Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok jányok!

csak egy gyors belebeszélés ha megengeditek :lol: ... Viszketős jányok, ha nagyon viszket és az istennek sem múlik akkor azért gondolhat a doki az ún. terhességi epepangásra ami ikerterhességben kifejezetten gyakran előjövő kórisme. Ilyenkor az epe rosszul ürül és az okoz elképesztő viszketést. Egy vérvétellel diagnosztizálható (májenzim és alkalikus foszfatáz szint). Gyógyszert adnak rá és azonnal elmulik..és majdnem belehaltam a viszketésbe :shock: és sajnsos a mai napig viselem a ksi sebeket amiket kapartam magamon 8) természterteseb kivánom hogy ne ez legyen de azért nézessétek meg, mert nem veszélytelen a szörnyű viszketésről nem is beszélve :lol:

Szép pocakosodást és ikerneveléstr a tovűbbiakban is mindenkinek ! :lol:
Vendég
 


Legyekmami: beszélj csak bele, ezt el is felejtettem. Nekem néztek májenzimeket, teljesen rendben van szerencsére.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


vovanda: azért az nagyon jó hír, hogy fejéssel még olyan sokáig fent tudtad tartani a tejtermelést, bár bizonyára nem volt valami könnyű, és ikreknél még nehezebb lehet...

Tapasztalt anyukákat kérdeznék, hogy milyen ütemben nőnek a pici babák? Csak mert kaptam - azaz venni szeretnék - baba rucikat egy ismerőstől, aki turizott, de abba akarja hagyni. De nem tudom, hogy pl 62-es kb mikorra lenne nekik jó, ha mondjuk decemberben 36-37 hetesen megszületnek. A férjemmel aránylag magasak vagyunk, és a lányok 39 ill. 38. hetesen 56cm-el születtek. Nem tudom, hogy hogy viszonyítsak... Köszönöm a segítséget.

Másrészt kismamák. Nekem írt fel a doki vasat, ami érzem is hogy kell, mert ma pl még nem vettem be, és baromira fáradt vagyok, és erőtelen, de ha beveszem a napi 2 Neo-Ferro-Folgammát, akkor az aránylag segít. Viszont eléggé beáll tőle a székletem :roll: Szóval mit ajánlotok ennek ellensúlyozására??? Vagy esetleg van valami más vas készítmény, amit érdemes kipróbálni???
Ebben is köszönöm a segítséget. Most megyek és be is veszem a bogyót!

Kata
labkat
 
 

 
 

Kata!
Ikreknél mindenképpen 2-2 és fél kiló körüli születési súlyra, és max. 50 centis hosszra készülj. Szóval nem árt pár 50es babaruha, az 56os is lógni fog rajtuk.
Az, hogy mikorra növik ki, változó. Nekem pl. Réka mostanában nőtte ki a 62est, Dani meg olyan 5 hónaposan. Szóval mi sokáig hordtuk.

Székrekedés: vegyél Duphalac szirupot, az rendben tartja nagyjából. Én is végigkínlódtam az egészet...
vovanda
 
 


Twins,help,hogyan adjátok a laevolacot?Kiskanálról higítás nélkül is lehet?Mert a leírás azt írja keverjem be 1.5 deci gyümilébe,de ha azt megissza,akkor már enni nem is fog.

Kata,mi most az 56-osnál tartunk...én ugyanezt a vasat szedtem,de nem szorultam :roll:
Vendég
 


Kata: én a terhesség kezdetétől szenvedek, ugyanezt a vasat szedem, rosszabb nem lett a helyzet, de nekem semmi sem könnyített a dolgokon, pedig minden létezőt kipróbáltam. A szilva egész jó volt, amíg le nem legeltem az összeset a fáról, azóta megint szenvedek.

Vanda: köszi a ruhatippet, nekem is jól jönnek ezek az infók, mert kaptunk egy csomó ruhát, de pár újat is szeretnék venni, legalább így tudom, hogy 50-es méretet keresgéljek.

Babaszoba vasalatlan függönnyel:
Kép
Anyukám fog rajzolni mindenféle mesefigurát a kiságyak fölé. Alig várom, hogy az is kész legyen!

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Sziasztok!

Andi: gyönyörűszépek a Babáitok!!! Nagyon helyesek!!! :lol:

Legyekmami: köszi a figyelmeztetést! Holnap megyek a dokimhoz, kíváncsian várom, mint mond majd.
Egyébként kb. 1 hónapja voltam vv-n, akkor még jók voltak az értékeim, bár a mostani tünetek kb. 1 hete vannak csak, úgyhogy akár rosszabbra is fordulhatott a dolog.
Igazából ez a viszketés a lábaimon ill. a kézujjaim között van. Remélem, csak sima csalánkiütésről van szó. :roll:

Timi: nagyon ari a babaszoba! Nálunk is hasonló elrendezés lesz majd, még az ablak is ott van kb., ahol nektek. :wink: Ha teljesen kész vagyunk vele, majd én is rakok képeket!

Kata: nekem humet r szirupot javasolt a nődokim a vas pótlásra, de sajna a széklettel nekem is problémáim vannak. kb. 3 naponta van és felér egy szüléssel. Bár még sohasem szültem..... :roll:
Esetleg próbáld ki, ha gondolod a humet r-t. hátha Neked bejön

Kép

puszi Trix
trix78
 
 


Trix78!

sajnos nekem is ott kezdődőtt... :cry: :shock: arról ismersziik meg hogy egyszerűen nem birod abbahagyni a vakarását :evil: az értékek sajnos egyik pillanatról a másikra változnak, de szorítzok hogy ne így legyen :wink: :lol:

én a szorulást magnéziummal ellensulyoztam, az ugyis kellett és avas meg a magnézium együtt szépen beállította a kaksit :lol: :wink: 8)

Jó ikrezést mindenkinek :lol:

Kép
Vendég
 


Legyekmami!
Cuki a vegyespárosod! :D
vovanda
 
 


Legyekmami: és a gyógyszer hamar hatott nálad?
Mire számíthatok, ha mégis ez a probléma?
Nagyon aranyosak a Babócáid! :lol:

Kép

puszi Trix
trix78
 
 


vovanda, trix köszi :lol: :wink:

szerintem is nagyon cukik, mint itt mindenkié szoktam ám benneteket mindig olvasni, csak egyszerűen írni sosincs időm és nem akakrok bunkó lenni hogy csak százévente irok, de egy topikra futja csak a mászó, álló örökmozgók mellett :lol: :wink:

Trix!

nekem azonnal hatott a gyógyszer de mondom ha még nem elviselhetetlen a viszketés nem biztos hogy ez lesz a probléma, mert erről igazán megismerszik...a gyógyszer azonnal hatott, cask azért irok róla,mert nem minden orvos fogllakozik vele, holott ha ez agond akkor ezzel a gyógyival azonnal múlik és nem vakarozol még hetekig.


nekem csak annyi lett a következménye, hogy a 38. héten kikapták őket, mert utána lehet veszélyes a babákra... na de ikreket nem nagyon hordunk odáig ugye úgyse :)
Vendég
 


Legyekmami: azért köszi az infókat! :)
Minden eshetőségre fel kell készülni, így legalább tudom, hogy ilyen is lehetséges.
Azért remélem nem komoly a probléma, de hát ki tudja, majd meglátjuk.

Kép

puszi Trix
trix78
 
 


vanda: köszönöm a tanácsot. Akkor nem izgulok, hogy túl kicsi ruhákat is vettem, mert beszereztem már pár ötvenes body-t és rugit is. Ha 5 hónap minimum, hogy 62-es legyen a méretük, az pont jó, mert akkor már kb május lesz, és fognak kelleni rövid ujjú body-k is, de nem valószínű, hogy előbb szükség lesz rájuk - mármint kisebb méretben.
A duphalac-ot megjegyzem, és ha továbbra is nehézségeim lesznek, ki is próbálom.

timi: na majd én is legelem a szilvát, bár most már inkább lekvár vagy befőtt formájában, mert az szokott segíteni máskor is.
Olyan fura a szoba két kisággyal :) Amúgy nem gond a légzésfigyelő miatt hogy össze vannak tolva az ágyak? Vagy te vetted a pelusra biggyeszthető légzésfigyelőt?

legyekmami: édesek az ikrek :)

Kata
labkat
 
 


Kata: egyenlőre nincs légzésfigyelőnk, és venni nem is veszünk. Kölcsönbe kapok majd, de nem hiszem, hogy az összetolt kiságyak befolyásolnák, két különállót kapunk.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Kata!
Nekünk is így vannak az ágyak, ráadásul a légzésfigyu ikres (tehát egy ketyerére futnak be a jelek, de nem volt vele problémánk.
vovanda
 
 


Na ja, ez így más. Én annyit tudok, hogy az AngleCare, ami nekünk lesz - két különböző - az nem szereti az összetolt ágyakat. Én is így akarom az ágyakat összerakni, csak lesz köztük kb 5 cm. Ja és az ágyak nem lesznek egyformák!

Kata
labkat
 
 


Sziasztok!

Andi, Legyekmami! Szép babák!

Timi! Nagyon tetszik a babaszoba, én is ezen a felszínen gondolkoztam, de aztán végül felcseréltem és nálunk sárga lett a fal és zöld lesz a függöny.

Kép
tigriske1978
 
 


Lmami,pusszancs a csúszó-mászóidnak :D

Tigriske,gratu a 18.héthez :D Várunk uhu után,nagyon kiváncsi vagyok ám :wink:

Timi,szép a szoba nagyon :D De jó,hogy anyukád ügyes...milyen állatok lesznek?

Trix,téged is várlak uhu után :D
Vendég
 


Nyulasz: Vuk biztos lesz, talán fa is fészekkel, de gondoltam Micimackóra, meg akik hozzá tartoznak. Meg holdra, aminek az ölében mackó alszik. Anyu még csak Vukról tud! :D

Tigriske: mi meg sárgára terveztük először! :lol:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Sziasztok!

Köszi a gratulációt. Voltunk a dokinál és mindenki összekeveredett. Aki eddig oldalt volt, most fent van a köldökömnél, aki eddig jobb oldalon volt az bent középen bal oldalon. Fejméretek: 42,41,38 mm
Combcsontok: 28,28,26 mm. És csak egy babának látszott a lába köze: A legnagyobb baba 90%, hogy kislány. Beismerem egy kicsit tartottam tőle, hogy egyneműek lesznek, de a múltkor mintha egy kuki lett volna a legkisebb baba lába közt. Így végeredmény nincs, de jövő héten elmegyünk 4D-re és ott remélem minden kiderül. Megdicsérték a méhnyakamat (4 cm). Úgyhogy teljes a boldogság. Az AFP eredményünk is jó lett. Bár nem tudom mi a normál érték, de a doki azt mondta rendben.

Timi: Ember tervez, festék végez. :lol: :lol:

Trix????

Kép
tigriske1978
 
 


Szerintetek 62-es rövidujjú bodykat vegyek vagy sem? Csak mert ahogy Vanda írta, 5 hónapos kisfia hordta a 62-es darabokat. Akkor jók lesznek ezek még nyár elején...

Nagy a problémám, mi? :oops: :lol: :lol: :lol:

Ma kicsit megijedtem, mert nem éreztem jobb oldali baba mocorgását. Erre mikor leültem nyugodtan, akkor mocorgott :)
Egyébként nagyon érdekes, hogy a jobb oldali baba nekem sokkal nyugodtabbnak tűnik, mint a bal.

Most a Bálint - Ádám névpáron agyalunk! Nekem tetszik, de a férjem csak húzza a száját :? Semmi nem tetszik neki. Tán még a Norbert... Esetleg Bálint - Norbert...

Olvasgattam, hogy - ahogy már ti is írtátok - a 30. hétig egyformán fejlődnek az egyes babákhoz a bébik, akkor kb 1500g körüliek. Max 2000-2200g-ot írtak születési súlynak. 3-as ikreknél meg 1400g körülit. Milyen picurkák lesznek :shock: :shock: :shock:

Csatolom a ruhákról a képet, amiket kiválogattam, és valsz meg is veszek a picuroknak. A bodykból 2-2 egyforma van, bár nem akarom egyformába öltöztetni őket. Ja és a ruhák ára úgy 8000Huf összesen (kicsit kevesebb). Szerintetek jó ár? Az első képen a cuccok használtak, a másodikon újak! 56-62-es darabok. A vékonyabbak 62-esek, a többi jobbára 56-os!

Kép Használt

Kép Új

Kata
labkat
 
 


Szép napot! :)

na azért neeem biztos hogy olyan picik lesznek ám...nekem Danikám 3230 grammal, Flórám 2920 grammal jött a világra :wink: :lol:

igaz én is elég nagy vagyok akadt bennem hely, de azt ki is töltötték masszívan 8)
Vendég
 


legyekmami: és megkérdezhetem hogy hányadik hétre születtek? Nekem ez a harmadik terhességem. Azt mondják, minden terhesség előbb indul meg, mint az előző. Verust a 6 nappal, Johit 11nappal szültem előbb. Szóval a fiúkat még előbb fogom elvileg...
Verus 3430g és 53cm volt. Johi 3760g és 56cm. De hát egyes babák, teljesen más!
Ja és Johival egy hónappal előbb kinyílt a külső méhszájam!

Kata
labkat
 
 


Kata: szép ruhák! Mi barátnőmmel jövő héten megyünk turiba! :wink:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Egy gyors helyzetjelentés Lányok:

Ma két óra alatt 2 kiló súlytöbbletet produkáltam :shock: , valószínű a víz miatt. Itthon megmértem magam, mire odaértünk 2 kilóval voltam nehezebb és most itthon megint ráálltam a mérlegre és annyit mutatott, mint a dokinál.
Bokáim, mint egy elefántnak. :?

Szóval, nincs jó hírem: holnap megyek vérvételre, meg vizelet, hüvelykenet vizsgálatra, aztán ha romlottak a májfunkciós értékeim, akkor be kell feküdnöm a kórházba.
Egyébként a vérnyomásom rendben volt 118/85. De a doki is megjegyezte, hogy ez azért sok. 3 hét alatt majd 5 kilóval mutat többet a mérleg. :shock:
Szorítsatok holnap, eredményem szombat reggel fogom megtudni a dokitól. Akkor tudom meg, hogy van-e gond, ha van irány a kórház.
Amúgy Babákkal minden ok :lol: , holnap lesz flowmetria is.

Ne hari, hogy most nem reagálok semmit a hsz-eitekre, de még főznöm kell.

Vigyázzatok Magatokra!!!

Kép

puszi Trix
trix78
 
 


Trixi: vigyázz magadra! Remélem azért nem kell befeküdnöd. vízhajtót nem szedhetsz valamit???

Kata
labkat
 
 


Trix: drukkolok, hogy rendben legyél! Vigyázz magadra!

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Tigris!
Gratula!Ügyik vagytok!Látod,mennyire összeértek a méretek??Nem lesz itt gond!!! :lol:

Trix!
Szorítok,hogy rendben legyen veletek minden!Jelentkezz,amint tudsz valamit!

Kata!
Nyugodtan vegyél 62-es rövid ujjú bodykat!!!Ha előbb belenőnek a picurok,minthogy nyár lenne,akkor is ki tudod használni. Mert ujjatlan rugihoz tavasszal elég lesz a r.u. body+ hosszu ujjú felső és ha kell pulcsi.Nem a kezüket,a hátukat kell melegen tartani és ahhot a r.u. body pont ugyanolyan jó,mint a hosszú ujjú.
Amíg kicsik voltak,én se öltöztettem őket egyformába.Kb. 1éve követelik az egyforma rucikat. :lol:

Kép

Kép
edit73
 
 


Edit! Köszi.

Trix! Szurkolok!

Kép
tigriske1978
 
 


Sziasztok!

Köszi a drukkot Mindenkinek!!!!
Már meg is jártam a dokit és a Babákkal minden ok!!!!!
Volt megint teljes UH és flowmetria is.

Laboreredményem holnap reggel lesz, fel kell hívnom majd a dokkert.
Lehet csak egy ártatlan vizesedés, de az is lehet, hogy nem. Remélem csak az előző és akkor tűrök tovább!
Ha rosszak az eredményeim, mennem kell a kórházba, ha nem akkor is be kell mennem hétfőn újra a dokihoz. Most már sűrűbben fog nézni, amit azért nem bánok.

Tamika kb. 2017 gr. 32 hetes 2 naposnak,
Nándika kb. 2648 gr. 35 hetes 2 naposnak megfelelő méretekkel.

Tegnap nem is írtam, hogy a kiscsaj megint forgolódott, de hogy hogy van helye, azt nem tudom. Tegnap du. már harántban feküdt, ma reggelre megint koponyafekvésű volt.
Nem semmi izgága a kisassszony!!!!! Nánduskám meg csak tűr és elszipkázza előle a táplálékot!

Ma almanapot tartok, állítólag jó vízhajtó!

Majd jövök még később és reagálok a dolgokra!!!

pusszancs

Kép

puszi Trix
trix78
 
 


Legyekmami!
Aztaa, szép nagy babáid voltak. De azért nem ez az általános, lássuk be. :D

Tigriske!
Nem biztos, hogy látni fogtok bármit is. Amikor én terhes voltam az ikrekkel, volt egy hármasikres csaj a kórházban, sokat hallottam róla. És egyszer, amikor már nagyon kaotikus volt az UH monitor, kérdeztem a dokimat, hogyan UHuzzák a hármasikrest és mit látnak. Válasz: nagyon gáz. Örülnek, ha köldökzsinór áramlást tudnak nézni, meg esetleg a fejüket megmérni....

Trix!
Ez nem hangizk jól, vigyázz magadra.
vovanda
 
 


Trix,reméljük minden okés!Szép nagyok már :D

Tigriske :D
Vendég
 


Nyuszi
Én nem higítom! Kiskanállal szájaába egyből
Vendég
 


Labkat
Mi 50-56-os rucikat hordunk most...
Télen is rá lehet adni a gyerekre a rövidujjú bodykat :wink:
Vendég
 


Anya karizmait erősíti...

Kép
Kép
Kép
Vendég
 


Andi, nem kis meló :lol: :lol: :lol: És mennyit adsz nekik? Egy kiskanálnyit? Vagy kevesebbet?

Trix, szurkolok, vigyázz magadra! Szép nagyok a babák. Idekinn is folytatódni fog a virgonckodás a csajszi részéről, készülj fel, Nándi meg maga lesz a nyugalom. Nekünk legalábbis bejött.

Tigriske, de jó, hogy minden ilyen jól alakul! :)

Kata, mi most vagyunk 5 hósak és 62-68-as rucikat hordunk. Ahogy Edit írta, rétegesen. Rövid ujjúra hosszút. Ha kimegyünk sétálni, egy réteg le, és nem sülünk meg. Nálunk idebenn hüvibb van.

Edit, követelik??? :shock: De jó fejek. Én eddig csak az ellenkezőjéről hallottam. Valamit nagyon jól csinálsz. :P

Timi, jó vásárolgatást. Én ha néha elszabadulok, alig bírom abbahagyni, annyi édes rucit találok. Jó móka lesz :lol:


A lányaim elkezdtek éjszakánként újra ébredni és kaját követelni. És napközben is gyakran cicire kérezkednek. Lehet, hogy mégis el kellene kezdenem a hozzátáplálást??? :?: :?

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Timi, nagyon el lett találva az a zöld. Kíváncsi leszek anyud alkotásaira is :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Törpi: köszi! Szóval kb olyan intenzívek lesznek a babók idekint, mint bent? :shock: Segítség!!!!!!!! Ma fél 4-től tomboltak és csak adíg hagyják abba, amíg sétálok, bár Hanga akkor sem. Bezzeg ma uh-n olyan jókislányok voltak arra az pár percre!

Andi: jó edzés! Nagyon helyesek vagytok!

Írok méreteket:
A baba: B baba
BPD: 72 68
AC 230 219
FE 49 48

Konkrét súly nincs, de olyan 1 kg körülire mondta őket a doki. Méhlepény 1. fokozatban, magzatvíz rendben, szívműködés rendben, A baba harántfekvésben, B baba kpf-ez tudja valaki, hogy mit jelent? Nem az én dokim volt és nem tudtam annyit kérdezősködni.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Andi: nagyon szépek vagytok a Babákkal!!! Olyan kis helyes pofijuk van!

Törpi: akkor Tami Baba nagyon izgága csajszi lesz. :wink: Én is úgy sejtem, hogy Nándika a nyugalom mintaképe, míg Tamcsika egy örökmozgó lesz!
A kicsi lányaid nem hagyják Anyukájukat aludni? Tényleg, hogy néz ki dióhéjban most egy napotok? Kíváncsi lennék nagyon...

Timi: kb. 1 kg körüli súly, az teljesen jó a 27. héten. Nekünk is kb. ennyik voltak akkor.
KPF-fejvégű fekvés

pussz

Kép

puszi Trix
trix78
 
 


Tigris!
Igaza van Vandának!Elég nehéz lesz most már bármit is látni abban a nagy tömegben!!!Bár nekem 18hetesen 4D-n mondták meg tutira,hogy mind3 fiú.Szóval most vagy soha!!! :wink: Mindenképp készüljetek 3fiú és 3lány névvel.Vannak már jelöltek a névre?

Törpi!
Képzeld el,követelik! :D Ha egyik kivesz valamit a fiókból,akkor a másiknak is pont olyan kell. Ha különböző alapszín,egyforma mintával lehet pólókat,felsőket,pulcsikat kapni, nekik az is jó lenne.Csak az ritka,hogy valamiből 3 fiús színt találjunk. Így általában egyforma pólókat,nacikat kapnak.
Persze ez sem olyan jó,mert ennek is megvan a maga pszichológiája.De remélem,ez a korszak is elmúlik egyszer!

Kép

Kép
edit73
 
 


Edit, tegyél fel róluk képeket, légyszi! Kicsiben nem látom annyira jól a pofijukat. Kettő közülük egypetéjű, a harmadik meg külön? Vagy hogy is van ez Veletek? :) :o

Timi, benne van a pakliban :lol: Ami még egyértelmű nálunk, hogy Emma volt a jobb oldalon, egészen a szeméremcsontnál lent volt a feje, uh-val a végén már mérni sem tudták, a lábikói meg fenn a gyomromnál kalimpáltak, míg Míra a bal oldalon kisgömbőccé összekuporodva volt. Nos, Emma a mai napig szétterülve alszik, fekszik, Míra meg összehúzza magát, mint egy kis süni.

Trix, hát a napokat ugye nem tudod óramű pontossággal betervezni, gondolom ezt sejtetted Te is, de a menetrend nagyjából ugyanaz. Reggel fél7 fél8 között van az első kajánk. Ilyenkor kajával, pelusozással, kis játékkal együtt kb. 1 órát vannak fenn, aztán hozzámbújva a nagyágyban még alszunk másfél, két órát. Így kb. 10-kor kezdődik a napunk, kelés után egy újabb kajával. Sokat nem szoktak bírni még ilyenkor sem, így dél körül van egy rövidebb szunya (Mírának egy óra, Emmának fél). Aztán "megebédelünk, játszunk, dumálgatunk, tornásztatom őket, erőltetem kicsit a hasonfekvést (egész kitartóak vagyunk már :D ) Délután elviszem őket kicsit levegőzni, attól függően, hogy mennyi az idő, előtte vagy utána esznek újra. Aztán megjön apjuk, 6-tól átveszi a "melót" tőlem, hogy kicsit pihenhessek. Ilyenkor még vacsi előtt szoktak a csajok egyet nasizni, majd fél8-kor kezdődik a pancsolás. Lefekvés előtt meglehetősen sokat be szoktak vágni tápszerből, és át szokták aludni az éjszakát. Kivétel az elmúlt héten. 3 körül megébrednek és képtelenség visszaaltatni őket, csak a szopi a megoldás.
Szóval mint látod, kaja és alvás-altatás körül forog a nap legnagyobb része. Ha jókedvük van, meg megpróbálom bevetni a fejlesztő játékokat, vagy hagyom őket önállóan játszani. Na ez az, ami elég rövid ideig tart csak :( :?

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Köszönöm a megnyugtatásokat ruha ügyben! Már nincs kétségem. Bár leredukáltam a csomagot 5000Huf-ra, mert még sok ruhánk van nekünk is kölcsön, és ki tudja még mit fogok ki. Lehet lesz egy-két jó ruhacsomag licitem is a TeszVeszen :)

Trixi: örülök, hogy minden rendben a babákkal. Szerintem is szép a súlyuk! :) Én még a begörcsölést is bevállalom, ha a fiúk szépen ügyesen megfordulnak. Annyira szeretném megszülni őket természetes úton!

Andi: nagyon helyesek vagytok! Jó kis karizom erősítők a lurkók és milyen szépen fejlődnek!!! :)

timi: szép méretek :) Már lassan én is ott tartok a harmadik trimeszterben, ahogy te.

törpi: nekünk még 3 évesen is felkelt Verus hogy éjjel inni kérjen. Szerintem abban, hogy éjjel is kérnek cicit, nincs semmi gond. Még csak 4 hónaposak! Inkább próbáld kihúzni mellétáplálás nélkül a 6. hónapig. Na és úgy tudom, hogy ha nem lesz megfelelő a gyarapodás, akkor a védőnő vagy orvos úgyis szólni fog, hogy kell a mellétáplálás. Ne add fel a szoptatást.

Kata
labkat
 
 


Sziasztok csajok!

Megint itthon, talán utoljára 3in1?? (Mindig ezt írom... :lol: :lol: :lol: ) Babszikkal minden rendben hála a Jóistennek, még én is jól vagyok teljesen, bár néha már belegabalyodok a nagy hasamba... :lol: A kórház viszont egy kálvária, most megint totál kiborítottak, de azt majd máskor megírom, miért. :evil:

Amúgy dokim elutazott, most másik van, aki szerint nem kizárt a spontán szülés. :) Persze a további eredményektől függ, hogy hogyan és mikor..... Ő azt sem zárta ki, hogy megszüleszt, ha úgy alakul, talán már a jövő héten.... :roll: :shock:

Visszaolvasni nem tudok, még dolgoznom kell. :(

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Törpi!
Igen,jól emlékszel!Beni és Marci egypetéjűek,Oli meg külön petéből fogant.

3hetesen
Kép

1,5évesen
Kép

4évesen
Kép

Rana!
Csak így tovább!Majd mesélj,mi volt a kórházban!Dokid meddig nem lesz?

Kép

Kép
edit73
 
 


Rana: csak így tovább! Ügyesek vagytok! :)

Edit: nagyon helyes pasik! :wink:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Jó reggelt Mindenkinek!

Egyelőre megúsztam a kórházat, bár a májfunkciós értékeim tényleg romlottak. :?
Hétfőn dokker ellenőrzés miatt, utána másnap valószínű megint labor.
Kontrollálnom kell a vérnyomásom is, ha gond van jelentkezni az orvosnál.
Amúgy minden rendben, viszketés sajnos nem szűnik, legrosszabb éjszaka, víz már ment le. Bevállt az almakúra, legalább 2,5 kiló víz lement már rólam.

Ma és holnap nagy munkák elé nézünk, muszály leszünk most már tényleg befejezni itthon mindent, nehogy közbeszóljon az Élet!
Szerintem emiatt nem nagyon jövök már a hétvégén.
Hétfőn majd jövök
!
Minden Kismaminak és Anyukának jó pihenést kívánok!!!


Puszi, Vigyázzatok Magatokra!!!

Kép

puszi Trix
trix78
 
 


Rana!
Ha ennyire kiborít a kórház, nem lenne jobb saját felelősségre hazamenni? Bocsi, de nem kötelezhetnek bent fekvésre. Ha meg kikészülsz tőle, végképp semmi értelme.

Edit!
Imádom a srácaidat, nagyon vagányak. Ugye, ugye, miből lesz a cserebogár... :D

Trix!
Remélem, nem lesz semmi gáz.
vovanda
 
 


Edit, ari gyerekek! :D Dokim okt 18-án jön vissza, de ez a másik talán addig meg is szüleszt. Lehet hogy nem is bánnám.... :roll: :oops:

Trix, mi az az almakúra? Csak almát eszel egész nap? (Én is vizesedek)

Vanda, igazad van (most is saját felelősségre vagyok itthon), de sajnos akkor meg mindennap be kéne járnom NST-re és minden más vizsgálatra (nem merem megtenni, hogy nem megyek be ezekre), és egyrészt kiszámíthatatlan, hogy mikor kerülök sorra (a múltkor 10-re mentünk és 4-re :!: értünk haza :shock: ), másrészt meg most nincs Apa, és taxizhatnék be minden nap oda-vissza, ami 2000 Ft lenne naponta. :cry:

Amúgy meg az történt, hogy amint kitettem a lábam tegnap a kórházból (nem tudom, direkt megvárták-e hogy elmenjek, hogy kisebb legyen az ellenállás, még ez is kitelik tőlük), "szétdobták" a szobánk lakóit ide meg oda, más szobákba, a cuccaimat állítólag bedobozolták, és nekem egyelőre nincs szobám meg ágyam. De állítólag a 7 ágyasba akarnak betenni (az egyik szobatársam volt olyan ari, és felhívott, hogy mi történt). Ennyit arról, hogy a dokim direkt szólt nekik, hogy normális helyre tegyenek (ez eddig működött is). A f.szom kivan tőlük, már bocsi. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :oops:

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Edit! Micsoda pasik! Nagyon helyesek! Meddig voltak egy ágyban? Pont most nézegettem a kiságyakat.
Névvel készültünk, de napi szinten változik, egy lánynév biztos: Zita
A fiúk: Zsolt, Csaba, Levente (de ezek még változnak) Majd holnap ha tudom a neműket, akkor újra gondolkozom rajta.

Remélem, hogy azért valami látszani fog a 4D-n, bár szegény fickó, akinél bejelentkeztem, jól megzavarodott, hogy még nem volt hármasikres vizsgálatuk és mennyi is legyen az ár. :lol:

Rana! Csak így tovább!

Trix! Nagyon szurkolok, hogy még maradjanak odabent a babák és ne kelljen befeküdni.

Van valakinek ikrek mellett szobakutyusa? Nekünk van egy 3,5 éves havanese-ünk és mindenki avval riogat, hogy jobb lenni most elajándékozni, hiszen úgysem lesz rá időm és nem fogom tudni tisztán tartani a lakást és nem fogja megkapni a neki szükséges szeretetet. A gond az, hogy én nem igazán akarom elajándékozni, illetve max. olyan helyre, ahol fejedelmi élete lenne, bár nálunk is az van. :lol: Van valakinek tapasztalata?

Kép
tigriske1978
 
 


Rana: :twisted: basszus! Már bocsánat! De szemetek! :twisted: :twisted: :twisted:

Tigriske: nekünk nem szobakutyánk van, hanem kinti, kettő, de ők ugyanolyan családtagok, eszembe nem jutna elajándékozni (bár a szálkásszőrű tacsink égetnivalóan rossz, ha valaki kéri nagyon szívesen adom!), és nem hiszem, hogy nem jut rájuk reális idő a babák születése után. A tisztaság más kérdés, de szerintem az is megoldható, csak kissé korlátozni kell az ebet, aztán megtanulja ő, hogy hová mehet és hová nem. :wink:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?