Új privát üzeneted érkezett!

Vanda! Megírtad, majd fölugrom oda is.
Mire jutottatok adó ügyben?

Abbey! Te gyeden vagy? Akkor te is igénybe veheted a családi adókedvezményt, illetve megoszthatjátok egymás közt.

Pakolás: nálam a kulcs a jó lista, utána már beszuszakoljuk a cuccot vhogy. Tervek szerint úgy megyünk, h anyukám a 4 nagyobbal elmegy a suli buszával, mi meg apjukkal és a két picúrral megyünk kocsival, és visszük a cuccokat.

Kaja miatt nem aggódom, csak anyatejcsit kapnak még :D Inkább azt kell végig gondolnom, h milyen cipelő alkalmatosság praktikus ott. Szerencsére tavaly is itt voltunk, így nagyjából képbe vagyok.
Azért összerakni úgy, h semmi fontos ne maradjon itthon, az kihívás. meg tulképpen jó, h nagy társasággal megyünk, könnyebb egynáson segteni, ha vmi nincs, vagy ilyesmi.





































































































































































































































































































































































































Sziasztok! Enyém is elszállt :twisted:

Vanda! írtál privit, majd oda is felugrom és bejelöllek :D

Abbey! ki fogom próbálni az alma-céklát. Ettem céklás-grappefruitos salit egyszer, és meglepően jó volt.
Utazás: kaja: piciknek egyelőre a legegyszerúbb, mozgóbüfé jön velük :D Mi meg félpanzión leszünk, svédasztalos, viszek vmi hideg kajákat , h déloben lehessen enni néhány falatot.
Cuccok: lényeg a jó lista, onnan már csak szuszakolni kell, persze kell némi konventráció, h semmiu fontos ne maradjomn itt. Most azon töröm a fejemet, h milyen cipoelő alkalmatosság a legjobb iott. némi helyismeretet szereztü nk tavaly.

Családi adók: mi jött ki? Abbey! gyedből is lehet!
claire
 
 


Na, ezt most végleg nem értem mit csinál (tam), mostmár hagyom, hátha nálatok nincs gond, és npormálisan olvasható. Claire
claire
 
 


Abbey!
A családi kedvezmény az adóalapot csökkenti. Tehát fogod a párod bruttó bérét, szuperbruttósítod (szorzod 1,27tel), és ebből levonhattok maximum 2x62500 Ft-ot. Az így csökkentett összegből vonják a 16% szja-t. Ha a párod nem tudja teljesen kihasználni ezt az összeget, akkor az összeget is megoszthatjátok, vagy igénybe vehetitek mind a ketten 1-1 gyerek után. 20a körülig kell erről nyilatkozni.

Claire!
Valszeg a pénzt felezzük. Nem tudjuk a teljeset kihasználni, de az szja-nkat kilövi, így legalább kompenzálódik az, amit bebuktunk az átsorolásnál. De ma még konzultálok a hivatal ex-tb-sével, már rég nem dolgozik nálunk, viszont ért hozzá.
vovanda
 
 

 
 

Képzelhetitek, mi a 6 gyerekre mennyire tudjuk igénybe venni? :lol: De legalább az szja-t nálunk is megszünteti. A gyed max összege mennyi most?

Előző hsz-emben konventráció értsd koncentráció :lol:

Abbey! Ne izgulj a 3 naptól, nem fog azalatt katasztrófa történni.
BIztos újdonság lesz, a lényeg, h próbáljátok jól érezni magatokat, a kicsi lehetőségnek, szabadságnak is örülni. Nyilván kötöttebb az ember, mint gyerek nélkül.
Vigyél elég csere rucit, meg pelust, de amúgy dm ott is adódik. Én el szoktam vinni a saját takarójukat még sokáig a nagyobbaknak is, néhány játékot. aMÚGY AZ a legfontosabb nekik, h ti ott vagytok! Ne fázzon, ne éhezzen, anya ott legyen ez a lényeg. sztem bizonyos szempontból könnyebb ilyenkor utazni velük, mint mondjuk 1 év múlva, amikor már szalad!
Hajdúszoboszlóra 4esben mentek?
Mi amúgy Alsó Ausztriába megyünk, Lackenhoffba, kis hegyi falu.
claire
 
 


Claire!
102ezer valamennyi a max. gyed.
vovanda
 
 


Claire, Abbey, ha Ausztriaba jottok sielni, es esetleg van utkozben idotok, nem akartok beugrani hozzank csak babanezobe? En olyan szivesen talalkoznek Veletek, a babaitokkal... Gyakorlatilag az SCSnel lakunk, szinte minden siterep fele utkozben...

szivesen megetetjuk a csaladotokat utkozben pihenonek...

mindjart folytatom, sir az egyik babus...
zsebibabak
 
 


Lanyok, bocs, hogy nem tudlak mar Titeket rendesen olvasni es irni; reszben Ti is tudjatok, milyen az elso par het uj ikerbabakkal; valamint ha esetleg epp lenne is egy percem, inkabb csak gyonyorkodom bennuk vagy hagyom, hogy rajtam aludjanak/szuszogjanak, olyan nagy elmenyek ezek a babak... Nem is gondoltam volna, tenyleg, bar eddig is oda voltam a babakert, de az ikrek hogy ennyire kulonleges ajandekok...

Egy szomorusagom hadd osszam meg Veletek: levettek a kotest, es most latom csak, milyen iszonyat nagy a vagasom. kb. 40 cm, gyakorlatilag vegiger az egyik medencecsontomtol a masikig (nem is ertem, miert kellett gyakorlatilag a labamnal is felvagni...). Az elozo max. 12 cm volt... igaz, abbol ugy dszudozta ki ket eros ferfi sok percen at a babat, itt meg kikaptak a kettot (annyi ido sem telt el, hogy a ferjem meg elo sem tudta venni a videot).

Ugyanis az volt, hogy kicsit vackul ereztem magam a mutet elejen (meseltem nekik, hogy az elozo csaszi alatt leesett a vernyomasom), azt hittek, a vernyomasom fog lemenni (aztan asszem nem ment), erre a gyerekorvos raparancsolt a nogyogyaszra, hogy azonnal szedje ki a babakat, igy egy hatalmasat vagtak ;-((. Sokaig elegge fajt a sebem (nem ertettem, miert a labamnal?? most mar ertem), a kotest leszedni is 2.5 hetre behivott leszedni es konrollra. A legvackabb most, hogy olyan hulye erzeketlen az egesz hasam a vagas alatt-felett kb. 10 cm-es teruleten, ezt utalom legjobban.

Nektek mekkora a vagasotok (akik csaszisak)? Ez a nyamvadt fel-erzeketlenseg, ez volt valakinek, es elmulik? (az elozo utan sajnos maradt, de azt a reszt teljesen kivagta a doki, aszongya, es ez most sokkal nagyobb terulet... ;-(

MEZI - drukkolunk nagyon, kerlek, Zoli, tajekoztass, hogy vannak!

na megint sirdogalas van, megyek...

Claire, kuldok privit!
zsebibabak
 
 


Claire, leci ird meg, h. a privit megkaptad-e. Fura ez a rendszer. Emailt nem igazan olvasok a szules ota ;-(.
zsebibabak
 
 


Zsebi!
Nekem nincs nagy vágásom, viszont jó ideig érzéketlen volt egy szakaszon a bőröm. Változni fog, nyugi, nekem majdnem tökéletesen rendbe jött.
vovanda
 
 


Sziasztok!

Adó: beszéltem én is apuval, még nem teljesen világos ez az egész, de mivel a GYED is adóköteles, én igényelhetem a kedvezményt. A férjem még nem, mert ő szerződéses, majd márciustól megosztjuk, ha ő is bejelentett lesz.

Zsebi: sajna én nem megyek síelni, csak nagyon vágynék, de nem mertünk még elmenni. Hajduszoboszlóra megyünk majd febr elején.

Voltunk tegnap moziban a férjemmel. Az Utazót néztük meg (angelina jolie, jhonny depp), nagyon jó film, nekem tetszett. De igazán a legjobb a kikapcsolódás volt végre kettesben. Megbeszéltük, hogy ha tudunk havonta legalább 2szer elszabadulunk néhány órára. Jót tesz a kapcsolatunknak, meg hát nekem is nagyon :)

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Jaaa.
Vágás: nekem sincs kis vágásom, 20 cm körüli, csípőtől csípőig van vágva. Nekem sem volt nagy szuszmákolás, kikapták a piciket gyorsan. Azért, mert sietett a doki vissza a rendelésre :x Nekem nagyon sokáig érzéketlen volt, most kezd visszajöni az érzékelés. amivel még mindig szenveedek, egy gyulladt varrat :? LAssan gyógyul.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Vanda, Abbey, kosz a tanacsokat. Remelem, tenyleg el fog a hulye erzeketlenseg mulni - az elozo utan nem mult el, de a 10 cm-en az mas, mint most az egesz alhasamon ;-(.

Abbey, kar, hogy nem jossz erre, de akkor ha hazakoltoztunk remelem osszefutunk a kornyeken!

Tovabbi tanacskeresek:

1. akik kozuletek szoptattatok az ikerbabakat, Ti fejegettetek az elejen, hogy eleg legyen a tejcsi? Nekem ez nehezebbnek tunik, mint 1 babanal, mert sokkal nehezebb kiszamitani, mikor nem lesz "szukseg" a bennt maradt tejcsire (mikor ebred a masik ehesen, v. az egyik nem lakott teljesen jol, stb).

2. mekkora hizas kell szerintetek az elejen hetente? aggodom, mert csak a 3. het vegere ertek el szuletesi sulyukat, es mintha lathatoan az egyik baba kevesbe erosodne/none, mint a masik, bar a merleg ezt nem mutatja dramaian (a kulonbseg nem sokkal nagyobb, mint a szuletesi sulyuk); viszont a Bogi sokszor nem eszik rendesen (belealszik vagy csak nyammog de nem sziv/nyel, stb). most nagyon rossz az osztrak rendszer hogy nem olyan, mint a magyar, hogy az elejen hetente lat az ember dokit/vedonot (itt semmi ilyesmi).

kosz
zsebibabak
zsebibabak
 
 


Zsebi: én mindig fejtem. Viszont, ami nálam nagyon felszaporította a tejet, hogy én mindig egy mellből szoptattam a piciket, a másikból meg fejtem (nem üresre, csak, hogy az se maradjon teli). Ezt egészen 2-2,5 hós korukig csináltam, utána álltam rá, h egyik egyik cici,másik másik cici. Védőnő javasolta, és nagyon bevált. Azt cserélgettem, hogy egyszer egyik kedzett egyszer másik.
nekem elég sokat híztak az első időszakban. Első hónapban 450g-t, utána 400-500g-t. Viszont egyenetlenül, Lillus mindig többet hízott, már 1 kg van köztük. De sose mondták, h ez baj. Az előírt min. asszem 100-150g hetente.
Mikor költöztök haza?


abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Sziasztok!
Hú, ez a pakolás :roll: katasztrófa, pedig én lakótalepi gyerek vagyok, megszoktam, h kis helyen kell elférnie a cuccoknak!
Ma még megnézettem Joni fülét, nem tökéletes, van benne egy kis váladék, viszek gyógysuzert, de azért izgulok egy kicsit! Drukkoljatok, h egészséges maradjon!

Zsebi! Megkaptam a privit, válaszoltam is. Köszi a meghívást, jhól hangzik! Sajna nem tudom, h belefér-e, mert a sulimmal megyünk, a nagyobb gyerekeim fent lesznek a buszon, így sietünk utánuk az autóval. Ráadásul más barátainkkal emgyünk együtt a kocsikkal. De azért ha küldesz priviben egy pontos címet, nem kizárt, h próbálkozunk! Mobilon rád tudok csörögni? A két mini velünk lesz persze. Ja, és poén, de a másik családnál is vannak iker lányok! 6 évesek.

Szopi: én mindkettőből szoptattam, eleinte olyan gyakran ahogy ezsükbe jutott, tehát ahogy keltek. többnyire egyszerre mindkettőt, és szoptatásonként cseréltem, h ki melyiknél van. Alaphelyzetben nem fejtem.

Vágás: nekem szépet csinált a doki, nem vágta át a hasizmokat, így elég hamar használható volt, és nem volt nagyon hosszú, ráadásul jól lent tette, szóval nem látványos. Érzéketlenség javul, viszont minden hülyeségre, időjárás vált, stb jelez, érzékenységgel, viszketéssel. Nekem is sokáig nyomkodták , varázsolták kifelé őket! Nekem ez a kötés dolgo is fura, nekem mielőtt hazajöttem kiszedte a varratot, utána már csak efy kis fedőkötés volt rajta, amit én cserélgettem.

Hízás: ne aggódj, ha nem esznek-híznak egyformán, fő, h magához képest gyarapodjon, szép feszes legyen a bőre, legyen elég kakis-puisis pelus, és kész. Nálunk 60 dkg különbség születéskor, most majdnem 2 kg!

Még volt vmi, de kidőlök aludni egyet! claire
claire
 
 


Sziasztok
Voltunk méricskélésen, Oli 70 cm és 7600 gr, Emi 66 cm és 7000 gr.
Kajával nem tom mi legyen...az egyik azt mondja, ne erőltessem (nem teszem, 2-3 naponta próbálkozok, ha nem megy, abbahagyom), a másik azt mondja mindennap kínálgassam őket, egyszer csak rájönnek, hogy tulképpen ez jó :)
Kicsit fostosak, rem csak a fogak miatt, adjak répát, könyörgöm de ha nem nyelik le az nem segít, nem? :roll:

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Sziasztok!

Mi is voltunk ma mérésen: Lillus 7080g 68cm, Eszti 6130g 66cm. Mindennel meg voltak elégedve. Én okosabb nem lettem, pedig lett volna csomó kérdésem, de azt mondta a védőnő pénteken kijön. Addig gyűjtögetem a kérdéseket.
Nálunk fog még mindig nincs. Bár éjjel már megint nem aludtak. Nem tudom mi van velük. Most azt figyeltem meg, ha vacsira sütőtököt kapnak, akkor éjjel nyüglődés van. uh ma tejpép volt a menü. Rem aludni fognak, elég hulla vagyok.

Én meg már majd 1 hónapja szenvedek kegyetlen viszketéstől, semmire nem múlik. Már kaptam rá testápolót, olajat, de semmi nem segít. Lassan véresre vakarom magam :? Fogalmam nincs mi lehet, olyasmi mint a csalánkiütés.

Na, Lilu bömbizik...
Abbey
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára abbey 2011.01.13 11:38-kor.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Lanyok, kezd ez a topik is kihalni...? Mar tobb babanetes topic szomoru elhalasat is vegigeltem, es a baby blues-omnak ez most nem tesz jot... ;-( Persze en tudok most a legkevesbe hozzatenni a felelesztesehez... De olyan szivesen olvaslak Titeket, es annyit tanulok Toletek!

Abbey, le a kalappal elotted - hogy a turoba volt energiad ennyit fejni...? Amiota ezt irtad osszeszedtem magam, es mar 3-szor osszejott 2 nap alatt, de hogy mindig fejni... Lehetetlen... OK, nalam van meg a 4 rosszcsont, de akkor is...

Meg azt sem ertem, hogy tudtal 2 kismanot egy mellbol etetni, hogy a masikat lefejd?

A tandem szoptatas sem nagyon megy meg. Akik csinaltatok, hogy a turoban oldjatok meg egyedul ilyen meg pici, mndenutt nyeklos babakkal...? Ha mar pozicio van, OK, de az ember hogy vesz fel ket babat (ha egyet felvettel, az egyik kezed mar foglalt; es egy kez meg keves egy ilyen picinek a kezelesehez...)?? Pedig marha sok idot sporolna...

Na, bocs a sok kerdesert...

Abbey, kitartas! En a terhesseg alatt viszkettem iszonyuan, ram is fogott a borgyogyasz valami gombat, ami szorodott, kentem is magam, semmit sem segitett, aztan szules utan persze elmult - szerintem egyszeruen csak remesen nyult a borom a hasamon.

Jo telelest mindenkinek, aki megy!
zsebibabak
 
 


Zsebi!
Én most inkább olvasóban vagyok. Pokoli szarul alszik a lánykám már 1 hónapja, eléggé zombi vagyok...
vovanda
 
 


Sziasztok!

Én vagyok, csak magammal itthon is tudok beszélgetni :D

Az elejétől kezdve egy mellből szoptattam őket, erre állt be a mellem. 100-120g/evésnél álltam át a külön mellre, mert féltem, hogy a másodiknak nem marad elég. Meg is csappant a tejem az átálláskor, szenvedtem vele.
Hát igen, elég macera volt fejni, de így egyszer sem gyulladt be a mellem, nem csomósodott, és a mélyhűtőt is szépen telepakoltam (de minek?). Még mindig szoktam amúgy fejni, főleg délben. Már nagyon unom, főleg, h kézim van, néha már baromira fájt a kezem.
Tandem szopi: nekem is azért nem ment, amiért neked. Képtelen voltam felvenni a másik gyereket. Ráadásul Esztinek tartani kellett a buksiját, és még a mellem is fogni, uh az ő szopizása kétkezes munka volt, ami elvből kizárta a tandem szopit. Sztem ehhez különösen jól szopó gyerekek kellenek. Most meg már olyan nehezek, hogy egykézzel képtelen vagyok felemelni a 7kg-os gyereket.

Utolsó ötletem, hogy lecserélem, az immár 15 éves matracot, lehet attól viszketek, egyre rosszabb :(

Na, kezdődik a 10órai, ma szilva a menü.

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Vanda: enyimek is rosszul alszanak... lehet van vm a levegőben? Én is elég nyügi vagyok.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Abbey
azta jó hosszú kiccsaj Lillus! Már 80-as rucikat veszel neki?
Már szilva, de jó! Én nem tom mi lőtte az enyémeket...Lilkóm annak idején olyan szépen evett mindent egyből, ezek meg öklendeznek...vááááá
Zsebi
sztem ha nincs segítséged, ne csodálkozz, nekem sem ment sem a fejés, sem a tandem, se semmi...ki is buktam....Egyesével szoptasd őket, ha úgy megy, beállnak, hátha később jobb lesz!
Jukka
meglestem a csajokat wiwen, nagyon szép kis formásak! (a férjednél vagyok ismi )
Silver
hun vagy, minden okés??
Claire
bepakoltál? :lol:

Azt akartam kérdezni, kinél hogy van a különbség, evidens, hogy az A gyerek az elevenebb, élénkebb? Nálunk Emi (B) olyan jó kislány, csak lesek, ahova leteszem, szép csöndben elvan, nézelődik, játszik magában, bezzeg Oli, jön-megy, ügyezik, kurjongat egész nap, riheg-röhög, szórakoztatni kell.

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Szivvi: hülye vagyok, Lilla 68cm :D ha nem teszed szóvá fel sem tűnik,mekkora marhaságot írtam, na mindjárt javítom is feljebb.
Igen, nálunk is így van. Eszti az A baba, ő sokkal élénkebb, több foglalkozást igényel, Lilluska meg olyan jámbor, türelmes, szépen játszik. Most pl épp indultam volna ki velük, de mire odafordulok Lillus csörgővel a kezében elaludt. Nem akarom felkelteni.

Igen, jól esznek már, mi is megküzdöttünk eleinte, de megérte. Ma már egy kk olajat is kapnak a főzibe. Aztán 2 hét múlva kezdhetjük a husit. Holnap jön a védőnő megbeszélni részletesen mikor mit adjak nekik. Mindjárt fel is teszek nekik egy adag céklát. Kipróbálom most, h megsütöm aluba csomizba. Állítólag több vitamin marad benne.

Engem is érdekel mi van veletek Silver. Claire mikor indultok? Lehet elmentek már, nem?

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Abbey!
3 szemfoga készülődik kinőni. Fogzáskor mindig ilyen szarul alszik, csak eddig az egyik homeós bogyó használt. Most meg nem. Totál zombik vagyunk (a kiscsaj is).

Szivvi!
Nem evidens, van, ahol eleve a B baba az aktívabb, de cserlgetnek is, hol az egyik, hol a másik zizeg jobban. Nekem is általában váltva hisztiznek. :D
vovanda
 
 


Sziasztok!

Én is vagyok., jobbára olvasó módba.
Már én is kezdek zombi lenni:-)
Nagyon nyügik a lányok, eddig nappal aludtak, ma viszont
nagyon nyüglődnek, éjjel semmit sem aludtam.
Mindig este kezdődik a műsor, úgy éjfélig, vagy tovább.
Miért csak este?
Nálunk általában felváltva randalíroznak.
Hasfájósak, remélem ez a korszak is elmúlik, és tényleg vízválasztó lesz a 3. hónap.

Nekem nem érzéketlen teljesen a vágásoom, érzem teljesen, lemértem és 14 cm, ez szerintem normális.

Szivvi köszi

na kezdődik :D megyek etetni....
jukka10
 
 


Joninak drukk megy Claire
jukka10
 
 


Eszti lázas :( 38.6°C. Nem tudom mitől. Este éreztem, hogy meleg, ezért megmértük a lázát. Mitől megy fel egyszer csak a semmiből a láza?Megint nyüglődik, mennem kell.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Abbey, vegul a forgassal mi lett? Par hete a dokid aggodott, Te meg nem (mi sem). Forognak?

Amugy erdekes, amit irtok az A meg a B babarol - nalam mar a mehben is nagyon igy volt;' es most is, 4 szuk het alatt is ezt tapasztalom pontosan!

Jukka - akkor jo Neked! marmint hogy ilyen szuperul silerult a cszaszarod.
zsebibabak
 
 


Abbey!
Bármi lehet, nyugi. Egyenlőre adj neki lázcsillapítót, szerintem hamarosan jelentkeznek egyéb tünetek is (nálunk spec. a takonykór szokott így indulni).
vovanda
 
 


Sziasztok!

Védőnőnk javasolja a rota elleni oltást.
Szerintetek?

Most én is hozzá tudok szólni a súlyhoz.
Szofi 3,12 előtte 2,92 volt
Tami 3,01 előtte 2,72 volt
Nem sok ez a hízás 1 hét alatt?
1 kg-ot híztak születésükhöz képest, ez normális?
Tami is kezd pofásodni, egyre jobban hasonlítanak így egymáshoz.
Néha már össze is keverhetőek, ha olyan pózban vannak.....

Abbey, remélem Eszti jobban van és semmi komoly nem lesz.
jukka10
 
 


Jukka!
Nyugi, jól híznak. A kisebb súlyú babák általában iszonyatos tempóban gyarapodnak az elején, hogy behozzák a lemaradást.

Rota: én nem adattam. Egyrészt egy vagyon. Másrészt (és ezt soha nem reklámozzák) nem is véd az összes vírustörzs ellen. Magyarán attól, hogy megkapja az oltást, még simán elkaphatja.
vovanda
 
 


Sziasztok!

Adtam Esztinek panadolt, reggelre lement a láza. Bár most délben megint melegnek éreztem kicsit, letettem aludni, ha ébredéskor is érzem, megmérem megint. Amúgy semmi tünet nincs. Talán a hasát fájlalja kicsit, de nem jobban mint amúgy, uh nem hiszem, h lenne köze hozzá, se hányás, se hasmenés. Védőnő volt ma kint megcsinálni a fél éves kérdőívet, szerinte a foga lehet. Adtam neki chamomille-t.

Zsebi: Eszti azóta forog, Lillus továbbra sem. Elvittem a fejl.neus papírt a drnőnek, teljesen negatív, uh ő sem küldözget most sehova. Tornászom Lillussal, előbb-utóbb csak megfordul.

na bömbi, folyt.köv.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Jukka: tök normális, hogy így híznak. Enyimek is nagyon híztak az elején. doki kérdezte is mivel etetetem őket :)
Mi sem adattuk be a rota vírust. Nekünk nem is ajánlották.

Enyimek rászoktak, hogy mindenkit össze-vissza karmolnak, meg megmarnak. Ez általános ebben a korban? Borzalom, tiszta karmolás vagyok, mintha macskáim lennének :D

Ti szokatok adni pénzt a védőnőnek? Totál úgy érzem, hogy ez a nő elvárná. Múltkor is és most is itt téblábolt még induláskor, amikor egyértelművé vált, h nem adok akkor elhúzott. És tulképp nem is jelentkezett, most a dokinőnél taliztunk másodszor.

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Sziasztok!!!

Köszi a hiányolást, jól esett.
Itt vagyok, mindig olvaslak titeket, csak írni nem tudok, mert mire az olvasás után odajutnék, már történés van.
Bár sok a tennivaló a picikkel, nem velük a legnehezebb, hanem Botival. Egyszerűen megőrült a gyerekem. Dacol, még ki sem mondtam amit akarok és már nemet mond, ha én nemet mondok, akkor de-t vagy igen-t mond és irtó módon hisztizik.
Már ki tud jönni az ágyából mindenhogyan, kimászik és ezért este nem tudjuk letenni, bármit mondunk neki vagy kérjük csak azért sem, ezért baromi későn alszik el és mi is kifáradunk teljesen. Ami jó, hogy a picik este 10 körüli evés után alszanak min. reggel 6-ig, ami ebben a korban elég szép teljesítmény szerintem, szóval ők kímélnek legalább. Nem tudom mi tévő legyek, nagyon el vagyok keseredve, hogy nem bírunk Botival.

Vovanda,
neked is nagyobb fiad van, nálatok volt ilyen?
Nem tudom hogyan viselkedjek vele...teljesen hülyének érzem magam mellette már. Ott tartok, hogy még pár ilyen atom hiszti és megy a zuhany alá...tudom, hogy a tesók is benne vannak ebben, na de mindennek van határa nem?

Abbey,
nekem régebben mikor Boti lázas volt és kérdeztem, hogy lehet-e ez a fogától, akkor a doki azt mondta, hogy konkrétan attól nem, hanem csak közvetve, tehát mivel legyengül ilyenkor a fogzástól, ezért összeszed valamit...amúgy tartós magas láz más egyéb tünet nélkül lehet a 3 napos láz...utána pár napig kiütéssel...erre nincs magyarázat.
Nem értem miért kellett egy ciciből szoptatni őket az elején én nem is hallottam még erről, hisz akkor tápanyagban nem egyformán kaják a hamit, hiszen az eleje nagyon híg a tejnek. Nem volt olyan, hogy nem egyformán laktak jól?
Jó gyorsan haladsz a hozzátáplálással, én nekem sokkal tovább tartott ez a művelet, több idei adtam mindig egyfélét anno Botinak, neked meg már mehet a szilva is?
Én sosem adtam pénzt a védőnőnek, bár nem is várták el eddig vagy igen csak én nem vettem észre??? :lol:

Szivvi,
Oli már jön-megy? Ez aranyos...

Jukka,
nekünk is kérdezték a rotát, de sajnos nincs erre 80 ezrem úgy, hogy nem is tuti...ráadásul az is jópofa, hogy szájon át adják, szóval ha bukós a pici, az gáz, mert akkor annyi lehet a dolognak.
A védőnőnk meg azt mondta, hogy azért ha félévig anyatejet kapnak, azért az is jó védettség.
A hízás abszolút normális, ők gyorsabban híznak, enyémek is így voltak és még mindig csak híznak.
Akkor a lányok egypetéjűek, bocs, ha már esetleg írtad ezt.

Lányok én teljesen megdöbbentem, Szonja pár napja fürdés előtt hasról hátára fordult... :shock: én azt hittem megzabálom és nem véletlenszerűen, hanem tudatosan, mert többször megismételte utána.
Már ott tartunk, hogy nem tudom a hátát bekenni, mert mindig átgurul a hátára...nagyon édi. Levi bezzeg nem, a maga zsírpárnáival csak van és néz, nem egy aktív legény egyelőre. Nálunk is Szonja az A baba. Bár lehet ez azért is, mert ő a filigrán termet a kettő közül, azért egy kiló van köztük majdnem.
Dumálni bezzeg már mind a ketten nagyon tudnak. :-)


Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Jó hosszú lettem az előbbiben, bocsi.
Azt is akartam még kérdezni, hogy valaki benne van a nagycsaládosok országos egyesületében, most gondoltam, hogy csatlakoznánk mi is.

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Hali
voltunk ma szemészeten és majd menni kell másfél évesen is.....Annyira ledöbbenek mindig, olyan sok korababa van :(

Silver
Oli úgy jön-megy, sztem pár hét és kúszni kezd..Úgy tud forogni, hogy mindenhova odagurul, ahol vmi érdekes van :) Vagy kinyomja a medencéjét és arrébb vetődik :lol:
Sajna a nagyobb gyerekes ügymenet nálunk is ilyen volt, most jobb egy kicsit, hogy oviba jár...Igaz tegnap asszondja gyors egymásutánba: a kutyapicsáját, ill anyád picsáját :shock: lestem ám, köpni-nyelni nem tudtam.. éljen a vegyes csopi :twisted:
Boti majd lenyugszik, esetleg nem tudod bevonni a kicsik foglalkoztásába? Úgy láttam Lilim örül, ha engedjük, hogy pl megmossa a haját a töpiknek, vagy pelust ad, ilyesmi.

Rota mi se, nekünk a dokinő mondta, hogy a többi 765 vírus ellen úgyse véd, ergo semmi értelme.
Védődnőnek mani, na ne mááááár :roll:

Jukka
végülis anyatejet kapnak a csajok?

Vanda
3 szemfog, óóó szegénykéim :(

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Köszi a válaszokat!

ok, akkor rota kilőve :D

A kötelezőkön kívül, érdemes még valami ellen beadatni oltást?
Kullancs ellen majd biztos fogok, mert olyan helyen fogunk lakni.
Esetleg bárányhimlő?

Védőnőnek pénzt? Mi nem adunk, nem is várja el, ez a munkája.....

Nekünk hétfőn kell mennünk szemészetre, már most rosszul vagyok a körülményektől. Remélem utána csak 1 hónap múlva kell.

Anyatej sajnos nem lesz, mert az ismerősöm mégse tud sokat fejni. Eleinte elindult neki, etetés után még 100 körül le tudott fejni, de pár napra rá már csak napi 100 lett.
Maradnak tápszeresek.

Szivvi, hát igen ez a közösség hátránya.......
jukka10
 
 


Védőnőnek nem adtam soha, nem is fogok. Ez a dolga.

Silver!
Tesók lesznek a ludasak dackorszakos tejszínhabbal.
Ami nálunk segített: fix közös programok, amikor tévedésből sem szaladtam a kicsikhez. Pl. az esti altatás ilyen volt, olyankor lepasszoltam a miniket a páromnak, és csak Baluval voltam, mesét olvastunk beszélgettünk. Jó lehet bevonni a nagymamát, ha elviszi Botit egy kis külön programra, akkor is csak vele foglalkozik valaki. Meg be lehet vonni a kicsik körüli teendőkbe, enyémek úgy fürödtek, hogy Balut beraktuk a kádba, aztán egyesével a kicsik, Balu meg segített mosdatni.

Jukka!
Bárányhimlő elleni oltás lelkes híve vagyok. Elvileg kettő kell a teljes védettdéghez, de ha egyet adatsz be, az is jó. Nekem a nagy egy oltás mellett lett bárányhimlős, kb. 10 pöttyel 3 nap alatt lement az egész. Az ikrek meg pont a tervezett oltás előtt kapták el, úgy néztek ki, mint a pöttyös túró rudi zacskója, és szenvedtek, mint a kutya.
vovanda
 
 


Vovanda, Szivvi,
köszi, igen pont ezeket a dolgokat csináljuk mi is, amiket írtatok, de olyan érzésem van, mintha egyre rosszabb lenne.
Elmegyek csak vele kettesben vásárolunk, meg játszunk, meg igyekszem ami tőlem telik, az apja is egyfolytában kettesben játszik vele, fürdenek együtt meg minden.
Egyszerűen kezelhetetlen Boti, nagyon el vagyok keseredve.
Anyukám, mint nagyi, szinte mindennap jön, hogy segítsen és neki az is a fő dolga, hogy Botival játsszon, de vele is genyózik egyfolytában, pedig anyu elég határozott egyéniség.
Most várjuk, hogy felveszik-e a bölcsibe gyorsan, komolyan csak ez a reményem. Egyszerűen nem tud magával mit kezdeni itthon, nem játszik a játékaival, csak a rosszaság megy és a rongálás. A játékait is dobálja, töri zúzza...teljesen megvadult. :-(

Fú a bárányhimlő elleni oltás, de jó, hogy írod. Már itt is van a recept nálunk, csak még nem adattam be, teljesen kiment a fejemből. Pedig ha megy bölcsibe akkor fontos is.

Most beoltattuk magunkat már a 3 influ ellen, de Boti nem kapott, nálatok mi a helyzet ezen a téren. Csak azért kérdem, mert annyira féltem a picurkákat. Sosem oltattam magam influ ellen és most tessék elsőként rohanok. :-)

Szivvi,
érdekes, hogy nálatok Oli ilyen kis aktív...pedig neki is szép súlya van és mégis.
Nekem Szonja aktív, meg szépen tartja hason a fejét már egészen homorít, míg Levi szarik bele és csak felemeli aztán meg fekszik, mert az kényelmesebb.
Régebben őket is hason altattam, mert az a jó a hátuknak meg erősödnek...erre rossz hírt kaptam, az ismerősi körömben "elaludt" egy kislány...na azóta nem merem, akkor szétválasztottam őket külön ágyba és légzésfigyelő van alattuk. Lehet Levi is azért nem erősödik olyan ütemben, meg ugye ő azért szép súlyban is van, 6500 gramm és még csak 3 hós múlt.

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Sziasztok!

Szilvi: nem tudom ismered-e a Szuper dadus c. sorozatot, na abban vannak nagyon hasznos tanácsok ilyen problémás korszakra. Én a terhesség alatt néztem mindig. Ami nekem nagyon tetszett: bünti szék/fotel/párna, amikor rossz, meg kell mondani neki nyugodtan, hogy most rossz volt, ezért a bünti helyre kell ülnie annyi percig ahány éves. Eleinte persze nem akar majd ott ülni, mindig el fog jönni, de következetesen vissza kell vinni, és ezt addig csinálni, amíg nem marad ott. Eleinte nagyon fárasztó, de kb1hét alatt megtanulja. Aztán a másik, hogy ha meg jó, akkor meg kell neki vm kis jutalom gyűjtő, amiben kis pontokat/szíveket akármit gyűjthet, és 10 után kap egy csokit v vmt. Esti fektetésre is volt benne jónak tűnő ötlet: vacsi, fürcsi, utána mese olvasás, majd mondani kell, hogy jó éjszakát, aludni kell, aztán kimenni a szobából, gyerek kimászik kijön, meg kell fogni, visszavinni az ágyba és csak annyit mondani, jó éjt, és nem szólni hozzá semmit, 2-3 nap alatt segített.
Ezek voltak benne, amik sztem beválhatnak. Remélem nem baj, h leírtam. Értelemszerűen én nem próbáltam, de ha gondok lesznek, biztos ki fogom. Kitartás!!!

Eszti megint belázasodott este, 38,1°Cvolt. Adtam neki chamomillet, lement tőle.

Én idén asszem nem adatom be az influt, úgyse nagyon járkálok el. De még gondolkodok. Az a baj, h a férjemet úgyse tom rávenni, aki ugye minden nap dolgozni jár, ergo olyan mindegy... Ha hazahozza apicik úgyis elkapják tőle :(

Szivvi: nagyon cuki lehet Oli :) Eszti is pont ezt csinálja. Leteszem, és mindenhova odagurul :D Sztem ő is elkezde heteken belül kúszni. Járókába, ha odaszorul a rácshoz, már próbálja elrúgni magát. Lillus meg végre megfordult a hasáról a hátára :)

Én sem fogok adni neki. Bár nyílván nem a védőnői fizujából va apple iphone-ja és smartja...

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Hami: szilvát a kaki miatt kellett neki adnom, amúgy nem esznek sokfélét: alma, barack, szilva, egyszer kaptak banánt. Főziből meg: krumpli, cukkini, s.tök, cékla. A héten kaptak bele olajat.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Abbey, hat igen, ezzel a vedonovel nekem sem voltak a legfenyesebb tapasztalataim... :( nem hiszem, hogy segitene a love...

Szilvi, a Nagycsaladosok egy igen jo egyesulet. Nagyon sok jo info jon toluk, meg neha osztogatnak is ezt - azt, bar nagyon fugg attol, hogy a helyi szervezeted az milyen (ahol aktiv anyuka benne van, ott meg jobb dolgok ki szoktak jonni belole).

Sajnos mi most nem vagyunk tagok, mert egyik evben nem fizettunk tagdijat (akkor nem igazan akartunk tagok lenni; regen ugyanis volt igen kedvezmenyes allatkerti belepo a tagdijjal, aztan a szuper volt Miniszter Ur mikor visszament az Allatkertjebe, gyorsan megszuntette; akkor nem nagyon volt mas ertelme a tagsagnak). Mikor egy ev mulva fizettuk a dijat, le akartak verni rajtunk az elozo evit is, most pedig mar gondolom vagy 8 evnyit, amivel utolag nem ertunk egyet. Ha most lehetne idenre belepni, akkor mennenk : :?

Bocs a millio kerdesert: de meg mindig nem ertem, Ti hogy boldogultok az ikerszoptatassal. Ha nem tandemben/sztereoban, akkor mit csinaltok az egyikkel, amig a masik szopizik? es ha egyszerre uvoltenek? ezeket meg nem tudom jol megoldani... Abbey, pl. ha egy mellbol szoptattad oket sokaig, akkor tutti egymas utan. mit csinaltal kozben a masikkal? ha egyszerre ebredtek ehesen?

Jukka, Neked miert is nem ment a szopi? Mar elfelejtettem.
zsebibabak
 
 


Silver!
Türelem, hidd el, jobb lesz. Gondold el: eddig ő volt az egyeduralkodó, most meg két trónbitorló is érkezett. Kitartás, tudom, hogy nehéz időszak.

Nagycsaládosok: mi is tagok vagyunk. Nálunk rendszeresen osztanak ezt-azt (főleg tartó élelmiszert), meg volt Mikulás napi buli, szóval nem panaszkodom. És egy csomó helyen jár kedvezmény a tagsági kártyára (autóvásárláskor pl. több helyen, a Régióban 10%, ilyenek).

Oltás: én most beoltattam mindenkit, tavaly csak Balu kapott, a kicsik nem.
vovanda
 
 


Sziasztok!

Vanda köszi!

Abbey sajnálom Esztit, remélem már jobban van!

Zsebi, azért nem kaptak anyatejet, mert nem volt sajnos.

Kérdésem lenne, hogy mi alapján kell növelni a tápszer adagot?
Kórházban azt mondták, hogy 3 kg-ig 50 ml-t kell kapniuk, de már ott többet kaptak majdnem 60-at, itthon is úgy adtam nekik. Majd 60-at, közben történt tápszer váltás, hátha jobb a gyomruknak, ami nem vált be. Főleg Szofinál, mert nagyon sokat bukott tőle, és nem volt elég a 60 se. Pár napja már 70 körül kapnak, mert alig bírták ki a következő etetésig. Mondtak valami számítást még a kórházban, de ha az szerint kapnak akkor még mindig csak 55-öt kell nekik adni, az viszont már nagyon kevés lenne számukra :-)
Amúgy visszatértünk az első tápszerhez, tegnap azért próbálkoztam az újjal megint, mert nincs sok a régiből, ezért felváltva adtam. Megint csak bukás volt. Keddig elég lesz a régi, akkor majd iratok, akkor kell mennünk dokihoz.

Hogyan próbálkozzam azzal, hogy nyújtsam, elhagyjunk 1 éjszakai etetést? Éjjel nem keltem őket 3 óránként, saját maguk jeleznek. eddig talán 2x bírtak 5 órát, többször 4 órát, de általában kelnek 3 óránként. Hol az egyik, hol a másik jelez előbb.
Vagy még korai ez? Most 5 hetesek.

Silver irigyellek, hogy már este 10-től reggel hatig alszanak!

Taminak nagyon cudar 2 éjszakája volt, én szinte semmit nem aludtam, végig a kezemben volt. Nagyon fájt a hasa. Meg arra gondoltam, lehet érezte a szelet is. Eddig Ő volt nyugodtabb, most meg Szofika, mintha kicserélték volna, minimálisat sírdogál, remélem nem kiabálom el:-)

Úgy volt, hogy aludhatok éjjel, a férjem be vállalja az éjszakát. Annyira vártam........ 10-kor megetettünk, lezuhanyoztam, elkészítettem a kajájukat és mentem lefeküdni ez volt negyed 12, sajnos nem sokáig tartott, éjfélkor szólt a párom, hogy nem tudja megnyugtatni Tamikát menjek. Így lőttek az alvásomnak. Nekem is nehezen ment, de sikerült, kb hajnali 3 óra óta alszik, csak evéskor volt fent.

Clair remélem jól érzitek magatokat.
jukka10
 
 


Jukka!
5hetesen még bőven nem gáz a kétszeri ébredés.
Tápból papírforma szerint 15 ml/testsúlykg/nap az adag, de babánként eltérő ez is.
vovanda
 
 


Zsebi: hát egyszerűen hagytam sírni, amíg evett a másik. Nem tudtam vele mást csinálni. Próbáltam odatenni magam mellé, cumit adni a szájába, lefoglalni. Értelemszerűen, ha volt vk velem, addig babusgatta. Nagyobbakat nem lehet befogni, hogy addig foglalkozzanak egyikkel? De általában Lilla jól tűrte az "éhezést", türelmesebb volt, kivárta, amíg Eszti evett, finoman jelezve, hogy éhes.

Jukka: Azt mondják, h 3 kg felett már nem kell éjjel etetni, ami a nagykönyv szerint úgy néz ki, h 11-12kor esznek, és reggel 6ig aludniuk kéne. Nálunk ez úgy működött, h 8kor vacsi, és akkor 2-3ig aludtak. aztán 2-2,5hósan már 4ig aludtak. Most 7kor van vacsi, és még mindig felkelnek éjjel 4-5körül szopizni. Erre a nagykönyv azt mondja, h csak teát kéne adnom nekik ilyenkor, de ha van tej, mért ne adjam? Felkelni ígyis-úgyis fel kell.

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Csak gyors bekukk, itt a bölcsinaplóm első része, folyt. köv. a jövő héten.

http://bezzeganya.postr.hu/anya-dolgozn ... a-bolcsibe
vovanda
 
 


Vanda
na kivi leszek a folytatásra!!!

Enyémek 1 hete eszik a 2-es tápot, Olinak olyan szinten fáj a hasa tőle, hogy 3 napja alig alszunk...Felhívtam a milupát, van egy comfort nevű tápszerük, direkt hasfájós babáknak. De utánanéztem, azt írja, hogy 6 hó felett vegyes táplálás ajánlott..Enyimek ugye nem preferálják a főztömet..Tanácstalan vagyok, du hívom a dokinőt mi legyen.

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Sziasztok!

Olvasom Vanda :) Jó lett a BA, tetszik.

Szivvi: próbáld meg este a jó éjt tápot, az is hasfájós babáknak való. Lilunak adtam 2szer, neki nem volt baja tőle. De ő ugye már vegyes étrenden van. Továbbra is azt tudom ajánlani, h napi többször próbálj nekik adni. Enyimek is visszaköpték az elején elég sokszor.

Ami most nálunk fura, hogy Eszti nagyon izzad, pedig nem öltöztetem túl. A kocsiülésbe képes annyira beleizzadni, h szó szerint csurog róla a víz, és csurom víz a haja. Nem tudom, h ettől lett kiütéses a pocija meg a háta vagy vm hamitól... mindenesetre tegnap kapott újfajta gyümit, azt nem adom neki most egy darabig.

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Abbey!
Ha pici, tűhegynyi piros kiütések vannak rajta, az az izzadságtól lesz (melegkiütés). Nagy hőségben az enyémek is pöttyösek.
BA szerintem is jó lett, bár a blogmoci még vacakol néha.
vovanda
 
 


Vanda: olyasmi, nagyon apró piros kiütések. Holnap lefotózom. De télen mi a fenétől izzad ennyire? Egy hosszú ujjú body és egy ujjatlan plüss rugi van rajta. Este egy szál pizsiben is ömlött róla a víz, tiszta nyirkos volt a kis buksija.
elolvastam, várom a folytatást! :)

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?