Új privát üzeneted érkezett!

ducimami, , nekem mondta a dokim,hogy 6 hétig megy ez a vérzéses dolog..a baj akkor van,ha nagy a mennyiség hirtelen és élénk piros,miközben előtte már szépen lecsendesedett...ha egy kicsit pirosabb lehet többet mozogtál,és attól van...
timea35
Budaörs
 
 


Jól értettem? Ágiért lehet izgulni??? :D

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Csekom,
mibol gondolod?

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 

 
 

mert a facebookon ezt írta a fia:
"Kezdhettek izgulni!! :) / Son of Mátrai Ági ,azaz Dömötör Balázs voltam."


De látom azóta már ti is felfedeztétek... :D

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Sziasztok!
Ma este 1/2 9-kor megérkezett Gergő!
3700 gr, 54 cm és csodaszép! Jól vagyunk! Hihetetlen napon vagyunk túl! Komolyan!:))) Majd mesélek!
Puszi mindenkinek!
Iszonyatosan boldogok vagyunk!

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Sziporka,
remelem, Gergő tudta a dolgat, es o kezdemenyezett!!! Gratulalok, orulok az oromotoknek!

gem

Kép

Kép

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Gratulálok Ági!
Nem mertem beírni, már láttam, hogy megérkezett Gergő!
Remélem minden jól ment!

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Agi, gratulalok!!! Minden jot nektek!

Gemini, tunderiek a gyerekek, Dani gyonyoru szep baba. A kislanyod ahogy fogja a kicsi fejet... Imadnivalo :)

Moni, meg mindig semmi?

Timi, Noel nagyon edi. Szerencsesek vagytok, hogy atalussza az ejszakat.

Tenyleg ti mennyi ideig bufiztetitek a babat? Tilda nem bufizik, csak nagyon ritkan. Van, hogy etetes utan 1 oraval. Simizem,paskolom a hatat de nem jon semmi. :?: Ez normalis? Viszont ha leteszem a hatara vagy 10 percig csak nyekeg meg horog ,csamcsog stb... meg olyan mintha valami fel akarna jonni aztan elalszik.

Verzes: en is a 6 hetet tudom. Nekem halaeg lassan vege, mar csak nagon keves barnas cucc jon :) A gatsebem is szepen gyogyul. En levendulas,teafas, tejes ulofurdot vettem vagy 2 hetig reggel es este+arnica 6c-t.
oolong
Gyula
 
 


Sziasztok!
Ági!
Gratulálok!!! jó egészséget nektek!
Várjuk a beszámolót nagyon! :)
Végre! Már nem sokan vagytok! Éjjel megint azt álmodtam,h megszült Yusz is! Judit,hm???? :)

Gem!
Nagyon szép baba Daniel,gondolom nagy az öröm a párodnál,h végre lett egy kisfiú is! Vagy csak én gondolom,h az apukák mindenképp szeretnének trónörököst? :roll:

Ducimami!
Vérzés teljesen normális 6 hétig még úgy is,ha előtte esetleg már nem volt napokig,viszont a méhösszehúzódás nálam 3 napig tartott! azért jó 3 hét után szerintem annak már nem kéne lenni...de lehet én tévedek,megijeszteni nem akarlak!!!!

Iza,
az a "legjobb" az egészben,h itt azt mondják 6 hétig tilos az ülőfürdő...de miért is lenne bármiben is 1 véleményen mindenki!
Én anno volt hogy 20-30 percig hordozgattam Márkot,h büfizzen,aztán mégsem. Viszont nekem minden gyerkőc hason aludt,így nincs gond,ha visszajönne a cucc. Picikém van,hogy szopi közben büfizik,de kaja után ahogy felveszem szinte azonnal,de olyat,h egy férfi megirigyelné! :lol:

Éjszaka fél 4-től reggel 7-ig sírt...f@sz@ éjszakán vagyunk túl....

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Sziasztok!
Gyorsan írok, mert otthon szerintem nem lesz rá időm!
Szóval...a tegnapi nap története:

Reggel barnás trutyi pisilés után. Mondom magamban tök jó, végre valami változás! 8-ra vittük a Balázst szóbelizni, utána volt egy kis időnk és beültünk egy McDonaldsba reggelizni, hogy a 9 órás CTG-n Gergő ébren legyen! Akkor már kb. 5 percenként éreztem fájásokat, de nem túl erősen! Miután beértünk CTG-re mondtam az asszisztens csajnak, hogy mi a helyzet, rámkötötte a kütyüt, ami olyan erős fájást mutatott, hogy azt mondta, szerinte menjünk be a kórházba! Bementünk, megvizsgáltak, méhszáj tökre zárt, gyerek még mindig magasan, a vizsgáló doki bent marasztalna, én kedvesen elutasítom a szíves invitálást, hívom a saját dokimat! Nem veszi fel, elindulunk haza! Már majdnem otthon vagyunk, amikor hív az orvos, hogy beszélt az engem vizsgáló kollégával, ez egy beindult szülés, túlhordtam majdnem 1 héttel, nincs értelme lacafacázni, forduljunk vissza. Erre én: már majdnem otthon vagyunk, lezuhanyzom, iszom valamit visszamegyünk! Doki beleegyezik! 1 óra múlva újra bent a kórházban. 3- kor beöntés, majd oxitocin, fájások erősödnek, tágulás max. 1 ujjnyi! Burokrepesztés után a helyzet változatlan! Kérek Epit! Mondják, hogy Ok, de az anesztes kolléga éppen most ment be a műtőbe, nem tudják mikor lesz vége! Várunk! Így telik el 4 óra, este 8- kor jönnek ki a műtőből, addigra kiderül, hogy esélyem sincs normál szülésre, de addigra már azt sem bánom! 1/4 9-kor műtőbe be, előkészítés, spinális érzéstelenítés, 1/2 9-kor megszületik Gergő! Én bent bőgök, Apa kint zokog az ablak előtt. Apgar 10/10 minden ok! Később hármasban kicsit együtt, gyönyörködünk egymásban! Apa haza, Gergő újszülött osztályra, anya 12 órás fekvésre ítélve! Éjszaka nyugis, csak bennem tombolnak a boldogsághormonok! Fájdalom tűrhető! Reggel végre felkelhetek, áttolják Gergőt, elfogadja a cicit, bár sok minden még nem jön belőle! Azóta itt van velem és azt hiszem per pillanat nincs nálam boldogabb ember a Föld kerekén!

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Kissziporka!

Gratu a babucidhoz!Szegényke jól megszenvedtettek, hős vagy, hogy végigcsináltad, biztosan nem volt egyszerű!12 órás fekvést nem tudom, hogy hogy bírtam volna ki. Nekem az az 5 óra is szörnyű volt, amíg nem engedték, hogy egyedül akciózzak...még pisilni sem mehettem el egyedül, segítséget meg nem akartam hívni, kellemetlennek éreztem, kivártam a hajnalt,de akkor is baromira kiszolgáltatott volt a helyzet:(

Jó egészséget! A tejci meg hamarosan jönni fog, ha a pici kitartóan cumizik:)

Gemini!

Nagyon szép a babucid,egy igazi kis angyal és azok a nagy kék szemek!!!

A vérzés szerintem egyénfüggő,nekem már alig van vmi néha- néha, ahogy bevettem 1-2-szer az arnicát, mintha elvágták volna...

A büfiztetés nálunk is változó, van hogy akkora sikerül, hogy bárki megirigyelné, máskor meg semmi, hiába próbálkozom. Dávidka oldalt fekve szeret aludni, így ha álmában jön rá is ki tud folyni...így nincs gond.
Teljesen le vagyok döbbenve egyébként, hogy nem szeret hanyat fekve aludni...

Ti adtatok cumit a babucitoknak?Én nem akartam, de tegnap este feladtam az elveim és alváshoz kapott...nem tudott szegényke elaludni.

Szívesen vennék altatásos tippeket, hogy hogyan lehetne rávenni, hogy magától elaludjon, mert eddig csak kézben sikerült elaludnia, most cumival próbálom rávenni az egyedül elalvásra. Néha bejön, máskor kell egy kicsit ringatni.

Azt olvastam egy könyvben, hogy etetés után még ha cicizés közben elalszik is a baba (és megvolt a büfiztetés) nem szabad letenni aludni egyből, hanem kicsit ébren kell foglalkozni vele.
De mégis hogyan lehet egy 2 hetes babát "foglalkoztatni"?



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Sziporka,
szep a torteneted! Gyors felepulest es hazamenetelt!

Kristin,
okos ez a konyv, bar en reszemrol halat adok az egnek, ha Dani az etetes utan bealszik, nemhogy meg azon torjem a fejem, hogy hogy tudnek ebren foglalkozni vele...

Kismamaink,
hogy vagytok???

gem

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


én még egyben... :D

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Csekom,
hat hallod nem vagy semmi te se!

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Sziasztok!

Még mi is egyben! :lol: :evil:

Ágikám!

Itt is gratulálok Gergő babucihoz!!

Móni!

Nálatok sincs semmi? Lehet, hogy majd egyszerre fogunk szülni. :wink:

Nekem nagyon rossz éjszakám volt, hajnali 3-tól tízperces fájásaim voltak, hányingerrel párosítva, aztán 6 körül szépen elmúlt.
Egész hétvégén mászkáltam, főztem, mostam, takarítottam, hátha segít, de most úgy érzem, az izomlázon kívül nem értem el semmit.

Na, majd talán ma... :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Segitsegeteket kernem,
megirtam a szuletestortenetemet, de nem szeretnem ide feltenni, leven, hogy ezt a forumot barki olvashatja. Szerintetek hogy juttassam el a forum tagjaihoz? Privat uzenetnek egy kicsit tul hosszu lenne, inkabb valahogy csatolt file-kent kellene, csak nem tudom, hogyan.
Elore is koszi
gem

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Yusz,
azert ezek a hajnal harom ota tarto es abbamarado 10 perces fajasok talan mar jelentenek valamit! Marcius 5-tel ki lennel bekulve? :lol: Csak mert akkor drukkolok....

Itt szakad a ho! :roll: :wink:

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Gem!
Te nem vagy tagja a facebook-on a csoportunknak? Ott (ha minden igaz) Zsófi létrehozott egy 'zárt osztályt',ahol a bejegyzéseket csak a tagok olvashatják. Írd meg a neved,felveszünk a csoportba,és ott a zártra felteheted!!! :)

Hó??????????????? nálunk úgy süt a nap ahogy bír. Épp most jöttem haza védőnőtől,boltból,orvostól,postáról,bringával...idén először! 8)

Vivi!
Médinek is van cumija,semmi baja nem lesz tőle. Egyrészt megnyugtatja,ráadásul bizton állítom egyik gyerekemnél sem zavarta meg a szopit,és halkan jegyzem meg, szerintem jobb mint az ujjszopás...
Én szopi után leteszem a babát.Bár igaz,hogy legtöbbször bealszik (és ilyenkor eszem ágában sincs ébreszteni),de ha nem alszik el,akkor is befektetem a kiságyba. Abszolút nem igényli,hogy kézben legyen,néha már azért babusgatom,mert megsajnálom,hogy mindig csak fexik,én meg úgy szeretném kicsit ringatni,meg hordozgatni! :oops:

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Patricia
ja ja, szakad meg mindig!

Priviben ment a nevem
gem

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Sziasztok!

Anglia: szakadó eső, 2 fok, a frizurámat szétfújja a szél....
Babóca nagyon inaktív, óránként mozdul csak meg....pedig már én is reménykedtem, hiszen a hétvégén már legalább több jóslófájásom volt...még azt hittem történik vmi...ma megint megyek egy membrane sweepre....talán segít. :D
De már lassan belenyugszom a szülés megindításba....


Yusz!
Hajrá! Nálatok legalább az idő is szép!!!!
Szurkolok!

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Gem!
Biztos így hívnak? :lol: Nem találtalak meg!Van beállítva profilképed?
Próbáld meg,lehet jobb ha megkeresel te. Én Bata Patrícia néven futok Bük városban,és a profilképem Médiről egy kép! :)

Móni,
neked is nagyon drukkolunk! Hátha ma,egy napon kibújik a 2 utolsó pocaklakó! :)

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Gemini!

Én már mindennel ki lennék békülve, csak jöjjön!!! :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


A facebook csoport hogy működik?
Kaphatok bebocsátást én is?
Megoldható, hogy itt ne írjam ki nyiltan a nevem? ( a férjem ismert ember, általa sokan ismernek engem is)

Cumink nekünk is van , de csak fél percekre kapja be Márti, vadul rágja, morog, aztán kiköpi, aztán egyszer csak elfogadja.

Kismamik kitartás, gyerek még nem maradt bent.
ducimami
 
 


Sziasztok!

Megjöttem a védőnőtől. Jól eláztam.... nagyon hideg van és csúnyán esik az eső...
Megint megbirizgált, de semmi változás, azt mondta. Vasárnapra kaptam szobát. :D 8.30-kor megindítják a szülést, ha addig nem bújik ki babóca. :D

Hát ennyi, ja, még azt is mondta, hogy nőtt is, szóval, hurrá! :D
Lényeg az, elvileg minden rendben. :D

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Lanyok,
a Facebook-on is egy Snoopy kep van a fotom helyen, errol ismerhettek majd fel.
gem

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Gem!
Fel vagy ismerve,meghívtalak a csoportba! :lol:

Ducimama!
Várunk téged is szeretettel oda is.Küldd el valamelyikőnknek itt priviben a neved,ami alapján megtalálhatunk,vagy én feljebb kiírtam a nevem bejelölhetsz,és te is bebocsájtást nyerhetsz ingyen és bérmentve! :lol: Már korábban akartam kérdezni/mondani,hogy a táblázat szerint több mint 2 héttel korábban jött a babód,mégis milyen szép súlyú lett...még jó,hogy nem várta ki az idejét!

Móni!
Miránál már nekem is indítani akarták,de akkor reggelre magától elindult! Nagyon szorítunk,mert azért ha magától indul,csak rövidebb a vajúdás! :wink:

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Moni, szegenykem. Nekem ugyanigy volt. Hetfon volt birizga es vasarnap 9-re kaptam idopontot inditasra :) Halaeg kedden beindultak a dolgok es szerda reggelre meg is lett Tilda baba. Kivanom, hogy neked is meginduljon magatol es ne kelljen vasarnapig varnod. Itt is pocsek ido van, nagyon eros szel fuj. Nem is mentunk ki ma. Tenyleg, anyukad meddig marad?

Judit, ti is meg egyben? Remelem a heten mar te is babazol.
Pont neztem a tablazatban, hogy a nagy tobbseg tovabb hordta a babajat.

Tilda szepen novoget, mar nincsenek azok az oriasi esti sirasai. Sirdogal, de le tudjuk nyugtatni. Holnap lehet megyunk vedonohoz mereckedni, de ha illyen vacak szeles ido lesz akkor majd csak jovo heten.
oolong
Gyula
 
 


Sziasztok!

Na, igen még mindig egyben. Az éjjel nagyon szupi volt, végig aludtam (két pisilési megszakítást kivéve) fájás semmi.

Ma megyek én is ctg-re rákérdezek a dokira, hogy meddig tervezzük a várakozást.

Igazából olyan kettős érzés ez, szeretném már megfogni, megpuszilgatni, de olyan jó, hogy még "csak 4" gyerekkel nyűglődöm...

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!

Olvasgattalak titeket,mert írni nem volt erőm...
sajna tej lázam lett,és lázasan minden szörnyebb....így telt a szülinapom:((
engem ez a szoptatásos dolog megvisel...olvadnak le a kilók,pedig zabálok..és egyre gyengébb vagyok..Noel hiába alszik rengeteget,és jó baba,az összes időm fejésre megy el..a cicimet is megkapja,de annyira fáj,hogy rögtön kikészíti...pedig van tejem bőven.a melleim égnek a kínzástól,a gyerektől...a hátam kiszakad,a vállaim bedurrantak..kiegyenesedni meg még mindig nem tudok..:((
kezdek nagyon elkeseredni... :cry:
a doki szerint a baba gyarapodott,és teljesen rendben van..ezt magam is látom..
annyira hülyén fogytam..van két nagy mell,és a gyomrom helyén egy lyuk..a mellem alatt két kézzel átérem magam...napi fél 1kg mutat kevesebbet...ez normális?alig bírom el magam.a szerveim pedig még mindig nem rendeződtek..a bokám még mindig a háromszorosa...alig tudom élvezni a picikémmel töltött időt...pedig kenegetem a mellem,eszek egy csomót...
irigyellek benneteket,hogy jobban veszitek az akadályokat...

Noelnek is van cumija...ha kéri megkapja,ha unja kidobja vagy kiveszi..nem a rajongója...
nálatok is hámlik a bőre a kicsinek?nálunk nagyon érzékeny a kis bőre...

Sajnálom azokat akiknél szar idő van..én már nagyon várom,hogy jobb idő legyen:))

Ducimami,a facebookra bárki jöhet és bármilyen néven...csak olyan e-mail fiókot kell létrehozni hozzá.

Gemini,most van valami másik oldal is?picit elvesztettem a fonalat... :)

A büfizés nehezen megy..evés után olyan alvás van,hogy nem bírom ébreszteni,de folyik oldalt legalább ki.nem szabad letenni egy darabig,de igényli is,még azt is,hogy csak úgy fogjuk..sokat csuklik,kérdezte a doki,hogy bent a pociban is így volt?mondtam,hogy igen..azt mondta ezt csak nézni rossz,de semmi baj.

Kissziporka! tök jó,hogy túl vagy rajta...jó volt olvasni amit írtál..:))a kicsi pedig nagyon édes..

Yusz,te jössz... :D Kép

timea35
Budaörs
 
 


Timi!
Tejlázam nekem is volt kb 2 héttel szülés után. Egymás után mindkét cicimben lett elzáródás, azóta jól szuperálnak. Én az egyik cicimet csak fejem elektromos Medelával. Nekem bevált, sokkal gyorsabb, mint kézzel.

A hámlás kezd megszűnni, fürdető krémmel kentem, de szerintem nem attól múlt el, hanem mert lehámlott az , aminek le kellett. Ez élettani dolog.

Ja, négy hét alatt 12 kg -ot fogytam, most kezdek el rendesen enni, eddig kényszerböl ettem. Most már időnként jól is esik ez vagy az.
A depis időszak kb. egy hete múlt el. Addig sokat sírtam. De lassan átáll a hormonrendszer, aztán jön a kánaán!!!

Patrícia !
Megírom és kereslek.
A fiamat is ugyanennyi időre, ugyanekkora súllyal szültem. Így vagyok kalibrálva.
A dokinak is mondtam, hogy mehet síelni február végén, úgyis előbb szülök.
Ami vicces, hogy még a 36. heti vizsgálat után is beírta , hogy intrauterin retardáció--túl kicsi a baba , a mért adatok alapján--.

Ma elvitték az első adag tejet az anyatejgyűjtőtől. Vicces, az első héten tápszert írtak fel. na ekkor gorombultam be, hogy nekem lesz elég tejem, és lám. + 7dl.
ducimami
 
 


Timi
küldtem privát üzit.

Patrícia
Bejelöltelek.
ducimami
 
 


ducimami,a privát üzit hol kel megnézni?hol jelzi,hogy jött olyan?
timea35
Budaörs
 
 


Kép
csekom
Zsurk
 
 


Sziasztok!


Jó újra a gépem, és már ide is idejutottam :)

Ági, itt is gratulálok kisfiatok érkezéséhez!!!

Judit, Móni, kitartást, tudom már írtóra nehéz lehet, de már tényleg csak pár nap lehet, bent még soha nem maradt baba :D

Timi, de sajnálom, hogy ennyire szenvedsz.

Le sem merem írni, hogy én mennyire gyorsan felépültem.
Szerdán volt a műtét, pénteken már szinte semmi bajom nem volt, alig éreztem, hogy vágtak volna.
Mára meg már el is felejtettem. :)

Bálint kis tünemény, eszik-alszik, alig venni észre, de persze még csak most. :)

Nagyok peszre mindig körberajongják, ha szól, Máté már pattan is, szalad hozzá. :)

Mi már sétálunk sokat, tegnap pl elintéztük az anyaságit, családit a MÁK-nál, meg TGYÁS-t a munkahelyemen. Már ma is voltunk kint, nagyon szeret babakocsiban is aludni.

Ma a nagyokkal nyílt napon voltunk az oviban, szeptembertől ovisok. (persze ha felveszik őket :) )

verzso
 
 


Timi, sajnalom, hogy ennyi nyuggel kell kuzdened. Noel tovabbra is nagyon cuki. Tilda is sokat csuklik. Ha mellre teszem par korty szopira elmulik neki. Kilok: ne is mondd en is elfogyo uzemmodban vagyok. Kevesebbet nyomok mint mielott teherbe estem pedig az se volt sok(52kg). Most 50 kg vagyok, pedig eszek sokat, tok jo etvagyam van.

Judit, most akkor kivanjam, hogy megszulj a heten vagy sem :wink: ?

Moni, valami valtozas?

Kati, +7 dl tej :shock: Nem semmi. Nekem meg nem volt szules utani depim. Meddig jelentkezik? Remelem elkerul.

Delelott voltunk vedononel. Tilda 4340g-ot nyomott :) 280g-ot hizott egy het alatt.
oolong
Gyula
 
 


Timi!
A "képernyőn" legfelül, miután bejelentkeztél. Kék keretben.

Iza!
Általában szülés után 3. nap kezdődik. Már ne "reménykedj".
ducimami
 
 


Sziasztok,

végre nethez juttottam én is. Vissza nem nagyon tudtam olvasni, de remélem, mindenkivel minden ok.
Nekem sima szülésem volt. 29-én reggel 7:30-ra kellett mennem ctg-re, de útközben a kocsiban elfolyt a víz 1 percre a kórháztól. Így a ctg helyett irány a szülőszoba. Ott azt mondták, alig 1 ujjnyi a méhszáj. Hívom a szülésznőt, aki felkészített lelkileg. hogy akkor ez hosszú menet lesz, készüljek fel. Befektettek a vajúdóba, ahol 8-tól jöttek rendesen a fájások. Másfél óra múlva ért be a szülésznő, aki gyorsan megnézett, és közölte: hoppá, ez bő 4 ujjnyi, mindjárt szülünk, erre nem számított. Doki is jött rögtön. Mondták, profi vagyok, hogy így kitágultam ennyi idő alatt. Aztán a szülőszobában 2 óra alatt meglett a bébi. A kitolás nehéz volt, a végére kicsit be is kötöttek oxitocint, mert nem nagyon volt erőm nyomni. Doki is nyomta felülről, hogy ne legyen hosszan a szülőcsatornában. De meglett! 4 órát maradtunk utána 3-asban a szülőszobában apával, az nagyon jó volt. Sok vért veszítettem, meg lett vmi ödémám, ezért hagytak ennyi ideig megfigyelés alatt.

Szombaton engedtek ki, ez a 4. napunk itthon.
Elég kimerült vagyok, lelkileg-testileg egyaránt, de csodálatos. Donát szépen szopik, csak nagyon sokat bukik, jóformán minden evés után. Az elején még kapott új ruhát, most már hagyjuk rajta a koszosat... Sokat is kakil, szóval pelenkacsere van dögivel. Hál Istennek mindenki azt mondja, ezek a dolgok normális, ne aggódjak. Már szembe is pisilt mindkettőnket, fel vagyunk avatva!

Éjjel még 4 óránál többet nem aludtam, de talán lesz ez jobb is idővel. Majd még jövök, ha tudok, de egyelőre nagyon leköti a figyelmemet, nem merem magára hagyni hosszabban, még ha alszik sem.
Cumi nálunk is van, megnyugtatja. De egyelőre csak tejet kap, teával vagy vízzel nem próbáltam megnyugtatni. A kórházban kapott cukros vizet, de itthon én nem akarom rászoktatni ilyenekre, míg van tejem.
lilly
 
 


Sziasztok kedves mamák!:)

Nagyon irigyellek titeket, hogy már babáztok. Én a hétvégén voltam szülőszoba megtekintésen. Tetszett minden, a szülésznőm is megvan, pont olyan, mint amilyet elképzeltem magamnak. Viszont nagyon elkezdtem félni az egésztől....

Timi, én is ott fogok szülni, ahol te, és kicsit félek a négyágyas szobától, és megmondom őszintén attól is, hogy mindig velünk lesz a baba. Kapunk-e vajon segítséget? Valahol olvastam, hogy vannak egy ágyas szobák. Oda lehetetlenség bejutni?:)

A még várandós mamáknak drukk, a többieknek pedig szuper babázást kívánok!

Judit

giannijulie
Budapest
 
 


Sziasztok!
Kati!
Kis súlyú baba,mi?! :evil: Nekem legalább eltalálták,nemhiába 'ijesztgettek' :) Én is valahogy így voltam vele,mint te,amikor hazajöttünk a kórházból,1 héttel utána a dokinál kevesebbet mutatott a mérleg,mint a kórházi távozási súly,és akkor felvetették a tápszert. Ühüm,de nem az én gyerekemnek!!! Tejem van bőven,szopizik ügyesen,jól is lakik,tök nyugodt,miért nyomjak neki tápot? Végül nem is lett rá szükség,de ezt szerintem fejben (is) el kell dönteni! De azért a + 7 dl tej nem piskóta! :shock: Ez 1 nap alatt jön össze??? Nagyon ügyi vagy! :wink:

Bori!
Köszi a történeted!! Nagyon ügyes voltál így elsőre!!! szuper!!!!És a szopival is ügyes vagy,szerintem se adj neki mást,fölösleges ha van elég tej! Képek??? :)

Timi!
Nagyon sajnálom,hogy gondjaid adódtak. :( Nem lehet,hogy ez a tejláz pont a sok fejéstől alakult ki? Minél többet fejsz ugyanis annál több tej termelődik,és ha nem tudod rendesen kifejni,pang benne ami ide vezet. Persze okoskodni nem akarok,mert nem volt még részem benne.Esetleg próbáld meg a szilikonos bimbóvédőt,hátha azzal menne a szopi is. Ez a súlyveszteség durva,legtöbben arra panaszkodnak,hogy szoptatás során kúsznak fel a kilók.Szedj vmi vitamint,hátha attól kicsit erősebb leszel energia-ügyileg! Fel a fejjel,el ne keseredj!!!!Ügyes vagy!! :wink:

Iza!
Általában már nem sokkal szülés után kialakul a 'baby blues'. Nálam ugyan nem volt,de a hormonok azért gyakran játszadoztak/nak velem,bár ez inkább még mindig türelmetlenségben/idegbetegségben nyilvánul meg... :oops: Na meg elég egy szomorúbb képet,klipet látni...

Verzso!
már épp írni akartam,hogy hol vannak az anyukák,mire ma te is írtál végre! szuper,h ilyen jól érzed magad,és,hogy ilyen jó kisbaba Bálint! Fiúkat miért ne vennék fel az oviba?

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Sziasztok!


Iza, nálunk még mindig semmi....
Pedig hétvégén már reménykedtem, mert egyre többször volt haskeményedésem és görcseim, meg a derekam is nyilalgatott...de mára teljesen elmúltak a dolgok..

Vasárnapra mint írtam bejegyeztek szülés megindításra... egyre több rosszat olvasok róla, hogy nagy valószínűséggel szükség elsz vákumra, fogóra, de még a császár is szóba jöhet... Ez a túlhordás 14. napján lesz...

Ma meg estére egy kicsit bestresszeltek...van egy ismerősünk aki újszülött osztályon dolgozik itt kint Londonban..de magyar. Mondta, ha lehet ne várjunk annyit az indítással, mert lehet nem jobb a babának, jobb idekint minél hamarabb...itt sokkal több problémás esetet látott, mint otthon.
Itt ugye nem érdekes, hogy a 40. héten túl vagyunk, akkor sem néznek magzatvízet, és CTG/NST sincs...
Csak várnak, birizgálnak, majd 14. napon indítanak, ha addig nincs semmi probléma..tehát van szívhang, mozog a baba..stb.

Nálunk is ez van, babóca mozog, minden olyan mint eddig...
MOst nagy a dilemma, mi legyen???

Próbáljak kierőszakolni egy hamarabbi indítást, vagy várjak, hátha beindul még magától...mert ez lenne a legszupibb.
Nem egy ismerősömnek indult meg a szülés a tervezett indítás előtti napon, éjszakán..

Nem tudom mikor ártunk többet a babának, ha várunk, vagy ha sürgetjük...

MOst mi legyen?

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Sziasztok!

Még én is egyben. Móni! Sajna nekem is ez a dilemmám, hogy vajon jól van-e a baba bent?
Sokszor annyira mozog, mint aki szenved....vagy legalábbis én gondolom ezt.
A ctg meg mindent rendben mutat, az uh szerint a lepény még jó, csak tudod azon parázok, hogy ez egyik percről a másikra megváltozhat... :(

Ma megint megyek, valószínű mi is megbeszéljük hogyan tovább.
Valószínűleg hétfőn befektetnek, de még nem indítanak addig, amíg nincs gond.

Fájásom nekem sincs, illetve inkább olyan összefüggő és órákig tartó, olyan mint egy mensi görcs.

Ahogy elnézem a mai napot, a hetedike sem jön össze... :(

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Szegény Judit..jön már hamarosan..neki is jó bent mint Noelnek volt,azért indult el visszafelé... :)

Csekom,neked is kitartás..

Este már majdnem 40c lázam volt..nem bírom én ezt.lassan nincs mit enni adnom a kicsinek,ha meg eszik előre sírok mert tudom,hogy mennyire fog fájni..Noel szájára nincs megoldás..annyira türelmetlen,és annyit rángatózik..ilyen,hogy bimbó védő szóba sem jöhet..a mellemet is pár perc mire oda tudom adni..egyébként meg most is este 7-től reggel 4-ig aludt,utána tej,és alvás 7-ig,tej és most is alszik...kell ennél jobb gyerek?de rettegek a szoptatástól annyira fáj.... :cry:
Nincs elég tejem..eddig elég volt,mert 50-70 evett egyszerre és sűrűn napközben...de tegnap 100 akart folyton,így minden tej elfogyott.jön nemsokára a védönő,és valami megoldást találnunk kell,mert folyton sírok emiatt,és bedilizek így...tegnap is anyu fogta egésznap én meg fejtem,etettem,fejtem,etettem...és végül nem volt mit...

ducimami,megtaláltam 2 levelem volt,de nem te írtál...?
timea35
Budaörs
 
 


Timi, nagyon sajnallak, de hidd el, minden kezdet nehez, ne parazz!
Eloszor is a dokidat mindenkeppen kerdezd meg (ha meg nem tetted), hogy a lazzal mit kezdj!!! A 40 fokos laz nem vicc. Szoval magadra figyelj oda nagyon!
Masodszor pedig bizz magadban! Nekem sincs 100 ml tej a melleimben, eppen ezert Dani folyamatosan mellen van. Nem irom, nem szamolom, hogy hanyszor szoptatom, de mindig kap, hogy termeljen maganak, amennyit csak tud. Fel ora, es kiderul, hogy no-e rendesen, nemsokara itt a vedono. :roll:
A melledet most mivel kezeled?? Kremeken kivul lehet maszirozni is, es altalaban a meleg zuhany is jot tesz a melleknek. A vedononek ismernie kell az osszes fortelyt.

Hidd el, a kezdeti nehezsegeken tul leszel, es minden rendben lesz nemsokara. Es bar en erosen szoptatas parti vagyok, azert ne felejtsuk el, tapszeren is sok bebi felnott, igencsak szepen. Illetve potlast is sok baba kap a szoptatas mellett. Ne feledd, neked mar maga a terhesseg sem volt egy leanyalom, utana jott a szules es korhazi tartozkodas. Ha szomorkodsz, csak nezz a babadra, es visszajon a kedved! A LAZAT PEDIG KEZELD!!!!

Bizz magadban , es a babadban! Es probalj pihenni neha, mert nagyon faradt lehetsz!
gem

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Timi
megnéztem, tényleg nem ment át, elküldtem újra a privát üzit.
ducimami
 
 


Csekom!
Én már megint okoskodok, de szerintem jobb minél előbb beindítani ilyen túlhordásnál. Amúgy nem törvényszerű, hogy indított szülés problémás legyen. Az oxitocin beindíthatja a fájásokat, aztán minden megy a természetes úton. Burokrepesztés ugyanígy.
ducimami
 
 


Timi!

Teljesen egyetértek Gemini hozzászólásával!!
A lázzal muszáj kezdeni valamit!!! Sőt a lázas tej sem jó a gyereknek.
Nem ijesztgetni akarlak, de nekem 4 hónapos volt Niki, amikor vesemedence gyulladásom lett, szintén 40 fokos lázzal, egyből eltiltottak a szoptatástól, én nem az antibiotikum miatt. Bőgtem én is, ahogy öntögettem ki a lefejt tejeket, de a gyerek érdekét kellett szem előtt tartanom.

Lehet, hogy most megköveztek, de addig, amíg nem jössz rendbe én a tápszert javasolnám, mint áthidaló megoldást, persze közben fejni, fejni, hogy ne apadjon el a tej és amint rendbe jöttél jöhet újra a szopi. Így Noel is jóllakik és te is meggyógyulsz jóval hamarabb, mint így.

Beszélj a gyerekorvossal is, szerintem ő is ezt fogja javasolni.

ducimami!

Hol tudom elolvasni a szüléstörténetedet??? Érdekelne!!

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Timi!

Kitartás!Az eleje nem könnyű, de majd alakul minden szépen. A tejlázra nem mondott semmit a védőnő vagy a doki?Nem normális dolog, hogy semmilyen segítséget nem kapsz ezzel kapcsolatosan.
Próbálj meg kicsit többet enni, mert az is befolyásolja a tej mennyiségét, és néha engedd át valakinek az etetést és pihenj, mert ki fogsz purcanni!Ja igen és ne stresszelj, minden rendben lesz, az idegeskedés sem neked, sem a babának nem tesz jót!

A kilók nálam is olvadnak lefele, eddig -15kg, de azt olvastam egy könyvben, hogy nem szabad terhesség előtti súlyig visszafogyni, mert nem lesz elég tejci. Ahhoz, hogy minden ok legyen 2-5kg pluszban kell lenni a terhesség előtti súlyhoz képest.

Csekom!

Nem lehet egyszerű már cipelni a pocakot, de kitartás! Nem értem, hogy miért húznak rá 2 hetet, az nagyon soknak tűnik, mindezt úgy hogy egy nyamvadék vizsgálat sincs!!! De ne aggódj, a baba jelezne ha nem érezné jól magát odabent.

Babuci száraz bőrére a gyerekorvos tud felírni receptköteles gyógyszertári krémet!

Mi jól vagyunk, Dávidka szépen gyarapszik, néha vannak nálunk is nehezebb éjszakák!De nem panaszkodom, tele vagyok energiával, mióta a varrataim felszívódnak. Abszolút nem úgy érzem magam, mint aki 2 hete szült:DD
Tegnap megvolt az első sétánk is Dávidkával, mire leértem vele a lépcsőn a mózeskosárral már aludt is. A séta után 5 órát aludt egyhuzamban annyira elnyomta a friss levegő.
Ezt vártam, végre mehetünk sétálni!!!



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Danimeres ma reggel - jol sikerult :)
Kép

Ma reggel csinaltam a kepet. Remelem, elfogadja a konzulatus az utlevelhez.
Kép

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Várom a védönőt..úgy néz ki,hogy el is apadt a tejem.muszáj lesz tápszert adnom,mert mindjárt etetés jön és nincs mit adnom..45 percet volt a mellemen és még csak tejes sem lett a szája.pedig véresek a bimbók.sírok ha szopik,de hogy még ne is jöjjön belőle...érzem,hogy megint lázas leszek...sokat eszek..mégis így van.nem értem,de kikészít.és a sok fájdalom amit a mellem miatt érzek.a hátamban a vállamban.alig bírom el a kicsit.az erek mind szétpattantak a karomban a kórházban,és azóta sem lett jobb.
csajok én nem vagyok rossz anya,de inkább kapjon tápszert és épüljünk fel,mint lassan felkelni sem tudok,és enni sincs mit.ja,és mióta hazajöttünk még nem feküdtem le napközben sem,és éjjel is pár órát alszom.a többit a tej kicsikarására fordítottam!
ELÉG!
timea35
Budaörs
 
 


Timi!

Attól nem vagy rossz anya, hogy tápszert adsz!! Azért lennél rossz anya, ha nem aggódnál azon, hogy nincs mit enni adni.

Szóval fel a fejjel, etesd meg tápival és pihenj. Meglátod Noel is megnyugszik, hiszen jóllakik és te is regenerálódni fogsz.

A melled is gyógyulni fog, a lázadat kell levinni és pihenni. Aztán szépen lassan visszatértek a szopihoz is.
Az sem baj, ha eleinte nem elég a tej és kipótolod a tápszerrel, a lényeg, hogy a gyerek jóllakjon és kapjon anyatejet is.

Gemini!

Azt a komoly nézést!! Mintha már kész nagyfiú lenne és nem kéthetes csöppség! :D

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: