Új privát üzeneted érkezett!

Yusz
30. oldal. Kicsit tömör, de én mindig akkor ülök géphez, mikor Márti nyűgösködik, és 10-15 perc ringatást követel. ilyenkor egyik karomban ő van, a másik kezemmel meg pötyögök.

Timi
Gyerek éhen nem maradhat. Lehet, hogy a betegségtől be senm indul a tejleadó reflexed. Gyógyulás után még simán rendeződhet a helyzet, addig pedig ennie kell valamit. Ne furdaljon a lelkiismeret a tápszer miatt.

Gemini
Gyönyörű ez a legény!
ducimami
 
 


Timi!

Ne hibáztasd magad!Nem tehetsz erről a szopi problémáról, ettől nem vagy rossz anya!!!Egy kis tápszer nem a világvége!!!
Próbálj megnyugodni, minden rendben lesz, ne emészd magad.

Mennyi idősen kezdtétek el használni a babaültetőt?Nekem anno azt tanácsolták, hogy 3 hónapos koráig ne ültessem bele.
Mi a tapasztalat erről?Lehet baja a pici gerincének?



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Timi!
Először is ne emészd magad,mert az nem tesz jót!Másodsorban a lázat ilyen mértékben igenis komolyan kell venni,de ezt már elmondták a többiek is. Panadol pl. nyugodtan mehet akár szopi mellett is. Pihenj,aludj,mert egyértelműen kimerült is vagy! Egyél és főleg igyál sokat,és ne hibáztasd magad hogy tápszerhez nyúlsz,mert egyrészt nem a világvége,másrészt ha te testileg-lelkileg helyrejössz biztos vagyok benne hogy tudjátok folytatni a szopit! Ne keseredj el ez a lényeg!!!!!!

Vivi!
Babaültető? mi az?

Gem!
Nagyon komoly a pasid,tuti elfogadják útlevél-képnek! :D És felétek mi a norma hízásra? Ezek szerint meg volt elégedve a védőnő!

Yusz!
Hihetetlen hogy nem akar kibújni ez a lány! Nagyon türelmetlen vagy már,izgulsz,félsz mit érzel? Nagyon-nagyon drukkolok,hogy Noémi most már kiváncsi legyen a nagytesókra! :)

KépKép
Kép
patricia83
 
 

 
 

Sziasztok!

Túl vagyunk az első pár tápszeres evésen..Noelnek mindegy csak kaja legyen..ma is sokat evett..a védőnő szerint teljesen kivagyok..pihennem kéne.apa holnap itthon van velünk..
a bal mellem már váladékozik is,és vérzik attól ahogyan kiszívta...jele sincs,hogy lenne újra tejem.lázam nem ment fel,de a hőemelkedés állandó.ha lenne újra tej,Noel szopási módszere nem fog változni.. :cry: lehet a tápszer állandó társaság marad.. :cry:

Tényleg mi az a babültető?mihez kell?
timea35
Budaörs
 
 


Timi!

Látod ez is jó, hogy Noel elfogadja a tápszert, mert vannak babák akiknél ez is gond.

Az sem baj, ha csak a tápi marad, a legszükségesebb ellenanyagokat már átadtad neki az eddig szopikkal.

A babaültető nem a babahordozó, amit autóba is lehet tenni??

Patri!

Én már röhögök magamon, de tényleg. A dokim is csóválja a fejét, hogy ötödször szülő anya és túlhordja a babát....
Anyámmal tegnap jól összevesztem, naponta kétszer hív, hogy még nem szültél meg??
De, csezdmeg csak nem szóltam...
Már fel sem akarom venni a telefont, mert mindig van valaki a családból aki rám kérdez, hogy mi van.
Mintha én tehetnék róla, hogy nem akar kibújni a kiscsaj.

Amúgy most este mintha a nyákdugó maradványokat láttam volna...

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Koszonom mindenkinek, tenyleg helyes egy kiskrapekkel aldott meg minket a sors!
A norma, vagyis a heti eloirt atlagos hizas 150 gr, legalabbis az elso hetekben. Daninak sikerult 260-at hiznia. Bevallom, en meg a negyedik gyerekkel is annyira parazok, hogy nincs eleg tejem, hogy nagyon sokat teszem ot mellre. Sokat, es foleg gyakran. Nem tudom, hogy a klassz hizas ennek-e az eredmenye, mint ahogy azt sem tudom, hogy mi lenne, ha nem tennem ennyiszer cicire.

Timi,
meglatod, lassan rendbejonnek a dolgok es a tapi segit mindkettotoknek!

Yusz,
csak annyit akartam kerdezni, ugye szolsz, ha szulni mesz???? (Csak szorakozok, bocs....)

Csekom,
merre jarsz, jo latom, hogy ma nem jelentkeztel be?????

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Csekom,
most latom, hogy hajnalban irtal. Szerintem nalatok action volt ma, azert nem jelentkeztel! Ennyire nem szoktal eltunni! Drukkolok!!!

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Csajok,
eleg bena vagyok Facebookon, de nekem ugy tunik, hogy kevessel ezelott megszuletetett Csekom kisfia! :D :D :D

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Jó reggel!
Gem,
nem is vagy béna,hogy rájöttél,hogy megszült Csekom! :)
Bár nem ő írta,de már annyian gratuláltak neki,h tuti! :)

Yusz!
Te maradtál utoljára,bár ezt te már akkor mondtad,amikor én megszültem ( pont ma 1 hónapja) hogy lehet te fogsz tudósítani minden babáról...hát bejött! :)

Mi státuszra készültünk ma,de cseppem taknyos lett,úgy szipog szegényke,ráadásul a férjem ma elmegy Fehérvárra,gyalog meg nem megyek vele ilyen hidegben... :roll:

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Sziasztok!

Gratulálok Móninak!! De jó neki, most már irigy vagyok, tényleg én maradtam utoljára...:(

Megint egy eseménytelen éjszakán vagyok túl. Ha ez így megy tovább a 4 napos ünnepet a kórházban fogom kibekkelni.

Patri!

Jobbulást Médinek!! Na meg boldog hófordulót!! :) Hihetetlen, hogy már eltelt egy hónap!

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


ÁÁÁÁÁÁ Yusz!
a 15-ét már otthon ünneplitek,ez tuti!Csak 1 valami fontos!!! Anyukádat el ne felejtsd felhívni,hogy megszültél!!! :lol:

Megvolt az 1 hónapos státuszunk! 27 dekát hízott most 1 hét alatt!Van étvágya! :lol: Amúgy minden ok vele,ma megjött a terpeszpelus,szerintem észre sem vette,h rátettem,pedig nem tűnik kényelmesnek! :shock:

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Na, Yusz. most jön el a te időd!

Móni, nagyon örülünk nektek!

Ha jól látom, a többség igény szerint szoptat. Én küzdök még, hogy hogy legyen, mert azt sem tudom pontosan, mennyi az igény... Sokszor elalszik a mellemen, és akkor leveszem, ilyenkor aztán hamarabb kéri a következő kaját.
Tegnap húzós nap volt, egyszerűen nem aludt egész délután, és este is nagyon küzdelmes volt. Kapott egy-két korty baby teát, az 3 percre megnyugtatta, de nem akartam többet adni neki. Csak mellen aludt el, az ágyunkban végül.
Ti fejtek? Nálatok mennyit esznek egy-egy evésre? Donát kb 50-100 gramm között szokott, 60-80 az átlag, de egyszer volt 150 g is. Azt hiszem, annyi kéne neki mindig, vagy legalábbis min. 100, csak mindig hamarabb elalszik, mint hogy megenné az adagját. Ha egész nap szoptatok, meg fejek is, hogy egyre több tejem legyen, akkor mikor egyek? Nektek van időtök enni-inni? Én habzsolok, ha végül kajához jutok. Kéne mellém egy ember, aki egész nap tolja a számba a kaját, miközben én is etetek! :?
Majd küldök képet, csak ez a férjem gépe, ezen meg nincs képem róla.
lilly
 
 


Vivi, a pihenőszékre gondolsz? Nekem van ismerősöm, aki már 1-2 hetesen beültette.
Szerintem én is használni fogom hamarosan.
lilly
 
 


Sziasztok!

A babahordozóra gondoltam, amit az autóba is be lehet kötni. Hogy mikortól lehet rendszeresen használni?Tegnap este beletettem pár percre, tetszett neki, de nem tudom, hogy nem ártok-e a gerincének.

Lilly!

Ezzel a fejés témával én sem vagyok képben...mikor kell elkezdeni?Ma hajnalban mondjuk én is fejtem picit, mert Dávidka csak nyammogott és nagyon feszültek a cicik szopi után is, nem bírtam elaludni tőle, így inkább lefejtem, 80 ml jött le...
Általában nálunk másfél cicinyi Dávidka egyszeri adagja, eddig nem mertem lefejni a maradékot.Azt sem akarom, hogy túl sok tejcim legyen, meg azt sem, ha Dávidka egyszer csak többet igényel, ne legyen elég.
Mikortól?Hányszor naponta?

Yusz!

Kitartás!Bár nem lennék a helyedben, de mostmár csak nem kínoz sokáig a kiscsajszid:)

Timi!

Tessék pihenni! Tápszeren felcseperedett babucik is uyganolyan szépen fejlődnek és felnőnek!Ne stresszeld magad!Gyógyulj meg, és minden rendben lesz!



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Sziasztok,

Moni, vegre :lol: Gratulalok! Sok boldogsagot , jo egeszseget es sok-sok tejcsit kivanok nektek!!!

Timi, a tobbiek mar irtak, en is hasonloan gondolom. Nem a vilag vege, hogy tapszert kap Noel. A lenyeg, hogy szepen fejlodjon es te is megnyugodj.

Szerintem az autoulesben nem jo sokaig bennehagyni a babat itt azt mondjak fel egy ora max. Persze az mas teszta ha utaztok akkor muszaj, hogy benne uljon akar hosszabb ideig is.
Fejes: en nem fejek. Nem is fejtem soha. Szerintem nalunk beallt a kereslet-kinalat. Es gozom sincs mennyit szopik met nem merem :oops:

Patricia, nagyon ugyes Medi, szepen hizik.Latod bepotolja idekint a hizast
:lol: Terpeszpelus? Valami gond van a csipojevel?

Gem, nagyon cuki az utlevelkep :) huu, nekunk is csinaltatni kell hamarosan.

Lilly, kepeket varom, majd en is teszek.Igeny szerinti szoptatas: szerintem nalunk ugy kezdodott aztan szepen beallt a 3-4 orankenti evesre. Nalunk meg itt van anyu jovo het keddig, igy teljes a kiszolgalas
:D Nem is tudom mi lesz velunk, ha hazamegy :(

Judit, a heten mar nalatok is baba lesz, ne aggodj.

Nalunk minden ok. Ma delutan is setaltunk egy nagyot. Olyan jokat alszik kint :) Tenyleg, bufi: nalatok bufiznek a babak? Tilda alig bufizik. Fel orat tartom eves utan a vallamon, de jo ha egy mini bufi tavozik. Es ha leteszem a hatara utana, akkor kb 5-10 perc mulva elkezd nyekegni, horogni, mintha valami jonne vssza de megse. Szerintetek ez mi?
Alvas: nalatok elalszik magatol a picur? Mert o nagyon nem tud. Ringatni kell stb... es nagy nehezen elalszik. Ti hogy altattok?
oolong
Gyula
 
 


Jó reggelt!
Yusz!
Mizujs? Milyen volt az éjszaka? Gondold már el,ha a dokid nem 'sorol' egy héttel későbbre,akkor már 2 hete túlhordanád a bébit! :shock: Bár akkor már biztos beindítanák,így meg megindul magától! MA! :)

Bori!
Nyugodj meg,ez csak az elején tűnik ennyire egybefüggőnek! Fejni szerintem csak akkor fejj,ha vagy le akarsz adni,vagy tudod előre,h otthon kell hagyni a babát,és szükség lesz neki kajára,vagy ha úgy érzed kevés lenne,és kicsit feltuningolnád! De szerintem amúgy nem szükséges. Pár hét alatt tényleg beáll a dolog,és annyi termelődik amennyi a bébinek kell,ha fejlődési ugráson megy keresztül akkor még több! Egyél-igyál,pihenj,az sokkal fontosabb!!! :wink:

Vivi!
Mi már kénytelenek voltunk megautóztatni Médit,múlt héten Egerben voltunk,íg 350 km-t ült benne...meg vissza is. Azért ezeket a hordozókat ilyen piciknek találták ki,biztos nem is árt a gerincüknek ha hébe-hóba beletesszük őket,de jobb azért ha nincsenek állandóan benne!
Médinek is másfél cici az adagja,de én nem fejem ki a többit,hanem következő szopinál azzal kezdünk. volt már részem non-stop fejésben,de akkor úgy kell készülni,hogy éjjel is fel kell kelni fejni,MÉG HA A BABA ALSZIK IS,mert a sok tejtől feszül a cici,és nem kényelmes! ez nekem nem hiányzik!!!!
:oops:

Iza!
Szerintem azért nyekereg-tekerek Tilda,mert bántja a pociját a sok cucc!De ha nem büfizik,azért még nem kell a következő etetésig hordozgatni

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Iza!
Szerintem azért nyekereg-tekerek Tilda,mert bántja a pociját a sok cucc!De ha nem büfizik,azért még nem kell a következő etetésig hordozgatn! :D Ha nem büfizik,és már letetted,és elkezd nyűglődni próbáld meg,h megint felveszed,picit paskolgatod a hátát,de ha nem megy,nem kell erőltetni! Hason alvást ellenzed...?
Altatás: leteszem,oszt' csá! :lol: Na de viccet félretéve tényleg.Egy kicsit még ébren szokott lenni szopi után (ahogy nő,ez egyre többször fordul elő) de szerencsém van,mert elnézelődik,max. megkapja a cumit,és szépen elalszik egy idő után!

Timi!
Hahó! Mi újság? Hogy vagytok most?

Többiek? Írjatok,ha van némi időtök! :wink:

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Haliho!


Én jobban vagyok fizikálisan,hogy tudok pihenni,és csökkentek a szoptatás elhagyásával a fájdalmaim is.de a lelkemben nincs béke...
Elsírom magam folyton ha az etetésre gondolok...megyek csinálom,és igyekszem pontosan mindent nehogy baj legyen,de közben nem tudom mit rontottam el... :cry:
Noel habzsolja...sőt 2 óránként lemegy 100,és éjjel végig alvás...
Én meg nem értem miért nem csinálhatok meg belőle egyszerre 2 adagot..nem ki hacacáré megcsinálni,és ő mire kivárja.... :shock:
Még nem vittem ki itthonról,majd jövőhéten amikor a 15c mondja,lés apa is itthon van:)
Ti elfogadnátok más anyától anyatejet?elkezdtem ezen gondolkodni...de a páromnak nem jön be az ötlet..engem vigasztal,hogy nem tehetek róla,hogy így alakult,mert ő végignézte,hogy éjjel-nappal mindent megteszek érte.....
Biztos számít,hogy legalább 20hete nem alszom csak pár órát..és a szülés is ahogyan sikerült,és ami utána jött....boldog vagyok ha fogom..ha mosolyog rám... :) de nem akarom,hogy beteges legyen...
lázam nincs,de tejem sincs..az étvágyam világgá ment 24óra alatt...a bal mellemen maradt egy lyuk,a Noeltől,de már nem váladékozik...azért még borogatom néha langyos ruhával,és fejem egy picit ha megfeszül,de alig jön valami..és a feszülés is megszűnik...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára timea35 2012.03.09 10:36-kor.
timea35
Budaörs
 
 


Timi!
Bocsi, hogy "idegenként" bepofántlankodtam ide, és írok neked, de Yusz miatt olvasom a fórumot, és nagyon átérzem min mész keresztül. Anno az első gyerkőcömmel én ugyanígy jártam mint te. Nagyon rossz érzés volt. Mai eszemmel tudom, hogy lehet tenni ellene. Én ma, ha így járnék a következőt tenném. Megvárnám míg begyógyul a seb teljesen, és utána elkezdeném a ciciztetést újra. Minden etetés előtt 5-10 percig, vagy amíg a baba bírja, ill te bírod. Így te is nyugodtabban tudsz hozzáállni a szopi kérdéséhez, nem idegesítene, hogy fáj, és Noel is jutna vmennyi anyatejhez. Így a lelki békéd is hamarabb helyreállna. Második gyerkőcömet így sikerült 10 hónapos koráig szoptatnom. Először cici, majd pótlás. Mindig előre elkészítettem az adagját, és amikor mind2 cicit kiszívta, akkor kapta a tápot. Ramónánál már ügyesebb és tapasztaltabb voltam, ott az első jeleknél bimbóvédőztem, így a nagyon nagy kisebesedést megúsztam. Remélem tudtam segíteni, és nem veszed bántásnak, hogy írtam.

Ja és a tápszeren felnőtt Martinom lassan 16 éves majdnem 190cm-es kamasz, és nem beteges(kicsinek sem volt az), nem allergiás.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára moni 2012.03.09 11:21-kor.

moni
 
 


Sziasztok!
Timi, én nagyon is megértelek, nekem Hunornál volt ugyanez a szitu, de ne aggódj, felnő tápszerrel is, és egészséges is lesz attól,hogy nem szopik.. Ne aggódj.. A fáradság ellen pedig tenned kellene, hívj valakit aki segít, aki rendbe teszi legalább 6 órán keresztül, és aludd ki magad, nekem ez segített, és amikor felébredtem minden másként látszott, és minden sokkal jobb volt....

Annyi sokat írtatok, alig bírom visszaolvasni..
Dománnak is van cumija, de csak ha a fiúk beletuszkolják a szájába, mert nem bírják hallgatni ha sír..

Nekünk van babahintánk,és nagyon szeret benne, amikor haza jöttünk a kórházból már bele tettem..
Igaz kicsit elvan kényeztetve, mert senki nem bírja hallgatni ha sír,Magor(5éves) Reggel ha hallja hogy sír, jön és veszekedik velem,hogy vegyem már fel, mert a gyereknek nem jó ha sír! Hunor(8éves) Ő már dajkálja is.. Igaz a kicsim(4éves lesz) ő elhallgatja ha sír, főleg ha éppen neki olvasok mesét:)

Olyan jó hogy hamarosan mindenki túl van a szülésen.. De azért nekem néha hiányzik a pocakom, valahogy hozzám nőt, pedig az utolsó időben inkább akadék volt,mint jó dolog..

Multkor azon gondolkodtam, hogy hányan is szültünk császárral?
Mert a dokim szerint 30% a császárral született babák aránya, kiváncsi lennék,hogy itt nálunk ez mennyire tehető?

És a végén a hízás, mi 3880grammal jöttünk haza, és tegnapelőtt volt 4400gramm.. De 2 óránként eszik, és képzeljétek,hogy elkaptam a fiúktól a hányás hasmenést, és emiatt most kicsit kevesebb a tejem, de a dokim írt fel tejserkentő gyógyszert, amit tegnap este bevettem, és ma reggelre már jobban volt tejem, nekem nem alussza végig az éjszakát, felkel 2kor, és 5kor is enni..De nem érzem már fáradtnak magam, ahogy eddig.. Végre mindenki meggyógyult, és hétfőn végre mennek oviba..

yusz, nagyon szurkolok érted, nagyon várom,hogy mikor érkezik ez a kiscsaj...
humadene
Jánossomorja
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk a kórházból, hááát érdekes volt. Ctg rendben, külső méhszáj már felpuhult, de a belső totál zárt. :(
Azért ötödik gyereknél enyhén fura a dolog....
Uh-n minden rendben, bőven elég a magzatvíz, a placenta bírja.

Fájás nincs, gyerek jól van. Becsült súlya 3900 gr és a BDP 97. Majdnem dobtam egy hátast.
Majd a dokimnak odadörgölöm az orra alá, ha ez neki kis baba, akkor menjen az állatkertbe és az elefántok bébijeit méricskélje.

Vasárnap megint kórház, lehet, hogy már nem fognak kiengedni. most is alig akartak.
De mivel kb 10 perc alatt bent vagyok, és még semmi jele, hogy szülnék, így belátták, felesleges ott feküdnöm.

Patri!

Nem sorolt át a doki időben, legalábbis papíron, csak pedzegette, hogy olyan kicsi a baba, hogy szerinte nem jó a kor betájolás.
Pedig de, most több orvos is kiszámolta, holnap lesz betöltve a 41 hét, a méretei is akkorák.

Timi!

Én személy szerint nem adnék más anyatejet. Nem tudom miért, de idegenkednék. A pároddal ebben egyet értek.
Amit Móni barátnőm is mondott, egyenlőre gyógyulj, aztán próbaképpen kezd el az újbóli ciciztetést.
Hidd el, beindul!! Addig meg tápi. No meg utána is pótlásnak, ha nem elég.
De ne add fel, lehet ebből még valami.
Viszont ha emészted magad, és nem tudsz lelkileg is felépülni, úgy nehezebb lesz.

Az emberi test egy csodálatos dolog. Amint a sebeid begyógyulnak, és újra mellre teszed a babát, be fog indulni a tej.
Csak vigyázni kell, nehogy megint sebesre szívja.


Na megyek főzni és takarítani hátha segít valamit... :(

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Yusz!

A végén még átveszed a vezetést tőlem, és nagyobb lesz a kiscsajszid, mint Dávidka:) Nekem is azt mondták, oooh nem lesz nagy átlagos 3,5 kg:DDD

Mondjuk nekem is az utcsón uh-n 98 volt a buksi...az mondjuk gyanús volt:)

Timi!

Szerintem is várj még a tejcire. A kórházban azt mondták, hogy ha a baba más anyatejét kapja, ahhoz szokik hozzá és a tied már nem biztos, hogy kell neki. Úgyhogy csatlakozom az előttem szólókhoz, tápszer és gyógyult cicivel szopi:)

A büfiztetés nálunk sem mindig megy...de ha igen, apa megirigyli:) Oldalt fekve alszik is ha gond van kifolyik. Nekem azt mondták, hogy úgy kell büfiztetni, hogy a két keze lógjon a hátamon...szóval szinte a vállamon van a pocakja:)így szép nagyokat tud böffencselni:)



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Sziasztok!

Megint egy új nap és még mindig kettecskén... :D Már nagyon tele van a hócipőm.

Pláne, ha belegondolok, hogy minden bent töltött nappal csak hízik a drágám... :roll:

Nagyon szerettem volna ha nem kell meginnom a koktélt, de a szülésznőm szigorúan kiadta ma estére.
De hátha megússzuk....

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Harja Yusz, huzzatok bele!!!

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Sziasztok!
Hát most sem aludtunk sokat. Egytől háromig fent volt, majd 5-től fél 7-ig...
Nem tudom, meg lehet-e szokni. Reggelre zombi vagyok. Nekem nem megy a büfögtetés. Főleg este, mert akkor élvezném, hogy a mellemen elalszik, és semmi kedvem felkelni vele, mert akkor felélénkül. Donát mindentől függetlenül bukik, akár büfögött, akár nem. Ezért én is csak oldalt fekve teszem le.

Ti napközben mivel szórakoztatjátok a babát? Nem tudtok valami jó könyvet, amiben benne van, hogy hány hetesen miket érdemes velük csinálni? Azt olvasom mindenhol, hogy az újszülött napi 16-18 órát alszik, de nekem kb a felét alussza csak.
lilly
 
 


Yusz, nem rossz az a koktél!
Nekem 3 dl őszilé volt egy evőkanál ricinusolajjal és egy evőkanál pálinkával. Csak az őszilét éreztem belőle, semmi mást. És 12 órán belül baba lett belőle! :D
lilly
 
 


Sziasztok!


Mi szinte egész nap fent vagyunk..:))a két evés között,ami kb:2 óra ,büfizünk..gagyarászunk,alszik 15 percet...nézelődik...aztán este 7-kor kiüti magát reggelig...ez a napi program...:))


hajrá yusz!

Ma voltunk lent egy kicsit sétálni..rögtön aludt lent.. :)

Nem lesz anyatej mástól...tőlem meg nem sikerül...kezdek megbékélni.csak nem olyan rossz a tápszer a XXI.sz-ban....ezzel vigasztalom magam. :cry: én és a párom is tápszeresek voltunk...
Milyen igazságtalan és fura helyzet..mióta nem szoptatok,sokkal jobban vagyok...de ugyanúgy fogyok...
timea35
Budaörs
 
 


Yusz!

Remélem a koktél meghozza a hatását, bár nem irigyellek érte, hogy meg kell innod, én képtelen lennék rá:) Nagyon jó lehet a babucidnak odabent:)Érdekes egyébként, hogy innen is mennyien túlhordtuk a babucikat.

Timi!

Örülök,hogy jobban vagy, már ideje volt:D
Én is fogyok folyamatosan, azt hittem majd fordítva lesz és figyelnem kell minden falat kajára. Aztán inkább arra kell koncentrálni, hogy bevigyek annyi tápanyagot, amennyiből jó tejci lesz.

Mi is sétáltunk ma is...szuper idő volt, úgyhogy 1,5 órát kinn voltunk.Remélem nem lesz sok:) De olyan jót aludt végre. Napközben szinte semmit nem aludt, állati nyűgös volt.
Ahogy elkezdem öltöztetni séta előtt, megy a nyünyörgés meg a hiszti, aztán amikor belerakom a bundazsákba, meg a mózeskosárba, ahogy megemelem egyből elalszik.
Ezzel szemben délelőtt egész végig azzal küszködtünk, hogy hogy altassuk el.
A séta után kicsomagolom és alszik tovább. Ki érti ezt?:)

Lilly!

Nem tudom én sem, hogy hogyan lehetne szórakoztatni ilyen kicsi babákat. Dávidka általában rengeteg időt tölt úgy ébren, hogy nézi apukája vagy az én arcom, más még nem érdekli, játékok vagy ilyesmi. Szóval nem egyszerű:)



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Délben megittam a koktélt, nem is volt olyan rossz! Én is a gyümölcslé ízét éreztem csak.

De hatás az semmi. Se hasmenés, pedig azt nagyon mondják, se semmi.
Baba sem. Én már így maradok. :cry:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok végre! De csak egy kicsit.
IGEN! Végre mi is megszülettünk! :D

Kicsi Sün Balázs (hivatalos nevén Torda Dominik) szerdán, azaz március 7-én délután 15.52-kor megérkezett. Hajnal kettőkör elfolyt a magzatvíz, reggel 7-ig 10 perces fájásokkal még ágyban próbáltam pihenni, mivel az előző éjszaka elég későn feküdtünk le, dilemmázva ezen a meginditáson és persze idegesen. Majd reggel 7-től 5 perces fájások, a kórházb aérkezve 9.30-kor 4-percesek, s onnan még haza akartak küldeni, hiszen csak 2 cm-re voltam kitágulva... :D Mondtuk, szó sem lehet róla.
11-kor már perces fájások, fájdalomcsillapító nélkül, mert még az is lehet, csak másnap reggel szülünk, mondták. (kösz)
Aztán meleg fürdő, de csak rosszabb volt benne, paracetomol, soha nem használt..majd végre kaptam kéjgázt... segített.
12-kor már 7cm, de aztán lelassultunk, én a kéjgéz miatt igszán azt sem tudom mi történt,ezt a férjem jobban el tudná mesélni. A lényeg, hogy végül 15.52-kor 3200gr-mal, 50,5 cm-rel megszületett Dominik. Kis hajasbaba. :D

Nem vágtak repedtem, de nem valami szépen. Lehet a korntolált vágás mégis jobb. Fájni már nem fáj, az a lényeg.

Bár hazaengedtek volna már másnap a kórházból, de úgy tünt Dominiknek nagyon leesett a vércukor szintje. Így maradtunk még egy éjszakára, igaz már minden bajom volt odabent, de annyiból jobb volt, hogy legalább segítettek a szoptatással.
Én azt hittem minden rendben meg ymajd vele, de nem. Néha nagyon ügyesek vagyunk, együtt dolgozunk, de néha már én is sírok, ő meg szegény ordít. Pénteken este hazaengedtek minket, de szombat hajnalban visszamentünk. Kicsi baba ordított, de nem akart szopni, túl nagy volt a stressz.. Bementünk, hogy segítsenek, mire odaértünk természeteen lenyugodott, és mintha mi sem történt volna, szopizott..
HUuu, hosszú történet, tudom én is nagyon kezdő vagyok, első baba, meg minden.

Viszont szívesen fogadnám az ötleteket, tanácsokat.
Sokszor eleve úgy ébred fel, hogy már sír, és túl pánikol, nem akarja bevenni cicit. Próbáljuk nyugtatni, de nem használ semmi. Most már odáig jutottunk, hogy kapott egy cumit. Ez Ok?
Lehet neki, nem lesz a szoptatás kárára? Egyébként állandóan a kezét rágja, szopja...tegnap a cumitól kb 6 órát aludt egyfolytában. Már ijesztő volt. De ma sokkal nyugisabb volt, rögtön szopizott, be is aludt szinte 20 perc múlva..
Tudom ezek elég hülye kérdések lesznek, de már mindenkitől mindent hallottunk...Szóval:
- honnan tudom, hogy tényleg tejet szopizik, nem csak cumizik a mellemen? próbálom figyelni, hogyan van a szájában, nyel-e meg ilyenek..de mégis?
- jó e a cumi, van nem igazán?
- ti felébresztitek, ha ideje lenne szoptatni? nekem azt mondták 3-4 óránként azért jó lenne, de 6 óra után mindenféleképpen...de a baba igényei szerint...
- lehet, hogy hasfájós? sokszor összekuporodik, s már úgy kel fel, hogy sír, gondolom emiatt. Büfiztetem, de lehet neki infacolt adni? vagy felesleges, vagy mi legyen? a délutánok a legrosszabbak....
- ha sokáig sír inkább hagyjam cumizni, meg aludni, még akkor is ha már eltelt vagy 4-5 óra az utolsó etetés után?
- ez normális, hogy ennyire eszi a kezét, vagy ez mindig azt jelenti, hogy éhes?
- mit csináljak, ha csak az egyik oldalt szeret szopizni? meg egyébként én még csak fekve meg ülve, baloldalon szopiztatva tudok szoptatni....remélem megtanulom a többit is hamar.
- büfiztetni akkor is kell, ha szopizás közben bealszik? és alva teszem a vállamra? egyébként nálunk ez az egyenes őlés még nagyon nem megy, állandóan összekuporodik. :D

Bocs a buta kérdésekért, de ez van, segítség kell!!! :D

Remélem ti is jól vagytok! Sajnos nem volt még időm mindent visszaolvasni...

Yusz! Hajrá! :D
csekom
Zsurk
 
 


Szia Móni!
Köszönjük a történeted,nem lehetett semmi,de remélem pozitívan maradt meg benned!!! Nyugodtan kérdezz,ezek nem hülye kérdések,és mégis első babánál honnan kellene tudnod?
Szóval:
-cumi nem tragédia,attól még fog szopizni a baba ha éhes. Nem hülye a gyerek,tudja,h abból tej nem jön,ha éhes nem tudod 'lepattintani' azzal,ha bedugod a szájába!!!
-Médinek is leesett a cukra bent,a kis súlya miatt folyamatosan ,napi 3-4 alkalommal szurkálták,ezért nekem azt mondták ébresztgessem,így 3 óránként nappal ébresztem,éjjel nem!
-azt hogy tényleg eszik-e,onnan tudod,hogy jól hallhatóan kortyol,meg azt érzed is hogy szívja rendesen,nem csak cuppog! :D meg látod a száján is a tejcsit.válaszd el kicsit szopi közben és akkor meglátod,hogy tej is van a szájában!
-infacolt adhatsz,itt többen dicsérték,ezért csak kisbetűvel jegyezném meg,hogy szerintem csak lelkiismeret-megnyugtatás,nekünk semmit nem használt,Márk minden este üvöltött hetekig,de közben benyalt vagy 3 üveg infacolt...nagyon szerette narancsos íze van...sokan dicsérik a "Gripe water-t" az tuti nálatok is van
-ha ez megnyugtat én meg csak ülve szoptatok!!!! de azért jó lenne ha a jobb oldalról is tudnád etetni!mert azt így lefejed? neked lenne könnyebb!
-hogy miért rágja a kezecskéjét azt nem tudom,enyém is szokta néha! :roll:
-ja,és szerintem sokáig ne hagyd sírni,etesd meg,így az elején még kevés tejjel is tele lesz a pici pocak,és hamarabb is kiürül/megéhezik!
:)

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Móni!
Nálam is csak cicinyalogatás volt, a csecsemősök ajánlották a bimbóvédőt, azt simán bekapja, szopizik. Baluval nem kellett!
Én büfiztetem kaja közben is, megkönnyebbül, hamarabb visszaalszik.
Gergő is tömi a szájába a kezét, neki megnyugtató, de inkább a cumi, azt el lehet tőle venni, míg a mancsa mindig kéznél lesz. Azt mOndják, hogy a hasfájás csak kb 1 hónapos korban kezdődik, szerintem hamarabb...mi az édeskömény teát próbálgatjuk, sztem segít.
Mi a csuklással küzdünk, napi legalább 5x! Ötlet a citromon kívül? Nem szeretném teáztatni, mikor van elég tejem! Bocs a címszavakért, időm nem túl sok!
Yusz! Ne keseredj el!!!!!! Már csak az utolsó pillanatok vannak hátra! Nagyon drukkolok!

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Sziasztok!

Látom már csak Judit van egyben, vagyis remélem azóta már ő sem :wink:

Sajnos ritkán van alkalmam jönni, mert Iván mindig megérzi, ha belekezdek valamibe (legyen az akár hajmosás, vasalás, fórumozás, vagy akár egy pohár tea :lol: ) és olyankor rákezd az óbégatásra.
Hihetetlen milyen gyorsan nő, két hete 2830 grammal hoztuk ki a kórházból, tegnap meg már 3360-at mértünk :o Nő mint a bolondgomba. Valószínű most kezdődik nála a 3hetes ugrás, mert péntek este óta állandóan enne. Egyszer már tápszert is kellett adnom, mert én már kifogytam tejciből, de ő még éhes volt.

Na most megyek, mert már hív :lol:

Zsófi
Kép
bzs88
Budapest III. kerület
 
 


-honnan tudom, hogy tényleg tejet szopizik, nem csak cumizik a mellemen? próbálom figyelni, hogyan van a szájában, nyel-e meg ilyenek..de mégis? Elvileg egy baba 10 perc alatt siman kiszivja az adagjat. Ilyen mondjuk Dani, de a lanyaim kozul egy se volt ilyen ! Szerintem ne szamolgasd a perceket, mert a kajalas utan jon a komfortszopi, ami ugyanolyan fontos, mint maga a tej, ha nem fontosabb ! Es a tejtermelest is serkenti! Szoval ha nem esel epp ossze a faradtsagtol, meg nincs surgos dolgod, akkor szerintem hagyj neki idot.
- jó e a cumi, van nem igazán? Ha megnyugtatja, miert ne lenne mar jo ????
- ti felébresztitek, ha ideje lenne szoptatni? nekem azt mondták 3-4 óránként azért jó lenne, de 6 óra után mindenféleképpen...de a baba igényei szerint... Csak es kizarolag akkor ebresztem Danit, ha feszulnek a melleim. Mondjuk ez nalunk 3-4 orankont megesik. Ejszaka a vilag minden kincseert se ebresztenem fel, de o gondoskodik rola, hogy kapjon kajat. :wink:
- lehet, hogy hasfájós? sokszor összekuporodik, s már úgy kel fel, hogy sír, gondolom emiatt. Büfiztetem, de lehet neki infacolt adni? vagy felesleges, vagy mi legyen? a délutánok a legrosszabbak.... Lehet, hogy az, de rengeteg baba az, es a nagy tobbseguk ki is novi. Ne parazz, mert az art a legjobban a tejednek! Ui.:Nalunk is a delutanok a legnehezebbek, de nem Dani, hanem a lanyok miatt. Ugyhogy ebben sajnos nem tudok segiteni.
- ha sokáig sír inkább hagyjam cumizni, meg aludni, még akkor is ha már eltelt vagy 4-5 óra az utolsó etetés után? En az elso hetekben nagyon gyakran teszem cicire Danit, hogy legyen eleg tejem. De szerintem ez is rad van bizva, gondolom, alkalmamkent mered, onnan tudhatod, hogy eleget eszik-e. Megjegyzem Dani nagyon ritkan alszik napkozben 4-5 orakat :roll: Ja igen, fontos, hogy a pelusban naponta tobbszor legyen pisi es kaki! Ez is azt tamasztja ala, hogy rendesen kajal a baba.
- ez normális, hogy ennyire eszi a kezét, vagy ez mindig azt jelenti, hogy éhes? Nem tudom, Dani is mindig tomi a kezet a szajaba, de inkabb csak akkor, ha kajas.
- mit csináljak, ha csak az egyik oldalt szeret szopizni? meg egyébként én még csak fekve meg ülve, baloldalon szopiztatva tudok szoptatni....remélem megtanulom a többit is hamar. Tok mindegy, hogy ulve vagy fekve, de mindket mellbol szoptatnod kene. Tulkepp ez az a kerdesed, ami irasra kesztetett! Olyan nincs, hogy az egyik cicid nem kell neki! Meg kell kuzdeni vele, ne hagyd, hogy az egyik melled elapadjon!!!!
- büfiztetni akkor is kell, ha szopizás közben bealszik? és alva teszem a vállamra? egyébként nálunk ez az egyenes őlés még nagyon nem megy, állandóan összekuporodik. Ha bealszik az olemben, vagy ejszaka mellettem, en reszemrol nem bufiztetem. De tudom, hogy a vedono haragudna ram miatta :shock:

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Moni,
hulye kerdes nincs, csak hulye ember! De te nem vagy az. :D

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Yusz, merre jarsz????

Engem is elkapott a mellgyuszi. 37,8 meg nem komoly laz, de azert mindjart megprobalom lenyomni, mert alig allok a labamon, es egesz nap csak vacogok. :cry:

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Sziasztok!

Sajnálattal olvasom,hogy másoknál is van szopizási probléma.... :cry:
Én kezdem rutinosan csinálni,hogy minél gyorsabban menjen az etetés..:))Jobban vagyok,de nincs tejem...

Holnap megyünk mérni!Remélem hízott eleget!

Yusz,remélem hatott a koktél! :D Kép
timea35
Budaörs
 
 


Lányok!

Köszönöm a válaszokat! Olyan jó, hogy vagytok! :)
csekom
Zsurk
 
 


Sziasztok, Judit barátnője vagyok, hoznék egy hírt kis késéssel sajna, mert este már nem tudtam gép elé ülni,ledöntött egy vírus.

Yusz sms-e (még tegnap esti)

Megszületett Vitus Noémi 3450 gr-mal és 50 cm-es és hófehér.Baba mama jól vannak.

KépKépKépKépKépKépKépKép
süni69
 
 


Juddit szívből gratulálok Noémi érkezéséhez!!! Gyors felépülést és hazamenetelt!!!! És várunk a részletekkel!!!

Süni, köszönjük a csodás hírt!!!

verzso
 
 


Yusz
dejo!!!! Orulok, hogy tul vagy rajta te is! Isten hozta a kicsi Noemit!
Ui.: Szerintem marcius 15-diket mar otthon unnepled! Jo volt az idozites!
Olellek
Gem

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Yusz!
Jajjdejóóó!:)))) Végre itt vagy pici Noémi, vártunk már nagyon!:)))) Isten hozott közöttünk!:))) Nagyon sok boldogságot Neked meg a Maminak is!:)))

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Mamócák!
Ha van rá érkezésetek, küldjetek át fotókat a matraiagi@hotmail.com-ra, csinálnék egy kollázst a babákról!

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Yusz!
gratulálok! végre végre mindannyian megérkeztek! :D:D:D:D
csekom
Zsurk
 
 


GRATULÁLOK JUDIT!!!

Teljes a létszám!!! :D :lol:
timea35
Budaörs
 
 


Jajj de jó, gratulálok Judit!
És nem is lett óriás baba..
puszi!
humadene
Jánossomorja
 
 


Judit, gratulalok!!!
De jo minden kisbaba megerkezett :D Minden jot kivenok nektek! Latod csak nem varta meg a 15-et :wink: Az mit jelent, hogy hofeher?
xxx
oolong
Gyula
 
 


Judit!
Szívből gratulálok Noémi születéséhez. Gyors regenerálódást, sok tejcsit kívánok.
Kati
ducimami
 
 


hali lányok!

kéne egy kis segítség.........hogy álltok a mérleg használatával? én nem vagyok mérlegpárti, de hébe-hóba azért használjuk...2 napja viszont rágom a kefét...Gergő fantasztikus kisbaba, eszik, alszik, amikor ébren van nagyon nyugodt nézeget...szóval pompás kis fickó. a szopizás általában elhúzódik 40-50 perc és az a vége, hogy Gergő mattot kap a cicin...ilyenkor már folyik ki a szájából a tej maradéka, illetve a szilikonos védőben is áll még néhány csepp tej...tehát azt gondolom evett rendesen. kíváncsiságból ráteszem a mérlegre és az a dög max. 10-20 gr.-nyi eltérést mutat. a védőnőm szerint aki tegnap volt itt először, ha van napi 4-5 pisis pelus, legalább 1 kakis, ha a gyerek nyugodt és a bőre sem ráncos, akkor nem kell aggodalmaskodni. igazából nem parázom, de mikor indul más hízásnak ez a kicsi legény? elvileg a hét végére, vagy a jövő hét végére vissza kéne kapnia a születési súlyát...na de, ha csak 20 grammokat eszik, hogy a francba fogja? szerintetek? a tápszert elkerülném, mert tejem azért akad...

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Jusz, azért jó, hogy lecsúszott az a koktél! Gratula a picúrhoz!

Ági, jó a mérleg? Próbálj elemet cserélni benne, vagy tedd más felületre. A védőnő mesélte, hogy egyszer valahol alácsúszott egy újság, nem vették észre, és napokig paráztak, hogy nem eszik eleget a baba. Közben csak a mérés volt téves.
Amúgy ha sokszor eszik, talán elég neki a 10-20g, aztán naponta növeli majd az adagokat. Amúgy a súlya pozitívba megy? Szoktatok pucéran mérni esténként? Igazán az a mérvadó.
Nekem is sokszor elalszik a mellemen, meg sokat is bukik, de azért min. 70-80g-ot mindig bekajál. Egyszer már egy 140g is lecsúszott...

Móni, normálisak az aggodalmaid! Mi is adunk neki cumit, megnyugtatja. Vagy mellre teszem, ha régóta sír, és a cumit kiköpi. A cici mindig beválik. Én csak fekve szoptatok, az a legkényelmesebb nekem, ülve valahogy úgy érzem, összenyomom a gyomrát. Valszín rossz a technikám.

Timi, örülök, hogy jobban vagytok! Nagyon tündér a babád, valahogy nem is újszülöttnek néz ki, olyan nagyfiús!
Ági, küldök képet. Ide nem tudok feltenni, mert túl nagy a méretük.

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: