Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Megvagyunk, jól vagyunk, Lotti bölcsis nagylány 3 hete, én október elején megyek vissza dolgozni... remélem mindenki jól van, szoktam olvasgatni, puszi nektek és pár kép a 2 éves nagylányról összehasonlítva a tavalyi 1 évessel :wink:

Kép Kép

Kép Kép

Zsuzsu, köszi!!! :D

Lotti&Ildi

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Nusildi, Boldog szülinapot Lottikának!!! Micsoda különbség. :) Édes kicsi Lottilány!

Zsuzsu, jaj, de jó helyeken jártatok. :) Milyen jók lettek a képek.

Lkata, és Norbi is megy a lakodalomba? Ha megy, meddig tudtok így ott maradni? Vagy vigyáz rá addig valaki?

Én is gyorsan egymás mellé raktam Gergő egy évvel ezelőtti szülinapi képét egy mostani képpel. Hát nem mondom, hogy sokat változott...hajban meg fogakban erősödött, a tekintete is értelmesebb már, de amúgy?? :D
Kép Kép

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!


Kicsit megkésve de NAGYON BOLDOG 2.SZÜLETÉSNAPOT LOTTINAK!!!!!

NAGYON BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KONSTINAK ÉS BALÁZSNAK!!!!



Ildi!De jó,hogy írtál nagyon helyes Lotti szerintem nagyon sokat változott igazi nagy lány!!!Milyen a bölcsi?Várod már a munkát?

Kata!Nagyon édes Norbi Ő is olyan nagy fiú már :D :)

Szöszke!
Pedig szerintem sokat változott Gergő Ő már nem olyan kisbabás hanem igazi kispasis :wink:

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 

 
 

Sziasztok Lányok!

Sajnos nem tudtam jelentkezni, ugyanis három hete dolgozom!!!!
Sikerült, felvettek, jó a hely, csak Áron nagyon hiányzik és én is neki!
Amikor hazamegyek egyből rácuppan a cicire és reggel mindig elmondja: "Anya ne menj dolgozni!" :cry: De aztán napközben jól el van Anyukámmal.

Szülinaposoknak nagyon sok boldogságot kívánok!!!!

Képeket megnéztem, gyönyörűek a gyerekek!!!

Majd még jelentkezem!

Pusziiiiii

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


Sziasztok!

Konstantinnak és Balázsnak nagyon szoldog születésnapot kívánok!! :lol:
Majd hozzatok ám képeket!
Öröm nézni ezeket a nagy gyerekeket! :lol:
Ildi..jaaj de nagyon édes Lottika :D Boldog, huncut és olyan nagy lány már!
Szöszke...valóban sokat nem változott, olyan szép mint babakorában! :wink:

Voltunk lagziban, hát a zene nem annyira tetszett, de a többi a kiszolgálás a társaság, az ifjú pár tökéletes volt! :D
Elég jól bírtam, bár annyit nem lötyögtem mint annó.
Norbika itthon maradt, mert ő ezt nem hinném hogy 9-nál tovább bírta volna.Anyu vigyázott rá. Reggel már 6-ko kelt, sajnos így csak 3 órát aludtunk :( Nagyon fáradt vagyok! :?
Kép
Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Hű, már elkezdődtek a 2 éves szülinapozások? Nekünk még egy hónap... :D Sok boldogságot minden ünnepeltnek és családjának! :)

Lottikának mennyire jól áll a több haj! Még szebbé teszi.

Gergőnek valóban nem annyira látványos a különbség, szerintem azért, mert szép finom vonásai vannak.

Éva,
gratula a munkához! Persze hogy hiányzol, ti még ciciztek is, hát nem csodálom, hogy akkor meg különösen, hiszen hirtelen lett kevesebb testkontaktus. Dehát amúgy is... Akkor ő is olyan, mint Pálmi (meg gondolom a legtöbb gyerek) hogy szomorú mikor el kell menned, de napközben azért jól elvan.

Pálmiért valamelyik nap anyukám ment a bölcsibe, és éppen annyira benne voltak valami játékban a többiekkel (vontatot építettek a kisszékekből) hogy el sem akart jönni! :D Persze ha én megyek érte, akkor rohan hozzám és már húz is kifelé az ajtón! :lol: Úgy kell emlékeztetnem, hogy még kinti cipőt kell venni! :lol:

Kata,
hát a 3 óra alvás az nem sok... de legalább jól éreztétek magatokat, egy kis kikapcsolódás! Szép a torta is! És látom nő a poci is! :D

Mi egyébként azt csináljuk, hogy én felkelek Pálmival (most már rászokott a bölcsire és 7-kor kel minden nap). Apát hagyjuk 9-ig aludni, akkor felkeltem, átadom Pálmit, én meg megyek vissza aludni még 1-2 órát.

Más. Tegnap a Városligetben voltunk, van felállítva ugrálóasztal, befizettem Pálmit 5 percre. Hát az a sírás amit levágott, mikor le kellett jönni...!!!

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


sziasztok

már megint elég régen voltam.olvasni szoktalak benneteket,csak valahogy nem volt idom irni.de azért most reagálok:

zsuzsu,kata: koszi :-)

kata: nagyon szép Norbika szobája,ugyessek vagytok és csini a pocakod is

clau: gratula a pocak lakóhoz

szoszke: már nem emlékszunk pontossan hogy 15 vagy 20 eurót adtunk keresztelokor a papnak /anyum fizette/

veronika: nagyon jónak néz ki ez a mászóka,amit vettél

szoszke: nagyon vagány Gergo az autón :-))))

zsuzsu: a te képeid is nagyon jók

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Sziasztok!!

Kata84!
ZSOMBORNAK is nagyon boldog szülinapot kívánunk!!!!!!!

Mi is köszönjük a köszöntéseket, most sem volt nagy ünneplés. Nagyon örültek a tortának, autónak amit kaptak.

Pénteken voltunk a védőnőnél státsuzvizsgálaton. Konsti 85cm, 12kg és 16 foga van. Kitöltöttünk egy kérdőívet, minden rendben van.
A beszéde szépen alakul, benne vagyunk a "mi ez korszakban" és imádom. Ábelnél sajna nem volt ilyen, de most nagyon élvezem.

Ábel beszéde is alakul, logopédus fejleszti az oviban és már egy foglalkozás után szépen ejti a szó eleji B betűt.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Lkata, micsoda vadóc hajszíned van. :):) Nagyon szupi lehetett az esküvő! És a torta is szép. :)

Szveronika, én is úgy szerettem volna, ha ugrálóvárazik Gergő még a nyári lakodalomban, amikor voltunk, de eléggé félt tőle, mert nagyon vadul ugráltak rajta nagyobb gyerekek.

Zsuzsu, Boldog szülinapot Konstinak. Kész vagyok, ahogy Ábellel ücsörögnek fotelban, mint a papikák :)
Még Ábel szeméről akartam kérdezni, hogy meddig kell hordania a szemüveget? Plusszos van neki, ugye? Azt kis szokták nőni...kell járnotok kontrollra?

Kata84, Boldog szülinapot Zsombornak!

Ide költözött a férjem egyik kollégája családostól, tőlünk kb 300 méterre, ahol egy 2,5 éves kislány van, majd az asszonnyal megpróbálom összehozni, hogy hol itt, hol ott hagyjuk egymásnál a gyerekeket. Jó lenne, ha összejönne, bár kicsit tartok a dologtól. Gergő olyan jól elvan egyedül is, csak éppen tanulni nem tudok tőle, mert nem tudok elmerülni a tennivalóimban, amire nagy szükség lenne.
És igazából arra vágytam, hogy Gergő német gyerekek közt legyen ebben az érdekes, a beszédet éppen elkezdő korban. Na, majd még alakul a dolog.
Ráadásul két napja meg kicsit betaknyosodott. Nem tudom, mitől, nekem meg a torkom fáj. Lehet, hogy a férjem hozott haza a munkahelyéről valami vírust. Vagy a múltkor az a két német kislány, akik néha segítenek kutyát sétáltatni, és a múlt héten be is jöttek hozzánk egy kicsit fagyizni. Lehet, hogy tőlük kaptuk... :? Mindenesetre orrszívás kell naponta többször is. Gergő kedélye viszont abszolút nem rossz, és aludni is tud rendesen. Tegnap délután pl. 1-5-ig aludt. Mi meg megnéztük internetről az X-faktrot. Hát sokat mulattunk. :):)

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!


Nagyon szépen köszönjük a köszöntéseket!!!! :D
Itt az én Kismanóm 1 illetve már 2 évesen :lol: Kép
Két éves státusz: 13kg és 87cm és már fél éve kint az összes foga

Szöszke!Sajnálom,hogy nem vették fel Gergőt az oviba.Biztos nagyon jó lesz nektek,hogy Gergő németül és magyarul is tud :wink: Itt van az ősz ezzel jönnek a vírusok én pl szerintem megfázítottam Zsófit reggel kabát sapka délbe mikor kimennek a kabát sok olyan nehéz eldönteni mit adjunk rájuk :roll: Mit tanulsz?Vagy az itthoni sulit fojtatod kint?

Zsuzsi!Nagyon édesek a fiúk :D Konsti már beszél?DE kis ügyes nálunk még csak szavak vannak de nem baj a védőnő szerint még ráérünk.Ábel most is haza megy délbe?Nálatok nem volt egy kis féltékenység a szülinapon?Nálunk volt de gyorsan megoldottuk :)

Kata!Nagyon cini vagy!Olyan hihetettlen te is nem rég mondtad,hogy lesz tesó és már a 28,hétben vagy repül az idő :shock:

Veronika!Hát nálunk muszály volt egy szobába rakni Őket de most pl van,hogy Ők szeretnének együtt aludni.Második gyereket amúgy sem tudod nagy csöndhöz szoktatni mert a nagy nem fog csöndbe lenni és előbb utóbb megszokják :) Ti mikor vágtok bele a kistesó projektbe?


Évi!Gratulálok a munkához!!!!Majd csak megszokja Áron is,hogy dolgozol.És miket csinálsz?Nem is íratod Áron bölcsibe? :oops: :D

Nélunk szombaton volt a buli.Itt voltak a mamák,dédi,tesók,unokatesó :D Mi most Thomas lázba égünk és szinte mindenkitől vonatokat kapott vagy Thomasos ruhát :lol: Annyira édes volt pontosan tudta,hogy ez a nap róla szól8)

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a dicséreteket!

Nagyon helyesek a fiúk!

Konsti annyira édi kis szőke! most látszik már igazán hogy hoszabb a haja. :D Látom ment ám a torta marcangolás! :lol:

Zsombinak meg nagyon jól áll a zselés vagány frizura!!!!
Húú, kinnt az összes foga???Erre nem is emlékeztem.De irigy-irigy! :oops: :D Mi most pont ezzel szenvedünk a 18. nincs még kinnt rendesen és olyan nyűgös Norbi. :(
Mégegyszer nagy GRATULA minden 2 évesnek!!! :D

Hát, igen nagyon repül az idő, ez a váérandósság még gyorasabb is.Lehet mert jobban is viselem és lefoglal Norbi?Nem tudom.Kicsit sajnálom is hogy mindjárt szülök, meg várom is, meg azért félek is.. :roll: :wink:
Mennem kell, jön apa is lassan haza. :) Pussz!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

L.Kata!
Szerintem is nagyon vagesz a hajad! A torta megint igazi műremek. A virág marcipán rajta vagy élő??

Szöszke!
jobbulást Gergőnek és neked is!!!!!!

Ábel szemüvege: az egyik -2,75 a másik +1,5 vagyis vegyes. lassan egy éve hordja, megyünk hamarosan kontrollra. Kíváncsi vagyok, h újra megnézik-e műszeresen. Fél éves kontrollon csak olvastatták.

Kata84!
Igazi pasi Zsebi, bár Ő már egész pici korától nagyon vagány. :lol:

Ábel március óta ott alszik az oviban. Ő kérte, úgy érezte azzal, ha hazajön kimarad valamiből. Szeptembertől nem lehet cumit vinni alváshoz sem, így anélkül alszik bent és nincs gond. Itthon sajna még küzdünk a cumizással.

Nálunk is van féltékenység főleg Ábel részéről. nemrég Konsti kapott cipőt, Ábel pedig pityergett. Igyekeztem elmagyarázni a helyzetet és szerencsére megértette. A szülinapokra mindketten kapnak valami meglepetést, sőt a mi szülinapunkra is. :D

Konsti beszél. Mindent ismétel, be nem áll a szája. 2-3 szavas mondatokat gyárt. Sokszor szebben ejti a szavakat mint Ábel.

Pénteken ovinapon voltunk. Programok voltak a kicsiknek és ott lehettünk szülők+kistesók. Konsta tiszteletbeli ovis lett annyira beilleszkedett és jól érezte magát. Még ebédelni is beült , pohárból ivott, szépen evett és Ő volt az első aki megdícsérte az ételt. (szűlők főzték bográcsban a papirkáskrumplit és közösen ebédeltünk) Konsti közölte: "néni ez jóóó" :D

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Kép Ovinapon: Ábel a cica

Kép

Kép

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!

Timirosicka,
Sanyikáról is írhatnál valamit!

Zsuzsu,
örülök, hogy alakul a beszéd mindkét fiúnál! Jók a képek!

Szöszke,
nem ugrálóvárban voltunk, hanem ugrálóasztalon, egy nagyobb fajtán, mindenkinek volt külön egy leválasztott jó nagy területe, ahol csak ő ugrálhatott (kb. 1.5 X 2 méter, bár én elég rosszul saccolok :oops: )

Ugrálóvárban is voltunk már játszóházban, ott tényleg elég zavaró mikor nagyobb gyerekek körülötte ugrálnak, igyekeztünk elvonulni egy nyugisabb sarokba...

Jobbulást Gergőnek és neked is! Az jó, ha délután sokat aludt, kipiheni a betegséget!
Én is nézem ezeket az énekes tehetségkutatókat, már amennyire tudom Pálmitól, meg van, hogy eszembe se jut, csak másnap :), ráadásul közben kell fektetnem is, úgyhogy kimarad 1-1 óra, vagyis jó ha látom a felét :) De szórakoztató :) Kedvet is kaptam és elmentem egy énektanárnőhöz tegnap, heti 2-szer fogok járni. Ahhoz képest, hogy vagy 4 éve nem énekeltem, elég jól ment, meg is dícsért, nagyon jó kedvvel jöttem el :) Úgyhogy most, hogy Pálmi bölcsizik, ez lesz a szabadidős programom :)

Kata84,
Zsombi nagyon szép,neki is még karakteresebb az arca hajjal. Nagyon vagány! :)
Kint az összes foga?! Nahát! Nekünk 12 van, meg most jövöget egy pár hete, ami miatt Dologéleznünk kell, különben nem tud aludni.

Tényleg, lányok! A Dologélt szerintetek lehet folyamatosan hetekig kenni? Van benne Valeriána nyugtató, ahhoz nem lehet hozzászokni? (mert a tájékoztatóban azt írták lehet bármennyit használni)

Kata84,
november elején terveztünk belevágni a kistesóba, de most nem tudom, mert nem akar megjönni. Terhes nem lehetek, de most egy fél éven keresztül olyan szép rendszeres volt, de így most nem tudom mi van... mindenesetre nekivágunk novembertől, aztán meglátjuk.

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Zsuzsu..kérdésed megtisztelő és hízelgő, örülök hogy élőnek nézed a virágot.Nem, ez marcipán és én csináltam rá azokat is. :D :oops: :D
Helyes cicád van, vagy tigris??? :wink: :lol:
Konsti beszédéhez gratula!!!De jóóó! :D
Norbi még mindíg csak halandzsázik. 5-6 szót mond talán, de nem tisztán. :?

Szöszke...Gergőnek jobbulást!

Veronika..bizti nem terhes vagy??? 8) :lol: Most október vagy november..már mindegy lenne :wink: Ha, jön a tesó hát jöjjön!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Zsuzsu75, a cumi-leszoktatáshoz: láttam még régebben a dadusos filmben, hogy az összes cumit összegyűjtötte az anyuka a gyerekkel, és együtt kivitték az egyik kerti fához, aminek az ágára ráakasztották egy szatyorban. Aztán azt mondták, hogy a cumitündér el fogja vinni, és helyette ajándékot hoz. Az volt az érdekes, hogy a gyerek tök nagy izgalommal adta oda önként (!) minden cumiját, és másnap természetesen együtt mentek ki a fához megnézni, hogy elvitte-e már a cumitündér. Természetesen egy szép nagy ajándékcsomag volt a cumik helyén pár játékkal. Szerintem nagyon jó ötlet. Nálunk kezdettől fogva nincs játszócumi, de inni még mindig inkább csak cumisüvegből szeret Gergő. Ha eljön az ideje, s még mindig nem teszi le magától, akkor ezzel a módszerrel fogom elvenni tőle.

Szveronika, hja, bocs, tényleg ugrálópad...
Éjjel 3-ig néztük youtube-on az x-faktort...én is úgy kedvet kaptam az énekléshez. Most sokkal jobban megy, mint terhesen, meg aktív szoptatóként. Tropára volt a hangom, mint egy kis kamaszfiúnak. :)

Kata84
, a németet akarnám jó szintre hozni, és persze, amit otthon csináltam, azt már lezártam, de egyszer meg kell írnom a doktorimat...jó lenne nekifogni annak is. De az sajnos nem megy két pelenkacsere közt. :( És ilyen felhajtásban, amit Gergő rendez néha. Ide nyúl, oda nyúl, erre-arra felmászik...sokszor persze jó nekem, mert van, hogy 1,5 órát is elvan teljesen egyedül. Jön-megy, rámolgat, pakolgat, a könyveit nézegeti, mutogatja az állatokat benne.

Köszönjük a jobbulás-kívánságokat Gergőnek. Ma reggel annyi, és olyan sűrű takony jött szegénynek... :(

Nektek milyen "házimunkában" segít a gyerek?
Gergő segít a szennyes ruhát kosárba pakolni, majd berakni a mosógépbe, ideadogatja az öblítőflakont, a mosószeres flakont, a vízlágyító dobozát, utána vissza is pakolja a helyére...feltölti a wc-papírtartó hengert, kidobja a szemétbe a müzliszelet zacskóját, meg a pisis pelust is...porszívózni, söprögetni próbál, de az meghaladja az erejét. :D Csak ide-oda vonszolja...Kiveszi a zacskóból a tiszta pelenkákat és katonás sorrendbe állítja őket, pedig én nem szoktam ezt csinálni.

Itt egy kicsit fűteni kellett már éjjel a hálószobákban.

Kép
szöszke
 
 


Veronika!Hú ha nem lehet,hogy még is baba van a dologba?Vegyél egy tesztet de írd ám meg nekünk :wink: :wink: :wink:

Zsuzsi!Szerintem a cumi dolgot fog fel úgy,hogy majd Ő megér rá,hogy el hagyja:roll: Nálunk Zsófi is nagyon cumis volt bár nem annyira mint Zsebi de Ő is 1 évig vitte az óviba majd egyik nap úgy jött haza,hogy neki nem kell többé cumi :shock: Aztán néha még titokba láttam,hogy azzal alszik de oviba már nem vitte és pár nap múlva már nem is kellett neki :lol: Lehet ha nem erőlteted neki magától leszokik.Képzeld Zsófinak egy ovitársa most lesz 5 éves de Ő még cumival jön megy :shock: Nálunk is van féltékenység bár ilyen cipő meg ilyeneket egyszerre kapnak mert nem tudnak örökölni de pl miért adok több puszit Zsebinek így most számolom kinek mennyit adtam :oops:

Te Szöszke a gyermek munkát a törvény tiltja :lol: :lol: Az én fiam nem segít még a szemetet sem dobja ki :x Pelust meg nem is mernék neki adni tuti kibontaná :roll: Nagyon kis házias Gergő 8) Elhiszem,hogy gyerek mellett nehéz tanulni de hátha találsz másik ovit Neki :wink:

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Szöszke, Zsuzsu...ez a cumitündér tetszik, ki fogom próbálni, de nem most a tesó érkezése miatt félek nem lenne rá jó hatással. Meg kell rá még érniük kicsit ahogy Kata is írta.
Majd lehet mi a Húsvéti nyuszinak adjuk oda! :lol:
Addig nem veszem el, amúgy ő is csak aludni használja.

Ma nagyon rossz Norbi :? tönkretette egy játékát dühből, aztán ellocsolta a teát, azán kitépte egy régi magnókazettából a szalagot, még az enyém volt neki szántam, szép mese volt rajta. :cry: többször fegyelmeztem szóval, majd mikor a pocakomba is beleütött kapott egy pofont! :oops: :(
Még soha nem ütöttem így meg csak a kezét meg a popóját csaptam eddig meg, ez se volt nagy ütés, de azért meglepődött,sírt, bezavartam a szobájába hisztizzen ott.... :roll: :(
Most már nyugisabb, hallom hogy játszik. :)

Szöszke..nekem se segít Norbi, van hogy megkérem ezt vagy azt szedjen fel a földről, próbálom tanítani hogy pakoljon össze a szobában..ilyesmi de nem mindíg akarja.
Ha, meg ő önszántából segíteni akar az tuti valami számára veszélyes házimunka, vagy összetör, vagy szétlocsol, lever... valamit. :roll: :(
Jobb ha nem segít még. :wink:
Jaaa, azért ő a szemetet a kukába dobja, szeret kukázni..és imádja a kukákat :shock: :? :lol: Lehet mert ezt a szót mondta ki tisztán először az- apa és a- papa után. :lol:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Nem, lányok, hacsak nem egy varázslóval van dolgunk, akinek még az óvszer sem akadály! :lol: Sajnos nekem nem ritka az, hogy össze-vissza jön meg (30-50 nap között van minden...), csak most tök jó pontos volt egy jó ideig, és úgy könnyebb lett volna összehozni a kistesót, ha tudjuk mikor próbálkozzunk... Bár van a peteérést kimutató teszt, Pálminál is bevetettük, a teszttel össze is jött elsőre :)

Szöszke,
tök jó ez a cumi-leszoktatós módszer :)
Pálmi napközben már nem használja, csak elalváshoz.

Hajrá éneklés! Csak úgy otthon, vagy eljárnál valahova? Én tökre szeretnék egy énekkarban énekelni, csak nem olvasok kottát :( De szóval valami olyasmit szeretnék, ahol több ember együtt énekel, akár hangszer nélkül több szólamban, de nem fellépés céljából, mert arra most a gyerek(ek) miatt nem alkalmas az életem, csak úgy hobbiból eljárni, mint egy közösségbe.

Ő is segít a házimunkában, szintén bepakol a mosógépbe és ő nyomja meg az indítógombját :D Teregetni is segít, csak azzal sokra nem megyek :lol: De legalább lelkes! :D
A pelust ő is szereti kibodni.
A szelektív hulladékgyűjtőknél felemelem és ő dobálja be a lukon a műanyagot, papírt... :)
Porszívózni, söprögetni nem próbál, mert azt nem látja tőlem (nálunk nem én csinálom hál istennek :) )
Katonás sorrendbe állítja a pelusokat? Nem szűz az aszcendense véletlenül? :lol:

Igen, lassan itt is fűteni kell...

Tegnap újra elmentünk az ugrálóasztalhoz bölcsi után a Városligetbe. Gondoltam akkor ugráljon ameddig kedve tartja. Hát 20 perc után mégis nekem kellett abbahagyatnom vele, mert már féltem, hogy másnapra olyan izomláza lesz, hogy nem bír majd járni... végigugrálta mind a 20 percet! :shock: És persze sírt mikor el kellett jönni...

Párom azt mondja, hogy nem baj, szoknia kell, hogy be kell fejezni dolgokat...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Cumitündérhez: azt hiszem, 3-4 éves gyerekkel csinálták...szóval meg kell rá érni, hogy elfogadja ezt cumitündéres mesét a gyerek. Az is előfordul, sőt az a legjobb, amit Kata84 írt, hogy egyszer csak magától lerakja. Nagymamám mesélte, hogy az egyik háznál tartottak teknőst egy baromi nagy hordóban, és a kislánytól úgy vették el a cumit, hogy a cumit bedobták a hordóba, és azt mondták, hogy a béka elvitte. A kislány ezek után naponta többször odaállt a hordóhoz sírdogálni, hogy "Bííííka, add vissza a cumikámat!" :shock: Hát ez azért nem olyan kíméletes, mint a cumitündér-féle megoldás. :)

Lkata, egyetértek a pofonnal. (És főleg azért is, mert fiúgyerekről van szó.) Anya pocija pedig szent...tilos bántani!
Szerintem az összepakolás későbbi projekt, amikor már beszélni tud majd. Azt én nem is próbálom addig, mert nem érti, mire jó az.

Sz.veronika, sok amatőr kórus van, lehet találni neten. Nem járnék el, csak úgy magamnak éneklek.
A mosógép gomb tekergetés nálunk is megvan, és itt villanytűzhely van, annak is csavargatja a gombjait, de az ciki, mert azonnal fűt is.
Ez az ugrálóasztal fizetős dolog? (Lehet, hogy írtad már...?)

Kép
szöszke
 
 


Szöszke,
Igen, nálunk is akarta volna tekergetni a villanytűzhely gombjait, az egyik állítja a fokot a másik a bekapcsoló. A fokállítót tekerheti (mert amíg a másik nincs bekapcsolva, az mindegy hogy hol áll) viszont a bekapcsolót nem. Ezt már az elején sokszor a tudomására adtam, nem is nyúl hozzá, csak ahhoz amelyikhez lehet :D Bár mostanában már nem érdekli, csak akkoriban tekergette mikor meghozták június-július környékén pár hétig.

Most a kondigépemből akarja kiszedni az egyik csavart, amitől kiesik egy rész és meg is ütheti. Emiatt már vagy 3-szor erőteljesen rászóltam, de még mindig próbálkozik ... :roll: Most vagy idő kell még, vagy már idősebb és már nem akar szót fogadni :)

Egyébként megfigyeltem, hogy ha ellenkezik, de szépen kérem a dolgokra akkor megcsinálja :) Pl. elszalad a pelusozás elől, én szépen odaülök a pelenkázó mellé és kérem kedvesen hogy jöjjön, akkor odajön :) Sőt rá is fekszik :lol:

Kata,
szerintem is helyre kell tenni, ha rossz. Az adott gyerektől függ, hogy nála mi használ. Én is rácsaptam jelképesen a kezére, mikor kirántotta a csavart a kondigépből, mielőtt már sokszor szóban mondtam hogy ne, sokáig ácsorgott mellette elmélkedve, hogy akkor most kivegye-e vagy se a szóbeli tiltások ellenére, és a végén egy laza mozdulattal kirántotta. Na akkor odamentem és ráütöttem a kezére és látványosan visszatettem a csavart és mondtam,hogy ezt nem szabad!

Egyértelműsíteni kell a határokat.

Szöszke,
igen fizetős az ugrálóasztal, de csak most fedeztük fel és mondta az ürge, hogy már csak a héten vannak a mert ez szabadtéri és már hideg van, ezért hagytam ugrálni sokáig. 5 perc - 400 Ft.

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Szöszke,
nem is tudom, hogy múltkor végül írtam-e, vagy csak akartam írni a C-vitamin kapcsán, mikor említetted, hogy minimum 500mg kell egy nap - hogy ez a mennyiség a gyerekeknél 100 mg, és azért túlzásba se szabad esni, mert akkor meg vesekövet okozhat.

Én is eléggé a határán mozgok, Pálmi rágótablettában kapja, nagyon szereti az ízét, olyan mint egy cukorka :) és sokszor kérni akar még belőle :) De nem mindegyik finom, csak az 500mg-os tabletta, ezért abból kéne tudnom kitörni neki 100mg-nyit, nagyjából negyedelem illetve a második fél kettétörésénél póbálok nem felezni, hanem kisebbet törni. Dehát hol így sikerül hol úgy, remélem azért nem adagolom túl.

A Béres cseppezést amúgy abbahagytuk, én ugye már szedem a Gravidát, mert már teherbeesés előtt 3 hónapig is ajánlott, amellé meg már nem kell plusz, Pálminál meg valahogy szintén elmaradt, mert még sok tápszert iszik és az is tele van vitaminokkal, ásványi anyagokkal, nehogy sok legyen ha még mellé kap. Elég szerintem a C-vitamin.
Én még iszom Aloét, Pálmi nem hajlandó továbbra se.

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Ja és a nagy hír - csakhogy nehogy kevés legyen belőlem mára! :lol: :lol: :lol: - hogy tegnap a bölcsiben megette a gyümölcslevest, utána rántott husit rizibizivel, és még ezután benyomott egy egész szelet tortát!!! :shock: :lol: (egyik társának volt szülinapja)

Szóval azt mondta az óvónéni viccesen, hogy lassan nem azon kell izgulnunk, hogy csak 3 falatot eszik vagy eszik-e egyáltalán, hanem hogy elhízik :lol: :lol: :lol:

Bár szerintem mióta hidegebb az idő, mintha én is többet ennék, lehet készül fel a szervezet a hidegre. Ti tapasztaltatok ilyesmit?

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Szveronika, itt van egy nagyon jó cikk a c-vitaminról. Hallottam már én is ezt a vesekő dolgot, de amilyen veseköves emberekkel én találkoztam, azoknál kivétel nélkül a helytelen étkezést láttam kiváltó oknak, nemhogy sok, hanem inkább vitaminszegény, gyorsan elkészíthető, laktató táplálékokat ettek. Rokonaim közt is van, barátnőmnél is volt huszonéves korában. És a kevés vízfogyasztás...
http://shop.builder.hu/enciklopedia_res ... htm4?id=19
Már Szentgyörgyi Albert is 2 ezer mg-ban határozta meg a napi adagot ahhoz, hogy pozitív legyen a hatása. Nyilván gyerekeknél kevesebb. Amikor 10 hetes terhesen vérezni kezdtem Gergővel, akkor is óvtak, hogy nehogy túladagoljam, de úgy nyomattam az 1000 mg-os tablettát minden nap, hogy csak úgy füstölt. És semmi bajunk nem lett...mi is lehetett volna, a felesleg kiürül...
Nagyon gáz, hogy ennyire befolyásolni tudták a közfelfogást a vitaminokról. És a Schüssler-sókról alig tudnak az emberek...Nekem pl. megint kijöttek a májfoltjaim. Megnézem majd, hogy a gyógyszeres hormon ellenes kezelés után eltűnnek-e. Teljesen terhesként-szoptatósként viselkedik a szervezetem...már nagyon unom. Tegnap meg is jött. Az igaz, hogy ebben a hónapban a termékeny időben nem voltunk együtt. Most nem akartam teherbe esni, meg nem is tudtam volna. Okt. 7-én megyek vérvételre, és 3 nap, mire kiderül az eredmény.

Fegyelmezés
: Ha valami olyasmit csinál Gergő, amit nagyon nem szabad, én kicsit meg szoktam rángatni... :? Ez nem fáj neki, viszont kellemetlen.
Nagyon ügyes Pálmi, hogy még fel is fekszik pelenkázáshoz. :)

Kép
szöszke
 
 


Szöszke,
tényleg jó részletes ez a cikk!
A végefelé taglalja a vesekövet. Amit hozzátennék, hogy a vesekőnek több típusa van, az egyiknél okozhat gondot a sok C-vitamin - ha nem iszik mellé bőven az ember vizet.
A másik vesekő típusnál pedig a kálcium szedése nem javasolt.

Viszont hasznos volt olvasni arról hogy egyéb anyagokkal hogyan érdemes szedni és minek a felszívódását gátolja, Hihetetlenül összetett minden.

A Schüssler-sókról már hallottam, kb. annyit hogy vannak :lol: Azt hiszem utánanézek :)

Más. Pálmival én is csináltam már, hogy megfogtam kétoldalról a vállánál és megráztam, de azt hitte ez valami játék és nevetett rajta :D

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!
Csak egy gyors bekukk: mi gyerekfegyelmezés címén verés/ütés/ rázás helyett sarokba /büntibe állítjuk nagylányunkat, ha valami rosszat csinál, vagy nem fogad szót. Ez a bünti bárhol lehet, egy fa, egy ajtó, egy sarok, bárhol, ahol ránk lát, és tudunk vele kommunikálni.
Bünti előtt mindig figyelmeztetem (az utsó figyelmeztetés mindig ugyanazzal a mondattal), hogy büntibe fog állni- néha már ez is hat, bünti nélkül. Ha mégsem, akkor megy büntibe, és addig van ott, amíg tombol. Ha kezd higgadni, megkérdezem, hogy szót fogad -e, stb. Ha kedvező a válasz, akkor minden esetben odahívjuk magunkhoz, megpuszilgatjuk, és megmondjuk, hogy szeretjük, majd gyorsan keresünk valamilyen leterelő feladatot.
Van, aki a sarokba állítást is ellenzi- nekünk eddig bevált, hátha nektek is.
A bölcsis anyuknak részvétem, az otthon levőknek szintén;-)
M.

macianyu
 
 


Sziasztok!

Csak gyors bekukkantok én is , mert rétest csinálok közben. :wink:

Macianyu én is néha alkalmazom a sarokbaállítást vagy aszobájába zavarást, egyszer bevállt egy szer nem.Lehet még szoktatni kell őt is és magam is a módszerhez.
Nem szeretném megütni Norbit, nagyon nem vagyok a híve, de multkor nagyon megérett ez a pofon, nem volt nagy inkább csak meglepődött.
képet majd hozz ám a gyönyörűű lányaidról!
Te vettél ajándékot a nagytesónak a kicsi nevében mikor megszületett???Ógy tudom ez jó lépés a jó tesó kapcsolathoz. :)
Mikor érdemes azt odaadni???a kórházban vagy itthon???

Veronika...akkor lehet dokihoz se ártana elmenni még a tesó projekt elött hogy állítsa be a menzeszed.
Nagyon ügyes a Pálmi hogy ilyen jól eszik a bölcsiben! :D

Hallotaam hogy Marek Borikája is nagyon ügyeskedik a bölcsiben és jól is eszik már! :D

Képzeljétek, ha jó idő lesz megyünk holnap állatkertbe, nem is én könyörögtem, fel se emlegettem mostanában.Fecó mondta tegnap, úgy meglepett!!!!Eddig nem akart minket elvinni , mondván még kicsi hozzá a gyerek, most meg... :shock: :D Jaaj,tök kíváncsi vagyok Norbika mit fog szólni hozzá!!!!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Ja, még annyit hogy tényleg jó ez a cikk Szöszke!
Vesekőről: Anyunak volt már és hajlamos is rá, kis homok is szokott lenni a vizeletében. :( Mellette csontritkulásos, így jót tenne a kálcium pótlás, de a veséje miatt nem szedhet egy csómó gyógyszert és kalcium vitaminokat se. :? Jó mi??
Ja, és imádja a szódát, a szénsavas üdítőket, mert csak az veszi el a szomját.
Mindíg veszekszem is vele, mert köztudott hogy a szénsav akadályozza a kalcium beépülését és rossz hatással van a vérképre is. :roll: :( ...stb.stb...

Más: még ezt is akartam mesélni! :lol: Norbi végre kezdi szavakat mondani, de csak ami tetszik neki!
2 napja mondja ha ad valamit a kezembe, hogy -Tess(tessék) és néha azt hogy -Kösz!
Elöbb mondta hogy :-vájál! (várjál) :lol: :lol: :lol:
Talán elöbb -utóbb elkezdi már a beszédet.Jó lenne ha a 2 éves státuszvizsgálaton nem csak azt mondanám hogy 5-6 szót mond néha :roll: :wink:

Éva, Kata???Jól vagytok???

Nah, további jó hétvégét!!!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kata,
én is már nagyon várom, Pálmi is csak pár szót mond.
Mióta bölcsibe jár mondja még 1-2 társának a nevét, de szerintem még így sem érjük el a 10 szót :lol: Már nagyon várom hogy beinduljon.

Viszont szokta kérdezgetni, hogy minek mi a neve. Nem kérdezi, hogy "mi ez", mint Zsuzsu Konstija, csak rámutat és kérdőn néz rám. És mikor rájövök, hogy mit akar, akkor bólogat, hogy igen, a nevét kérdezte és akkor mutatja a többit is, aminek a nevét tudni akarja :D De nem ismétli el.

Viszont elkezte mondani, hogy Á-gi, csodálkoztam is, a húgom Ági, de ő ritkán jön, furcsállottam miért mondja, meg olyan furcsa ritmussal. Aztán ment a tévében az egyik meséje - és akkor mutatta és mondta megint, hogy Á-gi! Akkor esett le! :) Angolul nézi ugye a meséket, az egyik mese főhőse Dougie angolul ahogy éneklik kiejtve "Dá-gi" :) A D betű az elején nem megy, vagy nem hallja hogy az is van ott :D

Szóval lehet, hogy a nagy hablatyolásban másokat is mond már, csak még nem értjük! :D

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Ezt meg ma csináltam, ma küldtem szét a meghívókat a szülinapjára és ahhoz csatoltam:

http://babytv.com/birthday-train.aspx?c ... &step=play

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sikerült Pálmi bukfencezését lekapni! :)

http://videa.hu/videok/emberek-vlogok/p ... rmzLx5mCMy

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!!

Megírtam egy hosszú hozzászólást, majd az elküldés pillanatában áramszünet lett és elszállt az egész :cry: :cry: :cry: ......Morogtam nagyon!!!!

Köszönöm mindenkinek a cumi leszoktatós tippeket. Megpróbáltuk a tengernél hagyni, de olyan ellenállásba ütköztünk, h engedtünk. Már ez is előrelépés, h az oviban elalszik nélküle. Tudomásom szerint a mi ovinkból kitiltották a cumit, de látom, h sokan már a kapuban a gyerkőc szájába nyomják.....

Mikuláskor megpróbáljuk Ábel cumiját betenni a csizmába, h a mikulás hozzon helyette valami nagyon vágyott ajándékot.....hátha......

"gyerekmunka":
Én bevonom a srácok, főleg amiatt, h olyankor szem előtt vannak és nem rosszalkodnak. Konsti ügyesen pakol ki-be a mosógépbe, adogatja a csipeszeket, portörlés, szemét kidobás (szelektív is) . Ha zöldséget pucolok adogatja és berakja a tálba a megpucoltat. A ház körül is segít, amíg örömét leli benne csinálja.....

beszéd: minden gyerek más.....Konsti néz rám és követeli h nevén nevezzem a dolgokat. Addig anyázik (anyaaaaaaa), amíg nem figyelek rá.

Ábelék tavasszal tanultak egy versikét, aminek az első sora így hangzik: lics-locs, lics-locs megérkezett a kis hajó.
Nyaraláskor jöttem vissza az úszásból, Ábel szaladt elém és kiabált: lics-locs, lics-locs megérkezett ANYAHAJÓ :lol: :lol: :lol:
Konsti sem akart lemaradni: jics-jocs, jics-jocs me-me anyaaaaaaa :lol: :lol: :lol:


fegyelmezés: arra jöttem rá, h a rászólás nem sokat ér. Kiabálhatok én, de arra sem figyelnek. Így most a kizökkentés módszerét alkalmazom. Ha rosszalkodnak odamegyek, magam felé fordítom, megvárom amíg rám néz és nyomatékosan elmagyarázom miért rossz-helytelen amit csinál. Ezzel kizökkentem, és talán jobban megérti. nekem ugyan fárasztó , de valamit valamiért. Természetesen próbálom más alternatívát felajánlani a rossz tett helyett.

L.Kata!
Mostanában Konsti is odacsapja a játékait a padlóhoz, egyszerűen tetszik neki a hang, na meg, h rászólok.

Kata84!
Ez aranyos, h számolod a puszikat!!! Ábelem most kezdte el azt, h odabújik és mondja: anya nagyon szeret....ne tudd meg, olvadozok. persze az apjához is megy és néha Konstihoz is.
Konsta viszont nem ad puszit, csak a levegőbe cuppant na meg a maciját puszilgatja......

Veronika!
Sajna még nem tökéletes a gépem és nem tudom megnézni a videót. Igyekszem pótolni!

Van még pár képem az ovinapról, a szomszédasszony csinálta:

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Kép

Kép

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Lányok! Hogy kell lemondani a GYEDet és a családi pótlékot? Van valamilyen formanyomtatvány?

Kép
szöszke
 
 


Zsuzsu..helyes a szöszi kisfiad! :D
Én is hoztam ám! :lol:
Állatkerti séta:
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Szöszke..a Gyed automatikusan megszűnik, és a Gyest kell igényelni a Államkincstár oldalán vannak nyomtatványok hozzá.
De a családipótlékot miért akarod megszüntetni, az jár nagykorúságig, nem?
Én is most szedem össze a papírokat, most fogom igényelni a Gyest!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Szöszke..ez az az oldal! :D
http://www.allamkincstar.gov.hu/rovat/137
A gyeshez kell még az Gergő anyakönyvi kivonata, a magánnyugdíj pénztár tag vagy akkor annak a papírja, Tb, lakcím kártya tied és Gergőjé, és a te személyid, adókártyád másolata.

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


sziasztok
a múltkor vissza olvastam,egy részét meg is kommentáltam,de befejezni nem volt idom és magunkról sem tudtam irni.
szóval most egy kicsit rólunk:
szept.18-án voltunk lagziban,fiam és férjem is jól érezték magukat,cska én nem,mert állandóan futnom kellett a gyerek utánn :-). este 7kor sógorasszony egy kicsit elvitte magához,de csak ult a sarokban,olében a cipojével és huppogott,úgyhogy el is mentem érte. de nagyon jól birta. 22.45kor indultunk haza.
pár kép:
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Kép

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


ma szerettem volna elintézni a gyedet is. azt nem magyarországról szeretném szedni,hanem szlovákiából.a suzukiba már el is kuldem a válaszomat,hogy maradok gyeden,bementem a hivatalba és ott azt mondták,hogy mivel még fentáll a munkaviszonyom magyarországon, onnan szehetem csak a gyedet.szóval muszáj felmondanom,hogy itt jogosult legyek a gyedre :-((

a családi pótlékot se katam még mindig meg,pedig ha jól tudom elsején meg kellett volna nem? ti megkaptátok? /számlára kapom/

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


l.kata te ilyen tortáért mennyit kérsz? /40 szeletes/
http://picasaweb.google.sk/lmatyasiova/ ... 5738062754

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Sziasztok!

Kicsit megint eltüntem Zsófi összeszedett egy hányos,hasmenős vírust mert egy drága anyuka begyógyszerezve bevitte a gyereket mondván Ő dolgozik :roll: Ha mondjuk folyik az orra oké de mikor 39 fokos láza van akkor nem kis baja van szerintem :evil:


Kata!Nagyon jók a képek!!!!Hogy vagy?Balázs rugdos szépen?Mikor raksz róla uh képet???Olyan jó nézegetni az ilyet meg persze a poci képet is.

Szöszke!Gyed automatikusan lejár.Gyest érdemes már a 2. születésnap elött 1hónappal intézni.A cs.p miért akarod lemondani?Ha kint éltek is jár ha jól tudom főleg ha téged ide köt a suli de ebbe nem vagyok biztos!

Zsuzsa!Édesek a fiúk!!!Konsti így türi,hogy fesék :shock: :shock: Enyém gyerek 3mp-re sem ül le :oops: :oops:

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Sajna Pálmi is beteg, 38 fok körüli a láza harmadik napja, rettenetesen néz ki a torka és erős hasmenése van. Ma voltunk dokinál, kaptunk antibiotikumot, a kakiból meg vinni kell bevizsgálásra.

3 féle gyógyszert kellenet szednie és sok folyadékot innia + diéta, de semmit nem hajlandó se enni, se inni. Az antibiotikum első adagjának a felét nyelte le, a többit kiköpte, ugyanez a Smecta-val, stb. Szóval így nem tudom hogy lesz jobban, ha nem veszi be a gyógyszert és nem eszik, nem iszik. Amit sikerült beleerőltetni, azt is óriási sírás közepette a lázcsillapító applikátorával próbáltam letolni a torkán... Ma délben kezdtük a gyógyszrezést, úgyhogy még csak 1 adagon vagyunk túl és napi 7-szer kellene gyógyszert beadnom neki... el sem tudom képzelni, hogy lesz.

Kata,
na és élvezte Norbi az állatkertet?

Timirosicka,
hát igen, ha valahova gyerekkel mész, akkor fel kell készülni, hogy folyton csak vele kell foglalkozni :)

Kata84,
nektek is jobbulást!

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

Ha megengeditek, belekotyognék a társalgásotokba egy ajánlattal. :)
Ha van köztetek olyan kismama, aki úgy érzi, jólesne már egy kis agytorna, és szeretne nyelvet (egész pontosan olaszt) tanulni, ráadásul mindezt úgy, hogy ne kelljen felesleges utazással töltenie az idejét, hiszen a babák csak kevés szabadidőt hagynak nekünk :), annak örömmel ajánlom figyelmébe online olasztanfolyamaimat. Mindössze 30 perc egy alkalommal, és otthon, a számítógép előtt tanulhattok! Ha úgy érzitek, napközben akad egy-egy nyugodt félórátok, nézzétek meg a részleteket a honlapomon! Három jelentkező esetén már indul is a tanfolyam (500 Ft / fő / alkalom)! :)

Üdv, Ildi

http://ildolcesi.webs.com/aktulistanfolyamok.htm

italoman
 
 


Szveronika, pont azt akartam írni, hogy a Nurophenes műanyag fecskendővel próbáld beadni neki...Szegény Pálmika. :(

Lkata, Kata84, köszi az infót. Aki külföldön él 3 hónapot meghaladóan, annak nem jár semmi, sem gyed, sem gyes, sem családi pótlék. Ezért akarom lemondani.
De annyira nem vagyok elkenődve, mert kint 184 Euro (51.520,- Ft) az úgynevezett Kindergeld, ami ott az itthoni családi pótléknak felel meg. Ezt fogjuk igényelni. Gyeshez hasonló támogatásról nem tudok, szerintem nincs.
Remélem, meg is kapjuk. A férjem egyik kollégájának nem adták meg, mert nincsenek összeházasodva. Remélem, hogy minket nem utasítanak el.

Tegnap este hazaértünk Pestre, 10 órát utaztunk, 2-szer álltunk meg hosszabb időre, nagyon jól ment az út. Gergő is jól bírta. Ma reggel voltam vérvételen, és rosszul lettem. :( A fene egye meg, ezek szerint már olyan rég voltam, hogy elszoktam tőle teljesen. Elvileg hétfőre lesz eredmény. Nagyon kíváncsi vagyok a prolaktin szintemre.
Délután voltunk Gergővel a 2 éves státuszt megcsináltatni, igaz, még 3 hét van a szülinapig. A doktornőnk most a múltkori vashiányos gyanú után, ami nem jött be ( :) ), azt mondta, hogy szerinte Gergő lisztérzékeny... Valahogy nagyon meg akarja találni az okát, hogy miért olyan Gergő, amilyen...nem értem igazából. A férjem is teljesen ilyen testalkatú volt kiskorában, mint Gergő. Ráadásul most utána is olvastam a lisztérzékenységnek, és a felsorolt tünetek ezek:
"glutén tartalmú ételek fogyasztását követően fájdalmas haspuffadás jelentkezik melyhez nagy mennyiségű bűzös, fénylő, magas zsírtartalmú széklet ürítése társul. A későbbiekben a gyermek nem fejlődik megfelelően, vérszegénység és fehérjehiányos állapot alakul ki. A gyermekek sápadt küllemű, haja fakó, bőre száraz, gyenge, nyűgös, riadt tekintetű. Gyakran találkozunk herpeszes bőrelváltozásokhoz hasonló bőrtüneteket, gyakran jelennek meg szájban nagy kiterjedésű, nehezen gyógyuló afták. Súlyos esetben a farpofái is lefogynak, a fehérjehiány másodlagosan kialakult ödéma miatt a hasa előredomborodó. Külleme hasonlít a tartósan éhező gyermekekéhez. Ha a gyermek megfelelő táplálás mellett nem hízik megfelelően, és a fenti tünetek jelentkeznek, igen erős a gyanúja a lisztérzékenységnek."

Hát nem tudom, kicsit a hasa ki szokott állni Gergőnek, de ezt annak tudtam be, hogy evés-ivás tán kidülleszti, amúgy pedig majdnem minden kisgyerek kidülleszti a hasát...de hasfájása nem szokott lenni...vagyis nem jelzi. Nem sápadt, nem nyűgös, nem riadt tekintetű...egyszerűen nem is értem az egész feltételezést. A kakija akkor büdös, ha húst eszik. De ez normális. Viszont nem nagy mennyiségű...
Egy újabb vérvételre kellene elmennünk valamikor...lehet, hogy kint fogjuk megcsináltatni, hogy megnyugodjon az orvosunk. Meg talán mi is egy kicsit.
Szerintetek???

Különben a státusszal kapcsolatban pár kérdésen jól felhúztam a szemöldökömet. Magát nevén szólítja...? Mi ez korszak van-e? :) A tárgyakat néven nevezi...? Páros lábbal ugrál-e? Ezek nagyon elgondolkodtató kérdések voltak számomra. Azt is hihettem volna, hogy valami nem stimmel a gyerekemmel, merthogy Gergő ezeket a dolgokat még nem csinálja...de közben tudom, hogy egyrészt még 3 hét van addig, és annyi idő alatt rengeteg dolog történhet, másrészt pl. a Gergő nevet épp pár napja kezdte gyakorolni: Gege. Fényképről felismeri magát, mondja, hogy Gege, de azt hiszem, emiatt még erős túlzás lenne azt beixelni, hogy saját magát a nevén szólítja.

Timi, nagyon aranyos Sanyika!
Igen, az EU-s szabályozás szerint csak egy helyről kaphatsz pénzt. Nem lehet két országból..pedig milyen jó lenne. :)

Kép
szöszke
 
 


Szöszke!Szerintem a Doktornő csak túl buzgó :P Most az a baja,hogy sovány Gergő?(már Ő szerinte)Azért a liszt érzékenység egy nagyon durva dolog és annak egyértlmű tünetei vannak és ha te nem látod akkor csak nem az.Hát nálunk sincs mi ez korszak és nálon az van,hogy Én mamám,én tütüá de ennyi viszont páros lábas ugrálás van meg ugrál mint egy kis csikó :lol: Minden gyerek máshogy fejlődik csak ez a védőnők olyan nehezen értik meg Zsófi ennyi idősen folyamatosan beszélt és majdnem szobatiszta volt Zsebi fény évekre van tőle :roll: :oops: Most,hogy már gyesen lennél jobban is jársz ha a kintit kapod én a két gyerek csp meg a gyesem lesz ennyi :evil: Remélem jó eredményeket kapsz a vérvételről és hajrá húgi :wink: :wink:

Hallotáttok,hogy a gyes,gyed marad 2 év sőt megszüntetik a gyes melletti munka végzést :evil: :evil: Neten olvastam,hogy mennyi igaz azt nem tudom de ha így van kapják be már bocs.Mire elég ezek szerint 25e mert ha mellette van munka akkor meg annyival kevesebb a fizu szóval a kismama sem jár olyan jól ha gyes mellett dolgozik de van akinek megmondják vagy vissza megy vagy lapát :evil:

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Szöszke,
hehe :D ebből Pálmi is csak annyit csinál, hogy páros lábbal ugrál, azt viszont jó régóta és állandóan :lol:
Ha még nem beszél, akkor az összes többi kérdés kilőve...
Magát nevén nem szólítja, de tudja, hogy ő a Pálmi.
"Mi ez"-t nem mondja, de rámutat és néz kérdően és ha megmondom a nevét látszik hogy ez az amit tudni akart :)
Tárgyakat nevén nevezi? Igen, egészen pontosan azt az egyet, amit tud: auto :lol: meg apa-anya, de mi nem vagyunk tárgyak :) Meg 1-2 gyerek nevét a bölcsiben. Mást meg még nem mond :)
Na, ezek után én is nagyon kíváncsi leszek a 2 éves státuszra!

Sajnálom, hogy folyton hibát akar találni Gergőben a dokitok! Dehát nem olyan rég volt az előző vérvétel, ott minden rendben volt nem???!

A te vérvételedhez is drukkolunk! Én mindig rosszul voltam vérvételkor, amíg egyszer anyu nem mondta, hogy igyak előtte rengeteg vizet. Azóta nem leszek rosszul (fizikailag nem, csak lelkileg :))

Az tutkó, ha 50.000-et kapnátok!!! Drukkolunk!

Kata,
hát ha tényleg marad a 2 év GYES-GYED, akkor az nagy blamázs lenne, mert ezzel kampányoltak... és hogy még a GYES melletti munkavégzést is megszüntetnék??? Gondolom azért visszamenőlegesen nem tudják, csak mostantól az új bébikre vonatkozóan, akik a törvény meghozása után fogannak, ugyanúgy mint mikor a 2 évet bevezették...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


sziasztok!

Jézus, nagyon sokat írtatok,vagy ilyen rég voltam??? :oops: majd még vissza kell olvasnom. :shock: :D

Most jöttünk meg Zenebölcsiből, most jól viselkedett Norbika! :D Voltak új dalok-játékok is és egy új közel azonos korú kisfiú is. Ki lehetett választani a fotókat amit multkor csináltak, húú olyan jók lettek!Nagyon fotogén fiam van, alig tudtam megállni 10 képnél. :D (ennyit engedélyeztem magamnak) :roll: Majd sokszorosítani megpróbáljuk más módom mert ez így drága dolog lenne.
Amúgy jól vagyunk, én úgy érzem tele vagyok gyerekkel, nagyon rugdos az öcskös. Néha elég kellemetlenül befeszíti magát és hullámzik a pocakom! :shock: :lol:

Most mennem kell, mert ebéd idő...próbálok majd jönni, visszaolvasni csak ma sok dolgom is van, bocsi!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Vera!Oh tavaly már Zsuzsi is leírta majd igérnek szépet jót aztán meg semmi és örülnek mert a "komcsik"elvitték a balhét :roll: :roll: És szerintem ez már minket is érint mert ha pl azt mondják 2011 január 1-től gyes mellett nem lehet teljes állásba dolgozni akkor onnantól aki gyesen van arra vonatkozik :roll: Csak a gáz,hogy én eddig a legtöbb helyen már nagy szó ha 8órába van bejelentve és aki még akar babát az nem vállal mert 4órás bejelentéssel még gyes sem jár :evil: Nálunk ez a feltétele a 3.babához,hogy 1évet dolgozzak 8órás állásba :)

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Mindenesetre jó lenne, ha ezügyben hamar döntenének, mert így nem tud az ember tervezni...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: