Új privát üzeneted érkezett!

csnixi: szorítunk jövő héten. Reméljük nem lesz nagy hó!

Évi

Kép

Kép
varva
 
 


Sziasztok!

Már megint esik ez az útálatos... :( Annyira elegem van belőle, hogy el sem tudom mondani.
Pedig februári születésű vagyok, de nagyon nem szeretem a telet. Jöhetne már a tavasz. :lol:

Moncsi!
Köszi az infót úgy is terveztem az Auchant, megnézem mit tudok még venni.
Cumi cumisüvegek kellenek, bár van elég sok, de az mind Gináé nem hiszem, hogy örülne ha odaadnám a huginak. :lol:
Az a baj, hogy kicsit babonás is vagyok és még nem merek vásárolni.

Aminek nagyon örülök, nemrég vettem egy szopi párnát. Annyira jól tudok aludni rajta, hogy hihetetlen. Sőt néha úgy kell közelharcot vívni a férjecskémmel, mert ő is imádja és rendszeresen rajta alszik el. :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Krisztike: nagyon aranyos Csenge! Már most nagyon lányos arcocskája van.

Yusz: sajnos az én párom utálja a szopipárnámat, mert "zörög". Tény hogy nem egyszerű vele megfordulni és megigazítgatni, dehát ez van. :D

Lányok szerintetek mit jelent az hogyha elmúlt a cicifeszülésem? Múlt héten volt egy kis előtejem, és tegnap este észrevettem hogy egyáltalán nem fájnak már a melleim. Ez jó vagy rossz vajon??

Kép
calendula
 
 

 
 

én az auchanban kedden voltam. bodyk vannak 459-499 ft-ért, kis egyszerűek. cumisüveget vettem, nővéremnek bevállt a kisfiánál (ajándékba kapták tőlem) 399 ft-ért, és bár nővérem kipróbált több fajtát is, azt mondta, hogy az etetőkanál amit tőlem kapott, egyedül az volt jó (szintén auchanos baby mix zöld kiskanál). egy baba szettet vettem még, 1500 Ft-ért: sapka, zokni, kisnadrág lábacskával, hosszú ujjú és rövid ujjú felső, előke, babapléd volt benne. szerintem nagyon jó áron van, van rózsaszín és halványkék csomagocska. vannak tündéri kis ruhák, de azok 1500-3500 ft között darabja.

Kép
marymirella
 
 


Sziasztok!

Olyan sokat írtatok, hogy most nincs is energiám mindenkinek válaszolni...ma teljesen belustultam, úgyhogy fel sem kelek az ágyból, és filmeket nézek...kint úgyis szakad a hó!

Taniki: üdv köztünk! A vádligörcsre kálciumot kell szedni, nekem is volt, és amióta iszom a kálciumot, szépen el is múlt.

Calendula: szerintem a cici-feszülésen semmiképp' ne aggódj, mert még annyit alakulnak a dolgok odabent, hogy naponta változhat, éppen milyen fázisban van. Az előtej termelődés nincs kapcsolatban a későbbi tejtermeléssel, nekem is hol van hol nincs, és hol majd szét robbanok, hol teljesen normálisnak érzem a ciciket.
Elég sokat olvasok a szoptatásról mostanában, mert egyelőre ez a legnagyobb parám...mármint hogy menjen, és minden jól működjön. Most a fejésről próbálok informálódni, de eddig elég ellentmondásos dolgokat olvastam...

Yusz: nagyon egyetértek...jöjjön már a tavasz!!! Én amúgy is tavasz mániás vagyok a tavaszi születésemmel. :lol:

Képzeljétek, végre megvan a kisfiunk neve! Amikor kitaláltam, rögtön éreztem, hogy EZ AZ!!! És ami a lényeg, hogy apának is tetszik! Szóval a kisfiunkat Mártonnak fogják hívni. Ő lesz a mi kis Marci babánk!

Hát most ennyire futotta, megyek vissza lustálkodni.

Kép
tündércserje
 
 


Sziasztok!

Először is köszönöm mindenkinek a kedves fogadtatást!!!! :lol:

A görcsnek kicsit utána olvasgattam a neten és általában a Magnéziumot írták, de azért jövőhéten elkezdem inni a Kalcium pezsit is.
Az éjjel szerencsére megúsztam a görcsöt!

Az Auchant én is tervezem, nagyon kíváncsi vagyok arra az 1500Ft-os szettre!

Ja és mielőtt elfelejteném!- én is nagyon unom már a telet!!!
Jó lenne ha már itt lenne a tavasz, hiszen akkor már itt lenne az ideje annak is, hogy a Babócáinkat megláthassuk és ne csak az UH-os képekben gyönyörködhessünk!!! :D

Kép
taniki84
 
 


sziasztok,

olyan aktív mindenki, én meg még dolgozom, de igyekszem válaszolni!!
A babás képek nagyon aranyosak, és köszönet az elsősegély elérhetőségért a légzésfigyelős linkekért és az akciós hírekért!

Én is vásároltam ezt azt, de csak akciósat, legutóbb a zarában, 450 forintért szuper széthajtogatós bodyt pl.

tündércserje, örülök hogy pihizel, most meg még csúszik is kint minden, gyalog nem megyek én sem sehova.Az építkezésemen fel akartak vinni a domb tetejére h nézzek meg valamit, mondtam hogy az irodában rajzról dönteném el inkább!!
Anyukád miatt ne aggódj, bár nem tudom nyugdíjas-e, az én anyum most is itt van, és ez elég gyakran megesik.Segít nekünk, unokázik, elmegyünk moziba, jön velünk nyaralni, szóval a 200 km nem távolság, mert ő is annyira lakik.A gyerekek imádják,mindig kérdezik mikor jön a mama. Én meg nyugodtan tudok így dolgozni már sok éve, mert rá bármikor számíthatok!

taniki, üdv itt, képzeld, nekem az első babánál a 38. hétig lányt mondtak, ma 17 éves és 187 cm magas és persze fiú.Ja, és azt is mondták végig, hogy nagyon kicsi gyerek,a legutolsó UH szerint alig 2,5 kg volt, mire megszületett meg 3,6 lett belőle. magyarázkodtak, hogy nagyon vékony és hosszú, ezért tévesztette el az UH!!

Mayanna, kitartást és türelmet a kórházhoz

Alicia, kicsit irigykedem, mert amúgy én is úszom, de most nem mertem a terhesség alatt.De majd ha már lehet!A lovaglást is szeretjük, a gyerekek lovagoltak, a kicsi járt még ősszel, nekem nagyon magas volt a ló, nagyon féltem rajta, így feladtam.Viszont most nem is csinálok semmit, emiatt egy kicsit félek, hogy két hónap múlva már menni is alig fogok tudni, csak mint egy nehézkes mackó.Mert néha úgy elnehezedem, máskor meg fitt vagyok.De az előző van többször.

csilumilu, szép a pocid, de érdekes h az enyém is fiús, és eddig kétszer lányt mondtak.Hétfőn megyek megint UH-ra, utána már elhiszem h kislány lesz.

beus, a visszér nálam is gond, és az enyém nagyon ronda, sötétkék és sok és kiáll a bőröm felszínéből. A doki bácsi azt mondta kapok majd valami injekciót szüléskor a trombózis veszély miatt.

csnixi, grat a vizsgához, a pakolással azért vigyázz!!

yusz, február mikori vagy, csak nem te is vízöntő vagy??Én az vagyok!És a 3. gyerkőc is nálunk.
a sorbanállást én soha nem bírtam, nálam ez a rosszullét eddig is volt, nem egy vásárlás hiúsult meg miattam.
A kicsi lány szeptemberben megy elsőbe, nálunk is szülői lesz februárban és márciusban is, én biztosan nem fogok beférni a padba, mivel eddig se nagyon ment ez a téma.A gimnazistáknál azért már jobb a helyzet!!

Ti szedtek még magzatvédő vitamint, olvastam, hogy már nem biztos h kellene. Viszont én kb 8-9 éve szedem folyamatosan az elevitet, a többi vitaminbomba gyógyszert nem bírtam megemészteni, így kicsit félek h hiányozni fog ha nem szedhetem...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára süni69 2012.01.01 19:24-kor.
süni69
 
 


süni!

De igen, vízöntő vagyok, febr.17. A középső lányom is az, neki most volt kedden a szülinapja.
A fiam rák, a férjem és a pici pedig kos. Na és a legkisebb is kosnak néz ki. :lol:

Én még szedem a vitamint, de csak heti 2-3x. Mikor hogy jut eszembe. :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


szia yusz!!!
én jan 24-i vagyok, a kicsi lány jan 26-i(!!!)(én még mindig nem tudok beszúrni ilyen jeleket sajna) a férjem skorpió, a nagyfiam oroszlán, a nagylányom pedig szűz. És most jön egy kos.Katica, a legkisebb megállapította, hogy minden évszakban lesz egy tesó. Az öcsém is kos, és kicsit félek a konokságtól, de hát egy oroszlánnal már bírtam.Nálad milyenek a tapasztalatok kos ügyben?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára süni69 2012.01.01 19:25-kor.
süni69
 
 


Süni: anyukám még dolgozik, 55 éves. Pont most mondta, milyen jó lenne, ha nyugdíjba mehetne, hogy minél többet lehessünk együtt...Apukám szintén 55. Így egy darabig még marad az, hogy hétvégéken megyünk, vagy a szülők jönnek. A férjem szüleit is imádom, de az ő anyukája még fiatalabb, ő szeptemberben lesz 50...Hihetetlen, de igaz, hogy a fia (a férjem), március 25-én tölti a 33-at.
Szóval ő is kos...és a kicsi fiunk is nagy eséllyel az lesz, de eddig nem volt gond, mert én meg halak vagyok, úgyhogy elég engedékeny is. Érdekes, hogy a családban mostanában született kisfiúk mind kosok, úgy tűnik, erre vagyunk beállva.

Lányok, pont most hallottam a híradóban, hogy azoknál a babáknál van valami adminisztrációs gubanc, akiknek a szülei nincsenek összeházasodva, mert valami számítógépes rendszert nem tudtak beüzemelni. Nem idegesítésnek szánom, csak biztos érdemes nyomon követni, hogy alakul a dolog. Remélhetőleg mire arra kerül a sor, hogy a babáknak ki kell kérni a születési anyakönyvi kivonatát, megtoldódik a helyzet.

Kép
tündércserje
 
 


süni!

Szóval egy napon születtek a lánykáink! :lol:

Sajnos a kosokkal kapcsolatban (legalábbis a mi családunkból) több rosszat tudok mondani mint jót.
Makacsak nagyon, hirtelenek, ha valamit a fejükbe vesznek azt senki ki nem tudja verni. Szó szerint fejjel mennek a falnak. :lol:
Viszont kitartóak, és hízelegni azt nagyon tudnak! Főleg a lányom olyan bújós.
Nagyon jó az emlékezetük és a sérelmeiket nem felejtik egykönnyen.
Ennyi dióhéjban. Még én is tapasztalatokat gyűjtök. :lol:

Bár ők azt mondják, hogy velünk vízöntőkkel sem könyyű... :shock:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok kedves pocakosok.
Eddig csak olvastalak benneteket, nem mertem hozzászólni a beszélgetéshez, de ha megengeditek én is csatlakoznék hozzátok.
Én elvileg április 4-re vagyok kiírva és elvileg kislányunk lesz, Dóra.
Van már egy 5 éves dumagépünk, őt Lilinek hívják.
fabyen
 
 


Üdv Fabyen!

Vitamin: azt mondta a dokim, elvileg már nem fontos az utolsó trimeszterben szedni, sőt a sok folsav mostmár egyenesen káros. Mégis úgy döntöttem hogy szedem, mert tél van, sok a baci, és nem árt a plusz vitamin. Nem szedem minden nap, csak minden másnap vagy harmadnap, ahogy eszembe jut.

Kép
calendula
 
 


Üdv köztünk fabyen!
Jó hogy egyre többen leszünk. :lol:

tündércserje!

Este lesz róla hosszabb cikk a Házon kívülben. De szerintem ez meg fog áprilisig. :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Bocsi lemaradt, hogy "meg fog oldódni áprilisig" :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Jó reggelt!

Yusz
Szopipárna csak az enyém!!!
Gondoskodtam róla, hogy a férjem ne tudja elvenni, kiköltöztem a nappaliba :wink:
Már annyira nem tudok aludni, kényelmesen feküdni, hogy szegény páromat már kikészítettem a orgolódásommal, járkálásommal. És, már szinte kicsi az egyébként megfelelő nagyságú ágyunk :oops:

Calendula
Cicivel ne foglalkozz!
Nekem nincs előtejem, mégis bízom benne, hogy fogom tudni szoptatni a csemetéimet!!!!
Minden egyéb tényező mellett a pozitív gondolkodás is számít!!!!!

Tündércserje
Szép nevet találtatok a kisfiatoknak!!!!

Süni
Én szedem folyamatosan az Elevitet. Szoptatás alatt is fogo szedni (vagy más multivitamint)

Fabyen
Üdv itt!
Vendég
 


csilumilu írta:crystall

Milyen érezni a mozgásokat? Érzed már hogy egyszerre vannak-e ébren, vagy mindketten mozognak-e? Annyira izgalmas lehet két babát várni :D


Mozgásokat nagyon élvezem :oops: :wink:
Mikor egyszerre nyumják a hólyagomat, a gyomromat...
Peti rendszeresen a májamat nyomja a tüdőmbe :?
Eléggé vagylagos, hogy mikor vannak ébren, külön egyéniségek :lol: :lol: :lol:
Csak az gondolja izgalmasnak az ikerterhességet, aki még nem próbálta :wink:
Alexával ennyi idősen még vígan éltem a mindennapjaimat, most már az egyszerű mozgások is nehezemre esnek...
Viszont a babáim érdekében azért imádkozom, hogy minél tovább maradjanak a pocakomban!
Vendég
 


Bálnaanyu :wink:

Kép
Vendég
 


Lányok!
Nem cserélünk telefonszámokat? Hogyan fogjuk értesíteni a társaságot, ha megszületnek a babák????

Én valószínűleg beviszem a netbookom a klinikára+ mobilnet :wink:
Vendég
 


Crystall, nem semmi lehet, ha éppen egyszerre akciózik két baba. Szép nagy pocak, elhiszem, hogy nem könnyű így mozogni, de tényleg kitartást...
A telefonszám csere nekem is mostanában jutott eszembe, remélem még egy ideig nem kell értesítgetni egymást, de azért kitalálhatnánk valamit.

Szerintem célszerű nem csak egy embernek megadni a számot, és sms-t küldeni majd, hátha éppen nem jut gép közelbe az illető. Ha gondolja valaki, priviben elküldheti a számát (inkább azok, akik a tábla végé felé vannak, mert én szerintem viszonylag az elsők között megyek szülni.)

Szia Fabyen, jó hogy jöttél!

Én is februári vagyok :wink: , majdnem 29-én születtem, pár óra választott el.

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Tündércserje, éppen tegnap kaptam egy újságot a védőnőtől a szoptatásról (Gyógyhír 2009-es különszáma), van egy cikk a fejésről is. Esetleg kérdezd meg a tiédet, nincs-e neki, de menet közben úgyis minden kialakul, érzed, kell-e, tudsz-e majd fejni. És ott lesz a védőnő, aki jó esetben hasznos tanácsokkal lát el.

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Jó reggelt Mindenkinek!

crystall: Jó ötlet! :)
Csak, hogyan valósítsuk meg, hogy mindenki jól érezze magát? :)

tündércserje:
Nagyon szép neve lesz a kisbabátoknak!

Üdv.az újaknak köztünk! :)

Megkérdeztem a magnerotot a gyógyszertárban: lehet szedni belőle akár 3X2-nél is többet ha indokolt, főleg a haskeményedések miatt!

Köszi mindenkinek a gratulációt, a pakolás most hétvégén lesz, szerencsére sok segítséget kapok, egymást váltják majd a rokonok, barátok! :) Én csak írányitok! :) De mindent jól megszerveztünk már jó előre, meg van, hogy mit mikor pakolunk össze, mibe lesz csomagolva (doboz, börönd vagy zsák...stb.). Jajj, azért izgi lesz!! :)

Szép napot Mindenkinek!

Kép

Kép
csnixi
 
 


Jó reggelt!

Fabyen: üdv köztünk! Jó babavárást!

Crystall: gyönyörű hatalmas a pocakod! Elhiszem, hogy kissé nehéz már mindenféléket csinálni.
Tényleg jó lenne ez a számcserélés valahogy...

Yusz: köszi, bár minket nem érint, csak gondoltam, akit igen, az is halljon róla. Azért remélhetőleg tényleg megoldódik addig a helyzet, csak olyan bosszantónak tartom, hogy bevezetnek valamit, mielőtt működne.

Erről most eszembe jutott még egy dolog: tudja esetleg valaki, hogy lehet azt kérni, hogy ne a bejelentett lakóhelyem szerinti választókörletben tudjak szavazni? Át kellene kérnünk magunkat Pestre...

Atizka: köszönöm, megkérdezem!

Nixi: kitartást a pakoláshoz, túl lesztek rajta és utána milyen jó lesz!!!

Kép
tündércserje
 
 


Sziasztok!

Üdv Fabyen!

Nixi kitartást a pakoláshoz!
Mi eltoltuk a költözést a szülés utánra 1-2 hónappal, így nekünk talán könnyebb lesz, vagy ha nem, akkor nem. Meglátjuk.

Crystal: valóban nagy vagy már! Mit mondott a doki meddig maradnak bent nagyjából? Remélem sikerül megbirkózni a nehézségekkel!

Tündércserje: szép a név:) Pihenj sokat!

Nálunk a mi családunk születésnapjai bezsúfolódik március és április hónapokra. Mindenhéten ünneplünk valamit/valakit. Szóval én is kötöm a családi hagyományt. Mondták is, hogy miért pont március-április, hiszen az már úgyis túlzsúfolt. C'est la vie, nem igaz?
Kosoknál sok minden függ, hogy milyenek. Jó magam is kos vagyok, nehéz természet, de például akik nem születtek pont bele, hanem mondjuk közelebb vannak a halakhoz, mint a nővérem, na ők szinte teljesen mások, és sokkal könyebb velük bánni. Úgyhogy ne aggódjatok csajok, nincs eldőlve még, hogy nehéz természet lesz a picike :wink:
Én most egyelőre anyuméknál lakom és nekem nagyon megnyugtató anyám közelsége és megbízhatósága. Egészen anyás lettem a terhességem alatt újra...

Aki szedett/szed vitamint, nekik most mekkora a baba?

Alexandra
kaisa
 
 


Üdv fabyen

crystall le a kalappal a pocid előtt :) szurkolok hogy minél tovább egyben legyetek, amúgyis sokat eszembe jutsz, mert azthiszem írtam mar, hogy én nagyon szerettem volna ikreket, imádom a gyerekeket és valahogy kettő egyszerre az valami csoda :D

csnixi nektek tényleg új élet kezdődik, új lakás, új családtag, tiszta izgalom :D nagyon vigyázz magatokra és drukk a keddi vizsgához is.

az este voltunk dokinál végre végre :D nagyon boldog vagyok, minden rendben szerencsére, és még mindig fiu. szépen fejlődik, a koránál picit fejlettebb is, de megnyugtatott a doki h ez semmit nem jelent csak pl mondjuk a fiuknál az átlag születési súly 3.3 kg, akkor Benikénk mondjuk 3.4 kg-os lesz :) most 1.3 kg. ja és most egy héttel nagyobbat mondott, 29 hetest, aminek azért is örülök mert így meg kevesebb van hátra a munkából :D a haskeményedésre aztmondta természetes, hogy edz a méh, és minél nagyobb, annál jobban érződik. Nemis irt fel mást, csak maradt a Materna. Apával böngészték, hogy megvan mindene én csak feküdtem és csodálkoztam, nagyon bírtam :)

nekem sem volt eddig még előtejem, és a melleim sem feszülnek, csak fájdogálnak, de nemis izgulok rajta, lesz ami lesz :)

Kép
csilumilu
 
 


CSajok!

Csinál(t) valaki apasági nyilatkozatot?
Én most hívtam fel a közjegyzőt (mert január 1-étől már közjegyzőnél kell bejelenteni, hogy nem vagytok élettársak és csak akkor mehettek apaságit tenni, elvileg) és közölte velem, hogy az eljárás díja 20-22 EZER ft!!! :shock: :shock: :shock: :shock:
Kicsit leestem a székről, ahhoz képest, hogy 2000 ft-ot mondtak nekem, most meg ennyit. Szerintetek? Tud valaki erről valamit? Az apaságihoz mindenképp/kötelezően kell ez a bejelentett nem-élettársak papír?

Alexandra
kaisa
 
 


Sziasztok!

crystall!
Szép nagy poci!! :lol:
Szopipárna nálunk is alapból enyém, de ha a párom előbb elalszik (persze rajta) akkor azt már ki nem húzza alóla senki. :lol:

Telcsiszám csere jó ötlet. Töröm a fejem, hogy valósítsuk meg. :roll:

atizka!
Szerencséd van a pár óra miatt! Rossz lenne 4 évente tartani szülinapot. :lol:
Bár én már nem szeretem a szülinapomat, legszívesebben átugornám azt a napot, nem bánnám, ha csak 4 évente öregednék egyet :wink:

csnixi! Picit irigykedek, hogy már a költözés van nálatok műsoron. Bárcsak mi is itt tartanánk. De sajna az én lakásomat még el kell adni, és tavasszal el kellene kezdenünk az építkezést.
Ettől a gondolattól meg a hideg is kiráz. De muszály lesz, mert lejár az épitési engedély.

tündércserje!
Szerencsére minket sem érint a dolog, de azért felháborító és undorító amit meg mernek tenni az emberekkel.
Hoznak egy rendeletet anélkül, hogy utánajárnának annak, hogy a gyakorlatban működik-e, vagy mielőtt életbe lép elő kellene teremteni hozzá a megfelelő eszközöket.
Egyébként nem is értem, mi az értelme ennek. Miért nem elég egy apasági nyilatkozat és miért kell ehhez közjegyző????
Jó, hogy tanukat nem kérnek, hogy tényleg az apa volt-e aki az anyát teherbe ejtette. :shock:
Ez megint csak nálunk lehetséges. Ebben az országban minden hülyeség érvényesülhet. :evil:

Sajnos azt nem tudom, hogy kell máshová kérni a szavazati jogot. Arra is kiváncsi leszek, hogy aki aznap szül, az hogyan fog elmenni.
Főleg a császáros. No meg aki éppen aznap vajúdik. :roll:

kaisa!
Én csak két kost ismrerek, de azok kiborítóak. :lol:
A férjuram ápr.19, tehát a bikához közel. Ő könnyebben kezelhető mint a lányom aki ápr. 07. Teljesen a közepe.
Imádom őt, de még ennyire kezelhetetlen gyerekkel nem volt dolgom. 21 hónapos de már ért hozzá, hogy amikor teljesen kiborít és legszívesebben kiráznám a gatyájából, akkor odajön és ad egy cuppanós puszit.
Na, akkor anya olvadozik és minden el van felejtve. Szóval simán az orromnál fogva vezet. :roll:
Na, most erre jön egy ápr.18. Bár még soha nem sikerült kiírásra szülnöm. :wink:

Az is érdekes, hogy a legjobban a nagy lányommal tudok összeveszni, mivel ő is vízöntő. Úgy látszik itt is érvényesül az azonos pólusú szabály. :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


kaisa!

Szerintem megpróbának átvágni.
Tegnap a házon kívülben benne volt, hogy elvileg ingyenes, de még nincs biztosítva a háttér ezért 2000. Húszezerről szó sem volt!!!
Nehogy belemenj, várjatok még egy picit, hátha megoldódik pár háten belül.
Viszont az új rendelet szerint tényleg kell a papír. De hogy minek????

Előtejem nekem sosem volt, mégis mindhárom gyerkőcöt szoptattam. :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


yusz!

Hát, a drága közjegyző úrnál itt Gödöllőn ennyibe kerül, merthogy bejegyeznek vmi számítógépes rendszerbe, ha meg csak papírt kérek róla 5-5 ezer ft... Én is csak 2000 ft-ről hallottam és ezért is ütköztem meg! Létezhet ilyen, hogy pont a kismamákról akarnak pénzt lehúzni?!

Alexandra
kaisa
 
 


kaisa!

Miért ne létezhetne? Senkire és semmire nincsenek tekintettel!
Gondolj csak a hétköznapi emberekre. Átadják a helyet a kismamáknak a járműveken? Nem.
A kormányunk bababarát? Nem! Meg akarták adóztatni a családi pótlékot? Igen! Emeltek-e legalább infláció mértékben a családi pótlékon? Nem! Két éve már hogy nem!

És sorolhatnám. Ez egy újabb bevételi forrás nekik.
Figyeljétek meg, ha valamit nem tudnak keresztül vinni (pl ingatlan adó) rögtön kitalálnak valami újabb sarcot. Ami az átlag embert érinti. Akár a családokat is. Nem számít.

Nem akarok nagyon politizálni, de torkig vagyok azzal, hogy folyamatosan a kisembereket, a családokat nyúzzák.

Én a rendőrségen dolgozom, nálunk van egy mondás: Ami szögletes azt guritsuk, ami kerek azt vigyük.
Sajnos ez jellemző az országunk irányítására is.

Bocs, hogy kifakadtam, de már nagyon elegem van ebből. :(

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Lányok! :)

Akkor én most kiállok a KOSOK mellett! :D :D Az én drága férjem KOS (ápr. 3.) és egy aranyember, jó természete van, Sokszor én vagyok inább a dilisebb! :)
Szóval szerintem nem szabad általánosítani! :D

Sajni én nekem már nem fura semmi, ami itt működik, meg hát tényleg nincsenek sehol tekintettel ránk, kismamákra! :(

crystall: szép a pocid! :)

Corába mentek akkor arra a baba-mama akcióra? :)

Kép

Kép
csnixi
 
 


csnixi!

Hú, ennek örülök, akkor van remény, hogy ez a picurka kos még jó természetű lehet! :lol:
Mondjuk az én férjem is imádni való és szerencsére a rossz tulajdonságait tudom kezelni.
A pici lányom a nehéz eset. De talán kinövi. Vagy ki tudom nevelni belőle. :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!

Crystall!
Hüü csoda szép nagy pocakod van!!! :wink:
Reméljük minnél tovább bent maradnak a bébik!!

Kaisa!
Jesszusom az rengeteg pénz... ott valami nem tiszta tuti..
Probálj esetleg valahogy utána érdeklödni hogy máshol mennyi :roll: szerintem simán meglehet hogy kismamákról húznak le pénzt..a mai világban :shock: :roll:
Én szedtem a 28.hétig Elevitet,de nem tudom mekkora most a bébim,majd csak február közepén megyek legközelebb uh-ra(32 hetesre)...

Jövö héttől áttérek a magnesii citrici-re, jól emlékszem hogy valaki szedi ugye?? :oops:
Mennyi lehet abból szedni 1 nap??

Én is teszek egy képet :wink:


Kép

Mindenkinek szép napot!!! :wink:
Vendég
 


Reggel előbb járt a kezem, mint az eszem :oops: , meg még korán is volt...
Szóval, ha valaki gondolja elküldöm neki a tel. számomat, ha értesíteni szeretne majd a nagy eseményről.
De kitalálhatunk valami rendszert is, nekem mindegy, még van idő :wink:

Tündércserje, a másik, amit elírtam, az újság címe: Gyógyhírek és nem Gyógyhír.

Kírus, szép nagy a pocakod neked is!

Pocaklakóm éjjel különösen aktív volt, sőt most napközben is, de Emmával sem egyszerű, lehet, hogy van valami front??? Rendesen lefárasztanak...

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Elnézést kérek a betolakodásért,a 2009 szeptbabásoktól vagyok,de lenne egy

Eladó egy Faktum Viktor gyermekágy (140x70cm) megkímélt (újszerű)
állapotban, ágyráccsal három szintre helyezhető fekvőfelülettel,
az ágyrácsok leszerelése után normál gyermekágyként, újszülött kortól
iskolás korig használható.
Ajándék kókusz matraccal, leesés-gátlóval és kislánynak
baldachin-tartóval 30.000.- Ft.
(Ágy+matrac+leesés-gátló eredeti ár: 56.000.- Ft)"

kérlek ha érdekel priviben keress meg és mutatok képet is....

további szép babavárást!!

sutimano76
 
 


Kép
Kép


16 fiú és 13 lány érkezik :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Köszi a pocakdicséreteket!

Nixi
Vigyázz magatokra pakolás közben! Te inkább csak irányíts!!!!!

Kaisha
A doktorom nem jós! Nem mondott időpontot, hogy meddig maradnak benn a babáim a pocakomban.
A mostani állapot szerint, akár a 40. hétig is maradhatnak... de akár holnap is beindulhat a szülés...
Én próbálom Mírával és Petivel megbeszélni, hogy még 10 hetet bírjunk ki együtt :wink:

Csilumilu
Cseréljünk :wink:
Én is szeretem a gyerekeket, de jobban örültem volna, ha csak egyesével születnek :wink:
Csoda lesz, ha az első hónapokban a két csöppség (+a "nagylányom") mellett nem fogok megbolondulni. :?
Az első hónapokban volt olyan, hogy délben még hálóingben voltam, nem jutottam el a fogmosásig... pedig csak egy csemetém volt akkor... :oops: :cry: :wink:
Arról nem is beszélve, hogy milyen rizikós egy ikerterhesség :cry:
Vendég
 


Kedves Crystall!
Nagyon kedves vagy, hogy beírtál a táblázatba. A szülés helye a Petz Aladár Megyei OKt. Kórház. Nálunk sajna csak ez van :(

Kép

Kép
fabyen
 
 


Választás
Az előzőeknél úgy volt, hogy az állandó lakhely szerinti jegyzőnél, vagy okmányirodában kellett kérni igazolást, hogy más helyen szavazol.
És ahol több választókörzet van, meghatározzák, melyikben szavazhatnak azok, akik igazolással mennek...


Apasági
Érdemes megnézni az adott önkormányzat honlapját! (ahol anyakönyvezik majd a babát)
http://www.telki.hu/modul.asp?name=cikk ... cle&sid=50
Vendég
 


Kírus
Neked is szép nagy pocid van :lol:
Mg-citrici-t én szedem (3x500mg... de van, hogy veszek be még pluszban)
Vendég
 


Telefonszám-csere
Egy ötletem van rá... PÜ-ben írtok nekem telefonszámot, emil-címet, akkor a listát megkapja az, aki írt adatokat...
---vagy mindenki kinéz magának valakit és PÜ-ben cserélnek...

Jöhetnek egyéb ötletek a megvalósításhoz! :wink:
Vendég
 


Ennyi elég is volt az ülésből....
Vendég
 


Crystall, Kírus, hatalmas a pocitok! Remélem Mindenkinek bent maradnak a Babák a bűvös 36-37. hétig!

Helyátadás: sajnos az a tapasztalatom, hogy a 20-as, 30-as nőkön kívül senki nem adja át a helyet. Nekem férfi még nem adta át soha... :shock: Sőt volt olyan, hogy 1 szabad hely volt csak a metrón, velem együtt felszállt egy pasi, végigmért, majd rástartolt a szabad helyre és közben majdnem fel lökött.

Kép
calendula
 
 


Megnéztem az önkormányzatunk honlapját az apaságiról. Ott úgy van hogy illetékmentes, és meg van adva az ügyintéző neve akinél meg lehet tenni, szó sincs közjegyzőről.

Lányok mit szólnátok, ha csinálnánk egy zárt topikot? Ott nyugodtan írhatnánk személyes infókat, nem látna bele idegen, és nem írkálnának folyton minden eladó dologról sem.
Pl. az Anyatanya direkt fórumozásra való oldal, csomó extrával.

Kép
calendula
 
 


sziasztok,

crystall, nagyon tetszik a pocid(a többieké is, de valahogy mi meg sem közelítünk téged!!!), komolyan, tudod, írtam h régen én is ikrekre vágytam.
Én támogatom az ötletedet, és előre is hálás köszönet, ha megcsinálod azt a telefonszámos, email címes táblázatot is!!

Ami itt az országban megy, arról nekem az a véleményem, hogy én egyenlőre nem akarok itt megöregedni, azt számolgatom mikor elég nagy a babó,h irány egy másik ország!És szorgalmasan tanultam az angolt és a németet az utóbbi időben.

Hát ez az apasági-hajadonsági probléma ez nem semmi!Milyen szerencsés vagyok h legalább ezzel nem kell küzdenem, ne hagyjátok magatokat, el nem hiszem h ezt nem lehet közel ingyen megoldani.Csak a rengeteg utánajárás.

Ma voltam Tescoban, és 2500 és 3000 forintért nagyon helyes 3 db-os rugdalódzókat vettem.
Mindenkinek szép napot és szombatot, holnap visszük a kicsi lányt az első igazi úszóversenyére, izgulunk és fürdőruhát válogatunk!!!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára süni69 2012.01.01 19:29-kor.
süni69
 
 


Sziasztok!

Taniki, Fabyen
De jó, hogy csatlakoztatok :lol: :lol: :lol:
Meséljetek magatokról sokat, hozzatok képeket! :wink:

Csilumilu
Nagyon csinos kismami vagy :lol:

Maryanna
Kitartást a kórházhoz!!!!!

Nixi
Nagyon ügyes vagy a vizsgázással!
Óvatosan a költözésnél!

Marymirella
Hány centi és hány kiló vagy????

Tündércserje
Tetszik a Marci név :lol: :lol: :lol:

Én is nagyon várom már a tavaszt!!!!!
Micsoda izgalom lesz itt a tavasz beköszöntétől! :lol: :lol: :lol: :wink:

Kírus, Crystall
Szépek a pocakok!

Telefonszám-csere jó ötlet!

Zárt topik
Inkább babafalva, vagy családinet akkor. Az AT gyakran technikai gondokkal küzd :cry:
Én fórumoztam ott egy időben, az onnan összeszedett vírusok le is győzték a gépemet (pedig volt/van vírusírtó programom) :cry: :evil: :evil: :evil: :twisted:
alicia
 
 


Kép
alicia
 
 


Kép
alicia
 
 


Crystall: köszönjük a táblázatot! Eszméletlen, hogy ennyien vagyunk már! Belegondoltatok? Tényleg alakíthatunk már egy focicsapatot népes szurkoló lányok táborával :lol: És köszönjük, ha a telefonszám cserét is kezedbe veszed, nagyon rendes tőled, pedig neked aztán nem lehet könnyű ekkora pocakkal!

Apasági: sajnos ez az új jogszabály december 30-ától lépett érvénybe. Lehet még nem frissítették a honlapot.
Amúgy ezen totál le vagyok taglózva. Anyám átböngészte a jogszabályt, és a végén megtalálta a kiskaput, amivel végül is ki tudnak cs....ni az emberrel, mert a 2000 ft-on túl ki kell fizetni a közjegyző óradíját, amit ő határoz meg... Hozzáteszem, mikor másodjára hívtam fel a közjegyzőt, hogy mégis hogy jön ki ez az összeg, kiderült, hogy vagy nem visznek be ebbe az új rendszerbe, akkor csak 5-5 ezer ft-ot kellene fizetnem, vagy bevisznek, de annak 20-22 ezer ft a JÁRULÉKOS költsége... :twisted:

De történt jó dolog is. Ma mentünk az Auchanba körülnézni, és vettünk pelust meg törlőkendőt, és tisztálkodó szereket. 1-2 kórházba való tisztasági cuccot is vettünk. Sok jó dolog volt, de igazából nekem már minden meg van, csak mosásra vár, így én nem is nagyon veszek ruhákat, kiegészítőket. Mondjuk anyum nem bírta ki, hogy legalább 2 zokit ne vegyen a Babónak :lol:

Alexandra
kaisa
 
 


Crystall! Akkor mehet neked a tel. szám, e-mail cím priviben? Köszi, hogy felajánlottad, hogy ezt is a kezedbe veszed. A másik tábla is egyre szebb :wink:

Calendula, zárt topikban benne vagyok, bár ugye még most is csatlakoznak páran. Viszont az is igaz, hogy itt bárki olvashat, és lehet, hogy lenne olyan téma is, ami személyesebb jellegű, és nem tartozik a nagy nyilvánosságra, mégis szívesen megosztanánk másokkal.
Anyatanyát én sem javaslom, volt már hozzá "szerencsém".
Babaneten belül is lehet valahogy zárt fórumot csinálni, de nem tudom hogyan, gondolom a szerkesztővel kell felvenni a kapcsolatot.

KépKép
KépKép
atizka
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: