éves körüliek) nézték Pálmit nagy áhítattal és teljesen be voltak sózva, hogy milyen picike, cukorka :D

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

Borkaby - :lol: A szükség kihozza az emberből a "sose gondoltam volna" kreativitást, igaz!? :wink: Igen, lehet a rugalmasban hordozni, csak békában kell hogy legyen a lába.

Kata - Egyáltalán nincs sok gond veled, csak vmi olyasmit csinálsz, amit eddig még nem. Természetes, hgoy egy csomó kérdésed van. Én is azt gondolom, hogy ha elalszik, akkor csak cumizik a cicin. Pasiból van. :wink: Ha szépen fejlődik, biztosan elég a tejed. A csommót próbáld meg meleg víz alatt kimasszírozni. De csak óvatosan, nehogy nagyobb bajt csinálj. És próbálj meg különböző pózókban szoptatni, hátha megtalálod, azt a helyzetet, ahogy ki tudja szívni onnan is a tejet. A védőnőnek is megmutathatod, ha megy valamikor. Igen, normális, hogy érzékenyebb a melled, míg be nem áll a normális kereslet-kínálat arány. Ha a mellbimbód fáj, mert szétszívta, azt lehet kenni bibmbóvédő krémmel. Ha oldalt vagy alul fáj a cicid, akkor lehet, hogy kicsit szoros a melltartód és nyomja a tejcsatornát. Ilyenek jutnak eszembe csak.
Nagyon helyesek a fiúk!

Kata 84 - Köszi. Én is szeretném, ha Szabi oviba menne. Itt több is van a környéken. Majd megyünk a nyílt napokra, aztán megnézzük milyen a felhozatal. A védőnőnk szerint, ha betölti a 3-at és szobatiszta, akkor felveszik akkor, ha én itthon vagyok, csak azt kérik, hogy ne hajanlban vigyem és ne ő legyen az utolsó, aki hazamegy. Na, ezt nem is terveztem. :wink:

Zsuzsu - Hát ez durva! Bennem biztos megállt volna az ütő!Ilyenkor örülök, hogy Szabi nem motorozik így.

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Sziasztok! :D

Kata!Zsebi még nem szobatiszta de a beíratáshoz nem kell még csak kezdéshez addig meg van 9 hónapja jön a tavasz nyár és addigra nagyon bízom benne,hogy az lesz!Körülöttünk a fiúk későn lettek azok viszont egyik napról a másikra így még nem erőltettem.Tudod Zsófi is tavaly nagyon sok léguti megbetegedést benyalt és én azt látom attól,hogy járt csak erősősdőtt a szervezete!Kérdezd meg a Dokitokat mit javasol a mienk azt mondta ezt kikerülni nem tudom max tolni :cry: De ha meg úgy is át kell esni jobb még otthon vagy mert az eleje az kb 1 hét óvi/bölcsi kettő otthon :cry: Édesek a fiuk!!!!Bazsi szerintem jobban rád hasonlít Norbika meg apukáj :wink:

Betty!Én is úgy tudom,hogy betöltött 3év után mehet óviba van ahol már 2.5 szobatisztát felvesznek :) Ti,hogy álltok a bilizéssel?

Zsuzsi!Kismotor nálunk is úgy van mint veráéknál én babakocsival mert ha nem fogad szót berakom és kész :twisted: Zsebi eddig ha jött az autó úgyan úgy állt az úton és mondta autó de meg sem mocant most nem tudom mi van vele de ha autó jön még engem is beránt a fűre :lol:

Olyan jó nézni a baba fotókat nem rég még a "nagyoknak" örültünk olyan furi :D 8)

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Sziasztok, jaaaaj, de édesek vagytok, hogy hiányoltatok!!!!!
Többször nekiültem már írni, de egyszerűen nem volt energiám befejezni és elküldeni, mindjárt részletezem, előbb azonban reagálok erre-arra:

Szveronika, mi éjjel utazunk, alvás időben, és akkor garantált a csend. Napközben nagyon nehéz hosszú úton lenni a gyerekkel.
Csúszda :)
Boci-boci videó: muhahahaha :D:D nagyon édes!!!!
Mi is próbálkoztunk ebben a hónapban is, kb. csütörtökön kiderül, hogy van-e valakink. :)

Borkaby, gratulálok a kislányhoz! Nagyon jól bánsz Tomival. Tényleg könnyebb lehet, ha már ilyen szépen beszél. :)

Timi,
drukkolok a szemműtéthez!

Zsuzsu
, ez az orrmandula-dolog nagyon érdekes. A férjemnek is ki kellett venni kiskorában, mert ő is a száján vette a levegőt. Ez a nyelv dolog meg azért érdekes, mert az újszülöttek egy része letapadt nyelvvel születik (nem akarok túl nagy bolondságot írni), de pl. Gergő zárójelentésén is az volt, hogy felszabadították ezt a dolgot nála. Nem lehet, hogy Ábelnál nem? Különben itt egy elég jó oldal:
http://www.maternet.ro/Tanfolyam/6Akisb ... fault.aspx
rossz, hogy nem mehetsz dolgozni...már bennem is bennem van, hogy tanítanék. De néha meg még nem...

Lkata, Gergő is sárga volt, és eddig minden recept arról szólt, hogy minél többet szopizzon, de anyatejet, nem tápszert...
A gyerekek nagyon jól érzik, hogy két szülőre van szükségük...ezér óriási butaság ez a rendszer, ami a mi társadalmunkban van, hogy az apával alig találkoznak a gyerekek... :(

Clau
gratulálok! És le a kalappal, hogy császár után természetes szüléssel tudtál szülni! Nagyon kíváncsi vagyok, hogy melyik volt könnyebb! :D

Rólunk:
A traileres hazaszállítást túléltük, leadtuk az autót, hogy javítsák meg. Apósoméknál karácsonyoztunk, aztán apukám jött értünk, elvitt Salgótarjánba a nagyimhoz Szilveszter előtt, és azóta itt dekkolunk. Kb 1,5 hete van internet, a szomszéd lakásban lakik az unokatesóm, akinek a routerére rácsatlakoztam. :) Ezért elég döcögős, mert néha elmegy a jel.
A férjemet sajnos műteni kell a baleset miatt, febr. 1-jére tűzték ki az orrműtét időpontját Pesten, most vasárnap jön haza, nagyon hiányzik már. Jan. 9-én vasárnap visszautazott Németországba, így most Gergővel, dédivel, meg a két kutyával telnek napjaim. Nekem ma volt vizsgáztatás az egyetemen, és pénteken lesz, ezért nem utaztunk mi is vissza.
Gergőnek nagyon hiányzik az apja, ez abban nyilvánul meg, hogy egész nap bújik hozzám, szemmel tart. Ha átmegyek egy másik szobába, jön utánam azonnal. szerintem fél, hogy én is elmegyek... :( És mondogatja, hogy "apa? nics" meg azt is, hogy "apa enete buc" (enete=elment buc=busz) Az alvás nálunk teljesen jó, este 9 körül elalszik, nem kell asszisztálnom sem hozzá, viszont az utóbbi pár napban hajnalban felébred 5-6 felé és csak úgy nyugszik meg, hogy magam mellé veszem...néha még így sem azonnal nyugszik meg, hanem anatómiailag feltérképezi a fejemet, ami baromi kellemetlen, egyben vicces is, mert ma hajnalban pl. először a fülembe nyúlt, majd a szemhéjamba mutatott bele. :D
A beszéd terén ugrásszerű fejlődés van, amióta itthon vagyunk. Nem dicsekvésből írom, mert tudom, hogy sokan jóval előrébb járnak nála, hanem pusztán helyzetjelentésből, hogy Gergő miket mond. A legújabb, az "ugat a uta", hiába mond már szép "k" hangzókat, a kutya csak "uta" marad. A pandamaci "pamaci",a madár "manyi", de "manyi"-nak hívja az x faktoros Norbit is. :) Sőt a múltkor találkoztunk Magdi nénivel is, ő meg "Manyi néni" lett. A nyuszi "muszi", Kuba nevű kutyánkat "Ba"-nak hívja, Pákó nevű kutyánkat "Kákó"-nak. Szépen mondja, hogy "kaka", "pisi", bármilyen kutyakakára, és sárdarabra rámondja, hogy kaka, a sajátja nem zavarja...vagyis csak utólag, akkor nagyon sír. Idehallatszik a harangozás, arra azt mondja "ha" és a bimm-bamm neve "bimma". Van egy golyó felrobbantós számítógépes játék, az meg lett a "bumma". A virág következetesen "dlo", de hogy miért??? A legnépszerűbb játéka most a pénzérmék rakosgatása. Eleinte féltem, hogy lenyeli, de nem, nagyobb becsben tartja annál, minthogy a szájába vegye őket. Megpróbálja az alufólia karton-csövébe beledobálgatni. Így tanulta meg, hogy az 5, 10 és 100 Forintos érme "kicsi" a 20, 50 és 200 Ft-os meg "nagy", ugyanis csak a kicsik férnek bele...Tud válaszolni arra a kérdése, hogy hány éves vagy Gergő? "kettő", és érti is ezt a fogalmat, mert a múltkor két madár repült egy rajzfilmben, és azt mondta "kettő manyi"...A mondatokban való beszéd még nem jellemző, vagy csak kezdetlegesen, ragozatlanul. Persze az egyszerűbb tőmondatok mennek már: itt a maci, ott a cica. A másik kedvenc játék a vizezés. Feltérdel egy székre a mosdónál, bedugja a dugót, vizet ereszt és pancsol benne. A múltkor megszerezte a fogkeféjét és szappannal fogat mosott. :D Ha társaságot is szeretne a pancsoláshoz, akkor kézen ragad és azt mondja "biz" (=víz).
Egyelőre itt tartunk.

Kép
szöszke
 
 


Szöszke,
jó, hogy jelentkeztél!

Sajnos most rohanásban vagyok, és a héten elég keveset leszek, mert itt a főnököm Angliából, csak annyit akartam írni, hogy Pálmi is tök hasonlóképp van, beszél, csinálja a dolgokat, vizez, stb :)

Mondta valaki, hogy 2.5 éves korra az átlag 200 szót tud, és 50 szó a minimum, ha az nincs meg, akkor kell a fejlesztés. Összeszámoltam, megvan az 50 szó :D

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Szveronika, de még nincs is 2,5 éves. :)

Kép
szöszke
 
 


Szöszke,
igen, még nincs is 2.5, ezért külön jó, hogy már most megvan a minimum 50 szó (és akkor még nem számoltam bele magyarul és angolul 1-10-ig a számokat..., de abból nem tudom mennyi tudatos, mondja mint egy mondókát :) De a kettőnek az értelmét ő is tutira tudja, mert használta már)
Meg biztos lenne még több szó, csak az ötvennél megálltam a számolással, mert az megnyugtatott, az volt a lényeg, hogy annyi meglegyen :)

De a kiejtése sajnos nem tökéletes, van amiket egész jól mond, másokat meg alig-alig lehet megérteni.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára sz.veronika 2011.01.18 22:39-kor.

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sokszor sajnos nem értem amit mond, és egyre csak ismételgeti egyre mérgesebben mire rájövök, vagy épp nem jövök rá, mint ma, anyukám jött rá...

Kimentünk a kertbe, nem akart kesztyűt venni. Egy idő után hideg volt a keze, mondtam, hogy látod, nem vettél kesztyűt, most be kell mennünk, mert hideg a kezed!

Bementünk, elkezdte mondogatni, hogy tejcsi. Gondoltam kér tápszert. Levettem a kabátját, sapkát, sálat, közben csak mondogatja hogy tejcsi, én meg jó-jó mindjárt csak levetkőzünk!

A cipőt már nem engedte levenni és egyre idegesebben mondta hogy tejcsi!!! Mire jött anyu és rájött, hogy azt mondja valójában, hogy kesztyű!!! Szegényke nem akart bejönni, csak annyira, hogy felvegyük a kesztyűt! :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


sziasztok
megvan az idopontom,most csutortokon 10.30-kor fognak muteni.
Sanyi nem tud otthon maradni,pénteken anyám, jon le a gyerekhez, de szombaton o is dolgozik,szóval nem tudom,hogy mi lessz.
a szomszédok be vannak avatva,ha gond van segitenek és vigyáznak a gyerekre
most megyek,mert hulla vagyok,ma egész nap takaritottam

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Sziasztok!

Elnézést a zavarásért!

Kedves Lányos Anyukák!

2010. novemberi kismamás topikból vagyok.
Egyedi készítésű, masnis fejpántok, igény szerinti színben és méretben!Akit érdekel, írjon nekem privit és megbeszéljük a részleteket:)
Dobok egy képet, h. miről is van szó:)

Mindenkinek Boldog babavárást illetve babázást kívánok!

Kép

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


Masnis fejpántos babáról jut eszembe. Aki lányos anyuka, az hogy öltözteti a gyereket? Nekem olyan fura, hogy sok kislányt begyömöszölnek ilyen kis szoknyácskákba, harisnyákba, tudomisén, és abban kúsznak-másznak, lóg ki a bugyijuk, stb, meg szerintem kényelmetlen is... Nem tudom... Pálmira mindig nagyon kényelmes játszós cuccot adok, amiben jól tud mozogni. Talán csak nyáron a nagy hőségben volt rajta lenge nyári ruha. Ti nem érzitek úgy, hogy hiba belegyömöszölni a kislányokat ilyen ruhácskákba?

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Hellótok :)

Timi..drukkolok a műtéthez, ne izgulj :D Mikor tudsz jönni, meddig leszel bennt??
Szöszke...örülök hogy írtál.Aférjednek jobbulást, neked meg sok sikert a vizsgákhoz :D Ügyes vagy hogy tanulsz is gyerek mellett, nekem nem lenne türelmem. :oops:
Le a klappal hogy fejlődik a fiad :shock: :D gratulálok.
Norbi is több szót használ már, de mondatokban még nem beszél.Ja és végre mondja hogy -Anya :lol:

Borkaby
..pihenés???????????Mi az?????? :lol: nem tudok én se lefeküdni napközben :( néha tök kivagyok.
.........
Jaj, pont ébredezik Bazsi, alig aludt.. :(
Csak gyors még annyi hogy voltam a nődokinál.Kicsit kellemetlen volt a rák szűrés.Uh-ot is csinált minden ok, a méhem is összement.
A cicimben eltünt a csómó így nem tudtam megmutatni, de aztért keresgélt, minden rendben volt. :D
Nálunk a hasfájás még megvan, hiába bármilyen görcsoldó szer, vagy masszírozás :( ..nem segít!Bár Gripe Watwr nélkül még rosszabb mert hétfőre elfogyott, és nem vettem csak tegnap délután..hát egy napig ordított Balázs :cry: napközben se tudok semmit csinálni.
Vasalni, felmostni főzni akartam, de Norbi mindjárt felébred, így már szinte semmit se tudnék befejezni.Esteleg még gyors felmosok. :roll:
Amúgy már tök beállt a 3 óránkénti kajálásra.Tejem van :) bár volt 1-2 nap hogy úgy éreztem hiába szívja nem lakik jól. :?

Veronika ..én nem vagyok lányos anyuka, de ha lenne tuti nem vinném tulzásba, néha sokkal jobb nekik is egy pamut naci mint egy csilli-villi fodros szoknya.Majmot csinálnak ezekből a szegény kislányokból. :? :roll:
nekem ez a fejpánt se tetszik :oops:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Szveronika, hát igen, rossz lehet, hogy legyen csinos is, meg funkcionálisan is stimmeljen a lányruha. Fiúknál jóval egyszerűbb.

Mindenkinek
ajánlom figyelmébe Szendi Gábor klinikai szakpszichológus blogját a paleolit táplálkozásról meg sok minden másról. Döbbenetes dolgokról ír.
www.tenyek-tevhitek.hu

Kép
szöszke
 
 


Lkata, szerencsére az asztal másik felén vagyok ezeken a vizsgákon, tehát én vizsgáztatok. :)
Nagyon jó, hogy sok tejed lett. :)

Ki ad még D-vitamint (Vigantol olajat)?

Kép
szöszke
 
 


Szöszke,
nekem mondta a doki, hogy adjam most télen, ki is váltottam, aztán nem sokszor adtam végül, mindig elfelejtem :oops: De tápszert még mindig elég sokat iszik (napi 750ml) és abban van.

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


sziasztok!

Szöszke!
Örülök, hogy jól vagytok, már egy kicsit aggódtam, hogy baj van. Kitartást a műtéthez, remélem hamar túl lesz rajta a férjed. (és ti is)
Nagyon aranyos lehet Gergő, én imádtam, mikor tomi elkezdett beszélni és voltak ezek a szavak, amiknek szinte csak ő tudta a jelentését (na meg persze én, büszke anyuka :lol: )
Nálunk is volt ilyen pár nap, miután hazajöttem a kórházból, hogy sehova nem mehettem nélküle, még a WC-re sem. A férjem egyik nap éjjel dolgozott, tomi rettenesen feszült volt, sírt is, aggódott, hogy hol van az apja. :( Nagyon meg tudja őket viselni az egyik szülő távolléte, én nem is tudom, válás esetén mi lehet :roll:

Timi!
Már biztosan túl vagy a műtéten, remélem gyors volt és minden simán zajlott. most napszemüveget kell majd viselned egy darabig, ugye?
Mennyi idő a felépülés? Itt csináltattad, Mo.-n?

Veronika!

Azért remélem vannak kényelmes és csinos rucik is a kislányokra :D A szűk ruhás változat nekem sem tetszik, de azért egy harisnya is nagyon kényelmes lehet szerintem egy kis szoknyával - bár ezt nem a mindennapokra tudom elképzelni és nem is a játszótérre.
Én most nem is vettem Boginak csak pár ruhát a kórházba. tomi ruhácskáit hordja és szerintem ezekben is nagyon szép. Ugyanígy eltettem Tomi melegítőit, pólóit, biztos, hogy tökéletesek lesznek a játszóra és itthonra is.
Egyedül a cipő az, amiből mindig mindkettő újat és jó minőségűt fog kapni, abból nem engedek.

LKata!
Bogi is hasfájós sajnos. Sírni szerencsére nem sír, csak felsikít vagy tekereg. Ő is 1-1,5 óra, míg büfizik, ahogy Bettina Bálintja is. Pár napja rendszeresen használjuk az infacolt és úgy néz ki, hogy egyre jobban alszik Bogi. (Hétvégén nagyon ki voltam, mert egész nap nem aludt semmit:evett, 1,5-2 óráig a karomban feszengett, mire kijött a büfi, aludt kb. fél órát és újra enni kért... és ugye ez így ment éjjel is. A melleim is begyulladtak, azt azért szerencsére ügyesen leszívta Bogi :)
Most 2 napja adjuk az infacolt, ma megint csak 1x keltünk éjjel enni.
És az a baj, hogy hason alszik jól, háton nem szeret lenni. Te hogy altatod Bazsit? Éjjel félek hasra tenni :roll:
A gripe water-t hány hetes kortól lehet használni?
Hasfájásra van egy schüssler só is, a magnézium, amit ugyanúgy lehet babáknak is használni. Nekünk ajánlották, de most nem merem abbahagyni az infacolt, olyan jó, hogy ez használt.

Kata84!

Mi sem állunk sehogy a bilizéssel. Annyi, hogy egyre többet mondogatja, hogy pisiltem/kakiltam, de nagyon ritkán kéri, hogy menjünk a wc-re vagy a bilire. Majd nyáron, akkor lehet meztelenkedni :)

Kép

Kép
borkaby
 
 


mi szedjük még a vigantol-t, nyárig szedni kell az orvos szerint.

Kép

Kép
borkaby
 
 


Sziasztok!

Voltunk 6 hetes mérésen Balázzsal.Már 5 kg és 59 cm 2 hét alatt fél kg-ot hízott. :shock: :D
Most már nem aggódom a tejem miatt, biztos elég akkor neki ha így hízik. :lol:
A doki szerint kicsit az arca még sárgás, de ez már nem vészes.Ami jobban aggaszt, azt mondta kicsit laza izomtónusú.Nem emelte a fejét mikor ülő pózba húzta. :(
Ez nekem is feltünt külömben, Norbi erősebb izmosabb volt.

Bettyna..hogy vagytok??Írj néha ha van időd.
Többiekről (Marek,Ildi,NyMalac..) nem tudsz semmit?

Borkaby..a Gripe Watert 1 hós kortól lehet adni, hát kicsit jobb vele mint nélküle, de nem az igazi :(
Az infacolt egy hétig adtam neki, semmit se segített.
Most meg voltam ilyedve mert 6 napig nem kakilt Bazsi :shock: , de doki szerint nem kemény a hasa, valószínű minden kaját magára dolgoz! :) Azért ilyen kis husi!
Jó hogy írod ezt a schüssler só -t, nem is jutott az eszembe. :) Melyik magnézium?Nem tudod pontosan?

Balázs hason alszik, lerakom, adok neki cumit, néha ütögetem a popóját picit, arra tök beájul és alszik. :lol:
De mikor kínozza a hasfájás akkor van hogy a hasamra fektetem és hátradőlök vele a kanapén, úgy döcölöm , csitítgatom....és így alszik el.Volt már hogy hajszárítóztam a hasát is, úgy fájt neki...ez segített.

Vigantol:D vitamint már nem adom Norbinak, mikor volt az a balhé körülötte hogy a gumis cseppentőből kiszívárog valami anyag, akkor eldobtam. :evil: Nem vettem helyette.Akkor volt Norbi 23 hónapos.
Balázsnak természetesen adom, de ő már ugye a másik féle müanyagos cseppentős üvegeset kapja.
Gondoljátok hogy még kéne Norbinak D vitamin??? :oops:

Norbi már tápszert se iszik, december eleje óta nem fogadja el!Se cumisüvegbe se pohárba, még kakaóporral is próbáltam, nem kell neki. :?
A tehéntejet nem igazán szereti, azt nem is eröltetem.De az ivójoghurtot megissza néha.

Mennem kell, Balázs nyűgös nagyon. :(

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Elnézést a zavarásért!

Kedves Lányos Anyukák!
2010. novemberi kismamás topikból vagyok.
Egyedi készítésű, masnis fejpántok, igény szerinti színben és méretben!Akit érdekel, írjon nekem privit és megbeszéljük a részleteket:)
Dobok egy képet, h. miről is van szó:)

Mindenkinek Boldog babavárást illetve babázást kívánok!
Kép

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


Sziasztok! Nah, mizu??Nem jár erre senki? :(
Pedig jöttem panaszkodni kicsit. :oops: :( Jaj, én elkiabáltam hogy Norbi jobban viselkedik.
Eddig tök apás volt, most anyás lett , nem is értem :shock: ????????????????????
Ma folyton lógna rajtam,nagyon zizi lett, mert nem hagyott szoptatni se, folyton rángatott, hogy ez vagy az kell, menjek vele... Szegény Balázsnak sanyarú csecsemőkora van. :roll: Ma is kimentünk sétálni, akartam boltba menni,Norbi nem fogadott szót, nem maradt a babakocsi mellett, így fél úton visszafordultunk.Majd apát megkérem vásároljon be este.
Volt pár nap hogy szépen Tv-zett amég szoptattam, de most megint nem bírom lekötni semmivel.Ma már énekeltem neki szoptatás közben, bíztattam hogy mutogassuk el a csip-csip csókát...de nem érdekelte. :(
Nem merek vele veszekedni se, mert nehogy azt érezze hogy őt nem szeretem csak Balázst.
Fél óra alatt vagy 10x mondtam neki hogy -Nem szabad!, Ne nyúlj hozzá! Ne üsd azt! vagy Ne kiabálj! :oops: :roll: ...........pedig tudom ez nem túl jó, de hogy lehetne másképp mikor Balázs a cicimen lóg? :(

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kata,
szegénykém, nincs tippem, ez egy nehéz időszak...


én meg egy gyors kérdéssel jöttem...
Ma Pálmi úgy kelt, hogy 5 percenként kell orrszívózni és hurutosan köhög. Betelefonáltam a bölcsiben, több gyereknek is ez van, úgyhogy ott kapta el.

Ma 6-ig van a doktornéni, de Pálmi úgy alszik mint a bunda... az előbb megpróbáltam felkelteni, felnézett, majd befordult és alszik tovább. Ha most nem kel fel, akkor viszont hétfő délután van legközelebb a doktornéni, az 3 nap... Viszont betegen meg jó a sok alvás... hhhh Lehet szépen kialudná, kipihenné hétvégén, mint hogy legyengülten kialvatlanul becipeljem a beteg gyerekek közé... ti mit csinálnátok?

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Veronika...igaz már későn írok, de én nem vinném csak a köhögés miatt, ha csak nem kruppos, fuldoklós köhögés.Ha nincs láza kúráld otthon, majd kiderül hogy hétfőre mi lesz belőle.
Addig is mézes tea, valami köptető szirup, c vitamin :wink:
Jobbulást!

Hoztam Balázsról egy videót! :D
http://videa.hu/videok/emberek-vlogok/b ... h1jRvL1sUU

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kata,
nagyon cuki a Balázs videó! :)

Köszönöm a választ, nem vittem végül dokihoz. Adok neki ilyen nyákoldót, csak attól meg tökre felpörög, sokkal kevesebbet alszik. Most éjjel konkrétan 8 óra hosszát, abból 3 órán át ébren voltam mert köhögött folyamatosan... :roll:

Amúgy még gondolkodtam. És ha valami feladatokat adnál Norbinak szoptatás közben?

Kép

Kép
sz.veronika
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: