Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, nem teljesen ide vág, de nem tudtam melyik topicba írjak. 1 hónapja hagytam abba a fogamzásgátló szedését és vártam, hogy először megjöjjön magától. Most van a 37. nap és még semmi, ill. a 28. napon volt két csöpp vérzés, előtte kevés folyás és a melleim feszültek kb. 1 hétig. Most ilyenkor volt peteérés vagy nem? Kinek milyen tapasztalata volt a fogamzásgátló abbahagyása után? Mi az 1 hónap elteltével már akartunk próbálkozni élesben, de most nem tudom, hogy várjak-e egy menzeszig vagy ne foglalkozzak vele és már most próbálkozzunk. Az orvosok legtöbbször ilyenkor gyógyert szoktak adni, hogy megjöjjön, de én már gyógyszert nem szívesen szednék. Várok minden véleményt! Előre is köszönöm! Mangó
Névtelen
 


Sziasztok Lányok!

Csatlakoznék ha lehet.
28 éves vagyok, van egy 17 hónapos fiam és ma ismét pozitív lett a teszt! Kép Három hónapja volt 1 vetélésem és a legelső terhességem - a fiam előtt- is megszakadtKép Szóval nagyon bevagyok rezelve.
A baba nagyon kicsi lehet még. Jövőhéten megyek dokihoz, de szerintem a petezsák sem fog még látszani, bár lehet, hogy az talán már igen.
Nem tudom meddig járok még hozzátok, mert komolyan félek, hogy ez a terhességem is megszakad. Addig is mindenkinek jó gömbölyödést Kép

Bellana
bellana
 
 


Bellana!

Nagyon gratulálok, drukkoltam, vigyázz magadra, pihenj sokat!!! És ne legyél berezelve!!!

Süti
süti
 
 

 
 

Köszi Süti, jól esik, hogy szorítottál!!
Puszi:
Bellana
bellana
 
 


Sziasztok!
+Szöszi+
Jó, hogy rendbejöttél, bár ahogy láttam, annyian szorítottak, hogy muszáj volt Kép
Mangó
Hát ebben nem tudok segíteni, jó rég szedtem gyogyót. Amúgy teszteltél? Mit jelent az "először megjöjjön magától"? Az uccsó gyogyó után megjött, és azóta nem? Bocsi, ha lassú vagyok, nekem már késő van...Kép
Bellana Kép
Nagyon szorítok, hogy Neked is minden rendben legyen, számolj ám be mindenről!

Dzsungelcsiga
dzscs
 


Dzsungelcsiga!
Hát úgy értettem, hogy először megjöjjön magától, hogy beszedtem az utolsó levél gyógyszert, utána mensi, aztán 1 hónap gyógyszer nélkül óvszerrel és aztán kellene a mensi, de még nem volt. Nem hiszem, hogy így terhes lennék, bár annak is örülnék! szóval várom, hogy egyszer megjöjjön normálisan és utána indulna a babaproject!

Mangó
Névtelen
 


BellanaKép
Gratula a két csíkhoz és drukk! Nekem 1 hét+2 nap késés után volt 9 mm petezsákom, úgyhogy szerintem már nálad is látszani fog!

Egcsi
egcsi
 


Mangó!

Nekem a fogamzásgátló abbahagyása után 1 év kellett, míg rendeződött a menzim, addig össze-vissza jött meg (40-50 napra, aztán néha 28-ra). Gyógyszert én sem szedtem, hogy megjöjjön. Én várnék kb. 3 hónapot, ha nem rendeződik, akkor mennék dokihoz, hogy adjon gyógyszert.

Holnap megyek végre az első uh-ra, remélem tényleg lakik bennem valaki Kép Kiváncsi vagyok, hány hetesre mond a doki.

Üdv: Zsuzsi
zsuzsi
 


Zsuzsi!

Köszönöm a választ! Úgy néz ki, hogy ma megjött, bár nem tudom még hány napos lesz vagy meddig tart. De már ez is valami! :-))))))

Mangó
Névtelen
 


Ja és drukkolok nektek! :-))

Mangó
Névtelen
 


Sziasztok!

Megvolt az uh! és 7 hetes 5 napos terhes vagyok (azaz 3 cm-es petezsák, ha jól értelmezem a papírt), a baba szívhangját hallottuk! Fantasztikus volt!Kép

Volt hasi és hüvelyi uh is, na túl éltem, a férjem meg nagyot nézett, hogy mi az a vibrátorKép

Nagyon boldogok vagyunk!

Mangó: na látod nincsen semmi baj, nemsokára pocakos leszel! Bár hozzáfűzném, hogy ennél a babánál nekem 1. nap volt menzim, aztán abbamaradtKép Mikor hányingerem lett, akkor kezdtem gyanakodni.

Üdv: Zsuzsi
zsuzsi
 


Zsuzsi, szeretettel garatulálok! Kép
Remélem nem sokára hasonló csodáról számolhatok be én is Kép, bár valszeg az enyém még nagyon apró és nem fog látszani Kép

Bellana
bellana
 
 


Szia Zsuzsi!

Sok szeretettel gratulálok! Ez igazán jó hír! Remélem, hamarosan én is hasonlókról számolhatok majd be! :-)
Bellana, neked is drukk!

Mangó
Névtelen
 


Sziasztok LányokKép

Lenne egy hatalmas kérdésem.
Mi is nagyon szeretnék babát,és igaz hogy csak a jövőhét elején kell megjönnie de nekem nagyon furi érzésem van és a cicieim is úgy bedurrantak hogy csak na.Lehet hogy mégsem sikerült és csak beképzelem magamnak a terhességet,vagy tényleg lehet hinni a megérzésekben????
Már nagyon várom a jövő hetet hogy mi a helyzet.
Mikor lehet már tesztet csinálni? amikor már biztosat kimutat.

Erika
Névtelen
 


Szia Erika!

Biztosat az elmaradt menszesz után mutat a teszt, bár az van ráírva, hogy a beágyazódás utáni harmadik naptól már kimutatja a terhességet.
Én vennék tesztet mert nem bírnám ki, ha nem mutat pozítívat attól még lehet, hogy egy héttel késöbb már kimutatja.
Drukkolok! Kép

Bellana
bellana
 
 


BellanaKép

Köszönöm a Drukkot, Húúúúú már nagyon izgulok én isKépremélem hogy pozitív lesszKép
Akkor mikor lehet a beágyazódás kb?

Üdv.
Erika
Névtelen
 


Pálinkás jó reggelt, kismamákok!

Erika, ha tesztelsz, írd meg az eredményt, szorítunk! Kép (1 saját tapasztalat: reggeli "termést" nézz majd inkább, bár még szerintem is ráérsz vele)

Képzeljétek, tegnap voltunk uh-n, 23 mm-es "óriásbabánk" van, és az uh-gép szerint 9 hét 2 napos (2 hete 6+4 volt...). És a doki azt mondta, hogy úgy tűnik, a mostani kezelésre talán reagálok, mintha javulna lassacskán a vérző méhszájbibim. És dobogott a szíve, és a doki szerint mozgott is (én ezt nem bírtam kihámozni), és már egész formás (mármint nekem). Úgyhogy trallala KépKépKép.

Dzsungelcsiga
8+5 (-nek gondolta magát eddig)
9+0 (-nak szavazta meg a doki)
9+3 (az uh-gép szerint)
dzscs
 


Szia Dzsungelcsiga!

Ezek nagyon jó hírek! Kép
Most biztos nagyon hülyének fogok tűnni, de mit jelent az aláírásod alatt a + jel utáni szám?
Addig értem, hogy pl 9 hetes. És utána?
Most égek, ez van Kép

Bellana
bellana
 
 


Szia! Kép
Hát, részemről betöltött hét + nap. (Remélem jól dekódoltam, és mások is így értik, különben én égek extra nagyot...Kép)
Mikor mész dokihoz?
Szorítok ám!

Dzsungelcsiga
dzscs
 


Szia, én ma este megyek... Ráadásul új dokihoz akit még sosem láttam...
Számítok a szorításra és majd megírom mi volt!

Bellana
bellana
 
 


Lányok

Hány nap a beágyazódás?

Üdv.
Erika
Névtelen
 


Erika!
Én 3 és 10 között (nap persze) már mindent hallottam. Enyimbabó okt. 17-én v. 19-én "jött össze", és 23-a reggeltől kezdve folyamatosan fájt a hasam, talán az lehetett a beágyazódás tájéka, azaz 4-6 nap nálam. (Ja, és nekem csak aznap lett pozitív a teszt, amikor meg kellett volna jönnie, pár nappal előtte tökéletesen negatív.) Szorítok Neked! Kép

Bellana, Neked meg különösen szorítok! Kép

Dzsungelcsiga
dzscs
 


Haliho!
Erika!Kép
Nekem is aznap lett pozitiv,mikor meg kellett volna jonnie.Elotte 6 es 4 nappal is negativ volt.
Dzscs!Kép
Jo kis oriasbebit hordasz...aztan azt majd meg is kell szulniKép Persze milyen nagy orom,ha a baba jol van es szepen novoget.EN mar olyan regen lattam az enyemet,hogy annyira izgulok minden ok-e,folyton rettegek,hogy torteneik valami csak nem veszem eszre,mert nem megyek uh-ra.Legkozelebb Karacsony elott megyek csakKépA korod leirasa szamokkal termeszetesen ezen a logikan alapszikKép
Rekacs-al mi van?Ugy eltunt...
szoszi
8+2
szoszi
 
 


Szép jó reggelt!

+Szoszi+, én így is folyamatosan be vagyok tojva, hogy 2 hetente járnom kell kontrollra, el tudom képzelni, mit érzel Kép (Mondjuk ha választani lehetne, inkább járnék ritkábban, csak legyen minden rendben.) Én is megyek még karácsony előtt. Szerintem akkor kérek videót is Kép

Bellana, mizújs?

Dzsungelcsiga
8+6 / 9+1 / 9+3 (vagy mittudomén)
dzscs
 


Izé, még egy ölég buta kérdésem van. Mondta a doki, hogy menjek védőnőhöz mindenféléért, én meg mondtam hogy oké, aztán otthon eszembe jutott, hogy gőzöm sincs, hol kéne keresni a védőnőt ebben a nagy büdös városban. Kép (V. kerület)
Szerintetek?
Dzsungelcsiga
dzscs
 


Gyorsabban járt a szám (kezem), mint az agyam. Rákerestem telefonkönyvben, megvan KépKép
Dzsungelcsiga (hívjatok csak tyúkeszűnek)
dzscs
 


Dzsungelcsiga

Köszi az info-tKép
Én MARHAKép csináltam ma reggel egy tesztet mert ugye ma a 10 napot betöltöttem és gondoltam hátha kimutatja ugye ha már beágyazódottKép akkorát koppantam mint ide NagykátaKép dehát mikről álmodok én?
Tudod nekem a cicimen kívül semmim nem fáj a hasam se,és még az is enyhült most egy kicsitKép tehát majd Vasárnap csinálok egy tesztet és ha akkor sincs semmi veszek egy doboz tampontKépKép

Erika
Névtelen
 


Erika, ha én elmesélném, hány negatív tesztet produkáltam abban a hónapban, asszem nem magadat marháznád le Kép
Mindenesetre próbálj minél kevesebbet gondolni rá vasárnapig (úgyse fog menni Kép).
Szorítok

Dzsungelcsiga
dzscs
 


Dzsungelcsiga Kép

Köszike,szerintem is ,eggyáltalán nem fogok rá gondolni Kép
Erika
Névtelen
 


Dzsungelcsiga
Köszönöm a szoríjjást Kép miért te hanyadik napon csináltál tesztet?

Erika
Névtelen
 


Én a 9-en először Kép Aztán még vagy négyet Kép (Tudom, hülye vagyok, de ez volt az első hónap, amikor próbáltuk, és mindig vettem 2 tesztet a patikában meló után, és sosem bírtam ki, megcsináltam mindkettőt, és ezt vagy 3szor eljátszottam.)
Aztán 4-5 nappal azelőtt, hogy meg kellett volna jönnie, volt egy nagyon pici barnásom, és azt hittem, korábban megjön, na akkor nem teszteltem a 31. napig (31 napos ciklusaim voltak - imádom a "voltak" szót benne Kép) Ammeg szép II lett.

dzsungelcsiga
dzscs
 


Sziasztok!

Nagy nehezen eljött a tegnap este 6-óra. És 5-6 hetesnek tippelt a doki az ultrahang alapján!!! Még csak a petezsák látszott méhen belül van hála az égnek.11mm-es. Két hét múlva kontroll, hogy embrió is van-e, mert addigra kellene lennie. (4 hónapja nem élt már addigra...Kép )
Na, de majd most! Kaptam gyógyszert a fenyegető vetélés miatt, a neve: Duphaston. Ez pótólja a hiányzó progi szintet. 23-án megyek vissza. Most vagy szuper szent esténk lesz, vagy nagyon szomorú...Persze bízom a jósorsomban.
Dzscs, neked miért kell 2 hetente kontrollra járnod? Te sem vagy egyszerű "eset"? Én sem megyek még védőnőhöz meg sehova amíg nem tudjuk többé-kevésbé, hogy megmarad-e. Danival is szedtem gyógyszert amíg a méhlepény át nem vette a hormontermelést, mert utána már ok. volt minden.
Bocsánat ha nem voltam érthető.

Erika: mintha magamat olvasnám Kép Belőlem jól éltek a patikák, mert én sem bírtam kivárni az időt Kép De akkor most jobb ha megvárod amií meg kell jönnie és ha nem jön akkor hajrá!! Továbbra is drukk!

Bellana
bellana
 
 


Dzsungelcsiga Kép

Júj de jó nekedKép Én is szeretnék ilyen II szép lettetKép
Az én ciklusaim 29-30 naposak és ma vagyok a 23 napon.

Erika
Névtelen
 


Dzscs!Kép
Nem arrol volt szo,hogy Te a Rekacs mellett dolgozol?Mi van vele???
szoszi
8+3
szoszi
 
 


Sziasztok!
Teljesen új vagyok még itt. Apárom nevében szeretnék első sorban kérdezősködni, mivel ő nincs internet-közelben. mindketten 28 évesek vagyunk, nem házasodtunk (még) össze. Két hónapos terhes a párom és rengeteg kérdése van hivatalos és nem hivatalos ügyben. Jó helyen kopogok, vagy másik topikot kellene választanom.
Sziasztok!
benedekz
 
 


Szépjónapot!
Tegnap írtam egy szép hosszút, de a gépem meghalt, aztán rohantunk a bankba, hogy mi van a lakáshitellel, úgyhogy újra nekikezdek:

Bellana!
Gra... az uh-hoz, teljesen még nem mondom ki, de örülök ám! Kép Szorítok nagyon!
Nem tudom, mennyire vagyok 1szerű eset: vérző méhszájsebem van egy ideje, P3-as citológiával fűszerezve, azt próbálja a doki rendbe rakni, ezért kell sűrűn kontroll.

+Szöszi+!
Én biztos nem dolgozok Rékacs mellett, vagy legalábbis nem tudok róla Kép És Rékacsról sem tudok semmit.

Benedekz!
Üdv itt, ha tudunk, segítünk, de nem biztos, hogy tudunk Kép (Aranyszabály: semmit ne vegyél készpénznek, amit internetes fórumon tanácsolnak, mert belebolondultok...De azért igyexünk! Kép) Párodnak és Neked gratula!

Dzsungelcsiga
dzscs
 


Helló!

Dzscs! Maszek ez a név! Kép Hogy lettél pont ez?
Mit tudnak csinálni veled? És lehet tudni mitől alakulnak ki ilyen dolgok az ember lányánál? Hova jársz dokihoz?

Kedves Benedekz!

Állunk elibe a kérdéseknek! Kép
Igyekszünk nem marhaságot válaszolni Kép
Kezdetnek a "Kimama"c. újágot tudom ajánlani és pont mostanában jelent meg egy különszáma "9 hónap" címmel. Én már 2 éve olvasom és nagon jó dolgok vannak benne.

Bellana
bellana
 
 


Kösz lányok a segítséget!

Első: Mikor kell elkezdeni egyáltalán intézkedni? Ha a párom állandó lakhelye Sopron, ideiglenes lakcíme pedig egy másik helység, ekkor hol kell a későbbiekben a gyes-t, gyed-et, stb-t intézni. Mi van a védőnővel? Mikor kell felkeresni?
Jelenleg a párom utazik Győr és Sopron közt a munkahelyére naponta. Mikortól lehetne "veszélyeztetett terhes" címszóval kiíratni?
Egyelőre ennyi. Majd jön a többi is, ne aggódjatok.
Köszönöm a segítségeteket!
zsolt (akár "kakukktojás" is lehetnék ennyi lány közt...) Sziasztok!
benedekz
 
 


Zsolt!

Követlek Kép
A dokitoktól függ, de ha úgy szeretnétek, akkor akár a 3. hónaptól betegállományba vesz. Én 9. héttől betegácsiban voltam, mert a munkáltatóm minden munkát a nyakamba akart varrni mikor megtudta, hogy terhes vagyok, és így bújtam ki alóla Kép

Titati
titati
 
 


Benedekz!

A párod volt már nőgyogyinál? Kéne dokit választani.
Ha igen akkor elméletileg ő ad egy igazolást, hogy terhes és hány hetes ami alapján a védőnő kiállítja a kiskönyvet. Azt a védőnőt kell felkeresni akihez körzetileg tartoztok, ezt a telefonkönyvben nézzétek meg. A gyed témában nem vagyok nagyon otthon, de azt akkor kaphatja ha munkahelyről megy szülni (azt hiszem min. 180 nap biztosítási idő kell)a gyes az meg állampolgári jogon jár. Nem mind a kettőt, csak az egyiket kaphatja! Bővebben a www.eszcsm.hu címen olvashatsz ezekről, de elméletileg a védőnőknek is tudniuk kéne felviágosítást adni a témáról.
Hogy mikortól lehetne kiiratni azt orvosa válogatja. Azt vele kell megbeszélni. Ha olyan a melóhely akkor elméletileg azonnal.
Remélem tudtam segíteni, szia:
Bellana
bellana
 
 


Benedekz!
Na, hát úgy látom az ajánlott oldalt most újjitják fel. Bocs, akkor nem tudtam segíteni.
Akkor marad a védőnő és a kiskönyvben is benne kell lennie a válaszoknak.
bellana
 
 


A változatosság kedvéért ismét én Kép
Találtam egy olyan topikot aminek a címe: Gyes, vagy gyed. Talán ott is érdemes lenne szétnézni.
Bellana
bellana
 
 


Szasztok!

Ki hogy van ma? Én két napja felkelés után már 2 perccel rosszul vagyok, aztán javul Kép (Asszem, nem kéne felkelni...)
Bellana: nem tudom, pontosan mi a baj. Valszeg HPV vírusfertőzés és/vagy vmi gomba. A vicces, hogy babagyártás előtt voltam dokinál, és szemmel nem látott semmit, most viszont már vérzik a bibi. A doki szerint a terheshormonok rontanak a dolgon...Kép Most épp a kereskedelmi forgalomban kapható összes hüvelykúpot próbálom végig, most talán javult a dolog. Eleinte jó sokat bőgtem miatta, de már megnyugodtam, úgyis elmúlik és minden rendben lesz. KépKépKép

Dzsungelcsiga (egy kék és roppant harcias jószág egy Fox Kids-es rajzfilmből)
dzscs
 


Dzsungelcsiga!

Én jól vagyok csak álomkórságban szenvedek, amit nehéz viselni egy atomanti mellett! Kép
Remélem sikerül megtalálni azt a gyógyszert ami helyrehoz!
bellana
 
 


Nahát, mindenki átpártolt a társtopicba! Én még tartom a frontot picit, ha pár napig nem jön senki, én is átigazolok Kép
Erika, mizújs veled? Ez a 28. napod, ugye? Lassan tesztelhetsz is. Kép
Lányok, egy buta kérdésem lenne: volt valamelyikőtök úgy, hogy folyamatosan hányingere volt, de nem tudott hányni? Bocsi, gusztustalan lesz, de ez van Kép Szóval tegnap pl. vagy 10szer rohantam wcre, de csak öklendezek, nem jön ki semmi. Ez normális?
Pusz mindenkinek
Dzsungelcsiga
dzscs
 


Drága Dzscs!

Én még azért vagyogatok! És amit írtál az rám totál igaz. Én ezt művelem újabban...igaz, hogy alig tudok enni, úgyhogy nem sok minden van ami kijöjjön Kép

Puszi:
Bellana
bellana
 
 


Sziasztok KismamákokKép

Egy hatalmas kérdést szeretnék feltenni.Két napja derült ki hogy babát várok,teljesen véletlenülKép vettem egy tesztet ami 5 percen belül kimutatta hogy bizony itt van a pocikámban a kis drágaKép
Azóta ugya hogy biztos legyek benne csináltam még kettőt ami szintén pozitív.
Viszont a tegnapi SZTK-s leletem a 29 napon negatívat irtak rá, majdnem meghaltamKép és hazafelé vettem egy Cler Blue tesztet este amint hazaértem nyomás a WC és lepisKép a tesztcsík hamarabb bejött mint a kontrollcsík,tehát akkor most ugye kismama vagyok????????

Kérem válaszoljatok

Alice
malice
 
 


Hú, Alice, én ebben nem tudok segíteni, nekem nem volt laborvizsg., már látszott a babó, mire dokihoz mentem. De nem hiszem, hogy 3-4 teszt egyszerre tévedhetne. Pláne, ha különöző fajtájúak. Dokidat felhívtad? Én nagyon szurkolok Kép
Dzsungelcsiga
dzscs
 


Még nem hívtam a dokimat mert csak hétfőn lessz.Mind másfajta teszt voltKépDe azé megpróbálok telefonálniKép

Alice
malice
 
 


M Alice,
A vérben lévő terhességi hormont már ki azaz 3-4 hetes terhességben is kimutatja a labor vizsgálat. Nem értem a te esetedet. Ha elmaradt a mensid és a Clearblue + volt de a vérviszgálat nem akkor meg kéne a vrvételt ismételni, úi. a vérben a terhességi hormon jelenléte hamarabb kimutatható mint a vizeletben.
Renata
Renata
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: