Új privát üzeneted érkezett!

vasárnap voltunk a gyori állatkertben.fiamnak nagyon tetszett.imádta,hogy etetheti az állatokat´/pedig otthon minden nap ezt csinálja :wink: /

nem akarlak benneteket sok képpel bombázni,ezért csak párat választottam ki:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


utánna még elmentunk a brendonba,gumicsizmát szerettem volna venni a fiamnak,de nem volt nekik az o méretében /a neten azt irták,hogy van :evil: /.már 1 hónapja szeretnék nekii venni,de sohol nem kapok az o méretében.
ahol meg lenne,ott nagyon drága :evil:

a kikába is el akartam menni,de annyira csalódott lettem a brendonban,hogy meg is feledkezem róla.
ezt a fotel szeretném megvenni: http://www.kika.com/hu/termekek/m/nappa ... tan-fotel/

az egyik ismerosomnek is van,kipróbáltam és nagyon tetszik,nagyon kényelmes és nagyon jól lehet benne szoptatni is :wink:

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


hétfon megjott az új ulogarnitúránk,nagyon szép és kényelmes.hétvégén /nem tudom ezt igy kell-e irni: kitepotem :roll: / a szonyeget és a fiam is segitett.nagyon aranyos volt :-)
a legjobban az tetszett,hogy szopizott a hálóban,becsukta a szemeit,már majdnem elaludt,egyszercsak felpattant,kifutott az ebédlobe,felkapta a teppolot,fél percet dolgozott vele,majd visszajott,szopizott és elaludt
Kép
Kép

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 

 
 

most néztem vissza,hogy utoljára június elején toltottem fel rólunk képeket,szóval van mit bepótolni :wink: :wink:
még mesélni valóm is van,de már nem birok irni,csukódnak a szemeim.majd holnap folytatom

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Éva, privit küldtem a nyelvvizsgával kapcsolatban.

Ildi, tényleg kár, hogy a zugolvasó ismerősöd ( :twisted: köszönjük szépen!) miatt nem hallhatunk rólatok. :(:(:(

Zsuzsu, nagyon édes lehetett Ábel...és a képek is jók!
Mit szeretnél tanulni?

Timi, Jajj, de jó képek!!!

Fotel: képzeld, én egyszer fölborultam egy ilyen fotellel :D, mert az alja keskenyebb, mint a teteje. Amúgy tényleg kényelmes. Leszámítva a borulást. Vaterán, tesz-veszen is szoktak lenni ilyen rattan fotelek. Nézd meg ott is! Ki lehet csípni, lehet, hogy Komárom közelében is van épp egy.
pl http://www.vatera.hu/listings/index.php ... +fotel&c=0
http://epitkezes-otthon.vatera.hu/butor ... 12818.html ez mondjuk Baranyában van, elég messze... http://www.vatera.hu/listings/index.php ... +fotel&c=0 stb.

Lkata, Norbi is aranyos nagyon!

Nálunk
nincs semmi különös, nemsokára megpróbáljuk a bölcsit becserkészni mi is. Valószínűleg a napi 3 órás elhelyezést fogjuk választani, reggel 9:15-12:15-ig, játszóház jelleggel. Ha többször viszem egy héten, 4,5 Euro naponta, ha minden napot kihasználok, akkor 90 Euro egy hónapra.

Kép
szöszke
 
 


Na, ezt a videót akartam még beszúrni...amit a pumpa hatására Gergő művelt :D
http://videa.hu/videok/emberek-vlogok/p ... Qyhkc1b0hf

Kép
szöszke
 
 


Szöszke,
jó a videó :lol: :lol: :lol:

Timi,
Sanyika nagy segítség, látom! :lol:
Gumicsizmát én is kajtatok, olyat szeretnék, aminek a tetejét össze lehet húzni és akkor felülről sem tud belemenni a víz, a tavalyi ilyen volt, de most egyelőre nem találtam...

Kata84,
drukk a melóhoz! Hát igen, apa nélkül belevágni a harmadikba nem olyan jó, ha sokat van távol...

Én meg büszkén jelentem, hogy ma Pálmi 30 percig egyedül volt a bölcsiben! :lol:
Se sírás, se semmi, sőt, egy másik kislány sírt és Pálmi odament és simogatta!

Meg mikor mentek ki az udvarra mutatta melyik az ő cipője, aztán felemelt egy nagyot is, mondták neki, hogy az a Zsófi nénié (2 gondozónő van) és odavitte a Zsófi néninek! Szóval ámultak és bámultak rajta milyen jól elvolt :D Én meg pláne! :) Főleg, hogy tudta melyik a Zsófi néni :) Azt mondták sokkal többet ért, mint amit gondolok róla :D

Holnap 10-től 12-ig hagyom ott, legalábbis ez a terv, aztán ha mégis kellek hamarabb, hívnak telefonon.

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Szöszke,
az jó ötlet, hogy csak délelőttökre viszed! Mi is most már jövő héten 9-12-ig leszünk minden nap. Azt mondták, hogy az alváshoz még várni kell, ahhoz nagy biztonságban kell éreznie magát, hogy ellazuljon annyira.
90 Euro az teljesen jó!

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!!

Bettynáéknak mi is jó egészséget kívánunk!!!

Kata84!
Ti mikor kezditek az ovit????

Egyenlőre nincs napirenden a munkábaállásom. Bölcsihely nincs na meg segítségem sem, aki besegítene ha gond van.

nehéz anyagilag, de egyenlőre elvagyunk.

Timi!
Csúcsvagány a fiad!!!!!!!!!!
:D :D :D :D

szó volt, h eladjuk az új mosógépet, de félünk, amint eladjuk tönkremegy a mostani. (5 éves)

Szöszke!
Számítógépes műszakirajzolást szeretnék tanulni. Ha lenne róla papírom -na meg hozzáértésem- akkor besegíthetnák a férjem válalkozásába és még másoknak is.

szupi a videó!!!

Veronika!
Örülök, h jól alakul a bölcsizés. Csak így tovább!!!!!!


Hoztam egy pillanatfelvételt:
:D :D :D

Kép Tiszta apja....

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsuzsu, ez a kép! :D:D
Jó ez a szakma, amit mondasz. Én találtam olyan tanfolyamos helyet is (nem jártam oda, csak láttam neten), ahol gyedes-gyeses anyukáknak 50 % kedvezményt adnak...az nagyon jó, ki lehet fogni az ilyen alkalmakat. Felétek is biztosan van...

Kép
szöszke
 
 


Zsuzsu,
Ábi igazi férfi :lol:

Nálunk meg úgy látszik mégis megviseli Pálmit a dolog, mert a délutáni alvása alatt is sokszor felsírt meg éjjel is, és nyugtatgatni kellett.

Azt az egyet nem tudom, hogy ez a bölcsi miatt van-e, vagy a tegnap délelőtti doktornéni-látogatástól (kellett papír a bölcsibe, hogy egészséges és járhat közösségbe). A doktornénit végig sírta...

Ma egyébként nem ment olyan jól a bölcsi, vagy egy órán át maradtam mire ott tudtam hagyni, folyton kapaszkodott belém.

De hát gondolom ez ilyen, hol jobb hol rosszabb, az éppen aktuális kedvétől is biztos függ, meg hogy éjjel sokat sírt és esetleg fáradt.

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

IDŐLEGESEN elköszönök, Bence beviszi a gépünket a céghez és a kollégái elvégzik a karbantartását, új programokat telepítenek..... Kb. 2 hét, utána jelentkezem. Mindenkinek minden szépet és jót kívánok!!!

Bettike Mátéjának BOLDOG MÁSODIKAT!!! :wink: :D

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zugolvasok! :oops:

Nagyon köszönjük! iwiw-re (Vakarcsné-ha valaki esetleg még nem jelölt) mentek képek a buliról! :lol: Igazán figyelmes vagy Zsu!

Veronika! Kitartást a bölcsihez! Drukkolok! Mi is túl vagyunk az első héten! Szerda volt a mélypont. Most már 3 órát ott van nélkülem. Tízórai, ebéd és pénteken már kipróbálta az ágyat, de még nem feküdt le. Jövő héttől viszont gondozó nénink szerint menni fog. Azt hiszem engem jobban megvisel! :oops: :cry: Egyébként nagyon ügyes! :lol:

Szöszke haláli video!

Bocsi a nem írásért! :oops: Pedig öröm olvasni, hallani rólatok és a képeket látni a gyerkőcökről! Ha ilyen jól alakul a bölcsi, akkor lehet 1-2 hét és megpróbálok visszakapcsolódni!

Pusza

Kép
bettike
Eger
 
 


sziasztok!

Nagyon eltüntem tudom, de netünk se volt, most csináltuk a szobák festését.Még totál káosz van, nagy a por.egyedül a nagy szoba van kész, be rendezve és tisztán. :D
Ott alszik már Norbi az új szobájában! :D Nagyon aranyos volt mikor meglátta az új szobát, a festést a falon, teljesen bepörgött, fel-alá rohangált...és este is szépen ott aludt.Nem okozott gondot a szoba csere.
A kis szoba meg öcsié lesz, azt még festjük.
Én rajzoltam a vukkot is, vetítő segítségével és szép lett, úgy örülök.
Látom többen voltak, Timi..nagyon édesek a képek! :D
Betti..nektek meg utólag boldog 2. szülinapot! :D hogy rohan az idő!
szülinapi fotókat majd hozz ám! :wink:
Zsuzsu...szenzációs ez a kép Ábelről,jót röhögtem :lol: :lol: :lol:
Veronika..idővel csak megszereti, szegszokja a bölcsit Pálmi, drukkolok!
Norbi új szobája:
Kép
Kép
A nővekvő pocakom:
Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kata,
elképesztően jó lett Vuk, meg az egész rajz!!!
Szupi, hogy Norbi simán vette a szobaváltást!

Bettike,
hű, akkor ti még nagyobb tempóval haladtok a bölcsiben, gratula! :)

Zsuzsu,
várunk vissza!

Nekem meg teljesen meghalt a laptopom, a férjem próbálja rendbe hozni, de egyelőre meg se nyikkan, hál istennek az adatokat sikerült róla kimenteni. Még az a szerencse, hogy van egy másik gép, bár sokkal kényelmetlenebb hozzáférni, de azért átmenetileg megoldom.

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Veronika...köszi! :D Nekem is tetszik a végeredmény, jó oda bemenni.Nagyon élvezetes és könnyű volt a rajz így diavetítővel, a tesóka szobájában meg Vizipók lesz, vagy Bambi :D
Norbi a Süsüt, Paff-ot is szereti de az nem volt meg dián sajnos.
Kata..igen az első évben külön lesznek az biztos, mert nem akarom hogy a kicsi éjjeli sírására felébredjen Norbi(így is félő hogy hallani fogja)meg napközben is tud a saját szobájában játszani, a tesó meg aludni :wink:
aztán ha nagyobb és egyformán alszanak el és ébrednek fel...remélem lesz ilyen, akkor majd összeteszem őket.
Zsuzsu...a régebbi kérdésedre válaszolva, cukorterhetés megvolt már, jó lett minden! :D De majd a 30. hét körül ismételjük, amilyen lelkiismeretes a dokim. :wink:

Rohan az idő, ma már átválogattam az 56-os rugikat badykat, majdnem mint makulátlan szép, így nem kell venni semmit! :lol:
Már nagyon várom ám, tök beleéltem magam, hogy pici babám lesz és lélekben gyúrok már hogy szoptatni fogok, és sok tejem lesz :wink: Nagyon szeretném.Mert Norbinál elég hamar kellett pótolni a tépszerrel. :(

Szöszke..nálatok mi a helyzet baba fronton???Beilleszkédtetek már??Ok minden?

Ja, és kibújt Norbika 17. és félig a 18.foga. :D E miatt is meg a nátha miatt is elég nyűgöske 3 napja. :?
Itt ez a szar idő, jönnelk a megfázások...húúú előre félek.
Mi most megyünk pulmonológushoz, a gégegyulladások miatt kontrollra, lehet ott ajánlanak valami vitamint őszre.
Ti milyen vitamint adtok, vagy fogtok adni a kicsinek????

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Lkata, baromi jó lett Norbi szobája! Úgy, ahogy van, be is költöznék az ágyába. :D:D
Még a berendezkedés itt nem tökéletes, meg kell emelnünk az egyik oldalon a konyhabútort, mert van egy kiszögellés, ami a csapokat védi, és amiatt nem fér oda passzentosan. Elhozattuk otthonról a hűtőt, mert amit itt szereztünk, az elromlott, valószínűleg szállítás közben. Úgyhogy most már a saját jól megszokott hűtőnk ketyeg. :)
Nálunk baba fronton ugyanúgy változatlan a helyzet. Tuti hogy hormonálisan nem vagyok jól, mert még mindig van tejem (8 hónappal a szoptatás befejezése után). És a fogyás sem megy, hiába sportolok most már heti 5-ször, és az evésre is odafigyelek. 1 hónap múlva megyek a dokimhoz rákszűrésre, és akkor előjövök vele, hogy nézzük meg a prolactin szintemet, mert ez nem normális. És olyan hülyén szokott megjönni, az első két napban csak barnázgatás van, mint amikor Gergővel teherbe estem. Lehet, hogy minden hónapban van terhességem, csak nem tud a rohadék hormontól megtapadni. :( Majd kiderül.
Szép nagy a pocid! :)

Bettike
, jók az iwiwes képek! Boldog szülinapot Máténak!

Mi a múlt héten vettünk egy IKEÁS bilit, és ahogy kipróbálta Gergő, azonnal bele is pisilt. Egyedül az volt a szépséghiba, hogy ruhán keresztül tette mindezt. :D:D De amúgy rendszeresen rákéredzkedik. Mondja is, hogy kaka, de semmit nem csinál, viszont kér wc-papírt, amivel megtörli magát. :) Lényeg a mintakövetés. :wink:
Kép KépKép

Kép
szöszke
 
 


Lkata, a vitaminokról: én nem adok neki extrát, de követem a jól bevált dolgainkat. Itt találtam olyan müzlit, ami cukormentes, elég sokféle aszalt gyümölcs van benne, azt nassolja Gergő, természetesen tej nélkül. Nagyon szereti csipegetni. És mellé egy kis vitaminozott kukorica pelyhet is eszik. Ez a tízórai vagy az uzsonna. Meg szintén cukormentes müzli szeletet is találtam, az is baromi jó, mert szezám mag is van benne. Ezeknek a magvas-gyümölcsös dolgoknak több előnyük van, pl. egészen kellemes illatú lesz a kakija. :) A magas vastartalomról már nem is szólva.

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!

Mi csütörtökön voltunk dokinál az igazolásért a bölcsihez és a doktor néni a Béres cseppet javasolta. Úgyhogy vettem is, napi 2-szer 5 cseppet kell tenni az italába. Tök jó, mert nem érzi meg rajta, úgyhogy simán megissza :)

Arra akarok még rákérdezni, hogy mivel Pálmi még reggel és este tápszert iszik, amiben szintén vannak ezek az anyagok, akkor nem lesz-e túl sok?

A Béres cseppel C-vitamint is kell szedni, úgyhogy az már önmagában is sokat számít szerintem.

Szöszke,
gratula a bilizéshez, képzeld én is pont most vettem egyet, bár jövő nyárra tervezem a szobatisztaságot, de hallottam olyat, hogy nem árt, ha már látja, rácsücsülget, ilyesmi... de hogy Gergő még bele is pisilt! Csúcs!

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Szveronika, na de azóta egyszer sem sikerült neki belepisilni. :shock: Se ruhában, se anélkül.
A Béres csepp valami gyerek változatát használjátok? Mert a rendesben van alkohol. Amit most írok, ne vedd készpénznek, csak egy vélemény. Én anno azért hagytam abba immunerősítéses korszakomban a szedését, mert úgy gondoltam, hogy nem fér össze a két dolog. Mármint az alkohol és az immunerősítés. Ráadásul egy Herbáriában dolgozó barátnőm azt mondta, hogy a C-vitamin eladásokban van nekik a nagy biznisz, maga a Béres csepp nem sokat ér, persze nem is árt. Ezt különben magamon is tapasztaltam, nagymamámon is. A C-vitamin viszont valóban nagyon fontos! A ráksejtek sikítva menekülnek előle. 5-10 szemenként szedtük. A napi 60 mg-os felnőtt érték, amit meghatároztak szükségletnek, egy nagyon nagy butaság. Legalább 500 mg kellene. Vannak, akik súlyosabban fogalmaznak, pl. ha valakinek fogmosás közben vérzik az ínye, az már krónikus C-vitamin hiányban szenved, stb...
Majd írd le, hogy bevált-e a Béres csepp! Nagyon érdekel. :) Szeretnék végre olyannal találkozni, akinek tényleg használt.

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!

Előkerültem én is. Időközönként zugolvasó voltam, próbáltam a lemaradást bepótolni, de írni már nem volt időm. Sok minden történt veletek, amióta utoljára írtam, jó volt olvasni Benneteket, legalább figyelemmel tudtam kísérni a történéseket. Remélem sikerül nekem is most már sűrűbben jönnöm.

Remélem a nyaratok jól telt. Mi különösképpen nem voltunk nyaralni, 1 hetet töltöttünk anyukámnál Mohácson, másfél hetet Debrecenben anyósoméknál és egy hétvégét barátokkal a Balatonon. De az nem végződött jól, mert szombat este férjem is és Balázs is hányt, majd a többiek is vagy másnap vagy néhány napra rá lettek rosszul, én érdekes módon kimaradtam ebből a vírusból.

Örültem is, hogy nem voltam rosszul, mert nem jött volna jól nekem, ugyanis érkezik nálunk is a kistesó :D. Január végére vagyok kiírva. Múlt héten voltam a 18.heti UH-n, de szégyenlős volt, nem mutatta meg magát, meg annyira szégyenlős volt, hogy az arcát is eltakarta a köldökzsinórral, így jövő héten megyek vissza UH-ra, hogy az arcát is megnézzék, mert ilyenkor kötelezően az arcot is meg kell vizsgálniuk. Azt lehetett látni, hogy röhög a pindur a köldökzsinór mögött :D

Én egyébként teljesen fiút érzek megint, pedig annyira örülnék egy kislánynak, az egészség persze a legfontosabb. A családban nálunk mindenkinél fiú van, nővéremnél 2 fiú, férjem bátyjának 2 fia van, miért én törném meg ezt a rendet :? ?

Balázs így nem megy bölcsibe, de nem is terveztem, mert tudtuk, hogy szeretnénk egy kistestvért, mielőtt visszamennék dolgozni.

Foga már 16 van. Júni végén még 8 db volt neki és a köv. 6 hétben kinőtt neki még 8 foga :lol: . De hál istennek egyáltalán nem viselte meg. Az elején annyi volt csak, hogy több napig piros volt a popó, de ennyi. Mindig csak azt vettem észre, amikor benéztem a szájába, hogy hoppá, megint kibújt egy fog. A szemfogainak viszont eddig még csak a hegye van kint.

Még nem szobatiszta, messze vagyunk még attól, viszont a kakinál már azt csinálja, hogy ha érzi, hogy jön neki, akkor mondja, hogy szia-szia, még akkor is ha épp nem vagyok a szobában, ha belépek a szobába, akkor is csak mondja nekem, hogy szia és integet, mondván menjek most el. Rá is kérdeztem egyszer, hogy menjek ki, és mondta, hogy igen. Tehát érzi már, hogy a kakilásánál egyedül akar lenni. Hagyom is ilyenkor magára, közben meg többször hallom, hogy szia-szia :lol: , majd amikor már hallom, hogy játszik tovább, visszamegyek hozzá és többször ilyenkor már mondja, hogy kaka. És mutatja is, hogy hol kakilt "Balázs, kaka ott"(tehát, hogy hol állt amikor ő kakilt)

De maga a pelenkázás az egy pokol nálunk. Hihetetlen mennyire nem akarja, hogy pelenkázva legyen.

A beszéde rohamosan fejlődött az utóbbi időben. Eddig is dumált már sokat, de most szinte egyik pillanatról a másikra kezdett el pl 3 szavas "mondatokat" mondani. Pl: "néni elment autó", ragozás az persze még elmarad. Meg nagyon sok szót mond már egyből ki, miután én mondtam neki. Ha megütötte magát, mondja, hogy fájt és mutatja is, hogy hol ütötte meg magát. Ez akkor jön jól, ha épp nem voltunk mellette amikor történt, de ő mutatja, hogy "itt fájt".

Imád órákig eljátszani a kanapén az autóival, néha úgy kell már neki könyörögni, hogy menjünk le a játszótérre ill. motorozni. Persze amikor már ott áll az ajtóban felöltöztetve, akkor már alig bírja ki, hogy nyissam az ajtót, mert ő menni akar már. Meg néha alig lehet elindulni vele haza a játszótérről.

Veronika: kitartást Pálminak a bölcsihez, biztos, hogy meg fogja szeretni, csak neki hosszabb idő kell.

Timi: nagyon édes a fiad, szerintem nagyon sokat változott amióta utoljára tettél fel képeket

Szöszke: RESPECT a németországi költözéshez, meg hogy azóta is hányszor megtetted ezt az utat oda-vissza autóval. Még az olvasásába is elfáradtam, amikor írtad, hogy mikor épp hova utaztatok. Meg hogy Gergő is ilyen jól viselte mindig a hazautat. Gratula Gergőnek a bilizéshez.

Zsuzsu: csúúúúcs a WC-n ülős kép Ábelről

Bettike: boldog 2. szülinapot Máténak!!! Hihetetlen már megint a szülinapos időszakban vagyunk, hogy eltelt ez az 1 év!!!!

Lovászkata: nagggggggyyyyyyyon ügyes vagy!!!! Ez a vukkos kép naggggyyyyon jó!!!!!!! Meg az egész szoba gyönyörű lett, nem csoda, hogy Norbinak is úgy tetszett!! Nem emlékszem, hogy gratuláltam e már valamikor a Pocaklakóhoz, de akkor most bepótolom, tehát GRATULA!! Szép nevet választottatok neki :oops: :D

Elnézést azoktól akiknek nem reagáltam most, de most ennyire futotta, majd még jelentkezem.

clau06
Budapest XXI. kerület
 
 


Szöszke,
most gyorsan megnéztem a Béres-cseppet, de nem találtam sehol, hogy alkoholt tartalmaz! Elolvastam kétszer is a teljes leírását... :roll:

Amúgy arról nem nagyon fogok tudni nyilatkozni, hogy tényleg használ-e, mert Pálmi eddig is alig volt beteg, ha ezután sem lesz, az még nem biztos, hogy a Béres csepptől, ha meg lesz, az lehet attól is, hogy most került közösségbe... szóval... :)

Én Aloe Vera hívő vagyok, engem az tett rendbe. Tavasz óta viszont Pálmi nem szedi, most akartam újra kezdeni, mert ősztől azért már nem árt, de nem volt hajlandó inni belőle :( Azért még próbálkozom, mert én meg arra esküszöm, csak azt nem tudom belecsempészni az italába, mert azt viszont nagyon is megérezni...

Clau,
gratula a tesóhoz! :)
Balázs biztos azért akar egyedül lenni olyankor, mert esetleg tőletek is azt látja, hogy magatokra zárjátok a WC-t :)

Pelenkázást nálunk se szereti Pálmi... néha tökre lefáradok, csavarja ki magát a kezemből...

De jó, hogy így dumál!!!

Pálmi meg meg van őrülve az autókért, minden egyes autót megmutat az utcán és mondja, hogy TOTO :) Tök cuki :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Szveronika, ha nincs benne, akkor jó. :) Biztos összekevertem a Béres Antifronttal, mert abban tényleg van. Na, nem baj, akkor egyétek csak! Meg az aloe verát...az is nagyon jó.

Clau
, kis huncut vagy, hogy csak most szólsz a tesókáról! :) Gratulálok hozzá!

Kép
szöszke
 
 


Akinek volt keresztelője, mennyit adakozott a templom javára (=mennyibe került)?

Kép
szöszke
 
 


Szöszke,
keresztelő ügyben passzolok... az aloe verát meg nem tudom beadni Pálminak :( nem akarja enni, még gondolkodom milyen trükköt vessek be.

Szegénykémnek másfél hete megindultak a rágófogai és nagyon szenved :( Ébren nem annyira, főleg alvás alatt... sokat sír. Ma le se akart feküdni délután, szerintem már tudja hogy akkor fáj. Végül a fotelban ülve aludt el... :(

Most így nem tudom mi lesz a bölcsivel, holnap próbálnánk először, hogy ott aludjon...

Viszont már ez a 2 hét is, amióta jár sokban meglátszik rajta, sokkal jobban elvan mostmár más gyerekekkel is, nem fél mint korábban.

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Hahó!

Mostmár hétfő van, mostmár írhatnátok! :lol:

Buzdításként néhány kép :)
Mászóka produkció :)
Kép

Kép

Ilyen hajlékony vagyok (és ezt függőlegesen is tudja, csak azt nem sikerül lekapni, ülve felemeli mindkét lábát teljesen)
Kép

Nem habozom... vagy igen? :)
Kép

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Szveronika, na, ez nem semmi. :):) Különösen a mászókás képek!!! De mind aranyos!
Ma már ott alszik a bölcsiben Pálmi?
Annyiszor eszembe jutott, hogy a férjed első lányával a konfliktust meg tudtátok oldani?

Nekem a grillezéskor szombaton úgy megfájdult a derekam, hogy mire hazaértünk, alig bírtam mozogni. :( Nem volt itthon, csak egy fél Algopyrin, amivel meg hajnalig várnom kellett, mert ahogy hazaértünk egy kis megmaradt sört megittam, és akkor nem lehetett a gyógyszert bevennem. :( A fél Algopyrin szépen elmulasztotta, de tegnap megint elkezdett fájni. Bevettem egy Ibuprophent, és attól szuperjól el is múlt. Azóta nem is fáj. Nagyon nem szeretem a derékfájást, ráadásul ez most olyan furcsa volt, nem kifejezetten idegbecsípődés, hanem a hasi ütőereimet éreztem lüktetni. És mintha az sugárzott volna hátra a hátamba.
Én is csatolok pár képet, a mi kis "gettónkról". :)
Kilátás az erkélyről szembe:
Kép
kilátás jobbra:
Kép
Randalírozás az erkélyen:
Kép
Kép
Kép

Kép
szöszke
 
 


Szöszke,
szegénykém. Pedig akkor mégiscsak valami idegi dolog lehetett, ha nem is becsípődés, nem?

Gyönyörű a kilátásotok!!! Nagyon szép helyen vagytok, és jó kis erkélyetek is van!

Ilyen meleg van, vagy ezek még korábbi képek? Gergő mindenesetre napfürdőzik, látom :)

Ma alszik ott először Pálmi a bölcsiben, már alig várom, hogy menjek érte és megtudjam mi van, hogy ment.

A párom kislányával a helyzet változatlan, tulajdonképpen bármikor a nyakunkba sózhatja a nagymama, ha már nem bírja, úgyhogy folyamatosan fennáll a lehetősége, hogy egyszer csak a nyakunkba kapjuk... bár most a megbeszéltek szerint egyelőre nem jön, majd csak a főiskola alatt, az meg még 5 év. De ha a nagymama megelégeli hamarabb, akkor nincs mit tenni... úgyhogy csak a jó szerencsémben bízhatok, mert eléggé kiborítják egymást folyamatosan...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

Na csak jelentkezem a jó hírrel, hogy szuperul ment az első ottalvás a bölcsiben, nem volt semmi gond, a gondozónéni is meglepődött, hogy milyen ügyes volt Pálmi így elsőre! :) Reméljük továbbra is így lesz! :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sz.veronika, ez nagyszerű!

A képek pár napja készültek, ilyen jó idő volt itt. A fejem is fájt a melegfront miatt. :( Mondjuk olyan 24-25 fok volt, épp kellemes.
Mi ma voltunk a bölcsiben, de lecsúsztunk az iroda nyitva-tartásról, mert 9-ig van nyitva, és 9:10-kor értünk oda. :evil: Nem baj, majd holnap. Most már nagyon érdekel, hogy Gergő hogy fogja bírni a dolgot. A délelőtti alvása szépen áttolódott délutánra, leghamarabb 12:30-kor szokott elaludni, az pont jó lenne, mert 12:15-ig van játszóház.

Többiek? Szeretünk Veronikával levelezni egymással, de most már tessék jönni! :D:D

Lkata
, akartam kérdezni, hogy tudsz-e olyan habkarika (habcsók) receptet, amibe nem cukor kell, hanem édesítő? Vagy mindegy, csak cukor helyett édesítőt tegyek bele?

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!

Jelentem igazoltan voltam távol, csináltuk a tesóka szobáját is, oda is fogok majd festeni....de most ablakpucolás közepén tartok! :(
Jaaj, csajok olyan fárasztó kezd lenni a nagytakarítás!Kezdem terhesnek érezni magam! :wink:

Clau....köszi a dicsit, és én is nagyon nagyon gratulálok a tesókához!Ez csodálatos, olyan jóóó hogy más is babás itt.
Majd hozz ám képet is. :D Nem baj ha fiú lesz a tesó, mert hidd el anyagilag tök sok előnye van, én is lányt szerettem volna de már örülök a kisfiónak is.Norbinak is jobb lesz így! :lol:
Ne aggódj mi se bilizünk még, csak vettem egyet néha ráül, de még nem pisilt bele, nem is eröltetem. elég nagy változás au új szoba, ágy....majd a tesó.a cumit se veszem el még, mert azzal alszik majd tavasszal. :wink:
Norbi csak 5-6 szót mond még mindíg, inkább haladzsázik :roll:

Szöszke...nagyon jók a képek, szép helyen laktok! :D Gergő nagyon vagány a bilin! :lol: :lol: :lol:
Lehet hogy sárgatest hormon hiányod van???Egy ismerősömnek is ez volt hogy a 2. baba nem jött össze, most hormont szed hogy beálljon a hormon háztartása.
Édesítőszerek még egészségtelenebbek mint a cukor! Próbáld barna cukorral vagy nádcukorral, hm???Amúgy nem szokat habkarikát csinálni..nem tudok segíteni ebben, sorry! :(
Hátad jobban van???

Veronika...nagyon cuki Pálmi, kis huncut csajszi! :D Látszik jó izmos testű, Norbi is mindenre mászik, lóg, felhúzza magát :shock: :D néha a frász kerülget!
Gratulálok az ott alváshoz, nagyon ügyesek vagytok!!!!! :D

Lassan itt a 2. szülinap is, hogy rohan az idő, ki mit tervez??? :shock: :D Ajándék, vendégek, torta???

Borkaby...nem olvasol???Mi van veled?Nől a pocakod???Van már választott név?

Éva, Kata, Vicky??????

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Lkata, biztos, hogy nem sárgatest hormon hiányom van, mert minden hónapban van peteérésem, most is érzem :D, de minden ciklusban érzem. A tüneteim sajnos a magas prolaktin szintre utalnak: a mindennapi 1 órás sportolás és visszafogott kajálás ellenére nem tudok fogyni, anyatejet termelek szoptatás abbahagyása után 9 hónappal, a hajamból is sokat vesztettem, de az annyira nem vészes. Már egy weborvos is megerősítette a feltételezésemet. Vérvételre kellene mennem, ahol ellenőrzik, és gyógyszert kapnék rá.
Habkarika: majd akkor kipróbálom fruktózzal...esetleg mézzel...?
A derekam helyre jött, csak az esti sportolásom után szokott sajogni még egy bizonyos ponton...
Majd tegyél képeket a másik szobáról is! :)

Kép
szöszke
 
 


Tegnap felhívtam a dokimat és ő is valószínűsítette a magas prolaktin-szintet. Mondta, hogy milyen gyógyszer kell rá (Bromocriptin), amitől kb. 2 hét alatt áll le a túlzott hormontermelés, és utána tud fogyni majd a szervezetem, és a teherbeesés sem lesz gond. Amikor hazautazunk októberben, akkor fogok találkozni vele, kell vinnem neki vérvétel-eredményt is. Azt nem tudom, miért nem állt le a tejtermelésem...a szervezetem másképp gondolta a családtervezősdit. :shock: Emlékeztek, egyszer csacsogtunk arról, hogy ki mennyi korkülönbséget szeretne a gyerekek között. Na, én hiába akartam 2 év korkülönbséget, nem jött össze. Ezért írtam már akkor is, hogy nem csak a szülők szava számít a családtervezésnél, hanem egy magasabb rendező elv érvényesül. :) Jobb esetben is január körül fogok tudni teherbe esni, mint Gergővel, és akkor 3 év lesz köztük...
Szbettyna nagyon édes képeket tett föl magukról (a kis jövevényről is) az iwiwre.

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!
Csak bekukk: Veronika, hogy hívják azt a beltéri mászókát és hol lehet venni, amin Pálmi mászik?
Köszönöm,ZH.

macianyu
 
 


Macianyu,
kültérre való a mászóka, elég nagyok a méretei. Tavasz óta nézegettem a Tesco-ban, csak mikor kirakták még horror ára volt (29.900Ft).

A szezon múlásával engedgették lefelé az árát, és most mikor már csak az utolsó 3 darabot ki akarták szórni vettem meg jóval olcsóbban (7.490 Ft), de azóta már voltam a Tesco-ban újra és már a maradék kettő is elkelt.

Ez a Budapesti Váci úti Tesco, ha gondolod telefonálj be nekik hátha még van valamelyik másik üzletben, a neve: Monkey Bars.
De nagyon nagy, tényleg inkább kültérre való. Most Pálmi alszik, így nem tudom lemérni, de ha akarod lemérem neked.

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!
Veronika....tényleg tök jó ez a mászoka, az aktív fiam is élvezné. :D
de most barkácskészletet fogok venni neki szülinapra, nagyon szerszám, fúró..stb mániás. :wink: Igazi pasi!

Szöszke..akkor remélem a gyógyszer hatni fog!
jaaj, a súlyt ne is emlegesd, hiába híztam most kevesebbet mint Norbival, ugyanannyi leszek a 40.hétre...mert a kezdő súly több volt. :oops: :(
A sportolás szupi, ügyes vagy, biztos jót fog tenni, másnem az izmaidnak és a szívednek, kell a kondi a terhességhez. :wink:
Néztem Bettyna képeit, nagyon édesek a fiúk! :D

Nektek eszik egyedül a gyerek??Norbi már próbálkozik, kanállal, villával is. :D Persze sokszor át kell öltöztetnem mert nagyon disznós a művelet, hiába van előke rajta.Van hogy kézzel teszi bele a kanálba a falatot és úgy kapja be. :roll: :D
A védőnő tanácsolta hogy hagyjam próbálkozni,nem baj ha maszatol, mert 2 évesen már úgy-ahogy egyedül kéne enniük.

Eléggé keményedik a hasam mostanában, remélem nem lesz gond, próbálok sokat pihenni.
Kedden megyek a dokihoz!Balázs úgy rugdos hogy el se tudom képzelni mi lesz 1-2 hónap mulva??olyan nagynak érzem már! :D

Minden jót nektek, írjatok!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Vagyok én is csak olvasóba :oops:

Claudia!Gratulálok a második babához!!!!

Már annyian vagytok pocisok,hogy lassan én is megkívánom a terheséget :lol:

Kata!
Tessék többet pihenni már amit lehet egy izgő mozgó 2 éves mellett :D Nagyon kalssz lett a szoba.Nálunk együtt voltak a tesók mivel mikor Zsebi született összesen 2szobába laktunk muszály volt és nagyon szerették.Nagyon jó ötlet a barkács készlet nekünk tavaly óta van hát nálunk is minden furva és faragva van :lol:

Szöszke!
Akkor hajrá hajrá minél hamarabb nyugodjanak le a hormonok és jöhet a kistesó :wink: Te kint nem is dolgozol vagy szeretnél?

Szülinap:Mi már javában lázban égünk megvettem a dekorációt a torta megrendelve meg a kakas a pörihez a többit majd a héten :D Ajándékba a bulit kapja és egy órát :wink:

Egyedül evés:Zsebi nyár óta egyedül eszik nagyon ügyes ha nem megy kézzel rá segít :lol:


Szinte hihetetlen,hogy eltel 2év :shock: Mintha csak most kezdtük volna a topikot azzal,hogy +tesztünk van és már 2 évesek a lurkok :D

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Hali!
Veronika: köszi a mászóka infót.
M.

macianyu
 
 


Kata,
Pálmi villával ügyesen eszik, kanállal maszatolósan, de azért jut a szájába is :D Egyébként nekünk már z 1 éves kontrollon mondta a védőnő, hogy kéne hagyni egyedül próbálkozni... :shock:

Kata84,
eddig mindenkitől azt hallottam, hogy a baba nem zavarta a nagyobb tesót... közben meg most van egy nagyon sírós kislány a bölcsiben, kiderült, hogy most született tesója és alig alszik a babasírástól, ezért van nappal is kiborulva...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Kicsit sikerült felhúznom magam. Sajnos nincs hely a bölcsiben, így Gergőkét nem tudjuk helyi játszócsoportba adni. Van még olyan lehetőség, hogy egy másik bölcsiben, ami 15 percnyire van gyalog, ott kell lennem vele, de az árát még nem tudjuk. Végső soron az is jó lesz, de az lett volna a lényeg, hogy ott hagyhassam. Egy adatlapot mindenesetre kitöltöttünk, ha üresedés van, akkor szólnak majd nekünk.
Nagyon nem értem, hogy a bölcsődei-óvodai helyeket miért nem a jelentkezők számához igazítják...kész butaság. Mint otthon.

Kata84, jó lenne dolgozni itt, de ahhoz, hogy a képzettségemnek megfelelő állást tudjak vállalni, nagyon jó nyelvtudás, és főleg szakmai nyelvtudás kellene. Nem taszít a fizikai munka, de azért az otthoni egyetemi katedra után itt nem szeretnék takarítani menni. Pedig körülbelül 3-szor annyit keresnék vele. Ez van :( A leggázabb munkáért is havi 1000 Eurót adnak (adózás után), sőt akinek nem éri el a fizetése a 638 Eurót (178 ezer Ft), annak nem is kell adóznia. Más világ ez itt.

LKata, lehet, hogy a gyarapodásod le fog lassulni, ne aggódj! :) Te ráadásul szépen méregtelenítetted is magad előtte. :)
Gergő vegyesen próbálja a kanalat-villát használni. Ha próbálok segíteni, tiltakozik, hogy egyedül akarja csinálni. Persze csak olyan állaggal dolgozunk, amit nem nagyon tud szétkenni. Így nagyobb sikerélménye is van. Jó nagyra tátja a kis száját.

Szveronika, ügyesen vetted a mászókát!
Amíg Pálmi bölcsiben van, te mit csinálsz? És kapod a gyedet továbbra is?

Kép
szöszke
 
 


Na, akkor egy tegnap esti fürdős sorozat. :)

Kép
Kép
Kép
KépKép
KépKép
KépKép
És a szemeiről egy közeli: :)
Kép

Kép
szöszke
 
 


Újra és újra elájulok a szemeitől, nagy nőcsábász lesz :)

Kár, hogy nem jutottatok be :( Hát igen, annak nincs sok értelme, ha neked is ott kell lenned vele.

Hogy mit csinálok??? Végre levegőhöz jutok :D
Dolgozom minden nap. Nem, GYED csak addig jár amíg nem dolgozol vagy nincs a gyerek nappali ellátásban másol (bölcsi, ovi, stb.) Most intézem a GYES-t.

Hátha lesz valami amit tudsz majd dolgozni, persze előbb meg kell majd oldani Gergő elhelyezését...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

Életjel............újra van gépünk...........

nem akartam kiirni ide, de az az igazság, h a kellemest összekötöttük a hasznossal. Vagyis úgy igazítottuk a szükséges gépkarbantartást, h elmentünk nyaralni (őszölni) abban az időben.
Szuper volt, 3 év után és ez volt az első pihenésünk négyesben. Horvátországban , Dalmáciában voltunk. Kellemes idő, símogató tengervíz, jó levegő és csak mi négyen........

Lesznek képek is, de még nagy itthon a káosz.

Vissza is olvasok ígérem!!!

MINDENKINEK ÖLELÉS!!!!!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsuzsu,
hát ez szuper!!! :)

Jó hogy újra itt vagy és hogy remekül sikerült a nyaralás!

Egyszer mi is voltunk a horvát tengerparton szeptemberben és nagyon jó volt, hogy nem volt tömeg... sőt...

Várjuk a képeket! :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

Néhány kép a gyerekekről:
Kép pihenő az autópálya mellett
Kép ébredzés a verandán
Kép srácaim
Kép reggeli séta
Kép perec evés
Kép a hajón, útban Hvar szigetre
Kép fárasztó út végén...

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Nagyon aranyosak a képek :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Jó reggelt!
Gyors bekukk csak mert megyünk reggelizni, Norbi már itt topog. :wink:
Holnap lagziba megyünk :) , meg oda sütök is a héten.Vagy ezt már írtam??? :oops: Na, mindegy , lényeg hogy én baromira szeretek táncolni, de most tuti nem fogok, olyan fáradt leszek. :( Még azt se tudom mit vegyek fel, valami zsákot kerítek... :oops: 8) :lol:
Veronika..én is most fogom intézni a Gyest, mert ugye 2 éves lesznek( :shock: ) de aztán meg decemberben mondhatom is le mert igénylem a Tgyást :D Valószínű kicsit kevesebbet kapok majd...legalább is a környezetemben ezt tapasztalom, hogy ha nem megy vissza dolgozni az ember leggalább 1 évre akkor kicsit kevesebb lesz a 2. gyereknél a pénz. :(
Szöszke, Zsuzsu..nagyon jó képeket hoztatok! :D
Zsuzsu..jól tettétek hogy kicsit nyaraltatok. :) Remélem 2 év mulva mi is megyünk valahová.Még a jövő nyarat nem merem bevállalni egy 2, 5 évessel és egy fél évessel..de utánna remélem már megoldható lesz. :wink:
Klassz hely lehetett, én még sajna nem voltam a tengernél.Fecó elég Magyarország párti, meg hát lóvé se nagyon volt rá. :)
Nah, mennem kell, mindenkinek jó hétvégét!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Lottikának boldog szülinapot kívánunk!!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Ildi...Lottikának boldog második szülinapot!!! :lol: :lol:
Hétvégén tartjátok??Majd hozol képet???

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Ja, és egy új kép Norbiról az új szobában. :)
Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: