Új privát üzeneted érkezett!

Renáta

Vizeletvizsgálat volt nem vér Kép

Alice
malice
 
 


Alice, most néztem , hogy laboron is pisiteszten voltál, nem vérvételen. Szerintem a laborban is olyasmi teszteket használnak, mint a patikai, úgyhogy szerintem ne aggódj!!! Kép
(Azt hittem, vérvétel, és Renátához hasonlóan én is úgy tudom, hogy az hamarabb kimutatja.)
Drukk Kép
Dzsungelcsiga
dzscs
 


Most beszéltem a Dokival, nem kellett volna felhívjam belém ültette az idegetKép
Azt mondta hogy várjunk hétfőig Kép

Alice
malice
 
 

 
 

De nem attól lettél ideges, hogy várj hétfőig, ugye? Mit mondott?
(Amúgy saját tapasztalat: 9. hétig a doki úgy beszélt a kölökről, mintha bármikor történhetne vmi rossz. Oké, én tudom, hogy történhet, de akkor is Kép Azt hiszem, nem akarják, hogy túlságosan beleéljük magunkat, amíg minden ennyire bizonytalan. Aztán a 9 hetes uh-n már vigyorogva böködte a pocimat, hogy mozog-e a zaklatásra a kölök Kép Persze én még mindig nem vagyok teljesen nyugodt...)
Izé, mindezzel csak annyit akartam mondani, hogy nyugi Kép és drukk
Dzsungelcsiga
dzscs
 


Kissé megkésve írok ide, mert már a 11. hetet is betöltöttem, de ezzel együtt valahogy terhesség eleji kérdésnek érzem a dolgot. Napok óta vírusok keringenek, és nem tudom, hogy meddig kétesélyes a vírus hatása a babára (megmarad vagy nem marad meg). Az én esetemben mi történhet, ha elkapok valami vírust? Hátha ti informáltabbak vagytok, mint én. Az első terhességem alatt egy fia vírus nem volt a levegőben, szerencsés kilenc hónap volt. Most viszont félek. Ti nem féltek? Mit lehet tenni ilyenkor? És mit tudtok, mikortól okozhat fejlődési rendellenességet a vírus? És esetleg a mostani két vírusról (influenza az egyik, hasmenés a másik) mondott-e valakinek valamit az orvosa?
Előre is köszi, ha válaszoltok.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Szia!
Ha jól emléxem (valahol régebben olvastam), az influenza nem mehet át a picire, csak azért lehet káros, mert te magad legyengülhetsz tőle. Hasmenésről gőzöm nincs, nekem vírus nélkül is van Kép
Nekem pl. anyósdoktor nem adta be az influ oltást, az volt ráírva a dobozra, hogy nem ismert a hatása kismamikra, mérlegelni kell. Mi úgy gondoltuk, sok-sok vitamin, aztán jöhet az influenzina. (De engem is baromira idegesít, még 4 ember dolgozik rajtam kívül a szobában, benyomom az orrukat, ha betegen bejönnek Kép)
Dzsungelcsiga
dzscs
 


Sziasztok, Lányok!

Néhány nappal ezelőtt érdeklődtem már, kösz a segítséget!
Azóta változott a helyzet, sajnos nem a legjobb irányba… A párom most kórházban fekszik (7 hetes terhességet állapított meg a második ultrahang), mivel kissé elkezdett vérzeni. Már negyedik napja van bent, a vérzések nem erőteljesek, nem görcsöl, így nem mer egyik doki sem véleményt nyilvánítani. Kérlek, homályosítsatok fel, történt-e ilyen valakivel (saját tapasztalat), mit kell tenni, mire kell figyelni, mi jelzi esetleg a vetélés kezdetét, ebben az esetben mi az eljárás, mennyi idő alatt derül ki mindez és mennyi ideig tarthat? Már lassan elmehetek nőgyógyásznak… a doki azt mondta tegnap, hogy nem kell a legrosszabbra gondolnunk, mert lehetséges lenne az is, hogy éppen menstruációs időszak lévén, ez a vérzés a terhességtől független menstruációként zajlódat le, majd folytatódhat a terhesség. Kérlek írjátok meg a véleményeteket, és kérlek ne kerülgessük a kellemetlen részeket sem. Már lassan a legrosszabbra is felkészültünk.
benedekz
 
 


Szia!
Nagyon sajnálom, hogy nehézségeitek vannak. Sok okosat nem tudok mondani, én nem véreztem (hálistennek), csak legfeljebb vmi kis vigasztalást: van otthon egy kismama-könyvem, és aszerint a terhességek 22%-ában van vérzés, és elég ritkán lesz nagy a baj. Ismerősöm is van, aki az elején kh-ban volt vérzéssel, most meg akkora hasa van, hogy tuti nem végja orrba a csapóajtó Kép (Bocs)
Bocs, hogy nem tudlak igazán megnyugtatni, de nagyon szorítok!
Dzsungelcsiga
dzscs
 


Sziasztok!
Benedekz! Nagyon drukkolunk nektek!!
Én sem tudok okosat mondani, mert bár 2 vetélésem volt,nem voltak egyformák. Az első sem vérzéssel kezdődött, hanem sötétbarna valamivel...A másodiknál egyáltalán nem volt vérzés! csak a doki mondta meg az uh-on, hogy mi a helyzet...
Viszont több barátnőm vérezgetett az elején és azóta nagy pocijuk van!!! Remélem nálatok is csak a menszesz jelentkezett be, kitartás és jelentkezz, hogy mi lett veletek!!!!

Bellana
bellana
 
 


Kedves Benedekz!

Gonodlom azóta már kiderült, hogy mi a helyzet veletek, mert eltelt több mint egy hét.
Szoval vérezgetésere ilyenkor hamar-hamar terhesség megtartó homrontartalmu (progeszteron) készitményeket szoktak felirni tabletta (Duphaston) ill. hüvelygolyó (utrogestan) formájában.
Ha egészséges a terhesség, akkor ez segit.
ha eleve nem volt jó a beágyazodás, vagy nem tökéletes a magzat, akkor nem is nagyon használ.

Azért szólj, hogy mi lett.

Fiona
34+1 (friss kismamákból néztem át ide)
fiona
 
 


Sziasztok!

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


JAjj, ne haragudjatok, nem ebbe a topikba akartam írni...

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Sziasztok,

Ne haragudjatok, most nem tudom végigolvasni az eddigi írásaitokatKép. Szeretnék segítséget kérni tőletek. Nem is tudom hol kezdjem.. Annyira össze vagyok zavarodva, hogy csak röviden írom le a lényeget. Szerettünk volna babát, de aztán úgy döntöttünk, hogy várunk még, mivel nyári csemetét akarunk, és arról kezdtünk lecsúszni. Ezért decemberben már tettünk óvintézkedéseket. Aztán közeledett a mensi ideje, és én akartam venni egy tesztet, de végül kibírtam hogy csak szilveszter napján vettem meg. Aztán 2004 első hajnalán kb. 4 óra alvás után megcsináltam. Gondoltam, legalább megnyugszom, hisz nem lehetek várandós, legalábbis 1% esélye van.. Felpakoltam a cuccot a mosógépre, és elfordultam, nekiálltam mosakodni... de egy pillanatra visszanéztem, és már akkor láttam, hogy ez bizony két csík! Nem tudom hogy jöhetett össze.. szerintetek lehetséges, hogy már 8-10 hetes lenne? Merthogy decemberben tényleg mindig védekeztünk.. Ráadásul sokszor voltam rosszul, bár én ezt betegségnek hittem, mert a szédülésen, és fáradságon kívül a torkom is fájt. S a családban nem csak én voltam beteg..
A probléma egyik része ez, hogy a betegség, ha az volt, akkor mennyire árthatott a kicsinek?
A másik része hogy pont karácsony előtt jött haza a barátnőm külföldről, és elmentem vele sörözni. Na nem voltam síkrészeg, de három pohár sört megittam. Hisz nem hittem volna, hogy babát várok. Sajnos rá is gyújtottunk. Én nem dohányzom rendszeresen, csak hébe-hóba, de várandósan soha nem tenném.. Most ez is benne vanKép. Megőrít a tudat, hogy ezzel ártottam neki. Nem is tudom mit csinálnék magammal, ha emiatt rendellenesen fejlődne!! Tudom, hogy undorító dolog volt, de tényleg sejtelmem sem volt róla, hogy lehetséges lenne..
A harmadik része pedig az, hogy nem tudom mikor menjek vele orvoshoz. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy most akkor valójában mennyi idős a pici. Úgy érzem már nagyobb lehet négy-öt hetesnél. Az első babámnál kb. ugyanebben az időben csináltam a tesztet, és alig látszott a csík. Elmentem a nőgyógyászhoz, és nem látta az UH-n. Elküldött laborban, ott kimutatták a babut, majd egy hét elteltével még mindig nem látszott az UH-n. Ez után két nappal látszott egy pici pötty, akkor volt négy hetes. Most ha megint ilyen korán megyek újra elküldenének. Viszont a nagyobbal már nem olyan egyszerű laborba menni, meg UH-ra... Szóval ezt nem szeretném. De ha meg már idősebb a baba akkor jobb lenne mihamarabb mennem, nem ?
Kérlek titeket segítsetek nekem ha tudtok! Annyira össze-vissza kavarognak a gondolataim..
Ja, és van még egy bibi. Az első babánál nem választottam orvost, most viszont határozott elképzelésem van. De azt nem tudom, hogy már egyből hozzá kellene mennem magánrendelésre, vagy már csak ha biztos a baba?
No, ennyi, nem lett túl rövid, ne haragudjatok..

Exile
exile
 
 


Szia, Exile!Kép
Sok okosat nem tudok, de 3 pohár sör meg pár szál cigi miatt nehogy aggódj! Azzal sokkal többet árthatsz a Babónak! Semmi baja nem lesz, legalábbis az összes terheskönyv ezt írja. (Na persze nem ám mostantól napi dobozt színi Kép)
Szerintem mindenképp az a jó, ha minél hamarabb elmész orvoshoz, kiderül, hogy mitől is voltál rosszul. Én elsőre már a választott dokihoz mentem, főleg mert nem ismerek más nőgyogyót Pesten Kép
Azt az egyet nem értem: az előző alkalommal november végén (?) teljesen rendben megjött? Olyan volt, mint máskor? Mert sokan véreznek babó mellett is, szóval minden lehetséges.
Na mindegy, szorítok, hogy rendben legyetek mindketten Kép, és írj, ha tudsz vmit. Meg BÚÉK mindenkinek!
Dzsungelcsiga
13+2 (hú, asszem lassan ideje kilépnem ebből a topikból Kép)
dzscs
 


Dzsungelcsiga!
Köszönöm a gyors választ. Azthiszem holnap valahogy elmegyek dokihoz. Az lenne a legjobb, ha annak az orvosnak lenne sima rendelése is, de ezt nem tudomKép.
Nem hiszem, hogy rá fogok gyújtani. A bébi sokkal fontosabb nekem! Csak tényleg lelki-ismeretfurdalásom van miatta.. Mostmár viszont nem tehetem semmissé a dolgotKép.
Igen, november végén megjött. Igaz, akkor is késett, ha jól számoltam. Az a baj, hogy a nyilvántartásom a gépen volt, és elszállt az egészKép. Így csak saccra tudom, hogy az októberi mensi ideje mikor volt. De ha jól emlékszem akkor ahhoz képest két napot késett. Arra viszont nem igazán tudok visszaemlékezni, hogy mennyiben volt más.. Talán nem volt annyira erős. Nem fájt a hátam és a hasam. Viszont a lányom születése óta eléggé ingadozó a ciklusom. 28-32 nap. De most már december elején volt egy olyan érzésem, hogy most biztos. Aztán elhessegettem a gondolatot, hiszen fél éven át minden mensinél ebben reménykedtem..
Szóval nem tudom.. Nagyon várom a holnapot, hogy melyik dokik lesznek bent. Van itt egy-két orvos, akihez soha nem mennék..
Köszönöm hogy szorítasz nekünkKép. Megígérem hogy megírom mi történt a dokinál!

Exile
exile
 
 


Szia, Exile! Kép
Na mi újság? Voltál dokinál? Mit mondott? Mekkora? Szóval mesélj! Kép
Dzsungelcsiga (szombaton elszámoltam 1 nappal, szóval ma) 13+4
dzscs
 


Szia!!

Nem még nem voltam. A választandó dokimhoz szeretnék menni, aki ma délután rendel. Ha minden igaz, akkor fél óra múlva már a rendelőben leszek. Nagyon izgulok márKépKép. Szoríts nekem légyszi!!!
Most megyek, lezuhanyozok..

Exile
exile
 
 


Na, csak későn néztem ide, de most nagyon szorítok!!!!Kép
Dzsungelcsiga
dzscs
 


Csak röviden, mert sietnem kell..
voltam a dokinál, és azt mondta, tudi várandós vagyok, de holnap 7-re még ki kell mennem UH-ra.
Szerinted holnap is elkéri a pénzt? Merthogy most kifizettem, gondolod, hogy holnap is kér majd?
exile
 
 


Szia!
Tegnap este nagyon megijedtem, mert elkezdtem vérezniKép. Nem túlzottan, csak egy ici-picit rózsaszín volt a wc papír. Lehet, hogy a rákszűrés levétele miatt?
Reggel voltam UH-n is, azt mondta, hogy kb.6 hetes a babaKép. Két hét múlva megyek újra. De most az előbb ismét rámjött a szívbaj! Az eü betétemen két barnás csík látszik /nem azért../. Jajj, remélem nem lesz semmi baja ennek a babának sem!!
Kaptam róla egy fényképet is. Ő nagyobb, mint a lányom volt uekkor. Gondolom hamarabb fogantKép.
Egyébként most nem kért pénzt. Végülis két percért.. bár tegnap is kb.öt perc volt..
No, most ennyi. Mivel a barna miatt megijedtem, ezért nem merem elringatni a lánykám. Most ordít az ágyában.. Sokat emeltem ma. Rossz a lift, így gyalog viszem a babakocsit+a gyereket. Sőt, lementem a boltba, és visszafelé láttam egy nénit, aki visongott az út közepén. Odamentem, hogy segíthetek e valamit, és felsegítettem /elég nehéz volt../ meg hazakísértem. Volt ott még egy erősen középkorú férfiember is, ő is segített, de amíg oda nem mentem csak ott állt, toporgott.. Aztán ahogy felállítottuk a nénit, egyből elhúzott.. Na, ilyenek az emberek.. én meg felkísértem a második emeletig..
Remélem nem lesz emiatt sem baj. Megyek, megnézem elaludt e már a lányom..

szia
exile
 
 


Szia!
Gratula!!!Kép
Ha 6hetes, akkor decemberben "készült", nem?
Rákszűrés után már én is véreztem picit, bár nekem szólt a doki, hogy felértett, úgyhogy ne ijedjek meg, de így is elég vacak volt...
A barnásozás nem tudom, mi lehet. Ez a topic nagyon kihalt, de ha beírsz a 2004. nyári babák címűbe, ott sokan vannak, lehet hogy tudnak rá mondani valamit.
Vigyázz magadra nagyon! Nincsen kengurud (vagy hogy hívják azt az izét, amiben babát lehet cipelni)? Az egyszerűbb lehet a kocsinál azért. Mennyi idős a kislányod? Irigyellek, nekem az első babó lesz, és már most be vagyok rosálva, hogy hogyan fogok boldogulni az anyasággal.Kép

Dzsungelcsiga
dzscs
 


Exile! Kép
Nagyon eltűntél, ugye nincs semmi baj? Nyugtass majd meg!
Dzsungelcsiga
14+1
dzscs
 


Szia!

Nem, nincs semmi baj, legalábbis remélemKép.
Jól esik hogy hiányolsz!!
Igen, valószínűleg akkor. Csak az furcsa, hogy én már 8-án rosszul lettem az autóban öt perc után, pedig sosem szoktam.. És az még csak a 9-ik nap volt a mensitől számítva. Hát, mindegy.
Biztos hogy a rákszűrés miatt volt a vérzés, meg a barna is, mert azóta semmi sincs hála az égnek!
Á, mi ősziek leszünk valószínűleg, nem akarok én lenni a legfiatalabb babával rendelkező.. megvárom, míg lesz valaki még akinek szintén őszi a babája. Azért lehet, hogy téged meglátogatlak majd ottKép.
Hordozókendőm van, de úgy még nehezebb egy 9 kilós bébit cipelni. Végülis csak az elsőn lakunk, úgyhogy annyira nem vészes. Mostmár úgy csinálom, hogy leviszem a lányt, majd külön a kocsit. De ha nem muszáj, akkor az uram nélkül nem is megyek sehová.
Kicsi lány egy éves múlt.
Szerintem előre ne félj! Biztos, hogy bele fogsz jönni. De mindenképpen élvezzétek ki, hogy ketten vagytok! Az első néhány hét nehéz lesz, de aztán már rutin lesz az egész!! Hidd el nem lesz baj!!
Amit én feltétlenül tanácsolnék neked, tudom kéretlen tanács nem kéne.. de én ezen csúsztam el sajnos. Hogy az első pár napban, vagy héten csak a férjed legyen otthon veletek. Ne engedjetek be senkit a lakásba. LEgalább az első két otthon töltött napon. Kell az hogy összeszokjatok, meg hogy ne nézzenek öten, hogy hogyan szoptatsz..stb..
Bocs, hogy kotyogok, de nekem ez még mindig fájó pont. Már alig várom, hogy újra ott legyek abban a helyzetben, és rávágjam anyósékra az ajtótKép.
És a szüléssel hogy állsz? Gondolkoztál már rajta? Apás lesz?
No, most már megyek.. igyekszem jönni, dehát egy örökmozgó mellett már nem olyan jó várandósnak lenni. Az első babásságot sosem tudod visszahozni!! Olvass sokat, tedd meg azokat a dolgokat, amikre később már nem lesz túl sok időd!

Exile
exile
 
 


Szia!
Örülök, hogy minden rendben!!!Kép
Én akkor is irigyellek a nagylányért! Persze tényleg fárasztó lehet most, én vasalás után is majd összeesek, képzelem ugyanezt babakocsi-cipelés után...
A látogatós tanácsot köszönöm, már gondolkodok egy ideje, mi legyen Kép Nem Te vagy az első, aki ezt mondja, úgyhogy asszem, hallgatok a tanácsra... (Aztán majd száz évig békítgetem a családot...Kép)
Szülés apás lesz - szerintem legalábbis, Apacsiga még elég bizonytalan. A tv-ben egy percig sem bírja a véres-kínlódós jeleneteket, de a Szülőszobát múltkor tátott szájjal végignézte Kép Javul a helyzet Kép
Na dolgozok kicsit, vagy legalábbis úgy csinálok.
Én nem mondom neked, hogy pihenj sokat, nagylány mellett úgysem tudsz Kép De azért vigyázz magatokra.

Dzsungelcsiga
dzscs
 


Hello!

Nem mondom a közhelyet: majd meglátod.. de így lesz. Semmi ijesztgetés nélkül! Biztos vagyok benne hogy simán veszed majd az akadályokat, és hamar beleszokszKép.
Szerintem beszéld meg jó előre a rokonokkal, hogy mit szeretnél. Mondd el nekik, hogy ez nektek fontos, és magyarázd el hogy miért. Pl mondhatod azt hogy a kórházban megnézik a babát, de az első két napban, ha lehet, akkor szeretnétek együtt tölteni, hogy összeszokjon az új család. Megszokjátok a babát, hogy mi minden jár vele..stb. Meghát ilyenkor még azt sem lehet kiszámítani mikor fog enni, aludni.. Ha mindenképpen erőlködnek, akkor mondd azt, hogy jó, eljöhetnek, de csak öt percig. Hidd el tényleg zavaró a sok látogató.. Bár lehet, hogy valaki szereti..
Miénk is apás volt! Az uram eleinte nem akart bejönni, mert még az orrvérzésem látványától is rosszul van. Én mondtam neki, hogy jó, nem erőltetem, de akkor behívom valamelyik barátnőmet, vagy anyut, mert nekem fontos, hogy legyen ott valaki, akit ismerek. Erre ő: azt már nem, akkor inkább bemegyek én!
Mondtam neki, hogy ha biztos benne, hogy bírja majd, akkor csak a fejemet nézze, ne a másik irányba...stb..
Erre a vége az lett, hogy végignézte a gátmetszést, a baba kibújását, a méhlepényt, az injekciókat, és még azt fájlalta, hogy nem vághatta el a köldökzsinórt!! Nagyon jól bírta!
Szülőszobát ő nem tudta végignézni! Azt mondta, hogy ő ezt képtelen nézni, meg hogy sokkal másabb, lightosabb élmény, mikor ott van, mint mikor másokét nézi. Ja, és a vajúdás alatt felváltva voltak benn anyuval, és mindig mikor bejött, akkor mondta, hogy sokkal rosszabb kint ácsorogni, mint bent, mert ott nem tudja mi van velem/velünk. Megnyugtatta, hogy ott lehet velünk, és látja hogyan haladunk. Én csak ajánlani tudom nekiKép. Bár ha a végén mégis másként dönt, ne erőltesd, mert az sem jó.. De gondolom ezt te is tudod.
No, bocs hogy megint okoskodok, de előjöttek a gyönyörű emlékeimKép. Neked is olyan szép szülést kívánok, mint az enyém volt!!!
Félsz tőle?

Igazából a babakocsi cipelés, csak egy dolog. Ami igazán fárasztó az az állandó készenlét. Mindig ott kell lenni, és rajta tartanom a szemem. Vég nélkül pakolni utána a játékokat, harcolni minden egyes pelenkázásnál, és kitalálni, hogy most mi a baj. Hogy sosem tudom mikor ülhetek le egy fél percre.. Persze ezt sem panaszkodásnak szánom, és főleg nem ijesztgetésnek!! Mert ő az életem, nem cserélném semmire! Nem véletlenül akarok már olyan rég óta kistesótKép. Csak most így várandósan már kicsit könnyebben fárad el az ember, mind fizikailag, mind lelkileg.. De amikor huncutul rámvigyorog, vagy kacag valamin, az feledtet mindent! Arról már nem is beszélve, amikor puszit ad /odatapasztja a nyálas száját az arcomhozKép/, vagy odaszalad, és átölel, belémfúrja magát.. Jajj, most megyek is , és szétpuszikálomKép.
Mit dolgozol?

Exile
exile
 
 


Szia!
Bocs, hogy csak most válaszolok, de most végre megtettem, amire olyan régóta vágytam: kivettem két nap szabit és hazamentem anyukámhoz aludni Kép Párom külföldön épp, úgyhogy senkinek sem hiányoztam. Amúgy épp eszembe jutottatok tegnap, hogy ezt baba mellett már nem lehet megcsinálni, hogy az ember csak úgy kirohan a világból.

Tetszett a "2 nap nyugi hazamenve a babával" című tanácsod, úgyhogy elő is adtam kispapának, hogy ezt kéne csinálni, mire halálosan sértődött hangon közölte, hogy "persze úgy lesz, ahogy akarod, csak szólj időben, hogy meg tudjam emészteni"... Annyira tipikus pasi, nem? Kép Szerintem gondolatban már az összes haverját odaképzelte a bölcső köré Kép

Ma szültek a főnökömék! Mármint a felesége Kép 4200 g-os óriásbébit... (Ez elég nagy mák, a főnök nagyon megértő velem Kép)

Na dolgozok kicsit - 2 nap alatt 3 napnyi halmozódott fel Kép

Szia
dzsungelcsiga
dzscs
 


Szia!

Hú, mennyire irigyellek a világból kiszaladás miatt!! Igazad van, a második babával már nem lehet ilyet tenni. Vagy csak nagyon nehezen. Pedig jó lenne nagyon. Próbálok pihenni azért, ha a lány alszik délután, bár ahogy látod, most is inkább netezek.
Neked vannak tüneteid? Nekem már egyre erősebbek. Főleg a nem alvás zavar. Hogy nagyon fáradt vagyok, mégsem tudok elaludni, csak forgolódom. Remélem elmúlik. A lányommal is így volt, de leginkább a harmadik trimeszterben. Szép lesz, ha már az elejétől kezdve ettől szenvedek..
A másik, ami szintén nem ért váratlanul az állandó szédülés, és étvágytalanság. A lánnyal is vérszegény voltam, többször elájultam a boltban stb.. Úgyhogy erre számítottam.
Elkezdtem szedni az Elevitet, Folsavat, és Kalciumot. Ha tudnék rendesen enni,akkor inkább természetes úton oldanám meg, de mivel egész nap szinte semmit sem eszek, így muszáj más megoldást keresnem. Na, nem nyávogokKép.

Férjedet próbáld meggyőzni, mert mindhármótoknak így lesz a legjobb. Persze, ha nagyon ragaszkodik a dologhoz, akkor az ötperces látogatást javasold neki. Mondd el, hogy úgyis olyan fáradtak lesztek, hogy minden percet kihasználtok hogy aludhassatok, nem fogtok arra vágyni, hogy vendégeket kerülgessetekKép.

Hú, a főnök feleségének elismerésem a nagy babához. Annak idején én is 4350grammal születtem. Féltem is, hogy a lány is nagy baba lesz, de ahhoz képest nem. 3650grammal született, és 51cm-el. Azt mondják a második mindig nagyobb kicsivel, mint az első.. hát meglátjuk.
Ja, igen, és a végén azért is "féltem" mert van ez a szóbeszéd, hogy a babavitamintól nagy lesz a baba. Hát butaság, mert én végig szedtem, minden nap, és nem lett öt kilós.. Ennyi erővel zöldség-gyümölcsöt sem kéne enni,mert azokban is megtalálható sok-sok vitamin.. Mi a véleményed?

Még mindig nem írtad, hogy mit dolgozol!

Megyek, ledőlök egy kicsitKép.

Exile
exile
 
 


Szia!
Hát tüneteim most épp nincsenek, mondjuk én már a 15. hetet is betöltöttem. Furcsa is nagyon, se hányinger, se hasfájás, az egyetlen babás jel a pocakom gömbölyödése. (Na jó, bevallom, eddig sem volt kockás, de azért látszik rendesen...Kép)
Pont tegnap voltunk uh-n, 91 mm az ülőmagassága, és beindult teljesen a vizsgálat közben, rendes nagy bulit csapott odabent Kép. Olyan hihetetlen, hogy ott ficánkol bent, én meg nem érzem...
Babavitamin ügyben 1szer olvastam egy okosat: ki lehet mutatni, hogy a vitaminosok babái statisztikailag nagyobbak, de valószínűleg nem a vitamintól, hanem mert azok a mamák, akik vitaminoznak, általában rendesen törődnek a babával, és sokkal egészségesebben élnek. Szerintem ez így egészen logikus.
Az étvágytalanság+szédülés vacak lehet, de gondolom ez is elmúlik a 12. hét után. Nekem sajna nincsenek ilyen problémáim, a férjem csak tátja a száját, mennyit zabálok Kép Persze igyexem inkább gyümölcsöt, zöldséget, dehát imádom a sültkrumplit...
Doktorandusz vagyok amúgy, a Műegyetemen. (Most épp azon megy a harc, hogy hogy a fenébe lesz nekem GYEDem, mert az ösztöndíjam nem számít jövedelemnek...Hálistennek igen rendesek, úgyhogy valamit biztos kitalálunk majd.)
Na, megint szóhasmenésem lett Kép
Akkor most hány hetes is vagy pontosan? És mikorra vagy kiírva? Kiskönyv meg ilyesmi?

Dzsungelcsiga
dzscs
 


Hali!

Hú, de jó neked.. Ne aggódj, nemsokára érezni fogod a babát. Egy hónap múlva már biztosan. Onnan meg csodás lesz minden! Én is úgy várom már, hogy legyen aki szétrugdossa a bordáimatKép.
Kockás hassal én sem rendelkezem sajnosKép. A lány születése előtt sokat tornáztam, és akkor szálkás volt a pocakom, de kockás sosem. Még a szülés után is furcsa volt, hogy másnap nekem már uolyan hasam volt, mint azelőtt, a szobatársaim, meg mintha még meg sem szültek volna. Hát ennyit tett, hogy feszes hasizmaim voltak. Mert ugye a várandósság alatt ráértem naponta tornázni. De egy nem alvó örökmozgóval már nem, így most nem vagyok csúcsformábanKép, és mivel nem tornáztam, így csak a 15.héttől kezdhetem el újra, akkor sem túl vadul..
Babavitamin: ebből a szempontból még nem vizsgáltam a dolgot, de ebben egész biztosan van igazság!
Igen, az étvágytalanság és a szédülés tényleg vacak. De sajnos nem is fog elmúlni. A lánnyal egész végig kínlódtam, még a születése után is, mert a vérszegénység akkor is fennmaradt. Az utolsó pár hónap volt a legszörnyűbb ebből a szempontból, mert akkor már nem emelhették tovább a gyógyi adagot. Én meg tovább szédelegtem. De annyira nem volt vészes, mert séta közben jól éreztem magam, csak állni nem tudtam.
Szerintem ne aggódj túlzottan, a "zabálás" miatt. Persze, nem jó, ha sokat hízol, de hát istenem, ha egyszer jól esik.. Ha kívánok valamit , én is eszek, amennyi jól esik. De ebből a szempontból tényleg jó az étvágytalanságKép. A lánnyal én 8.5kg-ot híztam, de az utolsó hónapban már csak 7 kiló volt a többlet. Kíváncsi leszek most mennyi lesz. Bár a kiinduló súlyom sem volt kevés: 68 kg. Szerintem ez kb. így lesz most is.
WOW. Jó kis munka, hát, én nem vagyok ilyen értelmiségiKép. Én kereskedő vagyok, a butábbik fajtábólKép.
Nyugodtan írj, engem nem zavarnak a regényekKép. Látod, én is sokat írok..
Ha minden igaz, akkor 8+1napos. Holnap megyek a dokihoz UH-ra. Szoríts, hogy minden rendben legyen!!
Mensi alapján Szeptember 5. lesz, aztán majd meglátjuk..
Te mikorra? Július körülre, igaz? Az egyik ismerősöm is kb. olyan idős várandós lehet, mint te.Asszem ő a 16-17 hét között van.
Kiskönyvem még nincsen. A dokim azt mondta, hogy várjuk meg a következő UH-t, és ha minden OK, akkor mehetek. De nem akarom elhamarkodni. Kb. a tizedik héten akarok menni majd. Attól függ, mit javasol a doki.
Nem tudom hogy lesz a holnapi UH is. Du.kettőre kell mennem, de nagyon sokan lesznek. A lányom alszik majd, így kell rá vigyázni valakinek. A keresztanyja szokta ezt a feladatot ellátni, de neki meg háromra munkába kell mennie. Úgyhogy már fél egyre odamegyek, hogy én legyek az első. Imádkozom, hogy időben kezdődjön a vizsgálat, és hamar visszaérjek, hogy ne rúgják ki keresztanyut..
No, most ennyi, megyek, mert felkelt a jány.

Exile
exile
 
 


Szia!

Láttam, van már "saját" topicotok Kép Én is olvasom a nyári babásat, de még nem volt kedvem oda is bejelentkezni...
Hű, most nézem csak milyen nap van, ezek szerint túl vagy az UH-n? Mesélj!!! Kép Visszaértél időre leváltani a keresztmamát?
Annyira aranyos volt, amikor a lányodról írtál, majdnem bőgtem rajta Kép
Felvetettem tegnap férjnek a 3D UH-t, mutattam neki képeket innen a babanetről, hogy milyen szép. Mire közölte, hogy őt nem érdekli, nem akarja többet bent látni a babót, inkább jöjjön ki mihamarabb Kép Szerintem teljesen idegbeteg tőle, hogy csak én vagyok terhes, ő nem Kép
Amúgy a hivatalos nagy nap nálunk július 10.
Kiskönyvet nekem sem reklámozta a doki, csak a 8hetes UH-n. Tök érdekes, itt olvastam egy csomó olyat, hogy 4-5 hetesen már mentek is a lányok kiskönyvért. Nekem meg a dokimon baromira látszott, hogy úgy gondolja, inkább ne is éljem bele magam az elején. (Imádtam 6hetesen a tragikus arckifejezéssel elsóhajtott "Hát, bízzunk a legjobbakban..." mondatokat Kép)
Beszámolót várom, de elég ha a másik topicba írod, elolvasom majd ott! Kép

Dzsungelcsiga (2 nap múlva 16 hetes, hihetetlen!!!)
dzscs
 


Sziasztok!
Dzscs, te még mindig itt? Kép
Én bejelentkeztem még annó a nyári babásokhoz, de már az ősziekhez írok....Kép
Megy az idő rendesen, mindjárt 16 hét!
Én ma kezdem a 12-őt! Pedig csak most írtam ide, hogy jujuj, meg jajaj! Kiskönyvet a múlthéten csináltattam meg, már kivártam én is. Az első vérvételen a héten voltam...Viszont már láttam a babót, megvan keze-lába mind és nagyon tornázott. Kép

Pussz: Bellana
bellana
 
 


Nahát, szia Bellana, rég jártál erre!
Persze már te sem számítasz "pár hetes"-nek Kép
Olvasom ám én is a nyár, meg az őszi topikokat is, láttam, hogy rendben vagytok Kép (Csak nekem még nem volt kedvem átmenni, az is elég sok idő, míg elolvasom őket, ha még írnék is...) Meg azt is láttam, hogy az elmúlt napokban te nem annyira vagy rendben, mármint lelkileg Kép de sebaj, igyál még egy pohárral, és fogd rá a hormonokra! Kép
Úristen, hogy én milyen embergyűlölő házisárkány vagyok az elmúlt 1-2 hétben, az valmi hihetetlen. Beszóltam a főnökömnek, anyukámnak, kollégáknak, mindenkinek. Tök vicces, senkit nem érdekel Kép Ez két dolgot jelenthet: vagy nem érdeklem őket, vagy láttak már terhes nőt, és az is ilyen volt Kép
Exile, mikor írsz az UH-ról?

Na eldugulok, írjatok, meg kellemes hétvégét, meg ilyesmi Kép

Dzsungelcsiga
dzscs
 


Dzscs!

Örülök, hogy megvagy!
Én sem vagyok mostanában jó passzban, nem tudom mi van. Valami van a levegőben?
Ráadásul mindent mintha nagyítóval látnék hallanék, türelmem szinte semmi...
Hú, hát remélem azért ez nem marad így, mert akkor jól kinézünk. Kép
Jó hétvégét!

Bellana
bellana
 
 


Dzscs!

Megvagyok, csak néhány problémám van a nettel..
UH: Nyolc hetes a bébi. Láttam a kicsi szivecskéjét dobogni. Annyira meghatódtam!
Visszaértem időben, gyorsan végeztem, pedig ott voltam már fél egykor, és voltak előttem ketten! A rendelés meg csak kettőkor kezdődik.. Nem gyenge..
Találkoztam egy csajjal ott, aki nem túl szívderítő dolgokat mesélt.. inkább le sem írom..
Viszont le is buktam, mert összefutottam az egyik szomszédommal is, így már egyvalaki tudja az itteni csajok közül a dolgot..
Mondta a doki, hogy mostmár mehetek tanácsadásra is. Elvileg holnap mehetnék, de inkább megvárom a köv.hetet. Akkor már 10 hetes lesz. Mivel a védőnő itt mindenkit ismer és pillanatok alatt megtudná az egész ház, hogy babát várokKép. Addig is pihenek, és lapítok nehogy észrevegyékKép.
A lányommal én is öt hetesen voltam először. Mivelhogy nem volt dokim,így mikor megállapította a terhességet, mondta, hogy mehetek tanácsadásra, meg hogy mikor van. Én meg nem tudtam hogy várjak, vagy ne várjak, és hát nem vártam. Na, megint értelmesen fogalmaztamKép.
Ezek a pasikKép. Az uram is ilyen volt. Bár ő imádta nézni az UH-s képeket, videókat! Én már bánom, hogy nem mentem 3 vagy 4D-s UHra.. Talán majd most, attól függ mit szól hozzá a doki. De ő el is mondta nekem, hogy szivesen lenne nő, hogy megtudja milyen amikor rugdos a baba, meg hasonlók. Én meg ilyenkor mindig odaradtam a pocakot az ő hasához, és úgy érezhetteKép.
Tényleg, kezded már érezni a baba mozgását? Én már úgy várom! Onnan nagyon gyorsan telik az idő!
Nekem még nem mondta a doki a szülés várható időpontját, de azt igen, hogy kimaradásnak megfelelő korú, így gondolom szeptember 05. lesz.
Én is "idegbeteg" voltam, vagyok babásanKép. HOrmonok.. sokszor beszóltam a boltban, utcán, ha nekem jöttek..
Jajj, most mennem kell, mert a lánykám a játszódobozában van, és visít hogy nem tud kijönniKép..
szia
Exile
exile
 
 


Sziasztok!
Tanácsotokat szeretném kérni. Párommal kb. 5 hónapja próbálkozunk, eddig sajnos sikertelenül. Általában a 29-33. napra szokott megjönni, most azonban 5 napot késett. Én mindig nagyon erősen szoktam vérezni, most viszont egy nagyon halványrózsaszín menszeszem van. Szerintetek lehet babóca a dologban, érdemes ettől függetlenül tesztelni, volt hasonló tapasztalatotok? Válaszotokat előre is köszönöm! Reju
reju
 
 


szia Ju!

Személyes tapasztalatom nincsen a dologban. De a Kismama újságban van egy ilyen cikk, ami pont ezzel foglalkozik. Hogy lehetséges, hogy akár két cikluson át vérezzen valaki a várandósságtól függetlenül. Ilyenkor sokkal gyengébb a vérzés.
Szerintem mindenképpen megér egy-két tesztet. Vegyél két eltérőt. Én a GraviHCG-t ajánlom egyiknek, nekem bejöttKép. Csináld meg az egyiket reggel az első vizeletből, a másikat pedig este. Ha az esti is pozitív, akkor tuti baba!
Aztán írd meg mindenképp, hogy mi az eredmény!!!
Első baba?

Exile
exile
 
 


Sziasztok!

Megszünt a topik? Senki nincs, aki pár hetes terhes?
Ha mégis, akkor irjatok és leheljünk életet ebbe (az eddig sikeres) topikba!

Marica
marica69
 
 


Sziasztok!
A mai naptól én is csatlakozhatok hozzátok!!!
Persze csak ha él a topik...
Ugyanis ma tudtam meg, hogy tuti sikerült összehoznunk egy babót!!!
tüszőrepi után 17. nap van ma, és 1100 a HCG érték!
Többen azt mondták erre, hogy jó magas!Ami remélem nem baj...
Babóca
babóca
 
 


Sziasztok!
Gratulálok Babóca!
Én is csatlakozhatok, bár én csak egy tesztet csináltam, azt is csak a férjem kedvéért, én tudtam, hogy mi a helyzet.
Orvoshoz még nem megyek, nehogy az a kósza ötlete támadjon, hogy menjek hüvelyi ultrahangra.
Egy 3 éves kicsi fiam mellé várjuk a tesót.
kb. 6 hetes lehetek.
Judit
szabonehjudit
 
 


Sziasztok!

Én is csatlakoznék. Bár Judithoz hasonlóan még én is csak egy itthoni teszten vagyok túl, és kb én is 6 hetes. Én is sejtettem szinte rögtön mi a helyzet, de hát ezek a tesztek elég sokára mutatnak eredményt. Persze apa nálunk sem hitt a női megérzésnek. Nálunk is van már egy 16 hónapos nagy lány. Annyira izgatott vagyok, olyan nehéz nem beszélni róla az ismerősőknek és barátoknak, de inkább várnék még egy kicsit.

Ti mikor tervezitek az első orvosi vizitet. Én gondoltam kivárom még a jövőhetet és utána. Bár én már nagyon megnézném az uh-n, hogy minden rendben van-e.

Sziasztok!

Györgyi
rekababa
 
 


Sziasztok!
Gratulálok Rekababa!
Ezek a férfiak ezek szerint mindig ugyanúgy reagálnak!
A fiamnál sem hitte el.
Nekem nem nehéz nem beszélni róla, mert mikor még csak tervben volt a baba elég elutasítóan reagált a család.
Nálunk a kisfiam a minden, első unoka mindenkinek, ráadásul fiú, szóval el sem tudják képzelni, hogy egy másik gyereket is tudnának szeretni.
Egy kicsit mintha neheztelnének is ránk, hogy így "kitolunk" a fiammal. Persze nem az egész család, biztos lesz, aki örülni fog.
Aki pedig nem legkésőbb, mikor meglátja a babát, meg fog békélni a helyzettel.
Orvoshoz jövő héten nem szeretnék menni, talán utána.
Azt hiszem előbb nem is csinálnak hasi uh-t.
Kellemes ünnepeket mindenkinek!
Judit
szabonehjudit
 
 


Sziasztok!

Látom mégiscsak vannak pár hetes kismamák! Kép
Igaz, én "már" 10 hetes vagyok!
Orvoshoz elég korán elmentem, kb. 5 és fél hetesen. Hüvelyi uh-n nézték, akkor már látszott a petezsák. (Judit! Te miért tartasz a hüvelyitöl? Nincs benne semmi kellemetlen!) 1 hét múlva kellett visszamenni, akkor már 6,8 mm volt a Bébink! A szívverését is megmérték, 140 volt! Kép Nekem nagyon jó volt látni, egyáltalán nem bánom, hogy ilyen korán mentem dokihoz! Legközelebb majd csak a 12 hetes genetikai uh-ra kell menni, az még két hét! Borzasztó hosszúnak tünik! Tanácsadásra 8 hetesen mentem, akkor már a kiskönyvemet is kiállították. Nagyon csodálkozom, hogy vérvételre csak a 16. héten kell menni, úgy emlékszem, hogy amikor Dorinával voltam terhes már korábban is vettek vért! (Igaz az 1992-ben volt! Kép )
A páromon kivül csak a munkaügyes kolleganömnek mondtam meg, de ö tudta azt is, hogy már majd egy éve szeretnénk babát! Közhirré csak a 12 hét után teszem!
Jó pocakosodást kivánok Nektek (is)!

Marica
marica69
 
 


Sziasztok!

Én kb. 10 hetes terhes vagyok. 25 éves és már van egy 6 éves kislányom. Már a 2. héttől sejtettem az állapotosságot mert a melleim elárulták a változást. Már nagyon régóta szerettünk volna babát ezért nagy volt az öröm. 4. hétem mentem Uh-ra már látszott a petezsák. Kb. 2 hétre rá a szívhang is hallható volt. Az 5. héten indult a hányinger ami a mai napig tart és gyötör nap mint nap. Már csak 2 hét és elvileg elmúlik. Az eleje ilyen. Ezt el kell fogadni. A 12. héttől jön a szép időszak. Vége a hányingernek jön a mozgás és az önfeledt boldogság. Imádom a férjemet a lányomat és olyan boldogság egy új élet, hogy nem győz az ember nap mint nap örömködni.
Judit!
Ne tarts a hüvelyi Uh-tól. Egyrészt maximum annyi a kellemetlen benne, hogy egy vadidegen futószalagszerűen csinálja a vizsgálatot. De gondolj arra, hogy ez egy technikai csoda. Pici terhességnél pontos adatok, méretek állapíthatóak meg, szívhang (amit mennyei csoda hallani)és minden más esetleges elváltozás jól látható és pontosabban meghatározható mint a hasfalon keresztül. Egy nőgyógyászati viszgálat 5* kellemetlenebb. Te csak a monitorral a babucival foglalkozz semmi mással.
A nagyszülők reagálásáról csak annyit, hogy minden ember más és más de olyan szerintem nincsen aki az elsőt tudja imádni a másodikat nem. Elég lesz csak ránézniük és megérzik ugyanazt az önzetlen ragaszkodást mint a kisfiadnál. A kitolással kapcs.-ban meg csak annyit, hogy szerintem a testvér annyira tartozik hozzá egy gyermek életéhez mint az apa és az anya. Szerintem csak előnyei vannak.
Sok sikert mindenkinek és jó babavárást: Jucy
jucy
 
 


Sziasztok!

Én kb. 10 hetes terhes vagyok. 25 éves és már van egy 6 éves kislányom. Már a 2. héttől sejtettem az állapotosságot mert a melleim elárulták a változást. Már nagyon régóta szerettünk volna babát ezért nagy volt az öröm. 4. hétem mentem Uh-ra már látszott a petezsák. Kb. 2 hétre rá a szívhang is hallható volt. Az 5. héten indult a hányinger ami a mai napig tart és gyötör nap mint nap. Már csak 2 hét és elvileg elmúlik. Az eleje ilyen. Ezt el kell fogadni. A 12. héttől jön a szép időszak. Vége a hányingernek jön a mozgás és az önfeledt boldogság. Imádom a férjemet a lányomat és olyan boldogság egy új élet, hogy nem győz az ember nap mint nap örömködni.
Judit!
Ne tarts a hüvelyi Uh-tól. Egyrészt maximum annyi a kellemetlen benne, hogy egy vadidegen futószalagszerűen csinálja a vizsgálatot. De gondolj arra, hogy ez egy technikai csoda. Pici terhességnél pontos adatok, méretek állapíthatóak meg, szívhang (amit mennyei csoda hallani)és minden más esetleges elváltozás jól látható és pontosabban meghatározható mint a hasfalon keresztül. Egy nőgyógyászati viszgálat 5* kellemetlenebb. Te csak a monitorral a babucival foglalkozz semmi mással.
A nagyszülők reagálásáról csak annyit, hogy minden ember más és más de olyan szerintem nincsen aki az elsőt tudja imádni a másodikat nem. Elég lesz csak ránézniük és megérzik ugyanazt az önzetlen ragaszkodást mint a kisfiadnál. A kitolással kapcs.-ban meg csak annyit, hogy szerintem a testvér annyira tartozik hozzá egy gyermek életéhez mint az apa és az anya. Szerintem csak előnyei vannak.
Sok sikert mindenkinek és jó babavárást: Jucy
jucy
 
 


Bocsi, hogy kétszer küldtem el.
jucy
 
 


Sziasztok 10 hetesek!
Nem túl bíztató, hogy a 10. héten még émelyegtek.
Azt reméltem hamarabb elmúlik.
A fiammal nem voltam ilyen rosszul.
Az Uh-ról annyit, hogy nem csak a hüvelyitől tartok, hanem az összestől, nekem az a véleményem, hogy persze tök jó, hogy láthatod a babádat, de nem derült még ki pontosan, hogy milyen mellékhatásai vannak.
Ma egyébként már kettővel többször uh-nak rutinszerűen, mint 3 éve, mikor a fiam született.
Én úgy gondolom, hogy ha azt érzem, mikor keletkezik, egy-két hetesen biztos vagyok benne, hogy ott van, akkor miért ne érezném , ha valami baj lenne.
Egyébként szerintem nem is maradna meg.
Nem tudom.
Lehet, hogy végletes vagyok, de az elsőnél annyi szerintem felesleges beavatkozás történt, hogy most már alapból kitámasztok és ha nem muszáj., akkor engem hagyjanak békén az orvososk.
Persze egy-kétszer biztos, hogy jó dolog az UH.
A tesóval kapcsolatosan meg az a véleményem, hogy nemhogy kitolás, de a legnagyobb ajándék amit valaha adhatok a fiamanak.
Egyébként ehgész jól reagált a család, mintha örültek is volna mégis!
Sok sikert!
Judit
szabonehjudit
 
 


Nemzetközi konferencia a születésről
2004. április 22–26.
Reszletes program/jelentkezes:
http://www.szules.hu/new/alternatal/konf2004programmagyar4.htm
2004. április 22. csütörtök – Műhelymunka
Aranytíz (Budapest, V. ker., Arany J. u. 10.)
10.00–18.00: Ina May Gaskin:
Ahogyan túlélhetjük a születés iparosítását
10.00–12.00: Piera Maghella:
Szülésre felkészítő tanfolyam Olaszországban
14.00–16.00: Elisabeth Geisel:
Szülésre felkészítő tanfolyam Németországban
16.20–18.20: Katarzyna Oles:
Hogyan viszonyulnak a bábák a nőkhöz és viszont?

2004. április 23. péntek – Műhelymunka
Aranytíz (Budapest, V. ker., Arany J. u. 10.)
10.00–12.00: Thea van Tuyl és Hannie Oor:
A szülésre felkészítő tanfolyam elmélete
és gyakorlata Hollandiában
10.00–12.00: Ruth Nunzia Preisig:
Művészeti tevékenység, mint a szülésre való felkészítés
eszköze a gyakorlatban
10.00–12.00: Milena Ruzkova:
Filmbemutató és beszélgetés
A filmek: Suzanne Arms: A szülés kihívás és választás
Naoli Vinaver Lopez: Születés-nap
10.00–12.00: Ania Otffinowska:
A lengyel nők társadalmi megmozdulása és szülésélményeik
hatása a szülészeti gyakorlatra
14.00–16.00: Eva Javorszky-Wasner:
A varázs elvesztése – várandósság és szülés a 21.
században
14.00–17.30: Thea van Tuyl és Hannie Oor:
A szülésre felkészítő tanfolyam elmélete
és gyakorlata Hollandiában
14.00–18.00: Michel Odent:
Miért kell újra felfedezni, hogy mire van szüksége a szülő nőnek?
gea
 
 


Nemzetközi konferencia a születésről
2004. április 22–26.
Reszletes program/jelentkezes:
http://www.szules.hu/new/alternatal/konf2004programmagyar4.htm
2004. április 22. csütörtök – Műhelymunka
Aranytíz (Budapest, V. ker., Arany J. u. 10.)
10.00–18.00: Ina May Gaskin:
Ahogyan túlélhetjük a születés iparosítását
10.00–12.00: Piera Maghella:
Szülésre felkészítő tanfolyam Olaszországban
14.00–16.00: Elisabeth Geisel:
Szülésre felkészítő tanfolyam Németországban
16.20–18.20: Katarzyna Oles:
Hogyan viszonyulnak a bábák a nőkhöz és viszont?

2004. április 23. péntek – Műhelymunka
Aranytíz (Budapest, V. ker., Arany J. u. 10.)
10.00–12.00: Thea van Tuyl és Hannie Oor:
A szülésre felkészítő tanfolyam elmélete
és gyakorlata Hollandiában
10.00–12.00: Ruth Nunzia Preisig:
Művészeti tevékenység, mint a szülésre való felkészítés
eszköze a gyakorlatban
10.00–12.00: Milena Ruzkova:
Filmbemutató és beszélgetés
A filmek: Suzanne Arms: A szülés kihívás és választás
Naoli Vinaver Lopez: Születés-nap
10.00–12.00: Ania Otffinowska:
A lengyel nők társadalmi megmozdulása és szülésélményeik
hatása a szülészeti gyakorlatra
14.00–16.00: Eva Javorszky-Wasner:
A varázs elvesztése – várandósság és szülés a 21.
században
14.00–17.30: Thea van Tuyl és Hannie Oor:
A szülésre felkészítő tanfolyam elmélete
és gyakorlata Hollandiában
14.00–18.00: Michel Odent:
Miért kell újra felfedezni, hogy mire van szüksége a szülő nőnek?
gea
 
 


Sziasztok!

Én is élek és virulok még. Hihetetlen, hogy már a 8. hét. Tegnap voltam dokinál és megállapította, hogy terhes vagyok. Hát ezzel nem sok újat mondott. Azonban egyből elküldött vérvételre és ultrahangra. Vérvételt azzal igazolta, hogy mivel még szoptatok, jobb odafigyelni, mert azért a kettő együtt épp elég a szervezetnek. Az ultrahangot, meg azért javasolta, mivel csak egyszer menstruáltam a szülés óta ki tudja, mikor volt pontosan a peteérés és ilyenkor még elég jól meg tudják becsülni a magzat korát.

Egyébként ultrahang ügyben én valahol a két nézőpont között vergődőm. Egyrészt nagyon jó látni, hogy él, megvan, rendben van. Másrészt a lányom kifejezetten utálta mind az ultrahangot, mind az NST-t. Nem tudom, hogy vajon zajnak tűnt odabentről, rezonált, vagy hőhatás, de mindig lehetett látni, hogy egyből bújt előle, takarta az arcát és rugdosta. Lehet, hogy ez hülyeség, de én így éreztem minden alkalommal.

Majd beszámolok holnap uh után. Remélem minden rendben lesz.

üdv,

Gy
rekababa
 
 


Sziasztok!
Sajna nem sikerült megúsznom a hüvelyi uh-t, mert tegnapelőtt éjjel elkezdett fájni a hasam és nem akart abbamardni, így tegnap este el kellett mennem a dokihoz.
Szinte biztos voltam benne, hogy csak gyomorrontás, de hát az ember ilyenkor ideges, meg aztán nem vagyok orvos, hogy meg tudjam állapítani biztosan, hogy mi a helyzet.
Szerencsére minden rendben volt, valóban gyomorrontás, mára elmúlt.
A doki megállapította, hogy 7 hetes, amit már én is kiszámoltam.
A jövő héten újra vissza kell mennem, sajna megint uh.
Annyira egyébként tényleg nem szörnyű.
Annyi előnye volt a dolognak, hogy mivel dokit váltottam, ezt az újat nem nagyon ismertem, de annyira kedves volt, hogy örülök, hogy váltottam.
Sziasztok!
Judit
szabonehjudit
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: