Új privát üzeneted érkezett!

Kati!

Sajnos mindkettő kórházzal jár együtt Kép

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Kati!
Először jelentkezz a Szabolcs u-ban a nőgyógyászod beutalójával Dr. Baranyi Évánál a többit, hogy hogy kell beállítani bízd rá.
gyuri
Szeged
 
 


Köszönöm a segítségeteket!

Majd jövök a fejleményekkel.

Kati
Vendég
 

 
 

Sziasztok !
Új vagyok itt, most lett meg a terheléses vércukrom, ami 8,3 lett. 26 hetes vagyok. A doki nem nagyon aggódott annyit mondott, hogy tartsak diétát és majd 3 hét múlva megismételjük. Én mégis nagyon aggódom! Nem tudtok segíteni, hogy ez mennyire számít magasnak? Azt se mondta, hogy hogyan diétázzak, mennyi szénhidrátot ehetek.
A Dr. Baranyi Évához mindenképpen kell beutaló? Mit lehet tenni, ha a szülész magától nem küld el?
Köszi Zita
zita_a
 
 


Szia Zita!

Legjobb, ha visszaolvasol, mert nagyon sok infot megtalálsz.

A 8,3 magas, a határ 7,8 lenne. Afelett magas. Bár naívan azt mondanám (ill. saját tapasztlat szeritn) jó esélyed van, hogy diétával megúszod, és nem kell inzulin, de ez utóbbi sem a világ vége, mint itt sokan elmondták már. A babád érdeke az egész.

Diéta: Egyél napi 150 gr CH-t. Napi 5 alkalommal.
25+20+50+30+25 eloszlásban, ha jól emlékszem, de ezt is vissza tudod nézni, már többször elhangzott itt a topicban.

Visoznt a 3 hét múlva terheléses vizsgálat az nagy butaság. Ilyenkor már nem kellene terhelni a szerveztedet ennyi cukorral. Inkább a reggeli utáni értékeket kellene nézni. 7,0 alatt kell lenni 1 órával kaja után. Ha ez Ok, akkor jó a diéta.

A neten találsz Ch-táblázatokat.

Remélem segítettem. Branyi dr-nőhöz nem tudom hogyan lehet bejutni, azt hsizem, "csak" időpontot kell kérni.

Panni
uran
 
 


Zita!
Kérjen beutalót orvosától, nem utasíthatja vissza. Viszont ez azzal a "veszéllyel" jár, hogy a dr.nő közli, hogy centrumban kellene szülni ...
gyuri
Szeged
 
 


Köszönöm, megpróbálok beszélni a nőgyógyásszal. Mit okozhat a babának a magas cukor? Most teljesen kétségeestem, honapra van időpontom a dokihoz.
Zita
zita_a
 
 


Sziasztok!

Nemrég írtam nektek és megfogadtam a jótanácsokat. Nem kísérletezgettem, maradt a reggeli inzulin, ami 2E-ről 4E-re emelkedett, viszont délben meg este mindig 6 alatt maradt a cukrom. Most már úgy néz ki ez így is marad szülésig (a 38. hét elején járok). De tanácstalan vagyok, hogy szülés után mit tegyek. A doktornőm azt mondta, hogy szülés után nem kell sem inzulin, sem diéta, csak 6 hét után ujabb terheléses cukorvizsgálat, és néha mérjem (étkezés után 2 órával 11 alatt kell lennie). Lehet, hogy rosszul emlékszem, de mintha itt nem ezt olvastam volna a diétával kapcsolatban. Próbáltam visszakeresni, de nem találom, hol olvastam erről. Még egy kérdésem lenne ezen kívül, hogy a babára vonatkozóan mivel jár ez szülés után, hogy én cukros voltam? Milyen vizsgálatokat végeznek nála, mikor és mennyi ideig tartanak? Befolyásolja-e a szülés utáni szoptatást? Köszönöm a választ.

Tündi

Kép
Kép
poppany
 
 


Zita!

A babánál a folyamatos magas vércukor szint egyrészről hízást jelent, azaz a baba nagy súllyal születik, ami neki is és neked is megnehezíti a szülést, sérülékenyebb lesz. Ill. komolyabb szervi problémákat is okozhat.

Poppany!

A diétát mindenképpen tartani kell 6 héten át a szülés után. (Bár sokan nem ezt mondják, sokan nem is tartják, de ez lenne a megfelelő viselkedés)
A babának elvileg meg kell nézzék a vércukor szintjét a szülés után biztosan, utána nem tudom. Ezt nem mindenhol teszik meg, jobb ha utána jársz.
Szoptatás miatt ne aggódj, szoptathatsz. Annyiban okozhat gondot, hogyha a babával van egykis probléma, akkor lehet, hogy az első 1-2 nap nem kapod meg szopira, de akkor próbálj fejni, hoy beinduljon a tejecske.

Reméljük nem lesz semmi gond, és a többiek remélléem kiegészítneke engem. Ági! Ugye vetted az adást...Kép

Panni
uran
 
 


Panni!
Nincs mit kiegészíteni.
Talán csak annyit, hogy a gyermekágyas időszakban (6hét) az étkezés utáni érték, egy órával kaja után 10 alatt legyen. Ha nem ismét szóba kerülhet az inzulin.
gyuri
Szeged
 
 


Sziasztok, megjöttem!

Holnaptól napi 3-szor szúrom magam. NEM KELL BEFEKÜDNI!!!!!

Határtalan az örömöm:

3 hét múlva kontroll, utána irány a nőgyógyász, és talán meglesz a CSODA!!!

Nagyon örülök az előre lépésnek!

Mindenkinek puszi!

Kati
Vendég
 


Kati!
Jól értem? Most kezded szúrni magad (ehhez nem kell befeküdni) és a következő kontrol 3 hét múlva lesz?
nyugtass meg, hogy rosszul értem.
gyuri
Szeged
 
 


Nem tudlak megnyugtatni, mert így van.
Reggel 3E, ebédkor 2E, vacsi előtt 2E.

Kaptam mindent hozzá. Vércukormérőm már volt, vennem kell vérnyomásmérőt, mert minden nap kell mérni.

Nagyon figyelek magamra, Édesanyám 9 éve szúrja magát, ismerem kívülről, belülről az egészet.

Vagy lehet hogy nem, de most úgy érzem, mindent tudok amit kell.

Kati
Vendég
 


Kati!

Nem akarom kétségbe vonni sem a Te, sem anyukád tapasztalatát, tudását! Csak nekem nagyon fura, hogy úgy "állítanak" be inzulinra (ha egyáltalán beszélhetünk az esetedben BEÁLLÍTÁSRÓL), hogy minimum egy pár napot nem töltesz bent a kórházban, de ha már ezt nem is, de legalább valami sokkal korábbi kontroll jobb lett volkna.

17 évnyi inzulinosság után, amihez azért valljuk be nem kis "tapasztalat" is párosul, nálam bárminemű inzulinVÁLTÁS is úgy néz ki, hogy másnap, harmadnap, negyednap visszanézek, kontrollra megyek, átbeszéljük az esetleges változtatnivalókat. Még soha nem történt úgy, ahogy Te ezt leírtad, mármint, hogy majd 3 hét múlva kell visszamenni...


Ági
aszemenyei
 
 


Kati!

Szerintem borzasztó nagy rutin kell, s szinte még így sem lehet megmondani kvázi "első blikkre", hogy mi lesz az ödvözítő inzulinadag.
Kellenek a vércukormérések,l az eredmények, s ezek tükrében lehet/kell állítani, módosítani a beállításon.

De ez lehet hogy csak az én véleményem..

Ági
aszemenyei
 
 


Amúgy nem tüntem el teljesen, csak szakvizsgára készülök... Már csak másfél hetem van addig, úgyhogy egy kicsit feszített a tempó, pláne, hogy a munkahelyen is most van a legnagyobb hajtás.

Így csak ritkán tudok benézni, de majd bepótolom.

Mindenkinek további jó babavárást, babázást, vagy hogy stílusos legyek JÓ VÉRCUKROKAT kívánok!!

Ági
aszemenyei
 
 


Kati! Belülről biztos nem ismered ezt az egészet Kép És jelen pillanatban, ha nekiállsz inzulinozni kontroll nélkül, a gyereked életével/egészségével játszol KépKépKép
Bocs, de ez a véleményem így tömören.

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Nem én irtam a fentieket .....
gyuri
Szeged
 
 


És el is zárkózik az általunk írottaktól???
aszemenyei
 
 


Ezek a fenti üzik nekem (rólam) szólnak?

Mit tanácsoltok, mit tegyek? Menjek vissza előbb?
Vendég
 


Ági!
Ellenkezőleg, messzemenően így gondolom, de meg kell adni a szabadságot Katinak és a kollégának is, hogy úgy dolgozzanak, ahogy ők azt helyesnek találják.
És a felelősség is az övék.
gyuri
Szeged
 
 


Kati! Én a helyedben mindenképpen korábban mennék vissza ( amint csak lehet ). Nem játék kontroll nélkül nekiállni inzulinnal kezelni magad.

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Sziasztok!
Igaz, már írtam ide nektek, de valamiért elszállt az üzenetem, így várhatom a reagálást... Kép no nem baj, még egyszer:
26 hetes terhes vagyok, a múlt héten lett meg a terheléses vizsg. eredménye: 8,3 mmol/l. Tegnap voltam "oktatáson", ahol elmondták, mikor mennyi szénhidrátot, milyen összetételben (egyszerű és összetett CH) fogyasszak. Nekem állatira nehéznek tűnik ez a diéta, főként azért, mert az adagokat 10% pontossággal be kell tartani. Mivel dolgozom (egy csomót), otthon meg szeretnék minél többet a gyerekeimmel foglalkozni, egyszerűen nincs időm és energiám folyamatosan azon agyalni, hogy akkor most mit egyek (főként az ebéddel vagyok gondban, hiszen itt körülöttem mindenhol csak gyors, ill. normál éttermek vannak, és bizony egyik főtt kajáról se tudom, hogy mennyi CH-t tartalmaznak)... Nincs valakinek egy menü leírása? Mármint ötletek arra, hogy az 50 CH-s ebédbe (min. 30 CH lassú és max 20 gyors CH elosztásban) mi fér bele? És valóban TILOS a fehérlisztből készült pékáru? Mert én pl. diétás kétszersültet eszem, de az fehérlisztből van... erről tudom, hogy mennyi szénhidrátot tartalmaz, míg egy rozsos zsemléről fogalmam sincs... Saccolni persze lehet, de az már megkérdőjelezi a 10%-os pontosságot. Azon kívül egy rozsos zsemle kb. 8-10 dkg, ami az én táblám szerint 50-55 CH, ez egyik étkezésbe se fér bele. Akkor egyek reggelire egy fél zsemlét? Õrület! Számomra ez maga a horror Kép Mennyi idő kell, míg az ember megtanulja, hogy mi mennyi és mit mivel???? Az én adagjaim: 25 (csak lassú), 20 (10 lassú, 10 gyors), 50 (min. 30L, max. 20GY, 20 (csak GY), 30-40 (max 10GY) CH. Szerintetek mit ebédeljek ma?
Köszi: egy elkeseredett kismama
nikolade
 
 


Szia Nikolade!

Nem igaz, hogy tilos a fehérlisztből készült pékáru. Én szinte mindig azt eszem, és 20 éve cukros vagyok. A lényeg, hogy tudj mindennel számolni. Persze mostanában mindenhol inkább a teljeskiőrlésű cuccokat ajánlják, de az nem igaz, hogy tilos lenne a fehérlisztes kaja.
A legegyszerűbben úgy lehetne megtanulni, hogy csinálnál egy listát arról, hogy a 20, 25, 40 és 50 CH-ba mi fér bele. Meg otthon egy-két kajánál kimérnéd, hogy 6,5 deka rizs meg 25 deka krumpli mennyi ( ez ugye 50 CH ), és jól vizualizálnád. És akkor talán rendes kajáldában is kb be tudod saccolni, hogy mennyit ehetsz az 50 CH-ért.
Gyorsétterem: nem reklám, de pl a Mekiben van CH táblázat, amiben minden termékük CH értéke benne van. És ezzel tudsz is számolni.

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Köszi!
Egyébként ugye ez a 10%-os eltérés is vicc? Mármint hogy max. annyit lehet plusz-mínusz eltérni az egyes adagokban. Mert én sokszor "saccolok"....
Ugyanakkor kaptam egy mérő készletet, amivel időnként (kaja után 1 órával) leellenőrzöm a vércukorszintemet. Az jó, ha 6 alatt van? Ez azt jelenti, hogy jól diétázom?
Hú, nagyon bugyuta kérdések ezek.. de szeretném, ha nem lenne baja a babámnak, ugyanakkor ezt a grammos méricskélést kicsit túlzásnak tartom (főleg akkor, amikor azt mondják, hogy 10 dkg-ig nem számoljuk a sajtokat, meg az olyan zöldségeket, amikben 5 g alatti CH van (100 g-ra).. Egyébként miért baj az, ha kevesebb szénhidrátot eszünk az előírtnál?
nikolade
 
 


Ilyen 0CH-s süti receptekre beneveznék (főleg, hogy jön karácsony..). Én u.i. nagyon édesszájú vagyok Kép A 0 CH-s dolgokat egyébként bármikor fogyaszthatom (köztes időben)?
Előre is köszi a választ, és bocs az értetlenkedésért...
nikolade
 
 


Nikolade!

Az nagyon jó, ha 6 alattiak (7,0 alatt kell lennie) az értékeid egy órával kaja után, ez kitűnő. Jól csinálod. Bár az igazán fontos a reggeli utáni érték, mert azzal szokott a gás lenni, ui. ha jól mondom, akkor még elég lassú a szervezet.

Ha kevesebb CH-t eszel az nem gond (Gyuri írta ezt nekem annak idején, amikor én is megkérdeztem Kép) A kérdéseid nem bugyuták abszolult. Kép

A köztes kajálást nem tudom, majd okosabbak...


Yndi receptjeit én is szívesen átküldöm, ha adsz meg címet.

Panni
uran
 
 


A 0 CH-s dolgokat lehet enni akkor is, amikor megéhezel, és nincs kajaidő. Én egy csomószor tojást sütöttem, ha már nagyon korgott a pocakom.


Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Akkor jó Kép Megnyugtató. A recepteket nagyon megköszönöm (a címem niki@aka.hu).
nikolade
 
 


Sziasztok,
Pár éve én is irogattam ide, akkor még terhességi cukorral. Azóta kiderült, hogy cukorbeteg vagyok. Napi 2+szeri inzulinnal (reggeli és vacsora előtt).
Most várom a második babánkat (félidős vagyok). Természetesen alapos vizsgálatok, beállítás után.
Nekem étkezés után másfél órával kell mérnem (most is). Előfordultak 7 feletti ebéd utáni értékek is. De az orvosom azt mondta, hogy amíg 8 alatt van, addig nem kell szúrnom. Azóta szúrok 3-szor, amióta rendszeresen 8 felett, közelében volt.

Gáz, hogy nem 1 órával evés után mérek?
Okozhatott gondot, hogy 7 feletti értékeim is voltak? (Az A1C értékeim mindig 6 alatt voltak.)

Én is szeretném elkérni a 0 CH-s sütik receptjét?

Maci_2
maci_2
 
 


Elvileg elment mindkettő címre, légyszi jelezzetek majd vissza...

Panni
uran
 
 


Panni,
Itt is köszi a recepteket Kép
Maci
maci_2
 
 


Uran, köszi Kép Nekem úgy sincs már meg úgy "összegyűjtve", csak a fejemben Kép

Maci! Nekem is szokott terhesség alatt 8 közelében lenni a cukrom, hol az egyik oldalról, hol a másikról. Egyébként ez elég gyakran elő fog fordulni, mivel a terhesség alatt folyamatosan nő a szervezet inzulinigénye, és ez egy cukorbeteg számára az egyre magasabb vércukorértékekből látszik. És a hemom nekem is 6 alatt volt ennek ellenére. Ezért kell egészen a terhesség végéig egyre több inzulint adnod, így "orvosolható" a probléma Kép

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Sziasztok!
Az elmúlt napokban állandóan mértem a vércukor-értékeket, és csodák csodája mindig jó lett. Péntek óta nem is diétázom... (Persze csak óvatosan.) Szerintetek lehetséges, hogy a múltkori terheléses vizsgálat csak egy egyszeri magas értéket hozott ki belőlem, egyébként nem vagyok cukros?
Remélem, a mérőműszer nem csal.
nikolade
 
 


Nikolade! A diéta önhatalmú abbahagyása nem túl jó ötlet szerintem KépKépKép

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Nikolade! szerintem nem túl jó ötlet önhatalmúlag abbahagyni az orvos által előírt diétát KépKépKép

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Ez jó, az első hozzászólásom nem volt sehol; és mire a 2. megjelent, előkerült az első is Kép

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Holnap megyek megint vérvételre (meg gyűjtöm a pisit), meglátom, ez mit mutat. Mindenesetre folyamatosan ellenőrzöm magam, ha 6 fölé menne az érték, azonnal visszaállnék. Viszont így.. kezdem azt hinni, hogy csak összekeverték a kémcsöveket. Ma szülinapi és Márton napi liba-ebéd volt nálunk, musttal (?!), és egyszerűen nem bírtam megállni, hogy ne egyek-igyak mindenből egy picikét. Utána aggódtam is rendesen. De az eredményem 6.0 lett.
nikolade
 
 


Sziasztok!

Hallottatok már arról, ha egy kismama inzulinra szorul, az I. belgyógyászaton kezelik, és kötelezően a Szabolcsban fog szülni?
Ez mással is így volt?

Én a IX. ker-i SZTK-ba járok diabétesz rendelésre (csökkent glukóztoleranciám van, a kezdetektől diétázom, jelenleg 26 hetes terhes vagyok). A doktornő azt mondta, ha inzulinra lesz szükségem (szerinte 6,5-ös vércukorértéktől), akkor az I. belgyógyászatra kell mennem.
Volt már más helyzetben, vagyis nem az I. belgyógyászaton kezelték annak ellenére, hogy inzulinos lett?
andi70
 
 


Yndi,
Köszi a választ.
Akkor ugyen nem ettől nagyobb a pocaklakóm (kb. 8 nappal) az UH alapján a számított koránál?

Andi70,
Sajnos nem tudok segíteni, az előző terhességemnél nem kellett inzulin. Most meg már inzulint adtam.
Hol szeretnél szülni? Ott nem tudják gondozni a cukrodat?

Maci
maci_2
 
 


Maci, most, hogy inzulint adtál, most ki gondoz?
Én úgy hallottam, minden (!) inzulinos kismama automatikusan a Szabolcsba kerül. Ez igaz?
andi70
 
 


Andi!
Ez egy munkacsoport, ami 1976-ban alakult és dolgozik mindmáig (többek közt 25 évig az én vezetésemmel a szülészeten). Ez a csoport az I. bel-Szabolcs u. Akit az I.belen kezelnek azt csak úgy vállalják, ha a Szabolcsban szül. Szerintem ma is igazuk van, mert itt alakult olyan színvonalú ellátás, ami jól működik....
gyuri
Szeged
 
 


Ma derült ki, hogy 4,9 lett a reggeli utáni vércukrom.Kép Vagyis egyelőre minden nagyon jól működik.Kép
Szerintetek mitől van az, hogy ebéd után mindig magasabb vércukrot mérek, mint pl. reggeli után egy órával?

Gyuri! Hát azért nagyon nehezen tudom elképzelni, hogy muszájból a Szabolcsban szüljek, főleg azok után, hogy volt már egy koraszülésem, és ha nem a II-es nőin született volna a lányom, nem élte volna túl, hogy elszállítják az koraszülött centrumba.
EGyébként elnézést, én előre feltételeztem, hogy a Szabolcsban nincs koraszülött intenzív részleg. Ha esetleg lenne, az azért mégis más...
andi70
 
 


Én is megkaptam a recepteket, köszi Kép
nikolade
 
 


Maci! Az Uh sajnos nagyon sokat tévedhet. Nekem egyik héten 2 héttel idősebbnek nézték a manómat a tényleges koránál, két hét múlva meg 1 héttel fiatalabbnak. Erre nem érdemes adni. A 37. héten 3600 grammra becsülték, ahhoz képest a 39. héten 3250-nel született. És nem fogyókúrázott Kép

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Kérem szépen, valaki küldje el nekem is ezeket a 0 CH-os recepteket a gap76@freemail.hu címre.

Nagyon-nagyon szépen megköszönöm. Ti. kezdek időnként egyre éhesebb lenni.Kép
andi70
 
 


Elment.... Kép

Panni
uran
 
 


Köszi!
andi70
 
 


Megjöttek a receptek, viszont nem 0 CH-osak. Mit jelent, hogy 0 CH-os sütirecept? Olyan sütemény, amiben egyáltalán nincs CH? Lehet, hogy butákat kérdezek.

Másik kérdés: kb. meddig számíthatok arra, hogy nő az inzulinigény? Sajnos, ma már 5,5-öt mértem vércukormérővel itthon reggeli után, szemben a múlt heti 4,8-cal.
andi70
 
 


Andi! Ne olyan oroszkrémtorta szerű sütirecepteket várjál 0 CH-sként, mert olyan lehetetlenség készíteni Kép Ezek csak olyan "szemkiszúró" édesség jellegű dolgok, hogy ha már nagyon rádtört az édességehetnék, valamit tudjál enni.
Elvileg az inzulinigény a 35-36. hétig nő. De ez egyénenként változó. Az, hogy 5.5 volt ma, semmit nem jelent, mivel ez még mindig tökéletes. Majd az fog jelenteni valamit, ha már 8-9 lesz.

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: