Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok

Nagyon helyes Martin! Örülök, hogy minden rendben van. Szurihoz drukk. Iza is 6800 gr. Kis hurkás! :lol:

Kép
dittke
 
 


Sziasztok anyukák!

Korábban, még szülés előtt jártam erre... most újra rátok találtam.
Kíváncsi vagyok hasonló korú babócák fejlődésére, mint az én kislányom.
Gyönyörűek a babák! És mekkorák!!! :shock: Pannim 2630g-mal és 53 cm-vel született, most kb. 5200, de keddenként mérjük mindig, mert aznap született.Mai fürcsinél ismét aktuális! :wink:

Mia, Svédbaba - Babaúszás minket is foglalkoztat, de meg szeretném várni a betöltött 3. hónapot.
A napközbeni egyre kevesebb alvás igénye engem is "izgatottá" tesz. :roll: :) Sajna nekem nincs leakasztható segítségem, mert minden nagyszülő messze lakik.
Dittke - Érdekesség: 3éve költöztem el Szegedről, itt találtam meg a férjem. Szerettem és nagyon hiányzik a napfény városa! De ilyen Férfi ott nem volt! :wink:

Ha nem bánjátok, csatlakozom hozzátok. Hasonló korban lévő gyermekeink, hasonló gondjairól, örömeiről egyeztetni...

Kép
Kép
pepitanna
 
 


szia Anna, örülünk a csatlakozásnak,gyere sűrűn..bár ez a topik kicsit "lassúbb", sokan eltűntek, de mi páran azért tartjuk a frontot :)

ma megjártuk a dokit és félig-meddig a "poklot"..Martinnál már a váróban eltört a mécses, mert ezren voltak és annyian is sírtak..ő meg nagyon szolidáris..ha sír egy baba, hát akkor neki is sírnia kell..az nem is lett volna baj, de ilyen előzményekkel már a doki láttán zokogott.. és ma 2 szurit is kapott, mert a pneumococcus-t is most adta be..hát..sztem az egész kerület megtudta, h mivel jár az, ha ujjat húznak a fiammal..nagyon kemény volt..főleg az is, h a gyerek sírása hallatán, anyám már bent volt a rendelőben, és ő is rázendített..hát gondolhatjátok.. :roll:
na de sebaj....túl vagyunk rajta :wink:
az úszást mi jövhéten kezdjük, mert meg kell várni a 3 hónapot, és az oltásra meg kell hagyni 1 hetet. majd leírom, h milyen volt.

az alvási időszak nálunk beállt..legalább is már kb. 2 hete változatlan. este 8.30-kor fürdés, utána szopi és alvás. általában 6és 7.30 között ébred, eszik, peluscsere és utána még alszik 10-ig :)
ma is úúúgy örültem, mert tudtam hajat mosni a reggeli után :)
délután úgy 30 -1 órákat alszik, de az rendszertelen, de ha nagyon nem bírok vele, anyu lemegy vele sétálni, ott jókat alszik a kocsiban.
a súlyunk amúgy 7950g :oops: viszza is kérdezett az egyik anyuka, h jól hallotta-e.. mondta neki a doki, h igen, de ő anyatejes.. ( szeret minket :) )
na elég a regényből, jók legyetek, oszt ííírniii!!!

pusz,
¤mia¤
Vendég
 

 
 

Szia Anna! Merre laktál Szegeden?
Nem semmi súlya van Martinnak! :lol: Iza 6830, de borzasztó nehéz!
Szegényke! Úgy sajnálom ilyenkor őket!

Kép
dittke
 
 


Mia - Egy másik topikba is "tartozom", azokkal az anyukákkal, akikkel egy dokink van. Olyan kis csapat jött ott is össze (kb. 8-10fő), ahol szoros időn belül jöttek az örökösök. Július október közt, így az a topok is lassú, mert mindenki szoptat és/vagy tanulja az új helyzeteket, nevelik a nagyobb kölköket. :wink:
Elgondolkodtam a fürdetési időtökön. Eddig mi ragaszkodtunk az este 7-hez, de egyre inkább tolodik ki az idő, így tényleg csökken a nyűglődési fázis. Bár Pannink sosem volt egy sírós baba.

Dittke - sokáig laktam Újszegeden, később a Retek utcában, majd a Jósikában. Te/ti merre?

Képzeljétek! Pankónk a napokban rátalált a hüvelyk ujjára! Olyan édesen szopizza, majd begurul, ha elveszti... :lol: Még nem tudatos a mozdulat sor. Tegnap esti mérés eredménye: 5440gramm. PöttömPannink egyre nagyobb!
Mi a tapasztalatotok a babaúszással?

Kép
Kép
pepitanna
 
 


Sziasztok
Anna! Újszegeden laktam az Asztalos u.-ban! :lol: 2,5 éve költöztünk el. Te merre?

Kép
dittke
 
 


Sziasztok!

Jelen mi is! :)
Mia, a dokis témát meg tudom érteni, nekünk a 2 hós oltásnál volt balhé, de csak azért, mert szolidaritásból a fiam üvöltött a többi babóval :) ez volt múlt csütörtökön. akkor volt Krisz 61 centi és 6200 gramm. Azóta nem mértem, de igérem lemérem :) Amúgy 150-eket eszik napi minimum 6x:)
Mi 8kor fürdetünk este, de ha csúszunk már követeli a kiscsávó magának a fürcsit :D
Reggel pedig 7-8ig alszik, ma pl 9-kor kelt enni, és este 9-kor evett utoljára :) 100%ig még nem állt be :)
Mia Martinképek nagyon cukkerek ! :) Nekünk nincs is ilyen, de majd most koppintok :D
Dittke, Iza is szépen fejlődik nekem Krisz alatt már most leszakad a karom.
Üdv Pepitanna újra köztünk. Jéh, ha nem tévedek egy napon születtek a gyerekeink :) Csak a Te husi kislányod csöppebb állapotban mint az én fiam :D De hálisten ő is szépen növekszik.
Nálunk Krisz az egész öklét szopogatja, meg a mutató ujját, csak tudnám miért pont azt :D
Na megyek elmosom a cumisüveget, mert 12-kor megint kaja :D Aztán kocsibabázunk egyet!
Szép napot ancák és babcák!

Kép

Kép
pindimano
 
 


Sziasztok!

Dittke - Liga utcában laktam. Sok szegedi sem tudta, hogy melyik utca ez, a sportuszi mögött, szemben a MÁV rendelővel. És most ti hol laktok?
Hamarosan el kell mennem Szegedre, mert üresn áll a kis lakáskám, ami után ezt-azt intézni kell. Ha szép idő lesz, összefuthatnánk egy bababkocsi partira. :wink:
Hány gyerkőcöd van? A kis képet elnézve talán 3, vagy 4. Nem tudom kivenni, hogy a legnagyobb az anyuka, vagy a legidősebb tesó... :oops: Akkor miért csak egy vonalzód van?
Érdekesség! Csatlakozásod időpontaja a házasság kötésünk napja. :lol:

Pindimano - Tényleg! Egy napon szültünk! Te hol szültél? Zalán első baba?

Délelőtt voltunk dokinéninél a szokásos kéthetes meghallgatom, lemérem, megdicsérem produkción. :wink: Pannira pont a mérlegen jött rá a pisilés, de azt mondták az is beleszámít, így a mostani versenysúlya 5470gramm. Sajna a hosszát nem mérték, az majd rám vár. A 2hós oltást nagyon jól viselte! Egy "nyekk" jött ki belőle, mikor kihúzták a kis combijából a tűt. Tényleg, egy szavunk nem lehet rá, nagyon jó kislány. Este fél 9kor fürdettük, 10 körül elaludt, 2kor egy röpke kajcsi, majd aludt tovább 8ig, amikor mosolyogva ébredt. Most ébredezik a teraszon, mennem kell.

Kép
Kép
pepitanna
 
 


Sziasztok
Anna tudom merre van. Most felsővároson lakunk. Majd szólsz ha jössz, és akkor összehozzuk. 4 gyerkőcünk van. Azért csak egy vonalzóm van, mert én nem tudok 4-et felrakni. Csak 3-at enged. :oops: Volt, hogy cserélgettem a nagyokat.
Pindi kérek képet! De jó nektek, hogy átalussza az éjszakát! Hogy telnek napjaitok mint férj és feleség? :lol:

Kép
dittke
 
 


hahó!
Pindi: mi minden hónapról csinálunk egy lemezt a képeiről..olyan gyorsan fejlődik, h nem akarok lemaradni róla :) meg az apja egy igazi paparazzo :D és nem beszélve arról, h annnyira jó visszanézni.. :cry: állandóan elbőgöm magam..olyan picike volt..bezzeg most meg már 8kg..
az oltás napján éjjel 3x kellett kelnem Martinhoz, tegnap már be voltam tojva, h oda az átalvás és kezdhetem előről, de ma már csak 1x kelt :) remélem visszaáll a rend..
azt akartam tőletek kérdezni, főleg Dittkétől (mégiscsak ő tapasztaltabb) hogy mennyit kell ilyenkor foglalkozni velük? én mindennap lelkifurdalással küszködöm, h sokszor a játszószőnyegen fekszik, el van egyedül és én meg csak teszek-veszek és nem foglalkozom vele.. jó lenne beszélni arról, h ki, mit szokott tenni, értem ezalatt, h zene..dalocska..játék..stb..

szegény kicsikémnek duzzadt a combja az oltás helyén..csúnya doktornéni :evil: dehát csak a javunkat akarja..

pusz,
¤mia¤
Vendég
 


Dittke - Kicsit irígykedem! A négy gyerkőcre... Nagy vágyam (volt) a nagy család, de félek hogy nem tudjuk megvalósítani. Hely szűke, idő hiánya miatt és nem utolsó sorban gazdasági okokból. Nem tudom, hogy jobb. Sokan kevésből, vagy kevesen sokból. Régen ezen nem agyaltak sokat. Életek boldogan kis helyen, krumplin. Na nem akarom tovább ragozni, de egyszer szeretnék nagy ricsajt magunk körül, hatalmas házban... :oops:

A napokban megijedtem, mert arra gyanakodtam, hogy fogy a tejci. Megmértem kajcsi előtt és után és csak 80-100 grammokat gyarapodott két ciciből. Ezért elővettem a mellszívót és hajrá. Amelyikből evett azt is és a másik cicimet is fejtem. Addig nem fajult a helyzet mint az első 4 héten (az idő alatt 5 litert sikerül elspájzolni! :roll: ) de most már 140-180-at is eszik! Napi 6-8-szor! Ti méritek a babócákat kaják alkalmával?
Mia - Minket is foglalkoztat a kérdés, hogy az ébren lévő, jóllakott, szőnyegén hempergözö, vigyorgó, néha pityergő babát, hogy lehet szórakoztatni... Születése után, amikor az államkincstárban intéztük a kis dolgait, várakozás közben tanultam egy mondókát a mellettem unatkozó anyukától. Panni az ölemben "ül", átölelem és előre hátra dülöngélünk, miközben: "Házz, húzz engemet, én meg húzlak tégedet. Amelyikünk leesik, az lesz a legkisebbik." Már nagyokat hahotázik ilyenkor. Neten is szoktam keresgélni, de én is várom az ötleteket.

Kép
Kép
pepitanna
 
 


Bemutatkozunk :wink:
Kép

Kép
Kép
pepitanna
 
 


nagyon szépek vagytok :)

a tejcsi nálam is probléma (a 8kg-os fiamnál :D )
én is állandóan attól rettegek, h nem lesz elég..mert most felvett egy olyan szokást, h ki-be kapja a bimbót és sír..megkérdeztem a neten egy védőnőt, ő azt mondta, h vszínűleg kevés a tejem..de közben rájöttem, h nem..ilyenkor általában kakilni kell neki..de nagyon félek attól, h nem fogom észre venni, h nem elég..és hát voltak feszültebb napjaim, olyankor éreztem, h kevesebb..meg igazából attól rettegek, h ha elfogy, akkor meg a tápszertől olyan kövér lesz a gyerek, h azt már tényleg nem élem túl..sztem ez lehet a szorongásom fő oka..de sokat iszom és jókat eszem (és fordítva :) ) és remélem nem lesz baj.. na ennyit a pánikólasaimról..
vettem mondókáskönyvet :) igazából dalosat akartam..de rájöttem, h hiába, mert nem tudok kottát olvasni és ha nem ismerem az adott dalocskát..??szóval majd meglátjuk..meg a gyermek szépen fejlődik, amit kell ebben a korban azt tudja, szóval most ezzel nyugtatgatom magam.. meg sok színes dolgot vettünk neki, meg amennyit tudok, beszélek hozzá..meg 2 nyelven szólunk hozzá, remélem megtanulja őket :)

szóval száz szónak is egy a vége: gyönyörű lányod van :)

én is vágynék egy kislányra..de még nem gondolkozom egy újabb terhességen..még gyakorlom a mesterséget :)

pusz,
¤mia¤
Vendég
 


Sziasztok
Szép kislány Panni!
Mia! Nem baj ha eljátszik egyedül is. Legalább tudod a dolgodat csinálni.
Én nagyon sokat énekelek neki!
http://www.zeneszoveg.hu/egyuttes/1189/ ... vegei.html

Kép
dittke
 
 


Dittke!!Kösziiiii :D most végigénekeltük neki a repeortárt apával :lol:

el is aludt (ma egésznap nyügis) mi azért még énekelgetünk :D

pusz
Vendég
 


Köszi csajok a dícséretet! :oops: :lol:
Mi is rengeteget énekelünk neki! Imádja! Néha mintha már ő is próbálkozna egy egy hanggal. :lol:
Most eltűnünk 1hétre, majd csak a hosszú hétvége után leszek újra. Addig is mindenkinek jó éneklést, nevelgetés és sok tejcit! :wink: :lol:

Kép
Kép
pepitanna
 
 


Sziasztok!

Csatlakoznék hozzátok, ha nem bánjátok!

Rólunk: Ákos a kisebbik fiam, 2008. júl.18.-án született, Matyi a nagyobbik ördögfiókám pedig augusztusban múlt két éves. Én is sokat énekelek, mondókázok nekik, (járunk zenebölcsibe is) ha pedig a játszó szőnyegen játszik vagy a hordozóból figyel, szinte folyamatosan beszélek hozzá. (elmesélem hogy éppen mit csinálunk Matyival, meg ilyesmi..) Matyi is részt vállal a szórakoztatásából, sokat zenél és énekel Ákosnak, aki pedig hangos sikongatásokkal jutalmazza bátyját a törekvéseiért. :P :P :P

Most mennem kell, mert felébredt a kisebbik törpöm!

Üdv: Móni

Kép

Kép
morca
 
 


szia Móni, üdv közöttünk :)

ma intenzív foglalkozást kapott Martin..ettől fürdés után úgy elájult, h alig evett.. szóval jóóól kifárasztottuk..kicsit fájt a pocija, és elég nyűgős volt ma is. még este 6-kor levittem egy körre sétálni..szóval hatásos volt..remélem holnap már nyugisabb lesz..nálunk nagyon komolyan elindult a nyálelválasztás..eddig csak habzott :) most már folyik..és az ökle állandóan a szájában..annyira tetszik már, h megfogja a dolgokat..ahogy rákoncentrál..nagyon ariii
de még a megfordulást nem próbálgatja..remélem azért menni fog neki..

a beszélgetés nálunk is folyamatos..mindig mondom neki, h most mit fogok csinálni..stb..remélem azért ettől nem fog anyámra ütni, mert ő aztán megállás nélkül beszél.. :lol: szegény tesóm..az ő lánya örökölte ezt a "hajlamot".. :P

na jó éjt!

¤mia¤
Vendég
 


Sziasztok!

Én is kedvet kaptam a csatlakozáshoz az új csatlakozók láttán! :D Ezért, ha megengeditek én is, azaz mi is csatlakoznánk.

Még a várandósság alatt bele-bele olvastam a topicba, akkor még valamennyire pörgött is, de a babák megszülettével valóban kissé kihaltá vált.

Én is laktam Szegeden! A Retek u. környékén albérletben, majd a József A. sgt-on volt lakásom.

Mi holnap megyünk oltásra :cry:

Üdv: Nelli

[url][url=http://www.noivonal.hu/]Kép[/url][/url]
Vendég
 


Szióka!

Nelli: Mi is holnap megyünk oltásra. Remélem minden ok lesz, majd írd meg, hogy mi volt!

Üdv: Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Sziasztok!

Először is üdvözlöm az újakat! Tehát szia Móni, szia Nelli, meg az új törpiknek is hellobello. Örülünk nektek.
Móni az én fiam is majdnem Ákos lett, az apja után :)
Pepitanna, igen, Krisztián első gyermek nálunk, és sikerült azon a napon születnie, amire annó engem és anyumat írták ki :D
Mi is énekelgetünk, vagyis legfőképpen én :) A kacsamesék és a gumimacik a kedvenc, de hupikék törpikéket is szoktam énekelni, meg chip és dale, stb :D Macikat boxolunk néha hason vagyunk (nekünk ez nehezebb a terpeszrugival.), de nekem pont az ellenkezője, Krisz nem marad meg egyedül. Nem hiába oroszlán :D
Mia, tényleg gyorsan nőnek, nemrég még olyan kis törékenyek voltak, most meg már kész kisemberek.
Nekünk jövőhéten lesz 3 hós oltás asszem, de nem tudom az előző is csúszott két hetet.
Nyáladzás... Na naponta többször kell átöltöznöm, mert a textilpelust naná, hogy állandóan elfelejtem :D Na megyek mert még pizsiben vagyok :D

Pussz mindenkinek! Kép Krisz két hónaposan 2 hetesen

Kép

Kép
pindimano
 
 


Sziasztok!

Pindimano: A nagy fiam is oroszlán (ma 26 hónapos)! Hát felkötheted a gatyódat, ha elér benneteket is a dackorszak!! :P :P :P Ő sem volt el sosem egyedül, leginkább kézben szeretett lenni, de mostanra viszont annyira önálló akar lenni, hogy pl a napi jól megérdemelt túrórudiját egyedül veszi meg a boltban, én be sem mehetek. Mindíg csak kukucskálok, hogy ne vegye észre. Aztán ha végzett, akkor meg jön ki büszke vigyorral az édes kis pofiján! :P :P :P Kemény akarata van, de azért viszonylag könnyen kezelhető gyerek. (borzasztó okos)
Ákosom teljesen más, simán eljátszik egyedül, de igazából mindíg bevonom a játékainkba valamilyen szinten. Ő pl. este simán elalszik, miután lerakom, a Matyit meg órákon át kellett lobogtatni.

A pizsi parti délben az jó buli. Én meg egy szál bugyiban, meg egy pólóban szoktam lengetni Ákost a babakocsijában, miközben próbálom az őrült módjára rohangáló Matyit néhány ruhadarabbal felvértezni, és persze közben magamat is igyekszem egyre több ruhadarabbal ellátni. Ja, és mindezt persze a teraszon, miközben Ákos ordít, mert utál beöltözve lenni. Mire felöltözünk, általában ki is olvadok. :P :P :P És ez minden egyes indulásnál így zajlik!! :P
Néha úgy érzem olyanok vagyunk mint egy olasz szappanopera szereplői. Nagy hanggal, sok nevetéssel, és néha egy kis drámával fűszerezve.

Ma voltunk a 3hós oltáson Ákossal. Hát Ő egy igazi kis hős. Végig mosolyogta az egészet. Matyikám pedig fogta a kezét, hogy ne féljen. :P :P (ezt is Ő találta ki)

Nelli: Hogy viseltétek az oltást?

Üdv: Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Sziasztok!

Először is köszönjük a kedves fogadtatást!

Túl vagyunk rajta... Azért volt sírás, de a cici minden bánatra kitűnő megoldás. Két szurit is kaptunk, a kötelezőt és pneumacoccus ellenit is beadattam. Ti baedatjátok? Remélem nem lázasodik be.

Mi is nagyon nyáladzunk, de a dokinő szerint a fogacska még sajnos nem látszik, pedig ahány ökle annyi a szájában van.

Paramétereink: súly: 6620 g, magasság: 65 cm, fejkörfogat: 41 cm.

Pindimano a fiacskád jókorának tűnik azon a képen!

De már mennem is kell, mert a fiam hiányol! 10 percnél többet nem bír ki egyedül, még álmában sem! Apropó ti felkeltek még éjszaka?

Üdvözlök minden anyukát, a babókat meg pusziljuk!

Kép

url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
Vendég
 


sziasztok,
én beadattam neki mindkettőt, plusz még megkapta a rotavírus ellenit is, azt hálistennek szájon át adják.
Martin belázasodott, de csak egy nap, viszont 2 napig nyűgös volt..és sajna felborult tőle az éjszakai alvás..bár ma csak egyszer kelt fel, és csak el kellett ringatnom, mert nem akart enni..de remélem hamarosan visszaáll a rend..
Pindi..a gyermek tényleg nagynak tűnik..bár Nelli fiacskája a 65cm-rel..és én azt hittem, h Martin 62 cm-rel óriásbaba..bár ő inkább a súlyával ver kenderbe mindenkit :D
Ma a babakocsiban oldalra fordult a gyermekem..de csak ott..a játszószőnyegen már nem produkálta ezt.
amúgy a nyáladzás nem jelenti automatikusan a fogzást..az előbb előszokott jönni..Martin is eszi az öklét..anyám szerint mindig éhes.. :x nem győzöm elmagyarázni neki, h nem én nem etettem meg rendesen, ez normális dolog, h ezt csinálja..
ma nekem sem maradt meg a fiam..mondtam is neki, h olyan mint az apja..ha nem készítheti ki Anyát, már nem is érzi jól magát :D olyankor meg elkezd nevetni..mintha értené :)

na megyek, megkuksizom, mert alszik a babakocsiban..most jöttünk fel a sétából.

puszka,
¤mia¤
Vendég
 


Kedves Mia!

Egy kicsit visszaolvastam...

Mi si anyatejesek vagyunk, de a fiad 8 kg-ja nem semmi! Szerintem semmit ne aggódj a tejcin. Ha eddig nem volt gond ezután sem lesz. Nem sokára már jön a hozzátáplálás is. Én ebben nagyon szigrúan ragaszkodom a 6 hóhoz- lévén hogy anyatejesek vagyunk - de ha vmilyen anyatejes gondunk lenne akkor legfeljebb 4 hósan megkezdjük. Nagy gratula Nektek a 8 kg-hoz! Éjszaka akkor ti nem is szopiztok? Mi 3 óránként eszünk éjszaka is! :cry:

Bencus is imádja a verseket a mondókákat a kis játékokat ( ciróka-maróka, bezseré-bezseré). Köszi a tippet Dittke. Én a Cini muzsika c. mondókás könyvet vettem meg, mert teli van olyan mondókákkal, versekkel és dalokkal amiket még én is tanultam az oviban, így egy-egy elolvasás után már fújom is neki. Ami még nálunk nagyon bejött az a meseolvasás. Imádja, hangosan nevet rajta, vagy velem együtt Ő is mondja a magáét!

Bocs, ha kicsit sok voltam! Futnom kell, megjött Apa!

Na csaó!

url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Elnézést, hogy ismeretlenül zavarok, de szeretnék a figyelmetekbe ajánlani egy barátnőm honlapját, aki szopopárnákat készít:
http://www.szoptatosparna.atw.hu/

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


nelli:
ha ez vigasztal..én 15 kilót fogytam az éjjeli szoptatások végett...3 óránként evett és éjjel is..alig aludtam..kb. 2 1/2 hónapos korában állt le ezzel..akkor egyszer csak azt a szokást vette fel, h fürcsi előtt jóóóól beszopizott (kb 1 órán keresztűl :? ) oszt másnap reggel 6-7-8 óra felé ébredt :)
ma már nem eszik annyit alvás előtt és továbbra is átalussza az éjszakát. szóval kitartás! be fog az állni.. (előbb vagy utóbb ;) ) hidd el, nálam jobban senki nem várta azt a napot :) amúgy észrevettem, h van amikor nem azért kelt fel éjjel, mert éhes, csak dajkálni kellett, és visszaaludt, biztos rosszat álmodott :)

ma volt a védőnő..azt mondta, h nagyon nagy gyerek (mintha én nem venném észre) :D mert szte nem csak súlyra, hanem centire is nagy (62cm)..
jövhéten megyek úszáselőadásra. november első hetében kezdődik a tanfolyam, majd beszámolok.
amúgy én is a szoptatás híve vagyok, és én is úgy gondolom, h 6 hónapos koráig kizárólag anyatejet kapjon. ehhez ragaszkodom.
azt mondta ma a védőnő, h szte hamarosan jönnek a fogak, mert piros egy kicsit a popsi, folyik a nyála és eszi az öklét..meg kissé nyűgösebb mostanában..hát nemtom, h örüljek-e ennek..kezdem kiheverni végre a hasfájásos korszakot..erre.. :?
tegnap óta meg úgy alszik, h hason, a kezei meg a feje alatt..annnyira cuki :)

na megyek szundizni,
jóéjt Anyácskák és puszi a Manócskáknak!
¤mia¤
Vendég
 


SZIASZTOK!

De jó, hogy így belendültünk, volt mit visszaolvasni jócskán! Már jó régen voltam itt, az okokról később.

Morca, Pnelli, üdv köztünk! Lóri július 16-án született, Bence után egy nappal.

Dittke, köszi a dalszöveges oldalt, nagyon klassz!

Lóri nagyon szereti a Kalákát (a Pelikánt szoktuk hallgatni), mesélni is szoktam neki népmesét vagy a Nők Lapjából, kenguruba felvéve ringatom a hintaszékben, ilyesmi. Ő is nagyon jól elvan a pihenőszékében (bár ott már nem sokáig), a játszószőnyegen. Nekem nincs lelkiismeretfurdalásom, egy csomó mindent úgyis csak egyedül tud fölfedezni, megfogni, rágicsálni...

A tejcsi még elégnek tűnik, de néha én is félek, hogy elapad, nem lesz elég a nagyfiúnak.

Kedden voltunk oltáson, súlya 5745 g, 63,2 cm a hossza,fejtérfogata 41,2 cm. Kosaras alkat ... Amikor a védőnő közeledett hozzá a szurival, Lóri gyanútlanul rámosolygott! Hány ilyen csalódás fogja még érni az életben! Aztán utána sírt, itthon pedig nyűgösebb volt, mint szokott, de nem volt lázas (bár vettem neki paracetamolt, hátha kell, de fölöslegesen, megelőzésképpen nem akarok neki adni).

Babaúszáson eddig még csak egyszer voltunk, vasárnap valahogy mindig annyi a program, és ha pont az úszás időpontjában alszik, néha nincs szívem felkelteni.

És a nagy hír: 99 %, hogy házat veszünk!!! Mostanában ez tölti ki a napjainkat: tervezgetünk, bankba járunk, képzeletben bútorokat tologatunk. Még ebben a hónapben eldől a dolog, és akkor novemberben már lehet kezdeni a hurcolkodást.

További hír: december 16-án repülünk haza, én több mint egy éve nem voltam otthon. Január elsejéig leszünk.

Na, megyek, tisztába kell tennem Lórit.

Svédbaba

Kép
svedbaba
 
 


Sziasztok!
Nelli, Móni üdv. itt! :D
Svedbaba, az mindjárt itt lesz. Gondolom hogy várod már! :D
Mia! Nem semmi, hogy mennyit fogytál. Én nem nagyon fogytam. :cry: Igaz, csak a hasamról szeretnék egy kicsit.

Kép
dittke
 
 


Sziasztok!

Mia: köszönöm a biztatást! Én is kb 15 kg-nál tartok, de úgy tűnik még nem állt meg, aminek egyébként örülök! :D Már vékonyabb vagyok, mint szülés előtt.
Hová mentek úszni? MI is tervezzük az úszást vszinűleg mi a Campona melletti usziba fogunk járni, (bár előbb nem ártana valahol fürdőruhát venni). :?

Svédbaba, köszönjük a kedves fogadtatást!
A szuris történeted kísértetiesen hasonlít a miénkre. Bencus hangosan nevetett a szurival közeledő doktornéninek, aztán szegénykém nagyon megjárta!
:cry:
Gratulálok a házvásárláshoz! Október 20-án volt egy éve, hogy mi is beköltöztünk ( okt. 21-től pedig Bencus is lakója volt már a háznak :D ), úgyhogy el tudom képzelni milyen izgatott lehetsz.

Dittke: Neked is köszönet a kedves fogadtatásért!

Ha megengeditek képekben is bemutatkoznánk!


[] Kép 2 hetesen

Kép Anyával...

Kép 2 és fél hónaposan

Bocsánat, amiért ilyen sok voltam!

Üdvözlet a mamáknak és a babáknak!

[url][url=http://www.noivonal.hu/]Kép[/url][

[url]url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url][/url]
Vendég
 


sziasztok!

Hú, de rég jártam erre :oops: Gyönyörűek a pindúrok!!! Nem győzök ámulni is bámulni.
Mi sajnos még mindig pocak fájósak vagyunk. Viszont, ha nem fáj a poci, akkor iszonyat vidám-nagydumás a csajszim :D

Csuklófájásom hála égnek elmúlt!!!

Úszás:
mi vagy ezen a héten megyünk, vagy jövőhéten. Valakinek van már ez ügyben tapasztalata?

Hoztam képet is:
Kép

Kép

Kép

Kép

Képwww.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
magdolnam
 
 


Sziasztok hoztam egy pár képet

az elsők(4) ébredés nyunyómunyóval:

Kép
Kép
Kép
Kép

el kaptalak kacsa:

Kép

Kép

kicsit komolyan:

Kép

Kép

kukucs:

Kép

azért még tudok vigyorogni is:

Kép

s persze nővéremmel repcsizni is szeretek:


Kép


Bocsika ha sok voltam, de gondoltam hozok a 3 hós aprónéppel aki 8kg és 22 dkg készült fotókból párat.

tappancs28
 
 


sziasztooook!!
de jó, h ilyen sokan benéztettek :)
köszönjük a sok-sok fotót..mennyit nőttek, teatyaúristen..nem semmi..
tappancs: kezet foghatunk..Martin is 8 kiló felett van már..most nézek neki járókát, mert lassan elkezd megfordulni és be kell tennem valami biztonságos és nagyobb helyre, mert kézben már nem sokáig fogom bírni tartani :D
magdolnam: a lányod gyönyörű..ilyenkor mindig elgondolkozom, h kellene egy lány.. ;) sajnálom a pocifájást..nálunk is pokol volt, mindent kipróbáltunk, de csak ez a Grippe Water jött be, én naponta 4-5x adtam neki. nem könnyű..de el fog múlni, türelem..
pnelli: Bence nagyon aranyos..igazi fickó ;) mi újpalotára fogunk járni úszni, már beszéltem velük, pénteken lesz egy bemutató, ahol mindent elmondanak. 9e ft és 4 alkalmas..nem olcsó..de ki kell mozdulnunk egy kicsit..
morca: jó egy tesó a háznál..aranyos lehetett a fiad, h bátorította kisöcsét :) az én fiam is oroszlánnak készült..de "sajna" rák lett :) (azért sajna, mert én nagyon oroszlánt akartam erre a világra..nálunk ugyanis mindenki rák a családban..még a kutyám is :D )
svedbaba: JUHÉÉ!!nagyon szorítok, h összejöjjön a házikó!! csak pozitívan! összejön az :) na örülök, h hazalátogattok..bár itthon nem sok minden változott..sajna..de azért csak hiányzik az embernek, nem?

rólunk annyi, h jól vagyunk, a fiam bőszen imádkozik (állandóan összefogja mind2 kezét :D )sokat beszél, és minden de minden érdekli..tiszta apja..ő ilyen :) sajna nem lehet a tv-t bekapcsolva hagyni, mert folyton nézné..hihetetlen..múltkor amikor az ágyon hagytam háttal a tévének, visszajöve a szobába, bikinis csajokat nézett kitekeredve..most szóljatok hozzá..a fürdetésekhez lassan új kádat kell vennünk, mert azt az ikeásat ami van, kinőtte..nem beszélve arról, h az ágyon mindig keresztben találom reggelente, de már nem tud átfordulni, mert már akkora :) a babakocsiból is kilóg már a lába..
mostanában meg azt a szokást vette fel, h amikor szoptatom, fekszik a karomon és húzza fel magát, h ülni akar..mikortól tanulnak meg ülni a babák? szerintem ez nagyon korai még, nem? mert én nem engedem neki, de olyankor veszekszik velem.. :?
na megyek, mert már néz, h miért hanyagolom..
sok puszi nektek és a babócáknak, örülök, h megint él a topikunk :)

¤mia ¤

Kép
Manócska :)
Vendég
 


Kép

már így fogunk :)
Vendég
 


Kép

átvettem az uralmat a szülői ágy felett!!!
Vendég
 


Sziasztok régiek és újjak és új régiek! :lol:

Megjöttünk a majd' 2 hétig taró nagyszülő látogatásból, isteni volt!
Csak gyorsan futottam végig azóta írtakat, kicsit később gondosabban, hogy újra felzárkózzam.

pnelli - Üdv köztünk! Mi szeptemberben volt 1 éve, hogy az új lakásunkba költöztünk, később kederül, hogy rá két hétre Panni már meg is fogant! :wink: Pont így terveztünk! :lol:

Mennem kell, mert hív a kislány!
Kép

Kép
Kép
pepitanna
 
 


Sziasztok!!!

Jajj, de jó, hogy megint ennyi olvasnivaló van :D
Gyönyörű topic bébik boldog tulajdonos anyukái vagyunk, és jogosan büszkék! :) Örülök, hogy mindenki jól van, jól viseljük az oltásokat!
Magdi: Puszi Lizus pocijára, remélem hamarosan ezen is túl lesztek!
Kéne már egy népszámlálás, eddig képben voltam, hogy hány fiú hány lány, meg ki mekkorán született, és most mekkora, de már elvesztettem a fonalat!
Morca: Igen előre tartok a dackorszaktól, én is oroszlán vagyok, szóval Krisz mikor produkál folyton mondom, hogy tiszta anyja :D
Nagyon jó, hogy a nagytesó így szereti és védelmezi a kisebbet, remélem majd az én gyerekeimnél is így lesz.
Pnelli: Nem voltál sok, sőt kérünk babaképeket! Ez mindenkire vonatkozik ám!!!!
Tappancs, ez a nagyfiú is milyen ügyike, és mekkora már!
Gyönyörű, ahogy Lizus babus is, jézus ki ne hagyjak valakit!!!! :)
Mia, Martin meg nagy zsivány :) Hogy átvette az ágyatokat :D Nem kell az a járóka, ott van neki anyuék ágya :D
Ismerős a tévés jelenet, Krisztián is a csajokat bámulja benne, én meg már most rossz anyósjelölt vagyok :D Kifogásolom, hogy ki hogy néz ki :D
Na akkor megkaptuk tegnap előtt a Prevenar elsőjét, szegény fiam üvöltött egyet, aztán jöttünk ki a doki nénitől már vigyorgott mint a vadalma :D
Tegnap méreckedtünk most vagyunk 6880 grammosak és pont három hónaposak :D a centit sosem tudom pontosan de vagy 62 már tuti van.
Nálunk is költözés van, folyamatosan, most gázban vagyok, mert ruhám alig maradt ideát, és szerintem csak a hétvégén cuccolunk teljesen át. Majd sűrűn megy a mosógép.
Lányok babáitok mennyit esznek???? Az enyém már a 200 ml-t súrolja, és 5-6-szor eszik egy nap!
Most megyek, mert lefagyok itt az ablak mellett, és a cumisüveget már megint el kell mosni! :)
Dobok én is képet :D Mert ezzel lógtam! Legyetek jók sok puszi anyukáknak és babukáknak is!

Kép A kukát nem ér nézni :D

Kép

Kép
pindimano
 
 


Sziasztok lányok!
Hol van mindenki? Füvet locsoltok? :wink: :lol:
Szerintem ez az idő a gyerkőcökre is hatással van. Panni este 9kor elaludt, 4kor kelt kajcsizni, majd 7-ig tovább aludt. Két óra játszadozás után újra beverte a szunyát. Már 4 és fél órája! Rájuk is hat ez a hülye idő?!

Kép
Kép
pepitanna
 
 


pindimano - Nálunk is most sláger az ökölmajszolás! Van úgy, hogy egyszerre mindkettő a szájban! Nagyon édes a kissrác! :lol:
Nálatok is csurog a nyál? :? :shock:

Kép
Kép
pepitanna
 
 


Üdv Mindenkinek!

De jó ilyen sok szép babócát látni!

Bencus pár hete folyton a felülésen ügyködik és csak akkor hajlandó megnyugodni, ha némi szülői segítséggel össze is jön neki. Én is korainak látom, de ha magától csinálja gondolom nem lehet baj belőle. Viszont fordulni egyáltalán nem akar... :cry: na jó legfeljebb néha egy kicsit oldalra. :?

Bocsi, de nem nagyon van időm a visszaolvasásra, csak mellékelek néhány fotót!

Kép Így ülök...
Kép Ámulok- és bámulok

[url][url=http://www.noivonal.hu/]Kép[/url]
url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url][/url]
Vendég
 


hahó!
nálunk nincs fű :)) mi csak szimplán nem értünk rá.. ;)
Bence nagyon édes..na ezt produkálja a fiam is..mondjuk abban igazad van Nelli, h ha ő akarja, akkor nagy gáz nem lehet..a fordulást meg ő is elkezdi nemsoká, majd ha úgy érzi, h itt az ideje :)
Martinra már nagyon kell figyelni, mert mindent de mindet a szájába vesz..ma például a pelust próbálta bekebelezni :) és a nyáladzás az hihetetlen méreteket öltött..van amikor csak habzik, de egyre jobban folyik..nagyon guszta :?
ma nagyon jó napja volt, egésznap kacagott és dumált..egyszer elaludt a Mamánál és ordítva kelt, kitárult szemekkel és kétségbeesett arccal, mert nem tudta hirtelen, h hol van..látnátok kellett volna..mint egy nagygyerek..
a ti babócáitoknak is kopik a haja? Martinnak kikopott oldalt körben..már bőszen gyakorolja az oldalra fordulást, és tiszta ideg ha nem sikerül elsőre :D
holnap megyek megnézni az úszást, kíváncsi vagyok..
viszont lehet, h hülyeségnek hangzik, de most kezd "anyás" lenni..eddig nem volt baj, ha nem voltam szem előtt..de egy hete jelét adja annak, h hiányzom neki. igen azt hiszem, h ez az..eddig nem mutatta ki, h hiányol..most meg kiakad teljesen és csak nálam nyugszik meg, régen apánál is meg a Mamánál is.. nálatok is ez van?
(anyósom szerint: "Jaj, de issssszonyat anyás!"..sztem meg hogy ne lenne az, amikor én vagyok vele egésznap, és én jelentem a kaját neki :) )

na mára ennyit,
puszi a gyönyörű gyermekeknek!

¤mia¤
Vendég
 


Sziasztok!

Panni fejecskéjén is van egy sáv ahol kikopott a hajacskája. Olyan mintha a szépségversenyen nyert korona sokat lett volna a buksiján. Vagy olyan a sérója, mint a Hókuszpóknak. :wink: :D
Panni még önállóan nem fog, csak ha a kezébe adok pl. csörgőt, rámarkol és döbbenten figyel, hogy mi zörög. Az átfordulással és a felüléssel sem próbálkozik még, de asszem még nincs elkésve. Hasonló korban lévő lurkók, hasonló örömekkel rendelkező anyukái vagyunk.
Képzeljétek! Este fél 10-kor elaludt és negyed 6-kor kelt :!: Eddig sem panaszkodtam az éjszakákra, de most tényleg pihenten ébredeztünk mindhárman. Végre ma apa nem tünt el korán a dógozóba! :lol:
Nem kell egy anyának több, mint egy kacagós, jól evő/alvó baba!

Kép
Kép
pepitanna
 
 


Szép napot Mindenkinek!

Jelentem mi is erősen kopaszodunk, nem csak körben, de mi már elől is szinte teljesen kopaszok vagyunk. :o

Pepitanna kicsit irigy-mirigy vagyok a lányod jó alvókájáért!
A felülés és a fordulás miatt szerintem Te se aggódj, igaza van Miának, ha úgy érzik itt az ideje meg is teszik majd! Bár nem tudom mikor lesz az átfordulásból nálunk vmi, mivel ha csak hasra teszem őrült nagy cirkuszt csap a gyerek!

Bencus Anya iránti szeretetét azzal mutatja ki, hogy valahányszor meglát nevet és sikítozik, egyébként én a kezdetetktől nem bírok elmozdulni mellőle. A rokonok, nagyik, barátok mind messzi laknak tőlünk, így nem leszek meglepődve ha a későbbiekben is anyás lesz. De szerencsére el van mindenkinél, amíg meg nem éhezik, mosolyog mindenkire!

Mia kérlek számolj be uszis tapasztalataidról! Nálunk is tervben van a dolog. Ott mennyibe kerül és milyen előkészületetk szükségesek (orvosi ig., úszónaci...)?

Na mennem kell, megúnta a játékot!

Gyertek gyakrabban!

Puszi a babóknak!
Kép
url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
Vendég
 


Sziasztok!

Ezer éve nem jártam itt. De szerencsére ennek nincsen semmi oka. Egyszerűen csak elszaladt az idő. Amikor a Picim, Hanna lányom ébren van, Vele vagyok, amikor meg alszik,akkor mindent csinálok, ahogy mindenki más.

Szóval, talán még emlékeztek rám :lol: :lol: :lol:
Hannánk 22-én volt 3 hónapos, és akkor volt 6040 gramm. Nem pici baba, ahogy a születésekor sem volt az.
Jól vagyunk, leszámítva azt, hogy mostanában ritkábban kakil, ami egy picit aggasztó, mert a 3-4. nap után már nagyon próbálkozik, és fájdogál a pocikája.

Íme 1-2 képecske rólunk:

Kép

Kép

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Húú, Svédbaba!!!
Most látom, hogy 16-án jöttök haza....
Ugye Te ígérted nekem a tőzegáfonya lekvárt, én pedig Neked Anyukám baracklekvárját??????????????? :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


KISLÁNY!! JUHÉÉ!! de jó, h hallunk felőletek :)
hogy a viharba ne emlékeznénk Rád..?? :D
nagyon szép a babucid :)
hát ez kakilás dolog tényleg rossz.. Martin van, h kihagy egy napot, de általában naponta produkál.. amikor rákérdeztem a védőnőnél, h nem baj-e ez, azt mondta, h nem, a 3-4 nap sem baj..

múltkor visszaolvastam a terhességeink történetét :) könnyek szöktek a szemembe..volt egy csomó dolog, amire nem emlékeztem, és annnyira jó volt visszaemlékezni :) (azért voltak rossz dolgok is..de a jóból volt a több)

a 7végén megyünk Pécsre, Apa nem tud a fenekén maradni (szerencsére ;) ) majd jókat sétálunk és eszünk. Ismeri vki közületek a Tettye éttermet? nagggyon jól főznek..nyami..csak remélem, h a fiam is díjazza..mert mostanában nagy érdeklődéssel figyeli, ahogy mi eszünk..a nagyija már nem eszik előtte, mert azt mondja, h ő sajnálja..hiába mondom neki, h ő nem ehet még ilyeneket, és sztem nem azért néz..(amúgy tényleg figyel, nekem is feltűnt :? )
amúgy a gyermekünk ott fogant (Pécsett) és uabba a szállodába megyünk :D mondtam Apának, h nehogy megismétlődjön a történet ;)
na mára ennyit, puszi a Manócskáknak és Anyácskáknak,
¤mia¤
Vendég
 


Kép

próbálkozunk.. :)
Vendég
 


sziasztok,
a szoptatós Mamiktól kérdezném, h a menszeszükkel hogy állnak..?
mert úgy néz ki, h nálam a mai nap.. csak a szoptatás miatt kérdem, mert állítólag ilyenkor megváltozik a tej íze és mennyisége.. általában azt javasolják, h ilyenkor kell adni mást enni a gyereknek, de olvasgatva a témáról, én azt fogom tenni, h kitartok, h megszokja, legfeljebb gyakoribban teszem mellre, h szokja az ízét, és hogy visszajöjjön a mennyiség..nálatok?
és arra nem emlékeztek, h mikor kell menni a dokihoz? mert úgy emlékszem, h azt mondta, h a menszesz utolsó napján..?

pusz,
¤mia¤
Vendég
 


Hahóóó!

Kislány a kislányodnak nagyon szép szemei vannak! 8)

Martinnak meg nagyon jól a hosszú szőke haj! Kár, hogy Ő is kopaszodni kezd! Nekem azt mondták, hogy jobb ha kihull a babahaj, mert sokkal erősebbb lesz később a hajuk. Ezt csak "vigasztalásul" írtam! Nagyon erős legénykének tűnik, ja és menő a játszószőnyegetek is!

Mia, a felvetésed megfogott. Nekem eszembe se jutott, hogy míg ilyen gőzerővel szoptatunk még ilyen "probléma " is előállhat.:oops: Jelentem nálam -egyenlőre- semmi jele a dolognak. Nekem a dokim ezzel kapcsolatban semmit nem mondott a 6 hetes kontroll után, kiv. annyit, hogy tavasszal menjek el rákszűrésre. Vagy esetleg spirált szeretnél, mert azt a menstruáció ideje alatt teszik fel, vagy legalábbis úgy hallottam.

Ti nem szeretnétek kistesót? Ha igen, ki mikor?

Én Pécsett még soha nem jártam. :cry: Nekünk is van még felhasználatlan üdülési csekkünk jó lenne elmenni vhová, de egy kicsit tartok tőle. Nem tudom, hogy a gyerekkel még mennyire érdemes elutazni ilyen helyre. Bár utazni, jönni-menni imád, míg úton vagyunk soha nincs gond és a szülőkhöz is elutaztunk már párszor. Persze az nem olyan, mint hármasban...

Ti a házimunkát, hogy bírjátok? Én örülök, hogy élek. :( Kimostam, kitakarítottam, főznöm csak holnap kell, de a sok mosott ruhát még ki kellene vasalnom, összahajtogatnom, elpakolnom, stb...
De már hulla vagyok! Ja és ráadásul még a kertet is be kellene végre már fejeznem...

Hű, most látom, hogy egy kész kisregényt sikerült összeírogatnom!

Megyek is már a dolgomra! :D

Puszi

Kép

url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url
Vendég
 


Mia, válaszolva a kérdésre én annyit tudok mondani, hogy nekünk egy nagyooooooooon alapos gyerekdokinénik van, aki anno azt mondta, hogy a menstruáció alatt megváltozik a tej íze, amit a legtöbb baba nem nagyon szeret, de ettől még nem kell neki mást adni.
Végül is pár napról van szó, Martin egyébként kiváló súlyban van, nem nagy gond ha nem eszik annyit ez alatt az idő alatt. Ha egyáltalán finnyás!

Dokinéni szerint a fogamzásgátlótól is megváltozik a tejci íze, és néhány baba emiatt abba is hagyhatja a szopizást.

Most már tényleg megyek, mert nem sokára felébred és én még semmit nem csináltam! :evil:


Kép
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: