Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Panna baba alszik így gyorsan ide szöktem. :D Szerencsére nagyon jó kislány.Nem sírós és éjszaka is csak 2x kel fel enni,úgyhogy azt mondhatom,hogy eddig igazán rendesen viselkedik a szüleivel :lol:

Kértétek,hogy írjam meg a születését,megpróbálom röviden...
04-én befeküdtem,minden rendben volt(ctg,uh)úgyhogy a dokik bevárták az orvosomat aki másnap reggel jött meg a szabiról.Azt mondták döntsön Ő,hogy mi legyen.Mivel nem voltak igazán fájásaim így úgy döntött,hogy irány a szülőszoba és csinálnak egy oxitocyn terhelést,aztán majd meglátják,hogy hogyan reagálok rá.Mondanom se kell,annyira jól sikerült a dolog,hogy ott tartottak és közölték,hogy ebből ma baba lesz :D Gyenge pánik,telefon a páromnak aztán vártunk...Folyamatosan kaptam az oxit és figyelték a szívhangot.Egyre gyakrabban jöttek a fájások és nagyon gyorsan tágultam.5 centinél olyan 10.30körül megkaptam az EDA-t,ami egyáltalán nem fájt.Innentől felgyorsultak az események,mert a maradék 5 centit gyakorlatilag 1 óra alatt produkáltam és megmondom őszintén az EDA ellenére éreztem fájásokat.A dokim épphogy visszaért a kitolási szakaszra,Gyors burokrepesztés és aztán délelőtt 11 óra 43 perckor megszületett Panna.Hatalmas megkönnyebbülés volt és csak nevetni tudtam,a párommal ellentétben aki zokogott :D A köldökzsinór elvágása után rámtették Pannát.Az az érzés semmivel se hasonlítható össze amikor először tartod a karodban a babádat.Csodálatos volt.

Nos,remélem nem voltam sok :oops:
És egy kép a kis tündérről: Kép

Puszi mindenkinek

Kép
hubcsa
 
 


Hubcsa gratulálok! Gyönyörű Panna baba!

Kép
dittke
 
 


Hubcsa...ez egy tündérmanó..annyira szééép..hihetetlen, h milyen szép haja van..gratulálok..gyönyörűűűű.. megérte várni, úgy olvastam, h könnyű szülésed volt, ennek örülök :)

pusza,

¤mia¤


ps: úgy látom mindenki nagyon babázik..remélem jól vagytok! +kitartást a hasfájós manócskák anyukáinak..
Vendég
 

 
 

milyen szép kislány! És milyen sok haja van!
voltam rheumatológusnál a csuklófájásom miatt. 9:45re kaptam időpontot és hajszál pontosan 9:45kor jött egy isteni sugallat, hogy nézzem meg a naptáramat Rolling Eyes és lőn csoda, pont abben a pillanatban kellett volna a dr-nál megjelennem Shocked gyors telefon, hogy bocsi, csak kicsit kimerült és szétszórt lettem a 7 hetes tünemény lánykám miatt. Azt mondták uccu neki, mehetek Laughing hú de örültem neki, mert 6 hetes átfutási idő van!!!! MEgérkeztem és volt ott egy idősebb fajta nő. Ott morgolódott. Végül szóbakerült, hogy pici babám van és rongyolnék haza, mert csak... nem szólt. Az aszisztens még ráadásul ki is jött hozzám, hogy megmondja, hogy le van zsírozva minden, gyorsan menjek majd. Erre, nyílik az ajtó, a nő meg mint a villám, már bennt is volt. Kiabáltam utána, hogy én jöttem volna, meg a kislány, stb. Azt mondja: nem érdekel Shocked Twisted Evil A dr meg kérdi hogy hogy vagyok. Mondom, még mindig fája csuklóm. Megnézte a vérleletet meg megtapogatott és azt mondja, hogy nem érti. Nem tudja mi a bajom, 3 hónap múlva vérvétel ismétlés és meglátjuk mi lesz. Shocked Azért még 1szer elmegyek, de ha uezt fogja mondani Twisted Evil akkor nemtomén mit teszek. Semmit nem kaptam rá

Képwww.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
magdolnam
 
 


magdolnam: nem lehet, h az a bajod ami a terhesség alatt szokott kijönni, az a bizonyos "alagút" szindróma? az szokott előfordulni..már bocs, h okoskodom, csak olvastam erről..ha beírod a keresőbe, írnak róla.
az emberektől meg ne várj sokat..undorító világot élünk..én például a szűlésem napján (!) elmentem a postára, és MINDENKI végignézte, h kb. 1/2 órát állok sorba..senki nem engedett volna előre, és még azt is elmondom, h felhívott egy barátom és beszélgettünk közben arról, h ma megyek szülni..még néztek is rám az emberek, de hogy esetleg maga elé engedne, na azt már nem tette volna meg egyik tuskó sem!! ne várj túl sokat tőlük..ez 1 ilyen világ..brrr..

puszi mindenkinek, remélem, h mindenki jól van


:D ¤mia¤

Kép sziasztok Csajok! :)
Vendég
 


Sziasztok!

Hubcsa! Panna baba egy tünemény! Mégegyszer gratulálok!

Magdolnám! Szerintem is teljesen normális, hogy feledékeny vagy mostanában, illetve hogy felhúztad magad a múltkor! Remélem, már jobban van a csuklód. A szülés után kedett el fájni?

Mia: Martin már most egy szívtipró! :lol: Nagyon sármos!

Hallom, otthon tombol a kánikula, nos itt megint csak 20 fok van... De nem nagyon bánom. Szinte mnden nap esik az eső, már használtuk a babakocsi esővédő huzatát!

Lóri már párszor aludt hat órát egyhuzamban éjszaka! Tegnapelőtt napközben nagyon sírós kedve volt, tegnap sokat aludt, akkor ma mi is követlezhet...?

Írjatok, mi van veletek!

Pá,

Svédbaba

Kép
svedbaba
 
 


Sziasztok Mamik, lelépünk a hétvégére, jók legyetek, nem idegeskedni, minden menni fog a maga módjában :) Kitartás és sok türelmet Nektek!

puszi

¤mia¤



Kép JUHÉÉ!!
Vendég
 


Sziasztok Csajszik!

Sűrű elnézéseket kérek szépen, járok ám olvasni, csak írni sosincs időm. Krisztián nagyon jó baba, de amikor alszik akkor csinálom a teendőimet, és mire ide érnék hozzátok, felébred, innentől gondolom mindenkinek ismerős a szitu :D
Jajj milyen szép babák! és már milyen nagyon, hihetetlen!!!!
Hubcsa, Pannának, ez a haj! Gyönyörű... kinek volt ilyen hosszú haja?
Nálunk folyton az a kérdés, hogy kinek volt vörös haja, pedig Krisz haja szőkésbarna, csak mikor rásüt a napocska, akkor vöröses árnyalatú :D
Na de hálisten már szépen fejlődik, igaz, hogy tápszeres lett teljes egészében, mert elment a tejem sajna.
Viszont büszkeség, hogy már két naposan emelte a fejét a vállamon, 2 hetesen már hason is átfordította simán a fejét, szóval kapom a savat, hogy tuti, hogy nem 29-én szültem a kicsit, hanem sokkal hamarabb, csak valahol rejtegettem :D
Mia, jó hétvégézést, remélem kifogtok valahol vmi jó időt, mert itt elég gázos.
Magdi, remélem csuklód javul, az öreglányra meg no comment, ez magyarország!
Svédbaba, most itt eléggé fura az idő, nincs hideg, de szél van, meg minden tök felhős, szóval kezdünk utánozni :D
El vagyok varázsolva mindenki babójától, nem hiába... jó kis csapat, szép babákkal, ezek vagyunk mi :D
Na puszizlak titeket, igyekszem jönni ahogy tudok!
Vigyázni magatokra, és a manókra!

Kép Kis Rapper :)

Kép

Kép
pindimano
 
 


Bocsi az ismételt zavarásért, csak egy gyors hirdetés, ha valakit érdekel, priviben jelentkezzen :)

Eladó a képen látható BabyFehn játszószőnyeg, keveset (talán 4-5x) használt, tökéletes állapotban van! (mint mindenből, ebből is többet kaptunk, így van, amitől meg kell válnunk)
Csörög, zörög, zenél, sipol, csipog, tükrös, pihe-puha anyagból :)

Eredeti ára 15 ezer Ft:
http://www.brendon.hu/ProductSearch/viewer.aspx?productid=165976&pageno=1&whid=32

Kép Kép
Kép Kép
Kép Kép

Meg tudom oldani a személyes átvételt a XI. kerületben, vagy valameddig el is tudom vinni Bp-en belül!

Köszi, és bocsi még egyszer :)

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]http://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


SZIASZTOK..NAGYON ELTŰNTETEK..REMÉLEM MINDENKI JÓL VAN..

SOK PUSZI,

¤MIA¤ Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Csatlakozom az előttem szólóhoz! :D ÍRJATOK!

Mi jól vagyunk, Lóri rengeteget mosolyog és egyre rendszeresebben eszik-alszik. (Persze azért vannak sírósabb időszakok is.) Holnap jön apukám egy hétre. Mikor legutóbb itt volt márciusban, csak ultrahangon láthatta az unokáját!

Svédbaba

Kép
svedbaba
 
 


Sziasztok!

Hűűű,tényleg nagyon eltüntünk :D
Mi hétvégén az anyósomékhoz utaztunk,vidék,jó levegő-ez isteni volt-csak az anyósom nem hiányzott :wink: Néha komolyan ki tud akasztani,de a manó legalább jó levegőn volt 8)

Szopival kapcsolatban kérdeznék...
Ti hogy szoptattok?Igény szerint vagy szabályozzátok kb 2-3 órára?Én egyenlőre igény szerint,de ez a legtöbbször óránkénti etetést jelent-napközben.Nektek mi a tapasztalat...be áll ez majd hosszabb időre?A doki szerint szépen fejlődik a baba,3 hét alatt 80 dekát hízott,tehát a tej minőségével szerinte nincs baj...na de akkor is.Szerintetek?

Előre is köszi,ha valakinek lesz ideje válaszolni :)
Puszi minden mamának és babának...jók legyetek

Kép
hubcsa
 
 


sziasztok!
Hubcsa: én igény szerint szoptatok, de próbálom 3 óránként azért..hááát..nem mindig jön össze..arra kell gondolni, h a babádnak ez az inni és ennivaló is egyben, tehát meleg napokon többet kér majd, mert szomjas. ém anyatejen kívűl semmit nem adok neki, amíg van tej, azt kapja..(persze nálunk is sok az "okos" (pl. anyós), h adjak neki teát meg vizet)de én ehhez regaszkodom, én a szoptatás híve vagyok. nálunk is vannak napok, h óránként-vagy- kétóránként kér. én mindig adok. az a lényeg, h arra figyelj (szerintem), h TÉNYLEG éhes-e, vagy csak anyuhoz akar bújni. állítólag ez majd beáll, de babánként változó..nekem Martin nagyon sokat szopizik, már 6 kiló..és én nagyon el voltam keseredve, h valamit rohadtul elszúrtam..de azt mondják a védőnők, h ez normális, főleg fiú babák szoktak ilyen éhesek lenni, majd 6 hós korára lecsökken a súly és ezzel az evés igényük..akkor meg attól leszek megijedve.. ha a baba fejlődik, és egészségesnek néz ki (sztem ezt látod rajta ösztönösen), akkor sztem nincs okod az aggodalomra. csak tudom, h nehéz..senki nem születik anyukának..én is vért izzadok nap mint nap..de kitartás, tudni fogod, ha tényleg baj van..de nem lesz ;)

apropó..jó lenne egy kis eszmecsere a elköv oltásokról..ha esetleg jelentkeznétek akik már túl vannak rajta..HM? én sajna a "JÓFEJ" sógornőmtől próbáltam infót szerezni..na kár volt..szóval inkább tőletek hallanék ezt-azt erről gondolok itt a nem kötelező oltások fontosságára..

pusz-nyusz

¤mia¤
Vendég
 


Hubcsa: itt egy jó link..

http://www.kismamablog.hu/szoptatas/a-c ... yarapodasa

Svedbaba: Morfar biztos el lesz ragadtatva Lorenztől :)
Vendég
 


Sziasztok!

Na, mégsem haltunk ki teljesen!

A szoptatásról: az első hetekben én is inkább igény szerint szoptattam. Amikor nagyon meleg volt itt nálunk, gyakran (óránként, másfél óráként), mert Lóri sem kapott még teát, vizet (az idősebb ismerőseim ezt mind furcsállják, az ő idejükben más volt a divat). Mióta kellemes későnyári időnk van (max. 20 fok), nem szomjas annyira, beállt a napi 7-8-szori szopásra. Megpróbálok neki minden nap ugyanabban az dőpontban enni adni, de persze előfordulnak csúszások! Lórinál néha nehéz eldönteni, hogy miért sír: éhes, fáradt vagy csak hozzám akar bújni? Ha sír, és az utolsó szopi óta még nem telt el két és fél-három óra, akkor felveszem, és megpróbálom megnyugtatni szopi nélkül (az az utolsó, legerősebb sírás elleni szerem :D ). Néha megnyugszik, de ha tényleg éhes, akkor tovább sír, olyankor megszoptatom. Hubcsa, ne aggódj, meg fogjátok találni azt a ritmust, ami nektek a legjobb. Ha nagyobbak lesznek, ügyesebben, többet szopnak és ezért ritkábban esznek majd, kitartás, kismamatársak! És a lényeg, hogy nőjenek és egészségesek!

Nekünk minden ismerős az "Élvezzétek a babázás minden percét, mert olyan gyorsan elmúlik ez az időszak" - szlogennel jöttek, mai már a könyökünkön jött ki! Nemrég jöttem rá, hogy IGAZUK VAN! Visszanézve a Lóri újszülött képeit, olyan picike, annyit változott azóta!

Oltásokról: Lóri eddig TBC-ellenit kapott, 3 hónapos korában jön a többi, ami kötelező, extra oltást nem gondoltam neki adatni...

Mia: Tudsz svédül? Honnan ez a morfar? :o

Pá, Svédbaba

Kép
svedbaba
 
 


Svedbaba: na neeem..svédül nem :) az még nekem is túl nehéz.. :lol:

nemtom, h olvastad-e, de van egy barátnőm aki Göteborgi..vele szoktunk egymásnak irkálni svédül..de csak poénként..gondoltam nálad is "ellővöm" :) látom bejött :D


kérdés: anyatejes babók: nálatok nem csapta ki a tej a pici arcocskáját? mi most megyünk dokihoz ezzel. hátha ad rá valamit.

sok puszi, használjátok ki, h még szép az idő..nálunk a séta sokszor felszárítja a könnyeket (és leállítja a csillapíthatatlan ordítást :lol: ) és nem beszélve Anya idegeiről..

¤mia¤
Vendég
 


Sziasztok!

Köszi a bíztató szavakat. :D Képzeljétek egyik pillanatról a másikra Panna alszik 2-3 órákat és ritkán kér enni ennél gyakrabban.Ha mégis felébredne próbálom húzni az időt egy kis kényeztetéssel,énekléssel...szerencsére még nem tud panaszkodni,ha hamisan dalolok :D :D

Mia-az anyatej nekünk is kicsapta a pofiját,de a doki szerint ez majd magától elmúlik.Nem adott rá semmit.

Szép napot.puszi mindenkinek

Kép
hubcsa
 
 


sziasztok!

NEm vesztem el, csak nyaralni voltunk Balcsin. Qrva jó volt!!!!!!!!!

Nos, a tea és víz az anyatejen kívül:
nekem sokan mondták (ebben benne van védőnő és dr), hogy a baba etetése mellett adni kell neki vagy teát vagy vizet, mint ahogy mi is a nagy melegben szomjasak leszünk, ugyanúgy ő is igényli a folyadékot a tejcsin kívűl. Nálunk ez nagyon bejött. Először nem tudtam, hogy mit követelőzik, amikor sírt.... mert hasa nem fájt, kaja nem kellett és akkor megpróbáltuk a teát. Hát kiderült hogy egy kiskacsám van :D

Ajjajjaj, ébredezik a kishölgyem :shock:

Mi 1 hónap alatt 1kgt hízunk, amire a drnő azt mondta hogy az nagyon sok :shock: :twisted: na én ettől tökre kivoltam. Azt mondja, hogy a megengedett az fél kg :shock: ja és lesz egy anorexiásan sovány babám

Képwww.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
magdolnam
 
 


sziasztok!

utánanéztem a neten az oltásoknak, és a kedves kormányunk nyomásra most ingyenesen fogja adni október 1-től a pneumococcus elleni vakcinát 2 éves kor alatt.. sőt!!kötelező oltás lesz. a rota vírus elleni nem kötelezőt sztem ha módotokban áll, adassátok be, ezt cseppekben adják szájon át, mert nagyon veszélyes! hányás és hasmenést okoz (biztos elkapott már titeket is ilyen) és a babucik nagyon gyorsan kiszáradhatnak. sajna iszonyat drága, 17500 Ft és 2 kell belőle, de ha tehetitek mindenképp adassátok be. én úgy vagyok vele, h ha régen nem sajnáltam ennyi pénzt egy nyamvadt cipőre, akkor a gyerekemre főleg nem fogom.legfeljebb majd összeszorítjuk a nadrágszíjat..

puszi,
¤mia¤ Kép
Vendég
 


quote="tappancs28"]Sziasztok sajna nincs időm vissza olvasni, mert még mindíg betegek vagyunk de itt at ígért képek. Kicsit sok lesz aki nem ér rá az lapozzon tovább, amúgy fejlődünk tegnap este 7002grammot mértünk és 71 cm-ert :oops:

Az első 10 kép kb mostani az utánuk lévők 6 hetes és 5 hetes képek:
apa vicces sokat mulatunkKép Kép
családi reggel az aktuális kacatokkal ahol is apának még nagyon reggel van :lol: Kép Kép
6 hetes vagyok, neked van ekkora pocid?Én már jól laktam :) Kép Kép
így nevetekKép
indulhatunk csavarogni én már startra készen ülök :wink: Kép szugerálokKép
a család megint fal én meg csak lesem a falatomat Kép
ez jó volt anya így továbbKéphmmm micsoda tejecske alszom tőle mélyenKép
csüccs az öledbe Fancsi Kép Kép
5 hetesen váratnak a kajára,mikor kapom már meg???Kép
5 hetesen is ritkák voltak a pillanatok mikor ide kerültem :)Kép

Nos remélem volt akinek tetszettek most futnom kell tovább puszi a maáknak és a babáknak[/quote]

tappancs28
 
 


tappancs: gratula, szép nagy baba :)
az enyém is az, lassan 7 kiló (6700g) és most 60 cm-t mértem, bár ez tuti nem pontos, mert ficánka :)

mit kaptatok el? (azt írtad, még betegek vagytok)

Csajszikáim??veletek mizu?? nagyon eltűnt mindenki.. :(( én azért nézlek titeket, és igyekszem életben tartani a topicot..de szomorú, h mindenki eltűnt, mert biztos vannak kérdések, amiket meg tudnánk itt beszélni.. mi most csüt megyünk az első oltásokra, remélem minden rendben lesz és a fiam nem lázasodik be. amúgy nálunk minden rendben, mint látjátok, fejlődünk szépen, már nagyon ficánka a babám, és kezd gagyogni, bár ez néha költői túlzás..sajna kicsit sírós, remélem hamar leszokik róla..sanyája elkényeztette és "ÖLIBABA" lett belőle, most próbálom leszoktatni róla..nem sok sikerrel.. de a remény hal meg utoljára :)
lassan el kell mennem babaruhákat venni, mert szinte az összeset kinőtte és már jön a hűvös idő, és nem nagyon olyan meleg ruhája ami méretben is jó..
azért ha erre jár valamelyikőtök és a babája hagyja, írjon egy sor, h minden oké.

sok puszi,
¤mia¤
Vendég
 


Sziasztok!

Tappancs! Remélem, meggyógyult a kisfiad vagy a nagytesók voltak betegek? Mi már előre félünk, mi lesz, ha megbetegszik Lóri... :(

Mia: Szorítok holnap, hogy ne lázasodjon be Mr Vasgyúró a védőoltástól! Lóri háromnaposan kapott TBC-ellenit, nem lett tőle semmi baja, a következő oltás 3 hónapos korában jön.

Tegnap hazamentek apukámék, nagyon jó volt, hogy itt voltak. A végére már ő is belejött a babázásba: ringatta az unokáját, énekelt neki, tiszába tette!

Kérdéseim: Vajon miért nyáladzik mostanában sokat a fiam? Talán már a foga jön? Hogy tervezitek fogas babátok szoptatását? :oops:

Kedves Mindenki: Megöl a kiváncsiság, hogy vagytok! :roll:
Svédbaba

Kép
svedbaba
 
 


Sziasztok lánykák

Náthásak vagyunk még mindíg sajnos :( , apa a bűnös, de már azért sokkal jobban érzi magát töpike köszönöm az aggódást.

Mia a mienk is itthoni mérlegen készült s az orvosi a hivatalos kedden lesz mérve és oltva már várom mennyi lesz.

dsajna mennem kell mert tombolnak a gyerkőcök és már kezdek én is.

Mindenkinek szép estét :D

tappancs28
 
 


svedbaba: nyugi..ilyenkor elkezdenek nyáladzani, ez még nem a fogak ideje..legalább is remélem..az csak 4 hónapos kortól várható..kiheverjük a hasfájást és jönnek a fogak.. :(

örülök, h Morfar látogatása ilyen jól sikerült :) a mi nagypapink is állandóan énekel Martinnak..ő meg csak néz rá a nagy szemeivel :)

a fogzásos szoptatásba nem is akarok belegondolni.. :cry: már most néha úúúúgy meghúzza a bimbómat Martin, h majd beleörülök.. nagyon tud fájni..remélem nem lesz gond a fogaival, mert akkor cumisüveget fog kapni..nincs mese..nekem kell még a bimbóm :)

mostanában fura napokat élünk.. óránként szopizott tegnap..állítólag vannak ilyen nagy ugrások az evésben..aztán úgy nézett ki, h kevés a tejem..elkezdtem szopisteát inni..ma éjjel meg csak hajnali 5-kor kelt fel enni, aztán aludt 8-ig..keveset evett aztán aludt.. aztán evett 15 órakor és 18-kor 100-at és most is alszik..kíváncsi vagyok a ma éjszakára..így nehéz tervezni..és holnap meg szuri..csoda, h elmegy a tejem?? tiszta ideg vagyok ettől a rendszertelenségtől..
felhívtam az eddig jófej Védőnőmet. megkérdeztem, h mit lehet tenni, ha kevesebb a tejem, adjon tanácsot és megemlítettem neki, h mostanában kicsit feszültebb vagyok..
válasz : írassak fel holnap a dokival tápszert.. ez volt a tanácsa!!
mondom neki, h más megoldás nincs? erre a válasza: én nem tudok maga helyett megnyugodni.. na ennyit erről..ebben az országban mindenki miért ilyen utálatos???????? (tisztelet a kívételnek) miért kell ilyet válaszolni??? a segitségét kértem..végűl is ez a dolga, nem??
na jól van nem panaszkodom tovább..megint kiadtam a dühömet :)

sok puszi, legyetek jók majd holnap azért jelentkezem, h mi volt

pusz-nyusz,
¤mia¤
Vendég
 


Sziasztok!

Tappancs! Jó, hogy gyógyul kifelé törpikétek! És minden elismerésem, hogy helytállsz a tomboló gyerekekkel! Nekem néha még ez az egy pici is majdnem sok! :D

Mia! Ha gyakrabban kér enni Martin, az tényleg lehet fejlődési ugrás jele. Így akarja elérni, hogy több tejed termelődjön. Állítólag pár nap után ismét ritkábban esznek majd, visszaállnak a korábbi rendszerre. Nagyon bunkó volt a védőnőtől, hogy így rád förmedt. :evil: Neki az a munkája, hogy támogassa, ellássa tanáccsal a kismamákat, nem, hogy feldühítse őket! Remélem, a doki rendesebb lesz ma veled.

A fogas szopiról azt modta az egyik barátnőm, hogy ő műanyag bimbóvédőt használt. Azzal csak az a gond, hogy nehezen szokták elfogadni a babák, már hamarabb el kell kezdeni hozzászoktatni őket.

Várom a híreiteket!

Svédbaba

Kép
svedbaba
 
 


Hahó!!
TÚL AZ ELSŐ OLTÁSON!! JUHÉÉ!! naggggyon bátor volt a fiam!! a szurinál sikoltott egyet, aztán kis sírás volt..aztán anyához bújtunk és visszaállt a világ rendje, hazafelé már aludt a babakocsiban :) most szopizott egyet, h anya megjutalmazza, és most a babyGYM-ben nézzük a manócskákat :) estére javaolta a dokinő, h vegyün be egy kúpot..de szte nem lesz láza Martinnak..

beadattam neki a rota vírus elleni cseppeket is.. azt szépen benyomta :)
6700g és 60 cm.. jó nagy baba :)
halistennek a tejem kezd visszajönni a teától, megint érzem, h kicsit bedurrannak amint közeledik a szopi ideje :) szóval a védőnő tehet 1 szívességet..

na pá drágáim, megyek és eszem egy jót :)

pusz

¤mia¤
Kép
Vendég
 


még annyit, h nem volt szerencsém..pocsék volt az éjszakánk..megint felkelt 3-szor.. :( na mindu..a remény hal meg utoljára.. :)


¤mia¤
Vendég
 


Sziasztok Anyácskák!
sajna nagyon eltűnt mindenki.. :cry:
azért remélem mindenki jól van! Öltözzetek melegen, főleg ott Svédben! :)

pusz,

¤mia¤


Kép már követem a fejecskémmel az állatkákat..
Vendég
 


Sziasztok!

Mia: Nagyon aranyos! Milyen komolyan figyeli a játékokat! Nekünk egy itthon "gyártott" változat van, küldöm róla a képet. Végülis belázasodott az oltástól Martin? Én már izgulok egy kicsit, épp most olvastam, hogy a lázas gyerekeknek sokszor feleslegesen adnak antibiotikumot és az később asztmát okozhat... Sóval agyalok! :x

Itt nem okozott sokkot az otthonihoz hasonló időjárás (max. 10-12 fok), egész augusztusban hűvös volt. :( De mi jól vagyunk, edződünk az itteni viszonyokhoz! :D

Lóri szokta nézegetni a bal öklét, nagyon aranyos. Ma vettem neki fürdőnadrágot, holnapután megyünk babaúszásra!

Jó éjt!

Svédbaba Kép [/url]

Kép
svedbaba
 
 


úszás? majd számolj be..mert mi is készülünk..már be is szereztem úszópelust..Némósat :)

ari Lorenz, és milyen ötletes a játéka.. Martin például az árnyékokat szereti nézegetni..ez csak a mi szülői mániánk, h mindent megveszünk a gyereknek, ő meg eljátszik a legkisebb hülyeséggel.. hát első gyerek :)

amúgy nem volt láza..de azért beadtuk neki a kúpot, de ez paracetamol tartalmú, nem antibiotikumos. de nem volt semmi. nála igazából az volt rossz, h már a születése óta náthás..legalább is én azt hittem, mert állandóan teli az orra, szívni kell neki naponta többször, és álmában szörcsög...attól féltem, h ráhúzódik a fülére, arcára, ezért kértem a dokit, h csináljon vmit. ő azt mondta, h ilyen pici gyereknek nem ad antibiotikumot (én sem akartam), de vigyük el orrváladék vizsgálatra. megtettük és negatív lett. vszínű, h csak nem bírja a száraz levegőt, vagy érzékeny az orrmandulája.. nálunk a párom porallergiás..lehet, h örökli..de szerencsére baci nincs. :)
amúgy a legújabb az, h ha éhes, bekapja az egész öklét :D szegény..látszik rajta, h éhezik :D
most már napról-napra változik..sikongat, forgatja a fejét nézelődéskor, jár keze-lába, visszamosolyog..annyira jó látni, h mennyit fejlődik :)

akkor várom a beszámolót a halacskánkról :)

God natt!

pusz,
¤mia¤
Vendég
 


Sziasztok!

Na, tök jó, hogy nem lett lázas Martin. Amúhy Lóri is szokott tüsszögni, de én arra fogom, hogy félre ment az anyatej! Ő is sokat tanul mostanában, ismerős, amit írtál, Mia! :) És az a legjobb, hogy már próbálja kifejezn magát: mosolyog, gagyarászik, igazgatja a száját, mintha beszélgetne.

A babaúszás jó volt, a vizet egész jól bírta, azt is, mikor kisvödörrel vizet öntöttünk a fejére. Javarészt szabad játék volt, az elején meg a végén rövid éneklés meg közös gyakorlatok (különböző irányú emelgetések a vízben). Utána, viszont, az öltözőben eltört a mécses: mondtam is neki: "Kisfiam, most már abbahagyhatod a sírást, nyertél, te vagy a leghangosabb!"

Na, hazajött apa, megyünk.

Svedbaba

Kép
svedbaba
 
 


:) Lorenz biztos nem akart kijönni a vízből, jól érezte magát, azért sírt :)

mi majd 3 hónaposan megyünk, az oltás után. hálistennek sikerült a közelünkben találni uszit, 10perc gyalog :)

a gyerek már nagyon nagy..sajog a hátam..most kértem tanácsot, h milyen hordozókendőt vegyek, mert már éjszaka aludni sem tudok a hátfájástól.. :( de nem nagyon kaptam használható tanácsot..és azt sem tudom, h mikor tudok elmenni venni..
az a baj, h a kisfiam már nem elégszik meg azzal, h a kezemben van..most már követeli, h sétálgassak is vele..kis rafinált..mindenki röhög ezen, de nekem már elment a nevetéstől a kedvem, mert a hátfájásom egyre rosszabb..és ez nem lesz jobb, mert Martin nem fog lefogyni :)

na nem panaszkodom, Anyu sokat segít, most is lent sétálnak, míg én takarítgatok, szóval van felmentőseregem..
meg a fiam azért szófogadó (már ugye a terhesség alatt is az volt :) )
tegnap mondtam neki, h szeretnék aludni, mert nagyon fáradt vagyok..5.30-kor kelt fel reggel!! hát nem egy angyal?? :)

pusz!

itt süt a nap!

¤mia¤


Kép
Vendég
 


Sziasztok
Mia! Nekem nandum van, de akkor is fáj a hátam, ha sokat viszem. Azért könnyebb mint kézbe. Én 170 cm. vagyok, és xxl-est vettem. Mosáskor összemegy.https://www.r-med.com/index.php?prodid=397&cookie_loop

Kép
dittke
 
 


Mekkora Martin? Nagyon szép! Többiek merre járnak? Hubcsa, Pindi?

Kép
dittke
 
 


Szia :) köszi :)

Martin 62cm és 7300g :? én meg 160cm.. és ez csak rosszabb lesz.. mert a nyáriban azt mondta vki, h vegyek xxl-est..de az nekem nagynak tűnik.. tudom, h nem ez a megoldás, de ha így kicsit könnyebb, az neke mis jó..nem beszélve arról, h egyedűl nem tudom levinni a kocsit a lépcsőn..annnyira rohadt nehezett vettünk..már bánom.. :evil:

mindenki eltűnt..a ti topicotok olyan jól pörög..persze többen is vagytok.. sajna nem írnak a Csajszik..Svedbabával tartjuk a frontot.. pedig annyira kíváncsi lennék a babókra..már biztos jól megnőttek..


pusz,
¤mia¤
Vendég
 


Kb. 20% megy össze!!! Közlekedni sokkal jobb vele.

Kép
dittke
 
 


Jó súlyba van. :lol:

Kép
dittke
 
 


:lol: nekem mondod..?? azt mondta a doki és a védőnő, h féléves gyerek méretű :D ..és mi lesz még?? bár ha elkezd mászni, már nem fog ilyen ütemben növekedni..legalábbis remélem.. és csak anyatejet kap..remélem sokáig lesz tejem..mert a tápszertől 2méretesre nőne féléves korára..michael jordan..?

:lol:


pusz
Vendég
 


Meg fog állni a növésbe, és a hízásba. Bianka 11 hónaposan volt 10kg. Most 4,5 éves és épphogy 15 kg.

Kép
dittke
 
 


Hello bello csajszikák!

Vagyunk mi is, csak rengeteget rohangálunk Krisztiánnal, mert laza csípővel született, szóval ortopédia, terpeszrugi, sírás rívás és fogak csikorgatása :D
Hát anyatejcis dologhoz nem tudok hozzászólni, mert én két hetes kora óta nem tudom szoptatni Kriszt.
Viszont, sétálás büfikénél, meg úgy amúgy Mia, ismerős dolog. Bár minden elismerésem neked, mert mi 5770 grammosak vagyunk, és én is 5 centivel több vagyok mint te :)
A babócák nagyon ügyesek, és nem utolsó sorban aranyosak, és hálisten minden csöppség lassan már nem is olyan csöppség :)
Nálunk is van ám sikongatás, gügyizés, dumálás :D viszont nem sokat alszik nap közben, úgy összvissz, ha egy órát sokat mondok.
A nyáladzásra nekem azt mondta a védőnő, hogy már fogzás, csak még nagyon mélyen vannak a fogak. Mindenesetre nálunk olyan mint a niagara. Mi megúsztuk a pocifájást, de a fogzás már előre érzem, hogy nem lesz gyaloggalopp.
Na én is mutizok nektek képeket :D
Kép
Kép
Kép

Pusszantás nektek, és ezeknek a gyönyörű, ügyes szuperbabáknak! :)

Kép

Kép
pindimano
 
 


Na végre Pindi! Gyere sűrűbben! Tündéri a fiad. :lol:

Kép
dittke
 
 


el sem hiszem..de jóóó..Pindi meglett :)

tényleg gyönyörű Krisz..és milyen ügyesen emeli a fejcsikéjét..

a napközbeni alvással mi is szenvedünk..DE!! amint beteszem a babakocsiba bealszik..szóval megérkezik a Mama, gyerek be a kocsiba, ééés irány séta..már amikor kitolom az ajtón már alszik :D
igaz amikor betolom már pislog, de van, h 2-3 órákat még alszik a babakocsiban, amikor megjönnek a sétáról..így tudok csak tenni-venni..ha vki elmegy vele levegőzni, vagy eltolom magammal vásárolni.. amúgy meg nálunk is 1-2 órákat alszik csak..
mostanában meg az a mániája, h este 7-kor elkezd enni és 8-8.30-ig abba sem hagyja..ma pl. 5.30-kor kelt..szóval nagyon remélem, h ez már az egész éjszakai átalvás előkészülete.. de jó lenne..
rámférne..sokszor azt sem tudom, h milyen nap van..nálatok is ilyen a helyzet?

na jóéjt Anyácskáim, gyertek sűrűn, puszi a Manócskáknak (is)!!

¤mia¤
Vendég
 


Sziasztok!

De jó, hogy jelentkeztetek, Dittke és Pindi! Olyan jó olvasni rólatok is! Vajon mi lehet Kislánnyal, Hubcsával, Magdolnámmal? Akiket kifelejtettem, azokra is kivácsi vagyok, dehát szoptatós agy kihagy! :lol:

Nekünk Babybjörn kengurus hordozónk van, elég drága volt, de szerintem megérte. Állítható egy csomó helyen a baba és a mama (apa) méreteitől függően. Az egész kicsiket szembe kell beleültetni, ha már tudják tartani a fejüket, akkor a mamának háttal is lehet. Lóri nagyon szereti, újabban nagyon rászokott, nappal szinte csak abban akar elaludni. Viszont praktikus, ha tásaságba vagy sok ember közé megyünk, és nem szeretném, hogy sírjon. Megnyugszik benne. Persze a legjobb neki is az, ha járkálok vele. 8) Itthon szerencsére van egy hintaszékünk, abban szoktam ringatni hordozóstul.

Pindi: Jó a Niagara-hasonlat. Találó. :D Krisz nagyon édes!!! És milyen nagy!

Pá, Svédbaba

Kép
svedbaba
 
 


Sziasztok, hogy s mint?
Hogy viselkednek a babócák ebben az időváltozásban? Nálunk Krisz megérzi a hideg és a melegfrontot egyaránt.
Voltunk ma Brendonban, mert párom munkatársaitól kaptunk ajándékba vásárlási utalványt, és vettünk Krisztiánnak egy nagyon frankó autós ülést :) Valahogy ránk vall, de mutatok is róla képet :D
Annyira arik vagytok, hogy így örültetek nekünk :)
Mia, szerintem nemsokára Martin is átalussza az éjszakát, jót akar ő anyucinak meg apucinak :) Én sem tudom mikor hány óra, pedig nálunk Krisz azért alszik. :D De rákészültem, hogy kb még 20 évig nem fogom kialudni magam. :)
A babakocsi nálunk is ilyen, elindulunk elalszik, mire a kapuhoz érünk felébred :) Mintha megérezné vagy nem is tudom :)
Svédbaba, hát igen, elég nagy fiúcska Krisz, de nem is született kis súllyal :) Na meg a fejcsikörfogat is 37 centi volt, szóval lehet életmentő volt a császár (ebből a szempontból) :)
Jajj annyira szép babáink vannak, csak úgy olvadok tőlük! :)

Jó éjszakát mindannyiótoknak! Puszi
És itt a beigért kép!
Kép

Kép

Kép
pindimano
 
 


Pindiii...hűűűűű de menőőőő!!! :)

Apa is kinézte ezt az ülést..amikor még Martin a pocakban lakott :D (nagy Raikkönen rajongó, én Alonso fan vagyok ezért megtiltottam :D )
Krisz nagyon édes ebben az ülésben, tán már vezetni tanul??

Martin (kopp-kopp) kezdi átaludni az éjszakákat, már csak 1x kel fel, annyira furcsa nekem, h néha felkelek, mert félek, h nem hallom meg hogy sír..de nem :)
a hasfájás is elmúlt..ahogy jött, úgy ment (hál'istennek)
jövhét hétfőn megyünk hasi és koponya UH-ra, a dokink mindenkit elküld, azt mondta, h ehhez ő ragaszkodik..inkább most fedezzék fel, h ha valami van..de nem lesz (remélem). ma elmentem venni Martinnak ruhákat, de csak pár dolgot sikerült, meleg rugit és bundazsákot nem találtam. van 1 ismerősömnek egy turija, oda mentem..de csak 2melegítő alsót, meg 4 hosszúujjú felsőt vettem. nagyon vagányak :) majd jövhéten megyek még 1 kört, a gyerek addig a nagyizik :) , nem beszélve arról, h jót tesz nekem ez a kis kikapcsolódás..ne értsétek félre, imádom a fiamat, de néha ki kell engednem a gőzt..és egy nő számára mi a jobb egy jó kis soppingnál?? na persze nem magamnak, de az is sopping ;)
Svedbaba: 2 hét múlva mi is megyünk úszni..kíváncsi vagyok..már gyakorolunk Martinnal, lebegtettem a vízen és eddig úgy tűnik, h nincs ellenére, sőt..
amúgy a niagarára visszatérve..nálunk is beindult..bár nekünk inkább Rába,mert sokszor habzik :D
jó éjt nektek!
pusz-nyusz,
¤mia¤

Kép
Vendég
 


Sziasztok :)

Ismét megmutatnék valamit, ha szabad! :oops:


3-6 hónapos (68-as) kis NEXT kabát, gyönyörű darab, minden kislány álma! Jó meleg! A kapucnija szőrös!
Kihagyhatatlan :)
Sajnos nekünk nem lesz jó a méret, mire jön a hidegebb, így megválnék tőle :(


Kép Kép
Kép Kép

Ha valakinek van valami kérdése, priviben szívesen válaszolok! Személyes átvétel is megoldható Budapesten :)

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]http://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


Sziasztok!

Mia, mi is Raikkönen-esek vagyunk, köszi a dicséretet. Vezetni még nem, de mivel nagy autó őrült a család, a kis poronty is fertőzve van :)
Mi volt UH-n???
Mi szerdán voltunk csípő UH kontrollon, már javult a kicsim csípője, de még 4 hét terpesz rugi, hát ez van, ugyan jobb mint a kengyel.
Oltást tegnap kapta meg, sírt szegény, de lekopogom azóta minden rendben. Csak szegényt Zoltánnak keresztelték el, hát igen, bonyolult egy neve van :D
Martinnak gratu az átalváshoz, ügyes fiúcska ő, tudtam én :), A gőzkieresztés meg muszáj, így utána neked is több türelmed van. Legalábbis én így vagyok vele. Bár mi jövőhét hétvégén költözünk, így csak akkor tudom meg mi is az, hogy konkrétan egész nap kettesben a gyerekkel! Jújj előre félek :)
Muti az új rucikat! Lassan Krisznek is kellenek! 61 centi és 6200 gramm. Kis sózsák :)

Többiek??? Mizu felétek?

pusszanatos az összes babónak és anyunak

Kép

Kép
pindimano
 
 


Sziasztok!

Hajrá Pindi és Zalán! Edzzétek azt a csípőt! :D

A hétvégén itt volt a húgom villámlátogatáson, kaptam egy kis "hazait" (lekvárt, újságot) és babaruhákat is csereberéltünk (neki most 14 hónapos a kislánya). Voltunk babaruhaboltban is persze! Nagyon jó volt, hogy itt volt, mondtam is neki, hogy felvesszük bébicsősznek! :lol: A sok program közepette nem maradt időnk a babúszásra, vagyis még épp belefért volna a vasárnap délutánba, de akkor Lórit legszebb álmából kellett volna fölébreszteni, úgyhogy inkább hagytuk, hadd pihenjen (jobb, mint ha végigsírná a pancsolást :) ).

Pá,

Svédbaba

Kép
svedbaba
 
 


Hej Csajszikáim :)

örülök, h ilyen jól alakulnak a dolgok Pindi, majd meglásd, olyan csípőmozgása lesz még Krisznek hogy csuhaj :)
Örülök, h svédben is minden oké, majd azért ha tudtok, tegyetek fel képet a Lurkókról, hadd lássam, mennyit változtak :)

mi Hollókőn voltunk a 7végén..kifogtuk a legszuperebb időt, naggggyon jól éreztük magunkat. vettem a gyereknek bundazsákot és képzeljétek, egy overállt is akartam, mert abban jó lesz ki-be pakolni utazáskor, szánkózáskor ( :) ) és a nőci nem engedte kifizetni! így 4000Ft-ért kaptam egy bundazsákot és egy naggyon tuti vízhatlan overállt.. annyira boldog vagyok..állítólag olyan meleg, h alá csak harisnya kell és egy hosszú ujjú body..

holnap megyünk szurira.. remélem megint minden rendben zajlik. múlt7en voltunk hasi-koponya UH-n ..hát nagyon bevoltam ijedve, mert sorba jöttek ki a síró kisgyerekek a szobából..na mindu, bementünk, egy arab doki várt minket, megkérdezte,h honnan ez a név? elmeséltem, h honnan, nagyon kedves volt, és képzeljétek..a gyerek egyszer sem sírt..pedig tudjátok az a gél amit rákennek a fejére és a hasára hideg..és semmi..egy könnye nem volt..a doki azt mondta, h ilyen jó gyereket :) ( na ez azért nem mindig van így..de többnyire tényleg jó ;) )

Martin már naggyon komolyan nyomja a szöveget, a nagyik és a papa már teljesen odavan érte, leveszi őket a lábukról, mert nagyon sokat nevet és mosolyog, most meg már megtanulta megfogni a dolgokat és nagyon vicces ahogy nézi akezét :) iszonyat, de tényleg rohamosan tanul és növekszik, majd holnap megírom, h mennyi kiló és cm..bár félek, h már lassan 8kg.. :oops:
na mindjárt küldök pár képet, ezek a legfrissebbek :)

sok puszi!

¤mia¤
Vendég
 


Kép Kép Kép Kép Kép





jó sok lett..


puszi

¤mia¤ Kép
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: