Új privát üzeneted érkezett!

Köszönöm! Nem vagyok amúgy elkeseredve :)

Csak az a helyzet, hogy én ha valamibe belekezdek, akkor azt teljes erőbedobással csinálom, csak arra koncentrálok, ezért tűnhet úgy, hogy csak ezen forog az agyam - ami így is van :) - de letörni nem tör le :)

De most valószínűleg addig fog ez menni, amíg össze nem jön :) Legalábbis az én fejemben, próbálom majd ide nem beírkálni, csak majd ha meglesz a pozitív teszt :)

Találtam egy jó kis fórumot ahol mindenki ezen pörög, majd oda írkálok ezügyben :D

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Ti minek örülnétek karácsonyra?

Párom kitalálta, hogy írjak egy listát és arról meglepetésszerűen megkapok valamit :D
De semmi nem jut eszembe... Ami kell, azt megveszem magamnak, felesleges dolgokat meg nem kérek csak azért, hogy legyen valami a fa alatt.

Mondtam, hogy adjon utalványt, de azt mondta az olyan, mintha pénzt adna, nem jó.

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Vera!Én is ilyen voltam ám és akaratlanul is erre gondoltam mindig :oops: :D De azért drukkolok és szerintem nem baj ha ide is írogatsz róla!Igaza van a párodnak az nem ajándék én a meglepi híve vagyok :wink: Mondjuk nálam is ez a baj,hogy ami kell azt megveszem :oops: Én most telefont kértem(hú de nagyra vágyó vagyok)hát reménykedem :P :twisted: Te mit veszel neki??Pálmi mit kap?

Tényleg többi Törpe mit kap Karácsonyra???

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 

 
 

Kata,
párom tök jó listát írt nekem, hogy mit kér. Nem olyan, amit ne tudna megvenni magának, csak időhiány miatt nem tud elmenni megvenni. (Pl. bluetooth headset, éjjeliszekrény lámpa, kaktusz az irodájába, vastag zokni, parafa tábla az irodájába, utazós usb-s egér, autóüveg párásodás gátló, stb...)

Pálminak semmi extra, szoktam évközben vásárolgatni ha olcsó és megtetszik valami, ott pihennek a felső szekrényben, majd előkapok valamit... neki is megveszem folyamatosan ami kell... nem csak ilyenkor kap ajándékot...

Anyukám vett valami gyűrűt magának, abba kér pénzt, húgom a szokásos telefonfeltöltést... Pálmi unokatesójának vettem horgászós játékot, a párom családja többi tagjáról majd gondoskodik, anyukája mindig megmondja mit kér például... Szóval nincs igazán sok teendőm...

Főnökömnek kellene még valami, de fogalmam sincs mi... szülinapjára névre szólós cimkés bort kapott nemrég.

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

Kata - Nem, hál'isten mi nem találkoztunk ilyen "okossal", aki el akarta volna vinni Bálintot. Le is csaptam volna asszem. Külön alszanak. Szabi épp a nyáron kezdett el beállni az egész éjszakás alvásra. Egész pontosan akkor, amikor átkerült a kiságyból a heverőre. Nem szerettem volna ha Bálint éjjeli szopijai visszavetik ebben. Majd, ha már egy kicsit nagyobb lesz Bálint és szeretnének együtt aludni, megoldjuk. Ha külön,akkor úgy.

Jó hírek Lovász Katáról: Ma beszéltem vele telefonon. Kapott Balázs 2x pótlás, de mára már úgy tűnik beindult a teje. 15öt szopizott a kislegény. Szegény Katának mindene fáj, nem volt egy leányálom a műtét. Azt mondta, igyekszik majd jönni, de nagyon fáj a sebe és Norbika is beteg. Tüdőgyulladáésa van. Ha minden jól megy holnpa du. hazamehetnek.

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Csak beugrok: LKata: jó egészséget a kis Balázsnak és Neked is! Mielőbbi gyógyulást!!!!
Mindenkinek boldog karácsonyt, ha addig nem tudnék jönni!!! :lol:

macianyu
 
 


Jaj szegény Kata :(

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Akinek van nagyobb gyereke:
bölcsis vagy óvónéninek szokás karácsonyra vinni valami kis figyelmességet? Gondolom igen. Mit pl?

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Szveronika, csokit! :D De különben bármit, amit szívből adsz. Én személy szerint a megehető, megiható dolgoknak örülök tanárként. Legtöbbször Merci csokit, Raffaellót, Tofifit, vagy egyéb bonbonokat kaptam, Karácsonyhoz kötődően mécsestartókat (ez csak azért kellemetlen, mert már sok van belőlük). Ezek árban 600-1000 Ft között vannak, mégis kifejezik, hogy az illető szeretettel gondolt rám. Előfordult, hogy egy-egy gyerektől valamilyen pipere holmit kaptam, pl. arckrém, parfüm. Érdekes elgondolás, kicsit személyesebb, mint a csoki, de drágább. Én nem vennék tanárnak ilyesmit. Női alkoholos ital is mehet, de azok is drágábbak. Annak is szoktak örülni, akik isszák, nálam mindig a továbbadás sorsára jutottak. :shock: Érdekes kategória a praktikus dolgok ajándékozása, pl. ceruza-toll készlet, konyhai edény-szett, bambusztál, bögre, ezek is jók, és egy nőnek szerintem nagyon bejönnek.

Kép
szöszke
 
 


Vera!Én most kis tálakat vettem az óvónéniknek és a dadusnak amin egy rénszarvas van.Szerintem ez nagyon aranyos és örök emlék.Jó a csoki de én jobban szeretek olyat ajándékozni ami örök emlék és ha 10é múlva rá néz tőlünk kapta :D

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Megjöttünk tegnap délután!
Köszönöm a közvetítést Bettyna :) Nagyon kedves volt hogy hívtál és bíztattál!!!
Többieknek is köszi a kedves szavakat, gratulációt!
Sajnos nem mesélhetek túl jót erről a szülésről!szörnyűű volt!
Azt hiszem több gyereket nem szeretnék ha nem szülhetek már spontán.Mert ez a 2. császár sokkal fájdalmasabb és hosszabb volt mint az első!
már eleve az hogy az ember a 2. baba után jobban görcsöl, és a megvarrt méhem iszonyatosan fájt görcs közben.Műtét közben lennt volt a vérnyomásom, hiába adtak bármit, brutál rosszul voltam!Volt pillanat hogy megbántam az egészet.
De most már örülök hogy 4 tagúak lettünk, Balázs nagyon helyes kisbaba, nagyon hasonlít Norbikára, minthe indigóval készült volna :lol: :lol:
Norbi helyesn fogadta, mindíg beles a szobába, puszit dob neki!!!
Csak sajnos újra beteg, köhög, lázas, így nagyon féltem Balázst.Majd jön ki a doki megnézi Norbit is, mert éjjel kellett szteroid is, fulladt!
Szóval összejött minden!
Tejem van már de kevesebb mint kell, ezért néha-néha kap tápszert is, de szigorúan kanállal.Remélem majd még több lesz, mert úgy érzem jobban megy a dolog mint Norbival.Bazsi nagyon jól szopik, sőőt, tök cicifüggő!
Éjjel csak rajtam lógott volna,nagyon cumizós!Semmit nem aludtunk, bezzeg most alszik, így szerintem az a baj hogy keveri a nappalt az éjszakával.én már hajnalban rázkódtam, úgy vert a víz, hol fáztam hol a forróság öntött el....kimerültem!
Tudom, nem vagyok túl pozítív, remélem majd belerázódunk.
Próbálok majd jönni, de már nagyon fájós vagyok, rossz itt ülni...
Puszi mindenkinek!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kata,
nem csodálom, hogy kivagy, sok ez így egyszerre, az alap szülés+baba dolog se könnyű, hát még egy plusz beteg gyerekkel!

Az elején mennek ki a hormonok, én hetekig sírós voltam, normális hogy nem most vagy életedben a legpozitívabb! De nyugodtan írkáld be nekünk, az tuti jól esik!

Sajnálattal hallom, hogy a második császár rosszabb volt :( Igen, azt mondták az anyukák nekem, hogy a második szülés után sokkal rosszabb a helyzet, mikor húzódik össze a méh, konkrétan a mellettem fekvő ágyon lévő lány azt mondta, hogy olyan, mintha vajúdna... na most ezt megspékelve egy császáros sebbel... mindjárt megyek és beszedek valami fogamzásgátlót! Na jó, nem :)

Bár pont tegnap kérdeztem a páromtól, hogy 100%, hogy kell nekünk még egy baba, most végre már olyan jó, hogy Pálmival túl vagyok a nehezén, napközben bölcsiben, így sokkal jobb az életem... Persze mondta, hogy erről hallani sem akar, hogy kényelemből ne legyen tesó... persze nem neki kell végigcsinálnia, nem ő nem aludt hónapokig, volt rosszul a terhesség alatt, vágták fel a hasát, és van minden nap reggeltől-estig a gyerekkel úgy, hogy semmit se tud csinálni... így könnyű magyarázni! :)

De aztán arra jutottam, hogy Pálmi se lenne, ha ő nem beszélt volna rá, és most már úgy gondolom, hogy micsoda hiba lett volna gyerek nélkül leélni az életem! Gondolom ez a tesóval is így lesz...

Azt beszéltük, hogy az lenne jó, ha olyanok lennénk, mint a kenguruk, tök picin szülik a babát, aztán az erszényükben növesztgetik :))))

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Szöszke,
köszönöm az ajándékötleteket! Én is ez a praktikusabb fajta vagyok, olyat akarok, amit tud használni - ezesetben megenni :) - mint most még egy kacat a polcra.

Kata,
neked is köszi, biztos örülni fognak a tálkának, de hogy emlékeznek majd rátok... ? :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Kata!Még egyszer GRATULÁLOK!!!Én azt tudom javasolni mint 2 gyerekes és hasonló korkülönbséggel lévő anyuka,hogy legyen rendszer Balázsnak!!!!Tudom most nagyon trendi az igény szerint szoptatás de a nagy aki nem is olyan nagy nem érti majd meg,hogy miért log rajtad a kicsi olyan sokat.Hidd el ha van rendszer akkor Norbika és Te sem sinyled meg ezt az időszakot mert csodálatos de baromi nehéz is :) :cry: Ha jól emlékszem Norbika nem sokáig szopot úgye???Próbálj meg pihenni!!!!Feri otthon tud lenni pár napot?Én mind a 2 simán szültem de nekem is sokkal jobban fájt Zsebinél pedig mindenki azt mondja a második könnyebb.

Vera!Mindig lenne indok a miért ne legyen tesó :? Szóval csak hajrá!!!! :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Gyors dobok képeket lányok!
Balázs 5 naposan
Kép
Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kata - Balázs gyönyörű!!!!! Küldöm neked a pozitív energiákat és nagyon drukkolok szopi ügyben. Próbálj csak akkor tápizni, ha nagyon muszáj. Inkább lógjon cicin. Nem hinném hogy 5 naposan összekeverné a nappalt az éjszakával. Képzeld magad a helyébe! :wink: Most született, minden új neki és az apró kis pocakjának kétféle tápanyagot kell megtanulnia megemészteni.
A napirendről csak annyit, hogy nekünk még mindig nincs igazán. Az elején nagyon próbáltam és akartam, mert nekem is sokan mondták, amit Kata. Tudod mi lett a vége? A depi határa, sok sírás a zuhany alatt. Miért? Mert ugye Szabival én is hozzátápiztam az elején. Most nem akartam, mert hittem benne, hogy ha akkor 3 hónap után elhagyhattam a tápszert, akkor most menni fog anélkül. Igen ám, de egy olyan babánál, mint Bálint (és Szabi is volt) sosem voltam biztos benne, hogy jóllakkott-e vagy sem. Nekiálltam méregetni, akkor abba kezdtem belebolondulni. De hát én sem eszem mindig ugyanannyit! Plussz gázos - sok böfi puki. még kaja után 2 órával is fel tudja ébreszteni egy böfi. Erre az okosok azt mondták böfiztessem tovább, majd kinövi. Köszi. Ne ebből lett az, hogy Bálint is kézben, illetve rajtunk alszik el és akkor eszik, amikor kér. Szóval ráerőszakolhattam volna a számomra ideális rendszert, de az csak nagyon sok sírással járt volna. Ahhoz nekem egy nincs szívem. Így mostanra már alakul vmi rendszer féle, de még mindig elég változó. Szabi viszont ezt tanulta meg. Semmi gond a szopizással. :wink:
Nekem sajnos nem olyan gyerekeket dobott a gép, akik esznek, böfiznek, leteszem őket és szépen elalsznak. Nálunk kicsit keményebb az első pár hónap, de kibírjuk.
Na megyek.

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Köszi a dicsiket!!!

[b]Bettyna....[/bigen, akkor érted mi a problémám.Én se tudom hogy Bazsi jól lakott e???Fura csak szoptatni.De már elég jól megy, csak félek éhes marad.Tegnap csak 2x adtam tápszert, ma meg hajnalban. :)
Lassan elfogy a more milk kapszulám is, lehet kéne még rendelnem???Iszom a teát is de az csak napi 2 csészével.
Gondoltam hogy én mérlegelek, de ahogy te is írtad csak bediliznék. :roll:
Fejni nem nagyon tudok mert úgy csak 5ml jön, de szerintem szopni már tud 20-25 mil-t is, igazából fogalmam nincs. :? annyira kezdőnek érzem magam. :oops: :(
Mert napközben totál aluszékony, (most is alszik már vagy 2 órája)nem is igényli a sok szopit, éjjel meg szinte semmit nem aludtunk mert fél óránként cicizni akart.Tök nagy szemekkel lesett, nem volt álmos. :roll: S ha nem lógott a cicimen akkor sírt.norbi miatt meg nem mertem sírni hagyni mert féltem felébred Norbika.Ő meg még tö beteg...tegnap kijött a doki, kruppos és fullad, köhög. :(
Tök fárasztó!
Már arra is gondoltam hogy kéne cumit dugni Bazsi szájába :oops: :roll: hogy legalább hátha úgy éjjel alszik kicsit és az én mellem se megy szét.
szerinted?

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kata - Nagyon ügyes vagy! Csak így tovább! Egyszer- egyszer azért megmérheted, hogy mennyit eszik, csak, hogy hozzávetőleg tudd. Ha úgy érzed, hogy még nem elég a tej, akkor rendelj nyugodtan még More Milket. De lehet, hgoy a teát nem kéne innod mellé, nehégy kiüssék egymást. Nem tudom. Ilyet is hallottam már. Szerintem próbáld meg napközben ébresztgetni inkább, hátha akkor jobban aludna éjjel. Van segítséged? Aludj napközben amennyit csak lehet! A sebenek is kell a pihenés. Éjjel nyugodtan add oda neki a cumit, ha elfogadja. Nekem nem kellett egyiknek sem. Pedig néha jó lenne.
Jaj, jobbulást Norbikának! Remélem hamarosan remdbe jön.
Megyek, mert nálunk is műszak van. Kitartás! Ügyes vagy!

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Sziasztok!

Kata84!
Fura egy anyósod van hallod-e ... :wink: :o AZt szeretnék, ha Ti mennétek??????
Emlékszem annó lánykoromban, mindig szerettem volna, ha anyám csak egy évben eljön a Pesti albérletembe és ott ünnepelünk, de sosem volt ráhajlandó. Mindig azt várta, h én menjek, noha hozzá nem ment a rokonság, így nyugodtan eljöhetett volna....

Az enyémek építőkockát kapnak, könyvet, kifestő-foglalkoztatókat és egy csocsót.....

Veronika!
Együttérzésem!!! Az jó, ha kibeszéled magadból a kínod, a csalódottságod. nekem is sokat segítettek az egyik topicban. Tudod mindennek rendelt ideje van!!!

L.KAta!
Olvadozok! Annyira szép és tökéletes Balázs!!!!!!!!! :wink: :P

kicsit megijedtem, amit irsz a csasziról. kitartás Nektek!!!!!

Én is ettem a More milket, de nem szoptatós teát ittam mellé, hanem vizet, saját préselésű gyümölcslevet, napi 3-4 litert. Szerintem a sok folyadék, a megfelelő étkezés na meg a pihenés a kulcs a szopihoz.

Még ma is élénken emlékszem, h amikor hazahoztuk Konstit, éjjel ültem a konyhában, Konsti a karomban és próbáltam etetni. Annyira alkalmatlannak éreztem magam, annyira tehetetlennek, de aztán Bence lenyugtatott, bíztatott és ment szépen nyugiban minden.

Norbi betegsége tényleg rosszkor jött, gyógyulást neki!!!!!!!!

Mennyire van segítséged????????????? Már az is segítség, ha valaki a karodba adja a kicsit, h megszopiztasd. Én jókat szunyáltam, miközben fekve szoptattam. Amikor pedig alszik a kicsi, lehet a nagytesóval foglalkozni. Muszály nappal ébreszteni, noha kényelmes, ha alszik órákat.

Védőnőd mennyire segítőkész???????

Sok erőt, nagyon szeretünk!!!!!!!

Nekem továbbra is be vannak dugulva a füleim, kezd nagyon bosszantani.....

Ábel ovizik, holnap lesz a karácsonyi bulijuk.

Elintéztem a fenyőt, valamikor elhozzuk. A hétvégén megsütjük a mézeskalácsot, ha Bence itthon lesz és egy nagyobb takarítást is eszközölök.

Végre nálunk is esett hó, Ábel nagyon örült, Konsti vegyesen fogadta....

Nyugis készülődést Mindenkinek!!!!!!!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Kép Hajnali (7 óra) szánkózás

Kép Konstika

Kép vigyorka

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!

Nagyon köszi a tanácsokat, minden jó tanácsra vevő vagyok. :wink:
Van segítségem, olyan szinten hogy tegnap anyósom volt itt délelött, játszott Norbival, majd melegített nekünk kaját, el is mosogatott, és kivasalt mikor Norbi elaludt. :D
Aztán 4 után hazaért anyu a munkából ittvolt amég Fecó haza nem ért.
Mától itthon van Fecó(egész héten) :D Ő norbizik én Bazsizok.annyi hogy a háztartásban ő sokat nem segít,esetleg megeteti Norbit, és porszívózik... de nem számít...majd megoldjuk, már ez is jó. :)
a sebem már elég jó, tudok mozogni, de picit gyulladt.Minden nap Fecó bebetedinozza...nagyon ronda lehet. :? én nem nagyon látom.
Sajnos ahogy 2x ketté vágtak az egész kinyúlt bőr és némi háj lóg, mint egy erszény, tegnap el is sírtam magam mikor megláttam a tükörben. :( :oops: :cry: :cry: :cry:
Amúgy is kicsit letört vagyok, nagyon rossz hogy most ilyen beteg Norbi mert a 2 gyerekkel nem nagyon lehetek egy légtérben.Norbika csak azt látja hogy én elvonulok Bazsival :roll:
Lelkifurdalásom van, szegény Norbika látszik rajta hogy rosszul esik neki ez...már bőgök is megint... :oops: :cry: :cry:
Este én fektettem le, picit játszottunk...egész feloldódott...tuti hiányzom neki. :(
Bettyna....köszi, de nem vagyok ügyi.Próbálkozom, tegnap volt pillanat hogy úgy éreztem hogy nem vagyok jó anya :oops: :(
Ha norbi nem lenne beteg...talán nem viselne meg ez ennyire.
Szopi: éjjel csak cici volt,de szinte folyamatosan kérte, este meg tápszert is adtam bevágta a 60ml-t :shock: :D
Eyszer lemértem tegnap Bazsit ...30ml-t szopott összesen a 2 mellemből, hiába próbáltam még szoptatni nem kérte, bealudt. :roll: Napközben ha ébresztgetem is, annyira kóma és alszik hogy keveset szopik.Mert hát ez a 30ml nem elég, ugye??
Mennyit kéne híznia egy újszülöttnek hetnte???
Még nem nyerte vissza Bazsi a születési súlyát, az baj???

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Zsuzsu..édesek a srácok! :D Itt is lelesett a hó, csak kár hogy Norbika így köhög, nem tudom kimehet e így picit? szerintetek?

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kata - NAGYON JÓ ANYUKA VAGY!!!!! Mindent megteszel a fiacskáidért, amit csak tudsz. Ne rombold magad ilyen butaságokkal! Ha bealszik, akkor is keltegetsd fel nappal, majd szépen beáll. JA, meg azt akartam mondani, hogy nekem mindkét fiú hónaljból szopizott a leghatékonyabban. Már úgy értem hónalj tartásban. Ha gondolod próbáld ki. Csak egy nagy és egy kispárna kell hozzá. Ráadásul közben az egyik kezed szabad. http://www.lll.hu/fuzetek/csecsemo_mellrehelyezes Nekem ilyenkor Szabi arra az oldalamra feküdt, amikor épp olyanja volt és tudtam simizni vagy mesét olvasni neki miközben Bálint szopizott. Remélem Norbika gyorsan rendbejön és akkor együtt lehettek mindannyian.
Ne akarj mindent azonnal! 1 hetes a sebed. Biztos nem marad olyan. Ráérsz még ezen agyalni. Nem vagy te Rubint Réka! Most az a fontos, hogy igyál és aludj amennyit csak tudsz. Ez a legtöbb, amit Balázsért tehetsz. Tisztába tenni, öltöztetni, böfitetni más is tudja, szoptatni csak TE! És szeretgesd Norbikát! Mert neki meg arra van szüksége, hogy érezze, még mindig te vagy az anyukája és nagyon szereted. Aztán majd ő is megszokja az új felállást. Tudom, hogy hihetetlenül hangzik, de az első 6 hét a túlélésről szól, aztán kezd egy kicsit könnyebb lenni. És igen is ügyes vagy! De ha jól esik , búlj el és sírj egy nagyot! A házi munkát majd a mamák megcsinálják. Nem most van itt az ideje, hogy tipp-topp legyen a ház.

Zsuzsu - Édesek a kis pasijaid.
Nektek is békés készülődést!

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Köszönöm Battyna, nagyon aranyos vagy! :D
Ezt a hónalj szopit ki fogom próbálni, úgyis azt vettem észre hogy a mellem külső fele keményebb marad...mintha nem szívná le rendesen Bazsi.
Ma 30-t fefejtem, és még utánna 1 órával szopott Bazsi is, rá 2 órára tök tele lkett a mellem.Úgy örülök! :D :D :D
Asszem rendelek még olyan More Milket...most bizakódó lettem. :wink:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Na jól van! Örülök, hogy örülsz. Már kezdtem aggódni érted. :wink:

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Sziasztok!
Veronika...Hát nehézkes lesz 2 gyerekkel, de nem cserélném le semmivel.Volt olyan rossz pillanatom is hogy nem kellett volna még Bazsi :roll: :oops: Félek hogy ha megosztom így magam már nem leszek jó anya...
Kicsit lelkizős is vagyok, biztos a hormonok miatt...de ma is bőgtem egyet.Sajnálom Norbit, az járt a fejemben hogy lehet vele cseszek ki, lehet ő nem örül a tesónak....lehet haragszik rám, hogy hazaállítpttam egy számára idegen gyerekkel. :(

Bettyna....ha olvasol. :wink:
Ma megint elkeseredtem, lehet még mindíg kevés a tejem. :( Le kéne nyugodnom, tudom túl stresszelem ezt az új felállást.
Kell adnom ezt a hülye tápszert,nem adok neki sokat csak ha keveset szopik, esetleg egy 30 ml-t adok.Van hogy leteszem mert úgy látom hogy bealudt nagyon, de akkor az ágyban felébred és keresi a mellem, majd sír is, akkor újra mellre teszem, szív 2-3 mat és bealszik..ördögi kör! :roll: Az a baj hogy nem mindíg sír így ha éhes marad mert nagyon aluszékony, képes lenne végigaludni a fél napot.De a védőnő szerint is kevés neki a 8 alkalommal 20-30 ml tej.Az elmúlt 2 nap 4-5 alkalommal is mértem digitális mérlegen...csak ennyit eszik.s, arról nem is beszélve hogy nem hízik. :(
Csak 7 dkg-mal több mint mikor hazajöttünk a kórházból.Még vissza se nyerte születési súlyát.
Cumit muszály volt adnom neki, mert kikészültem volna az éjszakázástól, így meg kicsit segített az éjszakai elalvásban.Bár kis béna még a cumihoz, mindíg kiesik neki. :? :)
Szóval, csajok Bazsi problémásabb baba mint Norbi volt :roll: :wink:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kata,
ne tudd meg Pálmi milyen sokáig csak 30ml-t ivott egyszerre! Hónapokig!

Biztos, hogy most Norbikának fura/nehéz a helyzet, de már többmillió gyerek túlélte ezt mindenféle következmény nélkül :)

Most az elején igen, kevesebbet kap belőled, de ez pár hónap, összességében viszont kap egy tesót, aki viszont majd egész életén át ott lesz neki.

A tápszer miatt meg ne aggódj, nem tudom emlékszel-e még, de nekem egyáltalán nem lett tejem, Pálmi csak tápszert kapott újszülött kora óta, és egészségesebb, mint sok más gyerek, tök ritkán beteg...

Szerintem jók ezek a tápszerek, tele vannak vitaminnal, ásványi anyaggal... Én meg az elején ettől voltam kiborulva hetekig, aztán karácsonykor találkoztam egy lánnyal a nagy családi karácsonyozáson, ő mondta, hogy ő is kizárólag tápszeren nőtt fel és semmi baja. Akkor nyugodtam meg igazán.

Szerintem nyugodtan pótold ha igényel több tejcsit, és ha tudod úgy időzíteni, akkor esti lefekvéskor kapjon belőle, mert nagyobb időt átalszik tápszerrel, mint anyatejjel.

Tudom-tudom, most sokan meg fognak kövezni, hogy ne mondjak ilyeneket és erőltesd jobban a szopit, mert ha nem akkor csak egyre kevesebb lesz, de én azt mondom, hogy a legjobb anyuka a nyugodt anyuka és nem dől össze a világ egy kis tápszer-hozzápótlástól.

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


sziasztok!
Már annyiszor akartam bejelentkezni, aztán mindig közbe jött valami, pedig mi még "csak" hármasban vagyunk, bár azt hiszem nem sokáig :)

LKata!
Szeretnék én is gratulálni Bazsihoz!! Gyönyörű baba és szerintem is nagyon ügyes anyuka vagy!!
Borzasztó lehet a császármetszéses seb, de biztosan vissza fog húzódni a pocid, a sebből pedig szinte semmi nem fog látszódni. Most még nagyon friss lehet, nagyon drukkolok, hogy minél hamarabb elmúljanak a fájások!

A szoptatásról: annyira emlékszem, hogy tomi is ilyen alvós volt. Egész nap cicizett az elején. Meg is néztem neked a kisfüzetet, amibe jegyzeteltem, mert anno minden egyes szopi előtt és után mértem, mennyit eszik Tomi.
Ő is 30-40 ml-ekkel kezdte, és 1,5 órákat szopizott, mert elaludt mindig szopi közben, majd felébredt, újra elaludt. Csak akkor vettem le ciciről, ha kiköpte. Szép lassan kezdett el többeket enni.
Szerintem baromi ügyes vagy, hogy már most sikerül ennyit szopiztatnod úgy, hogy közben Norbikával is foglalkozol és még sebed is van!! (meg szerintem a tápi megtévesztő, mert cumiból biztos könnyebb kiszívni a 60 ml-t :), ettől még lehet bőven elég anyatejed) ;)
Nem tudom, hogy mikorra kell visszanyernie a születési súlyát a babáknak, de ha tud szunyókálni, elvan, akkor biztosan nincs semmi baj.
Nagyon együtt érzek veled!


Veronika!

Sajnálom, hogy most nem lett pozitív a teszted!
Tökjó, hogy ilyen ügyesen megoldjátok a karácsonyt. nálunk mindig akkora stresszel jár, hogy kinek-mit vegyünk. Nagy a család, sok és sokféle emberrel, így nem könnyű megoldani ezt a dogot. Viszont utána 8közben) meg mindig olyan jó :)



Hűű, én meg elkezdtem fájdogálni, lehet, hogy LKata megihletett :D

egészen erős volt
:shock:

na, lehet, innen, a székből megyek szülni :lol: :lol:
(bár úgy lenne :), már nagyon várom, hogy megszülessen Bogi baba :)

Zsuzsu!
milyen nagy már Konsti! Hajnali 7-kor szánkózás? :D

Szöszke!
Én is a csokinak örültem mindig a legjobban :)
Én mondjuk annyira nem szerettem a használati tárgyakat vagy az alkoholt, mert nem szeretem gyűjtögetni őket vagy sokszor volt olyan, hogy nem az én ízlésem volt.
A virágnak viszont mindig nagyon örültem, szerintem az is egy nagyon szép gesztus, bár talán tényleg nem "karácsonyias".

Rólunk is pár szóban:
mi jól vagyunk, most vagyok a 38-39. hét környékén, dec. 30.-ra vagyok kiírva, de nagyon jó lenne, ha most beindulna magától a szülés és nem hordanám túl Bogit.
Erre még azért sok jel nem mutat, mert még jóslóim sem igen vannak, az előbbi fájás mondjuk meglepi volt :D, de ennyi, azóta sem jött több. Remélem azért így is beindulhat a szülés majd magától. Holnap megyek délután ctg-re és uh-t is csinál a doki, kiváncsi vagyok mit lát-mond majd :)

mindenkit puszilok!

LKata!
mégegyszer GRATULÁLOK!!! :)

Kép

Kép
borkaby
 
 


Sziasztok!!

L.Kata!
Én azt tanultam, h -5 fokig ki lehet menni a babákkal. Én ezt tartom a "nagybabákra" is. Nálunk tegnap -6 fok volt délelőtt, így nem mentünk ki.

A szopihoz: ha szereted a levest, az is nagyon jó lehet. Folyadék és még tápanyag is. Nekem mázlim volt, mivel nyáron és koraősszel szültem, így nagyon sok gyümölcslevest ettem, sokszor csak a leve miatt. Na meg az almakompót volt a másik kedvencem.

Amit irsz Balázs napjairól, étkezéséről, teljesen olyan, mint ha Konsti babanaplóját olvasnám.....teljesen ezek voltak nálunk is, csak én nem adtam tápszert.
A nagyobb súllyal született babák lassabban hízhatnak. Konsti 3770-gmmal született és Ő is nagyon keveseket evett.

Norbi meg fog nyugodni és megszereti Balázst. Biztos kapott valami meglepetést a tesótól ezzel lehetne békíteni. Nekem csak Bence volt a segítségem, de amikor tehettem Ábiztam, 100% ban rá figyeltem.

Borkaby!
De jó, h jöttél!!! Nagyon szeretünk!!!!!!! :lol:

Várjuk a híreket Bogiról, sok erőt a szüléshez!!!!!!

igen, 7kor mentünk szánkózni, mert olvadást mondtak és ki akartuk használni az időt. (ha nem 7-kor akkor csak este tudtunk volna kimenni és féltünk, h addigra elolvad)

Tomiról nem írtál, öleljük Őt is!!!!!!


Csajok!
Ti tudjátok mennyi gondom van Ábel beszéde miatt. Tegnap megkaptuk a mikulásünnepség felvételét. Ábelék elszavalták Weöres Sándor Száncsengő című versét. Ami ledöbbentett, h Ábelem szépen, artikulálva mondta!!!!! :lol: :lol: :lol: Itthon nem is emlegette, csak miután megnéztük a dvd t kezdte el itthon is szavalni. Még messze nem tökéletes a kiejtése, de rengeteget fejlődött.

Hoztam képet is:

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Kép a Ficánka csoport ....

Kép

Kép

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsuzsu!
Köszönöm, nagyon kedves vagy!!
Nagyon aranyosak az óvodai képek! jól látom, hogy nyolcan vannak a csoportban? Annyira jó! Nálunk 32 fős csoportok vannak, borzalom :roll:
Gratulálok Ábinak a vershez!! Olyan jó érzés lehet hallgatni, ahogy szaval a kisfiad!!
Csak azért írtam a reggel 7 órai szánkózást, mert mi kb. akkor szoktunk kelni :)
Gyönyörű hó esett nálatok, megmaradt végül?

Tegnap mikor kiléptem már eszembe jutott, hogy Tomiról nem is írtam, pedig róla sem tudtok semmit. (egyre jobban a szülés körül forog az agyam)
Tomi nagyon beindult pár hónapja, nagyon nagyfiús gézengúz lett :)
Rengeteget beszélgetünk, most már mondatokban beszél, egyre több igeidőt használ. Ami nagyon meglepett az elmúlt hetekben, hogy szerintem az összes mondókát, amit pici baba kora óta mondogatok neki tudja. Helyzetszerűen jutnak eszébe ezek a versek, pl. tegnap vonatos játszón voltunk, így beugrott neki a "ziki-zaki- zakatol" és elkezdte mondani. Persze nem tökéletes, de ezt a mondókát már nagyon rég nem mondtuk.
Imádja a fajátékokat, most ezek nálunk a legmenőbb játékok, így a fakopáncsból rendeltük tele magunkat: kap építőkockát, fa tűzoltós autót, mérleget, golyópályát meg még pár apróságot.
A babakonyhán nagyon gondolkoztunk, de most félre tettük ezt az ötletet, talán majd inkább tavasszal, a névnapjára, akkor talán már nem lesz ennyi kiadásunk.
Szobatisztasággal még hadilábon állunk, pedig minden nap mondja, hogy nem szereti a pelust, zavarja a kukit :D, de nem akar szólni, ha WC-re kell menni, így muszáj sajnos felvennünk. Most nem is nagyon ösztökélem rá, az igaz, pont elég lesz neki a tesóval "megbírkózni".
emiatt a szívem is megszakad... nagyon remélem, hogy ügyesen fogja venni ezt a megmérettetést és nem fog nagyon szenvedni miatta. Meg amiatt a 4 nap miatt, amíg nem leszek itthon... Bár lehet, hogy nekem sokkal jobban fog hiányozni...
Egyébként eddig várja Bogit, puszilgatja a hasamat is, meg szokta mondani, hogy "bogi, bogi, gyere ki, kukucs" :D

LKata!
Jobban vagytok?
Hogy bírta Norbika, míg kórházban voltál?

Kép

Kép
borkaby
 
 


egy kép is tomiról (elővettem a nyomdát, hogy milyen jó játék lesz és úgy összefogta a kezét, hogy 2 nap volt, míg lejött :)

Kép

Kép

Kép
borkaby
 
 


Sziasztok!

Kata!Te szuper anyuka vagy!!!!Nyugodj meg Norbika szereti a tesóját és nem egy idegen babát vittél haza hanem a tesóját!!!!Hidd el tudja Ő :wink: Nem lehet,hogy olyan jó a tejed,hogy 30ml is bőven elég???Nekem Zsebivel rengeteg tejem volt olyan kemények voltak a melleim ha elesek beverem a betont tuti,ki szívta mind a kettőt csumára és nézet rám mikor eszünk.A doki mondta,hogy lehet nem elég tápláló nálad simán lehet fordítva,hogy 30ml bőven elég!Mi sem egyformán eszünk :) Ne nézegesd még magad a tükörbe nagyon szép anyuka vagy az,hogy itt ott log a bőröd az meg teljesen normális 9napja szültél nyugi 2 gyerek mellett pik-pak lemegy majd:) Én tuti adnék cumit neki mert lehet nem is éhes csak az inger.Zsebi nagy cumi függő de én jobbnak tartom mint a kezét,Zsófi is sokáig cumizott majdnem 4évig de magától gond nélkül leszokott :lol:

Zsuzsi!Nagyon jók a képek!!!És gratulálok Ábelnak a vershez :lol: Képzeld nálunk már logikai feladatokat csinálnak és olyan büszke vagyok mert Zsófi hibátlanul megcsinálja magától 8) :lol: Ti kimentek hajnalba szánkózni :shock: :shock: Mi 8-ig magunknál sem vagyunk :oops: Anyukád most sem megy karácsonyozni???Ismeri a fiúkat???

Borkaby!Gratulálok a vegyes pároshoz :lol: :lol: :wink: :wink: :wink:Nagyon várjuk a híreket!Mi is még hadilábon vagyunk a bilizéssel de elöttünk a tavasz és a nyár :D Tomi várja a tesót???

Még arról,hogy a gép mit dob szerintem mindenkinek úgyan olyan eséllyel jön a babája a világra más habitussal és mi alakítjuk ki.Nekem Zsebi 100x nehezebb esett mint Zsófi meg még vagy 20gyerek :twisted: De amit Zsófinál csináltuk úgyan azt Zsebinél is.Mi soha nem altattunk és ringattuk Őket így nem is kérték,altatás is evés->büfi->lerakom volt mindig is.Biztos tetszett volna nekik ha dajkálom de nem kapták meg így nem volt más lehetőség megszokták :oops: Annyira megszokta,hogy múlt hétvégén volt először anyósoméknál egyedül és hiába kértem anyósomat nem kell alvás címén szórakoztatni kezdte volna:Lerakta Zsebit és leült az ágya mellé a fiam felugrott és kizavarta :twisted: :lol: 10perc múlva aludt a fia mikor benézett :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Kata,
hú, de jó, nekünk még mindig 1 órás procedúra az elalvás...

Cumiról mi lehet, hogy most szokunk le, mert 1 hét alatt kiharapdálta mind a 4 cumiját :shock: , így viszont nem kell neki. Ha kéri, mutatom, hogy itt van, kiharaptad! Megnézi, visszaadja, hogy ez nem jó. Mondom, hogy másik nincs. Most ez még külön megnehezíti az elalvást, de úgy vagyok vele, hogy nem veszek újat, mert azt is csak kiharapja, ez most egy jó apropó a leszokáshoz.

Borkaby,
hát akkor drukkolunk! :)

Zsuzsu,
édesek a képek! Amúgy is csak ennyien vannak, vagy sok a beteg?

Reggel 7 órás szánkózás :lol: Mi 8-8:30-kor kelünk :lol:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!!

Borkaby!
Olyan jó, amit Tomiról irsz!!! Ledöbbenünk, mennyire fejlődnek a gyerekek. Konsti is szokszor mesél olyanról, amit régesrég hallott. Na meg nálunk a nagy tanul a kicsitől beszélni... Én is azt tartom követendőnek, h játék közben tanuljanak mondókákat, ne pedig leültetve, márpedig most mondókázunk....Szerencsére az oviban is játékbaágyazva tanulnak Ábelék....

Nem akarok terhet rakni Rád, de tapasztalat, h a kórházban a fiad fog a legjobban hiányozni. nekem ugye Konsti csaszis lett, csüt. este született (délután mentünk be). Szombat délelőtt kisétáltam a lépcsőházba és az emeletről integettem Ábinak. (nem jöhet be gyerek a szülészetre) Ne tudd meg, bőgtem, mint a záporeső. épp arra jött a dokim, megölelgetett és azt mondta: "Zsuzsika! magának most itt van feladata.." ezzel nyugtatott meg. Délután már lekönyörögtem magam a gyerekágyas osztályra a műtött osztályról és akkor már lifttel ki tudtam menni a kertbe Ábihoz.....
Szép emlékek!! :lol: :lol: :lol: :lol:

(azért az sem semmi, ha egy kórházban köszöntöd az újévet, noha volt benne részem, de nem kívánom senkinek)

Tomi nagyfiú!!!!!! :D :D

Kata84!
Milyen logikai feladatokra gondolsz?????????

A mieink most a "szinezd ki amelyik autó jobbra-balra megy, több -kevesebb, rajzold be, h egyenlő legyen...." ilyeneket csinálnak.....

A családom nem ismeri a fiaimat, sőt Konstantin létezéséről sem tudnak. Kb. 10 napja a facebookon beszéltem a nővérem lányával (17éves) még élnek, ennyit tudtam meg.


Ábelék csoportjába 12 kisgyerek jár, 3 a kislány :lol: :lol: mikuláskor sok volt a beteg, mi is csak az ünnepségre vittük be. Ábel nem volt különösen beteg, de az oviban és a csoportban is volt ótvar fertőzés, ettől próbáltuk óvni, és nem vittük.

mi alapból korán kelünk, 6 óra körül. 7végén próbálunk lustálkodni, de nem igazán hagynak. Amikor meg lesett az első hó, ki kellett menni, mert Ábel hetek óta várta, figyelte az időjárásjelentést. Megmaradt a hó, de most a fagy miatt nem igazán megyünk ki.

Képzeljétek most előszőr panasz volt Ábelre..... Az oviban egy kutyussal és egy kispárnával alszik, de az utobbi napokban nem aludt. Játszott, magyarázott, így szólt az ovónő, h ne vigye a párnát és a kutyát.....


Konstira is panaszom van: Ő meg a rombolós korszakát éli...... AMit lehet letép, tör-zúz, próbálja firkálni a bútorokat, dobálja a játékait......persze nem egész nap, de mindennap kicsit....... nem értem miért teszi............

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!

L.Kata - Olvaslak. :wink: Tudom, hogy nagyon nehéz, de kérlek próbálj megnyugodni!!!! Igyál egy kis citromfű teát, az segít. Abban sajnos nem tudok segíteni, hogy mikorra kell visszanyerni a születési súlyt. Azt tudom, hogy Bálint kicsit több, mint egy hét alatt nyerte vissza, de ő nagy zabás. A kórházban az egy adag pótlást, amit kapott, húzóra benyelte. Utólag mondták, hogy melleseleg az 40 volt. :shock: Aludt is utána fél napot, de mire felébredt, megjött a tejem. Ha megnyugtat, hogy adod a tápit, akkor adjad, csak ne add fel a szopit mellette. Emlékszel, én Szabival 3 hónapig ezt csináltam. Először mindig szigorúan szopi, mérés, a szopizott mennyiséghez képest tápi. Nem biztos, hogy Bazsi problémásabb, csak nagyobb rajtad a nyomás. Adj időt magatoknak! Nem működik minden elsőre tökéletesen. Ki kell ismerni egymást. Bazsi nem kis Norbi, hanem egy teljesen más személyiség. Szeresd őket és minden rendben lesz. Abban pedig teljesen biztos vagyok, hogy Norbika nem haragszik rád és Bazsit is szeretni fogja. Okosabbak ők, mint azt hinnénk. Lehet úgy szoptatni, hogy ő is ott van (ha már meggyógyult) és amikor a kicsi alszik és te nem, akkor legyél 100%-ban vele. Ne takaríts, ne moss stb. Legalább most az elején. Hogy van Norbika?

Zsuzsu - Nagyon helyes Ábi és gratula a versmondáshoz!!!!!! A zúzó korszak nem tudom mitől lehet. Figyelemfelhívás esetleg?

Kata84 - Csak egy pár mondat, aztán szeretném ezt lezárni. Az esélyek valóban egyformák, de az adottságok nem. Örülök, hogy olyan szerencsések vagytok, hogy mindkét gyereketek ilyen simulékony, nem hasfájós, nem nyűgös. Én is szerettem volna ilyet, de mégsem ilyen lett. És én nem azért szültem őket, hogy hagyjam sírni, ha valami bajuk van csak azért, hogy nekem könnyebb legyen. Mert majd úgyis megszokják. Nyilván te sem. De mivel az enyémek igényelték és igénylik az összebújást, szeretgetést és a segítséget, hogy a fölösleges levegő kijöjjön (mint említettem Bálintot is és Szabit is evés után 2 órával is fel tudta/ja ébreszteni egy böfi), megadom nekik. 10 év múlva már úgysem fogják igényelni a ringatást. A cumi is nagyon jó dolog, ha a baba elfogadja. Szabinak nem akartam adni annak idején, Bálintnál megpróbáltam, de nem fogdta el. A szájába kötözni meg nem fogom.Így jó eséllyel ő is ujjszopós lesz. Ennyit a gépről. :wink:

Borkaby - Halhó. Nagyon drukkolok, hogy ne karácsonykor menjetek szülni! Hajrá Bogi!!!! Tomi milyen huncut azokkal a maszatos mancsokkal!!! :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Betty!Én fiam is hasfájos volt és igen csak sok éjszakát végig üvöltött mire rájöttünk kevés a tejem vagy túl ette magát a fogzásról nem is beszélve.Nekem sem egyből szokta meg fokozatosan de nem a saját kényelmünk miatt hanem mert Zsófival sem csinálhattam meg,hogy egész nap tesóval vagyok Ő meg nem fér hozzám!Attól,hogy én nem ringatom még szeretgetem és összebújunk mikor fent van és játszunk attól,hogy nem így alszik el megkapja.Zsófit sírni alig hallottam,Zsebi az első naptól úgy ordított,hogy remegtek az ablakok :lol: Habitusában a két gyerek full ellenkező!Lehet a szerencse de azért az is,hogy mi a kezdettől így csináltuk,szóktatuk egyébként a gyerek dokink mondta aki 3 gyerekes apuka.Feleslegesen nem hagyom sírni ha látom tényleg baja van hisztinél más a helyzet ott most már higadtan beküldöm a szobájába inkább mint,hogy kiabáljak vele és 5perc múlva játszik :twisted: Könny nélkül kijön és mosolyog :twisted: :lol: Mindenki maga dönti el mire szoktatja a gyerekét!nekem ez furcsa neked az amit én csinálok nem vagyunk egyformák nem is baj ez így jó :))))

Zsuzsi!Igen ilyenekre gondoltam :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Hoztam képeket:
Fiúk
Kép
Itt nagyon olyan mint Norbika volt(apja fia)
Kép
Így már rám hasonlít :)
Kép
Ilyen volt Norbika :)
Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Most nem tudok mindenre reagálni, mert mennem kell, Norbi éhes a kicsi meg sírdogál.
Borkaby..örülök hogy írtál, már pont rád gondoltam....nagyon drukkolok neked,hogy most menj szülni és Karácsonyra otthon leszel :lol:

Bettyna köszi :D Néha elég Bazsinak amit szopik, de sokáig nincs el vele, mert 1 óra mulva éhes megint.Még kellett a tápszer...de nem adom fel.Kicsit megnyugodtam, már szégyenlem hogy itt depiztem.... :oops: :lol:
S, az is megnyugtat hogy ha nem is lesz több tejem, már van anyuka aki adna tejet nekünk, meg vannak az orvosi papírjai...így a védőnő már meg is adta a számát....örülök mert ez sokkal jobb mint a tápszer, nemigaz???? :wink:
Norbinál is hordtuk a tejet...most is elfogom fogadni. :)

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kata,
hú, tényleg mennyire hasonlítanak! Mintha tesók lennének! :lol: :lol: :lol:

Képzeljétek nekünk meg van egy teljesen átaludt éjszakánk! :D Most már vagy 4 napja nincs a cumi és úgy tűnik ez megoldotta a dolgokat! Az eldugult orra miatt nem tudott cumizni, eddig is csak azért ébredt éjszaka többször, hogy visszaadjam a cumit a szájába.

Ma éjjel viszont egyszer sem ébredt, szerintem megszokta, hogy nincs cumi! Drukkoljatok, hogy így legyen! :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


L.Kata - Nem kell szégyellned semmit. Ezen mindannyian átesük, csak van aki nem vállalja fel. Szuper jó, hogy kaptok tejet! Szoptatsz, ameddig tudsz, az is több a semminél, aztán jehet a kölcsön tej meg a tápi. Látos, Norbika is milyen szép nagyfiú lett és az üvegből etetésnek is megvanak az előnyei, nem igaz!?

Kata84 - :D

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Lkata!
Teljesen egyetértek Bettynával! ;)

Sokszor a teher a legnehezebb,hogy tényleg mindenki azt kérdezgeti, hogy szopik-e, mennyit, mikor, hogyan, miért és sorolhatnám...
Holott a mai tápszerek már kiváló minőségűek szerintem, és ha egy kicsit is tud szopizni Bazsi, az már jó!
Jobban vagy már, javul a sebed? Norbika jobban van, meggyógyult?

Tényleg dettó olyan Bazsi, mint Norbika!!! :lol: Nagyon jó nézegetnem a képeket, már nagyon rá vagyok állva a babákra. Ha tudsz még (van egy picike időd és kedved esetleg) tegyél fel sok-sok-sok képet lécci, léccii :lol:


Bettyna, Kata84!
Most már kíváncsi vagyok, hogy én melyik véleményen leszek a második baba után :D :D
Tomi nagyon nyugodt bébi volt, ezzel együtt soha, egyszer sem hagytuk sírni, igaz nem is sírt, odáig el sem jutottunk. Most is nyugodt, a dackorszak minden velejárójával együtt is (legalábbis számomra) ;) Emlékszem büfiztetni alig kellett, nem volt hasfájós, ő viszont a mai napig nagyon igényli a testi kontaktust, a simit, puszit, ölelést, bújást.
Nagy szerencse lenne, ha másodszorra is ilyen temperamentumú babánk születne. Majd meglátjuk.

Zsuzsu!
Szerintem ne akadj ki a rombolásra, ebben az életkorban ez teljesen normális! Olyan, mint korábban a rágás vagy a dobálós korszak. Szépen meg fogja majd tanulni, hogy a környezete nem feltétlenül díjazza, ha szétrombolja a játékokat. (a tesók sokat segítenek ált. ebben a tanulási folyamatban :) )
Ha jobban utána szeretnél olvasni, anális korszak alapján szerintem biztos sok mindent kidob majd a google.

Szöszke!
Most olvastam! Sajnálom a kutyust :(

Kép

Kép
borkaby
 
 


Sziasztok!

Nálunk meg most nagy lépésekre szántam el magam :D Mivel ilyen gyorsan megoldódott a cumiról leszokás, most próbálom, hogy egyedül aludjon el. Most is épp ez van, itt hallgatom a babyphone-on. Gagyarászik, nyöszörög, szólongat. De ezt csinálja akkor is, amikor mellette fekszem, úgyhogy ... :roll: De nem sír! Így kibírom, hogy nem megyek be :) Már tegnap előtt délután elaludt így, remélem előbb-utóbb ez is megoldódik! :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

Ma voltunk mérésen Bazsival.Végre beindult a súlya!! :lol:
3800 gramm és 53 cm. A védőnő szerint még kicsit sárga de meg volt velünk elégedve.
Ja, és másik jó hír, ma csak egyszer kellett pótlás,de az is csak azért mert nagyon keresett még és sírt...a mellem meg már szét volt szívva, de nem jött már tej. :roll: Keveset ittam ma, lehet ez a baj.Már pótoltam.... :wink:
Éjjel bealudtam úgy hogy Bazsi cicizett, szét is ázott a mellem, de Bazsi hatalmasat aludt így a mellemen. :oops: :lol:
Remélem azért pár nap és lesz még több tejem.Ha időm és Norbi engedi, néha próbálok fejni is 2 szopi között. Reggel is lejött 50ml. :D
borkaby..még egyben vagy????Hűű, nagyok közeledik a te időd. :D Tomit felkészítetted hogy pár napig nem leszel itthon???Te felkészültél?Nehéz lesz, legalább is én nehezen viseltem.Pedig Norbi tök jól elvolt a szüleimmel és az apjával.
Köszi a sebem már jobb, kicsit még levedzik, és érzékeny..még nem mertem megnézni. :?
Veronika...nagyon ügyes Pálmi!Szépen fejlődik és okosodik.
Sajna Norbi tök cumifüggő lett most amég kórházban voltam és a betegsége alatt. :? Erőszakkal meg nem akarom elvenni.Most nem.Örülök hogy szokja az új felállást. :) Reggel is kedvesen megsimizte az öccse lábát. :D nem tünik féltékenynek.

Szöszke...hogy vagy???Nagyon keveset jössz. :( Tesó ügyben mizu???Van még tejed?Dokid mit mond???

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


borkaby....ezt a képet neked, bíztatás képpen! :wink:
Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Lkata!
Imádlak!!! Köszi!!! :lol: :lol: :lol:
Nagyon boldog ez a kép! :D

Örülök, hogy egyre jobban kezd beindulni a tejcsi és Balázs súlya is, nagyon ügyes anyuka vagy!!!

Veronika!
Sima kiságyban alszotok már és nem mászik ki belőle Pálmi, ha otthagyod? hogy csinálod? :)

én mára eléggé bevizesedtem, ahhoz képest, hogy eddig elkerült ez a dolog. Állítólag ez is lehet szülés előtti jel. Kíváncsi vagyok, Tomival rettentően vizesedtem, mégsem indult be magától a szülés. Remélem majd most :)

Kép

Kép
borkaby
 
 


Sziasztok!!

L.Kata!
Csodaszépek vagytok!!!!!!!! Annyira szívesen megdajkálnám Balázskát!!!! :lol: :lol: :lol:

Mondtuk, h minden nappal könnyebb lesz.....Örülök, h jobban vagy, tudod mi mindig melletted állunk, bármikor meghallgatunk!!!!!

Ölelés Norbinak is, remélem gyógyul!!!

Kata84!
Az a vicces ezekben a feladatokban, h pld. ha van egy feladat, h mond meg-szinenzd ki melyik kislány-kisfiú indul balra és melyik jobbra, azt tökéletesen megoldják. Amikor viszont tornafoglalkozáson mondja az óvónő, h forduljanak erre vagy épp arra, akkor gondolkoznak, megijednek... :lol: :lol: :lol:

Borkaby!
vizesedés.: :cry: :cry: én azt hittem csak a melegben vizesedik a babaváró....kitartás, drukkhegyek!!!!!!!!

Veronika!
Hogy vagytok????????


Nálunk is cumihelyzet van....emlékeztek készültünk, h Ábe cumiját majd elviszi a mikulás. December elején tettünk egy próbát, h mi lenne ha nem lenne cumi. Rögtön "előszedte" az ujját-kezét és azt vette a szájába. Emiatt úgy döntöttünk, inkább a cumi maradjon.
Szombaton a déli alváskor nem találta Ábel a cumit én pedig nem voltam hajlandó megkeresni neki. Volt egy 10 perces hiszti, de aztán gond nélkül elaludt. Este ugyanígy és a kezét sem nyalogatta. Azóta is tart a dolog, nincs sem cumi, sem ujjszopás. Nem is emlegetjük... Remélem most már bye-bye cumi...... (közben persze megtaláltam a cumit, de gondosan elrejtettem... :wink: :lol: )

Sajna én még mindig nem gyógyultam meg. A füleim hetek óta bedugulva.....Ma eljutottam a fülészetre. Egy nagyon aranyos doktornéni megvizsgált. Fülkürhurut......Orrcsepp, infralámpázás.....nem vagyok náthás, mert sajna ráment a fülemre......3-4 hét is lehet a gyógyulás............nem örülök........ :cry: :cry:

A karácsonyi készülődéssel alig haladok. Bence mától szabin, de még reggel beugrik 2-3 órára dolgozni. Két gyerkőc mellett nem haladok, főleg így, h alig hallok, viszhangzik a fülem....
Lazára vesszük a karácsonyt,az a fontos, h lássam a srácaim csillogó szemeit.......

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok lányok!
A mi házasságunk hétfőn újjászületett. Úgy érzem, kaptunk egy új esélyt mindenre. A férjem ugyanis hétfő reggel munkába menet autóbalesetet szenvedett.
Reggel elköszöntünk egymástól, integettünk neki, ahogy elment autóval. Gergővel kicsit még mászkáltunk a hóesésben, majd hazamentünk.
kb.20 perc múlva hívott a férjem, hogy ne ijedjek meg, de autóbalesetet szenvedett, most viszik Leonbergbe kórházba. Nyakmerevítő van rajta, de a helyzethez képest jól van. Hát mondanom sem kell, hogy azonnal elsírtam magam, és amíg haza nem jött még vagy 5-ször sírtam.
Az történt, hogy erős hóesés volt hétfő reggel, és még nem takarították le az utat, de elég lassan ment, jött egy dupla 90 fokos kanyar, és átcsúszott a másik sávba (téli gumink is van), ahol egy Mercédesszel összeütközött. Háziorvos, mentő, rendőr 5 percen belül kint volt.
Még mindig intézzük a biztosítós papírt, nekünk csak kötelező biztosításunk van, ami ugyebár a saját kárunkat nem rendezi, csak a másik félét. Mellesleg itt dőlt el, hogy nem lesz soha Mercédeszünk, mert a mi kis Suzukink ripityára törte a merci bal első részét, az eddigi felmérések szerint már 15800 Eurós kára van a tulajnak, és a férjem maximum 20-30 km/órával ment csak. Horribilis anyagi kiadásaink lesznek. :cry: Csak a baleset helyszínéről való autó-elszállítás 500 Euróba fog kerülni. Holnap jön értünk egy traileres, aki autóstól, családostól, kutyástól hazavisz minket.
A témákra én is reagálni fogok, ha kicsit egyenesbe jöttek a dolgaink.

Kép
szöszke
 
 


Szöszke...Jééézusom! Szegények! :shock: :( Milyen szerencse hogy nem lett nagyobb baj, Remélem most már jól van a férjed és te is megnyugodtál.Húú az anyagiakat sajnálom :? :( Jó kis Karácsonyi ajándék.
Fel a fejjel, és próbáljatok megnyugodni.

Borkaby....most már ezt a 2-3 napot bírd ki, nem ám most mész szülni Karácsonykor!?Mi lesz tomikával akkor? :roll:szorítsd össze a combjaid! :lol: Drukkolok hogy még együtt ünnepeljetek!

Zsuzsu...igen nálunk is mindennapos a cumi és a kaja miatti hiszti!! :( Néha el vagyok keseredve milyen önfejű és akaratos Norbi!
Neked meg nagyon gyors gyógyulást!!!Remélem már helyrejössz!

Norbi is kerek 3 hete beteg. :( De már csak köhögés van..lekopogom(kop-kop).Most mentek ekl anyuval vissza a kontrollra, remélem a doktornő már csak jót mond.Szerintem már a gyógyszerek többségét el is hagyhatnánk.Amúgy is el kell kezdeni az e havi immunerősítő kúráját...de addig még beteg, és ennyi gyógyszert szed, nem lehet.
Megyek Bazsit megszoptatni, aztán lemegyek a husiért a boltba, töltött pulykamellet fogok csinálni. :D
Jó készülődést mindenkinek.Betegeknek jobbulást!

s, ha addig nem jönnék:
BOLDOG ÉS BÉKÉS KARÁCSONYI ÜNNEPEKET MINDENKINEK!!!!!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Szöszke,
és végülis mi lett a baja a párodnak? Szegények, ez tényleg nagyon rossz :(

Zsuzsu,
és Konsti nem cumizik? Vagy Ábi hogy bírja, hogy neki nincs cumija,de Konstinak van? Én most attól tartok, hogy ha januárban megy Pálmi bölcsibe és látja a többi gyerek kap cumit az alváshoz, akkor visszaesik... :roll: Addigra kb. 3 hete lesz, hogy nem cumizik, talán annyi elég... na majd kíváncsi leszek :roll:

Borkaby,
rendes ágyban alszik Pálmi, simán felkelhetne, ha nem lenne töksötét :)

Sajna betegek vagyunk, a fél bölcsinek hörghurutja van, Pálmi is elkapta. Már második hete van itthon, először anyukám kapta el tőle még pénteken, tegnapra meg én is lerobbantam. De a bölcsis gondozónéni azt mondta, a többi gyereknél is beteg az egész család, tesók, szülők, mindenki...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: