Új privát üzeneted érkezett!

Szöszke,
ja, értem! :) Azt hittem Kata már a negyedik, aki karácsonykor szül! :lol:

Timirosicka,
Jaj istenem :cry: Kisfiú vagy kislány a pici?

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Veronika!Ne fesd az ördögöt a falra :P 8) :lol:

Timi!Ez szörnyű :cry: :cry:

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Timi, ez borzalmas.... :cry:

Kép
szöszke
 
 

 
 

Sziasztok!

Végre kisütött a Napocska........ Iszonyat pára van és tartok tőle, h sok lesz a szúnyog is. Mindenféle gombák nőnek a fűben, nagyon kell figyelnem a srácaimra......

Nekünk szerencsénk van nincs víz a kertben, de a kertszomszéd már szivattyúzni kényszerül .....Azért lassan csak jobb lesz, de Én is nagyon sajnálom azokat, akik bajban vannak!!! Kimerészkedtünk pár napja a közeli játszótérre, Konsti belegázolt a homokba és a lába nyomában összegyűlt a víz.....durvaaaaa....

Kata84!
Járt oviba Ábel, csak főleg apa hordta autóval. A kocsi elmegy még a 30-40cm es vízben, de a babakocsi kevésbé. :wink: Kerülőúton megközelíthető volt az ovi gyalogosan is.

Zsófi megy a nyáron is oviba??? Nálatok is összevont csoportok lesznek????

Timi!
Sok erőt kívánok az ismerősöd családjának és Neked is kitartás!!!!!!

Akinek van tapasztalata a testvérféltékenység megoldásában az legyenszíves megosztani velem! Köszönöm!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!
én is előkerültem :)

Esküszöm, nagyon régen nem jártam errefelé, de megéreztem, hogy LKata mesélt a nagy hírről, és pont olvastam :D NAGYON KÖSZÖNÖM A GRATULÁCIÓKAT!
Úgyhogy én is szeretném elújságolni nektek, hogy babát várok, most vagyok az uh szerint 11+5 napos ,ami érdekes, mert 3 hete 7+1 napos voltam :)
Jövőhéten megyek majd a 12 hetes genetikai uh-ra, kicsit azért izgulok, remélem minden rendben lesz. ha jól emlékszem, pont a pozitív teszt előtt jelentkeztem be utoljára, azóta nem nagyon bírtam, ugyanis végighánytam és aludtam az elmúlt heteket... Most már pár napja elmúlt, fáradékony sem vagyok annyira (mint mondjuk egy lajhár... :lol: ), úgyhogy kezdek magamhoz térni. Remélem ez így is marad.
Nagyon izgi, nagyon várom már, hogy kisfiú-e vagy kislány, apa azt mondja kislányt csinált, én meg most elkezdtem fiút érezni. Olyan jó lenne, ha jövőhéten már láthatnánk mi van a lábai között, a doki szerint ha jól fekszik, akkor látható lesz (Tominál is megmondta).

Szöszke!
nálatok mi a helyzet? Németország, baba? Remélem jól alakulnak a dolgaitok!

Zsuzsu!
Testvérféltékenységről sajnos semmilyen személyes tapasztalatom nincs, azt leszámítva, hogy nagyon rosszul tud elsülni a szülői beleavatkozás. Sokszor felerősíti az indulatokat. A közös enyhe bünti (pl. egyik az egyik székre, másik a másikra és csitt), viszont cinkostársakat hozhat létre,ami a tesók kapcsolatát javíthatja :).

Timi!
borzasztó,ami nálatok történt :(
Amúgy is szörnyű ez a sok eső, iszonyatos lehet keresztül menni az embereknek az otthonuk elvesztésén.
Remélem nálatok is csendesedett az idő és nem lett komolyabb baj a kerti vízből.

oh, felkelt tomi, most mennem kell, puszi mindenkinek!!

Kép

Kép
borkaby
 
 


Sziasztok!

Timi...ez szörnyűűű! :cry:

Egyre több áldozata van az árvíznek! Arról nem is beszélva milyen elszegényedést fog ez okozni, a sok tönkrement, falu, város, a mezőgazdaság :cry:

Borkaby...örülök hogy nálunk is bejelentkeztél! :D Örülök nektek!
Lehet akkor mi egyidősek vagyunk???? :lol:

Mi névnapoztunk hétvégén, sütöttem , főztem.
Sűrű hétvégénk volt, és Norbit annyi baleset érte mind máskor egy hónap alatt. :cry: Nekiesett a farakásnak lehorzsolta a vállát, megfogott valami éles szélű tégletörmeléket levágott egy darab bőr az ujja elejéből, másnap mikor felöltöztettem az új szépruhájába, mert jöttek anyósék névnapozni, elesett a kertben és a füves kertnek pont egy beton járólap szerűségbe esett arcal.
Ha a cumi nincs a szájában lehet a fogai is kitörnek.Így a cumi felrántotta a száját és berepedt az ínye felül, ömlött a vér, visított Szegényke nagyot esett. :cry:
Tiszta vér volt az új ruhája, lemostuk a száját hideg vízzel, de csak ömlött a vér egy jó ideig. Gyors anyósomék odaadták az ajándékot, hogy felvidítsák, készült is pár "véres fotó".szegénykém mosolyogni se tudott csak hüppögött, szívta a cumit(bár szerintem az is fájt neki a szája miatt) :roll:
Kapott talicskát, kisasztalt kisszékkel, egy kis autót.Aztán a barátnőméktől kapott játék fűnyírót(azt még én találtam ki mert imád füvetnyírni apjával) :D Ilyen olcsóbb Tescos, kerreg a kereke ahogy tolja, nagyon tetszik neki.
Este együtt nyírták a füvet az apjával, tök cukik voltak. Fecó az igazit tolta, Norbi a játékot, oda-vissza pont ahogy kell Le is kameráztam őket! :lol:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

csak jelentkezek, h minden rendben velunk, olvasgatlak, irni nehezebb, tegnap ota magunkra vagyunk, anyum jon at segiteni idonkent, o viszi-hozza Zsoltit oviba. Ferjem itthon volt 2 hetig, most 3 hetig nem lesz. Ugyhogy szoszke, en tudnek neked meselni... ha volna idom :lol:
Kicsi imre jo baba masik ket gezenguzomhoz kepest, azert o is ad munkat es ujabban kezd hasfajos tuneteket mutatni :? A legtobb dolgot viszont meg mindig a ket nagy adja :wink: Feltekenyseg meg szemmel lathatoan nincs, Miki is szereti a kis Imret, folyton simogatni, puszilgatni akarja, csak kell vigyazni, mert nagyon eroteljesek a mozdulatai a kis Toldy Miklosomnak :lol: Zsolti mar rutinos nagytestver, o is nagyon sereti, ha Imre jelen van a csaladi eletben, de tole nem is vartunk mast.
ha kerdeztek meg irok, de nem akarom megtolteni velunk az oldalt, reagalninem nagyon tudok :?

Kepek: Kép Kis Imre Kép setara keszulve Kép setal a (nagy) csalad Kép Mikivel Kép

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


Borkaby!

Gratulalok! Konnyu varandosagot!

Szoszke!

Drukkok mennek, addigis nem unatkoztok, gondolom, megy a keszulodes ezerrel! :wink:

Lkata!

Szegeny Norbika, van igy, h minden osszejon :? De ennyi ajandek csak visszahozta a kedvet :wink: Rosszul vagy meg? Gondolom lanyt szretnetek.....
Jo lehet ez a funyiro :lol: nalunk a sepru a meno...

Timi!
Sajnalom az arvizek miatti gondokat... minket errefele szerencsere kihagyott...

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


bocsi, szinte elfelejtem :oops:

koszi mindenkinek a gratulaciokat es a jokivansagokat!

kullancs
most nem er kirohogni, ha nagy hulyeseget irok, jelzem eletemben nem lattam kullancsot, nem is nagyon van errefele, de olvastasm mostanaban valamit, gondoltam leirom. Allitolag nagyon regi "gyogymod", h ha kullancs kerul a borbe, gyufaval kell korkorosen surolni a bort, mert a kullancs annyira ki nem allhatja a foszforszagot, h egyszeruen kibujik es eliszkol. Egy probat biztosan meger! :wink:

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


Móni,
na szuper,hogy végre jöttél és hoztál képeket is! :)
A körkörözést hallottam, de nem gyufával, csak simán bármivel, fogpiszkálóval, stb. Nekem úgy mondták, hogy a körkörözéstől megy ki, de ha a gyufában még a foszfort se szereti, akkor ha lenne megint kullancs kipróbáljuk! :lol:

Kata,
szegény Norbika!!! Olyan fűnyírót Pálmi is tolt, még az előző lakhelyünkön a szomszéd kisfiúét és imádta! :) Most játék babakocsija van babával, hát azt is nagyon élvezi, a babát ki-be teszi, tologatja, cuki :) Mondjuk a ki-betétel okára még nem jöttem rá, hogy mit is akar azzal, de néha még dühös is, láthatóan nem sikerül amit akar :lol:

Borkaby,
az jó, ha ketten kétfélét éreztek a baba nemét illetően! :lol: Rögtön gyere és mondd ha kiderül! :)

Zsuzsu,
nálunk is nőnek a gombák... Durva a vizes homokozós sztori!!! :shock:
Hihetetlen, hogy nálatok is apának kellett hordani a víz miatt autóval Ábit!

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Lassan ez az én fórumom lesz, ha nem írtok! :lol: :lol: :lol:

Képeket hoztam, egyrészt Pálmi legújabb tévé nézési szokásairól (emelvényt épít elé magának):

Kép

másrészt a szombati kerti "partinkról" (jött egy ismerős család megnézni az új házat):

Legjobb móka a babakocsi tologatás:

Kép

Pálmi irígylésre méltó királynői helyen, 2 pasi csúszdáztatja :lol: :

Kép

és végül a lányok homokoznak:

Kép

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

Zsófi bárányhimlős :shock: :shock: :shock: Doki mondta,hogy készüljek mert Zsebi is elkaphatja olyan 80% :o Igazából valahol jó mert szerintem ez egy kötelező betegeség és gyerekknént esnek át rajta.Szerencsére nem lázas csak pöttyös :)

Zsuzsi!Zsófi már június 1 óta itthon van.Ez az "utolsó"nyaram amikor egész végig itthon vagyok akkor legyen Ő is.Ti házatokat nem fenyegeti a víz?Ábel meddig jár óviba?

Móni!Nagyon szépek vagytok!!!Ilyen képek láttán én is akkarok nagy családot :D :D :D :D Hogy birod mikor alszol?

Kismamák:Korkaby,Kata:Pocakképet és uh képet kérünk ám!!!!!Na meg neveket és ha tudjátok a baba nemét azt is elmondani nekünk :wink: :wink: :wink: Kicsit akik már nem akkarnak vagy késöbb babát hagy nosztalgiázunk már :D

Borkaby!Én úram Zsebinél határozottan mondta,hogy tuti lány én meg fullra bele éltem magam és mikor mondta a doki,hogy kukija van csak lestübj :wink: Nevek vannak már?Tominak mondjátok a tesót?

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Sziasztok!!

L.Kata!
Bocsi!!!!!!!!!

SZERETETTEL KÖSZÖNTJÜK NORBIT!!!!!!!!!!!!!

Millió gyógypuszi névnapos legénykének!!! Az enyémek is tolják a fűnyírót :)

Borkaby!
DE JÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ!! :lol: :lol: TAPS, TAPS.....
Várjuk a híreket, kérlek oszd meg velünk!!! Nagyon igaz, amit Kata84 írt, szuperjó nosztalgiázni, kicsit mi is újra babások leszünk... :oops: 8) :)
A rosszulléteket sajnálom, én megúsztam mindkettővel így elképzelésem sincs....

Köszi a tanácsot. érdekes, itthon sokszor kitépi Ábel a Konsti kezéből a játékot, viszont pld. a játszótéren óvja, szeretgeti ......

Móni!
örülök, h jöttél!!!!!! Tündéri a kis Imi!! Miki meg rettentő huncut, az orrpöckölős kép szenzációs!!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Veronika!
Nagyon édes Pálmi! Konsti is épít, tegnap azzal játszott, h egy lavórt odarakott a járókához, felállt és bemászott, majd beemelte a lavórt és ugyanúgy kimászott. Segítség nélkül is kimászik, de így eljátszott. persze felügyeltem, de úgy érzem hagyni kell ügyeskedni és csak akkor lépek közbe, ha veszélybe sodorja magát.

Egyik nap pld. Ábel menetelt. Kanapén, széken keresztül ... egyszer csak ugrik le a székről, amikor látom, h pontosan egy gumi ugrálólabdára érkezik. Ne tudd meg, még kiáltani sem tudtam, de szerencsére ahogy landolt térden, a labda megdobta és pont az ölembe esett.....a szívbaj.,............

szép a kertetek!!!!!!

Kata84!
Ábel ovizik. Nagyon szereti, mindennap csinálnak valami érdekeset. tegnap krumplival nyomdáztak. kell neki a közösség, jól érzi magát. Még nem tudom mikor lesz itthon, a terv, h 2-3 hetet júliusban, na meg persze az egész augusztus.

A belvíz levonulóban, nálunk nem volt gond. Az árkokban még sok a víz faluszerte, de büdös, poshadt, sok a szúnyog.... :evil: :evil: :evil:

KITARTÁS MINDENKINEK A MELEGBEN!!!!!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Köszi Lányok, nagyon kedvesek vagytok!
Tudjátok, nem vagyok egy nagy kép-felrakosgató, de majd azért igyekszem. A hasamon az ismerősök szerint már látszik, én mondjuk még nem érzem úgy, hogy idegeneknek leesne, hogy terhes vagyok. Inkább olyan, mintha nem ment volna vissza szülés után (amúgy nem ment vissza, csak mégis, ennél azért kevésbé látszódott :) )

Móni!
Gratulálok!
Nagyon aranyos az új családtag!! Az első képet nagyon a szívembe zártam, Tomiról is van egy ilyen kép, pont ilyen arcot vág rajta és imádom azt a képet! Kis drágák :)
Ha lesz időd, írj majd milyen volt a szülés, milyen az otthonlét.

Zsuzsi!
Háát, az a labdás ugrás nem lehetett semmi. Még így is gyomorösszehúzó...
Ábiéknál az oviban nincs az, hogy összevont csoportok vannak nyáron, más az óvónéni és kevesen vannak? Nálunk az óviban így csinálják a nyarat a szabadságolások miatt és a gyerekek kedve hamar lekonyul, mikor látják, hogy idegen gyerekekkel és idegen óvónénikkel kell játszani. aztán persze 2-3 nap alatt belerázódnak. mondjuk ez egy nagy ovi, 11 csoport van...

Kata!

Bárányhimlő? Nekem meg azt mondta a doki, majd ráér szeptemberben beoltani, mert az egy őszi betegség :?
Ezek szerint mégsem annyira...
Jobbulást!!!
Megérti Zsófika, hogy nem szabad vakarni vagy nem viszket annyira?

Veronika!
Annyira szép a füvetek a kertben! A játszóról nem is beszélve! :D

kullancs:
én sem vagyok egy szakértő, de én meg úgy tudom, hogy nem szabad megvárni, hogy magától kiessen, mert mikor kihúzza a szúrókáját, akkor is belövell nyálat. (vagy bent hagyja a szúrókát, tele nyállal vagy valami ilyesmi... mindenesetre nem szabad körözni)
van egy tökjó oldal, ami olyan jól leírja: http://www.kullancs.hu/
Még terhesen csípett meg a kullancs, életemben persze először... én is szívbajt kaptam, itt bőgtem napokig... ezt az oldalt olvasgattam, amúgy bőrgyógyásszal vetettem ki,mert nem volt undorom sem hozzáérni... Ő azt mondta, hogy 21 napig kell figyelni a piros koncentrikus köröket, amik bárhol a testen jelentkezhetnek, nem csak konkrétan a csípés körül.

Kép

Kép
borkaby
 
 


Sziasztok!

!Megvolt az integrált teszt, Uh+ vérvétel.Nagyon profi neves orvos ultrahangozott, kedves volt és alapos! :D Várni se kellet!Persze a bénz beszél :? ...tudjátok ez nem ingyenes volt.
Azért annyira nem felhőtlen az öröm.Hála a profi Uh gépnek időben kiderült figyelni kell a kis magzatom szívműködését, áramlását, mert ott volt némi negatív szakasz! :roll: :cry:
Bevallom aggódom.
A doki vígasztalt hogy azért nem kell rosszra gondolni , lehet kinövi, lehet legközelebb minden rendben lesz, nem tudjuk még milyen jellegű a szívprobléma :cry: Beszéltem a saját orvosommal is.
A 18.hétig nem lehet tenni semmit, utánna elmegyek egy komoly szívultrahangra, ahová majd a dokim beutal.Reménykedni kell hogy nem komoly!
No és a ráadás hogy nagyon valószínű hogy kisfiú ő is. Hát, bevallom csalódott voltam.Probálok megbékélni a gondolattal, de úgy vágytam egy kislányra :roll: :oops: Copfokkal, fodros ruhában...jaaaj, de jó lett volna :)
Amúgy már a hányinger múlóban, jobban vagyok! :)
Hoztam képeket is.Pill.

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


A gyereknapi Tatai csavargásunk:
Kép
Emmának puszi :lol:
Kép
Névnapi baleset
Kép
Kép
Homokozás Mirával
Kép
És egy tegnapi kép
Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kata,
drukkolunk, hogy minden rendben legyen a kicsi szívével!!!
Megértem, hogy kislányt szerettél volna és így most egy picit csalódott vagy! De lehet, hogy 2 fiú meg jobban ellesz együtt, nem?

A legutolsó kép valami tündéri!!!

Borkaby,
azt hiszem veszek ilyen kullancs eltávolító "kanalat", az lesz a legegyszerűbb!
Bárhol jelentkezhet a testen? Nahát... most szegény Pálmit megcsípkedték a szúnyogok 3-4 helyen, és megnőtt, bekeményedett neki. De már javul. A húgom volt ilyen, meg anyukám is, hogy minden csípés becsúnyult nekik. Úgy látszik a mi nyarunk meg a bőrbetegségekről szól... a vírusos pöttyöződés is még tart, már a lábán is van meg mindenhol, remélem mostmár tényleg elkezd javulni, bár a doki 6-8 hetet mondott a teljes gyógyulásig.

Zsuzsu,
akkor Konsti is egy mászóbajnok :lol:
Pálminál a legújabb, hogy felmászik az asztalra és onnan egy hatalmas vetődéssel hasra ugrik az ülőgarnitúrára. Többnyire nincs baj, de múltkor valami elterelte a figyelmét és nem figyelt hova ugrik, egész az ülés szélére érkezett, ahonnan esett volna hanyatt tovább a földre, de sikerült elkapnom...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Kata!
Biztos nem lesz semmi baj. Nem tudom emlékszel-e, Tomi szívzörejjel született, én is nagyon aggódtam és azt is biztosan lehetett volna hallani ilyen profi géppel. Most is lehet még hallani, évente járnunk kell kardiológiára, mert figyelik, hogy mikor növi ki ill., hogy változik-e valamerre a szívzörej. Ez millió embernek van, nem súlyos, ált. kinövik. Csak azért írtam le, hogy ne gondolj rögtön a legrosszabbra, még annyira picik, olyan sokat fognak fejlődni, talán még korrigálódhat is a dolog. Én drukkolok nagyon, talán a következő uh-n már nem is lesz ott semmi!

A többi eredményedhez gratulálok és azért a kis plusz testrészhez is :), bár értem a csalódottságot.


Én is voltam uh-n, nálunk nem derült ki, hogy kisfickó-e vagy sem. Egyelőre úgy érzem, hogy mindegy, azért két kisfiú (=kiskópé) is remek lehet ;)


viszont az Istvánban ingyen van az integrált, úgyhogy vettek vért is. Kb. 10 nap múlva e-mailben küldik az eredményt. 0,8 mm volt a nyaki tarkóredő, úgyhogy talán a kombinált teszt sem fog mást mutatni.

Itt volt ma nálunk anyukám, Tomi annyira bezsongott, hogy nem volt hajlandó ebéd után elaludni. Most, f5-kor ájult el, iszonyatosan mélyen alszik. :? Fel akartam 1 ó alvás után kelteni, de nincs szívem, így viszont nem tudom mi vár ránk éjszaka. Lehet, nekem is le kéne feküdnöm most aludni :roll:

Kép

Kép
borkaby
 
 


Sziasztok!

Köszi lányok, én is remélem hogy nem lesz gond a kicsi szívével. Főleg az aggaszt hogy az áramlás volt nem megfelelő, nehogy ilyen kamraszűkület vagy nagyobbodás legyen! :roll: :(

Borkaby...minek kombi teszt ha van ingyen integrált teszt?Úgy tudom az integrált teszt a pontosabb,nem?Mert ott 2x vesznek vért és 2 genetikai uh van.
Akkor minegy hogy fiú lesz vagy lány?Azért drukkoljak hogy lányod legyen? :wink: Van még hányingered?
Na felébresztetted Tomikát?

Norbi még mindíg csak 6 ig alszik reggel :roll: Olyan rossz hogy soha nem tudunk legalább 7-8 óráig pihenni mi is a Fecóval. :( Próbáltunk azt is elhúztunk az esti elalvást 10órára(8-9 között szokott lefeküdni)de nem számított mert úgyanúgy korán kelt. :?

Ja, és képzeljétek Norbi megette a melegszendvics feltétet! :shock: :lol: Úgy örültem, végre más is hajlandó enni a vajas pirítóson kívül.
De a görög dinnye nem kellett neki! :(

Zsuzsu..miért kérdezted a féltékenységet?Nagyon féltékeny Ábel????Sok konfliktus van?
Kicsit ettől én is tartok, hogy mi lesz ha megszületik a tesóka és Norbi hanyagolva fogja magát érezni. :( Vagy netán haragudni fog a kistesóra? :roll:
Remélem nem lesz gond.

Timi...hogy vagy?Nagy az árvíz még felétek? :(

Clau? Éva???Vicky????

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!!

Kata84!
Hogy van Zsófi???????????????? Zsombi?????????? Nálunk most skarlátmegbetegedések vannak , de mi eddig megúsztuk. A meleg miatt kicsit pöttyösek itt-ott a srácok, de melegkiütés szerencsére.

Borkaby!
Nálunk is vannak összevonások az oviban, de annyiban más Ábeléknek, h Ők ugye kevesen vannak és gyakran voltak más csoportokkal. Így annyira nem idegen számukra. A múlt hetet a másik 4 éves csoporttal töltötte, onnan sokakat ismerünk, így nagyon jól érezte magát. Pénteken már volt az Ő óvónénijük és azért egyértelműen megkönnyebbültek, majd ki ugrottak a bőrükből. Ibolyának is hiányoztak a "ficánkái", nem is tudom mi lesz ha több hétig nem látják egymást.....
Kérdezgettem az "idegen óvónőket", azt mondták mindig, h nem volt gond Ábival. A beszédét nem igazán értették, de a srácom mindent megértett amire kérték.
(nálunk 7 csoport, kb. 200fő)

Konstinál is van olyan, h nem hajlandó aludni, de akkor én felkeltettem 1,5 óra után és kivittem játszani, h lefáradjon.

Szorítok a tesztnél!!!

Veronika!
Hihetetlen mennyire nincs veszélyérzetük a kicsiknek. Nálunk még Ábel is sokat vagánykodik, noha azt hittem lassan lenyugszik.

Pálmi nem az a tipikus kiscsaj, de jobb, h eleven!!! :lol: :lol:

L.KAta!
Én is azt mondom, amit a többiek. Bízzál, mást nem tehetsz. Ha emészted magad az rosszabb. Minden tesztben, vizsgálatban benne van a hibalehetőség.

édesek vagytok a képen!!!! Norbi ennyire cumis??? :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol:

Féltékenység: hullámokban jön elő, pld. egyik nap véletlenül az Ő törcsijébe töröltem Konsti kezét és Ábel fetrengett a kövön.... Az a baj, h nem mondja mi baja, hanem rögtön dobja magát, szó szerint örjöng én meg sokszor gondolkodhatok mi is a baja.....
A játék elvétele rendszeres, ha leborítja az építményét megüti......Próbálom szép szóval, de nem mindig sikerül.....A vicc az, h tesót követel Ábel, noha Konstit gyepálja.....

Nagy-nagy türelemmel lehet szerintem átvészelni az elején. Mi nagyon vigyázunk, h minkettőt egyformán szeretgessük. próbálunk kettőt venni, ha kapnak valamit......

kisfiú tesó: emlékszel talán, h én nagyon kivoltam, főleg mert a 4D -s drnő lányt mondott. Akkor fogadtam el, h Konsti jött, amikor megláttam.....Fülembe csengett a dokim szava ébredés után (gratulálok Zsuzsika, egészséges, gyönyörű kisfia született) és magamhoz öltem az én Konstimat. onnantúl dúl a love....
:oops: :lol: :oops: :lol: :oops:

evészet. javult a helyzet, mégpedig a villázásnak köszönhetően. Egyedül eszik, rendes asztalnál, normál széken. Egyik nap borsólevest főztem, volt benne minden jó, friss borsó, új répa, karalábé....azt ette villával, a levét meg kiitta.....reggelire villával eszi a szendvicskatonákat, zöldséget.... kicsit segítek rászúrni neki, de egyedül eszi. Sokszor etet: anya áááááá, de van amikor anya ááááááá és befalja Ő.... :lol: nem bánom, h kicsit játszunk, mert így legalább eszik és végre alszik is éjjel. (nagyon sokat volt ébren az éhség miatt). A folyékony ételnél segítek kanalazni, de amennyire lehet engedem egyedül....

nálunk már sokat javult a belvízhelyzet, de mesélik az ismerősök, h kismillió apró béka lepte el az kerteket..... :cry: :cry: :evil: :evil:

Hogy bírjátok a meleget???

én irigykedem a srácaimra:

Kép 2009 nyara

Kép 2010 nyara


Kép ülve hintázni?? uncsi!!! :lol:

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsuzsu,
Pálmi is így eszik, villára szúrom neki és ő bekapja :)

A meleget nehezen bírjuk...

Ma egy szuper jót játszik, hihetetlen, de már fél órája elvan, pedig amúgy 1 percig sincs el nélkülem!
Imád vizezni, most leginkább a vizet öntögetni.
Beültettem az üres kádba, adtam neki két lavórt, a nagyobbikba vizet, meg egy kis műanyag poharat és töltögeti a vizet egyikből a másikba :)

Most belestem, beleült a nagyobbik lavórba - amelyikben a víz van és úgy játszik! :) Mindjárt lefotózom! :lol:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Na itt a kép! :) Ha tudom, hogy beleül, leveszem a pelust :lol:

Kép

Amúgy ma strandra készülünk, azért nem állítottam fel a kis medencéjét a kertben... kíváncsi leszek, mert tegnap is 3-6-ig aludt délután, ha ma is ez lesz, nem jutunk ki, mert 8-kor zárnak...

Zsuzsu,
jó a 2009-2010-es összehasonlítás :) és nagyon vagány, hogy állva hintázik! :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


sziasztok
egy kicsit lemaradtam,de zajlik nálunk az élet

sz.vernika: fisfiú az árva

borkaby: gratula mégegyszer a babához és drukkolok,hogy minden rendbe legyen.
szerencsére nem lett semmilyen komolyabb kárunk,csak a termés ment tonkre.

l.kata: sajnállom Norbi baleset sorozatát :-(.ilyen funyiró nekunk is van
drukkolok,hogy a picivel minden rendbe legyen
a mi kertunkben már nincs viz,de az anyumékéban még igen. az én fiamnak izlik a gorog dinnye

bangham: nagyon helyes a kis fiad :lol:

zsuzsu: vagány a hinntázós kép

bocsi,ha valakire nem reagáltam

sz.veronika:nagyon aranyossak a képek :wink:

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Na, vagyok én is. Meg voltam győződve, hogy egy korábbi hozzászólásom elment, de nem találom, úgyhogy valószínűleg előbb kiléptem, mint ahogy elküldte volna.

Lkata, Borkaby
, drukkolok a picikhez!
Nekem ebben a hónapban kell teherbe esnem, és tudom is, hogy miért. :) Mert visszaállt a ciklusom, és már nem 2 hétig véreztem, így meg tud vastagodni a méh-nyálkahártyám. A férjem is jön haza hétvégén, úgyhogy hajrá magunknak! :D

Zsuzsu, Szveronika, nagyon jók a képek!
Veronika, Gergő is most meregetős dolgokat játszik. Fürdés közben szokta szintén, és időnként ügyetlenül képen önti magát, amin jól felháborodik. :)

Meleg: ti itatjátok éjjel a gyerekeket?

Lúdtalp van valamelyik gyerkőcnél?


Szóval a férjem egy hete ment ki Németországba, így volt módom belekóstolni az egyedülálló anyák életébe. Nem is olyan vészes, mint amilyennek tűnt...a családom eddig szépen helytállt a bébiszitterkedésben. Kicsit esetlenül cseréltek pelust, de azért nagyon ügyes volt mindenki: apukám, a nővérem, és a sógornőm sorra került már. Az apósom csak június végén lesz. :)

Kép
szöszke
 
 


Azt el is felejtettem, hogy minket meg beutalt a dokinőnk vérvételre, mert szerinte puha Gergő lábkörme (ránézésre mondta, nem fogta meg). :shock: Nem tudom, hogy egy gyerek körmének miért kell keménynek lennie...És ha már vérvétel, akkor mindent meg akar nézni: máj, vese funkció, vas stb. Kíváncsian várom az eredményt. Holnap megyünk. :?

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!

Szöszke!Hajrá hajrá :wink: :wink: Zsebinek a nagy lába úján a köröm erősebb de a többi tényleg olyan puhányka :roll: De Zsófinak is olyan 3éves körül lett normális keménységü.Tök jóhogy a családod így segít.

Zsuzsa!Olyan hihetetlen mikor így látjuk a képeket,hogy már milyen nagyok a fiúk.Konsti sokat nyúlt!Köszi jól van Zsófi olyan jól viseli,hogy le a kalappal elötte :D Semmi láz semmi vakarózás türi ha kenem és ha nagyon viszket akkor megsimogatom ahol nagyon rossz neki.Zsebi még nem pöttyös.

Kata!Minden rendben lesz a picivel!!!!!Gratulálok a kisfiúhoz :lol: :lol: Férjed mit szólt hozzá?Nevek vannak már????Elhiszem,hogy vágytál egy lányra na majd a 3.az lesz :wink:

Ti gyerekeitek esznek ebbe a mellegbe????Én fiam megélne vízen és ha már végkép kiborulok veszek bébikaját de friss főztőt nem eszik az enyém :? :twisted:

Jaj képzeljétek fiam énekli a Boldog születésnapot!Annyira édes apukámnak volt és nem tudom,hogy csinálta de addigra megtanulta és éneki persze nem végig de olyan édes 8) Beszéd még mindig semmi mindenki Mama és baba=Zsófi drágám ennyi a szókincse babanyelven mindent elmond és slusz :oops:

Hallotátok,hogy 2012-től újra 3év lesz a gyes????Állítolag akik most 2évig kapják azok kapnak +1évet de ez még nem 100% .Hát kiváncsi leszek igazából nem a hossz a baj hanem,hogy nincs lehetőség vissza menni dolgozni és bölcsibe is már terhesen fel kell íratni a gyereket :roll: :?

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Szöszke,
nahát :shock: Kíváncsi vagyok mit mutat a vérvétel, nem irigyellek titeket érte :?

Köröm témáról jut eszembe, eddig nem volt gond a körömvágással, most meg egy hete nem hagyja, sír, rugdos, rángatja, nem tudok vele megbírkózni :roll: Valami jó trükk?

Én nem itatom éjjel a gyereket... kellene az ilyen nagy melegben?

Tegnap kijutottunk a strandra amúgy, mert csak rövidet aludt - megérezte, hogy ha felkel jó dolgok lesznek :lol:

Hát nagyon jól éreztük magunkat!!! 2.5 órán keresztül folyamatosan ugrált a medencében, alig lehetett kiszedni! Egyszer elmentünk kürtős kalácsot enni, de az max. 15 perc volt.
Aztán már féltem, hogy baj lesz a sok vízből, ezért kijöttünk, persze folyamatosan mutogatott, hogy vissza-vissza!!! :lol:

Végül volt egy minimális kis hányás is, most nem tudom, hogy a kürtős kalács-e, vagy hogy beleivott a medencébe, vagy a kettő együtt, vagy a túl sok ugrálás a vízben... Mindenesetre ettől a kis incidenstől eltekintve szuper volt, megyünk máskor is! :)

Szöszke,
jót röhögtem azon, hogy ha Gergő képen önti magát jól felháborodik! :lol: :lol: :lol:

Ja hát ennyi segítséggel könnyű! :lol: Drukk a hétvégéhez! :lol:

Kata,
2012-től? A francba! Addig pont nem tudunk várni a tesóval, 2011 őszére tervezzük...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

Veronika!
Nagyon huncut Pálmi! Ki kell próbálni a pelusban fürdést is!!! :lol: :lol:

(tudom én vagyok paramami, de egy pillanatra sem merem őket egyedül hagyni ha víz van a közelben)

A strandra irigy!!!!!! ssimán felkavarodhatott a gyomra az ugribugritól!!! (mi szokás szerint itthon voltunk, fűnyírás volt a program, vasárnap meg dolgozott Bence, így egész nap gyerekeztem. Igaz annyira meleg volt (35 fok), h nem is volt kedvem kimozdulni. kb. 6-szor tusoltam le.....

Timi!
Írhatnál magatokról is. Miket csinál Sanyika, mit szeret enni, tesó, munkábaállásod........??????????!!

együttérzésem!!!!!!!!!!!

Szöszke!
DRUKKHEGYEK!!!!!!!!

itatás: ha felkel kap inni, de nem keltem fel. Napközben nagyon figyelek, h igyon sokat. összesen (tej+tápszer+víz) 1 litert megiszik. Ehhez jön még a leves és gyümölcs.

lúdtalp: többektől hallom, majd a 2 éves státuszon rákérdezek. Úgy emlékszem Ábelnél sem néztek ilyet, sem gerincferdülést.

puha köröm??????? Nem is hallottam ilyenről........ :o :o :o

Kata84!
Én is úgy látom, h sokat nőttek a srácaim, de méreteket nem tudok.

örülök, h jobban van Zsófi, igazi hős!!!!!!!

Konsti pár napja kezdett "gajdolni" mindent kommentál, de értelmes szava kb. 10 van.

Ábel viszont még többet beszél és most már az apja is egyre jobban érti. :lol:

Konsti eszeget, mint írtam villával. tegnap grilleztünk, szépen evett kolbászkákat. természetes, h nincs étvágyuk, nekünk sincs.....

GYES-GYED: ugye akiktől most elvették tavasztól, ők 2012ben lesznek két évesek és autómatikusan kapják utánna a GYESt. Akik később szül (2011 pld. ) az is folyamatosan kapja majd, a GYED, majd GYES.....

Hoztam még képet:
Kép homokoznak

Kép szeretlek "esó"

Kép Kincseim

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!

Hűűű, mennyi téma! :D
Szöszke...puha köröm??? :shock: Szerintem még kicsik azért puha a körmük, de vérvétel nem árt.Kíváncsi leszek.
Drukkolok a tesó gyártáshoz! :D

Nekem éjjel nem iszik Norbi,fel-fel ébred a cumiért vagy csak a Nyunyit akarja mert elkeverte félálmában, de inni nem szokott.Annyira nincs magánál.

Zsuzsu..gyönyörűek a fiaid! :lol: Főleg az uccsó kép tetszik! :D Nagyon hasonlítanak.
Igen emlékszem te is lányt szerettél volna, akkor megértessz! :roll:
De remélem mire megszülöm a tesót már megbékélek vele és teljes szívvel fogok örülni a kisfiúnak is. :oops: :)
most még nem tudok annyira... :oops: :( szégyenlem!Csúnya vagyok, mi??? :oops: :cry:

Gyes/Gyed, Veronika én is úgy tudom hogy visszamenőleg is megkapják az anyukák akik pont nem esnek bele az időszakba, tehát ha -ben szülsz is kapsz évig pénzt(legalább is én így értelmeztem) :wink: :D Hát, én is nagyon örülnék neki ha 3 évig lenne pénz!Mert nálunk semmi bölcsi nincs. :?

Bilizéssel nem állunk sehogy.A barátnőm szerint ez csak az én kényelmem miatt van így, mert folyton bilire kéne raknom ivás után...de norbi nem marad ott, még ha mesét néz sem!
Próbálom lekötni de nem marad ülve, csak pillanatra ül rá, és aztán játszik vele,vagy elszalad.

Kata...na Norbi se beszél csak 2szót már fél éve, tegnap mondjuk azt mondta hogy -Jössz! Mert apja szokta tőle kérdezni mikor felemeli, hogy:-Jössz????...úgy látszik tetszik neki ez a szó. :lol:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Evés :Nálunk se megy, szerintem a nagy meleg se jó.A párom is alig eszik ilyenkor nemhogy Norbi :?
Ma végre evett úgy őszi barackot hogy nem kellett összeturmixolni :lol: annyira örültem, csak felszeleteltem és szépen eszegette.
A nasit drasztikusan lecsökkentettem és így a főttétel is jobban megy. :wink:

Nálunk az esti alvással va most gond. :( Majdnem minden 2.nap hiszti van mert nem akar aludni! :roll: Pedig fáradt.
Akarunk venni gyerekágyat, de már lehet nem is jó ötlet mert abból még ki is mászna, így meg a mély rácsos ágyból nem tud.Reggel is korán kel(6kor) ha saját gyerekágya lenne akkor már lehet 5kor ott lenne a szobánkban? :roll:

Ki vett már rendes ágyat a gyerkőcnek???Mikortól érdemes?
Nekünk a tesó miatt kéne lassan átszokni.

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


sziasztok!

Hát nem járt erre senki?? :(

Most értem haza a védőnőtől, jó alacsony a vérnyomásom 90/ 55 :roll:

Hoztam képeket ha megengeditek :D
Norbi motorozik
Kép
Norbi hosszú hajjal
Kép
Norbi rövid séróval(én nyírtam meg :lol: )
Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kata!Pociképet is hozol majd???Kiságy hát nem tudom mi 3évesen ragtuk át Zsófit és akkor már nem jött ki meg nem esett le.Lehet inkább hagyátok még Norbit de ez az én saját véleményem.Barátnődnek az első gyereke aki már bilizik?Szerintem nyugodtan mond meg neki,hogy az Ő gyereke ennyi idősen nem tudatosan hanem megszokásból bilizet és az nem úgyam az :!: :!: Mert erre nem csak testileg hanem agyilag is meg kell érni ami szerintem 2,5év 3év körül jön el.Zsófival én is meg voltam bolondulva és nagyon megszívtam nagy pocival egész nyáron pisit,kakit takarítottam.Sőt Zsófi volt,hogy a játszótéren mondta pisi szaladunk a bokorba erre kakilt szóval ennyire nem tudatos egy ekkora gyerekbe.Az ha egy ennyi idős gyerek bilizik az csak a megszokás tudja iszi :arrow: bili :arrow: kaki/pisi de az ingert nem érzi úgy én nem tudja ha inger jön akkor kell bilizni.Nem vagy kényelmes mert nem a 3-4éves gyereked nem bilizik csak a 19hónapos :wink:

Vera!Te mivel is foglalkozol???

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Kata...köszi a bilizős hozzászólást, megnyugtattál :) .Már kezdtem magam felelőtlennek érezni hogy én még nem nyomkodom a bilire a gyereket. :roll:
A barátnőmnek lánya van(lehet ez is számít nem tudom) neki az első gyerek és már 20 hónaposan szobatiszta volt, 22 hónaposan már éjjel se volt pelusa.De nagy külömbség hogy az ő lánya már 14 hónapos kora óta beszélt.Mikor bilizett már egész mondattal kommunikált. :shock: szóval valóban ritka ez.
De ennek ellenére én sem hinném hogy egy 19 hónapos kisgyerek érzi és felismeri a vizelési vagy a kakilási ingert. :roll: :wink:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Ja, a pocikép?Hát a piciről van jó Uh fotó de azt be kell scennelni,így azt most nem tudok mutatni.
Magamat meg még nem fotóztam, még nem látszik nagyon , csak olyan vagyok mint aki hízott :oops: :? Mert volt amúgy is háj a hasamon, és csak a baba "kijjebb nyomta" :roll: :lol:
Zsófi neked nem féltékeny???Már nem emlékszem hogy mikor szültünk, ki mit mesélt akinek a 2. gyerek jött.
Kicsit izgulok milyen lesz Norbi ha hazahozzuk a kis csomagot a kórházból.
Már mondogatom neki hogy lesz testvére és baba van anya pocakjában...de nem tudom mit ért ebből. :wink:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Elveszett bárányka megkerült :D . Olvasgattam a fórumot, de válaszolni már nem volt időm. Jó sok minden történt azóta Veletek amióta utoljára bejelentkeztem.

Bangham: gratula Imi babához, nagyon éééédes. Hogy bírod azóta a három gyerekkel? Tényleg akkor most itthon vgytok ugye, mármint nem Angliában?

LKata, Borkaby nektek is gratula a Pocaklakóhoz!!!!!

Szöszke: Balázs szokott inni éjjel. Este beteszem neki az itókáját az ágyba. Nem sokkal miután letettük és kijöttünk a szobából, már szól, hogy anya-anya. Ilyenkor mire beérek, van, hogy fogja a kezében az itókát és nyújtja felém, hogy itassam meg :roll: . De utána éjjel már egyedül iszik belőle. Van, hogy a víz mennyiségéből itélve látom, hogy ivott éjjel, de volt már, hogy pl hajnalban picit félálomban voltam és hallottam, ahogy épp kortyolgatja a vizet.
Ez jó, hogy van ilyen sok segítséged, csak egyedül több napig-hetekig már nem lenne ilyen felhőtlen.
Lehet, hogy jó is ez a vérvétel (mármint maga a szurás biztos nem lesz neki kellemes), de legalább utána biztos lehetsz abban, hogy minden rendben van a vérképpel(remélhetőleg :!: ). Balázsnak a nagylábkörme inkább durván kemény, meg én kicsit sárgának látom, megyünk is majd júni végén bőrgyógyászhoz, remélem nem gombás neki.

Kata84: Balázs is láthatóan kevesebbet eszik, amióta nagy a meleg, de sajnos ez a kevesebb főleg a főétkezéseknél látszik meg.
Apukádnak akkor gondolom ez volt a legjobb szülinapi ajándék, hogy Zsombi énekelt neki :D

Veronika: édes lehetett Pálmi, ahogy pancsol, ugrál a vízben :D .
Nem fogsz lemaradni a GYES-ről, ha 2011 őszén szülnél, én is úgy tudom, mint Zsuzsu, hogy akinek most születik a gyereke és így 2012-ben lesz 2 éves, azoknak is automatikusan jár utána az 1 év.
Itt a cikk róla: http://babafalva.hu/visszamenolegesen-l ... es-a-gyes/

Zsuzsu: nagyon édesek a gyerkőceid. Olyan jó látni, hogy így szeretik egymást. És milyen jó, hogy kertes házban laktok, pancsolhatnak, homokozhatnak a saját kertben :D

LKata: mégegyszer gratula a Pocaklakóhoz. Nem vagy csúnya azzal a véleményeddel, hogy most épp hogyan állsz hozzá a neméhez. Én is ugyanúgy éreznék, mint most te :oops: :oops: . Tudom, hogy az egészség a legfontosabb, de azért én is egy fiú után egy lánynak örülnék. Bár nővéremnek is két fia van és párom bátyjának is két fia van, nálunk egyenlőre 1 fiú, na, megszakítom majd ezt a folyamatot :D ?

bili: Balázs sem bilizik. Pedig emlékszem, amikor megvettem kb 4-5 hónapja, akkor nagyon oda volt érte. Akkor látható is volt, hogy éppen kakil, mondtam neki, hogy üljünk a bilire? Ő meg mondta, hogy bili-bili- ajtó (ajtó a WC ajtó akar lenni, hogy nyissam ki), majd le is ült a bilire. A pelust nem vettem le róla, mert úgy is tudtam, hogy nem fog sokáig megülni rajta, egyenlőre csak szoktatni akartam ahhoz, hogy van olyan, hogy bili és hogy a bilin kakilni és pisilni kell. De túlzásba sosem vittem. Most viszont olyan észrevétlenül nyomja ki a kakit, hogy már csak a szagából érzem, hogy az bizony kijött. De most meg ha megkérdezem tőle, hogy van kaki a pelusban, azt mondja sunnyogva, hogy nem, pedig anno volt olyan is, hogy amikor már kinyomta a kakit, szólt, hogy anya-kaka. De erre meg kell érnie tényleg. Most legalább már azzal képben van, hogy létezik bili.

Ez engem is érdekelne, hogy mikortól érdemes rendes kiságyat venni. Most még én is attól félnék, hogy leesik róla. Tudom, van leesésgátló, csak Balázs fel is áll az ágyban belekapaszkodva a kiságy szélébe, na ilyen helyzetben a normál kiságyból már leesésgátló ellenére is kiesne.
Olyan nagyfiús már Norbi a képeken :D

Rólunk: Balázs is növöget, okosodik, csibészebb lett. Egyre több szót tud már, pl eper, dinnye. A hétvégén evett először dinnyét, izlett neki, tegnap este a vacsora után mutat a hütő felé és mondja, hogy dinnye-dinnye (persze ő kb így mondja, hogy dine-dine), hihetetlen, hogy így emlékezett, hogy 1 nappal ezelőtt azt ette és, hogy az a hűtőben van.
Sokszor nem hallgat a szép szóra, így már van egy büntisarok.
Picit megint beteges lett. Már van vagy 2-3 hete, hogy párszor csúnyán köhög nap közben és múlt héten egy napra belázasodott. Elvittem orvoshoz, kiderült, hogy az egyik füle már megint be van gyulladva picit és a torkán vírusos hólyagocskák vannak, de semmi gyógyszert nem írt fel (vírusra eleve nincs semmi) Csak ha újra belázasodna, vigyem el fülészhez. Hál isten azóta nem volt láz.

A hétvégén meg a nagy meleg elől egyik nap a Tropicáriumba (Campona) menekültünk, másnap meg elmentünk egy 1 órás sétahajózásra a Dunán. Nagyon szereti a hajókat. Itthon a fürdésnél is játszik kishajókkal és ha úton vagyunk és pl a Duna mellett megyünk el, mondja is egyből amikor meglát egy hajót, hogy po-pó (ő így mondja a tütűűűűt, tehát hogy sípol a hajó). Persze a hajókiránduláson szerintem nem fogta fel, hogy hajón ül, ott is inkább csak szaladgálni akart, nem sokáig ül meg a fenekén sajna.
Na elküldöm ezt gyorsan,mielőtt elszáll az egész.

clau06
Budapest XXI. kerület
 
 


Sziasztok!

Jó, hogy feljött a bili-téma... anyukám mondogatja, hogy kellene... de szerintem majd jövő nyáron, én még elő se vettem :oops:

Örülök, hogy beindult a topik, jó sokat kellett visszaolvasnom :) Ha hirtelen abbahagynám az írást, akkor felébredt...

Zsuzsu,
nagyon tetszik a homokozótok! :lol:
Nem tudom amúgy látod-e mennyi víz volt abban a lavórban, abba még egy hangya se tud belefulladni :lol: Bár tény, hogy nem fürdésre tettem oda neki, hanem hogy kézzel pancsoljon benne. Pálmi még nem tudja kinyitni a csapot a kádon, nagyon ritkán megpróbálja, de nem tudja. Meg azt úgyis hallottam volna, közvetlen a fürdőszoba előtt ültem, laptopoztam. Persze percenként benéztem így is.

Amúgy mi is csak ketten voltunk a strandon, a párom az apukájához jár ki minden vasárnap, így vasárnaponként kettesben vagyunk Pálmival.

Lúdtalp kapcsán: nekem mondta a gyógytornász, hogy érdemes visszavinni a gyereket hozzá is meg az ortopédiára is mikor már 1 hónapja stabilan jár, hogy megnézzék a lábfejet.

Hú, az szuper, ha a 3 év GYED-GYES visszamenőlegesen jár!!!

Kata,
Pálmi 11 hós koráig aludt a rácsoságyban, utána jött át hozzám a franciaágyra... :oops:

Az egyik oldalát betoltam a falhoz, ott aludt ő...

Most a költözés óta van saját gyerekágya (1.5 éves kora óta) - leesésgátlós - csak egy helyen van rajta nyílás, kb. 30-40 cm, eddig csak egy balesetünk volt, rögtön az elején, valahogy olyan bénán helyezkedett, hogy mikor felült, pont háttal volt a luknak, és mikor hanyatt dőlt, kiesett... Na azóta a luk előtt párnákból, takarókból építmény van... :roll: Azóta nem esett ki :D

Kata,
nem lehet, hogy a melegtől nem tud aludni? Pálmi is dobálja magát, amíg ablakot nem nyitok...

Norbival is alacsony volt a vérnyomásod? Nekem terhesen extra alacsony volt...

Jó lett Norbi sérója! :)

Clau,
de jó lehetett hajózni!!! Már nálunk is tervben, csak félek kicsit tőle, mert Pálmi amint meglát vizet, azonnal bele akar ugrani. Múltkor egy meredek patakparttól alig lehetett visszatartani, hisztizett, hogy miért nem engedjük oda. Félek a hajón is csak végig küzdeni kellene vele :?

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Kata!Zsófi nem volt féltékeny egy percet sem mert én sokat beszéltem neki,hogy a pocimba van a tesó és ha meglesz úgyan úgy fogom szeretni de a picit is..stb.Vittük 4D-re és otthon nézegetük a dvd a babáról meg hamar kiderült fiú, lett neve és nevén szólítottuk és annyira imádta,hogy baba boltba hozta miket vegyünk Ebinek :D (akkor így mondta a Zsebit :lol: )Szerintem beszélj csak róla és attól,hogy nem figyel még rögzödik benne.Én megkaptam anno minek beszélek róla kicsi még ami igaz de nem hülye és láttam olyat aki nem beszélt a tesóról egyszer csak meglett na ott voltak gondok :roll: Ja meg mi csináltunk olyat,hogy Gabi Zsebivel otthon mi meg Zsófival kettesben játszótér vagy elmentünk együtt vásárólni kell olyan ahol csak ketten vagytok.

Vera!Akkor jövö januártól drukk a kistesónak!

Clau!Jó,hogy jöttél!!!!Á tuti a melleg miatt nem eszik a fiam vagy is trükkös mert bébikaját meg simán :evil: Nálunk is van büntetés ha már mondom,hogy na most büntetés már sír pedig semmit nem kap csak berakom az ágyba 2percre és mondom most büntibe vagy :twisted: Miket csinált Balázs ami miatt büntibe megy?

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Mi pont tegnap jutottunk el oda, h levettem Konstiról a pelust az udvaron. Nagyon tetszett neki és nem is pisilt (Kb. 1 órát volt pelus nélkül). Bent ráültettem a bilire és nem pattant fel. (még a fotómasinkáért is elrobogtam, de nem jött utánam :lol: ) Délután is pelus nélkül volt kint, kivittem a bilit. Ott is ücsörgött rajta, de nem produkált bele. Ábel mutatta neki az állva pisilés technikáját, de nem érti a témát. :wink: :oops: :) Nem bánom, de ha jó idő lesz pelus nélkül hagyon. Szellőzik a bőre.....

Clau!
Jó a kert, főleg amikor füvet kell nyírni.... :lol: :lol:

Sajna a sok víz miatt rengeteg a szúnyog, már kint is fújkálom chemotox-szal a kis szörnyeket.. Konstit nem bántják, de Ábel brutál tele van csípésekkel. Tegnap vettünk cinkes rázókeveréket, talán az segít...
Régen csak este voltak szúnyogok, most fényes nappal is... :cry: :cry:

Gratu Balázs beszélőkéjéhez!!!

L. Kata!
Nem vagy csúnya!!!!!!!! Én is nagyon örlődtem a baba neme miatt . Amiatt is, mert tudom, a férjem nagyon szeretne egy kislányt. Rajong a fiaiért, de egy lány az más....

ágytéma:
mi takarékossági szempontból normál ágyat vettünk anno matraccal. 90x200cm. Egyenlőre a matracon alszik Ábel, arról nem eshet le. Ő alapból jó alvó, ha felébred max. pisilni, akkor jön hozzánk. :lol:
Őt nem zavarta, h Konstié lett a rácsoságy, hiszen a NAGYTESÓ már rendes ágyban alszik.... :lol:

Biztosan lesznek mászkálások, de ez nem korfüggő. Én azért várnék az új ággyal, egy hónap elég lehet, h megszokja....

Veronika!
nem gondoltam,h rossz anya lennél,tudom, h nagyon vigyázol a Kincsedre. Igazad van, kel, h egyedül is eljátszon. Nekem pont ez a bajom Ábival, egyedül nem akarózik neki játszani. A tesóval sem, kell neki az én jelenlétem, az irányításom....Hosszú lesz így az ovizárás.... :wink:

Kata84!
Maximálisan egyetértek azzal mit a bilizésről irsz! kivételek persze mindig vannak.

Kép első bilire ültetés
Kép fodrásznál jártunk

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!

Clau...jó hogy jöttél és meséltél, örülök hogy jól vagytok! :D Szupi hogy ilyen ügyin beszél.

Norbi is mondott tegnap egy új szót! :lol: -séta! Kicsit úgy hogy "téta", de fel lehetett ismerni. :lol:

Zsuzsu...nagyon jól áll Ábelnek a rövid haj! :D Gondolom milyen melege lehetett a nagy hajjal.Én is ezért nyírtam meg Norbit, nagyon izzadt.
Bár most itt csak 22 fok van és esik! :?
Bilizős kép fenomenális! Volt eredménye???

Ha rossz idő van, mit játszik nektek bennt a gyerkőc???
Mert Norbi utál bennt lenni, pedig sok jó játéka van :( velem se játszik, se rajzolni nem akar se a mesekönyv se a kocka....nem tud értelmes dolgot csinálni, ilyenkor csak rosszalkodik, és én meg semmit nem tudok csinálni.Most is el vagyok maradva az ebéddel :roll: :oops: majd ha elalszik főzök.Most csak azért tzudok írni mert egy kekszet rágcsál és adtam neki egy reklámújságot. :roll: :oops: :(

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Zsuzsu,
na akkor nem csak az én gyerekem "pióca" :lol: 1 másodpercre se lehet mellőle elmenni... :roll: azért is volt fura, hogy így megmaradt a lavórral :lol:

Arik a képek, jó lett Ábi haja!

Kata,
én is gondolkodtam, hogy vágok a hajából, mert nagyon melege van benne, de aztán meggondoltam, hisz így se hosszú, egy lánynak meg azért nem lehet teljesen rövid :roll:

Hihetetlen, hogy egyik nap hűvös van és esik, a másik nap 35 fok!!! :evil:
Mi se nagyon tudunk bent mit csinálni, a játékai nem érdeklik, őt most a mozgásos dolgok kötik le...
Egy polclapot odatettem az ülőgarnitúra széléhez és csúszdáztunk rajta, ezzel egy darabig elvolt (5 perc... :roll: )
Múltkor meg építettem két székből meg pokrócból kisházat, amibe be lehetett mászni meg ki... ezzel is elvolt egy kicsit...
Gondolkodtam, hogy milyen akadálypályát lehetne építeni, de még nem ötlöttem ki.

Sajna, ha már nagyon semmi, akkor bekapcsolom a tévét :roll:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Szöszke,
meglett a vérvétel eredménye?

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


sziasztok!

Szöszke én is miattad jöttem, van e eredmény???

Veronika...elég kreatív vagy :lol: én nem merek norbinak ilyen építményeket összetenni mert félő hogy őt a szétszedés, cipelés érdekelné jobban.Ismerem már, ő tuti azt a poclot cipelgetné vagy magára döntené :roll: :( kis IZOM-TIBOR :lol:

Olvastátok a babanet kezdő oldalán az ekcémés cikket(atópiás dermatitisz). :shock: Nem is tudtam hogy ez ilyen súlyos szövödményeket válthat ki mint asztma :roll:
Nekünk mondtza a háziorvos multkor hogy lehet norbinak az van. mert fél éve már ilyen grízes a bőre foltokban, de nem piros nekünk.Csak legyintett, ajánlotta a babe termékeket (most azzal kenem) de nem mondta hogy vizsgáltassam ki. :shock: :roll:
Szerintetek el kéne vinnem bőrgyógyászhoz is???? Mert azt írta a cikk hogy az esetek többségében élelmiszer allergia okozza.
Vérvétel kéne nem??? Tejet nem iszik, de eszik néha joghurtot, krémtúrót, tojást, olajos magvakat... :?
Mindent akkor vezettem be mikor szabadott, tojás sárgáját 8 de inkább 9 hónaposan, a sajtot, túrót is 9 hónaposan, magvakat és a fehérjét, tejjel készült ételeket meg egy éves kor után, mindent úgy csináltam ahogy a nagykönyvben van.
Nem értem. :(
Szöszke...lehet nem túlzás hogy te így elhúztad a tejtermékek bevezetését, nektek biztos nem lesz ekcémátok. De, háááát, a nagytöbbséghez képest én is óvatos voltam :roll:
Tanulság, a következő gyermeknél mindennel várok még jó pár hónapot plusszban, vagy abszolút nem is adok majd tejet? :?

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kata,
egy bőrgyógyász szerintem megérné, lehet, hogy csak ránéz és legyint, hogy ez semmi, és akkor megnyugodhatsz.
Nekünk is semmi vérvétel nem volt, csak megnézte Pálmi pöttyeit, és már mondta is, hogy mi ez.

Most, ahogy mondtad, hogy kis IZOM-TIBOR, nekem is beugrott, hogy Pálmi mindent cipel :lol: Tök nehéz dolgokat is, pl. 3 literes mosószeres flakon, vagy éppen a kisszéke... Mindig olyan vidám érzéssel tölt el, mikor hasonlóságot fedezek fel a vele egykorú gyerekekkel :) Hihetetlen, hogy mennyire hasonló dolgokat művelnek :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!!!

Mi is megvagyunk.Minden nap olvasok de lusta vagyok irni.

Bilizés:nálunk egész jól megy.Nem eröltetem csak magától csinálja.Söt nálunk is a jó idöben sokat van pelus nélkül és nagyon tetszik neki.

Kiságy:Fanninak már rendes kiságya van.Amit nagyon szeretünk mert elötte csak velem volt hajlandó elaludni és lássunk csodát az új ágyában elalszik "egyedül". :D
Én is féltem hogy majd leesik mert ö is egy örökmozgó de nem esik le. :D

Most újjitottuk fel a kis szobáját majd ha le tudom fotózni megmutatom nektek. :D

Ekcéma:mi már három hónapja küzdöttünk börkiütésekkel.Amire azt mondta egy börgyógyász hogy ekcéma.Ami mára elmúlt.Kiderült hogy stafilococcus aerus fertözés van a szervezetében.Most igy három hónap után derült ki. :shock: :shock: Amit most antibiotikummal kezelnek.Remélem teljesen elmúlik már neki.
Nem adok neki tej,tojás és paradicsom féléket.Ezt javasolták.Ugyhogy már pár hónapja tejmentesek vagyunk de nem szenved töle semmiben hiányt.
Ha jól emlékszem Szöszke Gergölyének is van ekcémája vagyis volt.Szerintem ez nem 100%ig tejtöl lehet.

Szveronika:nektek elmúlt már a börprobléma?nagyon aranyos a kislányod a képeken és szép az udvarotok is.

Lkata:kérünk a pocaklakóról képet.Reméljük miden rendben lesz vele.Norbi nagyon nagyfiú már a képeken és jó lett a frizurája.

Zsuzsu:tök jók az összehasonlitós képek.Meg a bilizös is.

Clau:nálunk is van büntisarok. :D de nem mondom hogy hatásos lenne.Bár ha rosszat csinál már magától szalad oda és mondja hogy buta voltam meg hogy bocsánat kijöhetsz. :D :D

Fanni nagyon édesen énekelget mondókákat az elvesztettem zsebkendömet meg a boci bocit meg az én kis kertet kerteltem stb. olyan ügyes hogy meg tudnám zabálni.
Fanni éjjel is iszik több üveggel is. :?

Most hirtelen ennyit tudtam irni.
Belinkelem milyen kiságya van Fanninak.

http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/S39823978



vikcy6
Pákozd
 
 


sziasztok
most egy kicsit irok magunkról és csak utánna olvasok vissza.

múlt héten vasárnap elmentunk a komáromi strandra.fiam élvezte a vizet,játszott,nagyon tetszett neki. meg akart szerezni egy kis ontozo kannát,ami egy másik kisfiúé volt.a fiam nem vette el tole,csak mutogatott rá,cserébe a kis srác megfogta a kezét és bele harapott.
na, ezzel be is fejeztuk a furdozést :-(
nem is gondoltam volna,hogy ilyen megeshet velunk.meg is dobbentem rendese.az apuka /aki szintén ott volt a kozelben/ csak annyit mondott a fiának /azt is szépen és nyugodtan/,hogy ilyet nem szabad csinálni és ennyi.
pár fotót fel is toltok nektek:

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Kép
Kép
Kép
Kép
Kép Kép

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


most,hogy jó ido van,nagyon sokat vagyunk kint,pelenkát nem adok rá,csak kis gatyát.a múltkor is csak állt és nézte,hogy csurog a pisi /még csak 1x tortént/, bilire még nem ultettem /nem is vettem/, én még korainak tartom.
imád kint lenni,labdázni,homokozni és imádja az állatokat.uzletbe,sétálni babakocsival járunk és még mindig nyugodtan elul benne.biciglizni is szeret és a bukó sisakot is megszokta.
imádja az autókat,motrokat.
még mindig szopizik,és velunk alszik.ha korán ébred /min. 6.15/ akkor általában 2 x alszik, de gyakoribb a fél8 as kelés, 1alás és este 20, 20.30-ra alszik. éjjel 1 max 2x ébred,szopizik és már alszik is vissza.
beszélni még mindig nem beszél,csak amit eddig is

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


szoszke: akkor hétvégére megy a drukk.
éjjeli itatás=szopi
jó neked,hogy ilyen segitokész a családod.amikor Sanyim keleten dolgozott és csak hétvégén jott haza,a kutya nem torodott velem.

zsuzsu: rólunk irtam.tesó lessz,de csak 2-3év múlva.2 éves koráig szedem a gyed-et,utánna itt nálunk fogom szedni,amit felemeltek 160 euróra, utánna vagy vissza megyek dolgozni a suzukiba, vagy bevállaljuk a 2.-at,még nem tudom.
enni mindent megeszik,de az se zavarja,ha nem kap semmit,mert akkor szopizik.
helyessek egyutt a fiaid és az utolsó képen nagyon hasonlitanak.

na,Sanyi megjott a horgászatból, majd holnap folytatom

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Jaaaj, elszáált minden pedig tök sokat írtam! :twisted:
Örülök hogy ennyien jöttek, Timi, Vicky! :D
Timi..nagyon aranyos Sanyika, te meg csini vagy!
Ő se beszél még???

Mindíg irigykedem mikor ilyet olvasok hogy ki hogy beszél már.
Norbi még csak 5-6 szót mond!
de dúdolgatni szokott! :lol:
vicky...nem semmi hogy Fannika már énekel is! :shock: :D
Meg hogy így bilire ül, ügyes nagyon!
A betegség hogy derült ki, volt vérvétel???Tejjel habart dolgokat se ehet???Nehéz lehet így főzni. :roll:
Mi is nézük az IKEA oldalát, jó ez a kiságy! Nehéz elhinni hogy nem esik le a gyerkőc!Keveslem rajta a korlátot ami fogja.
Olyat néztük ki ami 22 ezer körüli (sajna nem olcsó)de talán stabilabb és kicsit nagyobb a korlátja, van láb- és fej támla is. 10ezer meg a matrac (de az megéri mert mosható) szivacsot nem raknék alá, túl puha.
Nektek van matrac?

Tegnap voltunk mérésen, 20 hónapos lett a drágám! :D
Leesett az állam mennyit nőtt! 2hónap alatt 4 cm nőtt, és 20 dkg -ot hízott.
Így most 88cm és 12,90 kg :D 16 fog van még.
Bár nem nagyon hagyta megnézni, úgy sírt szegényke, azt hitte megint oltást is kap. :?

Íme egy kép mi hogy bilizünk :wink:
Kép
Komoly Tv nézős
Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Vicky,
de irígylem, hogy Fanni már így beszél, énekel!
Pöttyök még vannak, halványak, már nem fertőznek. Jó, hogy kiderült nálatok mi a gond!!! Nekünk vissza kellene menni, de nincs kedvem megint 3 órát ott tölteni, mikor látom, hogy szépen javul... :oops:

Timirosicka,
nem semmi a strandos sztori. Olyan brutálisak tudnak kisfiúk néha lenni! A játszón is van néha rossz tapasztalatunk velük sajnos :( Sanyikának is gondolom milyen rossz élmény lehetett...

11 óra hosszát alszik még mindig? De jó neked! Irígykedem... :)
Pálmival 10-kor befekszem az ágyba, a sötétbe és 11-11:30 mire elalszik :shock: Pedig nem szólok hozzá, ott fekszünk csöndben, és mégis. Ha csak 11-kor fekszünk le, akkor is 11-11:30 között alszik el... reggel meg fél 9 - 9 között kel. De ha véletlen felkel 8 körül, akkor se alszik el este 11-nél előbb...

Szupik a strandos képek, irígykedem kicsit, mert én meg most felszedtem 5 kilót :evil: Már tutira nem megy le nyaralásig :( Elkezdtem járni heti 3-szor testkezelésre, meg 2-szer edzésre (múlt hét elején kezdtem), de azt hiszem hirtelen túl sok lett, hogy minden nap terheltem a szívem, mert a keddi edzésen rosszul lettem, és azóta is érzem a szívem, úgyhogy most ki is hagytam egy kezelést meg egy edzést :roll:

Kata,
a mi gyerekágyunk ilyen. A párna a luk felőli részen azért van, hogy álmában érezze, hogy arra ne menjen, de ő a másik - üres - végében alszik.
Egyébként 2 gyerekágyat vettem (90X200-asak) - gondolván, hogy majd úgyis ketten lesznek - meg sejtettem, hogy hirtelen nem fog ottmaradni egyedül, mikor eddig velem aludt, úgyhogy most így alszunk a két gyerekágyban (csak az enyémre nem lett felszerelve a negyedik oldalon a leesésgátló:

Kép
Kép

Kép

Kép
sz.veronika
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: