Új privát üzeneted érkezett!

addisz!

Már vártalak...Gratu-gratu!!!!!!!!!!!De szuper!!!
Kiscsajszi!!
Meg persze, hogy minden ok. Az a legfontosabb!!!
Akkor Neked ez már biztosabb, hogy ennyire előre jársz. Én még csak 12+3 vagyok, de most meg már "elkönyveltem", hgy fiú...

A saját dokim majd márc. végén nézi, ha ő is fiút mond, akkor már tutibb.Nem szólok neki előre, megvárom, mit lát.
Na, Béku, akkor rajtatok a világ szeme!!!!!!!!!!Meg persze a többieken is, de Békunak külön drukk a leányhoz!!!

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Pannamol
Mindenképpen érdemes elmenni erre a helyre! A legjobb az volt, hogy egy 50 év körüli nő csinálta az uh-t, tehát biztos nem ez volt első az életében, de olyan rajongással beszélt, olyan örömmel, mintha én lettem volna az első páciense!

Brigi
Köszönöm szépen :) Igen, ez tuti, szépen lehetett látni 2D-ben a csíkot a lábacskák között ;)

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Addisz!
Szívből gratulálok!!!
Jó nektek, hogy már tudjátok!
Abátyámnak 3 gyereke van, mindháromnál kibírták a legvégéig, hogy nem kérdeztek rá a nemekre, azt mondták, nekik mindegy. Én biztosan nem bírom ki!!!19. héten kell a köv. kötelező U.H.-ra menni, de lehet, hogy előtte elmegyek vmi maszek helyre... :oops:
Mi lesz a neve?

Kép
Lilypie Maternity tickers
Kép
[/url]
buvaragnes
Győr
 
 

 
 

Addisz
szívből gratulálok!!!!!!!!!!! Annyit gondoltam ma rátok!!! Nagyon szuper hír!!! :D

Úgy döntöttem én is elmegyek ide!!!!!!!! :)

KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
korybon
Budapest
 
 


Ági
Köszönöm szépen :) Én sem bírtam volna ki, meg a lepényem miatt is szerettem volna menni, kíváncsi voltam rá, hogy változott-e már a pozíciója. (de még mindig mélyen tapad)
Nevekkel még hadilábon állunk, Apának a Johanna a nagy kedvenc, én Adélnak szeretném hívni, úgyhogy még nincs eldöntve.

Korybon
Nem fogod megbánni, ha elmész, tényleg lelkes a nő, mindent megtett azért, hogy jól lehessen látni a babát és közben rendkívül alaposan meg is vizsgálta.

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Húúú,lányok,alig győzöm majd a válaszokat :D :D :D

Szóóóval: érdekesnek tartom a 10. héten levenni a vért a kombinált teszthez...
Minden fizetős oldalon fent van,mikor ajánlott,és mikor MÉG elfogadott,de 10. hét iszonyú korai...
Betöltött 11. héttől kezdve csinálják,én 13 hetesen (+1 nap) voltam,mert 13+6-ig csinálják maximum.

nem véletlen az sem,hogy a tarkóredőt is akkor vizsgálják,amikor.
Utána mást látni a felvételen.
Pl. az agy szerkezetét sem lehet már később olyan pillangósnak látni,ahogy az én felvételemen is mutatta a nő...


én a SOTÉ-n voltam 9000-ért csináltatni a kombináltat.

Neten nézzetek utána,de nem véletlenül hívják 12-13. heti UH-szűrésnek... :shock: :shock: :shock:


Addisz: gratulálok a kislányhoz!!! :D
De klassz lehet tudni!!
100%-ra mondta a nő?
Még gondolkozom,hova menjek,mert ahova akartam,ott inkább később látnának szívesen,de a neme miatt én is mennék már...
Vendég
 


Korybon: már több helyről hallottam jókat a Genesis-ről,így én is azon gondolkozom,hogy megnézem :D

Te mikor mész? :D
Vendég
 


Addisz:
Én is szeretettel gratulálok! :)

Én egy másik helyre megyek majd 4D-re, mert az közelebb van nekem, és mert az én dokimék azt ajánlották. Majd én is beszámolok :) De én csak március elején megyek.

Kép

Kép
larimami
 
 


Kisbeeka
Én is mások képei, beszámolói miatt választottam a 4D Genesist és most már értem, miért járnak sokan oda. Ők a 12. héttől szívesen látják a kismamákat.
És 100%-ra mondta a nő :)

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Addisz: ez nagyon klassz!!! :)
remélem én se megyek hiába 16 hetes kor körül :D
olyan jó lenne,ha akkor már megmutatná magát a babó :D

Melyik szonográfusnál voltál?
Vendég
 


Addisz, nagyon nagy gratula, örülök, hogy teljesült a vágyad!!! :D
Azt hiszem, titkon én is kislányra vágyom :wink:

Gabi

Lilypie First Birthday tickers
gabrilio
Százhalombatta
 
 


addisz: Gratulálok a kis puncishoz! :D De jó, hogy már tudod a nemét! Szuper. Nagyon várom a képet!

Ma elmegyek a háziorvoshoz, mert már nagyon rosszul vagyok. Ez a gyötrő köhögés teljesen kikészít, attól félek elvetélek... :( Tegnap már hőemelkedésem volt félek, hogy lázas leszek. Én ha lázas vagyok akkor 39,5 alatt nem állok meg. Féltem a babót. Majd írok, hogy mi volt.
korenka
Szár
 
 


Akkor jöjjenek a képek:

Itt látni, hogy nincs kuki :):
Kép

Kép

Itt pedig szopja az ujját:
Kép

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Kisbeeka
Lengyel Györgyné a szonográfus neve, ha legközelebb megyünk, akkor csakis úgy, hogy ő legyen bent :)

Korenka
:( Jobbulást! Ne izgulj, nem lesz semmi baj, a baba védett helyen van, neki biztos nem esik bántódása!

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


addisz: Jaj de édes!!!!! :D:D Olyan jó látni. Szívből gratulálok!!!
korenka
Szár
 
 


Sziasztok!

Próbálok visszaolvasni...

addisz,
gratula a kis puncishoz. Nálunk apa szeretne nagyon lányt. Próbálja felkészíteni magát, hogy ha mégis fiú, ne csalódjon nagyot. Március 7-én megyünk uh-ra, remélem, megmutatja majd, mit tartogat a lába közt. Nekem van egy megérzésem, de majd csak akkor mondom el neki, ha már biztos lesz a neme. :)

Egyébként én is dögrováson vagyok. Pénteken nagyon rosszul voltam, mindent azonnal kihánytam. Nagyon fájt a fejem, meg az alhasam, ami kisugárzott a derekamba, csípőmbe... Már ott tartottam, hogy bemegyek a kórházba, de aztán délután 4 körül ettem egy kis levest, az bennem maradt. Reggelre jobban lettem, de nagyon kikészített. Ráadásul a torkom is fáj péntek óta, most elkezdett az orrom is folyni... Utálok beteg lenni, mert ilyenkor semmit sem szedhetek...

H

H

Kép

Kép
hana78
 
 


Kép

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

korenka: köszi a leírást az astro-s oldalhoz! igen hasznos volt, és nekem kislány jött ki itt is és a kínai szerint is. Meglátjuk
:wink:

brigi33: gratulálunk a kis KUKISHOZ!! Hurrááá :)

addisz: nagyon nagy gratula a KISLÁNYotokhoz!!! Hurááá :) istenem de édes az ujjszopós kép

babacuccok vásárlása: hát most már úgy vagyok vele, hogy folyamatosan amit tudok beszerzek. Botival elég sokáig vártunk, főleg mert dolgoztam és semmi időnk nem maradt vásárolni, nézelődni, így az utolsó két hónapban szedtünk össze mindent....szörnyűű volt, mert már nagyon nagy volt a hasam is és irtó meleg volt. Azt hittem kipurcanok, állandó hőhullámaim voltak, szóval mivel kistesó is pontosan akkor érkezik, mint anno Boti, így most nyárra igyekszem mindent elrendezni :) Bár szerencsére csak ágyat szeretnénk venni, és valami ruhásszekrényt. Más minden van.

Kép


Kép
norcs83
 
 


Hallo!

Addisz!
Ez tényleg puncis!!!Tök egyértelmű!!!Sokat jelent a 4 hét.Az én UFO-kám még nem ilyen formás. (Legalábbis pénteken még nem ilyen volt...)
Vásárlás:
Nálunk szinte minden van.1 matrac kell a kiságyba, meg fejvédő.A rucikat leküldtem anyuékhoz, úgyhogy majd nyár elején, ha lent leszek, kiválogatom a fiúsakat (ha addig nem hagyja el a kukacát...), és csak azokat hozom vissza.Tesóm örül, hogy így legalább a fiáról minden hasznosul majd.Lédára már nem nagyon adom a fiús rucika.Így 1 éves kor után már csajosabbra váltunk Teszveszeltem is neki ruhákat.
Biztos a kistökinek is fogok ám venni majd valamiket.Olyan jó ruhák vannak 1 Ft-ért (vagy párszázért egy csomag akár), már tegnapelőtt majdnem lecsaptam valamit, aztán meggondoltam magam...Muszáj ellenállnom még.Ígysem kéne semmi neki, mert tesóm fia májusi.Lédának is vettem pár unisex rucit anno.
Lédánál is túlzásba estem.Most majd drukkolok, hogy a tesómnak lány legyen a következő. Ők majd aug.-ban tervezik "elkészíteni" a babát.A kisfia 4 éves lesz májusban, úgyhogy jöhet lassan a tesó ott is. Én meg majd iratok valami gyógyszert a szülés után (vagy spirál-nekem már volt régebben), mert 4.-et már végképp nem szeretnék...Aztán látom, hogy a férjem nagyon belelendült itt a gyártásba :oops: :lol: ....Ahhoz képest, hogy 4 évig semmi, most meg 1 év alatt-szoptatás mellett...Én már nem bízok a véletlenekben.... :lol: :lol: :lol:

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


sziasztok!

megjöttem én is az UH-ról! :D
végre láttuk a picurkánkat, annyira cuki volt! minden rendben van, megfelelő méretű mindene. :) mióta haza jöttünk, már 6x megnéztem a DVD-t, és még meg is fogom jó párszor. :)
vettek vért a kombinálthoz, de az a nő szörnyű volt...nem találta és mozgatta bennem a tűt, mert nem akart jönni a vér, áhh, így még sosem fájt.
sajnos a mi DVD felvételünk nem olyan tiszta, kicsit jobbra számítottam, de nem baj, nem leszek telhetetlen, a lényeg, h láttuk. :D
próbáltam képet kivágni belőle, de sehogy sem sikerül, mert amikor elmentem, csak egy nagy fekete semmi lesz. :? érdekes. még próbálkozom, mutogatni szeretném. :lol:

Addisz a te képeid annyira szépek, nagyon édes babád van! :)
Vendég
 


Brigi
Köszi :)
Régen én is nagy teszvesz-mániás voltam, de ért néhány kellemetlen meglepetés (az egyikből rendőrségi ügy is lett), azóta nem nagyon rendelek.

Pannamol
De jó, hogy minden oké! Ezek szerint tarkó redő is rendben, ugye? És hogy tetszett a szívhang? Várom a képeket, remélem sikerül kivágni!

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Addisz: gyönyörű a babád!!! :)

Képzeljétek,már szombatra hívtak minket a Genesis-be,hogy megmondják a babánk nemét!!! :D
Vendég
 


Kisbeeka
De jó, nagyon kíváncsi vagyok!!! Remélem nektek is hasonlóan szuper élmény lesz!
Tudtok kérni egészségpénztáras számlát, ha esetleg tagok vagyok valamelyiknél és ami fontos, hogy nem lehet kártyával fizetni! Ezt csak azért mondom, mert én szinte sosem tartok magamnál kp-t, mindenhol kártyával fizetik, ide viszont valamilyen megérzés miatt vittem és jól is tettem!

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Addisz, nagyon nagyon gratula! orulok hogy teljesult a vagyad. es a johanna nev nagyon gyonyoru, nekem legalabbis nagyon tetszik. hany hetes is vagy te mar? ilyen koran meg tudjak mondani a baba nemet?
A bolcsivel kapcsolatban meglepodve olvastam, hogy magyarorszagon is olyan koran dugjak oviba, bolcsibe a gyerekeket. Azt hittem, hogy ez csak Amerikaban divat, hogy szules utan par hettel mar mennek az emberek vissza melozni, es szegeny babakra vagy nanny-k vagy rosszabb esetben bolcsi vigyaz, ahol elkap minden nyavalyat idejekoran. Hat en szerencses vagyok, hogy megengedhetem hogy itthon legyek vele, de belatom, hogy sokan ennel sokkal kevesbe szerencsesebbek, es kenytelenek visszamenni melozni.
Ti hogy alltok a hanyingerrel? En mar 14 hetes vagyok, de meg mindig vezetem a porcelanbuszt :) sajnos delutanonkent es estenkent sokkal rosszabb lesz a helyzet, es hanyni is szoktam meg :( Remleem hamarosan elmulik. meg a fejfajasom sem nagyon szunik sajnos :(

Mai menu: csirkehusleves, es resztelt maj rizi bizivel.

Csajok, ti is ejjel 3x 4x mentek ki pisilni vagy csak en vagyok ilyen szerencsetlen?
bebe17
Szeged
 
 


Tegnap felhívtak az Istenhegyi klinikáról, mert pénteken amikor mennék a kombináltra áramszünet lesz... :shock: Így hétfőn délután várak szeretettel. Viszont voltam a háziorvosomnál, pénteken megyek ÉKG-ra és megkapom a laborhoz a papírokat. Na ez sem volt egyszerű, de nem is vártam, hogy az lesz. Ugyanis én Fejér megyében élek a dokim meg Komárom-Esztergom megyében rendel... vajon a kismama hova menjen.... negyed óra telefonálgatás után kiderítette nekem a nővérke. Albánia.... :(

Még mindig elképesztően köhögök, annyira, hogy hányingerbe és hányásba fullad az egész. Ez újabb minusz kilókat jelent, meg azt, hogy már totál legyengültem. Étvágyam sincs, és egész nap fekszem, vagy ülök. Nézem a tévét, vagy a gépezek Szegény kicsi fiam is elkapta, tegnap őt is elvitte apa a dokihoz. Most anyuéknál van, mert nem tudom egyszerűen ellátni megfelelően, és nem is akarom, hogy oda-vissza fertőzzük egymást. Ettől is rosszul érzem magam, mert rendkívül érzékeny lettem a hormonok miatt... és nagyon hiányzik nekem a kis pöcsösöm... pedig tegnap ment el.... tiszta hülye vagyok.... nagyon érzem a méhemet is, és aggódom a magzatom miatt is... képzejétek éjszaka úgy éreztem, hogy mocorog... a hasamon feküdtem.... érdekes volt, mert kicsit korai még....
korenka
Szár
 
 


Jó reggelt!

Kissé elmaradtam pár napja és csak olvasni maradt energiám, annyi a gond, baj, szerveznivaló... :?
Sajnos az új párom szülei is elkezdtek kavarni és kitalálták, hyog anyagilag csak akkor segítenek, ha megjön az apasági teszt eredménye. Magyarul ez azt jelenti, hoyg nyáron a nagy hasammal költözhetek majd albérletbe és még vagy hónapokat tölthetünk ott, mire megoldódik a lakhatásunk véglegesen :( Amiatt eléggé letörtem hétvégén, tulajdonképpen a meglévő szabadidőmet sírással töltöttem napok óta. Persze csak titokban, hoyg a fiam ne lássa.

Dávid egyébként végre megtanult stabilan masnit kötni, így tavasszl kaphat már igazi nagyfiús fűzőscipőt :lol:

Nálam talán kezd múlni a gyomorforgás, már a savam is gyengül talán, igaz így meg elkezdtem iszonyatosan hízni :roll:

Korenka
Végtelen, kiírthatalan köhögésben csúcs vagyok mivel kiskamasz koromban aszthmás lettem és ez a része megmaradt belőle sajnos. A legkisebb megfázást is végtelen köhögés (öklendezés, sírós, görcsös) bír követni. Az idén ősszel az vált be leginkább, hogy a köhögés legelejétől próbáltam már minél többet sópipázni, illetve lefekvés előtt egy teljes fazék vizet elpárologtattam a szobában (mondjuk könnyű, mert most az amcsikonyhás nappaliban alszom). A vízbe tettem holt-tengeri sót és amíg párolgott, rájártam szívogatni a gőzét. Szuper jól hat!
A paocak keményedésre szedj nyugodtan rendszeresen napi 3x1 MagneB6-ot. Ezt bárki szedheti és megvan az a kellemes hatása, hoyg később kevésbé fog kínozni a lábikragörcs :lol:

Addisz
Nagyon jók a babafotóid! Éééédes!
Anyám, rendőrségi ügy lett a teszveszezésből? :shock: Elmesélnéd? Nagy ritkán én is vásároltam netről, de elég sokszor kaptam mást, mint amire számítottam, így leszoktam róla :roll:

Most ennyire volt kapacitásom reagálásügyileg. Szép napot mindenkinek!

Ja és kérek szépen ismét egy kis drukkot, hoyg olyan árat kapjak ma az ingatlanbecslőtől, hoyg legyen rá remény, hoyg ki tudjuk majd valaha fizetni a férjem (ha az új párom szülei beszállnak) :twisted:

Kép
Kép
rheya
 
 


Sziasztok!

Nagy a csend errefelé, remélem mindenki jól van.

Bebe17
16+5 naposan voltam az ultrahangon és nagyon szépen lehetett látni mindent. 2D-ben vizsgált, végig tudta mutogatni az összes csontját, a gyomrát, a hólyagot stb.
A Johannával az a baj, hogy egyre népszerűbb és gyakoribb, sok van belőle és nekünk kacifántos a vezetéknevünk, ahhoz jobb lenne egy rövidebb keresztnév.

Korenka
Nagyon sajnálom, hogy ennyire rosszul vagy még mindig! Nem is ajánlgatok semmit, gondolom már kipróbáltad az összes létező gyógymódot.
Kisfiad miatt ne aggódj, nyilván a lehető legjobb döntést hoztad meg mindkettőtök érdekében! Neked most pihenned kell, feltöltődnöd, őt meg biztos kényezteti kicsit a nagyi, jó helyen van, élvezi a változatosságot. Ne legyen lelkiismeretfurdalásod, nincs okod rá!
Nekem a 12. hét óta keményedik a hasam, először én is megijedtem, de a doki megnyugtatott, hogy előfordul. Azóta szedem Magne B6-ot.

Rheya
Remélem hamar rendeződnek a lakhatással kapcsolatos gondok. Megértem, hogy emiatt nagyon bizonytalannak látod a jövőt és ideges vagy, de még messze van a nyár, légy bizakodó, hogy minden elrendeződik majd magától.
Teszvesz: idézést kaptam a XV. kerületi rendőrkapitányságra, nem értettem, hogy miért, mert kb. soha nem jártam ebben a kerületben, persze telefonon nem adtak felvilágosítást, hogy milyen ügyben. Ott derült ki, hogy elkaptak egy nőt, aki 96 embert vágott át a teszveszen, többek között anyukámat is, aki az én felhasználónevemmel szokott vásárolni. Vett egy csizmát a nőcitől, ami sosem jött meg. Nem volt nagy összeg, de a rendőrség mindenkit behívott, aki utalt valaha ennek a nőnek teszveszes vásárlásért pénzt. Volt olyan, akit százezres nagyságrendben vágott át... Olyan termékekről tett fel képet, amik nem is voltak a birtokában, majd az utalást követően eltűnt, nem reagált az e-mailekre, telefonhívásokra.

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


rheya:Nagyon szépen köszönöm a jótanácsot. Látod milyen hülye vagyok! Én is szoktam tengeri sós gőzölést alkalmazi, és most még eszembe sem jutott... direkt a neten veszem a sót, mert agylövéses bio vagyok Csak olyat haszálok ami tiszta és nem mű, és nincs benne csomósodás gátló meg minedenféle vacak. Sót használ a kamasz lányom az arcára a pattanás ellen is és én is testápoló helyett, szóval nálunk tök nagy becsben van a só... és mégis kihagytam a kúrából.... :shock:

Hát mindig van valami a te ügyedben.... hihetetlen.. mondjuk alapból nem egyszerű ugye? ... kitartás! És természetesen továbbra is megy a drukk a lakás ügyben!!!

addisz: Köszönöm a megnyugtató szavakat, igazán jól esik...

pannamol: Remélem sikerül valahogy felgyógyítani egy képet a netre. Nagyon kiváncsi vagyok a picurkádra. :)

Én vatera fun vagyok. Szinte nincs olyan hónap, hogy ne vennék valamit. Apa marhára örül ennek... Néha belefutok olyanba én is, hogy nem úgy néz ki a dolog ahogyan elképzeltem... de ez leginkább a figyelmetlenségem miatt volt... vagy, hogy nem voltam elég kiváncsi, és nem kérdeztem rá részletekre... mindenesetre hatalmas csalódás még nem ért... kivéve amikor nem én nyertem a licitet :D:D:D
korenka
Szár
 
 


Addisz
Anyám, ez a vaterás szép kis történet :shock:

Korenka
Nahát, testápolloónak még nem hallottam a sót semmilyen formában :shock: Mesélj kicsit róla :wink:

Csajok, van valaki, aki nagyon penge a mostani TGYÁS, GYED, GYES jogszabályokban? Mert az én olvasatomban lehet így, illetve úgy is érteni a dolgokat :roll:
Mert ugyebár a törvény azt írja, hoyg 365 nap biztosított nappal kell rendelkezni a szülést megelőző 2 évben. Na de könyörgöm, ha valaki mondjuk munkanélküli volt, azalatt az idő alatt is biztosított volt.

Konkrétan nálam az a helyzet, hoyg a fiam után járó GYED/GYES alatt jogutóddal megszűnt a munkahelyem, majd a GYES lejárta után ugyebár letöltöttem még a felhalmozódott szabadságom és némi végkielégítés után megvált tőlem a drága jogutód. Utána persze munkanélkülin voltam, ami 2010. májusáig tartott, majd májustól augusztus végéig magam fizettem a TB-t (tehát végig biztosított voltam). Elhelyezkednem 2010. augusztus 29-én sikerült. Nomármost a Babóka augusztus 23-ra van kiírva, vagyis a legjobb esetben is hiányozni fog a 365 napból 6 napom. Ráadásul a fiam anno 18 nappal korábban érkezett, szóval valószínű, hoyg most is korábban jön majd valamennyivel a bébi. Igazából eddig bárkit kérdeztem, mindenki csak a vállát vonogatta, hoyg akkor most nekem fog vajon járni bármi ellátás is, vagy csak a levegőt szívhatom ingyen és még GYES-t sem kapok, nemhogy TGYÁS-t, GYED-et :?:

JA, a kalkulátorok mindenhol azt hozzák ki, hoyg nem jár nekem majd egy fillér sem
:?

Kép
Kép
rheya
 
 


rheya: Sajnos a GYES témában nem vagyok biztosan otthon, és nem akarok hülyeséget mondani. De annyit tudok neked tanácsolni, hogy ezeket az adatokat nagyon konkrétan írd le, és küld el a MEP-be, adjanak neked infót, esetleg tanácsot...persze ne azt, hogy tartsd vissza 6 napig.... fognak válaszolni, kell nekik.

A testápoláshoz vettem tömb sót, ami akkora mint egy szappan. Fürdés után be kell vizezni és átkenni vele a testedet. Picit csíp, de nem sokáig. Viszont selymes lesz tőle a bőrőd és sokaknak hihetetlen de hidratált, mert a só megtartja a vizet. Ha megszáradt csak letörlöd magadról a türivel. A pattanásra ugyan így kell használni. Lányom homlokát 1 hét alatt gyönyörűen rendbe tette.
Hát reklám helyett, de megkerestem az oldalt ahonnan rendeltem, hátha kedvet kaptál:
http://www.jomtom.hu/himalaja_kristalyso_szappan.html
korenka
Szár
 
 


Korenka
Köszi ezt a só tippet! Megjegyzem, mert ugyan most pocakkal nincs sok patim, de utána várhatóan visszatérnek majd :twisted:
Mi az a MEP???

Kép
Kép
rheya
 
 


MEP a Megyei Egészségbiztosítási Pénztár. Ő adja a GYED-t és A GYEs-et viszont az Államkincstár.
korenka
Szár
 
 


JA, vagy úgy :lol: Köszi!

Kép
Kép
rheya
 
 


Korenka
Ez a sós dolog nagyon meglepő :shock: Én sajnos kirügyeztem a terhesség hatására, főleg a dekoltázsom bosszant, mert ott még soha egy pattanás nem volt, most meg nagyon rondán néz ki :( Közben viszont tök száraz, vízhiányos a bőröm...ki érti ezt...

Rheya
Szerintem gyes-t mindenképpen kapsz! Persze tudom, hogy annak az összege kb. semmire nem elég, de az akkor is jár, hogy nem dolgoztál a várandósságot előtt. Én Lucával egyetemről mentem szülni, ott is biztosított voltam, nappali tagozat, állami képzés stb. Gyest kaptam végig.

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Lányok!
Tegnap elfelejtettem kérdezni, hogy hallottatok már a Dianatal gélről? Barátnőm hozta nekem a BabaPatikát, amiben volt egy cikk erről a gélről. Ez elvileg egy természetes összetevőkből álló termék, melyet szülés során 3 fázisban helyeznek fel a vajúdó nőnek. Hatására a szülés folyamata gyorsabb és fájdalommentesebb lehet, illetve csökken a gátmetszés szükségessége. Az újságban egy szülész-nőgyógyász beszél róla, neten is rákerestem, több helyen használják állítólag.
Az ára nagyon durva (20-25 ezer ft körül mozog), nem tudom, ér-e ennyit, ráadásul én bizalmatlan típus is vagyok...

http://www.weborvos.hu/egeszsegmagazin/ ... ni/122746/

Csak gondoltam megosztom veletek :)

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Addisz: olvastam róla,csak kérdés számomra,hogy mennyivel több,mint egy sima síkosító,mert hiába próbáltam utánaolvasni,nem kaptam róla információt,hogy mennyivel több annál :)

Ha esetleg erről is tudsz valamit,örülnék,ha megírnád.

Én is a védőnőtől kapott füzetkében olvastam róla,de olyan sejtelmesen írnak a gélről,hogy semmit nem derítettem ki :D :D :D

Köszi a kp.-tippet,én valamiért az ilyen helyekre automatikusan viszek kp.-t,hátha :D
Vendég
 


addisz: Olvastam én is róla, és el is lapoztam annyira nem keltette fel a figyelmemet anno. Egyrészt mert nem természetes újabb gyógyszeripari sz..r amit megvetetnek a kismamákkal. Mert hát valjuk be mi bármit megvennénk a babánk érdekében.... mi könnyű célpont vagyunk... másrészt a szülés milyensége agyban dől el és nem tubusban. De mondjuk én elég kocka vagyok... :D
korenka
Szár
 
 


Ebben a gélben (ugyan még sose hallottam,olvastam róla) én sem nagyon hiszek. Legalábbis nekem 25-30e-et biztos nem ér meg :lol:

A családineten van egy "szakbarbár" nevű pasi, aki konkrétan TGYÁS/GYED/GYES ügyekben válaszol, de sajna napi limitje van, hoyg hány levelet fogad. Szóval kb. valamikor 0 óra 0perc 0 másodperckor kéne elküldeni a kérdésem, hoyg ne teljen be a napi limit :lol: Volt egy barátnőm, aki pár éve hetekig éjszakázott, mire sikerült írnia a szakbarbárnak. Visszaolvasgattam, de nem találtam az enyémmel azonos kérdést sajna.

Kép
Kép
rheya
 
 


Kisbeeka
Most nincs nálam az újság, abban a doki elvileg elmondja, hogy miért nem mezei síkosító, de persze nem emlékszem :roll: Este beleolvasok és ha van róla értelmes leírás, akkor bepötyögöm.

Korenka
Igazad van teljesen, a kismamákkal szinte mindent meg lehet vetetni, ráadásul durván túlárazva is eladhatóvá válik egy termék, ha jó a marketingje.
Nekem azért akadt meg a szemem a cikken, mert nagyon meglepődtem, hogy már ilyesmit is kitalálnak. A gondom mindig azzal van, hogy hirdetik a természetes összetevőket, de soha nem látom részletesen felsorolva, hogy ez pontosan mit is takar.
Abban is igazat adok, hogy sok minden fejben dől el, sok dolgon tudunk mi magunk változtatni, de nem mindenen.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára addisz 2011.02.15 12:05-kor.

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Én meg nem tudom,milyen szülni,picit tarok is tőle,de hiszem,hogy agyban kell helyretenni magamat ;)

És mint írtam,ezt max. síkosítónak tudom elképzelni... :roll:
Vendég
 


addisz: Tökre megértem a kismamákat akit mindent megvennének, és próbálom menteni magam, nem szólnék le senkit azért mert mindent megvenne annak érdekében, hogy biztonságban tudja magát és a babát. :D Megnéztem egy angol oldalt. Az írják, hogy régen oliva olajat használtak a görögök szülésnél, hogy segítsenek. Mi anno masszázsolajat használtunk gátvédelem céljából, de a gyógyszeripar szerint az irritáló lehet
a magzatnak, ezért ez "sokkal jobb..." Volt egy film róla és úgy néztem, hogy egy aplikátor segítségével mélyre benyomják a vajudási szakaszban, ez sűrűbb, majd a kitolásinál folyékonyabbat használnak. remélem jó a link, nézzétek meg:http://translate.google.com/translate?hl=hu&sl=en&u=http://www.e.dianatal.com/page/content/index.asp%3FMenuID%3D127%26ID%3D201%26Menu%3D3%26Item%3D5.4&ei=nF5aTZeYMIO6hAeF75n-DA&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=3&ved=0CDkQ7gEwAg&prev=/search%3Fq%3Ddianatal%26hl%3Dhu%26sa%3DG%26prmd%3Divnsfd
Vebfordítóval tettem fel, ezért furcsa a magyar szöveg picit.
korenka
Szár
 
 


addisz: Jah, anno én is rááltam az otthoni szívhang vizsgálóra emlékszel? :D:D Még egy házi UH gépre is rákötném magam ha lehetne ilyet kapni :D:D Úgyhogy azért én sem vagyok kivétel :D
korenka
Szár
 
 


Őszintén bevallom, a házi uh gép a várandósság első napjától foglalkoztat :D
Sőt, szombaton, épp a 4D-ről jövet arról fantáziáltam, hogy vajon mikor jöjjünk el újra... Apa szerint ez már kóros :)

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltunk uh-n és megnézték a nyakiredőt, illetve megvolt a kombinált.

Gratulálok mindenkinek akinek kiderült a baba neme. Én is nagyon kíváncsi vagyok már, de nekünk nem mutatta magát.

Sajnos én még mindig rosszul vagyok sokat, esténként meg éhgyomorra fekszem le, rögtön kijön ha megeszem a vacsit.

Korenka, pocakkeményedésre én Magnerotott szedek. Szerintem a Magneb6 nem ér semmit. Lidivel is ezt a magnéziumot szedtem mivel ebben 500mg van míg a Magneb6-ban jóval kevesebb (asszem 48 mg?).

Kép

Kép
antekirt
 
 


antekirt: A kombinált eredménye is megvan, vagy az később lesz?
Megnézem magamnak ezt a Magnerotot... köszi.
Étvágytalanságomban már annyira korog a gyomrom, hogy szegény magzatom azt hiszi oroszlány az anyukája... hogy meglepődik majd amikor megszületik... kiderül nem is oroszlán, hanem sárkány... :D:D
korenka
Szár
 
 


Én is most váltottam a Magne B6-ról (csak elfelejtettem ezt is leírni... Nektek is olyan agyatok, mint a szita?! vagy ezt ne fogjam a várandósságra :lol: ?)

Most Magnesii citricit szedek, ez is 500 mg-os (Naturland termék, ára kb. 250 huf)

Antekirt
Jobbulást Neked, szörnyű lehet, hogy még mindig tart az émelygős, hányós korszak. Viszont örülök, hogy a babával minden rendben van!

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


addisz: Ez csak 10 darabos ugye? Napi 1-et szedsz?
korenka
Szár
 
 


Hali!

Tegnap megtelefonálták az eredményemet, a Down-nál valami 1:7500-körül, a másik még kevesebb.
Ez szuper, egész megnyugodtam.
Teszvesz: ja, én is néha meglepődök, hogy a képen más volt...De mostanában tök szépeket vettem Lédának.Együttesek, kantáros gatyó, mert a másik leesik róla (hózentrogert hord...).
Gél:hallottam (olvastam) róla, de nem nagyon izgat.Vajon a magzatvíz nem mossa k pl. burokrepsztésnél? Húú, nekem nem hiányzik oda semmi.

Béku! Nem baj, hogy nem szültél, egyszer el kell kezdeni.Aztán majd úgy belejössz, mint én...

Korenka! Eszembe jutott a KFC-s (?) reklám, amikor a kutya morog a pasi korgó hasának...Csak nehogy Te is így járj...

Addisz! Nálad már csak én vagyok kórosabb ezzel a 33 ezres UH+vv-lel...
Úgy látszik, itt nem számít, hogy hányadik gyerek...Paraság állandó..

Rheya! Jajj, sajnálom a megpróbáltatásokat.Anyósodék nem valami bizalmasak.Mindegy, talán majd az unoka...
Gyes-ben nem tudok segíteni, de mi lenne, ha telefonálnál a MEP-nek, Államkincstárnak?Vagy ezt írták a többiek is? Nekem a MEP-es maca segített sokat telon is.

Antekirt! Te fiút, vagy lányt szeretnél inkább így a csajszi után???

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


brigi: Visszamorog a magzat a haskorgásra? :D:D:D:D hát ez jó húúúúúúúúúúúú KFC-s csirke...... na azt tudnék most enni.... azt bármikor ...... káposzta salival......

kisbeeka:csatlakozom brigizhez.... belejön az ember lánya... :D:D Már alig várom a szülést.
korenka
Szár
 
 


Sziasztok!

Fúú jó hideg van odakinn :? de azért elmentünk egy picit sétálni. Na nem vittük túlzásba mert kb fél órát voltunk kinn. Már nagyon várom a meleget, bár egyenlőre azzal is megelégednék, ha sütne a nap.

Mi hétfőn megyünk UH-ra :D már nagyon várom. Mondjuk szerintem csak 4D-nél tudnák megmondani a nemét, mi meg ugye sima mezei UH-ra megyünk :lol: Vagy szerintetek így is megtudják mondani? 16 hetes leszek akkor.

korenka: jaaj nagyon sajnálnom, hogy még mindig ilyen rosszul vagy :(
a hormonok nálam is tombolnak....múltkor rámtört a bezártság érzés, hogy sehová nem tudunk menni (mert alapvetően elég sokat mászkálok ide-oda Botival), de emiatt a h*lye influenza miatt nem merek menni semmi tömeges helyre...

rheyna: hát a Te helyzeted sem egyszerű, sőőt :( kitartást!!!!

Kép


Kép
norcs83
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: