Új privát üzeneted érkezett!

Írtam egy csomót a férjem meg kilépett véletlenül míg elmentem:-(
Én is szeretném kifestetni a tetőteret de a Döce nincs feldobva a gondolattól.Pedig én már festővel is beszéltem.Pannival tervezgetünk megnéztük a kicsi Dodi féle oldalt.Van választék, Panna el van ragadtatva.
A kis ruhákat próbáltam Vaterán elcserélni de nem sikerült pedig ketten is betették aukció figyelőbe de végül nem ütötték le :-(.
Rakok fel ide is képet hátha valaki cserélne velem fiú ruhára.
ddia74
Mór
 
 


JAAAAAJJJJJ, olvastátok a főoldalon az apásszülésről szóló cikket? Engem kicsit megrémisztett :o Valaki nyugtasson meg, hogy annyira nem is szörnyű. Mármint nem az apa jelenléte, hanem a szülés :)

Kép
ativerus
Budapest III. kerület
 
 


Kép Kép Kép Kép

Családient.hu vonalzók
ddia74
Mór
 
 

 
 

Ha valakit érdekel akkor örömmel fényképezek még rengeteg ruhám van.A védőnőm is kitett egy hirdetést,hogy találjak valakit aki így szeretné megoldani a ruha problémát.Remélem találok valakit.
Jó éjt!
ddia74
Mór
 
 


lányok, de jó ötlet ez a babaruha csomag. annyi szép kis ruci van, tök olcsón :) ezek után semmit nem veszek meg üzletbe.. :D most épp a topaprón vagyok, egyenlőre csak nézelődni....

ddia, a te kis ruciid is nagyon szépek. biztosan elkelnek...

Kép
ativerus
Budapest III. kerület
 
 


Ativerus: most olvasom a cikket. Szerintem nem olyan szörnyű. Én például nem vittem apának, se szendvicset, se kávét, mert mikor elfolyt a magzatvizem először nem a hűtőhöz rohantam. Szőlőcukrot és vizet meg előre bekészitettem a szülőszobás csomagba. Nálunk apa egyedül egy pár szőlőcukrot evett meg. Én nem vittem se könyvet, se zenét őszintén szólva nem is hiányzott.
Szerintem erre előre nem lehet felkészülni, hogy apa mit csináljon vagy mit ne. Nálunk apa egy tűtől is rosszul lesz, mégis ott volt végig és egyáltalán nem volt rosszul. Nem idegesitett, mikor nagyon ki voltam akkor inkább odabújtam hozzá. Nem mondom nálam is eljött a pont amikor mondtam, hogy nem birom tovább és kizárt dolog, hogy még egyszer gyereket csináljon nekem, de már akkor ott röhögtünk rajta.
A vér, vizelet, széklet téma, először én is azt mondtam neki, mikor ahhoz a részhez értünk, hogy ne nézzen oda, de a doki mondta, hogy nyugodtan nézelődjön. Utána apa nem borult ki a látványtól, sokkal nagyobb volt az öröm és izgatottság, hogy meg van a baba, minthogy azon lovagoljon, hogy akkor ott mit látott. Sőt ő még azt is végignézte, ahogy összevarrt a doki.
És hidd el ettől, ahogy ő akkor látott engem, nem ment el a kedve tőlem, mert amikor megszületik majd a közös babátok megváltozik minden.
No para!!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
praszlera
Etyek
 
 


Sziasztok,

Ne haragudjatok, hogy most nem olvasok vissza, csak átlapoztam az elmúlt napokat... iszonyú sok dolgom volt/van mostanában, és sajnos sokszor még azokra is csak alig jut időm, akiket szeretek...
Szuperek a babakocsik és édesek a kis ruhácskák is, nemsokára én is nekilátok a mini lakásunk csinosítgatásának, csak mindig közbejön valami... Ma voltam cukorterheléses vizsgálaton, rettenet volt, majdnem visszajött minden, iszonyú rossz íze volt, persze túléltem :)
Mégis volt a napomnak egy pontja, mikor igazán belém hasított az érzés, hogy anya leszek nemsokára... Átjött a bátyám és hozott nekem egy kis meglepetést. Kaptam, pontosabban a kislányom kapott egy kis zenélős bohócot, ami a somewhere over the rainbow-t csilingeli altató formájában, végighallgattam és pityeregtem közben. Most először éreztem igazán, hogy mi is történik velem. Nagyon nagyon nagyon jó érzés volt. Mindenkinek nagyon szép estét és jó éjszakát kívánok! Pihenjetek sokat!
Kép

KépKép
buuni
Budapest
 
 


sziasztok


praszlera. Mintha csak az én szülésemet írtad volna le :D

Ativerus: Nálunk is így volt, hogy mondtam a páromnak,hogy ne nézzen oda ha épp olyan dolog van (vér stb.) De egyáltalán nem érdekelte, pedig ő aztán nagyon finnyás, és még a tv-t is elkapcsolja,ha vmi ilyesmit lát. De ott, olyankor nem az van az eszében, hogy fúúj mi ez, hanem az, hogy a 2 számára legfontosabb személy rendben legyen, és ne legyen semmi gond, és,hogy meglássa végre a kislányát. Amikor megszületett Martina még a szeme is könnybe lábadt :) A köldökzsinórt is ő vágta el, és bár nem mondom, hogy a szülés nem fáj, és nincsenek olyan pontok, hogy kész feladom, a végén rájössz, hogy ez életet legszebb napja, bármennyire is fájjon a szülés :) Egyébként nálunk is bennt volt a varrásnál a párom. És akkor is csak bíztatott, hogy nemsokára túlleszek rajta (nekem ez nagyon fájt, jó lenne elkerülni, de nem résmisztek meg egy első szülő kismamát se, van aki meg se érzi :) )
Azt még hozzátenném, hogy mindenki szülése már, és nyílván minden apában más lesz a reakció, de úgy gondolom az esetek többségében nem fog semmi rossz élményt hagyni benne a szülés :)

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
benirenata
Szerencs
 
 


Ativerus: Nem olvastam a cikket, elvből, mert ha minden szüléstörténetet elolvasnék sosem lenne kedvem szülni :) Nem mondom, hogy végig egy fáklyásmenet a dolog, de mindig arra gondoltam, hogy hány és hány millió ember kibírta már, akkor nekem is sikerülni fog. És az a pillanat amikor kijön a baba, az annyira katarktikus, életem eddigi legjobb történése volt. Soha nem éreztem magam még olyan felszabadultnak, könnyűnek, önfeledten boldognak mint amikor kibújt. Megszünt minden fájdalom mintha elvágták volna, nem volt már nagy hasam és a szülőszobában mindenki ( de tényleg a dokim, a szülésznő, a gyerekorvos és természetesen a férjem) olyan önfeldten boldog volt. Csak nagy örömködés hallatszott és , hogy "úristen mekkora", fantasztikus. Szóval mindenki kicsit eufórikus állapotba került, szuper volt!
Vendég
 


Én ezeket a cikkeket el se olvasom (nem azért mert császáros leszek -voltam) de az újságok kicsit túlzásba visznek minden ilyen témát.Amúgy eddig mindenhol a koraszülésbe botlottam most meg abba,hogy apa ne legyent bent mert jaj szegénynek milyen megrázó.De az ellenkezőjét azt,hogy minden rendben lesz stb...azt sehol.Csak a rosszat mindenhol!!Ezt ne egyél azt ne... vigyázz mert ettől is baj lesz meg attól is.Hát komolyan mondom hihetetlennek tartom,hogy ezekből a témákból is a rosszat hozzák csak fel és az folyik a csapból is.Ez olyan mint mikor minden híradó pár hétig ilyen olyan betegségről szól aztán annak vége akkor terrortámadások vannak ha annak vége akkor katasztrófák aztán mindenhol lezuhan egy egy repülő.De közben másról nem nagyon hallani.Olyankor ha a repcsi lezuhan nincs kerge marha kor?!!Érdekes,nem?
Na bocsi,hogy ez hosszú lett de z a véleményem ezekről az irományokról :(
Amúgy hírtelen tegnap lettt egy ötletem,hogy megpróbálnám a sima szülést .De a dokim és a mi korházunk 2 császár után nem engedik :( Dokit nem akarok váltani ezért de jó lenne. Éjjel megint fájásokra keltem pont akkor ért haza apa a melóból teljesen be volt pánikolva.Engem meg nagyon idegesített :shock: járkáltam a lakásba ő meg jött utánam ha lefeküdtem simogatta a hasam stb...és a végén elküldtem magamtól. :cry: szegény ...biztos rosszul esett neki. De olyan feszült voltam én is. Kezdek komolyabban parázni ezektől a fájásoktól (persze lehet azért mert egyik terhességem alatt se voltak se jósló se rendes se semmilyen görcs,fájás) ez most vadi új nekem.
Ráadásul Milán is teljesen lent boxolt vagy rúgot pont a hólyagomat és hát most már nem az a finom kis mozdulatai vannak...az is kellemetlen volt. Szóval rossz éjszakám volt :(
Nektek szokott lenni ilyen jóslófájás féle?

vivi a nagylány :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Dorina a kis középső :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Milán baba
Lilypie First Birthday tickers
anyamci
Budapest XXIII. kerület
 
 


Sziasztok!Gondoltam küldök egy pocakos fotót!Egész nap mozog a drágám,szinte meg sem áll. Kép

judo86
Vizslás
 
 


Judo, nagyon csinos és helyes vagy.

Anyamci, nos kezet foghatunk! Nálam is lent rugdos a lányom legtöbbször, akkor óránként pisilni járok. Néha iszonyat befájdul a hasam, meg lejjebb a medencém, majd betojok tőle. Mikor meg forog és rugdos feljebb, akkor meg felfordul a gyomrom nem is kicsit.
Ez vagy azért van, mert nem lettünk fiatalabbak :), vagy azért, mert egész másképp helyezkednek most el, mint a nagytesóik :lol: Még 3hónap :wink: :twisted: :lol:
Nem érdemes két csaszi után reszkírozni a simát, remélem, csak egy kósza ötlet volt.

Apás szülés. Nos, én csaszis leszek, de amíg sima szülés-vajúdásom volt, akkor sem akartam, hogy apa bent legyen, engem ez nem szabadítana fel, sőt, rosszul érezném magam. Műtétre is bejöhetne, de elég vacak kiszolgáltatottnak érezni magam nélküle is, ha látja, akkor meg pláne, úgyhogy én ezt kihagyom újra. Embere válogatja, hogy mi fér bele. Ismerősünk férjének pl. egyáltalán nem tett jót, hogy bent volt és látott mindent. Ilyen is van, ezt nyilván nem reklámozza senki. Én is voltam bent szülésen, mikor 17éves voltam, és nő létemre megrázó volt. Erre tényleg fel kell készülni.

Lilypie Maternity tickers
zsebbi
 
 


Anyamci!

Én ismerek egy csajt, akinek volt két császárja, de utána mindent megtett a sima szülésért, amit lehetett, mert 4 babát szerettek volna, és félt, hogy csaszival annyi nem lehet majd. Ezért vártak is 4 évet a 2. csaszi után, hogy nagyobb legyen az esély. Azóta született 3 babája spontán!!! :P :D :D :D
Persze ez attól is nagyon nagyban függ, hogy mi indikálta a császárokat! Ő az elsővel toxémiás lett :arrow: rohamcsászár, a második faros volt :arrow: programcsaszi, de amúgy ő testileg teljesen "alkalmas" lett volna rá, és babák sem voltak nagyok, vagy ilyesmi. Szóval nála neki lehetett futni kellő elővigyázatossággal a spontán szülésnek, és nem is volt gond :wink: .
Amúgy én nem értem, hogy alapvetően miért ront az esélyeken, hogy 1 vagy 2 csaszi volt-e. :roll: Mert a dokim azt mondta, hogy az előző heget kivágják, és újat csinálnak ilyenkor, tehát ez nem úgy van, hogy ahány császár, annyi heg... Szóval akkor miért? :roll: Mert ennél a csajnál pl. tökmindegy volt, hogy egy volt-e, vagy kettő.

Nálam pont azért esélytelen (sztem, a doki szerint nem) a spontán szülés, mert nagy volt a baba, és szó szerint nem fért ki. Én vajúdtam, meg eltűnt a méhszáj...de a kicsikém csak ott toporgott a szűk kijárat előtt :oops: :lol: :lol: :lol: . Nagyon kicsi az esélye, hogy másodjára kisebb babám legyen (ráadásul fiú)...
Nálad vmi szívzűr volt, nem? Mármint gond volt a baba szívhangjával? Mind a kettőnél? Vagy azt már a doki gondolta jobbnak?

KépKép

KépKép
kicsidodi
 
 


Sziasztok!!

Neharagudjatok a zavarásért,de eladó Kisánynak való babaruhák.
Badyk,rugik(plüss-pamut)hálózsákok,kiskabát,sapik.
mInden boltban vásárólt,(KenguruG,brandon,next)

Rengetek rugi van,írjatok,többit pü.megbeszéljük.Képet tudok küldeni.

További szép napot kívánk.

A.
alexa9976
Budapest
 
 


Sziasztok!!!

Huu anyamci,én is pont ugy vagyok ,mint te.Ricsi baba alul rugdos,bokszol szét mindent,föleg a holyagomat.Doki multkor azt mondta hogy már fejjel lefelé van,szoval valoszinüleg bokszol a drágám.És a kis háta pedig jobb oldalon van,ott feszit mindig.

Én nem olvasok ilyen történteteket,söt sztem nem is szabad ilyenkor ilyet olvasni,vagy ilyen filmeket nézni.Én is igyekszem elkerülni a tv-ben is az ilyen müsorokat.

Dia,nagyon cukik a rucik,remélem sikerül eladnod öket.

Nállunk minden okés,eröm teljében vagyok,egész nap szinte megállás nélkül melozom itthon.Hol keret csinálok,hol bent a házat rakom rendbe.Ma megyünk csavarogni kicsit a törpökkel,volt fönöknömmel talizunk.

Szép napot mindenkinek....

Kép

Kép

Kép
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk a dokitól, szerencsére minden rendben van :D :D
Megnézett a doki, teljesen zárt a méhszáj. Egyenlőre még farvégű fekvésű, de majd a 30. hét után kell jobban figyelni, hogy hogyan fekszik.
Azt mondta, hogy egy kis vasgyúró lesz, mert már 700 gr :shock:
Kérdeztem erről a szülészeti gélről, szerinte egyéni, hogy ki milyen gyorsan szül, és nem biztos , hogy a géltől szül valaki 2 óra alatt, lehet, hogy amúgy is gyorsan tágul valaki, ő azt mondta, hogyha most lenne terhes a felesége, nem vennének, inkább egy jó gyerekülést venne belőle. Szóval lehet, hogy mégsem veszünk ilyet, majd még kitalálom.

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
zsanka84
Budapest
 
 


Sziasztok!

Judo szép pocak!
Anyamci, hogy vagy? Görcsök elmúltak már? Szerintem azért kérdezd meg a dokidat, nekem az előző terhességemnél nem voltak jósló fájásaim, nem tudom, hogy mikortól vannak. Mostanában inkább este van, hogy többször bekeményedik a hasam.
A szüléssel kapcsolatban, itt a baba neten is van pár fórum, hogy a császár után voltak anyukák akik rendesen szültek, gondolod nézd meg. De ha a dokid ennyire tiltakozik ellene, biztos tudja, hogy mi csinál, ha meg megbizol benne, akkor fogad el a véleményét.

Zsanka örülök, hogy minden ok, tényleg egy vasgyúró lesz a kisfiad nekem 22 hetesen voltak a kispasik 430 grammosak. Majd jövő héten megyek dokihoz, kiváncsi leszek mennyit nőttek.

Jó hétvégét mindenkinek!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
praszlera
Etyek
 
 


praszlera Marcell és Bendegúz is vasgyúró :D Mi a 20. héten voltunk 370 grammosak.

Én még szerencsére egyszer sem görcsöltem, remélem így is marad. Néha bekeményedik a hasam, próbáltam valamihez kötni, hogy mitől lehet, időváltozás, eső, stb. de nem jöttem rá. De ez kb 2 hete volt, azóta szerencsére semmi.

Hogy bírjátok ezt a bazi meleget?

Csatolok képet pocakról :)
Kép

Kép
ativerus
Budapest III. kerület
 
 


Vonalzóm szerint 97 nap van hátra... Az pikk-pakk itt van. :))))))))))))))))

Ja és képzeljétek, megtudtam hogy az egyik legjobb barinőm is babát vár. Együtt babázhatunk, és segíthetek majd neki. Együtt dolgoztunk, kb 8 évig, mostmeg együtt babázunk. Tök jó :)))))))) Ő még csak pár hetes, remélem minden rendben lesz vele, mert tavaly október körül volt egy méhen kívüli terhessége sajnos, szerdán megy dokihoz, akkor derül ki hogy minden rendben van-e vele. Dehát miért ne lenne???!!!

Mi is nemrég még pár hetesek voltunk, mostmeg mindannyian nagy pocakkal tolatunk :D

Kép
ativerus
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!!!

Ativerus,jo kép,ari pocod van???Hogyan tudtok ilyen nadrágot hordani,mármint olyat ami nem kismama gatyo????Nekem nyomja alul a hasamat.
Én jol birom a meleget,söt jobban mint a hüvös,esös idöt....de hát mások vagyunk... :):D


http://kepfeltoltes.hu/view/110709/DSC0 ... es.hu_.jpg

Bocsi,nem a legszexisebb ruhám,de kényelmes...

Kép

Kép

Kép
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


vikianya :) édi pocak....

kismamagatyóban vagyok, tudod olyan ami majdnem mell alá felér, csak felül vékony pamut anyaga van. Nem bírok mást hordani, már a melegítőalsóm is nyom :)

Ezek a kimamagatyák jó kényelmesek, bár jó melegek is...

Meleget én is bírom egyenlőre 8)

Kép
ativerus
Budapest III. kerület
 
 


Ativerus,képet megnézve pedig sima gatyonak tünik....jol néz ki nagyon.
Igen,téníleg minden kismama gatyo meleg,föleg hogy rajta van a pocakon....
Én is minden gatyomat felhuzom,mert alul jobban nyomnak,mint fent....

Kép

Kép

Kép
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


Sziasztok!Én fulladok a sok kajától és a melegtől.Holnap Tihany az úti cél.
Szüléskor mindig arra próbálok gondolni,hogy nem sok idő és a kezemben lesz.Mikor bemennek a az anyuka jelöltek szörnyen néznek ki és mikor tolják ki a szülőszobából akkor meg fülig ér a szájuk.
Szerintem meg még nagyon hosszú ez a 3 hónap.
Mennem kell aludni!Jó éjt!!!

Családient.hu vonalzók
ddia74
Mór
 
 


Ddia.
Tihany??Az igen,tudsz/tudtok élni....
Érdekes én alig birok enni,de tényleg.Reggel és este pl. fél szelet kenyérnél több nem megy le,egyszerüen rosszul vagyok utána a kajátol.Napközben,is inkább csak csipegetek.

Relativ hosszu még a 3 honap,de análl több idö van mindenre felkészülni,elökészülni.Aztán pikk-pakk elszalad a nyár,és már itt is lesz az idö hogy megszülessen "életünk értelme"!!!
Rosszra pedig semmiképp sem szabad gondolni a szüléssel kapcsolatban.Sokan tulélték már,és hihetetlen,feledhetetlen élmény amikor kezünkben tarthatjuk Gyermekünk!!!! :D

Nem tudok aludni,annyira meleg van.Már 1 orája fent vagyok.

Kép

Kép

Kép
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


Szia vikianya!Én se tudok aludni.Hát ettem 5óra 15 perckor és most szokás szerint rosszul vagyok!
A három hónap ne lenne hosszú ha nem lennék magamnak "terhes"ez az állandó lég szomj kicsináááááál.
ddia74
Mór
 
 


Ddia!

Bizony, nézőpont kérdése a 3 hónap hossza... :lol:
Ha arra gondolok, hogy a pocakom egyre csak nagyobb lesz (most is jó nagy már :P ), a nehézségek, kellemetlenségek, fájdalmak fokozódnak/szaporodnak, akkor naaagyon sok van még hátra.
De ha arra, hogy ennyi időnk van, hogy felkészüljünk a változásra, mind a körülményeket illetően, mind lelkileg, mind család, akkor naaagyon kevés :roll: :lol: :lol: :lol: .
Pl. olyan furcsa belegondolni, hogy a kisfiammal 3-asban már csak ennyi időnk van :roll: . És apával is a kimozdulásra, mert kettesben utána hónapokig nem nagyon fogunk sztem elmenni (bár mi ebben elég lazák vagyunk, Botondot is simán anyura hagytuk egy-egy este már pár hetesen is, de anyu mégiscsak gyerekorvos, jobb kezekben van a gyerek, mint nálunk :P :lol: :lol: ).
Szóval sok lesz a változás, amiktől tartok is egy kicsit, ugyanakkor nagyon várom is már :D . Minél nagyobb a baba, minél jobban hangolódom rá, ismerem meg a szokásait, nevén nevezem, beszélek hozzá, mesélünk neki, vásárolunk, már annyira "tagja" a családnak :P . Olyan kíváncsi leszek, milyen lesz, ha már itt lesz velünk..... :D

KépKép

KépKép
kicsidodi
 
 


Látom ez a meleg szinte mindenkinek elveszi a kedvét az irogatástól :)

Ddia: nem semmi a tihanyi kirándulás, engem 10 lóval sem lehetne ilyenkor városnézésre rávenni.

Hétvégén apuékkal voltunk a nyaralójukban ( férjem külföldön volt hegyet mászni, ahonnan mindig havas képeket küldött haza :lol: ). Jó volt, fiam nagyon élvezte a nagypapás programokat, de én teljesen kipurcantam. A nyaralónak elég vékonyak a falai és a szomszéd szobában a nagymamám jó hangosan horkolt, nem bírtam tőle aludni :evil: Mind2 este 4 órát aludtam, reggel fél6-kor már kinn ültem a vízparton egy nyugágyban és olvastam, alig vártam, hogy hazaérjünk és aludhassak :lol:

Enni én még simán tudok, de gyümölcsön kívül nem csúszik más. Nektarinon és dinnyén élek, de nem bánom.

Kicsidodi: Nekem is ilyen gondolataim vannak. Ha arra gondolok, hogy még 3 hónapig növesztem a hasam ami már most is csomó mindenben akadályoz, akkor nagyon sok idő. De ha arra, hogy már csak ennyi idő 3asban és vajon, hogy viseli a fiam a változásokat és pesze mi, akkor kicsit cidrizek. A kettesben programokra nem is tudom mikor lesz először lehetőségünk. Gyerekorvos anyukádért nagyon irigy vagyok :D
Vendég
 


Sziasztok!!!

Évi vagyok, szeretnék csatlakozni hozzátok. Október 8-ra vagyok kiírva, ikreket várunk. Nem tudjuk mik lesznek, mert minden uh-on takarták egymást.
Van már egy 8 éves lányunk Flóra. Most volt elsős.

Anyamcit ismerem :) Együtt jártunk tanfolyamra :)

Ezt a meleget nem viselem valami jól:( Főleg tegnap szenvedtem nagyon!! Ma egy kicsit jár a levegő, így elviselhetőbb...

Látom van ikres kismama is, lesz miről beszélnünk azt hiszem :)
Szül valaki a Bajcsy kórházban??

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!

Üdv köztünk Évi! Még egy ikerpár!!! :-) szuper!!

Mi megvagyunk..bár ez a meleg... :shock: :shock: :shock: :shock:

Péntek szombat anyuéknál medencéztünk...hát pocaklakó is nagyon élvezte...szóval kár lenne kihagyni..:-) és ezt a meleget csak a hűvös szobában, vagy medencében lehet igazén elviselni, ja és a dinnnnnye evés!!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Ez az utolsó hét az oviban Emmának, aztán szünet..:-)

Biciklizés: ebben a melegben azért nem esik már túl jól....mondjuk ebben a melegben levegőt is alig kapok.. :?

KépKép
kaqk
 
 


Sziasztok!!!

Üdv. Évi a csapatban.Gratu a kislányotokhoz,és természetesen az ikrekhez is.

3 honap???Én kezdek beparázni,de tényleg...ahoz képest,hogy a 3.-ik babot várjuk,ugy érzem mintha csak az elsö lenne,és nem tudom,hogy mik kellenek még.Se a picinke,se nekem.Itthonra,korházba....ááá,néha tényleg ugy érzem hogy semmit nem tudok...

Én is rengeteg dinnyét eszem,napi,kb. 2 kbg lecsuszik,vagy több is.De jol esik,mert az legalább hideg...

Kép

Kép

Kép
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


Én még mindig semmit nem vettem. Majd augusztus végén szeptemberben összeírom mi is kell a kórházi csomagba, meg a picinek...

KépKép
kaqk
 
 


Sziasztok!

Bea:
Medencézés nagyon jó! Nekünk is van itthon, de egyedül nincs kedvem belemenni. Lányom a héten a szüleimnél van. Apa elrepült Macedóniába. Egyedül vagyok csütörtökig.

Dinnye!!! Nincs olyan nap, hogy ne ennék.. annyira szeretem:)

Biciklizés: Pont a múlt héten szörnyülködött a szomszéd, hogy biciklizem :) Majdnem, hogy lecseszett.... Mindenki azt hiszi beteg vagyok... (Attól, hogy ikreim lesznek szerencsére nem vagyok veszélyeztetett terhes, nem vagyok eltiltva semmitől.)érdekesek az emberek. Érzem én ha valami nem jó, és had döntsem már el én mivel megyek.
Anyukám is-kiakasztó mindennap felhív 2x vagy még többször :) Nem is mondtam meg, hogy egyedül vagyok:) Jönnek majd értem hétvégén. Úgy néz ki megyünk Zalakarosra is, de ismerem már őket, addig húzzák halasztják míg nem megyünk.... még is csak várandós vagyok és strandra akarok menni??? :)


Levegőm nekem is sokszor elfogy.

Vikianya:
Sokszor én is úgy érzem mintha az elsőt várnám. gondolom az ikrek miatt. Minden más lesz, de nagyon várjuk!!

Nálunk sincs meg minden. Babaszobát a hétvégén festi Apa :) Majd összeszereli a kiságyakat pelenkázót. Babahordozókat vettünk még. Babakocsi csak kinéztük, hogy ne foglaljon most helyet majd szeptemberben vesszük meg. 56.os ruhákat és kombidresszeket a vaterán vettem. 62-től már van a rucink :) Még szerencse, hogy nem csupa rózsaszín:))
Kórházi csomagot nemsokára összeakarom pakolni....

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!

Üdv Évi köztünk, én vagyok a másik ikres anyuka. Te is akkor a 26 hét körül jársz. Neked mondott valami különlegeset a dokid a terhességgel kapcsolatban, mármint be kell-e feküdnöd a kórházba stb? Nekem nem, mondjuk pont ezért birom, hogy nem csinál belőle nagy ügyet, nem rémisztget előre semmivel, sőt ha úgy fekszenek a babák egyértelműen a rendes szülést támogatja. Azért kérdezem, mert pl egy másik ikres kismama aki szintén 26 hetes terhes, már múlt héten tüdőérlelőt kapott, ami nekem furcsa és nincs semmi jele a koraszülésnek.
Én még 12 hetet akarok igy kihúzni okt 1-ig, de már nehezen birom, most akkora a hasam, mint amikor a kisfiam született, a meleget meg végképp nem birom. Nálunk tetőtér 27 fok van, több napja nem alszok.
Igen sok a három hónap, de valójában gyorsan elmegy és már én is kezdek parázni, hogy meg lesz-e minden addigra. Múlt héten egész héten mostam, most meg vasalok.
Én is attól félek amitől te Anitakel, hogy hogy fogja viselni a kisfiam, és egyre kevesebb az idő amit kettesben tölthetünk, vagyis hármasban. Viszont akkor meg megint tudok majd vele olyanokat játszani amit most már nem (birkózni, kergetőzni, rendesen összebújni, felvenni stb), meg persze még itt lesz a két kis pasikám is.
Szerdán megyek dokihoz már nagyon kiváncsi vagyok, hogy mi fog mondani.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
praszlera
Etyek
 
 


Era:
27. hétben vagyok. Nekem nem mondott a doki semmi különöset. Kérdeztem erről a befektetés dologról, de azt mondta csak akkor ha valami gondd van és nincs más választás. Amúgy a kismamának is jobb ha otthon pihen saját környezetében a kórházban csak idegeskedne, sőt igazán pihenni sem lehet. Enyém se csinál az iker terhességből nagy ügyet! nálam is ha úgy fekszenek akkor sima szülés lesz. A lányom 3900g-mal született kitett volna 2 babát :) még is 4 és fél óra alatt lett meg. Egyáltalán nem volt nehéz szülés.
Nem tudom a másik kismamának miért adtak tüdőérlelőt??? Talán biztos ami biztos alapon??
Hasam?? Ne is mondd... gyorsan nől... Főleg, hogy a B. baba a köldököm felett fekszik keresztben :)

Mosás, vasalást 2 hét múlva tervezem addigra teljesen készen lesz a szoba. Addig rakosgatom egyik helyről a másikra :)
Nálunk a lakásban nincs olyan meleg, de tegnap, hogy egyáltalán nem járt a levegő szenvedtem rendesen.
Arra én is kíváncsi leszek, hogy a lányom, hogyan éli majd meg a kicsik érkezését. Mondjuk elég nagy már, de azért nagy változás 8 évig egyedül volt most meg érkzik 2 testvér is. Szerencsére nagyon várja, hogy babázhasson . Csak eddig csak az övé voltam, nemsokára 2 gyerek is lóg majd rajtam :) Sokat mesélek neki milyen lesz bajd a kicsikkel, mit kell velük csinálni, hogy nem lesz időm annynit játszani vele stb
3 fiad lesz nem semmi :)
Nálunk Apa reménykedik, hogy kettőből egy csak fiú lesz:)
Pénteken megyek uh-ra. Kiváncsi leszek megmutatják-e magukat.

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok

Évi üdv köztünk. Gratulálok a babákhoz :) Neveken gondolkodtatok már?

Dinnye. Úgy néz ki nem csak én vagyok ilyen dinnyeimádó :lol: Én is napi szinten eszek,és ha elfogy megőőőrülők, ha nem tudok enni :D De legalább jó kis vízhajtó hatása van, na meg vitamin is. Mondjuk én hülye miért ne mindig este enném tele magam vele, így 3 óránként szaladhatok a wc-re :D

Babacuccok. hát még én sem vettem semmit. Én is úgy vagyok vele,hogy amíg a tetőtér kész nincs addig felesleges,mert úgyse tudnám hová tenni. Úgy meg már mehetne minden a helyére. Szerintem mi is olyan augusztus vége, szeptember körül fogunk ennek nekiugrani. Bár babakocsit,és hordozót már néztünk, de egyenlőre elnapoltunk ennek a megvetelét is.

Egyébként én kiváltottam a felicitas várandós csomagot, abban is voltak jó cuccok. ti kiváltottátok vagy fogjátok?

Szerdán megyek 4D-re már alig várom :lol:

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
benirenata
Szerencs
 
 


Benirenata!Melyen felicitas várandos csomag???Én nem is hallottam rolla még...mesélj...

Kép

Kép

Kép
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


Sziasztok!

Vikianya:

http://www.felicitas.hu/hu/index.php?pa ... os_csomag/

Szerintem minden várandósnak a védőnő ad egy tájékoztatót, aminek a hátoldalán van a kupon, amit be lehet váltani.

Évi:

Üdv köztünk, gratulálok az ikrekhez :D


Benireni:

Majd kérünk képeket a 4D-ről, nagyon kíváncsi vagyok :D
Mi kb. 3 hét múlva megyünk, én is nagyon várom már :D

Nos igen, még kb. három hónap. Szerintem elég hamar el fog menni, annyira várom már, de egy kicsit félek is, nekünk ugye első baba, minden nagyon új lesz, biztos mindenen parázni fogok..
Akinek nem első baba, mennyire hamar jöttetek bele a babázásba?
Ti is nagyon paráztatok mindenen?

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
zsanka84
Budapest
 
 


Rakok fel egy 24.heti pocakfotót :D

Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zsanka84 2011.07.13 17:25-kor.

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
zsanka84
Budapest
 
 


Aki mostanában akar 4D-re menni, itt júliusban nagyon akciós:

"Rendkívüli 4D ULTRAHANG Akció a Human Health nél!

Júliusban a 4d ultrahang vizsgálatok, csak 6 990 Ft-ba kerülnek, mely tartalmazza a fotókat CD lemezen, valamint a vizsgálatot DVD lemezen.

Ezt nem érdemes kihagyni!"

www.humanhealth.hu

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
zsanka84
Budapest
 
 


sziasztok

vikianya.
Amikor legelőször elmész a védőnőhöz ad neked újságot, meg egy kis könyvet aminek talán a várandós kismama tanácsadója a neve. Ebben van egy kupon amit ki kell tépni,kitölteni és bemenni egy boltba a csomagért. Én egy bababoltban váltottam ki, de te nézd meg azon az oldalon amit zsanka linkelt,hogy a te városodban, hol van ilyen hely,ahol forgalmazzák ezt. Odaadod a kupont ők meg ingyen adják a csomagot (Nyílván annyi hátulütője van, hogy az adataidat megadod, és fogják neked küldözgetni a szórólapokat, de szerintem ennyit megér)
Egyébként a szülés után a kórházakban is (legalábbis nálunk) adnak ilyet. Ezekben termékminták, és újságok vannak. Esetleg pelus, meg cumi meg ilyenek.
Az én várandós csomagomban volt egy cumi, egy tejtároló pohár, sudocrem, egy parodontax fogkrém nekem, Mecsek tea filter vagy 5 db. és egy pampers pelus.Anyák lapja magazin volt még meg egy baba magazin, és nyílván szórólapok.Én örültem neki nagyon, főleg, hogy ingyen volt :lol:

zsanka. mindenképp fogok hozni képet :)
Egyébként én már a kórházban belejöttem a babázásba, pedig én elég fiatalocska voltam még, mivel 20 évesen szültem a lányomat :) De annyira könnyen jött minden. Nyílván a szoptatást és a pelenkázást meg kellett szokni, de pl. ha sírt egyből tudtam,hogy mi a baja. Valóban igaz az,hogy másképp sír a gyerek ha éhes, ha álmos, és ezt csak az anya veszi észre :wink: :lol:
Az aggódás, parázás pedig szerintem addig tart amíg élsz :oops: :D De nyugi, hamar bele fogsz rázódni te is. :)
Egyébként nagyon csini vagy. :)

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
benirenata
Szerencs
 
 


Sziasztok!Voltunk bobozni a gyerekek nagyon élvezték én meg azt,hogy volt egy jó pad és hűs volt a nagy fa árnyékában.Strandoltunk is de nem merek fürdeni,mert az tuti 3000 ft-os canesten kúra nekem.Utálom magam érte.Én is szeretném a hasamat simogattatni a vízzel és a Dézit lubickoltatni.A legrosszabb izzadni a tűző napon ahogy az egyik majd a másik gyerkemet csodálom.Én még biciklizek és mindenki szörnyülködik.Na már apuka is sétálgatni hív esténként.Dézinek meg van a napi "menetrend"este addig mondogatja,hogy anya bicó folyamatosan míg el nem megyek vele.Döce megint megy külföldre még 3 hét és idén már nem megy.Elvileg.
Én se tudok betelni a dinnyével.Hiába várjátok többen is a harmadikat én még az ötödiknél is izgulok.Szülés,hogy fogom megoldani,bírni,többi gyerekem,férjem.Mindenen.Pedig minden menni fog,mert ....
Én is rakok fel egy képet,hogy szörnyülködhessetek:-((A májfolt az arcomon erősödött hiába az 50-es naptej. Kép

Családient.hu vonalzók
ddia74
Mór
 
 


Sziasztok!

Hogy bírjátok ezt a hülye időt? Egy hete még szinte fáztunk... most meg olvadozunk... :?
Tegnap este hatalmas vihar, eső volt itt... azt hittem, hogy kicsit felfrissül a levegő, de nem...
A légkondikat meg utálom...

Kaqk
Nem kizárt, hogy együtt szülünk... és még a tesóm szülése is belefér a normálisba(+/-2 hét) :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Judo, Ativerus, Vikianya, Zsanka, Ddia
Helyes pocakotok van :lol:
Vendég
 


zsanka köszi a tippet 4D-re, már kérem is az időpontot.

ddia helyesek vagytok a kis Pindurral :D

carotta.. ez az idő... reggel még majdnemhogy hűvös van 6-kor mikor kelek, de 8 órára már kánikula :) iszonyúúúúú
Barátnőm ilyen időben szült, nekünk ilyen szempontból szerencsénk lesz, októberben valószínűleg már nem lesz kánikula. Valószínűleg... :D

Kép
ativerus
Budapest III. kerület
 
 


Nem tudok aludni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ativerusnak igaza van viszont végig kell csinálni a nyarat és az ne lesz könnyű.Én nem kapok elég levegőt főleg fekve.
Megyünk moziba a két kicsivel.Micimackót nézünk.Na azt várom ,mint egy kisgyerek.Két hete csak ők voltam én meg Dézivel vásároltam addig.Kungfu Panda 2 :-(az nem hozott lázba.
Nektek van májfolt az arcotokon?Kicsi Dodi tudsz valamit mondani?
ddia74
Mór
 
 


ddia, májfoltom nincs, de tele vagyok anyajeggyel :( és úgy veszem észre, hogy egyre több van... jönnek elő...

Vannak ilyen világosbarnák is, az lehet, hogy nem is anyajegy, hanem szemölcs. Olvastam hogy terhesség alatt előfordul. Viszont a májfolt is gyakori terhesség alatt, pláne az arcon.

Biztos jó lesz a mozi, bár én bizti nem bírnám végigülni. :(

26-án megyek ultrahangra, talán akkor már kiderül, hogy fiam lesz vagy lányom :D ááááááá, már nagyon várom....

Kép
ativerus
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok! :)

Akkor a végéről darabokban írok :)

Judo, barátnőmék ugyanezt csinálták végig, nekik 3,3-at mértek, rossz lett a kombinált, meg minden, az amnio meg jó... ki érti ezt??? :shock: a múltkor beregisztrált egy másik fórumra egy csaj, aki nagyon szomorú volt, mert 14 hetesen el kellett vetetnie a babáját, mert rossz volt a tarkóredő értéke (két héttel volt az első bejegyzése előtt), de már csak 2 hónap és újra megpróbálják... akkor eszembe jutott barátnőm, meg hogy ő foggal körömmel küzdött a kislányáért, minden vizsgálatot végigcsinált, amit csak lehetett, és utána valahogy nem tudtam sajnálni ezt a csajt, sőt... :evil: na mindegy, hát ilyen is van...

Vikianya, én nehezen viselem ezt a hülye időt, tiszta víz vagyok :(

Praszlera, babakocsi csúcsszuper :) én 10 kilónál tartok, de abból 4-5 kiló csak víz, mivel ilyen melegben enni sem tudok... mindenki mondta, hogy szemmel láthatóan rengeteget fogytam, de a lábfejem dagadt állandóan, meg a bokáim sem mindig látszanak... vérnyomásom, vizeletem jó, így hát várom, hogy hűvösebb legyen, vagy nem is tudom, pénteken úgyis megyek védőnőhöz, majd beszélek vele erről...

Ativerus, cikket elolvasta párom, eléggé viccesnek tartotta... én nem olvastam, így nem tudom, mi olyan mulatságos benne...

Szülés: én borzasztóan várom már :) tudom, hogy nagyon fáj (bár bevallom, elképzelni sem tudom, mennyire), és tojok is azért rendesen, de azt, hogy a kezembe adják végre azt a kis boldogságcsomagot, aki a Sámuel nevet fogja viselni, és akinek én adtam életet, jajj, azt rettentően várom már :)

Anyamci, nekem nincsenek jóslóim, se már görcseim... havonta 1-2x bekeményedek egy picit, főleg ha szél van, de ennyi... nem lehet, hogy keveset iszol?

Fulladás, sok sav nekem is van, ezért már nem is vacsorázok és délben is csak negyedet eszek... nekem bevált :) ja és sok sok sok gyümölcs, naponta 2 óránként :) így nem vagyok éhes sem :)

Szija Kicsi Évi, üdv köztünk :)

Strand: mi elvileg ma is megyünk :D de csak délelőttre, mert utána 6ra megyünk gyógytornázni...

4D-s képeket hozzatok!!! :) Ativerus, kíváncsi vagyok, picúrotok megmutatja-e végre magát :) Jól emlékszem, hogy még nem tudjátok, kisfiú-e vagy kislány? :)

Csinosak vagytok!!! :)

Amúgy a férjem is vizesedik, tuti a meleg miatt... :( (vagy szinkronterhes :D )

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


És akkor én is hoztam egy sorozatot, ha már megígértem :D

10 hetesen:

Kép

13 hetesen:

Kép

16 hetesen:

Kép

19 hetesen:

Kép

22 hetesen:

Kép

És a 25 hetes még nem készült el.. majd a héten valamikor :)

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Sziasztooook!
Áhhh pffffff brrrrr meg minden erre az időre 8) :lol: :cry: Nagyon nem bírom.Szerintem idén nyáron itt a lakásba porosodok végig :( Nekem az se tett jót,hogy voltunk a velencei tón. Ezer fok,rengeteg ember,büdös volt a víz(legalábbis nekem)éd árnyék sehol! :( Na a fekvés meg...hát csúcs rossz volt.Már sírógörcsöm volt komolyan.Még egyszer elmegyek a Palatiniusra a családdal hátha ott legalább lesz egy kis árnyák meg asszem van napágy is aztán végeztem.Jövőhónap elején meglátogatjuk anyut Erdélybe az bizti jó lesz.
Évi: Szia,üdv itt és örülök,hogy jöttél. Én azt mondom de jó neked,hogy egyedűl vagy :lol: Ne vessetek meg de én nagyon vágyok pár nap nyugira.A csajok marhára uncsiznak.Ebbe a melegbe ők se akarnak kimenni apa mindig dolgozik ha nem akkor pihennie kell mert sokat éjjel dolgozik.Én nem tudok velük kimenni mert ahogy kilépek a kapun elszédülök lever a víz.Vásárolni is nagyon nehezen indulok meg.Szegény lányaim már várják a sulit ovit :( Egy -egy nap jól elvannak aztán türelmetlenek egymással.Mikor rossz idő volt.Mindenki jól elvolt nálunk. Na mind1 már nem sok van.
Hát számomra ez a 3 hónap hamar elmegy(sőt nekem már csak 2 hónap 7 nap van ha a dokim tartja magát a szept.20.-ai időponthoz. De ez majd holnap kiderül.
Csajok mindenkinek szép a pocakja :lol: Sajna én nem tudok feltenni képet mert nem jó a fényképezőnk :( Remélem mire születik Milán sikerül venni egy másikat.
Zsanka:Köszi az infót az Uh-ról.Hétfőn megyek negyed 5-re :D Persze ha apa nem dolgozik éppen mert bkv-val nehezen jutok el a 2 gyerekkel. Na meg csodálkozott is apa,hogy már megint megyünk?Most voltunk.Háhá csak fel se tűnt neki,hogy az a most 23 hetesen volt.Azóta bizti változott a kis hapsim sokat nem?
Ja,a fájásaim görcseim:Most elmúltak szerencsére tegnap keményedett be fürdés közben de az nem rémisztett meg.Szerintem a múltkor a nagy frontokat és a szellet nem bírta a pocakom.Pedig nekem meg az tetszett. :D

vivi a nagylány :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Dorina a kis középső :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Milán baba
Lilypie First Birthday tickers
anyamci
Budapest XXIII. kerület
 
 


Jah a májfolt.Nekem is lett.A homlokomon és kezd a szemem alatt is lenni.De ez mitől jön ki és elmúlik majd?

vivi a nagylány :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Dorina a kis középső :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Milán baba
Lilypie First Birthday tickers
anyamci
Budapest XXIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Nálunk most csak 26 C° van kinn, le is döbbentem, hogy milyen hideg van :lol: De így legalább el tudtam kezdeni festeni a falat kistesó szobájában. A férjem már egész sok mindent felrajzolt, elkészült Micimackó, Tigris és Nyuszi is, óriásiak kb: 1 m magasak :D

Pocakok csinik. Mindenki nagyon kis fittnek néz ki.

Első pár nap: Amikor megszületett a fiam első pár nap felülni sem tudtam az ágyban egyedül annyira szédültem a sok vérveszteség miatt, így a kórházban a férjem csinált mindent, én tőle tanultam meg pelenkázni, öltöztetni a gyereket, neki meg a csecsemősök mutatták meg. De gyorsan belejöttünk. Otthon az első pár óra furi volt, valahogy hiányzott az a biztonság érzet amit a kórház adott, hogy ott csak csengetni kell és máris jön valaki segíteni. A férjemnek ekkor volt is egy kisebb-nagyobb pánikrohama, valahogy bestresszelt a helyzettől. Ezt csak azért írom, hogyha valakinél előfordul ne ijedjetek meg, mi nagyon megijedtünk. De jött pont a védőnő és mondta, hogy tök sok apukával előfordul, hogy hirtelen éri ez a sok inger és nem tudja feldolgozni. Pár nap alatt teljesen rendbe jött a férjem is, azért persze elment egy kivizsgálásra is, de ott is megnyugtatták, hogy minden ok vele, csak sok minden újdonság érte :) Szóval ezt a kis intermezzot leszámítva simán mentek a dolgok vagy csak az idő mindent megszépít :lol:

Azt azért hozzá kell tegyem, hogy a kórházban kaptunk egy kis füzetet, kb arról szólt hogyan tartsd életben a gyereket, mikre kell odafigyelni. Na ennek az újraélesztésről szóló részét cirka 100szor elolvastuk stikában mindketten, hogy a másik ne lássa azért parázunk is :lol:
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: