Új privát üzeneted érkezett!

Boldog hófordulót Emmának és Zarusnak! :)

Angelita,olyan nagy lány már Emma is :) Szereti a járássegítőt?Szokott vele menni?
Igen megvan az erdémy,normál tartományban van a vas,de még csinálni kell egy 4 hetes kúrát.
Biztosan minden rendben lesz a vese uh-n holnap!!! :)

Orew,gratula,nagyon nagyon ügyes vagy! :) Én általában nem is vok éhes,képtelen lennék megenni 3kg gyümölcsöt...
Jó múltkorában fehérje napon ettem sült pipi husit+kovi ubit,kissé bezabáltam,és kb 5perc múlva az összes kaja amit megettem visszaköszönt :? Egyszerűen nem bírja a gyomrom már a nagy mennyiségű kaját :)
Rám az izmosodás is rám fér,persze előbb a kilóktól kéne megszabadulni,de úgy vettem észre ha mozgok jobban mennek lefelé a kilók,aztán majd meglátjuk..Főleg az úszógumikat kéne eltüntetnem! :)

Sissi,sokat szerepel az a strand a tv-ben,biztos hogy nagyon jó strand :) Érezzétek jól magatokat!

Kép
Kép
tundi24
 
 


Sziasztok!

Jó meleg van ma is! Mi már korán átjöttünk anyumékhoz a nagy meleg előtt mert megyek a fogorvoshoz délután és ilyenkor ő vigyáz Hajnusra.

Tündi: Köszike! milyen volt az úszás? Nálam a kardio mozgás az a Rubint Réka-Add önmagad dvd-ben merül ki. Nekem baromi nehéz mert a másik torna amit idáig csináltam az lassú apró mozgásokból áll, viszont a sok kitörésnél ami a Rékában van baromira fáj a térdem és recseg ropog össze-vissza. Én is szeretném a 90 naposat még 1x kipróbálni, lehet hogy amikor csináltam régen nem voltam pontos. Egyébként amikor fehérje és keményítő nap van te mennyit szoktál enni egy étkezésre? Mert egy helyen azt láttam hogy csak 20dkg-ot szabad.

Angelita: Emmának boooldog hófordulót! 1 hónap múlva szülinap!
Nektek bejött az oroszlán?

DBea: jó pihenést! és tanulást!

Sissi: jó strandolást! Ezt a meleget csak ott lehet elviselni!

Orew: Köszike! nektek is booldog hófordulót! 1 hónap múlva ti is 1 évesek lesztek! Akkor a sajtról én is lemondok :(
Vendég
 


 
 

Szia Kandi! Köszi szépen! Most nézem hogy Nátán 11 éves :o a képen idősebbnek néz ki :lol:
Vendég
 


El se hiszem, hogy itt felhos az eg... Nem bannek egy jo kis nyari vihart. :lol:

Kandi: Nekunk a doki mentolos hintoport irt fel a pottyokre, azt mondta, hogy ezt akar naponta tobbszor is lehet hasznalni, es mivel mentolos meg husit is egy kicsit. :)

Orew

Lilypie Third Birthday tickers
orew
 
 



Kandi: Szerintem a sima hintopor is jo. :) A mentolos csak jobban husiti a baba boret azert jobb ilyen idoben, de a lenyeg a hintoporon van, mert az szaritja a pottyoket. :)

Orew

Lilypie Third Birthday tickers
orew
 
 


Kuldom a felhoket oda is. :wink:

Orew

Lilypie Third Birthday tickers
orew
 
 


Sziasztok!

Piroska, boldog szülinapot! (Milyen fiatal vagy!!! :shock: :lol: 8) )
Ugye nincs semmi gond a fogaddal, csak kontrollra mész? :roll:

Angelita, Orew, boldog hófordulót a lányoknak!

Dbea, jó Balcsizást! (Én is már számolom vissza a napokat: jövő szombaton mi is megyünk!!!!!!)

Beusmimi, jó, hogy beköszöntél, de írhatnál magatokról is! :roll:

Sissi, éljen-éljen a strand, vigyázz a fiúkra!!!

Tündi, ügyes vagy, szerintem nagyon jó időnek számít, amit úsztál! És nem volt unalmas róni a hosszokat? Sokan voltak még rajtad kívül?

Orew, hű, nagyon jól haladsz a fogyással! Csak kitartás, mindjárt eléred az álomsúlyod!!!
Köszi, a felhőkből mi is kaptunk :wink: , viszont nem esett... :(

Kandi, mi az, hogy Te 64,4 kilóval születtél???? :shock: :shock: Mire gondoltál?

(Hú, megint megváltoztatták a nagyonbabás vonalzót... )

Kép

Kép
hmbori
 
 


Piroska,mi volt a fogorvosnál?Minden oké volt?Fehérje nap ebédre 20dkg-t lehet/pl:hús/,vacsira kevesebbet...Keményítőnapom pedig 25dkg krumpli vagy rizs+a zöldségek köretnek,vagy saláta.
ez a 20-25dkg nem olyan kevés ám azt mondják...én meg nem tudom,emrt nem méricskélek semmit sem...
www.mindmegette.hu - itt találsz mindenféle infót a 90napossal kapcsolatban.

Bori,nem nem volt uncsi,elég jól kikapcsolt az agyam...Elég sokan voltak sztem..az itteni viszonylathoz képest,6kor még csak 2en voltunk a medncében,de amikor jöttem el 7óra előtt pár perccel,akkor már vagy10-12en..

Kandi,édes lehet Bebe ahogy menekül a cicidhez :) De eljön majd az az idő is,amikor enni fog rendest kaját :wink: ezt a születési súlyt én sem értem :oops:

Kép
Kép
tundi24
 
 


Az oroszlán tetszik Emmának, de nem sétálgat vele, leginkább csak zenélünk, meg néha ráültetem :). Lehet, hogy kicsit később használja majd, de egyelőre stabil dolgok mellett szeret lépegetni, pl. asztal, kanapé.

Piroska, Boldog Szülinapot
:)!
Idén az én éveim száma is e két számjegyből fog állni, csak sajnos fordítva ;-)!

Nálunk is elborul néha, de azért nincs hideg, sőt! Én már nagyon kivagyok ettől a melegtől! Gyerek is elég nyűgi... Most elaludt -fél 12-től húzós lett volna estig, remélem, jókedvűen és kipihenten ébred majd :)!

Én értem ezt a születési súly dolgot, akár én is írhattam volna :)! (Vagyis kb. olyan messze vagyunk a 64 kilótól, mint a születési súlyunktól :)...)

Kép
angelita
 
 


Sziasztok!

Piroska!
Boldogságos szülinapot! :lol:

Angelita!
Boldog 11 hót Emmusnak!
Ha a kép mai,akkor nagyon irigykedem,hogy tudsz adni hosszú nacit Emmusra.Itt a nappaliban van 30fok és fürdőruciban bírjuk csak.
Szegény Regi 1 pelusban vészeli át a napot.Pólót napok óta nem is látott,annyira dög meleg van erre.

Szia Kandi!
Ha meg nyugtat.A Regibe is úgy kell néhány falatot bele vakolni.Éjszaka óránként szopizik,nappal kb 2óránként.
A nyers zöldborsó és cukkini az csúszik,meg max kis gyümi de ennyi.
Esetleg próbáld ki,hogy darabosat adsz Belcsinek.A Regi is csak azt hajlandó megenni amit kézbe tud fogni.
Almát már pl akkor is eszegette mikor foga sem volt.Vékonyra felszeltem és elcsócsálta.

64 kiló????Na kb kamasz koromban voltam annyi
:oops:

mimi12
 
 


Kandi!
A Regi is tele van kiütéssel.Ráadásul tényleg úgy,hogy csak pelenka van rajta egész nap.Én nem adok neki semmit a kiütésre.Majd elmúlik magától.De szerintem lehet nyugodtan valami kálcium készítményt.
Viszont sokat pacsálunk napközben,és alvás előtt mindig van hűsítő fürcsi a medencében.

mimi12
 
 




:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Jokat nevettem itt a hozzaszolasaitokon a kiloimmal kapcsolatban. Le se merem majd irni, ha meg lesz az amit kituztem magam ele. :lol:

Kandi: Szerintem, ha nem lesz mar annyi tejed esetleg akkor biztos jobban megjon majd Bebe etvagya is. Mondjuk szerintem ebben a melegben orulj, hogy meg tudod szoptatni rendesen, mert legalabb tuti nem szarad ki. :)

Zarus nagyon aggaszt, mert alig iszik. Reggel megissza a 210ml tapszeret, aztan kb egy ora mulva iszik meg rendesen vizet, vagy vizezett baba gyumolcslevet, neha megiszik 150ml-t is, de utana egesznap szinte semmit... Neha mar Nurofenes pipettaval tomom bele, de akkor meg ujonnan kikopi es ezt meg viccesnek is talalja. Aztan este megint megissza siman a 210ml tapszert es neha utana egy oraval kb meg egy kis vizet is elfogad. Na, es persze kap gyumolcsot is, van, hogy egesznap csak friss gyumolcsoket eszik (barack, kajszi, sargadinnye, meggy) meg neha kap egy kis joghurtot is amit imad.
Gond az, hogy kakilni mar nem tud rendesen, mert nem iszik eleget es igy nagyon kemeny, bogyos lesz a kakija, emiatt mar Laevolac-ot is adnom kell neki...

Angelita: Szerintem elneztel valamit, mert Piroska ma toltotte a 24-et, Te azert meg nem leszel 42 ugye? :)

Mimi: Zarus is egesznap csak pelusban van, mert ez a lakas is egy katlan... Szeretnek egy napernyot a teraszra, mert vasarnap vettunk mini felfujhatos medencet Zarusnak az Auchanban (329 forint volt), es biztos nagyon elvezne, ha neha megmartozhatna. Jo nektek, hogy van kert es medence! :)

Orew

Lilypie Third Birthday tickers
orew
 
 


Kandi és Angelita,nagyon vicces kedvetekben vagytok :D :D :D Még lehettek 64kg-ok :)
Nekem is van még mit küzdenem érte :?

Angelita,tényleg elnéztél vmit! :) Nem vagy te még 42éves :D :P :P :wink:

Mimi,hát nem látszól vmi nagy darabnak a képeken :P Fannival mi a helyzet?

Kép
Kép
tundi24
 
 


Stiasztok4

Strand nagyon jó volt.Fiúk élvezték, Atinak nem kellett az úszógumi igy végig fogtam a 2 kezét és úgy ugrált. Már 1 órája alszik nagyon elfáradt.Márk szinte ki se akart jönni a vizből.
Aludtak isd délután felváltva Ati bkocsijában

Kandi: ca-kid szirup van nekem itthon és arra azt irták,hogy újszülöttkortól lehet adni.

Piroska: Boldog szülinapot kívánok!!!!!
Szemtelenül fiatal vagy :wink: :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

Hű, jó sokat írtatok ma. Mi nem voltunk itthon egész nap, csajos napunk volt.

Piroska! Isten éltessen sokáig!

Boldog hófordulót kívánunk Emmának és Zarának!

Meleg: hát nálunk sem jó a helyzet, irtózatosan meleg van a lakásban (is). Nikin is csak egy szál pelus van éjjel-nappal.

Ivás: szerencsére ezzel nincs gond, sokat iszik a csajszi. Régen nem volt egy nagy ivó, de szerintem most a meleg miatt kívánja.

Alvás: egy katasztrófa mostanában. Nagyon változó, hogy egyszer vagy kétszer alszik napközben, teljesen kiszámíthatatlan. Az elalvások is elég tragikusak. Ha leteszem a kiságyba, csak akkor alszik el, ha már hulla fáradt. Viszont kézben nem marad meg, ha altatni akarom. Rúgja ki magát és hisztizik. Remélem ez csak átmeneti időszak, és majd elmúlik, bár már tart egy ideje.

Angelita: Tökfőzi: kevés világos rántást csinálok, másik edényben felteszem a besózott tököt főni (víz általában nem kell, enged eleget), ha puha már, akkor a felesleges levet (ha túl sok lenne rajta) leszedem, de még nem öntöm ki. Ekkor megy bele a rántás, de nem egyszerre, hanem fokozatosan. Ha kicsit sűrűre sikerül, akkor a félretett lével lehet visszahigítani, ha meg még túl híg, akkor még egy kis rántás. Majd megy bele az apróra vágott kapor, egyet rottyan még és kész. Leírva bonyolultabb, mint megcsinálni.
Emma tündéri kis csajszi.
Nekünk nincs járássegítőnk, de a barátnőméknél van. Niki ma érzett rá a dologra, eddig nem érdekelte, pedig próbáltam már régóta mutatni neki. Na ma meg egész nap azzal totyogott.

Jó éjszakát mindenkinek!

Szilvi

Kép
boszi72
 
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a köszöntéseket :!: :!: :!:
Aranyosak vagytok hogy nem feledkeztetek meg rólam :!:

hmBori: sajnos gondok vannak a fogaimmal, még van 9 amit meg kell csináltatnom :( A terhesség alatt teljes lenullázódott a kálcium szintem, vagyis erre lehet gondolni. A jövőhét után 26-29 megyek a fogorvoshoz, aztán ha visszajöttünk a nyaralásból ismét :( Még az a szerencse hogy nincs rossz élményem ezzel a fogdokival és így nem rettegve megyek.

Tündi: köszi az infót a 90 naposról :!: Foggal kapcsolatost olvasd fentebb :lol:

Jaj lányok megint 1 évvel öregebb lettem :( és nem az számít hogy ki hány éves hanem az hogy mennyinek érzi magát :!: :!: :!:

Én spec hiába vagyok 24 jóval többnek érzem magam (és nem is annyinak nézek ki), sajnos vagy nem hamar felkellett nőnöm.

Ez van, fiatalabb már úgysem lehetek de vékonyabb még igen :wink:
Vendég
 


Piroska: Furcsa amit irsz, mert nekem sem volt egyszeru gyerekkorom, de meg most is sokszor sokkal fiatalabbnak neznek mint amennyi vagyok. Szerintem ez a genektol is fugg azert. :) Terhesen volt aki 19-nek gondolt... :lol: Aztan azt is megkerdezte, hogy van-e apja a gyereknek... :?
De abban egyetertek, hogy sokat szamit, hogy mennyinek erzed magad, en peldaul keptelen vagyok felfogni, hogy 25 vagyok es az is nagyon furcsa, hogy sok szempontbol nem elhetem azt a szabad/orult eletet mint akar csak ket eve. Olyan mintha minden tegnap lett volna. Nekem peldaul ezt a mai napig nehez feldolgozni es oszinten szolva nem is szeretnek az a csak a csaladjanak elo otthon ulo anyuka lenni. :)
Vekonyabb meg biztos leszel! Eddig is nagy erovel, kitartassal fogytal es mar megvan az eredmenye, ugyhogy tovabbi jo munkat es sok erot hozza! :)

Orew

Lilypie Third Birthday tickers
orew
 
 


Sziasztok!

Jimbone: De jo, hogy jottel! Jo nektek, hogy el tudtok menekulni valahova a nagy meleg elol. Biztos jobb a fiuknak is videken egy hus hazban ilyenkor. :)
Donat nagyon ugyes, gratulalok neki, hogy ilyen jol fejlodik! :)

En ma teljesen kiborultam... Faj a fejem, reggel a meleg miatt mar puffadt szemekkel ebredtem, aztan Zarus meg ma egyaltalan nem akar meginni semmit a tapszeren kivul. Ugyhogy mar nagyon merges voltam vele. Annyira rossz, hogy vele meg nem lehet megertetni, hogy mennyire fontos, hogy eleget igyon. Szoval ugy dontottem, hogy gyumolcsot fog kapni meg tapszert egesznap, igy talan nem lesz gond a hidrataltsagaval... :?

Udv,

Orew

Lilypie Third Birthday tickers
orew
 
 


Sziasztok lányok!

Megjöttünk a vese uh-ról, szerencsére minden rendben, semmilyen eltérést nem találtak. Nem is kellett olyan nagyon sokat várnunk, Emma is jól elvolt (imádja, ha gyerekek vannak körülötte, egy másik kislánnyal versenyt sikongattak :) ). Hazafelé bealudt a kocsiban, behoztam és letettem a kiságyába, most remélhetőleg jól kialussza magát, csak szegénykém leizzadt a kocsiban, de remélem, nem lesz semmi gond, jól betakargattam.

Mimi, a kép tegnapi, én ráadom a nacit, mert állandóan a földön jön-megy és a parkettán ücsörögni azért elég hideg. Én is hosszú naciban vagyok bent, azért kibírható szerencsére.

Piroskát fiatalítottam, 23-nak gondoltam :)!
Egyébként én sem érzem magam annyinak, amennyi vagyok.

Ivás: Emma sem iszik sokat, ő is leginkább tápszert, azt 3x kap, 3*200 milli, plusz mellé kb. 1 decit iszik meg (vizezett gyümölcslevet).

Boszi, köszi a tökfőzi receptjét!

Zsuzsa, Nektek is csak pár nap és szülinapoztok :)!

Ma még vásárolni fogunk elmenni, de csak valamikor délután, nem a legnagyobb hőségben. Már jó lesz egy kicsit kimozdulni, mert a bent töltött napokat már nagyon unom...

Kellemes napot mindenkinek!

Kép
angelita
 
 


Sziasztok!

Hajnus alszik így van időm írni.

Orew: Te mondjuk szerintem a korodnak megfelelően nézel ki. De lehet hogy a génekkel tényleg összefügg mert anyukám is 45 éves de kinéz 10 évvel többnek, na jó ha nem is annyival de 5 évvel biztos.
Hajnus meg enni nem akar! Oda adtam neki a reggeli tejet az lement, aztán jött volna a 10 órai gyümi és nem kellett neki de a párizsit azt megette. Lehet hogy most már csak azt enne amit mi?

Jimbone: Jó hogy jöttél! Én a tej hiánya miatt nem keserednék el, majdnem 1 éves koráig tudtad- tudod szopiztatni az tök jó szerintem! Más még idáig sem.

Angelita: Köszi a fiatalítást, jól esik.


A tegnapi szűk családi körben való ünneplés jól sikerűlt, apa meglepett egy dinnye tortával és pár szál rózsával na meg pezsgővel. Este meg a szomszédokkal a 4s-ékkel boroztunk :wink:

Tündi hol vagy? Te már ilyenkor rég szoktál írni!
Vendég
 


Sziasztok!

Hajnalban megyünk Komlóra,Pécs mellé :lol:
Emlékeztek,ott született a Regi tavaly nyaralás alatt.

Angelita!
Nálunk is parketta van de eszembe sem jut hosszú nacit adni a Regire.Itt nálunk a nappaliban 29-30fok van,a hálószobákban is annyi van.A Regi pelenkában pucér felsővel kitakarózva alszik.Ezért írtam,hogy irigykedek kicsit.
Sőt most éjszaka már hideg vizes pelussal takargattam magamat és a Regit is,annyira elviselhetetlen volt a hőség.AZért borzalmas majd 30fokos szobában aludni,nem is igen lehet ám.
De amúgy ha 24fok felett van a lakás hőmérséklet akkor nem kell hosszú naci.
Ha van légkondi az más.
De hőségriadós nyári kánikula van ! :lol:
Vagy Te fázós vagy? :wink:
Na szóval ne félj!!!Nem fog megfázni felfázni,hidd el!

Kandi!
Ne hari!Mindig elfelejtettem írni.De most is olyan nyögvenyelősen megy néha.
A párom még mindig itthon van,és így azért nehéz ám írogatni.No meg a gyerekek :wink:

Jimboni!
Tök igaza van Piroskának!
No meg amúgy is!Nem is ilyen kisgyereknek való a tej.
A Szabi sem bírta jó sokáig.De érdekes,hogy a többi tejterméktől nem volt baja.
Amúgy én is óvatosan adom a Reginek.Még csak pici sajtit eszegetett,mást nem igazán mertem.
Pár hónapos korában érzékeny lett arra amit ugye én ettem ittam,így óvatosabb vagyok.Pedig néha jó lenne,ha legalább egy joghurtot megenne :wink:

mimi12
 
 


Noémi: nyaralni mentek most is Komlóra? vagy megint szülni :D na csak viccelek ám. Jó pihenést!

Amúgy elég nagy itt a pangás :cry: kidöntött mindenkit a meleg?
Vendég
 


Sziasztok!

Mi ma megint strandon voltunk.Mosdt anyummal. Nermlkellett ma mennie dolgozni as hőségriadó miatt :wink:

Jimbone:örülök,hogy jöttél!!!

Mimi:jó nyaralást nektek!!!

Kor:én 32 vagyok de nem érzem magam annyinak. Vhogy 25 környékén megálltam :wink: pedig már eltelt pár év.

Én ma bulizi megyek a bnőmmel az állatkertbe.
Vendég
 


Sziasztok!

Csak gyorsan helyzetjelentek: egyszerűen semmit nem tudok itthon csinálni, Betti annyira anyás lett! :roll: :D Így a holnap reggeli indulásból nem lesz semmi, mert nem tudtam ma bepakolni, holnap reggel tudok csak, amikor apa lefoglalja Bettit. :) Szóval délelőtt indulunk egy ottalvós családi banzájra - semmit nem tudok, hogy lesz, mint lesz, elég lutri az egész... :roll: Apósom unokatestvére a fő szervező, szóval nem csoda, ha hozzánk már nem jutottak el az infók... :lol: :lol: Attól parázok, hogy pont holnap estére ígérnek lehűlést - az még nem is lenne baj, csakhogy nagy viharokkal... Ez meg állítólag egy erdészházban lesz, erdőben, ott meg nehogy ránk dőljön valami fa, vagy belecsapjon a villám... :roll: (Még gyerekkoromban történt, illetve szerencsére nem történt valami, ami miatt azóta félek szeles időben fák között lenni...)

Kitartást a meleghez - emlékeztek, milyen sokára akart ideérni a tavasz? Gondoljatok erre! 8)
Jó hétvégét mindenkinek!

Kép

Kép
hmbori
 
 


Sziasztok

Piroska: Utólagos boldog szülinapot! Milyen az a dinnye torta?

Tegnap voltunk mérekezni: Réka 9600 gramm és 76 cm

Réka alvása katasztrófa. Még mindig csak babakocsiban hajlandó elaludni, ráadásul van hogy éjfélig fél óránként tologatom aztán meg bealszik és reggelig 1-szer kel.

Ma strandon voltunk: Réka ordított a víztől. Pedig nagyon óvatosan tettem bele a bébi pancsolóba is. Itthon sem tudom a medencébe betenni. A kádban egy kicsit szokott pancsolni. De csak a kezével meg sem mozdul. Remélem ezt is kinövi.

Boszi: Előttem volt Niki fürdés videója, hogy milyen jó lenne ha Réka is így élvezné a vizet.

De nálunk a víz imádat biztos Ádámra ragadt. Őt meg ki se lehet szedni a vízből.

Kép

Kép
ádibaba
 
 


Bori: Ne aggódj, biztos nem lesz semmi. Érezzétek jól magatokat!

Kép

Kép
ádibaba
 
 


sziasztok!

Ma egy kicsit sűrű napom volt,így nemigazán tudtam írni!...

Sissi,nem semmi vagy,hogy 2 kicsivel kimeresz egyedül menni a strandra :wink: Én nem merek,csak ha jön velünk még vki,mert Luca egy igazi szemfényvesztés :oops: Csináltál képeket? :wink:
Hogy sikerült a mai buli?

Boszi,biztosan elmúlik ez az időszak Nikinél,lehet megviseli a meleg,nem mindegyik gyerkőc bírja.Nekem vmelyik nap Zsombi szinte egész nap aludt volna,tegnap+ma alig akart vmit :?

Piroska,jövök én :D de ma tényleg rohanós napom volt..délelőtt itthon volt egy kis dolgom,délután szolnokra kellett mennem szivattyút venni,mert behalt a másik,miért is ne akkor amikor apa nincs itthon :roll: utána vendégek jöttek,azttán pancsi,vacsi,locsoltam és még most érek ide :wink:
Fogászat miatt nem írigyellek,de az jó,hogy nem rémisztett el a doki..Kitartás!Mikor kezded a 90naposat?
Tényleg milyen az a dinnye torta?Most én is meginnék a teraszon egy pohárka borocskát :P :oops: :D

Jimbone,nagyon ügyes Donát! :) Nem lesz ott az értelmi fejlődéssel sem gond,te szakember vagy,te vagy vele minden nap,te látod,hogy fejlődik :wink: és szép okos kisfiú lesz! :wink: Havmi nagy baj lenne az már látszódna,na de ezt neked nem kell mondani.
Érezzétek jól magatokat a mamáéknál :) Gondolom Áron nagy élvezi.Várunk a jöv héten is,de ha előbb tudsz írni,tessék helyzetjelenteni :)

Angelita,jajj de jó,hogy minden rendben van Emmánál!!!! :) :) Mi szépeket szereztél be a délutáni shoppingolás alkalmával? :wink:

Mimi,érezzétek jól magatokat! :) Megünneplitek ott is Regi szülinapját? :wink:

Bori,érezzétek jól magatokat a hétvégén,biztosan nem lesz semmi gond sem!!!!

Ádibaba,Réka sem kis babóca!:) Később biztosan megszereti majd a vizet! :) Jól bírja a babakocsiban alvást..nálunk Zsombi már leszokott róla,napközben is az ágyában alszik már..RÉkánál is eljön majd ez az idő biztosan!Mondjuk nálunk este nem kelle babakocsizni,csak napközben aludt benne a levegőn,de már jó rég nem alszik benne..Kitartás!

Bocs,ha vkit kihagytam!!Jó éjt mindenkinek! :)

Kép
Kép
tundi24
 
 


Sziasztok!

Tündi: nem egyedül voltam,hanem anyummal.Kizárt lenne eghyedül a fiúkkal.
Buli jó volt kb 2re értem haza. Picit táncoltam is de nem sdokat,mert nem ittam annyit :wink: pedig próbáltam.

Viz: Ati egyfolytában ki mászott belőle.
Márknak pedig a legnagyobb problémája,hogy belemegy a szemébe a viz.

Ádibaba:Réka szép nagy baba.Sajnálom,hogy Réka ilyen rossz alvó. Nekem Ati bkocsiban csak 20-30 percet alszik.De ágyában annál többet.
Vendég
 


Bori:jó szórakozást nektek!!!
Vendég
 


Sziasztok lányok!

Én már várom a beígért lehűlést, mert ez a kánikula kikészítő... Ma Anyósomékhoz megyünk, ők jó magasan laknak (Bükkszentkereszten), de állítólag ott is nagyon meleg van.

Tündi, a tegnapi csak hétvégi bevásárlás volt, nem igazi shopping (sajna :)), Emma kapott egy Hello Kitty bodyt (néztem még egy Micimackósat is, de azt pont elhappolták az orrom elől...), meg egy etetőszéket, ami a szüleimnél lesz. Én egy nagyadag citromfagyival leptem meg magam :).

Mimi, azt akkor már nem is írom, hogy Emma hálózsákban alszik :). (Igaz, alatta csak a pelus van és azért nem bundás a hálózsák, csak sima anyag.) Meg be is szoktam takarni, azt ha melege van, lerúgja.
Kellemes nyaralást Nektek :)!

Bori, biztosan minden rendben lesz!

Ádibaba, szép méretekkel rendelkezik Réka baba, a képeken nem is látszik ilyen nagynak :)! Emma is ilyesmi méretekkel rendelkezik.

Kibújt a 6. fogacska, a jobb felső 2-es, szerencsére észrevétlenül. (A 6-ból eddig eggyel szenvedett meg szegénykém.)
Keveset szoktam arról írni, hogy miket csinál már, így most egy kicsit untatlak ezzel Titeket ;)!
Előszeretettel mutogat, egyrészt azt, hogy merre menjünk/mit szeretne, másrészt ha kérdezem, hogy hol van az óra/lámpa/függöny/hűtő (plusz amiket még tud, igyekszünk szinte minden nap bővíteni a repertoárt), akkor megmutatja. Az óra a nagy sláger, azt már bárhol észreveszi magától is. (Ezért is tetszik a Boszi által ajánlott játszóasztal, mert azon van.)
Fényképalbumokat is szeret lapozgatni, felismer rajta minket meg a nagyszülőket.
Imád telefonálni, a múltkor véletlenül felhívta Anyukámat :). (Aztán ha valami hangot hall, rögtön nyújtja nekem a telefont, hogy kezeljem le :)
A kutyákat is nagyon szereti, a kutyaugatást ha meghallja, akkor utánozza is.
Szerintem az első szava a "nem", határozottan kihallom, amikor mondja -ez olyankor fordul elő, amikor tudja, hogy én azt fogom mondani :).
Na jó, most ennyi, most már "lelövöm" magam :)!

Kellemes napot mindenkinek! Nekem vasalnom kéne, semmi kedvem hozzá, de muszáj...

Kép
angelita
 
 


Sziasztok!

Csak most értem ide...
A lányom és apja alszanak.
Marha meleg volt ma idebent mert főztem is, majd megdöglöttem :shock:

Tündi: még nem tudom mikor kezdem a diétát, szerintem megvárom a 27-ét (tudod :!: az eredmény miatt :wink: )

hú mennem kell....
Vendég
 


Sziasztok!

Olyan jo volt vegre egy huvosebb reggelre ebredni! El tudna, viselni, ha egy hetig legalabb ilyen ido maradna. :)

Piroska: Drukkolok, hogy pozitiv legyen az eredmeny. :)

Bori: Remelem, jol telt az osszejovetel es nem volt semmi gond. :)

Angelita: Nalatok ennyire hideg van a hazban, vagy fazosak vagytok? En meg a gondolatatol is rosszul vagyok, hogy hosszu nadragot vagy barmi hosszu ujjut adjak Zarusra ilyen idoben. Sot betakarni sem szoktam mert igy is alig tud elaludni a melegtol es sokszor meg almaban is izzad.

Udv,

Orew

Lilypie Third Birthday tickers
orew
 
 


Kis ünnepeltem:
Kép
www.kepmegoszto.com

Kis leltár hova jutottunk el 1 év alatt:
9730 g , 73 cm, 4 db fog
Már benőtt a kutacsa, feje körfogata már kisebb mint a melkasa.
Minimális mennyiséget eszik mindenből, minden ételt szeret főleg ha a nagyokéból ehet. Most már együtt eszünk egyszerre. Evés után még sokat szopizik.

Egyedül jár már nagyobb távokat a lakásban. Mutogat, babázik szeret bújócskázni és kukucskálni. Mutogatással hangjelzéssel eléri amit szeretne . Imád fürdeni. Elkészítette első rajzát már. Szeret lufival játszani. A szoba ajtóban lévődobozt megtanulta elhúzni, hogy kimehessen. Imádnivalóan huncut kiscsaj.

A szokásos súlygörbénk:
Kép
www.kepmegoszto.com
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kenderike 2010.07.19 07:05-kor.

Kenderike
Kép
kenderike
 
 


Képeken picurok tündériek. Eddigi szülinaposoknak utolag is boldog szülinapot. Fogacskákhoz, járáshoz gratulálok minden picurnak.

Nálunk is nagyon meleg volt, nappal 34, éjjel 29, de még így is elég türhetően aludt kisasszony, csak izzadt ezerrel. Ő itthon csak egy bodyban van/volt.

Angelita Pesten Auchanban láttam lengyel céklát, ha keresel még, hátha felétek is van, tényleg árvíz után kinyitott újra már?

Kenderike
Kép
kenderike
 
 


Jó reggelt,sziasztok!

Kenderike,nagyon sok Boldog ELSŐ Szülinapot kívánunk Livinek!! :)
Kép
Nagyon sokat változott Livi (is) .Jó súlyban van ő is,nagyon ügyes,hogy már egyedül jár! :wink:
Gondolom a nagyok teljesen "elkényesztetik" :P :wink:

Piroska,mennek a drukkok! :wink:

Bori,hogy sikerült a hétvége?

Angelita,akkor csak szereztél be egy kis apróságot! :) Jó,hogy írtál egy kicsit Emmusról is! :)Ügyes,okos csajszika :) A nem az nálunk is nagyon megy,de szerintem mindegyik babóca azt tanulja meg először :wink: Zsombi még rázza is mellé a fejét :D Nagyon huncut fiúcska :P

Kellemes napot és hetet mindenkinek!

Kép
Kép
tundi24
 
 


Sziasztok lányok!

Kenderike, Livinek nagyon boldog szülinapot kívánok!! Nagyon szép kis hölgy :)!

Kép

A céklainfót köszönöm! Igen, már kinyitott az Auchan, június legvégén.

Tündi, Zsombinak boldog hónapfordulót :)!

Orsi, a lakásban 26 fok van, de pl. éjszaka én takaróval alszom, éjszaka jól ki szoktunk szellőztetni és akkor nem tűnik olyan melegnek a lakás. Nem vagyunk fázósak különösebben.

Kellemes napot mindenkinek! Ezt a kis lehűlést, gondolom, mindenki örömmel fogadta :)!

Kép
angelita
 
 


Megjöttünk mi is a Balcsiról tegnap.
Huh, nagyon kemény négy nap áll mögöttünk. Nagyon el vagyunk szokva ettől a rettentő hőségtől, itthon ugye klímázunk...
Sikerült egy olyan házat kibérelnünk, ami mint utólag kiderült könnyűszerkezetes, és semmilyen hőszigetelése nem volt. Azaz ahány fok van kint, annyi van tbent is. Mikor csütörtök délután megérkeztünk és bementünk a házba azt hittem menten sírva fakadok, kb 35 fok volt a házban. Rögtön elkezdtem aggódni, hogy hogy fog itt Marci nappal aludni, mikor nem lehet megmaradni ebben a hőségben??? Aztán jól kiszellőztettünk, és este ahogy hűlt le a levegő, úgy a ház is "hűvösödött", így legalább az éjszakáink viszonylag normális keretek között maradtak.
Aztán azt találtuk ki, hogy a nappali alvások idejére meg átcuccolunk egy ismerősünk házába, akiknek félig földbe lett építve az alsó szint és tök jó hűvös volt.
Úgyhogy egy vándortábor hozzánk képest kismiska volt: reggel felkeltünk, reggeli, főzés Marcinak, anya összecuccolta a napi motyót, át a hűvös házba. Ott egy kis játék még, kipakolás, aztán Marcit letettem aludni. A többiek addig lementek a strandra. Alvás után Marci megebédelt, lementünk mi is a strandra. Fürdés, játék, stb. Aztán Marcinak uzsi a strandon, aztán fel a hűvös házba, Marci alszik. Mikor felébredt, vissza a strandra, játék, vacsi. Aztán vissza a hűvös házba, összepakolni, vissza a saját szállásunkra. Ott kipakolás, szellőztetés, fürdés, szoptatás, altatás (na ez utóbbi nem ment, Marci nem akart ezen a fránya szálláson elaludni, csak amikor rendesen besötétedett, kilenc-negyed tíz körül). Ekkor már én is szerettem volna valami társadalmi életet élni, de a szúnyogok szó szerint felzabáltak minket, mintha a szúnyogriasztó még külön ízlett volna nekik. Kb 10-re megszűnt az invázió, akkor még bírtam ébren fél-egy órát, aztán menten aludni és reggel minden ment előlről.
Asszem sokáig nem lesz még olyan nyaralásunk, amit igazán ki tudok élvezni... Gyerekkel nyaralni valami hihetetlenül fárasztó dolog. Én csinálok valamit rosszul vagy másnak is ilyen???

Tervezzük, hogy Anyukámékkal is lemegyünk egy hosszú hétvégére, hát akkor kicsit le fogom passzolni Marcibabát, hogy legalább a strandon tudjak egy kicsit úszni, vagy újságot olvasni vagy valami...

Kép


Kép
dbea
 
 


Kenderike: Livinek boldog szülinapot!!!! Szaporodnak a szülinaposaink :lol: :lol: :lol:

Ivászat: hát Marci sem egy nagy ivó. Mi úgy szoktuk, hogy evés után gyümölcslevet kap, azt nyomja befelé nagyon. Aztán evések között, kb fél-egy óránként megkínálom vízzel. De ennek a kis pajkosnak a víz nem nagyon ízlik, de egy-két kortyot azért iszik. Amit nagyon élvez, az az ásványvizes üvegből való ivászat :lol: Ugye látja, hogy mi is abból iszunk, pl a strandon, így persze neki is úgy kellett :lol: De legalább akkor is ivott pár kortyot.

Mi a héten megünk Marcival vérvételre. Az is de jó lesz. A Heim Pálba kell mennünk, mindennap 8-10ig van éhgyomri vérvétel. Csak azt magyarázza meg valaki, hogy mi van akkor ha a gyereked mondjuk reggel hatkor kel. Éhezteted nyolcig??? Nem is értem, hogy ezt hogy gondolják. Nálunk is necces lesz a dolog a reggeli miatt, remélem nem lesz nagy gond.

Marci fejlődéséről is írok pár szót: nagyon ügyesen lépeget már oldalra a bútorok mellett, meg ha fogod a kezét sétál. Ha feláll, már elég csak egy kézzel kapaszkodnia, próbálgat egyedül megállni és guggolni :lol: Ez utóbbi nagyon cuki :lol: Lelkesen integet mindenkinek, és egyfolytában gagyarászik és dumál. Ha neki tetsző zenét hall, ringatózik rá előre-hátra :lol:

Egyébként nem tudom hogy vagytok vele a saját gyerekekkel, de Marci rettentő csibész lett. Egyfolytában jön-megy, pakol ki-be, rámol, törtet mint egy kis torpedó. Egész nap mást sem csinálok csak azt mondogatom, hogy Marci nem, nem szabad, hagyd békén, ne csináld, stb. De mintha meg sem akarná hallani. Folyamatosan a konyhaszekrényeket nyitogatná, a tévét tapogatja, a szemetesben akar rámolni, a konnektorokat akarja megfogdosni, a saját ruhásszekrényét kipakolni. Rettentően fárasztó, este már alig várom, hogy menjünk fürdeni és aludni, mert vágyom egy kis nyugira :oops: Nálatok ez hogy van???

Ja igen, és rettentően harap. Főleg engem. És hiába mondom, hogy nem, hogy ez fáj, akkor is csinálja. Tegnap este már elfogyott a türelmem és meglegyintettem a száját, hogy nem szabad, és annyira megijedt vagy nem is tudom, hogy sírva fakadt. Aztán majdnem én is. Ezzel a harapásos dologgal mit lehet csinálni???

Kép


Kép
dbea
 
 


Sziasztok!

Kenderike, utólag is nagyon boldog szülinapot Livinek - nagyon szép kislány!!! :)

Dbea, köszi, hogy leírtad a hosszú hétvégéteket részletesen - ezzel megkíméltél engem is, hogy ilyen részletesen írjak a mi 7végénkről. Tök ugyanez volt nálunk is - minden volt nekem, csak pihenés nem... :roll: :?

A babákról írt beszámolók pedig mentesítenek az alól, hogy ugyanezeket leírjam Bettiről. :lol: (A tegnapi meglepetése: nagyszülők távozásakor nemcsak integetett a kezével, hanem mondta is hozzá, hogy pá-pá!!! Nagyon meglepődtünk és persze örültünk neki! :) )

Szóval nálunk is hasonló csalódással kezdődött a megérkezés: egy "mezei" (=tóparti), sima faház a szállás - köze nincs az erdészházhoz... :roll: :? Vittem magammal hőmérőt, 32 fok benn... Szintén kizárt, hogy Betti el tudjon ott aludni (mint Marci Beáéknál), úgyhogy Betti első d.u-i alvása a tóparton, babakocsiban, fenyők árnyékában, kb. 1/2 órás sírás után volt. (Legalább néha volt egy kis légmozgás.) Úgy sajnáltam szegénykét, annyira melege volt, tiszta víz volt a haja is, és ugye ahogy erőlködött a sírással, még jobban megizzadt... :( Az egyik rokon elég közeli lakik és felajánlotta, hogy éjszaka aludhatunk nála - szerencsére ott csak 28 fok volt, kb. annyi, mint itthon is, így este már gond nélkül ment az elalvás. Csak ezzel a félrevonulással lemaradtunk az esti grillezésről, és arról, hogy a közelben tanyázó szarvasok 1 méter közelre jöttek, szinte kézből ettek. Csak a fotókon láttuk.
A közös reggeliről is lemaradtunk, mert Betti csak fél 9kor kelt, így az ő reggelije és az összepakolás után kb. 10-re értünk vissza a többiekhez. Akkor engedtem meg magamnak kb. 1 óra "pihit", addig a nagyszülők foglalkoztak Bettivel: horgásztam egy kicsit, hadd örüljön a férjem. :)
A lényeg: Betti társaságban volt, sok újdonságot tapasztalt, a férjem is jól érezte magát. Nekem meg maradt ugyanaz, amit Bea is tapasztalt: hogy nagyon fárasztó volt az egész! Bea, ezek szerint mindketten ugyanazt csináljuk rosszul! :( :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
hmbori
 
 


Sziasztok Lányok!

Piroska: Utólag Boldog Szülinapot Kívánunk!
Kenderike: Livinek is NAgyon Boldog Szülinapot!

Rólunk: Marcusom, már elengedett kézzel lépeget egy kettő lépést de kényelmes gyerek és jobban tetszik neki négykézláb :D Sajna a sínt még hordanunk kell meg maszíroztatjuk, sokat javult de azt mondta a dokibácsi olyan mint a másik lábfeje sosem lesz :cry: csak esztétikailag lesz kicsit másabb. Hát ezt csak remélni merem.
Ő is minden rosszban benne van, mint ahogy, dbea írja az én Marcusom is dettó ilyen. Az egész lakás csatatér, Ő is harap hiába csinálok bármit, az új módi, a nemevés, ha eszik kiköpdösi a tenyerébe mindent összeken. Most, hogy szünet van az oviban semmire nincs időm állandó, játék programok Jázminnal szóval nem unatkozom és ezért is tünögetek el mert nincs erőm a géphez ülni :oops: .

NA megyek mert Marcusom éhes, itt rángatja a ruhám, hogy ne üljek itt olyan sokat :lol:

Mindenkinek szép napot.
És köszönöm a hiányolást és az érdelklődést.
Ha lesz időm teszek fel új fotókat.
Beus

Kép
Kép
beusmimi
 
 


Sziasztok!

Kenderike: BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT LIVINEK! :)

Zarus tegnap megint kidobta a taccsot, úgyhogy utána már nem is evett sokat egésznap... Elég durva volt, mert most még fél órával a nagy adag után is jött belőle meg sokat öklendezett amitől meg sírni kezdett. Na, meg persze falfehérré vált... :(
Ma voltam vele dokinál 11hós státuszon, megvizsgálta mindenét Zarusnak, és semmi baja nincs. Azt mondta, hogy biztos, hogy a meleg miatt van ez nála. :( (Szegénykémnek az angol vére nem bírja a hőséget.)
Sajnos nem hogy nem hízott, de még 30grammal kevesebb is volt mint egy hónapja. Mondjuk a doki azt mondta, hogy ez is a meleg miatt van valószínűleg, mert ilyenkor nincs rendesen étvágya senkinek. Viszont nőtt két centit, úgyhogy most a méretei: 7850gramm és 74centi. :)

ÉLJEN A HIDEGFRONT!!!

Üdv,

Orew

Lilypie Third Birthday tickers
orew
 
 


Sziasztok!

Tegnap előtt gyorsan el kellett köszönnöm mert Hajnus felkelt. Aztán szombat este lerókázta kislányom az apját, kicsit túletettük.
Tegnap meg nyársaltunk, gondolhatjátok a babakocsi is tiszta füst szagú lett, még jó hogy levehető a huzata már kimostam szárad.

Ma mentünk babaúszásra, hát meggondolom hogy legközelebb menjünk-e mert marha hideg volt a víz és szegény Hajnus nagyon vacogott, télen azért melegebbre csinálták a medencét. Aztán hazajöttünk adtam neki 2-3 kanál kajcsit és megint rókázott. Délután viszem a dokihoz, mert azért ez már nem normális. Előtte nem vett levegőt és lehetett hallani hogy folyamatosan nyel vissza valamit aztán felkaptam kimentünk a levegőre valami fehér folyt ki a száján mint amikor valakinek habzik a szája és kijött belőle minden. Gondolhatjátok milyen frász jött rám. Utólag akkor volt ilyen mikor még szopós volt és nagyon bekajált, de most alig evett.

Kenderike: LIVINEK NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT!!!

Bea&Bori: sajnálom hogy így telt a "pihenés" legalább tudjuk hogy ránk is mi vár!
Vendég
 


Sziasztok!

KENDERIKE:LIVINEK BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNOK!!!

Mi jól vagyunk igaz ma Márkkal megjártuk a sebészetet.Borult a motorral és nagyon felszakadt az álla igy inkább megmutattuk. Csak beragasztották neki.

Ati is egyre többet szeretne menni de neki még fognom kell a kezét ill. most már inkább csak az egyiket.De mászni még mindig imád.
Rosszcsoint Ő is a legújabb,hogy felmászik a nagy plüss oroszlánomra és kapaszkodik a fűtéscsőbe,ill. húzza fl magát az ablakhoz.

Piroska:remélem csak a mel3g miatt hány Hajnus.
Vendég
 


Piroska: Zarus pont ugyanígy hányt tegnap (a szerdainál nem volt ilyen fehér habos cucc), és nekünk ma azt mondta a doki, hogy a meleg miatt van, mert más baja nincs szerencsére. Remélem nálatok is ez lesz a helyzet. Én már alig merek enni adni neki, mert étvágya se nagyon van az elmúlt egy hétben a meleg miatt.

Sissi: Gyors gyógyulást kívánok Márknak!!!

Orew

Lilypie Third Birthday tickers
orew
 
 


Köszönjük köszöntést :)

Lívi is huncut kopé, ő is harap nagyritkán és megy és megy és megy és pakol mindent. Ja előbb elfelejtettem hogy megtanult felmászni is ágyra nem csak lemászni.

Bea és Bori szerintem semmit se csináltok rosszul, minden gyerek ilyen. Általában sokadik gyereknél már az ember elkezd rugalmas lenni, nem ragaszkodni dolgokhoz lazább sok mindenben. Úgy csinál mindent ahogy kijönn a lépés.

Egy fontos dolog van csak, nem szabad rágörcsölünk a helyzetre. Ha mi nyugottak vagyunk akkor ők is lazán veszik és nem okoz gondot szinte semmi nekik.


Jobbulás hányos Zarusnak és Hajnusnak remélem Hajnusnak is csak a melegtől van.

Kenderike
Kép
kenderike
 
 


Angelita,köszike! :)

Bea,Bori,semmit nem csináltok rosszul :) Az tuti,hogy nem egyszerű velük nyaralni,mert pihenni sosem fogunk :P De mi ilyenkor rugalmasabbak szoktunk lenni :wink: Nincs annyira kötött program,mint itthon...Leginkább csak az esti altatás a fix Zsombi miatt,de Lucát ez kicsinek abszolút nem viselte meg,most meg pláne nem... :wink:
Tartsatok ki,mindig egyszerűbb lesz! :)
Mi pl az alvásokat a strandon babakocsiban oldottuk meg,és csak akkor fektettük le amikor már nagyon fáradt volt és hamar elaludt :P Ez működött most a családi napon Zsombinál is :wink:

Orew,Piroska,jobbulást a csajoknak! :)

Sissi,még jó,hogy nem lett komolyabb baja Márknak!!Gyors felépülést neki!

Beus,Zsombi is harap :? És nagyon erősen,a múltkor már be is kékült,zöldült a karom :cry:

Kép
Kép
tundi24
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: