Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!!

Az anyatanyán van egy zárt topic, oda irogattunk néhányan, aztán elmaradoztunk. Ha érdeklődés van feléleszthetjük. privátban elküldöm az elérhetőséget, aki gondolja....

Évi!
Áron szobatisztasága olyan, ahogy a nagykönyvben írva vagyon. :lol: :lol: Gratulálok!!!!!!

Ildi!
Maximálisan megértelek, mégis szomorú vagyok. Nekem olyanok vagytok mint egy testvér.....Ölelés, ölelés, ölelés!!!!!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsuzsu
Nagyon aranyos vagy, köszönjük szépen :-)

Hoztam én is pár pancsizós képet:

Kép


Kép

Kép

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


És egy pár képet Sopronról és Ausztriáról:

Kép

Kép

Kép


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
éva75
 
 

 
 

Én benne vagyok a zárt fórumban! Mikor anno Nyugtonmalac indította, akkor nem volt kedvem átmenni máshová, de ez most más helyzet!

Éva,
gratula az ügyi nagyfiúnak! :)
Nekünk is ugyanilyen a nagymedencénk, de az eggyel kisebb méret :)
Nagyon csinos vagy! Nekem most le kéne adnom 5 kilót... :oops: Nem tudom hogy szaladt el ennyire a súlyom, szülés után még tök jó volt.

Remélem nem minősül reklámnak, voltunk a mogyoródi aquaparkban, hát ott szenzációs a gyerekmedence, tele sok-sok csúszdával!!! Mondjuk a belépő húzós, de 15 óra után már akciós (19 óráig nyitva). Én Pálmival még egyik strandon se tudtam 1.5 óránál többet kint lenni, úgyhogy bőven elég. Olyan, mint egy kisnyaralás :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Veronika!

Köszi, aranyos vagy :-) Rajtam is még kb. 5kg felesleg van, de azt még a szülés előtt szedtem fel és nem akar lemenni, pedig járok heti 2x tornázni, tegnap is voltam, majd meghaltam a melegben. De mindegy, ha nem megy le az se baj :-))

Mi már sok aquaparkban voltunk, de még Mogyoródon nem, hallottam én is, hogy szuper csak nekünk ennyi gyerekkel elég drága mulatság lenne.
Meg hétfőn utazunk Hajdúszoboszlóra és ott is van egy aquapark és átmegyünk Debrecenbe is az Aquaticumba, azt imádják a gyerekek, de egyszer kipróbáljuk Mogyoródot is.


Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


Sziasztok!
Ma lett internetünk, visszaolvasok, és jövök a beszámolóval. :)

Kép
szöszke
 
 


Éva,
remélem nektek jobb időtök lesz, mi júli elején voltunk Hajdúszoboszlón, 1 nap voltunk strandon, de csak rövid ideig mert majd megfagytunk... így aztán aquaparkozás sem volt :?

Szöszke,
na, szuper, mesélj majd akkor, hogy mi a helyzet és Gergő hogy viseli?

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sz.veronika, a Shrek Gergővel? :D:D:D Áh, a férjemmel! :) Szerintem különben is felnőtteknek szóló film. Elég jó, párszor meg lehet nézni.
Pálmi teljesen úgy néz ki, mint te!!! :D
Klassz a medence!

Van olyan majdnem légkondi, hogy jeges vizet kell beletenni, és annak a páráját nyomatja ki. Apukámnak az van, nagyon jó, és árban csak töredéke egy légkondinak..nem tudom a pontos nevét.
Itt max 30 fok volt eddig, most meg zuhog az eső, lehült vagy 25 fokra :)

Lkata, biztos sokat beszélsz Norbinak a babáról. :)
Szép a pocid!

Zsuzsu, boldog szülinapot Ábelnek!

Ildi...neeeee :( :evil:

Éva75,
gratulálok a szobatisztasághoz! :)
Nagyon csinos vagy!

Az utazás fárasztó élmény volt, 12 órán át tartott.
Gergő baromi jól bírta az utat, sokat aludt. A pihenőknél kapott enni, inni, utána szépen visszaaludt.
Egy zömmel bevándorlók lakta részen vagyunk, sok az orosz, török, egy-két horvát, és persze németek is vannak. Kicsit szemetesebb a környék, mint általában, de különben nem gáz egyáltalán.
A földszinti szomszédaink tök csendesek, semmi zajt nem csapnak, csak amikor jönnek-mennek, akkor hallani a kulcscsomót, a felettünk lakó család (oroszok) már kicsit problémásabbak, szoktak hangosan beszélni az erkélyen, meg amikor még nem tudták, hogy itt lakunk, az erkélyről lesöpörték a szemetet (port, meg száraz virágmaradványokat), aminek a nagy része beesett hozzánk. Aztán amikor a férjem kérdőre vonta őket, azt mondták, hogy "az időjárás volt az". Máskor meg a vizes szőnyegüket szárították, és az erkélyünk korlátjára csöpögött belőle a víz...de ez már nem olyan vészes...

A kutyákat napi 3-4-szer visszük le, nagyon jók a sétáltatási lehetőségeink. Vasárnap biciklikkel voltunk velük, hatalmas rétek, szántók vannak, tele bicikliúttal, csak az volt a baj, hogy ezek az itteni népek mind kint voltak sportolni, ki biciklivel, ki gyalog...úgyhogy sok öröm nem volt a túrában, azért találtunk egy félreeső helyet, ahol tombolhattak kicsit.
Minden nap takarítok legalább egy-két órát, hogy a szőrt és a behordott koszt eltüntessem, de ez nem zavar.
Félig tábori körülmények közt lakunk egyelőre, sok holmink még ládákban, a konyhában nincs semmi, egyedül a mosógép, annak a tetején szoktam főzni főzőlapon. :D
Ma este megyünk biciklire való babaülést venni. Újonnan 100 Euró körül van, de használtat veszünk 15 Euróért.
hja, és Gergő tök jól alszik, napközben 2-3 órát kb. 11-14 óráig, és este 21:30-reggel 7:30-ig. Tetszik neki a nagy lakás, megy a rámolás ezerrel. :)

Kép
szöszke
 
 


Szöszke,
na, hát ez nagyon izgi! :) Majd szépen kialakulgat minden :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Veronika
Szerintem hasonlóan járunk, mint ti, állítólag holnaptól jön a rossz idő :cry: :cry:

Szöszke
Nem semmi lehetett az utatok a kutyákkal és a babával, de a lényeg, hogy szerencsésen megérkeztetek.
A kutyák hogy bírták? Gondolom, most boldogok, hogy veletek lehetnek.
Te beszélsz németül? Gergőt fogjátok tanítani?

Puszi

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


Sziasztok!

Szöszke..gratulálok az új lakáshoz!Örülök hogy tetszik a környék és jók a szomszédok! :D Fárasztó lehetett ez a nagy út! bioztos ott minden sokkal könnyebb lesz, legalább is anyagilag! :wink:
Majd hozz ám képet a lakásról és Gergőről ahogy rámol! :lol: :lol:

Éva...Csodásak a gyerkeid :D (még mindíg) .Nekünk is ilyen medencénk van.De egy kissé zöld a vizetek, nem??? :roll: Vagy csal a fotó??? naháát, és ez a szomatisztaság, nagyon ügyes Áron!!!!! :shock: :D

Ildi...ez most komoly??Nem fogsz már ide írni???Sajnálom! De mégértem, én is ettől félek hogy mindenki olvashatja amiket írunk :? :oops: Már nagyon személyeset nem is szeretek ide írni! :(
Majd más módon megkereslek, puszi! :)

Itt már lehült a levegő és elöbb esett is! :shock: hirtelen 8 fokot zuhant a hőmérséklet, mert elöbb még hőség volt , kinnt fürödtünk Norbival.

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Rólunk: Nekem nagyon nől a pocim és rendszeresen érzem már az öcsit! :D
Norbika elég jól halad az egyedül evéssel :D már villával ügyesen eszik, a kanál még elég ferdén áll a kezében, így nagyon maszatol.
Sajnos nagyon rámolós, főzni, takarítani alig tudok mellette.Néha kiborulok e miatt. :? Mindíg elmaradok a házimunkával. :(
Rendszeresen megyünk Zenebölcsibe, nagyon élvezi, még mindíg nem beszél , csak halandzsa nyelven, de dúdolgatja a dalokat, és táncizik! :D
Nagyon szereti a többi kisgyereket és figyelmes a babákkal(ennek a tesó miatt is örülök) ott nem durva és nem ingerlékeny. :D bezzeg itthon néha olyan mint egy kis ördög! :(
Szobatisztaságra nem hajlik még, így nem eröltetem.
Nah, röviden ennyi, mennem kell vacsorát csinálni.
mindenkinek jó hétvégét! :D

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Lkata, Gergőt én is 18,5 hetesen éreztem meg. Házimunka terhesen? Csak óvatosan! És ne feledd, max 1+1 kiló egyik-másik kezedbe :) na jó, ez lehet, hogy túlzás, főleg, ha Norbit kell emelgetned, de megőrülök, amikor cipekedő kismamákat látok. :( Ez tényleg MÁS állapot.

Csak pár képet hoztam, látom mindenki elfoglalt volt, és nem nagyon írt. :)
Tegnap grilleztünk a magyar kollégákkal. Nagyon hűvös volt, legfeljebb 20 fok, ezért van Gergőn ilyen őszies ruha.
Kutyusokkal:
Kép

Kavics gyűjtemény a rönkön:
Kép

Ez már a lakásban készült, rámolás közben, bodyba rejtett építőkockákkal. :D Csinál más gyerek is ilyesmit????
Kép

Kép

Kép
szöszke
 
 


Szöszke,
Pálmi még nem rakodott a ruhájába, bár mióta meleg van, nem használunk body-t csak pólót, abból meg kiesne alul :)
Most itt is jól lehült! Mondjuk jól esik :) Mármint esik is, de úgy értem, hogy kellemes :)

Nagyon szép helyen vagytok!

Kata,
de jó, hogy kedvesen bánik Norbi a kicsikkel! Tegnap voltunk játszóházban, hát volt pár rossz élményünk... :? Voltak ilyen beülős kocsik, Pálmi beült az egyikbe, de rendszeresen kirángatták belőle nagyobb gyerekek, egyszerűen elvették tőle. Amikor meg már "tapasztaltan" kapaszkodott, hogy ne vehessék el tőle, egy kisfiú egyszerűen ráült Pálmira!!! :shock: :evil: Pedig jóval nagyobb volt nála, úgy rohantam kiszedni, nehogy összenyomja!
Aztán volt egy kislány is, az akárhányszor elment Pálmi kocsija mellett mindig indulatosan lökött rajta egyet! :(
Remélem a bölcsiben majd lesz barátja, mert ezt így olyan rossz volt nézni :roll: Mondjuk csak nagyobb gyerekek voltak nála, a bölcsiben azért egykorúak lesznek nagyjából.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára sz.veronika 2010.07.26 11:06-kor.

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Szveronika, és szülők nem voltak, akik ezeket a hatalmi pozícióharcokat szépen letörjék a nagyobbakban?
Felháborít, amikor a nagyobb gyerekek így elkanászodnak. Ott a grillezésen is volt egy pici, 2 hónapos baba, és Gergő ment megnézni, de ne félj, végig a nyomában voltam, amikor a babához ment, hogy meg tudjam akadályozni, ha valami erőszakos dolgot csinál. Abszolút nem jellemző rá, de résen kell lennünk. Ilyenkor olyanok még, mint a kis csimpánzok. Gondol egyet, aztán hadonászik, vagy hasonló. Mondtam neki, hogy "Látod, baba? Simogasd meg! Csak simogatni szabad." Nem is bánototta. Nézte, a pokróckáját megfogdosta...
A szülők sokat tehetnének.

Kép
szöszke
 
 


Hát igen. A legtöbb gyereket csak ott szabadjára engedték a játszóházban, nem felügyelték. Egyetlen egy anyuka volt, aki odarohant a fiához, mikor elvette Pálmitól az autót, de az is a büfé részben ült, és csak azért látta az esetet, mert pont azon a részen jártunk éppen.

Nehéz kérdés ez, mert azért egy 6-7 évesnek már nem loholsz a nyakában...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Szisztok!!!!

Bocsánat,hogy így eltüntem :oops: :oops:

Túl vagyunk a bárányhímlőn mind a ketten elkapták de pik-pak túl is lettünk rajta.Sokat vagyunk kint és élvezük a nyarat hétvégén megyünk nyaralni pár napot :D

Kata!Örülök,hogy minden oké a kistesóval :lol: :lol: :lol: Nevek vannak már?Norbika nagyon jó tesó lesz ez tuti beszélj sokat a kistesóról és mikor vesztek neki valamit magyarázd el miért és ha tud Ő válaszzon neki ez nálunk nagyon bejött Zsófi egy csomó mindenre emlékszik mit választott Ő Zsebinek :) Meleget,hogy birod?

Szöszke!Örülök,hogy eddig bejöttek a számításaitók :wink: Tanulást abba hagytad vagy kint folytatod?

Vera!Nagyon hasonlít rád Pálmi :D Szupi a medencétek :wink:

Ildi!Én nagyon megértelek én is inkább zárt fórumra írok mert itt bárki olvashat és nem mindent írnék le ide amit szeretném ha bárki olvasná :cry: Lotti nagyon édes gyerek az Anyatanyára!!!!

Zsuzsi!Édesek a fiúk!!!Utólag is nagyon boldog születésnapot Ábelnek!!!! :lol: Ti mikor kezditek az ovit?Nálatok van-e veszekedés?

Évi!Hú de csini vagy!!!!(irigy-irigy)és 4 gyerek után :wink: Köszi a köszöntést!!!!Szobatisztaság nem semmi na jó 3 nagy tesó nagy húzó erő és ez tök jó nagy ügyes Áron és te is!!!

Többiekről tudtok valamit?Marek?Én a blogon olvastam,hogy bölcsis lesz Bori.Inez???

Akkor megyünk a tanyára?

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Én átmennék, de még nem kaptam meg Zsuzsutól a hozzáférést...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!!

Veronika!!
Már hétfőn küldtem Neked meghívót, amivel be tudsz lépni a tanyára. Most megint küldtem!! Amúgy áll a tanya, oda sem ír senki......

Kata84!
Merre mentek pihenni???
Ábelnek 30-án kezdődik az ovi augusztusban. Előtte lesz szűlői.

Az enyémek is veszekednek, de főleg Konsta az, aki mindent elvenne Ábeltől és Ő az, aki sokat mérgelődik , ha nem kap meg valamit. Nehéz igazságot tenni köztük.

Szöszke!
Régebben Konsti is mindent bepakolt a bodyjába, de mostanában leszokott róla.

Velünk amúgy nincs semmi különös, sokat vagyunk kint, bandázunk :lol: :lol: :lol:
Konsti megtanulta kifújni az orrát, így mentesíthetjük a porszívót.....

Tegnapi kép, mentek apa munkahelyére:
Kép

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsuzsu, fúúú, de édesek!!!! :D:D

Kata, a 6 félév letelt, megszereztem minden kreditet a doktorihoz, már csak meg kellene írnom. Az lesz a durvább... :?

Kép
szöszke
 
 


Zsuzsu,
jó a kép! :) Gratula az orrfújáshoz!

A hétfői nem jött meg, a mai kétszer is! :)
Kiderült, hogy már regisztráltam, most az elfelejtett jelszavam kutatom...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok! Húúú, de jó képeket hoztatok!
Szöszke nagyon jól néztek ki! :D
Kata...sajnálom a betegséget! :(
Mindjárt részletesebben visszaolvasok.Most van egy kis időm, hoztam pár fotót!
Só-liszt gyurmázást is lefotóztam!Norbi imád játszani ezzel, most hogy rossz idő volt, csináltam neki gyurmát és beszíneztem, tuti lett!
Próbáljátok ki!
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Zsuzsu..ezt meg neked, ugyanis te érdeklődtél.
Utóbbi marcipán tortáim:
Kép
Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kata,
só-liszt gyurma? Hogy kell csinálni? Mennyi liszthez mennyi só? Kell még bele más is gondolom, víz?

Norbi mit csinál vele amúgy? Pálminak van rendes gyurmája, ő csak darabokra szaggatja, csipegeti és kész :lol:

És mivel színezted?

Állati jók a torták!!!! :)

Mi meg cicát simogattunk, aztán apa jól rámijesztett, hogy mindenféle férgeket kaphat Pálmi, ha utána bevette a szájába a kezét, majd végigfertőzi a családot... hmmm... akinél van cica volt ilyesmi? Ha igen, mit kell szedni rá? Valami féregirtót vagy béltisztítót?

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Veronika: Só-liszt gyurma recept!
20dkg só,20dkg liszt, 1dl víz, egy evőkanál étolaj
(ez azért jobb mint a rendes gyurma mert az se gond ha beleeszik! :lol: ) Nem szárad ez se ki könnyen, főleg ha dobozba teszed.
Ételfestékkel színeztem be! Jó móka! :D
cica:Valóban veszélyesebb mint a kutya :( de egy símogatástól nem lesz baj.Kóbor cica volt?? A macskák szőrén is lehet olyan bélbaci vagy féreg lárva amit a mosakodás(szőre nyalogatása) közben kent el a seggétől. :?
Mivel te ismered a Flavin 7-et, ezért gondolom hallottad, hogy vannak olyan termékei mint az ezüst colloid! Na az jó a bacira, férgewkre, gombára...tisztító hatású! Ezt ihatja gyerek is, de csak ezért ne rohanj megvenni szerintem. Jó a grapefruit mag olaj kivonat(de ezt szerintem nem lehet adni gyereknek).
Ha mostatok kezet nem nyúlt a szájába akkor nincs gond.De szerintem kicsi az esély rá hogy Pálmi akármit is elkapott!
De máskor inkább olyan cicával barátkozzatok ami időnként féreghajtót kap.
Én a spánielemnek is adom negyed évente a féreghajtót, pedig soha nem volt férges vagy beteg!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kata,
köszi!!
Igen, hát sajna az a probléma, hogy hazafelé (pedig csak 1 saroknyira volt) szájába vette a kezét... :?
Ez egy egészen pici, nemrég született cica lehetett, kibújt a kerítés alatt, nem ismerjük...

Köszi a termékinformációt is, jó tudni!

A gyurma készítést kipróbáljuk ha hazajöttünk a Balcsiról, vasárnap utazunk 1 hétre Siófokra.

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Szveronika, fokhagymát nekiiiii!!!! :D:D Áh, csak vicc volt, szerintem a gyerekek nem nagyon eszik a fokhagymát... :?: :?: :?:
Különben jó bélféreg ellen.

Lkata, ezek a torták??? Hihhetetlen!!!
És látom, hogy a só-liszt gyurmából is milyen szupi dolgokat formáztál Norbinak. Ha veszek hagyományos sót, én is csinálok majd. A tengeri sót sajnálom rá. :(

Kép
szöszke
 
 


Kata84!
Légyszi vedd fel a tanyás csapatba Veronikát!!! Nekem nem sikerül, vacakol a netem!!!
BOCSI!!!!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Na tessék :lol:
Nem olyan sürgős, vasárnap elutazunk egy hétre Siófokra. De mire visszajövök meglegyen ám! :lol: :lol: :lol:

Szöszke,
fokhagyma... na igen, nem tudom mit szólna hozzá :)))

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Ma este megjött. :(
Nem baj, rendületlenül folytatom a fogyási kísérletemet. Itt könnyebb sportolni, mint otthon. Bár az edzőterem nekem nagyon drága, sok a bicikliút. Csak az idő legyen jó.

Kép
szöszke
 
 


Szöszke,
a bringázás a legjobb, jó levegőn! Gergőt viszed magaddal a bicajon? Most gondolkodtunk mi is el, hogy kellene gyerekülés a bicajra...

Össze fog jönni a tesó hamarosan, most még biztos úgy érezte, először hagy egy kis időt, hogy berendezkedjetek :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!!

Kata84!
BOLDOG SZÜLINAPOT!!!!!!

L.Kata!
Jó ötlet a gyurma, mindig készülök készíteni, de aztán elmarad.....Az ételfestéket hol lehet beszerezni??????

A torták csodásak!!!!!! Már akartam kérdezni, elárulod hogyan kerül a kép a tortára????????

Norbi nagyon aranyos!!

Mikor mégy genetikai uH-ra???

Veronika!
Jó utat Nektek!!!!!!! Ahogy az előrejelzést nézem, kell a nagykabát..... :cry: :wink:

Szöszke!
Ha picit berendezkedtek, megszokjátok a külföldi létet jönni fog a tesó ez tuti!!!!!! Szurkolok!!

Mi elvagyunk, egyre többet játszanak együtt a srácaim, Konsti utánoz mindent. Bolog vagyok, amikor összedugják a buksit és elmélyülten játszanak. tegnap este Ábel "olvasott" mesét a kicsinek.... :lol: :lol:

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsuzsu..köszi! :D
A kötelező genetikai Uh már megvolt, minden oké! :D Aug.13-án megyek a szív Uh kontrollra! :D Pont a szülinapom, és péntek...remélem szerencsét hoz! :roll:
A kép egy ehető ostyalap, készen vehető, így a rajz nem az én művem.
Ételfestéket lehet kapni minden nagyobb(Tesco,Auchan) áruházban, ott kell keresni ahol az sütiaromák vannak! :wink:
De édesek lehetnek a fiaid hogy így együtt játszanak.Remélem ez nálunk is majd így lesz. :D
Szöszke...ne aggódj jön majd a baba, csak valóban le kell települni, megnyugodni...nem stresszelni rajta! :D

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk a hajdúszoboszlói nyaralásról, szuper volt, hoztam is egy pár képet:

Kép

Kép

Kép

Lora vetetett egy műhajat magának és Áronnak nagyon tetszett:
Kép


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Veronika
Én pont így jártam a kiskutyával, másnap derült ki, hogy gilisztás :evil: A biztonság kedvéért az egész család kapott vermox tablettát, még Áronnak is lehetett adni egy egész szemet, a gyerekorvos mondta.

Kata84
Boldog szülinapot utólag!!!

Szöszke
Nagyon jók a képek!

Lkata
Ezek a torták, csöpög a nyálammmmm
Norbika, mint mindig tündéri!!!!

Zsuzsu
Helyesek a fiúk nagyon!!!!

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


Éva, nagyon jók a képeitek! Biztosan jól éreztétek magatokat.

Mi ma indulunk haza, holnap megyünk egy esküvőre Pécs mellé. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy fogjuk bírni az utat.
Jönnek a kutyák is velünk, egy autóban.

Kép
szöszke
 
 


Szöszke
Köszi, aranyos vagy :-)

Nem semmi utatok lesz megint :lol:

Mi is esküvőre megyünk szombaton, de mi csak 200km-t utazunk.

Én megyek a nagyokkal, férjem itthon marad Áronnal, mert ő még nem bírná hajnalig a mulatságot.

Jó nagy vihar volt, alig aludtunk, a kutyáink nagyon féltek, Áron is fél 5- és fél7 között nem tudott visszaaludni, csak azt mondogatta: "Anya félek", olyan aranyos volt.

Többiek merre vagytok??

Irjatok!!!

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


Éva, nagyon aranyosak a képek! :D Édesek a gyerekek, igazi vízimádók vagytok!!!Csini vékony vagy, irigy-irigy! :lol:
4 éve voltunk Szoboszlón, enneél a szökökútnál vagyunk mi is lefotózva, imádtunk este sétálni ott! :D mi a Hőforrásban szááltunk meg, aránylag az a legolcsóbb ott.De jó is volt, csak kicsit szocisabb mint a többi.
Na majd talán jövőre mi is megyünk valahová, ha norbi önállóbb lesz, és tesóka meg nyugodt baba lesz. :wink:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Éva.Esküvőre mentek???akkor jó szórakozást. :D Én meg esküvőre sütöttem! :wink:

Kértek Shrekkes esküvői tortát is, csak úgy buliból, ezt élveztem a legjobban csinálni! :)
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk a nyaralásból. Micsoda fini tortákra toppanok be! Nyammm :D

Nagyon ügyes anyuka vagyok, a múltkori Hajdúszoboszlói nyaraláson elfelejtettünk fényképezni, most meg mikor elővettem lemerült, a töltőt meg persze itthon hagytam... hm :roll: :oops:

Na majd visszaolvasgatok valamikor, most kicsit sok a teendő :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Szia Veronika!
Mindenki H.szoboszlón volt????De jóó lehetett!:)Szép időtök is volt, mert úgy tudom ott nem volt ilyen eső meg lehülés mint Dunántúlon.
no és pálmi élvezte???Milyen szállodában voltatok??Vagy apartmann???Lehet írtad de már nem tudom. :oops: :D
Kár hogy nem tudtál fotózni. :(
Na szoktatod Pálmit a korábbi keléshez?

Szöszke...veletek mizu??? Hogy vagy???Megy a baba projekt??? :D milyen ott kinnt???elpakoltál már mindent, ki van csinosítva a lakás az ízlésetekre??Hozhatnál képeket ha már berendezkedtetek.

Zsuzsu..hol vagy??Jár Ábel oviba??Már nincs ovi szünet nem???
Éva...Esküvő milyen volt???

Neketek már sokat beszél a gyerkőc???úgy irigylem ezt. A kis Mira már verseket mond, Norbi fény évekre van tőle. :?
Norbi csak hümmög és mutogat, hogy -azt!Ha nem értjük, vagy megkérjük hogy mondja ezt vagy azt akkor meg hisztizik! :( A balhé fele abból adódik hogy nem tudja kifejezni magát, nem, mond semmit, én meg csak találgatok mint egy hülye! Ma is kiakasztottuk egymást!
Nektek nem lett nagyon finnyás a kicsi, ez élettani sajátosság lehet???
most kicsit panaszkodom, bocsi! :oops: 8)
Elöbb akartam neki ebédet adni, vágtam neki sovány husit a combból, krumplipürét is mellé, semmit nem evetta krumplipüré nem ízlett neki mert a nyelvét is törölgette és fintorgott, a húst meg be se kapta! :evil: Mondtam is Fecónak hogy -Kész nem érdekel, ha nem eszi ezt nincs más! Már szigorú leszek, a kaják több kint felét nem kéri amit én főzök.
Szereti a bolonyai spagettit, a hagymásan pulykamell csíkokat ragunak készítve tésztával,a pöri szaftos tésztátimádja.
Nem nagyon lelkesen de megeszik a krumplilevest,frankfurtilevest, a húslevest(zöldséggel ha összetöröm villával)néha a tök és néha a burgonyafőzeléket, kelkáposzta főzeléket.Ja, meg azt az egészségtelen hasábburgonyát is szereti de én nem sűrűn csinálok.
De a borsó, zöldbab, lencse, spenót semmikép nem kell!Már nem eszi a brokkolis kajákat, se a cukkínit(na pedig az van bőven) Pedig régebben,14-hós koráig mindenféle zöldséget evett!A borsót már akkor sem, de a brokkoli, karfiol,paradicsomos burgonya, halas kaja... az kedvenc volt.
Csinált anyu töltött paprikát, most nem ette meg! :cry:
De még a palacsinta se kell neki!!!Úgy be tudok rágni ilyenkor...tudom nem kéne mert az ízlésük változó nagyon, de amikor látom hogy Mira, Dominika,...többi unokatesó megeszi a párolt mexico-i köretet is, brokkolit, rántott húst, csirkecombot,halat, rizi-bizit....mindent...akkor olyan szomorú vagyok :( , és olyan nagy gond ez nekem hogy mit főzzek????

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kata,
na akkor nem csak én vagyok gondban a kajával...
Kekszeket, csokikat, túró rudit hajlandó megenni, almát, banánt, tökmagot, husit, sajtot, sültkrumplit, kígyóuborkát, paprikát, és kb. ezzel ki is merült... ja és bármilyen levest, megissza a levét, a benne lévő nem kell... úgyhogy csomószor van, hogy tápszert iszik még mindig... ja és a gyümölcsleveket imádja, főleg szívószállal, úgy benyom 3decit és ez elég is neki ebédre :shock:

Hát az alvást megint most tervezem elkezdeni... Ma 10-kor kelt reggel, megpróbálom fenn tartani este 8-ig (volt már ilyen egyszer-egyszer), akkor holnap reggel 8-kor fog kelni, és akkor talán utána tudjuk tartani... na majd meglátjuk hogy sikerül, 3 hét van bölcsiig, addig rá kell szoknunk...

1 hónapja voltunk Hajdúszoboszlón, ott szar időnk volt, most Siófokon. Szar idő volt most is, ráadásul én első nap lerobbantam, úgyhogy betegeskedtem végig... ez nem az én nyaram...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

Lkata
Ismét gyönyörűek a tortáid, te egy művész vagy!!! És ezeket otthon csinálod?
Szuper volt az esküvő, de az ő tortájuk nem volt olyan szép, mint a tiéd :lol:

Kép

Lora ismét koszorúslány volt, gyönyörű kontyot csinált neki a fodrász:

Kép

Lora jobb szélen, fiúk középen csokornyakkendőben, ők kísérték a többi koszorúslányt, mert volt belőlük bőven:

Kép

Kép

Kép

Nagyon jól éreztük magunkat, a gyerekek 3-ig bírták, én is kidőltem velük, aztán vezetni haza 200km-t, tegnap hulla voltam.
Áron nagyon kereste itthon a cicit, és engem is megviselt, mert nagyon bedurrantak a melleim., olyan jó volt, mikor Áron megszabadított a "terhemtől".

Szöszke
Nektek milyen volt a lagzi?

Veronika
Hogy könnyítsek a bánatodon, idén nekünk is mindkét nyaralásunkon rossz volt az idő, de azért így is jól éreztük magunkat.

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


Lkata

Nekem szerencsére Áron továbbra is jól eszik és még nagyon sokat cicizik is.

Kép

Kép
éva75
 
 


Éva,
nagyon szép Lora! Biztos jó buli volt!

Na azért nem vagyok lehangolt, alapvetően vidám természet vagyok, csak vicces, hogy a tesó előtt még akartam ezt a nyarat, erre ez lett belőle... Főleg a betegség tett be, feküdni itthon is tudtam volna... Na sebaj, ember tervez... :)

Hihetetlen, hogy Áron még mindig cicizik!

Ma van a szülinapom, nagyon fura már 2-3 éve mindig megdöbbenek, hogy mikor lettem én ennyi? :lol: (36)

Kata,
neked is mostanság lesz, igaz?

Képzeljétek anyukám a buszon beszélgetésbe kezdett egy fiatal lánnyal, aki 3 gyerekkel volt, kiderült, hogy 25 éves és tulajdonképpen 4 gyereke van, a legnagyobb 9 éves! :shock: Fura... akkor az elsővel 15 évesen esett teherbe...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Veronika...akkor Nagyon boldog születésnapot neked!!!
Mikor ünnepeltek??Lesz családi dínom-dánom??? :lol:
Igen neke majd pénteken lesz, nekem majd az lesz az ajándék hogy megyünk az utolsó magzati szív Uh-ra és ha azt mondják most is hogy mindenoké az öcsivel, na az szupi ajándék lesz. :lol:
Amúgy én most leszek 30!Péntek 13-án, jó mi??? :?
Én is befordulok ettől hogy úgy rohannak az évek.De annak örülök hogy a 2. gyermekemet várom már, így behoztam a lemaradásom terveimhez képest! :D

Éva...gyönyörűű lányod van...mindíg megcsodálom, tök modell típus, és az ikrek is szívdöglesztőek az öltönyben! :D
Háát, valóban az esküvős tortájuk kissé már divatjamult, én 3-4 éve csináltam ilyesmit...de ma már ez nem trendi! :wink: Nekem meg figyelni kell a divatot is, de ezt épp a menyasszony kérte kék-fehérre, és ilyen díszítéssel. :) köszi a dicsit!
A pár viszont helyes, rokonok???Vagy barátok nektek???

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Lkata, nagyon szupi a Shrekes torta!!! Milyen ötletes! És a másik is szép.
Nagyon tehetséges vagy!
Ne stresszelj Norbi evésén, mert akkor manipulálni fog vele. Az jó hozzáállás, amit írtál, hogy ez van, ezt kap, és kész. Majd megeszi, ha éhes. Csak azért, hogy egyen, nem szabad édességeket adni neki inkább, mert akkor már csak azt akarja majd enni. Nekem is észnél kell lennem az itatásnál, mert egy időben csak higított 100 %-os leveket ivott, és a víz már nem is kellett neki. Úgyhogy most szépen visszaszoktattam a vízre is. Ha nem issza meg, akkor nem kap mást. Ne félj, max. 5 perc után jó a víz is neki.
Próbálkozunk a babával minden hónapban. Majd csak megérik a helyzet rá.

Éva75, nagyon szépek a gyerekek. Lora sokatt nőtt! És érettebb is az arca, nagyon szép lány. :)

Szveronika,
Boldog szülinapot! Szerintem 8 évet simán letagadhatsz, de még 10-et is. :D

Mi éjjel 3/4 2-re visszaértünk Németországba.
Ez nagyon sűrű program volt, pénteken apósomék felé mentünk, kitérővel, de rossz úton, úgyhogy Ausztriában alagút-díjat is kellett fizetnünk. :( Apósoméknál, Szombathely mellett nagyon eltelt a nap, pedig csak 1-2 órát akartunk maradni. A férjemet kiraktam Pesten, én mentem tovább a nagyimhoz a gyerekkel Salgótarjánba, este 10-re értünk oda. Szombat dél körül vissza Pestre, onnan, Pécs mellé a lagziba. Nagyon érdekes lagzi volt, szinte senki nem táncolt, pedig nagyon jól zenéltek. A zenekar teljesen el volt kenődve. :( Aztán éjfélkor jött egy 4 tagú cigányzenekar, na az feldobta a hangulatot. :) Gergőt 10 órakor le tudtuk fektetni a hotelszobában, és 10 percenként felváltva jártunk fel hozzá ellenőrizni, hogy rendben van-e. Én 1/2 2-kor dőltem ki. A férjem még egy órát bírta. Vasárnap reggel indultunk vissza Pestre, ahol a férjem és Gergő kiszállt, én pedig mentem Nyíregyházára, az osztálytalálkozónkra. Az is jól sikerült. Este 8:30-kor indultam vissza, 11-re értem Pestre.
Tegnap pedig úgy elment az idő, hogy csak délután 1/2 3-kor tudtunk indulni. Kemény volt, este jobb utazni, mert Gergő nagyon nyűglődött sokszor, és a nap is szembe sütött végig, nyugatról...

Fiús anyukák, a kukival hogy álltok? Van letapadás?Tudom, hogy már volt téma, de minket most komolyan aggaszt a dolog. Annyi mindent olvastam, hogy meddig nem szabad hozzányúlni. Ti csináltok valamit?

Kép
szöszke
 
 


Szöszke,
hú, ezt végigolvasni is fárasztó volt, hát még ennyi felé menni! :D Nem semmi! Jól bírjátok! :D

Ja, igen, köszi, mintha a szívemből szóltál volna, 28-nál nem érzem magam többnek :)

Jó lehetett az esküvő, most pénteken én is el akarok menni bulizni egy kicsit, csak nem biztos, hogy ráér a barátnőm... pedig tudja, hogy milyen ritkán "szabadulok ki", ez most szülinapomra lenne.

Kata,
Péntek 13? Na akkor nagyon szerencsés híreket kapsz majd az UH-n is, főleg egy szülinapos! :) Nekem nincs itthon nagy dínom-dánom, anyutól azt kértem, hogy szombaton este vigyázzon Pálmira, hogy a párommal kettesben elmehessünk valahová. Meg még vasárnap meghívott egy szép kis étterembe.

A páromtól meg azt kapom, amit szeretnék, de fogalmam sincs mit szeressek. Igazából nekem nem kell semmi, viszont Pálminak ezer dolgot tudnék venni :D Ma kapott egy mini-trambulint, a Tesco-ból, nem egész 4000 Ft-ért. Majd teszek képet.

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!!

Évi!
Szuperek a képek, a műhajas nagyon vicces. Hordja is Lora vagy csak viccnek kérte??? :lol:

irigy vagyok a cicizés miatt.
:wink: :wink:

Konsti csak mondja, h cici és persze mutatja is. ... A játszón szeretik babusgatni az anyukák, de amikor Konsti "letapizza" őket és kiabál, h cici, akkor már nem olyan jó az ölbekapósdi. :oops: :oops:

Az esküvős képek is csodaszépek!!

Pénteken nálunk is volt egy nagyobb vihar és pont a déli alváskor kezdett nagyon hangosan dörögni. Ábel is félt, bújt. Nehezen aludt el és amikor felébredt az első kérdése az volt, h dörög-e az ég.....

L.Kata!
Szülinapon UH?? :o (emlékszem Ábinál minden vizsgálatom valami ünnephez közel volt. A 12 hetes UH dec. 23, a 20 hetes genetikai a névnapomon....)

Só liszt gyurmát lehet szinezni céklaléval, spenót lével szerinted???? (a víz rész helyettesíteném)

ovi: majd csak aug. 30-ától mennek újra, addig itthon van. Elvagyunk, bár sokszor unatkozik. Hiányoznak a pajtások. Hosszú ez a szünet, megzavarja a kicsiket. Konstinak is furcsa lesz majd, ha indul az ovi.

Konsti mond szavakat, de mondatokat nem igazán. Néha hallok ezt-azt, de nem érzem tudatosnak. Ábelnél persze előrébb van a kora szerint, így nyugodt vagyok. A halandzsa az megy naphosszat. :lol:

Ábel énekel: "inta, ajinta, intázni de jó..." zeng a játszótér...... :lol: :lol: ja és új csengőhangunk van :lol: :lol:

evés: nálunk az baj, h nincs még meg az összes foga és nem tudja elrágni. Így ha kap husit azt csócsálja evés helyett. tegnap minifalatokra vágtam a brassóit, így evett rendesen.

Ne görcsölj a kajcsin, csak magadnak ártasz. Ő Norbi és nem uncsitesó!!!!

Szöszke!
:o :o :o :o :o :o nem semmi kiruccanásotok volt.................

kuki: Konstié nagyon szűk. Kíváncsi vagyok mit mond a doktornő két éves státuszon. Nagyon félek, h műtét lesz neki.......
Ábel most a 4 éves státuszon kapott egy krémet, amivel kezelni kell, de félünk tőle. Elvékonyítja a bőrt. Szerencsére neki nem csúnya, lehet, h magától is rendben lesz. (az egyik 5 éves kisfiúnak épp tegnap rántotta fel a doki a státuszsvizsgálaton) Dokifüggő ki hogy kezeli.....

Veronika!
BOLDOG SZÜLINAPOT!!!!!!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Húúú, csajok mire végigolvastam amit írtatok, norbi bepörgött, mennem kell, így csak egy-két dologra reagálnék most, bocsi!
Zsuzsu....a cékla tuti jól befogja a só-liszt gyurmát, de a spenót nem tudom...Passz! :roll:
Szöszke...a védőnő is mondta hogy ne parázzak a kaján, és ne eröltessem, a gyerek tudja mire van szüksége.. :roll: így próbálom lazán felvenni. Amúgy is 90 cm és 13 kg, nem kicsi gyerek! :D
Kuki: Hát jobb ha elkezded huzogatni neki ha eddig nem tetted.Engem le is cseszett a dokinő hogy későn keztük el mozgatni neki a bőrt. :? :oops: Egy éves volt mikor a kontrollon számon is kérte hogy- nem húzogatom??? :roll: Azt hittem nem szabad.De kiderült hogy ez olyan fél éves korig tilos.
Szóval norbié is szűk, le van tapadva, lehet az urológust se ússzuk meg, de azzal még várok.Szobatisztaságkor kell elvinnem.addig itthon minden este fürdés közben, és néha pelenkázáskor finoman húzom neki lefelé, néha kamillázom is. Fontos hogy tiszta legyen mindíg!!!!
Sokat javult a dolog, de lassú és türelmet ígénylő...csak mindíg addig csinálom amég nem fáj neki és nem vérzik.
Próbálkozzatok.
Na, de sajna mennem kell, Norbi ki akar menni már!!! :)

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Évi!Nagyon szépek a gyerekek!!!Hallod a lányod sokkal nagyobnak tünik mint a többi ő már olyan nőies :wink: Fiúk meg zabálni valóak a kis mellény csókórnyakendő 8) (nekem amúgy is gyöngém amikor kispasik elegánsak)Ikreket meddig szoptattad?Nem semmi,hogy még mindig van tejed :shock:

Kata!Szupik a torták és a pocifotok is :lol: Még mindig nem írtad milyen nevekbe gondolkodtok?Holnap minden rendben lesz :D

Zsuzsi!Készültök az óvira?Nálunk is van unatkozás de tény,hogy én már nem vagyok elég Zsebi meg nem csinálja amit szeretne :P

Kukitéma:Nekem a doki 6 hónap körül mondta,hogy huzzam de csak heti 1x az egy évesen meg mondta,hogy minden fürdés után finoman és kitörölni a vizet,trutyit.Zsebi már megszokta és hagya is sőt ha elfeljtem szétrakja a lábát mutogat és fogja a türcsit :D Nekem egy barátnőm mondta,hogy igen is kell takarítani 4 fia van szóval tapasztalt elmesélte a 2.nál azt mondták nem kell erre felgyülemlet a trutyi begyulladt és leszívták vagy mi na utána alig mert pisilni szóval igen is kell húzogatni és tisztogatni :!: (szerintem)

Zsebi szól ha bekakilt oda jön és mondja büdi :lol: :lol: Anya,baba,mama deje,hagyá,arra kb ennyi amit mond és ha valamit nem ért meg visit mint egy malac :evil: :evil:

Nálatok milyen a hiszti mennyire akaratosak a gyerekek?Nálam most nagyon telik a pohár :( :oops: Zsombi iszonyat hisztis és akaratos amiket müvel néha alig birom vissza fogni magam komolyan úgy érzem egész nap ordítok vele de olyanokat csinál,hogy égnek áll a hajam :roll:

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: