Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok

Már régóta akarom kérdezni,hogy mi a véleményetek a mérlegről.
Mérgelődtem rendesen,mert itt nem lehet bérelni babamérleget,csak venni.Így kénytelen voltam megvenni,jó drágán.
De én szültem már kettőt,és sajnos mivel nem volt tejem,otthon fogalmam nem lett volna mennyit eszik a pici.Mert ugye a kórházban szopi után mértük,úgy tudtam mennyit tudott enni.És ha kevés volt akkor kapott kiegészítést.
Itt azt mondta a védőnő,ha nem elég a tejem,vagy nincs akkor kap mást.JA,és honnan tudjam hogy mennyit szopizott ki.Nagyon változó hogy mennyi az igénye a gyereknek.volt olyan gyerek a kórházban,aki már megevett 70-et,de volt olyan is aki jól lakott 30-al is.Valamikor sír akkor is ha nem elég,meg akkor is ha tele van.Vagy sírhat hasfájás miatt is,meg stb.
Persze ha sok tejem lenne,nem vennék én sem mert,max ha már nem éhes,akkor elfordul kiköpi a cicit.
Én így vagyok nyugodt,ha tudom mennyit eszik,és gyarapodik a súlya,és tudom nézni.Te jó ég,nem is tudom mi lenne velem a középkorban :lol:
Na mindegy,csak erről még azt hiszem nem írt senki.

Szép napot nektek!

Kép
Kép
Kép
reni78
 
 
 
 


Sziasztok!

Végre sikeült hazaérnem és letudni a mai napot. Voltam a MÁV kórházban és ígéretemhez híven leírtam, hogy mit kérnek a szülő szobára.

Tehát a szülőszobára szükséges dolgok:
hálóing
papucs (zuhanyzásra alkalmas is)
fehérnemű
köntös
törölköző
tisztasági és szárnyas betét
tusfürdő
toalett papír
fogkefe, fogkrém
pohár, szívószál
szénsavmentes ásványvíz
citrom (a szomj oltáshoz)
szőlőcukor

A hozzátartozónak:
papucs
kényelmes viseletű ruha (ne melegítő aért ezt kérik)

Papírok:
terhes kiskönyv
vérkép
vércsoport
HboAg
streptococcus szűrés leletei
személyi igazolvány
házassági anyakönyvi kivonat 300 napnál nem régebbi

Ezeket az infókat tudtam ma megszerezni. Tény ez ugye csak a szülő szobára vnatkozik, utána az újszülött részre nem csak ezek kellenek. Sajnos arról ma nem kaptam információt, majd 3 hét múlva szerdán lehet arról érdekődni.

Remélem tudtam nektek is segíteni ezekkel!

Csütörötkön megyek dokihoz, remélem minden rendben lesz velem... Ugyanis a mai nap csúcsponja az volt hogy amikor írtam össze a szülő szoba ajtajában hogy mit kell majd vinnünk, pont jött ki egy doki egy szülésznő kíséretében és hogy úristen valami baj van, menjek be mert nagyon utolsó órásnak tűnök, jajj mondom van még egy hónapom, ilyet nem szeretnék, jól vagyok, csak kicsit nagy a pocakom.... De úgy megilyedtem, gyorsan befejeztem a jegyzetelést és irány a tütü hogy elinézzek mindent és bepakoljak a táskámba biztos ami biztos alapon....

Hát ez volt ma velem, úgyhogy megyek is pakolni, majd egyszercsak érkezem :D

Szép napot :-)

Kép

Kép
viki0503
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Boldog új évet Mindenkinek!!!!

Jó rég voltam megint, de mi ebben az újdonság :oops: :?

Ahogy olvasom Mindenkinél kezd tényleg "terhesség" lenni. Nálam még annyira nem vészes, csak az hogy hamar fáradok, a cipőm befűzni katasztrófa...

A kórházas lista nálunk annyival rövidebb hogy egy hálóinget kell vinni amiben felvesznek a szülészetre, de ha már a szülőszobán vagy ott kötelező a kórházi. Na az fantasztikus.... :lol: A babának meg nem kell vinni semmit. Ruha Neki is kötelező a kórházi. Pelus meg napi 5 db van minden babára. Max popsitörlöt mert azzal spórolnak... Amúgy összepakolni még nem pakoltam, de már kezdem kupacolni hogy mi kell :D Bár lehet ma bepakolok...

Két ünnep között voltam dokinál. Most csak UH volt már, de ott is csak a fejét mérte. BPD:92mm HC:322 mm ( Daninak születéskor volt 34 cm-es fejkörfogata) És csütörtökön már NST-re kell mennem.

A kisruhák mosásának még mindig nem értem a végére, mert most kaptunk egy nagy adag lányruhát. Úgyhogy már szoknyája is lesz :)

Képet ide nem töltök magamról de facebookra rakok fel újat :)

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Second Birthday tickers Lilypie Pregnancy tickers
tecaaa
 
 
 
 
 

 
 

sziasztok!

egy újabb elveszett!

először is BÚÉK!!!!!

nagyon jól bírja mindenki, hogy még egyben! pedig lassan-lassan az sem lenne csoda, ha valakinél már kibújna a csöppség!

és igen, én is látom, hogy mindenki egyre nehezebben viseli.
köztük én is. nekem még mindig szeméremcsont fájdalmaim vannak, meg szúrásaim és tegnapra sikerült benyalnom valami fertőzést is, de még időben látott ma a doki és gyorsan kaptam rá három napos bogyót.

mi 26-án megyünk szülőszoba látogatásra, amikor az első nst-re kell mennem. addig már nem kell sem dokihoz, sem védőnőhöz mennem.
ma voltam védőnőnél, 9 kilónál tartok. dokinál is minden oké. minden mérete a korának megfelelő. múlt héten voltunk 4d-n, amit szokás szerint végig aludt. de a lényeg, hogy minden egészséges és van 13 mm haja a tarkóján!!! :lol: :lol: :lol:

mindenkinek kitartást kívánok az utolsó egyre nehezebb napokhoz!!!

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Sziasztok!

Vagyok én is, csak nekem ma ért véget a 2 hét szabadság, voltunk sokat Sopronban szüleimnél az ünnepek alatt, meg 3 napot Sümegen pihentünk!

Jövök majd részletesebben is, de addig is egy kérés! Azt hiszem Viki te írtad, hogy naprakész infóid vannak a nyomtatványokkal kapcsolatban (tgyás, anyasági, családipótlék stb.)! Nagyon hálás lennék, ha be tudnád linkelni ide, hogy mik kellenek!

Kitartás mindenkinek, kicsit már nekem is teher ez a terhesség, de én szeretném nagyon kihúzni a végéig (febr. 11-ig) egyben!

Kép

Kép

Beni és Dorka életének fontosabb eseményei: http://beni-baba.blogspot.com
zorroné
 
 


Sziasztok!

B.U.É.K!mindenkinek.

Viki:nekem is nagy segítség lenne a szükséges iratok közzététele.:)

Én ma voltam dokinál.36.hét.Becsült súly:2850 gramm.kislány még mindig.:)

Ma azt mondta a dokim hogy nem fontos a szülésznő,mert mindenki aranyos,ügyes,nem lesz gond ha nem választok.
Már ma meg volt az első ctg is,és mostantól minden héten ,két hét múlva uh,és ha még nem jön a baba,akkor a 38 héttől heti 2 ctg.

Én is összepakoltam a korházi csomagot,mosom-vasalom a kis ruhácskákat,és várom hogy megérkezzen.
Közben elindítom a Tgyást,és utána járok a többi juttatásnak is,mit hol lehet elintézni.nem lesz egyszerű,főleg azért mert az én állandó lakcímem Tiszakécske,ezért utazhatunk majd hogy el tudjuk intézni amit kell,még azt sem tudom hogy hová kell mennem.talán Kecskemét......


Holnap elintézzük az apaságit,és így már meg lesz minden irat ami a korházba kell.

Kitartás csajok.
Nekem nagy pocim van,és kb.15kg-t híztam.


Jó éjt.

Kép
ani983
 
 


kacsamama!
Irigykedek a pár napos kikapcs miatt! :)
Mi szilveszterkor mentünk volna valami wellneses helyre, de én már igazából nem mertem bevállalni. :(

pöcök24!
Szerintem az a szülőszobán fog kiderülni,hogy császár lesz-e vagy nem,mert a szülésfelkészítőn volt egy csajszi, ő mesélte,hogy neki be volt fordulva a picúr, de arccal befelé. És még az sem biztos,hogyha farfekvéses,akkor minden esetben császár. Nekem azt mondta a doki,hogy mivel első baba, ha nem fordul be mindenképp császár lesz, mert nem tágulok úgy,mintha többedik lenne.

reni78!
Én nem tudom kell-e mérleg vagy sem,mindenesetre vettem egy használtat (de még garanciást) a netről.

tecaaa!
Én is csütörtökön megyek NST-re! :)

ani983!
Neked nem NST-re kell menned,hanem CTG-re? Nekem azt mondta a doki,hogy az majd az utolsó hetekben lesz.
Apasági....ne is mondd! Pont ma vesztem össze apával,mert egyszerűen már a 2. hete húzza az időt és talál ki mindenféle kifogást,hogy miért menjünk majd máskor. Szerinte még van idő, én meg úgy vagyok vele,hogy nyugodtabb lennék,ha már meglenne a papír,mert ki tudja. Most már bármikor úgy gondolhatja a baba,hogy ő ki szeretne jönni.

Kórházi csomag: én még nem pakoltam össze, csak gondolatban. Vettem a DM-ben extra hosszú extra vastag szárnyas betéteket meg eldobhatós bugyit. Aztán most felötlött a kérdés,hogy vajon jó lesz-e az a betét, vagy vegyek Tena lady exrtát, mert szinte mindenhol azt olvasni. Szerintetek?
A másik nagy problémám a cumi kérdés. Van 1 szem cumim,amit a várandós csomagba volt. Szerintetek mennyit és milyet érdemes venni? Gondolom azt is kell a kórházi csomagba tenni.

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Sziasztok!!

Reni! Nekem mérleg nem volt, meg én nem is akarok mert szerintem stressz az egész. Bár lehet mást mondanék ha Dani tápszeres lett volna... de most sem szándékozom venni. Havonta egyszer úgyis kell menni védőnőhöz ott úgyis mérik.

Apasági: Nekünk az is megvan már. Pont ma :D

Napvirág! Én pakolnám azt a cuccot :wink: Főleg hogy már 36 :shock: hetes leszel holnap. Azta hogy megy az idő :shock: Cumiból szerintem elég az az egy. Lehet hogy el sem fogadja majd a baba. Dani sem fogadta el. Kb 1 hét volt hogy a szájába vette és akkor is csak azt ami a várandós csomagban volt. Szerintem ráér venni akkor ha elfogadja...

Jövő hét pénteken betöltöm a 37. hetet :o

Na megyek fürdetni...

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Second Birthday tickers Lilypie Pregnancy tickers
tecaaa
 
 
 
 
 


Az NST és a CTG nem ugyan az? :shock: Vagy mi a különbség?Én két gyereket szültem,de eddig azt hittem ugyan az!Csak két neve van!
Érnek meglepetések :? Na mindegy.

Én cumi párti vagyok.Az én két fiam cumizott és sokkal nyugodtabbak voltak mint azok a babák akinek eleve nem akartak adni.Mármint a kórházban.Mert valaki mereven elutasítja.Találkoztam nem egy anyukával.Simán le lehetett szoktatni róla őket,és se fog gondunk meg semmi hátrányunk nem volt.Persze,ami nagyon lényeges,sok kisbaba kiköpi és nem szereti.Azoknál nem is szabad erőltetni.Lehet a harmadik fiamnak nem kell majd.De remélem,mert nekem jó tapasztalatom van,és nagyon sokszor olyan nyugisak voltak tőle,még ha betegek voltak akkor is el tudtak vele aludni.Persze az én dédelgetésemmel! :wink:

A mérleghez még annyit írnék,hogy az első fiamnál,nem volt tejem,na a másodiknál sem.De a nagyobbik fiamnál aki 3580grammal született,mivel nem tudtam etetni,nem adtak semmit neki,mondván majd lesz.Ja,olyan szinten vissza esett a súlya hogy nem akartak haza engedni,és infúzióra akarták tenni.Mondtam,persze csak nem az én egészséges fiamat.Csupán azért mert hagyták éhezni,az én hibámon kívül.Olyan szinten depin mentem haza ez miatt,hogy lehet ezért nem is indult meg a tejem,bár sima szülés után már rég kellett volna lenni tejemnek.A kis csukló karperecet a kis kezéről simán le tudtam húzni,ami feszült neki születéskor.Saját felelősségre hoztam haza,és otthon a doki egyből fel is írta a tápszert.Akkor már vissza szedte a születési súlyát.De a rossz tapasztalat miatt,már a másodiknál mértem mennyit eszik,ott egy hétig volt egy kicsi tejem.
Szóval,én már parázok ezen,ráadásul itt meg azt sem tudom mire számítsak! :roll:


Már írtam,hogy szoktam olvasni a januári fórumot is,és már majdnem az összes kisbabó megszületett.Olyan hihetetlen hogy mi jövünk :shock:
Nagyon kíváncsi vagyok ki kezdi a sort és hogy mikor indulnak meg a születések! :wink:

Hajrá lányok kitartás!Olyan izgulós vagyok már!Na nem mintha eddig nem lettem volna! :lol:

Szép estét mindenkinek!

Pussz

Kép
Kép
Kép
reni78
 
 
 
 


Sziasztok!

NA ma voltam dokinál és megnyugtatott minden rendben, sőőt az UH-n néztek be valamit mert a méretek alapján pontosan a korának megfelelő Jázmin. Tök fura volt mert meghallgattuk a szívhangját is és nagyon nem akarta mert állandóan rugdosta a készüléket is és nagy recsegés lett belőle, meg a dokinak a kezét is. Mondtam is Bezzeg apád kezét sosem rúgod meg. :lol:
Ja és mielőtt eljöttünk volna mondta a doki hogy 2 hét múlva CTG és akkor már megbeszéljük hogy melyik nap menjek be szülni. Mondanom sem kell hogy :shock: :shock: :shock: nagyon rossz és jó érzés volt, hogy már csak ennyi van hátra, de megijedtem rendesen. Na mindegy mondtam a férjemnek hogy milyen lenne ha pont valentin napján születve, bár addig szerintem nem húzza a doki. Azt mondta hogy 38. hét után valamikor bemegyek. ÉS most mondtam is neki hogy ne este 8 kor császározzon már, hanem délelőtt, mert akkor esete már talán tudok aludni is. És a nővérek sem macerálnak.
JAJ és még egy jó hír. Most beszéltünk Littlebaby-vel hogy lassan óvi beiratkozás és szeptembertől óvi. ÉS nálunk van egy református óvi ahová már múlt évben beírattam Bogit és kiderült hogy 25 embert vesznek fel és Bogi a 23. Szóval már 99% hogy felveszik. HUrrrááá annyira örültem neki.

Szépen sorjában a válaszokkal:

Pöcök: HA és amennyiben első szülő vagy és faros akkor azért ha és amennyiben nem történik csoda (ami megtörténhet,de ritka) akkor a 37-38 héttől már tudható hogy császár. Ettől az időtől már egyre kevesebb az esély hogy megfordul. Én úgy tudom hogy a dokik keze meg van kötve, mert hogy határozatot hoztak hogy ha első faros gyerek akkor kötelező a császár.

Reni: Én béreltem mérleget és mértem hogy mennyit szopott és úgy egészítettem ki annyira amennyit a doki mondott. EZ volt 150 ml 4 óránként. NA a lányom 1 hónapig bőgött és én is mire kiderült hogy 300-ra van szüksége. Na ezek után nem mértem minden szülés után, csak a havonkénti bejelentkezésnél, illetve úgy csinálta a férejm hogy ha meg akartuk nézni hogy hízott felállt önmagában a rendes nagy mérlegre aztán a gyerekkel is és kivonta a kettőt egymásból. Ennyi.

Viki: A gyereknek kórháztól függően kell pakolni. Nálunk kötelező a ruha, viszont sem pelust, sem mást nem biztosítanak neki. Szóval az én listám Jázminnak:
Pelus ( alkalmanként hozzon keveset a párod, mert elkérik vagy ellophatják)
Takaró a hidegebb van
Ruha egyes kórházaknál
Popsi kendő
Hintő por
popsi krém
Anyag pelenka bukáshoz és máshoz is
Sapka zokni kestyű ha fázna, mert Boginak pl jéghideg volt a keze és a nővér csak azt mondta hogy ez normális. NA ja

Ani: Most mondják a hírekben hogy amennyiben a munkahelyed nem TB kifizetőhely, akkor ezeknél a kormánykapuknál egy helyen meg tudsz csinálni mindent. TAJ kártyát, Tgyást, Gyes, GYed

Zorroné: Az összes papírt megtalálod az OEP honlapján mint letölthető dokumentumok.

Igénybejelentés gyermekgondozási díjra (GYED 1. r. sz.)

Igénybejelentés Táppénz, terhességi-gyermekágyi segély, gyermekgondozási díj, baleseti táppénz igényléséhez (IB. 20. r.sz.)

Nyilatkozat a tehességi-gyermekágyi segély megállapításához (NYIL. 40/thgys. r.sz.)

Igénylőlap Társadalombiztosítási Azonosító Jelet tartalmazó Hatósági Igazolvány és az Igazolás az egészségügyi szolgáltatásra való jogosultságról kiadásához (A.3517-I. r. sz.)

Napvirág: Igazából attól függ hogy mennyire vagy vérzékeny pl vérvételnél, vagy menstruációnál. Nekem gyorsan alvad a vérem, szóval a műtét után közvetlenül tettek alám tennát, hogy ne vérezzek össze mindent, de utána csak éjszakai betétet használtam és azt is csak 2-3 napig pedig császáros voltam, tehát kívűl-belül véreztem. Szóval ember függő.
De ha van lehetőséged, akkor társulj valakivel, mert én az egész csomagból 3 db-ot használtam el és azért annyira nem olcsó.
JA és fel lehet írtani receptre a tennát úgy olcsóbb.

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Reni! NST: csak a szívhangot nézik, nyomni kell egy gombot amikor mozog a baba, így látják hogy mennyire változik a szívhang
CTG: A méhtevékenységet is nézi. Asszem itt nem kell nyomogatni :roll:

Kacsamama! Azta 2 hét múlva már tudni fogod melyik a nagy nap :shock: Olyan furcsa. Nem is tudom melyik lehet jobb, ha tudod előre, vagy várni hogy mikor indulnak be a dolgok... Éljen az ovi!!!!

Ti hogy készítitek fel a nagytesókat a picire? Az jó hogy mondogatom ott a tesó, meg baba, de ezen parázok a legjobban hogy a Dani mit fog szólni hozzá? :roll:

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Second Birthday tickers Lilypie Pregnancy tickers
tecaaa
 
 
 
 
 


Utána néztem az NST és a CTG-nek.Kíváncsi lettem.
És hát olvastam minden félét.Ráadásul én azért keverem,mert amit nekem csináltak itt kint,az a baba szívverését mérte,meg az összehúzódásokat+Nyomkodni kellett a gombot is,amikor a baba mozgott.Amit mellesleg végig nyomkodtam,több mint egy órán keresztül.Mivel kétszer csináltak 45 percet.Húzták az időt vele amíg az orvosra vártunk. :?
Szóval végkép nem tudom most már melyik mi,de nem is lényeg.A lényeg az hogy jó legyen az érték!

Kép
Kép
Kép
reni78
 
 
 
 


Sziasztok!

Tecca: Attól függ. Szerintem nem jó előre tudni, mert tutti hogy a szülést megelőző 1 hétben nem fogok aludni. Főleg hogy tudom hogy császár. HA simán szülnék akkor lehet hogy más volna. DE az sem jó ha nem tudod, mert nálunk a férjem 3-4 nap megy éjszakára. És ha akkor indul be tutti frászt kapnék, hogy hova tegyem Bogit mit mikor. De asszem úgy lesz jó ahogy lesz. Elvégre is az eredmény a lényeg. hi

Felkészítés a tesóra: Igazából csak akkor tudod meg hogy mi van, ha már kézzel fogható neki is a tesó. Bár én nem ösztönöztem Bogit hogy fiús játékokból hirtelen pelenkázós babákra váltson, úgy látszik hogy valamit csak felfog az egészből mert most etet, mosdat pelenkázik. Szóval szerintem nem lesz gond.

CTG/NST: Nálunk is nyomkodos, csak nekem az a szívfájdalmam, hogy vagy alszik a gyerek (mint Bogi) és akkor az a baj és megrázzák árammal hogy felkeljen. VAgy hogy túl sokat mozog és akkor meg mindig máshol van a szívhang nem tudják utolérni így ott ülsz 1 órát mire közlik hogy használhatatlan az eredmény, és különben is dagadt vagy biztos azért nem viszi át a készülék a hasadat. Szóval ennyit erről.

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Sziasztok!

Felpörögtünk rendesen :) Én még nem voltam sem NSTn, sem CTGn. Szerintem majd pénteken fogja szóba hozni a doki.

Ez most furi kérdés lesz, de ugye, amíg nem megy el a nyákdugó, nem szivároghat a magzatvíz? Hogy vasárnap éjjel megjöttek a jósló fájások, néha kicsit erősebb a fehér folyásom. Remélem ez nem baj.

Jó olvasni a kórházi listákat. Sokat segítenek. Bár én majd csak jövő héten fogok összepakolni, mert kedden megyünk végre vásárolni. A hétvégén meg végez a tesóm a vizsgáival, és akkor neki áll varrni 1000-rel. Már találtam angolpólya szabásmintát, meg az ágyneműt is ő fogja megvarrni. Szerintem az anyagokat meg is veszem már a hétvégén. Egyébként a Hugim mostanában kezd rápörögni, hogy nagynéni lesz. Olyan aranyos :) Most valami kertésznadrágba szeretett bele és azt akarja mindenképp megvenni. Ez azért nagy dolog, mert ő nem igazán van oda a gyerekekért, és pl. a pocimat még egyszer sem volt hajlandó megfogni :) A keresztlányomat meg elnézegeti, de ne menjen a közelébe :)

Az utóbbi két napban egész jól vagyok, de ettől függetlenül nagyon szeretnék már túl lenni az egészen. Egyre biztosabb vagyok benne, hogy egy kisfiú ficánkol odabent :) Jó lenne már a karomba tartani.

Reni. Én nem veszek mérleget. Feleslegesnek tartom, a védőnő úgy is méregeti rendszeresen. Meg tudom magamról, hogy akkor képes lenék állandóan méregetni a babát.

Legyen szép napotok!

Kép
kitttyna
Madocsa
 
 


Kittyna
Megértem, hogy így érzel. Én pontosan ezeket gondoltam két hete. Hogy a 37. hétnél nem akarom tovább húzni. De 36. előtt sem szeretnék szülni. Bár ez már talán nem lesz. Nekem erős jósló fájásaim vannak, néha 2 percig is eltart (bár ez ritkább). De az görcs, összehúzódok, és érzem, hogy feszül a csont, a derekam szétszakad. Nekem a vajúdási fájdalom is ehhez hasonló volt, csak szorozva kettővel.
Zalán sem áll meg, csak néha egy-egy fél órára. Persze örülök, hogy sokat mozog, de néha már annyira, hogy azon gondolkodom mi lehet vele. A méhszájamat az utóbbi héten már annyira nyomja, hogy ha kicsit mozog, begörcsöl. Ez már tényleg fáj, érzem, hogy nő, szóval biztos hogy szépen fejlődik.

Judysz
Én is híztam megint 2 kilót, pedig előtte meg nem. Már 3 kilóval többnél járok, mint Regivel az utolsó méréskor. Az kb ilyenkor lehetett.
És most nekem is magasabb lett a vérnyomásom (110/60). A védőnő szerint, enyhe vizesedés lehet (ez magyarázza a súlytöbbletet is, mert egyébként vékony vagyok). Amúgy 90/50 szokott lenni, vagy max 100/60

Tecaa
Nálunk popsitörlőt nem is adnak. Legalábbis Reginél nem volt. Pelusból is csak 4-et, ha jól emlékszem.

Napvirág
Vegyél 1 cs Tena extrát is. Reginél csak 3-at használtam belőle, mert aztán elég volt a vékony always éjszakai, bár gyakran cseréltem. De sokkal kényelmesebb volt, és a vérzésem volt erős. De a másodiknál lehet többet használok, minden szülés utáni időszak más.

A kórházi táskám majdnem kész, még egy papír, meg néhány fehérnemű, papucs hiányzik.
A gyerekszobát már átrendeztem, csak a kiságyat kell összeszerelni. A hétvégén az is meglesz, mert kedden jön a védőnő, jó lenne ha minden kész lenne.
Vendég
 


Megjöttem az NST-ről.
Hát ez úgy zajott,hogy 2 "madzagot" tettek rám. Egy nézte a baba szívhangját, ehhez kellett nyomkodni,amikor mocorgott. Persze mondanom sem kell,hogy csak 1x mozgott! :? A másik "madzag" meg a méhösszehúzódásokat figyelte, ami nem volt. És az ambulás lapomra azt írták, hogy CTG vizsgálat terhesség alatt (NST). Tehát tényleg ugyanaz,csak 2 neve van?
Baba fejjel felfelé, azt mondta a doki,hogy készüljek, 90%,hogy császár lesz. Méhszáj zárt, és egyenlőre még jól érzi magát benn a baba. Viszont jan. 19-ig nem lesz a dokim, csak helyettesítés volt. Lehet,hogy utána én is megkapom az időpontomat. :)
Én szeretném,ha nem jönne előbb, hogy minél messzebb legyen a születésnapja a karácsonytól. :)

Még egy hülye kérdés: cumisüveg, amiből folyadékot kap a baba kell a kórházba, vagy az újszülöttnek elég "csak" az anyatej vagy a tápszer?

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Sziasztok!

Ebédelek éppen, nem fogjátok kitalálni mit?! Pizzát!!! Hmmmmnyammm!! Saját készítésű pizza, de olyan forró h nem merem enni mert félek megüli az amúgy is totál K.O gyomromat. Nagyon szenvedek vele, most épp nem a sav gyötör hanem a gyomorfájás. Szinte alig eszek meg egy szendvicset, már fáj is a gyomrom mert Panni úgy nyomja. Muszáj sokszor keveset ennem.

Napvirág!
Nagyon szívesen a listát, és h segíthettem a szülés jeleivel kapcsolatban is!
H előadást tartani én? Hát nem tudom mi sülne ki belőle, de talán a lényeget megértené mindenki. :D Köszi.
Újszülötteknek nálunk nem engedik a cumisüveget, szigorúan pohárból itatják őket, még lefejt anyatejjel is. Télen elég az újszülöttnek az anyatej, másra nincs szüksége, az előtej hígabb a szomját oltja, a hátsó tej pedig az éhséget csillapítja.


Pöcök!
Neked is szívesen szülés jeleinek írását!! Az izgi az mindenkiben megvan, de tuti minden rendben lesz!!
Az h császáros leszel-e vagy sem, az ott a vajúdás közben derül ki. Vajúdik az ember, tágulgat, majd jönnek a tolófájások és a szülés. Viszont ha nem tágulsz megfelelően akkor a doki mondhatja h császár. De ez mindenképp ott derül ki.
Képet igyekszem csatolni, majd ma fotózok egyet és feldobom.
Szép kis pocakod van!!!

Reni!
Mérleget én nem vettem Lilivel sem és most sem fogok, még bérelni sem!!
POnt azért mert én nem akarok azon idegelni, h eleget szopik-e vagy sem, miért nem eszik többet/kevesebbet...stb. Lilinél is csak a havi orvosi vizsgálaton tudtam meg h mennyit hízik, és nem volt gond.
Azt ha nem eszik eleget észre fogod venni mert sír, ennek három oka lehet, nincs elég tej, vagy nem szopik helyesen, ill. nagyon ritka ha az anyatejben valami nem felel meg a babának, de ezt a doki hamar kideríti, de előre ne agyalj ezen.
De ha neked megnyugtatás ha látod a mérlegen az eredményt, akkor megértem h vettél.

Tecaa!
Jó h jöttél! Gratula az uh eredményhez!! Írj az Nst-ről h milyen volt!!
Nálunk is para a tesóérkezés, annyit tudunk tenni, h mondogatjuk h ott a tesó, Lili már ölelgeti a pocakom, puszilja, sokat beszél Panniról. És már mondogatom neki h majd mikor érkezik a kistesó anya bemegy a kórházba pár napra, te itthon leszel apával meg mamával, aztán majd bejösz meglátogatni, hozol nekem iszit meg hamit...stb mesélek neki milyen lesz.

Kati!
Örülök h írtál! Sajnálom a fertőzést, remélem mihamarabb túl leszel rajta!!
13mm haj van a tarkóján??? betyarás!!! de komoly!!! Erre én is olyan kíváncsi leszek h mennyi haja lesz Panninak! Lilinek nem volt sok! :D

Zorróné!
Irigy-irigy a kiruccanás miatt, Sopronban voltunk nászúton!! Imádom!!

Ani!
Az én dokim sem ragaszkodik szülésznőhöz, mert azt mondta neki mindegy, mindenkivel szívesen dolgozik. De mivel csaszis leszek nekem nem lesz rá szükségem.

Kacsamama!
A babát nem árammal rázzák meg, hanem ez a készülék elektromos impulzust bocsát ki, de nem a babát rázza meg hanem a bőrünket egy picit és ez berezonál a babához, vagyis hangzavart kelt, emiatt ébred fel a baba.

Nekem még nincs összeállítva a kórházi csomagom, majd a 36.héten összerakom. Tegnap vettem meg a babának az uccsó hiányzó dolgokat, pl. cumisüveg, pelus, tejtároló edény...stb. Dm-ben is voltam de mégis kimaradt az egyszerhasználatos bugyi. Mehetek valamikor újra venni.

NA zárom soraim, a pizza is elfogyott! :D:D
Szép napot nektek!

Üdv. Littlebaby

Kép

Kép
littlebaby
 
 


Sziasztok!

Huh, de felpörgött a topic! :-)
Akkor szép sorban, ami eszembe jut a sok visszaolvasás után:

Judysz: akkor jövő hét szerdán találkozunk! :-) Én csak 6ra megyek az előadásra!

Kórházi listákat köszi még egyszer! Bár én a sor végén vagyok (febr.26.) lassan elkezdem összerakni. Hihetetlen, hogy sokan már a 36 hetet is betöltöttétek!!! Ez nagyon izgalmas, már lassan bármikor mehettek!! Mire én szülök, már a babázásról lesznek itt hasznos tanácsok!

Kaptam ma egy e-mailt egy ismerősömtől a január 1-től érvényben levő családi adózásról, és megtudtam, hogy a 91. napnál idősebb magzatra is érvényes már, de igényelni kell!
Bővebben itt olvashattok róla, és itt van a kitöltendő dokumentum is: http://www.apeh.hu/data/cms179976/adoeloleg_csaladi.pdf

Hétfőn voltam dokinál, minden rendben van.
Gyomorégésemre javasolta a Maalox szirupot, ebből lefekvés előtt egy evőkanállal megiszom és már 2 éjszaka óta tudok aludni!!!!! Nekem bejött! Napközben is lehetne (max. napi 6 kanál), ha kell, de szerencsére nekem nem rossz.
Ctg-re nekem január utolsó hetében kell először mennem (betöltött 35. héten), addig most nincs semmi és január 31-én újra nőgyógyász.

Én ma kezdtem el a babaruha mosást, és a héten a babakocsit is megvettük, úgyhogy lassan, de biztosan alakul a dolog.
Mérleget mi kapunk kölcsön, remélem nem fogok nagyon rápörögni a méricskélésre..
Azt hiszem szerencsém van, mert én még nem érzem olyan "terhesnek" a dolgot, a gyomorégésen kívül más panaszom nem volt eddig, de hát még "csak" a 33. hetet töltöm a héten, ahogy így titeket olvaslak, most jön a neheze...

Na, "röviden" ennyi, mindenkinek jó készülődést!

Kép
grapefruit
Budapest
 
 


Sziasztok!
Boldog Új Évet mindenkinek! :)
Jó olvasni, hogy mindenki készülget. Én holnap megyek dokihoz, remélem csupa jót mond...babókánk még mindig nagyon keveset mozog, meg is fogom említeni, megkérdezem mit gondol, mi lehet az oka. Időnként a frász kerülget.
Holnap doki után bevásároljuk a maradék cuccokat, végre nyugodtabban számolhatom majd a heteket visszafelé. :)
Én is köszi a kórházi listákat, hasznos nagyon!

Kép

Kép
csibic
 
 


Grapefruit! Millió köszönet sz adatlapért! :D Hétfőn a férjem már viszi is a céghez.

Littlebaby! NAgyon irigyellek azért a pizzáért!!!!

Lányok, megkérdezem újra: Ha még nem ment el a nyákdugó, akkor nem szivároghat a magzatvíz, ugye? Légyszi nyugtassatok meg!

Szép estét Mindenkinek!

Kép
kitttyna
Madocsa
 
 


Sziasztok!

Az előbb zuhanyzás közben rájöttem, hogy mi lesz az egyik első dolog szülés, és a 6 hét biztonsági időszak után:
Forró habfürdő, gyertyafény, vörösbor és lehet, hogy még rá is gyújtok :) És utána lerohanom a férjem. Bár lehet, hogy előtte le kéne itatnom, mert nem sok esélyem van a 130 kg-jával szemben. :D

Nektek mik a terveitek? :D

Szép estét!

Kép
kitttyna
Madocsa
 
 


Csak egy gyors bekukk és egy gyors válasz, bár nem segítek vele!
Kittyna! Fogalmam sincs hogy szivároghat e a magzatvíz.Szerintem nem ciki felhívni a védőnőt vagy a dokit attól függ kivel vagy olyan viszonyba.
Hát ennyi.....

Kép
pöcök24
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek kellemes unnepeket es boldog uj evet igy utolag, de a laptopom darabokban meg 20.-a elott felmondta a szolgalatot es meg mindig nem jott meg az alkatresz hozza! :evil:
Tiszta ideg vagyok miatta mert a paromnak a melojahoz kell az o gepe es igy nincs netem!
Raadasul keson jon haza akkor meg mar energiam nincs irni :x

Ti hogy tudtok aludni?????
En ugyerzem magam mint Piroskabol a farkas miutan telepakoltak kovel a hasat!!! :cry:
Olyan kenyelmetlen minden majd meghalok!

Voltunk korhazban, 8 hetet varni kellett az idopontra. Alig vartam!!!Kb 2 percet ha voltam bent akkor sokat mondok!!!Teljesen fel voltam haborodva azon, hogy mikor a kutyat allatorvoshoz visszuk o tobb idot van bent mint en!!!!

Mivel nincs rajtam extra suly a baban kivul igy egezsegesnek szamitok akit nem kell vizsgalni!!!!
Le sem ultettek, csak pattanjak fel az asztalra es egy 10 mp es UHn kozolte velem,h a gyerek feje lent van.
Kerdeztem mekkora most a baba erre azt mondta, hogy a normal gyerek sullya szuleskor 3500g!!!
Nahat micsoda ujsag!!! :shock:
Mondtam neki, hogy engem a jelen helyzet erdekel erre kozolte, hogy fogalma nincs :?
Kozolte minden rendben es 4 het mulva jojjek vissza!!!!!!!!!!!!!!!
Minek????Szulni?????
:evil:
Olyan idegen mentem keresztul az erzeketlen doki miatt aki egy Kinai csajszi volt, hogy meg a taskam is bentfelejtettem! A parom szerint gyorsabb volt mint a McDrive!!!

Huhhh
Most is felment a vernyomasom!!!
Ti fogjatok inni a malnalevel teat?????

Kép

Kép
valijja
 
 


Sziasztok!

Kittyna!
Ha nem ment el a nyákdugó akkor a magzatvíz nem tud folyni még csurogni sem, mert mint a nevében is benne van ez egy "dugó". Ha még is elmenne a magzatvíz vagy folydogálna akkor az mindenképp együtt jár a nyákdugó távozásával is! A magzatvíz áttetsző, meleg, színtelen folyadék, némi "bőrhámmal" vegyítve (ez a baba bőréről jön le természetesen). A nyákdugó pedig ilyen kis alvadt-nyákos vérdarabkák és általában nem egyszerre megy el, hanem folyamatosan pár óra alatt.
Remélem tudtam segíteni!

szép napot nektek!

Üdv. Littlebaby

Kép

Kép
littlebaby
 
 


Sziasztok!

Nagyon köszönöm mindenkinek a segítséget, meg vagyok hatódva a jóságoktól.
Nálunk minden rendben, leszámítva, hogy kedd óta éjjelente iszonyatosan fáj és ég a gernicem, alig bírok aludni. Reggel és napközben már szuper, csakhát ez az éjjeli prögés forgás... de sehogy se jó. :-(
Most hallottam, hogy a fiúk lustábbak, akik fiút várnak azok nyugodtan számoljanak a 40 héttel. Hát megnyugodtam. Nagyon félek a szüléstől... főleg az ismeretlen fájdalomtól. Szerdán megyek dokihoz meg erre a ctg-re ... nekem is azt mondták az lesz :-)
és remélem be van fordulva az és kippiam lefelé, mert 31-n még faros volt.
Védőnőnél voltam, eddig a 34. hétig ösznye visznya 1 kilót híztam, de azt mondta nem gond. Remélem így is van. Pocikám már kezd szép nagy lenni.
Nagyjából gyerekeszoba és holmik megvannak, kórházi csomag kész, már csak a mosás vasalás marad jövő hétre. Az ágyhzással kapcsolatban még gondban vagyok, hogy azt lehet elég lenne csak ha már bementemés megszületett megágyazni, hogy ne porozódjon.

grapefruit szuper lesz :-) bár nem ismerlek :-P és az én számban se lesz vörösrózsa :-)))) kivi leszek mennyien leszünk.

Jövő hét szombaton megyünk férjecskémmel nagytanfolyamra a minimanóba. 5 órás... hát kiváncsi vagyok mi lesz...

Vigyi magatokra, csóóóók mindenkinek

Kép
Kép
judysz
 
 


Sziasztok!

Bocsánat a pár naposeltűnésért. Sikerült visszaolasnom is :D

Láttam kértétek, hogy szedjem össze milyen papírokat kell kitölteni, de Kacsamama megelőzött ezzel. Nem is lehetett volna jobban össze szedni a dolgokat.

Tegnap voltam nőgyógyásznál. Pocaklakó befordult már a helyére rendesen. A mészájjal minden rendben :-) Ma kérek időpontot CTG-re. Megint elküldtek terheléses vércukorra totál kész vagyok ettől már alig van hátra de én még terhelésre járok.... áááááá

Valamint 2 hét múlvára kaptam a dokihoz ismét időpontot, de azt mondta hogy nem biztos hogy találkozunk, ha úgy érzem jó utat a szülészetre.... Hát ez tök jó, mit ne mondjak.... Nagyon bíztató szavak voltak ezek.... Eddig is féltem tőle hogy előbb jön manó, de így.... Asszem ma mindent be kell fejeznem a pakolással kapcsolatban :-(

Képzeljétek idén először olyan csodálatos kis madarak vannak itt a teraszomon hogy csak na. Bevallom nem tudom milyen fajták, a verébnél kicsivel nagyobb, de gyönyörű szép sárga a begyük, és folyamatosan magyaráznak a kertben. Már most kora hajnalan :D

Jajj bocsánat az elkószálás miatt.....

Valijja: Kérdezted a málnalevél teát. Én körüljártam egy két oldalon meg sokakat megkérdeztem. Igen valaki úgy gondolja hogy ennek köszönhetően lett könnyebb a szülés, más ugye azt mondja hogy semmi értelme ugyanúgy 20 x órákat vajúdott.... Bemásolok egy cikkrészletet hogy mit írtak a teáról:
A málnalevél tea fellazítja a kismedence izomzatát, ezzel meggyorsíthatja a vajúdást. Méregtelenítő, salaktalanító hatása révén pedig az utolsó hetekben kitisztítja a bélrendszert, ez szintén megkönnyíti a vajúdás elindulását. Mivel a bélrendszerre hat, a belek simaizomzatát mozgatja meg, ennek révén a méhizomzat is mozgásba jön és ezzel segíti az első fájások kialakulását.
Elkészítése:
2-2,5 deciliter forró vízhez kell adni egy teáskanál szárított málnalevelet, majd 10 percig lefedve állni hagyni és leszűrés után hűlve fogyasztani naponta 1 alkalommal.
Nem szabad alkalmazni terhességi cukorbetegség esetén, valamint szoptatás alatt, mert a tea fogyasztása után hirtelen lecsökkenti a vércukorszintet.
Egy másik helyről információ:
Teája a népgyógyászatba régóta ismert, hatásos a vese és hólyag bántalmak ellen, ezen kívül izzasztó hatású is, ami egy megfázás idején lehet nagy segítség.
Csökkenti a vércukor szintet, így cukorbetegségre is ihatjuk.
Állapotos kismamáknak segít leküzdeni az émelygést, és csökkenti a vetélés kockázatát. Azok a nők, akik szeretnének teherbe esni és kisbabát szülni, már a terhesség előtt érdemes napi 2 dl málnalevél teát fogyasztani, mert javítja a terhesség esélyeit és a peteérést.
A terhesség végén szigorúan csak a 36. hét után a kismamáknak is javasolt a fogyasztása, mert segít a tágulásban, ám előtte mindenképp meg kell beszélni a fogyasztását az orvossal!

Remélem ezzel sikerült segítenem valamennyire. Én ezek alapján ma kezdtem el inni pont, azaz itt hül mellettem az első bögre tea belőle.

Szép napot Nektek!

Kép

Kép
viki0503
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Na tegnap megvolt az első NST. Persze a Legkisebbünk megpróbálta végigaludni. 2szer volt hajlandó megmozdulni, akkor is úgy hogy bökködtem... Persze amikor kijöttem... olyan tombolásba kezdett... Pedig még kávét is ittam reggel...

Kittyna! Magzatvíz kérdésben nem tudok segíteni, mert nekem csak a szülőszobán folyt el, ott meg nem nézegettem milyen, a nyákdugóval meg vagy nem találkoztam vagy nem ismertem fel hogy az az. Én nem akarlak elkeseríteni de én 6 hét után is gyors zuhany és örültem ha bezuhanhattam az ágyba. Pedig Dani nem is volt sírós baba...

Napvirág! örülök hogy jó lett az NST :) A babának meg igy biztos jobb hogy nem fordult be. Cumisüveget nálunk nem engedik. Itt minden babának van egy egyszerű kávéspohár abból lehet itatni, ha muszáj.

Valijja! Komolyan ez már felháborító amit ott csinálnak a kismamákkal...

Littlebaby! Jó hogy leírtad ezt a nyákdugó, magzatvíz témát. Így már én is értem :D

Málnalevél tea: Én nem ittam, meg most sem fogom, nem nagyon hiszek az ilyenekben...

Nagyon beindultak nálam ezek a keményedések. Tegnap már ott tartottam hogy felálltam bekeményedett, leültem bekeményedett, akármi csináltam egy fél percre tuti hogy befeszült. Szerintem biztos nem húzom februárig... bár ki tudja

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Second Birthday tickers Lilypie Pregnancy tickers
tecaaa
 
 
 
 
 


Judysz! az ágyhúzásról akartam írni, hogy mi a Daninál mindent felhúztunk rendesen, meg a baldachint is, aztán amíg benn voltunk a 3 napon addig párom újra kimosta, kivasalta, és felrakta... Szerintem most kimosom, vasalom aztán egy nejlon táskában behajtogatom a kiságyba és mielőtt jövünk haza ugyanúgy párom megcsinálja. Bár most még itthon sincs, mert Daninak egy kék volt, de vettünk rózsaszín anyagot és most mamámnál van mintának a kék hogy olyasmit kell varrnia.

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Second Birthday tickers Lilypie Pregnancy tickers
tecaaa
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Elnézést a bepofátlankodásért.
Először is szeretnék minden kismamának gratulálni,gondtalan terhességet,könnyű és gyors szülést,és mindenek előtt egészséges kis csemetét kívánni :)
Kisbabám kinőtt,de megkímélt ruhácskáit(50-56 méretűek),illetve már nem használt dolgait szeretném figyelmetekbe ajánlani.A ruhácskákat,illetve a többi kelléket ezen a webcímen megtekinthetitek: http://picasaweb.google.com/jne.monika
Akit esetleg érdekel az írjon privit,vagy a tahirak.monika@hotmail.com címre :)
Még egyszer gondtalan terhességet,és utána örömteli babázást kívánok mindenkinek :)

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Sziasztok!
Lenne pár kérdésem:
Ti babátok mennyit csuklik??? Az én picurkám szerintem sokat, most már napok óta figyelem és napi 3 szor 4 szer csuklik és olyan sokáig, hogy már annyira sajnálom őt. Vajon kint is ilyen sokat fog csuklani? És vajon miért csuklik? Férjecském azt mondja: Biztos nem iszom sokat! :) Aranyos mi:))))??

És nálatok jelentkezik már a vizesedés? Ettől az időszaktól féltem egy picit, mert ilyenkor olyan csúnyán eltorzul az ember arca, Tegnap vettem észre hogy már a gyűrűmet is le kell vennem mert lassan rászorul és ma arra keltem hogy picit, nagyon minimálisan feldagadt az arcom, gondolom a vizesedéstől. De majd meglátom hogy holnap és holnapután milyen lesz az arcocskám. Pedig azt hittem később fog ez jelentkezni. Még sok van hátra! :)

És nektek mennyire mocorog a kis bébi? Olyan furán mocorog, már mint alul rugdos vagy ütöget de annyira alul hogy néha megijedek hogy kidugja a kezét . Nem ez csak vicc volt:) De tényleg nem gondoltam hogy ennyire alulra tud elnyúlni.
Na jó ennyi...egyenlőre...
Jó hétvégét.

Kép
pöcök24
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!

Pöcök, ne aggódj, az én babóm is rengeteget csuklik. Azt olvastam, hogy a baba a pocakban azért csuklik, mert a tüdejét így készíti fel a kinti vilgra, így erősíti a levegő vételre. Így szerintem a sok csukás nem árt, sőt használ neki :D

A visesedésről nem tudok véleményt mondani, mert én semmit se vizesedtem, sőt továbbra is csak annyit nő a súlyom amennyit a babó hízik bennem... Így a vizesedésről nem tudok nyilatkozni. Valahol olvastam hogy ha terhesen vizesedsz sokkal több folyadékot kell bevinni. Nekem is furcsn hangzik, meg én is úgy lennék vele, hogy annál kevesebbet viszek be, de állítólag ilyenkor még többet kell inni. De ha úgy érzed nagyon vizesedsz én azonnal mennék az orvoshoz vagy a védőnőhöz vagy a háziorvoshoz. De a legfontosabb a nyugalom és a pihenés szerintem :D

További kellemes hétvégét kívánok Nektek!

Kép

Kép
viki0503
Budapest IV. kerület
 
 


Ááááá duplán kész vagyok!!!!
Most vettem észre hogy a 36. hetet töltöttem be és már bármikor jöhet a babó..... Ez egy kicsit kezd megijeszteni. Ráadásul ma pakoltuk össze a férjemmel 100%-an táskámat és véül is már útra kész vagyok. Erre most hazajött a férjem és 39 fokos láza van. Na most mi a szöszt csináljak. Úgy félek attól hogy elkapom tőle és én is belázasodok :-( Azt se tudom, hogy mit tegyek ha én is ennyire belázasodnék :-( Menjek a szülészetre de ott megfertőznék mindenkit, menjek a háziorvoshoz? Ő sokat nem tud tenni velem... Maradjak itthon és ha a babónak baja lesz belőle?

Ááááá így is nagyon félek a szüléstől de most még totál rosszabb az egész. Ja és a szüleim sincsenek jól, akik szintén itt vannak a közelemben....

Jajj bocsánat hogy így a nyakatokba zúdítottam minden hisztimet... Jó pihenést a hétvégére :D

Kép

Kép
viki0503
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!
Pöcök, én is vizesedek, nem vészes, de az arcomon látni. Hát ez van, tesómnál egyik szülés előtt annyira durva volt a vizesedés, hogy azok után, amit ott láttam, nem panaszkodom, sőt örülök,hogy nálam csak ennyi. Szerintem az csak az egyik vélemény, hogy sokat kell inni ilyenkor, mert én máshol azt is olvastam, hogy éppenhogy csökkenteni kell a folyadék és sóbevitelt és vízhajtó zöldségeket, gyümölcsöket enni (uborka, alma).

Viki, a sárgahasúak szerintem cinegék, itt nálunk is sokan vannak, mostmár második tele, hogy etetjük őket. :) Nagyon szeretem nézegetni én is a szépséges tollazatukat, és tavasszal olyan aranyosak, mikor a kiscinkéket hozzák a szüleik, megmutatják, hol az élelem. :)
Szüléstől való félelemben nem vagy egyedül. Próbálj csak jóra gondolni. Hogy minden rendben lesz. Férjedet szerintem kerüld, amennyire lehet, bár tudom ez nem egyszerű. Remélem megúszod a betegséget, és a környezeted is hamar meggyógyul.

Málnalevél teát nekem ajánlotta a szülésznő, és szerintem ártani nem árthat (még ha esetleg nem is használ). Én fogom inni. És a caulophillumot is szedem.

Judysz, fiúk tényleg lustibbak, több ismerősöm 1-2 héttel, vagy többel is túlhordta a kisfiát. Ez már orvosfüggő is, ki mennyit enged. :)
Az éjjelek nálam is ilyenek, néha este már azon gondolkodom, le se kéne feküdnöm, nappal sokkal jobbakat alszom, komolyan mondom. :) Mondjuk az ágyunk se egy túl jó választás, kemény is meg keskeny is, szóval...

Voltunk mi is dokinál, megnyugtatott, hogy minden rendben babóval, jó alaposan meghallgatta a köldökzsinór-áramlást, meg a szívverését picurnak, percekig csak azzal foglalkozott. :) Ja és befordult fejjel lefelé, annyira örültem! :)
Jövőhét pénteken első CTG. Izgulok,milyen lesz. :)

Kép

Kép
csibic
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek ma a közértben mesélte az eladó csajszi hogy két barátnője is szült a héten,akik január végére voltak kiírva.

Közeleg az idő,az a bizonyos nap...:)
Izgi,elégé beparáztam.

Babamérleg:én úgy gondoltam megvárom hogy lesz e anyatejem,ha igen akkor fontosnak tartom,de ha tápszeres lesz akkor nem feltétlen szükséges.A védőnőm azt mondta hogy hetente jön hozzánk ő hozza magával a mérleget,de ha nagyon ragaszkodom a bérléshez akkor tud ajánlani valakit aki házhoz hozza,és 1600.- 1 hónapra.

Én iszom a málnalevél teát 5 napja,a védőnőm is ajánlotta.

Pöcök:én is vizesedek,és én is azt hallottam hogy sokat kell inni,nekem is az arcom,a lábam,illetve az ujjaimon lehet észre venni.

Alig alszom éjjel,ha elalszom akkor pedig a szülésről álmodom...
Nekem sokat mocorog a pici,de már nem erőteljes a mozgása a szűkös hely miatt,és keményedik nekem is.

A védőnőm pénteken azt mondta hogy 1-2 hét és szte megszületik,mert lent van a hasam és elég sok front lesz!!!


Hajrá csajok!Erősítenünk kell egymást,nem lesz semmi gond,mindenki gyorsan túl lesz rajta....:)

Szép vasárnapot!

Ani

Kép
ani983
 
 


Találtam egy olyan oldalt,ahol az új szoptatós melltartó 1400 ft-ért,szopis hálóing 3990 ft-ért van!

ÚJ kismamanadrágok felsők: www.gportal.hu/elenorkismamaruha

lasaguilas
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!

JAj mennyit termeltetek 4 nap alatt. Fúú hol is kezdjem.

Mi is voltunk szerdán még nődokinál. Megnyugtatott hogy minden rendben zárt volt a méhszájam és nyugodtan elmehetünk wellnesbe. és jövőhét után CTG meg vérvétel. és febr 2.-a környékén megbeszéljük mikor jöjjön Jámiz (ahogy Bogi hívja).

NEM VAGYTOK egyedül: Rohadtul fosok. pedig nekem már a második és nem lesz 20 órás vajúdásom sem. De kész vagyok. Amikor mondta hogy akkor következőre már időpont. Fúúú bammeg gondoltam. Igazából nem magától a szüléstől félek, hanem a komplikációktól és a kellemetlen helyzettől. 1. Katéter bár az még az egyszerű eset. Igazából asszem jobb ha nem írom le majd szülés után mert még végén elijesztek valakit a szüléstől. Szóval vannak dolgok. De miután már kijöttél nem létezik senki csak a picuri.

Válaszok szépen sorjában:

Napvirág: Hát általában ilyenkor már csoda számba megy hogy megfordul. És hogy bátorítsalak nekünk nem lesz 20 órás vajúdásunk meg szétrepedt gát. Szóval annyira azért nem rossz ez a verzió bár én is sima szülésre készültem még Bogival. Egyetértek veled én is szeretném hogy messze legyen a karitól, szegény gyereket ne szívassam már meg hogy együtt ünnepeljük a karácsonnyal. Nálunk sem lehet használni cumisüveget. Szoptatsz, kis pohár, vagy adnak cumisüveget.

Littlebaby: Szerintem rázás az rázás. Természetesen én sem 220-ra gondoltam, de nekem ne rázogassa a gyerekemet egyik szemét sem. Főleg hogy akkor amikor ez a némber volt vagy 3 szor megrázta és 1 óra után közölte hogy használhatatlan az eredmény mert mindig arrébb mászott utána a gyerek.

Judisz: Lehet hogy a fiúk is lusták, mert hogy én is hallottam túl hordott gyerekről, de pl Bogi 26-ra volt kiírva és 21-én még semmi jele nem volt hogy valamit akarna csinálni.

Pöcök: Csuklás: annyit csuklik amennyit kell. Bogi pl nem csuklott egyáltalán. Jázmin mostanság kezdett el kb heti 1x-2x.De ettől nem lesz semmi baja. Lehet hogy mohon iszik.
Vizesedés:Minden nő és minden terhesség más. Mondjuk én Bogival sem és most sem vizesedem. Annyit csak hogy néha megdagad az ujjam. De csak reggel és annyira hogy vissza tudom húzni az ujjamra. Egyik ismerősömnek elefánt lába lett. Kinek hogy.

Viki/Judisz: Többen írták hogy műkődik vagy használ a málna tea vagy sem. Az az igazság hogy olyan recept nincs ami mindenkinek megfelel és egyformán hat. Minden féle képpen érdemes kipróbálni sok mindent. Én is kipróbáltam a tejserkentés érdekében a laktóherbál teát de nekem nem jött be, akkor aloe verás dolgot az sem. Szóval nem is lett tejem Bogival. Viszont most próbálom ki először a homeopátiás Urens valami nem tudom most mi a neve. Erre sokan esküsznek stb. Gát védelemnél halottam még sok féle jó kenöcsőt amit érdemes lehet kipróbálni. Úgy is csak utólag tudod meg hogy használt e vagy sem.

KÉRDÉS: Jól értettem hogy valaki azt írta hogy 91 napjál idősebb magzat után is igényelni lehet a családi kedvezményt??? Mert január 14-éig le kell adnom az idénylést. És nem mindegy hogy havonta megkapom 1 gyerek után a kedvezményt és a 2. gyerek után meg majd év végén.

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Jaj csajok csak még két valami.

1. Hurrá ahogy jött úgy ment az aranyerem. Szóval most már nincs valamilyen csoda folytán. Bár megörülök annyira nyomja a végbelemet Jázmin.

2. KI LESZ ELVILEG AZ ELSŐ SZÜLŐ TAGUNK? KINEK LEHET ELÖSZÖR DRUKKOLNI. MERT ÉN IS A VÉGE FELÉ LESZEK ELVILEG?

Kép
Kép
kacsamama
 
 


SZiasztok!

Elnézést a zavarásért, 2gyermekem ruháit szeretném eladni, aki már vásárolt tőlem itt is köszönöm. Egyenlőre csak újszülött és kis méreteim vannak, később lesznek nagyobb lány ruháim is. Ha valakit érdekel itt megtekinthető :
http://picasaweb.google.com/mormi0814/MEladoRuhak#
Személyesen Budapesten népstadionnál vehetők át, vagy postázom is.

Érdeklődni mormi0814kukacgmailpontcom vagy priviben!

Köszönöm ha benéztek!!! :D

További szép napot és csodás babavárást!
Üdv Mecsi
néhány kép a kínálatból


Kép Kép Kép KépKépKép

Mecsi :D
Kép

KépKép[/url]
mecsi
 
 


Sziasztok!

Hoztam egy kis segítséget, hogy mit érdemes szedni a 36. héttől! Persze ezek csak a szülésznőm javaslatai, nem tuti recept és nem garancia semmire! :lol:

Homeopátiás szerek a 36. héttől:

* Caulophyllum 30 CH: "homeopátiás oxitocin". A méhnyak izomzatának puhítására, előkészíti a könnyebb vajúdást.
* Cimicifuga racemosa 30 CH: szintén méhnyakizom-lazító.
* Arnica 30 CH: a vérzékenység csökkentésére; a szülés alatt keletkező szöveti sérülések, haematómák gyorsabb gyógyulása, az ezekből eredő fájdalmak enyhítése érdekében.

Adagolási javaslat
1. nap: Caulophyllum CH30 (1*5 bogyó)
2. nap: Cimicifuga CH30(Actea racemosa) (1*5 bogyó)
3. nap: Caulophyllum CH30 (1*5 bogyó)
4. nap: Cimicifuga CH30 (Actea racemosa) (1*5 bogyó)
5. nap: Caulophyllum CH30 (1*5 bogyó)
6. nap: Cimicifuga CH30 (Actea racemosa) (1*5 bogyó)
7. nap: Arnica CH 30 (1*5 bogyó)

Ezenkívül ami még ajánlott:
- gátmasszázs olaj (naponta 1x)
- málnalevél tea (napi fél liter)

Pöcök: enyém babó nem csuklik sokat, vagy csak nem veszem észre! De azt mondják az jó, ha csuklik!
Néha én is nagyon lenn érzem a babót, annyira lenn, hogy menni alig bírok, máskor viszont annyira fenn, hogy levegőt nem kapok tőle! Aztán van, hogy totál azt látom, hogy keresztben fekszik! Kiváncsi vagyok mi lesz kedden az uh-on, hogy hogy fekszik valójában...

Viki: nyugi, nem lesz semmi gond! Az tök jó, hogy már betöltötted a 36. hetet, mert az azt jelenti, hogy bármikor jön a baba, már biztosan felkészült a kinti életre! Szerintem ha belázasodsz, egyből a hívd a nődokidat, ő tuti tudja, hogy mi legyen!
A szüléstől meg ne félj! Tudom, könnyen beszélek, mert nekem már nem az első és tudom, mire számítsak! Én megmondom őszintén a császártól rettegek nagyon és már az elsőnél is ettől rettegtem! Ragaszkodtam a természetes szüléshez, bár tudom, hogy Benivel másik kórházban, másik orvosnál és szülésznővel már rég megcsászároztak volna több okból is! De aztán csak sima szülés lett és ebben bízom most is, pedig most megint úgy néz ki lebeg a császár lehetősége előttünk a medencevégű fekvés miatt...

Azt, hogy a fiúk lustábbak, én is meg tudom erősíteni! Beni a 41. héten született! Most azt érzem, hogy nagyon szeretném kihízni február 11-ig, de valahogy úgy érzem, hogy nem fogom!

Csibic: de szuper, hogy befordult fejjel lefelé, irigyellek érte!

Mérleg: Beninél kaptunk kölcsön, de csak porfogó volt, asszem egyszer mértem összesen úgy, hogy ő 5 hónapos koráig csak anyatejes volt! De mivel volt rendesen széklete és látszott rajta, hogy hízik, nem stresszeltem magam mérlegeléssel...
Most nem kaptunk kölcsön, úgyhogy nem is lesz!

Kacsamama: szuper, hogy helyrejött az aranyered! Beninél nekem a vajúdás kezdetekor jött ki, és hetekig szenvedtem vele!

Kép

Kép

Beni és Dorka életének fontosabb eseményei: http://beni-baba.blogspot.com
zorroné
 
 


Sziasztok!

Hát nem egyszerű éjszakán vagyok túl....
Lilim mostanában reggel 8kor kel /7helyett/, délután csak 2kor tudom lerakni aludni, majd alszik 5ig így az esti altatás kicsúszik 11ig mivel ugye 6órát van fent. Hát ne tudjátok meg, már hulla voltam apával együtt mire sikerült ágyba parancsolni. De ezt már 4 napja csinálja, a kialvásnak tegnap éjjel az lett a böjtje, h éjjel 3-5ig fent voltunk vele mert nem bírt aludni. Utána elaludt és reggel 8ig húzta. Na ekkor már bepöccentem, és úgy gondoltam okés, akkor délután nem alszunk, vagy ha muszájnak érzem akkor 3nál tovább nem alhat majd valahogy felkeltem. Meglepetésünkre nem aludt délután, viszont így most már 20:15kor aludt. YESSSSSS!!!!
Muszáj nem hagyni aludni, mert kikészülünk mindannyian.

Jópofa ahogy írjátok, h "na én a végén vagyok a sorban a szülésnek...", jót mosolyogtam mert ugye nálam később senki sem fog szülni ezt garantálom!! :D:D Ti már rég babáztok mikor én még javában pocakosodom, mivel március 16.-ra vagyok kiírva, bár a tervezett csaszi időpontja márc.8. Szóval senkiben sem marad ott a baba, mindenki vígan anyáskodik mire én szülök!

Bevallom nekem az lesz a furi, mikor Kacsamama szül, mivel nem lakunk egymástól messze, fura lesz, h ő már babázik én meg még pocizok. De semmi irigység nincs bennem, inkább jóérzés, h láthatom mizujs velük!!

Judysz!
Irigy-irigy azért az 1kg hízásért.... én most a 8kgnél tartok 7,5 hónap alatt, na az sem rossz mert nem túlzott de neked mákod van!!!

Hihetetlen látni h egy csomóan már a 35hétnél vagytok, sőt van akir már 36. De jó!!!

Pöcök!
Panni is sokat csuklik, mert magzatvizet nyelnek és a gyomrocskájuk még nem úgy dolgozza fel, ill. talán ha jól fogalmazok akkor hirtelen nyelnek és ettől csuklanak, de baba korukban is mikor már kint vannak sokat csuklanak.

Viki!
Párodnak gyógyulást kívánok, Te pedig amit a legjobb ha teszel, ha kerülöd a cseppfertőzést (csók, puszi) míg meg nem gyógyul.
Ill. ha te is elkapnád akkor háziorvossal konzultálj ha magas a lázad, de ha nincs láz akkor sok tea, és ajánlanám az Oscillococcinum homeos golyócskákat, patikában lehet kapni, nagyon jó influenza és megfázás tüneteinek kezelésére.

Para a szülés miatt? Hát nem is tudom....
Nekem volt szerencsém átélni a vajúdást, a kitolási szakaszt mégis császár lett a vége, és sajnos nem akármilyen kimenetelű, röviden annyi h éreztem a műtétet emiatt altattak, aztán 1 év depresszió emiatt IS! - meg más miatt is. De h félek-e a szüléstől, ill. a császártól? Nem. Legalább is nem mondanám. Egyenlőre nem, talán mikor már tudni fogom az időpontot konkrétan, és ott leszek helyben és jön a doki: "Készüljön mert maga a következő császáros" talán akkor bennem lesz némi para. Inkább most kíváncsiság van bennem, h milyen lesz a spinális érzéstelenítés, - mert nekem eda volt, de sajnos részleges zsibbadással. Ill. milyen lesz úgy elindulni h na akkor ma baba lesz. Igazából én azt nem tudom elképzelni h milyen lesz műtét után 6órát mozdulatlanul feküdni. Mert spinális érzéstelenítéskor egyrészt mozogni deréktól lefelé nem tudsz 6 órán át, ill. a fejedet sem szabad megemelni egyáltalán mert utána akár fél éven át tartó migrén is lehet a következménye. Azt nem tudom h a karunkat szabad -e mozgatni.
Talán így tudnám megfogalmazni mindazt amire gondolok, ezzel kapcsolatban, de h félek egyenlőre nem.

Na zárom soraim, jó hosszú lettem! Sorry.....
jó éjt

Üdv. Littlebaby

Kép

Kép
littlebaby
 
 


Viki:koszi a leirast malnalevel tearol!!!!A heten en is elkezdem inni, most leszek 37 hetes es eddig nem mertem.

tecaa:nalam is vannak kemenyedesek, vagyis egy nagy kemenyseg az egesz mert egyre gyarabban erzem es olyan kenyelmetlen! :shock:

pöcök:csuklas, nalam is nagyon sokat es nagyon hosszu ideig elofordul es ilyenkor berezonal a egesz hasam :?
De en is azt olvastam es hallottam amit irak a lanyo, hogy ez vegul is jo mert erositi a kis tudejet a kinti legzese! :)
Vizesedes, nekem is be van dagadva a laban kicsit a bokamnal, de nem nagyon.Viszont az ujjaim vegei total el vannak zsibbadva mar vagy egy hete. Iszonyu kellemetlen. :cry:
Ismerosom szerint a verem a babahoz aramlik jobban es ezert bennem mar nem kering annyira jol :shock:
A masik meg azt mondta biztos a baba nyom valami ideget :shock:
Holnap elmegyek a haziorvoshoz de nem fuzok nagy remenyeket, hogy valaszt is kapjak ismerve a szaktudasukat.
Mocorgas:en is egyre lentebb erzem ahogy a feje nyom egyre jobban, es ulni is egyre kenyelmelenebb!

Itt nem nezik hogy hogy all a mehszaj, nyitva van e vagy sem. Ezt erezni lehet???? :?

Tegnap vttunk szoptatos fotelt :)
Nincs egy db szekunk sem vagy fotel aminek lenne karfaja es a szulesfelkesziton mondtak, h jo ha van karfas szek vagy fotel amin pihenteted a kezed mig szoptatod a babat. Neztem az arakat es tok jo learazas van itt az egyik jatekboltban, ez vegul is olcsobban meg tudtuk venni mint egy sima fotelt. Ma hajnal egykor ossze is raktam, mert a parom bealudt en meg em tudtam mar varni :D
A hugomnak is van es mondja, h naluk mar nagyobb a baba es most a ferje kedvenc tv-zos fotelje :D

Tok jo lenne mar tullenni a szulesen! Minden nap bemegyek a babaszobaba, es nezegetem a dolgait :)
Olyan jo erzes :)

Kép

Kép
valijja
 
 


Köszönöm a válaszokat, megnyugtató. Olyan jó látni hogy lassan mindenki eléri a 36. hetet !sőt! már van aki el is érte, izgulhatunk hogy ki kezdi meg a sort.

Szerdán megyek dokihoz, már úgy várom, olyan kíváncsi vagyok hogy hogy fekszik, mit mond a doki, rég voltam nála. És már várom a hetente doki látogatást is. Még másfél hét.

Littlebaby:
De nagyon ügyesen megoldottátok ez a problémát! Szerintem ettől az időtől is tud ennyit aludni Lili, nekünk is rég volt hogy valamikor is fél 10 kor keltünk volna fel a hétvégén, nagyon rég volt ilyen. De a barátnőm is mondta hogy a kétéves fia nagyon későn kelt fel. Nem tudom mi van az időben....

Kép
pöcök24
Dunakeszi
 
 


Kicsit megint pörgősre sikeredtek a napok
Apu nagyon javul, ügyes srác, pihen.
Közben történt egy kis gikszer, költöznünk kell, de még nem tudjuk, hogy mikor. Én a szülésig elfelejtem az egész témát, majd utána foglalkozok vele, addig úgy teszek, mintha nem lenne :))
Nem rémíszt a tudat, mi nagyon flexibilisek vagyunk, mindig tudtuk, hogy ez egy álom albérlet és nem fog örökké tartani. Inkább az ijesztett meg, hogy kinyílt előttünk a világ. Mehetünk külföldre (régi álmom!), de akár Prágába, vagy le is telepedhetünk, vehetünk házat vidéken, vagy építkezhetünk, visszaköltözhetünk a belvárosba, vagy meg is vehetjük ezt a házat...
De most lezártuk a témát, majd eldöntjük, időnk van, mint a tenger.

A kutyás dolgokba is nagyon belefolytam, majd mindig megmutatom, hogy mit sikerült
- lesz 1%-os spotunk, amit az Echo tv forgatott le, nálam volt a forgatás és persze ki más, mint én írtam meg a szinopszist, én is rendeztem :))
- lesz egy nagyon profi bemutatkozó filmünk, tegnap volt a forgatása, stúdióban, nagy stábbal, 20 kutyával... ennek azért örülök, hogy még a szülés előtt sikerült összehozni
- a kutyás határidőnaplós adományokkal is jól haladunk, már nem minuszos kasszával indul az év (hanem O-val :))
közben az jutott eszembe, hogy mi lenne, ha megkeresnénk sztárokat, hogy álljanak az ügy mellé és dedikálják, mi meg licitre bocsájtjuk. Iszonyú jó fejek voltak, X-factor, Megasztár, Alföldi, Quimby... szóval, majd megírom és lehet licitálni (vagy legalább majd segítsetek Xfactor és Megasztár rajongó ismerősötöknek szétdobni :))

Most mentek el anyósék, majd csak a látogatáskor jönnek legközelebb. Nagyon aranyosak voltak, hoztak mindent, ami még hiányzott Most már teljesen a gyerekszett rész. Még majd összenézzük, hogy mit kell a kórházba vinni és azt még megvesszük, összekészítjük.
Ma megyünk apás szülésfelkészítőre, amit Franti szervezett. Várom már.

Én egyébként nagyon jól vagyok. Tudjátok, a terhesség elején eldöntöttem, hogy jól leszek
A székletproblémák és gyomorégésekek maradtak, de van Stadalax és Rennie és így olyan, mintha nem is lenne gond.
Nem dagadok, nem vizesedek, nem esik nehezemre semmi (na jó, a 15 perces sétánál már fáj a derekam).
Nincsenek görcseim, izomgörcseim sem. Néha bekeményedek, de magnab és rendben. Végigalszom az éjszakákat, Albert is, aminek nagyon örülök. Nincsennek terhescsíkjaim (még :)))

Pont tegnap volt itt egy barátnőm és mondta, hogy olyan messze érzi még magától a gondolatot, hogy szüljön. Mondtam, hogy én is :)))
Csütörtökön lépek a 36. hétbe. WOW, el sem hiszem. Szeretek terhes lenn, nem maradhat ez így?
Most így utsó héten kezdett kicsit fájni a hátam, meg megint fáradékonyabb vagyok, szóval tényleg nyűgösebb a vége, de teljesen kibírható. (aztán majd kérdezzetek meg 1-2 hét múlva :)

Kép
mieza
 
 


Utólag is kellemes Ünnepeket mindenkinek! És Boldog, Vidám Babás Új Évet.

Most olvasok vissza :)
Viki, akkorát nevettem a karácsonyi kasszás eseteden. Ugyanez történt meg velem. Nagyon durva, hogy tényleg úgy jönnek nekem az emberek, mintha ott sem lennék… Főleg az idősebb nők…
Nekem meg mindig azt mondják, hogy nem hiszik el, hogy beléptem a 9. hónapba, olyan pici a hasam.. Pedig nagy babát jósoltak…
Remélem nem kaptad el a betegséget..

Kacsamama, gátvédelemre miket próbálsz ki? vagy mikről hallottál, ami jó?

Zorróné, milyen gátmasszázsolajat javasolsz?

Amikor dokinál voltunk, azt mondta, hogy „husi”. Nem fejlettebb a koránál, de husis. Szerinte 4 kg meglesz…

Kakti, nekem a keresztcsontom fáj. 3 napja megkezdődtek a jósló fájások. Csajok, nekem a fájdalomküszöböm nagyon magas, sosem sírtam fájdalom miatt, pedig sokmindenem volt már eltörve, műtöttek, lombikok…stb. Hát, ezek nagyon durvák, eléggé megkönnyeztem… Ha ilyen lesz a szülés is…

Pöcök, nekem annyira igzimozgi, hogy alig pihen. Egyedül az éjszakákat, de azokat legalább átalussza.
Most voltunk apás szülésfelkészítőn, mindenki ült egy helyben, mi a párommal folyamatosan mocorogtunk, olyan kényelmetlen volt mindenhogy. (aztán odasúgtam neki, hogy mit várunk, hogy Berci ilyen mocorgós, amikor itt is csak mi nem tudunk nyugodtan ülni…) Nagyon csodáltam, mert 2 órán át ültek moccanás nélkül 36-37 hetesek…
Mi járunk rendesen a Jánosba a szülésfelkészítőre és nagyon sok hasznos információt elmondanak, nem is mernék szülni ezek nélkül. A Jánosé nagyon jó, csomót nevetünk is.
6 alkalmas, mindig 2 óra. És tényleg minden témát érintünk. Nekem nagyon jó, sokan járnak oda, akik más kórházba fognak szülni :)
Pl: volt 2 óra arról, hogy az apuk pontosan mit tudnak segíteni, mit tegyenek, hogyan… Ez volt az egyik legnagyobb segítség!
Illetve nekem nagyon tetszik, hogy elég nyitott szemléletű kórház: ihatsz a vajúdás alatt, vihetsz szülési tervet, gátvédelem pártiak. (nekem tetszik hogy van kérhető beöntés. van ahol kötelező, van ahol nincs is :), vajúdhatsz kádban, bordásfalon. Most már tudom, hogy miért olyan fontos, hogy ne az ágyban feküdje végig az ember… Hogy mikor kérhetsz vagy utasíthatsz el oxytocint vagy edát… és mennyire félre vannak tájékoztatva az emberek.

Kittyna, milyen lett a vasad?
A jóslófájás olyan, mint a szülési fájás. Annyi a különbség, hogy nem ismétlődő és nem rendszeres. De abszolút hasonló szinuszgörbével leírható. Tehát elkezdődik, van csúcsa, amikor nagyon szar és múlik… aztán meg olyan, mintha nem is lett volna. Lehet a hasban, de abszolút a keresztcsontnál is. A szülési fájdalmak is van akinek hasiak, van akinek a keresztcsontnál jelentkeznek. Ember függő.
Ha egész nap fájdogál valami, akkor az tágulás, vagy a súly miatt. Én ilyenkor rá szoktam tornázni egy kicsit és annyira jól helyrerakja bent a dolgokat. A szülésfelkészítőn mondták:
- a kismamiknak nagyon durva folyásaik lehetnek, akár deciben is mérhető
- ha a magzatvíz el kezd szívárogni (mert nem lent, hanem a fejénél repedt meg), akkor az eléggé gáz. igaz, a szervezet pótolja, de nem jó a babának. Akkor dokit kell hívni, hogy mi legyen.
- Mivel mindkettő színtelen, szagtalan, hasonló folyadék, úgy tudod ellenőrizni, hogy beraksz egy zsepit. ha folyamatosan szivárog, az a gáz.
- A nyákdugó elmenését a nők 80%-a nem is veszi észre, olyan hipp-hopp kiszalad a pisivel.
Végül konzultáltál dokival?

Napvirág, nekünk úgy fordult meg, hogy apa minden este lent beszélt hozzá, lent simizte és lent játszottunk neki felhúzhatós plüssállatos zenét. Ő meg ment a hang és simi után. (fent tilos volt simizni :))
Nekünk bevált. Még akkor több helye volt, de 2 nap alatt befordult.

Reni, sztem nagyon durva, hogy egész napos program lett… De jó, hogy hol zárult ez a kórházasdi!
Nekünk nem lesz mérlegünk. Úgy is annyit eszik, amennyi jól esik neki. Ha gond lenne, meg a védőnő méregeti itthon.

Ani, végül nekünk lesz szülésznőnk… Szerdán találkozunk vele. Azt gondoltuk, hogy első gyerek, hadd legyen. Majd a következőnél már magunk is fogunk tudni mindent.
De most azt mondom, hogy jól tettük, mert kicsit sem stresszelek a szülés miatt. Úgy érzem, hogy remek kezekben leszek és ez a legfontosabb, hogy bízzak benne.

Kacsamama, nem akarsz Rennie-t szedni? Nekem is minden vízszintes helyzetben bukik előre, de a Rennie nagyon jó barátom lett. A doki szerinte napi többet is szedhetek. Mondjuk napi 1-2nél többet nem szoktam.
A betegségekkel én is így vagyok. Mostanában több kisgyerekes barátnőm is meglátogatott. nem tudom miért, de eszükbe sem jutott, hogy talán nem kéne, ha a gyerek ennyire beteg…
Az egyik teljesen taknyos volt, lázas.. a másik bárányhimlős…. amikor megérkezett a hasmenős vírusos család, amikor megtudtam (nevetve mesélték) elküldtem őket…
Nem hiszem el, hogy nem jut eszükbe…

Reni, a feje már nem fog nőni, csak egy kicsit husisodik a baba.
A bpd kb. 80 és 100 között szokott lenni, a 100-as babák a nagygolyós fejűek:)
De nagyon pontos a szervezet, ha elhiszed, hogy az ott kifér, metszés nélkül is ki fog férni :)) (Nekünk is nagyfejű lesz :))

Valijja, nagyon durva, amit írtál… hogy kezelhetnek így? Itthon a terheseket legalább a dokik kiemelten kezelik :)

Kép
mieza
 
 


Sziasztok!

Pörgünk ám! :)

Képzeljétek ma meg volt az első NST! :D Olyan jó baba volt a gyermekem :) Szintem folyamatosan mocorgott, végig a 20 percet. Nagyon örültem neki :) Persze, ez nem volt meglepő, hisz szinte meg sem áll, egész éjjel, meg egész nap. Néha pihenhetne :)

Pénteken voltunk dokinál, még teljesen zárt a méhszáj, szóval hál' Istennek nem a magzatvíz szivárog. Vasat kell szednem, de szerencsére napi 10 csepp maltofer elég. Jövő héten megyek megint laborba, akkor kiderül, hogy mennyit ért.

Holnap megyünk Pestre nagybevásárolni, mindent. Már alig várom. Viszem az anyukámat is!

Aztán szerdán irány Pécs, 36 hetes UH! Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit mond, majd a doki. Egyébként pénteken humoros volt; meg kért, hogy a 22-23. hétvégén ne akarjak szülni, mert nem lesz itthon. :shock: Na, mondom, ez így megy, hogy ma nem akarok szülni, és akkor ma nem szülök? :D Aztán mondtam neki, hogy nekem sem jó az a hétvége, mert disznót vágunk, szóval én sem érek rá. :lol: Ezen már ő is nevetett.
Viszont pont ezért most nem merem elkezdeni inni a málnalevél teát. Szerdán találkozunk a szülésznőmmel is, majd vele megbeszélem, hogy mit gondol.

Ha minden igaz, és a héten megjön a padlószőnyeg, meg a parketta amit megrendeltünk, akkor jövő héten végre tényleg költözünk! :) Alig merem elhinni. :)

Látom a kilókról is volt szó. Én most tartok 7 kg-nál. Tény mondjuk, hogy szerencsés alkat vagyok, piszok gyors az anyagcserém. Az ünnepek előtt nagyon sokat volt rossz a gyomrom, akkor lefogytam 2 kg-t, az mostanra vissza jött. Azonban Férjem és a családom szerint nem rám, hanem a babára, mert szerintük nekem egyre vékonyabbak a karjaim, meg a combom. De egyszerűen nem tudok rendesen enni. Ha megeszek annyit, amennyi jól esik, akkor utána órákig rosszul vagyok. Ezért mindig csak keveset. Ráadásul ha délután 5 után eszek, akkor biztos, hogy nem alszok éjjel.

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy ki lesz közülünk az első "anyuka". És tudom, hogy vannak köztünk már igazi anyukák, de én a mostani terhességekre gondolok. :) Vigyázzatok magatokra!

Kellemes estét!

Kép
kitttyna
Madocsa
 
 


Sziasztok!

Utána kérdeztem és 91 naposnál idősebb magzat után már lehet kérni a családi adókedvezményt. CSak kell kérni a dokitól hogy elmúltál ennyi idős. JA és személy szerint 14-éig le kell adnom. Szóval mindenki csinálja meg még jan-ban mert utána már csak év végi adóbevallásnál lehet.

Mieza: A gátvégdelemről csak hallottam. Mivel az első is császáros volt ezért én csak hallotam ezekről. De valaki már írta hogy milyen homeos dolgok kellenek, meg kencék.

Ja tök jó hogy ilyen dolgokban résztveszel. És ennyire aktív vagy. nyugodtan írd hogy hogy lehet segíteni, mert ha én nem is adnék pénzt egy megasztár dologért, biztos hogy ismerek olyanokat akik igen.
4 kg-os gyereket jósolnak? Nem irigyellek. Amikor Bogit szültem szegény szomszéd csak reggel óta vajúdott és 8 után szült császárral és kiderült hogy 5 kg volt a gyerek és 60 cm. Egy kb 50 kg-os anyukának. Szóval nem irigyeltem de mindenki a csodájára járt.

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Sziasztok!

Kicsit fáradtan és nyűgösen, de itt vagyok.... Köszönöm a jókívánságokat a férjemnek, szerencsére már jobban van és talán én nem kaptam el.... (lehet hogy az influenza oltásnak köszönhető, nem tudom...)

Littlebaby: Írtad hogy a 6 óra mozdulatlanság alatt mozgathatod-e a kezed.... Nekem epidurális műtétem volt 2005-ben és 2006-ban. Deréktől lefelé voltam lezsibbasztva. Akkor nekem csak annyi volt a tiltés hogy tilos felmelnem a fejemet, de a kezemet használhattam. Sőt az egyik nővérke olyan tündér volt hogy olyan ágyra tettetett, ahol volt a mellkhas magasságában háromszög. Annak a segítségével felhúzhattam magam, mert az volt a lényeg hogy a nyaki csigolyáim egy vonalban legyenek a gerincoszloppal. Így úsztam meg annó a katétert, mert így tudtam pisilni. De hogy ez mennyiben hasonlít vagy sem a szülésnél lévő érzéstelenítéstől azt evallom nem tudom. Csak gondoltam meosztom, hogy nekem annó milyen tiltásom volt.

Mieza: Most már én is csak nevetek azon a kasszás szitun. Csak az a furcsa, hogy nekem állítólag nagyon nagy a hasam és elég rendesen látszik. Viszont mostanában az idősebb férfiak azok akik segítenek. Úgy látszik lekerült rólam a télikabát és már nem dagatnak hanem terhesnek tartanak :D Tény most már a járásom is elég furi... Eddig senki meg nem mondta volna rólam hátulról hogy terhes vagyok, de most..... Alig tudom értelmesen használni a lábaimat. Ráadásul most már minden naposak a görcseim fájdalmaim....
De attól függetlenül nincs olyan nap hogy itthon üllnék a fenekemen...

Egyre jobban izgulok és most már a férjemen is látszik. Olyan aranyos volt képzeljétek el. Ő minden nagy esemény előtt beteg volt eddig. Az esküvőnk előtt is két nappal 40 fokos lázasan nyomta az ágyat, de az esküvőn kutya baja nem volt. Az összeköltözésünkkor is ugyan ezt csinálta, azt hittem egyedül kell majd pakolásznom. Az eljegyzés szintén ilyen volt. Ugye most a hétvégén szintén nagyon beteg volt. Aztán vasárnap megkérte hogy ülljek le mellé. Annyit mondott hogy szerinte akár a héten meglehet a babó, mert hogy ugye megint a nagy esemény előtt kiütötte magát és tuti hogy ez jelzés az ő szervezetétől.... Na most erre mit is mondhatnék neki :D Aztán tegnap délután úgy begörcsöltem olyan fájdalmaim voltak, hogy azt hittem elsírom magam és néháyszor meg is ismétlődött.. Egyből mondta hogy megyünk szülni? Ő megmondta :D De még itthon vagyok szerencsére vagy nem is tudom :D
Asszem már őt is nagyon izgatja hogy mi is lesz majd a kórházban.

Jajj asszem abbahagyom, egyre jobban látszik rajtam hogy nem beszélgetek mostanában eleget emberekkel így folyamatosan tudnék írni :D

CTG: 01.12
UH: 01.14
Doki: 01.20

Kép

Kép
viki0503
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Mieza, de jó,hogy jelentkeztél! És hogy mennyire tudsz még pörögni, ez szinte hihetetlen! :shock:

Én már dagadok,mint a nyavalya! :S Reggel felébredek,akkor tök jó, elhatározom,hogy ezt meg azt megcsinálom és kb. 2 óra múlva rájövök, hogy nem megy, le kell feküdni,hogy tudjak újra menni, úgy bedagad a bokám és a lábfejem. :(
Ha meg lefekszem a tv elé, vagy olvasni, kb.5 perc múlva bealszom. :D ...én, aki sosem tudtam napközben aludni....De azért nem panaszkodom,mert ezek szar dolgok,de mégis kellemesek, mert tudom,hogy a baba miatt van.

Szülés.....ezzel én is úgy vagyok,hogy távolinak tartom még. Nincs jóslófájás, összehúzódás, baba is elég fenn van - szerintem....mondom én, a nagy első babás tapasztalatommal! :D
Viszont mindenki,aki meglát kiakad,hogy mekkora lett a hasam és biztos nem húzom ki februárig. Hát, azt érzem,hogy megnőtt a hasam rohamosan (amúgy sem volt már kicsi, de most mintha megint napról napra jobban nőne és nehezedne), de azt nem érzem,hogy szülés közelében vagyok.
Málnalevél teát vettem, de így,hogy nincs megfordulva nem sok értelme van innom. :(
Apa aranyos volt, elbeszélgetett tegnap kicsi fiával,hogy forduljon már meg teljesen - haránt fekvésben van- mert olyan jó lenne hallani azt, hogy "Kinn van a feje!" :)

Annyira hihetetlen tényleg,hogy a mi topikunk a "soron következő" a szülésre! :)

Kinek kell pelenkát bevinni rajtam kívül a kórházba? És milyen fajtát érdemes szerintetek bevinni?

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Sziasztok!

viki0503:aranyos a férjed,én is hiszek a jelekben,én például azt találtam ki magamnak hogy eddig mindig teliholdkor menstruáltam így biztos teliholdkor fogok szülni,ami januárban 19.én lesz.:)
nem vagyok bolond nehogy azt gondoljátok,csak gondolom parázom,és minden hülyeség az eszembe jut.:D

napvirág:nekem is kell pelenkát vinnem,és ráadásul textil pelust is 5 db-ot,illetve libero-t is.abból én newborn-t viszek.ez a legkisebb.

Ma voltam ctg-n a klinikán,jól sikerült végig mocorgott a babó,így szép lelet készült.a következő vizsgálat jövőhét szerda,uh+ctg.

Szép estét!
Ani

Kép
ani983
 
 


Sziasztok!

Na megvolt az ultrahang! Szófogadó gyerkőc lévén befordult Beni-tesó, aminek nagyon-nagyon örültem! :lol: :lol: :lol: Méretei alapján 37 hetes, fejmérete 38 hetes, 3050 g!

Napvirág: még van esély a fordulásra, látod nálunk is most döntött így a babó! A doki szerint nagyon sok a magzatvízem, de szerinte a természet intézte így, hogy most több a magzatvíz (eddig végig átlagos mennyiségű volt), mert ekkora korban már csak így volt esélye a fordulásra!
Mondjuk az feltűnt nekem is, hogy most mintha napok alatt nőtt volna a hasam, egyik nap még be tudtam ziprározni a kabátomat, másnap már nem... :lol:
Pelust nekünk is kell bevinni, én most Liberot vettem, mert a Pampers, Libero, Huggies hármasból, amiket én jónak tartok a newborn méretből, ez volt a legolcsóbb!
Textil pelust nem kérnek, de azt is viszek mindenképp, mert Beni is szinte napi 24 órában mellettem volt az ágyon kórházban és nem a kosárkájban, így arra fektettem!

Mieza: jó, hogy jöttél és örülök, hogy minden oké Veletek! Húú, 4 kilós babó? Nem semmi...
Nekem ilyen a gátmasszázs olajom:
http://www.illoolajok.hu/szules-elott/g ... solaj.html

Viki: örülök, hogy jobban van a férjed! Kicsit az én párom is hasonló, ő is lebetegszik a nagy események előtt! Beni születése előtt pl. 3 napig hányt! :roll:

Kép

Kép

Beni és Dorka életének fontosabb eseményei: http://beni-baba.blogspot.com
zorroné
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: