Új privát üzeneted érkezett!

Lehet, hogy eltévedt? Még nem ért ide Kép

Kép
Kép
yndi
 
 


Tett egy kört és visszajött hozzám Kép
Küldöm még1x

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!

Szia Gyuri!
Csak szerettem volna újfent hírül adni, hogy július 5-én megszületett második kislányom, Katica Sára!

A cukor miatt nem volt gond a szülés után, ő is császáros lett, de minden oké.
Az orvos, aki műtött azt mondta, élete egyik legjobb döntése volt ez a császár, mert a méhfal az előző műtéti hegnél annyira elvékonyodott, hogy látszott a baba feje. Azt mondták a körülöttem álló orvosok, hogy ha beindítják, két erősebb fájás, és szétnyílik a heg.

Remélem ebben a ramaty időben is kellemes nyaratok volt.

Üdv: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 

 
 

Szia Indy!

Légyszi küld már el nekem magánban Ági mobilszámát, (csesztr@freemail.hu) mert elküldte nekem, de nyaralni voltunk, most olvastam a rengeteg emilemet és valahogy kitöröltem mielőtt kiírtam volna!
Előre is nagyon köszönöm,
Eszter
cseszi
 
 


Cseszi, írtam Kép

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Farkasbogi!
Gratula. Súly? Hathetes kontrol vércukorterhelés?
gyuri
Szeged
 
 


Sziasztok!
A hathetes cukorterhelésre a diétát már felfüggesztve kell mennem?

kösz:
Eszter

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Sziasztok lanyok.
Elünk, virulunk, niko most 11 honapos.
Agi, mi van veled?
pele1
 
 


Sziasztok.

Azt szeretném kérdezni, hogy egy cukros terhesség után a második terhességnél miért van szükség cukorterheléses vizsgálatra? Mi tud kiderülni még, hiszen nem az a kérdés, hogy előjön-e újra a cukorbetegség, hanem, hogy mikor? Azt pedig házi cukormérővel nyomon lehet követni. Vagy mégsem?
MIndenkinek köszönöm a választ,

Kunde
kunde
 
 


Kunde! Részben nem mindenkinek van házi cukormérője, másrészt egy reggeli zsemle nem ugyanaz, mint a cukoslötyi. És ha a cukros lötyi után is normális a cukrod, akkor ki lehet jelenteni, hogy nem vagy cukorbeteg "indulás" előtt.

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Szia Yndi!

Mit értesz azon, hogy indulás előtt? Én már elindultam, vagyis a 9-dik hétben vagyok. A prekoncepcionális vizsgálatoknál tehát a terhesség előtti terhelés és a többi is rendben volt.

Kunde
kunde
 
 


Elvileg a második terhességnek illene úgy kezdődni, hogy teherbeesés előtt csinálnak egy terheléses cukorvizsgálatot. Ha meg már terhes vagy, akkor minél korábban el kellene végezni, hogy ha ismét előjön, akkor minél korábban kiderüljön. Mert nem biztos, hogy előjön. Jópár ismerősömnél a második terhességnél nem jött elő. Mondjuk ők odafigyeltek már elejétől fogva, diétáztak.

Kép
Kép
yndi
 
 


Sziasztok!

Már elég rég voltam, de szerencsére jól alakultak a dolgaim. Szabadlábon vagyok a 37.hét óta. Kép
Viszont voltam a héten uh-n, és az uh-s nő kérdezte, hogy nem volt-e gond a vércukorral. Azt nem mondta, miért kérdezi. Kép De a leletből kiindulva minden érték normális. A 38+0 héten 2. fokon volt érett a méhlepény. Ez lehetett az oka?

Továbbra is diétán vagyok..
mkatus
 
 


Sziasztok!

Már elég rég voltam, de szerencsére jól alakultak a dolgaim. Szabadlábon vagyok a 37.hét óta. Kép
Viszont voltam a héten uh-n, és az uh-s nő kérdezte, hogy nem volt-e gond a vércukorral. Azt nem mondta, miért kérdezi. Kép De a leletből kiindulva minden érték normális. A 38+0 héten 2. fokon volt érett a méhlepény. Ez lehetett az oka?

Továbbra is diétán vagyok..
mkatus
 
 


Sáfrány!
Igen ... előtte 3 napig függeszd fel a diétát.

Kunde-Yndy!
Valóban helyes lett volna a terhesség előtt tisztázni, hogy nem terhesen van-e eltérés. Ha van már el kell kezdeni kezelni (diéta). Ha nincs, a trhesség korai szakától kell szűrni, de diétázni nem kell!. A diéta kezelés, vannak hátrányai, azt csak betegnek kell, ehhez pedig diagnózis kell, azaz kóros terhelés (cukroslötyi).
gyuri
Szeged
 
 


Yndy, Gyuri,

Köszönöm a válaszokat, bár úgy érzem kicsit elbeszéltünk egymás mellett. A "helyes lett volna" és az "illene úgy kezdődni" mondatokban érzek némi szemrehányást, holott említettem, hogy a terhesség előtt végzett prekoncepcionális gondozás során minden vizsgálat rendben volt, köztük a terheléses vizsgálat is. Tehát normál állapotban nem vagyok cukros. Most, hogy teherbe estem, odafigyelve étkezem és házi cukormérővel nyomon követem az állapotomat. A nőgyógyászom szerint mindenképpen szükség van 75 grammos tehelésre. A kérdésem az lett volna, hogy miért nem elegendő, ha én jelzem, hogy "na most kezdtek felfelé menni az étkezés utáni cukrok"? Bár talán naív a kérdés, még mindig érdekel a válasz.
Köszönettel: Kunde
kunde
 
 


Kunde! Én aztán abszolút nem szemrehányás képpen írtam, amit írtam Kép Az nálam sajnos kiesett az utóbbi időben előjött szenilitásomnak köszönhetően, hogy te már pocakosodsz Kép Bocs! Egyébként meg bár én nem terhességi cukorbeteg vagyok, de ha az lennék, akkor a saját lelkiismeretem megnyugtatása végett ( is ) próbálnám a korábban leírt módon csinálni.
Folytatás: ha terhességi cukorbeteg lettem volna első terhességnél, akkor a rendszeres önellenőrzés mellett nem rohangálnék folyamatosan orvoshoz. Viszont időnként a terhelésest tuti megcsináltatnám, mert az a mérvadó, nem a 30 Ch-os reggeli utáni érték. De ez nem a "rendes beteg" hozzáállás... Kép

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Kunde!
nekem meg az nem tünt fel, hogy meg volt a terhelés ...
Viszont ne Te jelezz. A terhesgondozásnak van egy protokollja, amit azért találtak ki (és kellene betartani), hogy a problémák még időben kiderüljenek. Ez a gondozó dolga. Ha Te nem vagy beteg (és nem vagy) akkor csak annyit tegyél meg, amire szükség van. Persze az nem baj, ha az ember odafigyel, de hogy Te jelezz, az szükségtelen. Bár ha akarod nézegesd a cukrodat, abból semmi bajod nem lesz.
gyuri
Szeged
 
 


Yndy, Gyuri,

mégegyszer köszönöm a kielégítő válaszokat. Egyébként sem szegtem volna meg a protokollt, de most legalább tisztában vagyok a miértekkel is. Maradok továbbra is a fórum olvasója:
és üdv mindenkinak:
Kunde
kunde
 
 


Kunde!

A protokollról csak annyit, hogy akkor működik, ha azt követik (vagyis betartják)!!!
Néha, ha már úgyis mérsz, egy 40 gramm szénhidrátos próbareggelit (már csak a saját megnyugtatásod érdekében is) nyugodtan csinálhatsz...

Ági
aszemenyei
 
 


Sziasztok!Kép

Netmentes környezetemből vuisszatértem. Köszönöm az érdeklődést mindenkinek!
Holnap vagyok, no meg hétvégétől.

Kitartás mindenkinek! Diétázók, inzulinosok! Mindent, amit csináltok, a magatok (és gyermekeitek) érdekében csináljátok, erre gondoljatok, ha néha nehéznek, terhesnek, vagy kivitelezhetetlennek tartjátok a dolgokat...
Kép
Ági
aszemenyei
 
 


Szia Ági!
Örülök, hogy látlak és hogy jobb kedved van Kép
Kép

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!
Elég régóta olvasgatlak titeket, elkezdtem visszaolvasni is. A 26. heti 75 g cukros terheléses érték még csak közelítette a határt (7,5), de három hét mulva a kontrollon már átlépte (8). Azóta diétázom, vennem kellett készüléket (diabetológus doki mondta), eddig minden jó is volt diétával, de 31. héttől elindultak felfele az étkezés után 1 órával mért értékek. Most 32+2 vagyok, tegnap befektettek profilra, ott pont a határon mozogtam, de ma itthon megint 8,8 lett. Lehet, hogy én is belépek az inzulinosok sorába...Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy mennyire fontos hogy a legelső étkezés 7-re essen, mert nekem azt mondta a doki, hogy teljesen mindegy, akkor eszek először amikor felébredek (az nekem 9-10).Ehhez igazítom a többit, de úgy emlékszem, hogy itt azt olvastam, hogy fontos, hogy 7-kor legyen a reggeli. Belfojásolhatja az értékeket, hogy késöbb reggelizem (vagy így hogy ez eddig is így volt nem, mert van mihez hasonlítani?). Előre is köszi a választ.
Tündi

Kép
Kép
poppany
 
 


Sziasztok!

Segítség! Én is régóta olvaslak Titeket, nagyon sokat segítettetek. Az előző terhességem alatt gdm-et diagnosztizáltak, a végén már inzulinnal kezeltek. Szeretnénk újból kisbabát, de az orvosom, akihez eddig jártam azt mondja, hogy nem kell teherbeesés előtt semmilyen vizsgálatot elvégezni. A diabetes ambulancián, ahol a cukrommal kezeltek, szintén azt mondták, hogy elég majd csak a 12. héten elvégezni a terheléses vizsgálatot. Arra gondoltam, hogy esetleg elmegyek a körzeti orvosomhoz, és ott kérem a vércukor-vizsgálatot, de ez olyan suta megoldásnak tűnik, hiszen igazából azt sem tudom, hogy pontosan mit kell vizsgálni (a 2 órás terhelésen kívül). Már az előző terhességem alatt is problémát jelentett, hogy a kórház, ahol terhességi cukorbetegséggel diagnosztizált kismamákat (is) kezelnek, miért követ más gyakorlatot, mint ami a Gyuri által emlegetett protokoll.
Előre is köszönöm a választ!

Dóri

Dóri
KépKép
KépKép
lipi
 
 


Tündi (Poppany)!

Kérdésedre megközelítő válasz:
A cukorbetegség kezelésében alapvető a rendszeresség. Ezt értsd mind az időpontokra, mind az inzulinra (gyógyszerre) és az elfogysztott szénhidrátmennyiségre is. Tehát, ebből kifolyolag az inzulinoknak, étkezéseknek mindig (lehetőleg tényleg mindig!) ugyanarra az időpontokra kell esniük. Tehát, ha Te reggel 6-kor, délben, délután 17.00-kor és mondjuk este 22.00-kor adod az inzulint, akkor ezeket az időpontokat, mint Szentírást (Koránt, Tórát, Úttörők 12 pontja, mindenkinek felekezeti hovatartozása alapján szabadon)MINDIG BE KELL TARTANI!!!!! Ugyanis ezek az időpontok úgy vannak kitalálva, hogy minél jobban megközelítsék általuk a normál, egészséges szervezet működését. Vagyis az inzulinok közötti idő nem szabadon eltolható, hiszen, az inzulinnak van hatástartama, mely idő alatt az egyáltalán hat. Ha a hatástartam lefutott, s nem érkezik meg az éppen aktuális (időszerű) újabb inzulin-adag, akkor az egészséges szervezettől eltérően, a szervezet nem tud előállítani inzulint, s a vércukor emelkedni kezd. Ez étkezés nélkül is igaz, mivel a sejteknek a működéshez is szükségük van inzulinra.

Tehát ez a válasz arra, hogy mindig ugyanabban azidőben.
A másik, szerintem lényeges kérdés, hogy mikor kezded a napot. Ha a szervezet normál működését vesszük alapul, úgy a reggeli (értsd 6 óra) órákban kezd el jeélentősen emelkedni az inzulinszükséglet, ezért az a bevált gyakorlat, hogy 6, illetve 7 órakor kezdik meg az első inzulinnal a napot. Ez az általános heylzet, de természetesen vannak ettől eltérő inzulinigényű emberkék. Pl. Van egy a diabetológiában "hajnali jelenségként" nevezett jelenség, amikor is, már hajnali órákban jelentősen megnóvekszik az inzulinigény, s emiatt kell esetleg jóval előbb megkezdeni a napot. Van olyan is, akinek a napi 4 inzulin nem elég (én spec. 8-szor gyakorlom naponta ezt az élvezetet), ekkor a normoglikémia elérése érdekében esetleg meg kell növelni az inzulinadások számát.

Szóval, ezeket olvasva, gondolom Neked sem kérdéses talán az, hogy VALÓBAN BEFOLYÁSOLJA a reggeli időpontja (és megjegyezném: mennyisége, a beadott inzulin és még rengeteg sok minden!!!) a vércukrodat.
Ha jól láttam, már azért a végefelé (33. hét) jársz, ezt az időt szerintem már féllábon is kibírod, még ha 6-kor kell is felkelned, hiszen semmi sem gátol meg abban, hogy utána visszafeküdj!!

Ha nem voltam teljesen világos, kérdezz!

Kitartás!
Ági
aszemenyei
 
 


Szia Ági!

Köszönöm a részletes választ, így már világos, be fogom tartani az időpontokat. Eddig is egyenletesen elosztottam, hogy az 5 étkezés között mindig egyforma idő telt el, de ha fontos az is hogy konkrétan mikor, akkor azt is betartom. A doktornéni most sem mondta, pedig már adott inzulint, de még csak reggeli előtt 2 egységet. De valószínüleg délben is kelleni fog, mert ebéd után is már kétszer 7 volt az vércukorérték.
8-szor kell inzulint adnod naponta? Nem irigyellek. Ahhoz képest nekem nagyon jó dolgom van (főleg, hogy van akiért csinálom). Nem is szoktam keseregni a helyzetemen, csak a korházban ahova járok olyan mintha még csak kísérletezgetnének ezzel az egésszel. Ez elszomorító, hiszen mint itt olvastam vannak olyan helyek ahol már mindent tudnak a témáról.
Mégegyszer köszi a választ!

Tündi

Kép
Kép
poppany
 
 


Lippi, Tündi!
Sajnos ez egy ilyen ország, itt mindenki a legjobban tudja.
Amíg baj nem lesz. Akkor a "betegben" volt a hiba.
gyuri
Szeged
 
 


Sziasztok !

Találtam egy cukormentes cukrászdát a Moszkva téren, cukorbetegek és fogyókurázók is fogyaszthatnak, kis szénhidrátú és alacsony kalória értékű sütemények vannak.
kb 100 g-os torták 5-16 ch g-ot és ezek normál nagyságú tortának tünnek. Frúktozaminnal készülnek, nemtudom hogy el lehet hinni ezt az alacsony szénhidrátot, mert én már ettem belőlük, csak nemtudtam utánna le ellenőrizni a cukromat !
zsixx
 
 


AngiKép
zsixx
 
 


Zsixx!
Fruktozzal: csümölcscukor - szintén be kell számítani!
Fruktozamin: laboratoriumi teszt, ami az utolsó 10-14 nap átlagos vércukorszintjéről ad információt.
gyuri
Szeged
 
 


Szia Gyuri !

Persze, bele számolom az étrendembe a sütik
szénhidrát tartalmát, csak létezik, hogy egy torta szeletben csak ennyi ch van ?
A cukis mondta azt, hogy fruktozamin, gondoltam, hogy ő biztos tudja, hogy mit tesz bele, akkor az csak fruktoz.

Köszi
Angi
zsixx
 
 


Zsixx, létezhet. De azt nem tudom, hogy ott tényleg annyi-e a CH-tartalma a sütiknek. Én a 13. kerületben levő Cukormentes övezet nevű diab cukrászdát ismerem. Itt is sok az 5-6 CH tartalmú süti. És azok tényleg annyi CH-t tartalmaznak, jópárszor teszteltem már Kép

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


A listát szaporítva a Keletitől nem messze is van egy cuki ilyen tortákkal. Pontosabban a 79-es trolibusz végállomásán. Azok is fincsik.

Panni
uran
 
 


Sziasztok !

Köszi az infót!
Akkor inkább azokba nézek be, mert ti már azokat teszteltétek.

Angi
zsixx
 
 


Sziasztok!

Felmerült még pár dolog, amiben nem vagyok biztos. A doki nem mondott semmit (és most szabadságon van), hogy az inzulin beadása után egyből ehetek, vagy várnom kell valamennyi időt? Eddig egyből elkezdtem enni, és jók is lettek az értékek, csak valahol olvastam, hogy minden inzulinnak van egy hatásideje, ezért bizonytalanodtam el. Kipróbáltam a Salvus nevű gyógyvizet (étkezés közben 1 decit elkortyolgatva) és nekem nagyon bejött. A nem inzulinos étkezések után sokkal jobb eredmények lettek mint eddig. Ha tehetitek, próbáljátok ki, nem biztos, hogy mindenkire egyforma hatással van, de megér egy próbát. Az inzulint egyenlőre még nem mertem "lecserélni" vele a doki engedélye nélkül, de lehet, hogy még inzulin se kellene...

Tündi

Kép
Kép
poppany
 
 


Tündi!

Hatástartam: ameddig az inzulin hatása tart. Amit Te keresel, az a HATÁSKEZDET.
A várakozás: attól függ, hogy milyen inzulint használsz.
Alapvetően a rövid hatású inzulinoknál (pl. Actrapid, Humulin R) 15 perc.
Csak közepes, vagy kevert inzulinoknál 30-40 perc.
De vannak ún. inzulinanalógok (pl. Humalog, Novorapid), ahol ténylegesen nem kell várni az inzulin beadása és az étkezés között.

Ötlet: Nézd meg a gyógyszerleírást! Ott kötelezően benne van, hogy mennyit kell várni.

Gyógyvíz és egyebek: az inzulint NEM HELYETTESÍTI semmi!!! Örülj, ha jó hatással van rád, s idd nyugodtan, ha más ellenjavallata nincs.

Ági
aszemenyei
 
 


Tündi halgass Ágira és nem csinálj marhaságot. (bocs)
gyuri
Szeged
 
 


Kedves Tanár Úr!Kép

Olvastam a Diabetologia Hungaricaban megjelent cikkét (Praegestatios diabetes és terhesség: a szülész feladatai), s két kérdésem lenne ezzel kapcsolatban:

1. "...Bár a hospitaizáció elsősorban belgyógyászati jellegű tevékenységet igényel, a dolog természeténél fogva szülészeti osztályon is lehetséges." Tudomásom szerint Magyarországon "normál esetben" ez gyakorlatilag a szülészeten valósul meg (terhespathológia). Hogyan alakult ez ki, s miért van így?

2. "A szülés...időpont megválasztásában még ma is szerepet játszik a White által kidolgozott súlyossági beosztás..." Miként befolyásolja a szülés időpontját a White-féle B-T osztályba tartozás?

Más: esetleges dialízis-kezelés a harmadik trimeszterben a baba fejlődését, illetve a szülés várható időpontját és módját befolyásolhatja-e? (Naponta dialízis - várható koraszülés, kisebb súly, esetleg fejletlenség/éretlenség, adaptációs zavarok??)

Előre is köszönöm a választ!
Ági
aszemenyei
 
 


Kedves Gyuri!

Megcsináltattam a terheléses vércukor-vizsgálatot, a 2 órás eredményem 5,4 lett. Mit kellene még vizsgáltatnom babavállalás előtt?

Lányok!
A diabetikus sütikkel vigyázzatok, mert nekem nagyon felvitték a vércukor szintemet, pedig csak annyit ettem, amennyit a 150 Ch diétámba be tudtam suvasztani. Gondolom nagyon egyéni, hogy kinek mire hogy reagál a szervezete.
Sziasztok.

Lipi

Dóri
KépKép
KépKép
lipi
 
 


Lipi!

Mindenki más - mindenki másként reagál... Én általában hipózom diab süti után, tehát nekem nem emelik meg annyira, mint az "elvárható" lenne normál esetben a bevitt Ch-tól. Úgyhogy én már nem nagyon kísérletezem velük, amúgy sem szeretem... Inkább csak a barátok szeretnek ezekkel kedveskedni, de már inkább a párom eszi meg nem én. Nekem annyit nem ér az egész, hogy emiatt boruljon (akárcsak a következő inzulinig is) a cukrom!!

Ági
aszemenyei
 
 


Kedves Ági!

Jó, hogy leírtad ezt, mert Te sokkal tapasztaltabb vagy, de tényleg vigyázni kell. Nagy csalódás volt ez a süti dolog, mert úgy örültem neki, hogy végre ehetek valami igazán jót... Aztán többet nem akcióztam. Megint Gyurinak volt igaza: inkább akkor nem szeretem az édességet.
Dóri

Dóri
KépKép
KépKép
lipi
 
 


Dóri! (Lipi)

Yndinek vannak szuper jó NULLA CH-s édességreceptjei! Próbáld őt megkörnyékezni, tuti segíteni fog!
Ezeket az édességeket lehet szeretni!
És akkor lehet, hogy kevésbé érzed magad így: Kép

Ági
aszemenyei
 
 


NULLA CH!!!! Éljen (nem tudok ilyen kis figurákat mellékelni, de ha tudnék, akkor az nagyon vigyorogna) Majd, ha megint diétáznom kell (vagyis ha sikerül megint teherbe esnem) mindenképpen megkörnyékezem Yndit.
Dóri

Dóri
KépKép
KépKép
lipi
 
 


Ági!
1. Mert a szülészek is megtanulták és a magzati ellenőzés módszerei ott könnyebben hozzáférhetőek, és a felelősség is az ővék (végül is ott csattan az ostor)
2. A White séma szerint várható a lepényi működés zavara, minél súlyosabb annál inkább és annál előbb várható.
3. dializis mellet a terhesség ellenjavallt és az esetek nagy részében korán elvetél (hormonokat is kimossa) vagy elhal.

lipi!
Ez így jó, a többit majd terhesen
gyuri
Szeged
 
 


Tanár úr!

Az első két kérdésemre a válaszát köszönöm!
A harmadikkal kapcsolatban:
Visszaolvasva, nem voltam teljesen egyértelmű...
Terhesség előtt NINCS dialízis (csak fennálló anyai veseérintettség), a dialízis, csak a harmadik trimeszterben jön szóba (az anyai vese akkori elégtelen működése miatt). Így mi a válasza??

Ági
aszemenyei
 
 


Ági!
Ha csak a harmadik trimeszterben válik szükségessé a dializis, jobb előbb a terhességet befejezni. Az anya érdekében IS
gyuri
Szeged
 
 


Kedves Gyuri!

Köszönöm a választ.

Lipi

Dóri
KépKép
KépKép
lipi
 
 


Sziasztok, én az inszemes topikba szoktam írni. Úgy látom, van köztetek szakember is cukor ügyben. Én 11 éve vagyok cukros, és most kb 5-6 hetes terhes vagyok. A Szabolcsba tartozom, annak idején a diabetológusom (dr. Winkler, János Kh.) ide irányított praeconceptionális és terhes gondozásra.
A Szabolcsban a 12. hétig feküdni kell a cukor miatt. Más kórházban is ez a szokás? A Szabolcs a legmegbízhatóbb cukrosok számára?
Köszi a válaszokat.
kisegér
 
 


Kisegér, én 20 éve vagyok cukros, és mindkét terhességemnél a Szabolcs utcai kórházban gondoztak cukor szempontjából. Az első manó ott is született. A 12. hétig nem ragaszodnak azért 100%-ig, van akit már 10 hetesen kiengednek. Máshol is gondolznak cukros terheseket, vannak "lazább" helyek, de ha egy terhességről van szó, szerntem nem a lazaság az elsődleges. Főleg hogy egy baba egészsége/élete múlhat rajta...

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Sziasztok!

Kati vagyok. Júliusban már irogattam nektek, de most kérdéssel fordulok hozzátok.

Találtam egy jó nőgyógyászt, aki a Szabolcs utcai kórházat ajánlotta. 2-es típusú cukorbeteg vagyok. Inzulin kezelésre kéne átállítani, most gyógyszert szedek. Begyorsult a babaprojekt, így nem más gyógyszert szeretnék, hanem egyből inzulint.
Aztán már jöhetne is a baba, mert a hormoneredményem jó lett, semmi kóros nincs, csak a cukor az akadály. Egyenlőre.

A kérésem az lenne, ha tudnátok nekem orvost ajánlani, azt megköszönném.

Kérdésem még lenne.: Jár bentfekvéssel az inzulinra való átállítás? És a terhesség eleje?

Előre is köszönöm.

Kati
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: