Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Évi!
BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNUNK NEKED ÉS ÁDÁMFIADNAK!

SZÉP ÜNNEPET MINDNEKINEK!!!

Kép

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok,

örülök, hogy mindenki megvan, olvasok, amikor tudok,

LKata, gyönyörű a kisfiad és kitartást, nagyon ügyes vagy,
Szöszke, jobbulást párodnak, bocsi, csak így hirtelen ennyi, csak azért ugrottam be, hogy nagyon boldog Karácsonyt kívánjak mindenkinek!

Mi jól vagyunk, bár most volt egy nagyobb lebetegedésünk, de jobban vagyunk, puszi Mindenkinek!

Kép

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Ildi..Köszönöm! :)Nektek is Boldog Karácsonyt!!!Jobbulást! Lottika gyönyörűűű még mindíg!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 

 
 

Még egy képet ha megengeditek! :lol:
Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kellemes Karácsonyi unnepeket kivánok

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


kata: nagyon helyes a kisfiad.egy kicsit megkésve de gratulálok,sok erot,boldogságot kivánok nektek és Norbikának is mihamarabbi gyógyulást.
sajnállom,hogy kevés a tejed de legalább megint kaptok egy kedves anyukától :-)

veronika: Pálminak jobbulást és persze az egész családnak is.nem hiányzik neki nagyon a bolcsi?

szoszke: nagyon sajnállom a balesetet.jó,hogy a férjednek nem tortént semmi komoly baja.kocsitok mentheto?

zsuzsu:drukkolok,hogy fiad elfelejtse a cumit,neked pedig jobbulást

hirtelen mos ennyi,bocs,hogy nem reagáltam mindenkire,de olyan sokat olvastam vissza,hogy már nem is emlékszem mindenre,na meg egy kicsit lefárasztott ez az unnepi készulodés,majd holnap jovok és irok magunkról is
borkaby: kitartás,már nincs sok hátra.vagy már lehet meg is szultél?azért majd jelentkezz és kérunk képet is.

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Remélem, mindenkinél meghitt hangulatban telik az ünnep! :)

Tegnap hazaértünk apósomékhoz trailerrel. A kocsit lepakoltuk Szombathelyen, nemsokára kiderül, hogy menthető-e.

Szveronika, a férjemnek az orrában a porc elmozdult, szerencsére nem tört el az orra, de zúzódások lettek az orra mellett a bal oldalon. Az első foggyökerei is nagyon fájnak (még mindig) az ütéstől, a bal orrlyukában pedig fel volt szakadva a nyálkahártya. A felső ajka pedig véraláfutásos volt, 2 napig pedig teljesen fel is volt dagadva, mintha botox-kezelést kapott volna. Szerintem egy kis agyrázkódása is volt, mert aznap, amikor hazajött a kórházból, nagyon bágyatag volt, és estére fejfájása is lett, kicsit szédelgett is. hányni nem hányt mondjuk, ezért gondolom, hogy csak enyhe agyrázkódása lett.

Kép
szöszke
 
 


Lkata, szépek a gyerekeid! :)

Kép
szöszke
 
 


Én is szeretnék békés, boldog karácsonyt kívánni mindenkinek!!

Szöszke!
Mielőbbi gyógyulást kívánok a férjednek! Szörnyű lehetett ezt átélni, szerencse, hogy "ennyivel" megúszta és nem lett nagyobb baj. jobbulást kívánok!! Lelkileg is nagyon megviselte?
Remélem a kocsitok menthető, gondolom a traileres hazaút sem volt semmi...
Meddig maradtok Mo.-n?

Kép

Kép
borkaby
 
 


Szöszke,
szegényke :( De akkor hál istennek nem tört el semmije. Lelkileg hogy érintette?

Timi,
nem beszél még annyira Pálmi, csak szavakat, de nem vettem ki semmi olyat, ami a bölcsire utalt volna. Én viszont jól lerobbantam, se tegnap se ma nem tudtam menni karácsonyozni, férjem ment Pálmival, én meg itthon kúrálom magam. Pedig a pároméknál a nagy családi karácsony tök jó szokott lenni, már vártam, de inkább itthonmaradtam ma, mert holnap-holnapután egyedül leszek Pálmival, addigra helyre kellene jönnöm valamennyire...

Remélem mindenkinél jól telik a Karácsony!

Nekem persze pont most volt tegnap peteérésem, mikor a legbetegebb voltam, úgyhogy szerintem ez a hónap is kimarad, bár azért próbálkoztunk, de jobb is lenne, ha nem betegen jönne össze, meg szedtem paracetamolt, stb... :roll:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


sziasztok!

Hogy telt a karácsony???
Borkaby...ugye üzensz valahogy ha megszültél???Húú, már csak 1 napod van??? :D Nagyon drukkolok neked hogy könnyű szülésed legyen.

Clau is már 8 hónapos kismama , ugye??
Clau.
.ha olvasol, jelentkezz, hogy vagytok?hogy viseled az utolsó heteket?

Bazsi bealudt a cicin, akárhogy keltegettem semmi,pedig szerintem nem lakott jól.Elégedetlen is vagyok a hízásával, most mértem itthon 5nap alatt csak 90grammot hízott. :( Még a nyavajás 4 kg se érte el, poedig hát nem született kicsinek. Norbi gyorsabban hízott.
Bizos sír a baba ha éhes, mi van ha Bazsi éhes marad de a sárgaság miatt mindíg inkább elalszik evés helyett? :roll:
Bocsi hogy már megint ezen parázok...csak hát, amúgy is kicsit aggódom.Már egy hete csípás, csak nem írtam mert azt hittem hipp-hopp elmúlik.De nem. :( Tobrex szemcsepp se segített.elöbb hívtam a dokit, mert már az orra is szöttyög, alig tudott éjjel cicizni, ki is szívtuk az orrát.A doktornő szerint a szemváladék csurog le, ettól tűnik náthásnak.ír ki erősebb antibiotikumos szemcseppet na fasza..., még 3 hetes sincs és antibiotikummal tömjük. :(
Norbi totál hisztis volt ünnepek alatt, még ma is...este egy órán keresztül üvöltött, már be volt rekedve..apja lelocsolta vízzel, én átöltöztettem...nem nyugodott meg.Ráadásul az öccsét felordította, az is sírt!!!!Azt hittem megőrülök, ez így ment éjfélig.Szerintem, sokkot kapott a karácsonytól...Nemlehet???
Szóval nem túl happy az ünnep eddig.
Mindjárt jövök képekkel.

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kata,
Pálminak átmosták a könnycsatornáját kb. 5 hónaposan, azóta nem váladékozik a szeme. De lehetett volna vinni hamarabb is erre az eljárásra, csak nem tudtam róla.

Milyen szép Norbika az első képen! Gyönyörűek a szemei, és az a szép íves szemöldök! :) Hogy mitől lett elege nem tudom :roll: Pálmi már ott tart, hogy ha napközben kihagyjuk az alvást, akkor se alszik el 11-nél előbb :roll: Kész vagyok! És nem hisztis és nem látszik fáradtnak! Csak hát így hogy lesz a bölcsiben? Na talán ott majd helyrerázódik... :roll:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


LKata!
Ha esetleg priviben elküldenéd a számodat, az olyan jó lenne! Bettynáét elvileg tudom, az Ildiét is, úgyhogy igyekszem majd azért üzenni. azt hiszem ma távozott egy kicsi nyákdugó, minimális, de azért bizakodom, hátha beindul a szülés holnap vagy holnapután.

tominak is váladékozott a szeme. érdemes áttörölgetni kamillateával (nagyon gyengével), az is segíti a gyógyulást + homeopátiás oculo heel szemcsepp.
Mi ezeket próbáltuk, sajnos nálunk csak átmeneti javulást hoztak (de egy ismerősünknek teljesen meggyógyították a baba szemét), és 2-3 hónapos kora körül elvittem én is szemészetre átmosatni tomika szemét, amit meg kellett ismételni mégegyszer :(
Semmi baja nem lett a szemének, de emlékszem én is mennyire ki voltam emiatt. Javulást kívánok! A háziorvosunk egyébként azt mondta, hogy ő nem pártolja a beavatkozást, és ki fogja nőni 6-7 hónapos korára, csak Tomi annyira rettentően csipás volt, hogy nagyon féltettem a szemét és hát inkább a szemészre bíztam a döntést.

Hűű, nem semmi a fűrész, amit Norbika kapott :D

Lehet, hogy érdemes lenne Ildinél érdeklődni a sárgasággal kapcsolatban, emlékszem Lottika sokáig sárga volt és ők is szenvedtek ezzel a dologgal. Biztos tudna segíteni.
Gondolod, hogy olyan kevés 90 g 5 nap alatt úgy, hogy Bazsi azért jó súlyban van? végül is, ha tartja ezt az ütemet, akkor 500 g-ot biztos hízik egy hónap alatt, azért az elég jó, nem?

tényleg csak azzal tudlak biztatni, ami nálunk volt (és én is agyon aggódtam magam...): tomi 6 hósan volt 6 kg és nem volt ennek semmi különösebb oka, egyszerűen ő ilyen testalkat. Most is, ha véletlenül kicsit pocakot ereszt,akkor tuti kevesebbet eszik 2 hétig, hogy "leadja" :)

nálunk is nyűgös volt mostanában tomi, én is a karácsonyra fogtam és a napirendjét se nagyon tartottuk. Ma már jobb volt a helyzet.

Gyönyörű kisfiaid vannak, akár sírnak, akár nem! :D Kitartást és amikor csak van egy kis időd próbálj meg te is aludni - tényleg van nappal olyan időszak, mikor a gyerekek együtt alszanak?

Kép

Kép
borkaby
 
 


sziasztok
most csak gyorsan reagállok katának

az én fiam is besárgult a kórházban.sokat aludt,mindig ébreszgetnem kellett.a novérke mondta,hogy az ajka és a nyaka kozotti részt csikizzem,arra felébred és ez használt is.mindig felébredt rá,szpizott egy kicsit,megint elaludt,megint megcsikiztem és ez eltartott mindig egy darabig.
o is elejével keveset hizott a sárgaság miatt,de utánna bepótolta.ha éhes lenne,azt észrevennéd.
szóval ne izgulj,nyugodtan szoptasd és ébreszgesd.

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Sziasztok!!

Szöszke!
HOgy vagytok???????????????????????

Veronika!
Konsti nem cumizik. Van cumija, előfordul, h nyalogatja, de nem ragaszkodik hozzá különösebben. Vagyis van amikor igényli, van amikor nem. Napi 5 perc max. de sokszor hetekig nem.

Ábel továbbra is cumi nélkül. :D

A bölcsiben lehet, h nehéz lesz....Hogy vagytok most???????

L.Kata!
Olyan nehéz elhinni Norbiról, h hisztis....annyira kedves srácnak látszik a képeken.....
Balázs nőtt szerintem, tündéri!!

Az enyémek full sárgák voltak, de ugye mi kaptunk fénykezelést emiatt tovább voltunk a Klinikán. Kényelmetlen, de nappal is kelteni kell!!!

Borkaby, Clau!!
Sokat gondolok Rátok, szép szülést, egészséget kívánok!!!!!!

Ünnepünk: kicsit sem úgy alakult, ahogy terveztem. Annyira nem tartottunk sehol, h csak 25.-én díszítettük a fát és ebéd után volt ajándékozás. A fiúk segítettek díszíteni, de Konsti annyira kíváncsi és eleven, h rohamtempóban -szinte feldobálva a díszeket-készült a fa nálunk. Ez van, nem ez a lényeg szerintem.

A fiúk végül csocsót (asztalifocit) kaptak és nagyon bejött. (azt még nem tudom, h apa játszik-e szívesebben, vagy Ábel :lol: :lol: :lol: )
Az építőnek is sikere volt, főleg Ábel épít ügyesen, Konsti meg a dobozba pakolászik. Konstit a kirakózás köti le, abban ügyeskedik.
Tartalékoltunk egy kis pénzt és körülnézünk a leárazásokban. Ábelnek ugye névnapja is lesz, remélem tudunk venni valami klassz dolgot.

Lassan javul az egészségem, a fülem kidugult, de aztán ujra be és megint ki, be-ki-be......

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Kép

Kép IMÁDOM!!!!!!

Kép

Kép

Kép

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsuzsu,
gratula Ábelnek a cumitalansághoz! :) Na majd kiderül január harmadikán a bölcsiben, nálatok meg az oviban, vagy ott már amúgy se kaphat?

A csocsón jót nevettem, Pálmi meg a párom testvérééktől hello kitty-s szafari építőszettet kapott, nos neki is nagyon tetszik, de én különösen élvezem :lol:

Szerintem is az a fontos, hogy úgy legyen a karácsony, ahogy nektek jó. A párom most itt erőszakoskodott, hogy olyat akar venni, amit betehet nekem a fa alá. Lett volna más amit valóban akartam, de nem lehetett betenni a fa alá. Végül addig húztam a választ, hogy mit szeretnék, hogy már nem volt ideje mást venni, így végül csak azt kaptam amit akartam :lol: (koncertjegy, csak az már dec 22-én volt, ezért nem tetszett a páromnak, hogy azon már karácsonyra tulajdonképpen túl is voltam)

Pálmi még mindig köhögcsél, én se keveredtem még ki teljesen. Jobbulást neked is!

Aranyosak a képek! :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

Zsuzsu, Timi... köszi a sárgasággal kapcsolatos tanácsokat. :)
Próbálom ébresztgetni, szoptatni kizárólag.Ma is olyan optimistán szoptattam, hogy-de jóó, érzem hogy van tejem és jön is és jól nyeli, majd biztos jól lakik... :lol: Aztán miután 3/4 óra alatt leszívta mindkét mellem, és már nem tudtam felébreszteni, azt hittem jól is lakott, böfizet és leraktam az ágyába.Negyed óra mulva tök sírt, próbáltam böfiztetni, ringatni de ő csak sírt és rágcsálta a vállam. :roll: Cicire tettem, párat szívott, nyelt is, aztán már éreztem hogy nem jön tej, ő meg csak morgott, dünnyögött, majd sírt...nem volt elég neki a tejem. :cry: :cry: :cry:
Melegítettem neki 40ml tejet, cumisüvegből még azt is megitta, na azután aludt el.
Most úgy érzem kár strapálmon magam, nekem nincs elég tejem számára mégha fejre álok se. :(
Még jó hogy kapunk anyatejet pótlásnak.
Pedig folyadékot is iszok, még éjjel is ott a flakon víz az ágy mellett.
Bettyna..(ha olvasol) szerinted a fennt leírtak után még vegyem ezt a More Milk kapszulát? Már a 3. dobozzal fogyasztom, már 18 ezer ft-ba van és még csak 1 hónapos sincs Bazsi.Kicsit drága ahhoz képest hogy ezzel se elég a tejem.

Hogy telt a Karácsony???Bálint hány kg már???

Zsuzsu...nagyon édes, ennivalóan huncut Konsti :lol: Ábel meg izazi nagyfiú már! Aranyosak, és tök szupi hogy így játszanak és szeretik egymást.Remélem ez nálunk is így lesz! :)

Borkaby..egyben vagy még????Mizu veled???
kérdezted hogy milyen súlyban van Balázs? Most 3 hetesen érte el a 4 kg-ot.VÉGRE! :) (3700grammal született)De hosszra jobban nől szerintem, mert már kezdenek rövidek lenni az 56-os rucik.
A 2 hetes mérésen már 3 cm-vel volt nagyobb.Szerintem 1 hós korára lesz az 6 cm is! :wink:
Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Utólag boldog karácsonyt, előre pedig babakacajban gazdag boldog új esztendőt kívűnok mindenkinek!!!!

Szöszke - Jobban van a párod?

Zsuzsu - Gratula a cumi elhagyáshoz! Nagyon helyesek a srácok!

Borkaby - Várom az sms-t!!! Ügyesek legyetek! Nagyon szép és könnyű szülést kívánok!

Kata - Ne add fel!!!! Lehet, hogy most kellene egy kis szünetet tartanod a More Milkkel, mert valóban nem olcsó mulatság. Ne mondd, hogy kár strapálnod magad és kérlek ne vádold magad! Szabi 3 hónapos koráig kapott cici mellé tápit. Ne csinálj ebből lelkiismereti kérdést. Szoptasd meg, böfiztesd, és ha még kér, akkor add neki a pótlást. Akár meddig tart is ki így a tejed, a semminél többet ér. Minden cseppje kincs Bazsi számára. Sárgaság - Szabi is sárga volt és ébreszteni kellett. Örök bizonytalanság volt, de elmúlt!!!! Mint minden. Túl lesztek rajta, csak ne keserdej el! Tudom, hogy ez most nagyon nehéz, de még csak 3 hetes. Nekem a kórházban a csecsemős azt mutatta, hogy ahol a buksija elkezd hátul gömbölyödni a nyaka fölött, ott kell megvakarászni és egyből beindul a szopóreflex. És tényleg működött.
Hiszti - Biztosan megkavarta Norbikát a karácsonyi nyüzsgés. Szabinak is voltak gyenge pillanatai és éjjel is felébredt, volt hogy 3szor is. Meg képzeld csak magad a helyébe. Nem könyyű feladat megbírkózni Bazsi jelenléte mellett az ünnepek felhajtásával. És biztosan azt is érzi, hogy feszült vagy a szopi miatt. Plusz, ugye ő még nem beszél, tehát még csak elmondani sem tudja, hgoy pontosan mi bántja. Nálunk a fürdetéshez hasonló módszerek egyáltalán nem váltak be. Csak még jobban üvölt tőle. Általában a menj a szobádba és ha már nem ordítasz gyere ki és megbeszéljük módszer válik be. Amennyiben az ordítás valóban hiszti és nem valami más probléma. PL. kommunikációs - nem értjük meg, hogy mit szeretne.
A karácsony köszönjük jól telt. Nagy volt a nyüzsi. Meg is beszéltük, hogy jövőre itthon karácsonyozunk, és mi látjuk inkább vendégül a családot. Bálint óriási. Állandóan ficorog, így nehéz megmérni, de saccra 8,5 kiló. Majd január 2. hetében megyünk oltásra, majd akkor mérik ott is. Kíváncsi leszek. Nagy kópé. Lassan kezd kiszámíthatóvá válik a ritmusa. Nagyokat mosolyog, kacag, emelgeti a lábait, néha már sikerül elkapnia is a kezével. Egész jól hasalgat, de még nem forog. Ekkora súlyt nem is könnyű mozgatni. :wink:
Mennem kell. Tartrs ki!

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Boldog Új Évet minden Anyának, Babának és Pocaklakónak! :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Kép

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Boldog, baba- és gyermekmosolyban gazdag Új évet mindenkinek!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Borkaby..hogy vagy??egybe vagy még?Nem kell befeküdnöd ha lejár az időd??

Köszi Bettyna a multkori bíztatást!
Most úgy néz ki hogy minden második etetésnél kéri még a tejet Bazsi.Éjjel elég a cicim, mert olyan jól visszalaszik.
Most már,rájött hogy éjjel aludni kell!!! :lol:
Csak ez a pocakfájás ne lenne, szegény úgy szenved néha egész belevörösödik a görcsbe. :cry:

Norbi tudjátok mit akar hallgatni /nézni 3 napja??? AC/DC-t! :shock: :shock: :lol:
Az apósom nézte multkor az AC/DC egy régi koncert Dvdjét, azóta norbi meg van érte őrülve.Most kölcsön adta, hogy Norbi hallgathassa. :roll:
Őrület más ilyen gyerek Buci-Macit néz, ő AC/DC koncertet, meg imádja Cors-ot(ír lány együttest) és az X faktorosokat is :lol:

Egyenlőre Norbi még köhög, bár láztalan és vidám.Balázs orrából annyi trutyi jön, hogy egy felnőtt is megirigyelhetné :roll: :( !Nagyon aggódom, hétfőn felhívom a gyerekorvost.
Szegény már elkezdett védekezni, kapálózni, nem engedi hogy kiszívjam az orrát, már ketten kellünk hozzá :cry: :cry: .De olyan szörnyű rossz így lefogni...sírni tudnék! :cry:

Ja, és egy új kép a gyerekekről:
Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Írt borkaby(Tündi) ! Megszületett 0,46-kor Bogi baba 4040 grammal! :lol:
Mind ketten jól vannak, nem kellett indítani se, sima szülés volt!

szép nagy a csajszi!!! :shock: :D
Ezúton gratulálok itt is neked, és sok-sok örömet , egészséget a babához! :lol:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

SOK BOLDOGSÁGOT, JÓ EGÉSZSÉGET AZ EGÉSZ BORKABY CSALÁDNAK!!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Kata,
attól én is kivagyok, mikor szegény sír vörös fejjel és le kell fogni gyógyszert beadni, orrsprayt vagy orrszívózni :( Borzalmas :(

Reméljük hamar rendbe jön mostmár Bazsi is!

AC/DC? Az igen! :) Lehet ebben éli ki a frusztráltságát :) Amúgy nem akarlak idegesíteni, csak hogy tudd és fel tudj rá készülni, inkább a kicsi 2-3 hós korára lesz elege a nagyobbnak abból, hogy tesó van, így az még nem jelent semmit, hogy egyelőre nincs! Majd próbáld figyelni később is!

X Faktor nálam is megy! :) Voltam az Aréna koncerten is a párom nagylányával (15 éves :))

Borkabynak hatalmas gratula! :) Sok egészséget, boldogságot!

Zsuzsu,
nagyon édesek a trombitások! :)
Pálmi szilveszterkor éjjel 2-ig nyomta egy 4 éves kislánnyal a bulit! :shock: :lol:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Szöszke,
jól vagytok?

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

Na akkor egy témanyitás, látom amúgy nem nagyon mozgolódtok :)

Szóval hosszabb autóúton mivel tudjátok lefoglalni a gyereket? Mennénk síelni Ausztriába. Még ha a délutáni alvás idejére teszem, akkor is lesz vagy 4 óra, amikor ébren lesz... még 20 percet is alig bír autózni amúgy :roll:

Gondoltam rá, hogy a laptopra töltünk valami meséket, de az is sok 4 órán keresztül. Mit lehet még?

Ráadásul be van kötve ugye az autósülésbe, meg se moccanhat szinte. Emlékszem anno mikor mi utaztunk és hátul azért mozoghattam, úgy azért jobb volt...

Szóval, ötletek?

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Úgy látszik ez már az én topikom lett :lol: Hol vagytok?

Pálmi és a szakszerű bilihasználat:

Kép

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Veronika...én vagyok, olvasok csak időm nem volt jönni. :)
Hehehe, de jó ez a kép Pálmiról, nagyon cuki! :lol: :lol: :lol:
Norbi se rendeltetés szerüen használja a bilit! :roll:

Hosszú út??Ehhez én sok mindent nem tudok hozzá fűzni.Mostanában nem nagyon mentünk sehová, de 1 éve még tök jót aludt a kocsiban mikor nyaralni mentünk,így nem volt gond.Ő szeret zenéthallgatni. :) Így vittünk sok-sok CD-t, és többször megálltunk pihenni.

Többiek hol vagytok???

Mi megvagyunk,Balázs náthája elmúlt, még picit sárga de már szebb.Holnap megyünk mérésre és a dokihoz.Elég jól szopizik, de még néha van hogy pótolni kell.
Norbi nagyon eleven! :?
mindíg körülöttem ugrál ha szoptatok, elöbb is majdnem az öccsére estt. :evil: :( Próbáltam már hogy mesét kapcsoltam be neki, vagy kértem hogy feküdjön mellénk, és simizem a hasát vagy hozzon könyvet addig mesélek...stb.Nem akar semmi ilyet.
Fel van pörögve. :roll:
Van hogy rángatja a kezem, vagy pont valami nagyon fontos dolgoban kell segíteni, mondjuk szétjött az autópálya, vagy kiesett a kocsija kereke...stb. és ott ordít , toporzékol mellettem.
Bár lenne rajta egy lehalkító gomb! :roll: :wink:
Mindenre az a válasza hogy -NEM, NEM, NEM!!!!
És nem beszél, csak hümmög, és nyökög, mutogat, sokszor nem tudom mit akar. :(
Szerintem ő ezért is ilyen nehéz eset.Nálunk nagyon erős ez a DAC korszak.
Bettyna..olyan jó lehet hogy Szabi neked szépen viselkedik az öccsével.Írtad, hogy ő odafekszik, te simized...ez tök jó. :) Okos kisfiú ez a Szabi!Norbit nem lehet így leállítani. :? Nem volt korábban ilyen gondod Szabival???
Mit csináljak, hogy Norbika óvatosabb és gyengédebb legyen az öccse közelében???
Zsuzsu..és te hogy emlékszel, Ábel nyugis, megértő volt mikor szoptattál?
Bokaby..ha itthon lesztek, gyere ha tudsz, várjuk a beszámolót és a képet! :D Remélem jól vagytok, van tejcsi???

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!!

Veronika!
Mi a helyzet cumifronton????????? Nálunk már ősztől tilos a cumi az oviban. Így itthon is könnyebb volt szerintem elhagyni. Azért még naponta egyszer biztosan szólnom kell, h ne rágja a kezét, de remélem megszűnik ez is.

utazás: mit szeret csinálni Pálmi??? A kedvenc játék, cd, tapsolós játék.... Ha van lehetőség melléülni és esetleg szórakoztatni.....
nálunk alapból nincs evés-ivás a kocsiban, de a nyaraláskor a 900km-t lehetetlen volt úgy megtenni, h ne egyenek. Kaptak vizet és pogácsát, azzal is elszórakoztak.... Na meg ugye az enyémek ketten vannak.....

a fotó szenzációs!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Emlékeztek bors Mónira??? Láttam az iwiwen a srácait, nagyon aranyosak!!! A két kicsi különösen hasonlít egymásra....

L.Kata!
Van híred Borkabyékról?????????????

Nekem annyival könnyebb volt az elején, h 09.30-án jöttünk haza Konstival és Bence csak 11.04-én ment előszőr dolgozni. Vagyis majd 5 hetet itthon volt velünk. Amikor dolga volt vitte Ábelt is. Vszont nekem egyéb segítségem nem volt. Amikor egyedül maradtunk nagyon sírtam, de túlélésre játszottam. Amennyire lehetett biztonságossá tettük a teret és bizony segítségül hívtuk a DVD-t. Nézte Ábel én meg közben meséltem, mit lát, bevonva Őt magát. Vagyis nem csak eléült, hanem közösen. Konstit sem hanyagolva, Őt is szórakoztatva......Szerencsére sosem bántotta Ábel akicsit, amikor nem evett, akkor igyekeztem maximálisan Ábelé lenni. A baba ellátásába bevontam, Ő tolhatta a babakocsit,....TÚLÉLÉS......
Lehet, h szerencsés voltam, h Ábel alig beszélt még akkor???? :wink: :shock:

Nem igazán tudom mi lenne a megoldás Nálatok. Talán az, h még jobban próbálsz Norbizni, amikor lehet. Ölelni, együtt lenni....Na meg, lehet, h a közösség hiányzik neki. A vele egykorúak társasága....Konstimmal szerintem most ez a baj......


Én most Konstival vagyok "fasírtban"...... egyre többször nem alszik napközben és az agyamra megy. -8 fokok vannak nálunk nappal is és nem merek kimenni. A fel-le öltözés tovább tartana, mint a kintlét. valószínűleg nem fárad el és rosszalkodik. Ha víz közelébe jut pancsol, csurom vizes lesz pillanatok alatt. Ha elhozom onnan bőg, fetreng......Enni nem hajlandó, csak mandarint, tejcsit és SZALONNÁT!!!! (nem vagyunk nagy szalonnázók, de vannak ételek amihez kell, így van itthon. Egyszer megrágta, azóta csak azt kér....pár falat minden étkezéskor, de félek, h baja lesz...)
Tegnap sikerült durván hasbarúgnia, ami azért gáz, mert ugye sérvproblémáim vannak.....

Ábelem egyre ügyesebb, az oviban dícsérik milyen nagyfiú már. Segít a kicsiknek (több ismerős most kezdte az ovit és Ábel atyáskodik velük :lol: )
A beszéd is rohamosan javul, remélem a magánlogopédus még javít a helyzeten és akkor igazán jó lesz.

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Kata,
én is ilyesmit javasoltam volna, mint Zsuzsu, hogy próbáld szeretgetni, simán lehet emögött az, hogy a babával foglalkozol és nem vele és emiatt féltékeny. Én hallottam olyat is, hogy ütötte a gyerek a kicsi fejét, miközben anya próbálta szoptatni :shock:

Van az egyik baba-csatornán "nevelési ötletek" műsor, 1-2 perc az egész. Most éppen az volt, hogy a 2-3 éveseknek ne tegyünk fel eldöntendő kérdést, mert a válasz 80%-ban NEM lesz :lol: Jót röhögtem :)

Biztos hogy az a baja a gyerkőcöknek, hogy nem futkoshatnak kint eleget! Tele vannak energiával. A bölcsibe se mentek ki már három napja, a gondozónéni is mondta, hogy nehezebben alszanak el délután emiatt.

Zsuzsu,
Pálmi első nap a bölcsiben a délutáni alváskor mutogatott a többi gyerekre, hogy olyan kellene neki is (cumi), de aztán elég jól tudomásul vette, hogy nem kap.
Igen, tudom, hogy már az oviban nem szabad majd, úgyhogy jó is, hogy nem akkor kell kínlódnunk vele, főleg ha összejön a tesó, ami amúgy is sokk neki, nemhogy még akkor vegyem el a cumit is...
Bár ha akkortájt jön a tesó, akkor hagyom itt a családi napköziben, hogy minél kevesebb körülménye változzon.

Amúgy mialatt Pálmi most itthon volt 3 hetet (betegség+téli szünet) azalatt ő is többször megcsinálta, hogy nem aludt délután. Simán bírta 12 órán keresztül :shock:

Hú a hasbarúgás nem hangzik jól. Sajnos nekem is oda kell figyelnem ha terhes leszek, mert Pálmi is folyton megüt megrúg ahogy ugrál, játszik.

Pálmi énekli a boci-boci tarkát a következőképp :) :

Boci, boci ta-a
......,,,,,,,,,,,,,,,,,a
Oda.,,,,,,,,,,,,,,ni
.,,,,,,,,,,,,,,,,,,,...ni

:lol:

A szalonnát én adnám neki, ha kívánja. Lehet, hogy van benne valami anyag, amiből hiánya van.
Anyukám a falat nyalogatta kiskorában és kiderült, hogy azért mert a mészben volt valami amiből hiánya volt :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!
köszönöm a gratulációkat! :)
Tegnap jöhettünk haza a kórházból, most csak gyorsan benéztem, rohanok is aludni, mert most mindkét kis csemete :) alszik.
Bogi nagyon édes, nagyon nyugis baba. Igyekszem képet is hozni és leírom a szülést is. Amúgy elég gyors volt (és fájdalmas is), f11 körül értünk be és 0.47-re született meg Bogi.

Kép

Kép
borkaby
 
 


Borkaby...pont ma akartalak felhívni(ha nem írtál volna) :wink:
Örülök hogy itthon vagytok!
szupi hogy ügyes, nyugis baba Bogi! :D Hogy vagy?Gátsebed? :roll:
Hányszor kel Bogi éjjel???Vagy kelteni kell??Nem fogyott sokat?
Nekem Balázst keltegetni kellett az elején mert annyira aluszékony volt.Még most is sárga. :(
A doktornő szerint, még 1-2 hetet várhatunk, s ha nem múlik a sárgaság akkor el kell menni a kórházba a főorvos megnézi és lesz vérvétel is valószínű :(

Most azt javasolták hogy napi 2x adjak neki tápszert, mert az jó ságraság ellen.Az anyatejben lévő hormonok gátolják a billirubin szint lehígulásást, vagy valami hasonló. :roll: Fene se érti ezt.
De szépen hízott mert már 4500 gramm és 56 cm. :shock: :D Kezd is husosodni a Drágám! :D

Mennem kell, Norbi nagyon hisztis, megint Bazsi szobája elött ordít...őrület! :( :( :(

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


sziasztok már régen voltam,olvaslak benneteket,néha válaszolok de irni már régen irtam magunkról.
szóval ha nem gond,most magunkal kezdem,mert tortént velem pár jó dolog de az elején kezdem.

nagyon roszul látok,rovidlátó vagyok,de se kozelre se messzire nem látok szemuveg nélkul,mert astigmám is van.magyarul szemuveg nélkul vak vagyok.
már nagyon régóta szerettem volna megmuttetni a szemeimet,de valahogy soha nem jott ossze annyi pénz plusszba /kb 300.000FT/.
most decemberben olvastam az egyik újságban,hogy most akcióban /kb 170.000FT/van a mutét.
fel is hivtam a doktornot,el is mentem kivizsgálásra és kiderult,hogy ALKALMAS vagyok!!!mostmár csak arra kell várnom,hogy mikor hivnak,hogy mehetek a mutétre.

de a vizsgálat utánn /dec 13-a/ volt egy kis gondom,fiam még naponta 2x szopizott,és nem akartam,hogy mutét utánn,az antibiotikumos meg szteroidos cseppeket o is "magába szivja".elotte már próbáltam leszoktatni tobbszor is,de nem ment.a reggeli szopit nagy neheten sikerult vele abba hagyatnom,de a du.és esti akkor is megmaradt /azzal aludt el/
de végul SIKERULT dec.22-tol már nem szopizik!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Timi,
gratulálok!

Úgy látszik a december vége alkalmas volt minden cumizással kapcsolatos dologról való leszokásra :) Nálunk is ugye kb. akkortól nincs cumi, nálatok szopi :D

Hú, az nagyon izgi,hogy mehetsz szemműtétre! De jó!

Kata,
szuper hogy Balázs gömbölyödik :)

Borkaby,
szuper gyors szülés volt! Majd várjuk a leírást!

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

Végre meg vagyunk gyógyulva...le is kopogom! :D
Bazsi most délben az apja hasán aludt el,nem is görcsölt,jól esik neki a test melege, most betettem hasra a kiságyba.Imád ő is hason aludni akár csak mint Norbi. :D
Én is úgy aludnék már hason, de még vagy a mellem vagy a pocim miatt se nagyon esik jól. :?

Timi..nagyon drukkolok a műtétedhez, és örülök hogy lehetséges! :D
Sanyika cici leszoktatásában is ügyik vagytok! :) Most mit iszik, tehéntejet? Vagy teát??
Norbika nem akar se tejet se tápszert inni már. :shock: egyik napról a másikra nem kérte.
Most sok gyümi és baba teát iszik, 100%-os leveket, néha ivójoghurtot.

Borkaby
...hogy vagytok?milyenek az éjszakák?Tomika mit szólt a tesóhoz??

Bettyna..hogy vagytok???

Bazsi
Kép
Norbi és Lara barátnője
Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Borkaby!
Sok erőt neked, Tomit is öleljük!!! Várjuk a képeket!!!

Timi!
Azért jó hír, h sikerült elhagyni a szopit. Lassan Őt is oviba kell iratni....

A szemműtéthez sok erőt, egészséget!!!!!!

L.Kata!
Ha hízik Bazsi, alszik én nem adnék vegyesen anyatejet-női tejet és tápszert....

Veronika!
Mikor tesztelsz????


Még nem is meséltem, voltunk 30.-án fodrásznál. Most előszőr vágattuk le Konsti haját. Csendben tűrte, igaz csak pár centit vágtak neki, amolyan igazítás.

Egyre komolyabban haladunk a szobatisztaság felé. Kiabál, h "Koti pisil" és már tolja is le a bugyipelust, megy a wcbe, rakja a szűkítőt, fellép és intézi.
(épp most láttam, h a Lidlben megint van szűkítő 999ft ért. Mi még anno Ábelnek vettünk, de még most is jó szolgálatot tesz. )

Kissebbikem módszeresen Kotinak hívja magát, kicsit vicces, de aranyos.

Ábelnél meg lehet, h az orrmandula is belejátszik a beszédbajainkba.... :cry: :cry: :cry:

Nyugis hetet Mindenkinek!!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Megint kaptunk képeket a bölcsiből :)

Itt valami sütifélét gyártanak:

Kép

Kép

Itt szánkóznak az udvaron :)

Kép

Ez még nálunk otthon a szilveszter a 4 éves "nagylánnyal" :)

Kép

Eszkábáltam nekik csúszdát :)

Kép

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Na de jó, pont most írtatok ti is! :)

Kata,
jaj de jó, hogy mindenki egészséges! Rossz lehet, hogy nem alhatsz hason, ha úgy szeretsz igazán...
Már gondolkodtam rajta, hogy kellene terheseknek kifejleszteni olyan ágyat, amelyen hason lehet aludni. Valami mélyedés lenne a has helyén :) Csak ugye folyamatosan nőnie kell a luknak... nehéz eset :)

Zsuzsu,
gratula Konstinak, hogy kibírta a fodrászatot! :)
én meg most vettem Pálminak a Brendonban hajkarikát hajmosáshoz, még nem próbáltuk ki, remélem bejön, mert nagy ordítással végződik minden hajmosás mert az arcába megy a víz.

Ábelnél az orrmandula? Nahát. Majd írj mi van ezzel, érdekes...

Hétfőn tesztelek, de egyrészt még nem feltétlen kell kimutatnia hétfőn, másrészt meg most igazán nem érzek semmit, szerintem most tuti nincs baba, most valahogy nem is foglalkoztat. A vonalzót is inkább csak a másik topik kedvéért csináltam, ahol olyanokkal dumálok, akik épp próbálnak teherbe esni, és hogy lássuk ki hol tart a ciklusban, most valahogy nem annyira foglalkoztat. Múlt hónapban annyira úgy éreztem, aztán mégse lett semmi :) Pedig még hányingerem is volt :) De ez még csak a második hónap, hogy próbálkozunk, még van idő :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Laptető :lol:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

Mindenekelőtt nagy-nagy gratula Borkabynak és a "kis" Boginak!!!! Sok boldgoságot és jó egészséget kívánok Nektek! Kitartás, pihenj sokat!


Nagyon cukik a képek!

Kata - Nagyon-nagyon örülök, hogy ilyen jól megy a szopi. Tápszer sárgaság ellen? Hát én ilyet még nem hallottam!!! Szerintem hülyeség. Ha van tejed meg elegendő kapott anyatej, fölösleges a tápi. Szerintem, de nam vagyok orvos. A bilirubin folyadékkal ürül, ahogy én tudom. Gratula a szép gyarapodáshoz. Látod megy ez! :wink:
Biztosan nagyon zavarja Norbit, hogy nem tudja elmondani, mit szeretne + még osztoznia is kell rajtad. Ezt nagyon nehéz megoldani. Nem tudok okosabbat mondani, mint Zsuzsu. Túlélni minden napot valahogy, aztán egyre könnyebb lesz majd. Sok-sok türelem kell hozzá, az tény. Nem nekem sincs sokszor elég, pedig ezek szerint Szabi egyszerűbb eset. Nem könnyű, de nyugisabb. A NEM teljesen természetes jelenség. Tutira erősíti a dacot a bedszéd hiánya, bár Zsuzsu, azt mondja neki könnyebb volt, hogy Ábel nem beszélt. Nem tudom, hogy mennyire lehet Norbival beszélgetni, de nálunk működik Szabival, hogy amikor lehiggadt, elmagyarázom neki, hogy akármennyire is szertnék, nem tudok ketté szakadni. Mindkettőjüket egyformán szeretem és az élvez elsőbbséget, akinek nagyobb szüksége van rám. Autópálya vs. szopi! PL. mint szólnál hozzá, ha én Bazsival játszanék amikor te éhes vagy? Vagy vmi ilyesmi. Az ugra-bugra egyértelmű figyelemfelhívás. Estleg vmi olyan játék szopi közben, ami közben ő rohangálhat? Elgurítod a labdát, ő meg hozza vissza, vagy kisautót vagy szereljen meg valamit és te mindig találsz benne vmi hibát, vagy főzzön nektek, ilyesmik jutnak csak eszembe. Hidd el idővel beletörődik majd. Szabi már ott tart, hogy ha Bálint sír, akkor ő mondja, hogy "Anyuci, szerintem szopizni szeretne!". :lol: Az ordítást is így kezeljük. " Ha ordítani akarsz, menj a szobádba! Ha felébreszted vele a Bálintot, akkor megint nem fogok tudni veled játszani!" Persze egy párszor ez elő is fordult, hogy felébresztette és akkor direkt nem is mentem vele, hogy érezze, saját maga alatt vágja a fát. Mosts ezzel is úgy állunk, hogy, amikor látom,hogy kezdené a hisztit, már zavarom a szobájába és sokszor nem is kezd el ordítan, csak amikor már beért. Olyan édes, úgy bírom! De ehhez kellett 4 hónap!!!!

Timi - Gratula a szopi elhagyáshoz. Drukkolok a műtéthez!

Zsuzsu - Nem semmi eleven Konsti. Vigyázz magadra! Gratula Ábelnek az ovi apa szerephez! :wink:

Mi köszönjük jól vagyunk. Bálint fél órákat alszik napközben. Ez nekem nagyon fura, mert Szabi nagy alvó volt. Éjjel viszont nagyon jól alszik. 7-fél8 körül fürdik, játszunk utána még egy kicsit, 8-negyed 9 körül szopizik, elalszik rajta, olyan 9-fél tízig alszik rajtunk, ezalatt többször megébrded, kicsit ringatjuk, kijön a böfi és alszik tovább. Amikor már lehet rajta érezni, hogy totál kidölt és nem bántja semmi a pociját, leteszem és alszik reggel 5-fél 6-ig. Akkor szopi, böfi kidolgozás (kb 1 órás program) aztán alvás 8-fél 9-ig. Ezzel csak az a baj, hogy általában mire a Bálintot visszaaltatom, ébred Szabi. (ásító smiley) Egyébként Bálint súlya brutális. Szilveszterkor 8810 volt! :shock: Bár ez nem tudom mennyire hiteles, mert meg nem állna egy percre sem. Holnap megyünk oltásra, kíváncsi vagyok, ott mit mérnek. Ezerrel magyaráz, mindent a szájába tömköd, ömlik a nyála - gyanítom, hogy még ebben a hónapban kint lesz az első foga. Még nem forog, de hát ekkore súlyt megmozdítani.... :lol:

Mennem kell, majd később folytatom. Bocsi.

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Bettyna,
az tényleg brutális súly! :) Pálmi mondjuk pehelykönnyű, de 1 évesen volt 8.5 kg :lol:
Vicces volt, szilveszterkor volt nálunk egy közel 1 éves kislány is, ő is 11 kiló volt, meg Pálmi is annyi, több, mint 2 évesen :lol:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

Életjel magunkról.

Először is szeretnék nagyon-nagyon gratulálni LKatának Balázshoz és Borkabynak Bogihoz!!!!!!!!

LKata: az én Balázsom is besárgult még anno a kórházban. Kék fényezés után jobb lett neki, haza is engedtek a kórházból, de utána is még egy jó hónapig tuti hogy sárga volt. Ne aggódj emiatt, szoptasd szépen és kimegy belőle a sárgaság. Jól teszed/tetted, hogy ébresztgetted szopizni, nem szabad hagyni sokáig aludni, mert a sárgaság miatt alszik sokat, de szoptatni kell, azzal javul a sárgaság. Anno Balázs szerintem az egész napot átaludta volna, ha nem ébresztgetem, így viszont szopizott 3 óránként. Még éjszaka is 2x keltettem szopizni, mert amúgy aludt volna egész éjszakán át. Volt aki letámadott, hogy miért nem hagyom aludni, de olvastam is, hogy a sárgaságnál igenis fel kell ébreszteni szoptatni. Így is olyan nehezen hízta vissza a kezdeti súlyát, na mi lett volna szegénykémmel, ha még nem is kelltem fel szoptatni.

Én még egyben vagyok. Jan.27-re vagyok kiírva, de már nagyon szülnék!!! 1) nem akarom, hogy Fanni is 4 kilósra hízza magát odabent 2) nem akarom, hogy a császáros hegem minél jobban feszüljön. Mert egyenlőre természetes szülésre készülünk, aztán majd meglátjuk, hogy mit hoz a sors.....
Múlt héten voltam UH-n, akkor 3300 g-ra becsülték a súlyát és neki is vannak hurkái a combján :lol: . Balázsnál is anno ezt mutatta az UH-s csajszi, hogy milyen hurkái vannak.

Nehezen bírom már a napokat, csak cammogok jobbra-balra. Az ágyból is elég nehezen gurulok már ki. Pedig minden éjjel ki kell mennem pisilni. Fáj a derekam, nehezen találom a kényelmes pozíciót, de gondolom nem is kell nektek ezt tovább ecsetelnem, mindannyian tudjuk, hogy a terhesség vége azért már tényleg terhes tud lenni :?
Bár Balázsnál az utolsó héten éreztem ezt a kényelmetlenséget, amit most már vagy 2-3 hete érzek, tehát már tényleg szülnék végre.

Elnézést, hogy most csak magamról írtam, megpróbálok legközelebb reagálni a ti írásotokra is.

További szép napot Mindenkinek!!!!

clau06
Budapest XXI. kerület
 
 


sziasztok!

Gyors írok pár sort amég alszanak a srácok, Bazsinak lassan szopizni kell.

Veronika.....teszteltél????????????????????? :D

Bettyna....hűű tényleg nagyon nagy súlyú Bálint???
szabi közel se hízott így ugye? Jó tejed lehet. :)
hozol képet Bálintról?Már biztos nagyon cuki. 4 hónaposan már úgy tudnak gagyogni és "énekelni" :lol: :lol: :lol:
sokat mosolyog??
Köszi a kedves szavakat és a tanácsot.
Bár szerintem Norbika nehezebb eset mint Szabi. :( pár dolog nálunk nehezebben megy mint nálatok.Próbálok vele a "szabad időmben" sokat játszani, de nem lehet vele. :?
Nagyon ügyes a nagyfiad hogy így mondatokban beszél már.annyira várom hogy Norbi is beszéljen.
Ez a szobában ordítás jó dolog :wink: ...bár Norbi szobája Bazsié mellett van, így jól áthallatszik és Norbi torka szakattából tud üvölteni. :roll: :evil: Ezért olyan morci vagyok, nem tudom lehallkítani, bár lenne rajtuk egy halkító gomb.
Türelmetlen és ingerült ha nem tudja elmondani mit is akar :? többet bőg meg nyafog mint 1 éves korában,...leültem vele a szőnyegre, összetettem a Wader pályát,nem volt jó semmi neki, legoztunk..az se volt jó.
Nagy krokodil könnyeket hullat és nyafog mindenen, és hisztizik ha 2 kockáét nem tud összetenni.... :( de nem lázas vagy ilyesmi csak egyszerűen semmi se jó!...Délelött 2 órát tudtam rászánni hogy csak vele legyek, próbálok türelmesen mindent bevetve játszani vele hogy jó kedve legyen, puszligatom...de nem segít!
Apját emlegeti, szerintetek az a baja hogy nincs itthon???
Sokat volt itthon (3 hetet) és most már sajnos dolgozik. :(
Képzeld, 2 napja nem kell hozzáadnom a női tejet, csak cici van :D , meg a kötelező esti tápszer :roll: ...akkor fejek, van hogy reggel vagy délelött azt oda adogatom apránként, de most pl. betettem a fagyasztóba.Azért a csajtól is hozok néha tejet, rakom azt is a fagyasztóba...ha már ingyen van, nekem jó tartaléknak ő meg pénzt kap érte. :wink:
Már csak azt kell kivárnom hogy gyorsabban szopizzon, mert most egy-másfél óráig szopik mire jól lakik...nagyon gáááz.Látom Norbin is hogy alig győzi kivárni.
Bálint mennyi idő alatt szívja ki a cicit????Ő már csak egyből eszik egyszerre, igaz??
Puszi nektek!

Clau..végre jelentkeztél! :lol: Jó hallani rólad.Nem is emlékeztem hogy a te Balázsod is sokáig sárga volt.Ilyenek ezek a Balázsok...kis kínai mind. :D
Mi nem voltunk kék fény alatt, lehet kellett volna. De azt veszem észre hogy már fakul a sárgaság pár napja. :D
Éjjel is nappal is már magától kel és kéri a cicit!Nem is alszunk túl sokat éjjel :roll: :wink: ...olyan lassan cicizik..nagyon lustán szívja.

Kitartást neked a hátralévő időre, tudom már baromi nehéz.főleg ha császáros sebed is érzed már.Én is így voltam, meg hát a 2. terhességnél már ott a nagyobbik..így jobban is elfárad az ember estére, nemde?
Nekem megmondta a dokim kerek-perec hogy csak császárral szülhetek...nem is volt kérdés.A heg egy rugalmatlan merev szövet, nem tágul úgy ahogy a has fala, így vajúdáskor se bírja minden esetben a strapát. :roll: Veszélyes!
Clau, ha vékonyodott már a hegvonalad, akkor nem kockáztass! :(
Drukkolok nagyon, ügyes légy! :D

Évi, Kata hol vagytok????

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Jövök én is gyorsan, csak néhány fotót töltök fel. Egyelőre nem mi vagyunk a napi rendszeresség jelképei, így alig van időm bármire is, főleg az alvásra. Azért remélem ez javulni fog. Mióta itthon vagyunk este 6-tól este 10-ig altatok... Bogi mindig felkel Tomira, Tomi pedig Bogira, így jól elhúzódnak az estéink.

Kép Kép Kép

ezek a képke a kórházban készültek. Elfelejtettünk vinni fényképezőgépet (jellemző :D ), így telefonnal örökítettük meg a nagy pillanatokat :)

Kép

Kép
borkaby
 
 


Na, a fiúk akváriumot takarítanak, Bogi pedig alszik, így megpróbálok gyorsan visszaolvasni-írni.

LKata!
Nálunk is van, hogy ilyen mostanában Tomi. Érzékeny nagyon, vigyázni kell rá. Én is mindennap délelőtt és délután is igyekszem legalább 2-2órát csak vele lenni + a fürdés, altatás. Ami most nagyon tetszik neki, hogy esténként elmesélem a napi konfliktusainkat mesébe ágyazva, általában egy kismaci a főszereplő vagy egy "kis csillag" (sokszor "kiscsillagom"-nak hívjuk) és persze a kismaci és a kis csillag is mindig jól jön ki a történetből. :) Nagyon meg szokott rá nyugodni és kéri, hogy egymás után többször is meséljem el neki a mesét.
Gratulálok, hogy már csak cici van!!! Nagyon ügyes vagy!!!

Kép

Kép
borkaby
 
 


Borkaby,
ez nagyon aranyos, hogy így mesébe ágyazva feldolgozod benne a dolgokat :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Kata,
teszteltem is, de aztán meg is jött :)
Na majd most, januárban! Pálmi is januárban fogant!

Kép

Kép
sz.veronika
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: