Új privát üzeneted érkezett!

Írjál csak még, jó olvasni:-) édesek ezek a tesó kalandok. Bocsi, h összezavartalak, de nekem akkor is kő vinnem pisit, de lehet, h ez itteni sajátosság :oops: imádják a vizeletmintákat :lol:

Szóval, mikor járok jól, ha elmek beksibe? Nekem a hr-esem aszonta, hogy januárba már ne jöjjek és a decembert dolgozzam végig, mert akkor az előző negyed évből fogják kiszámolni a jussom. Háááááát. De ha én mazohista vagyok és akarok januárban még dolgozni, akkor rosszabbul járok???? :roll: HELP!!!!

Kati&Lizi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
papillon
Budapest XV. kerület
 
 


Szóval nekem az vagyon írva a beutalóra, hogy AFP(azon belül: HBsAG kimutatás, AFP), teljes vizelet +aceton.

Kati&Lizi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
papillon
Budapest XV. kerület
 
 


[quote="papillon"] írta:papillonNekem a hr-esem aszonta, hogy januárba már ne jöjjek és a decembert dolgozzam végig, mert akkor az előző negyed évből fogják kiszámolni a jussom. Háááááát. De ha én mazohista vagyok és akarok januárban még dolgozni, akkor rosszabbul járok???? :roll: HELP!!!!


Elmehetsz dolgozni akkor is de nem fogsz jobban járni, nem ? :lol:

A vizsgálatokról meg annyit, hogy ahány ház annyi szokás. Sógornőmmel egyszerre voltunk terhesek de az tuti, hogy minden vizsgálatra mást kértek. :roll: Ő Bp-en és meg itt Zeg-en szültem.

KépKép
KépKép
KépKép
vica78
 
 

 
 

Sziasztok,

Az anyagiak valóban aggasztóak tudnak lenni és egy gyerek bizony sokba tud kerülni, de azt igye mindenki tudja, hogy nem azon múlik, hogy szépen felneveled-e, hogy mennyi pénzed van.
Ha kevés pénzetek van, akkor szerintem simán lehet rengeteg mindent örökölni családból, barátoktól, barátnőktől. A kisgyerekes holmik nem mennek tönkre, általában mindenki szívesen továbbadja.
Az anyagi helyzetem nekem is gázos lesz. A (ex)férjemet (1 éve elköltözött) most kell kifizetnem (azaz a felét már kifizettem). Ez nem is lenne gáz, ugyan hitelt kell felvennem hozzá, de hát jövőre ugye nem fogok dolgozni és akkor miből fizetem. Ehhez még hozzá jön az, hogy nekem van 2 gyerekem, a páromnak 1 kisfia és ugye születik még 1. Az összesen 4. Ez már azért tömeg és komoly költség. Az egészhez hozzáadódik az én gyerekem, te gyereked, mi gyerekünk problémája.... Azaz ki tartja el a 2 nagylányt, amíg én babázom? Az apukájuk adja a tartásdíjat, ami korrekt, de nem elég. A jelenlegi párom nem stabil kapcsolat, simán szintén leléphet bármikor. Ha még marad is, akkor sem fog mindenre jutni 4 gyereknek 1 fizetésből és akkor ugye jön a kinek a gyereke kapjon most és kijé sírjon problémaköre....
Szóval, ha pasek nem vállalja az eltartást a következő évben, akkor hitellel a nyakamon magamra maradok 3 gyerekkel. Ami ugye nem egyszerű történt anyagiak nélkül sem. De itt vannak a mocskos anyagiak.
Viszont sikerült találnom megoldást erre is. Én már nem hiszek a pasikban, tehát van legrosszabb eset forgatókönyvem....
Hosszú lettem. Bocsánat.
katka2
 
 


Lemaradt a nevem, meg a vonalzóm... :roll:

Katka

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
katka22
 
 


Katka! Hűűűűűűűűűha, nem egyszerű. Mi a legrosszab eset forgatókönyved?

Igazad van Vica, nem fogok jobban járni, DE, azzal sem, hogy a januári napjaimra 100%-ot kapok? :roll:

Kati&Lizi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
papillon
Budapest XV. kerület
 
 


hát papillon, ha úgy van ahogy mindenki mondta és ahogy én is tudom, akkor a januári 100 %-od majd 2010-ben a gyednél számít de az már sokat nem fog dobni rajta.

Ti gondolkodtatok azon hogy vesztek-e légzésfigyelőt. Én most a 3. gyereknél lehet hogy veszek. Jobb később mint soha. :roll:

KépKép
KépKép
KépKép
vica78
 
 


Úgyértve kapok 100%-ot, hogyha dolgozom, akkor nem vok betegállományba, tehát a januári fizetésem nem lesz csökkentve a betegállománnyal. nem tom érthető voltam-e. Viszont, ha nem dolgozom, akkor ugye a betegaszabi miatt januárra kevesebbet kapok. Vagy nem? :roll:

Kati&Lizi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
papillon
Budapest XV. kerület
 
 


Én sztem veszek légzésfigyelőt, túl parás vok ahhoz hogy ne vegyek 8)

Kati&Lizi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
papillon
Budapest XV. kerület
 
 


Szerintem légzés figyelő annak ajánlott, akinek veszélyeztetett a babája... És az is fontos, hogy ne csak megvedd, hanem kell tanfolyam is, hogy mit tegyél, ha nem lélegzik...
Szerintem nagyon gáz, amikor beriaszt az éjszaka közepén és persze nincs is semmi gond...

Ha izgulsz rajta, akkor szerezz be (sok helyen lehet a védőnénitől kérni), majd 2 évvel később csak nevetsz magadon.... :)

Katka

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
katka22
 
 


A legrosszabb eset forgatókönyvem az az, hogy úgyis veszek fel hitelt, amit törleszteni kell. Annyi hitelt veszek fel, hogy ne csak az exet tudjam kifizetni, hanem maradjon annyi, hogy legalább 8-10 hónapig meg tudjunk élni és fizetni tudjam a hitelt.
Én amúgy sem vagyok egy otthon ülő anyuka. Részmunkaidőben (2-3 X 6 órában)vissza szoktam menni dolgozni, amikor a baba 8 hónap körül van és már nem szpoizik egyfolytában.
Ha ezt az időszakot áthidalom, akkor máe csak vissza kell köhögnöm a hitelt. Számításaim szerint 5-6 év múlva leszek újra egyenesben....

Katka

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
katka22
 
 


Igen, Katka, valszeg ez lesz. de micsinájjak, ha ilyen idióta vok!!!! :evil:

Kati&Lizi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
papillon
Budapest XV. kerület
 
 


Kemény csaj vagy!!!! Minden tiszteletem Katka :shock:

Kati&Lizi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
papillon
Budapest XV. kerület
 
 


papillon ha nem dolgozol akkor gondolom kevesebbet kapsz :roll: , és ezért ha ez számít majd bele a gyed-be következő évbe, akkor egy kicsit majd lerontja, és erre gondoltam, hogy ez az 1 hónapnyi kevesebb pénz annyira nem rontja azért le. Remélem érthető és talán nem mondok hülyeséget. :roll:

katka, abban igazad van, hogy azt is kell tudni hogy mi a teendő baj esetén. Én mondjuk jártam terhestanfolyamra az első terhességemnél de erről nem beszélt senki. :(
Eddig én is úgy gondoltam hogy nem veszek hisz nem tartozunk és remélem nem is fogunk azok közé tartozni akinek veszélyeztetett a babója, de a hétvégén a bátyám mesélt egy történetet, ami a munkatársával történt és hát eléggé beparáztam. A lényeg hogy a 6 hetes baba a délutáni alvás után nem ébredt fel... :cry: . Ez valami szörnyű lehet, úgyhogy ezek után úgy gondoltam én is beszerzek egyet. És kiokosodok hogy mit kell tenni ilyen esetben.
Ja és nem tartozott a veszélyeztetett babák közé.
Bocs ha valakit megrémísztettem a történettel, de azért nem árt tudni, hogy olyan babákkal is történhet ilyen akik nem tartoztak a kockázatosok közé.
Mondta is a tesóm, hogy minden munkatársa, akinek van vagy lesz babája azonnal beszerez egyet.

katka azt hogy értetted, hogy lehet a védőnénitől kérni?

KépKép
KépKép
KépKép
vica78
 
 


Asszem értem Vica, de nem biztos :oops:

Hát ez a story dva volt, és tele van az ilyenekkel a padlás, mindegyiknek van valóságalapja, ezért jobb, ha oda figyelünk mindenre, de emiatt parázni hülyeség. (mondom én :lol: )

Jah, kimaradtam a baba neme tippelésből:-) szóval én fiúra tippelek, de nem volt ezzel kapcsolatos álmom, csak az ingázás meg a megérzések :?

amúgy szinte minden nap a babával álmodok, több félét is, már teljesen elhatalmasodott az agyamon :shock: hihetetlen, már már zavaró, mert nem mindegyik happy. Nálatok gyakori az ilyesmi?

Kati&Lizi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
papillon
Budapest XV. kerület
 
 


Igen, én is tudom, hogy nem tudják, hogy mitől van, hogy egyszer csak elfelejt levegőt venni...
De annyi minden van, ami miatt rettegni lehet... Szerintem nagyon hiányzik, hogy nem tanuljuk (akár az iskolában), hogy mit kell tenni különböző gyerekbetegségek esetén... Vannak ám súlyosak is. Én is a saját bőrömön tapasztaltam meg egypár dolgot és a hirtelen csecsemőhalál csak egy a sok közül, aminek azért alacsony az esélye...
De mit tegyél, ha:
- 39 fok fölötti láza van a gyerekednek az éjszaka közepén (tudod, hogy kell csinálni a hűtőfürdőt, melyik 2 gyógyszer adható párhuzamosan, mert más a hatóanyaguk?)
- ha több mint fél napja hány az 1-2 éves gyereked (tudod, hogy rohanni kell a kórházba infúzióra, mert belehalhat?) , hát még ha kisebb
- mit tegyél lázgörcs esetén, amikor perceken múlhat, hogy elszálljon a gyereked agya és meghaljon? (azonnal hívjál orvost és tedd vizes hideg lepedőbe)
- mit tegyél ha éjszaka közepén bekruppol? (Ebbe is meg lehet fulladni és súlyos esetben csak azonnali gégemetszés mentheti meg az életét, de nyárom például a mélyhűtőbe kell tenni a gyerek fejét, amíg nem lesz jobban (ez komoly!))

Nem sorolom tovább. Rengeteg-rengeteg helyzet, amire szerintem nem nagyon készítenek fel bennünket előre és ha bepánikolunk, az nagyon sokba kerülhet a gyereknek....
Első gyerekkel én teljesen felkészületlen voltam... Most már nyugodtabb vagyok...
tudom, ha a gyerek torkaszakadtából üvölt, akkor nincs baj... A baj akkor van, ha feltünően bágyadt és csendes...

Katka

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
katka22
 
 


És ezeket hol tanultad meg?

Kati&Lizi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
papillon
Budapest XV. kerület
 
 


Bocs, hogy kitört belőlem a 'bölcs', de szerintem nem lehet mindentől megóvni a gyerekeket és akváriumban felnevelni őket...
Bár gondolom most mindenki nagy szeretettel gondol a babájára és ha megszületik, akkor még jobban fogja szeretni, de nem elzárni előlük a betegségeket... Kell az immunrendszerhez és életre kell nevelni

Katka

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
katka22
 
 


Pappilon, baromi sokat beszélgettem gyerekorvosokkal (és mindegyik mást mondd, mondjuk, hogy mit kell csinálni a bárányhimlőnél vagy hányás esetén...) ;)

Katka

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
katka22
 
 


hátja, akkor nincs erre kézikönyv :lol: na megyek jógázni. Pápá mindenkinek

Kati&Lizi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
papillon
Budapest XV. kerület
 
 


De biztos van az orvosi egyetemen... :)

Katka

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
katka22
 
 


Sziasztok!

Megjöttem a Korányiból. Kaptam egy gyulladáscsökkentőt is tartalmazó inhalátort, ami 12 órán keresztül hat. Állítólag, ha lefekvés előtt használom, akkor kitart éjszaka. Jó lenne már egyszer nem fulladozva ébredni. Épp elég, hogy én is 3x legalább megjárom a WC-t éjjel.
Most hogy így mondjátok a légzésfigyelőt, ha én ilyen kripli vagyok, vajh mit örökítettem erre a szegény gyerekre? :shock:

Valaki kérdezte, ki megy UH-ra. Nos én holnap megyek dokihoz, valószinűleg lesz UH is. Remélem talán a neme is látszani fog.

Katka, nehéz helyzetben vagy, de jó hogy van vészforgatókönyv. Ha meg kellemesen csalódsz, akkor is jó egy kis tartalék. Azért én kívánom, hogy egy egész család legyetek mihamarabb.

Olyan rég járt erre: Monka, Anna, Zazzy....és sokan mások. Vagy csak én vagyok figyelmetlen. :?

Kép
Kép
tessza76
 
 


Jaj lányok, mennyit írtatok, szívem szerint mindhez hozzászólnék, de mire pötyögök, fele kimegy a fejemből.
katka, nem irigyellek a helyzetedért, de biztos, hogy életre való, stramm gyereket nevelsz!
A kérdéseid érdekesek, én pont tegnap mondtam a cool-os (vagy axn-es) dr House alatt, hogy ha én basznám be a gyerekemet egy kád jégkockafürdőbe, mehetnék a börtönbe, de a filmekből (orvosiakból is) megy a hülyeség, és én is csak véletlenül tudom, hogy így bizony garantált a halál, és hogy akkor kell a vizet hűteni, ha a beteg már benne van, hogy ne forrázza le a tüdejét...
De pl. én egy évvel ezelőttig képes lettem volna felgyulladó olajamat vízzel oltani, mert egyszerűen nem kötöttem volna össze az elméleti tudásomat a gyakorlatival, de elég volt egy kerekedő pillantás, és azóta tudom, hogy nem szabad.
Szóval akár iskolában is lehetne ezeket tanítani, de persze most már ez gáz (meg már az áramkör is... nem is tudom, van még technika óra?)
tessza, neked drukk holnapra, nekem még várnom kell 15 napot ezzel.
Éjszakai pisilés: csökkent, most már csak max. 2X megyek ki.

Ilda, Döme, Bercel, Huba és Borsa

Kép

Kép

Kép

Kép
nemlajos
 
 


Húúúúúúúúúúú Katka ez elég kemény dió!!! Én neveltem már egyedül gyereket, DE csak egyet!!! Ilyenkor azért nagyon büszke vagyok arra, mi mindenre képesek a nők!!! :wink: :lol: Azért szorítok, hogy ne maradj "egyedül" és egy szép nagy boldog család legyetek!
[quote]K írta:ell az immunrendszerhez és életre kell nevelni

Nagyon nagyon egyetértek!!! Baromira nem jó, hogy mindentől óvni akarják az emberek a gyerekeket!!! Az én gyerekemnek most vett az apja egy "vitaminbombát", össze is vitáztunk rajta, mert mondtam neki, hogy a gyereket kb. 5 éve nem látta a háziorvos, mert az égvilágon semmi baja nincs és sztem felesleges ezzel bombázni a szervezetét (hozzá kell tennem, hogy a bölcsiben átesett az összes közösségi betegségen!). Azóta mióta ezt a löttyött issza reggel és este fél(!!!!!) óráig fújja az orrát annyira bedugul neki ... Szerintem nem szabad beleavatkozni abba ami jól működik!!!

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Én azt hiszem nem veszek légzésfigyelőt ...

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


A gyed, tgyás kérdéssel kapcsolatban: sztem az oep-et kellene erről kérdezni vagy a hr-est (ő elvileg tudja!!!) :)
Az én helyzetem is más sztem mint itt bárkié, nekem ugyanis tavaly július óta nincs munkahelyem :cry: !! Utána is kellett néznem hogyan tudok pénzhez jutni!!! De megoldódott :)!

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Sziasztok kismamák

Tessza fulladsz?, az nem jó. Nekem is van néha légszomjam, de az olyan ijesztő volt, amíg nem tudtam miért van.

Masut, köszi, már kibeszéltem egy kicsit, úgy látom senkinek nem könnyű, most hogy felhozódott ez az anyagi helyzet is, így látja az ember nem csak ő szenved mindennapi gondokkal. Tényleg az a lényeg, hogy lehetőség szerint, szépen éljünk, csak néha nagyon nehéz tud lenni az élet.


Kuklika, Wicca
, köszi, most ebből nehéz lesz eldönteni, mire tippeljek, kislány, kisfiú... :lol: :lol: Már nem olyan sokat kell várni, jó akimár tudja :wink:

Nagynéném végig nem kérdezte meg, hogy bírta ki, (biztos mert a 4.!,), de ma kiderült 00:48-kor megérkezett Kamilla, itt az első fotója, hát nem édes?

Olvasgatom, még mi minden történt itt, alig tudom követni magunkat, megint betelt két oldal, amióta nem jártam itt. :)

Kép

Kép

Bea, Maja

Kép
bea1978
 
 


Nekem is feltűnt, hogy sokan nem jönnek, főleg így ahogy visszaolvastam, volt néhány kismama, aki elvetélt, azt tudom

Bea, Maja

Kép
bea1978
 
 


Ma voltam AFP-n, holnap megyek a vérképemért, a többi két hét múlva

Bea, Maja

Kép
bea1978
 
 


Sziasztok !
Ma voltam az eredményeimért ! Azt mondta a doki hogy tökéletes :)
De csak jövőhét kedden mehetek UH ra..
Felírt egy gyógyszert nekem, egy gyomornedv ellenálló tablettát ... valami Neo - Ferro Folgamma a neve...
elvileg napi 3 at kéne bevennem, éhgyomorra de azt hogy cisnálom? ottvannak a mellékhatások is. ma egyet bevettem azóta fáj a fejem és hányingerem van... Nemtudom árt e vagy használ... :S van valakinek ezzel kapcsolatban valami ötlete?
moncsi89
 
 


Bea nagyon édes a baba :)



Kép
moncsi89
 
 


Bea nagyon édes a baba :)



Kép
moncsi89
 
 


van , még egy, most küldte, Máv kórházosok, bababarát kórház, benn van vele, mire beértek már kinn volt, majdnem a feje, éjfélre után oda , 1 re már meg is volt, 25 perces szülés :)
Gratula az eredményhez
Kép

Bea, Maja

Kép
bea1978
 
 


Kép Kamilla

Bea, Maja

Kép
bea1978
 
 


Helló!
Csodálkoztok a lemaradtakra? Én sem bírok ennyit visszaolvasni! Remélem azért nem tűnik el senki. Tencsi tudom, hogy olvasol. :wink:
Légzésfigyelő: mi kaptunk egy használtat. Én használtam, és arra gondoltam, csak nem nálunk megy tönkre. Mikor oltás volt, vagy ilyesmi, megnyugtatott éjjelre. Amúgy Boti sincs burokban nevelve. Látnátok néha micsoda monoklik vannak rajta, miközben leszopogatja a homokozólapátot (mielőtt odaérnék). :lol: Nagy rafkók.
Édes Kamilla! :)
Jah kiderült nem kell pisi mert csak hepa meg afp lesz.
Pappilon, tudod mit, dolgozz attól függően, hogy érzed magad. Sokat már semmi nem fog rontani vagy javítani sztem. De ti fontosabbak vagytok minden pénznél. :wink: Húúú de okos vagyok. :oops:
Katka, minden elismerésem. Kemény szitu.
Tessza remélem jó éccakád lesz!
Moncsi örülök, hogy minden rendben. Nemsoká már tényelg látod a babát. :)
Lépek mert jönnek ki a srácok a vízből...... Bocsi ha sokmindenre nem reagáltam.... :oops:

Kép

Kép

Kép
kuklika
Budapest VIII. kerület
 
 


Bea Gratulálok nagynénédnek!! Kamilla nagyon szép kisbaba!! Én nem értem hogyan bírta ki, hogy nem tudta a nemét?!? Nekem nem ment volna!!!

Moncsi Gratu a jó eredményekhez!!! A gyógyszerrel kapcsolatban nem tudok segíteni, nem is tudom milyen tabletta ez a gyomornedv ellenálló tabletta?! (ha ellenáll a gyomornedvenek, akkor hogyan emészti meg a szervezet?? :oops: ). A gyomrom szokott égni sajnos elég soxor, de akkor renniet szedek be!

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Wicca, Köszönjük, már alig várom, hogy lássam !

Kuklika,
ne aggódj, szerintem lehetetlen mindenre reagálni, pont úgy mint magunk körül is, néha azt se tudjuk,hol áll a fejünk, vmikor mellettem kérdeznek vmit, és vissza kell kérdeznem , hogy is volt ez :lol:

Nézitek a Celeb vagyok, ments ki innen?

Győzike nem sok vacsit szerzett, épp azt nézem :lol: :lol:
Kép

Bea, Maja

Kép
bea1978
 
 


moncsi, ha minden rendben, mire kaptál gyógyszert? :shock:

Ilda, Döme, Bercel, Huba és Borsa

Kép

Kép

Kép

Kép
nemlajos
 
 


Hát azt én sem értem. Azt mondta hogy a szoptatás végéig kell szednem.. Holnap lemegyek védőnőhöz és megfogom kérdezni hogy ez most mi... mert ha nem muszály én nem szedem..
Pedig semmi panaszom sem volt gyomorégésre meg semmire hogy esetleg amiatt írta volna fel ... :S

Kép
moncsi89
 
 


Próbálj meg rákeresni a neten, írd be a google-be a gyógyszer nevét!



Kép

Bea, Maja

Kép
bea1978
 
 


Én nézem Bea. :) Elég vicces néha. Megörülnék ott.
Tudom mit felejtetettem el. Moncsi ez nem gyógyszer, ez vas!!!!!!! Én a terhesség vége felé, mikor abbahagyatam az elevitet kaptam, a szopi végéig. Semmi bajod nem lesz tőle. Bizti vérszegénynek lát. Szval ez nem gyomorra van, hanem sztem pont azért áll ellen, mert nem ott kell felszívódnia. Inkább tekintsd úgy, hogy vitamin helyett van. De majd a védőnő elmondja. Tuti én is fogok megint kapni. Fincsi édes. :wink:

Kép

Kép

Kép
kuklika
Budapest VIII. kerület
 
 


Sziasztok,

Írjátok, hogy sokan keltek fel éjszaka pisilni... Érdekes ez az éjszakai pisilés, nekem mostanában kezdődött, hajnali háromnegyed 5-kor szintre percre pontosan kelek... Remélem, hogy ez nem lesz gyakoribb, max a vége felé.

Tessza, sajnálom a fulladásokat, elég ijesztő lehet...

Légzésfigyelő: nekünk nem volt Samunál. Engem azok az ismerőseim, akik használták, inkább lebeszéltek (a téves riasztások elég gyakoriak)... Szerintem most sem lesz, hacsak valami olyan nem történik, ami miatt a rizikó csoportba fog tartozni...

Gyerekbetegségek: igaza van Katkának, ezek tuti felkészületlenül érik az újdonsült szülőket, sőt, az első betegség (mégha csak egy enyhe nátha is az), nagyon parázós. Ilyen esetekben elég tehetetlen az ember, és ez nagyon rossz érzés.
Én azt csináltam, hogy beszereztem egy-két jó gyerekegészségügyi könyvet... És egész hasznosnak bizonyultak. Amiket Katka felvetett (mit kell tenni makacs magas láz, intenzív hányás, lázgörcs, krupp, stb esetén), elég jól le vannak írva... És persze a dokik-ismerősök kifaggatása is sokat segít.

Moncsi, örülök, h rendben vannak az eredményeid.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


katka, wicca egyetértek hogy nem lehet burokban tartani a gyerekeket, de azt mondom jobb félni mint megijedni. Én sem vagyok az a típusú anyuka aki folyamatosan törölgeti a gyerek kezét a játszótéren vagy állandóan a nyomában van hogy el ne essen.
De azért amikor valaki (aki jelen esetben a tesóm) mesél ilyen sztorit akkor elgondolkozom.
De például simán elrohantam a gyerekorvoshoz egy enyhe lázgörccsel, mert nem láttam még ilyet :shock: hogy amikor felmegy a láz akkor elkékült a fiam szája, totál bágyadt lett, elhagyta magát és egyszercsak 38,5 volt a láza. Én azt hittem félrenyelt valamit mert ez közvetlenül az első darabos kaja után történt. A végén a kórházban kötöttünk ki :cry: , ahol kiderült hogy nem történt félrenyelés csak valami vírus. De azért bent voltunk 5-6 napig, mert ugye lázas gyereket nem engednek ki csak úgy.
De akkor is azt mondtam hogy inkább így történjen, minthogy tényleg baj lett volna.

KépKép
KépKép
KépKép
vica78
 
 


Jaj, lányok, nekem még szoknom kell a gondolatot, hogy ezentúl valakiért ÉN és elsősorban csakis ÉN leszek a felelős :shock:

(a gyerek meg ma is korán kirángatott az ágyból, de mindjárt kicselezem, és visszafekszem :roll: )

Ilda, Döme, Bercel, Huba és Borsa

Kép

Kép

Kép

Kép
nemlajos
 
 


Nemlajos, hidd el belejössz :D! Sőt már el is kezdted, hisz odafigyelsz magadra, mit eszel, mit iszol stb. ... és még csak észre sem veszi az ember :)!

Nem azt mondom, hogy ne vigyázzunk rájuk, de nem szabad túlzásba vinni!! Biztos mindenki ismeri és tudja milyen mennyiségű koszt (és pl. pókot!) eszünk meg életünkben :)!. Egész életében pedig úgysem tudjuk óvni, mert egyszer csak "kikerülnek a szárnyaink alól" és ezt értem már egészen a bölcsitől, óvitól!!!

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Ezt a pókos dolgot én akkor sem hiszem el :roll:

Ilda, Döme, Bercel, Huba és Borsa

Kép

Kép

Kép

Kép
nemlajos
 
 


Én IGEN!! Mondjuk amíg panelban laktam nem agódtam :D!!!! Mióta vidéken lakom (és iszonyatosan szarok a nyalászáróink!!) azóta elhiszem, hogy megesszük azt a pár pókocskát ... brrr.
Nemlajos, nem sikerült visszafeküdni?

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Sziasztok!!!!

Én felszoktam kellni éjfélkor, fél3-kor és fél6-kor. Jó, mi?

Wicca, nagyon nagy ez a spongya bob-os vonalzó :lol:

Hát, akinek van kutyája, azért az vmennyire gyakorolja a felelősséget...sztem

Kati&Lizi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
papillon
Budapest XV. kerület
 
 


Sziasztok!

Én is hozzászólnék a légzésfigyelőhöz. Valóban nem szabad a gyereket túlsterilizálni, meg mindentől megóvni (Levi eddig még mondjuk kihagyta tudtommal a kutyakaki tápolást, de a homok, a föld, kutyakaja és ki tudja mi minden amiről nem is tudok, megvolt :) ), de nekünk volt légzésfigyelőnk és egyetlen egyszer volt csak téves riasztá (egyáltalán riszatás), amikor elfelejtettem hogy fél év után ki kell cserélni benne az elemet. Viszont mindig nyugodtan tudtam aludni, mert sajnos a bölcsőhalálnál nincs olyan, hogy rizikósabb, vagy kevésbbé. Bármelyik gyerek, értsd a legegészségesebb is elfelejthet eccercsak levegőt venni. Az is hozzátartozik, hogy valóban szükséges lenne mellé egy tudás, hogy mi a teendő akkor.... (ezt én is elmulasztottam). De ettől még a másodiknál is használni fogom, legfeljebb most utánajárok, hogy mi a teendő ha gáz van.

Holnap megy már egyébként a lurkó bölcsibe, mert semmi baja az orrfolyást leszámítva.
tegnap behoztam magammal a munkahelyemre délelöttre, mert hirtelen nem tudtam másképp megoldani, mindenki kész volt tőle, hogy ha ilyen a gyerek betegen, akkor mennyire pöröghet ha nem beteg :)

2 hét múlva ilyenkor már reményeim szerint tudni fogom, hogy ki lakik odabent :)

Kép

Kép
gabka77
 
 


Sziasztok!
Végig olvastam mindent, de most nincs nagyon időm reagálni. Egész héten pakolok, mert viszik el a szobánkból a bútorokat. Ma viszik el a szekrényeket délután, úgyhogy talán lesz majd időm reagálni.
Én holnap megyek UH-ra, kíváncsi vagyok. Remélem megmutatja magát a kis Manó. És az AFP eredményt is holnap tudom meg.

Majd jövök, és írok!!!

Kép

Kép
rszg
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?