Új privát üzeneted érkezett!

Ja és még egy kérdés:
Nálatok nem szokott "akadni" a babanet? Mert ezen a gépen nagyon gyors a net, de a babanet sokszor szokott nagyon lassú lenni..
Vendég
 


Sziasztok lányok!

Akíra:GRATULÁLOK!!!

Hát vannak híreim.Hétfőn lekerülök a listáról!!!Kiírták a császár időpontját hétfő reggelre.Azt mondták,hogy jó nagy baba lesz ,legalább 3500gr :D .
Szorítson mindenki!!!

Kép

Kép

Timi
tftimi
 
 


Tftimi
Ó de jó neked!! Sokan irigyelünk!!! Phú gondolom mostmár nagyon izgulsz..az előtted álló hétvégéről meg nem is beszélve! :lol:
Húha egyre kevesebben leszünk itt, lassan mindenki lebabázik... :roll:
Vendég
 

 
 

Koszi a tippeket savra, de sajna en mar mindent kiprobaltam. 6 ora utan nem evest, natur jogit, kekszet, tejet, Normaflore-t, Neurosan-t, mindent, amit csak az "irodalomban" talalam. nem nyert. Szep nagy copffal fog szuletni Luca, az mar tuti! :)

Chrissy lenne a legjobb megoldas a tablazatra, o a legfiatabb kozttunk (8 hetes). Ha erre jarsz, irsz?
A kovetkezo idoben, aki meg ugy rendszeresen irogat Judithappy (26 hetes). A tobbiek mind 30 felettiek. En csinalom, amig vagyok, csak azt szeretnem, ha majd 2 het mulva mar vki masnal is lenne egy peldany.

Pannica: Olyan kis edes Athina! Jo, hogy ide is teszel fel kepeket, bar en valojaban szinte minden nap atsanditok hozzatok is a masik topikba. :wink:

Kép
Kép
-macsek-
 
 


Hello!

AKÍRA!GRATULÁLOK A BABÁHOZ!!!Végre túl vagy rajta,sok boldogságot és egészséget nektek!Már alig várom,hogy gyere és elmeséld,hogy alakultak a dolgok!

Betti:Még mindíg gyönyörű a kis Niki,különösen a szemei!Dögleni fognak érte a pasik,ha nagy lesz!

Megjöttünk az első ctg-ről és volt uh. is.A doki mondta,hogy betöltött 37. hétnek felel meg,nagyot nőtt.Ja és hogy már ne nagyon növesszem,mert gondok lesznek a kijövetelnél:)!
Az adatok:

BPD:92 mm
TAD:110 mm
FL:72 mm
Súly: 3 kg felett vagyunk!

Már felkészített,hogy mikor kell majd indulni a kórházba,azt mondta első gyerek nem fog csak úgy kipottyanni,úgyhogy ráérek akkor indulni,ha már 2-3 órája 8 perces fájások vannak.Mondtam neki én benne lennék egy jövő heti szülésben is,de nem sok esélyt adott rá.Pedig már én is türelmetlen vagyok!
Vendég
 


Akíra üzenete: :lol:
Jól vannak. Világos haja és kékeszöld szeme van Kírának. Azért lett végül császár,mert rajta volt a köldökzsinór és a magzatvíz is szenyezett volt. Sajnálja,de így volt a legjobb neki!

Nekünk is rajta volt a köldökzsinór Gabika nyakán,azért is szültem meg lassan,és amiatt lett 6/9-es az APGAR-unk.

Szavazzatok kisfiamra!

http://www.gyermekruha.hu/index.php?tod ... orszam=506

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok Lányok!

Akíra: Gratulálok és jó egészséget sok tejcsit.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


Macsek: A gyomorégés már nálam is a tetőfokára hágott azzal kellek, azzal vagyok egész nap, és amikor lefekszem akkor is előjön. Már én is kiprobálatm mindent de semmi nem segített. :( De láttom akkor nem csak én küzdök ezzel a gonddal.

Tényleg mi történt Nicollal csak nem elment szülni? Már rég nem járt erre felénk.

Úgy láttom nemsokára babaeső lesz és jó sokan fogunk most egyszerre szülni. :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


Sziasztok!

AKÍRA: NAGY-NAGY GRATULA NEKTEK!!! Gondolom nem örültél a császárnak, én sem örülnék, de ha azt mondanák hogy holnap meglesz a baba császárral, azt hiszem benne lennék!!!

Nem vesztem el, aranyos vagy krisy, hogy hiányolsz, csak nagyon összejöttek a dolgok.
Nem is tudom hol kezdjem, ill. hogy egyáltalán mikor és mit írtam már le.
A lényeg, hogy pénteken már II-III fokban volt érett a lepényem, hétfőn is voltam CTG-n, ma is. A dokim ma nézte meg, azt mondta nem rossz, de hogy szem előtt legyünk jó lenne, ha befeküdnék. Elég csúnyán nézhettem rá, mert azt mondta, hogy menjek pénteken is CTG-re, és akkor majd meglátjuk, hogy mi legyen. Teljesen kikattantam, nem akarok még 2,5 hetet kórházban lenni :cry: :cry: :cry:
Bár szerintem nem várnák ki a 40 hetet a lepényem miatt, de akkor is. Azt hiszem senki nem szeretne szülés előtt bevonulni :cry: :cry:
Szóval ez van velem, Marci azért mocorog, de mintha kevesebbet, bár lehet én beszélem be magamnak ezt is. Persze mikor a CTG-t csinálják, akkor alszik, de úgy hogy fel sem lehet ébreszterni, pedig már annyira nyomkodják a hasam, hogy rendesen fáj. Ma mondta is a csajszi, hogy nem nyomkodja tovább, mert érzi, hogy teljesen bekeményedett.
Pénteken majd ülve csináljuk, és viszek csokit, amit majd közben eszek, hátha akkor felébred. Csak olyan korán kell mennem, 6-1/2 7, nem csoda hogy alszik Marci baba, én sem vagyok túl fitt olyankor :roll:
Egyébként az én dokim sem egy nagyon vizsgálós fajta, ha baj van akkor persze igen, de ha nincs, akkor kb 6- 8 hetente rendelt vissza. Most viszont pénteken nem bánnám, ha megnézne ultrahanggal is, illetve a méhszájat, mert már bocsi, de pár napja jóval több dolog ürül belőlem, mint eddig, és azt mondják, az már lehet attól, hogy elkezdtem tágulni. Hát nem is bánnám.
A nagy kérdés most az bennem, hogy ha baj lehet a picivel, miért nem indítják meg a szülést, vagy császároznak meg. Miért kell napokig figyelni a kórházban, hogy mikor nincs szívhangja :cry: :cry:
Szóval nagyon aggódom, Marci minden rezdülését figyelem, és csak reménykedem benne, hogy nem fektetnek be, vagy ha igen akkor azért, mert szülünk!
Szóval most itthon is teszek veszek mindig valamit, hogy rendben legyen minden, ha esetleg tényleg bentfognak pénteken, de hátha nem...
Főleg úgy, hogy a párom névnapja szombaton lesz, és én azt vele akarom tölteni!!! Bár ha megszületne Marci addigra, vagy épp aznap, az azért szép ajándék lenne!!!
Ráadásul már írtam, hogy van egy édi westie kutyusunk, teljesen egymásba vagyunk bolondulva. Még belegondolni is rossz, hogy a két kedvenc pasim itthon, én meg a kórházban hetekig (na jó csak napokig, mert utána Marci mindent feledtettne, de akkor is)...
Bocsi, hogy hosszú lett, de most én vagyok nagyon magam alatt :cry: :cry: :cry:

Kép
Kép
nikole
 
 


NIKKY!!!!

Természetesen minden kötelező vizsgálatra elmentem, s persze mentem volna én 4 hetente is, ha valaki mondja, meg egyáltalán ha lett volna hova. Egyébként minden évben rendszeresen járok rákszűrésre is, sőt sajnos volt olyan, hogy 2-3 hetente jártam nőgyogyihoz. De nekem sosem volt sajátom, hanem a debreceni Klinikára a nőgyógyászati ambulanciára jártam, ahol mint írtam nagyon sűrűn váltogatják egymást a dokik még egy nap alatt is!!!
Igazából nem a vizsgálatok díja az ami miatt úgy döntöttünk, hogy nem fogadunk dokit, hanem maga a szülési tarifa rémisztő: 60-80.000 Ft. Mert hát természetesen ad az ember, na de nem biztos, hogy tud ennyit adni. A másik ok pedig az volt, hogy már akkor kérdéses volt ez a fogadott dokis téma, hogy lehet-e vagy sem, így úgy döntöttünk, hogy nem. S sajnos én nem tudok olyan dokit, aki azokkal a kismamákkal foglalkozik, akiknek nincs fogadott orvosuk!!Ha esetleg valaki tud ilyet Db-ben írja meg nekem, és persze ha jó is az a doki!!!
Ja még annyit, hogy én Létavértesen, Db-től 25 km-re egy kisvárosban lakom, ahol a terhesgondozás úgy néz ki, hogy havonta 1x, 1 órára jön ki egy doki (minden hónap utolsó szerdáján 14.00-15.00-ig), viszont én ilyenkor javában bent vagyok Db-ben, dolgozok-tanítok. Amúgy a doki egy vén kéjenc. Jó néhány évvel ezelőtt, amikor 5000 Ft még nagy pénz volt, s egy kismama ennyivel akarta meghálálni a vizsgálatot, azt mondta, hogy: "Köszönöm, de ma már kávéztam!!"-nem semmi!!!!!Úgyhogy én nem megyek hozzá, még ha tudnék, akkor sem!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
judithappy
 
 


Tftimi, miért lesz neked csaszi?

Akírának meg a picinek akkor ez volt a legjobb megoldás! A lényeg, hogy ők jólvannak! :)

Kép
elizabeth25
 
 


Judithappy nem semmi lehet ez a doki én se mennék hozzá. Hát nem könnyű. NállunkBorsodban ez úgy működik hogy megfogadtuk az orvost itt nincs pontos összeg mindenki annyit ad amennyit tud. A szülés 20.000-50.000-ig terjed ahogy hallottam. A tanácsadóba a saját orvosomhoz járok havonta 1x keddenként + a vizsgálatok ahová hív. Uh az összesen 6 alkalommal van / mikor megállapítják a terhességet, 12, 18, 24, 32, 36 hetesen. Méhszájat gyakran néz és lesz a két kenetvétel is. Ha valaki panaszos vagy a lepénnyel van gond az gyakrabban megy. Én meg vagyok elégedve. örülök hogy Akiráék jól vannak.

Kép
rena10
 
 


Akira
Gratulálok jó egészséget és sok tejet kívánok!

Tftimi
Szorítok neked!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ezen a címen szavazhattok Nikire..
http://www.gyermekruha.hu/index.php?todo=szepseg_galeria&kat=1

Kép
Kép
bbeti
 
 


Sziasztok Lányok!

Boszibaba!!! AKira!!!
Gartulálok Babykhez!!!!!!!!!!!

Pannica! Leányod egy tündér!!!!!!!!!!!!!!!!!

Macsek
, hideg tejet is kiprobáltál??? Nekem rennin kivül csak az segit... brrrrrr... megyek iszok is egyet!! :D

tftimi!!! Izgulok értetek!!! /és irigyellek egy picit :oops: / ... Mikor leszel ujra otthon?

Én minden nap elolvasok mindent!!! csak nincs mit irnom... :(
Viszont!!! Már 14-óta nem dolgozom!!!! Alszok, pisilek, alszok, pisilek, sejtálok, vásárolok, ügyintézek... ja és folyomatosan pisilek... brutális! De boldog vagyok hogy NEM KELL DOLGOZNOM!!!!!!!

Szép estét mindenkinek!!!!!!!

Kép

Kép
fenix
 
 


Tftimi:
Hű,de érdekes lehet ezt így ELŐRE tudni,hogy mikor szülsz! Ez tök jó! :D Szorítok neked nagyon!! :D :D

Judithappy:
Ez a doki! Hát nem találok szavakat. Fúj.. Elképesztő,hogy mit meg nem engednek maguknak,némelyek nagyon el vannak szállva maguktól. Na,hát ilyen dokihoz én se mennék..

Fenix:
Már épp reklamálni akartalak! :D

Dorcacs:
Lehet,hogy lemaradtam..,de sikerült végül is dokit,kórházat találnod? Hol fogsz szülni? Megnézted már a szülőszobát?

POCIKÉPEKET LÁNYOK!!!!!!!!!! :D :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!

Akira:Gratulálok a babához!!!!
Csak kijött a drága. :lol:

Barbamami:Még nem kerestem kórházat sem orvost.Ugy néz ki én még beleférek a keretbe.Remélem.
29-én megyek az orvosomhoz és akkor beszélek vele.
Sajnos most itthon is annyi rossz történik,hogy időm sem lenne menni sehova.
Mamámat kórházba kellett vinnünk,és élet-halál közt van.
Szörnyü,hogy 8 hónapos terhesen kell ezt átélnem.Minden nap kórházban vagyok,a lábaim fájnak a sok menéstől,és közben készülnöm kellene a babavárásra.
Lelkileg viszont teljesen depi vagyok.Nem is tudom mi lesz?
Annyira sajnálom a pocaklakómat,de igyekszem erőt venni magamon.

Kép
dorcacs
 
 


Sziasztok!

Méhszáj:

Tegnap voltam a dokinál és megvizsgált, a méhszájam 2100.
Azt mondta nem kell megíjedni, csak sokat kell pihenni.
Valakinek volt hasonló értéke a 33-34 hét környékén?

Ancsa

Kép

Kép
ancsa800418
 
 


Helóóó kismamik!!!!

Remélem mindenki jól van!!!!
Itt szavazhattok DALMIRAaa...is!!!!!!!!! http://www.gyermekruha.hu/index.php?tod ... eria&kat=1

pusziiiii Kép
Vendég
 


dorcacs!!!
Nagyon nagyon sajnálom!!! El tudom képzelni mit érzel!!!
De mindig jóra kell gondolni!!! Ezt te is tudod!! Anyukádnak is sokkal könnyebb legyözni a betegséget, ha nyugodt lányát lát maga mellett... és nem kell aggodnia miattad és az unokája miatt!!!
Aztán csak nézd meg!!! Megszületik a pici babád, és Anyukád balettezbi fog! És piruettbe viszi a Babyt!!! Pici babák nagy gyögyitó erővel rendelkeznek!!
Kitartás!!! Erős vagy! Anyukád is biztosan az! Minden a legnagyobb rendben lesz!


ancsa800418
Sajna nem tudok nyilatkozni a témában... Pláne ugy, hogy már 5 hete nem voltam dokinál... De kérdezni szerettem volna, hogy te érzed a változást??? Vagy hogy van ez???

Kép

Kép
fenix
 
 


Sziasztok!


Köszi a szurkolást mindenkinek,rám fér :D

bbeti ::D ,szavaztam a Nikikére :D

fenix :szerintem pénteken engednek haza,vagy csütörtökön este felé,de még nem tudom.

elizabeth25 :hát azért lesz csaszi,mert nem fordult meg a kisasszony :D

dorcacs:Nagyon sajnálom :( .Nem lehet könnyű most neked :( .Kitartás

Ja el ne felejtsem:

AKÍRA VASÁRNAP JÖN HAZA!

Képzeljétek kaptam itthoni CTG készüléket.Ez még csak ilyen kísérleti dolog,de már sinen van.Mondjuk már csak hétfőig kell,de baromi jó.Kb. naponta 2x-3x kell mérni vele és beküldi az adatokat a kórházba a dokihoz.

Na pussz mindenkinek

Kép

Timi
tftimi
 
 


Sziasztok Lányok!

Bocs, hogy eltűntem, beteg voltam: nátha, hőemelkedés. Nem tudtam átjönni anyuékhoz netezni. Szerencsére 37,8 fölé nem ment a lázam. Ma már egész jól vagyok, csak még egy kicsit náthás. Alig győztelek visszaolvasni titeket!

Akíra: Gratulálok!

Pannica, Dojica, Boszibaba, Bacilivi: Nagyon édesek a babák! Jó nézegetni a képeket, annyira meghatóak és aranyosak!

Tftimi: Drukkolok a császár miatt. Nekem is valószínűleg császár lesz, de még van egy hónapom. Neked hol lesz? Nekem a Péterfyben. Számomra is nagyon hasznos volt, amit a császáros kismamák írtak neked, hogy mire számíthatsz. Én azt olvastam az Egészségügyi Minisztérium szakmai ajánlásában, hogy programozott császárnál javasolják, hogy oxitocinnal két órás vajúdást keltsenek a kismamánál, mert ez segít felkészíteni a helyes légzésre a babát. (De érett terhességnél 39.hét után nem feltétlenül szükséges). Azt is olvastam, hogy a beöntés azért szükséges, mert ha akad egy kis sérülés pl., akkor jobb, ha tiszták és üresek a belek. A beöntéstől egyébként én is irtózom, de mindenképpen akarom, hogy adjanak, mert nem akarom, hogy bármi bárhol kijöjjön, ahol nem kéne. Ha túl leszel rajta, majd írj nekünk, kérlek egy beszámolót, hogy milyen volt! És persze képet is kérünk a babáról! :)

Reflux: alkalmanként nekem is van, néha olyan, hogy a nyelőcsövem is fáj, órákig. Semmi nem szokott segíteni, az a legrosszabb, ha fekszem, olyankor csak ülve tudok aludni.

Még egy kis zárópanaszkodás: Kijött egy csomó (4-5) pattanás az arcomon + iszonyatosan viszket a bőröm, nemcsak a hasamon, de a combomon és a karomon is, főleg este. A hasamra Babylove (DM) olajat használok, de pl a karomra és a combomra semmit sem teszek, mégis viszket, tehát szerintem nem az olajtól van. Ha bekenem bármilyen testápolóval, akkor is viszket, néha elviselhetetlenül. A combomon pöttyök is vannak, a karomon semmi. Gondolom a bőröm vált csak egyszerűen érzékennyé, és szülés után majd elmúlik, csak nagyon kellemetlen.

Kép
Vendég
 


edi5:
Nekem a Szabolcs utcában csinálják a műtétet.Egyébként erről a beöntés dologról csak 1 embertől hallottam eddig.Szerintem nem is nagyon szoktak csinálni.Már több császáros anyukával leveleztem,és egy csomónak nem is csináltak.Szerintem én is megúszom,remélem.Neked miért lehetséges a császár?
Egyszer én is beteg lettem,és nekem is pont 37.8-ig ment fela lázam :D .Érdekes.De kb. 4 nap alatt kihevertem szerencsére.
Hát azért ezt a viszketés dolgot mondjad a dokinak szerintem!

Kép

Timi
tftimi
 
 


Baclivi::SZAVAZTAM :D

Kép

Timi
tftimi
 
 


:D :P :lol: Sziasztok!

Pannica!!
KÖSZÖNÖM SZÉPEN!!!!!!! :P

MEGSZÜLETETT GERGŐ!!!!!2007.03.12.én.
GERGŐ ÉS ANZSIKA
tinnyei
 
 


Mégegyszer nagy gratula Akírának!!!
Hát szinte lehetett sejteni, hogy nem fog simán menni nála a dolog, de tényleg így lett jó a vége :lol: . Amúgy hasonlóan járt, mint a kolléganőm akinek a történetét egyszer már elmeséltem.
Ancsa nekem kb. a 31. héten volt 2000-es a méhszájam, de tőlem is csak annyit kérdezett a dokim, hogy pihenek eleget? 2 hét múlva megyek hozzá kíváncsi vagyok, hogy megnézi-e, vagy mi lesz...
Babamozgás
Nektek így a vége felé nem mozog többet a bébitek? Mert az enyém nagyon sokat ficánkol (persze ez gondolom nem baj), sokszor annyira, hogy úgy érzem majd szétnyomja az oldalam és már szinte fáj.. Nektek is ilyen?
Pedig én úgy tudtam, hogy ilyenkor már annyira nem szoktak ficánkolni a hely szűke miatt.. Vagy ez megint hülyeség?
Ja és a csuklás... Hát az is elég sűrűn van, naponta többször.. Ez is normális? Nálatok is így van?
Vendég
 


Ja és a Pattanás
Edi5 nekem is több van, mint az elején. Bár nálam ez is érdekesen alakult, mert én amikor abbahagytam a gyógyszert terh. előtt kb. fél évvel, nagyon pattanásos voltam, bőrgyógyászhoz is jártam (zsírosodott a bőröm-hajam).. annyira nem tudott átállni a szervezetem..
Aztán a terh. előrehaladtával szépen letisztult (amúgy mindig is inkább száraz bőröm volt, még tiniként sem voltam soha pattanásos) a hajam is szépen helyrejött. És most egy ideje figyeltem meg, hogy ismét sűrűbben kell hajat mosnom (bár nem vészes annyira) és pici apró pattik vannak naponta az államon.
Hát valószínű, hogy ilyenkor megint változik a hormonháztartás, így a terhesség végén, csak emiatt lehet a változás szerintem.
Vendég
 


tim-csi:

Nekem nem mozog már annyit a 35.hét óta a picike :D .De hát ha a te babód többet mococrog az csak jó,mert legalább tudod,hogy jól van :D .
Csuklás:nekem átlag napi 2x szokott.Az is jó jel,mert állítólag ilyenkor a kinti légzére gyokorolgat,csak félrenyel :D .

Kép

Timi
tftimi
 
 


Sziasztok!

Dorcacs:
Írtam privit..

Babamozgás:
Hát nekem pár napja esténként annyira beindul a Bogi,hogy csak úgy hullámzik a pocakom! Eddig pont azon mérgelődtem,hogy ha az apukája is szerette volna érezni,hogy mozog: ahogy a pocakomra tette a kezét,mintha elvágták volna. Most?? Hát tegnap pl. úgy aludtunk el,hogy a párom keze a pocakomon volt. A kedves apa már az igazak álmát aludta,a Boginak meg még mindig esze ágában se volt leállni :roll: :D

Beöntés:
Hát erről megoszlanak a vélemények. A lányomat a Jánosban szültem,ott rutineljárás a beöntés,borotválás. Mondjuk annyira nem vészes,szégyellnie nem kell magát az embernek,mert hát szülészeten ez megszokott eljárás.. Viszont megmondom őszintén,hogy mivel császár lett e szülésem vége,NAGYON örültem,hogy kaptam beöntést!!! Akit még nem császároztak,hát nem tudja milyen érzés frissen felvágott és összevarrt hassal préselni :oops: :oops: . Legalább az első 1-2 nap megúsztam. Én mindenképpen javaslom,hogy aki tervezett császárral szül,KÉRJEN beöntést!! Majd utána megértitek,hogy miért mondom.. :roll: :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Barbamami
Dettó ugyanúgy voltam ezelőtt, mint te. Nálam izgett-mozgott a bébi, de amint megakartam mutatni vkinek (párom, család, barátok) a mozgás mindig megszűnt..már olyan ciki volt, soha nem látta senki hogy mozog. Aztán most egy ideje hogy ilyen kis ficánka lett ország-világ láthatja az attrakcióit :lol: mostmár úgy látszik nem szégyenlős, sőt (ha akarnám) leplezni sem tudnám, mert ruhán keresztül is átlátszik a hullámzó pocak.

Ti a 40. héthez viszonyítjátok a szülésetek várható idejét?
Mármint ezt úgy értem, hogy lélekben inkább arra a dátumra készültetek fel? Vagy már inkább előtte a 37. héthez?
Vendég
 


Sziasztok!



Hú milyen napon volt. Voltam 4D uh-on ahol jól megilyesztettek azt mondták hogy kevesebb a magzatvíz és a lepény I fokban érett és a baba is kicsi. A gép kiszámolta az értékeket és kiderült a baba mégsem kicsi. Erre felhívtam az orvosom ő is megnézett és mondta hogy minden rendben a magzatvíz és a lepény is norm. Adatok: Bpd: 79mm, Ac: 260mm, Fl 57mm. A súlya 1639g. Kicsit megnyugodtam de akkor ott majdnem összeestem.


Kép
rena10
 
 


Szegény rena! Ilyenkor az ember mindenen parázik,hát még ha hülyeségeket mondanak!!

Tim-csi:
Nem tudom.. A fiam 3 héttel korábban született,úgyhogy mi úgy készülünk,hogy áprilistól egész nap ugrásra készen áll majd a párom,hátha riasztom.. :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Érdekesek ezek az ultrahangok..különböző méretek-különböző vélemények...az biztos, hogy rátudják hozni a szívbajt az emberre..
De mégis hányszor hall olyat az ember (sajnos), hogy olyan rendellenességgel születnek meg babák amiket az uh-kon bizony észre kellett volna venniük..

Barbamami
Akkor megnyugodtam, hogy nem csak én "izgulok" ennyire
:lol: Már sok embert kiakasztottam, hogy inkább hamarabbi időpontra teszem a szülést (persze lélekben), mint későbbre.. De valószínűleg ez amiatt is lehet, hogy én kimondottan olyan vagyok, aki szereti, ha időben meg van minden, nem az utolsó pillanatban kell kapkodni, ja és persze gyűlölök várni.. mindent-máris-azonnal típusú emberke vagyok :roll:
Vendég
 


Sziasztok

Megjöttem, voltam lent vásárolgatni még a kórházba ami hiányzott....
Nekem is itt áll a pelenkázó tetején a kórházi cucc, csak bekéne majd rakni a táskába! Annyira gyorsan itt lesz az idő, hogy csak na...kicsit ijesztő

Terhességi hetek: Mi is a 37. héttől ugrásra készen leszünk....szerintem....de május közepénél előbb nem hiszem, hogy fog jönni Domcsi....nekem az utolsó mensi szerint hivatalosan még csak a 31 hétben vagyok és nem a 33 ban...de hát a baba mivel két héttel fejlettebb ezért a szülést a doki is előbbre datálta, szóval nekem a máj. 14 szerint van beállítva a vonalzóm...de amikor a 40. hétben leszek ott, hivatalosan még csak a 38.ban.A lényeg, hogy április utolsó hetétől bármi lehet :)

Rena, dehogy kicsi a babád, ne viccelj már, egy 1600 grammos baba már a 32. heti fejlettségnek felel meg, úgyhogy ha azt nézzük, neked is két, két és fél héttel fejlettebb a babád, úgyhogy nyugi! :P

Babamozgás: Nekem Domcsi hihetetlen mennyit mocorog, én holnap megyek uh-ra, hát kiváncsi leszek a méreteire...két és fél héttel ezelőtt volt 1300 gramm...kiváncsi vagyok, hogy most mekkorra lesz...szerintetek? :)

Kép
elizabeth25
 
 


sziasztok
BEÖNTÉS:nálunk a dél pestiben császárnál senkinek nem adnak beöntést ami a wc dolgot illeti ha megy magától erőlködés nélkül akkor jó akinek nem annak adnak hashajtót,amit nem úgy kell elképzelni hogy szaladni fogsz tőle hanem hogy könnyebb lesz.
Én nagyon örültem neki hogy nem kaptam elég volt a katéter az is elég kellemetlen (már nem a fájdalom hanem az hogy egy nővér csinálja)
Noel babám:
Kép
PHPBB kód:
Kép
kriszlany
 
 


Köszi lányok a nyugtatást. Mikor ott feküdtem és az asszisztens arcát láttam azt hittem elájulok hogy valami nincs rendben. Ő akkor mondta hogy nagyon kicsi a baba de a gép majd számol a méretek alapján. De ennyire félrenézte?! Utánna mondta hogy a méretek mégis rendben vannak de a magzatvíz kevés. Azért nézettem meg az orvosommal is inkább és szerencsére ő mindent remdben talált.

Kép
rena10
 
 


Sziasztok!

NEm kell valakinek IWIW meghívó?
Vendég
 


Bacilivi
Nekem egy ismerősömnek kellene.
Ha még aktuális, akkor nagyon örülne neki.
Elküldöd?
Ha igen köszike :D !
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.11.16 15:51-kor.
Vendég
 


Remélem nem fárasztalak le nagyon benneteket, de most találtam cikkeket az arany disznó évéről. Szerintem jó kilátások:-)!

A kínai asztrológia szerint megkezdődött a disznó éve, amely igen népszerű Kínában. Ráadásul 2007 a népi jövendölés szerint aranyév is lesz. A disznót kedves, szeretetre méltó állatnak tartják, amelynek jó dolga van: lustálkodik, eszik, dagonyázik. Sok jel mutat arra, hogy idén a nők nagy számban készülnek gyermeket szülni, mert aki ilyen évben születik, szerencsés lesz, és gondtalan életű. A pekingi kórházak körülbelül 150 ezer baba világrahozatalára készülnek fel.

2007 az Arany Disznó éve
amely a hagyomány szerint csak 600 évenként jön el. Azok az emberek, akik ebben az évben születnek, nagyon jó szülők lesznek. Az Arany Disznó évében született ember becsületes, tisztességes és egyenes beszédű. Könnyen átlátja dolgokat, népszerű, hosszan tartó barátságokat köt és jó szomszéd - írja a Seoul Times.
Vendég
 


tim-csi:
ez jó hír :D ,így legyen

Kép

Timi
tftimi
 
 


Sziasztok!

Tftimi: Nagyon drukkolok Neked hétfőre és mielőbb várjuk a történetet és a pici baba fotókat.

Nikole: Remélem nem kell befeküdnőd pénteken én is mindig ettől félek, hogy a szülés megindulása előtt fektetnek be. :( Majd gondolok rád és szoritok, de szerintem minden rendben lesz. :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1174586171.63.jpg[/img] [/img]

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Sziasztok!!!

Tudnátok nekem segíteni fotót lekicsinyíteni, hogy fel tudjam tenni???Néhányszor már sikerült, de most az Istennek sem akarja!!!


köszönöm:Judit és Zsebi

Kép
Kép
judithappy
 
 


tim-csi
hát a babanetről senki nem érdeklősött a meghívó után, úgyhogy küldöm :lol: :lol: Akkor jelölj be te is, okés? :lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Tftimi!
Szoritok neked nagyon!!Biztos izgulsz már a hétfő miatt (én is biztos izgulnék :) ), de biztos minden rendben lesz!!!
Várunk majd vissza képekkel és beszámolóval!! :D

Nikole!
Szoritok neked hogy pénteken ne kelljen befeküdnöd!!

Bacilivi, Kriszlány!
Tündériek a babócák!!

Gabi.baba!
Szép nagy pocakod van!
Vendég
 


Megígért pocis kép!!!

Kép
Vendég
 


Macsek!

Örömmel átveszem a táblát, még van hátra bőven a terhességből.
Arra szeretnélek megkérni, hogy írd le nekem, hogyan kell csinálni.
Még 30 munkanapom van vissza, már alig várom, hogy április 30-a legyen és végre itthon legyek. Nagyon nehéz a munka, de sajnos muszáj. És ráadásul így sem lesz elég a táppénz, nem fog kitartani szülésig. De ez van, sajnos tavaly sokat voltam itthon és így annyival kevesebb napra vagyok jogosult.
Anyu beijedt, hogy nehezet kell emelnem, és kedden (mikor ő volt a dokimnál, mert műtik) kérdezte a doki, hogy jól vagyok-e. Mondtam, hogy igen, kérdezte, hogy megnézzük-e: mondtam nem kell, mert egy hete néztük. Erre anyu: de, de nézzük meg, mert nehezeket emel. Megnéztük és egy hét alatt két hetet nőtt, így 7 hetesek vagyunk és 11.4 mm hosszúak.

Na bocsi, ha hosszúra sikeredett.

JA? ÉS AKÍRÁNAK HATALMAS GRATULA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ha valamit elfelejtettem, pótolom!
Vendég
 


Tim-csi:
Én is pont ilyen vagyok.. Mindent szeretek előre szépen eltervezni,utálok késni.. Szóval,olyan "inkább előbb,mint utóbb" típus vagyok. Viszont ez sajnos hátrány is,azt hiszem,sokszor pl. többet várok el a lányomtól,mint amennyit a kora szerint kellene.. Nem tudom,valahogy iszonyúan nehéz gyereket nevelni!!!!!!!!!! Hogy az ember mindig tudja,mikor mi a helyes hozzáállás..
Na,hát ez kicsit nyögvenyelős,de nehéz leírni :roll:

Lányok,kicsit kiakadtam. Most mondták a híradóban,hogy [color=red]NEM [/color]július 1. az orvosválasztás tilalmának az időpontja,hanem ÁPRILIS 1.!!!!!!!! Na most akkor ez azt jelenti ugyebár,hogy ha épp nem a dokim az ügyeletes az Istvánban,akkor szüljek más orvosnál?? Ezért járok hozzá már mióta? Eddig még úgy volt,hogy megvárják,amíg megszülnek azok a kismamák,akik már terhesek voltak,amikor ezt a hülye törvényt hozták. Úgyhogy nyugodt voltam. De most kiakadtam! :?
Az egészben az a legszebb,hogy az én dokim nem is a szülészeten orvos az Istvánban,hanem az onkológián főorvos. Magyarán egyáltalán nem tudom "kifogni",hogy ügyeljen,mert nem ügyel ott sose!!!! :? :? :?

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!

Dicamama:Jó nagy pocakot ,,eresztettél" te is! :D Neked is elöl van a lepény?Csak mert a pocid csúcsa neked is olyan lapos,mint nekem és szerintem az attól van...

Gabibaba:Tök jó nálatok a fal,baromora tetszik!!!És a poci sem kicsi.

Lányok,azért jöttem legfőképpen,hogy szóljak,ha valakit érdekel,hogy ma reggel a Spectrum tv-n lesz az Ikrek,öröm és küzdelem című sorozat,én mindíg nézem,gondoltam ha valaki nem ismeri,érdemes belenézni.Meg ugyancsak ma este ugyanitt lesz 17:50-kor Ikerözön címmel egy másik filmecske,ahol egy családban összesen 9 gyerek van,mind 3 éven aluli.Szerintem érdemes megnézni,szegények mennyit szenvednek velük!
Na jó,mentem,főzök,mosok és a többi...
Vendég
 


Jó reggelt!

Köszönöm mindenkinek a kedves sorokat :D
Aranyosak vagytok!!!
A nagymamámról van szó egyébként,és sajnos már elég beteges.
Ugy néz ki,hogy amputálni kell az egyik lábát,mert a keringése ott megszünt.Mivel fekvő beteg már 10 éve teljesen,remélem nem viseli meg annyira.Jelenleg nem is nagyon vesz tudomást semmiről,pedig magánál van,de nem beszél.
Engem ő nevelt fel,szóval mintha az anyám lenne.Nagyon erős kapocs van köztünk.Ma vagy hétfőn mütik,de remélem ma mert a hétfőt nem biztos,hogy igy megéli.
Bocsika,hogy ilyenekről irok nektek.
Most azért lelkileg jobban vagyok,mert az érsebészeten pl letettek róla,és azt mondták nem müthető.A Margit kórházban viszont nem hagyják csak ugy meghalni,és ez jo érzés,hogy legalább megprobálják.

Most már én is teszek fel pocis képet majd.Szólok a férjemnek,hogy csináljon egyet.

Barbamami:A nővérem tegnap azt mondta nekem,hogy ő azt hallotta,hogy szabad orvos és kórház választás lesz.Akkor nyilván félreértett valamit!Hát ez nekem is probléma,igaz a dokim sokat van bent,de akkor is.Főleg ha megis szünik a kórház.
Miért nem hagyják a lassan már megszülőket igy?Ezek nem is emberek,komolyan.Néztem egyébként az István kórházról képeket valahol,meg olvastam is.Te ott szülsz,ugye?
Nagyon szimpi :D Ha más nem lesz akkor lehet,hogy oda megyek...

Szép napot mindenkinek!!!!!

Kép
dorcacs
 
 


Barbamami:Most olvastam a Népszabadság online-on,hogy marad a szabad orvosválasztás!!!Meg a kórház választás is.

Kép
dorcacs
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: