Új privát üzeneted érkezett!

Szöszke,
látom Gergő is ácsorog az etetőszékében. Pálmi is, én ettől hülyét kapok, úgy félek, hogy kiesik, úgyhogy vagy ott állok mellette és fogom, vagy mondom neki, hogy üljön le, ha erre nem hajlandó, akkor kiveszem.

Nekem tetszik a tiramisu, legalábbis képen, de biztos finom is volt! :) Pálmi se evett egyik tortájából se (tegnap szülinapoztunk a férjem családjával másodjára), állítólag a bölcsiben meg ette...

Na, sajna mennem kell, majd írok még, mert nem tudtam még reagálni mindenre...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!
Veronika:Meningococcus -C védőoltást kapott Norbi(agyhártyagyulladást okozó baktérium elleni)Főleg az őszi-kora téli időszakban fertőz kisgyermekek körében.
Először nem tartottam fontosnak, de van egy ismerősöm akinek a kicsi elkapta az óvodában ezt és nagyon súlyosan lebetegedett. 2hete kórházban van! :( Azon drukkolnak hogy nehogy valami visszamaradjon neki agyilag. :roll: :(

Szöszke...a házi torta a legjobb, ügyi vagy! :D A nagyobb bulihoz meg jó szórakozást, sok ajándékot Gergőnek! :D

Zsuzsu..jaaaj de jó Ábel monológja! :lol: :lol: :lol:

Nekünk is borzalmas napjaink vannak. Én fájok, már össze is csomagoltam tegnap, olyan jóslóim voltak, és nagyon keményedett a pocakom. :roll: :( A kórházat is felhívtam hogy ki van ügyeletben, végül nem mentünk be.Jobban lettem.
Most szigorúan fekszem.Érzem hogy lejjebb van a baba, nagyon nyom szét!
Kedden vagy szerdán megyek a dokimhoz, mert a szülésznő szerint meg kell nézni a belső varratom hogy nem vékonyodott e el? :?
Norbika mára beteg lett, tök náthás és étvágytalan! :( :( :( Éjjel többször sírt, vígasztalhatatlanul, és fájdalmasan, nem tudom mi lehetett vele? :roll:
Szóval voltunk már jobban is! :(

Mindenkinek további jó hétvégét, vigyázzatok magatokra!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Visszajöttem...

Kata,
szegénykém, Norbitól mennyire tudsz pihenni? Főleg most, hogy ő is beteg? Gondolom most apa otthon van meg hétfőn is, de utána?

Erről jut eszembe, tegnap a bulin Pálmi rohangált körbe, majd elcsúszott a szőnyegen és nekiesett fejjel egy kisszekrény sarkának, de úgy, hogy akkora púp lett a fején, hogy majdnem szívrohamot kaptam, pedig én nem vagyok annyira ijedős. Én tutira berohanok a kórházba, mert azt hittem betört a feje.

De mivel itt volt a két nagymama, mindketten mondták, hogy tegyek gyorsan rá jeges borogatást vagy szorítsam le késsel, végül a jeges borogatás mellett döntöttem.

Hát visszább ment már rögtön a borogatástól a 3/4-ére, de még úgy is hatalmas volt. Figyeltük, de aztán hamar megnyugodott, evett is, nem hányta ki, nem szédelgett, stb.

Még elolvastam mit ír dr Spock, de az is megnyugtatott, hogy nem komoly, de írta, hogy 48 órán keresztül azért figyeljük. Mára már a negyedére esett vissza a púp és egész nap jól van, úgyhogy remélem tényleg nem komoly, csak annyira rémísztő volt, mert hatalmas volt rögtön a dudor, beverés után 1-2 perccel olyan gesztenyényi.

Zsuzsu,
Ábi monológ szenzációs :D Drukkolok, hogy Konstinak meg hamar áttörjön a fog...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 

 
 

Veronika....Jaaaj, szegény Pálmi. :( Norbi 2 hónapja esett le így homlokra a székről, én bevittem a kórházba.Emlékszel???
De nem lett gond.Mondták figyelgessem a pupilláját, hogy egyforma e?Aluszékony e?? és hány e???
Ha nincs ilyen tünet nincs baj! :) Remélem nálatok se lesz semmi.
Pihenés???...hát nehéz így pihenni, szerencsére ma itthon van apa, bár most pont elvitte édesanyjáékat a temetőbe...este jön csak. :?
Holnap is még számíthatok Fecóra, de utánna...
Anyukám is dolgozik a jövő héten végig és anyósom is délutános....
Ráadásul Norbi nincs jól, melegszik a homloka,náthás, néha köhög, és kezd sípolni a tüdeje illetve, úgy zörög a háta ha sír vagy mély levegőt vesz. :shock: :( Félek ez megint a gégéjére fog menni, mert erre hajlamos.Emlékszel voltunk ezzel kórházban is...Elővettem az inhalátort és előszedem a hidegpárásítót is éjjelre...ha rosszabb lesz, és nem kap jól levegőt, lehet én is fújhatok be szteroidot, bár nem szívesen. :( :( :( Keddig remélem tudom kezelni aztán leviszem a dokihoz.
Ha ügyeletre vinném akkor csak Tatai kórházba küldenék, és benntfognák...én meg kismama lévén nem maradhatok vele....az szörnyű lenne.
Remélem itthon tudom kezelni, ha befullad is. :cry:
Lenne egy kérdésem: Nektek engedi még a gyerkőc a popsiba való lázmérést???
Norbi nem nagyon, sír, feszít,....így nincs értelme.A sírástól úgy is fals eredményt mutat a lázmérő. :roll:
Vegyek neki fülhőmérőt????ti mit használtok???

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok,hogy nem írok mindig olvasok de mire írnék már csinálnom kell mást :oops: :oops: :oops:

Minden kis szülinaposnak nagyon boldog születésnapot!!!!

Szöszke!Nagyon jók a képek!!!!Tényleg felháborító,hogy adóztok 2 helyen és sehol nem kaptok pénz :evil: Milyen kint élni?Ott is készülnek a karácsonyra???

Zsuzsa!Haláli lehet ahogy dumál Konsti :lol: Gyorsan bújanak ki a fogacskák ne kinozzák Konstit!!!!!Ábel szereti az óvit?Nem vagytok jobban betgesek?Mi most megint elég sokat voltunk :?

Timi,Kata!Ez úgy van a Gyed/Gyes,hogy a baba születésének előző évit nézik Katának pl a 2009-et amikor még gyeden volt ami annyit tesz,hogy a béredet nézik szóval úgyan annyi lesz mint Norbinál.Mert,hogy törvény,hogy nem lehet kevesebb ha úgyan az munkaviszonyod,béred.Nekem úgyan ez volt én pl jobban kaptam Zsebinél mint Zsófinál :wink: Én megkérdeztem most egy Tb szakértőt és Ő azt mondta jobb ha gyesbe szül az ember mert akkor a fizut nézik ha gyedbe akkor lehet kevesebb de itt már ez nem játszik senkinek :lol:

Timi!Akkor ti mikortól kezditek a tesó projektet?


Nálunk megint beteges időszak volt Zsófinak 23-án 40fokos láza lett nagyon megilyedtünk be is vittük az ügyeletre mert alig akkart lemenni :cry: Szerencsére semmi komoly erre este észrevettünk egy csomót Zsebi nyakán :shock: Hétfőn rohantunk a dokihoz szerencsére Zsebinek a nyirokcsomója dagadt be mert Ő is elkapta nincs vele gond.Zsófinak meg vírus természetesen mire meggyógyult Zsebi esett bele :twisted: Én még mindig nem találok munkát de lehet maradok 3évet :roll:

Ja és a 2011 májusiaknál van egy ismerősunk Linhbaba :lol:

Hihetetlen,hogy már november van :shock: :shock: :shock: Ki,hogy készül a karácsonyra?Télapora?Ott már javában az üzletekbe megy az ünnepi mizéria :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Kata!Én már hónajba mérem a lázat popoba már régen nem engedi.Leülünk és szépen vár amig csipog a hőmérő :)

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Kata84,
akkor ti már gyakorlott lázmérősök vagytok, ha így ismeri :)

Én sem popsiban mérem, vettem egy cumiba integrált lázmérőt, persze nem hajlandó bekapni (miért is tenné? akkor tök könnyű és egyszerű lenne a hőmérőzés :D )
Úgyhogy marad a hónaljban mérés, amit persze folyamatosan ki akar szedni, sír, kalimpál, úgyhogy ölbe véve és kezét lefogva mérőzünk, közben meg szenved...
azt nem tudtam, hogy a sírás megváltoztatja, hál istennek nem sír nagyon csak úgy mutatóba, hogy ez azért neki nem tetszik! :D

Hogy GYES-ből jobb vissza menni az csak akkor igaz, ha dolgozol mellette nem? Mert akkor a megemelkedett fizud az alapja, így értetted, ugye?
De ha valaki nem dolgozik GYES mellett?

LKata,
szegénykém, akkor ez jól összejött neked. Nem elég, hogy nem vagy jól, még Norbi is rosszul és lehet, hogy fulladni is fog és éjjel is készenlétben kell állni... :(

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Veronika!
Sajnos Zsebi tudja milyen ha mérni kell a lázát főleg mert látta ahogy Zsófinak mérem.
Nem akkor jársz rosszabbul ha gyes+munka úgyan is olyankor nem több a fizud hanem kevesebb.Én nem mentem vissza dolgozni és jobban kaptam.Sőt mi majd szeretnénk harmadikat és a Tb-nél azt mondták ha nem akarok most akkor várjam meg még lejár a gyes dolgozzak minimum 9hónapot de jobb ha 1évet és utána legyek terhes :D Kivan ez találva azt hiszük jobban járunk ha gyes mellett dolgozunk közbe meg nem :? Te a kis tesónál is hamar vissza mész dolgozni?Vagy azért tudsz mellettük dolgozni?Hú nálatok már most akkor porjekt van?

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Sziasztok!!

Hogy telt a hosszúhétvége????????????

L.Kata!
kinek üzensz, ha elindul Balázs?????????
Azért még várjon kicsit!!!!!!!!
na igen, Neked a hegedre különösen figyelni kéne, mint minden csaszisnak...

lázmérés: Konsti is feszeng, nyügizik, de beszélek hozzá és a csipogós hamar megméri. Lehet én vagyok buta, de nem tudtam, h fals eredmény lenne így. hónaljban neki még nem próbáltam.....

Kata84!
Ábel továbbra is nagy ovirajongó. Most szünet van, de már mutatja a naptárban, h mikor megy ismét. mi is betegeskedünk, de volt amikor azért nem vittem, mert az óvónő volt iszonyat náthás és nem akartam, h Ábel újra lebetegedjen. Próbálom "vitaminozni" , de mást nem tehetünk. Nem tudom mi lesz ha Konsti is ovis lesz.......

Jobbulást a gyerekeknek!!!!!!!!

Ünnepek: számomra kezd elveszni az ünnep varázsa, a meglepetés öröme.........Már októbertől tele van minden mikulással, fenyőfával........Nem tudom eldugni a srácok elől, így pedig elveszik az egyik fontos tényező.

nehéz olyan ajándékot venni ami megfelel egy 2 és egy 4.5 évesnek, de próbálkozunk.....

Konstim még mindig szenved a fogacskákkal, főleg evésnél. Az éjszakáink valamelyest nyugodtabbak.
Kicsi fiam folyamatosan számol, mindent megszámolunk most ez a sláger...........

Nyugis hetet Mindenkinek!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!

Kata..de jó hogy jöttél. :)
Húú, ez a Gyed-es hír igazán jól jött! :lol: Remélem tényleg így van ahogy írod.
Sajnálom hogy ti se vagytok épp toppon, akkor Zsófi már jól van??Ennek örülök. Remélem Zsebi nem lesz sokáig beteg. :(
Igen, ez van ahol 2 kcsi gyerek van, én is jobb ha felkészülök erre.

Kicsit rólunk: Norbi eléggé beteg és nyűgös, napi 3x inhalálunk sóoldattal 15 percet(elég nehéz lekötni addig is a figyelmét :( ) Éjjel pár órát megy a hidegpárásító, és szellőztetek is mikor kimegyek pisilni, így friss levegője van mindíg , nem fullad :) ....remélem nem is fog.De nagyon sípol, meg hörög főleg ahogy sír akkor hallani.Tegnap még volt láza kicsi, de elég volt egy kúp, most nem meleg.Ügyesen kifújja az orrát, rendeszeresen mondom neki , így nem nagyon kell a porszívós szívás! :)
A dokinőt felhívom de nem viszem le a rendelésre, csak konzultálok vele.
Az én dokimat hiába hívom ma tök egyedül, kocsi nélkül vagyok itthon, nem tudom úgyse bemenni a kórházba ha behív.Így azt majd holnap intézem. Úgyis ma telik le a Betadin kúrám.
Amúgy apu visz ha baj van, de ma tényleg nincs közelben, a mai nap már csak nem lesz gond. :wink:
Görcsöm nincs, jól vagyok, de ha sokat talpalok egyből fáj ott lennt minden :roll: :( .
Mindenkinek puszi, jók legyetek!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kata..még annyit, hátha ezt is tudod :D :Ha nekem a 2009-es évet nézik akkor beleszámolják a Tgyás-t is????
Mert az is volt áprilisig!!!Az volt 49 ezer a Gyedem meg 42 ezer.(nem sokkal több)De jó lenne ha beleszámolnák.

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kata84,

igen, mindjárt indul a tesó project, már csak azt várom mikor jön meg (ma kellene, úgyhogy mától 10 napon belül valamikor :D ) és akkor utána neki is esünk a próbálkozásnak.

Én mondjuk rengeteget gondolkodom, hogy hogy fogom bírni 2 gyerekkel... :roll: és mikor ezen gondolkodom mindig halálra rémülök :D Meg terhesen Pálmi mellett hogy hogy lesz, mert folyton volt valami bajom terhesen... :roll:

LKata,
én is császáros vagyok, úgyhogy ez meg a másik fele, hallottam, hogy ahogy nő a poci, úgy feszül a seb, hát az se lehet könnyű, de azt nem tudtam, hogy vizsgálgatni is kell, hogy hogy áll... bár logikus...
Remélem azért még marad egy ideig a pociban! Azért még egy hónap se ártana...

Zsuzsu,
igen, fura nekem is, hogy már ilyenkor mindenhol a karácsonyi dekoráció van, nekem se tetszik...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Zsuzsi!De édes Ábel ahogy így várja az óvit.Te beszéltél már a vezetővel,hogy jövőre Konstit viheted-e oda?Nekem meg pont az a varázsa,hogy már novembertől olyan karácsonyi hangulat van :D Én már évek óta neten rendelek ajándékot mert 1:van,hogy sokkal olcsóbb még postaköltséggel is 2:látom mi van mi nem és nem kell várni vagy mást nézni mert az nincs.És így kapok egy dobozt amit elrakok a szekrénybe ha kérdezik mi az anyának fontos dolog és kész :)

Veronika!Akkor hajrá Pálmi tesó 8) :lol: 8) :lol: 8) :lol: Nyugi birni fogod mert muszáj lesz és azért Pálmi már akár mikor érkezik nagy lány lesz és majd segít :wink:

Kata!Ez nem úgy van nem a tgyás/gyedet számolják hanem a fizud lesz a következő gyeded alapja.Azt nézik,hogy neked 2009-ben nem volt fizetésed ezért a béred lesz az alapja a következő tgyásnak ami úgyan annyinak kell lenni mint Norbinál max neked azért lehet majd több mert most változott az adójóváírás törvény az még + pénzt jelenthet vagy ha idő közbe emelték a fizudat :wink: Mikor Zsebit vártam kész TB szakértő lettem :lol: Szóval a lényeg kevesebbet nem kaphatsz mint Norbikánál!Nem vittétek még Norbit Pulmonologiára?(nem emlékszem)Mi oda vittük Zsófit mikor így fulladt szerencsére nem derült ki semmi de inkább nézék meg fölösbe mint,hogy baj legyen.Nálunk egész éjjel ment a párásító és ha kellett fújtunk neki ventolint de mióta elköltöztünk panelből nem fullad(kopp-kopp)

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Fú, hirtelen jutott eszembe, hogy terhesség előtt menjetek el tüdőszűrésre!!!! Ez a 30 fölöttieknek szól. ;-)
Mindjárt visszaolvasok.

Kép
szöszke
 
 


Kata..akkor értem! :D Köszi!Tényleg nagyon értessz hozzá!
Zsebi hogy van???
Voltunk a pulmonológián még szeptemberben kontrollon.Elmondták megint mit kell tenni gégegyulladáskor, és ha súlyosabb lesz be kell vinnem a kórházba...ennyi.Van itthon rá gyógyszer, babyhaller, inhalátor....fel vagyunk készülve. :)
Most jól van Norbi, kicsit sűrűbb a váladék az orrában és kicsit rekedt...de nem fulladt éjjel sem.
Jó eleven, nagyon pörgött délelött, alig tudtam ágyba tenni ebéd után. :roll:

Veronika....a külső varrat nem fáj, a belső se konkrétan csak mikor lennt mocorog a gyerkőc kicsit kellemetlen.Inkább csak az a fájós ha sokat mászkálok a gravitáció húzza le Bazsit, szerintem nagyon lennt van! :roll:
A császárosoknál a 34-35.héttől érdemes néha ránézni a belső hegre Ultrahanggal.Ezt én is most tudtam meg. Elvileg ki kell hogy bírja. Ritkán van ebből gond.Én nem viselem rosszabbul mint 2 éve, csak Norbika miatt nem tudok annyit pihenni.De ez is csak most a végefelé jelent gondot, eddig sétáltunk, játszótereztünk ugyanúgy.Most már nehéz, és keményedik a pocakom. :(
Felénk kevés doki engedi meg a vajúdást, ezért 3 éven belül indokolt lehet a programozott csaszi! :?
Te is császáros leszel megint???Vagy még nem informálódtál erről a dokidnál???
Akkor drukkolok a baba projekthez! :D Hurrááá!!!

Szöszke..igen nekem is le kellett volna menni télen. Mert 2007 óta nem voltam tüdőszűrésen. :oops: :(
Végül elfogadták a 2007-es eredményt, de majd szülés után elmegyek egy új vizsgálatra. Na meg a pajzsmirigy uh-ra is kell mennem.

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Zsuzsu, micsoda költemény. :D

Szveronika, hja, Gergő is ácsorog...pedig billeg a támla, én is mindig attól félek, hogy kiesik. Most azért is állt fel ennyire, mert izgatott lett a látványtól.
Púp a buksin... :?

Lkata,
Akkor már jobban van Norbika, szerencsére! Gergő még engedte popóban mérni a lázát: eltereltük a figyelmét valami aprósággal, közben jóóóól bekrémeztük a lázmérőt, hogy ne fájjon neki. Én próbáltam hónaljban mérni, de rosszul csináltam, mert valami extrém alacsony lett a hője, pedig akkor hőemelkedése volt.
A második szülinapi bulin Gergő kapott egy teherautót, amit elnevezett busznak vagyis "bucc", így mondja. Különben logikus, ami nem autó, az "bucc", minden más nagyobb járművet így hív. :)
Kép

Kata84, Zsebinek is jobbulást!
Leszámítva ezt a pénzügyi dolgot, nagyon szeretünk itt élni. Itt is készülődnek a Karácsonyra, mint mindenütt.:) Díszeket, dekorációt lehet már venni. Viszont a halottak napja kapcsán nem volt olyan mécses dömping, amihez otthon szokva vagyok. :shock
Linhbaba is babát vár? Nagyszerű! Lassan mindenkinek összejön, csak nekem nem.:(

Jelentem, végre elapadt a tejem teljesen!!
! :D:D 10 hónappal a szoptatás abbahagyása után, ez a gyógyszer, amit kaptam rá, tényleg bevált. ;-) 12 napja pedig 2 nap kivételével minden nap kocogtam, bicajoztam vagy tornáztam. Kenyeret pedig nem eszem. Remélem, így a fogyás is beindul hamarosan.

Kép
szöszke
 
 


Szöszke,
köszi hogy mondtad, el is megyek gyorsan tüdőszűrésre holnap! Már meg is érdeklődtem itt hol kell és mikor van a nyitvatartás! Felhívtam az előző kerületit is, hogy mikor volt az utolsó és pont már el is múlt egy éve, úgyhogy amúgy is épp esedékes lenne! :) Úgyhogy a lehető legjobbkor szóltál :)

LKata,
én kifejezetten kérni akarom, hogy ne is erőltessük, hogy másodjára természetes úton legyen... A heg mai napig fáj, hátha másodjára jobban sikerül, most több mindent be is vetnék utána (Bioptron lámpa, aloe gél, stb.) Egyébként kívülről gyönyörű, alig látszik, de valahogy belül nem az igazi...

Szöszke,
hú mekkora teherató! ... vagyis ... bucc :D
Hurrá, hurrá, hogy elapadt a tej!

Zsuzsu,
még a múltkor akartam kérdezni, hogy egyébként neked mi esne jól, ha hogyan reagálnának az emberek? Ezen gondolkodtam.

Nem könnyű, mert ha csak sajnálkozik az se jó, ha okoskodik az se, ha nem foglalkozik vele az se...

gondolkodtam, hogy én hogy reagálnék, ha valaki mondana valami problémát a környezetemben, és tényleg az ugrik be az embernek, hogy próbál okoskodni.

De hát az adott anyuka biztos, hogy már ezerszer jobban körbejárta a problémát, talán az a legjobb ha ilyenkor rákérdez az ember, hogy mit sikerült kiderítenie és hagyja kibeszélni. Abból aztán az is kiderül, hogy vajon mi esne jól a másiknak, bátorítás, tanács, stb...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Na, akkora a fejem, mint egy luftballon. Jövök dühöngeni egy sort.
Képzeljétek, hogy ma derült ki egy apehes ismerősömtől, hogy nem is kellett volna lemondanom a családi pótlékot, és igényelhetem otthonról a gyest, mert EU tagállamban vagyunk. A 3 hónapot meghaladó külföldi tartózkodás csak a nem EU országokra vonatkozik. Úgyhogy jól véssétek az eszetekbe, Németország NEM KÜLFÖLD! :? :? :? :? :? :D:D:D:D:D
Szóval ez most így nagyon vicces, csak azért bosszúságot is okoz. Nem baj, a lényeg, hogy legyen biztosításom.

Szveronika, azért is mondtam a tüdőszűrést, mert nekem is esedékes, sőőőt, én 2007. novemberben voltam utoljára...és már a terhességemnél, ami fél évvel később volt, mint a tüdőszűrés, már nyavalyogtak, hogy "jaaaj, ez már tavalyi papír". :O Azt hiszem, nem én vagyok a veszélyeztetett célcsoport, mert a környezetemben senki nem dohányzik, hajléktalanokkal nem érintkezünk (itt nincs is), rendszeresen takarítok minden nap 1-2 órát...még a higiénia sem gond. Úgyhogy igazából egy kicsit felfújtnak tartom a tüdőszűrés témakörét. Annál inkább figyelni kellene a méhnyakszűrésre...na, az durva dolog. Évekig lappanghat a HPV.

Kata84, várom Zsebi 2 éves méreteit...és ha megvan a fél évvel ezelőtti hossza, az is jó lenne, mert az előző táblázatból hiányzik.
Lassacskán bővül a táblázatunk.

Timi, Sanyika méreteit is várom! A fél évvel ezelőtti is jöhet, mert azt is beírom.

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!

Kata84!
Nem beszéltem az ovivezetővel, de itt egy ovi van és értelemszerűen odamegy Konsti is. Majd áprilisban beiratom.
Amúgy Ő is nagyon menne már most oviba, reggelente komolyan sír, amikor indulnak oviba és Ő marad itthon. Ha ott vagyunk az oviban azonnal megy játszani, de főleg a gyerekméretű vizesblokk tetszik neki. Ha lenne itthon babawc, már tutira elhagyta volna a pelust.

Honnan rendelsz a neten ajándékot??? Futárnak fizetsz érte????
(egy ismerős épp tegnap mesélte, h a neten rendeltek mobilt, nem kellett semmiféle igazolás, papir, kihozta a futár ingyen és még olcsobb volt mint ha bement volna az üzletbe)

Veronika!
nekem az esik rosszul, h van aki azt érezteti velem, h hibás vagyok Ábel miatt. Elhiheted mindent végigjártunk amit lehet és tényleg nincs oka. Én azt szeretném, ha előre néznénk és inkább bátorítanánk egymást nem visszafelé keresgélnénk.


Ünnep: nekem a TITOK hiányzik, az van eltűnőben, de lehet azért mert öregszem és amikor én kicsi voltam még más volt az ünnep...... :lol: :lol: :lol:

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


sziasztok

l.kata:koszi a dicséretet.nem,a torát úgy suttettem,ennyire nem vagyok profi. bár lehet,még nem próbáltam :wink:
én nem értem ezt a kalkulátort,ez szerint most az elso gyereknél is kevesebbett kellett volna kapnom, mint amennyit valójában kaptam.

én már két hete ezeket a fórumokat olvasgatom,okosodom,de okosabb nem lettem.én azt szurtem le belollk,hogy a szerzodés szerinti bérembol számolták volna ki a tesó utánn a pénzt,de nem vagyok benne biztos.
Norbikának jobbulást.neked pedig kitartást,még egy pár hétig.én már régóta a hónaljában mérek.
ilyen kevés pénzt kaptál?ennyi jár a minimál bér utánn? /ha jól emlékszem te azon voltál ugye?

veronika: nem lett munkaviszońyom,ugyanúgy gyesen vagyok csak szlovákiában
én már tobb mint fél éve elraktam az etetoszéket,állandóan felállt meg kimászott belolle
hatalmas púpt már az én fiam is beszerzett,pedig azt csak egy kis esés volt

zsuzsu: nagyon édessek lehetnek a fiaid ezzel a dumával :wink:
Konstinak hanyadik fogai jonnek?

kata: én úgy terveztem,hogy letelik a gyes,kicsit dolgozok,táppénz majd szulés szóval 2012-ben szultem volna.mostmár tesó prjoket csúszik 2013-2014re,hacsak nem jon be valami nagyon jól fizeto állás,mert akkor elmehetek hamarabb is
Zsófinak,Zsebinek jobbulást

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


folyt.

Kata: de ha én jól értelmeztem,akkor ha nem mész vissza dolgozni,akkor a szerzodés szerinti bért veszik, nem a besorolási bért ugye?a TGYÁS,GYED kiszámitásához

szoszke:gratula.és milyen gyógyszert kaptál?németbe vetted?doki irta Ki?
ez tényleg duhito,bár én is úgy tudtam,hogy a kulfold a határnál kezdodik nem az eu-nál :-))

zsuzsu: én is a netrol szoktam rendelni az idén pl: fényképezo gép,mosó gép,anyumnak új mobil,konyvek...

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


nekem a szabijaim nem paszolnak.szerintem pár napot elsumákoltak.leirom nektek,hátha tudtok segiteni

1984.03.21-én szulettem
2008-ban bent martadt 19 napom a 20bol /még csak 24 voltam/ gyerek utánn a +2 napot nem adták meg,nem szóltak róla a cégben,hogy már abban az évben igényelhetem
2009-ben kértem a +2 napot és
2010.10.25ével mondtam fel

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Timi én azt tudom, hogy a bent maradt szabinapok bent is maradnak, nem lehet más évben kivenni őket. Mocskok, hogy a gyerek után járó szabiról nem szóltak. Azt sem lehet utólag kivenni. Az ideit mi is most próbáljuk intézni. Tavaly elfelejtettük kivenni mi is...vagyis a férjem.
Ha még maradt szabadságod idén, azt valahogy kivásárolja a cég. Legalábbis idén nálunk a férjem volt cége ezt csinálta.

Kép
szöszke
 
 


folyt. Timi, otthon írta fel a doki, direkt tej-elapasztó gyógyszer, Bromocriptin a neve.
Várom Sanyika 18 és 24 hónapos adatait, hossz, tömeg, fogak száma. :)

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!

Szöszke....nem semmi hogy meg van ez az egész családi trámogatásos rendszer keverve! :twisted: Elhiszem hogy baromi mérges vagy!
Vissza lehet ezt csinálni???

Timi....hát igen minimálbéren voltam :( De nagyon bonyi, nekem se úgy jön ki a pénzem a kalkulátor szerint mint ahogy kaptam. :shock: :?
Ráadásul bonyolítja a helyzetet az hogy én sokat voltam táppénzen Norbinál, mert a 9. héttől hánytam :? utánna meg volt ez a méhnyakrövidülés, korai görcsök...feküdni kellett.
Így aztán végképp nem tudom mi alapján számoltak ki akkor???
Ahogy Kata84 írta, és a minimálbéremet veszik alapul megint, akkor nem kapok kevesebbet most. :)
Sőőt, azóta hallottam azt is hogy az aktuális minimálbért nézik és most több a minimál bér mint 2008-ban. :) de nem reménykedek.
De hallod, neked is jó nehéz kitalálni hogy mire számíthatsz? :(

Zsuzsu..ha hiszed, ha nem, nekem is ez a bajom az ünnepekkel, kevés a meglepi.mióta házasok vagyunk nem is volt semmi meglepi, titkos ajándékozás.Mindíg közösen vettünk valamit a háztartásba, vagy egy komódot, vagy nadrágot, pólót, egymásnak..ilyesmiket.Ami hasznos.
Norbinak már megvan az ajándék,keresztfiamnak is, unokatesóm kis gyerekének is... legalább a gyerekeknek meglepi van. :D Mindenkivel nem is nagyon tartjuk. Túl nagy a család, a gatyánk is rámenne. :( Még 2 barátnőm van akivel ajándékozunk, de csak olyan szerényen 1-2 ezer forint értékben.Fecó évek óta nem lepett meg, mindíg megbeszéltük,szerintem ez már így is fog maradni. Pedig én imádtam ezeket a titkos ajádékvásárlásokat :lol: Ha, jobban állnék anyagilag most is lenne ötletem Fecót mivel lepjem meg. :roll: De ugye idén a Karácsonyozási költekezés kissé korlátozva lesz a kis öcsi érkezése miatt.Möost ő lesz a mi fő ajándékunk.

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Szöszke..hopp, egyszerre írtunk. :lol: !

Még azt akartam: Ma megyek a dokimhoz délután vizsgálkatra, uh-ra...drukkoljatok hogy ne legyen olyan gond ami miatt bennt tartana, vagy korábban kéne császározni. :roll: Kicsit félek, mert ezek a korai görcsök lehet bajt is okozhatnak.

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Le van maradva a vonalzóm! :shock: :( Már ez a 34.hét vége, és csak 33-mat ír ki.
Mitől van ez??? :roll:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Még azt akartam megkérdezni hogy szeritetek lehet befolyásolni hogy a gyerek melyik kezét használja???
Úgy vettem észre Norbikán hogy inkább bal kézzel szereti kanalazni az ételt. :roll:
Lehet bal kezes lesz?Szóljak rá, eröltessem a jobb kezes evésre?? Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


SZERINTEM NEEEEEEEEEEEEEE!

Kép
bettike
Eger
 
 


Lkata, 6-7-8 éves koráig változhat, hogy melyik kezét használja. Semmiképpen ne erőltesd a jobb kezet, mert beszédproblémákat okozhat. Az unokatesóm 9-10 éves koráig kétkezes volt, aztán lett csak jobb kezes. A családban van nálatok bal kezes? És amúgy is majd ha késsel villával kell ennie, kell használnia a bal kezét is, nem baj az, ha most is ügyesíti.

Ajándékozáshoz
: én már nagyon régóta használom Vekerdy Tamás pszichológus Tanár Úr ötletét, az ajándék kártyát. Pénzbe sem kerül és elég meglepi, meg aranyos is. Pl. ráírom egy kis téglalap alakú papírra =kártyára, hogy "a kártya felmutatója azonnali 10 perces masszázsban részesül", "közös séta a Dunaparton" stb, ki lehet találni sok érdekes és ingyenes dolgot. Persze olyat is lehet ráírni, hogy "közös akármi (pl. bicikli) vásárlás", vagy "közös múzeumlátogatás", én a második közös karácsonyunkra kaptam azt a kártyát a férjemtől, hogy "közös európai utazás, melynek célját és időpontját te választhatod meg"...ez volt a nászutunk. :) Jó kis huncut volt, mert én szerveztem meg, de ő fizetett. :D Fontos, hogy a párkapcsolaton belül megmaradjanak ezek a kis figyelmességek. Mi lesz 20 év múlva, ha már most figyelmetlenség van? Lkata, ne nyugodj bele! Tedd szóvá, ha valami nem tetszik! Megérdemled, hogy a tenyerén hordjon...különleges és rendkívüli vagy!!! A második gyereketeket várod...és ez nem akármi!
Csernus szerint is a házasságban mindkét félnek öntöznie kell a szeretet/szerelem virágát, mert ha csak az egyik öntözi, fonnyadozni kezd, aztán egy idő után egyik sem öntözi már, akkor meg kiszárad, és akkor kalap-kabát...

Bettike
, kis huncut vagy teeee! Máté 2 éves adatait kérjük szépen :)

Kép
szöszke
 
 


Kata,
Pálmi is balkezezik, nekem azt mondták mindenhol, hogy ilyenkor még mindkét kezüket használják. Pálmi a labdát is bal lábbal rúgja... Nincs balkezes a családban. De használja a jobb kezét is, csak többet a balt.

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Szöszke...jaaaj de szépen mondtad! :D :D :D Öntözni kell a zserelem virágát.....ez tetszik! :D
Dehogy vagyok én különleges, ne dícsérj már, mert elbírom magam. :oops: :lol: :lol: :lol:

Köszi mindenkinek a bal kezes infót, meg is nyugodtam. :wink:

Voltam dokinál is.A vérképem tökéletes,vizelet negatív, méhszáj zárt,kicsit kímélnem kell magam jobban. Kaptam egy hüvelyöblítést, jó csípős voltde ez majd rendbetesz, valószínű ez megöl minden bacit. :roll:
Néztünk szívhangot, manóka is jól van, 15-én már Nst-re megyek.....szóval oké vagyok, megyek is pihizni, mert most is fájok kicsit!

Pussz mindenkinek.

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

BOLDOG NÉVNAPOT ZSEBI-ZSOMBORNAK!!!!

Timi!
17-18-19-20. fogait növeszti Konsti. Nem enged a szájához, így nem látom, kibújtak-e már. Még tegnap is volt hirtelen felsírás, valószínűleg belenyilalt neki a fájdalom.... :cry: :cry: :cry:

L.Kata!
Örülök, h minden Ok a dokinál!!!

Nálunk sincs egymásnak különösebb ajándék, ami kell azt megvesszük amikor kell vagy jó áron van. Nemrég én kaptam télikabátot, farmert mert kellett és találtam megfelelőt. Én is el tudnék képzelni egy pár órát kettesben apával, de tudom, akkor meg a srácok hiányoznának és emiatt nyafiznék.... :oops: :oops:

Én is hagynám a balkezet, bőven van még idő, h eldőljön. Emlékszem nekem általánosban az z ofőm volt kétkezes, mindig azzal a kezével írt a táblára, amelyikkel nem takarta. Arra nem is emlékszem, h amúgy milyen kezes volt.... :shock: :shock:



Nálunk vége az ősziszünetnek. Már egész jól megszoktam, h itthon van Ábel is. szuper idő volt az elmúlt héten, majdnem polóban lehetett lenni.
Ábel 1,5 éves kora óta ügyesen biciklizett pótkerekes bicajjal. Régóta próbáltuk a pótkereket leszedni, de szeleburdiskodott, nem érdekelte a téma. Most a szünetben egyik nap a játszón egyedül bicajozott Eszterbarátnéja és kedvet kapott Ábel is. Rendbetettünk a bicajt, de az első nap még nem figyelt, dülöngélt. Mondtam így nem lesz jó, Őt toljam (seprűnyeles megoldás) , miközben Konsti lemarad.....Másnap a játszón (füves rész) sisakban elengedtem Ábelt a lejtőn és nem esett el, szépen tekert egyedül. A következő menetben már körbement a téren. Büszke vagyok rá nagyon!!!!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Kép

Kép

Kép

Kép

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


sziasztok! Csak gyors bekukk, mert megyek takarítani, anyu lefoglalja Norbit.
Íme egy kép a zenebölcsis fotósorozatból:
Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Zsuzsu,
nagyon ügyes a nagyfiad! :)

Kata,
tényleg nagyon jó kép Norbiról!

Ma összefutottam véletlen Ildivel, Lottika szereti a bölcsit, Ildi már belerázódott a melóba, úgyhogy jól vannak, csak most érezhetően kevesebbet vannak együtt, ezért Lotti sokat lóg rajta mikor végre hazamennek a bölcsiből.

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Lkata, több zenebölcsis kép nincs Norbiról? Érdekelne, hogy mit csinálnak. :)
olyan gyorsan elszaladt az idő a terhességeddel kapcsolatban...emlékszem, amikor írtad, hogy pozitív lett a teszt. :)
Nekünk is bele kell húznunk a dologba, mert 2011. aug. 31-ig vagyok elengedve a munkahelyemről fizetés nélküli szabadságra.

Zsuzsu, annyira jó ez a futótricikli! Mennyibe kerül otthon? Itt olyan 10 ezer Ft körüli Euróba...Gergőnek is kellene már, nagyon nagy lett a mozgásigénye hirtelen. Csak sokallom érte az árat.
Ma is 1 és 3/4 órát sétáltunk, a babakocsi szinte csak dísznek volt, eddig elücsörgött benne. De idegileg nem nagyon bírom ezt a lassan megyünk, minden miatt megállunk típusú sétát. :( Fejlődnöm kell, mert felrobbanok közben. Ez a tötymörgés sajnos nem az én stílusom.

Kép
szöszke
 
 


Szöszke,
mintha csak magamat hallanám! :lol:

Tisztára kikészülök a tötyörgéstől, amit Pálmi séta címén előad :lol: Van, hogy percekig állunk egy-egy kerítés előtt, én már tiszta cikinek érzem, hogy mit ácsorgunk ott, és mit gondolhat, aki ott lakik egyébként is :D Meg hogy mi az istent ácsorgunk itt ennyit :lol:

Na a haladás se egyszerű persze, állandó megállásokkal, vagy éppen a másik irányba való elrohanással - ez utóbb persze rekord gyorsasággal, kizárólag az ellenkező irányba tud gyorsan szaladni, mit szaladni, sprintelni! :lol:

Azt nem tudom írtam-e már, hogy a kutyákkal a leggázosabb a helyzet, ha valahol egy kutya idegesen ugat minket, ott még külön le is áll és VISSZAUGAT!!! Úgy kell elrángatnom, hogy ne hergelje a kutyust!
Bár mostanában olyan is volt, hogy az ugatástól leblokkol és megdermedve állt és azért nem haladt tovább. Na szóval kész agyrém :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


sziasztok!

Hogy vagytok???
Éva, Vicky,Bangham,..ezer éve nem voltatok! :(
Veronika..Norbi is visszaugat néha a kutyáknak. :roll: :lol: És ő is hazafelé csak totyorog..nagyon nehéz vele eljutni Apontból B pontba. :? Minden kavicsot összeszed, minden fűszálat megnéz... :lol: Ezek a 2 évesek ilyenek.


Szöszke....de van több kép a zenebölcsiről, csak új a program a gépünkön és nem tudom be scan-elni :roll:
Cd-n meg nincs meg.
Hogy mit csinálnak???Körbe ülünk a szőnyegen, anyukák, ölükbe a baba, gyerek, mondókázunk, éneklünk..közben vannak eszközök amivel zenálünk(kopogó, csörgő, kis dob) labdázunk...van minden dalhoz mutogatás is. :D
Ma is voltunk Zenebölcsibe, úgy döntöttem még bírom addig viszem. :wink: de jól döntöttem, mert olyan aranyosan viselkedett.Ő volt ott a legjobb gyerek! :lol: :oops: Na, jó meg Mira. És nem csak kettem voltak, legalább 8 gyerek volt. :wink: :lol:
Minden mondókát , éneket mutogatott ahogy tanultuk.Végig az ölembe ült, ha körbejártunk, pörögni kellett csinálta ő is, jött velem. Mikor csörgős szám volt, ő ment osztotta kia többi gyereknek a kis csörgőket, mondta-Tesszék! Tesszék!
Máskor csak a foglalkozás feléig tudom lekötni, aztán megy és játszik valami játékkal,vagy csak elvonul félre.
A foglalkozás után még kihozta a "gondozó néni"(amúgy egy fiatal csajszi)nagy gurulós ládákba a sok játékjot, akkor se volt irigy, vagy erőszakos a többiekkel, megvárta amég ő is odafér.
Olyan büszke voltam rá. Leesett a kisasztalról több ceruza,kréta odament összeszedte, pedig nem is ő lökte le. :D :oops: :D
Nah, most hogy kidicsekedtem magam, megyek pihizni :wink:

Még annyi hogy,Szöszke akkor drukkolok a kistesógyártáshoz, hogy augusztusban mehess táppénzre, vagy hogy tervezed???
Vettél már amúgy ilyen peteéréses tesztet???Nem tudom minek nevezik. :roll: Azon kiderül mikor kell egymásnak esnetek. :wink:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Ovulációs teszt :) Nálam már bekészítve, hétfőtől indul a tesztelés :)))

Gratulálok Norbihoz, tényleg nagyon aranyos dolgokat csinált :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok Lányok!

Szégyenlem magam, hogy így eltűntem, de egyszerűen a munka mellett semmire se marad időm :(

Reggel elmegyek itthonról fél 8-kor és este fél6 körül érek haza.
Áron Anyukámmal van, nagyon jól elvannak, már megszokta, hogy napközben nem vagyok vele. De este, mikor hazaérek egyből rámcuppan és még szopik :oops: :roll:

Sajnos most sincs nagyon sok időm visszaolvasni, mert ilyenkor meg vár a házimunka és a gyerekek is rajtam lógnak.
Nem könnyű újra dolgozni, de már kezdem megszokni.
A munkám amúgy jó, a pénz se rossz, csak a család hiányzik nagyon.

Minden szülinaposnak utólag nagyon sok puszit küldök!!!
Nálunk is megvolt a szülinap, Áron nagyon örült a tortának és az ajándékoknak, majd hozok képet is.

Puszilok mindenkit!

Kismamáknak drukkolok a szüléshez!!!

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


Lkata, szerencsére nekem gyárilag van peteérés-mérőm. :) Minden hónapban érzem, azt is, hogy melyik oldalon érik a pete, és ráadásul az illatom is megváltozik olyankor. ;-) Én még ilyen, evolúcióban visszamaradt asszony-állat vagyok. :D:D:D:D
Nagyon ügyes Norbi!

Szveronika
, emlékszem magamra, amikor ilyen ácsorgó anyukákat láttam időhúzó gyerekekkel, mindig nagyon sajnáltam őket, és csodáltam a türelmüket...hát most engem sajnálhatnak. :) Ma végre nyugtom volt egy kicsit, mert a férjem elment Gergővel sétálni, meg vitték a kutyákat is. Kész felüdülés volt egy kicsit egyedül lenni.
A ti férjetek le szokott lépni a gyerekkel, hogy nyugtotok legyen egy kicsit?

Kép
szöszke
 
 


Éva,
szia, jó, hogy írtál! Gondolom, hogy semmi időd, én pl. a háztartás HELYETT irogatok ide :lol: :lol: :lol:
Várjuk a képeket! Hihetetlen, hogy Áron még cicizik! Az szuper, hogy jól elvan anyukáddal!

Szöszke,
bírnám, ha a második gyerkőcünk is egyidős lenne :D
Szóval ennyire tudod mikor van peteérésed? Nem semmi!

Én mostanában nagyon kezdem "rányomni" a páromra Pálmit, amennyit csak lehet, kezdje megszokni, hogy egyre többet kell segítenie, főleg ha terhes leszek, meg ha jön ketteske.

Most az van, hogy reggelente ő viszi Pálmit a bölcsibe, illetve mikor hazajön munkából akkor egy fél órát játszik Pálmival meg többnyire próbálom hogy vegye át teljesen a fürdetést. Így egy nap kb. 1 órát van vele egyedül, amikor csak az ő dolga hogy vele legyen.

Hétvégén pedig még felkelés után én visszafekszem aludni és akkor reggel 1-2 órát van vele. (Bár ebből csak fél óra a játszás, aztán beteszi a tv elé, ő meg számítógépezik, de lényeg, hogy alhatok és nem nekem kell ugrani hozzá)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

Köszi a dicsiket!!!!!!!!

Szöszke!
Nekünk nincs futóbiciklink. Konsti próbált egyet a játszón egyszer és nagyon tetszett. Itt 8 ezertől lehet kapni, de ami igazán "Dizájnos" fabringa az 14 ezer kb.

Nálunk meg éppen babakocsiimádat van. Ha megyünk az oviba követeli Konsti és trónol benne. Régebben énis morogtam, mert lassú volt és mindent megnézett/megkóstolt, de mostanában nem teszi.

Én rendszeresen kapok "szabadidőt" a férjemtől. Vagyis Ő sétál a fiukkal én meg egyedül lehetek. persze olyankor főzök vagy egyebet csinálok, de nagyon jól esik a CSEND!!! A srácok meg jót sétálnak, dumcsiznak az apjukkal. Most hétvégén a száraz leveleket gyűjtötték, Konsti dömperrel szállította, Ábel talicskával.....
A fürdetés mindig apáé, na meg az esti tejcsiivás....Konsti előszeretettel huzigálja a szőrt az apja karján és úgy alszik el.... :oops: :lol:

huuuuuh, a peteérést én is megérzem, szúr, fáj........ :cry: :cry:

L.Kata!
Hogy vagy??????????????????
Nagyon csini Norbi!!!!!!!

Évi!
Várjuk a képeket és emelem kalapom előtted!!!!!!!!!!

Veronika!
Drukkhegyek!!!!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!

Örülök Évi, hogy azért kicsit írtál, majd hozz ám képeket is a szép gyerekeidről. :wink:

Zsuzsu....hát neked nagyon rendes férjed van. :) Bár biztos az enyém is többet segítene ha itthon lenne. :? De ő nagyon későn is ér haza. :( 8-tól 5-ig van a munkaideje..nem családcentrikus. :?
Gondolom a te férjed műszakba jár vagy délelöttös nem???Vagy vállalkozó?...látod biztos írtad már de szita az agyam...bocsi :oops: 8)
Köszi jól vagyok, a napokban nem nagyon fájt a pocim, csak most már a nagy hasamtól fáj a hátam. :roll:
Sajnos vizesedek is kicsit már :( :( :( ...de nem nyafogok..már csak kb. 3 hét és szerintem megcsászároznak.
Egyre kíváncsibb vagyok a tesóra, hogy mennyire fog Norbira hasonlítani, és hogy Norbi mit szól majd?? :)
sokat mesélünk neki, hogy tesója lesz, és ringatni fgojuk és anya cicijéből fogja szopizni a tejecskét...meg hogy hol fog aludni.Majd együtt éneklünk neki és játszunk vele...bla..bla...Remélem jó tesó lesz.

Szöszke..most hogy már nagy a pocakom, néha nélkülem elviszi a szüleihez, addig én takarítok vagy csak pihenek.Sajna, most már 5 órakkor sötét van, így nagyon nem csatangolnak.mert Fecó 6 elött nincs itthon.De fürdetni ő szokta Norbit. :)
Hétvégén kiviszi a kertbe, ott tök jól elvan, utánozza apját, ás, talicskázik, ültet. Ha jön a tél majd gondolom elviszi sétálni vagy szánkózni.. :D
Szöszke...legalább a te asszony-állati mérőórád biztos!!!A tesztek tévedhetnek is. :wink: :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára lovaszkata 2010.11.21 11:23-kor.

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kata,
húúú, de szép nagy már a pocid! :)
Azért azt is mondogassátok Norbinak, hogy eleinte csak alszik és eszik meg sír egy pici baba, nehogy azt várja, hogy majd milyen jókat játszanak és csalódjon!

Igen, tök szar, hogy ilyen korán sötétedik, eddig bölcsi után mindig mászkáltunk egy órát Pálmival, óraátállítás óta azonban csak jövünk haza... :(

Nálunk azért jó, hogy Pálmi nagyon későn fekvős, mert apa 19:30-20:30 között ér haza, de még így is tud vele játszani :D
21 órakor van a fürcsi és 22-22:30 körül fekszünk le, 23 óra mire elalszik... és így 7-7:30 között kel... nem is értem hogy elég neki ennyi alvás... de hiába teszem le előbb, nem alszik el előbb, 23 óráig akkor is ébren van.

Zsuzsu,
micsoda mák, hogy Konsti apával alszik el! :) Azt én is nagyon bírnám! :D És Ábi? Vagy együtt fekteti őket?

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

Na én is rég voltam már. Olvaslak Benneteket, de arra már nincs idő, hogy írjak is :(

Utólag is minden Pindurnak nagyon boldog 2. szülinapot kívánok.
Nálunk 4x is volt szülinapozás. Először keresztanyukáméknál, ahol együtt köszöntöttük fel Balázst az ottani unokával, aki ugyancsak októberben lett kettő. Majd itthon hármasban ünnepeltünk a tényleges szülinapon (11-én), majd anyósoméknál és legutoljára anyukámmal. Volt hogy ezek után amikor valamikor csak úgy volt valami torta vagy süti, már automatikusan "énekelte", hogy "szülinapot".

Balázs is már sima gyerekágyban alszik. Sok ágyat néztünk a neten, de végül egy IKEA-s mellett döntöttünk (pedig eddig egyáltalán nem voltunk oda az IKEA-s bútorokért). Ez az http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/S39836495

Balázs csak úgy issza a szavainkat. Annyi szót tud már és sokszor már több szavas mondatokban beszél, persze a ragozást sokszor kihagyva, de arra bőven ráérünk még. Van egy pecázós játéka, ahol a pecabot végén mágnes van és ki kell halászni a táblából az állatokat. Itt is már tudja és mondja, hogy bálna, rák, polip, fóka, halacska. Vagy már olyan szavakat is mond, hogy sárkányrepülő. Énekeli a bújj,bújj zöldágot és nagyon sok dalt ismer már, ha énekelem, akkor a soroknak kb a felét ő is énekeli velem együtt. Ez biztos, hogy annak a hatása, hogy jártunk Ringatóra, meg járunk csiri-biri tornára (itt is énekelés van ugrabugrával egybekötve). Hihetetlen, hogy néha olyan szavakat vesz elő, amit én már régen mondtam, csak úgy látszik ő szépen elraktározta a kis buksijában már akkor is. Pl ma reggel reggelievésnél kajás lett a keze, összeragadt egy picit mindig az ujja. Ő meg egyszercsak mondja, hogy "ragad" és mutat az ujjára.

LKata: örülök, hogy Norbi is élvezi ezt a zenebölcsit, ez akkor olyan, mint a Ringató ötvözve azzal a tornával amit már említettem. Mert Ringatón nem használnak játékot, csak a foglalkozást tartó csajszi hozza a hangszerét.
Szép nagy már a pocakod!!!!


A pocakom is egyre nő, a héten töltöm be a 30. hetet. És úgy néz ki, hogy kislány :D . Elég sokáig szégyenlős volt, nem mutatta meg magát. De egyszer el kellett mennem újra genetikai uh-ra, mert láttak valamit a belénél (szörnyű volt ez a pár nap). A Bajcsi kórházat mondta a dokim, hogy oda jelentkezzek be egy szakorvoshoz. Ő hál istennek mindent rendben talált a Picurnál. 10 cm-rel a föld felett lebegtem. Na ezután még mondta is, hogy kislány. Hát akkor már 20 cm-rel lebegtem a föld felett. De akkor ha azt mondja, hogy fiú, ugyanúgy nagyon-nagyon örültem volna, mert számomra az volt a legfontosabb, hogy a baba jól van. (echodens(ebb) bélt diagnosztizáltak a sima uh-n,ezért kellett egy szakorvoshoz mennem)
De ezután a 4D-n is lányt láttak és utoljára a sima kötelező uh-n is lányt mondtak. De én majd csak akkor fogom fel/hiszem el, ha már a kezemben tartom és látom, hogy tényleg nincs ott kuki :lol:

Félek, hogy ő is nagy baba lesz, mert az utolsó uh-n,amikor pont 28 hetes voltam, már 29hetes+1napos méretei voltak.

Ja és Fanni lesz a neve.

Kérdeztem most múltkor a dokimat, hogy császár után mekkora esélyem van természetesen szülni. Azt mondta, hogy a legfontosabbat már teljesítettem, hogy eltelt a 2 szülés közt 2 év. Most már ugyanúgy áll hozzá a szülésemhez, mint bármelyik más szüléshez, tehát hogy nem automatikusan császár hanem majd vajúdás közben meglátjuk, hogy fáj e a sebem vagy nem.

Téma volt nemrég nálatok, hogy második gyereknél mennyi a TGYÁS, GYES. Én írtam emiatt a neten egy TB-s csajszinak ( http://www.kismamatb.hu/ ) és őtőle tudom, hogy teljesen mindegy, hogy GYED-be vagy GYES-be szül a kismama. A TGYÁS-t és GYED-et a mindenkori minimálbér duplájából számolják ki, ami jelenleg ha jól tudom olyan 147.000 Ft. Persze, ha valakinek ennél kevesebb volt a bruttója az első szülés előtt, annak abból számolják a TGYÁS-t. De ha több volt a bruttód ennél a 147e Ft-nál, akkor persze ez a 147e a plafon. Ha a folyósítás közben emelnek pl a minimálbéren, akkor ez befolyásolja a támogatást is. A GYED maximális összegén is emeltek azóta,amióta GYED-en voltam és automatikusan abból a nagyobból számolták nekem továbbra a kifizetés összegét.
És te választhatsz, hogy a GYED,GYES és táppénz közül melyiket szeretnék, hogy folyósítsák. Én a GYED lejártával elmentem GYES helyett táppénzre, megkérdeztem a munkáltatómnál, hogy mit kell tennem ezért. Mondták, hogy csak simán vigyem be a táppénzes papírt hozzájuk. A férjem van most GYES-en, mert azt jelenleg még lehet 8 órás munka mellett kapni. Tehát ő dolgozik simán mellette, úgy ahogy eddig. Persze a táppénzes papírért cserébe havonta kell vinnem a nődokimtól igazolást, hogy ő ajánlja, hogy táppénzen legyek.


Szöszke: drukkolok, hogy gyorsan összejöjjön a kistesó!!

huh, felébredt Balázs, mennem kell

clau06
Budapest XXI. kerület
 
 


sziasztok
majd késobb reagállok,most csak egy gyors kérdés

4 nappal kevesebb szabadságot fizettek ki nekem,miutánn leszámoltam.szerintetek telefonáljak nekik,vagy felesleges??????????????????

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Sziasztok!

Gyors elolvastam mindent.... :wink:
Timi..egy telefont megér???Az is pénz.

Clau..jaaaj de örülök neked!!! :lol: :lol: :lol: :lol: Már azt hittem nem hallunk felőlled.
Nagyon ügyes Bazsi hogy ennyit beszél.Norbi nem nagyon akar még.
Nagyon örülök hogy minden rendben van a picivel, hihetetlen hogy te is már a 30.hétben jársz!? :shock: :D
S, tudd meg irigykedem hogy lányod is lesz! :oops: 8) :lol: Nagyon gratulálok!Helyes név a Fanni, nálunk van is a családban ilyen nevű szöszi kiscsaj. :wink:
szuper hogy megengedik a spontán szülést, nálam ez szóba se jött.A dokim túl elővigyázatos.
Bár már nem is ragaszkodom hozzá, mert van egy ismerősöm aki eléggé veszélyes állapotba került vajúdás közben(mondjuk ő túlhordta és nagy is volt a baba) annyira vékony lett a belső heg majdnem kiszakadt, uccsó pillanatban vágta őt a doki, csak úgy szétdurrant a méhe, valószínű belehalt volna ha engedi megszülni. :shock: :( :( :(
De nem szeretnélek rémisztgetni, csak annyit mondok hallgass a dokidra,ő UH-on látja a heg vastagságát. Vagy ha nagy a baba vagy túlhordod biztos nem enged simán szülni.
Amúgy hogy viseled, nem vagy fáradékony még???Mennyit híztál??
Balázs mennyit ért a dologból???
Nekünk az öcsi lesz Balázs!!! :lol: :lol: :lol:

Lányok, lenne egy kérdésem: szerintetek meddig nem ciki a gyereknek cumisüvegből adni a tápszer és a tejet????
Úgy értem mikor illik leszoktatni a cumisüvegről???
Norbi az esti tápszert még a Mamos üveből issza, az a nap "befejező rituáléja", nem tudom elvegyem e tőle?Próbáljam meg hogy a tejet is csőrösből igya??? Szerintetek???
Most vettem egy NUK-os 330ml-s ivópoharat, ami csöpögés mentes, de kemyén csőrű 18 hó +-os.
Mert a teát, vizet is Aventos csőrösből vagy pohárból issza, nem lenne neki újdonság.

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Clau!Gratulálok az egészséges kislányhoz!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Nagyon szép neve lesz!Balázs mit szól a tesónak?Hogy érzed magad?Nem nehéz nagy hassal futkosni egy kis izgő mozgó 2 éves után?

Timi!Szerintem telefonálj!!!

Kata!Hát mi még cumisüvegből iszunk és szerintem sokáig abból fog :oops: :oops: Úgyan is Zsebi ha kapkod simán magára borítja a poharat :oops: :oops: Zsófi nálunk akkor szokott le mikor ovis lett elkezdtem mondogatni egy ovis nagy lány már pohárból iszik és leszokott róla :wink: Szerintem te most ne kezd el a tesó miatt úgy is lesz vissza esés.

Zsuzsi!Köszönöm a névnapi köszöntést :) Nagyon ügyes Ábel,hogy már így biciklizik :wink:

Már a legtöbb gyerek sima ágyba alszik :shock: :shock: :shock: :shock: Na az én fiam szerintem 18 éves koráig abba fog :twisted: Veszélyérzete nem 0 hanem -100milliárd :oops: :twisted: És én nyugodtabban alszom ha tudom nem tud kijönni :oops: 2 hete begyújtott Gabi töb százszor ezerszel elmondtuk meles sőt mutatta is erre egyik pillanatba oda ment és 2 kézzel rácsapott a kandaló ablakra :evil: Az összes úján hólyagok és fájdalom csillapítóval aludt mert úgy zokogott,hogy remegett :x Szóval nálunk tuti még marad mert ennyi nyugi kell :twisted: :twisted: Múlt héten meg magára borította a játékos szekrényét(nem nagy de akkor is fa meg minden)szerencsére a lábára és nem ütötte meg magát de a hajam Ősszül rendesen :x :roll:

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: