Új privát üzeneted érkezett!

Abbey, en megkerdenem a dokinot. vszleg semmi, de egyreszt en alig lattam meg babat izzadni, masreszt o olyan alapos es nem hagy ketseget, hogy ha barmi van, amit azert ilyen esetben meg kell nezni, o tutti utanamegy. (mi par napig voltunk pl. korhazban kivizsgalason, mert b.nek sokaig hasmenesszeruje volt, persze szerencsere semmi sem lett, de mindnyajan megnyugodtunk.)

mi az a BA meg blogmoci?

ti miben fagyasztotok le anyatejet? vesztek tarolokat, vagy valami mezei konyhai valamiben?

koszi tovabbra is minden tanacsot es bolcsesseget!
zsebibabak
 
 


Tegnap nem ment ez a vacak, remélem elmentette, amit írta, mindjárt bemásolom:
Sziasztok!
Köszi a hiányolást! megejtettük a sítábort, 6 gyerekkel, nagymamával :lol: szicíliai stílus!
az időjárás nem fogadott kegyeibe minket, hó volt, de 3 nap is esőben síeltünk :( De azért lelkesen nyomták a gyerekek, csak több időt tölthettünk volna a pályán. Ez a sulim sítábora, volt sok gyerek, meg fiatal, meg felnőtt, meg minden. szóval a kölykeim nagyon éltek. A kicsik az utat jól bírták. Joni a frászt hozta rám első éjjel belázasodott :( . Panadolt adtam neki, meg elkezdtem nyomni bele a zinnatot, amivel a drnő útra bocsátott, így aztán kutya baja ne, volt. Amennyit lehetett az esőtől, sétáltattuk őket, és igyekeztem kivonni őket , h ne másszon rájuk a társaság, nehogy elkapjanak vmit.
Végül én is feljutottam minden nap a pályára :) .

Ma voltunkj Jonival kontrollon, minden OK vele, csak ezzel a fülességgel kéne kezdeni vmit, mostmár elég ebből az anyatejen és antibiotikumon élésből!

Zsebi! Sajnálom, h nem fért bele egy látogatás :(
Szopi: én kezdetektől tandemben nyomom, az előzőekkel is így csináltam. Nekem így működött, tényleg már a kórházban is: szopis párna az ölembe, karnyújtásnyira a bébik, egyiket egyik,másikat másik hónom alá. Ha abbahagyja az egyik a szopit, akkor is közel van, ha nincs aki segítsen, akkor kicsit megemelem vagy hasra teszem, ha feszül a pocija. Sokszor az ölemben alszanak el a szopis párnán. Kicsit nehéz lerakni őket így, néha nem is szoktam, csak óvatosan lecsúszom, fejem alá párnát gyömök, és úgy alszunk 3an :oops: .
Én egyáltalán nem fejtem, kivéve amikor Joni kórházban volt. Mindig egyik egyikből, másik másikból szopik, akkor is, ha nem egyszerre eszenek. És a következő etetésnél csere.

Abbey! Hozzátápi: kiváncsi leszek a mostaniak hogy fogják venni a dolgot, én 6 hós kor előtt sosem kezdtem, mostsem szándékozom, igaz okom sem volt rá, se kaki, se semmi.
Éjszakai szopi: ez a 3 kgos dolog sosem jött be nekem, pláne, h nonót kivéve 3 kg fölötti súlyú volt mind :D . Meg egyre jobban megemésztik. szóval lehet, h béna vagyok , de nekem ezt most sem látszik egyszerűnek kiiktatni, és sose ment.
no, így is hoszzú volt, megyek, de ne aggódj zsebi, nem halunk ki olyan hipp-hopp :)
claire
claire
 
 


Zsebi! Elvileg lehet kapni patikában anyatej fagyasztó zacsit, amikor én kerestem hiánycikk volt, de állítólag az a legjobb. Így én kifőztem 1-2 műanyagbödit, és abba tettem, de az sem sok, csak ami Joni kórházi tartózkodása alatt megmaradt.
claire
 
 

 
 

Claire: Isten hozott újra itthon Titeket!

Zsebi: Én hétköznapi műanyag dobozokban fagyasztottam a tejet.

folytköv.
abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Zsebi!
BA: bezzeganya. Ez egy baba-mama blog, a blogmoci pedig a blogmotor, ami mostanában rendetlenkedik, és nem küldi el rendesen a hozzászólásokat. :-) Jómagam most éppen írok is oda, Abbey meg zugolvas.
Fagyasztás: én 2 decis műanyag poharakban fagyasztottam anno. Egyszerűen beleöntöttem, letakartam fóliával és kész.

Abbey!
Nekem Dani izzadósabb, szerintem nincs vele semmi baj.

Claire!
Joninak jobbulást, de örülök, hogy minden ok.
vovanda
 
 


Claire!
Sokat gondoltam Rad, hogy ilyen idoben hogy tudtok vajon sielni; nagyon orulok, hogy sikerult! Es hogy Joninak nem lett nagyobb baja; meg hogy Te is felkereultel a palyara minden nap (ez mar tenyleg csoda: hogy csinaltad? kihagytal szoptatast vagy a palyan fejtel?! tenyleg ezermester vagy!). Mi is megyunk 3 het mulva, de nem hinnem, hogy palyara jutnek! mi is a Ti modi szeleburdi csaladot fogjuk eloadni: nagymama es 6 gyerkoc... csak anyagilag nem tudom, 6 gyerkocre hogy fogunk tudni majd siberleteket venni ;-(

De legfokebb a tandem szopit szeretnem Toled megtanulni, ez jo megoldasnak hangzik. Csak meg mindig nem ertem teljesen - talan mas is profital belole.... Egyreszt, milyen szoptatos parnad van? Nekem is van, de nem nagyon jott be, nekem ez a hold alaku, kotos van. De nem eleg nagy hatrafele, hogy rarakjam a babusokat. Es gondolom, a Tieid mar jovan nagyobbak.

Aztan meg, meg mindig nem ertem, hogy a masodik babat hogy veszed fel es teszed mellre egy kezzel... (talan ha nagyobb? akkor nem nyeklos es huzhato/tolhato - de akkor meg mar nehez egy keznek..!). Es hogy alszol ugy veluk - nem tudnak leesni/lecsuszni a parnarol? En azert felek vegul a szopiba belealudni, pedig szinte mindig az lesz ejjel.

Nincs esetleg egy fenykeped errol a tandem-szopi felallasrol...?

Bocs az akadekoskodasert, de nekem annyi idot, szegeny kis paraimnak pedig annyi szenvedest/sirast takaritana meg, ha sikerulne rendszeres(ebben) egyutt szoptatni oket, es ha aztan tudnank tovabb aludni egyutt viszonylag biztonsagban...

a 3 kg-s ejszakai szopi ugy nekem sem jott be; bar nekem minden babam eleg siman ataludna az ejszakat hamar, csak akkor annyi a tejemnek, ugyhogy ha ok nem kelnek, keltem en oket... ;-((
zsebibabak
 
 


Sziasztok!

Elnézést a zavarásért.

Kedves Lányos Anyukák!

2010. novemberi kismamás topikból vagyok!
Egyedi készítésű, masnis fejpántok, igény szerinti színben és méretben!Akit érdekel, írjon nekem privit és megbeszéljük a részleteket:)
Dobok egy képet, h. miről is van szó:)
Mindenkinek Boldog babavárást illetve babázást kívánok!

Kép

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


Sziasztok!

Tegnap délután hazaengedtek a kórházból, így gondoltam jelentkezek személyesen.
A babák a pocakban vannak(remélem még min 6 hétig ott is maradnak),szépen egyformán fejlődnek. Gyógyszereket kell szednem és többet pihennem (feküdnöm),mint fent lennem, de most már a hátralévő pár hetet kibírom. A méhszájam lerövidült, de még teljesen zárt, így a dokim emiatt nem is aggódik.

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Sziasztok!

Na, csak idejutok megint... Eszti nyűgös. Éjjel többször felsírt, nagyon zokogott, nem tudom mi baja. Csak én vagyok jó neki.
Voltam ma bőrgyógyásznál a viszketésemmel, elég elkeserítő híreket mondott. Rühatka fertőzésem van, iszonyú undorító :oops: félek, h a gyerek is elkapta és ezért sír, uh fel is hívom a dokit ma. Borzasztó mérges vagyok, mert tuti a csontkovácsnál kaptam el, otthagytam 40e ft-t és még ezt is elkaptam, messze elkerülöm ezt az embert az biztos. Szerencsére egy fertőtlenítő folyadékkal könnyen kezelhető, de akkor is undorító, főleg, h abszolut figyelek a higiéniára meg mindenre. De állítólag elég gyakori ovikban is meg bölcsikben, bkvn meg mindenféle közhelyen :?

Zsebi: van kimondottan ikres szopis párna is. www.szopiparna.hu. Én is itt rendeltem, de én nem ikreset, mert nem tandem szoptattam.

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Zsebi! Keresek képeket! tandem ikres szopis párnán van, sőt kettő, ha nem falnak támaszkodom, akkor az egyiket magam mögé teszem, nem kötöm meg, a hátsóval mostmár alátámasztom őket, de nem mindig.
Amikor magam elé teszem az egyiket, akkor megmarad a párnán, mint egy tálcán, tehát két kézzel tudom felvenni a másikat, és a hónom alá csapom, mint egy rocki figuránál :lol:
Eleinte a mi dupla ágyunkon "laktam " velük, ott azért nem féltem, h lecsúsznak, meg akkor általában letettem őket szopi után. Most a nappali közepén van egy szivacs, azon vagyunk, nem nagy gáz, ha lecsúszik, de nem igen szoktak, inkább mostmár ha ébren vannak lerugdossák magukat.
Próbáld ki egy hurkává hengerített paplannal sztem, én ha nincs velem szopis párna, akkor ezt szoktam alkalmazni.
Lerakni kicsit nehéz őket ha elalszanak a párnán. Űéjjel sokszor külön szopnak, akkor mellé tudok feküdni, és már alszom is, aztán kel a másik, fordulok, "felkapcsolódik" és már alszom is :lol:
Nappal sokszor a két szopis párnából képezett "fészekben" alszanak, így nem gurulnak le rögtön, ha egyet fordulnak, még nagyobbacska korukban sem.
Ha nem tudok ide feltenni képet, akkor nem megy a kicsinyítés, de ha küldesz priviben egy email címet, akkor küldök oda.
Ha kicsit megemelem őket és lejjebb csúszom, akkor tudok megtámasztva aludni, ők meg az ölemben vannak.

Többiek! bocs, h hosszú voltam!

Gyerekek, lemértem ma a két csemetét, Joni 7,78, Nonó 5,76 kg :roll: Jó mi?

Abbey! Rühatka :( Nézesd meg a gyerkőket, de lehet, h csak a teliholdtól nyüzsi a kicsi lány.
Eszternek múltkor serke volt a hajában, így mi meg tetü irtottunk :cry: Minden évben van oviban , isiben, de eddig sosem kaptuk el.
claire
 
 


Lemaradt: hova mentek síelni? A két mininek nem kell bélet :lol:
:lol: e talán a kisebbekre is kaptok kedvezményt!
claire
 
 


Beszéltem a dokival, egyből a bőrgyógyászatra irányított. Uh reggel megyünk a Heim Pálba. Nem hiányzott ez a mizéria.

Amúgy én is pont így csináltam, ahogy Claire. De nem volt kényelmes se nekem, se a piciknek, valszeg a kis párna miatt, mert nem fértek el rendesen. Most amúgy Lilla szopi sztrájkol. Remélem nem akar leszokni. Uh igyekszem fejni, de vhogy nem megy most rendesen. Alig jön vm, pedig érzem, hogy még van benne egy csomó. Remélem túlteszi magát megint a sztrájkon, és újra az én kis porszívó babám lesz. :)

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Claire, akkor dobnal at par kepet? megemailtem a cimem, remelem, atmegy. Nekem nagyon sokat segitett a leirasod (bar meg mindig nem tudnam ez alapjan megcsinalni teljesen), es tutti masnak is fog (majd a 2011-es ikervarokat is rairanyitom).

Abbey, kosz a szopiparna oldalt - Claire, Neked ez jott be? Nekem volt ilyen hurkaparnam is korabban, a korhazban is ilyent kaptunk, de az sem oldotta akkor meg a dolgot, egy babaval meg nem hasznaltam, de most remenykedem meg, hogy ez forradalmasitana a tandemszopi problemakort.

Abbey, szegeny, irnam, hogy a gazdag embert meg az ag is huzza ;-( (a 40 k -ert ruhatkara ... mit csinalt egy csontkovacs 40 k-ert a ruhatka terjesztesen kivul...?!) Tenyleg alig mesz el, es akkor is megbizhatonak tuno helyekre, es ilyet beszedni... meg szerencse, hogy felismertek.

Abbey, nekem ugyanez volt a fejessel 4 gyerekkel, ezert is csodaltalan a sok fejesert. A problema szerintem, h. a gep nem iditja be ugy a belovellest/teljeado reflexet, mint a babak, es a kezdeti idoszak utan mar nem igazan lehet ugy kifejni, mint ahogy a baba ki tudja szopni. de ez csak az en elmeletem... en sem tudtam fejni szinte semmit, megis kover szopos babaim voltak, tehat tejcsinek kellett lennie. es meg a geppel sem lehetett gond; most kaptam/bereltem elektromosakat, es azokkal kevesebb jon ki, mint az avent isis kezivel, amit midnig is hasznaltam, ugyhogy visszatertem ahhoz.

Vanda, kosz a BA linket! jo a blog! van vele kapcs egy kerdesem, majd kulon. en nem szeretek mindenfele helyekre regisztralni - regisztracio nelkul hogy lehet atlatni, hogy miket lehet a BA-n olvasni?

Claire - nem semmi a 2 kilo kulonbseg! milyen szerencse, h. pont joni a nagyobb, nem? ha o lenne a kisebb, az ember halalra aggodna magat, hogy ez is a betegsegek miatt van...

amugy a ferjem extrem si-rajongo, tehat csak par siterepre szeret menni, vszleg most is obertauern lesz. persze, siberlet ugyben nem is idenre aggodtam, hanem hogy 6 gyerkoccel lehet-e meg sielni jarni, plane, ha mar teljes jegy kell nekik... szallast sem lesz konnyu mar talalni...
zsebibabak
 
 


Vanda BA blogja utan merem leirni a mostanaban gyotro problemamat - hatha Ti tudtok segiteni. Vszleg szules utani depo, de minden babam utan gyotortek ezek a gondolatok, csak most sokkal erosebben.

Szoval ahelyett, hogy felhotlenul boldog lennek, mert nagyon elvezem es semmi nincs, ami csodalatosabb ennel a ket babusnal, teljesen bedepressziosodom, hogy milyen rem hamar eltelik ez a kisbabakor (mar 1 honap eltelt pedig szinte most szultem!); es amugyis milyen hamar felnonek. Milyen hamar nincs mar rank olyan szukseguk, mint amikor ilyen kis kiszolgaltatottak. Milyen hamar elmulik ez az alomidoszak - o(k) es en. Eddig meg mindig ott volt az agyam zugaban, hogy hatha meg egyszer atelhetem ezt a csodat - terhesseg - baba - kisgyerekkor; de most mar tutti, h. az utolso. Nem fogom kibirni, hogy tuladjak a terhesruhaimon, a babacuccokon, hogy felszamoljuk a baba- es kisgyerekes eletre valo berendezkedest, ami 11 eve alapletformank.

pedig igazan nem panaszkodhatom - 5 kihordott terhesseg es 6 gyerkoc... azert elegnek kene legyen - es nem, ugyanaz az elmondhatatlan szomorusag gyotor, hogy ez hamar elmulik, es hogy fogom kibirni - mint mielott terhes lettem, es mar a kicsi fiam is 3 eves volt, es nem hagyta tobbe, hogy oltoztessem, vagy a popsijat kitoroljem (ez mar teljes eszementseg!! :oops: ), es elment oviba, tehat gyerkocmentes lett a lakas delelott.

Ti ezzel hogy birkoztatok/birkoztok meg? Nyugodtan toljatok le, hogy menjek a francba, vagy jojjon mar meg az eszem, nem lehet 100 evesen is kisgyerekes anyanak lenni...

Es hogy jon ide Vanda blogja? hogy irigylem azokat, akik vagynak vissza dolgozni, akiknek eleguk lesz a logo nozikbol es a kitorlendo popsikbol es vagynak vissza a felnottvilagba. Ti nyilvan nem kuzdotok ilyen tulmeretezett anyaskodasnivagyo hormonokkal, es termeszetesen fejlodtok tovabb az idovel.

szoval segitsetek, legyszives, mit lehet csinalni, hogy az ember ezen tuljusson, es ne kezdjen el bogni, ha terhes not vagy kisbabat lat.

lehet, hogy pszichologushoz kene jarnom, de aztan ikrekkel es 6 gyerkoccel erre vegleg nem marad ido.

koszi a tanacsokat!!!
zsebibabak
 
 


Zsebi!
Ha középen a nagy piros Bezzeganya feliratra kattintasz, és görgetsz lefelé, ott az összes eddig megjelent poszt. A BA anyja egyébként Tünde, én csak törzskommentelő vagyok már jó ideje (jó kis története van a blognak, ha érdekel, elmondom), meg néha írogatok.

Ami a depit illeti: majd a jövő heti posztból látni fogod, hogy azért nálam sem ilyen egyértelmű a helyzet. Küzdök a magam görcsivel, hogy akár még maradhatnék, és olyan kicsik, de ha józan ésszel nézem, akkor mindenkinek ez lesz a legjobb. És igen, hamar eltelik, nekem több nem is lesz. Te meg ráadásul ilyen típus vagy, aki a gyereknevelésben teljesedik ki.
vovanda
 
 


Sziasztok!

Na, jó hír, mégsem vagyok rühes. :D Voltunk reggel a Heim Pálban, közölték, ha én az lennék, akkor a gyerekeken is nyüzsögne mindenféle kiütés, ők meg teljesen tünetmentesek. Uh megnézett engem is. Azt nem tudja mi, de vm vírusfertőzés utáni kiütésre gyanakszik, kaptam újabb 3 krémet. Antihisztamint meg nem szedhetek amíg szoptatok, uh egyelőre ez van. Mindenesetre ennek nagyon örülök!

Zsebi: a csontkovács amúgy nagyon rafinált, mert nem közvetlen neki kell fizetni, hanem először elküld maszírozni 3500-ért, majd idegszálkiemelés (?) 6000ért utána helyrerángat 6000-ért és krémet ad újabb 3000-ért, uh nagyon rafkós pasi. És ugye ezt kétszer, mert 2 hét múlva kontroll, amikor persze visszamaradnak még dolgok. Na mind1, atka ide vagy oda, akkor sem megyek többet. Csak én meg hajlamos vagyok hinni az ilyen dolgokban, főleg amikor már lépni alig tudok úgy fáj a derekam.
Másik: hát figyelj, nekem van egy barátnőm, aki már 40 éves és most várja a harmadik lombik gyerekét, úgy hogy már az előzőnél is leszögezte, hogy nem szül többet, de nem bírja ki. Neki is lételeme ez a csecsemő, kisgyerekkor dolog. Sztem ha az állam támogatna több lombikot, még szülne. Én csak azt tudom mondani, hogy mire az ikrek megnőnek, addigra a nagy is, és lassan jön az unoka. Mivel 6 gyerkőd van, sztem majd kiélheted magad unokázásban is. Anyu is mindenáron akart még gyereket, de aztán ki kellett venni a méhét, és nem lehetett, meg apu sem nagyon rajongott az ötletért, most meg halál boldog, h milyen igaza is volt apának akkor. Pedig akkor borzasztó szomorú volt, h nem lehet már neki több babája. A kecske is boldog és a káposzta is megmaradt, ha szabad így fogalmaznom.

Én medela kézivel fejek. Eddig nem volt gond, lefejtem 3 dl-ket is simán. Az elmúlt néhány napban érzem ezt, hogy hiába nyomkodom, nem jön semmi, maszírozom a cicim, semmi. Picik ki bírják szívni, de Lillus most nagyon rapszodikusan szopik, ami a tejemnek sem tesz ám jót. Mindegy, boldog vagyok, hogy eddig ment, meglátjuk, h átmeneti a dolog vagy lassan elapad a tejci.

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Abbey
na szerencsére jó hírek! Azé nem mindegy, rüh, vagy kiütés :)
Zsebi
én nagy alvó vagyok (lennék), így nekem ez a nagyon kicsi kor annyira nem jó. Én alig várom, hogy dumáljanak, menjenek fedezzék fel a világot :) Csak jöjjenek vissza ;) Minden kornak megvan a szépsége és az árnyoldala (nem jó szó...), meg kell találni a legtöbb jót sztem!
Én azt nem értem, hogy mindegyik gyermekedre ugyanúgy jut idő mindig?? Nálunk Lilire nincs annyi, mint szeretném :roll: 3/4 5 mire hazaérnek az oviból, mi meg már 6-kor fürdetjük a töpiket, etetés, utána meg talán van 1 óra, aztán ő is fürdik, még egy fél óra, óra, aztán alvás.

Nálunk: visszatértünk az egyes tápra és tegnap semmi mást nem adtam, így csak egy órás szenvedés volt, az se annyira ordibálós, inkább nyögős. Doki szerint adjam most 1 hétig így, aztán beszélünk hogyan tovább. Sajna 6 hó után nem írhat fel 1-est, így 3000 Ft, ez meg 2ésfél napra elég....

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Aztaaaa Szivvi, az a 3000ft elég húzós 2,5napra :? hát nem irigyellek. Én mindig azt hittem, h aki tápot ad a babának, annál nincs is hasfájás. Ezek után én már végképp nem értem, hogy akkor hogy jön ide, hogy babot, lencsét stb-t nem lehet enni szoptatás alatt. Végtére is ha hasfájós a baba, akkor ígyis-úgyis fáj a hasa, ha táp, ha szopi, ha bab, ha nem bab...
Tápos kérdésem: nekünk van bontva egy 2es tápunk már 4-5 hete. az kuka, vagy fel lehet használni még? A doboz szerint 3 hét után ne használjuk, de mért?

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Sziasztok! Zsebi, küldök képet, mindjárt keresek régit, de tegnap csináltam újat, ha párom hazajön letöltetem!
Ami a depit illeti, mondtam már, h lelki rokonok vagyunk? Olyan jó, h leírtad,m én ezt már elmondani is alig merem, mindenki hülyének néz. eddig én is biztattam magam, h talán lesz még, de most tuti vége, azért 40 évesen 6 gyerekkel győz a józan (? :lol: ) ész (? :lol: ). Én próbálom kiélvezni a kicsiségük minden percét, és amikor strapás, akkor is ezzel biztatni magam, h örülj neki, úgysem tart sokáig. És persze minden kornak megvan a szépsége, és klassz látni, ahogy fejlődnek, de...
És az unokák is nagy örömet fognak adni, más fajtát, de...
Azt hisezm természetes, h soha senkit nem fogok tudni úgy és annyira szeretni, mint a saját gyerekeimet!
(Most itt alszanak az ölemben a szopis párnán, a lábam már elzsibbad, mert törökülésben ülök, de nibncs szívem lerakni őket :) )
sztem azért pszichológus még nem kell, csak próbálom magam belevetni az öröm részébe, és pozitív gondolatokat erősíteni. de azért február elején számítsatok egy kis szomorkára, mert 6 hósak lesznek, elkezdek majd hozzátáplálni, és elkezdenek távolodni...

Fejés: szoptatni mindig tudtam, fejni csak amennyit muszáj volt :oops:

6gyerekkel az élet...: igen, az anyagi vonzatoktól én is aggódok, most a nappaliba szükséges könyvespolc fal csináltatást halasztottuk el, h mehessünk sítáborba. valamit valamiért.
Néha aggódok, pl tegnap csináltam vacsira 2 üveg házi lecsókonzervből, +hagyma, +szalonna, +némi :oops: felvágott féle alá, +12 tojás-ból tojásos lecsót, + fél kg kenyér, na ez úgy lecsusszant a torkukon, pedig volt aki csak kicsit kért, és a picik még nem esznek, és a legnagyobb még csak 12 éves!!!!


Abbey! jó hogy nem rüh, csak most találják el a gyógymódot.
Antihisztamin helyett: homeos "histaminum", ezenkívül használhat a kalcium tabletta, pezsgőtabletta, akármi!

Vanda! Azért akkor is klassz, amilyen határozottan csinálod a dolgaidat, tetszik, még ha tudom, h azért megvívod belül érte a magadét!

szivvi! te írtad a tápi árakat?? :shock: nem semmi. Nem is tudtam, h micsoda pénzbeli értéke is van az anyatejnek, még akkor is, ha zabál a szoptatós anya :lol: :lol: Mondom, h felcsapok fejőstehénnek, haha, bár pont a fejés nem működik igazán.

viccet félretéve: kérj meg kisebb gyerekes ismerőst, akinek szopik a babája, h annak a nevére írják fel a tápitokat!!! Ha már ilyen hülyén van a szabályozás! tök jó, hogy ők eldöntik, h aki ennyi idős, annak ez a tápi kell, azt slussz!

Zsebi! Ikrek súlya: igen , én is örülök, h nem fordítva van, aggódnék is, meg idétlenebb is lenne. Bár a másik ikreimnél kicsit nagyobb Eszter, de nem ilyen jelentősen!
nonó az én kis élő játékbabám,m így legalább később kopnak ki tőlünk a picike gyerekrucik! Ajándék nekem :D

claire
claire
 
 


Abbey! Kizart, hogy elapad a tejcid! Ha fel evig ilyen kitartoan szoptattal/fejtel, es meg most is az egyik babad rendszeresen szopizik, mar hogy apadna el! Ha ideiglenesen a kisebb keresletre kicsit csokken, gyorsan visszajon, ha Lillus ujra rakap.

Dejo, hogy nem ruh!! Azert az a doki sem semmi, aki ilyen remes teves diagnozist allit fel! (ezert is fizettel...? :evil: ). Nekem egyszer egy nemi herpeszt diagnosztizalt a nogyogyom az 1. terhessegemnel, kozben csak egy randa visszer volt - nem volt valami jo kedvem, amig masik doki helyre nem tette az iteletet.

A kisbabakor-elmulas-depivel kapcs. bolcsessegeket mindenkinek koszonom, mint mindig, segitettek! mar kicsit kevesbe vagyok elkenodve.

Szivvi, nem, egyaltalan nincs annyi idom rajuk, amennyit szeretnek, es lelkiismeret-furdallasom is lenne (neha elindul), hogy a sajat boldogsagomra szulom oket, es kozben szegenyeket igy jelentosen megfosztom az egyesekre juto idotol - ha nem latnam, hogy milyen nagy ajandek nekik "egymas". Hihetetlen latni, hogy a 11 eves, introvertalt, sokszor csak idetlenkedesben magat kielo, kiskamasz fiam milyen hatartalan boldogsaggal es aggodassal gondozgatja a kicsiket - magatol PELENKAZ is! Es egymasnak is nagyon jo tarsasag ok, sokszor mar szomorkodom, mert hiaba szeretnek valamelyikkel jatszani vagy mashogy idot szanni, egymassal olyan jol elvannak, hogy mar-mar felesleges vagyok... ;-(

De ettol fuggetlenul teljesen igazad van, nem jut annyi figyelem, energia rajuk, talan a lehetosegeik is beszukulnek (pl. keptelenseg az egyiket heti 4szer a varos tulfelen levo balettintezetbe elszallitani, ami az egesz delutant felemsztene, mert a tobbivel lenne hatalmas kiszuras; igy hiaba tehetseges, szegeny nem tud tovabblepni; stb). De remelem, masban pedig tobb gazdagsagot kapnak.

Abbey - miert adott Edesanyad vegul halat, hogy nem lett tobb babaja?

Claire - vicces, tenyleg, szinte az alteregosagunk.... Sportos mult (en tajfuto orszagos bajnok voltam valaha, Te mezei futo profi, vagy mit irtal?), 6 gyerek ikrekkel, korunk is kvazi =, a gyerekeinke is; ugyanugy egyetemen tanitunk, sieles mint hobbi, baba- es kisgyerkoc-mania (pl. amit a szilard kaja bevezeteserol irtal, en is pontosan ugyanugy szoktam erezni!); szerintem ha direkt keresnenk is nehez lenne ilyen hasonlo (extrem...) elethelyzetben/lelekben lakokat talalni! :wink: Ha hazakoltoztunk (sajnos hamar...), majd hozzuk ossze a gyerkoket is!

Koszonom a szotatos kepeket!! Segitettek. Azert meg nem biztos, hogy reprodukalni tudom, de majd probalkozom. Neked ikerszoptatos hurkaparnad van, jol lattam a kepen?
zsebibabak
 
 


Szia!
na erre mondják, h véletlenek pedig nincsenek! :D Tali: előre is OK :D Nálunk is fiú a legnagyobb, 12 éves, na ő sem könnyű eset, de a két picúrt imádja, múltkor azzal "menőztek" az osztálytársával, h a kistesójukat rakták fel háttér képnek a telefonjukra.
Miért bánod, h haza kell jönni? Körülmények? Pénz? Munka?

Szopis párna: igen, most olyan ikres van! Nyugodtan próbálkozz, biztos menni fog, a hátam fárad el egy kicsit, illetve annak biztos nem használ.
Képek: remélem tetszett a 6 gyerekes netezős jelenet :lol: . feltenném ide , de nem tudom lekicsinyíteni :(

Igen, néha rossz érzés, h nem jut rájuk elég figyelem, energia, ahogy írod, bár én is igyekszem ügyesen összeszervvezni, h eljussanak sportra, különórára.

Én atléta voltam, 7éves koromtól, akkor még kipróbáltunk sokmindent, aztán azon belül válogatott gyaloglásban, meg futottam hosszú távot.
Ami a sít illeti, az koca, amit mi csinálunk, de szeretjük, állatira kikapcsol!
Jó éjt, némi alvást neked is! C
claire
 
 


Sziasztok!

Hála Istennek nem fizettem ezért, sima SZTK-ba mentem, Kapás u., biztos ti is megfordultatok már ott.(alapesetben én azért nem preferálom a magán dokit, ha nem muszáj nem fizetek, azért a gyed nem fizet olyan jól...) Hát igen, ez elég durva félre diagnosztizálás... :evil: apa mondta, h be kéne jelenteni a kamarába. Nem ér nekem ennyi utánajárást, de pipa vagyok. Főleg, h ugye mindegyik felír egy csomó krémet, és hát azok sem olcsók ám.
Elmentünk ma az új matracért, este már azon alszunk, hátha segít. Lehet a régi matrac már poros (hiába porszívozom), és attól van. Mondjuk vérvételre is elküldtek, vm speckó cuccot nézetnek meg, meglátjuk. ma is 4kor arra ébredtem, h annyira viszketek, h nem bírok aludni :?

Tegnap nem adtam Lilunak üvegből tejet, 9re meg is jött a kedve a szopihoz :) Pedig vacsi időben megint konzekvensen elfordította a fejét, és sírt. Lehet nem volt éhes. Amúgy nekem is nagyon fog fájni a szívem, ha leválnak. Ez a napi 3 szopi pont ideális nekem.

Hát Zsebi, pontosan nem tudom mért mondja, de sztem inkább apu miatt. Apu imád minket, de sosem akart sok gyereket, egész pontosan csak 1et akart. De hát ketten jöttünk :D (anyu nagy örömére)

Szivvi: nálatok is rendszeresen összekapnak a picik? Enyimek mostanában folyton egymás játékára pályáznak, és hiába teszem őket messze, Eszti olyan sebességgel odaforog, h nem győzőm leszedni Liluról. Aki meg bosszúból belemarkol Eszti hajába/fülébe és igyekszik azt letépni. A vége pedig mindig sírás... amúgy nagyon cukin csinálják :)

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Claire!
Köszi. :oops: Majd a többi bölcsinaplóból azért fogod látni, hogy iszonyat lelkizős vagyok. Viszont van egy baromi racionális felem is, eddig elég sokszor jött jól.

Zsebi!
Fel a fejjel!!!

Abbey!
Jó, hogy csak kiütés...

Szivvi!
Nagylányoddal alakultok?

Anyagiak: hú, mi most röhögünk nagyokat a párommal, mert így gyed után azért némileg előrébb lépünk anyagilag, ha én is visszamegyek melózni. És örülünk neki nagyon, tartalékok az utolsó fillérig felélve, időszerű visszamenni.

Bölcsi: törpék ma reggel 2 percig sírtak, utána semmi gond nem volt, ma már ott is ebédeltek. Dani társalog a gondozónőkkel, Réka még kicsit nehezebben oldódik, de alakul.
vovanda
 
 


no! Mindenki behavazva? Nálunk a picik hörghurutoznak. Vírus, ami karöltve jár egy hasmenős vírussal. Kivételesen Nonó kezdte, de azért már Joni is ugat. Ventolint szuszognak. Egyébként Joninak most a jobb fülében van egy kis váladék, antibigyót nem lehetett abbahagyni :( Mikor lesz ennek vége????

Vanda! Én meg nbem röhögök, mert most fogom kezdeni a gyedet, most lesz a zuhanás. Közben a pároméknál is megnyírbálták a juttatásokat, stb... Mondjuk adózni nem fogunk ... Majd meglátjuk.

Claire
claire
 
 


Claire!
Nálunk is megkurtítottak mindent, ha nem gyeden lettem volna, biztos én is anyáznék. Ugye mi fizuban is elég sokat buktunk, a többiről nem is beszélve.
Gyerkőcöknek jobbulást! Bezzeganyán van egy csaj, ők kínlódtak az első gyerekükkel ennyit (füles volt), meg most a pici is az.
vovanda
 
 


Sziasztok!

Jobbulást nektek Claire!!!!

Én tegnap nagytakarítottam.
Ma husizunk először! Már főzöm nekik a pipicicit.

Én még nem kaptam teljes gyedet, nem is tom mennyi lesz. Igényeltem hozzá a családi kedvezményt is. Majd ha férjemet is felveszik teljes állásba, akkor majd felezünk, mert nekem még vmilyen adójóváírásom is lenne, de a kettő már nem fér bele. Egyelőre elég szűk a kassza, de mindenki így kezdi.

Élvezzük ki ezt az uccsó napos időt, megint jön a hó :?

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Sziasztok!
Köszi, igyekszem gyógyítani őket!
most igaziból Nonóvan jobban oda, lehet, h Jonit kicsit védi az antibigyó, amit a fülére szed. Legalább nem fertőz rá erre a hülye vírusra, mert ez amúgy vírus, és állítólag a gyorvos szerint 10 éve nem volt ebből ilyen ronda járvány. Nonó újra lázas, ez nem tetszik :( :(
Vanda! Pároméknál is kurtítottak a fizun is. Nálunk nem, de be van fagyasztva ki tudja mi óta :( Viszont minden megy fel, üzemanyag, és vele a többi. Miért nem veszem észre, hogy milyen jó lett nekem??? :shock: :lol: Biztos bennem van a hiba!

Abbey! Már husi? gyorsan haladtok! Belekevered a főzibe?

Claire
claire
 
 


Claire!
Iróniát félre téve: majd akkor fogjuk úgyis látni, hogy mennyi marad ténylegesen, amikor az első fizut megkapjuk. ami a fizut illeti: nálunk a befagyasztott lett kevesebb (nekünk bruttó 40 ezerrel per fő, de van olyan kollégánk, aki 100 ezernél többet bukott...). És ha minden igaz, még így is tűrhetően jövünk ki, de csak az adókedvezmény miatt.

Abbey!
Családi adókedvezmény és adójóváírás mehet egymás mellett. Nem hinném, hogy gyeddel túllépnéd a határt.
vovanda
 
 


Sziasztok!

Igen, a főzelékbe turmixolom. Állítólag így komplett a főzelék nekik. Egy dolgot nem mertem még belerakni nekik, az a liszt. Ti azt hogyan tettétek bele?

Vanda: nincs annyi adóm a gyed után, uh a családi+adójóváírás együtt nem megy egyelőre, legalábbis ezt mondták a munkaügyön. Jövő héten megyek be és majd akkor megbeszélem velük pontosan.

Szivvi, Szilvi hogy vagytok? Botival kezd normalizálódni a helyzet?

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Claire!
Jobb Joni fule? Es Nono? Szegenyek, nagyon ratok jar most ez a betegseg-rud...

Kerdesedre - tobb dolog miatt banom, hogy haza kell most menni (bar nem emlekszem, hogy Nektek is elpanaszoltam volna, de ezek szerint igen!); de nem altalanos ervenyuek, csak ideiglenesek. Egyreszt a gyerkocok most kezdenenek vegre belejonni kicsit a nemetbe, talan lassan megszolalnanak, szerintem most jonne az igazi es rohamosabb tanulas, es akkor szakad meg. Masreszt itt "videken" elunk (egy falu, de Becshez nagyon kozel), es most jottem ra igy a 4.X utan, hogy en nagyon nem vagyok egy varosi tipus, pedig ezt az elso 4Xet a vilag legnagyobb varosaiban eltem le - Berlin, Budapest, London, San Francisco, Los Angeles, New York, stb. Es iszonyuan elvezem ezt a videki csendes, meghitt eletet; persze hozza tartozik, hogy nagyon jo a "falu": ovi 2 sarok, suliba ugy tudom az elsost is elengedni, hogy meg csak autout melletti jardan sem kell mennie (egy bicikli- es setauton rollereznek suliba), es minden mas helyben: vilagszinvonalu kutatointezet, patika, doki, kajabolt, fodrasz, stb. Otthon sokkal nagyon lakasban lakunk es szebb helyen, de teljesen kocsifuggoek vagyunk, es az eletunk egy resze a gyerekek furikazasara megy el; es igy sem tudunk sokmindent megoldani nekik, ami itt konnyu (pl. szuper sportokra tudnak jarni, ami otthon a kozelunkben nem letezik, pl nincs egy rohadt uszoda fel-egy ora kozlekedesen belul!). raadasul a baleseteink ota nem vezettem, itt meg lehet oldani, de otthon muszaj lesz ujra volan moge ulni, de nagyon nem szeretnek.

Abbey, en egy eves korukig nem adtam nekik glutent tartalmazo dolgot (pl liszt), mert nagyon meg akartam elozi a lisztallergiat (egy ismerosunknel van, es kegyetlen dolog). Igy krumplit, rizslisztet tettem a fozikbe.

Vanda! ugyesek vagytok, hogy ilyen jol ment a bolcsibe szoktatas! azert azzal szamolj, hogy olyan 3=5 het mulva johet meg egy holtpont.

Lanyok! van valakinek ismerose, aki esetleg irt most 6.-os gimnaziiumi felvetelit? Claire, a Te 12 evesed hova jar?
zsebibabak
 
 


Szasztok
Megvagyunk. Töpik felváltva szenvednek..Oli küzd a hasával, fosik továbbra is, úgyhogy holnap megyünk dokihoz. Lili meg hányt este, jobban van, de itthon fogtam. Ezt már megbántam :? Tépkedem a hajam a sütifaló bödöntől :roll:
Abbey
enyémek még nem veszekednek :) Igyekszem jó messzire lerakni egymástól őket, mert a csörgőkkel iszonyúan oda tudnak csapni...
Lisztet még ne adj!!!!Én is 1 éves kor után adtam!
Vanda
Lilus alakul, pláne így, hogy most végre 3 hetet tudott egybe oviba járni, nem tört meg a lendület :)
Betegeskedőknek jobbulást!

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Sziasztok!

Érdekes amit mondtok. NEkem pont azt mondták most, hogy fél éves kor körül mindenképp be kell vezetni a lisztes dolgokat, mert akkor kevésbé alakul ki a lisztérzékenység, főleg ha ez szopi mellett van. Zabpelyhet adok már nekik gyümibe, szeretik és attól nincs bajuk. Nem bírok kiigazodni én ezen a kaja dolgon... Meg hát akkor jön a kérdés, hogy kiflivég meg kenyérhéj régcsálást ti hogy bonyolítottátok? Nem kaptak?

Zsebi: tök megértem, hogy nem szívesen jössz haza. Ilyen idilli helyről én sem jönnék. Ismerem azt a kis falut, annyira szép. Ráadásul az osztrák falvak, csöppet sem hajaznak a magyar falukra. Én itthon soha nem laknék falun. De kint...
Nekem is örökös gondom itt ez a kocsi függés. Valóban nem megoldható, főleg gyerekkel az autó mentes lét itt a környéken.

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Sziasztok.

Én is itt vagyok, csak néha túlnő rajtam minden itthon, főleg a szennyes és a Boti.
Sajnos nem csillapodott a helyzet, bár most kis pihenés volt hétvégén, mert a szüleimnél volt Boti...hát nagyon jól esett a feltöltődés.
Sajnos el vagyok keseredve, mert a bölcsiről nem érkezik hír, az önkormányzatban baromira nem akarnak dönteni a pótfelvételekről és a bölcsiben a vezetőnő nem tud semmit még.
Megint magánbölcsit nézünk, de változatlanul nagyon drága...nagyon sajnálom erre a pénzt, de lehet muszáj lesz?!

Abbey,
nem tudom ki adja neked a táplálási tanácsokat, de nagyon durva, hogy lisztet adjál. Krumplival kell sűríteni főzit egyelőre. Kiflicsücsök még korai szerintem nagyon és nekem a husi is. Én még ilyenkor nem adtam, de már korábban is írtam, hogy én ilyenkor még a gyümiket és zöldségeket szoktattam. Érdekes a védőnőd, remélem a felelősséget is vállalja ha esetleg a sietség miatt lenne gond?Az anyatej a fontos egyelőre szerintem, nem a változatos étkezés...még nem. A tisztán tápszereseknél szokták a korábbi hozzátáplálást erőltetni...

Zsebi,
nem olvastam most vissza, de miért kell hazaköltözni ilyen idillből?
Nagyon egyedül vagy és nincs segítség kint?

Claire,
már megint vírus...nem igaz. Olyan rossz olvasni is ezt, hogy ilyenek támadják meg a picúrokat. Jobbulást!
Ez az egyetlen, ami miatt ennyire aggódom, hogy Boti közössége megy. Ezért van, hogy küldeném is de nem is. Tudom, hogy mindenki átesik ezen egyszer, de még kicsit a tesók...

Szivvi,
látom lánykád minden fosós-hányóst benyel...szegény jobbulást nálatok is mindenkinek.

Nálunk a törpékkel minden rendben, Szonja nagyon szépen tartja magát homorít meg minden, Levi viszont tudna ha akarna, de lusta nagyon. Ezért sokszor próbálom hasára tenni napközben, hogy erősítsen, de van hogy inkább csak ordít, hisz az könnyebb... :-)
Mondta a dokinő, hogy a 4 hós oltáson meglátjuk, hogy kell-e neurológushoz vinni. Mondtam neki, hogy oké, de azért adjunk már neki kis időt...nem kell elvárni mindent egy picitől, hisz nem egyformán fejlődnek...amúgy olyan erős és értelmes, majd edzünk. Meg talán az is számít, hogy 4 hónaposan 7 kiló...:-)
Most van amúgy a teljesen hülyén evés időszaka, ordítanak, hogy éhen halnak aztán 100 milli után megy a szunya már és le nem tuszkolok a torkukon több kaját.
Amúgy hárman minden időmet lekötik, nem is tudom több gyerekkel mit is csinálnék.
Még ide írni sincs időm, örülök, ha el tudlak olvasni titeket.
Volt már valakinek mormota gyereke? Szonja egy mormota...komolyan ez a kiscsaj nem hogy átalussza az éjszakát, de este 11 kor elalszik és én keltem őt 9 körül, hogy enni kell már, egyszerűen nem is hiszem el, én ilyet még nem láttam.

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Szilvi! igen, a védőnő diktálta le nekem, hogy mit-hogyan és mikortól. Felelősséget??? :? ezért ennyire talán nem súlyos a helyzet, legalábbis remélem. Így is lassabban haladok, mint mondta.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Abbey
lassabban?? hihetetlen milyen különbségek vannak. én is a lassabb szoktatást pártolom..
Silver
Nálunk is Emit 1/2 7-kor leteszem és reggelig aludna sztem, ha Oli fel nem ordibálná hajnalban..
Szerencsére nem vírus miatt volt a hányás, ma legalábbis nem volt semmi...

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


vovanda
 
 


szivvi,
akkor megnyugodtam, hogy a lányok tudnak ilyen mormoták lenni.

abbey,
a felelősséget csak úgy értsd, hogy ha pl. valami ételallergia lép fel emiatt vagy ilyesmi...
én csak csodálkozom mert én ilyen hozzátáplálási tervről nem is hallottam, hogy még lisztet is kell a kajához adni, jó hogy nem kell mindjárt berántani vagy behabarni...:-)
No nem baj, úgyis azt csinálsz amit jónak látsz.

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Sziasztok!
ez a vírus ami nekünk van, most "divat", komolyan, és namcsak itthon, froban éppúgy mint Amerikában. fura nekem, merta többi gyerekem keveset volt beteg, bár ez a megszépítő emlékezet is, mert azért kisebb dolgok előadódtak, az egyik kruppra volt hajlamos, a másik tüdőgyuszit kapott könnyen. eszter lányom akkor kapott el minden francot, amikor ovis lett. Mostanra jó stramm mindegyik, a legköhögősebb vizilabdázik, télen is nyitott medencében! Persze a két picúrbak nehezebb a dolga, mivel 4 gyerek hordja haza a fertő minden óvodai-iskolai változatát :(
Amikor a második fiam született, az első még otthon volt, amkikor az ikrek születtek, még csak a nagy volt ovis! Meg hát Joninak a nemlétező immunrendszerét hátravetette a korai betegség, és az oltásokkal is le vagyunk maradva mindkettőnél. Mindezzel együtt nem panaszkodom, dr néni most is megcsodálta őket, mondta, h joniról a kutya meg nem mondaná, h milyen beteg volt. nonó meg végigcsinált 77 eü intézményt és nem kapott el semmit, most ezt benyalta, remélem hamar túl leszünk rajta. drnéni szerint hála az anyatejnek , sokkal jobban néznek ki, mint amit a betegség indokol. nonó többet alszik, mint máskkor, vasárnap bágyadt is volt, de mostmár nyüzsi, amikor ébren van, és mosolygós. joni meg alapból mosolyog a világra :) . Nagyokat dumálnak egymásnak, nagyon cukik. Néha azt gondolom, h szeretném megállítani az időt most.....
Tegnapi jelenet: hajnalban visszaaltattam a két kicsit, addig itt aludtunk együtt, meg szopiztak, meg összebújtunk, letettem őket, bemásztam az ágyamba, ott feküdt Ádám fiam. ahogy odébb toltam, első dolga volt a naykamba csimpaszkodni félálomban :) lehet, h fárasztó, de ez olyan jó.

Abbey! egyetértek a többiekkel a hozzátápi kérdésében, bár többféle elmélet él. Ami a kiflivéget illeti, én úgy tudom, h mikor már van foga, akkor érett rá kb az emésztőrendszer, h a glutént feldolgozza. A fog nem oka, csak jelzője ennek. Pont most olvastam, h 200 szopi kb 4 db almának felel meg a gyerek számára tápértéknek, tehát az anyatej sokkal táplálóbb neki.
Én bébikajából is csak a 4hósakat vettem mindig, az annál összetettebbeket nem. Csak a védőnővel beszéltél erről, vagy a dokitokkal is?

Alvás: érdekes, nálunk is Nonó hajlamosabb hosszan aludni, de azért ő is fölkel legalább 1x szopizni éjjel, vayg legkésőbb hajnalban. Most szenved szegény, mert tele az orra, rosszul tud szopizni, kénytelen voltam az imént kiporszizni, mostmár itt hortyog az ölemben :D

Zsebi! most végül akkor miért jöttök haza? Egyébként megértem, amit a faluről írtál. Nekem is örök szívfájdalmam, h nem lehet sehova elengedni a gyerekeket egyedül, meg elutazod-autózod a fél életedet. Bár nekem a nagyok már egyedül járnak suliba, sőt a nagy a zenesuliba is.
Itt a házban az unokatesó most írt felvételit, miért? az én 12 évesem még csak 5.es, mert később kezdett anno. egyébként a Pitypang utcai Ált Iskolába járnak, meg uoda oviba is. Mostz nagyon fontolkodunk, h küldjük-e jövőre felvételizni gimibe, és ha igen, akkor hova!?

Vezetés: :( érthető, h trtasz tőle. vhogy át kell esned a para korszakon, aztán menni fog az.

Szilvi! Neurológustól, gyógytornásztól ne aggódj, semmi baja nem lesz, ha megnézik, sőt tulképpen az lenne a jó, ha minden bébit megnéznének! enyémeket most ugye látták, de még dévényeshez el fogom vinni így is őket. A mozgásfejlődés nagyon fontos dolgokat alapoz. És persze nem az a lényeg, h a többi gyerekhez képest, de egy szakember olyat is meglát, amit mi nem! És ekkora korban még nagyon egyszerű helyreütni, azaz helyre tornáztatni a kisebb eltéréseket, ha vannak.

Boti :( .
Mosás hegyek: ismerős :lol:

Szivvi! lehetett a hányás vírustól
, forgalomban van most egy ilyen (is) :( .

Claire
claire
 
 


Ja, nem válaszoltam: jonó füle jobb, de most ugye megint antibigyót szed, az lenn jó, ha anélkül lenne jó.
Nonó ma kapott antibiót, mert tüdőgyulába fordul ez a nyomorult hörghurut.
a családunkra "járó" antibiotikum adagot a kicsik eszik meg.
C
claire
 
 


Sziasztok!

Szilvi: az a vicc, hogy a védőnő szerint először habarnom, majd 1-2 alkalom után rántanom kéne a főzijüket... de ezt én sem pártolom, uh az kimarad. A kiflivéget meg csak azért kérdeztem, mert azt mondta, ha már ülnek, akkor lehet a kezükbe adni. És ha nem adtatok nekik 1 éves korig ilyesmit, akkor ők zöldséget rágcsáltak?

Claire: alapból a drnőtől kérdeztem én ezeket a kajás kérdéseket, de azt mondta, hogy majd a védőnő kijön és mindent elmagyaráz. Ebből én arra következtetek, hogy nekik egyeztetett az elméletük erről. Mondjuk már 20 éve együtt dolgoznak. Amúgy üveges gyümiből én is csak a 4hósat veszem nekik. Más boltit nem kapnak, de mivel az almától, banántól székrekedésük lesz a két szezon gyümi kilőve. A körte annyira nem jött be nekik, sztem az állaga miatt, ergo nem tok mást adni, csak üveges és mirelit gyümit.

Nálunk azért nem ilyen jó az alvás helyzet. Éjjel Eszti ált. 2szer kel, abból 1szer szopizik. Lilu 1szer. Most, hogy kapnak vacsira is fél főzit, utána szopiznak, jobban eltelnek, és éjjel már csak teát adok nekik. Ma fél6 és 7-kor reggeliztek. Ez már egész jónak számít sztem.

Pont ezen gondolkodtam a minap, ha lesznek kistesók nálunk, akkor az azért betegség szempontjából biztos nehezebb lesz, mert a nagyobbak örökösen mindent hazahoznak. MOst meg igyekszem őket nem nagyon tömegbe vinni, h influ járvány van. Nekem is le kéne menni a háziorvoshoz, de félek a sok beteg közé bemenni.

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Claire!
Remélem, hamar rendeződtök. Lekopogom: vagy mázlista vagyok, vagy nagyon jó a gyerekeim immunrendszere, de aránylag keveset betegek. Marajon is így.
vovanda
 
 


lanyok, majd valaszolok a kerdeseitekre; egyelore csak olvasni tudlak Titeket, irni nem nagyon.

a rozsaszin kodbe (kar volt elkiabalnom, vagy inkabb ugy kell nekem nyavogas, mi!?... :( ) belelilit, hogy mostanaban Boginak harom allapota van: vagy alszik (ez egyre kevesebb....), vagy szopik, vagy uvolt. Sajnos egyre tobb az utobbi, es most mar ilyen 6 - 8 oras meneteink vannak (ma fel hatkor ebredt delutan, es most tudtam vegre letenni, bar barmelyik percben folytathatja...).

ez nagyon kimerito - nem is az ejszakazas, hanem a hiabavalo kuzdelem, a folytonos cipeles, meg ha csak 3.5 kg is... a mellbimboim is mar rojtosak...

na tessek, igen, mar megint kezdodik... gondolom, van meg egy par oras muszakom.... tegnap mar egyszeruen becsuktam ra az ajtot szegenyre (miutan huszszor szopott, minden tisztaba tevesen, ringatason, eneklesen stb tul voltunk es meg sem kottyantak...). de az ember idegeit ugyanugy tepi szegenynek az uvoltese...

Nektek
zsebibabak
 
 


...azt akartam kerdezni, Nektek volt-e ilyen, es mit lehet csinalni (biztos nekem is volt,de erre az ember nem emlekszik...)

csak meg mindennek tetejebe a gepem is bedoglott, pedig pentekig egy nagy munkat muszaj leadnom (a terhesseg alatt nem sikerult megcsinalni sajna;-(. a fiam gepe (amirol irok) meg ugral, bocs, nem akrtam az elozot meg elkuldeni

de most megyek bogihoz
zsebibabak
 
 


...az ajto racsukasat ugy ertem, hogy miutan mar hiabavalonak tunt minden es total ki voltam, szepen betettem a kisagyba, kimentem a szobabaol, es becsuktam az ajtot magam mogott....

csak mert eleg hulyen irtam, nehogy felreertsetek.
zsebibabak
 
 


Zsebi!
Szerintem mind átestünk ezen. És nekünk Rékát kellett olykor sírni hagyni, mert ölben a világ végéig elnézelődött, nem aludt, akkor sem, ha hulla fáradt volt. És igen, néha nincs más, mint rácsukni az ajtót. Ja, nekünk a pihenőszék volt a mentőöv, piciként elég sokszor aludtak abban. Elringattam őket, és annyi.
vovanda
 
 


Szegények :( Én ilyenkor a gyereket is, anyát is annyira sajnálom, mert mindenki szenved!
Enyémek, kopp, kopp ezt nem nagyon csinálták, kézben vagy szopizva elaludtak, max ringatva, mászkálva megnyugodtak. A legnagyobb elég hasfájós volt, vele sokat mászkált az apja, hordozóban rajta lógott a gyerek, meg én is sokmindent úgy csináltam, h abban rajtam volt. És ha nagyon nem jött be semmi , elindultam vele sétálni, csak ez a sokadikkal nehezen kivitelezhető. Később már az is hatott, ha beletettem felöltözetetve ebbe a cipelőbe, így azóta ez a cipelő "varázsdoboz" névre hallgat, és még üzemel, kicsit reparálni kellett.

Mindenesetre biztos ki vagy, de ha nem múlik, csak körbe kéne járni, h mitől van. Hasa fáj? ennyire? bírja az anyatejet?
cumija van? Mert nálunk az többel is volt, h fájt a hasa, erre szopizni akart, de attól még jobban fájt, és ebből az ördögi körből végül a cumi jelentette a kiutat, még ha sokan nem ajánlják is, nekünk bejött, szopó technikájukat nem rontotta el szerencsére.
Most a kisiknek a hasára használtam meleg meggymagpárnát, azt szerették.
Jobb ötletem nincs, próbálj a szünetekben aludni, minél fáradtabb vagy, annál idegtépőbb ez a helyzet!
Kitartást, drukkolok, h úrrá legyetek rajta, biztos sikerül megoldanod: Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Sajnálom Zsebi. Én is csak Claire ötleteit tudom javasolni. Nálunk Eszti csinálta ezt. Neki a hasa fájt, semmire nem múlt. Amit még ilyenkor javasolnak, az a fürdetés, állítólag az kizökkenti őket, és a meleg víz megnyugtat.
Amúgy nálunk a babakocsi vált be. Éjjel fogtam, beletettem a gyereket és tologattam. Abban elaludt általában. Meg a cumi. Szintén ez volt, hogy a 20. szopi után is még a kezét tolta be a szájába, nyafogott, és vadul cumizni akart, egyszerűen fogtam és rászoktattam a cumira mind a kettőt. Nagy áttörés volt.

abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Sziasztok!


Mi is küzdünk a hasfájással, már a 4. féle tápszert próbáljuk.
Úgy néz ki ez beválik Beba sensitive, csak Szofinak nem, mert nagyon sokat bukik tőle. Védőnő mondta, hogy még adjam neki 2-3 napon át, mert hozzá kell szoknia, meg ajánlott valami új csodaszert, ami savvisszafolyás gátló (Gastrotuss baby). Ez valami nagyon új, most jelent meg a piacon, tapasztalatuk még nekik sincs, annyira új, de pont a refluxos babáknak fejlesztették ki. Igaz nálunk nincs, de hátha segít. Ha nem akkor Szofinak marad a Milupa AR, mert az sűrűbb, és nem bukott tőle, csak minimálisan. Ez viszont nagyon hajtja a szeleket :-) annyit durrogtattak tőle....., és milyen büdiket :-)
Taminak ezek a bélmozgások nem tetszettek, nagyon nyöszörgött, tekeredett tőle, és szerintem fájt is neki, mert sikongatott, amikor már nem bírta. Előtte volt még a Milupa Milumill, ettől is nagyon bukott Szofi, és a hasuknak se volt jó.
Na majd meglátjuk.

Nekünk is van szőlőmagpárna, és használni szokott, igaz nem minden esetben, de legtöbbször igen.

Voltunk ortopédián, ahol mindent rendben találtak, legközelebb 3 hónaposan kell mennünk kontrollra.

Amúgy az éjszakáink kezdenek alakulni, remélem nem kiabálom el! :-) 3. éjszaka volt, hogy tudtam én is aludni és ők is aludtak, és kibírtak 4 órát :-) remélem így marad.

Segítsetek nekem légyszi ebben az adó ügyben, mert nem értem az egészet. Most akkor én tudok valamit igénybe venni?
Adóelőleg-nyilatkozatban jár nekem családi kedvezmény ebben az évben? Férjem vállalkozó, asszem minimálbéren van, én december 9.-én szültem. Ebben az esetben hogy kell eljárni?
Köszi előre is.
jukka10
 
 


Jukka!
Ha most TGYÁS-on vagy, az adóköteles jövedelem, jár rá a családi kedvezmény. Az APEH honlapjáról le tudod tölteni a nyomtatványt az igényléshez, vagy kérheted egy összegben, adóbevalláskor. A nyomtatványt a te munkáltatódnak és a férjed munkáltatójának is alá kell írni. Összegszerűen úgy néz ki, hogy fogod a bruttó havi jövedelmedet, szorzod 1,27-tel, ez lesz a szuperbruttód. Ebből kivonod a 2*62500 Ft-ot, és ami ez után marad, abból vonnak 16% szja-t. Ha nem marad semmi, akkor értelemszerűen nem adózol.

Tiszta para vagyok. Réka itthon is nagyon bojkottálja a délutáni alvást, alig lehet lenyomni, most sem alszik. Danival is küzdeni kell. Tudom, hogy felébrednek, mire hazaérünk a bölcsiből, de mi lesz így??, Nem fognak aludni? Ja, és nem voltak hajlandóak ebédelni a bölcsiben... :S
vovanda
 
 


Itt volt a védőnő. Megkérdeztem a glutént: mai álláspont 6-8 hós kor között kell bevezetni, ő azt ajánlotta, h (lehetőleg teljes kiőrlésű) megszárított kiflit adjak rágicsálni nekik. De ez még odébb van, a hozzátápit is csak akkor kezdjük, ha teljesen egészségesek.
Almalé, meggylé, répalé, sütőtöklé, aztán uezek + banán pürék.
C
claire
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?