Új privát üzeneted érkezett!

Veronika, na ez az ágy szimpibb nekem, biztosnságosnak tűnik és szép is! :D
Milyen édes a szoba ezzel a sok Mici-mackóval! :D

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Igen, de végül mégiscsak lettek hercegnők is, mert még volt üresen tátongó falfelület és sok lett volna már Micimackóból! :) Pedig nem akartam befolyásolni Pálmit a hercegnőkkel :)

Az ágyat neten rendeltem, kihozták, összeszerelték, innen a babanetről néztem ki, itt hirdették a kínál kategóriában:
http://www.babacenter.hu/index.php?pri= ... ec=1&sub=5
Nem olcsó, 29.900Ft a 90X200-as ágy + kiszállítás + szerelés (ezek áraira már nem emlékszem...) és még matrac is kell bele... :roll:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

Lányok!Neketek mennyire fogad szót a gyerek???
Mert én olyan mintha a falnak beszélnék. Néha úgy el vagyok keseredve.mindent szétdobál és hiába mondom neki hogy szedd össze, rakd vissza, meg se hallja. :( Már azt csinálom hogy megfogom sokszor erőszakkal odaviszem a kupi közepére, és kezébe adom a játékokat amit szétdobált-hogy- Tessék rakd be a dobozba légyszives!....persze van hogy így berakja de van hogy berág és olyan messzire hajítja ahogy csak tudja, és toporzékol. :( :evil: Ma is kiakasztott!
Végtelenül irigy, mindent magának akar, ha jön más gyerek játszani akkor mindent kivesz a kezéből! :oops: :roll: Van hogy el is löki. Olyan égő, folyton csak fegyelmezem, már nem tudom mit és hogy csináljak.Rossz anyának érzem magam. :cry:
Néha olyan mint egy ördög fióka. :(
Ez a dobálás, szétpakolás és az irigység...ez a legrosszabb, :roll: mert félek hogy a tesóval is csúnyán fog bánni!

Veronika...akkor drága ágy volt, de nagyon szép az biztos.
Mi ezt az Ikeásat néztük ki.
http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/S59851606
Csak fenyő színűben és van egy matrac 10 ezerért ami bele illik.

Kép
Kép
lovaszkata
 
 

 
 

Sziasztok!!!

Szveronika:nagyon szép a szoba.Tényleg jó az ágyacskája. :D

Lkata:sógornöm kisfiának ilyen az ágyikója nagyon jó az is. :D
Fanni dettó olyan mint Norbika.Ö is irigykedik ha jön más gyerek mindent kitép a kezéböl stb.engem is rettentöen zavar de azért ök még csak másfél évesek. :shock: Szerintem ez változni fog vagyis nagyon remélem.Ha többet mennek közösségbe mint pl,:bölcsi ovi játszótér stb.
Ott majd csak megtanulják.Én is fegyelmezem de egyenlöre hiába.Beáll a sarokba de utánna sem lesz jobb kislány.



vikcy6
Pákozd
 
 


Sziasztok!

Tudom, hogy eltűntem, de olvasgatni szoktam!

Most is csak gyorsan két témában akarok írni, nem tudtam megállni.

1. Ágy: ugyan ilyen ágyunk van 15 hós kora óta. Nagyon bevált még nem esett le róla, mostanra meg már profin használja. Estére azért én is oda teszek egy kis párnát és akkor csak a belső területet használja a mocorgáskor.

2. Fegyelmezés: Kata nyugi! Kezdődik a dackorszak. Mi is nyakig benne vagyunk, ugyan az amit leírtál. Nyugi! Én a neten olvasgattam a témával kapcsolatban. Sok érdekességet találtam és alakulunk. Vagy én vagyok még türelmesebb vagy néha már Máté is szót fogad. Bár nekem könnyebb (vagy nem), mert nagyon ügyesen beszél.

Most hirtelen ennyit bocsi!

Nagyon édesek a "babák", sokat nőttek és már inkább gyerekek!
Ja és gratula minden pocaklakóhoz!

Kép
bettike
Eger
 
 


Ja! Szerintem utasításokat már csak azért sem hajt végre, mert dacol. Nekünk jobban bevált a segíts anyának én is segítek neked, szedjük össze együtt stb., stb. (és tényleg együtt csináljuk -minden tovább tart sokkal, de most ez van, ezt is kinövik)
Nagyon - nagyon sokat beszélek neki, magyarázok, igyekszem a nem, ne szavakat egyáltalán nem használni:
pl. Ha eldobod, akkor összetörik, eltűnik stb. és akkor mivel fogsz játszani? Nagyon nehéz, mert ez ki is kell gondolnunk, pedig mennyivel egyszerűbb ne dobd el! De azt hiszem nálunk segít. Bár mire a férjem hazajön délután már megszólalni sincs kedvem. :P

Kép
bettike
Eger
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a dicsiket, még mindig nem szoktam meg, h rövid Ábelem haja. Egyik nap mentem érte és alig találtam meg a csoportban, annyira "beleolvadt" a társai közé. :shock: :oops: :D

L.KAta!
A bilizés csak játék Konstinál, de tény, h ha látja wc-zni a tesóját, vetkőzni kezd és szorongatja a kukacot.... :oops: :oops: :oops:

Sajna nálunk is gond a benti játék, egyedül nem játszanak, akkor sem, ha ketten vannak. Kellek, h irányítsam őket, h együtt játszunk. Nagyon szeretnek pld. kutakodni. A játéktárolót kiborítjuk és rég nem látott játékok-kincsek kerülnek elő.
Próbálom bevonni őket a napi teendőkbe, az is leköti kicsit őket.

Timi!
irigy vagyok a strand miatt. Nagyon csini vagy, Sanyika pedig vagány!!!!!!!!!! :lol:

Az nagyon jó, ha még szopiztok, emiatt is irgy vagyok.

Sikerült rendbetenni a környéketeket a viharok után??

Veronika!
Dícsérted a homokozónkat. Én úgy hívom retro homokzó. Ilyenben játszottam én is anno és nagyon szerettem. Az enyémek is elvannak, de azért jobban szeretik, ha odaülök melléjük.

Szupi az ágyatok!!!!!!

Hiszti-dackorszak-engedetlenség:
Nagyon nehéz, de a legfontosabb, ha Te nem leszel ideges. Ez a legnehezebb. Természetes, h kiakadsz, de meg kell próbálni tízig számolni. Nekem mind a kettő dacol., így néha csak bőgni tudok tehetetlenségemben.
Az megoldás lehet, amit Bettike ír, h elterelni a figyelmét, játékosan rávenni a rendrakásra. Mindenképp segíteni, de Ő is tegye a dolgát. Én szoktam pld. a kockákat dobálni a tartóba, vagyis célbadobás....
Autókkal berregve beállunk a garázsba(polcra)....

Az enyémek csak egymással veszekednek, vagyis Ábel vesz el mindent a tesójától. Olyankor elmondjuk neki, h miért rossz amit tesz, nekii sem esne jól, ha bántanák.....

érdekes, h közösségben Ábel védi a tesóját,itthon meg arra kényes, ha elvesz valamijét a kicsi. Pld. tegnap Ábel kapott egy nyári kalapot, ami nagyon teszett neki. estefelé Konsti megszerezte, illegette benne magát a tükör előtt és jókat nevetett. Ábel persze pukkancskodott, Konsti meg szándékosan "húzta" a nagyot. Ment a vita, hiába érveltünk, végül K. elhajította a kalapot és felvette a sajátját.....

Képzeljétek, Konsti új szót tanult.....ha valamit szeretne, h bekapcsoljuk szól: ka-be.... :oops: :oops: :oops: :oops: :lol:

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Kép így kell inni szívószállal... :lol:

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


sziasztok!

köszi a hozzászólásokat az ágy és a hiszti témához is. :D

Betti...köszi a jó tanácsokat, jó hogy írtál.Dobhatnál fel képet, kíváncsi vagyok a nagyfiadra! :lol:

Próbálok türelmes lenni, de valóban ez a legnehezebb.Nagyon ingerült és akaratos.Például ha valami nem sikerül neki(kockát összerakni vagy a formakeresőbe bedobni akkor síkít és dühösen sarokba vágja. :roll: :( Mindent dobál!
Nem sok türelme van.
Az meg hogy -gyere segíts anyának, dobáljuk bele a dobozba a játékot....ezt meg se hallja! :(

Egy fontos kérdés még:
Most hogy már ilyen nagyok lehet hagyni sírni a kiságyba ha nem akar aludni????


Úgy értem hogy régen azt olvastuk hallottuk hogy nem szabad sírni hagyni mert megreng a bizalom...stb. Én sose hagytam, próbáltam a Suttgó módszerét, és bevállt. :D
De mostanában néha hiszti van az elalvásnál, hiába álmos nem akar aludni! :roll: És ekkor van hogy néha bemegyek visszafektetem , lenyugtatom, de nem mindíg lehet.Akkor üvölt, sikít!
Eddig kivettem ilyenkor hagytam még játszani és nagyed óra mulva megpróbáltam lefektetni.
De tegnap hagytam sírni, 8-10perc bőgés után elaludt! :oops: :roll:
Melyik módszer jobb????

Zsuszu....Norbi is egy hete tud szívószállal inni, olyan ügyes! :lol:
Ja és tegnap egyedül ette a joghurtot, ő kanalazta egyedül, elég maszatos volt minden da már legalább próbálkozik! :D

Szöszke....Mizu???Elkaptad apát a hétvégén???? :oops: 8) :lol: Drukkkkk!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kata,
még az eggyel előtti hozzászólásodon jót mosolyogtam, hogy ügyi vagy, ha eddig elpakolt! :lol: Mert a hozzászólásodból úgy értelmeztem, hogy eddig igen, de most már nem, jól gondolom?
Pálmival én is játékosan pakolok el, szintén a segíts anyának szöveggel fűszerezve. Még meg is tapsolom, ha valamit a helyére tesz :lol: Meg ő is magát :lol:

Voltak nálunk egy barátnőm a két éves kislányával, és elájultam Pálmin!!! A kislány elkezdett játszani az egyik játékával, amibe formákat kell bedobni és akkor zenél. Megtapsolta a kislányt, hogy ügyes!!! Nem kezdte kivenni a kezéből, nem akarta hogy utána ő is produkálhassa magát! Teljesen elájultam! :)

Norbikára visszatérve, ez szerintem is már a dackorszak. Pálmi is elég hamar bedühödik, ha nem sikerül valamit megcsinálnia :)

Sírni én még mindig nem hagyom, mert megszakadna a szívem, de tudom, hogy jól el fogom kényeztetni :roll: :oops: Még hónapokkal ezelőtt egyszer hagytam, és nekem is elaludt 10 perc alatt... nem tudom mi okosat mondjak, mindenesetre majd számolj be a fejleményekről!

Az elalvás nekünk nagyon hosszadalmas, 40-50 perc... :roll: Együtt befekszünk az ágyba, a sötétbe, ott vagyunk csöndben, nem szólok hozzá, ő se próbálkozik semmivel, mégis 40-50 perc mire elalszik :roll: :?: Sokáig dobálja magát. Valahogy az az érzésem, hogy nem elég fáradt... Mindez éjjel 11-kor :roll:

Szívószálhoz gratula mindkét fiúnak!!! Na majd akkor én is újra próbálom, pár hónapja még nem ment.

Zsuzsu,
na, akkor én is várhatom, hogy az én gyerekeim (márhogy ugye tervben van majd a tesó) mikor fognak együtt ellenni nélkülem, ha még másfél évesen se még... hmmm :roll:
Érdekes, hogy másképp viselkedik vele otthon, mint társaságban. De ez felnőtteknél is van így :)

Bettike,
nincs kedved megszólalni mire a férjed hazajön? :lol: :lol: :lol: :lol: Hát ez jó! :lol: Az én férjem ennek örülne néha! :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Eltűntem kicsit, mert sok tennivalónk volt.
Egy hete voltunk vérvételen. Gergő nagyon jól bírta, csak elég lassan jött a karjából a vér. (Szerintem bénán fogta le a segéd nőci). Csütörtökön mentünk el az eredményért, és nagyon megkönnyebbültem, mert teljesen jó, tankönyvpéldába illő vérképe van. :) Úgyhogy toll a fülibe a dokinőnknek, hogy vashiányos Gergő...
Mindezt tejtermékek nélkül. :)

A férjem péntektől itt volt, és most utazott vissza. Remélem, valaki beköltözik a pocimba. :oops:

Visszaolvastam:

Szveronika, én sem itatnám Gergőt éjjel, ha nem kérné Most, hogy enyhült a meleg, már inni nem nagyon kér, de felébred 2-szer óránként. :(

Lkata, amikor eső miatt bent maradunk, Gergő nagyon szépen játszik egyedül: pakolászik, sok a műanyag konyhai tál. Szereti kirámolni a fiókos szekrényt, amiben a ruhái vannak, aztán be is rámolja, persze nem összehajtva. Építőkockát is pakol ide-oda, a ruhacsipeszekkel játszott most egy jót. Képeskönyvet szadizott (megpróbálta szétnyitni, ahol nem lehet). És nagyon szereti az Animal Planet adón a majmokat, persze max 5-10 percig tudja nézni, de ez nem baj. Kihegyezetlen ceruzával engedem játszani: kipakolás-bepakolás dobozba. Ha megunja, odajön nyaggatni engem, akkor együtt leülünk a földre, néha 1-2 percet foglalkozik velem, és tovább áll. Valamikor engedem magamra mászni, dögönyözöm, lovagoltatom magamon, csiklandozom. Ha megunta, kezdődik az önálló játék elölről.

Gergőnek is voltak pöttyei a combján, és az arcán is, és elmúltak. Kifejezetten mondta a bőrgyógyász, hogy tejterméket semmilyen formában ne kapjon (nem csak tejet, hanem az összes, ami tejjel készül). Addig sem kapott, úgyhogy nála elég gyorsan elmúlt 3-4 hét alatt. Közben valami zsíros gyógyszertári katyvasszal is kellett kennem, de a napi 2 helyett csak 1-szer kentem, és szerintem nem attól múlt el, mert amikor abbahagytam a kenegetést, rohamosan javulni kezdett, addig meg nem nagyon változott.
alvás előtti hiszti: ha tényleg csak hiszti van, akkor hagyni kell szerintem, de ha nem, akkor orvosolni kell előbb a baját (nálunk leggyakrabban a szomjúság okoz ilyen nyűgösséget alvás előtt, de a tele pelus is rossz érzés lehet).

Vikcy6, jól írod, Gergő ekcémája biztosan nem tejterméktől volt, de ha kapott volna, valószínűleg súlyosbította volna...

Timi, nagyon csini vagy!!! Milyen lapos a hasad! :)
Hát igen, sajnos egy-egy szülő, főleg az apukák, titkon örülnek annak, hogy a fiúk erőszakos, és bár a szájuk azt mondja, "nem szabad", belül mosolyognak. Később aztán ezt jól megérzi a gyerek, és megtanulja manipulálni a szüleit... :(

Kép
szöszke
 
 


ilyen most a mi zsiványunk:
Kép Kép

Kép
szöszke
 
 


Sz.Veronika! Na jó csak képletesen értettem a nincs kedvem megszólalni és az én férjem is örülne, ha így lenne igazából! :lol:
Elalvás nálunk is ennyi ideig tart! Én megszoktam! Mi is csendben fekszünk, Máté néha énekelget, aztán egyszer csak elalszik! Igaz ez nálunk este 8 - fél 9. Bár reggel 6-kor ébred is hozzá!

Szöszke! Tényleg zsivány! :wink: Drukk a tesóhoz!


Kérdések!
Ti hogy vágjátok a gyerkőc körmeit, haját? Fültisztítás és fogmosás hogy megy? Vagy a reggeli rutin, hogy mosakszunk, fésülködünk! Vagy én akarok túl sokat tanítani? :oops:


Sírni hagyás: én nem tudom sírni hagyni :oops: inkább vállalom a következményeket akár a későbbiekre is! :oops:

Dac: na a türelem tényleg nagyon fontos. Volt már, amikor otthagytam ám Mátét és becsuktam 1 percre magamra a fürdőszoba ajtót és káromkodtam, mint egy kocsis. De legalább a gyerek nem látta, hallotta. És anya nyugodtabban jött ki, mint ment be! :oops:

Mátéról:

Kinőtt babataxi:

Kép

Éppen olvas:
Kép

Ilyen volt:
Kép

Kép
bettike
Eger
 
 


Kata! Máté ugyan ezt csinálja. Nem sikerül valami vagy nem úgy sikerül már visít is és dobálja is el. Nincs türelme! :lol: Én ilyenkor megyek és megkérdezem, hogy mi nem sikerült, próbáljuk meg együtt, vagy mutassa meg, hogy mit szeretett volna stb. Ha nem reagál sőt inkább jobban visít és dobál, akkor szoktam mondani, hogy jó. Ha így neked jobb, akkor tessék és megyek csinálok valami feltűnően izgis dolgot, sőt még énekelik is hozzá hangosan. Nagyon gyorsan ott tud ám lenni, hogy ő nehogy kimaradjon valamiből.

Zsu! Köszi a tippet a parkolást és célba dobást én is kipróbálom! Mert lassan nincs ötletem! :oops:

A ka-be meg haláli! :lol: Jót vidultam! :lol:
Máténál most ez a legjobb: Ha valamit nem kér és már a többedig dolgot ajánlom fel. Én mondom, hogy ezt sem kéred? ő meg ezzel válaszol "ez se nem kell is"! Naná, hogy nem önt el a düh, mert csak mosolyogni tudok rajta!

A tiétekhez hasonló elhallású volt, mikor beszorult valahova így mondta: be-szasz (Ezt egy idegen inkább érette úgy, hogy besza..sz, mint, hogy beszorulsz! :lol: A ka-be-ről én másra asszociálnék! :oops:

Nusildiékről valaki? Valamit? :shock:

Kép
bettike
Eger
 
 


Bettike,
megnyugtató azért, hogy másnál is így megy az elalvás...

Jók a dumák, csak irígykedem, remélem Pálmi is megszólal mostmár hamarosan!

A képek tök jók, meg hogy betetted a babakoriját, micsoda változás! :)

Szöszke,
cuki a kis zsivány, hátha most csatlakozik hozzá egy másik zsiványka, drukkolunk! :)
2-szer óránkéntfelébred? Esetleg újabb fog jön? Én már az éjszakai 4-5 keléstől is kivagyok, nem irigyellek... :roll: Aludtam is vele ma délután is :roll:

Örülök, hogy jó lett a vérvétel!!!


Bettike,
fültisztítás nulla, illetve csak ha már nagyon látok valamit és eléggé kint van ahhoz, hogy ne befelé toljam... amúgy a babakönyv azt írja, hogy inkább ne...

Fogmosás, nos ebben el vagyunk maradva :oops: Még ugyanis alig van kint foga, tudom persze hogy akkor is komolyan kellene venni. Szóval ő csak vizes fogkefével magának csinálja, mikor én is fogat mosok, nem teszek rá neki semmit.

Körömvágás az utóbbi 2 hétben lett katasztrófa, nem engedi :shock: Úgyhogy ezzel még nem tudom mi lesz... Tegnap sikerült 1 körmöt levágnom :roll: Úgyhogy szerintem minden nap levágok egyet maximum, ha másképp nem megy...

Reggeli mosakodás, fésülködés? Hm... most elszégyelltem magam, ilyeneket nem csinálok neki... este fürdik, még vizesen a haját megfésülöm, reggel nem... :roll: Mondjuk a kis kunkorok miatt a haja ígyis-úgyis kócos, gondolom egy egyenes hajú gyereknél jobban látszik, és meg kell fésülni, különben ápolatlannak tűnhet.

Hajvágás pedig hajmosás után, mesenézés közben... Igyekszem úgy intézni, hogy észre se vegye...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Szveronika
"2-szer óránként felébred?"
haha, de hülyeséget írtam: 2-szer, 4 óránként, így már jobb...de tegnap adtam neki egy kis fájdalomcsillapítót, és tök jól aludt, csak egyszer nyammogott vízért...

Fülpiszka:
heti 1-szer, nedves fülpiszkával

Fogmosás: naponta 3-szor, ha túl morzsás, vagy fruktózos valamit evett, akkor azok után is, csak vizes fogkefével. Bal lábamat felteszem a kádra, arra ül Gergő, bal kézzel átkarolom, a homlokánál fogom és mondom neki, hogy Á, és már tátja is a száját. Jobb kézzel óvatosan suvickolom a fogait. Eleinte minden evés után mostam neki, de aztán átálltunk a napi kb 3-szori fogmosásra.

Körömvágás:
kézkörmöt úgy, hogy az ölembe fogom, és a kezeiről egyesével vagdosom villámgyorsan, általában 8 körömig jutunk gond nélkül. Az utolsó 2 mindig valahogy kudarcba fullad. Ezeket később próbálom levágni. Lábköröm: a pelenkázón hanyatt fektetem Gergőt, és háttal állok neki, a hónom alatt átdugva fogom a lábát, így nem tud rugdosni. Bal kézzel erősen fogom a lábát, jobb kézzel gyorsan vágom a körmeit.

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!

Évi!
Elfelejtettem Neked írni, bocsi!!

Hatalmas gratulációm a csapatodnak, nagyon ügyesek voltatok, szépen hajráztatok!!!!!!!! :)
Lorenának külön ölelés, nagyon megérdemelte a különdíjjat!!!!!!! Lehet tudni mi volt a dobozokban?? :wink:

L.Kata!
Nálunk úgy alszik el Konsti, h én is lefekszem vele. Úgy teszek, mint aki alszik -sokszor valóban el is alszom :oops: :wink: -és Ő is elalszik. (előtte igyekszem kellően lefárasztani, megkapja a déli tejcsit és megy aludni. )
Van amikor nem alszik, de akkor annak oka van, főleg pocakfájás. Tegnap ilyen napunk volt, valami megterhelte a pocakot és csak kínlódott. 5ször kaksizott be 3 óra alatt és így kimaradt a déli alvás. (annyira érzékeny, h ha csak éppen csak kaki van a pelusban, már nem alszik) 17.30 körül beájult az apja karjában, aludt 1,5 órát aztán este 10-ig nyüvizett..... :cry:

kicsit hagyom sírni, de csak akkor, ha rendben van a pelusa, pocakja.....

türelmetlenség: Konsti is az, de Ő nem csapkod, hanem hasravágja magát és bőg, ha valami nem sikerül. Csak az a megoldás, h mi türelmesek maradunk, bár nagyon nehéz. Az is lehet, h olyankor valami más játékkal elterelni a figyelmét. Nekünk nagy sláger a buborékfúvó......Kint az igazi, a lakásban óvatosan, mert picit vizez és csúszásveszély lehet!!!

evészet: nekem is sokkal többet kell takarítanom, amióta Konsti önállóskodik, de valamikor meg kell tanulniuk.....

Bettike!
Mivel én készítem reggel Ábelt oviba, így Konsti is készülődik vele. Mindenben utánozza a tesóját, ha tehetné, Ő is menne oviba :lol: :lol:

fogmosás: én mosom vízzel, aztán hagyom, h Ő is probálkozzon. Fésülni-fésülködni szeret, de haja alig van. Régen nagy kedvvel tépte Ábel fürtjeit a fésüvel..... :oops: :)

körmök: apa lefogja, én vágom, sírás van..........Ábeltől tanulta el, mert Ő a mai napig végigüvölti......nem tudok mit tenni, lefogjuk és megcsinálom.....

fülecske: tavasszal voltunk fülészeti ügyeleten, akkor mondta a doktornő, h hetente egy csepp paraffin olaj a fülbe és pár perc múlva zsepi sarkával óvatosan kitörölni.
A fülkagyló és fül mögötti rész napi rendszerességgel fürcsikor... :)

Tényleg sokat változott Máté. Várom már az őszi szülinapos képeket...születés-1év-2év........

kabe: sokmindenre használja, pld. villanyfelkapcsolás, ajtókinyitás.....nem bírom ki, mindig nevetek, annyira édesen mondja: "anya-apa ka-be, kabbe.." :D


Hogy bírjátok ezt a szélsőséges időt?????? Nálunk tegnap alig 15 fok volt és erős szél. Nem is mentünk ki. Ha ma is marad ennyi a hő, be kell fűteni....06.23-án........ :evil: :evil: :evil:
A vérnyomásom vacakol, 105/70 noha nekem a 135/85 a megszokott....cappucinózok....

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Bosszús vagyok.
nem sikerült lakcímkártyát intéznem, mert nem elég, hogy a férjem mindenütt aláírta a papír, meghatalmazás kell tőle, hogy intézhessem az ügyét... :evil: ja, és faxon nem küldheti, csak postán...mondtam, hogy nem fogunk itt postázgatni a XXI. század elején, úgyhogy majd intézzük július elején, ha megint itthon lesz.

Kép
szöszke
 
 


Szöszke,
nem csodálom, hogy bosszús vagy, én is az vagyok sokszor az ilyenek miatt...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Tegnap már nem tudtam többet írni, mert vendég jött hozzánk. Szóval...

Zsuzsu,
gondolod az időjárás miatt alacsony a vérnyomásod? Én is nagyon utálom már, hogy ilyen rossz nyarunk van :?

Szöszke,
ügyes vagy, ha le tudod fogni úgy a lábát körömvágás közben, hogy nem tud rugdosni... Pálmi veszett erős, ketten az apjával nem bírjuk lefogni... A dokinő is mondta az oltásoknál, hogy mitől van ilyen ereje? :) Ott is ketten fogtuk le az asszisztensnővel, de ugyanúgy ugrált közben...

A legjobb, mikor az úttesten megyünk át, és ott találja ki, hogy ő most kitépi magát a kezemből. Homorít, csavarja magát és egyszerűen leugrik. Nem tudom megtartani.

Szöszke,
2-szer 4 óránként? Az már jobb! :) Azzal én is kiegyeznék, ez a 4-5 kelés elég fárasztó... Bár most kijött egy csomó fog, biztos, hogy azért van, mert néha-néha van hogy csak kétszer ébred egy éjszaka, biztos olyankor épp nem jön fog.

A havimmal meg nem tudom mi van, olyan 4-5 hónapja olyan erős lett, hogy 10 percenként szaladgálok betétet cserélni... se tegnap se ma nem tudok elmenni itthonról! :shock: Van ilyen másnál is? Mert az a furi, hogy nem a szülés óta van így, csak az elmúlt pár hónapban.

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

Én is vagyok, csak olvasó üzemmódban!

Szöszke...nagyon édes Gergő, jó képek! :D Olyan nagyfiús már ő is. Hány cm?
Ügyesek és alaposak vagytok hogy 3x mostok fogat. :D
Mi bavallom csak 2x mosunk. :oops: reggel és este.

Bettike...nagyon cuki nagyfiad van! :D
Körömvágás nálunk is nehézkes, általában apa is kell hozzá, ő tereli el Norbi figyelmét.

Ma Norbi elég jó fiú.Kop-kop gyorsan :roll: .Szépen evett is, rántott levest csináltam és csirkemájas rizottót! A levesből keveset de a májas rizsből sokat megevett!Most alszik!

Már van a kertben cukkíni,tök picikék még de sok termés lesz!10cm-es. :lol:

Csináltam pocak fotót, majd mindjárt megpróbálom feltenni!
Nagyon nagy hasam van már! :shock: :D

Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Veronika...szerintem menj el orvoshoz, nem jó ha megerősödött a mensid!Nehogy valami gyulladás legyen ott. :roll:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Gondolod? Hát erre nem gondoltam... utánajárok!

Jó a pocakkép! :) A 14.-ik héthez képest tényleg jól látszik! :) Bár én most ne szóljak egy szót se, nekem baba nélkül is látszik most a hasam :oops: :oops: :lol:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat!

Körömvágáshoz nekünk is apa kell figyelemelterelésként. De így is csak a lábán tudom levágni. Kezén, amikor alszik.

Fogmosás - hiába kezdtük el még akkor, mikor kijöttek az elsők. Azt hittem, majd napi rutin lesz, de nem. Egyre kevésbé hajlandó. Általában csak este, így mi napi 1-nél tartunk. :oops: Ha én akarom neki csinálni még szájzárja is lesz. :shock: Félelmetes. Pedig kapott egeres fogkefét, ízesített fogkrémet, tükröt, hogy nézze benne magát. Anyával, apával együtt, hogy milyen jó dolog. Ez teljes kudarcnak tűnik most. :cry:

Hajvágás - mint akit gyilkolnak, azért kérdeztem, hogy másnál is van-e ilyen?

Fésülködés, reggeli mosakodás. Az könnyebbség, ha van tesó, akit utánozhat, bár én mindig akkor csinálom, mikor Máté is csinálhatná, így én is lehetnék a példa. Igaz haja nincs, így nem látszik, hogy fésülködött vagy sem. De jó lenne ha megtanulná, hogy reggel igen is fésülködés, mosakodás, fogmosás reggeli után, öltözés stb. Hisz 2 hónap és kezdjük a bölcsit. Jó lenne ha legalább az látszana rajta, hogy tanítanak neki otthon valamit, csak ő nem akarja csinálni.

Kata! Szuper kép, kis gömbölyke.

Szöszke! Bürokrácia! :twisted:

Kép
bettike
Eger
 
 


Csináltam két videót, az elsőn hivataloskodik Gergő, a másodikon "táncol" (csak a Hír tv híradójának a zenéjére jó neki) :) A kupi magáért beszél. :D

http://videa.hu/videok/emberek-vlogok/i ... JZF3zR4Oag

http://videa.hu/videok/emberek-vlogok/g ... L7zLYc5eiv

Kép
szöszke
 
 


bettike, a fogmosást próbáld fogkrém nélkül, lehet, hogy nincs túl jó íze...én amikor mosom neki-átölelve a bal karommal, szépen fel tudom húzni a felső ajkait, ha nem akarná. Picit megbillentem a fejét hátrafelé, és úgy suvickolom neki.
A múltkor eléggé kiakadtam, mert egy gyermekfogorvos azt mondta, hogy egy másfél éves gyereknek már meg lehet tanítani, hogy öblögessen, és köpje ki a vizet. Nagyokat pislogtam, hogy tényleg???

Lkata, nagyon szép pocid van!!!

Szveronika, nekem a mostani február végi műtétem után volt baromi erős két cikluson keresztül, bár semmi nem indokolta...változhat a ciklus, de ha nagyon aggódsz, menj el dokihoz. Hormonális ingadozás, ciszta, sok minden okozhat ilyet...bár mondjuk a ciszta mást is csinálhat, mondjuk nem jön meg tőle...
Ja, és görcsölsz is?

Kép
szöszke
 
 


Szöszke,
jók a videók! :lol: Nagyon megy a billentyűzet nyomkodás és az egerezés is! :lol: A tánc is aranyos :lol:

Nem, semmi erős fájdalom, csak nagyon ömlik, mondom olyan szinten, hogy nem tudok kimenni a lakásból :shock: Most a neten olvasgattam, hogy 30 és 40 éves kor között van ilyen a nők 5%-nál, de valóban lehet mióma, stb... jövő héten elugrom a nőgyógyászhoz, úgyis el akartam menni a tesó előtt, hogy minden rendben van-e, így most akkor a kettőt egyszerre megnézheti. Egy másik topikban pont el kellett venni egy lány babáját mert pl. előreesett a méhe a hüvelyébe, egy másiknak meg ciszta miatt kellett műteni mielőtt jöhetett a tesó... szóval jobb előtte megnézetni, hogy minden rendben van-e odabent, ne akkor derüljön ki, mikor már pocaklakó van...

A körömvágással haladgatunk, minden nap sikerül 2-3 köröm, addig tart a türelme, de így is haladás, hogy egyáltalán ennyit hagy...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


bili:én még nem is vettem.szerintem még korai,foleg,hogy még nem is beszél a fiam.ha jó ido van,pelus nélkul viszem ki az udvarba, és figyel,amikor folyik a pisi /igaz,ilyen még csak 1x volt
de ezt is csak azért csinálom,, hogy szellozon egy kicsit a popója :wink:

clau:Balázsnak jobbulást

l.kata: koszi a bókot,jól esett 8) . bizony,a beszéd még nálunk is várat magára,de nem is bánom /addig se tud árulkodni :wink:
az én fiam szerencsére nem irigy,ha valamit szétdobál,akkor egyutt rakodunk ossze,de tud rosszalkodni is ,olyankor hiába szólok rá,nem reagál.

veronika: neked is koszi.nagyon szép a lányod szobája és az ágy is szuper

zsuzsu: koszi a dicsit.igen,mindent rendbe tettunk,csak sajna az anyumék kertjében az osszes termés tonkre ment,más kárunk nem keletkezett. új szó: :wink:

:arrow:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára timirosicka 2010.06.26 22:04-kor.

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


l.kata: sirni hagyni témában nem tudok tranácsot adni,mert nálunk még nem volt rá példa.de a szomszédom most alkalmazta a fiánál 2 éjjel, a 3.on már gond nélkul elaludt.szerintem ez gyerek fuggo.
nagyon csini vagy és milyen nagy már a pocid :lol:

szoszke:orulok,hogy jó lett az eredmény,babához drukk. koszi a bókot,nekem még mindig nem tunik laposnak :roll: . nagyon cuki a fiad,tényleg kis zsivány a fotón
a videót majd késobb nézem meg

koromvágás: délutánni alvás elott,amikor szopzik és fél kómába van :lol:
hajvágás még nem volt 8)
fogmosás: néha esténként furdés kozben vagy utánn
fulpucolás: heti 1-2 alkalom,

veronika: drukkolok,hogy minden rendbe legyen

évával mi lehet?érdekelne,hogyan sikerult a kirándulások,hogy birta ki Áron szopi nélkul

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Sziasztok!

Voltunk tegnap a kapcsolat koncerten a felvonulási téren, Pálmi nagyon jól érezte magát! Meglepődtem mennyi gyereket kihoztak még újszülöttet is :)

Osztogattak ingyen lufikat, nagyon sokat, az egész tér tele volt lufikkal, de sajna mire odaértünk elfogyott, nekünk már nem jutott. Sok embernél volt 2-3 db is, kinéztem egy középkorú pasit, aki nem gyerekkel volt, csak egy nőcivel, 4 lufija volt. Odamentem, hogy kérjek egyet Pálminak, erre közölte, hogy nincs gyereknap! Hát azt hittem felrobbanok! :evil:

Mi a francnak neki 4 lufi, hogy nem tud egyet odaadni? Ráadásul amúgy is pofátlanság 4 ingyen lufit megszerezni, másnak meg nem jut... de hogy még ezek után közli egy kis másfél éves babával, hogy nem ad oda egyet, az mindennek a teteje! :evil:

Csak azt kívánom, hogy ha neki lesz szüksége más segítségére, hasonlóképpen kedvesen bánjanak vele!

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

Sehol senki???
Veronika voltál orvosnál a mensiddel???Azért menj el szerintem.
Bosszantó ez a lufis dolog, de ilyesmin nem is érdemes mérgelődni.Van nem egy ilyen ember sajna. :(

Szöszke..hogy érzed lesz pocaklakó???

Felétek is sok a szúnyog???
Norbikát széteszik a szúnyogok!Nagyon sajnálom, mert tiszta gyulladt foltos az arca, nagyon érzékeny rá. :roll: Pedig van ez a konektoros szúnyogírtó, de semmit nem ér a mostani vérszomjas dögök ellen. :evil:
Én kristálykrémmel kenem neki(ez Flavinos termék)olyasmi mint a körömvirág krém.
No meg tegnap kalciumot is itattam vele.

Én jól vagyok, már nincs semmi hányinger.
Norbival voltunk Zene bölcsiben nagyon élvezte, most nyílt a közelben! :D
A második alaklommal elég jól közreműködött!

Macianyu nem volt ???Mi lehet vele meg a lányokkal???

Clau, Ancsa, Vicky, Éva, kata???

Hoztam képeket, ha nem baj:
Ugrálóvárban, mellettünk Szabi csíkosban, Bettyna kisfia!
Kép
Kép
Kőműves segéd Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


sziasztok
velunk most egy csomó minden tortént,szóval most az egyszer hosszú leszek:

fiam elorte az új szemuvegemet,letorte a szárát.bemententunk komáromba az optikába,de leltár miatt zárva volt,átmentunk magyarba /ahonnan a régi szemuvegem van/ ott mondták,hogy nekik nincsen ilyen száruk,csak úgy tudnák orvosolni a problémámat,ha vennék egy másik keretet és belecsiszolnák a lencséket.felpróbáltam egypár keretet,hogy lássam milyen a választék, és rátaláltam álmaim szemuvegére,ami nagyon jól áll és nagyon illik /az eddigieket úgy vettem,hogy a Sanyi mondta,hogy jó és kész/
de ezt ahogy megláttam megszerettem
csak az a baj,hogy egy kicsit drága
24000ft-ba kerul +a csiszolás 3500ft
a mostaniért pedig 70eurót fizettem

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


vettem magamnak új porszivót és fényképezot.neten rendeltem,mert igy sokkal olcsóbban megúsztam,mintha uzletben vettem volna
mind a ketto tokéletes választás bolt,nagyon jól mukodnek
de a szállitással volt egy kis gondom
kuldek sms-t,hogy másnap 9-18 kozott várjam a sofort,az ups házhoz hozza az árut
reggel 8kor fiammal elindultam póstára kivenni a pénzt, láttam mobilon, hogy valaki 7.30kor hivott,gondoltam biztos a sofor.8.15kor fel is hivott,hogy otthon -e vagyok,mondtam nem,postára megyek,pénzt levenni.mondta,hogy akkor odajon.
kifizettem,levette a csomagom és elment.
még jó,hogy bevihettem a csomagom a postára megorzésre,mert nem tudtam volna babakocsival hazahozni.

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Timirosicka,
hát ez haláli, hogy csak letette a csomagodat, ezek a férfiak annyira nem empatikusak! :evil:

Kata,
ma jutottam el dokihoz, úgy tűnik minden rendben, alaposan megvizsgált, ultrahangozott, de nem talált semmit.

Szupik a képek, mennyire jó a második!!!! Olyan gyönyörű rajta!

Nahát! Szabi! Beszéltél is Bettynával? Ott is úton a tesó, ugye? Vagy már meg is van? :?:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Szia Veronika!
Köszi :D
Igen berszéltem Bettynával, aranyos volt, olyan 7-8 hónapos lehet, pontosan nem kérdeztem rá, mintha szeptemberre várná a kis öcsit! :D
Szabi is okos, szép nagyfiú már. Jó pár szót mond is! :D

Örülök hogy nem talált semmi bajt a dokid!akkor csak beáll majd a mensid, nem? :wink:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Akkor majdnem 2 év lesz náluk a korkülönbség.

Pálmi is végre"mond" valamit, a háp-háp, miau és vau-vau-kat, de még nem mindig, csak mikor épp olyan kedve van. De alig érthető, csak azért érteni, mert arra mondja válaszként, ha megkérdezem mit mond a kacsa, cica, kutya... :)

Nagymamám ma reggel eltávozott, szomorú, de egyben megkönnyebbülés is... tudjátok még márciusban került be kórházba, azóta bent volt és hát nem volt jól se szellemileg, se fizikailag, neki is és nekünk is jobb így, főleg anyukámnak, akit eléggé megviselt az egész, minden nap így látni szegénykémet, mert fájdalmai voltak az utolsó 1-2 hónapban, és szinte már csak csont és bőr volt. Nyugodjék békében.

Holnap indulunk nyaralni Hajdúszoboszlóra, úgy tűnik jó időnk lesz :) Pálmival már edzegetjük a fehér bőrünket, délután 5 után pancsolunk minden nap a kertben a napon :) Csütörtökön jövünk, addig jók legyetek! :lol:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

Végre túl vagyok a vizsgaidőszakon, nagyon kemény volt.
Közben szervezzük a kiutazást. Egy héttel elcsúsztattuk, nem most hétfőn, hanem júl.12-én megyünk.

Szveronika,
jó pihenést! Örülök, hogy nincs semmi szervi ok a háttérben.

Lkata
, olyan nagyfiús már Norbi! :) Bettyna miért nem írogat ide?

Timi, jó kis ára volt a szemüvegnek. :evil:

Kép
szöszke
 
 


ja, nincs baba, vizsga napján megjött. :(

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok,

vagyunk mi is, de már nem jutok napközben a géphez, reggel főzök, délelőtt 2-3 óra játszó, délután ugyanez... de vagyunk, minden oké. Most is csak úgy írok, hogy közben itt ül az etetőszékben és reggelizik mellettem

Lottit felvették a bölcsibe, aug. 24-én lesz az első szülői értekezletünk!

Telnek a napok iszonyat gyorsan, tegnapelőtt voltunk strandon, hétfőn megyünk megint, most a Dagályra - ha akarna valaki jönni!

Voltunk 4 napot mininyaraláson is egy ismerősünknél Balcsin, de még júli vége aug eleje amikor Zoli szabin lesz, talán akkor is tudunk menni valahová. Anyagilag nagyon gáz, kijött az illeték...

Képtelen vagyok reagálni most mindenre, de amire emlékszem (mert amúgy olvasok ha van egy pici időm)

fogmosás, este kádban én, reggel ő egyedül

körömvágás, kézen kb. 3 naponta, lábon 5-6 naponta, nekem hagyja simán, nincs vele gond

hiszti, nálunk is van, de olyankor nem foglalkozom vele és abbahagyja magától, nem akarom hogy a fejemre nőjjön :lol:

időjárás, nagyon nehezen viseljük néha, főleg a meleget, de még mindig jobb, mint amikor napokig esett

fültisztítás, fürdés közben minden este vízzel

fésülködés, manó imádja, amúgy pont most vágtam le a haját, de azért szoktunk, de nem rendszeresen, neki annyira kis haja van még, hogy néha eszembe se jut :oops:

beszéd, manó nagyon sokat beszél. Most már mondatokat is, de annyira jó fej néha, egy sztori, talán még nem írtam le, múltkor evett itt mellettem a székében, joghurt, benne eperdarabok. Hagyom őt egyedül enni, ilyenkor vége a lakásnak, de hát muszáj... szóval már evett vagy negyed órája, amikor széttrutyizott mindent, felálltam, kérdeztem tőle, hogy befejezted, kiszállsz, erre azt mondja nekem, hogy nem, anya csüccs oda - és mutat a székemre :lol: Nagyon vicces, van jó pár szó, amit néha csak én értek, pl. a galamb nála gamacs vagy a naptej natomama, de elszámol most már (pici segítséggel) 1-10-ig, főleg héttől, onnan végig mondja. Ez az eredménye, hogy 4 napig egy 2 éves 2 hónapos kisfiúval volt a nyaralás alatt :lol:
De pl. ha megkérdem, hogy apa mi, akkor mondja, hogy férfi, anya mi, anya nééé (nő) és Lottika, Lottika kislány baba.

Jaj, nem tudom mi volt még, bocsi, közben manó már kiszállt a székből és a fogkefével rohangál, úgyhogy mennem kell, de a képek édik, Szöszke, videó csúcs, Bettike, Máté egy tündérvirág, mint mindig és persze minden baba gyönyörű továbbra is!

Kismamáknak kitartást, jó nyaralást, nem tudom mikor tudok jönni legközelebb, úgyhogy búcsúzóul egy aktuális 21 hónapos Lotti kép!


Kép Kép

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Sziasztok!
Először is gratula minden kismaminak, nagyon örülök, hogy másnak is lehetősége adódik majd ismét babázni. Persze nem hagyom magunkat csak úgy beérni... szeptemberben elkezdjük a harmadik baba projektünket :-) Addig még szeretnék lefogyni pár kilót, illetve tartani egy kicsit, majd vitaminozok, és aztán mindent bele :-) Jó lenne, ha nekünk is hamar összejönne. Addig is majd gyönyörködök a ti élménybeszámolóitokban!
Sajna a két gyerkőc mellet nem sok időm van írni, olvasni sem sok. A heti újságomat sem tudom elolvasni.... most néztem meg...áprilisra visszamenőleg vannak kiolvasatlan HVG-ink ;-)
Szöszke: remélem, jól érzitek majd kinn magatokat, drukk a tesó projekthez!
Veronika: sajnálom mamidat! :-( Vérzés témakörben: szülés óta nekem is több jön, mint a 2.szülés előtt- én is elgondolkodtam, hogy ha így maradnék, szabit kéne kivennem a mensik első pár napjára. Nem lenne jó móka. Rákérdezek én is a dokimnál.
Zsu: édesek a fiaid...úgy érzem, az enyéim is ilyenek lesznek (habitus), csak lányban. Édes Ábi a rövid hajjal, ha megmarad neki a göndörség, nagyon különleges pasi lesz ;-)
Lkata: Norbika... hát igen... a szívem egyik/másik csücske... nagyon édes kispasi!!! :-) Örülök a babutoknak, és nagyon csinike vagy!
Amikről ti írtatok:
körömvágás: általában az első 7 körömig nekem is bírja, sőt érdekli a dolog, aztán már menne tovább...általában megy is körmöstül :-)
hajvágás: a hajmosást utálja, mindig sír, a vágásnál el tudom terelni a figyelmét egy fürdőjátékkal.
fésű: nem szereti, de tűri. Levágtuk a haját pár napja, azóta könnyebb.
Nincs vita, szerintem ízlik neki a fogkrém. Ennél többet sosem kap, hogy nehogy beteljen az ízével.
hiszti: mi mindig mindent megmagyarázunk neki, próbáljuk helyette megfogalmazni szóban, mi miatt lehet aktuálisan rossz kedve.
Egyébként ha rossz (nem fogad szót), mi legvégső esetben sarokba/büntibe állítjuk... érti a lényeget, mert már elég megfenyegetni vele a legtöbb esetben. Volt aki azt mondta, hogy ez a nevelés csődje (anyósom :-) ), de mi sem a pszichoterrort (szeretetmegvonás, stb.), sem a fizikai erőszakot nem szeretjük, és ezért nem is alkalmazzuk.
Alvás: nálunk külön szobában alszik már 8 hónapos kora óta, és kb miután hazahoztuk Hangát a kórházból, azóta alussza át a teljes éjszakát (rá egy hétre kb.) A menetrend az az, hogy evés, majd fürdés, aztán apa viszi el lefeküdni a saját szobájába. Ott elmeséljük neki a napját (csalunk, mert csak a jó dolgokat szoktuk, a rosszakat jótékonyan elfelejtjük), vagy mesélünk neki a repülőről/macskáról/kutyusról/stb., akinek szinte szakasztott olyan napja volt, mint lánykánknak (eszik/alszik/ játszik, stb) . Szinte mindig apa altatja, néha én is. Ja, és mindig úhy jövünk el, hogy még ébren van, sosem altatjuk el. Nem tudom mi a valóban helyes, mi most emellett tartunk ki. Ja,. és egy érdekesség: eddig mindig segédeszköz nélkül aludt el, de pár hete kitalálta, hogy az ágyon fekvő 2 plüss is kell neki az alváshoz. Másnap felajánlottunk neki 5 állatkát, hogy abból válasszon... el is vitte mind az 5-t magával :-) Utána már rutinosabbak voltunk: max 3 állatkából válszthat, és ezeket is cserélgetjük, hgy nehogy nagyon kötődjön vmelyikhez, és emiatt csak azzal tudjon elaludni. Ez eddig bevált, sőt, volt hogy (a bébiőrön hallottuk , majd be is mentünk ellenőrizni) ős is mesélt az állatkáknak az ágyijában (persze habla-dabla nyelven) .
Beszéd: habla-dabla fontoskodás, még csak szófoszlányok, de a játszótéren/ismerősi körben azt tapasztalom, hogy akár egy hónap is rengeteg fejlődést hozhat.
Egyéb:
voltunk állatkertben és strandon is...mindkettőt nagyon imádta a nagylány (a kicsinek tök mindegy, hol van :-) )- mindenkinek ajánlom.
Egyébként minden nap úton vagyunk: legalább napi egyszer játszótér, néha kétszer is. Muszáj variálnom már a helyeket, de vannak kedvencek. Emellett vannak napok, mikor már reggel arra gondolok, hogy de jó lenne, ha már az esti lefekvésen is túl lennénk ;-)
Most bocsánat, de mennem kell.
Mindenkinek szép nyarat,
M.

macianyu
 
 


Sziasztok!
Nemrég jöttünk meg a Velencei tóról, lementünk oda délután, alvás után. Millióan voltak, de akkora mákunk volt, hogy mikor megérkeztünk hatalmasakat dörgött és elkezdett csepegni az eső. az emberek fele összepakolt és hazament. Mi maradtunk és csodaszép idő lett, egyáltalán nem esett tovább (csak míg kipakoltunk a fűre, addig is csak csepegett) és verőfényes napsütés is volt :)
Tomi végigfutkorászta a partot, egy perc nyugta sem volt, mi meg loholtunk utána :D: labdát akart csenni, kacsás úszógumit kipróbálni, szép törülközőkre feküdni, hot dog-os kocsit püfölni, gyékényen taposni, biciklist utolérni, más gyerek babakocsijába bemászni.... Közben bement apjával a vízbe pancsikolni is, sőt, még csónakáztak is egyet. Szóval eseménydús nap volt.

Macianyu!
Biztos nagyon pörgősek a napjaitok! Nagyon édes lehet a "nagylánykád", ahol mesél az állatkáinak! :)
3. baba :D Előre is mennek a drukkok!

Ildi!
Olyan jó volt felőletek is hallani egy kicsit!
Hihetetlenül hasonlít rád Lottika szerintem! Tökjó, hogy sikerült a bölcsi! Augusztus 24-én első szülői? Mindjárt itt van! :)

Állatkertbe is szoktatok még járni? Oda szívesen csatlakoznánk mi is, heti egyszer ki szoktunk menni, úgyhogy valamelyik héten egyeztethetnénk egyet. Többiek?

Szöszke!
Sajnálom, hogy nincs baba. Lehet, hogy a kemény vizsgaidőszak is beleszólt,nem? Most, hogy végre túl vagy rajta viszont jöhet a feltöltődés - átvitt értelemben is :lol:
július 12-én utaztok? Akkor ez végleges-kiköltözős lesz?

Veronika!
Részvétem a mamád miatt! :(
Biztos jó időtök lesz a nyaraláson, Hajdúszoboszló pedig nagyon jó hely :)

Timi!
Nem semmi a futárpasi! Én ezen nagyon kiakadtam volna, pláne látta, hogy gyerekkel vagy. mit gondolt, hogyan fogod hazavinni a csomagodat?
:evil:

Nálunk a körömvágás egyébként nem nagy ügy, néha fordul csak elő, hogy Tomi nem hagyja. Igaz, ebben az esetben bekapcsolom neki a Szezám utcát, játszótér után vágom a körmét, amikor már elfáradt és igyekszem villámgyors lenni.
Hajvágás: tominak ez már a 4. hajvágása volt, háromszor fodrásznál, egyszer pedig apukám vágta le a haját. - Muszáj, mert nagyon sűrű, drót haja van és még télen is nagyon izzad tőle. Nagyon tetszik neki, csak az a lényeg, hogy ne lássa magát a tükörben, mert akkor megijed. Géppel szoktam kérni a vágást, ált. 6 mm-re vágják. Olyan nagyfiús lesz utána, meg mutogatja mindenkinek hajvágás után a haját :)
Fület mi is vízzel mosunk, csak kívül, a fülkagylót, esténként a fürdésnél.
Hajmosás: na, hát ezzel vannak problémák... ha egy hét is eltelik a két mosás között, akkor nagyon sír, kapaszkodik a férjem kezébe és rosszul van. Mostanában viszont mindennap mosunk hajat (van, hogy csak vízzel) és kezdi megszokni, ma pl. egyáltalán nem is sírt.

És még valamit rólunk: tegnap voltunk uh-n és úgy néz ki, hogy kislány van a pocakomban :D Úgyhogy a férjemnek igaza volt és én is nagyon örülök neki :D

puszi, Tündi

Kép

Kép
borkaby
 
 


Sziasztok!

Jól eltűntem én is, ne haragudjatok :oops: De mióta szünet van és egész nap négy gyerekkel vagyok itthon egyedül nem nagyon jut időm írni.
Még vissza is csak max ezt az oldalt sikerült.

A tihanyi kirándulásunk a férjemmel nagyon jól sikerült, igaz a melleim állandóan szét akartak durranni, de vittem mellszívót és úgy könnyebb volt kicsit. De ahogy hazajöttünk négy nap után Áron egyből kérte a cicit, én meg örültem, hogy kiszívja a csomókat a mellemből, úgyhogy azóta is megy a non-stop cicizés :roll: Hát ennyit a leszoktatásról.

Egy hetet nyaraltunk Sopronban az összes gyerekkel, szuper volt, igaz cudar időnk volt, de ennek ellenére is nagyon jól éreztük magunkat, még Ausztriába is átmentünk egy kicsit vidámparkozni.
Majd teszek fel képeket, csak a másik gépen vannak.

Zsuzsu
Köszönöm szépen Lora nevében is a gratulációt, tényleg nagyon ügyes volt, büszkék vagyunk rá!
A két dobozban egy csomó drága hasbro ajándék volt, de majdnem mind fiús, így eladtam neki a teszveszen és az ára az övé lett, abból azt vett magának, amit akart. :lol:

A képeket megnéztem, minden baba gyönyörű és már óriási!!

Kismamáknak kitartás ebben a nagy melegben!!!

Borkaby
Gratulálok a kislányhoz!! Van már nevetek?

Lkata
Csini kismami vagy!

Ildi
Lottika is milyen nagylány már!!!

Timi
Sajnálom a szemüveges sztorit :(

Szöszke
Nagyon helyes Gergőke!!! Izgi, hogy már költöztök!!!
Akkor úgy néz ki kint fogan majd meg a kistesó!

Macianyu
Édesek lehetnek a lányok, ha lesz időd hozz róluk képeket is!!!
Nagyon szépen nevelitek a lányokat, ne is hallgass a "mamára"!

Képzeljétek, van egy új kutyusunk, egy hat hetes csivava, annyira mini, imádjuk!!!De nem könnyű vele az élet, elég sokat sír éjjel :-(

Hoztam pár képet is, amit sajnos valamiért nem akar feltölteni a gép, majd később próbálkozom

Puszilok mindenkit!

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


És a képek:

Áronka és az új járgánya:
Kép

Kép

Az új családtagunk:
Kép

Kép

Kép
éva75
 
 


Szveronika, részvétem a nagymamád miatt.
Az én nagyim is elég rossz bőrben van, bár most voltunk hétvégén nála, és kisminkelte magát. :?: Soha nem szokta, de azt mondta, a fodrász tanácsolta neki, ha vendégek jönnek, akkor sminkelje ki magát...

Baba, költözés: igen, ez most amolyan végleges kiköltözés lesz, remélem, hogy kitart a másfél éves kiküldetés, és kint fogan meg és talán kint is születik a pici gyermek. :)
Szerencsére találtunk olyan albérletet, ahová a kutyusainkat is vihetjük, és helyi viszonylatban nem is olyan drága.
Ma intéztem az európai egészségbiztosítási kártyát: potom 75 percet várakoztam 5 perc kedvéért. :evil: Holnap műszakira viszem az autót, holnapután csipet és nemzetközi útlevelet kapnak a kutyáink. Nem lesz olcsó (14.500,- Ft /kutya), de még mindig ez a legjobb megoldás. Nem lenne szívem menhelyre dugni őket addig...

Ildi
, milyen édes Lottika! Biztosan jó lesz neki bölcsiben. Olyan értelmes kislány.

Éva, ez a csivava?? K.O. vagyok :D
Áronka majd abbahagyja a cicit, ha nem lesz rá szüksége. :)

Borkaby
, szerintem is a vizsgaidőszak kavart be nagyon...de akkor mi lesz így az álmommal? Mert konkrétan az álmodtam, hogy 2011.03.11-én szülni fogok. :D Az álmokban a dátumok fölcserélhetők, akkor 11.03-án szülök. :shock: Az kicsit odébb van :) Vagy koraszülésem lesz. :roll: Na, majd meglátjuk. Mindenesetre férj kell a dologhoz, mert éppenhogy hazaért peteérés utánra. :D:D A túlérett petesejt viszont több rendellenességet hordoz, úgyhogy talán jobb ez így most...

Kép
szöszke
 
 


Szöszke!

De rendesek vagytok, hogy viszitek a kutyusokat is!!! Amikor ilyeneket hallok nagyon boldog vagyok :lol:

Hoztam még neked képeket a kis csivavánkról, akinek még mindig nincs neve:

Kép

Kép

Szveronika
Nagyon sajnálom a nagymamádat! Én szinte egyiket sem ismertem, mert az egyik még anyukám gyerekkorában meghalt, a másik pedig amikor én kicsi voltam. Neked legalább itt volt veled felnőtt korodig.

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


Sziasztok!

Nagyon eltüntem , tudom! :oops: De kissé feszült vagyok, az orvosom nagyon rám hozta a frászt. Ugye a magzatnál nem volt megfelelő az áramlás, és most felmerült hogy szívbetegsége van! :cry: És ezzel várni nem kéne, mihamarabb ki kell deríteni mi a helyzet a babával? :roll:
A 20.héten szoktak ilyen magzati szív Uh-t csinálni de én erősködtem, és nyomoztam így elmegyek egy specialistához, Hajdú júliához, aki megcsinálja magánrendelésen a Szív Uh-t pénteken!
DRUKKOLJATOK! :(


Amúgy meg jól vagyok(ezt leszámítva) köszi a dicsiket! :)
Norbika is jól van, végre jól eszik és mostanában nem olyan hisztis! :lol:
Beszélni , bilizni nem akar, nem is eröltetem.
Megrendeltem neki az ágyat, nagyon jó, és most akcióban 19 ezer! :D
Ez az!
http://www.matracos.hu/specialis_agy/gy ... thato.html

Borkaby...hgratulálok a kislányhoz, ez tök jó hír!szupi hogy egy fiú után lányod is lesz! :lol:
képek????

Veronika...szomorúan olvastam, nagyon sajnálom!Részvétem a mama miatt! :(

Szöszke...ez komoly döntés! Nem lesz honvágyad??? :(
Remélem köv.hónapban a baba is összejön. :D Gratulálok a vizsgákhoz!

Éva...de aranyos a kutyus! :D
Áron képei nagyon helyesek!Szép kis fiú még mindíg! :wink: :lol:

Ildi, Macianyu..már azt hittem elvesztetek! Örülök hogy jöttetek! :D Jó hallani rólatok!
Macianyu...húúú mindíg eszembe jutsz, hogy fárasztó lehet ez a kis korkülömbség!
Hűűű, és 3. baba projekt??? :shock: Ez komoly?Nagyon bátrak vagytok! És egyben irigylésre méltó is! Kell a magyar, hajrááá! :lol:

Ildi, Gratulálok Lotti bölcsi kezdéséhez, drukkolok hogy jól beilleszkedjen!Nagyon szép nagylány, igazi bölcsis! :wink:

Bocsi hogy most csak ennyi, mennem kell mert feltettem az ebédet is, és Norbika is hiányol!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Ja, és Ildi....a héten csináltam cukkíni pástétomot, amit te írtál le a Babakonyha fórumra. :D
Nagyon finom lett, emlegettelek is! :D De sajna norbi nem akarta enni. :?

Vettem afrikai harcsát, nem tudtok valami jó receptet hozzá???
Állítólag tök fini, szálkamentes és nem erős hal ízű...jó lenne ha nem csak panírban vagy párolva készíteném el, valami szószos halas kaja recept kéne! :roll:

Tercsimamáról nincs híretek????

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


LKata!
Remélem nem találnak semmilyen szívbetegséget a picidnél!!! Nagyon fogok rátok gondolni pénteken! Egyszer,mikor ctg-n ültem 2 nődoki beszélgetett a szobában arról, hogy mennyi szívprobléma lehet magzati korban, de ezek nagy része a születésre vagy a születés után a korai életévekben eltűnnek, kinövi őket a gyerek. Szóval nagyon drukkolok, hogy nálatok sem legyen semmi baj!
Az orvosod amúgy mivel hozta rád a frászt? mit mondott, mi lát?

Az ágy,amit feltettél nagyon tetszik! lehet, hogy mi is innen rendelünk! tökjó árban van :D

Tegyek fel uh képet? nem lett valami jó kép, szerintem csak nekem látszanak rajta a dolgok :)

harcsa recept: én pörköltöt csináltam múltkor belőle és nagyon fincsi lett! Simán, mintha húsból lenne: vöröshagymát megpároltam, bele a pirospaprika, paradicsom és paprika, majd a harcsa, meg persze só. Nagyon hamar kész van, a hal kb. 30 perc alatt átsül és szerintem nagyon fincsi! Van, aki fokhagymát is tesz bele vagy zsírral csinálja, de szerintem így is nagyon finom. Tomi csak úgy ette. Túrós csuszát szoktak hozzá csinálni köretnek, mi is azzal ettük és tényleg guszta és finom és laktató ;)

szöszke!
koraszülött biztosan nem lesz! az lehet, hogy novemberi baba lesz, akkor arra tényleg várni kell egy kicsit, viszont akkor igazi külföldi bébi lesz :)
Addigra legalább szépen bele tudtok rázódni a kinti életbe és a férj is kéznél lesz :D.
Ha addig nem írnék, jó utazást kívánok!!!
Kíváncsi leszek, hogy utólag majd valahogyan beigazolódnak-e a megálmodott számok :D

Éva!
Cuki a kutyus! :)
Áron már tudja hajtani a kocsit? Tomi még csak tekeri a kormányát az ilyen autóknak, meg élvezi, ha tolom, de nem akarja hajtani.

Kész vagyok teljesen: Tomi elkezdett köhögni. ennek az előzménye, h múlthéten egy anyukával beszélgettünk a játszón, 15 hós a kisfia, hogy milyen gáz az, ha betegen lehozzák a gyereket a játszóra és körbe prüsszögik a többi gyereket, összefogdossák taknyos kézzel a mászókákat stb. Ők betegek lettek és tegnap jöttek le először a játszóra: kiderült betegen, hőemelkedésesen, köhögve, dehát "levegőzni csak kell" - Tomi meg körbefogdosta előtte a kisgyerek kezét
:evil: :evil:

Kép

Kép
borkaby
 
 


Lkata

Hajdú Júliánál én is voltam még az ikrekkel szívuh-on!! Akkor még a Baross utcai gyerekklinikán dolgozott. Nekem volt egy down kóros unokatestvérem és a genetika miatt kellett szívuh, mert a down kórosoknak általában beteg a szívük, de szerencsére nem volt semmi baj velük. Ő tényleg nagyon jó, biztosan megnyugszol, ha ő is megnézi a picit.

Borkaby
Áron már nagyon szépen hajtja az autóját, azért is vettem meg neki, nagyon szereti :-) Csak mostanában az a hobbija, hogy el akarja ütni vele a kiskutyát :-((((

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


Borkaby
Jobbulást Tominak!!

Kép

Kép
éva75
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: